Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Klamár papež....

18
reakcií
2560
prečítaní
Tému 18. septembra 2010, 15:59 založil fajer.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 08. 2019
30
15. 12. 2015
13
25. 10. 2017
98
07. 03. 2019
95
 
 


1.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2010, 15:59 avatar
Pápež opakuje lož
Zdroj: Dr. Vladimír Šotter
Dátum: 18.9.2010

Reagujem a ostro protestujem proti výrokom pápeža v Edinburgu 16.9.2010 a nasledovne chcem vyvrátiť jeho tvrdenie. Pápež povedal: „... Aj v našej dobe si môžeme pripomenúť, ako sa Veľká Británia a jej predstavitelia postavili proti nacistickej tyranii, ktorá sa snažila odstrániť Boha zo spoločnosti a mnohým upierala naše spoločné človečenstvo, najmä Židom, ktorí boli považovaní za nehodní života. Rád by som tiež pripomenul postoj tohto režimu voči kresťanským kňazom a veriacim, ktorí hlásali pravdu v láske, postavili sa proti nacistom a za svoj odpor zaplatili vlastným životom. Ak sa zamýšľame nad hrozbami ateistického extrémizmu dvadsiateho storočia, nemôžeme nespomenúť, že vylučovanie Boha, náboženstva a cností z verejného života vedie nakoniec k znetvorenému pohľadu na človeka i spoločnosť, a teda k „obmedzenej vízii človeka a jeho údelu"." (www.radiovaticana.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

To je nezmysel. Sám Hitler sa narodil a zostal po celý svoj život katolíkom. Cirkev ho nikdy neexkomunikovala.

V roku 1933 to bol on, sám Hitler, čo podpísal konkordát s Vatikánom. Cirkev súhlasila, aby kňazi a náboženstvo boli súčasťou nacistickej politiky a súčasne s tým Hitler, okrem iného, zabezpečil úplnú slobodu konfesijných škôl v celej krajine - pozoruhodné víťazstvo nemeckých katolíkov.

Vatikán dokonca požiadal Boha, aby požehnal novej nemeckej ríši! Nariadil všetkým nemeckým biskupom prisahať poslušnosť nacistickému režimu s prísahou, že: „Pri výkone svojho duchovného úradu a v mojej starostlivosti o blaho a záujmy nemeckej ríše sa budem snažiť, aby sa zabránilo všetkým poškodzujúcim činnostiam, ktoré by mohli ju ohroziť".

Toľko o nacistických ateistoch.

Vatikán úplne a s nadšením spolupracoval s nacistickým režimom a tým sa stal spoluvinníkom.

V Taliansku štát Vatikán bol zriadený na základe dohody (Lateránskej zmluvy), uzavretej medzi fašistickým diktátor Benitom Mussolinim a katolíckou cirkvou v roku 1929. Tým vytvoril zmluvne „Vatikan City" s plnými diplomatickými právami, ale aj so značnými finančnými platbami pre cirkev. Takto katolicizmus bol uznaný ako oficiálne náboženstvo v Taliansku. Biskupi prisahali vernosť fašistickej diktatúre a duchovenstvo bolo vedené k vernosti fašistom, aby nikdy neodporovalo a tak aj motivovalo svoje stádo. Modlitby v kostoloch sa viedli za Mussoliniho a fašizmus. Kňazi sa stali členmi fašistickej strany a boli dokonca aj jeho dôstojníci.

História katolíkov a ich spolupráca s nemeckými a talianskymi fašistickými režimami je nevyvrátiteľná.

Čitateľovu pozornosť chcem upriamiť na Vzdelávacie zásady nového Nemecka, zverejnené v nacistickom ženskom časopise Frauen Warta (<," target="_blank" rel="nofollow" title="http://www.calvin.edu/academic/cas/gpa/frau01.htm>,">www.calvin.edu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk kde sa o.i. píše: „Život pochádza od Boha a vracia sa k Bohu. Celý život a všetky rasy nasledujú Božie príkazy. Ani ľudia a ani rasy to nemôžu ignorovať. Chceme, aby nemecká mládež opäť uznala náboženský charakter života. Musí si uvedomiť, že Boh to tak chce, pre jednotlivca rovnako, ako pre celý národ, a že oni sa stratia v kontakte so životom, ak stratia kontakt s Bohom! Boh a národ sú dva základy života jednotlivca a komunity. Nechceme žiadnu povrchnú pobožnosť, ale hlbokú vieru v to, že Boh vedie svet, ovláda ho, a byť si vedomí vzťahu medzi Bohom a každým jednotlivcom, a medzi Bohom a životom ľudí a vlasťou. Národný socializmus bude propagovať hlboko veriaci vzdelávací systém. Chceme aby to rodičia podporovali a posilňovali poctivosťou a dobrým príkladom. Rasa, vojensky výcvik, vodcovstvo, viera. Toto sú 4 neochvejné základy nového nemeckého národného socialistického vzdelávania!"

A k tomu snáď nie je treba ani komentár.


19.
označiť príspevok

bombardér300 muž
   28. 9. 2010, 12:37 avatar
Nie je dôležité, čo by som dokázal ospravedlniť ja, dôležité je ako to vidí Boh. Ale predsa na Tvoju otázku odhliadnuc od toho, že sa tu bavíme konkrétne o coitus interruptus, by som odpovedal asi tak, že by som za určitých okolností vedel ospravedlniť neabortívnu antikoncepciu. Abortívnu antikoncepciu by som neospravedlnil za žiadnych okolností a to isté platí samozrejme aj pre interupciu


2.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2010, 16:21 avatar
( Oprava druhej linky: Calvin.edu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk )


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 9. 2010, 19:39 avatar
Prosím, pohľadajte, kde sú nejaké odkazy na toto:

Vatikán dokonca požiadal Boha, aby požehnal novej nemeckej ríši! Nariadil všetkým nemeckým biskupom prisahať poslušnosť nacistickému režimu s prísahou, že: Pri výkone svojho duchovného úradu a v mojej starostlivosti o blaho a záujmy nemeckej ríše sa budem snažiť, aby sa zabránilo všetkým poškodzujúcim činnostiam, ktoré by mohli ju ohroziť.

Lebo aj katolíci by mali poznať svoju nedávnu históriu. Fotón, alebo 2pec sú znalci, možno pomôžu vyhľadať zdroj. Alebo Fajer, zisti od Šottera, bližšie info.


4.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2010, 19:44 avatar
Atheism.About.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (Christians on Hitler & Nazis: Quotes from Christians Supporting Hitler)


5.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 9. 2010, 19:48 avatar
Vďaka. Ale to je zdroj od ateistov. Viac by mi vyhovoval zdroj od teistov, lebo fundoši a bigoši to radi zneužívajú, keď tvrdia, že ide o nehodnoverné zdroje. Na radiovaticana to nie je?


6.
označiť príspevok

Scarlett žena
   19. 9. 2010, 00:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Morath muž
   19. 9. 2010, 10:58 avatar
Papež je obyčejný starý dědek...... Bývalí kamarád nácků z Hitlerjugend.Jen se zamyslete,před největší hrozbou-Islámem necekne,je to sráč a provokatér těch,u kterých ví,že mu neustřelí palici a neodpálí Papežský palác....

Na muslimy si netroufne,to je to ego najednou maličké...............

je skvělé,že jsme tak umírnění,ale někdy mi to přijde až přehnané.....Když jsou "konkurenti" takové prasata.


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 9. 2010, 11:13 avatar
Veľmi zaujímavé, ako je súčasný pápež nepopulárny, je to tým, že je jezuita? Mám dojem, že v tomto cirkev šliapla naprosto vedľa, chcela upevniť svoju moc zabránením prílivu reformných myšlienok a upevnením dogiem, ale ľudia sú už vyspelejší, nechcú sa nechať dotlačiť k pokornej službe cirkvi bez rozmýšľania nad tým, čo sa skrýva za jej snahami a jednotlivými vyhláseniami...


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 9. 2010, 11:15 avatar
Je to tým,. že je nemec.


11.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 9. 2010, 11:20 avatar
Neviem, aký názor na neho majú samotní nemci...


10.
označiť príspevok

Morath muž
   19. 9. 2010, 11:17 avatar
Příslušník 18.hyperdimenze tam žije i Hitler dodnes se svojí rodinou.


12.
označiť príspevok

Krištof
   21. 9. 2010, 14:08 avatar
Nacizmus zrejme nebol ovplyvnený kresťanstvom, Novou zmluvou, ani katolicizmom, katechizmom katolíckej cirkvi. Nacizmus bol ovplyvnený nemeckým nacionalizmom, rasizmom, žiaľ aj "vedeckými teóriami" spojenými s darvinizmom, "biologickým determinizmom", Nietzscheho radikálnymi myšlienkami, antisemitizmom, ale iste aj danou situáciou v Nemecku, osobou Hitlera... Hitler nepresadzoval kresťanské hodnoty. Dokonca chcel kresťanstvo zlikvidovať, ak by bol vyhral vojnu, ako som to čítal v novinách, ktoré sa odvolávali na nájdené dokumenty. Vracal sa skôr k spôsobom pohanskej Rímskej ríše. Druhá vec je, že niektorí katolícki hodnostári v tej dobe sa nechali nacizmom a fašizmom "zašpiniť". Iní však boli proti nacizmu, chránili Židov a ak boli sami židovského pôvodu (aj katolík predsa môže byť Žid), boli nacistami prenasledovaní...


15.
označiť príspevok

Morath muž
   21. 9. 2010, 18:28 avatar
šak já netvrdím,že za to mohli křesťani,nebo ateisti.

Já upozorňuju na absorditu obou propagand-protože za Nacismuz nemohla žádná ideologie-mohl za to Hitler,konkrétní osoba(samozřejmě i ti,co mu pomáhali,ale bez Hitlera by to nevzniklo)
Súhlasí Krištof


13.
označiť príspevok

Well75 muž
   21. 9. 2010, 14:11 avatar
Obete organizovaného kresťanstva
dolezite.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

Krištof
   21. 9. 2010, 14:27 avatar
Well75, reagoval si rýchlo, si asi pripravení. Túto stránku som už videl. Dosť zaleží aj na tom, kto to napísal, lebo niektorí ľudia majú isté predsudky. Väčšinou keď o týchto veciach hovoria triezvejší autori, vyznie a pôsobí to miernejšie, je to v kontextoch, je to "kompenzované" a pod.
Napríklad aj spojenci (najmä USA, Británia a S. zväz) v druhej svetovej vojne zlikvidovali strašne veľa ľudí, ale bola vojna, bojovali proti nacistom...
Okrem toho ide aj o to, že na základe akých kritérii to hodnotíme, na zákl. darvinizmu? Alebo na akom základe?


16.
označiť príspevok

Well75 muž
   21. 9. 2010, 18:33 avatar
Pozri.Su to dejiny a nezvratne fakty,ktore sa na verejnost akosi nevynaraju .Sranda,ze krestanstvo sa chova akoby sa nic nestalo.Tiez v dnesnej dobe vyslo na povrch to,ze zneuzivali deti a ake halo sa deje??Takmer ziadne.Ospravedlnenie je nic,lebo take skutky sa ospravedlnit nedaju.


17.
označiť príspevok

Krištof
   22. 9. 2010, 14:39 avatar
Well75,
tak sa na to pozriem, ok? Nielen lacná zaujatá kritika, ale trochu faktografie a argumentácie. Budem sa venovať aspoň dvom otázkam, ktoré sú v tom článku, na ktorý si odkázal. Nemôžem sa venovať všetkému, je toho veľa, aj na dvoch príkladoch sa to dá ukázať.

Citát: "Toto vysvetľuje prečo v starom Grécku nepoznali mor, zatiaľ čo kresťanský stredovek bol ním strašne decimovaný. Jedna takáto epidémia počas 6. storočia vyhubila 100 miliónov ľudí (nie len v Európe, ale aj priľahlých častiach Stredného východu a Ázie). V 14. storočí ČIERNA SMRŤ vyhubila štvrtinu až polovicu populácie Európy, čiže asi 75 miliónov ľudí."

Námietka:
Začnem tými staršími časmi. Práve dnes som si kúpil istý časopis o histórii, v ktorom sa na túto tému píše. Citujem: "Grécky historik Thukidides (asi 460 - asi 399 pred n.l.) veľmi podrobne vylíčil morovú epidémiu, ktorá v rokoch 430 - 429 pred n.l. postihla Atény... Podľa neho vtedy mor zabil asi 60 000 ľudí, teda asi štvrtinu obyvateľov vtedajších Atén."
Teda to je mor v slávnom pohanskom a samozrejme superčistom antickom Grécku, v Aténach.

A ďalej: Veľký atlas svetových dejín píše v akejsi kronike významných udalostí o pohanskej antickej Rímskej ríši v Európe: "r. 165 Rímsku ríšu zasahuje epidémia kiahní."
Ďalej J. Wasserman (2001) o tej istej Rímskej ríši: "Na prelome 2. storočia po Kristovi sa Rím ocitol v agónii... Strata vitality, neviazanosť a samopašnosť oslabili odolnosť ríše... Rozširujúca sa móda potratov a infanticídy - usmrcovania novorodencov, ktorá pramenila predovšetkým z obáv rodičov, že dieťa neuživia, prispela k poklesu rímskej populácie. Pokles populácie nastal v najnevhodnejšej dobe, pretože v treťom a štvrtom storočí obyvateľstvo zdecimoval aj žľazový mor. Odhaduje sa, že v rokoch 250 až 400 n.l. stratila ríša dvadsať percent populácie."
Teda - čuduj sa svete - opäť nie kresťanstvo, ale iné vplyvy za tým boli.

Ďalej "čierna smrť" - mor v 14. storočí. Giovanni Boccaccio o morovej rane, Dekameron, 1358: "...vznikla na východe pred niekoľkými rokmi a po tom, ako si tam vyžiadala množstvo životov, rozšírila sa nanešťastie na západ..."
Teda mor 14. storočia nevznikol v Európe, ale v Ázii na východe. Pozrime sa do Veľ. atlasu svet. dejín: "Po r. 1346 sa morová epidémia ázijského pôvodu rozšírila z juhovýchodu takmer po celej Európe a vykynožila štvrtinu až polovicu jej obyvateľstva."
Toto hovorí zmienená kronikaí: "Asi 1342 v Ázii sa šíri "čierna smrť" (mor)"
A ďalej - o pár rokov neskôr: "1347 "čierna smrť" (mor) z Ázie zasahuje Európu (do r. 1351)"
Vieme, že skôr ako "kresťanov" napadol mor islamský svet. A to aj napriek tomu, že moslimovia boli známi dodržiavaním hygieny.

Napokon ešte niečo podobné v modernej dobe - 20. storočie. Vieme, že pandémia chrípky v rokoch 1918-19 spôsobila smrť 15 miliónov ľudí. Napr. vo Veľkej Británii zomrelo vyše 150 000 osôb. Bola to najväčšia svetová epidémia od čias morovej pohromy v 14. storočí.

Z toho vyplýva, že autor toho článku sa nesmierne mýli alebo zavádza!


18.
označiť príspevok

Krištof
   22. 9. 2010, 14:47 avatar
Druhá téma, citát: "Cisár Karol Veľký (Charlemagne) v r. 782 nechal zoťať 4500 Sasov, ktorí neboli ochotní prijať kresťanstvo."

Námietka:
Nechám prehovoriť o tejto kontroverznej a citlivej téme skvelého vzdelanca Ernesta H. Gombricha - Stručné dejiny sveta pre mladých čitateľov:
"Celá východná polovica Nemecka vtedy ešte vôbec nepatrila pod Franskú ríšu. Sídlili tam Sasi, ktorí boli stále takými divokými bojovníkmi ako iné germánske kmene v období Rímskej ríše. Boli to zárovneň aj pohania a o kresťanstve nechceli počuť ani slovo. Karol sa však cítil ako vodca všetkým kresťanov. Jeho myšlienky sa v tomto smere veľmi nelíšili od zmýšľania moslimov. Domnieval sa, že ľudí možno k viere donútiť. A tak dlhé roky bojoval s Witukindom, vodcom Sasov. Najskôr ho porazil, ale hneď nato Sasi zaútočili naňho od chrbta, a preto sa vrátil a spustošil ich územie. Sotva však odišiel, Sasi sa opäť oslobodili. Celkom poslušne tiahli s Karolom Veľkým do vojny, potom sa odrazu obrátili a prepadli jeho vlastné jednotky. Nakoniec Karol vyhlásil nad nimi krutý súd a nechal viac ako 4000 Sasov popraviť. Po tejto tragédii sa niektorí dali radšej pokrstiť, ale trvalo ešte dlho, kým si náboženstvo lásky skutočne osvojili."

Čo by s nimi urobili starí Rimania, keby sa proti ním vzbúrili? Ukrižovali by ich zrejme po tisíckach! A Frankovia, ktorí nad nimi zvíťazili, ich nechceli zotročiť a uvrhnúť do tmy. Toto píše Wasserman o "pôvodných" Germánoch všeobecne: "Germáni boli primitívny kočovný ľud pochádzajúci zo Škandinávie. Ich polyteistické náboženstvo obsahovalo prvky animizmu, prinášania ľudských obetí a veštenie... Vládli im bojovní náčelníci udržujúci si poslušnosť úspešnými výbojmi a plienením." To nezamená, že boli len takí, ale všeobecne boli "relatívne negatívni" a nie naopak. A vieme, že neskôr sa z barbarských primitívnych Sasov stal kultúrny národ ako súčasť vyspelého Nemecka. Dejiny dali "zapravdu" Franskej ríši, nie "primitívnym Sasom".
Teda aj tieto citlivé témy, ktoré zaujaté osoby zneužívajú, sa po vysvetlení ukážu v reálnejšom svetle.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:49,  Stará sa, a preto diskutuje na fóre.
dnes, 12:47,  Áno, Marx nadviazal na Hegela.
dnes, 12:43,  52/ Pardon, správna odpoved znie, že zotrvačnosť na vakuum nepôsobí nijako.
dnes, 12:43,  fíha
dnes, 12:38,  Materialistický filozof Marx použil idealistickú filozofiu ?
dnes, 12:36,  Kasafran, to čo si uviedol je ničovaté nič v porovnaním s týmto podaním /pokiaľ je...
dnes, 12:24,  *53 Blaha,Blaha,Ficko a spol. NAKA,caka.
dnes, 11:45,  Nadja to je základ idealistickej filozofie , ktorej konečnú ucelenú podobu dal Hegel tým ,...
dnes, 11:40,  Ok. Nebol tu, kým tu nebol priestoročas. Bez neho nemala aká sila pôsobiť na čo. Ako...
dnes, 11:36,  Si dobrý! Nech ti padnú na úžitok :)
dnes, 11:35,  Najprv som myslel ze su sladkohorke a potom som ucitil ze su sladkohorke...:)))
dnes, 11:32,  Idea je myšlienka. Tento jav tu bude bez akehokolvek rozmýšľania. Bol tu miliardy rokov pred...
dnes, 11:26,  Nie, zákon je idea. Nie je to jav. Je to idea popisujúca chovanie javov. :)
dnes, 11:24,  *19. era Možno ty si niečo zažil aj pred fyzickým narodením , alebo po smrti ... Ja som...
dnes, 11:24,  Treba pripomenuť, že zákon zotrvačnosti je jav. Tento jav nastane, ked na predmet pôsobíš...
dnes, 11:22,  Asi si myslíš, že tým, čo si napísala, sa dokazuje, že predstavy ako aj zákon...
dnes, 11:20,  Aha. A čo sa tým dokazuje, a čo si myslím, že sa tým dokazuje? :) Si sa sekol trochu, ale...
dnes, 11:20,  Grofik, ty si zrejme zažil stav čistého bytia bez prítomnosti myslenia a teraz si...
dnes, 11:19,  Vo vákuu je zotrvačnosť ideálna, ničím nerušená. Pôsobí len sila.
dnes, 11:18,  Myslím, ale až následne /respektíve mimo čas/ :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 932 bytes in 0,269 seconds)