Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Banáš Merkelke.

100
reakcií
1264
prečítaní
Tému 9. februára 2016, 13:07 založil bystrik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

bystrik muž
   9. 2. 2016, 13:07 avatar
Stojí za prečítanie, hoci odvtedy už ubehol nejaký ten deň:

Najprekladanejší slovenský spisovateľ, expolitik a diplomat Jozef Banáš napísal otvorený list nemeckej kancelárke Angele Merkelovej. Bola to práve ona, dnes asi najvplyvnejšia žena v Európe, ktorá ešte v roku 2011 napísala Banášovi, aby mu poďakovala za román Zóna nadšenia. Dnes, na sklonku roka 2015 sa však mnohé zmenilo, a list píše tentokrát Banáš Merkelovej.

Nejde však ani tak o poďakovanie, ako skôr o zamyslenie a rad otázok, ktoré trápia väčšinu Slovákov i Európanov a na ktoré majú plné právo sa nemeckej kancelárky opýtať. Či vôbec a ako Merkelová po doručení listu zareaguje, vás budeme informovať.

Milá pani spolková kancelárka Angela Merkelová,čas vianočný je časom stíšenia duší a premýšľania. Hrám sa v tomto čase s mojou vnučkou a premýšľam, kde bude o päť, desať rokov. V akej Európe bude žiť? Pri premýšľaní nad budúcnosťou Európy sa nedá nemyslieť aj na Vás. Ste najsilnejšia európska osobnosť, v ktorej rukách je do veľkej miery aj budúcnosť mojej vnučky. K osloveniu Vás ma inšpirovalo Vaše vystúpenie na nedávnom zjazde CDU. Osobne sa nepoznáme, ale som Jozef Banáš, ten slovenský spisovateľ, ktorému ste v máji 2011 poslali list, v ktorom mi ďakujete za román Zóna nadšenia (Jubelzone). Váš list ma úprimne potešil a mám ho odložený ako vzácny artefakt. Zóna nadšenia je príbeh nemeckého mladíka Thomasa a jeho slovenského priateľa Jozefa. Thomas a ja sme priateľmi dodnes, hoci naše priateľstvo bolo na tridsaťsedem rokov prerušené. Prerušilo ho opätovné stiahnutie železnej opony, ktoré nasledovalo po sovietskej invázii do vtedajšieho Československa. Obsadili nás nevítané vojská, ktoré boli v mojej i vo Vašej krajine proti vôli ich občanov.

Dnes je moja krajina bez cudzích vojsk. V tej, ktorej ste kancelárkou, je však ešte stále bezmála šesťdesiattisíc cudzích vojakov. Rozumel som dôvodu ich pobytu v čase, keď boli vo Vašej bývalej NDR sovietske vojská ako súčasť Varšavskej zmluvy. Dnes je Varšavská zmluva mŕtva, ale vojaci USA a Veľkej Británie u Vás naďalej sú. Prečo? Predpokladám, že poznáte slová, ktoré povedal prvý generálny tajomník NATO lord Baron Ismay, ktorými zdôvodnil pobyt cudzích vojsk v Nemecku: „To keep Americans in, the Russians out and the Germans down.“ (Držať Američanov vo vnútri, Rusov vonku a Nemcov dole.) Dnes sú už Rusi vonku, a tak logicky ostávajú len dva dôvody pobytu cudzích vojsk na nemeckom území, „držať Američanov vo vnútri a Nemcov dole“. Možno je aj iný dôvod pobytu Američanov u Vás, len nás, prosím, nepresviedčajte, že ním je ruská hrozba, ktorou nás neprestajne strašia médiá hlavného prúdu.

Milá pani Angela, začínam sa báť, že nás s Thomasom opäť rozdelí nová železná opona, do ktorej stavania európske krajiny svojou politikou vediete. Po páde komunizmu som mal ja, rovnako ako Vy pocit, že začíname budovať novú Európu bez plotov. Vy nás však nútite ploty stavať, lebo nám chcete nanútiť nešťastníkov, ktorí opúšťajú svoje domovy. Chcete nám nanútiť migrantov kvótami. Viete nám povedať, ako to chcete spraviť? Máme azda postaviť koncentračné tábory, v ktorých budeme týchto ľudí proti ich vôli zadržiavať? Vy by ste ostali dobrovoľne v krajine, v ktorej dostanete podstatne nižšiu sociálnu podporu ako v Nemecku? Chcieť od slovenského dôchodcu, ktorý sa v zime rozhoduje, či si z tristo eur kúpi drevo, alebo pôjde s boľavými zubmi k lekárovi, aby sa staral o „utečencov“, ktorí k nám prichádzajú v značkových odevoch s kreditnými kartami, považujem za nehoráznosť. Vy nám takúto nehoráznosť nanucujete! A my sa pýtame, prečo by mali byť Slováci, Česi, Poliaci, Maďari, Rumuni či Bulhari solidárni s Angličanmi, Francúzmi, Portugalcami, Španielmi, Talianmi, Belgičanmi, Američanmi, Holanďanmi alebo aj Nemcami, ktorí rabovali a do veľkej miery stále rabujú kolónie (aj keď sa tak už nenazývajú) a ubiedení Afričania či Ázijčania si teraz prichádzajú pýtať ukradnuté? Prečo by sme my – ktorí sme nerabovali, mali byť solidárni s tými, ktorých vaše vojny vyháňajú z domovov? Arogancia Bruselu nám začína liezť na nervy podobne ako kedysi arogancia Moskvy. Vy – ako dieťa socializmu dobre viete, ako sa pritom cítime. A tento nedobrý pocit mám napriek „vrúcnym“ objatiam a bozkom, ktorými spolu s Hollandom, Tuskom či Junckerom demonštrujete európsku jednotu. Neviem, prečo mi tieto objatia pripomínajú úprimnosť známeho bozku Honeckera s Brežnevom.

Navyše Vám chcem pripomenúť, že Nemecko dlho váhalo, kým povolilo Slovákom voľne u Vás žiť a pracovať. Mladíkov zo Sýrie či Iraku ste naopak pozvali. Teraz, keď vám to prerastá cez hlavu, žiadate solidaritu. Na nedávnom zjazde CDU ste slávnostne hlásali: „Dokážeme to!“ Zaujímalo by ma, či vôbec viete „ČO“ chcete dokázať, keď ani neviete, koľko je v Európe a v Nemecku migrantov a koľkí sa sem ešte chystajú. Váš vlastný poslanec v Spolkovom sneme Manfred Kolbe to povedal jasne: „Stále viac spoluobčanov mi hovorí – Merkelová nie je viac naša kancelárka.“ Váš prezident zamestnávateľských zväzov Ingo Kramer Vám hovorí jasne: „Nech si nikto nenahovára, že utečencami vyplníme nedostatok odborných pracovníkov v nemeckom hospodárstve.“ Hovoria Vám to jasne aj Vaši občania, len ich hlas nemecké noviny neprinášajú.

Na zjazde CDU 14. 12. 2015 ste vo svojom prejave spomenuli situáciu v Afganistane, vojnu v Sýrii a v Iraku, konštatovali ste, že v Líbyi je chaos a krajina je bez vlády. Hovorili ste o hotspotoch, o európskej pohraničnej stráži, o opatreniach, čo budeme robiť s vytekajúcou vodou. A lichotníci Vám tlieskali odušu. (Aj ja som kedysi tlieskal predsedovi, veď od neho záležala moja politická kariéra.) Mimo sály však už potlesk neznel. (Prirodzene, okrem servilných médií.) Ani v Nemecku, ani v Európe, aj keď ste mali na stene nápis: „Za Nemecko, za Európu.“ Rečnili ste, rečnili, ale položiť kľúčovú otázku – kto je na vine, ste si netrúfli. Na tom zjazde ste povedali: „Spoločnosť, v ktorej vládne strach, nemá budúcnosť.“ To bola dobrá veta, len som opäť čakal, že sa spýtate, kto nás od rána do večera straší. Putinom, Isisom, teroristami, imigrantmi a potom, keď nás vy – politici a Vaše médiá vystrašíte, vizionársky nás informujete, že nemáme budúcnosť. Nemôžete očakávať od národov Európy, ktoré podľa Vás nemajú budúcnosť, aby Vás podporovali. Ako chcete, aby sme Vás podporovali my – ktorých urážate a ústami Vášho ministra zahraničia nás chcete trestať. Dokonca sa Vám nepáčia vlády, ktoré si ľudia zvolili v slobodných voľbách. Mám nedobrý pocit, že po Kyjeve sa chystá nový Majdan vo Varšave. Pokiaľ náhodou o tom niečo viete, povedzte, prosím, tým, ktorí poľský Majdan pripravujú, aby si dali pozor a neprezrádzali sa tými istými červenými kartičkami, ktoré mali aj demonštranti, ktorí vlani v Prahe protestovali proti prezidentovi Zemanovi…

Počúvajúc Vaše nedávne vystúpenie na zmienenom zjazde CDU, mal som sto chutí začať nahlas tlieskať, keď ste povedali: “Nikto, bez ohľadu na to, z akých dôvodov sa vydáva na cesty, neopúšťa ľahkovážne svoju vlasť.“ Ruky sa mi nadvihli k potlesku v očakávaní, že príde druhá veta, ktorá nám konečne povie, prečo títo ľudia svoju vlasť neľahkovážne opúšťajú!? Tá veta – veta viet, kľúčové slová, na ktoré od Vás, pána Hollanda či Camerona čakáme, však neprišla. Nenašli ste odvahu povedať, že títo ľudia utekajú predovšetkým pred vojnou. Ľudia utekali či ešte stále utekajú pred vojnou v Laose, Bolívii, Vietname, Dominikánskej republike, Kambodži, Angole, Salvádore, Libanone, Iraku, Sudáne, Afganistane, Juhoslávii, Líbyi, Sýrii, Jemene a ďalších krajinách. Utekajú pred tými, ktorí im vypúšťajú vodu z vaní.

Skúste sa pri najbližšom stretnutí spýtať Vášho priateľa Baracka Obamu a predovšetkým jeho predchodcov, či nevedia niečo o tých, ktorí tie vane zámerne deravili a deravia, s cieľom vyvolávať chaos a nenávisť. A strach, vďaka ktorému nás budete môcť opäť dôkladnejšie kontrolovať a manipulovať. Ak nájdete odvahu a spýtate sa, začneme my, Európania, ktorí na Vás s nádejou hľadíme, z celej duše tlieskať. Zatiaľ však na potlesk dôvod nemám, hoci sa snažíte vytvoriť dojem, že Nemci majú dobré srdcia. Mňa o láskavosti nemeckých sŕdc presviedčať nemusíte. Žil som a pracoval s Nemcami trinásť rokov a mám Nemcov rád. Ste veľký národ, ktorý dal ľudstvu Gutenberga, Luthera, Bacha, Kanta, Goetheho, Schillera, Beethovena, Schopenhauera, Wagnera, Siemensa, Marxa, Nietscheho, Plancka, Manna, Einsteina a desiatky a stovky ďalších skvelých ľudí. Dali ste svetu aj jedného Hitlera, ktorého Vám, Nemcom, neustále omieľajú okolo uší. Vytvárajú vo Vás pocit viny – „Schuldgefühl“, ktorým Vás vydierajú. Vydierajú Vás predovšetkým tí, ktorí vyvolali spomínané a mnohé ďalšie vojny, v ktorých zahynulo viac ľudí, ako bolo tých, ktorých pozabíjali Hitlerovi vojaci. Obávam sa, že tu kdesi – v tom prekliatom pocite viny, je potrebné hľadať vysvetlenie pre Vaše servilné správanie. Vydieranie mi vysvetľuje, prečo nemecká kancelárka s otvorenou náručou prijíma mladých a silných Sýrčanov, ktorí namiesto toho, aby vo svojej krajine pozdvihli zbraň proti zlu, utekajú k Vám a namiesto nich posielate do Sýrie bojovať proti zlu Nemcov. Vydieranie Nemcov mi vysvetľuje, prečo moje doklady začiatkom novembra kontroloval Váš úradník na berlínskom letisku Tegel nezvyčajne prísnym až nedôstojným spôsobom, a pritom do Vašej krajiny prúdia státisíce ľudí bez akýchkoľvek dokladov. Nemecký komplex nazývaný Pocit viny mi vysvetľuje, prečo namiesto toho, aby ste zastavili deravenie vane, pokrytecky riešite problém, ako budete rozdeľovať vodu, ktorá z vane vyteká. Každý normálny človek predsa prvé, čo spraví, keď mu niekto prederaví vaňu, zapcháva dieru a rázne zastaví toho, kto vaňu deraví. Vy robíte opak.

Keďže Vás považujem za mimoriadne inteligentnú dámu, musí mať toto Vaše konanie iné dôvody. Tie sa, žiaľ, od Vás, a prirodzene ani z Vašich médií nedozvieme. Viem, že Vy osobne nás chápete, lebo ste – podobne ako ja – načierno s miliónmi občanov NDR (žil som v NDR v rokoch 1983 – 1988) sledovali západné médiá a tiež sa to komunistickým mocným nepáčilo. Dnes sa situácia začína opakovať a my, Slováci, spolu s tými Nemcami, ktorým ešte mainstreamové médiá úplne nevymyli mozgy, hľadáme pravdu opäť. Žiaľ, nie na Deutsche Welle, ZDF, ARD či RTVS, ktoré boli za komunizmu pre nás zosobnením slobody slova, ale v alternatívnych zdrojoch informácií. Jednoducho tým Vašim zdrojom neveríme. Mám nedobrý pocit, že ani Vám sa to nepáči… Podľa jedného slovenského prieskumu je u nás takých, ktorí takýmto médiám neveríme, 91 percent. Povedzte Vašim „novinárom“, že zabudli na jednu vec – odvykli sme si čítať očami a počúvať ušami, my to robíme srdcom. Uši a oči oklamete, srdce nie. Zdá sa, že sa Vám nedarí ani v Nemecku veľmi ovplyvňovať občanov. Týždenník Der Spiegel nedávno informoval, že veľká časť Nemcov sa „oddelila od demokratického konsenzu“, nemajú koho voliť, zavedené politické strany ignorujú a médiá hlavného prúdu už v podstate nesledujú. Tam to nemeckí, ale aj slovenskí politici a novinári svojím pokrytectvom dopracovali.

Milá pani Angela, aj moja kancelárka! Ste političkou, ktorá má šancu stať sa štátničkou, akou boli Charles de Gaulle či Konrád Adenauer. Boli to odvážni a veľkí politici. Veľkosť politika sa meria okrem iného aj podľa toho, že sa vzoprie násiliu skôr, ako ho povedú na popravisko. S Vašou krajinou padá alebo žiari Európa. Keď som v roku 1990 debatoval vo Viedni s Vaším veľkým predchodcom Willy Brandtom na tému vyrovnávania sa s minulosťou, povedal mi: „Minulosť každého spoznáte podľa toho, ako sa správa dnes.“ Mal veľkú pravdu. Neviem, akú máte minulosť, ale viem si predstaviť, akú skvelú môžete mať budúcnosť, ak sa Vy a Nemci zbavíte pocitu viny. Keď som žil vo Vašej bývalej Nemeckej demokratickej republike, zašiel som si občas do lesov pod Berlínom neďaleko Halbe Teupitz. Sú od Vášho úradu vzdialené dajakých tridsať kilometrov. Leží v nich pochovaných viac ako päťdesiattisíc mladých Nemcov a Rusov, ktorí padli v bitke o Berlín v apríli 1945. K nenávisti ich vyprovokovali politici. Vždy, keď som tam bol – plakal som. Nad mladými Nemcami a Rusmi, ktorí ležia vedľa seba v pekne vyrovnaných radoch. Jeden rad ruský, jeden nemecký. Zájdite, prosím, do Halbe Teupitz aj s Obamom a Putinom, sadnite si na kamene mŕtvych a vôbec spolu nehovorte. Len mlčte. Ak nad krivdou biednych vyroníte slzu, pieseň nás – klamaných a ponižovaných, Vám zazvoní slávou. Milá pani kancelárka, želám Vám v Novom roku zdravie, šťastie, lásku. A predovšetkým odvahu. Ruky na potlesk máme s vnučkou pripravené.

S úctou Jozef Banáš, Slovensko

Zdroj: svetkolemnas.info
Súhlasí Scarlet666, huranato


2.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 2. 2016, 14:07 avatar
Banáš je pre mňa synonymum pre nečítať.  
Je to samoľúby hňup a sekulárny humanista šplhajúci po chrbtoch iných. Psychopat v politike. 


5.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 2. 2016, 08:40 avatar
Neprečítal, ale súd ihneď vyniesol... 


3.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 2. 2016, 18:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

clear1 muž
   9. 2. 2016, 22:22 avatar
Súhlasí bystrik


6.
označiť príspevok

huranato muž
   10. 2. 2016, 08:56 avatar
Banáš V Merkelke.


7.
označiť príspevok

huranato muž
   10. 2. 2016, 08:58 avatar
bystrík -> tupík
clear -> unclear
rachel -> chrachel

Konečne -> "Kone, čne!" (Slonyčne.)

To ma len dnes ráno napadlo.


8.
označiť príspevok

huranato muž
   10. 2. 2016, 08:59 avatar
Konečne: Zvolanie na kone, že niečo od niekadiaľ čne.


10.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 2. 2016, 09:08 avatar
A huranato diablov...


11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 09:10 avatar
Moj teda nie je


12.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 2. 2016, 09:10 avatar
Ja zaujímavé, že ako to, čo si hovorí hurá na to, že ako si vyberá, že koho napadne, zosmiešni...


13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 09:11 avatar
Teba netreba zosmiesnovat Zvladnes sa zosmiesnit aj sam


15.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 2. 2016, 09:12 avatar
Povedal ten, ktorý sa tu vkuse zhovaďuje!


16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 09:13 avatar
Cim zlatko Cim?


14.
označiť príspevok

huranato muž
   10. 2. 2016, 09:12 avatar
Nič proti tebe, len prezývka bystrík je fakt podivná. Proste mať v logu info o tom, že si všímavý... No neviem.


17.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 2. 2016, 09:13 avatar
Kto povedal, že ide o prezývku? Bystrosť asi niekoho nie je silnou stránkou....


18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 09:15 avatar
Tvojou urcite nie


19.
označiť príspevok

huranato muž
   10. 2. 2016, 10:08 avatar
To je tvoje priezvisko?? Tak OK, nič som nepovedal .


20.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 10:17 avatar
somár
Súhlasí huranato, bystrik


21.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 10:18 avatar
k 7


22.
označiť príspevok

huranato muž
   10. 2. 2016, 11:41 avatar
Sory. V živote ma nenapadlo, ako mohol niekto dovoliť, aby sa meno Rachel dostalo do slovenského slovníka.


23.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 13:35 avatar
Rachael nie je v slovenskom slovníku...


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 2. 2016, 13:38 avatar
Prečo? O 100 rokov bude v slovníku aj huranato.


25.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 13:40 avatar
O 100 rokov už možno ani slovenský jazyk nebude...


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 13:41 avatar
O 100 rokov uz ty nebudes


27.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 13:44 avatar
Budem, v nebíčku, pri potôčku sedkať


29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 13:45 avatar
Nie Budes pekne v zemi a chrobaciky ta budu obhryzat


30.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 13:47 avatar
Dám sa spáliť, z pozemského tela už bude len prach, ale ja budem v novom, nejakom éterickom


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 13:49 avatar
Pekna rozpravka


32.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 13:50 avatar
Pravda, len jej nedokážeš uveriť, pretože si oklamaný


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 13:53 avatar
Ty si oklamana rozpravkou

Nikto tvoju ubohu dusicku nepotrebuje


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 13:54 avatar
Keby to bola pravda tak sa rovno odjebes aby si mohla uz teraz byt so svojim panbozkom


37.
označiť príspevok

Vespertine žena
   10. 2. 2016, 13:56 avatar
Keby sa odjebala, tak pojde do pekla, to neviš?


39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 13:57 avatar
Fikane vymyslene
Súhlasí Vespertine


38.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 13:57 avatar
samovražda je hriech


44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:02 avatar
Hriech neexistuje


46.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:03 avatar
Na čo ma chceš nahovoriť? Aby som sa zabila?


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:03 avatar
Mne je jedno co budes robit

Aj tak nakoniec zomries


50.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:05 avatar
Všetci zomrieme.


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:06 avatar
Najhorsie to bude ked ani smrt nebude prichadzat


54.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:09 avatar
Príde, tá je istá. Z čoho máš strach?


55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:10 avatar
Nie Na poli vedeckom uz skumaju ako smrt odrbat


61.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:15 avatar
To je blbosť, daj zdroj.


63.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:16 avatar
Daj do googlu nesmrtelnost Nejake clanky ti vyhodi


36.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 13:55 avatar
Ježiš ju chce
Aj diabol, ale jemu ju nedám ne, ta ne, ne, ee 


40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 13:58 avatar
Naco by Jezisovi bola tvoja dusa?

On ma co robit aby dokazal zit sam so sebou


41.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:00 avatar
Ty toho natáraš ) Predstav si, že ma ľúbi. Aj teba. Ťažko pochopiteľné?


42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:01 avatar
Jezis je mrtvy Uz 2000 rokov


43.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:02 avatar
Nie je.


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:02 avatar
Veris zidovskej bajke


48.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:05 avatar
Nie, verím Ježišovi, pretože mi pomáha a nielen mne. Reálne ma mení, aj môj život...


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:05 avatar
Ako vies ze je to Jezis?


52.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:07 avatar
Pretože odvtedy ako som uverila Jeho slovám, prijala Ho a snažím sa podľa Neho žiť, tak sa všetko zmenilo.


53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:09 avatar
Mozno je to Satan ktory sa vydava za Jezisa

Uznaj... toto je jeho svet

Ak sa ti dari, tak sa ti dari v svete Satanovom

Na uvazenie


56.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:11 avatar
Lebo koho Boh miluje, toho krizom navstevuje

Teda by ti muselo byt zle ak by to bol Boh s kym si v kontakte


58.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:14 avatar
NO však nebyť Boha, tak som v peknej prdeli  


59.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:15 avatar
Ked si v prdeli tak si pri Bohu


65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:17 avatar
Pamataj ako trpel Jezis

To je cesta k Bohu

Cez utrpenie


68.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:19 avatar
Ale potom večný raaaaaaaj     Tých pár rokov vydržím


69.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:22 avatar
Po miliarde miliard rokov na vecnosti si budes priat jedine Nebyt


70.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:24 avatar
Najvacsie lakadlo ktore Satan ponuka svojim nasledovnikom )

Vecna slast v raji


72.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:26 avatar
Už ma neklam, aj tak ti neverím ani slovo Idem variť...


73.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:27 avatar
Mne je to jedno ci mi veris

Dostanes to co si prajes

Ja som ta vystrihal


76.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:27 avatar
Raj?


74.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:27 avatar
Neber to z hľadiska času, to bude nejako inak...


75.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:27 avatar
Najvacsie utrpenie ktore existuje je nemoct zomriet

To ta caka


77.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:29 avatar
Pri Bohu nebude žiadne utrpenie, tam nebudú negatívne pocity, proste tam budeš a bude ti fajn...


78.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:31 avatar
Co budes ak nebudes mat pocity?


79.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:31 avatar
Co budes ak nebudes mat nervovu sustavu skrze ktoru pocitujes bolest?


81.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:33 avatar
Budem mať len príjemné pocity, večné eufória, pocit ako milióny orgazmov    


82.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:35 avatar
Daj si heroin Nemusis ani do raja


83.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:36 avatar
Bezprostredné účinky heroínu nastupujú v priebehu 15 až 30 sekúnd a trvajú od 6 do 8 hodín. Na fyzickej úrovni sa tieto účinky prejavujú celkovým útlmom nervového systému, dochádza k poklesu frekvencie srdca, zníženiu telesnej teploty, spomalenému dýchaniu, potlačeniu vnímania bolesti a reflexu kašlať. Medzi ďalšie typické príznaky patrí extrémne zúženie zreníc, zvýšené potenie, svrbenie pokožky, žalúdočná nevoľnosť až zvracanie a následne zápcha. Na psychickej úrovni sa bezprostredne po užití heroínu dostaví eufória bohatá na zmyslové vnemy vrátane halucinácií alebo snových predstáv (tzv. flash). V rámci tohto stavu sa objavujú pocity šťastia a blaženosti, užívateľ je veľmi zhovorčivý, nadobúda pocit neohrozenosti, zbavuje sa zábran a zvyšuje sa jeho chuť na sex.


84.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:37 avatar
Bezprostredné účinky heroínu nastupujú v priebehu 15 až 30 sekúnd a trvajú od 6 do 8 hodín. Na fyzickej úrovni sa tieto účinky prejavujú celkovým útlmom nervového systému, dochádza k poklesu frekvencie srdca, zníženiu telesnej teploty, spomalenému dýchaniu, potlačeniu vnímania bolesti a reflexu kašlať. Medzi ďalšie typické príznaky patrí extrémne zúženie zreníc, zvýšené potenie, svrbenie pokožky, žalúdočná nevoľnosť až zvracanie a následne zápcha. Na psychickej úrovni sa bezprostredne po užití heroínu dostaví eufória bohatá na zmyslové vnemy vrátane halucinácií alebo snových predstáv (tzv. flash). V rámci tohto stavu sa objavujú pocity šťastia a blaženosti, užívateľ je veľmi zhovorčivý, nadobúda pocit neohrozenosti, zbavuje sa zábran a zvyšuje sa jeho chuť na sex.


87.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:40 avatar
Nepotrebujem drogy, viem ako tí ľudia končia. Ako nešťastné ZÁVISLÉ trosky. To je satanova práca...


89.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:42 avatar
Nechces drogy ale chces sa citit ako po uziti drogy


91.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:44 avatar
Po modlitbe sa tak cítim...


92.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:45 avatar
Ako milion orgazmov?


95.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:48 avatar
Nie, ale úplne v pohode, s vierou, že všetko je a bude OK. To mi stačí.


96.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:48 avatar
Nie, ale úplne v pohode, s vierou, že všetko je a bude OK. To mi stačí.


94.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:46 avatar
Ako cvicena opica Ta tiez dostane banan ked posluchne cvicitela


97.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:52 avatar
Mňa neoklameš, ale klameš sám seba...
Musím ísť dovariť, ahoj,


98.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:53 avatar
Ty si uz davno oklamana

Ja nemusim robit nic


85.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:37 avatar
A skončím v pekle....Nie ďakujem.
Prečo ma tak veľmi chceš odhovoriť od viery?


86.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:38 avatar
Lebo veris v bludy


88.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:42 avatar
Tie "bludy" reálne fungujú. Zvláštne nie?

Alebo, za čo ich mám vymeniť, za neviazaný sex bez lásky, drogy, alkohol, potom budem šťastná?


90.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:43 avatar
Nefunguju Zomries a je koniec


93.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:45 avatar
Fungujú už teraz, v živote...


80.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:32 avatar
Co budes ak sa nebudes moct rozhodnut nebyt?


66.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:17 avatar
Keď si v prdeli, tak si pri satanovi. Napadol ma vtip, chceš?


67.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:18 avatar
Mas to pomylene


71.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:25 avatar
aká je hlavná výhra v tombole na plese homosexuálov?

Riť Paľova    


57.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:13 avatar
Nie, ja viem aký je satan, on to nie je. Práveže, kebyže sa nemodlím, tak sa mi zrejme všetko zrúti, ale vďaka modlitbám všetko funguje na počudovanie...


60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:15 avatar
Lebo sluzis Satanovi


62.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 14:16 avatar
ŇE, ty mu slúžiš


64.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 2. 2016, 14:16 avatar
Ja sluzim len sebe


28.
označiť príspevok

milicano
   10. 2. 2016, 13:44 avatar
len aby ešte bolo 100 rokov...


33.
označiť príspevok

Rachael
   10. 2. 2016, 13:52 avatar
bude, neboj


9.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 2. 2016, 09:02 avatar
Nuž Banáš je spisovateľ.........ako taký útočí na city čitateľa......nie že by som vcelku nesúhlasil s podstatou čo písal, ale vyjadril by som to presnejšie a tvrdšie, bez omáčky.......


99.
označiť príspevok

ardzun muž
   10. 2. 2016, 15:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

bystrik muž
   11. 2. 2016, 07:26 avatar
Kde sú dnes tí bojovní Germáni? S jednou babou si nevie jeden tak veľký národ poradiť, no je to viac ako na zaplakanie!


100.
označiť príspevok

Aranjes žena
   10. 2. 2016, 15:31 avatar
1. ..."Ak nad krivdou biednych vyroníte slzu".... to sa môže stať iba v jednom z Banášových románov . Merkelka a spol. je jedna farizejská ,chladnokrvná banda bez srdca,chrbtovej kosti a ak niekto z nich vyroní slzu,tak je to vtedy, keď sa smeje nad tým,ako zase raz "vypiekol" s vlastným, či cudzím národom .
Súhlasí bystrik
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:11,  Ja by som tú fotku pomenovala: Aj to čo sa nezdá, môže byť. =D
dnes, 01:07,  Pravda je pravda. *21. .. Skôr ma zaujalo, že tam spomínaš ľudí s titulmi, podľa mňa...
dnes, 00:48,  20. Tvoj brácho kúpil motorku vtedy, keď zvýšili rýchlosť zo 110 na 130 na diaľnici? A...
dnes, 00:43,  Takí, tí bi, tí sa rozhodovať môžu. *03*03*03
dnes, 00:36,  Jáj o pravde. Tak o tom už boli popísané state charakteru klamlivého. *04 Pravda je však...
dnes, 00:36,  Aj to sa stáva, a diskusia si ide svojim príbehom. Budem len rada, ďakujem vopred. Brúmky...
dnes, 00:34,  Ja keď založím diskusiu, tak sa okamžite zvrtne na všeličo možné, iba nie na k téme...
dnes, 00:32,  Samozrejme, keď zakladám diskusiu, všetko si vždy prečítam, niekedy aj opakovane. Bolo by...
dnes, 00:31,  Ja zase nepoužívam mobilné dáta, iba internet. *13*13*13 To ju už skôr možné???*05
dnes, 00:29,  Ty to všetko čítaš? Vážne? *04 Šťastná to žena. Myslím, že to napísala Božena...
dnes, 00:27,  Ďakujem vám za všetky vaše postrehy, ešte si ich dočítam pri zaspávaní, ale už som...
dnes, 00:27,  Víte jak to bolí, bejzbolovou holí, To si potom holka zvykne na cokoli......
dnes, 00:23,  Pri deflorácii určite, ale vraj si dievča ľahko zvykne.....*03*03*03
dnes, 00:21,  Aspoň raz za život by som si chcel skočiť zo št. podniku so zlatým padákom. *03*03*03*03...
dnes, 00:19,  Edo. Takí ako beťár Miško, tí striehnu ako hadi, trpezlivo. Potom skočia a už nepustia....
dnes, 00:12,  Ondrej, stráň sa tohto človeka!! Je to chrapúň. chce ťa iba dodrbať skrze tvojho...
dnes, 00:06,  Nič, Ondrík, aj 77 krát. ..
dnes, 00:06,  Nie štat ako podnikateľ nie sú ľudia to sú len ta sučasť štatu ktorá tú škodu zaplatí...
dnes, 00:03,  Je to nadávka Miško, samozrejme. Musíš mať v tom otupené svedomie, keď sa zstávaš seba....
dnes, 00:03,  Peter ale neviem čo sa mu nepáčilo . Wiki píše V rozhovore pre Rádio Lumen v roku...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(226 599 bytes in 0,533 seconds)