Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Dokurvili ste si republiku, pre tam máte fašistov!!!!!!!!!

22
reakcií
765
prečítaní
Tému 7. septembra 2018, 18:21 založil Profesorek.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Profesorek muž
   7. 9. 2018, 18:21 avatar
Keby sme sa neboli rozdelili, mohli sme spojiť sily v boji proti fašistom!!!!!!! Takto si nesiete následky svojho osudu, keď je u vás fašistický Kotleba - slovenský Hitler!!!!!!

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Osem rokov bol skinhedom: Kotlebovci vám klamú, sú to neonacisti.

Veril v nadradenosť bielej rasy, bil sa na uliciach a na tričku nosil hákový kríž. Koncert jeho kapely s názvom Konečné riešenie si v Nemecku nenechalo ujsť 4000 skinhedov. V jeho živote však nastal zvrat. Tvrdí, že tvorcovia filmu Kult hákového kríža sa inšpirovali aj jeho príbehom. Američan Christian Picciolini je na Slovensku, varuje pred kotlebovcami a dnes vystúpi na verejnej diskusii v Banskej Bystrici.

V 14 rokoch ste sa stali členom extrémistického hnutia Chicago Area Skinheads (CASH). Ako ste sa k skinhedom dostali?

Chicago Area Skinheads bolo prvým americkým neonacistickým skinhed hnutím. Zhodou náhod začínali v miestach, kde som vyrastal. Ako väčšina tínedžerov aj ja som bol neistý, mal som malé sebavedomie a chcel som niekam patriť.

Moji rodičia, i keď ma milovali, boli stále v práci. Trávil som teda veľa času sám na uliciach, až som stretol niekoho z hnutia, kto sľúbil, že ak sa k nim pridám, všetky moje problémy sa vyriešia. Zapáčilo sa mi to. Bol som ambiciózny mladý chalan a chcel som robiť niečo, čo by malo zmysel.

Stretávali ste sa ako dieťa s rasizmom?

Nie. Moji rodičia boli imigranti z Talianska a sami boli obeťami predsudkov. Rasizmus nebol teda niečím, s čím by som vyrastal. Miesto, kde som žil, bolo vo väčšine belošské, ale postupne sa to začalo meniť.

V susedstve sme však boli hrdí na svoje okolie a nechceli sme tam pustiť žiadnych nových ľudí. Mal som 14 rokov a nebol som si istý, čo sa deje.

Nemal som žiadne predstavy o politike, nebol som dosť múdry, aby som prekukol propagandu skinhedov. Naozaj som si myslel, že títo ľudia mi ponúkajú raj. Bolo to jednoduché. Chceli sme dokázať našu rasovú nadradenosť a zabrániť niečomu, čo nazývame genocída bielych. Verili sme, že všetci, ktorí nie sú bieli, nás chcú zničiť. Bola to hlúpa predstava, ale ako mladý človek som to tak vnímal. Ľahko som tomu podľahol a osem rokov som tomu vášnivo veril.

Čo presne ste si pod pojmom genocída bielych predstavovali?

Mysleli sme, že každý, kto nebol biely, na nás útočí. Mysleli sme, že černosi so sebou prinášajú viac kriminality, mysleli sme, že latino gangy prinášajú drogy a znásilňujú naše ženy.

Samozrejme, nikdy som nič také nevidel ani nezažil. Veril som však ľuďom, ktorí boli odo mňa starší, že sú múdrejší a že je to tak. Bol som presvedčený o tom, že ak niečo nepodniknem teraz, stanem sa aj ja obeťou týchto skupín. A ja som nechcel byť obeťou.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Kurwa, akí ste jebnutí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


2.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   7. 9. 2018, 18:24 avatar
Jediný štátotvorca bol v Česku Konrad.   


3.
označiť príspevok

Profesorek muž
   7. 9. 2018, 18:48 avatar
Bolo vás v hnutí viac takých mladých?

V dobe, keď som sa ku skinhedom pridal, som bol najmladším členom hnutia. Po mojom vstupe som však aj ja pritiahol ľudí, ktorí boli ešte mladší než ja. Cielili sme na ľudí od 12 až do 20 rokov.

V tom veku sa človek snaží vytvoriť si nejakú identitu a ľahko podlieha rôznym vplyvom. Mladí sa vtedy snažia odtrhnúť od vplyvu svojich rodičov a charizmatickí vodcovia ich dokážu ľahko stiahnuť so sebou.

Po dvoch rokoch ste sa dokonca stali lídrom skinhedov. Aké to bolo?

Áno, stal som sa lídrom tejto lokálnej skupiny. Človek, ktorý ma naverboval, totiž skončil vo väzení za viacero zločinov.

Jediný človek, ktorý ostal v skupine, som tak bol ja a ľudia, ktorých som ja sám naverboval. Bol som ambiciózny a oni ma vnímali ako lídra. Zhostil som sa teda tejto úlohy naplno.

Boli ste dosť mladý. Rešpektovali vás?

Keď sa na to pozerám spätne, musím povedať, že ma rešpektovali, lebo mi dôverovali. I keď som im klamal, o čom som vlastne ani nevedel.

Zároveň som veril, že s vlastnými ľuďmi musím zaobchádzať s rešpektom. Nechcel som ich stratiť, boli to moji vojaci. Chcel som byť dobrým generálom. Vždy sa však vyskytli nejaké vnútorné rozpory i nedôvera.

Dostávali ste sa aj do nejakých konfliktov so zákonom?

V konflikte so zákonom som bol stále. Bili sme sa na uliciach, napádali sme ľudí.

Väčšina ľudí si skínov predstavuje ako agresívnych bitkárov. Táto predstava je teda asi správna.

Sú to mladí, nesebaistí ľudia, ktorí chcú túto etapu života prekonať tým, že budú v nejakej násilníckej skupine. Obliekajú sa rovnako, stretávajú sa, veľa pijú a hľadajú niečo, čo by ich vyprovokovalo.

Boli vašim vzorom nemeckí nacisti?

Áno, inšpirovalo nás to. Nerozumeli sme však ideológii národného socializmu. Viac nás priťahovala tá symbolika – svastika, biely bojovník, SS. Chceli sme byť dostatočne hrdí na to, že niečo obraňujeme.

Realita však bola taká, že sme nebránili nič, skôr sme všetko ničili. Vrátane samých seba. Nebál som sa chodiť po ulici s tričkom s nápisom biela sila či s hákovým krížom. Nie preto, že by som tomu tak veril, skôr som sledoval reakciu ľudí, ktorí to videli.

Bol som hrdý na to, že som outsider. Ľudí som vnímal ako hlúpych a oni sa tak isto pozerali na mňa.

V Spojených štátoch sa na neonacistickej scéne objavilo niekoľko „vodcov“, ktorí skinhedov organizovali. Napríklad Tom Metzger, ktorý založil skupinu White Aryan Resistance. Ako ste týchto ľudí vnímali?

Uznávali sme viacero starších osobností. Tom Metzger, ktorý viedol neonacistov v Kalifornii, bol medzi nimi. Tiež sme rešpektovali ľudí ako David Duke, ktorý bol v Ku Klux Klan a snažil sa dostať aj do politiky.

Ale úplne najviac sme rešpektovali mučeníkov, ktoré zomreli v boji za bielu revolúciu. Jedným z mojich hrdinov bol muž menom Robert Mathews.

Bol to bankový lupič, jeho ľudia boli vrahovia, ktorí sa snažili začať bielu revolúciu. Ukradnuté peniaze posielali organizáciám, ktoré presadzovali biely nacionalizmus. Aj my sme chceli byť takíto militantní.

Neskôr ste založili kapelu s názvom „Final Solution“ (Konečné riešenie). Ten názov asi hovorí za všetko.

Áno, hovorí.

Neprišlo vám to vtedy bizarné?

Po čase sa za to hanbím, ale vtedy som to bral tak, že chceme šokovať. Hudba, ktorú sme robili, mala podnecovať k násiliu, bola to propaganda.

Boli sme prvá americká skinhedská skupina, ktorá cestovala mimo krajiny a v roku 1992 hrala na koncerte v nemeckom Weimare. Videlo nás asi 4000 skinhedov z celej Európy. Mať takéto meno, cestovať do Nemecka, to všetko malo istú symboliku.

Vo filme Kult hákového kríža s Edwardom Nortonom hlavný hrdina zistí, že niečo nie je s jeho životom v poriadku po skúsenosti s väzením. Ako to bolo vo vašom prípade?

Verím, že tento film bol sčasti natočený na základe mojich životných skúseností a skúseností viacerých ľudí, ktorých poznám. Tiež som mal mladšieho brata, tiež sa ma snažil nasledovať a tiež ho zavraždili.

Ale tak ako hlavný hrdina vo filme aj ja som pochopil pravdu a odhalil som všetky tie klamstvá. V určitom bode som už nebol schopný sám v sebe ospravedlňovať nenávisť.

V hnutí som bol osem rokov, ale posledné dva roky som si kládol veľa otázok. Mal som 22 rokov a už som mal deti. A práve deti zmenia človeka.

Mal som niečo, čo som mohol milovať, a to sa stalo aj mojou prioritou. Uvedomil som si, že keď som začal znova milovať a vrátil som sa k tej nevinnosti, ktorú som stratil ako 14-ročný, môj život sa zmenil k lepšiemu. Zároveň sa môj svet aj zväčšil.

Začal som sa rozprávať s černochmi, Židmi alebo homosexuálmi. Uvedomil som si, že naše životy nie sú také rozdielne. Aj oni mali tie isté city ako ja, mali sme taký istý vzťah k svojim deťom. Svoje deti som miloval rovnako ako homosexuálny pár.

Asi nebolo jednoduché dostať sa späť do normálneho života.

Mal som veľa problémov. V čase, keď som odišiel, ma moja žena a deti opustili, lebo som nebol schopný odísť z hnutia dostatočne rýchlo. Mal som obchod, kde som predával white power hudbu. To už som však nechcel robiť a obchod skrachoval.

Stratil som teda naraz prácu, manželku s deťmi, sociálne kontakty a ani vzťah s rodičmi som nemal dobrý. Práve pre toto sa možno väčšina ľudí bojí odísť z tejto scény.

Na Slovensku vo voľbách uspela extrémistická strana Mariana Kotlebu. Na kandidátke mala viacero ľudí spájaných s neonacistickým hnutím. Čo by ste im odkázali?

Skôr by som chcel povedať niečo ich voličom. Chcel by som im povedať, že im klamú. I keď ich taktika a rétorika už nie je taká extrémna, stále to má základy v neznášanlivosti, násilí a predsudkoch.

Aj my sme učili podobnej taktike – že treba rétoriku zjemniť a netreba na ulici kričať: „Heil Hitler!“. Začali sme hovoriť o tom, ako potrebujeme brániť našu krajiny pred imigrantmi. Tvrdili sme, že k nám nemôžu prísť, lebo zničia to, čo sme vybudovali.

Naučili sme sa byť mainstreamoví. Chceli sme, aby nás vnímali nezamestnaní a ľudia so sociálno-ekonomickými problémami.

Odkázal by som im teda, že ak volíte týchto ľudí, volíte niekoho, koho naozaj nepoznáte. Oni v skutočnosti sú neonacisti a chcú vytvoriť svet, do ktorého nemusíte patriť ani vy.

To, čo opisujete, sčasti pripomína aj rétoriku prezidentského kandidáta Donalda Trumpa.

Myslím, že sme vo veľmi nebezpečnej situácii. Keby mi pred šiestimi mesiacmi niekto povedal, že Trump bude prezidentský kandidát, vysmial by som ho. Ale je evidentné, že v USA je veľa ľudí, ktorí sú dostatočne zúfalí na to, aby volili niekoho, kto je homofób a rasista.

Môžem vám potvrdiť, že veci, ktoré hovorí Trump, sú úplne rovnaké ako tie, ktoré sme my hovorili v neonacistickom hnutí. Len používa milšie slová. Chce viesť našu krajinu do izolácie, ja však nepoznám žiadnu krajinu, ktorá by rástla tým, že sa izolovala od ostatných.


4.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   7. 9. 2018, 18:52 avatar
Jediný bol Konrad.   
To ty nacista ani netušíš.


5.
označiť príspevok

Profesorek muž
   7. 9. 2018, 18:55 avatar
Ťahaj do piče ty kokot!!!!!!!!!! Piču ti ešte nikto nerozjebal?????????
Súhlasí Temnýmyseľ


6.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   7. 9. 2018, 18:59 avatar
Áno neroz....
Nervičky?
Čo ty na Konráda?  


7.
označiť príspevok

Profesorek muž
   7. 9. 2018, 19:04 avatar
Ten je dávno zajebaný a pošleme tam aj vášho Hitlera!!!!!!!!!!! Lekciu Wing Chun môžeš dostať kedykoľvek!!!!!!


8.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   7. 9. 2018, 19:10 avatar
Ešte si poprdkávaj deduško. Máš na to plné právo, ale nie že ťa drbne, to by som nerád.  


9.
označiť príspevok

panoramix muž
   7. 9. 2018, 20:10 avatar
Profesorko nerozčuluj sa lebo ťa trafí šlak.
Súhlasí Temnýmyseľ


10.
označiť príspevok

Profesorek muž
   7. 9. 2018, 20:24 avatar
Také kurvy ako ty ma budú mať na svedomí!!!!!!!!! Vypadnite z republiky do piče a bude tu pokoj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


11.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 9. 2018, 20:31 avatar
Nikam nevypadneme, pekne trp.
Súhlasí Temnýmyseľ


12.
označiť príspevok

Profesorek muž
   7. 9. 2018, 20:40 avatar
Tak vás zajebeme!!!!!!!!!


13.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 9. 2018, 20:41 avatar
11/ On si mysli ze zabije Kotlebu a mame po problémoch!!!!)))
Súhlasí Temnýmyseľ


14.
označiť príspevok

Profesorek muž
   7. 9. 2018, 20:52 avatar
Tvojho Kotlebu treba vyjebať z politiky, nie zabiť!!!!!!!!!!!! Potom poslať do piče z republiky aj so zvyškom fašistov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vrátane teba!!!!!!!!!!!!!!!!


16.
označiť príspevok

muskat muž
   7. 9. 2018, 21:07 avatar
Ty mozes akurat tak nastrcit svoj rachiticky hrudnik, aby ti rovnaky kokot ako ty v pionierskom palaci pripol plechove vyznamenanie.  
Súhlasí Temnýmyseľ


15.
označiť príspevok

muskat muž
   7. 9. 2018, 21:05 avatar
Cechoslovakisticke hovno Pepo vyliezol z Benesovej riti.  


17.
označiť príspevok

Profesorek muž
   7. 9. 2018, 22:36 avatar
Kokot prijebaný, Masaryk vám chcel len dobre!!!!!!!!!!!! Aby ste neboli tak zaostalí!!!!!!!!!!!!!!!


18.
označiť príspevok

muskat muž
   7. 9. 2018, 23:27 avatar
Masaryk? Ten Redlichuv levobocek, co prejebal vo francuzskych kasinach vsetky legionarske peniaze?   keby nebolo Stefanika, tak zhnije v areste.
Hele, estebaku a tata byl taky konfident, zalezenej v Heidrychove prdeli?  
Súhlasí Temnýmyseľ


19.
označiť príspevok

veriaci muž
   7. 9. 2018, 23:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

muskat muž
   7. 9. 2018, 23:32 avatar
Oper si trenky, smrdis. 


21.
označiť príspevok

veriaci muž
   7. 9. 2018, 23:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   8. 9. 2018, 08:38 avatar
21. Odkiaľ si vyliezol?? 


23.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 9. 2018, 22:46 avatar
(22) Temnýmyseľ.
ja si myslím, že odkiaľ väčšinou vylieza náš Veriaci nemusíme príliš dlho ani špekulovať, ani hádať...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:01,  Okrem nemravnosti telesnej, sexuálnej, existuje aj nemravnosť duchovná! Napríklad spolčovať...
dnes, 04:58,  Pravdy zjavené Bohom Jehovom nepotrebujú byť "nahradené novými pravdami"! Niečo...
dnes, 03:06,  Vystihol si to. Mne sa páči tá hnedo-ružová vesmírna hmota - neviem čo to je, či niečo...
dnes, 03:04,  Predám knihu The God Delusion. Autorom je Richard Dawkins....
dnes, 03:03,  Ďalší dôvod, prečo neveriť zaostalým náboženským rozprávkam.
dnes, 03:02,  Ten kráľ bol kurevník, mám si to vysvetliť tak, že vedúci sú dnes kurevníci?
dnes, 02:52,  Neviem teraz, či prenajímanie domčeka používaš iba v básni, alebo myslíš, že máš...
dnes, 02:16,  Máš rada vesmír? Ja som si práve otvorila okno dokorán. Zobudil ma dážď, počúvam, ako...
dnes, 01:36,  Tak ako keď sme informovaní, že žijeme v posledných dňoch podledných dní na samom konci...
dnes, 01:25,  Kráľ Šalamún je predobrazom dnešného Vedúceho Zboru SJ...!
dnes, 00:36,  Čo všetko ešte o vesmíre nevieme. Inak, tie časti vesmíru sa zdajú byť nádherné, ale...
dnes, 00:29,  Keď Pavol Janík tára. Pletie si veci. http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2020070015
dnes, 00:12,  Aj toto je krása. .. https://apod.nasa.gov/apod/ap200703.html
dnes, 00:10,  Lívia triafa do čierneho. https://www.youtube.com/watch?v=B2Z4OzckRsg&pp=wgIECgIIAQ%3D%3D
dnes, 00:09,  Uvarila som zemiaky, zajtra idem tie lokše z nich urobiť, ak mi vyjdú, tak Ti napíšem, a ak...
včera, 23:54,  Wauky https://apod.nasa.gov/apod/astropix.html
včera, 23:11,  mufíku tvoj pán satan má z teba radosť :)
včera, 23:07,  presne presne...mufík je zahoracka špina....*21*21*21
včera, 22:43,  mufik plný zloby a nenávisti :)
včera, 22:42,  mufík "znovuzrodený" banderovec :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(93 605 bytes in 0,300 seconds)