Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Bieda bohatých.

75
reakcií
7030
prečítaní
Tému 31. októbra 2007, 18:52 založil milan.s..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 08. 2016
24
29. 11. 2009
36
30. 03. 2018
12
22. 10. 2015
17
24. 01. 2014
18
20. 09. 2011
46
 
 


1.
označiť príspevok

milan.s.
   31. 10. 2007, 18:52 avatar
Bieda bohatých.

Správa z tlače: Mexičan Carlos Slim Helú sa stal najbohatším mužom planéty. Vlastní majetok za 67 miliárd dolárov (1,6 bilióna korún, čo sa rovná sume, ktorú slovenská ekonomika vytvorí za rok). Polovica Mexičanov pritom žije pod hranicou chudoby.

Z rôznych strán a pomerne často možno počuť názor, že čím viac bude v našej spoločnosti bohatých ľudí, tým sa budeme mať lepšie. Áno, v našom národe začalo byť nadmerne vyzdvihované bohatstvo a tí, čo ho vlastnia sú považovaní za „osobnosti“.

No a rôznymi pohľadmi na osudy a spôsob života týchto „osobností“ bývajú mnohokrát zaplavované takmer všetky médiá. Môžeme o nich donekonečna čítať v novinách a časopisoch, môžeme ich vídať v televízii, kde sa na rôznych spoločenských akciách, stretnutiach, plesoch a banketoch priamo i nepriamo predvádzajú so svojim bohatstvom a so všetkým, čo si môžu dovoliť.

A upracovaný národ na nich zväčša pozerá s tichou závisťou, načúva ich „hlbokomyseľným výrokom a životným múdrostiam“ a mnohí v tichosti túžia dostať sa raz medzi túto „elitu“.

Avšak najzaujímavejšou na celej veci je skutočnosť, že táto glorifikácia bohatstva a bohatých sa deje v spoločnosti, ktorá sa hlási ku kresťanským hodnotám, čo je dokonca i oficiálne zakotvené v preambule ústavy. Lebo paradoxne, skutočné, podotýkam skutočné kresťanstvo sa na bohatstvo a bohatých vždy dívalo úplne inak. Dalo by sa povedať, že skôr pred ním vystríhalo, alebo správnejšie povedané, vystríhalo pred nesprávnym postojom k nemu.

Pred nesprávnym postojom, ktorý sa bohatým ľuďom stáva priam prekliatím. Stáva sa pre nich trvalou a neprekonateľnou prekážkou na ceste ich osobného vzostupu smerom nahor, smerom k vyšším hodnotám a tým zároveň aj prekážkou skutočného šťastia a naplnenia ich vlastného pozemského života. Veď čo iného asi znamenajú už 2000 rokov známe slová, že „skôr prejde ťava uchom ihly, ako bohatý do kráľovstva nebeského“?

Samozrejme, že mnohým súčasným majetným, boháčom a zbohatlíkom už vôbec nič nehovoria nejaké ušľachtilé hodnoty „kráľovstva nebeského“, hlavná vec, že si môžu užívať tu a teraz. Avšak nech sa už budú akokoľvek snažiť prehlušiť zvyšky vlastného svedomia, vyššie spomínané slová im budú vždy pripomínať, že mnohé môže byť predsa len inak, ako sa nazdávajú.

Všetko, čoho sa nám v živote dostáva je dar. Tak je tomu aj z bohatstvom. Dar istej zámožnosti, majetnosti a bohatstva nebýva nikdy náhodný. Kto ho obdržal, musel si ho zaslúžiť. Dôsledné, spravodlivé a dokonalo pôsobiace Zákonitosti vo stvorení totiž nadeľujú každému človeku presne podľa jeho zásluh. Týmito zásluhami je mienená miera duchovnej zrelosti jednotlivca. V praxi to teda znamená, že materiálne pomery, do ktorých sme sa zrodili a v ktorých žijeme, sú priamo úmerné miere našej duchovnej vyspelosti.

Pokým teda budú žiť na Zemi ľudia rozdielne vnútorne zrelí, dovtedy budú medzi nimi i určité majetkové rozdiely. Z tohto hľadiska by teda bolo úplne nesprávne, predčasne usilovať o nejaké vonkajšie rovnostárstvo, lebo naše hmotné pomery sú tým najvhodnejším prostredím pre náš duchovný rast. Pre náš ďalší osobný duchovný rast.

A tu sa dostávame k jadru celého problému. Náš duchovný rast totiž spočíva v rozvíjaní spolu cítenia a miery ochoty pomáhať ľuďom. Nech už sme teda našim „osudom“, ktorý sme si v podstate sformovali iba mi sami svojou predchádzajúcou ochotou, alebo neochotou pomáhať, nech už sme týmto „osudom“ dosadení na akékoľvek miesto, iba v spomínanom pomáhaní ľuďom spočíva naša cesta k ďalšiemu a trvalému duchovnému vývoju.

Každý z nás má v tomto smere väčšie, alebo menšie predpoklady. Nikto nie je taký chudobný, aby nemohol nejakým spôsobom pomáhať a tak naďalej duchovne rásť. No a majetní a bohatí, o ktorých je stále reč by s prostriedkami, ktoré im boli darované, mohli robiť priam zázraky.

Avšak žiaľ, stáva sa pravidlom, že pod vplyvom hmotného dostatku dochádza u ľudí akoby k osobnostnému skratu, prejavujúcemu sa egoistickým pripútaním sa na majetok a na pôžitky, ktoré im jeho vlastníctvo prináša. Zrazu, ocitnúc sa pozemsky na výslní a na vrchole, sa v nich začnú prebúdzať mnohé negatívne vlastnosti, ako ješitnosť, domýšľavosť, chamtivosť, bezohľadnosť, pýcha, nadradzovanie sa a túžba po moci. Akoby bohatstvo a majetnosť lámali a rozleptávali osobnosť človeka.

A tak, namiesto pomoci iným, sa teda všetko zvrháva v pravý opak. Tí, ktorí by mali prispievať k zlepšovaniu pomerov v spoločnosti, k ich ozdravovaniu, ako duchovnému, tak i materiálnemu, práve oni tieto pomery ešte vyostrujú a zhoršujú. Súčasné, obrovské, nezdravé a neustále sa zväčšujúce rozdiely medzi ľuďmi sú teda vo veľkej miere umelo spôsobované a vytvárané tými, ktorí pod vplyvom dostatku a blahobytu zabudli, v čom v skutočnosti spočíva ich úloha a kam má smerovať ich životné úsilie - podľa Zákonitosti vo stvorení jedine ku priamej pomoci spolu ľuďom.

Lebo každého normálneho, ešte čo i len trochu zdravo cítiaceho človeka nemôžu nechať ľahostajným neuveriteľné protiklady, ktoré nám ukazuje každodenná realita a ktoré musí vnímať každý, kto ich vnímať chce a nie je už absolútne otupený.

Je totiž naozaj poburujúce, vidieť v televízii reportáže z rôznych stretnutí vychytenej spoločenskej smotánky, na ktorých sa manželky podnikateľov, či iných „osobností“ medzi sebou navzájom predháňajú v exkluzivite svojich prepychových a značkových toaliet, za ktoré bez mihnutia oka neváhali dať hoci aj dvesto tisíc a pritom si uvedomiť, že počas ich honosného bálu zomrelo kdesi vo svete od hladu niekoľko desiatok ľudí. Aká to nesmierna a egoistická zahľadenosť do seba! A hoci bol náročky spomenutý ten najvypukleší príklad, aj v našom najbližšom okolí sa nachádza dostatok ľudí, ktorí trpia rôznymi formami núdze iba preto, že niekto, v sebeckej a bezohľadnej nenásytnosti, strháva na seba a svojich blízkych nadmerné hmotné prostriedky, ktoré potom logicky musia niekde inde chýbať.

A hoci súčasné ľudstvo a podobný stav akceptuje, vyššou Spravodlivosťou, ktorá nehľadí na pokrivené ľudské názory, budú nevyhnutne braní na zodpovednosť všetci, ktorí mohli prispieť k spomínanému, duchovnému a materiálnemu ozdravovaniu spoločnosti a tým zároveň i k vyrovnávaniu súčasných, obrovských rozdielov v životnej úrovni medzi ľuďmi, ale neurobili tak.

Je preto najzákladnejšou povinnosťou všetkých, ktorí vlastnia nadmerné prostriedky a hodnoty, aby ich využívali k všeobecnému, duchovno - materiálnemu pozdvihovaniu spoločnosti. Tieto prostriedky však nesmú byť iba bezmyšlienkovite rozdané, ale pomocou nich majú byť vytvárané, alebo podporované všetky projekty a zámery, sledujúce vyššie uvedené ciele. Napríklad už iba zamestnávanie ľudí v dôstojných pracovných podmienkach a za primeranú a zaslúženú mzdu, bez snahy ich klamať, či na nich zarábať, už iba toto môže priniesť veľké požehnanie. Ako zamestnancom, tak i zamestnávateľovi.

Kto z bohatých a majetných však túto svoju povinnosť nechce vidieť, ani o nej počuť, kto ju ignoruje a vyhýba sa jej, ten sa stáva prekážkou chcenej harmónie na našej planéte a vo stvorení. Stáva sa odporcom železných Zákonitostí, ktoré všetkým hýbu a ktorými bude nakoniec, v spätných účinkoch, predsa len zobraný na plnú zodpovednosť.

Úbohí majetní a bohatí, ktorí si trúfali vyzývavo sa zahrávať so Spravodlivosťou. Nech sa len pozorne pozrú na tých najchudobnejších okolo seba. Oni im vo svojej núdzi ukazujú obraz ich samotných. Áno, ich samotných, lebo práve takýto osud sa po pozemskej smrti začne odvíjať pre každého, kto myslel iba sám na seba. Keďže totiž nerešpektoval onú dobrú radu a predvídavo nezhromažďoval „poklady v nebi“, zanechajúc svojou smrťou pozemský majetok na zemi, prichádza potom, celkom logicky, na takzvaný „druhý breh“ úplne bez ničoho, bez akýchkoľvek „prostriedkov“, ako ten najúbohejší žobrák.

Lebo nakoľko pozemské bohatstvo, honba za ním a pôžitky s ním spojené boli pre neho všetkým a okrem toho nechcel o ničom inom ani počuť, prichádza naozaj úplne s prázdnymi rukami do sveta, v ktorom je zrazu človek posudzovaný na základe iných hodnôt. Na základe hodnôt pravého človečenstva, prejavujúceho sa mierou spolucítenia a ochoty pomoci spolu ľuďom. Keďže ale bohatí a majetní podobné hodnoty zväčša nikdy nepestovali, pri pohľade na tých najúbohejších môžu vidieť výrečný obraz seba samých a svojej vlastnej, neodvratnej budúcej biedy.

Ak teda niekde budete opäť počuť ódy na bohatstvo a chvály, či vyzdvihovanie pôžitkov s ním spojených treba vedieť, že zo širšieho pohľadu a naozaj dlhodobého hľadiska to nie je vôbec pravda. V tomto nás klamú médiá, politici i takzvané celebrity. Je to práve naopak. Bohatstvo, hlavne však nesprávny a nezdravý postoj k nemu sa stáva pre naprostú väčšinu týchto ľudí doslova prekliatím. Prekliatím, pretože ho iba zneužívajú vo svoj osobný prospech a nevyužívajú ho k tomu účelu, pre ktorý im v skutočnosti bolo darované: ku pomoci ľuďom.

Veď nakoniec, ak sa hlbšie zameriame na samotný význam pojmu „bohatý“ v skutočnosti neznamená nič iného, ako ...plný Boha! Plný túžby po poznaní jeho veľkosti, jeho spravodlivosti a jeho vôle, podľa ktorej majú naprosto všetci ľudia právo na dôstojný a plnohodnotný život na zemi. Plnohodnotný duchovne, ako aj materiálne! A iba človeka, ktorý sa usiluje o realizáciu týchto princípov v pozemskom živote, čím sa snaží o plnenie vôle Najvyššieho, iba jeho môžeme nazvať skutočne bohatým.

Kto sa však stavia s akýchkoľvek dôvodov proti vyššej Vôli, ten nie je a nikdy ani nebol bohatý v pravom slova zmysle. Vo svojom vnútri je žobrákom, je tým najúbohejším chudákom, aj keby snáď oplýval všetkými pokladmi sveta. A tento jeho vnútorný stav sa aj skutočne stane realitou okamžite, akonáhle bude zbavený dočasnej ochrany svojho súčasného pozemského tela.

M.Š.
Slovenské občianske združenie pre posilňovanie mravov a ľudskosti
www.zdruzenie-ludskost.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

milan.s.
   31. 10. 2007, 18:54 avatar
Je preto najzákladnejšou povinnosťou všetkých, ktorí vlastnia nadmerné prostriedky a hodnoty, aby ich využívali k všeobecnému, duchovno - materiálnemu pozdvihovaniu spoločnosti. Tieto prostriedky však nesmú byť iba bezmyšlienkovite rozdané, ale pomocou nich majú byť vytvárané, alebo podporované všetky projekty a zámery, sledujúce vyššie uvedené ciele. Napríklad už iba zamestnávanie ľudí v dôstojných pracovných podmienkach a za primeranú a zaslúženú mzdu, bez snahy ich klamať, či na nich zarábať, už iba toto môže priniesť veľké požehnanie. Ako zamestnancom, tak i zamestnávateľovi.

Kto z bohatých a majetných však túto svoju povinnosť nechce vidieť, ani o nej počuť, kto ju ignoruje a vyhýba sa jej, ten sa stáva prekážkou chcenej harmónie na našej planéte a vo stvorení. Stáva sa odporcom železných Zákonitostí, ktoré všetkým hýbu a ktorými bude nakoniec, v spätných účinkoch, predsa len zobraný na plnú zodpovednosť.

Úbohí majetní a bohatí, ktorí si trúfali vyzývavo sa zahrávať so Spravodlivosťou. Nech sa len pozorne pozrú na tých najchudobnejších okolo seba. Oni im vo svojej núdzi ukazujú obraz ich samotných. Áno, ich samotných, lebo práve takýto osud sa po pozemskej smrti začne odvíjať pre každého, kto myslel iba sám na seba. Keďže totiž nerešpektoval onú dobrú radu a predvídavo nezhromažďoval „poklady v nebi“, zanechajúc svojou smrťou pozemský majetok na zemi, prichádza potom, celkom logicky, na takzvaný „druhý breh“ úplne bez ničoho, bez akýchkoľvek „prostriedkov“, ako ten najúbohejší žobrák.

Lebo nakoľko pozemské bohatstvo, honba za ním a pôžitky s ním spojené boli pre neho všetkým a okrem toho nechcel o ničom inom ani počuť, prichádza naozaj úplne s prázdnymi rukami do sveta, v ktorom je zrazu človek posudzovaný na základe iných hodnôt. Na základe hodnôt pravého človečenstva, prejavujúceho sa mierou spolucítenia a ochoty pomoci spolu ľuďom. Keďže ale bohatí a majetní podobné hodnoty zväčša nikdy nepestovali, pri pohľade na tých najúbohejších môžu vidieť výrečný obraz seba samých a svojej vlastnej, neodvratnej budúcej biedy.

Ak teda niekde budete opäť počuť ódy na bohatstvo a chvály, či vyzdvihovanie pôžitkov s ním spojených treba vedieť, že zo širšieho pohľadu a naozaj dlhodobého hľadiska to nie je vôbec pravda. V tomto nás klamú médiá, politici i takzvané celebrity. Je to práve naopak. Bohatstvo, hlavne však nesprávny a nezdravý postoj k nemu sa stáva pre naprostú väčšinu týchto ľudí doslova prekliatím. Prekliatím, pretože ho iba zneužívajú vo svoj osobný prospech a nevyužívajú ho k tomu účelu, pre ktorý im v skutočnosti bolo darované: ku pomoci ľuďom.

Veď nakoniec, ak sa hlbšie zameriame na samotný význam pojmu „bohatý“ v skutočnosti neznamená nič iného, ako ...plný Boha! Plný túžby po poznaní jeho veľkosti, jeho spravodlivosti a jeho vôle, podľa ktorej majú naprosto všetci ľudia právo na dôstojný a plnohodnotný život na zemi. Plnohodnotný duchovne, ako aj materiálne! A iba človeka, ktorý sa usiluje o realizáciu týchto princípov v pozemskom živote, čím sa snaží o plnenie vôle Najvyššieho, iba jeho môžeme nazvať skutočne bohatým.

Kto sa však stavia s akýchkoľvek dôvodov proti vyššej Vôli, ten nie je a nikdy ani nebol bohatý v pravom slova zmysle. Vo svojom vnútri je žobrákom, je tým najúbohejším chudákom, aj keby snáď oplýval všetkými pokladmi sveta. A tento jeho vnútorný stav sa aj skutočne stane realitou okamžite, akonáhle bude zbavený dočasnej ochrany svojho súčasného pozemského tela.

M.Š.
Slovenské občianske združenie pre posilňovanie mravov a ľudskosti
www.zdruzenie-ludskost.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Degon
   3. 11. 2007, 10:06 avatar
Milan,
pekný príspevok, aj keď trochu pridlhý. Ja si tež myslím, že peniaze a nadmerné majetky sú u diabla ako červík na háčiku udice , ktorým chytá naivné ľudské dušičky.
Pekný deň!


4.
označiť príspevok

senzy
   3. 11. 2007, 15:05 avatar
poprosím stručnejšie  


5.
označiť príspevok

hrasko
   5. 11. 2007, 16:31 avatar
asi tak nejak


6.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 11. 2007, 13:57 avatar
Musim suhlasit aj ked som urcite nie tak veriaci ako milan s.

Otazka znie ako proti tomu bojovat ?
Moj navr: ignorovat bulvar - dat riadne najavo, ze taky ludia nas nezaujimaju(lebo ak ho clovek prestane citat (kupovat), tak sa prestane o nom pisat (tlacit - predavat))
Ignorovat "celebrity" taka celebrita moze byt kazdy treti z davu a dat im to riadne pocitit, ze niesu nicim extra vynimocni..
Vyzdvihovat naozaj hodnotnych ludi - uspesnych a stale skromnych a milich - pripravenych podat pomocnu ruku tam kde ju potrebuju.


7.
označiť príspevok

Krištof
   6. 11. 2007, 14:55 avatar
Boris, môže byť, súhlas.


8.
označiť príspevok

galadriel
   6. 11. 2007, 14:56 avatar
Fajn nápad... ja by som k tým novinám pridala aj iné médiá :D. Lenže ľudí bohužiaľ zaujímajú „celebrity“, novo zbohatlíci, malomeštiaci, ... Noviny , televízia či rádio len ešte viac podporujú záujem. Ľudí priťahujú škandály, priťahuje ich vulgárne vyjadrovanie a správanie... je to cool :D. Taký chirurg, ktorý napríklad vykonal transplantáciu a zachránil tým , život nie jednému človeku nie je dnes predajným artiklom. Je to skrátka nuda.
Myslím, že by sme mali v prvom rade dbať na výchovu svojich detí.. vštepovať im skutočné hodnoty. Potom ich snáď i v mladom veku budú viac ako big brother, vyvolení , mojsejovci atď. priťahovať dokumentárne filmy, stretnutia s priateľmi a pod.
Všeobecne si však myslím, že problém tkvie i v tom, že dnes decká ale samozrejme i dospelí trávia neprimerane veľa času pred TV. Namiesto toho aby sme boli v spoločnosti kamarátov, diskutovali, športovali, vzdelávali sa, zabávali sa radšej leňošíme na pohovke s ovládačom v ruke. A TV nám dookola masíruje mozog nielen nezmyselnými reklamami ale i zvrátenými hodnotami. Rodičia sú však príkladom pre svoje deti. Ak oni sami sedia denne pred telkou niekoľko hodín, čo možno očakávať od detí.

Nedávno ma zarazil kolega, ktorý má okrem dcéry i malého syna. Tak ako každé dieťa i on má svoje idoly. Pre neho je to spiderman. Má doma snáď všetko čo obsahuje námet tohto „hrdinu“. Od spodného prádla, cez zbrane až po tašku do škôlky. Bez ponožiek a trenírok s nápisom spiderman ho nedostanete z domu. Pýtam sa: je to normálne ? Odhliadnuc od toho, že tak malé dieťa ten film ani nemalo vidieť ( malý totiž veľmi rád skáče po nábytku nakoľko má pocit, že spidermanovi sa nemôže nič stať) myslím, že nie je žiaduce podporovať takéto správanie. Pre mňa je to nepredstaviteľná márnotratnosť. Radšej by som tie peniaze využila na spoločnú prechádzku v zoo, návštevu múzea... atď.


9.
označiť príspevok

Degon
   6. 11. 2007, 17:08 avatar
To nie je až taká katastrofa, keď sa deti hrajú na Spidermana. Tak to deti robia, Predtým sa hrali na indiánov, zbojníkov, vojakov a neviem čo. A dievky? Tie sa hrajú na manekínky, herečky, speváčky, modelky, ale niektoré aj na mamičky. Takže budúcnosť máme zabezpečenú. Horšie je to s osvojovaním si nemorálností, brutality, sexu a iných zvráteností. To môže človeka poznačiť na celý život. A tiež aj život bez Boha- bez najvyššej autority? Má to dajakú perspektívu?


10.
označiť príspevok

galadriel
   6. 11. 2007, 17:24 avatar
degon,

ja netvrdím , že hra na spidermana je chorá. Choré je kupovať dieťatu všetky tie veci s ním súvisiace a potom denno denne zápasiť s tým, že dieťa odmieta nosiť všetko ostatné čo nenesie image hrdinu. Choré je nechať pozerať takýto film malé dieťa (ma 3,5 roka), pretože to malé si neuvedomuje, že napodobňovaním si može ublížiť.
Áno aj my sme mali hrdinov.. nie je na tom nič zlé..ale aspoň sme pri hrách používali fantáziu. Keď sme chceli meč, šaty atď tak sme si ich vyrobili. Netvrdím, že teraz majú všetky deti pre hru húfne vyrábať rekvizity .. no májm pocit, že dnes deti ani poriadne nevedia čo je to kolektívna hra.


11.
označiť príspevok

Degon
   6. 11. 2007, 17:41 avatar
Galadriel,
ja ťa celkom chápem a tiež sa mi nepáči, keď malé deti sedia celý deň pred telkou a počítačom a pozerajú tie somariny. Tiež by som bol radšej, keby išli do prírody, na prechádzku, alebo si zahrali vonku fotbal. Mládež vonku už skoro ani nevidno, iba keď v noci idú podnapití z diskoték a prevaľujú kontajnery a rozbíjajú pouličné lampy. Žijeme v inej dobe a tiež mám z toho špatný pocit, ako to s tou našou spoločnosťou dopadne. To rozdelenie spoločnosti na bohatých a chudobných je choré, ale na tom je založený celý ten kapitalizmus. Má to mať pre chudobu motivačný význam - aby sa aj chudoba viac snažila.


12.
označiť príspevok

galadriel
   7. 11. 2007, 16:23 avatar
Ja by som to nehádzala na systém. Kapitalizmus, ci socializmus vzdy tu budu bohati i chudobni. Ja som zástancom kapitalizmu i ked si myslim, ze urcita miera solidarity je potrebna a vhodna . Akurat si myslim, ze aj solidarita sa da prezentovat rozne. NApr.: To ,ze budes prispievat postihnutemu cloveku kazdy mesiac X korun podla mna nie je spravnym riesenim. Ovela vhodnejsie je podla mna vytvorit a poskytnut pre takychto ludi vhodne pracovne miesto. Budu prinosom pre spolocnost, budu si vazit samich seba a budu sa moct realizovat. Za svoju pracu dostanu odmenu. Kazdy by si mal totiz na seba zarobit. Predsa nemozeme chciet nic zadarmo, bez vlastneho pricinenia. To kolko si na seba zarobime zalezi do velkej miery od nasej sikovnosti. A ze niekto zarobi viac a ini menej .. to je normalne. Pokial pracujeme v sulade s moralnymi zasadami a danymi zakonmi tak nech sme aj miliardarmi. To, ze nas tie miliardy zmenia je uz druha vec. Ale nie je to chyba systemu. Chyba je v nás.. my sa rozhodneme zmenit svoj hodnotovy rebricek.


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2008, 08:42 avatar
A ty si z akej naivnej planety pristala?


13.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 11. 2007, 19:42 avatar
Je to paradox. Daj dietatu zapalky ved mozno s nimi nic zle neurobi....


14.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 08:12 avatar
Toto tu je navecsia hlupost aku som kedy cital...a hlavne zaver...PENIAZE IBA PREHLBUJU VLASTNOTI LUDI a nie kazia ich povahy...ak vidite v bulvari zopar zbohatlikov ktory od roztopase neviedia co so sebou tak su to iba vynimky!!!...kolko bordelu robia na svete chudobni a nikto na nich nekyda?? ... a takmer vsetci bohaty ludia zbohatli vlastnymi silami, vlastnym rozumom a pricinenim NIE SU NICIM A NIKIM OBDAROVANY!!...su ako my len myslia inak a tym padom konaju inak...ale dalsia samotne peniaze im stastie neprinesu ale mozu im k tomu dopomoct...


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2008, 08:48 avatar
ty darebakkk,poznam zopar bohatsich,ale ani jeden nemohol zbohatnut poctivo-to sa proste neda!Ked nepodplacaju na uradoch aby mali priviligia a kde tu privrete oci tak nedosiahnu nic.Ked nepodvadzaju stat ako sa da tak nezarobia nic,Ked neukradnu tak nemaju.Tento stat trebars nema podmienky na seriozny obchod-nie je možne tu podnikat ,ked neurobís tisic vecí ktore su ilegalne,tak komu vykladas tieto koniny?Drviva vacsina nemože ani normalne platit zamestnancov a na cierno doplacaju mzdy,lebo tento stat by ich zodral z kože,a ty tu píses o poctivom zbohatnutí?


17.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2008, 08:52 avatar
tak je ranexil. Este dodam:

Výšku vášho postavenia určujú postoje,
nie nadania a vlohy.

Aspon u nas je to tak urcite..
 


18.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 12:38 avatar
suhlasim s Borisom ze vysku postavenia urcuju postoje..nepovedal som ze nie...a ty ranexil..poviem ti ze poctivo sa zbohatnut da.povedz mi co je zle na tom ze si zalozis vlastnu firmu, zamestnas par ludi a zarobis peniaze??povedz co?odkedy je podnikanie protizakonne?treba len najst ten spravny smer, dat investicie do spravnych veci atd..a nemusis nikde podvadzat a robit nieco ilegalne .a ako sa mozes vyhovarat na stat?myslis si ze keby stat upravil "podmienky na seriozny obchod" tak by sa nieco zmenilo?..nic... a ty si myslis ze vsetci bohati su zli ci co??lebo ked si to budes mysliet tak vzdycky zostanes na nule alebo blizko nej...nemam nic proti tebe ale je to proste tak..


19.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 12:43 avatar
aj ked uznavam ze niektory ludia zbohatli podvadzanim..ale iba niektory...su to vynimky...a vo vsetkom su vynimky...


20.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2008, 12:48 avatar
..a ty si spokojny s tym, ze nas uspech urcuju postoje a nie nadanie ??? nuz neviem teda ci si to spravne pochopil. Vyjadruje to fakt, ze ritolezci bez kvalit su uspesnejsi nez ludia s nadanim....


21.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 13:11 avatar
..nie samozrejme ze aj nadanie je dolezite..ale bez spravnych postojov je nanic...pozri sa napriklad na ucitelov...nemam nic proti ucitelom, berem ich len ako priklad...su mudri, maju nadanie a co maju z toho?? ledva 10 tisic mesacne...


22.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 13:13 avatar
..ale ak chces niekde uspiet musis mat vo svojom obore nadanie bez neho to nejde...


23.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2008, 13:22 avatar
..odmietol som uz dve miesta prave kvoli tomu, ze nemienim nikomu oblizovat rit a tie miesta boli velmi dobre platene. Niektori ludia este nosia so sebou nieco ako cest ci hrdost.. a tym druhym ludom su prave preto na smiech... nuz co. pre mna je dolezite to, aby som mohol byt sam so sebou spokojny - aby som sa vedel rano pozerat do zrkadla bez toho, aby ma naplo. Za tu cenu si zadok v bawarii nepotrebujem vozit. Zazil som dementov s raketovym vystupom, ktori len chodili a kazdeho sa pytali co a ako to maju robit... keby len raz ale dokola to iste a toto ti ma robit nadriadeneho, pretoze on vychvali generalneho do nebies aj ked je to tiez kokot jak brno.. sorry za vyraz.. ale je to tak.. keby som to zazil v jednom nic nepoviem, ale ono to tak funguje v kazdom zamestnani.. cest vynimkam, ktore som este nenasiel...


24.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2008, 13:37 avatar
bol tu tvoj prispevok, ale zmyzol ?!? aj tak.. zaujimalo by ma co na nom bolo presne od veci.. ak myslis vulgarnost tak suhlasim..


25.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 13:41 avatar
ak nechces nemusis nikomu oblizovat rit...ak si spokojny s tym co si a kde si tak nieje co riesit...inak posledny tvoj prispevok bol riadne od veci...a preco sa nechces s hrdostou na seba pozerat do zrkadla a zaroven sa vozit v bavoraku???...a kto vravi ze ak chces mat bavoraka tak musis niekomu oblizovat rit?? ....ak ta to tak zaujma len som ho vymazal aby som ho mohol doplnit..


27.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2008, 13:55 avatar
1, pretoze nemam kapital na rozbehnutie niecoho vlastneho (aj ked rodina podnika..ja som samostatna jednotka-vzdy som bol). Nikto mi pozicku neda bez zabezpecenia, teda bez nejakeho majetku. Inak uz som podnikal asi rok, ale partner nam prelajdakal priestory, kde som aj prisiel o dost penazi... a baworak by som nechcel aj keby nan mam.. zbytocne vyhadzovanie penazi. vozit sa da za lacnejsie a este aj spolahlivejsie...
2, nepovedal som ze chcem baworaka. to bolo obrazne, lebo je to v nasom primitivnom svete nieco ako dokaz uspechu   .. tvoje nadanie a vysledky nikoho nezaujimaju pokial sa s nim "nekamaradickujes" (snad to znie lepsie ako to s tou ritou :D)


29.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 16:30 avatar
vidis...stazujes sa, vyhovaras sa,zhadzujes vinu na inych...a kto ti za to vsetko moze? nikto iny iba ty...nemas kapital? ty si za to mozes...partner ta podrazil?nemal si mu doverovat...videl si uz niekedy bohateho cloveka ktory sa stazoval alebo vyhovaral?? ja teda nie lebo taky neexistuju...kamarat ty musis uplne zmenit svoje myslenie, lebo ako vidim padas od desiatich k piatim...a to ze nechces bavora je len hlupa vyhovorka na to ze toho bavora si zdaleka nemozes dovolit...a neverim zeby si nezobral nejakeho bavora keby ti ho davali zadarmo...ani ja zatial nemam na bavora ale nehovorim ze ho nechcem...a ked poviem ze chcem Bugatti tak mi vyjde aspon na ten bavor...ale ked povies ze ti staci felicia tak budes ma akurat tak bicykel...


31.
označiť príspevok

senzana
   20. 8. 2008, 16:31 avatar
každý boháč sa sťažuje, že stále má málo peňazí  


34.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 19:31 avatar
bohac sa nikdy nestazuje!!!


35.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 19:31 avatar
bohac sa nikdy nestazuje!!!


52.
označiť príspevok

Juliana3 žena
   21. 8. 2008, 14:10 avatar
ale stále je mu málo. vždy chce viac.


69.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 20:25 avatar
ano no a?


32.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2008, 16:42 avatar
darebakkk tvoj nick k tebe sadne ty nechapes moje zmyslanie a uz vobec nie ci sa snazim a ako sa snazim. Mozno pochopis neskor (aj ked neviem aky si stary) ako ja, pretoze ja som bol svojho casu.. kludne poviem tiez pekna svina. Opisal som ti velmi zhruba cim som presiel to nebolo stazovanie sa. Zi svoj sen... pretoze o zivote a jeho hodnotach nevies asi nic. Len tak mimochodom v januari tohoto roku som si kupil nove auto..ziadna jazdenka a neboj sa skodofka to nieje a co viac mohol to byt aj bawor, ale ako som uz pisal na somariny ja peniaze nevyhadzujem. Ak by si pochyboval o tom co pisem, tak si pozri moj mail v profile kde pracujem..mozes mi aj napisat a hned ti odpisem naspat. Ty nemas na to, mna poucovat   skoda ze som to nevidel hned, ale neva ved nazor sme si vymenili a o to na tomto fore ide.  * ahoj a vela stastia s tvojim baworom ci bugatti  


33.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2008, 16:51 avatar
ouuu prepac darebakkk. nevsimol som si, ze uzivatelia mail nevidia. Paci sa: boris.tuska@hp.com


26.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 13:53 avatar
a k veci v tom tvojom prispevku bola iba prva veta.../a este mozno druha/ ostatok neviem naco ani preco si pisal..


28.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2008, 13:59 avatar
ok chapem to tak, ze ta vlasne nezaujima nic okrem toho vecneho.. skoda ..celkom nuda potom


30.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 16:30 avatar
coho "vecneho"???


36.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 19:52 avatar
JJ aj ty si dobry..aspon sme si pokecali teda vymenili nazory)...a mas pravdu nerozumiem tvojmu zmyslaniu aaale to uz nechjme tak..inac gratulujem k novemu autu uzi si ho..ked budem mat cas tak ti napisem a keby nie tak napis ty mne na d.kruliac@pobox.sk alebo na darebakkk@azet.sk...ale skor napis na azet...a mozno mas pravdu aj o tom ze o zivote neviem nic aaale sledujem bohatych ludi a snazim sa napodobnovat ich aj ked som na to mozno prilis mlady...ale clovek nie je nikdy na nic prilis mlady ani prilis stary aby urobil nieco velke...napriklad BIll Gates v 13 rokoch naprogramoval pocitacovu hru...ja som vtedy sotva vedel co je pocitac...inac od hp mam tlaciaren.....ja viem ze som mozno detinsky ambiciozny ci aky ale uznaj vzdy je to lepsie ako vidiet vsetko cierno a kazit si buducnost rozmyslanim nad tym aky som neschopny...a diki niekedy ta na tom bugati povozim...teda aspon na bavore...a ked nie tak na felicii:P..ta cau zatial a pozdravujem sezanu :PPP


37.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2008, 20:33 avatar
Mas u mna velke plus darebakkk niekto iny by asi reagoval agresivne, ale ty sa vies ovladat a aj napriek tomu si zachovavas svoj postoj. Mas na to


38.
označiť príspevok

SlecnaXY
   20. 8. 2008, 20:36 avatar
Mne sa tiež celkom lúbite, ako ste zakončili svoj dialóg   Ako keď si zápasníci v ringu na konci podajú ruky  


39.
označiť príspevok

dorota
   20. 8. 2008, 20:51 avatar
aaaa, co to tu na darebaka skusas, boris ?  


40.
označiť príspevok

SlecnaXY
   20. 8. 2008, 20:54 avatar
darebakkk je ešte veľmi mladučký  ....boris, veď by si mu mohol byť otcom  


42.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 21:55 avatar
dhih tak otcom zas nie...ak ma Boris 29 /ako ma v profile/ tak by ma musel mat v 14 a to je zas trosku nerealne..:PP...ale dakujem slecnaXY si zlata... 


43.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2008, 23:14 avatar
aaaa nic v zlom   nemusis sa obavat. 


55.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 14:12 avatar
jasne:DD...ja nemam vo zvyku sa nieco obavat  


41.
označiť príspevok

darebakkk
   20. 8. 2008, 21:53 avatar
hej ved aj ty sa vies ovladat...niekto by ma tu poslal do ... ,,, esteze som ti nepovedal kolko mam rokov bo..ale uz som ticho.. inac super nie??
..a este chcem povedat ze sorry ak som ta dacim urazil... 


44.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2008, 23:25 avatar
pohoda   nie, urcite si ma neurazil a snad som aj ja nebol moc tvrdo priamy..   s tym tvojim vekom som to aj tusil   dobrym ludom len prajem, aby sa stali bohaci.. aj preto, ze potom pomahaju svojim podnikanim tym slabsim. Moji rodicia su ferovi podnikatelia a poznam aj inych, ale poznam aj takych, ktori sa pre nicim nezastavia a to je o tom sebaovladani  


45.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 09:50 avatar
jj to mas pravdu...


46.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2008, 10:10 avatar
darebakkk-Ty mas firmu a podstivo si zarobil?A na roznych uradoch nie si nuteny hladat "cesticky"aby si mohol pokracovat v com robís?Ty môžes platit ludom to co maju na vyplatnej paske?A nedoplacat im nezdanene?Ty normalne v konkurencii druhych nemusís robit cernoty-získavat zakazky koser?Ty ani na daniach nemusís nepriznat milion vecí aby ta danami nezruinovali?No ked je to tak ,tak ty si vynimka a nie tí druhí.


47.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2008, 10:16 avatar
ranexil, jeho to este len caka  


50.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 14:01 avatar
pozri ranexil...ja budem mat v novembri 16, takze este firmu nemam...to co si napisal su same problemy s ktorymi sa kazdy musi popasovat ale su to iba blbe problemy nic velke...a kto vie co chce a ide si za tym tak ho take problemy nezruinuju...


48.
označiť príspevok

sedmikraska žena
   21. 8. 2008, 10:48 avatar
Zaujimave citat si oba vase nazory a obaj mate v niecom pravdu. Ja osobne poznam aj bohatych ludi co su perfektni ludia a nevyvysuju sa nad nikoho, su moji nadriadeni a predsa nenachadzam na nich chyby. Najhorsie je, ked sa z chudobneho razom stane bohatsi a nevie co ma od dobroty so sebou, na tych plati: Postav hovno na policu a uz si mysli, ze je torta.  Bohatsi ludia sa tiez ale casto stavaju predsudkom chudobnejsich ludi a automaticky musa byt namysleni a marnotratni. Tiez sa mi ale nepaci, ked syn bohatych rodicov po odbyti osemnastky prebera ,,moc" nad firmou a zamestnancami casto aj chytrejsimi nad nim 


49.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2008, 10:51 avatar
Ja som tu nepísal o tom ako sa spravaju k ludom,ale co su nuteny robit aby veci zvane biznis fungovali.


51.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 14:08 avatar
ale treba zabrdnut do spravneho biznisu,a nepodarene veci doladit...a niekedy to vyjde niekedy nie...ak ano tak dobre, ale ked tak treba skusat dalej a hlavne sa nevzdat... 


53.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 14:10 avatar
poviem to jednoduchsie....niektori ludia sa mozno dostanu na vrchol za hovno, ale to hovno ich tam dlho neudrzi... ...a inac mas pravdu...aj mne sa zdaju bohati ludia prijemnejsi ale su tu aj vynimky...


54.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2008, 14:11 avatar
bohati ludia necelia existencnym problemom, preto su prijemnejsi. na to netreba zabudat.


57.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 14:18 avatar
ano...su spokojny lebo sa nemusia bat aky vysoky pride ucet za elektrinu...nemusia v restauracii pozerat na cenu..do auta vzdy natankuju plnu nadrz a nie tolko, za kolko im vyjde...nemusia sa trapit, ako preziju do vyplaty...tak samozrejme ze su prijemnejsi... 


56.
označiť príspevok

Juliana3 žena
   21. 8. 2008, 14:13 avatar
ale mnohokrát ich nevedia ani pochopiť...


58.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 14:18 avatar
kto nevie koho pochopit?? 


59.
označiť príspevok

Juliana3 žena
   21. 8. 2008, 14:51 avatar
Nevedia pochopiť ľudí s existenčnými problémami.napr. nevedia si predstaviť žiť od výplaty do výplaty,pretože nikdy sa tam neocitli 


60.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 16:29 avatar
nooo neviem...aj bohati ludia boli na zaciatku uplne na dne....teda aspon vecsina...


61.
označiť príspevok

sedmikraska žena
   21. 8. 2008, 17:01 avatar
ja ked som bola mala, tak som pred otcovou vyplatou chodila s igelitovym sackom plnym desiatnikov do obchodu po chleba  a aj to sme doma prehladali gauc  Teraz sa mam dobre a zacinam chapat bohatsich ludi a nie preto, ze by som spysnela, ale preto, ze vidim, ze sa to naozaj da vykopat sa z chudoby. Vela ludi sa len stazuje, ze nic nema, ale sam pre to nic nerobi a preto sa niektorym bohatsim ludom mozu zdat chudobni tak nejak ,,jednoduchsi"


62.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2008, 17:06 avatar
hmm toto je zaujimave. Ja pochadzam tiez z rodiny, ktora nikdy nemala nudzu s financiami, ale moje chapanie bohatych je uplne ine. Preco ?


68.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 20:21 avatar
preco? neviem..:DDD


72.
označiť príspevok

darebakkk
   22. 8. 2008, 20:01 avatar
..uz viem...je to vychovou..treba si uvedomit, ze nie vsetci bohaty pochadzaju z bohatych rodin a naopak...podla mna je to vychovou...a aj nepriamou...


73.
označiť príspevok

sedmikraska žena
   23. 8. 2008, 09:31 avatar
to by aj mna zaujimalo , preco? A ako?


74.
označiť príspevok

darebakkk
   23. 8. 2008, 21:35 avatar
no vychovou...a hlavne nepriamou...alebo ako to nazvat...pretoze vas vychovavaju nielen rodicia ale aj iny ludia a veci...telka a pocitac su velkym problemom, dalej su to ucitelia, knazi, kamarati, priatelia s ktorymi sa stretavame ti vsetci nas nejako ovplyvnuju...


64.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 17:38 avatar
sedmikraska je jeden zasadny rozdiel medzi bohatymi a chudobnymi/a to bohaty a chudobni nemam na mysli hodnotu majetku ale skor ich mentalitu a myslenie/...
tak ten rozdiel...
..Chudobni CHCU byt bohaty zatial co bohaty SU ODHODLANY pre svoje bohatstvo pracovat...
a medzi chciet a byt odhodlany je riadny rozdiel...
..inac to mam z tej knizky co som vravel...a je tam vela dalsich rozdielov...


65.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2008, 17:53 avatar
..myslim, ze v prvom rade treba rozlisovat bohatych a bohatych no a tiez chudobnych a chudobnych. Ta knizka nemusi byt zla, len mam pocit, ze je napisana prilis vseobecne. Aj mafiani su bohati a snad nemusime rozoberat, ci su to dobri, alebo zli ludia  


67.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 20:11 avatar
nene v ziadnom pripade nechce autor urazat chudobnich ludi ani si nemysli ze su o nieco horsi ako bohaty...zamerne vsak zdoraznuje rozdiely medzi bohatymi a chudobnimy aby sa vsetko pochopilo..tak to napisal... a aj si uvedomujem ze niesu vsetci dobri a vsetci zli..myslim to vseobecne mas pravdu


63.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 17:34 avatar
hm... ja som tiez z rodiny kde sme nikdy nemali vecsie problemy s peniazmi takze doteraz ma moja financna buducnost az tak nezaujmala...ale asi pred troma mesiacmi som si len tak zo srandy kupil knihu, lebo som mal poukazku do knihkupectva...ta kniha ma nazov..."Ako myslia milionari"...a tam sa vsetky z mojich otazok vysvetlili...napriklad to ze chudobni ludia su preto chudobni, lebo nenavidia bohatych, ze uz od mala sa ucime od rodicov ako nakladat s peniazmi ze bohaty ludia maju pasivne prijmy preto nemusia vela pracovat...vela uzitocnych veci som sa tam dozvedel a musim priznat ze vsetko co je tam napisane je sveta pravda...aj ja odvtedy co citam tu knihu vnimam vsetko a hlavne peniaze uplne inak...


66.
označiť príspevok

SlecnaXY
   21. 8. 2008, 18:02 avatar
darebakkk...kto napísal tú knihu?


70.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 20:31 avatar
jaj skoro som zabudol...T.Harv Eker - Jak myslí milionári ...


71.
označiť príspevok

darebakkk
   21. 8. 2008, 20:32 avatar
ta napiste este daco bo pomaly neni co rozoberat... 


75.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 8. 2008, 19:43 avatar
Otvor novu temu   tato je uz stara.


76.
označiť príspevok

darebakkk
   24. 8. 2008, 22:47 avatar
ta ty otvor a zavolaj ma..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:01,  human ma extremne dlhy geograficky rozsah na zemi, vid covid-19, s humanom sa siri aj vsetko...
dnes, 07:46,  SV znamená Strážna Veža?
dnes, 07:45,  Prečo používaš skratku SV? Čo to znamená? Prečo nie SJ alebo JS?
dnes, 04:51,  Samozrejme, je potrebné dodať, že si si vôbec neuvedomil, že SV sa už "priznala",...
dnes, 03:05,  3 - apoštol Pavol je predobrazom pomazaných bratov Krista pred koncom. A tak isto je aj Človek...
dnes, 02:55,  2 - o mňa sa starať nemusíš, ja som skutočne NIKTO! Ale problémom pre všetkých svedkov,...
dnes, 01:24,  Chcem ťa prebrať z toho otrasu, ktorý si utrpel....
dnes, 01:04,  Táraš, a naletel si, šikovne využívajú nástroj PR.
dnes, 01:02,  Odkaz: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=578652223078956&set=a.115637496047100&type=3
dnes, 01:00,  Dnes sú silné tlaky na politickú korektnosť a i firmy mu podliehajú a vyjadrujú podporu...
dnes, 00:36,  20) Episkope v Sk 1:20 by sa nemalo prekladať ako úrad ale ako biskupstvo. Daj si do gréckeho...
dnes, 00:17,  21) A prečo práve ona ?
včera, 23:55,  Zlodej pojebaný !!!!!!!!! *46*23
včera, 23:53,  dik*04
včera, 23:43,  Len škoda, že nie sú jeho. *15*15*15
včera, 23:42,  Pekné fotkyy.
včera, 23:42,  edo SS neplac :)
včera, 23:39,  A terazky daj najstaršie príspevky od tohto účastníka................... no vidíš pičus,...
včera, 23:38,  Nemaa, on je taký vlkovitý, ako je aj Nemecký ovčiak, tak tak aj môj pes. .. Už druhý...
včera, 23:32,  Občianska spoločnosť má na Slovensku storočia pretrvávajúcu tradíciu. Spolok Živena je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je lepšie rozsvietiť sviečku, ako zaoberať sa tmou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(195 672 bytes in 0,240 seconds)