Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kde končia hranice zdravého rozumu? 2 časť

53
reakcií
1351
prečítaní
Tému 26. októbra 2016, 21:41 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2016, 21:41 avatar
Ján 13:16 uvádza:......."Pravdivo, pravdivo vám hovorím: Otrok nie je väčší ako jeho pán, ani ten, kto je vyslaný, nie je väčší ako ten, kto ho poslal."
Toto jednoduché podobenstvo by malo byť každému zrejme. Ono už svojim zmyslom je dané. Nemožno činiť sluhu väčším ako pána. Ani posla ,ako toho kto ho poslal.. Lebo je to vopred už stanovené spoločenským postavením jednotlivých aktérov.
Skutočne,toto podobenstvo,znázornenie sa nedá inak vysvetliť,len iba za cenu zbavenia sa zdravého úsudku,pošliapania vlastného rozumu.
Aj cirkevní otcovia poukazovali na tento text a ním zdôvodňovali nižšie postavenie syna a jeho podriadenosť Všemohúcemu Bohu.
Preto je alarmujúce a úplne nepochopiteľné ,že trinitári sa neriadia touto jednoduchou pravdou,z daného znázornenia.
Ved je tu úplne polopatisticky povedané,že Ježiš/ako poslaný,ako sluha/ je menší ako ten kto posiela/Boh Otec/,ako ten kto je Pán!
Ved už aj malé deti vedia z rozprávok,a i zo života ,že vládca,pán,kráľ je viac ako sluha,posol.
Ján v 17 verši dodáva:....."Keď to viete, ste šťastní, ak to robíte". Z toho vyplýva,že trinitári nemôžu byť šťastní,lebo nechápu vzťah medzi Bohom a jeho synom, a nekonajú podľa toho.
Ježiš sám opakovane aj v tomto podobenstve zdôraznil to,čo zdôrazňoval často,.....že jeho Otec je "väčší ako on" a že on je poslušným synom "svojho Otca,svojho Boha".
K týmto Ježišovým slovám sa vrátim v ďalších častiach,aby bolo zrejme,že Ježiš jednoducho a zrozumiteľne poukazoval ,že je odlišnou,stvorenou bytosťou a že jediným Všemohúcim Bohom je iba jeho Otec,Jahve.
Ignorovanie tejto biblickej pravdy,vedie ľudí ku modlárstvu a klamstvu,keď tvrdia,že Bohu Jahvemu sa môže niekto rovnať a tvoriť s ním nejakú tajomnú,nepochopiteľnú trojicu! A to potom vedie k tomu,že nemáme schválenie Bohom,a vedie i k strate nádeje na večný život .
Súhlasí Ludwig


2.
označiť príspevok

kntsz muž
   26. 10. 2016, 22:53 avatar
1 -
nepreháňaj to. Povedz mi jedného katolíka, ktorý stavia Syna vyššie ako Otca. Na každej omši už jej priebehom a slovami je Boh na vrchole a potom Ježiš alebo Mária. Už pri prežehnávaní vravíme v mene Otca a až potom Syna .... atď..
Verím v Trojicu, ale žiaden trinitár nie som. Ani samotné vyznávanie Svätej trojice neznamená ponižovanie Boha , či vyvyšovanie Syna nad Otca. Duch svätý je súčasťou všetkého. Aj Boha aj Syna a neznamená žiadne vyvyšovanie sa nad Bohom. Búchate do otvorených dverí a hľadáte zdroje potenciálneho konfliktu, aby ste ho mohli rozdúchavať.
Sviece vášho svetla pravdy sú slabé a preto máte potrebu oblievať vodou ostatné, aby vaše svetlo pri nich vôbec niekto uvidel.


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2016, 23:09 avatar
2,....nikto nepísal,netvrdil ,že Ježiš je viac ako Boh. Rúhanie je to,čo tvrdí RKC,a to ,že Ježiš je rovný Bohu Otcu,že je večný,nestvorený a že je Všemohúcim Bohom. A to je trinitárstvo/ak tam zahrnieme i ducha svätého/,teda modlárstvo ako vyšité.
A vyznávanie trojice je urážkou Boha,a jeho ponižovaním,keď trinitári tvrdia opak toho,čo tvrdí Boh,...."že jemu sa nikto nemôže rovnať",..."že je jediný",.....a "že iba on sám má nesmrteľnosť".
A to nie je "búchanie do otvorených dverí",ale poukazovanie na prekrúcanie Biblie a obraz Boha.
A to,kto "svieti" a je skutočným zdrojom svetla,tak to rozhodne Boh. Tí,čo majú svetlo,určite nebudú označovať Boha ako takého,kto trestá tých čo ho nenašli a neuverili v neho vo večných mukách. To nie je svetlo ,ale tá najväčšia tma.
Nič morbidnejšie na svete nie je ako táto náuka. Tak potom tvoje slová o "svetle" vyznievajú priam komicky! Sorry!
Súhlasí Ludwig


7.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 09:13 avatar
3 Stačí sa pozrieť, kto Ti dal súhlas. Človek, ktorý šíri lži o RKC, prekrúca dejepisné udalosti a ak je pristihnutý pri klamstve, oponenta nazve diablovým synom - však Ludwig? 


10.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 10. 2016, 09:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 09:33 avatar
10 Poprosím Ťa, aby si vymenoval všetky tie nezmysly, nech to mám pekne pohromade. A môžeš sa k tomu podpísať aj plným menom, prípadne aj s adresou a číslom občianskeho - aby som Ťa prípadne mohol žalovať za ohováranie. Dotiahnime do teda do krajnosti a ponechajme na súd, nech rozhodne, kto z nás má pravdu. Čo hovoríš?
To, že vnímam Inkvizíciu (píše sa s veľkým I na začiatku) v historickom kontexte, neznamená, že obhajujem zlo, ktoré s ňou bolo spojené. Mrzí ma, že Tvoje čiernobiele videnie nedovoľuje vnímať veci v kontexte.
Nevnímanie súvislostí potom vedie u Teba k prejavom nenávisti. Dal som Ti odkazy na stránky, kde som sa tejto téme podrobne venoval, ale ako vidím, nečítal si ich.


14.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 10. 2016, 09:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 10:03 avatar
14 Tvrdenie, že Inkvizícia povraždila tisíce ľudí len preto, že zachovávali božie slovo, je blud. Prenasledovaní boli heretici, to je pravda, ale hrdelné rozsudky boli vynášané iba zriedka. Herézy, proti ktorým sa bojovalo, stáli podstatne viac zla a obetí. Mimochodom najviac tieto praktiky používali protestanti. Lenže to by si musel naozaj čítať aj niečo iné, než nápojové lístky v staničnom bufete. Neviem si inak vysvetliť Tvoju nízku vzdelanosť.


16.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 10. 2016, 10:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 10:22 avatar
O katarskej heréze si môžeš prečítať tu: sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Vtedajší panovníci - feudáli, králi, si uvedomovali nebezpečenstvo vyplývajúce z heréz na bezpečnosť svojich krajín a snažili sa predísť nábožensky zdôvodneným konfliktom a vojnám (viď 30 ročná vojna) Náboženské zjednotenie kráľovstva bolo dôležitým predpokladom možného mieru. Aj preto zásada koho kráľovstvo toho viera bola na svoju prelomovým posunom vpred, aj keď z pohľadu ľudských práv dneška je to porušenie prirodzených práv.


23.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 10. 2016, 10:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 10:51 avatar
23 Keby "všetci" boli svedkovia jehovovi, tak dnes tu bude nacizmus. Sú formy zla, kedy kresťan má povinnosť vziať zbraň a brániť bezbranných. Ako sa zachováš, ak nejaký gauner prepadne rodinu a bude ju chcieť vyvraždiť?

Tie slová sú o tlmení vrodenej až pudovej nenávisti. Tú má človek tlmiť a prekonávať. No zlu treba vzdorovať aj silou, ak je to možné a správne. Teoria spravodlivej vojny je dodnes prijímaná sekulárnym svetom ako správna. Vypracavala ju RKC.


32.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 10. 2016, 10:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 11:24 avatar
32 Mal by si odpovedať svojimi slovami.

Prikázanie hovorí jasne - Nezabiješ.
No ak neurobíš aktívne kroky proti násiliu, ktorého cieľom je smrť iných, tak si Zabil. Krv tých obetí ide na Tvoju hlavu.
Podobne ak jehovista odmietne poskytnúť prvú pomoc, stáva sa vrahom.


34.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 10. 2016, 11:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 11:29 avatar
Neskrývaj sa za frázy a citáty vtedy, keď máš napísať vlastný názor.


36.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 10. 2016, 11:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 11:42 avatar
36 Ty si inkvizíátor. Líšiš sa len tým, že Ty ovládač počítač. Inkvizícia totiž tiež nikoho nepopraviola. Len obvinila. Všetko ostatné robili tí "druhí".
Stačilo iba vzniesť obvinenie zo spriahnutia s diablom a nestarať sa. Presne ako Ty. Keby som veril na reinkarnácie, musel by som Ťa považovať za reinkarnovaného inkvizítora   


40.
označiť príspevok

Rafael muž
   27. 10. 2016, 11:47 avatar
Si nieco pil alebo si len tak blby ?


44.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 15:27 avatar
Nevieš sa vyjadrovať slušne?


4.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 10. 2016, 04:18 avatar
Ja už som tu raz napísal, že slovo tri v evanjeliu nie je, ale pri spasení a vlastne kvôli spaseniu bola ustanovená trojica ako základný nástroj spasenia človeka a každý z trojice má pri tom svoj špecialny úkol a nikto pred ježišom nevystúpil a nezostúpil z neba a teda nikto pred ježišom nemohol zachrániš ani jedného človeka, pretože iba ježiš po smrti na kríži zostúpil do podsvetia a kto bol dobrý a spravodlivý, počul jeho hlas. Ježiš so svojím otcom je vyhladávačom dobrého na tejto zemi a nišč z toho, čo tu je dobré, tu nezostane.
Svätá trojica nie je sbor troch rovnocenných nebeských osobností. Ježiš, ako spasiteľ sa jasne podrobuje svojmu otcovia vo všetkom sa na neho odvoláva a ježiš spolu s jeho otcom sa podriaďuje duchu svätému, lebo hriech proti nemu, nie je možné, aby oni odpustili.
A preto iba svätá trojica môže zachrániť dobré z tohoto sveta a trojica vzniká a začína plniť svoj úkol sopasenia človeka iba doplnením božieho syna, ježiša. A z jeho plnosti sme my všetci dostali milosť za milosťou. Lebo ak zákon bol daný skrze Mojžiša, milosť a pravda prišli skrze Ježiša krista. Lebo boha nikto nikdy nevidel, jednorodený boh, ktorý je v lone otca, ten o ňom priniesol zvesť.
Teda otec ježiša krista, boh, má tak isto svojho otca, lebo je v lone svojho otca tiež a priniesol o ježišovi zvesť. Tu sa nemôže hovoriť o Ježišovi, lebo on tvrdí o sebe, že svoj život mám právo dať a svoj život mám právo vziať. Teda nemôže byť jednorodený, ako boh, jeho otec, ktorý o ňom vydáva svedectvo.
Aj Ján vydáva svedectvo o Ježišovi presne ako Peter: Videl som ducha, korý ako holubica spočinul na ňom. Ani ja som ho nepoznal, ale ten, čo ma poslal krstiť vodou, mi povedal" na koho uvidíš zostupovať ducha a spočinúť na ňom, to je ten, čo krstí duchom svätým. A ja som to videl a vydávam svedectvo, že toto je boží syn.


5.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 09:06 avatar
Zmyslom jehovistov je znevažovanie RKC a v tom sa pobratali s komunistami, vrahmi, ateistami, satanistami, sekulárnymi humanistami, protestantmi, a islamskými teroristami.
Ich témy možno nazvať aj prenesene dogmami pre potrebu jehovistov nad týmito témami masturbovať a ukájať sa.

Nikto jehovistov nenúti veriť v Trojicu, no napriek tomu tí potrebujú sa neustále ubezpečovať o tom, že je to vieroučný blud. Správajú sa ako vegetariáni na plantáži ovocia a zeleniny, kde sa navzájom budú utešovať, že mäso je vražda.

Pre toto mám katolíkov rád. Je nepodstatné, či katolík dokáže pochopiť náuku o Trojici. Je dôležitejšie pestovať hodnoty Ducha svätého, hodnoty pomoci, skutočného humanizmu, nie toho zvráteného sekulárneho.Sektári šíria okolo seba nenávisť a oháňajú sa bibliou ako mačetou. Idú súťažiť v znalosti Svätrého písma. No pretekajte sa! Ja sa tejto súťaži nezúčastním. Pre mňa je milší katolík, ktorý mi pomôže na záhrade a posedíme pri fľaše domáceho vína ako jehovista pretŕčajúci sa so Strážnou vežou, nadutý a povýšenecký, ktorý v okamihu, keď si má vysúkať rukávy a urobiť čosi užitočné, tak sa vyhovorí, že musí chodiť zvestovať.

A nazývaš to zdravým rozumom!  
Súhlasí kntsz


6.
označiť príspevok

asmodei muž
   27. 10. 2016, 09:09 avatar
(5.) ty ale tiez nie si katolik... a povysenectvo a nadutost ti tiez nei je cudzie.


9.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 09:18 avatar
6 Agumentum ad hominem - máš ešte niečo v zásobe? Alebo klesáš do suterénu bez schopnosti vytackať sa na dôstojnú úroveň rozhovoru?
Pre Teba je nadutý každý, kto sa pred Tebou neplazí. Povýšenectvo a nadutosť sú mi cudzie - aj preto odpovedám na všetky reakcie v rámci možnosti. Nadutosť sa prejavuje spôsobom takým, že besedník odmietne viesť rozhovor so stúpencom opačného presvedčenia. Dnes je to taká móda pestovania mentálnej segregácie.
Na nete nie som preto, aby som sa vyhýbal stretu s oponentami, ale preto, aby som im načúval a čuduj sa svete - dôstojne oponoval. A Teba to zjavne srdí


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 10. 2016, 10:30 avatar
T19: besedník odmietne viesť rozhovor so stúpencom opačného presvedčenia

Keď niekto začne trollovať, tárať nezmysly, bludy, nie je dôvod pokračovať v diskusii. To len tvoja pýcha, nadutosť a povýšenecký postoj v tebe vytvára ilúziu, že niekto s tebou odmieta viesť rozhovor. Rozhovor o ničom nemá zmysel. Múdry ukončí včas. Ty buď rád, že sa ti vôbec nejakí lekári venujú. 


28.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 10:36 avatar
Zjavne nevieš, čo je trolovanie - napríklad teraz Ty troluješ  - a pýcha a nadutosť sú mi cudzie. To, že sa necháš zahnať do kúta a potom neschopný diskusie len brecháš (troluješ) alebo ujdeš so zvisnutým chvostom, nie je moja chyba. 

Máš jednu základnú chybu. myslíš si, že tým, že sa považuješ za ateistu, si získal rozum a logické myslenie. Potom na základe takého presvedčenia sa správaš k iným. Považuješ ich za hlúpych a nepoužívajúcich rozum.


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 10. 2016, 10:37 avatar
Len potvrdzuješ, že platí to, čo som napísal v 24.


50.
označiť príspevok

asmodei muž
   28. 10. 2016, 10:27 avatar
(9.) Ty nie si dostojny oponent, pretoze ked ta niekto upozorni ze taras, tak to takmer nikty neuznas a aj ked to uznas, o par tem dalej zase taras tie iste nezmysly a postujes tie iste trapne bludi z youtube akokeby sa nechumelilo.

Si ukazkovy priklad povyseneckeho naduteho mentalneho chudaka.


54.
označiť príspevok

TvojOponent19
   30. 10. 2016, 16:27 avatar
50 Daj dôkaz - odkaz na môj komentár, kde linkujem niečo z ytb!!!
Mám mobilný net a ytb nepoužívam. 


8.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 10. 2016, 09:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 09:28 avatar
8 Ty ma robíš zodpovedného za činy v sedemnástom storočí? Tak tento vtip je naozaj dobrý.
Nemôžeš hodnotiť dejiny kritériami dneška. To za prvé - a za druhé, ak očakávaš, že sa budem ospravdlňovať, tak sa toho nedočkáš. Ospravedlňovať sa má páchateľ . Tí ostatní môžu len prejavovať ľútosť na základe rôznych kritérií. Napríklad na základe príslušnosti k RKC - to môžem. Rovnako ako Ty ako Európan to môžeš robiť tiež. Nič to na veci nezmení.

(Všimol si si, že som použil prítomný čas?)
Nepochybujem, že ak by dnes upaľovali katolíkov jehovisti alebo protestanti za vieroučné postoje, neurobil by si nič. Možno by si si ešte na popravisku kúpil hot-dog a kofolu, aby sa Ti lepšie prizeralo.  

Sagara píše, citujem: "Nič morbidnejšie na svete nie je ako táto náuka."
A Ty s ním súhlasíš.
Teda nič morbídnejšie nie je - ani ak by šlo o skutky zabíjania detí, vraždenie žien alebo karikaturistov... proste nič... pre vás je absolútny strop morbídnosti vieroučný postoj katolíkov k Trojici. Vlastne pre vás akýkoľvek zločin a podvod je delikatesa oproti teologickému presvedčeniu katolíkov. Vieš, ako sa nazýva taký postoj?
Nazýva sa fanatizmus. Tiež fundamentalizmus.


13.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 10. 2016, 09:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 10:15 avatar
Citujem: "Tvoja nekritickosť k RKC nie je prejavom fanatizmu?
TO: Na mojej stránke nájdeš aj sekciu nkritickú voči RKC, kde sa venujem pochybeniam a pokleskom RKC. Takže Tvoje obvinenie neprijímam.

Citujem: Nie v 17. storočí ale sedemnásť storočí
RKC - buď prijímaš skutočnosť, že RKC je cirkvou založenou Ježišom Kristom, ktorý je jej hlavou, alebo ak neprijímaš tento fakt, potom nemôžeš hovoriť o 1700 rokoch. Rozkol vo Všeobecnej cirkvi je novšieho dáta.

Citujem: "Ja som ti vyčítal že zločiny svojej cirkvi de facto obhajuješ"
TO: S Tvojim osobným porozumením čítanému textu nič nenarobím. Problém je na Tvojej strane. Znovu zopakujem, že vyjadrovať sa k historickým udalostiam o demytolgizovať etapu spájanú s pôsobením Inkvizície nemožno považovať za obhajobu.


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 10. 2016, 10:18 avatar
Venuješ sa pokleskom, aký eufemizmus na zločiny, ale preto, aby si sa hneď aj snažil dokázať, že to nie je prejav RKC, ale brániš RKC, že poklesky sú dielom "diabla". 


25.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 10:31 avatar
19 Eufemizmus? Prepáš, ešte som si neosvojil Tvoj vulgárny krčmový štýl. RKC je spoločenstvom hriešnych ľudí a nie svätých.


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 10. 2016, 10:33 avatar
Keď pedofilný kňaz znásilní dieťa, tak to nie je poklesok, ale zločin.


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 10. 2016, 10:36 avatar
T19: krčmový štýl

Keď v diskusii zistím, že diskutujem s človekom neschopným chápať súvislosti, a významy viet, tak sa snažím prispôsobiť besedníkovi, aby ma pochopil. Deťom v škôlke sa inak vysvetľuje ako študentom na VŠ.


30.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 10:41 avatar
A ako to zistíš?  
Tak, že si pristihnutý pri omyle alebo rovno pri klamstve  
Potom Ti nezostáva nič iného len robiť zo seba trola  


18.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 10:16 avatar
Veď daj link alebo mi ho pošli na TvojOponent@gmail.com. Myslím ten článok o zlate.


49.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   27. 10. 2016, 19:31 avatar
TO19, pokiaľ som dobre čítal, tak Shagara nepísal, že učenie RKC o trojici je morbídna náuka. Tento výraz použil na náuku o pekle.


53.
označiť príspevok

TvojOponent19
   30. 10. 2016, 14:35 avatar
Čo učí RKC o pekle?


20.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 10. 2016, 10:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 10:25 avatar
Potom budeš musieť urobiť matematické prepočty napríklad ku dňu rozkolu s evanjelikmi  


37.
označiť príspevok

Korund
   27. 10. 2016, 11:35 avatar
Hranice zdravého rozumu končia /okrem iného/ pred dverami do siene kráľovstva. :-)


38.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 10. 2016, 11:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

majko1 muž
   27. 10. 2016, 13:15 avatar
A keď akože vyriešite tento vymyslený problém tak potom zlacnie pivo, či chleba ? Vaše rodiny budú šťastnejšie ? Zvýši sa vám životná úroveň ? 


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 10. 2016, 13:20 avatar
Chlieb nezlacnie ani vtedy, keď budeš diskutovať o komédii alebo horore.
Súhlasí Shagara


43.
označiť príspevok

majko1 muž
   27. 10. 2016, 13:29 avatar
Ale vtedy ide o zábavu, nič vážne.....  Okrem toho nepamätám si že by tu niekto dlhodobe diskutoval niekolko mesiacov o komédii či horore a o ničom inom....... 


45.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 15:29 avatar
42 Ty niečo píš o trolovaní!! Veď Ty si Kráľ trolingu! Daj nejaký mi odkaz ako dôkaz, že si niečo niekedy napísal k téme!  


46.
označiť príspevok

majko1 muž
   27. 10. 2016, 16:11 avatar
S tvojim prístupom to celkom iste nezbadáš....... 


47.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 16:48 avatar
Predudky 


48.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 10. 2016, 16:48 avatar
*predsudky 


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 10. 2016, 20:29 avatar
Ježiš sám zdôraznil ako to je vo vzťahu jeho a Otca slovami....:."Pravdivo, pravdivo vám hovorím: Otrok nie je väčší ako jeho pán, ani ten, kto je vyslaný, nie je väčší ako ten, kto ho poslal."
Dvakrát prízvukoval "pravdivosť" svojho tvrdenia ,že on ako otrok,sluha a posol,vyslaný je menší ako jeho Pán,ktorý ho vyslal.Teda,Všemohúci Boh Jehova,jeho Otec. Čo k tomu dodať? Je to tak ťažké pochopiť?


52.
označiť príspevok

TvojOponent19
   30. 10. 2016, 14:34 avatar
Nie je väčší neznamená, že je menší. Môže byť rovnaký  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(143 476 bytes in 0,780 seconds)