hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

3000 Bohov

príspevkov
80
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 18.4.2017 18:58
posledná zmena 20.4.2017 17:57
1
18.04.2017, 18:58
Dodnes je evidovanych na svete asi 3000 Bohov. Vsetci su vymysleni, iba ten tvoj je samozrejme skutocny.
none
2

1. 18.04.2017, 18:58

Dodnes je evidovanych na svete asi 3000 Bohov. Vsetci su vymysleni, iba ten tvoj je samozrejme skutocny.

18.04.2017, 19:06
A ja si zasa myslím, že iba veľmi málo z tých 3000 je vymyslených. :-)
none
3

2. -era- 18.04.2017, 19:06

A ja si zasa myslím, že iba veľmi málo z tých 3000 je vymyslených. :-)

18.04.2017, 19:12
Neviem. Keby som bol Bohom ja, nevadilo by mi ako ma uctievajú. Či nejaký kresťan povie Bože ďakujem, alebo nejaký moslim, či hinduista, všetci myslia na Boha. Len kazdy si boha inac predstavuje.
none
4

3. 18.04.2017, 19:12

Neviem. Keby som bol Bohom ja, nevadilo by mi ako ma uctievajú. Či nejaký kresťan povie Bože ďakujem, alebo nejaký moslim, či hinduista, všetci myslia na Boha. Len kazdy si boha inac predstavuje.

18.04.2017, 19:20
Avšak ak by si mal s ľudstvom nejaký zámer, potom by si rozlišoval, či konajú podľa tvojho zámeru, alebo nie :-)
none
5

4. -era- 18.04.2017, 19:20

Avšak ak by si mal s ľudstvom nejaký zámer, potom by si rozlišoval, či konajú podľa tvojho zámeru, alebo nie :-)

18.04.2017, 19:25
Ak by som mal nejaký zámer, každý by oňom vedel. Z času na čas by som sa im zjavoval.
none
20

5. 18.04.2017, 19:25

Ak by som mal nejaký zámer, každý by oňom vedel. Z času na čas by som sa im zjavoval.

18.04.2017, 19:56
A čo ak by časťou tvojho zámeru bolo, aby sa ľudia stali raz takými ako ty, ale nie z poslušnosti, ale čisto z vlastnej slobodnej vôle? Teda by si potreboval, aby jednali slobodne. Úplne slobodne :-)
👍: kntsz
none
30

20. -era- 18.04.2017, 19:56

A čo ak by časťou tvojho zámeru bolo, aby sa ľudia stali raz takými ako ty, ale nie z poslušnosti, ale čisto z vlastnej slobodnej vôle? Teda by si potreboval, aby jednali slobodne. Úplne slobodne :-)

18.04.2017, 20:44
Z čoho by si mal väčšiu radosť. Z toho ako ťa niekto miluje slobodne, alebo z donútenia?
none
49

30. 18.04.2017, 20:44

Z čoho by si mal väčšiu radosť. Z toho ako ťa niekto miluje slobodne, alebo z donútenia?

18.04.2017, 21:21
Nejde o to, aby ťa niekto miloval. Ide o ten zámer - niečo chceš s ľudstvom dosiahnuť, ale tak, aby na to ľudstvo prišlo zo vlastnej slobodnej vôle - to jest, nemôžeš sa ľuďom zjavovať vonku ako veľký učiteľ a objasňovať im tvoj zámer s nimi. Musia ho nájsť sami v sebe a s láskou spoznať, že presne to je to, čo vo svojej podstate chcú. :-D
👍: J.Tull
none
51

49. -era- 18.04.2017, 21:21

Nejde o to, aby ťa niekto miloval. Ide o ten zámer - niečo chceš s ľudstvom dosiahnuť, ale tak, aby na to ľudstvo prišlo zo vlastnej slobodnej vôle - to jest, nemôžeš sa ľuďom zjavovať vonku ako veľký učiteľ a objasňovať im tvoj zámer s nimi. Musia ho nájsť sami v sebe a s láskou spoznať, že presne to je to, čo vo svojej podstate chcú. :-D

18.04.2017, 21:25
Preto sa jedným zjavuje a iným nie?

"Nejde o to, aby ťa niekto miloval. Ide o ten zámer - niečo chceš s ľudstvom dosiahnuť, ale tak, aby na to ľudstvo prišlo zo vlastnej slobodnej vôle"

"Bojte sa ma a milujte , alebo všetci budete horieť naveky v pekle" (Boh Abraháma.... )
none
52

51. 18.04.2017, 21:25

Preto sa jedným zjavuje a iným nie?

"Nejde o to, aby ťa niekto miloval. Ide o ten zámer - niečo chceš s ľudstvom dosiahnuť, ale tak, aby na to ľudstvo prišlo zo vlastnej slobodnej vôle"

"Bojte sa ma a milujte , alebo všetci budete horieť naveky v pekle" (Boh Abraháma.... )

18.04.2017, 22:09
51,....to adresuj tým,čo vymysleli peklo/RKC/,....Biblia o večnom pekle neučí,....a Boh dáva slobodnú vôľu každému,aby sa slobodne rozhodol,či ho bude niekto poslúchať,alebo nie? Nerobí to nasilu.
Je úplne samozrejme,že ak je tu nejaký Zákonodarca,Stvoriteľ,....tak či chceme,alebo nechceme,sme závislí na ňom. A nie ON na nás. Proste tak sme utvorení!
A Boh sa nikomu nezjavuje, ale každý ho môže pocítiť/doslova ,ako keby ho videl/,ak ho vážne hľadá ,a je v tom vytrvalý.
Boh si určite neželá a ani neprijíma to,aby ho niekto nasilu miloval,uctieval.
none
53

51. 18.04.2017, 21:25

Preto sa jedným zjavuje a iným nie?

"Nejde o to, aby ťa niekto miloval. Ide o ten zámer - niečo chceš s ľudstvom dosiahnuť, ale tak, aby na to ľudstvo prišlo zo vlastnej slobodnej vôle"

"Bojte sa ma a milujte , alebo všetci budete horieť naveky v pekle" (Boh Abraháma.... )

18.04.2017, 22:10
51. Určite áno. Keď formuješ budúce spoločenstvo, vyberieš si pár týpkov na určité rozhodujúce pozície, potrebné pri formovaní toho, čo chceš dosiahnuť :-) V neskoršej fáze ich môžeš odsunúť bokom, pretože nejde o nich, ale o tvoj zámer. A podľa potreby niektoré fázy proste uskutočníš bez toho, že by masa presne vedela, o čo vlastne kráča - nepotrebuješ, aby kazili tvoj zámer nepochopením :-)
none
62

53. -era- 18.04.2017, 22:10

51. Určite áno. Keď formuješ budúce spoločenstvo, vyberieš si pár týpkov na určité rozhodujúce pozície, potrebné pri formovaní toho, čo chceš dosiahnuť :-) V neskoršej fáze ich môžeš odsunúť bokom, pretože nejde o nich, ale o tvoj zámer. A podľa potreby niektoré fázy proste uskutočníš bez toho, že by masa presne vedela, o čo vlastne kráča - nepotrebuješ, aby kazili tvoj zámer nepochopením :-)

19.04.2017, 00:36
53,.....neviem či som tomu porozumel. Treba si aj uvedomiť jeden fakt,.....že ak ja niekoho vedome zvediem na zcestie ,tak si podla Písma môžem dať "na krk mlynský kameň",lebo mám po chlebe a večnom živote. To hádam vieš?
A nie ja si vyberám,ale vybabrajú si tí "oslovení" . A vždy majú možnosť zmeniť svoje rozhodnutie.
A zámerom JS nie je rozšíriť rady matrikových JS, a aj keby niekto chcel byť JS,tak nemôže byť,kým nespozná presne biblickú pravdu. A ak JS neberú finančný príspevok od štátu z vlastného popudu,tak nie sú ani motivovaný peniazmi,ako je to inde.
A ak teda nesmieme prijať ponuku biblického štúdia,tak potom asi Kristus nevedel čo hovorí? pretože to on povedal ,že jeho nasledovníci majú "učiť iných"!
none
68

62. Shagara 19.04.2017, 00:36

53,.....neviem či som tomu porozumel. Treba si aj uvedomiť jeden fakt,.....že ak ja niekoho vedome zvediem na zcestie ,tak si podla Písma môžem dať "na krk mlynský kameň",lebo mám po chlebe a večnom živote. To hádam vieš?
A nie ja si vyberám,ale vybabrajú si tí "oslovení" . A vždy majú možnosť zmeniť svoje rozhodnutie.
A zámerom JS nie je rozšíriť rady matrikových JS, a aj keby niekto chcel byť JS,tak nemôže byť,kým nespozná presne biblickú pravdu. A ak JS neberú finančný príspevok od ...

19.04.2017, 09:50
62. Neporozumel si.
S ASIO25 sa bavím na tému, či je možné človeku POCHOPIŤ ÚSODKOM, že by nejaký hypotetický boh mohol konať približne tak, ako je to zaznamenané v biblických písmach a ako to (ne)zažíva bežný človek dnes.
:-)
none
71

68. -era- 19.04.2017, 09:50

62. Neporozumel si.
S ASIO25 sa bavím na tému, či je možné človeku POCHOPIŤ ÚSODKOM, že by nejaký hypotetický boh mohol konať približne tak, ako je to zaznamenané v biblických písmach a ako to (ne)zažíva bežný človek dnes.
:-)

19.04.2017, 10:39
68........mnohé možno pochopiť,aby sme vnímali ako Boha ako spravodlivého,....ale celý jeho spôsob konania nemôžme úplne pochopiť,lebo naše vnímanie istých skutočností,je značne obmedzené, a to aj čo sa týka času.
none
60

5. 18.04.2017, 19:25

Ak by som mal nejaký zámer, každý by oňom vedel. Z času na čas by som sa im zjavoval.

19.04.2017, 00:20
5-
Úvaha o tom, čo by si ty robil na mieste Boha je smiešna......
👍: Shagara
none
69

60. kntsz 19.04.2017, 00:20

5-
Úvaha o tom, čo by si ty robil na mieste Boha je smiešna......

19.04.2017, 10:15
60. V princípe taká úvaha je ale prirodzaným dôsledkom toho, že človek má dar myslenia, cítenia i vôle, teda plného duševného života. Keďže teda človek má schopnosť poznávať, je úplne pochopiteľné, že sa snaží túto schopnosť aplikovať na všetko.
Dokážeme si - aj keď v obmedzenom zmysle - hovoriť 'ja som', čo je vlastne meno božie, oznámené Mojžišovi.
Takže smiešne to môže byť, ale patrí to istým spôsobom k nášmu vývoju ku slobode.
🙂
none
70

69. -era- 19.04.2017, 10:15

60. V princípe taká úvaha je ale prirodzaným dôsledkom toho, že človek má dar myslenia, cítenia i vôle, teda plného duševného života. Keďže teda človek má schopnosť poznávať, je úplne pochopiteľné, že sa snaží túto schopnosť aplikovať na všetko.
Dokážeme si - aj keď v obmedzenom zmysle - hovoriť 'ja som', čo je vlastne meno božie, oznámené Mojžišovi.
Takže smiešne to môže byť, ale patrí to istým spôsobom k nášmu vývoju ku slobode.
🙂

19.04.2017, 10:36
69,......nie je to pravda,lebo človek svojim obmedzeným rozumom nemôže tvrdiť,že ja keby som bol Boh......,tak by som robil tak a tak. Ak by niekto bol naozaj Bohom a mal absolútne dokonalé poznanie a videl všetko v tých najširších súvislostiach z dlhodobého hľadiska,a tak podobne,......tak by nutne konal tak,ako koná dnes Boh. Boh nikdy nemôže konať nesprávne a preto sú dnes ľudské úvahy o tom ,ako by oni konali keby boli Bohom naozaj smiešne,nesprávne,nelogické.
Tieto ľudské tvrdenia sú len zjavnou pýchou, mysliac ,že sú viac ako Boh ,ktorého oni musia poučovať ako má robiť. A pritom títo ľudia si nevedia ani "zaviazať topánky"!
none
72

70. Shagara 19.04.2017, 10:36

69,......nie je to pravda,lebo človek svojim obmedzeným rozumom nemôže tvrdiť,že ja keby som bol Boh......,tak by som robil tak a tak. Ak by niekto bol naozaj Bohom a mal absolútne dokonalé poznanie a videl všetko v tých najširších súvislostiach z dlhodobého hľadiska,a tak podobne,......tak by nutne konal tak,ako koná dnes Boh. Boh nikdy nemôže konať nesprávne a preto sú dnes ľudské úvahy o tom ,ako by oni konali keby boli Bohom naozaj smiešne,nesprávne,nelogické.
Tieto ľudské tvrdenia sú...

19.04.2017, 11:04
70. vo svojom príspevku uvádzaš viaceré tvrdenia.

Ak tieto tvoje tvrdenia pramenia len zo slepej viery, tak si dogmatik. A potom o slobode človeka nemožno vôbec hovoriť.

Ak si ale ku svojim tvrdeniam a záverom dospel na základe vlastného myslenia, cítenia, vôle, tak potom sám si dôkazom toho, čo hovorím o možnostiach človeka vedieť niečo o veciach božských.
none
73

72. -era- 19.04.2017, 11:04

70. vo svojom príspevku uvádzaš viaceré tvrdenia.

Ak tieto tvoje tvrdenia pramenia len zo slepej viery, tak si dogmatik. A potom o slobode človeka nemožno vôbec hovoriť.

Ak si ale ku svojim tvrdeniam a záverom dospel na základe vlastného myslenia, cítenia, vôle, tak potom sám si dôkazom toho, čo hovorím o možnostiach človeka vedieť niečo o veciach božských.

19.04.2017, 12:01
72,...z mojich príspevkov môžeš jasne vidieť,že odmietam slepú vieru/na spôsob Veriaceho/ a stále zdôrazňujem presné poznanie a porozumenie istých vecí Písma.
Teda ,žiadny dogmatik. Moje tvrdenia sú racionálne,logické a biblické. Je naivné,aby človek poučoval Boha. Ak tak robí,tak to robí iba vo svojej pýche a nerozumnosti. Kniha Job a iné časti Písma poukazujú,aké je to pochabé,prieť sa s Bohom,kritizovať ho,alebo si myslieť ,že mi sme múdrejší!?
Teda, vždy za mojimi tvrdeniami stojí myseľ a dlhoročné skúmanie Biblie,vedy,histórie, i mnou zatracovanej filozofie.
Pretože ona zničila kresťanské učenie.
none
74

73. Shagara 19.04.2017, 12:01

72,...z mojich príspevkov môžeš jasne vidieť,že odmietam slepú vieru/na spôsob Veriaceho/ a stále zdôrazňujem presné poznanie a porozumenie istých vecí Písma.
Teda ,žiadny dogmatik. Moje tvrdenia sú racionálne,logické a biblické. Je naivné,aby človek poučoval Boha. Ak tak robí,tak to robí iba vo svojej pýche a nerozumnosti. Kniha Job a iné časti Písma poukazujú,aké je to pochabé,prieť sa s Bohom,kritizovať ho,alebo si myslieť ,že mi sme múdrejší!?
Teda, vždy za mojimi tvrdeniami stojí m...

19.04.2017, 12:20
73. vývoj nezastavíš.
Kresťanské učenie musí byť nahradené kresťanským poznaním.
none
27

1. 18.04.2017, 18:58

Dodnes je evidovanych na svete asi 3000 Bohov. Vsetci su vymysleni, iba ten tvoj je samozrejme skutocny.

18.04.2017, 20:31
Ja som myslel, ze hinduisti maju aspon 10000 bohov
none
59

1. 18.04.2017, 18:58

Dodnes je evidovanych na svete asi 3000 Bohov. Vsetci su vymysleni, iba ten tvoj je samozrejme skutocny.

19.04.2017, 00:18
1-
aj ak by ich bolo 100000 nič sa nemení na podstate, že každý človek od čias kedy získal sebareflexiu, hľadá Boha. Hľadanie Boha je archetypálna záležitosť a k tomu hľadaniu si človek vypomáha združovaním sa do náboženstiev, lebo v spoločnosti iných ľudí sa ľahšie hľadá.
Tí čo nehľadali správne, zanikli a tí čo nehľadajú správne, alebo sa združujú za účelom zisku (sekty), zanikajú a zaniknú.
Zjednodušene povedané - v súčasnosti štátom uznané náboženstvá hľadajú správne a neuznané - sekty, zanikajú a zaniknú.
Je pochopiteľné, že každý si myslí, že má pravdu. Pokrokom však je, že už sa aj rôzne náboženstvá vzájomne uznávajú a spolupracujú.
Netreba to radikalizovať. Sociokultúrna úroveň ľudstva všeobecne rastie.
none
64

59. kntsz 19.04.2017, 00:18

1-
aj ak by ich bolo 100000 nič sa nemení na podstate, že každý človek od čias kedy získal sebareflexiu, hľadá Boha. Hľadanie Boha je archetypálna záležitosť a k tomu hľadaniu si človek vypomáha združovaním sa do náboženstiev, lebo v spoločnosti iných ľudí sa ľahšie hľadá.
Tí čo nehľadali správne, zanikli a tí čo nehľadajú správne, alebo sa združujú za účelom zisku (sekty), zanikajú a zaniknú.
Zjednodušene povedané - v súčasnosti štátom uznané náboženstvá hľadajú správne a neuznané ...

19.04.2017, 00:43
59,......ale ako môže trebárs spolupracovať "burina so pšenicou"? To my vysvetli,aj ako poľnohospodár ,aj ako kresťan?!
"Čo má spoločné Kristus a Beliár/satan/?"
Opakujem sa,...z Biblie je viac ako isté,že pravdu vo falošnom náboženstve/burine/nenájdeš. Iba ak satan ponúka tiež pravdu? A to je demagógia. Ekumenizmus povedané jedným arcibiskupom RKC -"je dieťaťom antikrista".
A tiež si uvedom kntsz ,že v 1 storočí boli kresťania sektou a svet ich neprijímal. Dnes sa presne to isté opakuje,a vždy tomu tak bolo. Pravda vždy tiež bola jedna a vždy tomu aj tak bude. Boh je Bohom poriadku a nie chaosu.
A ...."Sociokultúrna úroveň ľudstva"....nemá nič spoločné s biblickou pravdou.
none
75

64. Shagara 19.04.2017, 00:43

59,......ale ako môže trebárs spolupracovať "burina so pšenicou"? To my vysvetli,aj ako poľnohospodár ,aj ako kresťan?!
"Čo má spoločné Kristus a Beliár/satan/?"
Opakujem sa,...z Biblie je viac ako isté,že pravdu vo falošnom náboženstve/burine/nenájdeš. Iba ak satan ponúka tiež pravdu? A to je demagógia. Ekumenizmus povedané jedným arcibiskupom RKC -"je dieťaťom antikrista".
A tiež si uvedom kntsz ,že v 1 storočí boli kresťania sektou a svet ich neprijímal. Dnes sa presne to isté...

19.04.2017, 13:53
64-
asi som ti stupil na otlak....
Ak budeš hľadať porozumenie s ľuďmi, tak ho budeš nachádzať.
Ak budeš chcieť každého prerobiť na svoj obraz, tak porozumenie nenájdeš.
Tvoje prirovnávania sú účelové a nemajú nič spoločné s pravdou.
Sociokultúrna úroveň ľudstva je strašne dôležitá.
To čomu sú ľudia schopní porozumieť dnes, tomu určite neboli schopní porozumieť pred 5000 rokmi a komunikácia Boha s človekom tomu bola a je uspôsobená.
Tvoj a ani môj názor na tom nič nezmení.
Iný je Nový zákon, kde Kristus prehovára v podobenstvách nepodliehajúcich času.
none
79

75. kntsz 19.04.2017, 13:53

64-
asi som ti stupil na otlak....
Ak budeš hľadať porozumenie s ľuďmi, tak ho budeš nachádzať.
Ak budeš chcieť každého prerobiť na svoj obraz, tak porozumenie nenájdeš.
Tvoje prirovnávania sú účelové a nemajú nič spoločné s pravdou.
Sociokultúrna úroveň ľudstva je strašne dôležitá.
To čomu sú ľudia schopní porozumieť dnes, tomu určite neboli schopní porozumieť pred 5000 rokmi a komunikácia Boha s človekom tomu bola a je uspôsobená.
Tvoj a ani môj názor na tom nič ne...

20.04.2017, 17:49
75,....knstz ,ja nespochybňujem kultúrno-sociálny rozvoj. Ja len nesúhlasím,že ho spájaš s niečim,čo nie je na mieste.
To,že ľudia nerešpektujú morálku,je dôsledok niečoho iného. Pretože presne naopak by to malo byť,....ľudia by mali byť lepší a uvedomelejší,lebo žijeme v "civilizovanej dobe". Ale tak to nie je.
Tiež nespochybňujem vedecko-technické napredovanie. A ja som realista, a viem , z Písma ,že väčšina ľudí nikdy nebude reagovať na slová Krista,a nezmenia sa,ani keď im pôjde o život. Naopak,/v zmysle Písma/ sami si privodia zničenie,keď "pôjde ruka brata proti bratovi"!
none
6
18.04.2017, 19:28
Nehrajte sa na Boha, keď ste len ľudia. Namiesto toho si priznajte svoju malosť, namiesto tohoto mudrovania...
none
7

6. 18.04.2017, 19:28

Nehrajte sa na Boha, keď ste len ľudia. Namiesto toho si priznajte svoju malosť, namiesto tohoto mudrovania...

18.04.2017, 19:35
Ludwig. Tvoj ludsky boh ma vela zlych vlastnosti. Pisete ze je svaty presvaty, ale tak to nieje. Bud je boh neosobny, alebo len sleduje svoje mravenisko a chce ludstvo niecoho naucit. Obidve varianty su fajn. No varianta vasho boha mucitela, sifrovatela sa mi az tak nepaci.
none
8

7. 18.04.2017, 19:35

Ludwig. Tvoj ludsky boh ma vela zlych vlastnosti. Pisete ze je svaty presvaty, ale tak to nieje. Bud je boh neosobny, alebo len sleduje svoje mravenisko a chce ludstvo niecoho naucit. Obidve varianty su fajn. No varianta vasho boha mucitela, sifrovatela sa mi az tak nepaci.

18.04.2017, 19:38
To je tvoj uhol pohľadu, lebo namiesto toho aby si pokorne v Biblii Boha hladal, tak si nárokuješ Boha a Jeho skutky súdiť podľa svojej spravodlivosti, hoci si len nedokonalý človek...
none
9

8. 18.04.2017, 19:38

To je tvoj uhol pohľadu, lebo namiesto toho aby si pokorne v Biblii Boha hladal, tak si nárokuješ Boha a Jeho skutky súdiť podľa svojej spravodlivosti, hoci si len nedokonalý človek...

18.04.2017, 19:42
Som nedokonaly, ale predsa mravne vyspelejsi ako boh biblie. Pokorne v biblii hladal...vela ľudí ho pokorne hľadá v biblii a nakoniec kazdy ajtak najde to svoje. Potom sa len hadate kto ma pravdu. Ked pokorne vsetci hladate v biblii boha, preco potom boh nezasiahne a neda vam rovnake poznanie? co clovek, to ine poznanie. Nakoniec si nadavate do modlarov, satanov, a svojich bohov oznacujete za trojhlavych drakov, anjelov...
none
10

9. 18.04.2017, 19:42

Som nedokonaly, ale predsa mravne vyspelejsi ako boh biblie. Pokorne v biblii hladal...vela ľudí ho pokorne hľadá v biblii a nakoniec kazdy ajtak najde to svoje. Potom sa len hadate kto ma pravdu. Ked pokorne vsetci hladate v biblii boha, preco potom boh nezasiahne a neda vam rovnake poznanie? co clovek, to ine poznanie. Nakoniec si nadavate do modlarov, satanov, a svojich bohov oznacujete za trojhlavych drakov, anjelov...

18.04.2017, 19:46
Kto je bez hriechu, nech prvy hodi do nej kamen. To by mohlo byt uz v starom zakone a predislo by sa tolkeho zla. Ked izraeliti robili to, co im boh prikazoval, tak kludne boh mohol zakazat ukamenovania a oni by ho posluchli.
none
14

10. 18.04.2017, 19:46

Kto je bez hriechu, nech prvy hodi do nej kamen. To by mohlo byt uz v starom zakone a predislo by sa tolkeho zla. Ked izraeliti robili to, co im boh prikazoval, tak kludne boh mohol zakazat ukamenovania a oni by ho posluchli.

18.04.2017, 19:50
Zákon mal okrem iného ukázať že svet je hriešny, zavrieť každé ústa a usvedčiť celý svet z viny. A tiež dosvedčiť že hriechu sa človek nemôže zbaviť sám, bez Božej pomoci.
none
15

14. 18.04.2017, 19:50

Zákon mal okrem iného ukázať že svet je hriešny, zavrieť každé ústa a usvedčiť celý svet z viny. A tiež dosvedčiť že hriechu sa človek nemôže zbaviť sám, bez Božej pomoci.

18.04.2017, 19:52
To, ze je clovek hriesny sa da ukazat aj inac ako pachanim este viac zla.
none
17

15. 18.04.2017, 19:52

To, ze je clovek hriesny sa da ukazat aj inac ako pachanim este viac zla.

18.04.2017, 19:53
Kto je bez hriechu, nech prvy hodi do nej kamen. Nikto ta neodsudil? Dokonca ani najvacsi farizeji ju neodsudili. preco? lebo vsetci vedia ze su hriesny. Netreba to ludom dokazovat ukamenovanim.
none
19

17. 18.04.2017, 19:53

Kto je bez hriechu, nech prvy hodi do nej kamen. Nikto ta neodsudil? Dokonca ani najvacsi farizeji ju neodsudili. preco? lebo vsetci vedia ze su hriesny. Netreba to ludom dokazovat ukamenovanim.

18.04.2017, 19:55
Uvedomuješ si ale že tí farizeji to vedeli práve vďaka Zákonu, ktorý ty odsudzuješ? Práve preto že skrze Zákon spoznali čo je to hriech, a aký je ohavný v Božích očiach, práve preto uznali že aj oni sú hriešni a neodsúdili tú cudzoložnicu. A tak Zákon splnil svoju úlohu vychovávateľa do čias, než prišiel prislúbený Mesiáš.
none
23

19. 18.04.2017, 19:55

Uvedomuješ si ale že tí farizeji to vedeli práve vďaka Zákonu, ktorý ty odsudzuješ? Práve preto že skrze Zákon spoznali čo je to hriech, a aký je ohavný v Božích očiach, práve preto uznali že aj oni sú hriešni a neodsúdili tú cudzoložnicu. A tak Zákon splnil svoju úlohu vychovávateľa do čias, než prišiel prislúbený Mesiáš.

18.04.2017, 20:02
Ludwig. Zakon nech je zakon.
Je treba azda, aby sa ukamenovavalo? Samozrejme ze nie. Namiesto toho boh mal dookola omielat aby sme sa vsetci milovali a nie ukamenovavali. Namiesto toho boh v kuse daval ukamenovavat a zabijat hockoho. Ako som cital Moma91, vas boh ma na kazdeho dvojaky meter.
none
63

23. 18.04.2017, 20:02

Ludwig. Zakon nech je zakon.
Je treba azda, aby sa ukamenovavalo? Samozrejme ze nie. Namiesto toho boh mal dookola omielat aby sme sa vsetci milovali a nie ukamenovavali. Namiesto toho boh v kuse daval ukamenovavat a zabijat hockoho. Ako som cital Moma91, vas boh ma na kazdeho dvojaky meter.

19.04.2017, 00:37
13-
Ak máš seriózny záujem poznať pravdu, musíš si uvedomiť, že Starý zákon je dejepis zachytávajúci po 5000 rokov život ľudí a prorokov, ktorí mali vízie z kontaktu s Bohom.
Uvedomuješ si, čo je to 5000 rokov???
Akým obrovským vývojom ľudstvo muselo prechádzať?
Dnes si napr. nevieme predstaviť ako bolo možné pred cca 75 rokmi také masové vraždenie v koncentrákoch.
Pred 5000 rokmi bolo myslenie a správanie ľudí úplne iné a tomu správaniu - tej úrovni, sa musel prispôsobovať aj Boh svojimi vstupmi do vývoja, inak by ho nik ani nezaevidoval.
Kristus sám povedal, že On nič neprišiel zmeniť, ale naplniť. Napr. Bohom akceptované mnohoženstvo z čias starého zákona nebolo možné trestať, lebo Boha by nik ani nezaevidoval ak by v tom čase trval na monogamii.
Je to len a len o sociokultúrnom vývoji ľudstva a tomu zodpovedajúcenu prihováraniou, sa Boha, či usmerňovaniu vývoja Bohom.
none
65

63. kntsz 19.04.2017, 00:37

13-
Ak máš seriózny záujem poznať pravdu, musíš si uvedomiť, že Starý zákon je dejepis zachytávajúci po 5000 rokov život ľudí a prorokov, ktorí mali vízie z kontaktu s Bohom.
Uvedomuješ si, čo je to 5000 rokov???
Akým obrovským vývojom ľudstvo muselo prechádzať?
Dnes si napr. nevieme predstaviť ako bolo možné pred cca 75 rokmi také masové vraždenie v koncentrákoch.
Pred 5000 rokmi bolo myslenie a správanie ľudí úplne iné a tomu správaniu - tej úrovni, sa musel prispôsobovať ...

19.04.2017, 00:51
63,......kntsz ,...zjednodušuješ to. Pletieš si pojmy svetské a biblické. Ak spomínaš vojnu,koncentráky ,tak vtedy to bolo o morálke a o tom ,kto si ako ctí kresťanské/ľudské hodnoty/? Prečo JS ako jediný z náboženstiev nebojovali a poukazovali aj za cenu smrti na zverstvá fašizmu? Aj tu môžeš vidieť,ako sa prejavuje falošné a pravé náboženstvo.
Doba starovekého Izreala bola niečo iné,ako doba spred 70-80 rokov. Ak kresťania v 1 storočí nespochybniteľne odmietali bojovať v armáde,tak o čo viac civilizovaný človek 20-21 storočia by to mal vedieť,za predpokladu,že si hovorí ,že je kresťan? Tu ide o "duchovný vývoj", a nie sociálno-kultúrny vývoj. To je niečo iné.
none
76

65. Shagara 19.04.2017, 00:51

63,......kntsz ,...zjednodušuješ to. Pletieš si pojmy svetské a biblické. Ak spomínaš vojnu,koncentráky ,tak vtedy to bolo o morálke a o tom ,kto si ako ctí kresťanské/ľudské hodnoty/? Prečo JS ako jediný z náboženstiev nebojovali a poukazovali aj za cenu smrti na zverstvá fašizmu? Aj tu môžeš vidieť,ako sa prejavuje falošné a pravé náboženstvo.
Doba starovekého Izreala bola niečo iné,ako doba spred 70-80 rokov. Ak kresťania v 1 storočí nespochybniteľne odmietali bojovať v armáde,tak o čo v...

19.04.2017, 14:21
65-
holokaust som spomenul iba preto, aby som poukáza, ako mohli ľudia ešte toť nedávno takto blúzniť, že vraždenie považovali za normálne.
Chcel som naznačiť, že zabíjanie ľudí pred 5000 rokmi bolo inak vnímané ako je dnes - bolo to asi bežné a samozrejmé......
Sociokultúrny vývoj v sebe zahŕňa najmä duchovný vývoj. To sme sa nepochopili.
Ak napr. súčasní voliči Smeru budú bagatelizovať a nebudú mať problém voliť zlodejov - čo je ich duchovný problém, tak republika ako celok nepokročí v sociokultúrnom vývoji.
Prestaň prosím ťa už zneužívať debatu na propagáciu JS. Ak by som ja začal brízgať na vás a vedz, že je čo, nikdy by sme takto nekomunikovali.
Vojny nie sú preto, že nie sme všetci JS, ale preto, že vládnu kreatúry.
V demokratických krajinách vládnu preto, lebo ich volia ľudia s nízkou duchovnou úrovňou.
V nedemokratických vládnu silou a iba silou (niekedy áno aj nekrvavou), ich je možné zosadiť.
Na našom národe sa ukázalo, že nekrvavé zosadenie vládnucich prakticky nič nerieši.
Je to zložitejšie - my to nevyriešime.
none
77

76. kntsz 19.04.2017, 14:21

65-
holokaust som spomenul iba preto, aby som poukáza, ako mohli ľudia ešte toť nedávno takto blúzniť, že vraždenie považovali za normálne.
Chcel som naznačiť, že zabíjanie ľudí pred 5000 rokmi bolo inak vnímané ako je dnes - bolo to asi bežné a samozrejmé......
Sociokultúrny vývoj v sebe zahŕňa najmä duchovný vývoj. To sme sa nepochopili.
Ak napr. súčasní voliči Smeru budú bagatelizovať a nebudú mať problém voliť zlodejov - čo je ich duchovný problém, tak republika ako celok ne...

20.04.2017, 17:41
76,......s tým SZ súhlasím, ale aj tam bola vražda v Izraelskom národe niečo nemysliteľné a trestalo sa to v zmysle zákona:"život za život". To,že Izrael viedol teokratické vojny bolo úplne niečo iné. Ak ale svojvolne niekoho napadli a nemali na to patričný dôvod,tak to Boh neschvaľoval
Teda,ani vtedy si nemohol každý robiť čo chce.
JS som vyzdvihol,aby bolo vidieť,že dá sa riadiť Kristovými meradlami. A to mnohí hrubo ignorujú. RKC už na počiatku "posvätila" Augustínom vojnu a aj preto vždy viedla vojny,a mnohé nespravodlivé. To nie je propagácia JS,ale historický fakt,fakty..
A ak isté "kreatúry" si vravia že sú kresťania/Hitler,Franco,Mussoliny,Pinochet a iní/,tak to potom len ukazuje, že svetské kreatúry idú len v šlapajach iných "kreatúr". Vojenský kaplan mi pripadá ako Kristus v nevestinci,....je to päsť na oko.
none
26

17. 18.04.2017, 19:53

Kto je bez hriechu, nech prvy hodi do nej kamen. Nikto ta neodsudil? Dokonca ani najvacsi farizeji ju neodsudili. preco? lebo vsetci vedia ze su hriesny. Netreba to ludom dokazovat ukamenovanim.

18.04.2017, 20:26
Nemáme dôkaz, že daná pasáž je autentická, teda, že sa tá udalosť skutočne stala. V niektorých starých odpisoch chýba. Preto niektorí biblisti tvrdia, že daná pasáž by v biblii nemela byť.Že tam bola niektorými odpisovačmi dopísaná, keď chýba v niektorých starých odpisoch. Ak by Ježiš skutočne povedal tieto slová, tak by to odporovalo zákonu, ktorý dal Izraelu jeho Otec.
none
29

26. Slušný človek 18.04.2017, 20:26

Nemáme dôkaz, že daná pasáž je autentická, teda, že sa tá udalosť skutočne stala. V niektorých starých odpisoch chýba. Preto niektorí biblisti tvrdia, že daná pasáž by v biblii nemela byť.Že tam bola niektorými odpisovačmi dopísaná, keď chýba v niektorých starých odpisoch. Ak by Ježiš skutočne povedal tieto slová, tak by to odporovalo zákonu, ktorý dal Izraelu jeho Otec.

18.04.2017, 20:40
"Nemáme dôkaz, že daná pasáž je autentická, teda, že sa tá udalosť skutočne stala. V niektorých starých odpisoch chýba. Preto niektorí biblisti tvrdia, že daná pasáž by v biblii nemela byť."
To sa môže týkať každého verša.
none
31

29. 18.04.2017, 20:40

"Nemáme dôkaz, že daná pasáž je autentická, teda, že sa tá udalosť skutočne stala. V niektorých starých odpisoch chýba. Preto niektorí biblisti tvrdia, že daná pasáž by v biblii nemela byť."
To sa môže týkať každého verša.

18.04.2017, 20:56
Každého nie. Lebo drvivá väčšina veršov sa nachádza vo všetkých odpisoch. Ale táto pasáž v niektorých starších chýba.
none
33

26. Slušný človek 18.04.2017, 20:26

Nemáme dôkaz, že daná pasáž je autentická, teda, že sa tá udalosť skutočne stala. V niektorých starých odpisoch chýba. Preto niektorí biblisti tvrdia, že daná pasáž by v biblii nemela byť.Že tam bola niektorými odpisovačmi dopísaná, keď chýba v niektorých starých odpisoch. Ak by Ježiš skutočne povedal tieto slová, tak by to odporovalo zákonu, ktorý dal Izraelu jeho Otec.

18.04.2017, 21:01
Ježiš odporoval veľa veciam starému zákonu. No vy si to vysvetľujete, neodporoval, ale ho napĺňal.
Ježiš prišiel s niečim novým. To, že to nerezonovalo so starým zákonom je vidieť. zrušil soboty...atď. A v písme sa píše, že ak niekto niečo zruší, čo i len pozmení, je falošný prorok. A aj keby neviem aké zázraky robil, tak je falošný.
none
39

33. 18.04.2017, 21:01

Ježiš odporoval veľa veciam starému zákonu. No vy si to vysvetľujete, neodporoval, ale ho napĺňal.
Ježiš prišiel s niečim novým. To, že to nerezonovalo so starým zákonom je vidieť. zrušil soboty...atď. A v písme sa píše, že ak niekto niečo zruší, čo i len pozmení, je falošný prorok. A aj keby neviem aké zázraky robil, tak je falošný.

18.04.2017, 21:10
S výnimkou Mesiáša, na to zabúdaš. On mal priniesť novú zmluvu a stať sa veľkňazom podla radu Melchisedekovho. A Izrael dostal Zákon pod iným kňažstvom, Áronovým, ale keď sa zmení veľkňaz, musí sa zmeniť aj zmluva. To bolo napokon predpovedané, že Boh uzavrie s domom Izraela novú zmluvu, aj že Mesiáš je anjelom, poslom, tej zmluvy. Treba ale Písmo čítať za iným účelom, než v ňom hľadať zámienky proti Bohu, potom by ste to mohli vedieť...
none
43

39. 18.04.2017, 21:10

S výnimkou Mesiáša, na to zabúdaš. On mal priniesť novú zmluvu a stať sa veľkňazom podla radu Melchisedekovho. A Izrael dostal Zákon pod iným kňažstvom, Áronovým, ale keď sa zmení veľkňaz, musí sa zmeniť aj zmluva. To bolo napokon predpovedané, že Boh uzavrie s domom Izraela novú zmluvu, aj že Mesiáš je anjelom, poslom, tej zmluvy. Treba ale Písmo čítať za iným účelom, než v ňom hľadať zámienky proti Bohu, potom by ste to mohli vedieť...

18.04.2017, 21:15
V poriadku. Ja som to už písal, že Ježiša mám rád.
none
44

43. 18.04.2017, 21:15

V poriadku. Ja som to už písal, že Ježiša mám rád.

18.04.2017, 21:16
Ale označuješ ho za falošného proroka, z hľadiska Zákona...
none
45

44. 18.04.2017, 21:16

Ale označuješ ho za falošného proroka, z hľadiska Zákona...

18.04.2017, 21:18
Ja si skôr myslím, že ježiš je možno tým pravým Bohom a prišiel všetko zmeniť, celý starý spráchnivetý zákon.
none
47

45. 18.04.2017, 21:18

Ja si skôr myslím, že ježiš je možno tým pravým Bohom a prišiel všetko zmeniť, celý starý spráchnivetý zákon.

18.04.2017, 21:19
Už sa na to nemohol zhora pozerať.
none
40

33. 18.04.2017, 21:01

Ježiš odporoval veľa veciam starému zákonu. No vy si to vysvetľujete, neodporoval, ale ho napĺňal.
Ježiš prišiel s niečim novým. To, že to nerezonovalo so starým zákonom je vidieť. zrušil soboty...atď. A v písme sa píše, že ak niekto niečo zruší, čo i len pozmení, je falošný prorok. A aj keby neviem aké zázraky robil, tak je falošný.

18.04.2017, 21:10
Bol by falošný prorok, ak by to bol človek. Pokiaľ ale naozaj bol Boží syn, vyslaný Bohom, tak mal právomoc toto zmeniť. Inak, proroci už dávno písali, že tieto veci sa majú zmeniť príchodom mesiáša, takže koniec zákona nebol až taká novinka. Možno len pre tých, ktorých srdcia skameneli a skostnateli formálnym plnením zákona, ktorý sa im stal príťažou a nie radosťou.
none
42

40. Slušný človek 18.04.2017, 21:10

Bol by falošný prorok, ak by to bol človek. Pokiaľ ale naozaj bol Boží syn, vyslaný Bohom, tak mal právomoc toto zmeniť. Inak, proroci už dávno písali, že tieto veci sa majú zmeniť príchodom mesiáša, takže koniec zákona nebol až taká novinka. Možno len pre tých, ktorých srdcia skameneli a skostnateli formálnym plnením zákona, ktorý sa im stal príťažou a nie radosťou.

18.04.2017, 21:13
Veď Ježiš farizejom stále prizvučoval, že sú chybní.
none
34

26. Slušný človek 18.04.2017, 20:26

Nemáme dôkaz, že daná pasáž je autentická, teda, že sa tá udalosť skutočne stala. V niektorých starých odpisoch chýba. Preto niektorí biblisti tvrdia, že daná pasáž by v biblii nemela byť.Že tam bola niektorými odpisovačmi dopísaná, keď chýba v niektorých starých odpisoch. Ak by Ježiš skutočne povedal tieto slová, tak by to odporovalo zákonu, ktorý dal Izraelu jeho Otec.

18.04.2017, 21:03
"Ak by Ježiš skutočne povedal tieto slová, tak by to odporovalo zákonu, ktorý dal Izraelu jeho Otec."
Čiže podľa teba sa má ešte stále ukameňovávať?
none
35

34. 18.04.2017, 21:03

"Ak by Ježiš skutočne povedal tieto slová, tak by to odporovalo zákonu, ktorý dal Izraelu jeho Otec."
Čiže podľa teba sa má ešte stále ukameňovávať?

18.04.2017, 21:05
A čo milujte svojich nepriateľov, nie mečom budeš bojovať, ale slovom, rušenie soboty. Vy si vážne neuvedomujete že Ježiš učil úplne iné veci ako bolo v starom zákone?
none
37

35. 18.04.2017, 21:05

A čo milujte svojich nepriateľov, nie mečom budeš bojovať, ale slovom, rušenie soboty. Vy si vážne neuvedomujete že Ježiš učil úplne iné veci ako bolo v starom zákone?

18.04.2017, 21:07
Ďalej. V starom zákone sa za cudzoložstvo ukameňovalo. A čo David? Keď obcoval s Batšebou? Prečo nebol ukameňovaný? Lebo Boh ide podľa 2 metrov.
none
46

37. 18.04.2017, 21:07

Ďalej. V starom zákone sa za cudzoložstvo ukameňovalo. A čo David? Keď obcoval s Batšebou? Prečo nebol ukameňovaný? Lebo Boh ide podľa 2 metrov.

18.04.2017, 21:18
Ja tiež celkom nechápem, prečo Dávid bol ušetrený. Ale je pravda aj to, že Boh každú situáciu a každý skutok človeka nesúdi ako robot, ale berie do úvahy aj "poľahčujúce" okolnosti. Pravda je tá, že Dávid bol pred týmto skutkom bezúhonný a slúžil Bohu ako najlepšie vedel. A pravda je aj tá, že jeho pokora sa ukázala, keď mu prorok nastavil zrkadlo. Keby mal zatvrdilé srdce, proroka by odstránil. On ale robil hlboké pokánie. Okrem toho, po zvyšok života, až do smrti bol trestaný. Možno, že keby zomrel, tak by to mal ľahšie, ako znášať utrpenie až do smrti.
none
48

46. Slušný človek 18.04.2017, 21:18

Ja tiež celkom nechápem, prečo Dávid bol ušetrený. Ale je pravda aj to, že Boh každú situáciu a každý skutok človeka nesúdi ako robot, ale berie do úvahy aj "poľahčujúce" okolnosti. Pravda je tá, že Dávid bol pred týmto skutkom bezúhonný a slúžil Bohu ako najlepšie vedel. A pravda je aj tá, že jeho pokora sa ukázala, keď mu prorok nastavil zrkadlo. Keby mal zatvrdilé srdce, proroka by odstránil. On ale robil hlboké pokánie. Okrem toho, po zvyšok života, až do smrti bol trestaný. Možno, že keby z...

18.04.2017, 21:20
Ale v tom prípade zákon neplatí pre každého rovnako. sú rovní a rovnejší. niekto má diplomatickú imunitu, niekto nie.
none
50

48. 18.04.2017, 21:20

Ale v tom prípade zákon neplatí pre každého rovnako. sú rovní a rovnejší. niekto má diplomatickú imunitu, niekto nie.

18.04.2017, 21:22
Niekto je vyvolený, niekto zas zatretený.
none
56

37. 18.04.2017, 21:07

Ďalej. V starom zákone sa za cudzoložstvo ukameňovalo. A čo David? Keď obcoval s Batšebou? Prečo nebol ukameňovaný? Lebo Boh ide podľa 2 metrov.

18.04.2017, 22:45
37,....keby si čítal pozorne celú Bibliu, a pozorne aj danú správu,tak by si na to prišiel. Bolo tam viac dôvodov,prečo Boh tak konal s Dávidom. Určite ale nemá dva metre.
Vždy je ten problém, že trebárs čítame prvýkrát ,alebo i druhý krát Bibliu a hneď robíme súdy a ešte nemáme ani základné poznanie. Ja som tiež nechápal dané veci/Dávid,Betšeba,vražda Uriáša, vojny v SZ a podobne/ hlavne zo Starého zákona,ale šiel som dalej,skúmal ,prosil a častokrát už za pár dní som dostal porozumenie ,vysvetlenie. Treba si tiež uvedomiť,že presné poznanie aj tých zložitejších vecí,človek/hľadajúci/ môže dostať len v pravom náboženstve.
Ak ho bude viesť niekto z falošného náboženstva, môže hľadať pravdu aj tisíc rokov,nenájde ju, a môže mať aj tri doktoráty a nepochopí ani základné náuky Písma. Túto skúsenosť mám veľmi veľakrát overenú v praxi.
Teda,na začiatku musí hľadajúci prosiť o to,čo je v Písme u Mat.24:45......"„Kto je teda ten verný a rozvážny sluha, ktorého jeho pán ustanovil nad svojou čeľaďou?“ (MAT. 24:45)
To je primárna otázka. Samozrejme,....na počiatku má hľadajúci obavy,strach urobiť rozhodnutie a tak sám skúma/čo je potrebné/ a zisťuje skrze Písmo,či to a to náboženstvo zodpovedá kritériám Písma. Ak to čiastočne zistí,mal by prijať biblické štúdium v danom náboženstve a až vtedy pochopí a dostane mocný impulz ducha svätého a niekedy za pár týždňov,mesiacov získa istotu pravdy. Ak nie/môže sa hocičo stať/, stále má možnosť pokračovať dalej v hľadaní.
Takto je to u nás,ale malo by to tak fungovať všade ,...je to biblický postup. Nie je to tak,ako to prezentujú tu niektorí, že získali nejakým spôsobom vieru a potom až skúmali,a získavali isté poznanie. To je cesta do záhuby a nie k pravde a k životu. Ježiš a Písma hovoria jasne ,že na počiatku musí byť presné poznanie,a až na jeho základe môže človek získať pravú vieru.
none
57

35. 18.04.2017, 21:05

A čo milujte svojich nepriateľov, nie mečom budeš bojovať, ale slovom, rušenie soboty. Vy si vážne neuvedomujete že Ježiš učil úplne iné veci ako bolo v starom zákone?

18.04.2017, 23:01
35,....nie je to presne tak. Starý zákon sa naplnil v Novom zákone. Ak spomínaš "rušenie soboty", tak je zrejme,že nechápeš ani čo bol sabat,čo predtieňoval a ako sa naplnil v Novom zákone? Aj aj tam figuruje ,len iným spôsobom/Boží odpočinok/. Tiež musíš vedieť,čo znamená ,že pán Ježiš je "Pánom sabatu"?
Existuje tabuľka proroctiev,a predobrazov a to ako sa naplnili v NZ? Ale opakujem,...problém je v tom,že často len nechápeme ani len základne pojmy,biblickú reč a podobné veci,bez ktorých nikdy nezískame ucelený obraz biblickej pravdy.
problémom falošných náboženstiev je aj to,že ak učí toto náboženstvo nejakú ľudskú,nebiblickú náuku,tak nikdy opäť nemôže získať konzistentný obraz biblickej pravdy.
príklad....ak skladáme puzzle a niekto vám vymení zopár políčiek z iného puzzle,tak nezložíte obraz. Ak je tých políčiek viac vymenených, tak nevidíte ani len kontúry obrazu,a neviete o čo v danom puzzle ide,o aký obrázok?
Tak je to aj s falošným náboženstvom. Ak je tak nejakých nebiblických náuk viac, tak nikdy nemôžte spoznať pravdu a nezískate ani len nejasnú predstavu o Bohu,večnom živote o jeho predsavzatiach,o tom prečo v tom a tom prípade tak a tak konal ,a inde inak ,a podobne. Už som spomínal,že napríklad časopis Theology spomínal katolícke učenie,a tvrdilo sa tam slovami istého teológa,že v tomto učení-......."na jeden diel biblického učenia ,pripadá deväť dielov pohanského učenia". A skutočne je tomu tak. Môžu potom katolíci získať nejaký jasný obraz pravdy? NIKDY !!!
Skutočne-"peklo,očistec,nesmrteľná duša,trojica,Mária, a podobne" sú všetko pohanské náuky a je to ľahké zistiť.
Ako z histórie,tak z praxe prvotných kresťanov a samozrejme štúdiom Písma.
Preto je pre mňa komická predstava,ak niekto tvrdí,že pravda je všade, a pritom tie rôzne kresťanské náboženstvá učia odlišné veci. Nemôže byť pravda /príklad/to ,že peklo/miesto múk/ existuje a že pravda je aj to,že takéto miesto múk/peklo/ neexistuje! Len jedno môže byť pravda.
none
36

34. 18.04.2017, 21:03

"Ak by Ježiš skutočne povedal tieto slová, tak by to odporovalo zákonu, ktorý dal Izraelu jeho Otec."
Čiže podľa teba sa má ešte stále ukameňovávať?

18.04.2017, 21:06
Nie to som nepovedal. Mne sa to tiež páči, že zákon bol zrušený so všetkými zvieracími obeťami, s kameňovaním, a podobne.
none
41

36. Slušný človek 18.04.2017, 21:06

Nie to som nepovedal. Mne sa to tiež páči, že zákon bol zrušený so všetkými zvieracími obeťami, s kameňovaním, a podobne.

18.04.2017, 21:11
Tak potom prečo píšeš o tom, že Ježiš , ak by povedal to čo povedal, by odporoval písmu?
none
66

17. 18.04.2017, 19:53

Kto je bez hriechu, nech prvy hodi do nej kamen. Nikto ta neodsudil? Dokonca ani najvacsi farizeji ju neodsudili. preco? lebo vsetci vedia ze su hriesny. Netreba to ludom dokazovat ukamenovanim.

19.04.2017, 01:11
17,....bolo! Pretože ľudia sú tak spupní,že bolo nutné takto postupovať aj z hľadiska hriechu a jeho závažnosti a aj z hľadiska rešpektu pred Bohom,pretože ak by bol Boh benevolentnejší,prejavilo by sa to obludným spôsobom. A hriech by sa rozmohol. V konečnom dôsledku to bolo na dobro ľudí.
„Pretože sa rozsudok za zlý skutok nevykoná rýchlo, srdce ľudských synov sa v nich úplne naklonilo ku konaniu zla.“ — Kazateľ 8:11.
Inak povedané....Boh mohol upustiť od prísneho potrestania za nejaký priestupok, a v konečnom dôsledku by to viedlo ku konaniu zla. A to by si vyžiadalo oveľa viac aj nevinných životov. A sú aj iné príčiny,prečo Boh tak a tak konal ,keď niekto prestúpil jeho prikázanie.
Uvedom si, že celý vesmír stojí na presných fyzikálnych zákonoch,....a ak len jeden trochu pozmeníš/pokrivíš/,tak sa nám to vráti,čo dnes vnímame trebárs v tzv.,..."globálnom otepľovaní"./narušenie krehkej,ekologickej rovnováhy/
To platí presne aj na duchovné zákony,.....ak Boh by nedocielil,aby bolo ľudstvo vyškolené v presnom poznaní jeho vôle, a tom,že láska k blížnemu musí byť prioritou človeka,tak ľudstvo by zaniklo,vyhubili by sme sa.
Ale aby to Boh docielil,tak je potrebné poznať aj detaily zákonov a iných vecí,mať porozumenie daných vecí,lebo ak neporozumieš prečo tak alebo tak konať, a nepochopíš ,že je to v prvom rade na môj úžitok,tak sa míňame cieľa?!
Pravé náboženstvo je spôsob života založený na láske , a nie nejaký formálny obrad,liturgia.
Teda,duchovné zákony sú presne také,ako fyzikálne,....ak sa len trochu odkloníme v niečom,nastáva problém ,ktorí sa môže zväčšovať až môže viesť ku kolapsu morálky,spoločnosti ,a to dnes vidíme. A to v zmysle zásady...:"Trochu kvasu nakvasí celé cesto". ...."Kto nie je verný v malom,nie je verný ani v mnohom". Teda,mi nemôžme veriť hocičomu,hocikomu,.....ako sa to tu často prezentuje.
none
11

9. 18.04.2017, 19:42

Som nedokonaly, ale predsa mravne vyspelejsi ako boh biblie. Pokorne v biblii hladal...vela ľudí ho pokorne hľadá v biblii a nakoniec kazdy ajtak najde to svoje. Potom sa len hadate kto ma pravdu. Ked pokorne vsetci hladate v biblii boha, preco potom boh nezasiahne a neda vam rovnake poznanie? co clovek, to ine poznanie. Nakoniec si nadavate do modlarov, satanov, a svojich bohov oznacujete za trojhlavych drakov, anjelov...

18.04.2017, 19:47
Ako vieš že všetci čo tu sme, tak pokorne hľadáme v Biblii Boha? Vôbec to tak nemusí byť, a preto by si nemal vynášať takéto súdy. Pre niektorých ľudí je Biblia len prostriedkom k tomu, aby mohli niekoho nenávidieť, každého kto ju chápe inak ako oni...
none
12

11. 18.04.2017, 19:47

Ako vieš že všetci čo tu sme, tak pokorne hľadáme v Biblii Boha? Vôbec to tak nemusí byť, a preto by si nemal vynášať takéto súdy. Pre niektorých ľudí je Biblia len prostriedkom k tomu, aby mohli niekoho nenávidieť, každého kto ju chápe inak ako oni...

18.04.2017, 19:48
Ludwig. Urcite sa najde v kazdej denominacii aspon jeden, ktory pokorne hlada boha a vravi, ze boh mu dal moznost poznat pravdu skrze bibliu.
none
13

12. 18.04.2017, 19:48

Ludwig. Urcite sa najde v kazdej denominacii aspon jeden, ktory pokorne hlada boha a vravi, ze boh mu dal moznost poznat pravdu skrze bibliu.

18.04.2017, 19:49
Napisem ti to takto. Ak by som bol fakt presvedceny o tvojom bohu, pokojne by som ho uctieval. No kde nic tu nic.
none
16

13. 18.04.2017, 19:49

Napisem ti to takto. Ak by som bol fakt presvedceny o tvojom bohu, pokojne by som ho uctieval. No kde nic tu nic.

18.04.2017, 19:52
Ale čo ak je chyba len v tebe? Boh povedal, že tomu kto ho bude z celého srdca hľadať, tomu sa zjaví. Hľadáš ho skutočne z celého srdca?
👍: Shagara
none
18

16. 18.04.2017, 19:52

Ale čo ak je chyba len v tebe? Boh povedal, že tomu kto ho bude z celého srdca hľadať, tomu sa zjaví. Hľadáš ho skutočne z celého srdca?

18.04.2017, 19:55
Hladam.
none
54

18. 18.04.2017, 19:55

Hladam.

18.04.2017, 22:22
18,.....niekde na nete je pekný článok o "hľadaní Boha", a z neho je pekne vidno,že pod pojmom "hľadania Boha",si každy vysvetľuje niečo iné?!
Najčastejší problém je ten,že my máme dopredu vytvorenú predstavu,čo by som chcel,aké by malo byť to pravé náboženstvo, ako by tá pravda mala vyzerať, koľko by som musel toho obetovať,vzdať sa niečoho,alebo môžem mať v tej svojej predstave Boha priazeň jeho samotného a zároveň aj sveta ,....a podobne?
A ak potom ma aj biblická pravda navedie niekam/opakovane/,tak ja to odmietam,lebo ja som mal inú predstavu.
Poznám viac takýchto prípadov/aj z okruhu vlastných príbuzných/ ,ktorí sami mi poukazovali ako im Boh ukázal pravdu a pravé náboženstvo/opakovane/.......ale oni sa aj tak zdráhali ísť daným smerom,lebo mali svoju,pohodlnú predstavu,kde by nemuseli nič meniť,a tak nakoniec zastali na polceste.
Tiež je to vždy tak,že mnohí akože hľadajú pravdu ,ale len v priestore svojho náboženstva čo zdedili,....poťažne aj by konvertovali tam,kde vidia niečo nové,prijateľnejšie,ale vzhľadom k tomu,že nie sú dôslední,poctivý k sebe samému,tak volia cestu menšieho odporu a potom je to len o tom,že je to z "blata do kaluže"!
Stále opakujem,pravda je veľmi jednoduchá,....za predpokladu ,že sa držíme poznávacích znakov Písma,tak ako ježiš poukázal,ako môžme nájsť pravdu?!
none
22

16. 18.04.2017, 19:52

Ale čo ak je chyba len v tebe? Boh povedal, že tomu kto ho bude z celého srdca hľadať, tomu sa zjaví. Hľadáš ho skutočne z celého srdca?

18.04.2017, 20:00
Ludwig-vieš čo je autosugescia?
none
55

13. 18.04.2017, 19:49

Napisem ti to takto. Ak by som bol fakt presvedceny o tvojom bohu, pokojne by som ho uctieval. No kde nic tu nic.

18.04.2017, 22:29
13,....ale ver mi,že problém bude v tebe. Boh vždy pritiahne úprimných ľudí k sebe,ale ak vidí nejaký vážny problém v danom človeku,tak to neurobí. A pritom pre Boha nie je problém pritiahnuť k sebe aj nejakého,vraha,smilníka,zlodeja a podobne,....ak naozaj vidí ,že ho ten človek úprimne hľadá a chce sa zmeniť. Aj keď na začiatku často sa dostaví recidíva ,pretože niektoré ,hlboko zakorenené zvyky je dosť ťažko zmeniť. Ale všetko sa dá a nič nie je u Boha nemožné.
Preto sa treba preskúmať,a zistiť,v čom by mohol byť problém. A ak to nevieš, prednes to Bohu a ON ti to odkryje a istým spôsobom zjaví,ukáže. A to najlepšie aj pri samotných skutkoch,ale často skrze jeho slovo.
none
25

9. 18.04.2017, 19:42

Som nedokonaly, ale predsa mravne vyspelejsi ako boh biblie. Pokorne v biblii hladal...vela ľudí ho pokorne hľadá v biblii a nakoniec kazdy ajtak najde to svoje. Potom sa len hadate kto ma pravdu. Ked pokorne vsetci hladate v biblii boha, preco potom boh nezasiahne a neda vam rovnake poznanie? co clovek, to ine poznanie. Nakoniec si nadavate do modlarov, satanov, a svojich bohov oznacujete za trojhlavych drakov, anjelov...

18.04.2017, 20:19
Asio. Ako vieš, že si tu nadávame do modlárov, keď si tu nový? Asi teda nie si nový, iba nový nick. ale premýšľam, kto by si asi mohol byť. Zatiaľ neviem.
none
28

25. Slušný človek 18.04.2017, 20:19

Asio. Ako vieš, že si tu nadávame do modlárov, keď si tu nový? Asi teda nie si nový, iba nový nick. ale premýšľam, kto by si asi mohol byť. Zatiaľ neviem.

18.04.2017, 20:37
(fotooon) včera
"Ty máš najmenej čo súdiť svedkov jehovových modlárka. To je ako keby zlodej kričal chyťte zlodeja. Achchch, aký si len pokrytec!!! ...A okrem toho nesúďte aby ste neboli súdení - ty "Mária"."
?
none
32

28. 18.04.2017, 20:37

(fotooon) včera
"Ty máš najmenej čo súdiť svedkov jehovových modlárka. To je ako keby zlodej kričal chyťte zlodeja. Achchch, aký si len pokrytec!!! ...A okrem toho nesúďte aby ste neboli súdení - ty "Mária"."
?

18.04.2017, 20:59
OK. Takže si tu nový? Ak ano, tak ťa tu vítam.
none
38

32. Slušný človek 18.04.2017, 20:59

OK. Takže si tu nový? Ak ano, tak ťa tu vítam.

18.04.2017, 21:08
Ano som tu novy. Vdaka za privitanie.
none
58

9. 18.04.2017, 19:42

Som nedokonaly, ale predsa mravne vyspelejsi ako boh biblie. Pokorne v biblii hladal...vela ľudí ho pokorne hľadá v biblii a nakoniec kazdy ajtak najde to svoje. Potom sa len hadate kto ma pravdu. Ked pokorne vsetci hladate v biblii boha, preco potom boh nezasiahne a neda vam rovnake poznanie? co clovek, to ine poznanie. Nakoniec si nadavate do modlarov, satanov, a svojich bohov oznacujete za trojhlavych drakov, anjelov...

18.04.2017, 23:04
9,.....ASIO25.....vidíš,stačí si prečítať pár tvojich príspevkov a už viem ,prečo ti Boh neodpovedá? Tak sa potom nečuduj.
Ty nepotrebuješ Boha,....ty sám si boh!
none
61

9. 18.04.2017, 19:42

Som nedokonaly, ale predsa mravne vyspelejsi ako boh biblie. Pokorne v biblii hladal...vela ľudí ho pokorne hľadá v biblii a nakoniec kazdy ajtak najde to svoje. Potom sa len hadate kto ma pravdu. Ked pokorne vsetci hladate v biblii boha, preco potom boh nezasiahne a neda vam rovnake poznanie? co clovek, to ine poznanie. Nakoniec si nadavate do modlarov, satanov, a svojich bohov oznacujete za trojhlavych drakov, anjelov...

19.04.2017, 00:24
9-
prestaň sa porovnávať s Bohom - stvoritelom min. jedného časopriestoru - nášho s antropickým princípom na vrchole.
Čo si ty schopný stvoriť?
Ty a celé ľudstvo nie je schopné pochopiť - "pozemské veci, natož veci nebeské" - volný citát z Krista.
none
21
18.04.2017, 19:58
ASIO25- to je základný problém-presviedčať o pravosti svojho Boha. To presviedčanie má rôzne formy a účely. Historický sa tieto vyvíjali a prispôsobovali potrebám spoločenského bytia, ktoré sa vždy premietali vo vedomí spoločnosti. Nakoniec to stálo vždy veľa krvi bohato vyváženej "zlatom". A vlastne tu sme pri podstate celej otázke funkcie Boha v spoločnosti.
none
24
18.04.2017, 20:04
Ak chceš byť pre zadubených Bohom musíš ich naštartovať tak, aby naštartovali autosugesciu podľa tvojích potrieb a zámerov. Možo to vidieť ako to funguje medzi ľuďmi denne.
none
67
19.04.2017, 01:25
Je iba málo náboženstiev kde je iba jeden Boh. Z výskumu Vesmíru vieme, že ak ho stvoril Boh, musel byť jeden. Možnosť, že sa vytvoril samočinne, je ďaleko menej pravdepodobná. ...Čiže správnu odpoveď treba hľadať v monoteisttíckých náboženstvách. (To zredukuje počet 3000 už len na 4)
none
78

67. 19.04.2017, 01:25

Je iba málo náboženstiev kde je iba jeden Boh. Z výskumu Vesmíru vieme, že ak ho stvoril Boh, musel byť jeden. Možnosť, že sa vytvoril samočinne, je ďaleko menej pravdepodobná. ...Čiže správnu odpoveď treba hľadať v monoteisttíckých náboženstvách. (To zredukuje počet 3000 už len na 4)

20.04.2017, 17:42
67,....lenže tým si vylúčil trinitárske kresťanstvo.
none
80

67. 19.04.2017, 01:25

Je iba málo náboženstiev kde je iba jeden Boh. Z výskumu Vesmíru vieme, že ak ho stvoril Boh, musel byť jeden. Možnosť, že sa vytvoril samočinne, je ďaleko menej pravdepodobná. ...Čiže správnu odpoveď treba hľadať v monoteisttíckých náboženstvách. (To zredukuje počet 3000 už len na 4)

20.04.2017, 17:57
Fotoom a pastafariánov si nechal kde...to je tiež dobré náboženstvo, má všetky vlastnosti toho tvojho...
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 304 749 B vygenerované za : 0.179 s unikátne zobrazenia tém : 47 695 unikátne zobrazenia blogov : 817 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám.