hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Astax – odpoveď na tvoj príspevok č. 61 z témy: Fatima, Rusko, Sýria z 27.06.13

príspevkov
136
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 17.7.2013 06:17 elemír
posledná zmena 24.7.2013 09:58
1
17.07.2013, 06:17
Veľmi som sa potešil, keď som sa vrátil, že si odpovedal na moje prosby a že si ochotný ďalej so mnou diskutovať na tieto témy.
Ja som tu viackrát napísal, že z katolíckej cirkvi nevidím východisko, ale iné cirkvi som spomínal vlastne iba preto, že som chcel ukázať, čo o nich vlastne viem, teda bez toho, že by som to nejako hlbšie študoval. Teda ja sa snažím nepatriť medzi tých, čo zbadajú chyby na cirkvi a preto z nej idú preč, ja sa snažím na chyby poukázať.
1.Ako zjavuje Boh pravdy cirkvi.
Začnem Pavlom – list Hebrejom.
Mnoho ráz a rozličným spôsobom hovoril kedysi boh otcom skrze prorokov. V týchto posledných dňoch prehovoril k nám v Synovi, ktorého ustanovil za dediča všetkého a skrze ktorého stvoril svet.
Toto je Pavlov certifikát na evanjelium a evanjelium považujem za dostačujúce na spasenie človeka, lebo všetko ostatné je od človeka a môže byť od toho druhého. A teda aj všetky koncily a všetci tí najsvätejší učitelia, nemôžu rozprávať v mene Boha a teda akokoľvek si myslia o sebe, alebo ich o svätosti niekto z ľudí presvedčil, že to, čo povedia, je bohom dané a bohom stanovené a dokonca ešte aj z Ducha svätého, nemôžu mať nikdy záruku, že s tým súhlasí aj Boh. Samozrejme, že ide vlastne o to, čo si myslia o Bohu, alebo čo si z boha urobia. Ak je niekto na vysokej funkcii, môže pocit moci deformovať aj jeho základné mravnostné zásady a po niekoľkých desiatkach rokov môže takýto človek nadobudnúť aj všelijaké presvedčenia.
A keď ešte zoberieme do úvahy, že väčšina týchto vecí bola stanovená často iba tesným hlasovaním a teda to záviselo vlastne iba od náhody, kto sa na hlasovaní zúčastnil, potom si myslím, že vnucovať bohu takéto veci bez ohľadu na to, že by aspoň boli nejaké signály zhora o tom, či s tým súhlasí. Lebo to potom naozaj závisí všetko iba od toho, čo si o bohu myslíme, alebo teda čo si z boha urobíme.
V evanjeliu nie sú žiadne náznaky o tom, čo si môže cirkev v mene Boha dovoliť upraviť na evanjeliu. Petrovi, ako prvému pastierovi cirkvi povedal Ježiš, že čokoľvek zviažeš na zemi, bude zviazané aj na nebi a čokoľvek rozviažeš, bude rozviazané aj na nebi. Mne tu z toho vyplýva, že sa jedná iba o zväzky, teda čo sa zväzuje, napríklad manželstvá, rôzne spoločenstvá, rády, ale nie aby sa ustanovovali vo forme doplnkov k evanjeliu aj veci, ktoré sú zjavne, bez dlhšieho skúmania aj pre laika proti nielen evanjeliu, ale aj samotnej podstate evanjelia a teda aj proti Ježišovej logike.
Zoberme si napríklad Ježišovo božstvo, teda či je, alebo nie je Boh. Nikde v evanjeliu to nie je a Pavol v liste židom – Hebrejom to jasne priamo vedecky dokazuje. Cituje starý zákon, cituje evanjelium, ale my chceme mať z Krista, napriek tomu, že nám to Pavol takto dokázal, za každú cenu boha ! Na čo ? Veď ak by tým bohom chcel byť, tak by to jasne povedal a nemuseli by sme v evanjeliu hľadať medzi riadkami nezmysel za každú cenu. Písal si, že Mária v zjaveniach potvrdzuje katolicizmus, s tým súhlasím, ale aký, ak vo Fatime neustále spomína, že Boh je nesmierne urážaný a že ho to bolí. Ak by bol boh urážaný hriešnikmi a nevercami, to by tomu určite nedávala takú závažnosť, ale čo ak je Boh urážaný samotnou cirkvou ? O tom, že Ježiš je boh a nie je a nechce ani byť, veď on nechcel byť ani kráľom po tom, čo nasýtil ľudí tisíce ľudí z pár rýb a chlebov, veď kto by nechcel takého kráľa. O jeho statuse, či je, alebo nie je boh sa predsa rozhodovalo v čase a priestore, keď tento svet a náš vesmír ešte vôbec neexistoval a kdeže sa hrabeš človeče miešať do takýchto záležitostí a medzi takéto mocnosti ??? Nie je to iba úlistnosť nanútiť kapitánovi, že je generál, aby sme mali pri ňom lepšiu vojnu ?? Ak si niekto myslí, že Ježiš tu prišiel robiť kariéru Boha, tak mu potom určite ušlo, o čom, je evanjelium a načo vlastne prišiel Ježiš na tento svet.
A takto podobne to je zo všetkými dogmami a učeniami.
Ja som niktoš, ktorý nikdy nič nedokázal, ale nehľaďte na to, čo som, ale skúmajte čo píšem. Ja nechcem znevažovať žiadneho svätého, žiadneho pápeža, žiaden koncil a vôbec žiadneho akéhokoľvek človeka, ani toho najposlednejšieho idiota, ale nemôžem uveriť tomu, že to, čo vysokopostavení cirkevní predstavitelia odhlasujú, okamžite vyhlásia, že to Boh tak chce. Akým právom, kde berú istotu, ak obyčajný človek nevidí do hlavy inému človeku, ale oni do hlavy boha vidia a vedia presne, čo chce ??? Veď predsa to, čo Boh chce a nechce, je stanovené v evanjeliu a koniec, pretože Ježiš neuznal za vhodné nám viac povedať. Ba dokonca povedal, že má toho ešte veľa, čo nám ma povedať, ale teraz by sme to nezniesli. No ale my chytrí a veľmi aktívny v tejto veci ho vieme vehementne doplniť ? Predsa nám prisľúbil, že nám zošle Ducha pravdy, ktorý nám tie ďalšie veci oznámi, ale zároveň aj dodal, že z môjho zoberie a povie vám, čo máte robiť. Ale aký duch to potom bol vo svätých a na konciloch, keď nielenže nezobral, ale ešte pridal a naložil veci na zaplakanie ?
Koľko krát nás Ježiš v evanjeliu upozorňuje na satana, že je schopný každej a akejkoľvek lži, ale satana akoby si nikto vôbec nevšímal. Najvážnejšia hrozba človeka, ktorá môže zabrániť človeku, aby bol spasený, zostáva nepovšimnutá ? Nikto z vysokých predstaviteľov cirkvi nepovažuje za potrebu denno-denne upozorňovať veriacich na toto závažné nebezpečenstvo, veď čo ak všetky dogmy a nezmyselne preliata krv cirkvou je práve satanova záležitosť ? Aby odradil ďalších ľudí od spasenia ? Ale ako sa toho môže cirkev zbaviť, ak to má satan na cirkvi priklincované dogmou o neomylnosti ??
Našťastie Ježiš je čistý od tohto všetkého svinstvá upaľovania bosoriek a podobných debilin svojim evanjeliom, lebo nikde neprikazoval nikoho vraždiť, mučiť, či inak prenasledovať len preto, že je neceriaci. Povedal jasne: Kto ma chce nasledovať, teda len ten, čo chce, tých, čo mu tam niekto dokopal, nemá záujem.
Keď španielski vojaci popravovali náčelníka Mayov, tak mu ponúkli, že aby sa dal pokrstiť, že príde do neba. On sa ich opýtal, že čo je to nebo, sú tam takí ľudia ako vy ? Oni povedali: Áno. Na to im povedal: Tak tam, kde sú takí ľudia ako vy, tam nechcem ísť.
Chceme aj my ísť do takéhoto neba, kde sú ľudia, ktorí vraždili v mene cirkvi, upaľovali bosorky a čo ja viem, aké ešte páchali zlo ???
Ja určite nie, ja chcem ísť do neba, o ktorom hovorí Ježiš vo svojom evanjeliu. Kde sú ľudia, ktorí nielenže nezabíjali a nemučili, ale kde sú tí, čo ak dostali po tvári, tak nastavili aj druhú stranu tváre. Kde sú ľudia, čo nemajú špinavé ruky od krvi nevinných obetí, lebo to nie je v evanjeliu a nie je teda ani Ježišove a teda Ježiš je od tohto svinstva svojím evanjeliom čistý. Ale cirkev, bude maž toto všetko svinstvo pribité na svojej stene klincom, ktorý sa volá dogma o neomylnosti.
Nebude v žiadnom prípade ľahké vytrhnúť tento kliniec zo steny, aby všetko toto svinstvo na cirkvi padlo do hlbín pekiel k tomu, ktorému to patrí, pretože jeho sila v cirkvi je stále obrovská. Jeho klam ide až tak ďaleko, že oklamal aj tých najsvätejších a práve silou najsvätejších drží tento kliniec na stene všetok tento humus, ktorý veľmi účinne odraďuje od Boha mnohých dobrých neveriacich ľudí.
Na začiatku som napísal, že z katolíckej cirkvi niet úniku a pokiaľ ma z nej nevykopú, tak v nej zostanem, lebo nechcem byť ako tí, ktorí ak sa im na cirkvi niečo nepáčilo, tak z nej odišli. Odchod nie je riešenie, to nie je Ježišova logika. Je to všetko o tom pochopiť evanjelium a teda pochopiť Ježiša a satana. Obaja sú súčasťou nášho spasenia. Nestačí spoľahnúť sa na Ježiša a podceniť satanov klam, lebo z dejín cirkvi je jasné, že sa mu podarilo oklamať aj tých najsvätejších. Jediná zbraň proti nemu je čisté Ježišovo evanjelium, evanjelium a nič iné len evanjelium.
A v tomto je sila Ježiša a jeho Otca s Duchom svätým proti satanovi, že zachovali evanjelium až do dnešných dní také, aké je , čisté bez krviprelievania a iného satanovho humusu.
Nemôže byť väčším prianím nakoniec, aby aj cirkev mohla pocítiť túto čistotu.
Je to však všetko iba na našej hierarchii cirkvi. Veriaci akoby boli s toho čistí, pokiaľ ich hierarchia nazýva laikmi a nedovolí im nič iné len to, čo uzná za vhodné ona. Berie tým na seba hroznú zodpovednosť pred Ježišom, ale modlime sa vrúcne , nech nám Boh osvecuje rozum, nech riadi myšlienky naše, nech riadi slová a skutky naše v ružencoch našej pani matky božej Márie, aby slovo katolík bolo čisté ako Ježiš a jeho evanjelium.
none
58

1. elemír 17.07.2013, 06:17

Veľmi som sa potešil, keď som sa vrátil, že si odpovedal na moje prosby a že si ochotný ďalej so mnou diskutovať na tieto témy.
Ja som tu viackrát napísal, že z katolíckej cirkvi nevidím východisko, ale iné cirkvi som spomínal vlastne iba preto, že som chcel ukázať, čo o nich vlastne viem, teda bez toho, že by som to nejako hlbšie študoval. Teda ja sa snažím nepatriť medzi tých, čo zbadajú chyby na cirkvi a preto z nej idú preč, ja sa snažím na chyby poukázať.
1.Ako zjavuje Boh pravdy ci...

19.07.2013, 08:18
1.
Ak som správne pochopil nie je dôležitá inštitúcia ako katolícka cirkev , ale samotné viera v Ježiša a jeho skutky !! Ak je to tak , tak si jeden z mála katolíkov ktorých si vážim a rešpektujem.
none
2
17.07.2013, 11:10
elemír, uvedomuješ si, že si príkladom silne sugestibilného človeka, pre ktorého je napísaný text zaručenou pravdou? A citované postavy, postavičky, duchovia a pod., realitou? Trvalosť náboženského presvedčenia a rôznych náboženstiev, nie je v ich pravdivosti, ale v nádeji, ktoré dávaju veriacemu človeku, že smrťou nič nekončí. Toto je motor ktorý ženie plytkomysliacih ľudí do lona cirkví, náboženstiev, ale sú i ďaľšie podnety a to túha po zázračnu, duchovnu a pod..
👍: havran
none
5

2. sta2rky 17.07.2013, 11:10

elemír, uvedomuješ si, že si príkladom silne sugestibilného človeka, pre ktorého je napísaný text zaručenou pravdou? A citované postavy, postavičky, duchovia a pod., realitou? Trvalosť náboženského presvedčenia a rôznych náboženstiev, nie je v ich pravdivosti, ale v nádeji, ktoré dávaju veriacemu človeku, že smrťou nič nekončí. Toto je motor ktorý ženie plytkomysliacih ľudí do lona cirkví, náboženstiev, ale sú i ďaľšie podnety a to túha po zázračnu, duchovnu a pod..

17.07.2013, 11:58
rvalosť náboženského presvedčenia a rôznych náboženstiev, nie je v ich pravdivosti, ale v nádeji, ktoré dávaju veriacemu človeku, že smrťou nič nekončí.
Dobre dajme tomu ze je to v nadeji ale na tom nevidim nic zle. Co je zle na nadeji. Nadej mnoho krat posuva cloveka prave dopredu.
Mozem ta ubezpecit ze ja niesom veriaci perto ze ockavam nejaku odmenu.
Naozaj a trvanlivost ateizmu spociva v com??
none
6

5. lahoda 17.07.2013, 11:58

rvalosť náboženského presvedčenia a rôznych náboženstiev, nie je v ich pravdivosti, ale v nádeji, ktoré dávaju veriacemu človeku, že smrťou nič nekončí.
Dobre dajme tomu ze je to v nadeji ale na tom nevidim nic zle. Co je zle na nadeji. Nadej mnoho krat posuva cloveka prave dopredu.
Mozem ta ubezpecit ze ja niesom veriaci perto ze ockavam nejaku odmenu.
Naozaj a trvanlivost ateizmu spociva v com??

17.07.2013, 12:08
lahoda - toto je racionálny postoj. Nádej pre človeka je motiváciou aj vtedy , keď mu už nič iné neostáva. S tým však kalkulujú cirkevní potentáti a kapitál. Skutočným motorom pohybu je však zdravá túžba a viera vo vlastné schopnosti , čo je súčasťou spoločenského bytia a výrobných síl.
👍: sta2rky
none
3
17.07.2013, 11:19
sta2rky - len neviem , či si na elemíra zapôsobil. On ťa kvantitou prevalcoval - vieš ľudia jeho sorty sú trénovaní a sú schopní počúvať aj dvojhodinové kázne bez logiky , lebo ich mozog je zasiahnutý vierou v absurdnosti , nemusia premýšľať.
👍: sta2rky
none
9

3. havran 17.07.2013, 11:19

sta2rky - len neviem , či si na elemíra zapôsobil. On ťa kvantitou prevalcoval - vieš ľudia jeho sorty sú trénovaní a sú schopní počúvať aj dvojhodinové kázne bez logiky , lebo ich mozog je zasiahnutý vierou v absurdnosti , nemusia premýšľať.

17.07.2013, 14:52
naopak, havrane na taky članok sa ty nezmôžeš.Tu na fore ťa niektorí veriaci prevalcuju nielen kvantitou, ale aj kvalitou.
taketo clanky su ciste,jasne zrozumiteľne...
ked citam niektore tvoje myslienky o kapitale a spolocnosti tak mi to pripomina eru totality. Nekuri sa z teba ked premýšlaš?
none
31

9. 17.07.2013, 14:52

naopak, havrane na taky članok sa ty nezmôžeš.Tu na fore ťa niektorí veriaci prevalcuju nielen kvantitou, ale aj kvalitou.
taketo clanky su ciste,jasne zrozumiteľne...
ked citam niektore tvoje myslienky o kapitale a spolocnosti tak mi to pripomina eru totality. Nekuri sa z teba ked premýšlaš?

18.07.2013, 10:29
veriaci-1 - somárik ťažko sa dá diskutovať s človekom , ktorý považuje dogmatické cirkevné tvrdenia za argument. Pre teba je príznačné , že nie si schopný viesť konštruktívnu debatu , pretože , ty nepotrebuješ racionálne a logicky usporiadané dôkazy. SAmozrejme , že ty a tebe podobní sú so svojím prístupom a "slovom božím" hotoví s každým problémom. Ty máš na všetko jediné božské vysvetlenie. Lenže napr. konštruktérovi pri jeho práci by bolo prd platné recitovať Bibliu , ak by neovládal racionálne zákonitosti materiálneho sveta. Samozrejme , aj dnes sú "odborníci" , ktorí svoje dielo podložené fyzikálnym poznaním ešte pre istotu prekrižujú a keď sa im dielo podarí s úľavou si povzdychnú . že "chvála Bohu. A ešte jedna poznámka: nikdy nepodceňuj ľudí len preto , že sú veriaci , alebo ateisti. Význační vedci z jednej i druhej skupiny to považujú za stupido.
👍: sta2rky
none
37

31. havran 18.07.2013, 10:29

veriaci-1 - somárik ťažko sa dá diskutovať s človekom , ktorý považuje dogmatické cirkevné tvrdenia za argument. Pre teba je príznačné , že nie si schopný viesť konštruktívnu debatu , pretože , ty nepotrebuješ racionálne a logicky usporiadané dôkazy. SAmozrejme , že ty a tebe podobní sú so svojím prístupom a "slovom božím" hotoví s každým problémom. Ty máš na všetko jediné božské vysvetlenie. Lenže napr. konštruktérovi pri jeho práci by bolo prd platné recitovať Bibliu , ak by neovládal racionál...

18.07.2013, 12:08
Pocuvaj ftak havran. Páči sa mi tvoja posledna veta. Nepodcenujem neveriacich, dávam im navod ako prist ku bohu.
Ftaku, ty si totiž jeden z tých ,čo sa doslovne vysmievaju veriacim a otvorene. Samozrejme že maš na to pravo, ale prečo sa sprajcuješ ked ti clovek tak trochu vrati to tvoje vysmievanie.Teba považujem za prispievatela,ktorý sa snaži písat kultivovane, ale ked ta človek dlhsie cita tu na df.,zisti že si obyčajny posmievač/,daš dokopy niekolko zaujimavých slov, ale je to prazdne/okrem posmechu nič/
Vieš co sa piše v slove božom o posmievačoch?
Maš pocit, že ťa niekto nuti aby si veril? Ty vstupujes do tychto diskusii, pretože ti robi dobre, ak sa vysmievaš, a ked sa ti este podari navzajom vymeniť s niekym suhlas........hotova parada?
none
4
17.07.2013, 11:39
Najviac ma baví , ak niekto hovorí čo Boh nechce. Vysvetlite mi prosím , prečo VŠEMOHÚCI robí a dopusti čo nechce.
Prečo Boh dopustil to čo sa mu nepáči a nechce to? Že nás skúša? Načo nás skúša , keď nás ten pán "dokonalý" stvoril na svoj obraz? Myslím , že všetko totálne zbabral , história je dôkazom a nie to čo si modlidbou prosia veriaci. Všetky tie nezmysly pochádzajú od tých , čo si snažia zdôvodniť nahrabaný majetok a moc pred "ovečkami".
👍: sta2rky
none
7

4. havran 17.07.2013, 11:39

Najviac ma baví , ak niekto hovorí čo Boh nechce. Vysvetlite mi prosím , prečo VŠEMOHÚCI robí a dopusti čo nechce.
Prečo Boh dopustil to čo sa mu nepáči a nechce to? Že nás skúša? Načo nás skúša , keď nás ten pán "dokonalý" stvoril na svoj obraz? Myslím , že všetko totálne zbabral , história je dôkazom a nie to čo si modlidbou prosia veriaci. Všetky tie nezmysly pochádzajú od tých , čo si snažia zdôvodniť nahrabaný majetok a moc pred "ovečkami".

17.07.2013, 12:08
havran, ty sa na Boha stale pozeraš cez moc a "ovečky."
Z jeho slova,ktore nam zoslal sa dá zistiť, čo od nas chce a čo nie.
Priznavaš že clovek je nedokonaly s velkymi sklonmi hrešiť a podvadzať?
none
10

7. 17.07.2013, 12:08

havran, ty sa na Boha stale pozeraš cez moc a "ovečky."
Z jeho slova,ktore nam zoslal sa dá zistiť, čo od nas chce a čo nie.
Priznavaš že clovek je nedokonaly s velkymi sklonmi hrešiť a podvadzať?

17.07.2013, 15:06
Ešte raz pre veriaceho:uvedomuješ si, že si príkladom silne sugestibilného človeka, pre ktorého je napísaný text zaručenou pravdou? A citované postavy, postavičky, duchovia a pod., realitou? Trvalosť náboženského presvedčenia a rôznych náboženstiev, nie je v ich pravdivosti, ale v nádeji, ktoré dávaju veriacemu človeku, že smrťou nič nekončí. Toto je motor ktorý ženie plytkomysliacih ľudí do lona cirkví, náboženstiev, ale sú i ďaľšie podnety a to túha po zázračnu, duchovnu a pod..
none
11

10. sta2rky 17.07.2013, 15:06

Ešte raz pre veriaceho:uvedomuješ si, že si príkladom silne sugestibilného človeka, pre ktorého je napísaný text zaručenou pravdou? A citované postavy, postavičky, duchovia a pod., realitou? Trvalosť náboženského presvedčenia a rôznych náboženstiev, nie je v ich pravdivosti, ale v nádeji, ktoré dávaju veriacemu človeku, že smrťou nič nekončí. Toto je motor ktorý ženie plytkomysliacih ľudí do lona cirkví, náboženstiev, ale sú i ďaľšie podnety a to túha po zázračnu, duchovnu a pod..

17.07.2013, 15:21
to je otazka viery starky.Zacne to že uveríša nechapeš/len pripustiš že by to takmohlo byť/
Tvoje rozhodnutie nastartuje v tebe čoraz viac vätšie presvedcenie/viera sa zvätsuje/ Deje sa to čitanim Božieho slova,ktore sa ktebe zacne prihovarať, zistiš užastnu vec, všetko do seba zacina zapadať./bozie slovo je žive/
Samozrejme ta nadej,ktora nezahanbuje je doležitá.
Tí plytkomysliaci ludia ťa tak takto doslova preskocia./teraz hovorím o krestanstve,nie o "cirkvach",ktore slovo božie použivaju pre svoj prospech.
none
59

11. 17.07.2013, 15:21

to je otazka viery starky.Zacne to že uveríša nechapeš/len pripustiš že by to takmohlo byť/
Tvoje rozhodnutie nastartuje v tebe čoraz viac vätšie presvedcenie/viera sa zvätsuje/ Deje sa to čitanim Božieho slova,ktore sa ktebe zacne prihovarať, zistiš užastnu vec, všetko do seba zacina zapadať./bozie slovo je žive/
Samozrejme ta nadej,ktora nezahanbuje je doležitá.
Tí plytkomysliaci ludia ťa tak takto doslova preskocia./teraz hovorím o krestanstve,nie o "cirkvach",ktore slovo božie...

19.07.2013, 08:29
11.
Veriaci niekedy si dám tu prácu a urobím Ti stručný výcuc z božieho slova !! Zrejme to božie slovo čítaš málo alebo vôbec !! Genocída , brutality , vraždy , smilstvo , vraždy nevinných detí , trestanie detí za chyby ich rodičov , rozmarilosť boha , náladovosť boha ...... To všetko je v tom Tvojom božom slove obsiahnuté. Takéto božie slovo sa má prihovárať človeku. Tvoja viera je absolútne slepá a hluchá k týmto činom.
👍: sta2rky
none
76

59. 19.07.2013, 08:29

11.
Veriaci niekedy si dám tu prácu a urobím Ti stručný výcuc z božieho slova !! Zrejme to božie slovo čítaš málo alebo vôbec !! Genocída , brutality , vraždy , smilstvo , vraždy nevinných detí , trestanie detí za chyby ich rodičov , rozmarilosť boha , náladovosť boha ...... To všetko je v tom Tvojom božom slove obsiahnuté. Takéto božie slovo sa má prihovárať človeku. Tvoja viera je absolútne slepá a hluchá k týmto činom.

19.07.2013, 16:19
daj si kludne tu pracu kaki.Tu na fore je omnoho lepsich znalcov pisma ako ja, snimi sabudes o com baviť?
Veria takisto ako ja,o co tu potom vlastne ide?
Alebo citiš že samožes vysmievať a ohanat sanejakymi versami?
Jasom za tie 5roky velmi spokojny s tym co doteraz viem o bozom slove.Pochopil somze je uplne zbytocne sanatahovat o slova.Dolezita je podstata a zmysel Ježisovho cinu a toto sa snažim podat ako najlepsie viem.
Možem ti povedat len jedno,ze je mnoho ludi,ktorí poznaju bozie slovo, ale neveria mu a su mu neposlusní/nerobia to co robiť maju/ a tak to zjavenie od otca nedostavaju.
naopak poznam vela uplne jednoduchych ludi,ktorí o biblii nevedia skoro nič, ale tomu co som napisal trebars v71 rozumeju. Nie je to zaujimavé?
none
80

76. 19.07.2013, 16:19

daj si kludne tu pracu kaki.Tu na fore je omnoho lepsich znalcov pisma ako ja, snimi sabudes o com baviť?
Veria takisto ako ja,o co tu potom vlastne ide?
Alebo citiš že samožes vysmievať a ohanat sanejakymi versami?
Jasom za tie 5roky velmi spokojny s tym co doteraz viem o bozom slove.Pochopil somze je uplne zbytocne sanatahovat o slova.Dolezita je podstata a zmysel Ježisovho cinu a toto sa snažim podat ako najlepsie viem.
Možem ti povedat len jedno,ze je mnoho ludi,ktorí poznaju...

19.07.2013, 17:26
76.
Veriaci si si vedomí toho že Tvoja viera je ( či by mala byť ) postavená na tých "nejakých veršoch" ? Ja predsa nechcem aby sme boli dokonalý v znalosti písma , to nie som ani ja ani Ty. Ale podstatu a zmysel Ježišovho činu môžeš poznať iba z týchto veršov !! Už som Ti raz napísal že žiadnemu náboženstvu sa nevysmievam !! A na tom trvám. Ale to ako niekto obhajuje niečo o čom v podstate nemá potuchy , si myslím zaslúži reakciu. Z oponenta môže každý niečo vyťažiť , a nemusí s ním súhlasiť ! Ale Tvoje argumenty sa pohybujú viac v mystickej rovine , ako v rovine reality. A v Tejto rovine sa ľudia ťažko presviedčajú.
none
8
17.07.2013, 14:47
"Dobre dajme tomu ze je to v nadeji ale na tom nevidim nic zle. Co je zle na nadeji. Nadej mnoho krat posuva cloveka prave dopredu."
Na nádeji, ani na žiadnej tvojej osobnej viere nie je ozaj nič zlé ak nezačneš v duchu tvojej osobnej viery konať a konať veľakrát veľmi nebezpečne a totalitne v tom zmysle: verte v to čo vám prikážem a v čo ja verím, alebo zahyňte. O tom svedčí história a aj súčasná vzájomná nevraživosť medzi náboženstvami a ich vyznavačmi. A táto tendencia je tu trvale. Keď vidím, aj počas Tour de France tie nádherné kostoly, katedrály tak ma napadá myšlienka, že by ten iluzórny Boh potreboval takéto niečo? Či je to výtvor ľudskej streštenej fantázie? Veď si uvedom, že na toho hypotického Boha nemá nikto z veriacich ani neveriacich žiadny relevantný kontakt. Tak čo to vlastne väčšia časť ľudstva pletie tisíce rokov o akomsi Bohu. Veriaci uvedomujete si to vôbec, že žijete vyložene v klamlivých predstavách a pravidelne sa v nich utvrdzujete cez kostolové kázne chytrákov ktorých musí spoločnosť financovať, lebo je vás ozaj väčšina.
none
12

8. sta2rky 17.07.2013, 14:47

"Dobre dajme tomu ze je to v nadeji ale na tom nevidim nic zle. Co je zle na nadeji. Nadej mnoho krat posuva cloveka prave dopredu."
Na nádeji, ani na žiadnej tvojej osobnej viere nie je ozaj nič zlé ak nezačneš v duchu tvojej osobnej viery konať a konať veľakrát veľmi nebezpečne a totalitne v tom zmysle: verte v to čo vám prikážem a v čo ja verím, alebo zahyňte. O tom svedčí história a aj súčasná vzájomná nevraživosť medzi náboženstvami a ich vyznavačmi. A táto tendencia je tu trvale. Keď v...

17.07.2013, 15:55
To som rad ze aspon ty zijes v realite.
Inac aky je rozdiel medzi autistom a ateistom ziadny, obi dvaja ziju vo svojej realite, asi tak vyzera realita.

Ja osobne nezijem v klamstve ale pravde, pretoze pravda je iba ta ktora sa v zivote osvedcila.
none
13

12. lahoda 17.07.2013, 15:55

To som rad ze aspon ty zijes v realite.
Inac aky je rozdiel medzi autistom a ateistom ziadny, obi dvaja ziju vo svojej realite, asi tak vyzera realita.

Ja osobne nezijem v klamstve ale pravde, pretoze pravda je iba ta ktora sa v zivote osvedcila.

17.07.2013, 16:03
lahoda; ... aky je rozdiel medzi autistom a ateistom, budhistom, moslimom, hinduistom ... kresťanom ... človekom a človekom, ziadny, každý žije v tej svojej realite ... každý z nich žije, v podstate, vo svojej pravde, ktorá sa mu osvedčila ...
👍: lahoda , sta2rky , havran
none
14
17.07.2013, 17:27
veriaci, čo tu pletieš o akomsi božom slove? To myslíš tie spisy hebrejských nomádskych kmeňov túlajúcich sa 40 rokov po strednom východe s akýmsi Mojžišom, či dojímavé legendy o Ježišovi? Ako si zistil, že je to božie slovo? Máš na toho svojho Boha kontakt? A jesto obrovské množstvo kníh ktoré potvrdzujú tvoje životné skúsenosti a pravdy. Skús si prečítať "Listy" od Seneku, alebo "Zakázané ovocie" od Paul Kurtz, dostaneš ju za lacný peniaz v knihkupectve. Ak budeš čítať len jednu knižku osprostieš.
none
32

14. sta2rky 17.07.2013, 17:27

veriaci, čo tu pletieš o akomsi božom slove? To myslíš tie spisy hebrejských nomádskych kmeňov túlajúcich sa 40 rokov po strednom východe s akýmsi Mojžišom, či dojímavé legendy o Ježišovi? Ako si zistil, že je to božie slovo? Máš na toho svojho Boha kontakt? A jesto obrovské množstvo kníh ktoré potvrdzujú tvoje životné skúsenosti a pravdy. Skús si prečítať "Listy" od Seneku, alebo "Zakázané ovocie" od Paul Kurtz, dostaneš ju za lacný peniaz v knihkupectve. Ak budeš čítať len jednu knižku ospro...

18.07.2013, 10:37
sta2rky - netráp sa zadubenec s božím slovom ti aj tak nič nepochopí , on je už raz tak naštelovaný , ale ver že je to tak dobre , však ten svet by bol veľmi nepríjemný , ak by tu boli všetci len racionálni. To by sa prestalo na svete dariť oblbovačom a kšeftu.
👍: sta2rky
none
15
17.07.2013, 17:54
Ty nevieš o božom slove? Tak to mi je ťa luto.Biblia je najčitanejsia kniha na svete.Miliony ludi vedia co je bozie slovo.
Co si zabudol zoskocit zo stromu? Dufam že si nieco viac ako orangutan a vies sa uvedomit a povedať si Ja som.Predstav si aj toje v bozom slove.A je tam hooodne iných dobrých veci a tiež zadara.
none
62

15. 17.07.2013, 17:54

Ty nevieš o božom slove? Tak to mi je ťa luto.Biblia je najčitanejsia kniha na svete.Miliony ludi vedia co je bozie slovo.
Co si zabudol zoskocit zo stromu? Dufam že si nieco viac ako orangutan a vies sa uvedomit a povedať si Ja som.Predstav si aj toje v bozom slove.A je tam hooodne iných dobrých veci a tiež zadara.

19.07.2013, 11:41
15.
"Co si zabudol zoskocit zo stromu? Dufam že si nieco viac ako orangutan a vies sa uvedomit a povedať si Ja som.Predstav si aj toje v bozom slove.A je tam hooodne iných dobrých veci a tiež zadara."

To "JA SOM" si prevzal od jedného známeho mysliteľa !! Len si si ho trochu "UPRAVIL" " !!
Celé to znie "MYSLÍM TEDA SOM". Aj vďaka tomuto mysliteľovi už nežijeme v náboženských bludoch , a nehoríme na hraniciach
none
16
17.07.2013, 18:28
Žiaľ nepatrím medzi tie milióny a som rád, že je tomu tak. Pre tie milióny platí ten novozákonný výrok: Bože odpusť im, lebo nevedia čo činia. A dodávam: keby to vedeli, mohlo, v priebehu vekov, ostať nažive milióny ľudí zavraždených v dôsledku existencie náboženstiev. Je nerozumné keď niekto koná len na základe svojej viery.
none
17
17.07.2013, 18:49
nechytam za slova,ale neda mi.
ZIAL nepatrim ....................A SOM RAD............takže si alebo nie si rád?
Stefan sa modlil za tých, ktorí ho kamenovali/nevedeli co cinia/
aj dnes je to tak. Kamenujete božie slovo a neviete čo cinite.
none
18
17.07.2013, 18:57
No vitaj elemir späť po dlhej dobe, už mi chýbali tvoje dlhé odpovede, ale pekne po poriadku. :-)

Citujem: „Zoberme si napríklad Ježišovo božstvo, teda či je, alebo nie je Boh. Nikde v evanjeliu to nie je a Pavol v liste židom – Hebrejom to jasne priamo vedecky dokazuje." ...... Kde to dokazuje? Buď daj súradnice alebo o tom nepíš vôbec.

Citujem: „Ak by bol boh urážaný hriešnikmi a nevercami, to by tomu určite nedávala takú
závažnosť, ale čo ak je Boh urážaný samotnou cirkvou ?" ........ To je snáď jedno, hriech sa počíta každému rovnako a Kristus prišiel spasiť celý svet.

Citujem: „Keď španielski vojaci popravovali náčelníka Mayov.....Tak tam, kde sú takí ľudia ako vy, tam nechcem ísť." ....... Dobrá odpoveď, páči sa mi. Rozmýšľam, či by som na jeho mieste bol schopný odpovedať rovnako. Dúfam, že hej. 🙂

Citujem: „Ja určite nie, ja chcem ísť do neba, o ktorom hovorí Ježiš vo svojom evanjeliu. Kde sú ľudia, ktorí nielenže nezabíjali a nemučili, ale kde sú tí, čo ak dostali po tvári, tak nastavili aj druhú stranu tváre." ....... A ja chcem ísť do neba, kde budú ľudia konečne premenení / stvorení na obraz boží, hoci v minulosti páchali veľké svinstvá a neprávosti, čím viac ľudí, tým lepšie.

Citujem: „Jeho klam ide až tak ďaleko, že oklamal aj tých najsvätejších a práve silou najsvätejších drží tento kliniec na stene všetok tento humus, ktorý veľmi účinne odraďuje od Boha mnohých dobrých neveriacich ľudí.“ …...... súhlasím

Nechápem, prečo vidíš jedinú alternatívu v RKC, ostať v RKC. Nie je hamba odísť zo zboru kvôli pravde. Dôležitejšia je pravda a Kristus ako ostať v nejakom zbore.
none
19
17.07.2013, 19:02
Žiaľ, pre teba, som rád, pre mňa. To kto rozhoduje o tom čo a v ktorej knižke je božie slovo? Zobuď sa s postsugestívneho stavu a uvažuj!!
none
24

19. sta2rky 17.07.2013, 19:02

Žiaľ, pre teba, som rád, pre mňa. To kto rozhoduje o tom čo a v ktorej knižke je božie slovo? Zobuď sa s postsugestívneho stavu a uvažuj!!

17.07.2013, 21:24
ludia,ktorí to pisali boli inspirovaní D.S.Su ludia ,ktorí vedia bibliu možno aj naspameť,ale nic im to nehovorí a su ludia ktorí moc z biblie nevedia,ale su pokrstení D.S. a rozumeju tomu hlavnemu.Telesny aduchovny clovek celkom inac chape bozie slovo, ako je to mozne? Pretoze to slovo je od boha, Boh ti da svojho ducha a ty sa budes na to slovo pozerať inac.
Boh sa nikomu nevnucuje ani svojim slovom, zacneš ho chapať az ked uveríš,a dostaneš na pomoc bozieho ducha.
Nie je to genialne? Moze take nieco napisat vobec clovek?
Boh nam dal vsetko
1 Poslal nam slovo
2 veriacim ,ktorí splnili urcite podmienky zoslal ducha
3 sposobi svojim slovom, ak ho clovek cita v človeku silnu vieru.
Vsetko sa ale zacina na dobrovolnom rozhodnuti cloveka, ktorý na zaciatku pripusti tu blaznivu zvesť, aj ked tomu nechape.
none
20
17.07.2013, 19:19
Toto, čo som tu napísal je debata medzi veriacimi. Človek, ktorý nikdy neveril, nemá odkiaľ vedieť, kto a načo je dobrý boh, nemá šancu pochopiť z tohoto ani dve písmená. je to ako keď niekto mudruje do futbalu, ale do lopty nikdy nekopol. Iba hráč, ktorý ma obité členky kolená a ešte aj v penzii si ich musí každý večer pred spaním mastiť, lebo to je fotbalista, ktorý dal fotbalu život a zdravie. Ale ak otvorí ústa o futbale, tak všetci tí, čo sa lopty ani nedotkli, ho majú za idiota a cítia sa odborníkmi na futbal. S vierou je to to isté. Ale nakoniec nech si trieska kto chce a čo chce, nakoniec iba tí, čo hrali vedia, čo je to presne nahrať a ako sú hneď hodnotení machrami a znalcami, čo si na loptu nikdy ani nesiahli. Aké múdre rady dotávajú od fanúšikov a akým tónom z nicjh robia idiotov. A oni napriek tomu znova obliekajú dres, znova si obväzujú modriny po poslednom zápase a znova sa nechavájú zosmiešniť tými, čo sa toho ani nedotkli.
My veriaci sme si v tom s futbalistami podobní. napriek tomu, že sa na nás kydá humus ako z kombajna, znova zopneme ruky k modlitbe a znova ideme do toho nášho kostola. Lebo vime, prečo, lebo o viere neviemem iba diskutovať, ale dokážeme ju aj praktizovať. Lebo viem, že ten deň, keďsa modlím a nemodlím, je iný, lepší, ten týždeň ako idem do kostola je iný, lepší a ak sa zbavím hriechu spovedou, je život úplne iný.
Ale k tomuto som neprišiel zo dňa na deň, z týždňa na týždeň, na to musí človek v sebe vybudovať doslova svoj vlastný kostol, aby mohol naplno využívať a čerpať z toho, o čom neveriaci nemajú ani šajnu, čo nebo dáva za trošku námahy sa pomodliť a zdvhnúť zadok a ísť do kostola. lebo ak viem, prečo tam idem a viem prečo sa modlím, viem, čo budem za to mať, už niekoľko desťročí to využívam a banujem dni, keď som bol neveriací a myslel som si o veriacich presne to, čo tu dnes ateisti vypisujú.
Dá sa diskutovať o všetkom, ani ja nie som futbalista a futbal si rád pozriem a rád sa s hocikým o ňopm porozprávam, ale na futbal nechodím preto, že tam chodia idioti, ktorí sa považujú za obrovských odborníkov a ich vulgarita nepzná medze, pretože jediným obmedzením vulgarity je inteligencia a tú nemajú žiadnu.
Koľkí normálni ľudia by začali chodiť na futbal, ak by si vlastníci klubov vedeli poradiť aj týmito "vulgárnymi odborníkmi". O čo viac by zarobili, ak by štadiony boli plné, ako je to v zahraničí, kde plné štadióny živia mesto a u nás hľadá futbal sponzorov, akoby to bola doročinná nadácia.
Koľkí normálni ľudia by začali chodiť do kostola, ak by si cirkev dokázala urobiť poriadok, ktorý som naznačil v téme. A tak majitelia klubov majú sponzorov a cirkve majú tiež dosť peňazí, tak načo sa pretrhať, keď aj takto je dobre. Veď žijeme a ideme ďalej, ibaže dokedy a kde ????
none
21
17.07.2013, 20:14
Milky 954
V každej jedinej vete a v každom slove, ako sa môžeš takto pýtať, daj súradnice.
On je odblesk jeho slávy a obraz jeho podstaty, teda nemôže byť to, čo on, Boh.
Keďže teda máme vznešeného veľkňaza, ktorý prenikol nebesia, Ježiša, božieho syna, držme sa svojho vyznania .veď nemáme veľkňaza, ktorý by nemohol cítiť s našimi slabosťami, veď bol podobne skúšaný vo všetkom .... Ako by mohol byť boh skúšaný, ak je niekto skúšaný nemôže byť boh, lebo je niekým skúšaný, ktorý je vyššie ako on a boh je len jeden, Jeho otec.
On v dňoch svojho pozemského života so silným výkrikom a so slzami prednášal prosby a modlitby tomu, ktorý ho mohol zachrániť od smrti .... môže boh zomrieť a modliť sa k inému bohu, aby ho zachránil ???
A hoci bol synom, z toho, čo vytrpel, naučil sa poslušnosti a keď dosiahol dokonalosť, stal sa pôvodcom večnej spásy pre všetkých, ktorí ho poslúchajú, keď ho BOH VYHLÁSIL ZA VEĽKŇZA PODĽA RADU MALCHIZEDEKA !!!!!!!!!!!! Teda žiaden Boh, ale podľa skutočného boha jeho otca Veľkňaz podľa radu Melchizedeka.
ATĎ ......... ale nič si z toho nerob, miky, aj evanjelium prečíta mnoho ľudí a vidia niečo iné ako Ježiša Krista, vidia miesto neho boha.
Milky, čo ťa viac raní, ak ťa pošle do p.... tvoj príbuzný, ktorého máš rád, alebo neznámy človek ????
Odstavec : chcieť ísť do neba v tomto prípade viac poukazuje na to, či vôbec takíto ľudia môžu prísť do neba. Boh môže všetko a jeho milosrdenstvo je nekonečné, ale aký by to bol učiteľ, ak by na konci školského roka dal všetkým žiakom dobré známky ??? Tých zlých by nemal pustiť vyššie, ale ak pustí niekoho vyššie, už medzi nimi nerozlišuje horší a lepší, ale na začiatku nového roka dáva znova každému žiakovi rovnakú šancu na dobré známky.
Posledný odstavec: napíš mi, ktorá cirkev slúži omše každý deň vrátane premenenia niekoľkokrát a v ktorej cirkvi sa môžeš vyspovedať takmer pri každej omši a nevláčiť svinstvo hriechu so sebou celý život ??? Možno si vyberiem.
none
22
17.07.2013, 20:31
A ešte poznámky k tým spovediam. RKC odmieta spoveď neveriacím a aj katolíkom, ktorí napríklad nežijú sporiadaným životom, manželia, nie sú zosobášení, rozvedení. Spoveď by sa nemala odmietnúť nikomu. Preto by ani spoveď nemala byť zaradená medzi sviatosti, ale niečo, čo je neporovnateľne dôležitejšie a prístupné každému, práve tým najväčším hriešnikom.
Jedzte a pite z neho všetci, Ježišov jasný príkaz bez udania akýchkoľvek podmienok.Teda všetci. Ježiš tu predsa nie je iba pre katolíkov, ktorí vedú sporiadaný život a za určitých podmienok ho môžu prijať. Jeho príkaz je jasný a porušenie ... ???
none
23
17.07.2013, 20:53
elemir, mne sa zdá, že tu melieš stále tie isté "pravdy" a vôbec si nevšímaš čo ti kto napíše a ako reaguje.Rád by som si prečítal tvoje reakcie na môj text určený tebe, prípadne odpovedať na moje položené otázky. Ak to má byť diskusné fórum, tak predpokladá : čítať a odpovedať. To platí aj pre ostatných diskutujúcich, či debatujúcich.
none
25
17.07.2013, 21:27
starky, ak máš na mysli príspevok z 11:10 nevidím tam číslo, Tak to je presne o tom, čo píšem inde, že neveriací nemýá šancu pochopiť, čo to je viera, čo to je Boh, ak to neskúsil na vlstnej koži. Ja neviem či vy niektorí potrebujete na začiatok akési 100% dôkaZy o bohu, to nikde nikdy nenájdete a žiaden archeológ nič také nevyhrabe. A tak isto evanjelium nie je programové vyhlasenie niektorej politickej strany a ty ho posúdiš, či sa ti páči, alebo nie. Evanjelium buď prečítaš a uvidíš Boha, alebo to prečítaš a uvidíš kopu nezmyslov a protirečení a miesto boha uvidíš satana, ktorý sa poteší, že ťa to nevzalo.
To vôbec nie je o tom uveriť každú blbosť, čo prečítaš. To sa predsa robí so všetkými historickými dokumentami, ak sa nejaký nájde, automaticky sa to považuje za pravdu. Samozrejme okrem jediného hiustorického dokumentu a to je evanjelium. Tu uverilo pravde sotva 15% ľudí a podľa niektorých, tí čo toto uverili sú idioti, lebo ich je menšina. Uveria každú blbosť čo prečítajú ? Ak oprečítaš evanjelium, to by sa malo v tebe niečo zmeniť. Ja tiež som bol určitý čas alkoholik, ale keď som prestal piť, zrazu som zistil, že som uplne iný človek, začali ma baviť veci, ktoré mi boli dovtedy ľahostajné, atˇ... To nie je o tom, čo si, alebo nie si schopný uveriť, to je o tom, čo sa nedá nanútiť, to je o tom, že sa v tebe niečo zmení. Je zaujímavé, že napríklad, ak si prepočítaš 15%, tak ti vyjde každý šiesty človek. Iba každý šiesty v priemere uvidí v evanjeliu nebo, ostatní nemjú šancu, vlastne šancu má každý, ale len šancu. Lebo veľmi tiež záleží s akým predpokladom chceš evanjelium čítať. Možťno práve nebo, alebo nejakí jeho sluhovia tu na zemi rozhodujú o tom, lebo oni vidia do duše človeka a vedia či takého človeka budú v nebi potrebovať. A možno oni sú tí, čo otvárajú, čo nik neotvorí a zatvarájú, čo nik nezatvorí. otvárajú oči na pochopenie, lebo vedia kto to je a či ho budú potrebovať.
A možno to je všetko inak, ale jeden fakt zostáva, že len každý šiesty a podľa ježiša, len ten, komu to dá môj otec.
Takže starký nie si prvý a ani posledný, koho to netrafilo tam, kde to chce nebo, ale trpezlivosť ruže prináša, ak ti srdce dovolí potlačiť nenávisť, možno by si časom mohol mať aj šancu. Ale iný prístup.
none
29

25. elemír 17.07.2013, 21:27

starky, ak máš na mysli príspevok z 11:10 nevidím tam číslo, Tak to je presne o tom, čo píšem inde, že neveriací nemýá šancu pochopiť, čo to je viera, čo to je Boh, ak to neskúsil na vlstnej koži. Ja neviem či vy niektorí potrebujete na začiatok akési 100% dôkaZy o bohu, to nikde nikdy nenájdete a žiaden archeológ nič také nevyhrabe. A tak isto evanjelium nie je programové vyhlasenie niektorej politickej strany a ty ho posúdiš, či sa ti páči, alebo nie. Evanjelium buď prečítaš a uvidíš Boha, ale...

18.07.2013, 09:00
Prečítal a miestami aj preštudoval celú Bibliu a neuvidel som ani Boha ani Satana, ba nič sa vo mne nezmenilo, to asi preto, že som predtým nebol alkoholik tak ako ty. Tí čo podľa tebe po prečítaní Biblie v čosi uverili (neviem presne, čo mali uveriť) nemusia byť idioti, ale sa môžu veľmi mýliť. O tom, čo tu všetko píšeš svedčí, že si v zajatí náboženských ilúzií a stále máš záujem ich naďalej živiť a rozvíjať aj s tvojimi, tu prítomnými spoluveriacimi pre ktorých sú pojmy Boh, Duch svätý, Satan,nebo, peklo, hriech, atď. skutočnými realitami. Pýtam sa prečo ste si navodili takýto stav svojho vedomia, čo od toho očakávate. Uvedomujete si, že takýmto pohľadom si nerozširujete, ale strácate racionálny pohľad na život a svet? A ženiete vodu na mlyn cirkvám, ktoré vám ponúkajú klamlivé náboženské učenie v zajatí ktorého sa nachádzate a stávate sa závislákmi nie na alkohole, ale na náboženstve. Je mi vás ľúto v čo ste uverili a nemáte síl sa z toho dostať, alebo je to pre vás asi výhodné.
none
26
18.07.2013, 00:39
Tak ma napadá, že kto je veľmi proti, ako bol sv. Pavol, bude medzi prvými, ktorých Boh potrebuje, lebo ako on bol veľmi proti, je teraz prvým. Boh vie čo robí a prečo. Lebo kto veľmi vybočuje z radu si uškodí a zbadá, že už tak nemôže ďalej, začne od začiatku a bude šťastný, že môže smele, ale pravdivo pokračovať v živote, dostal ďalšiu šancu. Boh je trpezlivý, cirkev sme my ľudia omylní, všetci chceme byť prvými, ale tí žobráci budú prvými, to som presvedčená, tých ktorých všetci odvrhli, pozrime sa koľko ich je na svete.
Na sv. omšu som chodila v mladosti len na kázeň, ostatné bolo pre mňa navyše.
Čo Boh urobil. Idem na omšu ,je mi malátno, unavená, ale po sv. prijímaní sa musím začať usmievať od radosti, mám silu a chce sa mi strašne tancovať. Normálne sa mi zmení postoj tela. Začnem stáť rovno. Ten pocit prajem každému na svete.
Prišlo to tak až, že som si musela dať výpoveď z roboty, išla som psychologičke a tá povedala, že taká ako som ja by mal byť každý. Ležala som doma v posteli a keď som čítala životopisy svätých bolo mi dobre. Za 2 mesiace som prečítala 8 kníh. Išla na generálnu sv. spoveď. Na omšu som išla už len z doprovodom pod pazuchu a odtial som si domov pospevovala- to bolo nádherné. Tá hostia - to je sila.
none
27
18.07.2013, 01:21
Elemir 21:
Citujem:„Ako by mohol byť boh skúšaný?“. ….. Lebo bol aj človek a musel sa naučiť poslušnosti, viď Hebr 5,8. Posledný Adam / Kristus musel byť čo najviac podobný prvému Adamovi, lebo to čo nezvládol prvý adam, ostalo na Kristovi, viď písma:
1. Korint 15,21: „Lebo pretože skrze človeka smrť, skrze človeka i zmŕtvychvstanie mŕtvych. Lebo jako v Adamovi všetci zomierajú, zrovna tak i v Kristovi všetci budú oživení.“
1. Korint 15,45: „.... Prvý človek, Adam, stal sa živou dušou, posledný Adam oživujúcim duchom.“

Citujem:„môže boh zomrieť a modliť sa k inému bohu, aby ho zachránil ???“ … Áno môže zomrieť. Keby nezomrel, vina hriechov by ostala na nás, lebo hriech sa vykúpi len smrťou. Smrť za hriech je základný princíp opísaný a uvedený v písme veľa krát. Kristus bol živá duša, lebo na svoj obraz stvoril človeka. A ako každá živá duša môže zomrieť, aj Kristus zomrel na kríži, nuž ale to je iná téma, to len na doplnenie.

Citujem:„Kristus je odblesk Božej slávy a obraz jeho podstaty“. To neznamená, že nie je Boh. To znamená iba to, že nie je presne ako Boh otec, ale má moc odpúšťať hriechy, má moc súdiť, skrze neho / ním bolo všetko stvorené. Okrem toho Kristus povedal: „ja a Otec jedno sme“, „plním Otcovu vôľu“. Ak Kristus plní otcovu vôľu, musí počuť Otca a to môže len, ak je Boh / Boží Syn, viď písma:
Ján 8,43: „Prečo nechápete moju reč? Preto, že nemôžete počuť moje slovo. “.
Ján 8,47: „Kto je z Boha, počúva Božie slová. Vy nepočúvate, lebo nie ste z Boha.“
Ján 9:27: „Už som vám povedal, a nepočuli ste.“

Melchizedech:
Hebr 5,8: „A hoci bol Synom, z toho, čo vytrpel, naučil sa poslušnosti; 9a keď dosiahol dokonalosť, stal sa pôvodcom večnej spásy pre všetkých, ktorí ho poslúchajú, 10keď ho Boh vyhlásil za veľkňaza podľa radu Melchizedechovho.“ ….... Tak ty si srandista. Z tejto vety si vytiahol len jedno slovo a ignoroval si ďalšie. Bol aj Synom a okrem toho bol aj obeta, takže bol kňaz, obeta a Syn Boží.
none
28
18.07.2013, 06:11
milky
nemôžeme miešať hrušky s kladivami. Boh je len jeden a to otec ježiša krista a boha nemožno stotožňovať s človekom, lebo kde je človek a kde je Boh. To potom prichádzame k tomu, že kto potom prekrúca evanjelium ? Tí, čo vidia v ježišovi boha napriek tomu, že to tam nikde nie je napísané, alebo tí, čo vidia iba to, čo je napísané ? lebo to je to, čo sa mi na cirkvi nepáči, robiť sa múdrejší ako Kristus a dopĺňať do evanjelia s čím by on určite nesúhlasil. Ak by všetky tie veci robil ježiš ako boh, ktorý to zvládne ľavou zadnou a ešte pri tom môže telefonovať, potom mňa osobne by nepresvedčil. Pretože boh je niečo, čo sa nemôže báť, čo sa nepotrebuje modliť, čo nemôže zomrieť a trpieť, a preto boh nemôže byť človek. Ja som uveril, že bol človek ako jedn z nás, ktorý na sebe dokázal, aké obrovské veci sa dajú dosiahnúť modlitbou, ktorý dokázal, že duša človeka, teda jeho vedomie, telesnou smrťou nezomiera, žije ďalej. To je alfa omega viery, že tam na druhej strane niečo je, alebo nie je. Ako môže boh trpieť, načo a pre koho, ak je boh, alebo čo si ty vlastne myslíš, že je boh ???? Degradujme jeho božstvo na človečinu, aby sme mohli byť bohmi aj my ????
Načo vlastne chcete mať za každú cenu z Krista boha? Aký by to malo výáznam pri spasení človeka ? Veď on je prvý zo Svätej trojice, on je kontaktný bod nášho spasenia svätou trojicou, ja som dvere. On je prvý, ktorý sa nás musí dotknúť, aby sa začal proces nášho spasenia Svätou trojicou podľa Jordánu. A teda musí byť zákonite niekde medzi človekom a bohom ! Človekom a svätou trojicou. On je koreň vínneho kmeňa, ktorý nás vtiahne do seba z temnoty hmoty tohoto sveta, aby sme jeho kmeňom vyšli na svet úplne iný, ktorý je nad hmotou, teda nad zemou, kde rastie. Cez neho sa dostaneme do ratolestí, ktoré ošetruje jeho otec záhradník a on nás ako plody vynáša z vinice do života mimo vinice, teda do života Ducha svätého, lebo priestor života Ducha svätého je priestor, kde žije on so svojím otcom a kde by sme chceli žiť aj my, ako nám to on ukázal svojím životom a svojím evanjeliom. Svätá trojica nie je mižmaž troch bohov, ktorí sú nakoniec jeden. To je satanov blábol. Svätá trojica je mechanizmus nášho spasenia, kde má každý svoj jedinečný úkol a Ježiš je ten, cez ktorého sa toto všetko začína. Aby sme sa mohli dostať do iného sveta,sveta Ducha svätého, z temnoty hmoty v ktorej žijeme a ktorá patrí kniežaťu tohoto sveta, je jediná cesta týmto spôsobom.
Najdôležitejší deň tohoto ľudského pokolenia nie je Ježišovo ukrižovanie a ani zmrtvychvstanie, či narodenie, Najdôležitejší deň pre nás je deň pri Jordáne, kedy sa jediný raz v dejinách ľudstva stretla na zemi celá Sväté trojica, aby sa ukázalo ľuďom, ako uniknúť božiemu hnevu a Ježiš nám dal svoju záruku človečenstva v tom, že sa dal pokrstiť človekom Jánom. Ako by mohol človek krstiť boha ???? To nemôže byť o tom, zmenšiť, alebo dokonca degradovať boha na takú úroveň, aby mohol byť bohom každý. Veď práve na toto je náš boh strašne žiarlivý a každý, kto sa dotýka jeho božstva takýmto spôsobom musí predsa počítať s jeho hnevom ????
Ak by bol Ježiš boh, tak to bolo všetko o ničom, ale on nám prišiel ukázať na svojom tele, čoho všetkého je ľudské telo schopné, ak je v ňom boží duch, ak je v ňom viera v boha. Čoho všetkého je schopný ľudský mozog, ak sa nechá viesť ním samotným. Povedz tomu vrchu, aby sa zdvihol a šiel do mora a on to urobí. To všetko sú možnosti ľudského mozgu, ale nie každého, len toho, ktorému to dá jeho Otec. Ale zároveň nám hovorí, že nám nepovedal všetko, že teraz by sme nezniesli, npochopili božie vedy, lebo sme ľudia a nemáme čím. A teda tajomstvo ľudského mozgu o prenesení vrchu do mora patrí tiež medzi veci, ktoré by sme nepochopili, ale máme nádej, že ak sa sami budeme budovať v jeho učení a v jeho človečenstve, že to všetko raz pochopíme a dosiahneme. Že raz príde čas, kedy človek bude vedieť podľa jeho prisľúbenia aj to, čo sme do dnes nemohli stroviť, nemohli pochopiť, či spracovať naším ľudským mozgom. A že na to, aby človek svojou vôľou preniesol vrch do mora, nemusí byť boh, tak ako on nebol, lebo mal taký mozog, ako my. Veď nakoniec ani on tieto veci nerobil, ale mohol a to nám práve dokázal satan tým, keď mu povedal, povedz tým kameňom, aby bol z nich chlieb, lebo satan vedel, že je to v jeho moci, že je to v moci ľudského mozgu, robiť takéto veci. Satan mu to nerozprával ako bohu, ale ako človeku, ktorý bol a je boží syn a boží syn ako človek a nie ako boh. Satan ho prvokoval, aby už vtedy vyjavil svoje tajomstvo.
A toto sú zase moje nádeje, že raz dostaneme od Ježiša túto moc, aby sme ako ľudia robili veci,ktoré teraz nechápeme, že nás pošle plniť úkoly s touto mocou a s týmito vedomosťami a že my sa tiež raz k nemu natešení vrátime ako jeho učenníci, keď mu hovorili, že tvojou mocou sa nám poddávali aj démoni, ale že my k nemu prídeme a povieme mu, že tvojou mocou sme prenášali vrchy do mora.
Ale aby sa tieto nádeje mohli splniť, musí zostať Ježiš človekom viac, ako bohom. Jeho božstvo je iba v tom, že je boží syn ako človek, ktorý v čase keď bol na zemi, bol menší, ako ktorýkoľvek anjel v nebi, lebo on vie presne čo je nebo a čo znamená mať moc v nebi, ale on sa tejto moci a slávy vzdal v prospech nás, aby nám ukázal, čoho je schopné naše telo s naším mozgom. Čo je to vysoká inteligencia vedieť sa podrobiť aj nezmyselnému satanovému násiliu, aby niektorí pochopili rozdiel medzi dobrom a zlom, aby ľudia konečne pochopili, že dobrý je ten, čo sa nechá pribiť na kríž a nie ten, čo pribíja. Ale väčšina ľudí nechápe ani toto, lebo ten čo pribíja na kríž je u nich sympatickejší, ako ten, čo sa nechá pribiť na kríž. Ten čo pribíja je u nich mocnejší a silnejší, ako ten, čo sa dá pribiť a nič proti tomi nerobí a oni ho preto dokonca počítajú za zbabelca. Obrátený rebríček hodnôt inteligencie človeka.
Ale to je zase úkol satana, aby človeka odvrátil od takéhoto poznania, aby v človeku neustále držal obrátený rebríček hodnôt, aby človbek so svojím telom a mozgom nikdy nepoochopil to,čo hovorí ježiš, lebo ak by človek mal takú moc, že by prenášal vrch do mora, bola by moc satana nesmierne zmenšená, ak by vôbec moc takéhoto človeka nebola vyšie, ako moc satana.
none
30
18.07.2013, 10:12
Vôbec si hlavu nad tým nelámem, že Pán Ježiš je pokladaný za Boha, inokedy že je podobný ako Boh. Je to tajomstvo, nechajme to na Pána Boha.
Skôr ma zaujíma prečo apoštoli Ježiša Krista nenariadili zákaz ženenia sa nikomu. Až po 15. storočiach s to začalo praktizovať.
Ženatý kňaz by vedel lepšie poradiť v manželstve, a bolo by aj minimum rozvodov, pretože kto neskúsil ťažko mu je radiť.
Cítim, že sa to raz vráti do pôvodných koľají Ježiša Krista.
Veď Panna Mária nemá nič proti Gréckokatolíckej cirkvi, chce aby sme sa zjednotili všetky cirkvi. A my sa vadíme o slovíčkach a podstatné nám uniká a hryzieme sa sami.
none
33

30. Helenka 18.07.2013, 10:12

Vôbec si hlavu nad tým nelámem, že Pán Ježiš je pokladaný za Boha, inokedy že je podobný ako Boh. Je to tajomstvo, nechajme to na Pána Boha.
Skôr ma zaujíma prečo apoštoli Ježiša Krista nenariadili zákaz ženenia sa nikomu. Až po 15. storočiach s to začalo praktizovať.
Ženatý kňaz by vedel lepšie poradiť v manželstve, a bolo by aj minimum rozvodov, pretože kto neskúsil ťažko mu je radiť.
Cítim, že sa to raz vráti do pôvodných koľají Ježiša Krista.
Veď Panna Mária nemá nič proti G...

18.07.2013, 10:40
Helenka to ma jediný praktický dôvod: ženatý kňaz by konal a chápal ako normálny človek a tiež by sa delil majetok medzi jeho potomkov. Je to len otázka moci a peňazí.
none
51

30. Helenka 18.07.2013, 10:12

Vôbec si hlavu nad tým nelámem, že Pán Ježiš je pokladaný za Boha, inokedy že je podobný ako Boh. Je to tajomstvo, nechajme to na Pána Boha.
Skôr ma zaujíma prečo apoštoli Ježiša Krista nenariadili zákaz ženenia sa nikomu. Až po 15. storočiach s to začalo praktizovať.
Ženatý kňaz by vedel lepšie poradiť v manželstve, a bolo by aj minimum rozvodov, pretože kto neskúsil ťažko mu je radiť.
Cítim, že sa to raz vráti do pôvodných koľají Ježiša Krista.
Veď Panna Mária nemá nič proti G...

18.07.2013, 15:03
Ženatý kňaz by bol menej pod kontrolou cirkvi kvôli rodine. Ľahšie sa dá manipulovať so slobodným kňazom ako so ženatým, lebo slobodného kňaza môžeš poslať hocikedy hocikde a on bez slova poslúchne. Ale ženatý kňaz má rodinu, má deti, tie chodia do školy, manželka chodí do roboty. Tam je problém poslať kňaza niekde inde a odlúčiť ho od rodiny.
none
34
18.07.2013, 11:06
Helenka
rozhodnutia o tom, či sa kňazi majú ženiť, alebo nie, by som ja radšej ponechal na nich samotných, nech sa oni samotní rozhodnú, lebo tí, čo sa tak rozhodli doteraz, vedeli, prečo sa tak rozhodli. Nás veriacich nechápu neveriaci a my zase nechápemem niektoré veci, pre ktoré sa oni takto rozhodli. Je to proste vyššia forma viery ako nielen zamestnanie, ale proste dať tomu všetko. Aj oni sú len ľudia a aj oni sú všelijakí, ale nechajme to na nich.
Pre niektorých je to aj určitá forma sebaobeovania, prinášania obety bohu aj iným spôsobom a ak by sa oženili, možno by museli miesto toho hľadať niečo iné. neženiť sa iba preto, že by venovali cirkvi všetok čas už dnes nemá žiadne opodstatnenie, ak si zoberieme, že je veľa povolaní, kde nielen muži,ale aj ženy venújú všetko svoj čas dokonca aj na úkor rodiny a stále to rastie. A Rodinný život ba mohol byť príkladom pre mnohé iná rodiny, ale tiež sú ako my a nemusela by to byť tiež záruka. V každom prípade najviac problémov v manželstve je o sexe a peniazoch a ak by k vzdelanie pridali aj praktické skúsenosti, mohli by neoceniteľne pomôcť mnohým rodinám, ktoré sa pri riešení problémov viacej obracajú na cirkev ako svetské poradne. Kto však niečo takéto ľadá, môže nájsť v grékokatolíckej cirkvi, ich spoveď platí aj pre katolíkov, lebo spovedajú aj v naších spovedelniciach, je ich dosť málo, ale myslím, že by sa dalo skontaktovať a vyskúšať aj takúto spoveď. U nás v Bystrici to nie je až taký problém. Grekokatolíci majú svoje omše na Huštáku v "Alžbetke".
Ja som tam raz opravoval akustiku a náhodou tam boli vtedy dobrí speváci a ich omša s východnámi molovými dvojhlasmi, je skutočný zážitok. Je ich už dosť málo, lebo sa infiltrujú do katolíckej cirkvi, ale pre tých, ktorí vyčítajú katolíckym kňazom, že sa neženia.môžu rozšíriť ich rady.
Katolícka cirkev je však riadená diktátorsky zhora a teda demokratické rozhodovanie samotných kňazov o tom, či sa ženiť, alebo nie, nepripadá do úvahy. Z cirkvi je treba ešte odstrániť veľa stredovekých zaostalostí, ktorých zavedenie si vynútilo štiepenie cirkvi.
No a Ježišove božstvo ? Nie je podstatné, podstatné je čo pre nás robí, ale jeho otec ako boh si myslím sa tým môže cítiť veľmi urazený, lebo sa týmto degraduje jeho moc, ktorá je nevyhnutné nutná čo najväčšia na boj dobra so zlom. A asi aj preto to satan ľuďom nanútil.
Samozrejme, že by sa dalo veľa dedukovať aj z toho, prečo bol Pavol povolaný a jeho list hebrejom, ale ľudia sú takí. Častokrát je ich viera slabá a boja sa vôbec o takýchto veciaCH DISKUTOVAť.
none
60

34. elemír 18.07.2013, 11:06

Helenka
rozhodnutia o tom, či sa kňazi majú ženiť, alebo nie, by som ja radšej ponechal na nich samotných, nech sa oni samotní rozhodnú, lebo tí, čo sa tak rozhodli doteraz, vedeli, prečo sa tak rozhodli. Nás veriacich nechápu neveriaci a my zase nechápemem niektoré veci, pre ktoré sa oni takto rozhodli. Je to proste vyššia forma viery ako nielen zamestnanie, ale proste dať tomu všetko. Aj oni sú len ľudia a aj oni sú všelijakí, ale nechajme to na nich.
Pre niektorých je to aj určitá fo...

19.07.2013, 11:28
Chcel by som k tomu ešte doplniť, že vlasne ľudia, ktorí žijú sexuálne v maželstve majú určite iný pohľad na sex, ako ľudia, ktorí sex nepraktizujú, respektíve ... však to poznáme. je teda celkom možné, že práve z takýchto zdrojov vzišli rôzne nariadenia cirkvi o nechránenom sexe, či používania prezervatívov, ktoré spôsobil trápnu situáciu nielen medzi veriacimi manželmi, ale vlastne v očiach verejnosti prihodli na tú kopu špiny, ktorú tu už máme, ešte ďaľšiu.
Čo sa týka potratov, tam som tiež trošku v inom postaveníá z toho dôvodu, že to je chytanie vola za rohy. Je nedôstojné človeka, ak sa jednoducho do človečieho tvotu, v ktorom už bije srdce, jedoducho a surovo vpichne ihla, aby sa zabilo a potm odhodilo do smetí. to je fialový hnus nehodný toho najposlednejšieho zvera, aj tie si zúrivo chránia každé svoje potomstvo za cenu života matky. A práve tu je treba v prvom rade klásť dôraz na osvetu a potom nezakazovať antikoncepciu, naopak nariaďovať antikoncepciu, veď čo je väčší hriech, súložiť s kondomom, alebo zabiť nechceného živého tvora. A ak už niekto súloží a má, či nemá kondóm, ako sa tým hriech zväčšuje, či zmenšuje, zasa je tu väčší hriech samotná súlož, ako kondóm, ak je nemanželská.
Z toho potom vyplývajú aj dogmy o nepškvrnenom počatí, dedičný hriech a čo ja viem, čo ešte a satan sa môže urehotať k smrti, lebo človek neuspokojený sexom ako základnou živitnou potrebou, nemôže myslieť celý deň na nič iné. Zastiera to jeho racinálne myslenie a odoberá mnoho uplne zbytočne mnoho energie na ovbeľa posvätnejšie veci, ako sex.
Toto posudzujem podľa seba, lebo som zažIL TO AJ TO.
nECHCEM Tú SAMOZREJME ROZšIROVAť NEJAKé PROSEXUáLNE SPRáVANIE, veď ja som presvedčený, že sexom sa modlíme satanovi a duchom k bohu. Ale sám na sebe viem, že vo funkčnom manželstve myslí človek na sex možno polhodinu denne, ale ke´d je neuspokojený, tak prostata tlačí na mozog a človek je v tom v kuse. Kde potom zostáva miesto na veci božie, ak v manželstve mi stačí venovať satanovi pol hodinu. Veď aj satanovi sa musíme modliť, vždy keď sa venujeme sexu, lebo žijeme tu v jeho kniežatsve a čo je cisárove, dajte cisárovi a čo je božie dajte bohu, ale potom je v manželstve priestor na Boh neporovnateľne väčší ako v živote človeka, ktorý sa toho neustále zdržuje.
To je samozrešjme iba moja vlastná skúsenosť, že pokiaľ funguje manželský sex, tak je pohoda, stačí aby som išiel na služobku na týždeň a už mi skrúti hlavu za každým ženským zadkom, ak keby som ju mal priviazanú.
A taktiež aj predpokladám, že väčšina kňazov nemá s tým až taký problém, ako napríklad u mňa nejaký vypadnutý týždeň služobkou, ale každopádne by cirkev vypadala trošku inak, ak by celibát nebol zavedený.
Neviem teraz, či boh stvoril celeé telo a satan tam namontoval sex a rozmnožovací systém, jedno je však jasné, sexu sa treba zdržovať, čo sa týka tých, čo žijú v celibáte a to si myslím je každý, čo nežije v posvätenom manželstve, takže nielen kňazi, pretože sú odozvy z druhej strany a nakoniec aj v evanjeliu a v biblii, pretože tá druhá strana a nebo už vie, to čo my ešte nevieme a preto sa spoľahnime na ich rady a predsa len sa zdržiavať, koľko sa dá a neprenášať to do vonkajšieho života.
A nakoniec, viete prečo bola potopa ?
Lebo boh povedal, už sú len telo. teda ľudia stratili ducha a ja si myslím, že Boh vie, že máme aj telo a aj ducha a že sa musíme starať aj o telo a aj o ducha a je na každom z nás, sko si to zariadime, aby sme sa tomu Bohu viacej venovali, ako telu a nakoniec v katolíckej cikvi sa človek tohoto hriechu môže zbaviť takmer kledykoľvek v spovedelnici. Nedá sa to samozrejme všade tak ľahko, ale ak za tým človek ide, a vie prečo, alebo cíti, prečo, tak potom príde na spove´d aj z Bratislavy do Bystrice.
none
35
18.07.2013, 11:12
33 havran,
keby si tušil, čo to je zodpovednosť voči Bohu u veriaceho človeka, určite by si sa takto nezhovadil.
👍: Helenka
none
40

35. elemír 18.07.2013, 11:12

33 havran,
keby si tušil, čo to je zodpovednosť voči Bohu u veriaceho človeka, určite by si sa takto nezhovadil.

18.07.2013, 12:51
elemír,
tiež netuším, ako sa prejavuje "čo to je " zodpovednosť voči Bohu u veriaceho človeka?;
vážne sa pýtam.Dík.
none
45

35. elemír 18.07.2013, 11:12

33 havran,
keby si tušil, čo to je zodpovednosť voči Bohu u veriaceho človeka, určite by si sa takto nezhovadil.

18.07.2013, 13:42
elemír - nič také ako zodpovednosť voči Bohu najmä v katolíckej viere nefunguje , zato farizejstvo až vrchovato. Pretvárka a lož. Keby ste trochu viac čítali okrem Biblie a historickú literatúru..... no možno pre vás zbytočne , veríte len to čo sa vám hodí. Pred ostatnou špinou zatvárate oči.
none
36
18.07.2013, 12:07
Aj cirkev robí chyby ako každý človek osve, jedni to chápu ako moc a majetky a iní zas ako obetu pre Ježiša Krista za seba. Cítim to, že by sme mali oveľa viac kňazov, tiež kvalitných, dobrých kazateľov aj v katolíckej cirkvi, možno by to bola ešte väčšia obeta, byť v dnešnej dobe ženatým a dobrým katolíkom, dokonca kňazom.
Ja to vidím tak, že tento roztrieštený svet dajú dohromady duchovní, ktorí budú môcť na vlastnej koži okúsiť, čo je to manželstvo a rodina. Budú mať oveľa viac starostí a taký človek vie sa potom orientovať v problémoch, ktoré sám zažil a je v pokročilom veku.
Toľko katolíkov to preberá, toľko nekatolíkov a nikto si to nevšíma.
Dať túto požiadavku pred Pána Boha a modliť sa za to- či kňaz sa môže ženiť alebo nie je to potrebné nech Boh- rozhodne cez naše modlitby a prosiť Pána Boha o vyrozumenie a neklásť to nabok.
To nie je hanba, ani opovážlivosť prosiť o radu Pána Boha - veď už to všetko vrie. Lebo už ženatý nebude pomaly nikto.
Poďte nám vzorom a ukážte nám ako máme byť ženatí a vydaté v manželstve.
Keď som kňaz a žena ma podvedie, ukážte ako má manžel žiť čisto sám. Toto muži nedokážu bez Vás. Prosím pomôžte im a ukážte či sa dá zaprieť sám seba a žiť čisto. Kňaz vedený Duchom svätým to dokáže.
none
38
18.07.2013, 12:19
Tí muži si Vás potom budú všímať a budú robiť to isté. Len nemajú žiadny vzor a ženatý kňaz im bude vzorom.
Ženatý kňaz, keď mu stroskotá manželstvo bude vzorom obyčajnému katolíkovi. Pretože ten kňaz sa určite nebude ženiť 5. krát, ani 2. krát.
To bude sila pre tento roztrieštený svet.
none
42

38. Helenka 18.07.2013, 12:19

Tí muži si Vás potom budú všímať a budú robiť to isté. Len nemajú žiadny vzor a ženatý kňaz im bude vzorom.
Ženatý kňaz, keď mu stroskotá manželstvo bude vzorom obyčajnému katolíkovi. Pretože ten kňaz sa určite nebude ženiť 5. krát, ani 2. krát.
To bude sila pre tento roztrieštený svet.

18.07.2013, 12:54
Helenka,
predsa kňazovi , rovná sa veriacemu (veriacim) nemôže strostokať manželstvo, či ako?
neplatí alebo nefunguje "čo Boh spojí" ????
👍: Helenka
none
39
18.07.2013, 12:29
Ten svätý Duch tam bude vanúť, možno len tieto a určite už len tieto manželstva kňazov budú na úrovni a vytiahnu svet. Tieto deti ktoré sa rodia bez manželstva, lebo sa ich rodičia boja manželstva, už nemajú v ničom príkladu a jedine v najsilnejšej katolíckej viere , ktorá je vo svete, by to malo začať napredovať pre záchranu katolíckej rodiny.
Nevyhovárať sa na inú cirkev, že tam sa môžu ženiť, ktorá je počtom slabšia. Poďme vzorom.

Keď Panna Mária a Ježiš nerobia rozdiely v cirkvi grécko katolíckej a rímsko-katolíckej prečo ich robí človek.
Jedine BOH rozhoduje či sa majú všetci ženiť alebo nie človek je v tomto prípade na Bohom a trestáme sa sami.
none
41
18.07.2013, 12:53
Nechcem byť najmúdrejšia z najmúdrejších, ale stalo sa mi, že mi syn, ktorého manželka pochádza z napoly neveriacej rodiny povedal, že my všetci sme Bohmi, len si to dobre pozri, čo hovorí cirkev, lebo sme synmi a dcérami Boha ako je aj Ježiš Kristus. To sa mi nepáči a tiež hovorí že cirkev je tá, ktorá má len svoju pravdu a vidíš koľko cirkví existuje.
Vidím to tak, že Ježiš Kristus je Božská osoba a nie Božia. Pán Ježiš sa modlí k Otcovi Bohu a nemodlí sa k sebe. Pán Ježiš na sebe ukazuje, ako máme žiť, aby s to Bohu páčilo. Ak to dodržiavame - dejú sa nám aj nadpozemské udalosti.Ak to dodržiavame skutkami a nielen rečou.Pán Boh nás skúša, nechá nás padnúť a čaká či začneme nadávať na neho, alebo s k nemu modliť - skutkami, rečami, mysľou.
Zjedzte jablko a budete ako Boh - to nikdy, už sa nedajme oklamať. Neprime sa o slová. Veď ničím nie sme si naurčito istí.,
none
43

41. Helenka 18.07.2013, 12:53

Nechcem byť najmúdrejšia z najmúdrejších, ale stalo sa mi, že mi syn, ktorého manželka pochádza z napoly neveriacej rodiny povedal, že my všetci sme Bohmi, len si to dobre pozri, čo hovorí cirkev, lebo sme synmi a dcérami Boha ako je aj Ježiš Kristus. To sa mi nepáči a tiež hovorí že cirkev je tá, ktorá má len svoju pravdu a vidíš koľko cirkví existuje.
Vidím to tak, že Ježiš Kristus je Božská osoba a nie Božia. Pán Ježiš sa modlí k Otcovi Bohu a nemodlí sa k sebe. Pán Ježiš na sebe ukazuj...

18.07.2013, 12:56
Helenka,
hlavne žiť normálne, podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia.
👍: havran
none
44
18.07.2013, 13:33
Určite, aj kňaz je len človek a teda jeho žena nie je zasa kňaz, takže manželstvo tiež môže stroskotať. Čo bude nasledovať a takých prípadov bude mizivé percento- asi nám kňaz najlepšie ukáže.
none
46

44. Helenka 18.07.2013, 13:33

Určite, aj kňaz je len človek a teda jeho žena nie je zasa kňaz, takže manželstvo tiež môže stroskotať. Čo bude nasledovať a takých prípadov bude mizivé percento- asi nám kňaz najlepšie ukáže.

18.07.2013, 13:47
... to sa dá chápať , že na vine bude jeho žena? Myslíš , že kňazi sú svätí? A čo pedofília , ktorá je verejným tajomstvom medzi kňazmi? Ľudkovia pochopte , že cirkev je biznis a ten má za ušami čokoľvek , keď ide o prachy. Je mi nesmierne ľúto , keď vidím , ako klesá kultúra spoločenského vedomia.
none
47

46. havran 18.07.2013, 13:47

... to sa dá chápať , že na vine bude jeho žena? Myslíš , že kňazi sú svätí? A čo pedofília , ktorá je verejným tajomstvom medzi kňazmi? Ľudkovia pochopte , že cirkev je biznis a ten má za ušami čokoľvek , keď ide o prachy. Je mi nesmierne ľúto , keď vidím , ako klesá kultúra spoločenského vedomia.

18.07.2013, 13:52
Ľudkovia pochopte , že cirkev je biznis a ten má za ušami čokoľvek , keď ide o prachy.



++++++++++++++++++
👍: Pegas
none
48
18.07.2013, 13:56
... ty to vidíš inakšie?
none
49
18.07.2013, 14:09
Zodpovednosť voči bohu môže pochopiť len veriaci, k tomu nie je možné viac dodať.
Havran, človek ktorý vidí vo všetkom iba peniaze, ťažko nájde v niečom ducha a už vôbec nie božieho. Nás veriacích peniaze nezaujímajú, my dáme, ak máme a ostatné sa spoliehame na zodpovedných, za to budú súdení oni.
Helenka: potom, čo sa tu človek dočíta na totmto DF, práve ty by si nemala byť až taká skromná, čo sa týka múdrosti. Napísala si fantaztickú vetu : "Pán Ježiš sa modlí k Otcovi Bohu a nemodlí sa k sebe.", teda nemôže byť boh,lebo to by sa boh modlil sám k sebe.
A vlastne v tom je základná logika pre tých, čo chcú mať za každú cenu z Ježiša boha, je to iba trápna úlistnosť votrieť samu do väčšej priazne, ale podľa mojej logiky, práve úlistnosť je vlastnosť, ktorú by som nikdy nepriradil k Ježišovi. Týmto sa zastiera jeho pravé poslanie a člena Svätej trojice a na znevažovaní Svätej trojice môže mať podiel len ten druhý a ľudia sa mu nechajú takto ľahko klamať. O tomto je presne Pavol a jeho list Hebrejom. Všímať si viacej aký význam pre nás má a čo pre nás Ježiš robí, než aby sme ho potrebovali nasilu niekde naškatuľkovať.
Ježiš ako vínny kmeň je v inom svete, ale jeho korene nás vyhľadávajú v temnote hmoty, v ktorej žijeme. Svojimi koreňmi klope na každé dvere a každého skúma a kto je dobrý , ten má šťastie, ak uverí.
none
50
18.07.2013, 14:17
V CIRKVI JE VŠELIČO A ČO BY TO BOLO ZA ČLOVEKA, KEBY NEPADOL ,TAKÉHO NEPOZNÁM.
ČO PETER, ČO PAVOL - DALI SA ZA PRACHY UKRIŽOVAŤ DOLU HLAVOU A SŤAŤ MEČOM - ?
none
52
18.07.2013, 17:15
elemír 28:
Citujem:„Načo vlastne chcete mať za každú cenu z Krista boha? Aký by to malo výáznam pri spasení človeka?“ ….. na spasenie. Odpovedáš si sám v otázke. Ak nezomrel za nás Boh, ak Kristus bol len človek, teda zomrel len človek, potom zomrel len za svoje hriechy. Chcem tým povedať, že človek môže zomrieť len za svoje hriechy, je to niekde v písme. Iba Boh môže zomrieť za hriechy celého ľudstva, iba Boh môže byť svadobným rúchom, ktoré zakryje hriechy ľudstva.

Citujem: „ale on nám prišiel ukázať na svojom tele, čoho všetkého je ľudské telo schopné, ak je v ňom boží duch“ …. To vôbec nie je podstatné, čoho je schopné ľudské telo, lebo my skončíme v duchovnom tele (1. Korint. 15,35+). Naopak on nám prišiel dokázať, čoho je schopný duch, ktorý je v konečnej fáze stvojho stvorenia, teda je definitívne stvorený na obraz Boží. On nám prišiel ukázať rozdiel medzi jeho a naším duchom, lebo on žil / žije podľa mysle ducha, my žijeme podľa mysle tela (Rim 8), podaktorí.

Citujem: „Povedz tomu vrchu, aby sa zdvihol a šiel do mora a on to urobí. To všetko sú možnosti ľudského mozgu, ale nie každého, len toho, ktorému to dá jeho Otec. “ ….. Somarina, to nie je schopnosť tela ale ducha, pletieš si hrušky s jablkami. Ako viem? Takto: V tvojej “citácii“ si vynechal kľučovú časť: „keby ste mali vieru a nepochybovali by ste“. Viera je prejavom / skrze ducha nie tela. Tým pádom všetko ostatné je tiež rozprávka.

Na záver jedna krátka úvaha a otázka. Ak Kristus plní Božiu vôľu, je bez hriechu, má moc odpúšťať hriechy, má moc tvoriť a inú moc, potom musí byť Boh, pretože to môže konať iba Boh, nikto iný. Okrem Krista by toho bol schopný jedine Boh otec. Ak napriek tomu podľa teba nie je Boh, čo potom je? Čo bol v starom źakone, v evanjeliách a teraz?
none
53
18.07.2013, 18:34
Toto je ťažká téma, dobre tomu rozumiem? Že, pokiaľ neprišiel Ježiš Kristus žile sme podľa tela a plnili sme Mojžišov zákon daný Bohom. Boli sme telesní. To hovoril Pavol.
Ale ak sme začali žiť podľa Ježiša Krista - jeho evanieliá - Starý zákon pominul a nastal Nový zákon, už nežijem ja telesne, ale nastal vo mne Nový zákon, už žijem duchovne podľa vzoru Ježiša Krista.

Duch pravdy už nie je človek, ktorý zostane v zemi, len pre tento svet,ale nastáva nové - Duch pravdy a to je Boh
A duch pravdy je vo mne dovtedy - pokiaľ nezhreším - proti desatoro Božím prikázaniam - ale keď zhreším - Ježiš Kristus vo Sviatosti oltárnej pri sv. omši ma privedie znovu k Duchu pravdy - k Bohu. Cítiť to.

/Satan je tiež duch, ale lži a hovorí sa mu knieža tohto sveta./

Takže už nežijem ja, ale žije vo mne Duch pravdy, ktorý ma vovedie do večnej slávy a nebudem zahanbený naveky.
Takže keďže žijem podľa ducha pravdy - som jeho ratolesť - teda súčasť Pána Boha a on cezo mňa môže konať aj zázraky, aby
to priviedlo ku spáse aj ostatných - postupne to Boh koná. Koľko ľudí, toľko svedectiev. Len si ich treba všímať.
Najvyšší je Boh, Ježiš Kristus, Duch svätý - Trojjedinný Boh.
none
56

53. Helenka 18.07.2013, 18:34

Toto je ťažká téma, dobre tomu rozumiem? Že, pokiaľ neprišiel Ježiš Kristus žile sme podľa tela a plnili sme Mojžišov zákon daný Bohom. Boli sme telesní. To hovoril Pavol.
Ale ak sme začali žiť podľa Ježiša Krista - jeho evanieliá - Starý zákon pominul a nastal Nový zákon, už nežijem ja telesne, ale nastal vo mne Nový zákon, už žijem duchovne podľa vzoru Ježiša Krista.

Duch pravdy už nie je človek, ktorý zostane v zemi, len pre tento svet,ale nastáva nové - Duch pravdy a ...

18.07.2013, 23:04
Helenka 53:
Starý zákon vs. nový zákon.
Obidva sa líšia v obsahu a tiež v spôsobe naplnenia.

Nový zákon môže naplniť iba Ježiš jeho životom / pôsobením v nás, teda tento zákon sa môže naplniť iba s jeho pomocou cez Ducha Božieho. To je základný rozdiel oproti starému zákonu, ktorý mal byť naplnený človekom (vyvoleným národom Izrael). To sa mu darilo aj nedarilo, hoci to boli len telesné prikázania.

Čo sa týka obsahu a formy, starý zákon bol viac menej telesný pre náš hmotný svet, boli to vlastne prikázania o spôsobe života a vzťahoch. Starý zákon bol zapísaný písmenkami na papiery / tabuli. Nový zákon je zákon duchovný zapísaný v našich srdciach – viac menej – u niekoho viac, u niekoho menej, u niekoho vôbec. Kristus svojim životom v nás zapisuje nový zákon do naších sŕc. Výsledkom toho má byť naša premena na Krista, aby sme mu boli podobný, taký ako bol on v evanjeliu.

To všetko je veľmi stručne len moje aktuálne porozumenie, over si to, lebo možno len trepem bludy. Nechcem nikoho zviesť, len tu diskutujeme.
none
61

56. milky945 18.07.2013, 23:04

Helenka 53:
Starý zákon vs. nový zákon.
Obidva sa líšia v obsahu a tiež v spôsobe naplnenia.

Nový zákon môže naplniť iba Ježiš jeho životom / pôsobením v nás, teda tento zákon sa môže naplniť iba s jeho pomocou cez Ducha Božieho. To je základný rozdiel oproti starému zákonu, ktorý mal byť naplnený človekom (vyvoleným národom Izrael). To sa mu darilo aj nedarilo, hoci to boli len telesné prikázania.

Čo sa týka obsahu a formy, starý zákon bol viac menej telesný pre náš h...

19.07.2013, 11:41
miky môžem ti k tomu pridať?
Starrý zákon : Oko za oko, zub za zub. Nový zákon, Ak ti nikto dá po tvári, nastv mu aj druhú stranu.
Alôebo: Nech prekliaty každý, kto ťa preklína a nech je požehnaný každý, kto ťa požehnáva. A nový: Milosrdenstvo chcem a nie obetu, milujte sa navzájom, ako so ja miloval vás.
Miluj blížneho svojho .......
👍: milky945
none
63

61. elemír 19.07.2013, 11:41

miky môžem ti k tomu pridať?
Starrý zákon : Oko za oko, zub za zub. Nový zákon, Ak ti nikto dá po tvári, nastv mu aj druhú stranu.
Alôebo: Nech prekliaty každý, kto ťa preklína a nech je požehnaný každý, kto ťa požehnáva. A nový: Milosrdenstvo chcem a nie obetu, milujte sa navzájom, ako so ja miloval vás.
Miluj blížneho svojho .......

19.07.2013, 11:43
Zase somto neopravil, prv než som to pustil a vystrekla mi blbosť. Ak ti NIEKTO dá po tvári NASTAV mu aj druhú stranu.
none
54
18.07.2013, 21:36
miky, ty absolútne netušíš, čo je to boh. Ježiš zomrel za to, aby každý hriech mal možnosť byť odpustený, ale usí sa pritom splniť podmioenka pri krste v jordáne, t.j. ľudia vyznávali Jánovi hriechy a on im povedal, čo majú robiť. To znamená, že hriech musí byť vyslovený a potom zmytý Ježišovou krvvou. To je dohoda Svätej trojice pri Jordáne a čo ty chceš proti takejto moci robiť ???? To si myslíš, že keď povýšiš ježiša na boha, že ti za to odpustí hriechy, ježiš predsa nie je príjmačom osôb, aby bral úplatky a poklonky, za ktoré bude odmeňovať. a odpúšťať hriechy. Na toto sa ja nikdy nebudem a nemôžem spoliehať, naopak ježiš to môže cítiť ako úrážku a čo potom s hriechmi ?
Celkove to máš pochopené úplne inak ako ja. Takže to by bola ťažká debata, lebo ja si myslím práve naopak, ak Ježiš nebol ako človek a netrpel, ako človek, tak potom čo,boh predsa nemôže trpieť a modliť sa k inému bohu, aby mu odňal tento kalich ! To nie, to sa mi pri takýchto debatách režu trenky do .... . Toto nie.
A ešte sa pýtaš, že čo potom je. Tridsať razy som ti tu napísal, aby si si prečítal Pavlov list Hebrejom. Ty to prečítaš a povie je boh. No nezabev by si ho ?
Milky,ježiš je boží syn, mesiáš, to povedal ústami Petra apoštola Jeho Otec, boh, keď sa Ježiš pýtal apoštolov, za koho ma pokladáte. Ale ak neveríte bohu otca ježiša krista, tak čo potom ?? To aj ty potom patríš medzi tých, čo sa dennodenne modlia:Otče náš, ktorý si na nebesiach, ale hneď za tým povedia, že boh je všade, aj v našej pivnici.
To už potom neostáva dodať nič iné, len že hľadíš na kríž a Krista nevidíš.
Rašej si kúp kolíriovej masti a natri si oči.
none
55
18.07.2013, 22:30
Elemír, nemýľ, Ježiš Kristus je aj Bohom - Otec, syn a duch svätý. Je to jedna a tá istá osoba. Vzal si telo z Márie Panny a má v sebe Ducha pravdy z Boha.
My máme oboch rodičov zo zeme. Ale Ježiš má Otca Boha. Boh je všade prítomný, on nemá absenciu.
My ostatní sme už len ratolesti, ak žijeme čo nám Ježiš prišiel zjaviť. Ak nie, nie sme ani ratolesti. Sme tam kde chceme byť. Zem a koniec, nič viac. Čítala som teraz klinickú smrť z roku 2010 tu uvedenú, je to tak, ja som ju tiež tak zažila ako uvádza ten 16 ročný chlapec, ja som mala 20.
none
64

55. Helenka 18.07.2013, 22:30

Elemír, nemýľ, Ježiš Kristus je aj Bohom - Otec, syn a duch svätý. Je to jedna a tá istá osoba. Vzal si telo z Márie Panny a má v sebe Ducha pravdy z Boha.
My máme oboch rodičov zo zeme. Ale Ježiš má Otca Boha. Boh je všade prítomný, on nemá absenciu.
My ostatní sme už len ratolesti, ak žijeme čo nám Ježiš prišiel zjaviť. Ak nie, nie sme ani ratolesti. Sme tam kde chceme byť. Zem a koniec, nič viac. Čítala som teraz klinickú smrť z roku 2010 tu uvedenú, je to tak, ja som ju tiež tak zaž...

19.07.2013, 11:52
55.
"Elemír, nemýľ, Ježiš Kristus je aj Bohom - Otec, syn a duch svätý. Je to jedna a tá istá osoba."

Helenka , kto a kedy prišiel s touto dogmou ??? Povedal to boh ? Povedal to Ježíš ? Helenka zisti si prosím súvislosti , a trošku si pozri aj genézu a históriu cirkvi. A napíš mi prosím kto je autorom tejto dogmy !!
none
57
19.07.2013, 07:45
helenka, toto forum je skoro ako bežný život, sú tu ľudia ktorých si vážim, lebo ma presvedčili svojou vierou a sú tu ľudia, ktorí ma proste nepresvedčili. Nebudem tu menovať celú historiu, odkedy som tu, ale ty si sa v poslednej dobe u mňa zaradila medzi tých, čo ma presvedčili. No a na tejto teme určite aj Milky a Astax, ktorý sa zatiaľ neohlásil, ale ak by aj, nečakal by som od neho niečo prevratné.
Takýto klasicky katolicizmus s dogmami, učeniami cirkvi podľa koncilov a hlavne, že ježiš je boh, som prežíval niekoľko rokov dozadu presne ako vy a nebolo toho, čo by ma presvedčil o niečom inom.
Ale akoby z ničoho nič, začal som písať veci o skladbe hmoty a to samozrejme nejde bez boha. Zo začiatku to boli len asi nejaké poznámky o kolobehu hmoty vo svetle evanjelia a postupne sa toho nazbieralo na knihu. Tak som sa rozhodol, že sa pokúsim o knihu, najprv len takú súkromný pokus a moja prvá predstava bola nejakých 150 strán.
Lenže začal som písať veci, ktoré ak som si na druhý deň prečítal, nechápal som, kde sa to vo mne vzalo a potom už som písal zo zábavy pre seba samého, že čo napíšem ďalej.
Namiesto 150 strán toho bolo vyše 500 a nakoniec rôznymi škrtami sa mo podarilo zreedukovať na 325 strán. Samozrejme, že nemám odkiaľ zohnať peniaze na vydanie a našiel som jedno vydavateľstvo na internete a podpísal som s nimi aj licenciu, že mi to vydajú, ale iba ak sa vzdám nároku na honorár, lebo honorár budu vlastne náklady na vydanie. Dokonca som chcel dať do zmluvy nejaké ohraničenie na vydanie, že ak to nevyjde do dvoch rokov, tak mi to vrátia, ale o tom nebola šanca z ich strany. Je to tam vyše roka a naposledy mi bolo povedané, že pokiaľ majú dostatok autorov, čo si vydanie platia, nemôžem prísť na rad, lrebo aj oni musia z niečoho žiť. TaKže to pokladám za beznádejné a prišiel som o to takýmto systémom dnešného typu podnikania a navyše, asi 40% toho prestalo byť po roku 2012 aktuálne, lebo ak si pamätáš ten humbuk o konci sveta. Ale autorsky to je touto licenciou umrtvené.
No a tam som rozoberal tiež, ale iným spôsobom tiež tieto cirkevné záležitosti a ak by to teraz vyšlo, už by to nebolo, čo som dnes ja, pretože nielen doba pokročila, ale hlavne vďaka tomuto foru a mnohým ateistom mi bol poskytnutý trošku iný uhol pohľadu na celú vec. Takže aj vďaka ateistom už to nie je to pravé makové, čo by som si predstavoval. A škola v tomto smere od ateistov je neoceniteľná, pretože vtedy by som nikdy nepredpokladal, že v koľkých ľuďoch je až taká, priamo bolestná, nenávisť voči cirkvi, Bohu, atď. Zostalo tam veľa dobrých vecí a bolo by to dobre všetko odznova prejsť, ale som 62 ročný invalid, a síly ubudajú geometrickou rýchlosťou.
Takže som sa spoľahol aspom na toto forum s tým, že takmer okamžite mám reakcie na moje názory, čo by v knihe bolo takmer nemožné a vlastne systém komunikácie s knihou je oveľa zložitejší, ako toto.
Pri písaní sa mi však udiali zvláštne veci. Prvé čo ma prekvapilo, bol vysoký dôraz na úlohu satana pri našom spasení a teda systém jeho klamstva a lži a že je schopný oklamať aj tých najsvätejších, vrátane čohokoľvek vysokého v cirkvi. Doslova som sa bál o tom písať a nebolo treba dlho čakať a prišlo, čoho som s bál. Jeden deň pri písaní som pocítil akýsi pocit šialenstva a obrovskej bolesti v hlave, bolo to len krátko, lebo som zrazu pocítil, že ma zo zadu niekto silno potriasol za plecia a s krikom mi povedal, s týmto sa nikdy nezahrávaj. V momente som bol spotený od strachu na nitku. Obzrel som sa a za mnou nikto, bol som v miestnosti, aspom vizuálne, sám.
Potom mi bolo jasné,teda aspom tak som si namýšľal, odkiaľ sú tie veci čo píšem a nechápem, kde sa to vo mne vzalo.
To bolo tesne pred tým, ako som to písanie chcel ukončiť a pokúšať sa robiť z toho knihu. Bolo to asi 200 strán, ktoré som chcel redukovať na 150.
Ale potom keď už som si myslel, že zajtra to bude určite hotové, stále bolo a teraz napíš toto a potom zase toto a ťahalo sa to skoro rok a bolo z toho tých 500 či 600 strán.
V podstate nie vždy som súhlasil s tým, čo píšem, ale nakoniec vždy som si to nechal odležať a neustále som všetko porovnával s evanjeliom a nakoniec som to tam predsa našiel ako pravdivé, teda pre mňa, že som s tým nakoniec súhlasil.
Najvážnejší konflikt medzi nami nastal, keď mi bolo dané, aby som napísal, že Ježiš nie je boh. To som vyskočil od počítača a povedal som si, že toto nikdy nemôžem napísať. A skutočne chodil som ako obarený, zo slzami v očiach a nemal sopm sa s kým o tom poradiť. keď som jednému blízkemu priateľovi iba naznačil, že čo píšem, tak mi okamžite chcel volať exorcistu. Ale niekedy mi pripadolo, akoby všetky situácie okolo mňa niekto riadil a k tomu stretnutiu s exorcistom nedošlo, napriek tomu, že som akosi vo vnútri dúfal, že ako mi to pomôže. Potom som pocítil to najhoršie, čo môže veriaci pocítiť, prestala odozva na moje modlitby, v kostole na omši som sedel ako v kine na nudnom filme, všetko vrátane moje finančnej situácie sa začalo rapídne zhoršovať. Asi po dvoch týždňoch som znova zapol počítač a hľadel som hodiny na to a nič. Nakoniec so si zobral znova evanjeliu a začal som listovať starnu po strane a hľadať zmieknku o tom, kde je napísané, že ježiš je boh. Nič som nenašiel a keď som si prečítal Pavlov list židom v tom duchu, či je Ježiš boh, alebo nie je, zrazu mi bolo všetko jasné, že Ježiš predsa nie je Boh. Ale že je pre nás bližší a dôležitejší v tejto našej pozemskej situácii, ako jeho Otec, ktorý je vzdialený na nebesiach a jeho moc sa na nás prejaví, až prídeme k nemu, ale bez Ježiša to nie je možne sa k nemu dostať.
Potom som išiel do mesta na prvú omšu, ktorá sa slúžila a po príjmaní som sa zložil do lavice ako obvykle a zrazu som pocítil, akoby ma niekto poklepal po pleci a povedalm mi, že tu máš za to odmenu. najprvo som nechápal a potom som sa otočil a vedaľ stáli moji rodičia, ktorí zomreli len pred niekoľkými rokmi. S obidvoma som s tak vrúcne objal, ako nikdy v živote pred tým, keď žili. Samozrejme, že to bol všetko iba akýsi duchovný zážitok z ktorého som sa prebral, keď mi tiekli z očí slzy ako hrach a kvapkalo to pod lavicu.
Takže takto som ja prišiel k presvedčeniu, že Ježiš nie je Boh no a potom prišli dogmy a vôbec úplne iný pohľad na cirkev. Zrazu vidím na cirkvi to najdôležitejšie, čo človek vôbec môže mať, ale zároveň aj veľa chýb, ktoré je treba odstrániť.
Najväčší problém je v tom, že u mňa sa to stalo takýmto bolestným spôsobom, ktorý sa nakoniec šťastne skončil, ale keď si predtavím, že takí, ako ty helenka, miilky, astax a vôbec 99,99 % katolíkov nebude možné presvedčiť, ako som sa zo začiatku nedal presvedčiť ja. Aj v tejto téme napríklad: milky prečíta to isté a vidí úplne iné, ako ja.
Ja osobne to teraz vidím, že to, že som veril, že ježiš je boh je ten najpremyslenejší klam samotného stana, aby držal v jeho klamstve aj tých najsvätejších. nejde o mňa, ja som nič, ja som jeden z miliardy, ale ide o najvyššiu cirkevnú hierarchiu a tam zmena myslenia týmto smerom je ..... To vlastne môže posúdiť každý. Ja som to pochopil, keď som si v tomto duchu a s týmto zámerom v kľude prečítal evanjelium a Pavlove listy, ale koľkí to takto prečítali, a koľko rázy som to ja pre nimi takto prečítal, a nikdy mi ani len na um neprišlo, aby som na základe tohoto ,prečítania začal rozmýšľať o tom, či je Ježiš boh ,alebo nie je.
Aj toto všetko, čo tu píšem sú moje osobné duchovné zážitky a stačí ich zmazať mávnutím ruky. Ale viera v Boha je tiež duchovný zážitok, ale u koľkých veriacích by sa to dalo zmazať mávnutím ruky ?? Myslím že je to väčšina, ktorá sa nedá o tomto presvedčiť, ibaže to ja vo svojích vidinách vidím ako problém, že sa nikdy nenaplnia Fatimské zjavenia.
Áno, pre katolicizmus, teda ak základom katolicizmu sú dogmy a viera, že Ježiš je boh a rôzne iné učenia cirkvi k tomu.
Ja som tu mal aj tému Tridentského koncilu a mne z toho vychádza, ža nie všetko bolo zlé podľa tohoto ducha, viacej tam bolo vecí dobrých, ako napríklad liturgia, ktorá by sa mohla opraviť iba o tieto detaily.
Raz som sa tak nad tým zamyslel a položil som otázku tej duchovnej osobnosti, čo stáva za mnou, že čo potom ostane z cirkvi, ak by sa tieto veci naozaj zrušili. A odpoveĎ: Predsa evanjelium, čisté evanjelium, nič iné iba evanjelium.
No a na tomto stojí a padá moja viera a moje prevsedčenie, ale aj obavy, aby sa nenaplnili hrôzy predpovedí o skorom katastrofálnom konci ľudstva na tejto zemi, pokiaľ sa nenaplnia fatimské zjavenia.
A vyhliadky ? tiež katastrofa. Veď v zjavení bolo povedané, že ak sa nenaplní všetko príde hroznejšia vojna, ako bola vtedy ešte tá prvá nedokončená. A zľakol sa niekto ? Nikto. Zbytočnu vojnu si ľudstvo odbilo a tak isto strašenia o katastrofách a vyhynutí ľudstva sa nikto nezľakne a tak isto si to odbijeme.
A možno by si pri tom stačilo sadnúť a v kľude si prečítať evanjelium, lenže my to robíme už dve tisícročia takto a koľkí tam uvedeli to, čo ja , a koľkorát som to ja prečítal pred tým a nevidel som to, čo vidím teraz.
Koľko rát som mal už život na hrane, dokonca som dvakrát zomrel od bolesti po dopravnej nehode, a po tom, čo som bol na druhej strane, nenávidím tento svet a neviem sa dočkať, kedy tam už zostanem, Mám síce niekde na pozadí značný strach, lebo som bol dlhé roky ateistom a ani teraz ako veriaci by som možno nebol ten najlepší príklad, ale napriek tejto obave by som to okamžite bral.
none
71

57. elemír 19.07.2013, 07:45

helenka, toto forum je skoro ako bežný život, sú tu ľudia ktorých si vážim, lebo ma presvedčili svojou vierou a sú tu ľudia, ktorí ma proste nepresvedčili. Nebudem tu menovať celú historiu, odkedy som tu, ale ty si sa v poslednej dobe u mňa zaradila medzi tých, čo ma presvedčili. No a na tejto teme určite aj Milky a Astax, ktorý sa zatiaľ neohlásil, ale ak by aj, nečakal by som od neho niečo prevratné.
Takýto klasicky katolicizmus s dogmami, učeniami cirkvi podľa koncilov a hlavne, že ježiš ...

19.07.2013, 14:17
elemír, pači sa mi ako píšeš.
Cirkev, ktoru založil Ježiš, je založena na zjavení, že Ježiš je syn boží.Takuto cirkev nepremožu ani brany pekelne.
Toto zjavenie prichadza priamo od otca.Kto ma to zjavenie, už nema problemy stým,ci jeJ ežiš boh, alebo nie je.
Boh otec prisiel na tento svet ako clovek,/zoslal svojho syna Ježisa/
Dal nam všetko čo mal/seba sameho/
Boh bol zaroven ako otec na nebesiach,a zaroven ako clovek na zemi. Komunikovali medzi sebou pomocou tretej boziej osoby a to ducha. Uloha ježisa nebola jednoducha, bol uplne v jednu chvilu vyprazdneny a opustený vsetkými.V gecemanskej zahrade potil krv,lebo vedel že to bude kruté, bol ako clovek, ktory sa boji bolesti, ale on neustupil, urobil to co urobiť ma. Stala sa užastna vec, že jeho preliata krv je platna stale,nie je to už len krv zvierat,ktore boli obetovane v starom zakone, a neodstranovala hriech,len prikryvala na jeden rok.
Krv ježisa je platna stale a odstranuje hriech uplne.
Hla baranok boži,ktorý snima hriechy sveta.
Ak niekto vynecha z boha otca co len jednu osobu, nikdy nemože pochopiť dielo bozie.
Clovek,ktory uverí tomu evanieliu/evanielium je mocou bozou na spasenie kazdemu veriacemu/, može byt na tejto zemi ako ježiš a može dokonca ciniť take skutky ako on./dokonca vatsie/
Ako sa to može stať? Nedaj sa zlakať ziadnou dogmou, drz sa stale evanielia. Možeš obdrzat ducha bozieho, tak ako jeziš.
/ani jezis nekonal ziadne zazraky a uzdravenia az kym nezosadla na neho holubica./bol pokrsteny D.S./
On sa nemusel dat pokrstiť na odpustenie hriechov u jana/on hriech nemal/ ale ucinil tak ako sa to ma robiť.
Vdaka tomu bozie dielo na zemi rastie,a nikto to nezastaví.To je ta prava cirkev, zložena z takychto ludi/živych kamenov/
ozivenych D.S.Ludia sa stavaju nielen sucastou bozieho tela,ale aj jeho diela.Clovek takto vstupi do bozieho diela,ktore sa vyvija stale. Je to ako ked pozeras na nejaky film a ty maš možnost vstupit do jeho deja./clovek ma tak možnosť rozmnožiť talenty,ktore dostal a prinasať bohu ovocie....
none
73

71. 19.07.2013, 14:17

elemír, pači sa mi ako píšeš.
Cirkev, ktoru založil Ježiš, je založena na zjavení, že Ježiš je syn boží.Takuto cirkev nepremožu ani brany pekelne.
Toto zjavenie prichadza priamo od otca.Kto ma to zjavenie, už nema problemy stým,ci jeJ ežiš boh, alebo nie je.
Boh otec prisiel na tento svet ako clovek,/zoslal svojho syna Ježisa/
Dal nam všetko čo mal/seba sameho/
Boh bol zaroven ako otec na nebesiach,a zaroven ako clovek na zemi. Komunikovali medzi sebou pomocou tretej boziej o...

19.07.2013, 14:52
71.
Veriaci. Kedy založil Ježiš cirkev ??
Ak ju založil , prečo je zmienka o tom iba v Matúšovom evangeliu ?? ( Mimochodom preto ho kňazi najčastejšie citujú :-))) ) A to že Matúš nie je evangelium prvé v poradí je historicky známi fakt , ktorý nepopierajú ani cirkevne autority. Autor vychádzal z Markovho evangelia , a v ňom nie je o Petrovi ako skale ŽIADNA zmienka !!

"Boh otec prisiel na tento svet ako clovek,/zoslal svojho syna Ježisa/"
Táto veta nemá žiadny zmysel , zamysli sa nad ňou!!

"Boh bol zaroven ako otec na nebesiach,a zaroven ako clovek na zemi. Komunikovali medzi sebou pomocou tretej boziej osoby a to ducha."
Táto veta je tiež úplná absurdita , zamysli sa nad ňou !! V odborných kruhoch sa tomu hovorí schizofrénia , rozdvojenie osobnosti. V prípade ktorý uvádzaš je to dokonca roztrojenie osobnosti !!

"On sa nemusel dat pokrstiť na odpustenie hriechov u jana/on hriech nemal/ ale ucinil tak ako sa to ma robiť.
Vdaka tomu bozie dielo na zemi rastie,a nikto to nezastaví.To je ta prava cirkev, zložena z takychto ludi/živych kamenov/"

Už to že sa narodil znamená , že bol poznačený dedičným hriechom ako všetci ostatný ľudia !! V opačnom prípade boh urobil neférovú výnimku !! Ak teda Ježiš nebol človekom , nemohol cítiť ako človek a teda nevie čo človek prežíva.

AKO TO TEDA JE ??
none
75

73. 19.07.2013, 14:52

71.
Veriaci. Kedy založil Ježiš cirkev ??
Ak ju založil , prečo je zmienka o tom iba v Matúšovom evangeliu ?? ( Mimochodom preto ho kňazi najčastejšie citujú :-))) ) A to že Matúš nie je evangelium prvé v poradí je historicky známi fakt , ktorý nepopierajú ani cirkevne autority. Autor vychádzal z Markovho evangelia , a v ňom nie je o Petrovi ako skale ŽIADNA zmienka !!

"Boh otec prisiel na tento svet ako clovek,/zoslal svojho syna Ježisa/"
Táto veta nemá žiadny zmysel , za...

19.07.2013, 16:07
Ako to teda je? Nemaš to zjavenie od otca. Možes povedať bohu Abba Otče?
telesny clovekako ty /neber to ako uražku/ nemôže chapať duchovne veci, su mu blaznovstvom.
Ježiš nebol poznačeny dedicným hriechom,pretože sa nenarodil z vole muža, ale s Boha.
Aj napriek tomu citil ako clovek.....s jedinym rozdielom, nemal hriech, a obetoval sa za hriechy vsetkych ludí.Presiel šeolom a nenasli na nom hriechu.....porazil smrť. Od tejto chvile ako sa to stalo satan vie, že je zle. Mnoho ludi ale o tom nevie a su stale pod jeho klamanim, nerozpoznaju pravdu od zleho.Ale to sa mení od chvile, ked prijmes tuto obetu, uznaš svoju hriesnosť, a podakujes Ježisovi, ze on aj za teba isiel na križ.To my sme mali byt na tom križi nie on.
rim 6-23 odplatou za hriech je smrťa darom božej milosti je vecny život v nasom panovi Jezisovi Kristovi.
none
77

75. 19.07.2013, 16:07

Ako to teda je? Nemaš to zjavenie od otca. Možes povedať bohu Abba Otče?
telesny clovekako ty /neber to ako uražku/ nemôže chapať duchovne veci, su mu blaznovstvom.
Ježiš nebol poznačeny dedicným hriechom,pretože sa nenarodil z vole muža, ale s Boha.
Aj napriek tomu citil ako clovek.....s jedinym rozdielom, nemal hriech, a obetoval sa za hriechy vsetkych ludí.Presiel šeolom a nenasli na nom hriechu.....porazil smrť. Od tejto chvile ako sa to stalo satan vie, že je zle. Mnoho ludi al...

19.07.2013, 16:27
verieci 75: Škoda len že si takto obsažne nereagoval v mojej poslednej alebo predposlednej téme. Máš vo zvyku obsažne odpovedať iba neveriacim alebo elemirovi. Nič to, spýtam sa tu, čo robil Ježiš tri dni od smrti po vzkriesenie?
none
78

75. 19.07.2013, 16:07

Ako to teda je? Nemaš to zjavenie od otca. Možes povedať bohu Abba Otče?
telesny clovekako ty /neber to ako uražku/ nemôže chapať duchovne veci, su mu blaznovstvom.
Ježiš nebol poznačeny dedicným hriechom,pretože sa nenarodil z vole muža, ale s Boha.
Aj napriek tomu citil ako clovek.....s jedinym rozdielom, nemal hriech, a obetoval sa za hriechy vsetkych ludí.Presiel šeolom a nenasli na nom hriechu.....porazil smrť. Od tejto chvile ako sa to stalo satan vie, že je zle. Mnoho ludi al...

19.07.2013, 16:35
75.
Neodpovedal si na prvú časť otázky ! Asi preto že na ňu odpovedať nevieš a nemôžeš !

"Ako to teda je? Nemaš to zjavenie od otca. Možes povedať bohu Abba Otče?
telesny clovekako ty /neber to ako uražku/ nemôže chapať duchovne veci, su mu blaznovstvom."

Teraz sa neuraz Ty , ale toto je znova Tvoja absolútne nič nehovoriaca a bezobsažná odpoveď. Ty teda nie si telesný človek ako ja. Ty teda nekonzumuješ potraviny , nevylučuješ prirodzeným spôsobom , zrejme žiješ zo vzduchu a otčenáša ?!

Či chceš , alebo nie , či boh splodil Ježiša prirodzením , alebo božím dychom aj tak prišiel na svet z nečistého a dedičným hriechom obdareného človeka. Teda Márie !! Čo robil Ježiš do 33 roku jeho života ? Nebol adolescent ? Nemal prirodzené ľudské pudy ? Ak nie potom nemohol cítiť ako človek , potom nevedel čo je to láska k žene ( alebo mužovi :-))) ).

Ako chceš teda šíriť evangelium , keď na prirodzenú zvedavosť človeka odpovedáš , nie zrozumiteľnou a ľudským rozumom pochopiteľnou rečou , ale iba slovami " nie si duchovný človek , iba uver , nemôžeš chápať duchovne .... bla bla bla ?
none
82

78. 19.07.2013, 16:35

75.
Neodpovedal si na prvú časť otázky ! Asi preto že na ňu odpovedať nevieš a nemôžeš !

"Ako to teda je? Nemaš to zjavenie od otca. Možes povedať bohu Abba Otče?
telesny clovekako ty /neber to ako uražku/ nemôže chapať duchovne veci, su mu blaznovstvom."

Teraz sa neuraz Ty , ale toto je znova Tvoja absolútne nič nehovoriaca a bezobsažná odpoveď. Ty teda nie si telesný človek ako ja. Ty teda nekonzumuješ potraviny , nevylučuješ prirodzeným spôsobom , zrejme žiješ zo vz...

19.07.2013, 18:04
co sa tyka zalozenia cirkvy teraz by som neodbocoval .Nevyhodou takychto debat na fore je že sa tažko udrziava myslienka.Kazdy chce pridat to svoje/ja tiež a potom je z toho vela tem v jednej.
otazka znovuzrodenia ti nieco hovorí? Ver ze sa to deje.Ludia dostavaju novu mysel,nove srdce,su schopní vnimať boziu pritomnost....
Co sa tyka mmojho štylu pisania, neohaňam sa veršami/samozrejme su doležite/ ale chcem pisat tak aby ta litera "nezabijala"
pretoze slovo bozie bez ducha je mrtve, cloveku vela nehovorí. Musi byt duch ,čo to slovo oživuje.
Ak chces môzem svoj niektory prispevok okomentovať božim slovom.
none
83

82. 19.07.2013, 18:04

co sa tyka zalozenia cirkvy teraz by som neodbocoval .Nevyhodou takychto debat na fore je že sa tažko udrziava myslienka.Kazdy chce pridat to svoje/ja tiež a potom je z toho vela tem v jednej.
otazka znovuzrodenia ti nieco hovorí? Ver ze sa to deje.Ludia dostavaju novu mysel,nove srdce,su schopní vnimať boziu pritomnost....
Co sa tyka mmojho štylu pisania, neohaňam sa veršami/samozrejme su doležite/ ale chcem pisat tak aby ta litera "nezabijala"
pretoze slovo bozie bez ducha je mrtve...

19.07.2013, 18:10
82.
V príspevku 71. píšeš že Ježiš založil církev. Takže to nebude odbočka ale priama odpoveď dúfam ! CHCEM , prosím niektoré svoje príspevky okmentuj božím slovom !!!!
none
86

83. 19.07.2013, 18:10

82.
V príspevku 71. píšeš že Ježiš založil církev. Takže to nebude odbočka ale priama odpoveď dúfam ! CHCEM , prosím niektoré svoje príspevky okmentuj božím slovom !!!!

19.07.2013, 20:28
ok tu maš nieco pociatkoch krestanstva
Po nanebovstúpení Pána sa začala formovať prvotná církev kresťanov. Tvorili ju prevažne Ježišovi učeníci spolu s tými, ktorí kladne reagovali na kázanie apoštolov. Ako prvé bolo založené spoločenstvo v Jeruzaléme. Skupina pokrstených veriacich vzbudzovali dojem sekty vo vnútri judaizmu, v Skutkoch sa o nej píše ako o "nazorejskej sekte" 1

Cirkev sa začala rozrastať a jej členmi sa stali i kňazi a farizeji. Sk 6:7; 15:5; 21:20. Od samotného počiatku boli medzi nimi i grécky hovoriaci židia z diaspóry, ktorí z rôznych príčin prebývali v Jeruzaléme. Väčšina z nich bola majetnejšia ako židia jeruzalémski a prispievali do spoločnej pokladnice. Bolo nutné ustanoviť komisiu, ktorá by rozdelovala podporu tým, ktorí ju potrebovali. Podľa mien týchto členov komisie 2 išlo o spomínaných helénistov (grécky hovoriacich židov). Práve tento moment naznačuje, ako Evanjelium presiahlo úzke hranice judaistického kresťanstva. Okrem rozdeľovania podpory, mali títo siedmi zastávať v spoločenstve i službu okolo "stolov". Nešlo o nič viac ako o vnútorný poriadok v spoločenstve aby tí, ktorí boli poverení službou slova sa jej mohli plne venovať a tí, ktorí boli v spoločenstve prítomní mohli (ako bolo zvykom) prijať pohostenie bez toho aby vyrušovali a bez toho aby sa cítili byť o niečo ukrátení voči iným. 3

Po ukameňovaní Štefana a následnom prenasledovaní nasledovníkov Krista, to znamenalo rozptýlenie najmä helénistickej časti jeruzalémskej cirkvi. Filip, jeden zo siedmych priniesol Evanjelium do Samária a šiel kázať na pobrežie a došiel až do pohanskej Ceasereje. Helénisti odišli i do Antiochie a tam kázali pohanom.

V roku 49, bolo nutné vyriešiť otázku dodržiavania Zákona u pohanov. Bolo rozhodnuté, že židovskí kresťania majú i naďalej obrezávať svoje deti a dodržiavať Zákon, ale u pohanov sa toto vyžadovať nebude, s výnimkou oblasti sexuálnej čistoty a modlárstva4. Keďže sa rozhodovalo v Jeruzaléme, môžeme povedať, že miestne spoločenstvo malo prioritné postavenie vo veciach morálky a viery voči iným, novozaloženým spoločenstvám.


1Nazorejská sekta; V Sk 24:5 sa hovorí o sekte, v súvislosti s miestom Nazaret (Mat 2:23). Podobne ako boli ľudia pomenovávaní podľa miesta odkiaľ pochádzali, boli i pomenovávaní podľa toho ku komu inklinovali. Preto boli kresťania označovaní ako "nazorejskí" či sektou Nazaretskou, alebo "galilejskí" (porov. Sk 1:11 s Mat 26:69).
2Sk 6:5; Štefan, Filip, Próchor, Nikanor, Timón, Parmén, Mikuláš.
31Kor 11:21, 33-34.
4Sk 21:25.

Prvotná cirkev v Antiochii

Antiochia sa stala modelom "novej Cirkvi" aký sa rozšíril po celom svete. Založili ju helénistickí židia a po prvýkrát boli okolím pomenovaní "kresťania teda Kristovci". Medzi Antiochiou a Jeruzalémom existovali dôležité spojovacie väzby. Prichádzali tam poslúžiť slovom proroci z Jeruzaléma, tak isto Peter a vyslanci Jakuba i návštevníci z radov farizeov. Naopak Antiochia pomáhala v dobách hladu jeruzalémskemu spoločenstvu či sa na nich obracala so žiadosťou o vyriešenie sporných otázok Zákona. Nie náhodou práve z Antiochie vyplával Barnabáš a Pavel na svoju misijnú cestu do Malej Ázie, druhú cestu zahájil a ukončil tak isto z Antiochie. I na tretiu sa vydáva z tohoto pozoruhodného mesta. Antiochia sa tak stala modelom Evanjelizačného poslania pre oblasť pohanov.

Spoločenstvá a cirkvi v počiatkoch

Okrem Antiochie existovali a vznikali spoločenstvá na mnohých miestach. Pozrime sa v stručnosti na tie, ktoré sú menované v Písme Svätom.

Efez

V r. 52 v rámci svojej tretej misijnej cesty navštívil mesto apoštol Pavel a po dvojročnom pobyte tu zanechal Akvilu a Priscilu. Efez sa stal základňou pre Evanjelizáciu celej provincie Azie. Rozšírenie kresťanstva, ktoré odmietalo synkretizmus 5 začalo vyvolávať nepriateľstvo už fungujúcich náboženských smerov. V dobe Pavlovho pobytu v Efeze prišlo k rozšíreniu kresťanstva do Kolos. Po jeho odchode ostal v Efeze Timoteus a neskôr sa mesto stalo základňou Jána, ktorý spravoval sedem popredných zborov v Ázii.

Potiaže cirkvi v Efeze spôsobovali falošní apoštolovia, ktorí zastávali názor, že kresťan môže pod nátlakom pristúpiť na kompromis s pohanskou mocou. Efezskí boli vytrvalí, ale chýbala im láska.


5Synkretizmus;Prekrývanie vieroučných myšlienok a smerov.

Rím

Podľa NZ sa nedá s určitosťou povedať ako vznikol zbor v Ríme. Nenachádzame v Písmach zmienky o tom kto bol biskupom a ako praktikovali vieru. Prvé kontakty Pavla s Rímskym zborom vznikly v dobe jeho pôsobenia v Efeze (Sk 18:2) Priscila a Akvila museli odtiaľ odísť v dobe, keď Claudius vyhnal židov. To len potvrdzuje fakt, že kresťanské spoločenstvo v Ríme existovalo už za čias pôsobenia Pavla. Rímske spoločenstvo sa skladalo jak zo židov tak i z pohanov, mohli ho založiťkresťania, ktorí sa obrátili o Letniciach a vrátili sa domov do Ríma s radosťou z novo nájdenej viery. Akékoľvek tvrdenie, žeby Peter založil rímsky zbor musíme rozhodne poprieť s poukazom na to, že dobe Claudiovho Ediktu, bol Peter ešte v Jeruzaléme. V liste Rimanom sa hovorí o zhromažďovaní po domoch a tieto skupinky boli základom rímskeho spoločenstva. Keď Pavel dorazil na svojej poslednej ceste do Ríma, prišli mu bratia v ústrety. (Sk 28:15) Zbor, spoločenstvo teda existovalo a až do obdobia veľkého prenasledovania požívalo toleranciu zo strany svetskej moci.

Korint

Staroveká literatúra vykresluje Korint ako mesto nerestí. Takúto povesť získal od svojho tradičného soka Atén a tak môžeme konštatovať, že Korint na tom nebol horšie a ani lepšie ako ostatné stredomorské mestá.

Podľa svojho zvyku začal Pavel kázať v synagóge a presviedčal židov i grékov. (Sk 18:4) Po príchode Sílasa a Timoteusa začali židovskí predstavitelia Pavlovi brániť, aby používal synagógu pre svoje kázanie. Apoštol sa od nich odlúčil a presunul sa o niekoľko domov ďalej do domu Tita Justa spolu s celou radou židovských konvertitov. Toto spoločenstvo sa stalo jadrom nového kresťanského zboru v Korinte. O problémoch korintského spoločenstva sa viac dozvedáme z listu Korinťanom. Ich zdrojom bol gnosticizmus.

Filipy

Cirkev vo Filipách vznikla počas Pavlovej druhej misijnej cesty. (Sk 16:12-40) Apoštol mal na svojej ceste videnie, kde ho nejaký makedónec žiadal o pomoc (Sk 16:9). Pavel túto žiadosť pochopil ako Boží príkaz a vyrazil na cestu. Filipy sú v tej dobe najvýznamnejším mestom Makedonie. Bolo to prvé rímske mesto, v ktorom Pavel kázal, prvé mesto kde na kázeň nepoužil synagógu, ktorá tam jednoducho nexistovala. Po Pavlovom odchode dostal zbor na starosti Lukáš. Tak ako žiadne iné spoločenstvo i Filipské sa potýkalo s problémami, predovšetkým zapríčinenými rozpormi medzi členmi zboru. Presvedčenie filipských o vlastnej dokonalosti sa zakladalo na gnosticiziovanej eschatológii, ktorá budúcu nádej kresťanov nahrádzala prítomnou skúsenosťou. Ani oni sa nevyhli prenasledovaniu a útokom zo strany okolného sveta.

Tessalonika

Pavel spolu so Sílasom prešli do Tessaloniky po nedobrovolnom opustení Filíp. Ako inak, zamierili do hlavného mesta rímskej provincie Makedonie a kázať počali v židovskej synagóge. Ich úspech v evanjelizácii však podráždil vedenie židovskej obce, ktorá obvinila tých, ktorí uverili v Krista z buričstva proti cisárovi. Išlo iba o prekrútený výklad Ježíšovho mesiášského nároku v spojení s politikou tej doby. Táto obžaloba nemala okamžitý efekt, ničmenej viedla k prerušeniu Pavlovej misijnej činnosti a odchodu do Berie.

Ázia

Na záver sa pozrieme na cirkvi v Ázii. Pergamon, Thyatira, Sardy, Smyrna, Efez, Filadelfia, Laodikea, Kolosy.
Keď sa povie Ázia, iste si každý predstaví celý kontinent. V NZ toto označenie predstavuje rímsku provinciu zaberajúcu časť poloostrova Malej Ázie s hlavným mestom Efezom. Išlo predovšetkým o grécke štáty, ktoré spočiatku rimania vykorisťovali, ale v dobe NZ sa ich bohatstvo ešte zväčšilo a staly sa svetovými strediskami helénizmu.

Kresťanské zbory boli zakladané najskôr iba v správnych centrách provincie. Všetky tri metropolitné strediská - Pergamon, Smyrna a Efez maly kresťanské zbory ako prvé.
Pergamon mal štatút najdôležitejšieho náboženského centra, kým naopak Efez bol hlavným centrom obchodu. Sardy boli centrom židovskej diaspóry v Malej Ázii. Tá sa stavala proti "novému" náboženstvu, podobne ako vo Filadelfii a Smyrne. Nebezpečenstvo predstavovalo uchylovanie sa ku kompromisom pod tlakom pohanstva v oblasti viery. To mohlo viesť k modlárstvu a amorálnym praktikám. Dialo sa tak v Thyatíre, Pergamone, Laodikeji a Kolosách. Do Laodikeji preniklo Evanjelium z Efezu, ešte za čias kedy tam pobýval Pavel, podobne ako do Kolós prostredníctvom Epafry.

V rannej cirkvi našli ohlas náuky na základe prelínania židovského, gréckeho a frýžskeho obyvateľstva, preto sa na ne obracia pisateľ listu Zjavenia Ján s jednotlivými výtkami, kým v prípade Kolós to urobil už apoštol Pavel vo svojom liste Kološanom, ktorým čelil hrozbe špekulatívneho kacírstva a modlárstva.
none
88

86. 19.07.2013, 20:28

ok tu maš nieco pociatkoch krestanstva
Po nanebovstúpení Pána sa začala formovať prvotná církev kresťanov. Tvorili ju prevažne Ježišovi učeníci spolu s tými, ktorí kladne reagovali na kázanie apoštolov. Ako prvé bolo založené spoločenstvo v Jeruzaléme. Skupina pokrstených veriacich vzbudzovali dojem sekty vo vnútri judaizmu, v Skutkoch sa o nej píše ako o "nazorejskej sekte" 1

Cirkev sa začala rozrastať a jej členmi sa stali i kňazi a farizeji. Sk 6:7; 15:5; 21:20. Od samotného poči...

20.07.2013, 04:48
86.
Stále tam nevidím organizačný príspevok Ježiša.
none
90

88. 20.07.2013, 04:48

86.
Stále tam nevidím organizačný príspevok Ježiša.

20.07.2013, 12:15
veľa vecí este nevidíš Kaki......
none
110

90. 20.07.2013, 12:15

veľa vecí este nevidíš Kaki......

21.07.2013, 06:31
90,
Vieš skopírovať text do fóra nie je problém !! Stále ostáva otázka ( ale už som si zvykol že priamym otázkam sa vyhýbaš :-))) ) , aj keď tu uvedieš citácie , KTO ZALOŽIL CIRKEV ?? A stále som nepostrehol ten komentár božieho ducha k niektorému Tvojmu príspevku !

71.
Veriaci. Kedy založil Ježiš cirkev ??
Ak ju založil , prečo je zmienka o tom iba v Matúšovom evangeliu ?? ( Mimochodom preto ho kňazi najčastejšie citujú :-))) ) A to že Matúš nie je evangelium prvé v poradí je historicky známi fakt , ktorý nepopierajú ani cirkevne autority. Autor vychádzal z Markovho evangelia , a v ňom nie je o Petrovi ako skale ŽIADNA zmienka !!

Radšej som ti otázku zo 71. - čky zkopíroval ešte raz , aby si vedel o akú ide !!!! Ale tejto otázke sa vyhýba KAŽDÝ predstaviteľ a reprezentant cirkevného usporiadania. Ty iba potvrdzuješ PRAVIDLO : Čo je nepríjemné na to neodpovedať , alebo nereagovať. Inak v dodržiavaní tohoto pravidla si skutočne dobrý
none
112

110. 21.07.2013, 06:31

90,
Vieš skopírovať text do fóra nie je problém !! Stále ostáva otázka ( ale už som si zvykol že priamym otázkam sa vyhýbaš :-))) ) , aj keď tu uvedieš citácie , KTO ZALOŽIL CIRKEV ?? A stále som nepostrehol ten komentár božieho ducha k niektorému Tvojmu príspevku !

71.
Veriaci. Kedy založil Ježiš cirkev ??
Ak ju založil , prečo je zmienka o tom iba v Matúšovom evangeliu ?? ( Mimochodom preto ho kňazi najčastejšie citujú :-))) ) A to že Matúš nie je evangelium prvé v poradí ...

21.07.2013, 08:01
dostavaš odpovede kaki, ale ty chceš pocuť ine kaki.
Jeziš zalozil svoju cirkev na skale, čo je tou skalou kaki? Je tou skalou Peter, ktoremu Ježiš vzapati povedal,odid o do mna satane? Alebo tou skalou je zjavenie, ktore prichadza od otca, ze kristus je boži syn? co si mysliš kaki?
vies to vstrebať, alebo budeš buchať do otaznikov a vykricnikov? Si viac ako orangután kaki, čo sa stazuješ? Možeš byť ešte viac, ak zmobilizuješ v sebe pokoru a prijmeš to blaznovstvo, ktorým boh zachranuje ludi a dava im späť, ten pravy vztah. s nim.
hovorí ti to nieco kaki? dokedy chceš byť ako maly spratek,co si mysli ze je stredom vesmíru. Nechcel by si dospieť kaki a byt tak na obraz bozí?
none
113

112. 21.07.2013, 08:01

dostavaš odpovede kaki, ale ty chceš pocuť ine kaki.
Jeziš zalozil svoju cirkev na skale, čo je tou skalou kaki? Je tou skalou Peter, ktoremu Ježiš vzapati povedal,odid o do mna satane? Alebo tou skalou je zjavenie, ktore prichadza od otca, ze kristus je boži syn? co si mysliš kaki?
vies to vstrebať, alebo budeš buchať do otaznikov a vykricnikov? Si viac ako orangután kaki, čo sa stazuješ? Možeš byť ešte viac, ak zmobilizuješ v sebe pokoru a prijmeš to blaznovstvo, ktorým boh zachran...

21.07.2013, 08:12
120.
Ty si ukážkový nekritický a iracionálny sektár !!!! ktorý chce presvedčiť ľudí extatickým iracionálnym vytržením , prameniacim "boh vie z čoho" ??? Je nemôžem mobilizovať pokoru pred nezmyslami ktoré prezentuješ ako FAKT !!!!!! Ja nemôžem prijať bláznovsto , ktoré je v Tvojom prípade naozaj bláznovstvom !!! Si človek ktorý si prisvojuje boha a ducha božieho. Ty nedokážeš obhájiť bludy ktoré prezentuješ. ANO chcel by som byť na obraz boží , ale nie na obraz niečoho čo tu prezentuješ.
none
124

113. 21.07.2013, 08:12

120.
Ty si ukážkový nekritický a iracionálny sektár !!!! ktorý chce presvedčiť ľudí extatickým iracionálnym vytržením , prameniacim "boh vie z čoho" ??? Je nemôžem mobilizovať pokoru pred nezmyslami ktoré prezentuješ ako FAKT !!!!!! Ja nemôžem prijať bláznovsto , ktoré je v Tvojom prípade naozaj bláznovstvom !!! Si človek ktorý si prisvojuje boha a ducha božieho. Ty nedokážeš obhájiť bludy ktoré prezentuješ. ANO chcel by som byť na obraz boží , ale nie na obraz niečoho čo tu prezentuješ.

22.07.2013, 15:40
Kaki 121:

Ježiš založil cirkev a dôkazom toho je
1. Matúš
2. Zjavenie Jána minimálne prvé tri kapitoly hovorí o rôznych cirkevných zboroch alebo rôznych etapách vývoja Kristovej cirkvi
3. Kniha Skutky Apoštolov podáva svedectvo pôsobenia prvotnej cirkvi.
4. Apoštolské listy sú listy apoštolov ich zborom, ktoré viedli.

Na čele tejto cirkvi je Kristus, nie človek. Takže to nie je RKC alebo iná človekom riadená cirkev. V tejto cirkvi je spasenie, lebo táto cirkev je zároveň Kristovo ukrižované a vzkriesené telo. Pozri si moju starú tému odkaz, je tam toho viac. Ale je tam toho viac ako treba, teda nie systematicky podané.
none
129

124. milky945 22.07.2013, 15:40

Kaki 121:

Ježiš založil cirkev a dôkazom toho je
1. Matúš
2. Zjavenie Jána minimálne prvé tri kapitoly hovorí o rôznych cirkevných zboroch alebo rôznych etapách vývoja Kristovej cirkvi
3. Kniha Skutky Apoštolov podáva svedectvo pôsobenia prvotnej cirkvi.
4. Apoštolské listy sú listy apoštolov ich zborom, ktoré viedli.

Na čele tejto cirkvi je Kristus, nie človek. Takže to nie je RKC alebo iná človekom riadená cirkev. V tejto cirkvi je spasenie, lebo táto cirkev ...

23.07.2013, 09:47
132.

MILKY945 !!

"Veriaci. Kedy založil Ježiš cirkev ??
Ak ju založil , prečo je zmienka o tom iba v Matúšovom evangeliu ?? ( Mimochodom preto ho kňazi najčastejšie citujú :-))) ) A to že Matúš nie je evangelium prvé v poradí je historicky známi fakt , ktorý nepopierajú ani cirkevne autority. Autor vychádzal z Markovho evangelia , a v ňom nie je o Petrovi ako skale ŽIADNA zmienka !!"

Radšej som ti skopíroval moju otázku. Vysvetli mi ju prosím. A na margo toho čo píšeš , vieš ako bola zostavená NOVÁ ZMLUVA , ako a kedy za akých okolností vznikla ?
none
130

129. 23.07.2013, 09:47

132.

MILKY945 !!

"Veriaci. Kedy založil Ježiš cirkev ??
Ak ju založil , prečo je zmienka o tom iba v Matúšovom evangeliu ?? ( Mimochodom preto ho kňazi najčastejšie citujú :-))) ) A to že Matúš nie je evangelium prvé v poradí je historicky známi fakt , ktorý nepopierajú ani cirkevne autority. Autor vychádzal z Markovho evangelia , a v ňom nie je o Petrovi ako skale ŽIADNA zmienka !!"

Radšej som ti skopíroval moju otázku. Vysvetli mi ju prosím. A na margo toho čo pí...

23.07.2013, 09:58
Kaki tu sa zhodneme
povodny vyznam slova cirkev (grecky ekklesia tak ako je to napisane v originale Noveho zakona), je demokraticke, verejne zhromazdenie, kde neexistuje hierarchia a ktore malo pravo, ak hrozilo ohrozenie demokracie (teda sa napriklad niekto chcel nominovat za neomylneho vodcu ako je to RKC), daneho cloveka "ostrakizovat", teda vylucit zo spolocnosti.. A teda z toho dovodu RKC ide priamo proti slovam Krista, ktory v evenjeliu vyzyva na zalozenie cirkvi alebo skor spolocenstvo ludi v tomto povodnom (demokratickom) vyzname.
Spolocenstvo ludi, ktore je byt alebo malo bybez poskvrny, cize ziadny monopol
none
91

71. 19.07.2013, 14:17

elemír, pači sa mi ako píšeš.
Cirkev, ktoru založil Ježiš, je založena na zjavení, že Ježiš je syn boží.Takuto cirkev nepremožu ani brany pekelne.
Toto zjavenie prichadza priamo od otca.Kto ma to zjavenie, už nema problemy stým,ci jeJ ežiš boh, alebo nie je.
Boh otec prisiel na tento svet ako clovek,/zoslal svojho syna Ježisa/
Dal nam všetko čo mal/seba sameho/
Boh bol zaroven ako otec na nebesiach,a zaroven ako clovek na zemi. Komunikovali medzi sebou pomocou tretej boziej o...

20.07.2013, 16:28
veriaci 71: Duch boží bol súčasťou Ježiša už od narodenia, holubica bola len symbol toho, že je Kristus. Môžem dokázať, ak bude záujem, ale to asi nebude.
none
92

91. milky945 20.07.2013, 16:28

veriaci 71: Duch boží bol súčasťou Ježiša už od narodenia, holubica bola len symbol toho, že je Kristus. Môžem dokázať, ak bude záujem, ale to asi nebude.

20.07.2013, 16:48
Duch boží je vsade, ale ľudia ho nevedia vnimať, pretože ich duch je mrtvy.Je potrebne sa znovuzrodiť/duch cloveka ožije.Na to je potrebne splnit urcite podmienky/velakrat som o tom písal/Ježiš nam dal priklad,ako to urobiť.
none
93

92. 20.07.2013, 16:48

Duch boží je vsade, ale ľudia ho nevedia vnimať, pretože ich duch je mrtvy.Je potrebne sa znovuzrodiť/duch cloveka ožije.Na to je potrebne splnit urcite podmienky/velakrat som o tom písal/Ježiš nam dal priklad,ako to urobiť.

20.07.2013, 16:58
veriaci 92: Aké podmienky?
none
95

93. milky945 20.07.2013, 16:58

veriaci 92: Aké podmienky?

20.07.2013, 17:08
už som o tom pisal, ale nesuhlasil si. Napisal si že to mam nejake domotané , alebo pomylene. Nemienim to pisať tisic krat, aj tak mas svoju pravdu a ja sa nemienim naťahovat o slova. Potrebujes byť niekde v zbore, na nejakej domacej skupine sa akurat domotate./litera vas zabije/
none
96

95. 20.07.2013, 17:08

už som o tom pisal, ale nesuhlasil si. Napisal si že to mam nejake domotané , alebo pomylene. Nemienim to pisať tisic krat, aj tak mas svoju pravdu a ja sa nemienim naťahovat o slova. Potrebujes byť niekde v zbore, na nejakej domacej skupine sa akurat domotate./litera vas zabije/

20.07.2013, 17:15
veriaci 95: Tak ďakujem za ochotu, "pekne" svedčíš o Pánovi. V podstate si na moje príspevky nikdy aktívne a vecne nereagoval, vždy iba heslovite: "nemáš ducha". Hlavne že ostatným rozpisuješ / reaguješ lítania.
none
98

96. milky945 20.07.2013, 17:15

veriaci 95: Tak ďakujem za ochotu, "pekne" svedčíš o Pánovi. V podstate si na moje príspevky nikdy aktívne a vecne nereagoval, vždy iba heslovite: "nemáš ducha". Hlavne že ostatným rozpisuješ / reaguješ lítania.

20.07.2013, 17:26
Tak to si ma prekvapil, neviem v akej teme to bolo ale dal som ti jasne najavo svoje sympatie, a vyzdvihol som tvoju schopnost
zapametania si veršov.
Potom som sa ta spytal na zbor a napisal som ti ze ti chyba skusennost s D.S. Ak ta to urazilo tak prepač.
none
94

92. 20.07.2013, 16:48

Duch boží je vsade, ale ľudia ho nevedia vnimať, pretože ich duch je mrtvy.Je potrebne sa znovuzrodiť/duch cloveka ožije.Na to je potrebne splnit urcite podmienky/velakrat som o tom písal/Ježiš nam dal priklad,ako to urobiť.

20.07.2013, 17:04
veriaci 92: Ešte mi prosím vysvetli, čo znamená, že duch je mŕtvy. Kedy zomrel? Pri prvom hriechu? A pred tým duch nebol mŕtvy?
none
97

94. milky945 20.07.2013, 17:04

veriaci 92: Ešte mi prosím vysvetli, čo znamená, že duch je mŕtvy. Kedy zomrel? Pri prvom hriechu? A pred tým duch nebol mŕtvy?

20.07.2013, 17:20
milky 92.Viem,že mas hodne nacitanu bibliu. Skusim po lopate.
Boh vyhnal cloveka z raja.Od tejto chvile jeho duch zomrel, nebol uz schopný vnimat bozieho ducha.
Plati to stale, ludia sa rodia s dedicnym hriechom/ich duch je mrtvy/
Boh dal cloveku skrzekrista moznost navratu k nemu.
Tou istou silou akou bol kristus vytrhnutý z hrobu, tou istou silou sa znovuzrodzuju spolu s kristom....
none
65
19.07.2013, 12:14
Elemír, čo sa zmení - vysvetli mi- že Ježiš je Boh, alebo Ježiš je Boží syn.
O tomto som už rozmýšľala - že Ježiš je Boh. Pozastavila som sa nad tým, ale nechávam to na vrchnosť cirkvi.,
čo bude zlé, keď to tak zostane?
Ale zároveň neviem vysvetliť potom dosť dobre synovi - oponovať mu, že my všetci sme sami sebe vládcami-teda Bohmi,
-že žiť podľa svedomia- no toto je dobre- žiť podľa svedomia, ale nie som Boh.Zdôrazňuje lásku, lásku lásku a len ego nás robí zlými. Keď sa ohradzujeme to ego sa hlási v podstate každý človek je dobrý a jeho ego ho zotročuje.

V Dechticiach prežívam prítomnosť Panny Márie, asi 10 sekúnd pred jej príchodom cítim, že som to nie ja, že chcem veľmi niekde sa presunúť, dych sa prehĺbi, ani sedieť, ani ležať, nič a to po tú dobu keď je pri vizionárovi, nevidím ho, pretože musím kľačať, potom mi zostane veľmi dobre až sa usmievam a vidím, že sa v tom momente ľudia prežehnávajú, že skončila rozhovor s vizionárom.
Posledné povedala:Milé deti, nebojte sa vojen, to musí prísť, svet sa musí očistiť od zla,
máme sa modliť: Kráľovná pomoci rozmliaždi hlavu satanovi,
Deti moje často plačete, lebo sa spoliehate sami na seba a veľa vecí vám nevyšlo, nežiadali ste ma o pomoc
a tak ste neplnili vôľu Božiu ale svoju, preto Vám nič nevychádza, obracajte sa na mňa s modlitbou a ja Vaše
modlitby prednesiem Vášmu Otcovi, On Vás vypočuje, Milujem Vás moje drahé deti, neplačte, lebo Vás
to veľmi zotročuje, stávate sa otrokmi, usmievajte sa a žiadajte ma v modlitbách o vôľu Božiu, nie svoju vô-
ľu a budete šťastní, vráťte sa späť moje milované deti, deti milujem Vás svojou materinskou láskou, Ja a môj
Syn Vás veľmi milujeme, Ďakujem Vám deti moje, že ste počuli môj hlas.

Mám toľko neuveriteľných vecí v živote, že tiež chcem o tom písať. Už ma ľudia, ktorým som niečo povedala o tom nabádajú,
oni sa aj obrátili k Bohu skrze to, aby som to napísala, lebo to ľudia nepoznajú a nemajú to odkiaľ poznať, lebo nikto o tom nehovorí, a televízia o takých veciach mlčí. Písala som aj do TV JOJ, že každú prvú nedeľu po prvom piatku v mesiaci prichádza do Dechtíc Panna Mária okolo 14 hod., že ako sa vizionári rozprávajú s Pannou Máriou, ako sa im zmení výraz tváre, vidieť to na prvý pohľad, že je to nadprirodzené, všetci 5 sú vysokoškoláci a už 17 rokov to tam je a cirkev, televízia - nikto nič na Slovensku. Chodia tam väčšinou z celého sveta ľudia a my sme ticho.

Elemír, viem ako sa cítiš, keď potrebuješ niečo dostať von zo seba, ja som raz mala napísať jeden list do Lumenu a išlo mi hlavu rozhodiť ani bolesť, ani sa to nedá povedať, až keď som to odoslala to prešlo. Písala som tajne k vôli našim a zabudla som heslo a nie a nie na to prísť. Nakoniec som povedala Bože ak to ty chceš, aby som to odoslala prosím povedz mi to heslo. V momente to bolo a išlo to.
none
70

65. Helenka 19.07.2013, 12:14

Elemír, čo sa zmení - vysvetli mi- že Ježiš je Boh, alebo Ježiš je Boží syn.
O tomto som už rozmýšľala - že Ježiš je Boh. Pozastavila som sa nad tým, ale nechávam to na vrchnosť cirkvi.,
čo bude zlé, keď to tak zostane?
Ale zároveň neviem vysvetliť potom dosť dobre synovi - oponovať mu, že my všetci sme sami sebe vládcami-teda Bohmi,
-že žiť podľa svedomia- no toto je dobre- žiť podľa svedomia, ale nie som Boh.Zdôrazňuje lásku, lásku lásku a len ego nás robí zlými. Keď sa ohradzu...

19.07.2013, 13:28
helenka:napíš to tu ako tému, aj keď tu si to prečíta sto, či dvesto ľudí, vždy je to lepšie ako som urobil ja, že som napísal knihu, ktorú si niekto strčil do zadku a doteraz ju tam má a ja som mu to ešte podpísal.
Teraz musím ísť, ale večer, alebo zajtra sa ešte ozvem.
none
66
19.07.2013, 13:03
"čo sa zmení - vysvetli mi- že Ježiš je Boh, alebo Ježiš je Boží syn"
Ono sa nič nezmení ani vtedy, ak zistíme, že Boh existuje alebo že neexistuje. Jednoducho, svet je tu, žijeme, a pochybná je iba príčina, inak všetko zostáva rovnaké.
Ozaj, mal by Boh a jeho tvorenie význam vtedy, ak by neexistoval život? Ak áno, aký?
(alebo fyzikálne zákony, ak by neexistoval vesmír či hmota )
none
84

66. Nadja 19.07.2013, 13:03

"čo sa zmení - vysvetli mi- že Ježiš je Boh, alebo Ježiš je Boží syn"
Ono sa nič nezmení ani vtedy, ak zistíme, že Boh existuje alebo že neexistuje. Jednoducho, svet je tu, žijeme, a pochybná je iba príčina, inak všetko zostáva rovnaké.
Ozaj, mal by Boh a jeho tvorenie význam vtedy, ak by neexistoval život? Ak áno, aký?
(alebo fyzikálne zákony, ak by neexistoval vesmír či hmota )

19.07.2013, 18:25
Ozaj, mal by Boh a jeho tvorenie význam vtedy, ak by neexistoval život? Ak áno, aký?
(alebo fyzikálne zákony, ak by neexistoval vesmír či hmota )

Boh po hebrejsky Jahwe, zamena aj smerovanie ktore je nezmenitelne.

Pozri si video
odkaz

Okrem toho, tvoje tvrdenie je aj tak irelevantne, lebo zivot existuje.
👍: Nadja
none
85

84. lahoda 19.07.2013, 18:25

Ozaj, mal by Boh a jeho tvorenie význam vtedy, ak by neexistoval život? Ak áno, aký?
(alebo fyzikálne zákony, ak by neexistoval vesmír či hmota )

Boh po hebrejsky Jahwe, zamena aj smerovanie ktore je nezmenitelne.

Pozri si video
http://vedaavira.cz/index.aspx?p=96

Okrem toho, tvoje tvrdenie je aj tak irelevantne, lebo zivot existuje.

19.07.2013, 19:17
Okrem toho, tvoje tvrdenie je aj tak irelevantne, lebo zivot existuje.
.. To máš pravdu 🙂)))
none
67
19.07.2013, 13:10
Zaujimave, kolko myslienok venujete niekomu koho poznate len z knihy. Ak by ste sa venovali tolko spolocnosti, kde zijete, tak je na svete raj
none
68

67. 19.07.2013, 13:10

Zaujimave, kolko myslienok venujete niekomu koho poznate len z knihy. Ak by ste sa venovali tolko spolocnosti, kde zijete, tak je na svete raj

19.07.2013, 13:11
Napríklad, esesáci sa venovali židom...
none
69
19.07.2013, 13:13
neviem, nezil som vtedy.
none
72
19.07.2013, 14:32
Elemír, mohol si dostať všeličo za odmenu, len či to bolo od Boha, alebo ...
Panna Mária hovorí: "Pridŕžajte sa Svätého Otca"
Pre mňa to znamená, že keby bolo niečo zlé na cirkvi, tak by Panna Mária toto nepovedala a ešte to, že sa prieme o takéto slová a Pána Ježiša.
Modli sa ruženec, alebo rýchlo si povedz Ježiš, Mária stojte pri mne.

Keď bola tá masová havária v Bani Nováky, tak ja som už 2 týždne nespávala, keď som išla zaspať, niečo ma prebudilo a som sa modlila. Nebojím sa lebo modlitba pomáha.
Ale keď som už bola taká unavená tak som povedala: Kto si ?" A to už dosť nerôzne som povedala. Prišla myšlienka: Ja som ALFA OMEGA !" Je to možné, mne obyčajnej žene. No modlila som sa ďalej.
V robote sa ma pýtali, že čo mám s očami, slzila, unavená. Tak som im povedala, že niečo sa určite stane, nejaká hrozná katastrofa a opísala som všetko ako nespím, že mne sa to stáva, keď má niekto zomrieť, ale to sa pomodlím a hneď spím, ja neviem kto má zomrieť, ani prečo, ani nič, len to vždy tak je a potom počujem z miestneho rozhlasu kto zomrel.
Ja si len poviem "Pane Bože priveď do svojho kráľovstva dušu, ktorá to potrebuje, ak si ju chceš povolať, prosím odpusť jej hriechy a viny, priveď ju prosím ťa do svojho Kráľovstva. a spím ďalej.
Na druhý deň mi v práci hovorí tá pani, no keď hlásili v televízii o tej katastrofe, hneď som si na Vás spomenula.
Keď zomrie čistá duša, tak vtedy ani neviem, že niekto zomrel ako napríklad mníška sestrička keď z rodiny zomrela.
Prosím ťa modli sa ruženec k Panne Márii, prosím, prosím, prosím.
Neprikladala som tomu nič, ba ešte opačne, a keď sa mi raz s Pannou Máriou snívalo, tak som si myslela, že tá Panna Mária má gorálky až z niže kolena a to boli pátriky.
Nemôžem ti teraz už nič napísať, ZOSTALO MI ZLE. JEŹIŚ BOH NECH JE PRI TEBE S PANNOU MARIOU,.
none
74

72. Helenka 19.07.2013, 14:32

Elemír, mohol si dostať všeličo za odmenu, len či to bolo od Boha, alebo ...
Panna Mária hovorí: "Pridŕžajte sa Svätého Otca"
Pre mňa to znamená, že keby bolo niečo zlé na cirkvi, tak by Panna Mária toto nepovedala a ešte to, že sa prieme o takéto slová a Pána Ježiša.
Modli sa ruženec, alebo rýchlo si povedz Ježiš, Mária stojte pri mne.

Keď bola tá masová havária v Bani Nováky, tak ja som už 2 týždne nespávala, keď som išla zaspať, niečo ma prebudilo a som sa modlila. Neboj...

19.07.2013, 14:55
Helenka, tá ALFA OMEGA ( začiatok a koniec) sa ti prenesie do sna a ako kultová väzba je prejavom tvojej naliehavej prosby o Božiu priazeň.
Helenka, že ty sa nemáš kde vyrozprávať ?
none
79
19.07.2013, 17:21
Kaki, ľudským rozumom je nepochopiteľné, že Ježiš kriesil mŕtvych a bolo to.
Panna Mária je nepoškvrnené počatie - prečítaj si knihu Lurd maják atómového veku.
Bedrnadeta vôbec nerozumela tomu slovu. Len si to prečítaj.
Táto kniha ma priviedla k takej viere, že sa nedá inak žiť.
Tie uzdravenia - ide tam s klinom v nohe a na rontgene už potom neexistoval.
To sadá rozumom vysvetliť, či nie ?
none
81

79. Helenka 19.07.2013, 17:21

Kaki, ľudským rozumom je nepochopiteľné, že Ježiš kriesil mŕtvych a bolo to.
Panna Mária je nepoškvrnené počatie - prečítaj si knihu Lurd maják atómového veku.
Bedrnadeta vôbec nerozumela tomu slovu. Len si to prečítaj.
Táto kniha ma priviedla k takej viere, že sa nedá inak žiť.
Tie uzdravenia - ide tam s klinom v nohe a na rontgene už potom neexistoval.
To sadá rozumom vysvetliť, či nie ?

19.07.2013, 17:29
Na rtg kto neexistoval, ten klín v nohe ? A mal ho tam vôbec ?
none
87
19.07.2013, 21:19
Že ten klin tam mal - za tým je podpísané množstvo doktorov z celého sveta.
Takých prípadov je tam množstvo.
none
89
20.07.2013, 11:07
Veriaci,
aj mne sa páči ako píšeš, ale jednu vec by som ti chcel predsa len pripomenúť, že Ježiš je Syn Otca a žiadna skomolenina, že Otec sa premenil na svojho syna, aby zišiel na zem. Ale naopak, Ježiš sa mu vyslovene veľakrát v evanjeliu podriaďuje, ako svojmu Otcovi, že on nehovorí a nerobí sám zo seba, ale robí to, čo ju povedal Otec a čo videl u Otca, teda jasná podriadenosť a žiadna rovnosť, lebo Ježiš týmto podľa toho, čo dokázal on na zemi, podstatne zvyšuje jeho autoritu nielen autoritu ako jeho otca, ale aj ako autoritu samotného Boha. Veď aj na zemi to platí podobne v dobrých rodinách, že vlastne deti dvíhajú autoritu svojich rodičov tým, čo v živote dokážu. Ak vlastne dieťa dosiahne čo len vysokoškolsky titul, časť toho titulu patrí právom aj tomu rodičovi. A samozrejme titul je iba začiatok, ale potom všetky úspechy detí. To iste platí Boh otec a syn Ježiš. Ježiš teda nemôže byť boh, tak ako napríklad syn generálneho riaditeľa nemôže byť generálny riaditeľ, lebo ten môže byť len jeden a to aj napriek tomu, že robí možno zodpovednejšie riadiace úkony a gen. riaditeľ a neskôr ním môže aj byť, lebo toto je práve aj problém, teda ak to vidíme ako problém, Ježišovho božstva. Ježiš nie je boh, ale robil vecí, ktoré podľa ľudí nemôže robiť nik iný, len ak je boh. Teda pre nás robí vecí, ako by bol syn generálneho riaditeľa, ale pretože generálny riaditeľ nemôže byť všade, plne ho syn zastupuje so všetkou mocou a právomocami, ako by bol generálny riaditeľ, ale stále je iba syn generálneho riaditeľa.
Teda ja osobne si to vysvetľujem tak, že Ježiš má plné právomoci Boha, svojho otca, ale musíme si aj všimnúť medzi riadkami evanjelia, s akou láskou s ako láskou sa podriaďuje svojmu otcovi, ako často aj svoje vlastné úspechy tu na zemi veľmi rád pripisuje svojmu Otcovi a jasne dáva na javo, že keby nebolo jeho Otca, nielenže by nebol on, to je jasné, ale nedokázal by nikdy to, čo dokázal ako jeho syn tým, že sa mu vo všetko vyrovnal a teda aj čo je otcovo je aj jeho. O nič sa sním nedelí, ani o nás a tak by to malo byť aj v kresťanských rodinách rodičia versus deti.
Možnože som v tomto zašiel trošku ďalej ako Pavol v liste Židom, lebo ten ho vyvyšuje na veľkňaza na spôsob Melchizedeka. Rozdiel je iba v tom, že vtedy sa lepšie chápali cirkevné funkcie a dnes riaditeľské. Je to podobné ako dogmy, ktoré vznikli následkom štiepenia cirkví v stredoveku a vtedy aj vyplnili svoju funkciu do určitého času, čo je tiež diskutabilné, ale ..... .
Takže podľa mňa Ježiš nie je Boh, ako jeho Otec, ale má všetky právomoci, ako jeho otec a ešte raz spomeniem, čo som už napísal vyššie, že tu na zemi je pre nás oveľa dôležitejší, ako jeho otec, lebo on je kontakt ku otcovi. On je vínny kmeň vinice jeho otca, ktorého korene nás ťahajú z temnoty hmoty do plodov viniča a jeho otec nás vynáša z tejto vinice do priestoru života Ducha svätého, o ktorom časo-priestore máme len veľmi malé, alebo takmer žiadne informácie. Snáď klen jediná veta v evanjeliu keď Ježiš hovorí, že pred tým než bol tento svet, ja som bol a jeden deň u môjho otca je ako tisíc dní a tisíc dní, ako jeden deň.
Ale ľudia a je to pochopiteľné, ak zistili, že má právomoci Boha musí byť aj boh. Dokonca aj rímskych zápisoch sa našla zmienka okolo roku 100, že existuje sexta veriacich, ktorí majú za boha akéhosi Ježiša Krista. Takže to, že Ježiš je boh, je asi problém už za jeho života a možno práve preto sa pýta svojich učeníkov, za koho ma pokladajú ľudia a za koho ma pokladáte vy. A Petrovými ústami defacto odpovedal samotný jeho Otec, ty si mesiáš, syn živého boha. A nič viac. To navyše je od toho druhého.
Listy ázijským cirkvám sú vlastne prorockým videním, ako sa bude vyvíjať cirkev vo všetkých dobách, ale hlavne v rôznych podmienkach. Každý z nás by sme si tam mali nájsť približne naše podmienky pre vieru v Boha, v ktorých žijeme a podľa toho si vziať ponaučenie, ako to presadiť v praktickom živote. Čo mňa, ako technika na listoch cirkvám zaujalo, je akási opakovateľnosť, na základe ktorej som neodolal a vytvoril som si zo všetkých listov jednu kompletnú tabuľku. A skúste posúdiť, či to predsa len neprinesie trošku jasnejší pohľad na vec.
Tabuľka má samozrejme sedem stĺpcov, pre každý cirkevný zbor. To je jednoznačné. V riadkoch už to nie je až také pravidelné, ale to by tiež mohlo byť predmetom nášho zamyslenia. Je potom veľmi zaujímavé čítať túto tabuľku nielen po riadkoch, ale všelijako kombinovane. Zoberme si napríklad hneď prvý riadok tabuľky: Toto hovorí ten, ktorý, drží v pravici sedem hviezd a chodí uprostred siedmych zlatých svietnikov / ktorý je prvý a posledný, ktorý bol mŕtvy a ožil, / ktorý má ostrý dvojsečný meč, / ktorý je Syn Boží, ktorý má oči ohnivé ako plameň a nohy podobné lesklému kovu, / ktorý má sedem božích duchov a sedem hviezd, / ktorý je Svätý a opravdivý, ktorý má kľúč Dávidov, ktorý otvára tak, že nikto nezatvorí a zatvára tak, že nikto neotvorí, / ktorý je Amen, verný a pravý svedok, počiatok božieho stvorenia.
Biblická definícia nášho Pána v prvom riadku každého z listov. Vráťe sa k tomu a prečítajte si to ešte raz, lebo ak sa tieto definície vyberú a dajú k sebe, akoby sa to navzájom násobilo. Nemali ste ten pocit ?
Druhý riadok tabuľky popisuje vlastne podmienky jednotlivých cirkevných zborov pod názvom: Znám tvoje skutky. V tomto druhom riadku sa dajú pozorovať určité nepravidelnosti tabuľky. A to u zboru Sardského a Filadelfického. Potom už je tabuľka pomerne pravidelná iba ak v treťom riadku neuvádza výhrady nielen proti Sardskému a Filadelfickému, ale nemá výhrady ani proti Smyrnenskému. Napomenutia v štvrtom riadku udáva všetkým, ale zase v piatom riadku: Ale to jedno máš, že... udáva iba v Sardskom zbore. Posledný šiesty riadok: Kto má uši nech počuje, čo duch hovorí cirkevným zborom. Kto zvíťazí : zopakujem napriek jeho rozsiahlosti, pretože to je cieľ snaženia veriacich ľudí a vždy je to veľmi príjemné čítať a zvlášť v takejto kombinácii. Teda šiesty riadok:
Kto má uši nech počuje, čo duch hovorí cirkevným zborom. Kto zvíťazí: tomu dám jesť zo stromu života, ktorý je v raji božom, / tomu druhá smrť neuškodí / tomu dám jesť zo skrytej manny a dám mu biely kamienok, na kamienku napísané nové meno, ktoré nepozná nik, iba ten, čo ho dostane, / tomu, ktorý až do konca zachová moje skutky, dám moc nad národmi a bude ich spravovať železným prútom a rozbije ich ako hlinené hrnce, tak ako som i ja prijal od svojho otca a dám mu rannú hviezdu, / bude oblečený do bieleho rúcha a nevymažem jeho meno z knihy života, ale vyznám jeho meno pred svojím Otcom a jeho anjelmi, / toho urobím stĺpom v chráme svojho Boha, takže už nikdy nevyjde a napíšem naň meno svojho Boha, meno mesta svojho Boha, nového Jeruzalema zostupujúceho z neba od môjho Otca i moje nové meno, / tomu dám sedieť so mnou na mojom tróne, ako som aj ja zvíťazil a sedím so svojím Otcom na jeho tróne.
Ja som vytvoril tabuľku so šiestimi riadkami a siedmymi stĺpcami. Možnože, ak by ste pouvažovali o tom podobne aj vy, ktovie, či by sa vám nepodarilo vytvoriť tabuľku so siedmymi riadkami. Potom by to bolo tých symbolických sedem krát sedem
Kaki 123
Hľadáš fakty v evanjeliu o založení cirkvi Ježišom. Všeobecne to je Peter ty si sklala a na tvojej skale postavím cirkev. Zaujímavá poznámka z moje strany a dúfam, že to nie je otázka prekladu. Ježiš hovorí jasene :“postavím“ a nehovorí „zakladám, alebo staviam“. To bolo, dalo by sa povedať, slovné verbálne založenie, ale praktické Založenie bolo vyslanie učeníkov: „Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium, komu odpustite hriechy, tomu budú odpustené a komu zadržíte, budú zadržané.“
A práve tieto najzákladnejšie slová evanjelia boli veľmi ťažko poškodené štiepením a nenávisťou cirkví v stredoveku a zrejme asi nenávisť zapríčinila, čo sa týka sviatostí, aby k nim mohli pristupovať iba katolíci a tiež ešte pod všelijakými podmienkami a nie „Všetci“ ,ako nás to učil Ježiš pri poslednej večeri. Ježiš je len jeden a nie je katolícky, či evanjelický, či aký ešte a je Hlavne pre hriešnikov a nie iba pre tých, čo najprv splnia prísne pravidla katechizmu. Na jednej strane je to vlastne pekné, že si takýmto spôsobom vážime Ježiša, ale ak to má odradiť od spasenia mnohých hriešnikov, kvôli ktorým iba vlastne tu prišiel, potom je to zodpovednosť pred ním za toto...... radšej to nejdem ďalej rozoberať. Veď prečo by potom povedal, že nebo si viACej váži jedného obráteného hriešnika ako 99 spravodlivých. Napriek tomu, kto by nechcel byť práve medzi tými spravodlivými.
Ježiš nezakladal cirkev ako podnikateľ, že v prvom rade zohnal kanceláriu a zaregistroval sa na úradoch. To nakoniec všetko prišlo po tom, ale mňa na tom najviac zaujalo, že tu cirkev nezaložil, keď tu žil, ale nechal aj toto na samotných ľudí a tým, že povedal postavím a nie že zakladám a ja verím, že ešte stále stavia. A pokiaľ nebude stavba hotová, nebudeme vedieť ako bude vyzerať zvonku to, čo stavia. Na každej stavbe je kopu špiny a veľa špiny sa aj zakryje dokončovacími prácami, viď prach z dvojičiek, ale stavba napriek tomu perfektne funguje svojmu účelu.
Kaki 123 skús si stiahnuť tena.takto.cz , možno aj tam sa niečo nájdeš z toho, čo hľadáš.
A ešte niečo Kaki, dedičný hriech je iba dogma, ktorá nakoniec prešla iba tesným hlasovaním,, ktorej účelom bolo zrejme asi vyzdvihnúť Ježišovo nepoškvrnené počatie. Neskôr však táto nešťastná dogma zapríčinila ešte ďalšie dogmy o nepoškvrnenom počatí Matky Ježiša, už som počul kdesi aj o jej rodičoch.... V mojich očiach to vlastne všetko znevažuje samotné Ježišove nepoškvrnené počatie. Navyše by tu dochádzalo k zaťaženiu nevinných novorodencov hriechom, čo je proti Ježišovej logike, ...ak by niekto ublížil týmto mojím maličkým, nech si radšej zavesí na krk mlynský kameň a hodí sa do vody.
Lahoda
Náš pozemský ľudský život je smiešna mizerina z celého božieho poznania a z celého priestoru Ducha svätého. Boh je život a bez života by boh neexistoval, ale okrem nášho ľudského života tu na zemi existuje život v nebi, v podsvetí a teda v časo-priestoroch ktoré človek ani nedokáže pochopiť. Naša slnečná sústava je z toho zlomok časový aj hmotný tak malý že to nestojí snáď ani za reč.

Helenka:
Trochu som z teba znepokojený, aby tú tvoju až prílišnú horlivosť nezneužil satan.
Dopredu ťa prosím, neuraz sa na to, čo ti tu napíšem.
Ja som veľakrát ako invalid chodil pravidelne na komisie a tie vždy vyžadovali psychologické a psychiatrické vyšetrenie a z toho som nadobudol skúsenosť, že aj pre nás veriacich má psychológ a psychiater veľký význam. Aj Ježiš vyčíta svojím učeníkom...... a vy stále len spite a spite, lebo duch je silný, ale telo mdlé. Ja mám napríklad organickú depresiu, to je vec s ktorou ti žiaden duch nepomôže, je to poškodenie mozgu, snáď len zázrak, ako s tým klinom v nohe. Neviem, ako ti to opatrne naznačiť, ale zdá sa mi že predsa len by si mohla vyhľadať aj ty takúto pomoc, nemyslím teraz, že si blázon, naopak, iba ľudia veľmi vysokým intelektom, ako máš ty, sú práve viac náchylní na depresie. Ja som bral istý čas veľmi silné antidepresíva, ale teraz to mám nahradené niečím iným, po niekoľko ročných skúsenostiach, ale doporučujem každému zbavovať sa aj tej najmenšej depresívy, aby naše telo nebolo mdlé a duch práve stále silný. Ak sa modlím unavený, zaspím a preto si práve veriaci musí udržovať kondíciu na to, aby aj duch a aj telo bolo silné. Aby m ohol vnímať doslova slovo božie, aby si prečítal písmo sväté so záujmom, aby hop to bavilo a nie aby preletel pár strán a prv než knihu zatvorí, už všetko zabudol.
Prílišná hrlivosť môže dokonca v okolí viac poškodiť ako osožiť, zvlášť pre neveriacich ľudí to je veľmi nepríjemné. Ja som skorej ten typ, čo nie je ovešaný krížikmi a retiazkami a čo sa týka modlitby radšej vyhľadávam súkromie a utiahnem sa do komôrky.
Takže porobiť si poriadok v hlave u vysoko inteligentných ľudí je nevyhnutná nutnosť človeka, aby mohol v kľude a oveľa hlbšie vnímať evanjelium, aby aj telo a duch boli silnejšie. V praxi mimo viery to napríklad veľmi potrebujú vedeckí pracovníci. A samozrejme, že idioti neznesú ani len pomyslenie na takú vec.
Neviem v akom prostredí žiješ a pracuješ, ale až prílišne ukazovanie svojej horlivosti môže satan veľmi ľahko zviesť úplne opačne a v ľuďoch to môže vyvolať viac odporu, ako sympatií.
Ber toto len ako moje upozornenia. Mám veľký strach, či som sa ťa nedotkol, ale spolieham na tvoj intelekt, je to ako s autom, čím viacej je tam elektroniky, tým skôr sa pokazí. A aj tá najmenšia depresiva oberá veľmi veľa užitočných duševných síl, ktoré môžeme venovať na vznešenejšie veci, ako je to v tvojom prípade, teda byť maximálne duchovne a telesne zdatný potrebuješ ty viac, ako hocikto iný.
Vidno v tebe niečo čisté a úprimné, choď za tým a buď fit. Potrebuješ na to veľa telesnej kondície a čistého ducha. Ty samozrejme vieš najlepšie o sebe samej , či ti to treba, alebo nie, ja len aby si neobišla aj takúto možnosť. Lebo si spomínala to s tými Novákmi a precitlivelosť na takéto veci je u ľudí veľmi vzácna a treba ju budovať, ale je to všetko je strašne krehké, stačí ťuk a ocitneš sa na druhej strane, preto je treba mať na to dobre udržiavanú psychiku, pohodu, aby prekvapujúca kríza mala čo najmenšiu šancu.
Bol som raz na psychlogických testoch a raz mi tam dala sestrička podkladať šípku z kociek, ktoré boli polovicu červené a polovicu biele, tak šikmo, 45° a že ona si ide medzitým urobiť kávu. Ja som technik a zakrátko som našiel fígeľ, ale z mojej diagnózy trpím bez činnosti syndrómom náhleho spánku. Zrazu ma zobudí a vy to už máte hotové a ja som nedopila ani kávu. Chcel som to rukou akože dať do kopy a vrátiť je to, ale ona skríkla, nechajte mi to tak, lebo to mi tu ešte nikto nezložil !
Chcel som jej na to povedať, že jej to môžem zložiť ešte tri razy po sebe a ukázať, v čom je vlastne fígeľ podobných psychlogiských testoch, ale keď som zbadal, ako na to čumí ..., ale keď som prišiel domov a zamyslel som sa nad inými otázkami, oveľa ľahšími teste a čo som napísal, neostalo mi nič iné len: Já idiot a také ľahké som nevedel. Ale bez ohľadu na výsledky, samotné prekutanie hlavy testami, ak teda sú vysoko odborné, nikdy nezaškodí a myslím že by sa malo robiť pravidelne a u ľudí duševne zamestnaných by som to nariadil, ako povinné.
none
119

89. elemír 20.07.2013, 11:07

Veriaci,
aj mne sa páči ako píšeš, ale jednu vec by som ti chcel predsa len pripomenúť, že Ježiš je Syn Otca a žiadna skomolenina, že Otec sa premenil na svojho syna, aby zišiel na zem. Ale naopak, Ježiš sa mu vyslovene veľakrát v evanjeliu podriaďuje, ako svojmu Otcovi, že on nehovorí a nerobí sám zo seba, ale robí to, čo ju povedal Otec a čo videl u Otca, teda jasná podriadenosť a žiadna rovnosť, lebo Ježiš týmto podľa toho, čo dokázal on na zemi, podstatne zvyšuje jeho autoritu nielen ...

21.07.2013, 20:04
Páči sa mi tá tvoja tabuľka zo Zjavení Jána, spravím si takých niekoľko, dobrý nápad. :-)

Ešte jedna drobnosť. Toto si myslel vážne alebo je tam chyba? Citujem: "Otec sa premenil na svojho syna, aby zišiel na zem", je to hneď na začiatku.
none
120

119. milky945 21.07.2013, 20:04

Páči sa mi tá tvoja tabuľka zo Zjavení Jána, spravím si takých niekoľko, dobrý nápad. :-)

Ešte jedna drobnosť. Toto si myslel vážne alebo je tam chyba? Citujem: "Otec sa premenil na svojho syna, aby zišiel na zem", je to hneď na začiatku.

22.07.2013, 05:31
milky
to predsa citujem veriaceho, ktorému na to pôotom ďalej odpovedám .
none
127

120. elemír 22.07.2013, 05:31

milky
to predsa citujem veriaceho, ktorému na to pôotom ďalej odpovedám .

22.07.2013, 19:39
elemir 128: práveže tomu úvodu v 89 moc nerozumiem, ale výrok "Otec sa premenil na svojho syna, aby zišiel na zem" sa mi zdá nepravdivý, teda blud.
none
114
21.07.2013, 14:32
Elemír,
Človek išiel do Luodov s klinom v nohe a prišiel z Lurdov na rentgene už ani stopy.
Napísala som tam z akej knihy citujem - Lurd - maják atómového veku -
Potom by všetci doktori z celého sveta, ktorí sú tam napísaní a vyhlásili to za zázrak mali ísť na vyšetrenie?
Keď sa mi nejaké veci začali diať - bolo mi nevoľno - išla som k psychologičke.
Psychologička povedala - taká ako ste vy, by mal byť každý, potom by bolo na svete lepšie. To bolo ešte za komunistov.
Keď som prečítala nábožné knihy nič mi nebolo.
Všetky nevoľnosti riešim modlitbou, púťou a chalan 27 ročný, ktorý sa už nepostavil na nohy bez tabletiek od psychologičky
už po absolvovaní púte -do Dechtíc k Panne Márii Kráľovnej pomoci- so mnou, už 3 roky nič neberie a žije s elánom.
Božie slovo čítam a praktizujem.
none
115

114. Helenka 21.07.2013, 14:32

Elemír,
Človek išiel do Luodov s klinom v nohe a prišiel z Lurdov na rentgene už ani stopy.
Napísala som tam z akej knihy citujem - Lurd - maják atómového veku -
Potom by všetci doktori z celého sveta, ktorí sú tam napísaní a vyhlásili to za zázrak mali ísť na vyšetrenie?
Keď sa mi nejaké veci začali diať - bolo mi nevoľno - išla som k psychologičke.
Psychologička povedala - taká ako ste vy, by mal byť každý, potom by bolo na svete lepšie. To bolo ešte za komunisto...

21.07.2013, 15:50
Helenka,verím že sa tam deju takéto veci.

5Moj 13:8-10 1 Keby povstal v tvojom strede prorok alebo niekto taký, komu by sa sníval sen, a dal by ti nejaké znamenie alebo nejaký zázrak, 2 a keby aj prišlo znamenie alebo zázrak, o ktorom by ti hovoril, a povedal by: Poďme za inými bohmi, ktorých si neznal, a slúžme im! 3 Neposlúchneš na slová toho proroka alebo na slová toho, komu by sa sníval nejaký taký sen, lebo Hospodin, váš Bôh, vás to ZKUSA, ABY ZVEDEL CI MILUJETE HOSPODINA, svojho Boha, celým svojím srdcom a celou svojou dušou. 4 Hospodina, svojho Boha, budete nasledovať a jeho sa budete báť, jeho prikázania budete ostríhať a na jeho hlas budete počúvať; jemu budete slúžiť a jeho sa budete verne pridŕžať.
BOH DOVOLUJE ZAZRAKY, KTORE PRICHADZAJU Z INEHO NADPRIRODZENEHO ZDROJA, ABY VYSKUSAL SVOJ LUD.
ak chceš , mozem ti napisať v kratkosti, kedy vlastne vzniklo uctievanie marie a ako
a 4 dogmy o nej.
none
116
21.07.2013, 17:28
Prosím ťa o ich napísanie. Ďakujem.
none
117
21.07.2013, 17:49
som rad, že maš o to zaujem. Dam ti link na video.
pri pozerani odhod vsetky predsudky ,stale sa prihovaraj Ježisovi a pytaj sa Je to pravda? Neboj sa, že to sa nebude bohu paciť.Prave naopak.
odkaz
skutočny krestan uznáva Mariu ,verí že počala z D.S.
👍: milky945
none
118

117. 21.07.2013, 17:49

som rad, že maš o to zaujem. Dam ti link na video.
pri pozerani odhod vsetky predsudky ,stale sa prihovaraj Ježisovi a pytaj sa Je to pravda? Neboj sa, že to sa nebude bohu paciť.Prave naopak.
http://www.milost.tv/m/dw7fguMg8
skutočny krestan uznáva Mariu ,verí že počala z D.S.

21.07.2013, 18:44
Už len čakám, kedy ti do toho skočí elemír, ten tu spraví prievan. :-)
none
126

118. milky945 21.07.2013, 18:44

Už len čakám, kedy ti do toho skočí elemír, ten tu spraví prievan. :-)

22.07.2013, 18:00
Mňa by skor zaujimal názor Helenky........
none
121
22.07.2013, 06:38
práve som si poozrel to video a myslím, že žiadna novinka zo strany iných kresťanských cirkví, to tu predsa máme už od stredoveku okolo Tridentského koncilu. Mne to zatiaľ pripadá, ako najnešťastnešia doba v dejinách cirkvi.
kto dlhšie číta moje príspevky, možno už teraz pozná môj názor na toto video, ale predsa len by nezaškodilo to podobne zhrnúť, ako to bolo v tomto videeu, to ale chce si na to "sadnúť" a zaberie to viacej času a predpokladám, že to urobím a možmo to bude v dohľadnej dobe ako samostatná téma.
Tak isto beriem toto video ako spôsob modernej komunikácie a hlavne inšpirácie ešte hlbšie sa zamyslieť nad vecami, ktoré častokrát robíme akosi flegmaticky celé roky, lebo sme sa na niekoho pred tým spoľahli.
Ale nepáči sa mi tošku prístup veriaceho, z ktorého vyjadrenia ide trošku obava a miestami až strach, aby sme náhodou neuverili, čo je tam uvedené, aby náhodou niečo z toho nenaštrbilo naše dlhoročné fakty, o ktoré sa opierame.
Možno te je len dojem, ale práve preto by som chcel zdôrazniť, aby sme sa nebáli čítať a uvažovať nad takýmito veciami a že dokonca by mohol byť hriech nad niečím takým rozmýšľať, lebo až tak ďaleko zašla diktatúra v katolíckej cirkvi. Ja by som radšej chcel ukázať Bohu, že som smostatná osobnosť a že niečo podobné je potrebné poznať a porovnávať s evanjeliom, lebo v mnohých prípadoch sa odvoláva dotyčný pán na Starý zákon a niečom na nový, ale jy kresťan sa cítim nie pod zákonom, ale po evanjeliom. Starý zákon pre tohoto pána by smo mohol vybaviť aj hneď citovaním proroka, ktorého aj ježiš najviac citoval: Izaiaš 66
" Porodila skôr než kvílila, skôr než na ňu prišli bôle, porodila chlapca. " Nepoškvrnené počatie Ježiša je nespochybniteľné, čo sa týka ďalšiho sexuálneho života Matky božej, ja verím evanjeliu a verím, čo je v evanjeliu, ake je tam napísané, žeježiš mal bratov a sesrty viackrát, tak ich mal a to je ďalší dôkaz proti dogmám, ktorých základ by mohol tkvieť možno aj celibáte a preto je treba celibát znova zrušiť a zariadiť zase podľa písma svätého, aby biskup bol muž jednej ženy, dobrý a bezúhonný a neholdoval vínu a omamným nápojom, atď ...
Nakoniec jedna perlička: Katolíci veria aj po stredoveku, že panna počala a porodila a že ježiš neprešiel ako všetci pohlavím ženy, lebo podľa neho je najväčší človek, čo povstal zo ženy, Ján Krstiteľ, avšak veda v súčasnej dobe prišla až tam, že žene predsa len môže počať a pôorodiť a zostane panna. A nemusí to byť ani umeleé oplodnenie, sperme staší, aby s dostala do blízkosti ženských rodidiel a je dosť malá na to, aby prešla panenským otvorom a následný cisársky rez zachová žene dokonalé panenstvo. Toto mal tan dosť taký krikľavý nezmysel, že každá žena potvrdí, že po pôrode nemohla zostať panna, ale inak video inšpirujúce a zaujímavé a dúfam, že nájdem v budúcnosti na to viacej času.
Každý sa spoliehame na niečo, ale iba tí, čo vyskúšali vedia, sú bližšie k pravde, lebo pravda je len u Svätej trojice.
none
122
22.07.2013, 10:48
elemír,
Panna sa rozumie tým, že nemala pomer s mužom, to sa týka jedine tohto prípadu. A okrem iného ako vieš že rodila, keď ona sama teraz v blízkej dobejpovedala vizionárom na Vianoce, že nevie nič o tom ako prišiel Ježiško na svet len ho držala v náručí.
Ty nie si Boh, ale ani ja a preto sa nebudem miešať medzi slová Panny Márie, lebo nikto z nás nie je viac ako ona.
none
123
22.07.2013, 14:40
Helenka,
asi som sa zle vyjadril, ale práve podľa toho Izaiáša, ktorého som spomínal, je to presne to isté, čo ty píšeš.
Dokonca ani ten pôrod nemusel byť až taký zázrak. Kdeesi som čítal, že v niekde v južnej amerike bola skupina liečiteľov, ktorí vyberali z ľudí choreé orgány tak, že vnikli rukou do brucha, vybrali to a nezostala ani žiadna rana po vniknutí.
Aj toto je jeden z príkladov ak ľudia priam nasilu vykrikujú, ako to bolo, alebo nebolo a pri tom tam dotyčný nemohol byť a častokrát pri jeho inteligencii a vzdelaní nemá k tomu dostaočne informácie.
Lenže toto je princíp aj všetkých dogiem o Márii matke božej, ktorá je predpokladám týmto aj veľmi urážaná.
Predstav si , napríklad, že sa ti podarí pomôcť mnohým ľuďom, ale skutočne veľmi pomôcť a oni vo veľkej vďake najprv urobia z teba sväticu a nakoniec pannu všetkých panieh, napriek tomu, ža by si mala napríklad 5 deti. Neurážalo by ťa to ???
Nechajme to všetko na neho. lebo dogmy sú predpoklady o tom, čo by sa asi mohlo stať práve o veciach, ktoré sa stali a my nevieme, ako sa stali. Ten film je už natočený a ja by som si radšej nevymýšľaľ debiliny, aby mi to všetko nakoniec samotný Boh pri poslednom súde s výsmechom neotrieskal o hlavu s tým, že mi ukáže, ako to vlastne všetko bolo.
Väčšina dogiem nesmierne uráža samotnú Máriu, ježiša a vôbec celú Svätú trojicu.
Ja si myslím, že sa nedá zavrieť oči pred žiadnym slovom a ani žiadným písmenom v evanjeliu, len preto, aby sme nútili veriacích do dogiem, ktré celé nebo nenávidí, lebo väčšina dogiem sú tie najprešibanejšie klamstvá satana. Po ovocí ich poznáte, hovorí Ježiš a čo spôsobili dogmy ??? Aké je ich ovocie?
Roštiepenie cirkvi v stredoveku a až po dnes.
Jeden z veľkých dôvodov marianských zjavení vidí,m aj v boji proti dogmám. Nebo zatiaľ preferuje pápežský stolec, nech je aký koľvek, to vedel Ježi už o samotnom Petrovi, ak ju zakladal, ale pred potopou povedal Boh, už sú len telo, čo ak teraz povie Ježiš, už sú len dogmy, zanevreli na moje evanjelium. Možno ma obviníte zo zbytočného kuvíkania, ale udalosti poslednej doby po fatimskom zjavení naznačujú, že koniec je blízko, lebo Fatima sa nenaplní práve pre katolicizmus. Aj tí najsvätejší vidia skôr ketchizmus, ako evanjelium. A s týmto nikto nepohne, tak jako nikto nič nezmohol do ru 1924, do skončenia občianskej vojny v rusku, tak ako nikto s tým nepohol do roku 2005, keď zomrela sestra Lucia.
Práve oklamaním tých najsvätejších si satan zabezpečil svoje kniežatsvo a vládu nad cirkvou. Stále ale ja neviem pochopiť jeho logiku, veď ak bude zničené ľustvo na zemi, čo bude s ním ???? Načo by tu potom bol ???
Pri vyhnaní z raja boh odsúdil satana, že potomstvo Adama a Evy mu rozšliape hlavu a on mu pohrýzie pätu. Toto odsúdenie spomína aj Ježiš v evanjeliu, ale zatiaľ je pomer 15 : 85, 15% veriacích a to nemôže dlho stačiť na to, aby sa svet zachránil.
none
125
22.07.2013, 17:16
Apoštolov bolo tiež len 12 a Ježiš im povedal vy ste kvasom zeme. Teda stačí málo kvásku, aby prekvasil celú zem.
Len aby sa hýbal - aby nezostarel. Preto čo Panna Mária dáva na túto Zem, treba si všímať a nasledovať ju všade a nečakať , že to a to stačí. Keď sa Pán Boh stará o nás, starajme sa aj my ďalej o ostatných cez Pannu Máriu, všade , tam kde sa len jeden obráti - jedna ovečka - poďme tam rýchlo - tam je prítomný aj Ježiš. Volajme a hlásajme a volajme tam aj druhých. Možno pred 100 rokmi stačilo menej zjavení, ale teraz rýchlo vpred. Svet uháňa rýchlosťou.
none
128
23.07.2013, 09:04
Zdravím ťa elemír.
Dlhšie som tu nebol a asi ani nebudem uvidím či sa mi bude dať takže momentálne nechcem reagovať na 1).
Ale vidím že si sa s Helenkou pustil do diskusie o Panne Márii.Ako katolík ktorý sa zasvatil jej Nepoškvrnenému srdcu mám povinnosť na to reagovať.Stále neviete (nehovorím konkrétne) pochopiť Máriine panenstvo.Samozrejme nemôžme to vysvetliť ľudským rozumom.
Ako sa mohol narodiť Ježiš a Mária zostala pannou?Sám Ježiš hovorí že Boh učinil zázrak a tak jeho narodením sa neporušilo Máriine panenstvo ale sa ešte viac prehĺbilo. Dokonalý obraz nám k tomu podáva Mária Valtorta. Omilostená duša ktorej Boh dal vidieť život Pána Ježiša a Panny Márie (nie úplný).Už som to raz písal asi pred rokom presnejšie som citoval Máriu Valtoru. Nejdem to znova citovať tak tu dávam link

odkaz <--- na 43 strane.Spasitelovo narození
none
131
23.07.2013, 11:26
Ďakujem pekne Astax1 v PC mi to neide otvoriť ale zaobstarám si ju. Ďakujem pekne.
none
132
23.07.2013, 11:44
V češtine to ide - Dik
none
133

132. Helenka 23.07.2013, 11:44

V češtine to ide - Dik

23.07.2013, 12:18
Nemáš za čo.Som rád že aspoň niekomu bude na úžitok.Je to velmi pekne citanie
none
134
23.07.2013, 15:24
Astax, Helenka
potešilo ma, že si sa ozval, ja tiež znova odídem na určitý čas, lebo som nestihol, čo som mal. Pozrel som si ten magnifikat.
Číta sa to naozaj pekne. aj ja som si to pozrel, ale od určitej doby pozerám na tieto veci s veľkou rezervou. teraz nedávno sa mi dostala do ruky kniha o jednej juhoamerickej zubárke, ktorú zasiahol blesk a prežila niekoľkonásobnú klinickú smrť. Označila sa ako registrovaná katolíčka, ale nepraktizovala vieru. Popisovala detailne zážitky s pekla, to bolo opačné čítanie, to som čítal tam, kde som bol a neviem presne názov, ale aj tam boli veci tak trošku pritiahnuté za vlasy, ale opis tých zážitkov z pekla, to vôbec nebolo o ohni. práve to, čo ježiš hovorí .. kde červ, nezomiera.... popisovala ako mala strach z obrovských pádov do temnôt a nakoniec padla na akési veľké slyzké červy, nepríjemné, .... atď.
Inak, čo sa týka pochopenia máriinho panenstva tam neviem, čo je ťažké chápať, pretože Ježiš sa narodil nepošokvrneným spôsobom , čo bolo potom s Máriinym životom, evanjelium ďalej neuvádza a preto to mňa ani nezaujíma a ak tam je napísané, že ježiš mal bratov a sestry, tak verím predovšetkým evnjeliu a to aj v prípade, ak by to boli vlastne Jozefove deti z prvého Jozefovho manželstvá. Spolieham sa na to, že Svätá trojica vie, čo nám treba na spasenie a človeku netreba vymýšľať viacej, alebo dokonca situáciu zľahčovať.
Ale keď v evanjeliu je stať, kde sa popisuje, že prišli za tebou tvoji bratia a sestry s matkou, určite by asi neprišli spolu, ak by boli starší ako on a on mal vtedy 33 rokov.
Proste nesúhlasím v žiadnom prípade, aby sa takým spôsobom dogiem vyplňovali podobné prázdne miesta v evanjeliu. Ak to nebo nechcele, aby to tam nebolo, tak to pre nás nemôže byť dôležité.
none
135
23.07.2013, 19:24
Ježiš hovorí, kto verí vo mňa a zachováva moje slová, je môj brat a moja sestra.
none
136
24.07.2013, 09:58
helenka,
presnejšie, kto je moja rodina ?
Je mi výsotne trápne satarať sa do sexuálneho života ľudí, ktorých si nesmierne vážim a kktorých cítim vysoko nad sebou, myslím ako osobnosť a Mária je v totmto top, takže ak evanjelium vynecháva túto pasáž jej života, potom to ani mňa nzaujáma a je mi výsotnetne trápne, opakujem to ešte raz, vôbec nejaký sex s ňou spájať vrátane jej panenstva.
Oslovenie Naša Pani si plne zaslúži ako každá matka tohoto sveta, prečo by mala byť ona výnimka, Mali by sme začať používať to, č si priala vo Fatime a kresťanstvo by konečne malo zabudnúpť na titul z rozkroku.
Je to kruté, čo som napísal, ale koľké stáročia musela ona toto znášať a nie a nie s tým pohnúť ani sto rokov po jej zjavení ????? Po jej úpenlivých porosbách ??? Koľké prosby vyslyala on nám a za to sme sa jej odmenili titulom z rozkroku, veď to je jeden filalový hnus, že ona na naše prosby reaguje takým spôsobom, že nevieme nájsť vďaky za to na tomto svete, ale ak chce od nás niečo ona, to sme si akosi nevšimli, lebo to by mohlo ohroziť niektoré posvätné katolícke dogmy o jej večnom panenstve. Vymyslíme si debilinu, nasilu ju strčíme do úst Bohu, či sa mu to páči alebo nie a miesto toho, aby sme ragovali na jej prosbu, topíme sa v nezmysloch dogiem ?
Ak už v tomto nevidí niekto satana, tak čo už potom. potom je katolicizmus s jeho dogmami a učeniami hlavnou prekážkou naplnenia Fatomských zjavení.
Potom sú pravdivé aj jej slová, že satan je nesmierne mocný a ovláda cirkev a ja dodávam, že práve tými najsvätejšími, ktorí nedokázali uveriť, že satan by mohol mať až takú moc jeho klamu, aby oklmal aj ich svätosť, napriek tomu, že Ježiš nás pred ním a pred jeho klamom v evanjeliu úpenlivo varuje.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 498 720 B vygenerované za : 0.141 s unikátne zobrazenia tém : 33 446 unikátne zobrazenia blogov : 455 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Pretože si v mojich očiach vzácny a cenný a pretože ťa milujem .... Iz 43,4 Súhlasíte so mnou, že viac kresťanov dnes pozná Desatoro ako novú zmluvu o nezaslúženej Božej milosti? Keby ste sa prešli po Times Square v New Yorku, alebo pod Manderlou a...

citát dňa :

Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.