hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

„Gruz 2000 z Ukrajiny do Ruska“

príspevkov
11
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 4.10.2014 15:41 dorota
posledná zmena 6.10.2014 00:15
1
04.10.2014, 15:41
nasla som zaujimavy clanok:

"Podľa rôznych údajov stratila ruská armáda – regulárna armáda, nie kozáci, kadyrovci a iní žoldnieri a dobrovoľníci z Ruska – pri vpáde do Donbasu 2 až 2,5 tisíca vojakov. Koľko ich presne bolo sa nikdy nedozvieme. Presné číslo zostane predmetom najhlbšieho utajovania a popierania. Má totiž zásadnú hodnotu nielen pre Ukrajinu, ale aj pre Západ a Čínu.
...
ruská občianska a ekologická aktivistka Elena Vasilieva, zakladateľka skupiny „Gruz 2000 z Ukrajiny do Ruska“ (Gruz 200 je kódové označenie pre transporty padlých vojakov) na základe informácií zozbieraných z rozličných zdrojov v Rusku a na Donbase už dva dni pred Lysenkom informovala, že len behom prvých 24 hodín po vpáde jednotiek ruskej armády zahynulo okolo 700 vojakov a v priebehu nasledujúcich dni ďalších asi 1500. Organizácia zaznamenala do 3.9. 2014 presuny 14 až 15 kamazov cez hranicu z Ukrajiny do Ruska naložených vrstvami mŕtvych tiel vojakov. Tvrdí tiež, že rodičia a príbuzní vojakov padlých pri útoku na Ukrajinu sú po celom Rusku zastrašovaní a presviedčaní aby o smrti svojich synov, mužov a bratov mlčali. Informácie o tajných pohreboch vojakov v mestách a mestečkách po celom Rusku prinášajú rozličné ďalšie zdroje, vrátane ruských novinárov zastrašovaných neznámymi mužmi strážiacimi nové hroby. Ludmila Bogatenkova, vedúca pobočky organizácie Matky vojakov v juhoruskom Stavropole, zostavila zoznam 400 mien padlých a ranených, najmä z ruských jednotiek dislokovaných v Čečensku a severnom Osetsku. Elena Poliakova, vedúca Matiek vojakov v Petrohrade tvrdí, že vojenské nemocnice v Rostove sú preplnené ranenými. Organizácia Matky vojakov vznikla počas vojny v Čečensku, z ktorej sa nevrátili tisícky ruských chlapcov.
...
Jednou zo zmien o ktorej referujú ukrajinské armádne zdroje je, že v Ukrajine budú ďalej útočiť najmä jednotky s neslovanskými vojakmi a prevelené z periférií Ruska. Ich straty nie sú politicky zďaleka tak citlivé, ako rakvy a amputované údy chlapcov z Moskvy či Petrohradu.
...
zdroj: odkaz

naozaj neludske zakazovat ludom hlasit o smrti svojich najblizsich. :-(
obetou je tu clovek....nie rusko alebo ukrajina...ale clovek samotny.
none
2
04.10.2014, 15:49
Keby tam bolo toľko padlých vojakov ruskej regulárnej armády, potom celkový počet bojujúcich ruských vojakov by musel byť taký, že by ozaj bez problémov už dávno opekali slaninu na Majdáne v Kyjeve a Porošenko by im drevo rúbal.
none
3
04.10.2014, 15:51
nuz ale je to zmalciavane pre dovody ktore nevieme. mlcanie napomaha demokracii asi kazdej zo stran konfliktu :-D
none
4
04.10.2014, 16:49
a tu asi moja nova oblubena , hm tak v sedej zone oblubenosti, stranka :
odkaz

hehehe sajonara! bajleosia je sekcia o videach :-D
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 87 777 B vygenerované za : 0.095 s unikátne zobrazenia tém : 49 588 unikátne zobrazenia blogov : 868 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Medzi mužmi a ženami nie je rozdiel. Rozdiel je len medzi dobrými a zlými ľudmi.