Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

5 mýtov o webe

69
reakcií
1349
prečítaní
Tému 2. mája 2012, 09:13 založil Boris_I..

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 09:13 avatar
1. Pre internet a televíziu ľudia menej čítajú knihy
Jedným z najrozšírenejších mýtov je, že pre internet a televíziu ľudia zabudli na knihy, už sa vôbec nečítajú romány, nikto už nezvládne prečítať nič, čo je dlhšie ako jeden status na Facebooku. Je to naozaj pravda?

Ak budeme predpokladať, že Slováci nie sú príliš odlišní od Američanov (a naozaj nie sú), potom zďaleka nie. V roku 1949 čítala knihy podľa prieskumov Gallupu ani nie tretina obyvateľov USA, v roku 2005 takmer polovica. Za posledných 50 rokov teda nárast o celých 47 percent dvojnásobný nárast! To zďaleka nevyzerá na úpadok kníh, či dokonca ich smrť.

Samozrejme, vplyv na čísla má aj rozvoj gramotnosti, extrémny nárast dostupných kníh (aj brakových), ale fakty sú fakty: v čase televízie, internetu a Facebooku sa číta asi najviac kníh v celých dejinách ľudstva. A elektronické čítačky, e-booky tomu určite neuškodia, skôr naopak.

2. Ľudia na webe klamú viac ako v bežnom živote

Často hovorievame: neverte ničomu, čo je napísané na webe. Všetci tam klamú a vymýšľajú si. V skutočnosti by sme však mali hovoriť: neverte ničomu, čo niekto napísal anonymne. Web ako taký je naopak vďaka svojej verejnej povahe jedným z najpravdovravnejších médií.

Vedci Jamie Guillory a Jeffrey Hancock z Cornell University v New Yorku v štúdii nedávno uverejnenej vo vedeckom časopise Cyberpsychology, Behavior and Social Networking skúmali množstvo klamstiev a poloprávd, ktoré ľudia zadávajú do životopisov a zistili, že ľudia v klasických životopisoch klamú o dôležitých veciach viac ako v tých, ktoré napíšu a zverejnia na webovej stránke profesionálnej sociálnej sieti Linkedin.com.

Dôvod? Tým, že životopis pridajú na stránku, ho zároveň urobia dostupný širokej verejnosti. Vy by ste klamali, keď viete, že to každý uvidí?

Ďalšie výskumy (napríklad Charles Naquin, 2010) síce dokázali, že ľudia v e-maile klamú v priemere viac ako v rukou napísanom liste, ale v rebríčku najklamárskejších médií e-mail ani čet nevyhrali. Najviac sa klame v telefóne.

3. Surfovanie v práci nás robí menej efektívnymi
Zakazujete v práci Facebook a YouTube, lebo sú potom zamestnanci neefektívni? Štúdia Dona J. Q. Chena and Vivien K. G. Lim zo Singapurskej národnej univerzity dokazuje opak: ak si majú dať zamestnanci v práci po nejakom čase krátku pauzu (čo musíme nutne robiť úplne všetci), je v priemere až o 16 percent efektívnejšie, ak pri tom robia niečo na webe, ako keby mali robiť nejakú inú aktivitu.

4. Internetové zoznamky využívajú iba neschopní
Opustené ženy po päťdesiatke alebo hanbliví chlapci, ktorí nedokážu dievča osloviť inak - ak si myslíte, že toto je profil ľudí, ktorí najviac vyhľadávajú internetové zoznamovacie služby, tak sa mýlite, presne ako tí, čo si myslia, že Smer volia iba ľudia s nižším vzdelaním. V skutočnosti sú zoznamky najvyužívanejším spôsobom zoznámenia úplne všetkých - v USA vzniká vďaka nim pätina všetkých vzťahov a šestina všetkých manželstiev.

Vedci z Amsterdamskej univerzity navyše v roku 2007 zisťovali, aké povahové črty majú používatelia zoznamiek, a zistili, že zoznamky na randenie využívajú viac casanovovské typy ako utiahnutí jedinci.

5. Pre Facebook sa ľudia cítia opustene
Lajkujeme statusy, pridávame fotky, ale zabúdame ísť spolu von a sme čím ďalej, tým opustenejší? Psychologička Moira Burke z Carnegie Mellon University dlhodobo skúmala 1200 používateľov Facebooku a zistila, že za istých okolností Facebook u používateľov na pocit osamelosti vplýva dokonca pozitívne - vtedy, keď ho využívajú hlavne na četovanie a komentovanie cudzích statusov. Dáva ľuďom možnosti, ako zažiť ešte viac interakcie medzi sebou.

Ostatní používatelia (tí čo na Facebooku iba lajkujú, alebo ho iba čítajú) nezaznamenali žiadnu zmenu vo vnútorných pocitoch. Facebook ich sociálny život neovplyvnil ani pozitívne, ani negatívne.

A ďalšie výskumy dokazujú, že ľudia používajúci internet denne nie sú nešťastnejší, práve naopak - vo výskumoch šťastia patria medzi najspokojnejšie skupiny vďaka informovanosti, ktorú prináša. Malý príklad: ľudia, čo majú web, kúpia svoje auto v priemere o viac ako päť percent lacnejšie ako tí, čo web nepoužívajú. A tak je to so všetkými rozhodnutiami, vďaka webu sú lepšie. Žiadne zruinované životy. Informovanosť je kľúčom k lepším rozhodnutiam aj k šťastiu.

Nič nie je čiernobiele a je jasné, že technológie nás menia a nie vždy len k lepšiemu. Ale oveľa lepšie než na ne nadávať je, vybrať si z nich to najlepšie a tomu zlému sa pokúsiť vyhnúť.

Čítajte viac: komentare.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí red rose

2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 09:23 avatar
no ja nemam slov.. na nete je to samy pravdovravny kasanova citajuci knihy plny elanu v praci a milovany na facebooku :D

5.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 5. 2012, 09:31 avatar
Ten internet vyzerá ako super miesto. :D
Súhlasí Boris_I.

6.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 09:35 avatar
citim sa tak odstrcene :DDDDD
Súhlasí Mojka

7.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 5. 2012, 09:39 avatar
Nemáš fakbůk? Ono je to celkom vtipné miesto. Jedna moja spolužiačka zo strednej tam minule rozoberala, že jej gynekologička vynadala, lebo brala nejaké silné antibiotiká, keď má citlivé ženské partie. Tak som rozmýšlala či je v poriadku, ak všetkých Tvojich 259 priateľov vie, že máš citlivú vagínu. :D
Súhlasí Boris_I., red rose

10.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 09:48 avatar
prave z tychto dovodov ho uz nemam )
tiez ma nezaujima, kto bol ako vcera vecer nadratkovany, kto si ake nove tenisky, ci vonavku kupil, kto ma akne na zadku, kto nenavidi zivot, kto miluje zivot, potom zase naopak, ako sa dogrckal domaci mazlicek, ako su vsetky zeny svine a vsetci chlapi hajzli, kto ma akej farby nahovicky, kto ma skrkatko na trenkach, kto sedi akurat na wc, kto nenavidi svoju pracu, kto zboznuje svoju pracu, koho boh miluje a koho potresta and so on....
Súhlasí blueevil

11.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 5. 2012, 09:52 avatar
Keď na to teraz pozerám, tak je to vlastne dosť zvláštne. O veľa ľuďoch ani neviem, ako sa majú, ale viem, že im nedávno zdochol pes a že idú práve na poštu po papier z daňového úradu.
Súhlasí Boris_I.

9.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 5. 2012, 09:45 avatar
a vieš prečo?.. lebo si len tak neodskočíš spoza veľkej mláky..kúpiť si oblek do Londýna..internet a papier znesie všetko  
Súhlasí Sóley

12.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 09:57 avatar
no jedneho takeho "urodzeneho pana" tu mame, alebo zeby si aj on len vymyslal? ?  

17.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 5. 2012, 11:11 avatar
nuž či si vymýšľa to neviem, ale zato viem..keď vo vlastnej témy sa vyjadril:...."tu si môžem dovoliť robiť ramená..anonymita internetu mi ti dovoľuje "... 
Súhlasí Boris_I.

26.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 12:03 avatar
az take ramena, ze sa ani do obleku nevmesti  

18.
označiť príspevok

rains
   2. 5. 2012, 11:22 avatar
pre niekoho ako ty to bude hotovy zazrak a zniet priam nuveritelne, ale nesedim stale za velkou mlakou. momentalne som si zriadil zakladnu v Europe, kvoli pracovnym povinnostiam. A neuveris, ale je mozne dokonca letiet z Madridu do Amsterdamu, byt tam dva dni (rokovanie), ist na nakup a potom letiet do Londyna. V Anglii je to celkom bezne ze ides krajcirovi a nechas si usit oblek, alebo dokonca spravit aj topanky na mieru. Neuveritelne vsak Kelisova? a teraz ma mozes nahlasit  .
ale ty musis o mojom pobyte a zivote vediet najlepsie  
Súhlasí Lionella

19.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 5. 2012, 11:38 avatar
mýliš sa..za hotový zázrak považujem:...pochodujúci obraz Ježiša zo spálne, cez miestnosti..až pred dvere!  

21.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 5. 2012, 11:51 avatar
Mojka výsostne ťa žiadam..aby si moje príspevky nezneužívala touto formou ako to zrovna prezentuješ. Tiež ťa výsostne žiadam, aby si mňa a moje príspevky vynechala zo svojho repertoáru.
dakujem.
Súhlasí Mojka

25.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 5. 2012, 12:02 avatar
žiadosti sa vyhovuje, aj keď som ťa v príspevku nemenovala... 

27.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 12:04 avatar
asi ju nahlasim za krive obvinenie ))

3.
označiť príspevok

pepazdepa
   2. 5. 2012, 09:25 avatar
Boris??? A nezistil si nahodou ako sa citali knihy pocas druhej svetovej? Lebo aj dnes vedieme boj s kapitalizmom. Ale ficko nam slubil istoty ktore nikdy nenaplni ako moze dat ludom zakladnu istotu ktoru mali za sociku a to trvale zamestnanie.Ha

4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 09:30 avatar
to neviem pepa, ale hadam, ze pri svieckach.
No a pokial budu ludia verit slubom politikov, tak dostanu hovby, co ja s tym narobim? Co si vybrali, to maju.

14.
označiť príspevok

pepazdepa
   2. 5. 2012, 10:07 avatar
Preco nieje nesplnenie predvolebnych slubov trestne? Ved si robia prdel s celeho naroda!
Súhlasí Boris_I., red rose, Sinaja

15.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 10:12 avatar
pepa, tuto otazku si kladiem aj ja uz nejaky ten rok
v podstate byt poslancom je ta najjednoduchsia a najlepsia profesia, aka moze byt... za aktualnych podmienok.
Súhlasí red rose

8.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 09:44 avatar
..toľko bludov v jednej téme )...súhlasím so záverom
A ďalšie výskumy dokazujú, že ľudia používajúci internet denne nie sú nešťastnejší, práve naopak - vo výskumoch šťastia patria medzi najspokojnejšie skupiny ..

13.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 10:05 avatar
no a ja si myslim, ze internet nema so stastim vonkoncom nic spolocne
Súhlasí asfyx, red rose

16.
označiť príspevok

asfyx muž
   2. 5. 2012, 10:50 avatar
Tie výskumi stoja za hovno ako všetko,ked nejde hovadzina ohlasi sa prasačí mor,žereme sljeky hovädá...raz škodí masť a inokedy olej tak si vyber...treba robiť podľa seba a na výskumoch sa len baviť ked to nejde na telkách...čafftesa all       
Súhlasí Boris_I.

20.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 11:44 avatar
..otázka znie - tak prečo tu ľudia chodia ? jednak chcú získavať nové informácie...intelekt. stránka, ale aj kvôli sociálnej dávke výživy- tzn. odreagovaniu, zábave, pokecaniu, uvolneniu, čo úzko súvisí s pocitom šťastia. A pretože ten pocit vyhľadávajú, stávajú sa poniektorí aj závislými..(nehovorím o dlhodobom šťastí..)
Súhlasí red rose

22.
označiť príspevok

orsyy žena
   2. 5. 2012, 11:54 avatar
kto je v akej miere závislý na internete vyjadruje, myslím si, náš stupeň nešťastia..   súhlasím s 8.

24.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 12:01 avatar
ja bych povedal, ze predovsetkym z lenivosti.. nemusia nikam chodit, nemusia nikomu pozerat do oci, pisu si co len chcu bez, alebo aspon so znizenou zodpovednostou, anonymne a tak podobne
so stastim to nema nic spolocne.. stastie sa chyta vonku zo zivota toto je len taka nahrazka.
Súhlasí asfyx

23.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 12:00 avatar
ved jasne len píšem, že keby ľudia nemali pocit naplnenia z internetu, tak tu nechodia a nik by nebol závislí ...
Súhlasí red rose

28.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 12:06 avatar
pocit môžeš mať dobrý a zlý z čohokoľvek...nielen z reál. života, pocit šťastia- nieje šťastie

29.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 12:11 avatar
hola,hola.. ja sa otazkou stastia a nestastia absolutne nezaoberam. tato otazka nema pre mna vobec ziadne opodstatnenie.
Stastie nahanaju len nestastni ludia    
Súhlasí asfyx

30.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 12:12 avatar
to si potom jeden z mála, ktorúmu nezáleží na šťastí   

31.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 12:24 avatar
dakujem ved mi aj trvalo, kym som to pochopil.

32.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 12:27 avatar
faakt ? ) a na čom ti záleží...ak to nieje tajné ?

33.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 12:34 avatar
na mnohom. na rodine, na zdravi, na prirode, na ludoch a tak na veciach pre ktore treba aj nieco urobit a tebe?
Súhlasí Sinaja

34.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 12:40 avatar
u mňa je to podobne ..k tomu čo ty.., ešte na práci, priateľoch snažím sa nachádzať zmysel, vo všetkom čo robím..ale šťastie k tomu jednoznačne (podľa mňa) patrí
Súhlasí Boris_I.

35.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 13:06 avatar
stastie to je myslim az vtedy, ak nieje na nicom zavisle. no tento dnesny svet sa nas snazi jednostaj presviedcat, ze stastni mozeme byt az ked budeme tym a hentym a ked budeme mat to a tamto

36.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 13:13 avatar
akože sa zobudíš a si šťastný ? myslím, že šťastie je tak ako krása relatívny pojem..tzn. pre každého iné.. ja som napr. šťastná, ked je vonku pekne, sedím na bike, veje mi vietor do tváre a nikam sa neponáhľam, len tak si vychutnávam prírodu a nasávam energiu z nej..
Súhlasí Boris_I.

37.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 13:17 avatar
no to aj ja ale ked dostanes defekt budes nestastna, alebo si to stastne odslapes domov? v tom je ten rozdiel
Súhlasí Sinaja

38.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 13:29 avatar
ešte som ho nedostala...)) a terén si rozhodne nevyberám... ..ak ho dostanem,tak potom ti poviem - či som bola šťastná, al. nie   
Súhlasí Boris_I.

39.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 14:14 avatar
vyborne, daj potom vediet ja inak mavam so sebou lepiacu supravu a pumpu :D
Súhlasí Sinaja

40.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 14:21 avatar
prídeš mi taký, že nenechávaš nič na náhodu ))) ja so sebou hlavne pitie a mikinu )

41.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 14:28 avatar
tak ja zase akurat na tu vodu obcas zabudnem

42.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 14:32 avatar
..tak v horúcom počasí medzizastávka ..dať si čapované pivko príde vhod, či nie ? )
Súhlasí Jaded

45.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 14:38 avatar
nie

48.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 14:43 avatar
ty si taký čistý absťák ?..

55.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 14:49 avatar
abstak??? nie, mne alkohol ani trosku nechyba. skor sa niekedy sam sebe cudujem, ako som taky sajrajt mohol do seba davat.

57.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 15:04 avatar
abstinent ..takže si sa zlepšil...pekné .. a hlavne rozumné..

60.
označiť príspevok

pepazdepa
   2. 5. 2012, 15:08 avatar
55/Boris a co mas rad presladenu colu s ktorej sa len zuby kazia alebo sa bojis ozrat ze by si rozum potratil?HAha neber ma vazne

62.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 15:10 avatar
uplne najlepsie chuti cista, kvalitna voda.

63.
označiť príspevok

pepazdepa
   2. 5. 2012, 15:13 avatar
Ked chces pit cistu a kvalitnu vodu musis byt aj ty cisty a kvalitny co sa mne nemoze stat!

66.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 15:17 avatar
to uz ty vies ja bych skor povedal, ze az ta voda ta urobi cistym a kvalitnym
Súhlasí Sinaja

67.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 15:23 avatar
..to je tam na flaši napísané, že len prečistých a kvalitných konzumentov ?? pepa   

64.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 15:15 avatar
... taká z lesnej studničky...čo je tak studená, že prichádzaš o zuby ))

43.
označiť príspevok

pepazdepa
   2. 5. 2012, 14:35 avatar
Dufam ze aj v pekle podavaju aspon raz za cas jedno chladene?!Inak ma tam jebne...

44.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 14:37 avatar
:0))..tak ži slušne,. aby si sa dostal do neba...tam ho vraj podávajú    

46.
označiť príspevok

pepazdepa
   2. 5. 2012, 14:38 avatar
Ja budem racej dole pri kotly aby tym hore nebolo zima.

47.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 5. 2012, 14:41 avatar
Ja budem pri kotli, ja som disident...... 

49.
označiť príspevok

pepazdepa
   2. 5. 2012, 14:43 avatar
Peklo ma az tak nedesi ale predstava vecnej temnoty kde ani pes nestekne.

52.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 14:46 avatar
by si sa čudoval, koľko ľudských psov tam je... )))

56.
označiť príspevok

pepazdepa
   2. 5. 2012, 14:54 avatar
52/ vecnu temnotu si predstav ako keby si prisla o vsetky zmysly...ani chut ani zrak ani cuch slepy jak patron a hluchy jak poleno.

58.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 15:06 avatar
bože..radšej si to ani nepredstavujem... chcem zomrieť tak, že už nebudem nič pociťovať...jednoducho prach...

50.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 5. 2012, 14:44 avatar
V pekle musí byť veselo, toko zábavných ľudí tam je........ 

53.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 14:46 avatar
v nebi to vidíš na nudu ?? )

51.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 14:45 avatar
každý sa len k tomu kotlu chce dostať...  najlepšie fleky si vyberáte ))
Súhlasí Jaded

54.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 5. 2012, 14:48 avatar
V nebi musí byť nuda, predsa dosť nudný život predpisuje cirkev svojim veriacim, samé obmedzenia , tak v nebi to budú mať už vyšperkované.....to tam bude ako v domove dôchodcov nad 90 rokov........ 
Súhlasí pepazdepa, Sinaja

59.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 15:07 avatar
))) ty si tomu dal..., tak to radšej ani zomierať nebudem...ani tam..ani tam ))

61.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 5. 2012, 15:09 avatar
Ako môže byť v nebi dobre u šéfa, čo súlož nazval dedičný hriech ?      

65.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 5. 2012, 15:16 avatar
..súlož na zemi tak nazval, neviem či to platí aj tam hore   

68.
označiť príspevok

viluette muž
   2. 5. 2012, 16:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

69.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 5. 2012, 19:11 avatar
ale to ja len tak, ze ake nenormalne stupidnosti nam media ponukaju a to uplne bez hanby.

70.
označiť príspevok

Milkyway
   25. 2. 2018, 08:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:28,  Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami. Za posledných 10 r. Švédi vpustili do...
dnes, 19:53,  Jiří Wolf chartista ktorý si odsedel zo všetkých chartistov najviac
dnes, 19:46,  Triáda napitých dedkov veru tajným videom nemôže byť. *13
dnes, 19:33,  Navrhli si Zamestnanci banskobystrickej župy poriadne zvyšovanie platu....
dnes, 19:32,  Vivat Lunter ! :) Väčšina prímestských autobusov v Banskobystrickom kraji nebude od soboty...
dnes, 19:24,  Trole toto video nie je tajné: https://www.youtube.com/watch?v=qoFnjqSpEdQ&feature=youtu.be
dnes, 19:20,  Tajné video. Poskladáme sa na to, aby nám ho odhalili. *19
dnes, 19:01,  Edo má zakázané priznať čokoľvek negatívne o Havlovi !
dnes, 19:00,  https://www.youtube.com/watch?v=5HUJkJZhXNo&feature=emb_logo
dnes, 18:56,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83571830_309244063368887_6859684064501170176_n.jpg?...
dnes, 18:47,  (3) Osvietený, a podľa Teba sú to aké informácie o Tvojom obľúbenom vyše stonásobnom...
dnes, 18:47,  https://www.hlavnespravy.sk/parlamente-odznel-navrh-vystupenie-slovenska-nato-usa-nato-oznaceni-z...
dnes, 18:22,  Šokujúce????????????
dnes, 17:52,  Jiří Wolf chartista ktorý odsedel najviac z chartistov.
dnes, 17:47,  Šokujúce tajomstvo Václava Havla a zamatovej revolúcie! Skutočný hrdina Charty 77 rozpráva...
dnes, 17:30,  A preto píšem: Ej veru, inak ste mali vládnuť, mečiarovci, dzurindovci, ficovci, radičovci....
dnes, 17:28,  Pozrel som si.
dnes, 17:28,  Myslím presne tých 90 percent, ktorých myslíš ty v príspevku 6.
dnes, 17:27,  Prečo ste liberálni fašisti ? Pretože fanaticky hájite svoje, hoci aj hlúpe názory, a na...
dnes, 17:06,  My bieli sme ovládli svet. Preto nám čierni robia zle. Čiernych treba vyhubiť ako škodnú.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(169 919 bytes in 0,644 seconds)