hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Aký je súvis medzi zmyslom života a riešením všetkých problémov sveta?!

príspevkov
94
zobrazení
10
tému vytvoril(a) 18.1.2023 21:31 Shagara
posledná zmena 20.2.2023 23:52
1
18.01.2023, 21:31
Dnes väčšina ľudí čelí veľkým problémom a nevidia z nich často žiadne východisko.
Biblia hovorí: .... "Vedz, že v posledných dňoch nastanú nebezpečné časy."
A pritom aj v týchto "nebezpečných časoch" existujú riešenia akéhokoľvek problému.
Prvým predpokladom je ale pochopiť, ..... kto sme a kam to kráčame, ...... a aký je zmysel nášho bytia?
Radostné je to, že trvalé riešenie všetkých problémov ľudstva je na dohľad.
Viac na: odkaz
none
2
19.01.2023, 11:15
Nepoznáme ani zďaleka všetky záležitosti, okolnosti a príčiny prečo tu sme a čím je ovplyvňovaný výsledok naších rozhodnutí. Prečo napríklad je niekomu boh lahostajný, niekto ho nenávidí a niekto bez neho nemôže existovať.
Tu už ja hľadám riešenia, ktoré ovplyvňuju moje konanie, že na to vplývajú duchovia na druhej strane, myslím tam, kde sa dostaneme po smrti a preto hlavným poslaním ježiša bolo a je, aby nás na život po živote pripravil a ukázal nám , čo máme už tu na zemi robiť a pokladá to za tak dôležité, že dal za to svoju mučednícku smrť.
vedomie, ako výsledné rozhodnutie sa skladá v každom človeku z toho, že máme dušu, svoje srdce a svoj rozum, ale nie len to, máme v sebe aj duchov, ktorí vstúpili do našej duše a podstatným spôsobom majú vplyv na naše konanie, či prevládajú dobrí, alebo zlí duchovia, ktorých máme v duši viacej. Títo duchovia , podľa toho komu slúžia, presvedčia človeka na stranu toho, komu samotnému patria. To je vlastne to, čo niekedy povieme o niekom, to snáď ani nie je možné toto uveriť a on to žerie aj s navijákom. A tým sa dostávam do špinavých propagánd, ktorých hlavným účelom je, presvedčiť svoju obeť o opaku pravdy, teda aby bez problémov uveril , že to ****o je torta a naopak.
Prvé, čo stvoril boh je jeho syn a potom jemu stvoril tento svet. ale zlí duchovia mu tento svet zobrali a presviedčajú svojích, že to patrí im. Potom rázne a jasne urobil boh pri vyhnaní z raja, že rozdelil ľudí na dobrých, ktorí budú bojovať proti zlemu a nakoniec nu rozšliapu hlavu a on im za to zraní pätu. A teda od vtedy sme rozdelení na dobrých a zlých , ale ani to nie je na beton Aj dobrí duchovia môžu robiť zlé, teda napríklad prehnane trestať, ak v ich časoch boli takéto tresty bežné.
Keď ježiša a apoštolov nevpustili do jedného mesta pýtali sa učeníci ježiša, máme na nich zoslať oheň a síru ? Ale ježiš im odpovedal: Neviete čieho ste ducha. Mali moc to urobiť a zrejme si mysleli že vedia prečo, ale čo z toho vyplýva pre nás ?AKo teda fungujú tí duchovia v nás ? V každom prípade si musíme zodpovedať výsledky našich činov, Ktorýkolvek duch nás dokázal presvedčiť na dobré, či zlé, za svoje rozhodnutie musíme niesť následky vždy my sami. Je to ako keby aj samotný boh tlačil aj cez nás, aby to dobro zvíťazilo, že potrebuje k tomu aj každého z nás, aby sme sa pri tom rozhodovaní priklonili na jeho stranu,
Preto je treba venovať viacej pozornosti aj tomuto duchovnému svetu. hľadať možnosti v sebe samom, no a najčastejšie je to praktizovaním viery. Niekto sa nepomodlí a nič, ale niekto sa nepomodlí a potom sa mu neoplatí vyjsť pred dom, lebo sa mu nebude nič dariť a podľa toho by sa dalo aj trochu zistiť, čieho sme ducha.
none
9
19.01.2023, 18:02
2, .... Elemír, máme slobodnú vôľu a môžeme sa rozhodnúť ako chceme. To, že sú ľudia rôzni, tak za to môžu rôzne činitele. A anjeli (nie démoni) sú dokonalí, tak tam by som sa neobával prehnaného pr?stupu.
A Biblia dáva odpovede na všetky otázky, ktoré teraz potrebujeme vedieť.
Konaj dobro, skúmaj Písma a drž sa ich, (presného poznania) a zlých duchov sa potom nemusíš obávať!
none
37

9. Shagara 19.01.2023, 18:02

2, .... Elemír, máme slobodnú vôľu a môžeme sa rozhodnúť ako chceme. To, že sú ľudia rôzni, tak za to môžu rôzne činitele. A anjeli (nie démoni) sú dokonalí, tak tam by som sa neobával prehnaného pr?stupu.
A Biblia dáva odpovede na všetky otázky, ktoré teraz potrebujeme vedieť.
Konaj dobro, skúmaj Písma a drž sa ich, (presného poznania) a zlých duchov sa potom nemusíš obávať!

20.01.2023, 11:04
No nie je to také jednoduché, ale obaja sme sa pri tom odklonili trošku od témy.
Ty si napísal - Aký je súvis medzi zmyslom života a riešením všetkých problémov sveta?! Skúsim položiť kontrolnu otázku: Ako súvisí spolu to, o čo sa snažíme my vo svojom živote, teda čo je konečný ciel nášho žitia s tým, s konečnou existenciou tohoto universa, alebo ešte inak , Aký význam má naša ľudská existencia spolu s konečnou existenciou vôbec.
V biblii je napísané, že mám spísanú zmluvu z každým živým tvorom a z každou bylinou a budem vyžadovať jej plnenie.
Takže by som povedal, že aj tá najzabudnutejšia burina, či chrobák a či človek napísaný na výplatnej listine, ktorá bude obsahovať odmeny, či tresty podľa vyplnenia požiadaviek tejto zmluvy. A ešte, celé toto je pretransformované do evanjelia, kde sú podrobnejšie informácie o tom, aby sme túto zmluvu naplnili čo najlepšie. A teda by som neuvažoval o súvise, ale priamo o jednej veci, kde jednoznačne vyplýva jedno z druhého.
A teda ak si zoberieme prostriedky, pomocou ktorých to funguje, potom musíme zobrať do úvahy , že je to komunikácia, ktorá nemôže existovať bez duchovného sveta, ktorí tvoria duchovia, ktorí pred tým žili, ako my.
A takto som od seba vyšiel a takto som sa do seba vrátil a teda môj duch a moja duša sa už teraz podieľajú na kolosálnom diele stvoriteľa či už kladne, alebo záporne, ale všetci dávame svoju energiu- duchovnú- bohu, aby ten ju použil vo svoj prospech, napríklad tým, že chce dostať naspäť pre svojho syna tento svet, lebo mu patrí aj s nami.
A toto je to, čo mi dáva logiku všetkého toho, ako to spolu funguje a čo z toho pre mňa vyplýva.
none
19
19.01.2023, 20:36
Po deviatich rokoch medzi jehovistami: Je to biznis!


Takí, ako bola ona, sú vraj iba ovečky. „Nič z toho nemajú. Nevedia ani, pre koho pracujú. Viem však, že to určite nerobia pre Boha, ale pre blahobyt tých najvyšších,“ myslí si pani HELENA MERKLOVÁ (61), ktorá sa rozhodla otvorene porozprávať, ako to medzi nimi chodí.

Takmer pred dvadsiatimi rokmi vtedy rozvedenú štyridsiatničku, matku dvoch detí, doviedla k Svedkom Jehovovým jej kolegyňa. „Získali si ma tak, že som uverila sľubom, že sa na zemi dá žiť v ideálnejších podmienkach,“ rozpráva žena, ktorá v ťažkom období, keď bola s deťmi sama, potrebovala nádej i oporu. Do spoločenstva doviedla aj svoje dospievajúce deti. Pred deviatimi rokmi od Svedkov odišla a namiesto priateľstva prichádzali duchovné útoky. „Keď ma Svedkovia stretli náhodne na ulici, odvracali sa odo mňa, aj ma opľúvali,“ hovorí pani Helena, ktorú ich správanie zo začiatku bolelo. Jej deti však medzi Svedkami ostali. „Zmenilo to naše vzťahy, ony chodia medzi nich ďalej, ja už nie. Svedkovia sú upozornení na to, že tí, ktorí medzi nimi boli a odišli, sú tí najhorší. Deti mi preto nedôverujú. Hovoria, že som odsúdená na zatratenie,“ pokračuje a dodáva: „Svedkovia sú podvod!“


Plný úväzok
Pre túto organizáciu pracovala na plný úväzok. Celých deväť rokov 90 hodín mesačne. Spolu je to teda viac ako 9-tisíc neuveriteľných hodín! Stala sa „priekopníčkou“. Všetko však bez platu. Žila z invalidného dôchodku. „Myslela som si, že to robím pre Boha, ako ma to učili. Bola som zasiahnutá, tak sa mi to nezdalo divné,“ vysvetľovala nám. Iní, čo nemajú dôchodok a robia pre Svedkov, sú v civilnom živote zväčša zamestnaní na polovičný úväzok ako kuriči, upratovačky a podobne. Ak ide o rodinu, tak často žijú iba z jedného príjmu. „Mala som tú prácu rada a myslela som, že je to správne,“ tvrdí žena, ktorá zvonila ľuďom pri dverách bytov, alebo ich oslovovala na ulici.

Bežné praktiky
Pani Helena nám vysvetlila, že Svedkovia sa stretávajú, aby mohli študovať náboženské publikácie. Posadajú si ako v divadle a je tam ticho. Potom vstanú, spievajú a nasleduje prednáška, vždy na nejakú tému. Neskôr študujú časopis Strážna veža. Takéto zhromaždenia bývajú v nedeľu. Na verejnej prednáške musia byť deti aj bábätká, ktoré tam chodia s rodičmi, ticho. Takto ich učia disciplíne. „Pozývajú aj cudzích ľudí a vtedy sú k nim všetci veľmi milí. Je to však len zdanlivá láska. Keď je človek vnútri, tak sa niektorým otvoria oči a zistia, že tam žiadna láska nie je. Tých, čo to vidia, sa potom Svedkovia snažia zbaviť,“ opisuje pani Helena ďalej ich praktiky. V „teokratickej škole“ sa zase učia „opantávať“ ľudí. Vedie ju vedúci školy. Potom sú starší, ktorí vedú celý zbor, nad zborom je krajský dozorca, oblastný dozorca a zónový dozorca, dozvedáme sa o hierarchii. „Návrhy na to, ako ‚opantať‘ ľudí, dáva ‚verný a rozvážny otrok‘. To sú ich pracovníci na vyšších stupňoch. Byť ‚otrokom‘ je pocta. ‚Verný a rozvážny otrok‘ patrí ku skupine vyvolených ľudí,“ vysvetľuje pani Helena. Podľa poučiek sa vraj dajú zmanipulovať najmä ľudia, ktorí niečo hľadajú alebo nie sú uspokojené ich potreby. „Sú dotieraví. Aj ja som bola taká.“ Svoje postupy nacvičujú podľa predlôh tak, že si predvádzajú rôzne scénky. Jeden hrá človeka ‚zo sveta‘, druhý Svedka. Takto sa učia komunikovať a pripravujú sa na to, ako oslovovať ľudí. „Keď sme zvonili pri dverách, mali sme vždy pripravený nejaký úvod. Na postupy je kniha a predlohy, na každý mesiac iná, taký leták s inštrukciami, na akom mieste sa má začínať, akým úvodom.“ Niektorí ľudia ich viere vraj až tak uveria, že sú schopní dať im celé majetky. „Robia zbierky, ale nevolajú ich tak. Majú schránky na peniaze a neustále zdôrazňujú, že dielo stojí peniaze a náklady sú veľké. Emocionálne ľudí privedú k tomu, aby im peniaze dali. Všetci pracujú pre Svedkov zadarmo a sú presvedčení, že to robia pre Boha,“ pokračuje ďalej.

Kontrola a lož
Každý mesiac členovia podávajú správu o tom, koľko hodín odslúžili a koľko časopisov rozdali. Stretávajú sa týždenne v rôznych bytoch a každý každého pozná. Majú aj svoje vlastné súdy a právny výbor, ktorý rozhoduje a posudzuje, koho a za čo treba vylúčiť. Nie sú to však právnici. „Na všetko sa príde, máločo môže zostať utajené. Stále sa navzájom kontrolujú, každý vie o každom. Ani im nedôjde, že sa takto kontrolujú, ale tým, že sa tak bližšie poznajú, veľa o sebe vedia. Tam sme sa jeden druhého báli, aby na nás nikto nežaloval. Vlastné Ja je tam veľké a ľudia sú zameraní na seba a na to, aby sa zapáčili druhým, aby dobre urobili veci, ktoré musia,“ myslí si. Keď vraj človek sám vyhlási, že odíde, tak už medzi nich nepatrí. Ostatní sa potom naňho pozerajú tak, že opustil organizáciu aj Boha a už nie je hodný ani toho, aby ho pozdravili. Človek zrazu stratí všetkých priateľov. Je to ako keď väzeň vyjde z basy, spoločnosť ho len ťažko prijíma. Mnohí, čo od nich odišli, sa neskôr ocitli na psychiatrii. Nevydržia ten tlak, nevedia sa s tým zmieriť. Aj keď od Svedkov odídu, sú poznačení. Myslia si, že ich Jehova neprijme. Nemajú inú náhradu za spoločenstvo a sú veľmi osamelí. Keď začala pani Helena hovoriť, že neučia biblické pravdy, že to nie je čisté, tvrdili, že rozpráva nebezpečné bludy. „‚Právny výbor‘ ma vylúčil a odsúdil a potom ma ešte pred všetkými obvinili,“ uzatvára pani Helena.

odkaz
none
23

19. Scarlette 19.01.2023, 20:36

Po deviatich rokoch medzi jehovistami: Je to biznis!


Takí, ako bola ona, sú vraj iba ovečky. „Nič z toho nemajú. Nevedia ani, pre koho pracujú. Viem však, že to určite nerobia pre Boha, ale pre blahobyt tých najvyšších,“ myslí si pani HELENA MERKLOVÁ (61), ktorá sa rozhodla otvorene porozprávať, ako to medzi nimi chodí.

Takmer pred dvadsiatimi rokmi vtedy rozvedenú štyridsiatničku, matku dvoch detí, doviedla k Svedkom Jehovovým jej kolegyňa. „Získali si ma tak, že som uver...

19.01.2023, 23:18
22, ..... Ako hovorím, história sa presne opakuje! Ľudia sú proste nepoučiteľní, a predsudky ich tak zaslepia , že nedokážu rozlíšiť tmu od svetla!
Poznám danú pani osobne a už som tu na DF o tom písal a nebudem sa opakovať.
Scarlet by aj v 1 storočí viac počúvala názor Judáša,(zradcu, odpadlíka) ako samotného Krista!
Aj to svedčí o morálnom marazme doby.
none
77

23. Shagara 19.01.2023, 23:18

22, ..... Ako hovorím, história sa presne opakuje! Ľudia sú proste nepoučiteľní, a predsudky ich tak zaslepia , že nedokážu rozlíšiť tmu od svetla!
Poznám danú pani osobne a už som tu na DF o tom písal a nebudem sa opakovať.
Scarlet by aj v 1 storočí viac počúvala názor Judáša,(zradcu, odpadlíka) ako samotného Krista!
Aj to svedčí o morálnom marazme doby.

06.02.2023, 10:37
Všetko čo je napísané v bode 4. o JS je pravda.. Až na to ,že už sa JS v bytoch nezhromažďujú ,ale len v sálach. Ak Shagara niečo popiera, tak vedome /alebo aj nevedome, zaslepene/ klame..
none
81

77. Johny Pravda 06.02.2023, 10:37

Všetko čo je napísané v bode 4. o JS je pravda.. Až na to ,že už sa JS v bytoch nezhromažďujú ,ale len v sálach. Ak Shagara niečo popiera, tak vedome /alebo aj nevedome, zaslepene/ klame..

19.02.2023, 21:14
8, ...... Príklad z 1 storočia:
.......
Ježiš bol podľa niekoho vraj Boh. Konal zázraky, vyučoval s mocou a bol taktný a obetavý. Nedopustil sa žiadneho hriechu. A predsa ho mali za .... bludy, sektára, zločinca, posadnutého démonom a podobne. A vieme ako skončil?
PREČO?
Nuž , aj tu predsudky, nevodomosť, zloba a pýcha urobili svoje.
Preto aj prví kresťania boli sektári a boli prenasledovaní. A boli považovaní za "smeti, odpad".
.............
Ak sa Satanovi služobníci mýlili aj v prípade dokonalého Ježiša a apoštolov, ..... tak o čo viac sa títo "služobníci boha tohoto sveta" mýlia aj dnes a sú zaslepení predsudkami a nevedomosťou a zlobou.
Dnes je na svete jediné náboženstvo, čo koná Božiu vôľu, je apolitické, neutrálne! A ktoré po svete ako jediné oznamuje pravé evanjelium.
Dnes úplne padá ako katolícky, tak aj protestantský svet. Je to tam viac o synkretizme s pohanskými predstavami, a mixom všetkého od ezoteriky, cez východné predstavy až po vúdú.
Povedz, čomu ty veríš? V Abdrushina?????????????
...........
none
41
20.01.2023, 13:28
28-
krásne si potvrdil pravdu v "22"
a ani si to neuvedomuješ........
none
78
10.02.2023, 14:35
kto a prečo maže príspevky v tejto téme?
none
79

78. Johny Pravda 10.02.2023, 14:35

kto a prečo maže príspevky v tejto téme?

10.02.2023, 14:36
Predsa ten najväčší ... (fotón) 😉
none
80
10.02.2023, 21:08
Tak to je v poriadku. Zľakol som sa, ze uz aj tu Matovic a jeho poskokovia cenzuruju fórum, ako to robia na sociálnych sieťach..
none
82
19.02.2023, 21:27
8, .... A mám doma dokumentáciu o tom, čomu paní Helena verila. Keby som bol takým človekom ako ty, tak by som to tu uviedol. Ale nebolo by to vhodné.
Len toľko, ..... ak niekto chce byť svedkom , tak určite sa nestane svedkom, ak verí v trojicu.
Takých náboženstiev je predsa dosť (99%), čo v ňu veria.
Je nepochopiteľné, že niekto sa stane svedkom a potom chce svedkov po niekoľkých rokoch presvedčiť, že Boh je trojjediný.
Predstav si, že ja by som sa stal katolíkom teraz, a chcel by som aby všetci prestali veriť v nebiblickú trojicu.
????????????????????
Teda, pani Helena mala poznanie ako malé dieťa a hlavne ju ovplyvnila jej kamarátka, trinitarka.
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
..........
Päť, desať rokov a v trojicu nikto nebude veriť! Nech žije žido-kresťanský monoteizmus a jeho nedeliteľný a Zvrchovaný Boh!????????????????????????????
none
84

82. Shagara 19.02.2023, 21:27

8, .... A mám doma dokumentáciu o tom, čomu paní Helena verila. Keby som bol takým človekom ako ty, tak by som to tu uviedol. Ale nebolo by to vhodné.
Len toľko, ..... ak niekto chce byť svedkom , tak určite sa nestane svedkom, ak verí v trojicu.
Takých náboženstiev je predsa dosť (99%), čo v ňu veria.
Je nepochopiteľné, že niekto sa stane svedkom a potom chce svedkov po niekoľkých rokoch presvedčiť, že Boh je trojjediný.
Predstav si, že ja by som sa stal katolíkom teraz, a chc...

20.02.2023, 11:53
Tak ešte raz a píšem pomaličky, aby si pochopil otázku.. Čo v 4. bode nieje pravda??? o trojici tam nevidím nič, tak neodvracaj pozornosť na iné témy
none
85
20.02.2023, 20:39
17, ..... Tiež pomaličky píšem, že takmer nič. Tu ide o ten výklad a prisudzovanie istých pohnútok zo strany osoby, ktorá nemala ani len základné poznanie.
Ak na niečo konkrétne narážaš, povedz to.
Dnes je nespochybniteľným faktom, že Boh používa práve JS.
To, čo dnes konajú by sa nedalo konať bez podpory jeho ducha!????????????
none
86

85. Shagara 20.02.2023, 20:39

17, ..... Tiež pomaličky píšem, že takmer nič. Tu ide o ten výklad a prisudzovanie istých pohnútok zo strany osoby, ktorá nemala ani len základné poznanie.
Ak na niečo konkrétne narážaš, povedz to.
Dnes je nespochybniteľným faktom, že Boh používa práve JS.
To, čo dnes konajú by sa nedalo konať bez podpory jeho ducha!????????????

20.02.2023, 20:41
JS používa niekto iný, než Boh. Môžete si za to pre svoju nevedomosť...
none
92

85. Shagara 20.02.2023, 20:39

17, ..... Tiež pomaličky píšem, že takmer nič. Tu ide o ten výklad a prisudzovanie istých pohnútok zo strany osoby, ktorá nemala ani len základné poznanie.
Ak na niečo konkrétne narážaš, povedz to.
Dnes je nespochybniteľným faktom, že Boh používa práve JS.
To, čo dnes konajú by sa nedalo konať bez podpory jeho ducha!????????????

20.02.2023, 21:44
Takže čo konkrétne v článku v bode 4. nieje pravda?
none
87
20.02.2023, 20:50
20, ..... Ak Boh používa RKC, prečo RKC stále viac upadá?
......
odkaz
odkaz
none
88

87. Shagara 20.02.2023, 20:50

20, ..... Ak Boh používa RKC, prečo RKC stále viac upadá?
......
https://www.christianitas.sk/za-upadok-katolickej-viery-moze-do-znacnej-miery-banalne-slavenie-omsi-ako-aj-odmietanie-katolickeho-ucenia-zo-strany-teologov/
https://www.christianitas.sk/koniec-krestanskej-spolocnosti-a-nemoznost-konzervativizmu-ii-cast/

20.02.2023, 20:56
Jehovisti upadli ešte ďalej, ako RKC.
none
89
20.02.2023, 21:11
22, ..... Tak prečo sa o nich tvrdí, že sú "progresívnym náboženstvom"?
Chápeš, už sami o sebe tvrdíte, že ten nedeľný formalizuje nemôže nikoho osloviť.
Katolícka a ateisti nijako nerozoznaš!
Iba tak, že veľmi malé percento katolíkov ide z času na čas v nedeľu do kostola.
Hlavne tí, nad 65 rokov a vyššie.
????????????????????????????????????????????????????????
none
90

89. Shagara 20.02.2023, 21:11

22, ..... Tak prečo sa o nich tvrdí, že sú "progresívnym náboženstvom"?
Chápeš, už sami o sebe tvrdíte, že ten nedeľný formalizuje nemôže nikoho osloviť.
Katolícka a ateisti nijako nerozoznaš!
Iba tak, že veľmi malé percento katolíkov ide z času na čas v nedeľu do kostola.
Hlavne tí, nad 65 rokov a vyššie.
????????????????????????????????????????????????????????

20.02.2023, 21:17
Z ktorej galaxie ti tvoji "priatelia" prezradili, že som katolík?
none
91
20.02.2023, 21:26
24, ...... To je jedno, ....... tú nebiblickú trojicu tiež máš na triku, a tým si zrušil Zvrchovanosť a nedelitelnosť jediného Boha Biblie.
Monoteizmus si vymenil za polyteizmus.
1+1+1=3
none
93

91. Shagara 20.02.2023, 21:26

24, ...... To je jedno, ....... tú nebiblickú trojicu tiež máš na triku, a tým si zrušil Zvrchovanosť a nedelitelnosť jediného Boha Biblie.
Monoteizmus si vymenil za polyteizmus.
1+1+1=3

20.02.2023, 21:59
Nebiblické klamstvá tu šíriš len ty...
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 158 895 B vygenerované za : 0.131 s unikátne zobrazenia tém : 77 081 unikátne zobrazenia blogov : 1 667 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.