Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Koho vôľu konal Ježiš?

29
reakcií
654
prečítaní
Tému 2. júna 2019, 00:10 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2019, 00:10 avatar
Ján 6,38 píše: ..... "veď som nezostúpil z neba, aby som plnil svoju vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal. "
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alebo: ..... "Ja nemôžem nič robiť sám od seba. Súdim, ako počujem. A môj súd je spravodlivý, lebo nehľadám svoju vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal." Ján 5,30

Čakali by ste tieto slová, ak by bol Boh naozaj jeden, a Ježiš by bol Jehova/Otec/,...???
Ak je naozaj Boh jeden, tak vôľa Ježiša/Boha/ by nutne mala byť aj vôľou Otcovou! A ako to, že Boh-syn nemôže "nič robiť sám od seba"? Musí si pýtať všemohúci Boh povolenie od iného Boha? Od samého seba? Môže takto rozprávať "všemohúci Boh" - Ježiš?
A prečo Ježiš "nehľadá svoju vôľu", ak je tým istým Bohom? Rozumiete tomu?
A "poslal" Ježiš sám seba, alebo kto ho to poslal? Iný Boh z trojice. Teda, sám seba poslal, ale vôľu koná iného Boha?
Ján 8,42 píše: .... "Neprišiel som sám od seba, ale on/Otec/ ma poslal." Teda, máme tomu rozumieť, že povely dáva Otec a Ježiš poslúcha a podriaďuje sa? Alebo inak, viete o opaku, kde by Ježiš dával povely Otcovi a on sa mu podriaďoval? Nie? Tak prečo niekto stále tvrdí, že "sú si rovní"? Nie sú si rovní!.....:milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                   


5.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   2. 6. 2019, 09:52 avatar
Shagara, ked pochopis,ze Otec a Syn su dvaja,nie jedna osoba, ale aj jeden aj druhy su pre nas Bohom, a ze mnohe vyjadrenia Kristus hovoril ked bol na zemi ako clovek a vzdal sa svojho bozstva, tak dostanes odpoved na hore uvedene otazky..
Súhlasí ondrej61


6.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   2. 6. 2019, 10:01 avatar
Obavam sa, že Shagara to neuvidí. Ich učenie je zamerané proti trojjedinnosti a robi všetko preto, aby obhajilo svoju pravdu....Doslova si tým učenim zahatali cestu k poznaniu Boha.....


7.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   2. 6. 2019, 10:14 avatar
Ale on ma v hlave stale predstavu aku ucia nektore nabozenstva, ze Otec Syn a duch su jedna osoba.To je samozrejme nezmysel..a stym s nim suhlasim.


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   2. 6. 2019, 10:22 avatar
práveže on si mysli, že v Bohu nemôžu byť tri osoby....že je to nezmysel.....


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2019, 13:28 avatar
8,.....môžu byť aj viac, ako tri osoby.....ale nie sú jedným Bohom. Aj my pochádzame z Boha, skrze Adama ktorého on stvoril.
A ako vieš, ak je niekto rozdvojený /má schizofréniu/, tak je to duševná choroba, anomália. A ak by bol roztrojený, tak je to ešte závažnejšie! Skúmaj čo tvorí osobnosť, integritu jedinca? A ak sú tri vôle a intelekty, tak sú to tri osoby. Teológovia prevzali z pohanstva triádu, a aby to sedelo s prísnym monoteizmom Písma, tak na konci dali danej náuke dovetok: "A títo traja sú jedno"! NIE SÚ !!!
Teda, to čomu veríte je v skutočnosti triáda. Treba to priznať a potom to bude mať logiku a aj historické/nie biblické/ pozadie.


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2019, 13:08 avatar
5,....to j viem pochopiť a aj JS, že Ježiš je bohom, božský ,....teda ,že je druhou najvýznamnejšou bytosťou v celom vesmíre.
A verím aj tomu, že sa vzdal svojho "postavenia" keď prišiel na zem. To píše aj Písmo, ale to isté Písmo píše aj to, že Ježiš je stvorenou bytosťou a podriadenou "svojmu Bohu" ktorý je jeho "hlavou".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja len nedokážem pochopiť, ako mohol niekto tak znehodnotiť jednoduché biblické posolstvo o "jedinom Bohu Jehovovi a jeho podriadenom, poslušnom synovi. Ak niekto verí, že Ježiš je Boží syn , robí zle?
A ak neverí v trojicu, lebo ju v Písme nemôže nájsť?


16.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   2. 6. 2019, 15:39 avatar
Shagara,ja som nepisal o ziadnej trojici.


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2019, 22:17 avatar
16,....nie, iba o svätej dvojici. Ale ani s tým nesúhlasím. Aj v tretom storočí to bola najprv binárna predstava, až o pár desaťročí, podla niektorých aj storočie to bola až trojica, keď sa k danej dvojici Bohov pripojil aj duch svätý.
Mnohí trinitári aj dnes vnímajú ducha svätého viac neosobne, ako to,že je osobou.


19.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   2. 6. 2019, 17:31 avatar
ty k voli svojmu učeniu neveríš ani v Ducha Svateho ako osobu....a je toho viac, len abyy to pasovalo s vaším satanským ucením....

To Slovo, ktore bolo u Boha a bolo Boh a telom sa stalo prebývalo medzi nami....!!!....Ježiš je to slovo, ktore sa telom stalo....je to samotný Boh v ludskom tele!!!......Clovek je svorený na obraz Boha....akurát že duch ,dusa a telo medzi sebou nekomunikuju ako je to u Boha....
Môžete hovoriť, kolko chcete, že Ježiš je Boží Syn, ale neuznávate tu trojjedinnost, a tak sa nemôžete dostať do Božej pritomnosti, nikdy sa vlastne nemôžete znovuzrodiť....a o to ide......Boh sa nemože zjaviť vo vašom duchu, pretože je stale mrtvý...My sme teraz tým chramom....ktorý sa v podstate sklada z troch castí....nadvorie.....svätyňa a svätyňa svätých.

clovek je telo, duša a duch.......

duch človeka je teraz ta svätyňa svätých......a tam sa teraz zjavuje Boh, ale len v znovuzrodenom človeku......

To vy jehovisti absolutne nechapete......žijete len vo viditeľnej casti......v tele, v navorí.....ste zatial len telesní.....


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2019, 22:13 avatar
19,.....Ten text len poukazuje, že Ježiš bol hovorcom Boha. A nie že bol Bohom ako Otec, ktorého bol hovorcom. Je to presbe tak, ako keby si hovoril, že hovorca prezidenta SR je sám prezidentom, a tí dvaja sú jedno.
Ondrej, a skúmal si vývoj danej dogmy,...kto ju prijal,...ako a a za akých podmienok? Skús a pochopíš, že trojica nemá nič spoločné s biblickým zjavením!
A človek je dušou. Výraz "duša" sa vzťahuje na celého človeka, alebo zviera. Aj preto, napríklad Biblia , označuje zvieratá ako duše, aj ľudí. A zvieratá nemajú nesmrteľnú dušu.
Zvieratá sú duše ..... 1Mo 1:20, 21, 24, 30; 2:19; 9:10, 12, 15, 16; 3Mo 11:10, 46, 46; 24:18; 4Mo 31:28; Jób 41:21; Ez 47:9.


29.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   2. 6. 2019, 22:19 avatar
amen cma.....človeka beriete ako zviera...ved to je čisto pohanské, to ľudia ktorí neveria v Boha si myslia, že to tak je....
Ten text dokazuje, že Ježiš je podstatou Boha, sučastou....bol vždy, nevznikol.....len v určitej chvili sa to Slovo, stalo telom....
Co sa týka chramu, absolutne nereaguješ, lebo nevieš o čo ide......


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 6. 2019, 12:16 avatar
Podľa doktríny o trojjedinnosti Ježiš konal vlastnú vôľu, teda vôľu Ducha svätého a Otca boha.


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2019, 13:21 avatar
11,.....ale prečo potom on tvrdil opak? Teda, že nekoná svoju vôľu,ale Otcovu? A duch nemá vôľu, lebo je to Božia sila, Boží duch. Teda, vôľu má Otec, ktorého je to duch. Každý tvor v nebi a na zemi má svojho ducha. Aj Boh ho má,....a to je ten svätý duch, lebo Boh je svätý!
Tvárou v tvár smrti sa Ježiš modlil: „Môj Otče... nie ako ja chcem, ale ako ty chceš.“ (Matúš 26:39) A to niečo opäť napovedá?!


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 6. 2019, 16:05 avatar
V rozprávkach je veľa vecí nevysvetliteľných alebo nepochopiteľných. Pýtaš sa, že ako je možné, že práve 7 múch jednou ranou zabil. www.veselerozpravky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2019, 22:02 avatar
17,...tomu sa dá rozumieť. Poznám to z praxe. 


18.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 6. 2019, 16:46 avatar
baťa-ha Ti odpovie    


21.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 6. 2019, 21:24 avatar
Shagara je to jednoduché, cesta a život určuje koľko povieš pravdy, vysvetlím Ti to na jednoduchom príklade:
babky sa modlia v kostole za naše spasenie, čiže za určitých pozitívnych okolnosti, pôjdu ľudia do neba, lenže vďaka pravde bude miesto pre život na tejto Zemi pre budúce generácie, čiže syn človeka koná z vôle otca a stvoriteľ tak miluje ľudstvo, že chce aby ľudstvo nezaniklo, preto ľudia, ktorí načúvajú duchu, sú ľudia, ktorí robia cestu pre potomkov


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2019, 21:36 avatar
21,...Gabi,...ani ja by som to lepšie nenapísal.


23.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 6. 2019, 21:44 avatar
Súhlasí Shagara


2.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 6. 2019, 01:00 avatar
List Filipanom 2 : 5-7

"Zmýšľajte tak ako Kristus Ježiš: On, hoci má božskú prirodzenosť, nepridŕžal sa svojej rovnosti s Bohom,ale zriekol sa seba samého, vzal si prirodzenosť sluhu, stal sa podobný ľuďom a podľa vonkajšieho zjavu bol pokladaný za človeka."

Ježiš je rovný Bohu. Počas svojho pozemského posobenia sa vtelil do ludského tela a zriekol sa svojej božskej prirodzenosti a preto bol v tom čase závislý od Otca.

Ježiš má rovnakú Božskú prirodzenosť ako Boh. Predstav si to na vode. Voda može byť v tekutej, plynnej, a pevnej štruktúre pričom stále ide o jednu a tú istu vodu, len v roznych formách.
Súhlasí t-e-ó-m-a, ondrej61


3.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 6. 2019, 07:34 avatar
Je to divné. Presne to isté som chcel napísať ja keď som dočítal Shagaru.  
Súhlasí ondrej61


4.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   2. 6. 2019, 09:09 avatar
Mistr Shagara Vám to vysvetlí 
Súhlasí Shagara


10.
označiť príspevok

Myslitel
   2. 6. 2019, 11:08 avatar
@2 - Apostol Pavol tu ocividne pisal o rovnosti dvoch bytosti, Boha Otca a jeho Syna ktory je samozrejme tiez Bohom kedze sa narodil z Boha. V tom ohlade su si rovni, lebo su obaja Bohovia, ale tam ich rovnost konci, lebo Syn stale ostava podriadeny Otcovi, ci tu na Zemi, alebo v Nebi.
Ano Kristus bol podriadeny Otcovi aj pred prichodom na Zem. (Jana 17:24)

Podobne ako Adam je clovek, aj Eva stvorena z jeho rebra je rovnocennym clovekom ako on, ale je mu, ma byt, stale podriadena.
Ale stale su obaja rovnocenni ludia.
Jednoduchy vyznam veci.
Problem nastane ked do toho zamiesas trojjedineho Boha. Trojjediny Boh toto vsetko len zamotava a robi z toho chaos.
Preto tu zamiesavas priklad s vodou.
Aka voda v troch zoskupeniach?
Stvoril Boh vodu na svoj obraz alebo Cloveka?

1. Moj. 1:26 Stvoril cloveka na svoj obraz, - nie vodu.
1. Moj. 1:27 Na svoj obraz ich stvoril, dvoch, ani jedneho ani troch, ale dvoch, muza a zenu.

Mat. 19:4-5 - Boh a jeho Syn su SYMBOLICKY jedno, ale stale su to dve osobite bytosti, tak ako muz a zena su jedno, ale stale su to dvaja osobiti ludia.
.... Preto muž opustí otca i matku a pripúta sa k svojej manželke a budú dvaja v jednom tele....
Su jedno telo symbolicky, obrazne, v mysleni, skutkoch a pod.
Nikde v tom nevidim trojicu.
Deti prosim do toho nemiesat, tie vyrastu a si odidu zalozit svoju vlastnu dvojjedinost.

1. Tim. 2:13 - Boh si dal namahu stvorit Adama prv. Preco?
Snad preto co vysvetlil apostol Pavol? Podotykam, toto povedal po vzkrieseni Krista, ked On bol uz v Nebi pri Otcovi.
1Ko 11:3 Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus, hlavou ženy je muž a hlavou Krista Boh.
A neskor dodal:
1Ko 11:10 Preto má mať žena na hlave znak moci [zahalenu hlavu] kvôli anjelom.

Aby Anjeli videli strukturu Bozej rodiny, v ktorej je Syn podriadeny Otcovi, tak ako zena muzovi.

Preco je Jezis podriadeny Otcovi? Jednoducho preto, ze je jeho Syn. Naozajstny, nefingovany, nie akysi syn - tretia osoba trojjedinej bytosti.

Jezis je naozajstny syn, nema nic sam od seba. Vsetko dostal od Otca:
Jana 3:35 Otec miluje Syna a dal mu do rúk všetko.

8:54 Ježiš odpovedal: „Ak sa oslavujem ja sám, moja sláva nestojí za nič. Ale oslavuje ma môj Otec, o ktorom vy hovoríte: »On je náš Boh,«

14:28 Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam - a prídem k vám. Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že idem k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja.


V kazdom pripade to vyzera ze Otec a Syn su dve samostatne osobnosti, bytosti.

Apostol Pavol tomu rozumel, ze Jezis bol, je, a bude podriadeny svojmu Otcovi, vsemohucemu Bohu, preto prehlasil:
1Ko 15:28 A keď mu [Bohu Otcovi] bude všetko podrobené, vtedy sa aj sám Syn podrobí tomu, ktorý mu všetko podrobil, aby bol Boh všetko vo všetkom.

Preto mi trojica nedava zmysel.
A to som este nezacal rozoberat ulohu svateho Ducha, z ktoreho trojica robi dalsiu osobu Boha, a zamotava celu jednoduchu pravdu o Bohu Otcovi a jeho Synovi do stavu chaosu a zmatku.
Súhlasí Johny Pravda


20.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 6. 2019, 20:04 avatar
"Apostol Pavol tu ocividne pisal o rovnosti dvoch bytosti, Boha Otca a jeho Syna ktory je samozrejme tiez Bohom kedze sa narodil z Boha. V tom ohlade su si rovni, lebo su obaja Bohovia, ale tam ich rovnost konci, lebo Syn stale ostava podriadeny Otcovi, ci tu na Zemi, alebo v Nebi. Ano Kristus bol podriadeny Otcovi aj pred prichodom na Zem. (Jana 17:24)"
To ale stále nemení nič na fakte že Ježiš je Boh a nie len Božím Synom ako to presadzujú jehovisti.

""Problem nastane ked do toho zamiesas trojjedineho Boha. Trojjediny Boh toto vsetko len zamotava a robi z toho chaos."

Nenastane. Boh je jeden, ale v troch osobách. A všetky tieto osoby sú Božie. To dokazuje i Písmo v ktorom sa Ježišovi klanali, a klanať sa môže iba Bohu! Zjv 22:9

"Aka voda v troch zoskupeniach?
Stvoril Boh vodu na svoj obraz alebo Cloveka?"

Tá voda bola iba na znázornenie trojjediného Boha.

"Mat. 19:4-5 - Boh a jeho Syn su SYMBOLICKY jedno, ale stale su to dve osobite bytosti, tak ako muz a zena su jedno, ale stale su to dvaja osobiti ludia."

Nemôže ísť o dve osobité bytosti, pretože to by znamenalo že existujú dvaja Bohovia, a z Písma vieme že Boh je len jeden! Jak 2:19

"Preco je Jezis podriadeny Otcovi? Jednoducho preto, ze je jeho Syn. Naozajstny, nefingovany, nie akysi syn - tretia osoba trojjedinej bytosti."

1 Kor 12 : 12

"Lebo ako je jedno telo a má mnoho údov, ale všetky údy tela sú jedno telo, hoci je ich mnoho, tak aj Kristus."

Podobný príklad je i ludské telo, ktoré ma mozog, a mozgu sú podriadené ruky, nohy, a ostatné údy.


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2019, 22:00 avatar
20,.....ale ak je nelogické, vnímať troch ľudí ako jedného človeka,....tak to platí aj pre nebeskú sféru. Jednota ľudského tela,...jednota duchovná,náboženská je niečo iné ako trojica. RKC danú náuku nevzala z Písma, ale z pohanskej filozofie.
Kto pozná vývoj danej náuky ,tak to musí vedieť, aj keby nepoznal Písma.
....................................................................................................................................................
A v Biblii sa klaňal aj Pavol kráľovi, a za to ho neuctieval. Aj dnes sa niekde úcta prejavuje poklonením, ale zato nejde tu o uctievanie.

Grécke slovo proskyneo prekladané v Hebrejom 1:6 slovom „uctievať“ je v Žalme 97:7 v Septuaginte použité pre hebrejský výraz šacha, ktorý znamená „klaňať sa“. ...

Proskyneo preukazované Ježišovi obvykle zodpovedá pocte vzdávanej kráľom a iným osobám. (Porovnaj Matúša 2:2, 8; 8:2; 9:18; 15:25; 20:20 s 1. Samuelovou 25:23, 24; 2. Samuelovou 14:4–7; 1. Kráľov 1:16; 2. Kráľov 4:36, 37.)
Teda, nemáš pravdu.


30.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 6. 2019, 01:25 avatar
Lenže nemôžeš porovnávať trojicu u človeka a u Boha, pretože čo je človeku nemožné je Bohu možné.

Daj mi tie verše kde sa Pavol klanal kráľovi.

A preco je v Písme napísané že len Bohu sa človek bude klamať keď sa údajne podľa teba človek môže klamať i človeku ?


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2019, 13:17 avatar
2,......Citujem:….“nerobiac ničoho zo sváru ani z márnej chvály, ale v pokore majte jedni druhých za vyšších od seba nehľadiac každý len na svoje, ale každý aj na to, čo je iných. Lebo nech je také smýšľanie vo vás, aké bolo aj v Kristu Ježišovi, ktorý súc v podobe Boha nepovažoval toho za lúpež byť rovný Bohu, ale sám seba zmaril prijmúc podobu sluhu a stal sa podobný ľuďom a súc v spôsobe najdený jako človek ponížil sa stanúc sa až po smrť poslušným , a to po smrť kríža. Preto aj Bôh jeho povýšil nad všetko a dal mu z ľúbosti meno, ktoré je nad každé meno, aby sa v mene Ježiša sklonilo každé koleno bytostí ponebeských a pozemských i podzemských, a každý jazyk aby vyznal, že Ježiš Kristus je Pánom, na slávu Boha Otca.“ /Roh.preklad/
——————–
A teraz si rozoberme daný text, ktorý je silne trinitársky a nevystihuje pôvodnú myšlienku daných slov z listu Filipanom.
Tam pôvodne ,význam sporných slov poukazoval jasne na „uchvátenie, lúpež, zneužitie, koristenie, vzatie násilím“, čo bolo postavené do silne negatívneho svetla. Teda,do protikladu s pokorou.
----------------------------------------------------------------------
A tak….:
Za prvé,……. „máme považovať iných za vyšších od seba“. Ak by Ježiš dbal na dané slová, mohli by sme tvrdiť ,že on sa rovnal Bohu,svojmu Otcovi,lebo chcel naplniť obsah daných slov?
Nuž to by bolo postavené úplne na hlavu,….bol by to presne opačne pochopené.
-----------------------------------------------------
Za druhé…. si môžme pomôcť príkladom z minulosti ,kde tiež jeden z Božích synov ,mal možnosť postaviť sa kladne k tomu,čo je pointou Pavlových slov,z listu Filipanom. Tým Božím synom bol cherubín,ktorý sa stal Božím odporcom satanom. A prečo sa ním stal?
Nuž preto,lebo sa robil rovný Bohu a neriadil sa slovami ,myšlienkou ktorá vyplýva z listu Filipanom 2:3-11.
A on naozaj „nepovažoval za lúpež ,byť rovný Bohu“. A pritom to „lúpež“ bola.
Teda,ak „ukradol“ Bohu niečo ,na čo má nárok iba Zvrchovaný Boh/uctievanie/, tak v tom on nevidel problém.
Mohol potom satan oprávnene tvrdiť ,že sa „uponížil“,…..že sa stal príkladom pre „pokoru“,a …..že sa „zriekol sám seba“,…..a že nehľadel len na „svoje záujmy“?
Alebo že sa stal „poslušným“ Bohu,…..ktorému on chcel „slúžiť“?
NIE,…..to by určite nikto netvrdil! Satan, Boží syn konal presne opačne.
-----------------------------------------------
Za tretie,……ak by sme tvrdili ,že „Ježiš Kristus sa tiež ako Boží syn robil rovný Bohu“, tak by sme ho dávali na tú istú rovinu ako Božieho odporcu satana.
A to by bola priveľká opovážlivosť,rúhanie a nerozumnosť.
Naopak,….Ježiš ako poslušný syn konal presne opačne ako satan a všetko robil na…..„slávu svojho Otca“, jediného Boha.
On sa „uponížil“,…“pokoril“,….“stal sa sluhom“, a vždy uctievanie smeroval na
svojho Otca,a nie na seba.

Za štvrté,…..Ježiš totiž opakovane poukazoval na svoju podriadenosť ,trebárs slovami:…
„Otec je väčší ako som ja“. Ján 14,28,….. a zaiste aj vedel kto je „HLAVOU“? /1 Kor,.11,3/
A to,že jeho Otec a „jeho Boh“ ho „povýšil“ ,tiež poukazuje na skutočnosť,že mal nižšie postavenie ako jeho Otec a to aj po tom, čo bol povýšený. Lebo inak by sme museli veriť,že ak bol Ježiš rovný Bohu , on ktorý bol a je …..: „synom Najvyššieho“, tak nutne by už po svojom povýšení musel byť – vyšší syn od Najvyššieho.
Ale to neznie dvakrát logicky! Aj v minulosti mnohí odmietali trojicu a tiež aj na základe daného textu z listu Filipanom dokazovali nelogickosť tvrdenia mnohých trinitárskych teológov.              
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                  
Takým bol aj mysliteľ Voltaire. On napísal:

„Origenes v komentári k Jánovi hovorí ……..Veľkosť Ježiša Krista viacej vynikla tým, že sa pokoril, než keby si bol myslel, že sa musí pridržiavať svojej rovnosti s Bohom . Opačný výklad je totiž jasný nezmysel, čo by znamenalo: ,Pokladajte iných za lepších od seba. Konajte podla Ježiša, ktorý si nemyslel ,že koristi a zneužíva, keď sa pridržiava svojej rovnosti s Bohom.
Takto by sa tvrdil pravý opak, velikášstvo by sa dávalo za príklad skromnosti ,
bol by to hriech proti zdravému rozumu./Fil.2.,6,7/
Zdá sa že tento odsek veľmi podrobne rozobral a dokonale vystihol list z roku 117, ktorý sa zachoval vo Vienenských a Lyonských kostoloch, vzácna to staroveká pamiatka. List chváli skromnosť niektorých učeníkov. Nechceli prijať honosný titul martýr/kvôli pár nepríjemnostiam/,pretože sa riadili príkladom Ježiša Krista“…
/Filozofický slovník str.169/

Toľko citácia, ktorá nepotrebuje komentár ,jasne poukazuje na fakt, že tí , čo chcú vidieť v danej správe v liste Filipanom Ježišovo potvrdenie jeho rovnosti s Bohom, ignorujú nielen slová živého Boha ,ale aj elementárne ,logické fakty.
Teda, všetko je to len o tom, že niekto chce silno veriť niečomu ,čo Božie slovo odmieta a aj zdravý úsudok.
A takým ľudom nepomôžu žiadne dôkazy a fakty, že Ježiš sa nikdy nerovnal Bohu a nikdy si neuzurpoval toto právo, ktoré by bolo…… útokom na Božiu zvrchovanosť.
A ten záver Tomáš je len filozofická fráza, a nie biblický dôkaz. Ja môžem potom tvrdiť ,že Boh je štvorjediný, a spomeniem štyri živly zeme. Alebo poviem ,že je sedem-jediný a budem to dokazovať príbehom o siedmych trpaslíkoch.
                                 
Viac tu:milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
A skúste to skúmať s Písmom v ruke,....čo je pravda?


9.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   2. 6. 2019, 11:05 avatar
Viete vy hovno co je v riti make a tupi jak kybel gitu budete dovtedy pokial sa nespojite s duchom svatym. Telce.


27.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   2. 6. 2019, 22:17 avatar
Jezis konal volu odca prostrednictvom ducha svateho.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:25,  Američania majú v krvi násilie
dnes, 21:25,  Čo tam vyvádza lúza !
dnes, 21:23,  No vidíš ty trolka nikdy sa nestalo aby po po zabití bieleho sa páchalo násilie
dnes, 21:22,  Ty hlúpa stvora v tvojom amíkove sa deje čo sa deje a tvoje debilné magoriny na tom nič...
dnes, 21:20,  Toto sa v tejto chvíli deje v USA https://www.youtube.com/watch?v=iaIOvsa12_Q
dnes, 21:20,  62. zatial tu vidím len magora, čo gramofónuje ako pokazeny verkel .
dnes, 21:19,  56. skópiruj mi kde ospevujem podpalovanie, násilie a rabovanie, inak tu verejne potvdíš ze...
dnes, 21:17,  No vidíš hlupaňa ako sa zamotávaš do debilín ktoré tu neustále vypúšťaš :)
dnes, 21:16,  Ty klamárka on zabil 18 černochov ? Policajt už niekoľko dní sedí a furt lúza rabuje...
dnes, 21:15,  lebo si jebnuty? *21
dnes, 21:14,  54. 18 x krát nesedel, a teraz by ho tak isto nezabásli keby nezačali protestova .
dnes, 21:14,  Zlá stvora prečo keď biely zabije černocha rabujú sa obchody, zapaľujú autá, rozbíjajú...
dnes, 21:13,  zlá stvora ty nič nevysvetľuješ len klameš a troluješ
dnes, 21:12,  Furt len budeš trolovať nedáš sem také info pretože nikdy kvôli zabitiu bieleho sa...
dnes, 21:12,  34. chujovi to nevysvetlíš, ani to nemám v úmysle . len predchádzam tomu aby tu nemohol len...
dnes, 21:11,  Senilná zlá stvora aj biely policajt už dávno sedí a aj potom bolo páchané násilie. No...
dnes, 21:09,  51. skópiruj mi kde ospevujem podpalovanie, násilie a rabovanie . inak si len klamárske howno
dnes, 21:08,  48. ty chuj , pretoze toho policajta okamzite zavreli . a na tohto bolo podanych 18 stazností za...
dnes, 21:08,  Ty americká trolka no daj konečne kedy sa kvôli zabitiu bieleho černošským policajtom...
dnes, 21:07,  Ty trolka realitu nezmeníš zatajovaním pravdy. Po vražde bielej sa nepáchalo násilie
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(120 240 bytes in 0,208 seconds)