Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Dajme si trochu viac svetla do grófskej šunky.

231
reakcií
711
prečítaní
Tému 4. mája 2019, 16:23 založil stefan 5.

podobné témy:1.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   4. 5. 2019, 16:23 avatar
Každý vie, že za "totality" boli potraviny neporovnateľne kvalitnejšie a veci o osratých kurčatách na pultoch predajní z dielne Osvieteného sú klamstvá. To by si nikto nedovolil. Za ohrozovanie zdravia hrozila basa.
Práve naopak, ak sa na niečo kládol dôraz, bola to hygiena. Ďalšie klamstvo sú "vynikajúce" norny EÚ, ako tvrdí Osvietený.
Je to nezmysel a potvrdzuje to aj "demokratická"tlač
zurnal.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Tu je stručný výťah:

"Zloženie každej potraviny určovali ČSN a keď Slovensko vstúpilo do EÚ a prevzalo bruselskú potravinovú legislatívu, ukázalo sa, že ČSN a neskôr STN boli v mnohých ohľadoch oveľa prísnejšie, najmä pokiaľ išlo o prípustný obsah zdraviu škodlivých látok. Československí veterinári, lekári a odborníci na výživu, ale aj agrochémiu predstavovali elitu vedy a výskumu nielen vo svojej krajine a postarali sa o to, že vtedajšie potraviny neohrozovali ľudské zdravie."

Ja dodám len tolko: spomenme si, ako tu ešte ani začiatkom 90 rokov západniari nemohli dovážať tie svoje vynikajúce jogurty, pretože by to neprešlo našimi normami.
Preto ich najskôr museli zrušiť.

Čo sa týka grófskej šunky...na príklade jednej šunky z krátkodobej akcie v nejakej CBA alebo kde vykladať, ako sme na tom dobre je pritiahnuté za vlasy. Podľa letáku má mať 90 perc masa. Nikde som sa nedočítal o podiele čistých svalových vlákien.....

Za socializmu šunková saláma podľa norny obsahovala 89 perc. masa a 1 éčko. A to bola len saláma!!! Dnes 55 percent a 11 éčok. Dobrú chuť.
Každému odporúčam pozrieť sa v obchodoch na percentá masa v šunke.
Foton s Osvieteným porovnávajú neporovnteľné.
Rovnako by dopadlo porovnávanie vtedajších normálnych rožkov s dnešnými gumenými, ktoré po vytiahnutí zo sáčka zakrátko možno používať ako kladivko napr. na roztlkanie orechov.

Tu je krátke videjko o tal. šunke pre vých. Európu, kto to ešte nevidel.
www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Boris, Miňosviňo, J.Tull


4.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 16:48 avatar
A čo si čakal od žuvačkárskeho agenta, že bude kritizovať západ !!!!!!!!!!! To od neho v živote nečakaj !!!!!!!!!!!
Súhlasí stefan 5


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 16:31 avatar
Štefan, na grófsku šunku je odborník náš Grofik šrobik.
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 16:42 avatar
S veľkou nostalgiou spomínam na chlieb za socializmu. Taký dobrý, že som štvrťku až polovicu vedel zjesť, kým som ho doniesol domov, len tak bez ničoho.

Rovnica je jednoduchá.
Kvalita = vysoké náklady.
Vysoké náklady = nízky zisk.


42.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 18:56 avatar
Boris, je oveľa viac potravín, na ktoré si človek nostalgicky spomína... napr. tresky som sa nevedel dojesť; s jedným rohlíkom som bez problémov zvládol 30 dg + 10 dg feferénového k tomu... alebo jogurt s rožkom, či briošku, prípadne lekvárovú šatôčku s pollitrom mlieka na raňajky...
O pive Zlatý bažant, ani radšej nehovorím 
 
Súhlasí Miňosviňo, stefan 5


45.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 18:58 avatar
To boli časy, až mi slinky tečú.........................       


5.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 17:45 avatar
stefan5, preco by sme mali verit prave tebe ?

za dva a pol, preco ten fantasticky komunizmus aj s jeho fantastickou kvalitou, dvadsat rokov nikto pre istotu nevoli ?  


6.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 17:47 avatar
Čo majú spoločné potraviny s politikou ?
Súhlasí J.Tull


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 17:49 avatar
Skutočná pravda o kvalite potravín predávaných za socializmu. Dnes by boli kvôli ich zloženiu nepredajné

Zrejme každý máme vo svojom okolí kamaráta alebo babku, ktorá ospevuje ceny a kvalitu výrobkov za socializmu. Avšak ani nevedia, ako sa mýlia.

Mnohí to poznáme, v supermarketoch na nás často číhajú pofidérne paradajky bez chuti, vypestované v Španielsku a dozreté v skladoch na Slovensku. V tomto momente nastupujú naše babičky s rečami plnými pochvál a tí, ktorí mali tú česť kúpiť si v obchode mlieko za korunu. Boli však potraviny v minulosti naozaj kvalitnejšie?

Ak sa bavíme o možnosti výberu z ponuky tuzemských obchodov za komunizmu a v súčasnosti, je celkom jasné, že nemáme čo porovnávať. Na exotické ovocie sa stáli nekonečné rady a takisto iné druhy tovaru sa v prípade výpadku produkcie v socialistických štátoch stávali nedosiahnuteľným luxusom.

Mnoho ľudí ale stále hovorí o tom, že „za komunistov“ boli výrobky, a predovšetkým potraviny, kvalitnejšie, než ako je tomu dnes. Ide však o názor, ktorý je prinajmenšom veľmi sporný. Glorifikácia vtedajších výrobkov totiž značne súvisí s nostalgiou i s prístupom k informáciám, ktorý je v dnešnej dobe, aj vďaka rozvoju internetu, s minulosťou neporovnateľný.

Kým kedysi bolo zvykom znepokojujúce informácie o obsahu škodlivín v jedle držať pod pokrievkou, v súčasnosti Štátna veterinárna správa a ďalšie organizácie, ktoré majú na starosti kontrolu kvality, upozorňujú, kedykoľvek sa na trhu vyskytne podozrivý výrobok.

Divokým debatám o tom, aké jedy jeme dnes a ako sa na trh dostávajú za rovnakú cenu horšie potraviny ako v zahraničí, to síce nezabráni. Keď sa však na pultoch objaví niečo skutočne škodlivé, pozornosti to neujde. Ako tomu ale bolo v minulosti? Čo všetko sa ľuďom mohlo dostať do tela a s akými následkami?
Benzén

Predtým bol benzén považovaný za konzervant s vynikajúcimi účinkami a ako taký bol pridávaný napríklad do horčice. Dnes už sme o niečo múdrejší a vieme, že to s ním až tak skvelé nie je. Je to totiž karcinogén prvej skupiny, ako taký spôsobuje predovšetkým rakovinu pľúc a leukémiu.

PCB

Polychlórované bifenyly začali byť hojne využívané ako aditíva vo farbách a lakoch v 30. rokoch v Amerike, odkiaľ sa vďaka antikoróznym vlastnostiam rýchlo rozšírili do celého sveta.

O 30 rokov neskôr sa začali objavovať prvé náznaky o ich škodlivosti, látky sa totiž dokázali dostať napríklad do organizmov dobytka. Odtiaľ sa ďalej šírili napríklad v mlieku a kontaminované sliepky jedy ďalej prenášali pri produkcii vajec. Hodnoty PCB však boli zaznamenané aj u rýb. Chronické vystavenie sa dávkam bifenylov, ktoré boli za socializmu prítomné v mnohých potravinách, viedlo k rakovine pečene či pankreasu.
DDT

Ďalší objav modernej vedy 20. storočia, ktorý sa nakoniec obrátil proti ľudstvu. Insekticíd DDT bol ospevovaný pre jeho účinnosť celým svetom, kým sa zopakoval starý známy scenár. Látky sa začali ukladať v pôde a rastlinách, odkiaľ sa dostali do tela zvierat. S mäsom potom aj do tela človeka. Ušetrení však nezostali ani vegetariáni, pretože škodliviny boli aj v zelenine. A čo látky s názvom DDT spôsobujú? Okrem rakovinotvorných účinkov znižujú plodnosť a narušujú hormonálny systém. Jednoducho nič, čo by sme si do tela chceli dobrovoľne dávať.

www.interez.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 17:51 avatar
Mäso z čias socializmu by dnes už nikto nekúpil

V celej histórii ľudstva sme nemali bezpečnejšie a kvalitnejšie potraviny ako dnes. A týka sa to aj mäsa, vraví v rozhovore pre SME uznávaný český odborník na kvalitu mäsa LADISLAV STEINHAUSER.

Čo ste mali dnes na raňajky?

„Nátierku z tuniaka.“

Kedy ste naposledy jedli mäso?

„Jem ho denne. Je to moja profesia. Musím ochutnávať mäsové výrobky každý deň. Bez ohľadu na to, či na to chuť mám, alebo nemám.“

Po toľkých rokoch sa vám to neprejedlo?

„Absolútne nie. Keď vyrábate to, čo vám chutí a ste presvedčený, že je to dobré, tak vám to chutí stále. Keď človek robí len niečo, čo chce trh, a nie je o tom presvedčený, tak sa to preje rýchlo.“

Je mäso zo Slovenska alebo Česka kvalitou porovnateľné napríklad s mäsom z Rakúska alebo z Nemecka?

„Úplne. Bravčové mäso, ktoré na 99 percent pochádza z veľkochovov a je spracované priemyselne, je všade rovnaké, v Nemecku aj v Česku. Nie je rozdiel v kvalite. Pri hovädzom mäse je to zložitejšie. U nás v minulosti platilo, že krava má dávať mlieko a nakoniec skončí na tanieri. Teraz je to rozdelené tak, že sú mliečne a mäsové typy dobytka. Mäsové majú oveľa lepšie mäso. Keď budeme porovnávať mäsové typy medzi Rakúskom a Českom, tak trochu lepšie sú rakúske. Oni majú tradíciu a dokážu mäsové plemeno lepšie vychovať, lepšie spracovať vo fabrikách a ešte lepšie predať. My to až tak dobre nevieme.“

A keď porovnáme mäso zo Slovenska a z Česka, kto ho má kvalitnejšie?

„Trúfam si povedať, že Česi sú o kúsok vpredu. Trošička. Ukazuje to ponuka. Česko ani Slovensko nie sú sebestačné v mäse a v potravinách vôbec. Ale na Slovensku bola ekonomika a kvalita poľnohospodárstva viac zdeformovaná. České podniky sa posunuli o kúsok ďalej ako na Slovensku.“

Keby sme porovnávali krajiny V4 ­ Česko, Slovensko, Poľsko a Maďarsko ­ kde je najkvalitnejšie mäso?

„Je to vcelku jednoduché. Produkčne sú najsilnejší Poliaci. Ich kvalita je mizerná, ale o to rýchlejšie sa zlepšujú. Kvalitatívne by som povedal, že na prvom mieste je Česko, potom Slovensko, Poľsko a nakoniec Maďarsko.“

Prečo je Maďarsko posledné?

„Maďarsko náramne pokleslo. Na konci socializmu bolo na tom veľmi dobre. Potom im výrazne klesla produkcia. Reštrukturalizačné kroky neurobili dobre, bolo v nich veľa chýb. Ide aj o peniaze. Potrebujú ich všetky ozdravné procesy.“

Čo všetko vplýva na kvalitu mäsa?

„Všetko. Počnúc genofondom, výživou, prostredím, manipuláciou so zvieratami a končiac usmrcovaním a logistikou. Čím ďalej mäso prevážate, tým je horšie.“

V rozhovore pre Český rozhlas ste povedali, že aj 'psychické rozpoloženie zvieraťa' pri usmrtení má vplyv na kvalitu mäsa. Môžete to vysvetliť?

„Mäso je najkvalitnejšie, ked zviera prakticky nevie o zabití, nevie, čo ho čaká. Keď zviera, ktoré sa nikdy nedostalo na pašu, vyženiete zo stajne prvý a posledný raz len na bitúnok, tak je v strese. Naopak, zviera, ktoré stále niekto vyvádza von, raz na vakcináciu, potom na lúku, nie je vystresované keď ho vyvedú na bitúnok.“

Je pravda, že keď je zviera pri usmrtení stresované, mäso môže byť stuhnutejšie?

„Áno. Hovädzie mäso je vtedy pevné a výborne viaže vodu, ale je tuhé. Bravčové mäso zase púšťa vodu a je bledé.“

Akých zásad by som sa mal pridŕžať, aby som si vybral len kvalitné mäso alebo mäsový výrobok?

„Kupujte len výrobky, ktoré poznáte a ktorým dôverujete. Keď si kupujem jogurt, vyberám si ho od výrobcov, ktorých jogurty poznám a ktoré som už vyskúšal. Pri mäse a mäsových výrobkoch platí to isté.“

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


10.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 17:52 avatar
Osraté kura.
KONIEC OSRATÉMU KURAŤU !!!!!!!!!!!!!!!!!


167.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   4. 5. 2019, 21:44 avatar
Edo...ja chápem, že to všetko robíš zadara a demokrati sa určite potešia.
Čítať všetko, čo tu dávaš , je časovo náročné. Preto len toto:

Predtým, ako nalepíš 1 zo svojich početných plagátov, aspon si skús čo to overiť. Niektoré veci sú celkom dobrý vtip.
Citát:
"Mäsové majú oveľa lepšie mäso. Keď budeme porovnávať mäsové typy medzi Rakúskom a Českom, tak trochu lepšie sú rakúske. Oni majú tradíciu a dokážu mäsové plemeno lepšie vychovať,...."
    
To akože ktoré je to masové rakúske plemeno?
Pinzgau, ktoré je trocha vačšie od mačky?

Ten chlapík ani netuší o čom točí.


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 17:52 avatar
Socializmus na tanieri: Ľudí sa zmocňuje nostalgia za potravinami spred roku 1989

Čím viac sa spoločnosť vzďaľuje roku 1989, tým väčšia nostalgia sa zmocňuje ľudí, ktorí ho zažili na vlastnej koži, za potravinami oných čias.

Najmä za posledným desaťročím socializmu, keď boli obchody pomerne dobre zásobené. Keď v šunke, salámach a párkoch nenahrádzali svalovinu sójovou múkou, kuracími separátmi, pomletými kožami a všakovakými inými náhradkami.

Ak sa o šesťdesiatych rokoch minulého storočia hovorí ako o zlatej ére československého filmu, potom osemdesiate roky boli najúspešnejším obdobím z hľadiska dostatku potravín, ako aj ich nutričnej hodnoty.

Niežeby bolo všetko ideálne, sortiment mliečnych, mäsových, pekárskych výrobkov bol podstatne užší ako v súčasnosti. Monopol na výrobu potravín mal štát – vyrábali ich štátne potravinárske a menej družstevné podniky.
Normy, túžby a realita

Zloženie každej potraviny určovali ČSN a keď Slovensko vstúpilo do EÚ a prevzalo bruselskú potravinovú legislatívu, ukázalo sa, že ČSN a neskôr STN boli v mnohých ohľadoch oveľa prísnejšie, najmä pokiaľ išlo o prípustný obsah zdraviu škodlivých látok. Československí veterinári, lekári a odborníci na výživu, ale aj agrochémiu predstavovali elitu vedy a výskumu nielen vo svojej krajine a postarali sa o to, že vtedajšie potraviny neohrozovali ľudské zdravie.

Nemá však zmysel prikrášľovať si obdobie socializmu. Aj on mal svoje šrámy, ktoré sa hojne rozpitvávali hneď po páde starého režimu. Na východnom Slovensku to boli polychlórované bifenyly, ktoré prenikli z Chemka Strážske do pôdy a vôd a odtiaľ do potravín. Zdrojom znečistenia mohli byť aj nátery silážnych žľabov.

Poľnohospodárstvo vtedajšieho Československa, ktoré rado súťažilo s kapitalistickými krajinami úrodami, však nebolo zďaleka takým konzumentom agrochemikálií ako napríklad Holandsko. Kým v krajine tulipánov spotrebovali vyše 400 kilogramov čistých živín v prepočte na jeden hektár, slovenskí agronómovia sa uspokojili s 256 kilogramami a spotreba pesticídov bola zlomkom toho, čo si mohli dovoliť západní farmári.

Všetky kvalitnejšie, teda účinnejšie prípravky, povedzme ako ridomil na pleseň zemiakovú, boli západnej proveniencie. Kupovali sa za devízy, štát ich nemal nazvyš a poľnohospodári boli na spodných stupienkoch rebríčka dôležitosti.

Zdravotná neškodnosť potravín bola už vtedy vďačnou mediálnou témou. Keď sa na jar na trhoviskách a v obchodoch objavili rýchlený šalát a reďkovka z fóliových tunelov, brali sa vzorky na obsah dusičnanov, rovnako sa venovala veľká pozornosť dojčenskej výžive a surovinám, z ktorých sa vyrábala – jablkám, mrkve.

Osemdesiate roky boli nepochybne najsýtejšie roky zo štyroch desaťročí socializmu. Výstava Agrokomplex bola najviac navštevovanou, pretože sa na nej podobne ako na brnianskej Salime predstavovali potravinárske novinky.

Práve cenovo dostupnými potravinami, ktoré štát výdatne dotoval (najmä mlieko, hovädzie mäso), sa vláda usilovala kompenzovať nedostatok rôznych spotrebných tovarov. Ešte aj v roku 1989 boli autá na poradovník a lepšia elektrotechnika sa nakupovala cez Tuzex.

Liter polotučného mlieka stál dve a plnotučného tri koruny, ale škatuľa trvanlivého mlieka v obale z tetrapaku, ktoré šlo na dračku, už bola za päť korún, 250 gramov masla stálo desať korún, litrová fľaša napospol zmesového vína od 18 do 25 korún, kilogram kurčaťa 30 korún, polievkové hovädzie mäso vyšlo na 21 korún, hovädzie zadné na 45 korún.
Čo zistila etnografka

Minulosť žije najmä v našej pamäti, tá je však občas zradná. Našťastie na Slovensku máme etnografov, ktorí preskúmali aj obdobie socializmu a to, ako boli ľudia spokojní s vtedajšími potravinami. Celé obdobie, počnúc pohnutými a ešte lístkovým systémom poznačenými päťdesiatymi rokmi až po pád starého režimu, preskúmala etnografka Rastislava Stoličná-Mikolajová. V roku 2015 jej vyšla kniha Socializmus na tanieri. Tento výstižný titulok sme prevzali, lebo presne hovorí o dobe, jedle, nápojoch a stravovaní vôbec v tých časoch.

Ako poctivá výskumníčka urobila Rastislava Stoličná-Mikolajová aj anketu medzi mestským a vidieckym obyvateľstvom narodeným pred rokom 1970, ako ľudia vnímali socializmus cez svoj tanier. Na otázku "ktorým socialistickým potravinám by ste dali najvyššie ocenenie kvality“, respondenti z mesta napísali chlieb, mlieko, jogurty, mäso. Vidiečania uviedli chlieb, pečivo, mlieko, maslo, jogurty, mäso, mäsové výrobky, vajíčka.

Opytovaní dostali aj otázku, ktorým "socialistickým potravinám“ by dali najnižšiu známky. Ľudia z mesta uviedli: pečivo, mäso, salámy, párky, zelenina, ovocie, kubánske pomaranče, pochutiny, malinovky. Vidiečania sa sťažovali na mäso, mäsové výrobky, ovocie, zeleninu. Autorka výskumu dodáva, že na túto otázku polovica ľudí neodpovedala a viacerí napísali, že boli s kvalitou potravín spokojní a že bola lepšia, ako je v súčasnosti.

Zaujímavé odpovede boli na otázku, ktoré "socialistické“ potraviny by ľudia radi videli na súčasnom trhu. Mešťania si želali návrat "socialistického“ chleba, jogurtov, masla, smotany, mliečnych výrobkov, mäsa a údenín, mäsových konzerv, ovocných muštov, slovenských ovocných kompótov, zákuskov a niektorých druhov cukríkov. Vidiečanom sa cnelo po mlieku vo vrecku či vo fľaši, jogurtoch, pive a nápoji vinea.

Na spomínanú otázku viacero respondentov odpovedalo, ako uvádza etnografka Rastislava Stoličná-Mikolajová, že by privítali všetky „socialistické potraviny“, pretože boli kvalitnejšie ako dnes, bez zbytočných konzervantov a lepšie chutili. Na druhej strane niektorí ľudia odpovedali, že dnes je veľký výber potravín a žiadne im nechýbajú.
Čo je dobré, prežije

Pre generáciu súčasných päťdesiatnikov, šesťdesiatnikov, sedemdesiatnikov či osemdesiatnikov sa roky prežité v časoch socializmu spájajú predovšetkým s mladosťou, rokmi dospievania, so zakladaním rodín a starostlivosťou o ne. Široké spektrum názorov vystihuje pocity ľudí, ktorí konfrontovali súčasnú bohatú ponuku s tou podstatne skromnejšou, ale zdravšou, chutnejšou z oných čias.

Dávajú si aj racionálne vysvetlenie, prečo im vtedajšie potraviny chutili viac, neboli poznačené konzervantmi, vôbec technológiami, ktoré uviedli na scénu prv nepredstaviteľné výrobné postupy.

Minulosť a súčasnosť sa vždy budú porovnávať. Vývoj vo výrobe, v spracovaní a predaji potravín nestojí, ale posúva sa vpred. Ľudia síce majú veľa výhrad voči súčasným potravinám, ale čas sa jednoducho nedá vrátiť. To, čo sa však dá urobiť, je vrátiť sa k osvedčeným receptúram.

Mimochodom, množstvo produktov, po ktorých sa ľuďom cnie, bolo vyvinutých práve v časoch socializmu. Spomeňme len letmo salámu Nitran či nedávno uvedené pivo Zlatý bažant vyrobené podľa receptúry z roku 1973. Ako vidno, čo je dobré, prežije. Ľudia neposudzujú izmus, ale chuť a gastronomický um našich otcov a mám, ktorí sa o ich vznik pričinili. Málokto skúma, kedy vzniklo slávne šampanské Doma Pérignona – bolo to vo Francúzsku na konci feudalizmu.

zurnal.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 17:59 avatar
Ešte raz dodám kuracie prsia made in ČSSR neexistovali aní žiadne iné . V predaji ako ťažká podpultovka existovali výhradne kuracie prsia made in china ktoré plavali do našej krajiny cele mesiace . Ich kvalita bola hnusom smrdiaicim nie len rybacinou ale cena bola astronomických 60 kčs kilo . Žiadne chladene kuracie maso neexistovalo iba mrazené . Mraazeneho kilo kurčaťa stalo 30 kčs kilo vo vnutri boli kvazi drobky kus krku ladu žlče a hovien v sačiku . Kurča bolo upatlane od hovien vo vnutri ako i zvonku na krídla a trtole brká tiež upatlane od hovien .

Jedno fajn video ako to bolo s tou sebestačnosťou keď bolo viac ako 50 % mäsa dovážaných z Číny , Argentíny a Mongolska a napriek intenzívnemu predaju zdochlín v núdzových výsekoch ho bolo stale nedostatok o astronomických cenách ani reči .
http://www.youtube.com/watch?v=LmDgQm8kAto Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 18:01 avatar
Ty si celá Čína do piče, na nudapláž do piče !!!!!!!!!                      


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 18:05 avatar
V čom je zásadný rozdiel .

Súdruhovia a konšpimilenci bojaci sa bubákov a ečiek majú dnes možnosť bubákov nekupovať .

Dá sa kúpiť vychované prasa v cene 1,5 - za kilo

To sa za bolšana nedalo lebo prasa bolo nedostatkové ak však niekto predal stálo 200 kilové prasa po 35 kčs za kilo 7000 kčs čo pri nástupnom plate stredoškoláka 1040 kčs mesačne v čistom bolo poriadne dosť . ktoré dnes stojí 300 €

Preto si konšpirátor bubakov môže dnes kupiť kilo stehna nie za 80 kčs ale za 3 € a uvariť si kilo šunky v šunkovare podľa nebubákov a bez éčiek .

Podobne je to pri čerstých nemrazených kurčatách ktorých cena je často pod 1,50 € za kilo
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


14.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 18:07 avatar
Hojáks ako stádo           
Súhlasí J.Tull, hokejis


15.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 18:21 avatar
14. hojak je tvoj impotentny falus v trencloch


30.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 18:37 avatar
Kľud ľahká žena, lebo sa nepoznám !!!!!!!!!!  


31.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 18:38 avatar
30. impotent si, cely mesto o tom vie  


33.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 18:39 avatar
Prečo píšeš maďarsky ?   


34.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 18:41 avatar
33. si impotentny plysakojebac  


35.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 18:41 avatar
A ty si babochlap s penisom namiesto nosa.   


36.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 18:49 avatar
35. impotentny plysakojebac mil@nicko , vsetky sa na tebe rehocu      
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


37.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 18:50 avatar
Je to dezinformácia a tvoja mentálna deformácia !!!!!!!!!!   


39.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 18:53 avatar
37. čoo ze si impotentny ? to vedia vsetci     


40.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 18:54 avatar
Nech je po tvojom kurvičko.   


41.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 18:56 avatar
40. impotentny plysakojebac      co slinta nadrzany po fore , len vercajch mu nefunguje     


38.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   4. 5. 2019, 18:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 18:31 avatar
V čom je zásadný rozdiel ? Že my sme inteligentní a ty si dement


25.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   4. 5. 2019, 18:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 18:33 avatar
Ďalší dement, šúchaj nohami ked inteligenti hovoria


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 18:35 avatar
Samomluva záhoráka . Náš Ruský buditeľ    
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


29.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   4. 5. 2019, 18:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   4. 5. 2019, 18:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 18:22 avatar
Jedlo bolo poctivé
Poľnohospodári, obchodníci a reštaurácie idú len po zisku a kvalita je úbohá.

Pravdou však je, že jednotné roľnícke družstvá plnili plán vďaka enormným dávkam hnojív, ktoré degradovali pôdu - v roku 1987 schytal jeden hektár československého poľa takmer 230 kilogramov hnojív, v roku 2008 toto číslo kleslo na 110 kilogramov. Poľnohospodárstvo je aj vďaka tomu ekologickejšie.
V porovnaní s predrevolučnou dobou majú spotrebitelia viac informácií o tom, z čoho sa potraviny skladajú - je to na každom obale, skôr sa mohli iba dohadovať.
Zájsť na obed do reštaurácie znamenalo ruletu - vybrať tú, kde sa z nahrádzania potravinárskych surovín nestal šport, bolo naozaj ťažké. Nebolo totiž výnimkou, že sa riedilo všetko od horčice až po značkový alkohol. Rozlíšiť dobrú a zlú krčmu by dnes malo byť jednoduchšie. Rovnakú ruletu si zahrali aj zákazníci-pivári, ktorí museli proti svetlu kontrolovať, či náhodou ich milované pivo nie je zakalené, do technológií v pivovare sa skoro vôbec neinvestovalo.

Bol som mladý
A všetko bolo preto lepšie.
Námietka, ktorá možno najviac generuje všetky ostatné radostné spomienky na ČSSR. Proti nej neexistuje argument. Áno, je dobré byť mladý a zdravý, aj za socializmu.

style.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 18:23 avatar
Keby dnes niekto dostal kurča zdarma v kvalite komunistickej nedal by ho ani psovi


18.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 18:25 avatar
To teda nie, by si pysky oblizoval od dobroty !!!!!! Ale dnes také kury sa bežne hádžu psom a sukám lebo sa to nedá žrať !!!!!!!!!!!!!!


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 18:28 avatar
Keď si spomeniem na tú rolu zemiakov nacukrovanu DDT ktorá vypadala ako po nasnežení a počas mesiacov po nej hovnocuc striekal obsah dedinských žump plných olejov nie len jedlých ale i motorových , fosfatov a chemie ako i hovien striekaných po tých super zemiakoch je mi na zvracanie . Tie prezrevatívy na zemiakoch a nie len zemiakoch boli mementom    

Zlatý socík plný dobrôt ktoré deti pozberali a babky motyčkou okopali    


21.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 18:29 avatar
Osvetielkovaný si spomína ? Čím ?


20.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 18:28 avatar
Osvetielkovaný zasa nie je pri zmysloch


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 18:31 avatar
ardun hokejis ako vždy argumentačná nulita ťa privádza k staremu dobremu gramafonu a hluposti . Poplač si . Zači u hokejistov a skonči pri prezidentke    


24.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 18:32 avatar
Americký robot


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 18:35 avatar
Moc toho nebolo zase


43.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   4. 5. 2019, 18:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 18:57 avatar
Prečo pletieš politiku do potravín !!!!!!!!!!!!!!!!   
Súhlasí J.Tull


46.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 18:59 avatar
44. impotentny plysakojebac, preco sa pleties do diskusii ? chod sa bavit so sexuologom, preco sa ti nepostavi


47.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 19:00 avatar
Vyjeb sa na to a už nejeb do mňa, lebo ti pretiahnem vagínu cez ksicht, ďakujem za porozumenie.


48.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 19:01 avatar
47. impotentik, tebe uz nepomaha ani viagra   co tak chlapsky kakáč, mozno sa ti postavi, skús  


49.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 19:02 avatar
Takže ideš stále jebať do mňa ?  


50.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 19:04 avatar
49. impotentik, kedy sa mi zachce chod pojebat plyšaka, ktoreho mas na dnes ?    


51.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 19:05 avatar
Ako chceš je to tvoja voľba ale čakaj odozvu, veľa odoziev !!!!!!!!!!!!!!!!!  


52.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 19:07 avatar
51. tebe uz neberu vazne ani tuleve psy vo svite, ty uboziak


100.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   4. 5. 2019, 20:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 19:07 avatar
minosvino, vybavim ti ardzunov kakáč ?    


54.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 19:10 avatar
Choď do piče kurva vyjebaná.     


55.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 19:13 avatar
54. p*ča, kurwa, jebačka su slova ktore by IMPOTENTI ako ty nemali pouzivat      


56.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 19:16 avatar
Ale je demokracia tak môžu.   


61.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 19:25 avatar
56. mamicka ti hovorila, mino.. mino netrtkaj tych plysakov, budes z toho debil a impotent ...  


57.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 19:21 avatar
Scarllete, nechcem sa moc miešať do vašich sexuálnych hrátok... len poznámka - sú slová, ktoré by sa tu nemali používať... je pritom jedno, či ide o impotenta, opilca... aqualunga... nehovoriac o ženách... 
 


58.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 19:23 avatar
J.tull, to komu smerujes. mne alebo tymto vulgarnym hovadam ?


66.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 19:28 avatar
Scarllete, aj, aj... 


77.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 19:39 avatar
66. J.tull ja sa len prisposobujem na ziadnom fore nie je tolko labilnych muzov ako na df


79.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 19:41 avatar
Skús povedať v reálnom živote chlapovi do očí, že je impotent, potom napíš svoje postrehy a čo sa stalo.   


84.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 19:45 avatar
79. jediny impotentny si tu ty  


88.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 19:48 avatar
Ty babochlap s kokotným nosom.   


90.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 19:49 avatar
88. moj pehavy nosik ?   skus ardzunov anál bejby


97.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   4. 5. 2019, 20:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.119.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 20:22 avatar
Chudák pacient, ktorému lekár nepovie pravdu, že má diagnózu: impotent.     


122.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:23 avatar
Horšie sú na tom šľachetní "humanisti"


123.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 20:26 avatar
122. lemmy, neodpovedaj mu, lebo vecer bude plakat do vankuša   fakt  
Súhlasí Lemmy


125.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 20:27 avatar
No dobre. 
Súhlasí Scarletta


126.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 20:28 avatar
125. seriozne   on je "cool " len na fore  


82.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:42 avatar
ale ved ked hladas normalneho tak sa skus normalne vyjadrovat,


83.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 19:45 avatar
Ona sa nevie normálne vyjadrovať

Štetky to nedokážu


86.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:47 avatar
ale vie ,
len chce ukazat ze je nad chlapom,teda nad mužom,,,


87.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 19:48 avatar
Nie nevie

Psychopati sú už raz takí


92.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:54 avatar
a debili?


96.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 19:59 avatar
Debili sú neškodní


99.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:02 avatar
a myslis ze debili sa uz tak rodia?


101.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:04 avatar
Môže byť


105.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:08 avatar
takze na vine su rodicia?


107.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:10 avatar
Na vine je prvotná príčina


109.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:12 avatar
prvotna pricina je vsade okolo teba


111.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:13 avatar
Nie len okolo ale aj vo vnútri


117.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:21 avatar
Vo vnutri su rozne veci co prechadzaju cez cloveka
Myslou srdcom dusou


121.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:23 avatar
Aj prdy sú tam


124.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:26 avatar
vsetko co citis,,,


128.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:38 avatar
Prdy cítiš, lebo je tam amoniak


129.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:40 avatar
Ty citis len prdy?


130.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:41 avatar
A čo mám ešte cítiť?


131.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:42 avatar
No podla toho co by si chcel ,,,


132.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:43 avatar
Nič iné mi nechýba ku šťastiu


133.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:46 avatar
Kazdeho robi nieco stastnym


134.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:47 avatar
Väčšinou nejaké túžby, ktoré si naplníš

Ale ja nemám žiadne túžby


135.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:49 avatar
Ani ked si hladny?


136.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:51 avatar
Napriklad taky dobry segedin , ci sosovicova polievka ?


137.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:52 avatar
Neprináša mi to také potešenie ako kedysi

Beriem to ako nutnosť


138.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:53 avatar
No ako by mohlo
Ked domace je domace ci?


139.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:57 avatar
To nie je o tom

Skorej, že som už unavený zo života


140.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:58 avatar
Mozno to len citis ,,,,


141.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:08 avatar
Hľadal som nejaký dôvod prečo žiť a žiaden som nenašiel


150.
označiť príspevok

havran
   4. 5. 2019, 21:19 avatar
Už nevládzeš bojovať s primitívmi? Nerob si z toho hlavu. Nikto nehovorí, že život je períčko, ako vravia Česi, no ak to vydržíš ten kúsok do smrti, potom to už ide.


153.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:21 avatar
Radšej by som už nebol


142.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:09 avatar
Nito nevie pochopit co ho robi skutocne stastnym,,,
Je to ako tajomstvo ,,, ktore sa prejavuje verejne ,
Len ho obcas nepocuvame ,


143.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:10 avatar
Mňa nerobí šťastným nič


144.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:12 avatar
Mna teraz robi stastnym to ze s tebou mozem stravit chvilu na dfku ,


145.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:15 avatar
Pre mňa je život utrpenie


146.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:15 avatar
Ani ja som dovod nenasiel ,
Lebo dovod som bol ja ,


147.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:16 avatar
Aj pre mna je zivot utrpenim ,
No skusil som sa stat utrpenim a vtedy som pochopil ze co citim to som ,


149.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:18 avatar
Nemám záujem o taký život


152.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:21 avatar
149 Pisal som o mne ,
Nenukal som ti ,,,,


148.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:16 avatar
Ja pre mňa nemá žiaden význam

Aj ak nebudem nič sa nestane


151.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:20 avatar
Tak isto zmyslam aj ja ,
Chcel som zatratenie , teda stale chcem ,
,No nejde to ako si to zelam ,
Preto to nejde lebo je tu vyssie dobro ktore to ma na starosti ,


154.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:32 avatar
Ja nechcem zatratenie

Chcem nebyť


155.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:33 avatar
No ved nebyt je zatratenie


157.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:34 avatar
Zatratenie je večné utrpenie


160.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:36 avatar
Ako vies ?
Súhlasí Nadja


162.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:37 avatar
Lebo nemôžeš nebyť


164.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:40 avatar
Nemozes len znicit Lasku ,


166.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:42 avatar
A preto nemôžeš nebyť
Súhlasí djjaro


169.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:46 avatar
Lebo by si znicil lasku ,


170.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:50 avatar
A preto musím večne trpieť


171.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:51 avatar
Smrt je vykupenim z utrpenia , enax ,


172.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:52 avatar
Utrpenie je musieť byť keď nechceš


174.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:54 avatar
To ja nechcem posudzovat ,
Lebo mam inu znamost okolo toho ,


176.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:56 avatar
Utrpenie všeobecne je niečo čo musíš aj keď nechceš


179.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:58 avatar
No ja som nechcel len dovtedy pokial som sa nedozvedel ze chcem ,


173.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 21:53 avatar
To si jak Rusalka... Chci věčně trpět v úzkostech,. chci věčně cítit kletbu svou,. svou celou lásku zhrzenou,. svou beznaděj chci všechnu zřít,. leč on musí šťasten být!


175.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:56 avatar
Povedali mi, môžeš skončiť ale potom skončí všetko

Zobrala by si si na plecia niečo také?


177.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 21:57 avatar
Ktori ti to povedali ,,,
Mas nejake mena /??


178.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:57 avatar
Boli to hlasy v mojej hlave


181.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 22:00 avatar
Dokazal si ich rozlisovat od seba ?
Ci mali rovnaku farbu hlasu ,,,
Súhlasí domatio


183.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:06 avatar
Moje hlasy to neboli


184.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 22:07 avatar
Dakujem,, chapem,,,,
Súhlasí domatio


180.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 21:59 avatar
Čítala som takú úvahu, že keď skončíme len my, alebo skončí úplne všetko, je pre nás to isté, nijaký rozdiel v tom nie je


182.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:05 avatar
Keď myslíš len na seba tak je to naozaj jedno


185.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 22:13 avatar
Nie, aj ked myslíš aj na druhých, cháp to tak, že o tom, že s tebou skončí všetko, nevieš.


186.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:15 avatar
Lenže ak sa rozhodneš neskončiť tak všetko neskončí

A potom aj keď budeš trpieť, stále môžu ďalej existovať tí, ktorí chcú pokračovať

V tom je rozdiel


187.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:16 avatar
Sebaobeta je odpoveď


189.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 22:18 avatar
Ale je na tebe, či sa chceš obetovať, alebo žiť s radosťou


190.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:22 avatar
Chcem nebyť

Ale znamenalo by to koniec všetkého

A preto som sa rozhodol byť

Aj keď nie som šťastný


191.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 22:22 avatar
Nie si, lebo nechceš.


192.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:23 avatar
Lebo nemôžem mať to čo chcem


193.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 22:24 avatar
Áno, na to prišiel už Buddha, že toto je zdrojom utrpenia...
Súhlasí EnaXnaY


194.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:28 avatar
Takže ako sa dá získať chuť žiť?


195.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 22:30 avatar
Áno, tak. Naučiť sa nechcieť to. Keď to dokázali iní, dokážeš to tiež.
Súhlasí Osvietený


196.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:31 avatar
No, to si mi poradila
Súhlasí Nadja


197.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 22:34 avatar
Enax, ja som to zažila a funguje to. Fakt. Prijať to, čo som nechcela, a v tu ránu bolo po utrpení.


198.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:35 avatar
Jak mám prijať život, keď nechcem žiť?


199.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 22:37 avatar
Nie tak, ale netúžiť po tom, čo nemôžeš mať...


201.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:46 avatar
Jak sa dá zmeniť to čo chceš alebo nechceš?

Ja nad tým nemám kontrolu


203.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 22:53 avatar
Nemôžeš robiť to, čo nechceš... skús to To sa nedá. Vždy chceš presne to, čo aj urobíš. Preto stačí chcieť netúžiť, a podarí sa ti to


204.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:55 avatar
Môžeš


205.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:56 avatar
Napríklad rozviesť som sa nechcel ale urobil som to lebo to chcela ona


206.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 23:00 avatar
Takže si to vlastne chcel, lebo to chcela ona... takto to povedz.


207.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:00 avatar
Nechcel som to


208.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:01 avatar
Musíš rozlišovať moju vôľu a jej vôľu

Uprednostnil som jej pred svojou


209.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 23:01 avatar
Keby si to nechcel, tak by si to neurobil jednoduché.


210.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:03 avatar
Nie je to také jednoduché

Tvoj popis je rýdzo egoistický

Tí, ktorí dokážu zohľadniť aj druhých vôľu dokážu robiť aj to čo nechcú


211.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 23:06 avatar
Enax, tým, že si chcel zohľadniť jej vôlu, si vlastne chcel sa rozviesť. Dôvodom pre toto chcenie nebola tvoja vôla, ale jej vôľa.


212.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:07 avatar
Nie Nadja, nechcel som sa rozviesť


213.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 23:09 avatar
Čo by sa stalo, keby si sa nerozviedol ?


214.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:09 avatar
Jak to mám vedieť?


215.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 23:10 avatar
Dobre. Tak prečo si sa rozviedol?


216.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:11 avatar
Lebo to chcela ona


217.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 23:12 avatar
Akým spôsobom to chcela? Prosila, vyhrážala sa, alebo ako?


218.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:12 avatar
Podala žiadosť o rozvod kde uviedla že so mnou nechce byť


219.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 23:14 avatar
Z ničoho nič? Raz večer prišla a povedala ti, že podala žiadosť o rozvod, a teba to prekvapilo?


220.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:15 avatar
To nie je podstatné

V situácii kde ona nechce a ty chceš sa môžeš rozhodnúť buď bojovať za to čo chceš alebo ustúpiť a urobiť aj to čo nechceš


221.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 23:16 avatar
Takže priznávaš, že si chcel ustúpiť?


222.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:19 avatar
Priznávam, že ak sa dvaja nezhodnú tak jeden musí urobiť to čo nechce


223.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 23:20 avatar
Takže si nechcel ustúpiť a chcel si bojovať?


224.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:20 avatar
A potom je nešťastný


225.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 23:21 avatar
Počkaj, tak chcel si ustúpiť alebo nechcel?


226.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:22 avatar
Nechcel som sa rozviesť a aj napriek tomu som to urobil

Zmier sa s tým


227.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:25 avatar
Je to také isté ako nechcieť žiť a pritom žiješ


228.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 23:26 avatar
Nie, lebo to nie je pravda Ona sa chcela rozviesť a aj sa rozviedla, ty si sa nechcel rozviesť a napriek tomu si sa rozviedol, takže si musel chcieť ustúpiť. Neviem, prečo, ale chcel si to. Možno si vedel, že to aj tak nemá cenu, alebo si bol urazený, alebo ju lúbil natolko, že si uprednostnil jej n´chcenie, a chcel si aj ty. jasné je iba to, že si to chcel, inak by si k tomu súhlas nedal. A idem spať A buď k sebe pravdivý a nevyhováraj sa na niekoho iného, že riadi tvoje skutky pa bru


229.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:27 avatar
Som k sebe pravdivý

Robím to čo nechcem


230.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 23:29 avatar
...len preto, že to chce niekto iný


232.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 5. 2019, 04:53 avatar
urobil si to z lasky k nej?


200.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 5. 2019, 22:43 avatar
194,....tak, že radikálne zmeníš spôsob svojho myslenia a nazerania na svet. Inej cesty niet , a hlavou múr neprerazíš,...len si ublížiš. Sme tak stvorený, nastavený,....ak nebudeš rešpektovať daný fyzikálny, duchovný a morálny poriadok, tak nikdy nemôžeš byť šťastný. Na druhej strane, úbožiaci ktorí boli na samom dne sú dnes šťastní. A to mnohí boli už jednou nohou v hrobe./alkoholici,narkomani,atď/. Viem o čom hovorím,....to sú skúsenosti. Ale ako ťa poznám,.... tak to odpálkuješ do neznáma,....
Súhlasí Nadja


202.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 22:47 avatar
Keby som vedel zmeniť spôsob myslenia tak to dávno spravím


188.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 22:17 avatar
No, s najväčšou pravdepodobnosťou neskončí, aj keď to nezávisí len od tvojej vôle.
Samozrejme, ludia chcú byť väčšinou šťastní


156.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 21:33 avatar
154. prasa este nemate uz nahodou večierku ?


158.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   4. 5. 2019, 21:34 avatar
Chces nemozne si tu od pociatku a si vecny nebyt nemozes aj keby si chcel


159.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:35 avatar
Preto je to na piču


163.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   4. 5. 2019, 21:38 avatar
Vsetko ostatne mozne je dokonca aj taka anomalia ze do prezidentskeho palaca sa dva krat po sebe dostane podla neurovedcov psychycky narusene bytosti z poskodenym mozgom


165.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 21:40 avatar
Toto ma vonkoncom netrápi
Súhlasí djjaro


161.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 21:36 avatar
schizofrenici si medzi sebou rozumeju. ake prekvapenie  


59.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:23 avatar
jej to nehovor
lebo ona sa pokusa zhovadit milana v Izakovej teme,
asi bola na wcku a neutrela si zadok a teraz to skusa na milanovi


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 19:25 avatar
Ona serie hubou?


64.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 19:26 avatar
A možnože pičou, či ?  


65.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:28 avatar
ona ma nas na haku,
a pod hakom vtedy ked jej to vyhovuje
taktika nepusti62


67.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 19:29 avatar
Musí byť zúfalá, keď si vynucuje pozornosť na diskusnom fóre


69.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:31 avatar
ona si mysli opak, ze my si vynucujeme pozornost,


70.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 19:32 avatar
Veď pozri na ňu ako zúfalo sa snaží zaujať


72.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:36 avatar
no ved ja niesom proti nej,
ved nech zaujme niecim co bude stáť za to,
ale takto nezaujme ,,, tymto stylom


73.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 19:36 avatar
Ona si myslí, že keď sa bude chovať ako barová štetka tak že to je top

Ale to je dno


74.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 19:37 avatar
Neurážaj dno !!!!!!!!!!    


75.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 19:38 avatar
Tak nie dno ale bahno


76.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 19:39 avatar
Bahno zložené z exkrementov.


78.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 19:40 avatar
Exkrementy vychádzajúce z jej úst


80.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 19:42 avatar
To sú extrémne exkrementy.


68.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 19:31 avatar
djjaro, už aj Ty, syn môj Brutus... 
 


71.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:33 avatar
to je len obrazne , tull,
myslel som to ako metaforu,


81.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 19:42 avatar
djjaro, to je jedno... i tak si hodil kameňom... nastavovať druhé líce je síce ťažké, myslím si, že ani netreba... ale hádzať kameňmi?  prinajmenšom, aj keď neberieme na zreteľ, čo i len triviálnu slušnosť, nehovoriac o kresťanskej morálke... hádzať kameňm i je nezmyselné, kontraproduktívne...  
 


85.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:46 avatar
spravil som to naschval,
aj ked si myslim ze som nehodil az tak len do kosti,


89.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:49 avatar
a co sa tyka krestanstva nepovazujem sa za krestana
skôr za hriešnika,a to je rozdiel,


91.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:52 avatar
J tull, a vies napriklad najst poklad
neznamena ze patri tebe,


60.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:24 avatar
vsak ze kuriatko, ,


63.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:25 avatar
ved nam to uz napis kde nas mas, na haku?
ci pod hakom,,,?


93.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 19:54 avatar
... nemal som sa radšej k tejto vrajdiskusii vyjadrovať ... čo už som proste

http://www.youtube.com/watch?v=pl2AySUVYGw Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


94.
označiť príspevok

Scarllete žena
   4. 5. 2019, 19:56 avatar
J.tull, selektivne slepy


102.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 20:05 avatar
Scarllete, neviem síce prečo selektívne... ale neva... radšej nie o

http://www.youtube.com/watch?v=TP4zjXLMUQQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


 


103.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 20:07 avatar
102. J. tullko, nechaj plavat


95.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 19:58 avatar
to nevadi tull,
nieco to v tebe evokovalo
deju sa aj horsie veci ,
az priserne


98.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 20:02 avatar
moc tej bolšan šunky kvalitnej nebolo. keby dnes stalo kilo 100€ nie 3€ bola by vzacna ako liter rumu za 100 kčs alebo kilo kavy za 240 kčs. bola by dobra aj 2 x zaliata ako sa bezne v komunistickych pajzloch zalievala


104.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:07 avatar
Nadjenka, zlatko, kedy už prídeš na tú kávu?


110.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 5. 2019, 20:13 avatar
enax nadja asi nieje na kavu
skus ju pozvat na obed,,,


112.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:13 avatar
Obed si nemôžem dovoliť
Súhlasí djjaro


113.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 20:15 avatar
Toť tam k vám do Košíc?


114.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:15 avatar
Kde, však ja som v BA


115.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 20:16 avatar
No tak napíš mi kam a ja dojdem a neboj, aj kávu donesiem... aha radšej čaj, alebo rovno obed  


116.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:18 avatar
Keď bude teplo

Pozývam ťa na zmrzlinu

Zastávka HERLIANSKA, električka 8 alebo 9 prípadne autobus 50


118.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 20:21 avatar
Ok, to mi teda potom pripomeň, zajtra má pršať a ani teplo nebude... alebo sa zastav u mňa v robotke, Porko ma vždy navštívi keď niečo chce... to nie je ďaleko .)


120.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 5. 2019, 20:22 avatar
Oki doki
Súhlasí Nadja


106.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 20:10 avatar
a zase z toho zapadu m.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


108.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 5. 2019, 20:11 avatar
Poľsko je západ ?


127.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 20:28 avatar
Keď si v Rusku, tak Poľsko je na západe.
Súhlasí Osvietený


231.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 23:35 avatar
Samozrejme veď ako písal súdruh ardzun zo západu sa nám do našej EU valia tie nekvalitné potraviny    
Súhlasí Scarletta


168.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   4. 5. 2019, 21:44 avatar
Dobre nevedeli sme to ale teraz su zname vysledky vyskumu neurovedcov a to nemozme prehliadat. Aby psychiatricky pacienti vladli zdravym jedincom je zvratene a scestne . Poslite tu sebranku na liecenie
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:48,  Najskôr sa skúša argumentovať . Ak niet argumentov treba utekať .
dnes, 16:46,  Počul si niekedy radu: Nekŕmte trolov? ;)
dnes, 16:31,  Presne elfe si trol a užitočný idiot
dnes, 16:31,  Edo s tou tvojou Amerikou to ide dobre z kopca :)
dnes, 16:31,  Troll a užitoční idiot
dnes, 16:30,  Len opakuj elfí trole
dnes, 16:30,  Banderovci vraždia obyvateľov Donbasu
dnes, 16:26,  to je ono papúšku vyopakuj se nám
dnes, 16:25,  Okupanti a vrahovia
dnes, 16:24,  Ukrajinci bojuju na Ukrajine proti Ukrajincom za celistovosť Ukrajiny hlasi radio Jerevan
dnes, 16:24,  vtipne videa sputnika necham na teba anglický Haag a švedske Oslo
dnes, 16:23,  Koľko obyvateľov Donbasu zavraždili banderovci ?
dnes, 16:20,  Ruskými okupanty zavraždění ukrajinští vojáci za červenec2020 Zleva: Oleh Shylo, Taras...
dnes, 16:19,  Tomuto sa povie neargumentacia elfieho trola :)
dnes, 16:18,  Pozri si krásy Hollywoodu :) https://www.youtube.com/watch?v=GHo_K3vYiP4
dnes, 16:18,  Tomuto sa povie argumentacia diskutera najnovšie príspevky od tohto účastníka Edo...
dnes, 16:17,  Edo sa nám tu zasa vyopakúva a dáva viaceré témy o jednej a tej istej veci :)
dnes, 16:14,  Len včera večer sme si spolu so Zem a Vekom pripomenuli výstavbu neviditeľnej veľkolepej...
dnes, 16:10,  Troška sa nam tu vyopakuj *13*13*13
dnes, 16:09,  Alebo nejake katastroficke video zo sputnika o USA aka je tam bieda ako pada dolar a nahradza ho...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(464 375 bytes in 0,226 seconds)