Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Je reinkarnácia nezmysel ?

63
reakcií
2659
prečítaní
Tému 9. októbra 2009, 18:00 založil Ónya.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2009, 18:00 avatar
Reinkarnácia ..? posledných 20 rokov to všade naokolo počúvam,.. kolegyňa bola veľmi chorá a povedal jej ktosi (na útechu) že asi trpí za svoje hriechy z predchádzajúceho života ))), ..postihnuté deti sa vraj preto narodia také, lebo si na tento svet priniesli boží trest z minulého života, také čosi, že teraz mám najlepšiu kamarátku, ktorá mi môže byť v budúcom živote matkou alebo sestrou ..alebo bola mi kedysi matkou alebo sestrou, dokonca mi mohla byť vraj aj otcom alebo bratom.,, neverím..neverím týmto nedokázateľným tvrdeniam, neverím na reinkarnáciu !! .. napriek tomu že verím na zázraky a na všeličo iné (lebo som sa o tom presvedčila) .. reinkarnáciu si neviem vysvetliť, .. nechápem prečo si nič nepamätám z minulého života - ak by existoval,...nezažila som jediný fakt, jediný dôkaz, žiadna spomienka, vlastne NIČ čo by dokazovalo že existuje reinkarnácia. Podľa mňa je to len jeden výraz , vyslovený skutočne len "na útechu " hriešnikov a zúfalých ľudí aby žili nádeji "že druhý raz keď sa narodia budú mať lepší život. Neviem či ma niekto dokáže presvedčiť a logicky vysvetliť opak mojej mienky - faktami že reinkarnácia existuje.


2.
označiť príspevok

Natalia žena
   9. 10. 2009, 18:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2009, 18:12 avatar
Natalia a ty si niečo pamätáš teda z toho údajného predošlého života ??


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   9. 10. 2009, 19:02 avatar
Ónya: verím na zázraky a na všeličo iné (lebo som sa o tom presvedčila)

Zázrak je jav, ktorý odporuje prírodným zákonom. Teda, ide o niečo, čo odporuje prírodným zákonom. Opíš, čo si videla, s čím si sa stretla, že si zistila, že to odporuje prírodným zákonom.


13.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2009, 19:51 avatar
Vladko, to že ma budeš chytať za "slová" som mohla očakávať od teba...(( nakoľko to "okrajové =že verím na zázraky, niekoľko som zažila a nie je to do tejto témy a je to na dlho.)) očakávala som tvoj prínos do mojej témy - reakciu na reinkarnáciu .. a potom, niekde si spomenul že by si rád diskutoval..a ja by som si skutočne rada podiskutovala na otázku reinkarnácie a mám dojem že nie je s kým.


14.
označiť príspevok

Vlado muž
   9. 10. 2009, 19:59 avatar
Prepáč. Z môjho pohľadu je reinkarnácia obyčajná ľudská fantázia ako mnohé iné fantázie. To by tu musel byť niekto, kto berie reinkarnáciu vážne.

Výkladový slovník hovorí: reinkarnácia - v primitívnych náboženstvách prevtelenie duše do iného tela, prevteľovanie.

Napríklad: Žije nejaký potkan. Zomrie, a jeho duša sa presunie do embrya budúceho batoľaťa. Taký človek potom podľa tých rečí o prevteľovaní má potom naďalej jeho "potkaniu" dušu. Prečo by som mal také haluze brať vážne. Inak nevidím žiaden rozdiel medzi tými rečami o reinkarnácii a povedzme islamom, či kresťanstvom, ale nechcem zachádzať do takých tém, už som sa unavil... nie je s kým diskutovať... a mňa také prevteľovanie duší akosi nezaujíma, lebo ani poriadne neviem, či sa podieľam svojimi daňami na ich činnosti... v kresťanstve to je jednoduché, tam je klérus, živený daňovníkmi, a čo tí reinkarnisti? Pre mňa je to mongolská dedina, a to ani neviem, či majú v Mongolsku dediny.


16.
označiť príspevok

Vlado muž
   9. 10. 2009, 20:01 avatar
Preto ma zaujíma viac ten zázrak, ako nejaké prevteľovanie, i keď v prípade prevteľovania asi ide o zázrak, veď už samotné prevteľovanie je možno porušenie prírodných zákonov.


18.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2009, 20:12 avatar
Vlado, ten "zázrak" sme tu už kedysi mali v témach aj s a-čkom a bola to dravá diskusia, kedy bola hádka ako vyšitá s ruwolfom ktorí nás označil za drístačov..ale možno niekedy v inej forme niečo o zázrakoch nadhodím. 


17.
označiť príspevok

myrai žena
   9. 10. 2009, 20:03 avatar
Vlado myslim si ,ze pre teba upne postaci znalost prirodzenej smrtelnosti tvojho tela,ktore prijima potravu a potom sa rozlozi do nekonecnej hviezdnej emanacie  


3.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   9. 10. 2009, 18:08 avatar
Ako pre koho. Ónya tak kto to povedal tvojej kolegyni tak bol tupec a to poriadny. Bez urážky. Ale nemyslím si že by to bolo kvôli hriechom. Poznám mnohých ľudí ktorí sú veľmi dobrí a trpia zdravotne.


4.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   9. 10. 2009, 18:09 avatar
Ahoj Ónya.
Súhlasí Ónya


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2009, 18:11 avatar
Veriony čawww... tak ako.. skušky ??? dobre ?? 


6.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   9. 10. 2009, 18:12 avatar
Neurobila som to. Akosi som to psychicky nezvládla.


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2009, 18:13 avatar
škoda Verony. 


10.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   9. 10. 2009, 18:15 avatar
To hej. Hádam sa to zlepší. Učím sa takmer každý deň. Takmer tri týždne som vynechala päť dní.


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2009, 18:15 avatar
Vie mi niekto niečo povedať bližšie o reinkarnácii a na základe čoho sú tieto tvrdenia ?


11.
označiť príspevok

Anette žena
   9. 10. 2009, 19:00 avatar
Aj reinkarnácia je len jedna teória, vytvorená mysliteľmi. Žeby postihnutie bol trest za minulý hriech je krutá predstava. Skorej by mohlo platiť, že kolobeh pokračuje až jedinec nedospeje k istej forme duchovnej zrelosti. Lenže tomu odporuje to, že si nespomíname na predchádzajúce životy. No ak máš tak rada zázraky, možno by sa ti páčila aj hypnóza na oživenie spomienok z minulých životov. Ikeď je to šarlatánstvo.


15.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2009, 20:00 avatar
Anette, toto čo píšeš o tej hypnóze : v tej súvislosti sa mi vybavil jeden článok kdesi, že hypnózou sa človek dozvie čo bol v minulom živote a ako žil. Smiechu som sa nezdržala, keď všetci "vyskúšaní" boli buď šľachta, bojovníci, panovníci, dokonca nikto nebol obyčajný človek, všetci mali titul"" ..jedna bola Kleopatra, jedna bola kedysi muž, jedna bola černoch atp---tak tomuto by mal človek veriť ?? Predpokladám, že osoba ktorá takto ohlupuje ľudí, sa dopredu od nich dozvie čo-to , ako napr. jedna "skúšajúca" reinkarnáciu pod hypnózou si sťažovala na dlhodobé bolesti v ľavom boku a po reinkarnáciii sa dozvedela, vraj bola kedysi vojakom a mečom bola zasiahnutá do toho ľavého boku a práve preto máva tie bolesti.. no HA HA ...toto ozaj nikomu neuverím.
Súhlasí J.Tull


19.
označiť príspevok

Ivan V
   9. 10. 2009, 20:29 avatar
Onya, okrem tých šarlatánov sa hypnotickými regresmi zaoberajú aj
seriózni psychológovia.
U tých sa vyskytujú popisy životov obyčajných ľudí
nielen šľachticov, grófov a kráľov...

Sú popísané prípady, ked napr. človek v takom regrese
začal rozprávať v cudzej reči, ktorú neovláda a nikdy sa ju neučil.
Dokonca rozprával napr. archaickou formou danej reči, ktorá presne
zapadala do tej danej doby. Alebo napr. popísal detaily oblečenia, ktoré
potom boli overené u historika. Tiež boli popísané mená, povolanie konkrétnej osoby,
a podrobnosti ktoré subjekt nemohol poznať zo žiadnej matriky, pretože
k nej proste on nemal prístup.
Súhlasí Ónya, Petrana, J.Tull


29.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2009, 13:12 avatar
a zistili u niekoho aj zvieraciu formu?


30.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 13:17 avatar
ether ahoj, hovorí sa aj zvieracej forme..ale také nezmysly si môžu rozprávať v bájkach ale v reále nereálne... absolutné ....nemožné.


31.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2009, 13:19 avatar
ale keď niekoho zhypnotizovali a teda on si začal spomínať na minulý život, tak napríklad mňaukal?


36.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 13:28 avatar
bolo to zrejme ether založené na vsugescii ...je to o tom ako presvedčiť druhých a byť zaujímavý..a získať popularitu..dobre urobený podvod
Súhlasí ether


42.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 13:40 avatar
Ivan V; ... mno áno ľudia dokážu popísať všeličo, od opisov pekla, pokusov N. Teslu s elektromagnetizmom ohľadne cestovania v čase, cez pitvania mimozemšťanov ... rôznorodých tzv. dôkazov reinkarnácie ...., len akosi dôkazy chýbajú; a ešte zaujímavejšie, preukazujúc rovnakú fantáziu, popisujú prečo im tie "dôkazy" nechceme zožrať 
Súhlasí Ónya, ether


20.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2009, 20:35 avatar
Ivan, počula som o tom.. veľmi zaujímavá záhada, i keď nemôžem sa zbaviť myšlienky že prečo potom nepodstupujú tieto formy bádania o reinakarnácii aj u veľkých ľudí.. dokonca som počula že duša musí prejsť akýmisi skúškami aby sa mophla znovu narodiť..ale ako na také niečo prišli ? Ve´d to sú veci ktoré sa nedajú absolutne vedieť ani zistiť.. 


22.
označiť príspevok

Petrana žena
   10. 10. 2009, 07:39 avatar
K nijakému presvedčivému vedecko-technickému dôkazu zatiaľ nemožno dospieť. Ostáva iba na tebe, či uveríš tým, čo to zažili, alebo sa vo svojom živote stretli s podobnou "záhadou".


21.
označiť príspevok

heavenly-angel muž
   9. 10. 2009, 22:15 avatar
Neverit v reinkarnaciu je tiez iba viera.

A co je zaujimavy fakt, je ze volakedy aj krestania verili v reinkarnaciu. Zmena nastala az po udalostiach na 5 ekumenickom koncile v roku 533. O to sa postaral cisar Justian z politickych dovodou.

Kratky urivok z hystorickej knizky (od cirkevych hystorikov):
"Otcové svolaní k 5. ekumenické synodě do Konstantinopole odsoudili órigenismus na pokyn císaře v 15 anathematech ještě před zasedáními jednajícími o „třech kapitolách“. Toto rozhodnutí bylo namířeno především proti isochristům, órigenovským mnichům v Palestině (viz kap. XI,2).

Císař Justinián z toho však také těžil při svých pokusech o dohodu mezi monofyzity a dyofyzity, neboť toto mohlo být hodnoceno i jako ústupek dyofyzitům (31), jejichž učení o dvojí podstatě bylo a je oficiálním věroučným názorem Říma.

Dyofyzité potírali Órigena pro jeho učení o jedné podstatě Kristově (viz kap. VIII,1) a též pro jiné články jeho učení – monofyzité (alespoň jejich velká část) si z téhož důvodu Órigena vážili.

Se zavržením órigenismu bylo současně také odsouzeno učení o preexistenci a o putování duší, jež v něm bylo obsaženo, a totéž platí o učení o reinkarnaci.

Zda však může nebo nemůže být oněch 15 anathemat považováno v užším smyslu za rozhodnutí koncilu, to patří ke sporným otázkám církevních historiků. V každém případě je v kánonu 11, obsahujícím 14 anathemat proti „třem kapitolám“, které jsou všeobecně pokládány za rozhodnutí koncilu, Órigenes jmenován jako heretik poprvé.

b)
Po osmi zasedáních od 5.5.553 do 2.6.553 bylo podle císařovy vůle vysloveno 14 anathemat nad „třemi kapitolami“ (viz kap. XI,3). Kdo s tím nesouhlasil, musel počítat s vyobcováním z církve nebo sesazením. Tím chtěl císař Justinián dosáhnout ukončení christologického sporu, který přetrvával od koncilu v Efezu (431) – a to ve prospěch monofyzitů. Císař doufal, že pomocí takto projevené ochoty budou moci být monofyzité opět sjednoceni s církví. Odsouzení „tří kapitol“ bylo také současně rozhodnutím, které bylo přivítáno jak órigenisty, tak i částí sabaistů (viz kap. XI,3)."


23.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 12:10 avatar
... už v téme duša som písal:"...duša sa inkarnuje tak, že dedičnosť, kombinácie DNA predkov, ktoré tvoria unikátnosť novej DNA, je v plnej miere zachovaná tak, akoby sa žiadna duša neinkarnovala ..."; v ktorom momente sa duša inkarnuje? ...koho duše sa inkarnovali do Adama, Evy, Kaina, Ábela? ... kde sa bere neustále to množstvo duší, keď populácia ľudstva doteraz neustále rastie? ...atď. 


24.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 12:25 avatar
veru kde ?? kde sa všetci od pra -pra pomestia ??


25.
označiť príspevok

Lady_S žena
   10. 10. 2009, 12:43 avatar
tí, čo pomreli, sa znovu narodia, ako iní ľudia - vlastne sa len striedajú tie isté duše - raz ako ľudia a potom ako duchovia  


28.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 13:06 avatar
Lady, to je totálny nezmysel..absolútny nezmysel.. vieš o koľko % vzrástlo obyvateľstvo na tejto planéte ?? Ak si to niekto vysvetľuje tak, že starý človek zomrel a dcére sa o mesiac narodí bábo, tak je to akási neurčené vesmírne prepojenie neznáma -záhady. . ak zomrie napr. otec, zvykne sa narodiť vnuk -teda chlapec a opačne. Ale nie je to pravidlo že ak žena čaká dieťa, že musí niekto rodiny zomrieť. 


38.
označiť príspevok

Lady_S žena
   10. 10. 2009, 13:34 avatar
nemusí sa to diať len v kruhu rodiny  


41.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 13:39 avatar
Lady..hovorí sa to, že jedna duša odchádza a rodí sa nová..ano nemusí to byť len v kruhu rodiny....teraz si tu ale tvoja duša sa potom môže narodiť napr. v Alžírsku a môžeš byť chlapec. Toto sú nepodložené tvrdenia.. zaujímavé je, že niektoré veci akoby do seba zapadali ale nie sú pravidlom a nie je dokázané že je to tak ..aspoň o tom neviem.. nikto tieto veci nemôže mať preskúmané dokonale..mŕtvy nerozprávajú..


26.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 12:55 avatar
Lady_S; ...lenže "spočiatku" nás bolo mnohonásobne menej. Čiže museli vznikať ďalšie duše, kde sa vzali?  
Súhlasí Ónya


27.
označiť príspevok

Petrana žena
   10. 10. 2009, 13:01 avatar
Toto nevidím ako problém...klesli z vyššej úrovne bytia do nižšej, alebo aj v Nebi sa duše milujú a plodia malé, "nepokrstené" dušičky? 


39.
označiť príspevok

Lady_S žena
   10. 10. 2009, 13:35 avatar
presne tak - nenarodené duše boli v nebi a čakali na počatie  


45.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 13:45 avatar
Lady... panebože S O S """ ... takže konečne si zasexujeme v nebi ??? bože a ja že čo sa tam toľko ľudí teší..    


55.
označiť príspevok

Lady_S žena
   10. 10. 2009, 14:39 avatar
čakali na počatie ľudí na zemi  


57.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 14:50 avatar
Lady_S; ... tomu nerozumiem; Nebo to je akási čakáreň? ... lenže, kde sa v tej čakárni, berie stále viac a viac duší? ...  


32.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 13:21 avatar
Jéžiši --čo sa všetko nedozvieme a Petrana ty si tam bola že to vieš ??? problém to isto nie je, niekde to vzniklo a bádam na základe čoho ??


33.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 13:22 avatar
Petrana; ...mno ja si myslím, že stále viac Svetlých Kakov sa postupne mení na Svätokakov a tým je viac i vromái 
... a to je pravda; pretože duše sa v Nebi nemilujú, nemajú čím 


35.
označiť príspevok

Poroslav muž
   10. 10. 2009, 13:26 avatar
Ja som v Country estrade pocul vraj (aspon muzske) duse maju dole akysi ventilcek.  


37.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 13:31 avatar
Poro ..hahahahááá nemáte chybu chlapci..dobre sa bavím..počuj Poro, nie je to tak že keď všetky duše čurajú z neba že vtedy prší a hovoríme tomu dážď ?? majú nejakú otvory ako hovoríš.. ale čo veľká potreba, čo na nás padá sneh ?? nosia aj okuliare?? lebo ten slabozraký si ten ventilček nemusí nájsť ??    


40.
označiť príspevok

Poroslav muž
   10. 10. 2009, 13:37 avatar
Tu mas text k tomu:
imladek.sweb.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Ten Ivan Mladek je proste bomba chlap!  
Citujem:
To jsem blázen! Jsem živý! Ani mě nic nebolí! A letím. Letím ven z Macochy jako pták! Jak to dělám? To jsem nikdy neuměl. A nemám ani ruce ani nohy. Jak to vypadám? Jako nějaký balónek! Tak přece! Ti katolíci měli pravdu. Jsem dušička a letím do nebo. Jsem už pěkně vysoko. Zleva se ke měn blíží jiné dvě dušičky. Povídají si spolu. Podle hlasu v nich poznávám Jardu a Pepu! Teprve na nich mám možnost si dobře prohlédnout, jak taková dušička vypadá. Je to vlastně balónek který má dole ventilek.Lek jsem se. Ventilku jsem si na sobě nevšiml! Rychle jsem se podíval a oddychl jsem si. Ventilek mám také, ale podstatně menší než Jarda a Pepa. Ale v nebi je to prý jedno. "Ahoj, kluci! Co to?, Vy také? Vždyť jste měli takový dobrý elán do života!" oslovuji Jardu a Pepu. Jarda všechno vysvětluje: "To bys neřek, co je ta za melu, když udeří blesk do železnýho fekálního vozu!" Všichni tři jsem se tomu začli smát, já se smál tak, až mi trochu ušel ventilek.
Súhlasí Ónya


43.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 13:41 avatar
Poro perfektné.. mno tak nejak si aj ja tie dušičky predstavujem ak sú ako balónik s ventilkom .


44.
označiť príspevok

Poroslav muž
   10. 10. 2009, 13:42 avatar
Neusiel Ti (pri citani toho), stroska ventilcek?  
Súhlasí Ónya


47.
označiť príspevok

Poroslav muž
   10. 10. 2009, 13:50 avatar
Zacal som to citat od zaciatku a hned z druhej vety mi skoro usiel ventilcek:
Poznali jsme se v antisauně. Princip antisauny spočívá v tom, že jste několik hodin v mrazáku a potom skočit do vařícího oleje.

Prave som objavil u seba staru nahravku, kde to recituje samotny Ivan Mladek!!! Tak o zabavu mam postarane, najblizsiu stvrthodinku to budem pocuvat, parada!  
Súhlasí Ónya


48.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 13:57 avatar
Ja ten ich humor milujem...tak veselé počúvanie dušička..pozor aby si neuletel alebo nepraskol...")  


34.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 13:25 avatar
hAHA hahahááááááááá TUlll ..nemáš chybu !!! umieram smiechom...v nebi je aj zakázané sa milovať aj keby bolo čím..tak si myslím, že v nebi nerobíme nič ani prach neutierame.


46.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2009, 13:49 avatar
Zábavné, ale diskuziu to veľmi ďalej neposunie...
Už včera som sa pýtala, kde sa teda berú v mozgu tie vedomosti, ktoré by v ňom hypnotizovaný mať nemal, ak o nich nevie ani hypnotizér?


49.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 14:00 avatar
Nadja; ... konkrétne, ktorý človek v hypnóze preukázal "tie vedomosti, ktoré by v ňom hypnotizovaný mať nemal" 
... príspevok 42 


50.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 10. 2009, 14:01 avatar
Nadja.. je to na základe psychózy.. skôr ako si dotyčný uvedomí do čoho lezie, je z neho vytiahnuté všetko čo potrebujú..povie im to sám pri bežnom rozhovore, kde zdanlivo o nič nejde..sú to psychotriky..ako získať od človeka čo najviac informácii o ňom samom. Druhá vec je tá, že môže mať zaplatené za to a podpíše mlčanlivosť..je to dopredu z inscenovaná "pravda" kto si buduje na tom kariéru../samozrejme ide o "obchod"..))) bulikY buliky ako aj Davi C...to veľmi dobre ovláda..


51.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2009, 14:10 avatar
Čo budú platné moje príspevky, že som o tom či onom čítala, že človek v hypnóze popísal podrobnosti o živote neznámeho človeka, a historici si to išli overiť z matrík a zistili, že mal pravdu... ?
Alebo, že niekto rozprával o mieste, kde žil v minulom živote, a potom sa tam naozaj orientoval a poznal aj skrýše, o ktorých nevedel nik?
Možno je to ako s tým philadelphským experimentom, že niekto napísal poviedku, a iný to uviedol ako fakt - ako to ja mám vedieť? Ako sa dá zistiť, či je to pravda či nie?


52.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 14:19 avatar
Nadja; ... prešiel D. Copperfield cez čínsky múr?


53.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2009, 14:24 avatar
čočo?  

No, všetky moje doterajšie skúsenosti mi hovoria, že ho nemohol prejsť...


54.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 14:36 avatar
Nadja; ... samozrejme, ak uplatníme kritické myslenie; ak ho máme. Tí čo ho nemajú poľahky uveria, "že človek v hypnóze popísal podrobnosti o živote neznámeho človeka, a historici si to išli overiť z matrík a zistili, že mal pravdu... Alebo, že niekto rozprával o mieste, kde žil v minulom živote ...philadelphským experimentom" ... mno a tým čo ho majú to ide ťažšie 


56.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2009, 14:43 avatar
Lenže, sú ľudia, ktorým verím, a ktorí rozprávajú o veciach, ktoré by sa diať nemali.
Tam je ti kritické myslenie zbytočné... som zvedavá, ako dopadne ten experiment v americkej nemocnici, keď umiestnili jasne zrozumiteľné obrazce na vrch skriniek, na miesto, kde nik z pacientov nevidí. Chcú si overiť, či mimotelové vnímanie je realitou alebo či ho produkuje iba náš mozog...


59.
označiť príspevok

Poroslav muž
   10. 10. 2009, 15:26 avatar
Kriticke myslenie je najvacsia deviza aku mozes mat, je to ohen prometeov.  


58.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 15:22 avatar
Nadja; "...Tam je ti kritické myslenie zbytočné..." to by som netvrdil. Mám kamárata /nerád píšem o .../ ...takže všetko čo som písal som opäť vymazal 
... niekde som čítal, že taký experiment sa uskutočnil. Pacient popisoval veci, ktoré by tam mali byť, operáciu tak, ako podľa neho prebiehala. Zo skutočnosťou sa však značne líšila.


60.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2009, 15:46 avatar
Jett. vidíš - človeku sa nedá slobodne hovoriť ani o kamarátových skúsenostiach, nie to ešte o svojich vlastných...
Ja osobne nijaké transcendentálne skúsenosti nemám, ako môžem súdiť o druhých, ktorí ich majú, keďže ide o najosobnejšiu vnútornú skúsenosť? Ale, ak niekto povie, že sa niečo stane, a ono sa to naozaj stane, ak vidí, čo iní nie...?
Naozaj toho vieme príliš málo... a ak neviem, čo to je, nemôžem poprieť, že to nie je niečo iné... píšem ako magor  
Ak sme pripustili, že každý si musíme nájsť svojho Boha, prečo im máme vyvracať  , aké sú jeho prejavy?
Tým rozvraciame jeho systém hodnôt - a ak ich nevieme nahradiť iným, tak nekonáme správne...
Súhlasí J.Tull


61.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 16:16 avatar
Nadja; ... o neprítomnom nič, ak nie dobre 
... jedna vec je mať osobnú skúsenosť, vieru, "Boha" a iná to, čo nám niektorí veriaci predkladajú. Chcel som uviesť príklad, ale vidím, že je neprítomná/ný 


62.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 16:29 avatar
Nadja; ... áaaa tak jeden sa už prihlásil; Ivan V  
"Na Zemi sa človek rozhoduje medzi dobrom a zlom, toto je proste take miesto...
Tu prebieha vývoj ľudského ducha. Čím je človek dokonalejší, tým menšia je
nutnosť aby sa vracal na Zem do hmoty z duchovneho sveta."
... sú to tvrdenia, nie "najosobnejšiu vnútornú skúsenosť" 


63.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2009, 16:35 avatar
Hej, ale je pravdou, že svoje skúsenosti sa snažíme porovnávať so skúsenostiami ostatných...
Ak... teda, ak má osobné skúsenosti, a nie je to iba niekde prečítané a prijaté... to musí potvrdiť on...
Súhlasí J.Tull


64.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 10. 2009, 17:04 avatar
Nadja; ... niekedy nemusí 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:53,  daj mi sem konkrétne urázania a ponizovanie RF mainstreamom, čakám
dnes, 13:51,  ..až na to slovo "trochu".... *13
dnes, 13:51,  S tým sa nedá nesúhlasiť. Názor sa dá vyjadriť aj bez urážania. Avšak ak to neplatí...
dnes, 13:50,  ...ale inak máš pravdu. :)
dnes, 13:50,  zle zahrané divadelné predstavenie ;)
dnes, 13:44,  Bohu je žiaľ prevážne v katolíckom kostole, nie v krčme. *14
dnes, 13:43,  Fakty sú najhorším nepriateľom konšpirátorov.
dnes, 13:40,  Už len keď sa niekto pozrie na jeho mimiku počas toho klamania. Pre neznalých, tu sú...
dnes, 13:40,  konšpirátor foton
dnes, 13:39,  ondrej je extrémista a totaliťák
dnes, 13:39,  Politická korektnost nemá nič spoločn? so skutočnostou zeby sa nemali vyjadrovat názory a...
dnes, 13:38,  Pred médiami ho to mrzí. V súkromí je to ale iná pesnička.
dnes, 13:36,  Ľudia na Slovensku ešte nemajú potrebné rozlišovacie schopnosti, čo je zlé a čo je...
dnes, 13:24,  V našej firme (západnej) to neplatí. Mnoho starostlivosti o zamestnanca je na dennom poriadku....
dnes, 12:58,  ja extremistov nevolím....to len rasisti a fašisti....
dnes, 12:50,  Kuffa postrach liberálov !
dnes, 12:49,  ondrej extrémista perlí
dnes, 12:35,  Uprednostňovať veci pred ľuďmi. Uprednostňovať majetky pred osobnosťami....
dnes, 12:31,  Rád by som Kasafran, ale som ďaleko od Petržalky. Pripíjam si s tebou rumom v čaji *19
dnes, 12:31,  Konkurečný trh eliminuje pracovné miesta Ondrej, veď je to logické. Konkurencia sa snaží...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(166 510 bytes in 0,613 seconds)