hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Je naozaj časopis ZEM A VEK až taký zlý?

príspevkov
46
zobrazení
3
tému vytvoril(a) 5.10.2018 11:13 Kaies
posledná zmena 14.12.2018 20:26
1
05.10.2018, 11:13
Tento článok odporúčam čítať všetkým. Upozorňujem však, že neuspokojí vášnivých priaznivcov časopisu ani jeho tvrdých odporcov. Zároveň však podotýkam, že ide o názor.
Jedni môžu autorovi článku vyčítať, že si prečítal len jedno číslo časopisu a nie je príliš doma v "alternatívnom svete", druhí zase autorovu ovplyvnenosť, pretože si jedno číslo dokonca prečítal.
Nuž čo, každý z nás je nezávislý len čiastočne...
odkaz
👍: nrbatas
none
3
05.10.2018, 21:16
Je naozaj časopis ZEM A VEK až taký zlý? ..Já nevim. Musím sa spýtať Eda,on má takéto plátky prelustrované od A po Z .
👍: Kaies , nrbatas
none
4
06.10.2018, 18:15
Tento článok môže čitateľovi pomôcť dávať brať isté časti článkov alebo istých autorov s istým nadhľadom či rezervou. Pre tvorcov časopisu môže byť v každom prípade podnetný.
Ale aj tak ide o názor jedného, nie pravidelného, čitateľa. Ale vlastný názor by mal mať každý čitateľ, nielen čitateľ časopisu Zem a vek.
none
5
06.10.2018, 18:27
Na také čítanie som nedozrel alebo skôr prezrel .

Zem a vek nie je dobrý ani zlý .
Pre tých ktorí milujú konspi dezinfošky je to uplná špička celkom určite .
Na tom by nič nebolo veď na svete sú tisíce podobných nezmyslov .
Ak sa však táto žumpa mení na neonacistický fekál môže mať logicky problém .

Čo píše o zem a vek wikipedia sa mi pozdáva stručný výcuc

V novembri 2016 založili predstavitelia redakcií Zem a vek, Slobodný vysielač, Hlavné správy, Medzičas a Dav Dva Asociáciu nezávislých médií (ANM), ktorej úlohou má byť, okrem iného, ochrana členov pred útokmi maninstreamových médií

Podľa komisie Konspiratori.sk, ktorú tvoria ľudia z mimovládnych organizácii a denníkov (Denníka N, SME) a vydavateľstiev Mafra Slovakia, Petit Press je zaradený medzi konšpiračné médiá

Časopis spolu so šéfredaktorom bol opakovane kritizovaný za šírenie konšpiračných teórií, faktografické zavádzanie, nekorektné narábanie so zdrojmi ale aj podprahové nabádanie k nenávisti voči menšinám

Záznam zo stretnutia predstaviteľov časopisu na ruskom veľvyslanectve 26. mája 2014 rozšíril podozrenia ohľadom nezávislosti, relevantnosti deklarovaného spôsobu financovania a možného šírenia ruskej propagandy

V júni 2017 bolo zverejnené začatie trestného stíhania pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti pre formulácie v článku „Klin židov medzi Slovanmi“, ktorý vyšiel v májovom čísle časopisu. Hovorkyňa špeciálnej prokuratúry uviedla, že „podľa prokurátora uvedené historické citáty doposiaľ nezistený páchateľ vystupujúci pod menom Tibor Eliot Rostás využil tak, že čitateľovi predkladá tvrdenia, že aj v súčasnosti sú pôvodom zlej spoločenskej situácie zásahy židovskej komunity, ktorá rozvracia súčasnú spoločnosť a uvedenými tvrdeniami vyvoláva nenávisť a potrebu zásahu voči židovskej komunite na Slovensku. Neznámy páchateľ vyššie popísaným konaním a zverejnením tohto článku v publikovanom kontexte v ňom uvedených vyjadrení verejne hanobí židovský národ, židovskú národnosť a židovské náboženstvo a podnecuje k nenávisti voči tomuto národu a národnosti“

odkaz
none
6

5. Osvietený 06.10.2018, 18:27

Na také čítanie som nedozrel alebo skôr prezrel .

Zem a vek nie je dobrý ani zlý .
Pre tých ktorí milujú konspi dezinfošky je to uplná špička celkom určite .
Na tom by nič nebolo veď na svete sú tisíce podobných nezmyslov .
Ak sa však táto žumpa mení na neonacistický fekál môže mať logicky problém .

Čo píše o zem a vek wikipedia sa mi pozdáva stručný výcuc

V novembri 2016 založili predstavitelia redakcií Zem a vek, Slobodný vysielač, Hlavné správy, Me...

06.10.2018, 18:47
12. Kopírovať sem stanoviská denníkov N a SME, Mafry, Petit Pressu alebo konspiratori.sk je tu dosť od veci. Práve preto si Sivoňovu aktivitu vážim.
none
7

6. nrbatas 06.10.2018, 18:47

12. Kopírovať sem stanoviská denníkov N a SME, Mafry, Petit Pressu alebo konspiratori.sk je tu dosť od veci. Práve preto si Sivoňovu aktivitu vážim.

06.12.2018, 15:34
nrbatas čo je obsahom tohoto ruskeho ****ometu zistíš ľahko i skutočnosť že sa jedná o lži

odkaz
none
8
06.12.2018, 15:37
Takže moja otazka je je pravda ako píše zem a vek

" Pohoda štátu neplatí žiadne dane. "

Časopis Zem a vek už niekoľko dní cez svoju webovú stránku aj facebookové konto šíri informáciu, že hudobný festival Pohoda neplatí štátu žiadne dane.

Na webovej stránke časopisu patrí tento krátky text medzi najčítanejšie, dosiaľ si ho prečítalo takmer päťtisíc ľudí. Na facebooku ho prevzalo takmer dvesto ľudí, zhruba rovnaké množstvo čitateľov mu venovalo lajky.

Informácia, že Pohoda neplatí dane, je nepravdivá. Stačí jeden pohľad na webovú stránku Finstat, ktorá spracúva verejné dáta slovenských firiem.

Je z nej jasné, že za rok 2017 spoločnosť Pohoda Festival zaplatila štátu na dani z príjmu 2884 eur a za rok 2016 52 296 eur.

Finstat je pre štandardných novinárov dôležitým nástrojom overovania finančného pozadia firiem.

Čítajte viac: odkaz
none
9
06.12.2018, 15:38
Zem a Vek zavádzal o Turecku. Konšpiračný web článok neskôr zmazal, ospravedlniť sa ho však nenapadlo.

Koncom augusta zverejnila internetová stránka známeho konšpiračného časopisu Zem a vek správu o údajnej novele zákona, ktorá má v Turecku legalizovať pedofíliu. Podobne, ako v prípade rôznych iných správ o isláme, muslimoch a muslimských krajinách sa i táto nakoniec ukázala ako zavádzajúca.

Článok s názvom Turecko povolilo sex s maloletými, ktorý publikovala internetová stránka konšpiračného časopisu Zem a vek, by ste dnes už hľadali márne. V analýze Jakuba Mikšíka na stránke Bez pointy sa píše, že portál Zem a vek svoj článok už stiahol. Dovtedy ho však stihlo prečítať skoro 150-tisíc užívateľov.

odkaz
none
10
06.12.2018, 15:42
Zem a Vek šíri fake news o Putinovej hviezde na chodníku slávy v Hollywoode

O hereckých alebo hudobných schopnostiach prezidenta Ruskej federácie nevieme veľa, ale hviezdu na chodníku slávy v Hollywoode nemá.

Zem a Vek 9. októbra zverejnil článok s názvom Putin na chodníku slávy v Hollywoode. Opisuje v ňom, ako na tomto svetoznámom chodníku odkryli hviezdu ruskému prezidentovi v deň jeho narodenín.

odkaz
none
11
06.12.2018, 15:44
Je bolestivá ta pravda odhalujuca klamstva ruskeho ****ometu ???

Tema je " Je naozaj časopis ZEM A VEK až taký zlý? "

Moja reakcia je : Zem a vek je toto :


Iránci zverejnili fotografie rozštvrteného novinára.

Slovenský dezinformačný časopis Zem a vek zverejnil článok, ktorý sa odvoláva na "iránske sociálne siete". V skutočnosti cituje iba azerbajdžanskú stránku Haqqin.az, ktorú portál Jane´s označuje za provládnu.

Čítajte viac: odkaz
none
12
06.12.2018, 15:45
Soros sa vyhráža zvrátením brexitu. Je to hoax

Známemu finančníkovi konšpirátori prisudzujú nadľudské schopnosti

Čítajte viac: odkaz
none
13
06.12.2018, 15:47
Facebookom sa šíri hoax, že chemický útok v Sýrii zrežírovali filmári

Príspevok pracuje s osvedčeným motívom, podľa ktorého sú televízne zábery o zabíjaní v Sýrii zinscenované. V skutočnosti ide o zábery z filmu.

Už desiatky tisíc Slovákov mohli na Facebooku naraziť na alternatívny výklad udalostí o sýrskom meste Dúmá, kde boli podľa Spojených štátov amerických použité chemické zbrane.

odkaz
none
14
06.12.2018, 15:49
Zem a Vek a HOAX

Ďalší husársky kúsok Putina na scéne slovenského "alternatívneho" spravodajstva

Egyptský miliardár kúpil loď "Mistral" a daruje ju Putinovi za symbolický jeden dolár

odkaz

Dnes viac potopená ako potápajúca sa vlajková loď "alternatívneho spravodajstva" ZEM a VEK sa rozhodla prostredníctvom svojho nezávislého geopolitického analytika Čalovku potešiť dušu svojho čitateľa v tieto zachmúrené dni. Naservírovali mu rok starý ruský HOAX - rozprávku ako egyptský miliardár kúpil loď "Mistral" a predá ju Rusku za symbolický 1 USD.

Je to rok starý ruský HOAX, ktorý mal povzniesť ruského ducha, keď sa od neho ostatný svet odvrátil. Egyptský miliardár kúpil loď "Mistral" pre prezidenta Putina (asi k Putinovým narodeninám)

odkaz

Oživili ho na ďalšom výdatne prekladanom zdroji LIVEJOURNAL, kde sa objavujú aj blogy ruských blogerov, ktoré nemôžeme považovať za dôveryhodné zdroje.

odkaz

Pán geopolitický aj nezávislý analytik Čalovka (Zem a Vek) a bude dosť tých "Mistralov" pre všetky tie huncútstva prezidenta Putina? :-)

Ináč škoda, že pán analytik si nepozrel aspoň SPUTNIK NEWS
odkaz

odkaz
none
15
06.12.2018, 15:50
Zem a Vek opäť úmyselne zavádza: NATO je agresívne a konfrontuje Rusko!

Portál Zem a Vek priniesol článok, cieľom ktorého je vytvoriť domnienku, že Slovensko vyvíja vo vzťahu k Rusku asymetrické a nepriateľské aktivity. Text obsahuje neúplné a zámerne zamlčané informácie.

odkaz
none
16
06.12.2018, 15:52
Slovenská policie zadržovala v noci z pátku na sobotu na letišti v Bratislavě několik osob, které se zúčastnily ukončení motocyklové sezóny Nočních vlků v Moskvě. V delegaci byli dva Slováci, jeden Rus a dva občané Srbska.

Konkrétně jde například o Ratka Sudeckého, který píše pro dezinformační web Zem a vek. Sudecký například minulý rok svedl vinu za Katyňský masakr na ukrajinské nacionalisty (Banderovce). Ve skutečnosti je přitom prokázané, že Katyňský masakr provedla armáda SSSR.

Slovenská policie si došlápla i Sudeckého partnerku Milicu J., která je srbskou občankou. Ta neměla na Slovensku povolení k pobytu a byla ze země vyhoštěna.

Nejzajímavější je ovšem to, že Slovenská policie identifikovala i ruského občana Jevgenije Paľceva. Zajímavé je, že facebooková stránka Zem a Vek nejprve informovala o zadržení, následně prohlášení stáhla. Jevgenij Paľcev má být podle smazaného příspěvku redaktorem dalšího dezinformačního webu Hlavné správy.

odkaz
none
17
06.12.2018, 15:54
Zem a Vek šíri falošné správy: EÚ vydiera kandidátov na členstvo

Zem a Vek priniesol správu o tom, ako „eurozapredanci“ diktujú Srbsku likvidačné podmienky v prístupových rokovaniach do Únie. Ako býva zvykom, v texte sa objavujú nepresnosti a zavádzanie.

odkaz
none
18
06.12.2018, 15:56
Útočníci na Skripaľa boli vraj herci. Najnovší hoax sa šíri Facebookom.

Ďalší typický príklad toho, že v ruskej propagandistickej mašinérii pravda nehrá vôbec žiadnu rolu.

Na sociálnych sieťach sa začal šíriť vskutku vtipný príbeh. Dvaja ruskí agenti vojenskej rozviedky GRU, ktorých britská polícia obvinila z otrávenia dvojitého agenta Sergeja Skripala nervovým plynom Novičok, sú vraj herci Paul Collinson a Jeffrey Fields. Navyše, zábery z bezpečnostných kamier, ktoré Briti ukázali ako dôkaz, vraj pochádzajú zo seriálu KGB Spy, ktorý sa vysielal v Británii okolo r. 2000.

odkaz
none
19
06.12.2018, 15:57
ZEM a VEK a pravda odkaz
none
20
06.12.2018, 16:06
Takto pokračovať môžeme donekonečne . Lož za lžou .

A preto sa pýtam čo je dobré na klamstve a účelových ruských dezinformáciach ?
none
26
06.12.2018, 16:14
To je normálne že hún Rošťaš cenzuruje veď je to bolšan malokedy triezvy .
none
41
13.12.2018, 21:23
No, uzavriem to. Mesačník ZEM A VEK nie je zlý, má svoje chyby, ale je veľmi prospešný. Tie chyby sú využívajú odporcovia mesačníka a jeho priaznivci ich trpia. Odporcovia tohto mesačníka proti nemu bojujú nie pre jeho chyby, ale pre jeho prospešnosť. Priaznivci časopisu ZEM A VEK a najmä jeho tvorcovia by mali vnímať najmä svojich odporcov. Napokon, práve oni tvoria ten skutočný dopyt po "alternatíve".
Tak...
none
42

41. Kaies 13.12.2018, 21:23

No, uzavriem to. Mesačník ZEM A VEK nie je zlý, má svoje chyby, ale je veľmi prospešný. Tie chyby sú využívajú odporcovia mesačníka a jeho priaznivci ich trpia. Odporcovia tohto mesačníka proti nemu bojujú nie pre jeho chyby, ale pre jeho prospešnosť. Priaznivci časopisu ZEM A VEK a najmä jeho tvorcovia by mali vnímať najmä svojich odporcov. Napokon, práve oni tvoria ten skutočný dopyt po "alternatíve".
Tak...

13.12.2018, 21:29
keies , dobry je akurat pre rostasa, aby si mohol zaplatit dovolenky , 600 evracov na noc za hotel . ale vsak, hlupi financujte mu to 😉
none
43

42. Scarllete 13.12.2018, 21:29

keies , dobry je akurat pre rostasa, aby si mohol zaplatit dovolenky , 600 evracov na noc za hotel . ale vsak, hlupi financujte mu to 😉

13.12.2018, 21:33
103. Scarlete, píšeš zaujímavé veci. Zamyslím sa nad nimi. Aj keď si myslím, že Ty ZEM A VEK nečítaš.
none
45

43. Kaies 13.12.2018, 21:33

103. Scarlete, píšeš zaujímavé veci. Zamyslím sa nad nimi. Aj keď si myslím, že Ty ZEM A VEK nečítaš.

13.12.2018, 22:18
104. stacilo mi co som si precitala. vies ja selektujem info 😉
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 144 184 B vygenerované za : 0.093 s unikátne zobrazenia tém : 58 606 unikátne zobrazenia blogov : 1 312 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Ten, kto spadol a znova vstal je oveľa silnejší, ako ten, ktorý nikdy nespadol.