Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Rozhovor medzi Svedkom Jehovovým a Ježišom

45
reakcií
535
prečítaní
Tému 20. marca 2017, 20:34 založil veriaci-4.

podobné témy:1.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 20:34 avatar
Dovolim si tu dať jednu myšlienku, ktorú v inej téme napisal RealitaABC

je to fakt veľmi dobre vystihuté a zasluhuje si to zvlášť tému.....

Dosadím si namiesto SJ - skeptikov a poďme na to, aby teda vyšlo na svetlo čo ste zač a aby každý videl ako ignorujete jasné Kristove slová a ako popierate Otca v Kristu. Nastavím vám zrkadlo, aby ste videli akí ste falošní.

Ježiš - Keby ste boli mňa poznali, boli by ste poznali aj môjho Otca; ale odteraz ho už znáte aj ste ho videli.
Skeptik – Pane, čo to hovoríš, ja teba predsa poznám no Otca som nevidel.
Ježiš – Ale odteraz ho už znáte aj ste ho videli
Skeptik – Otca som nevidel. Ukáž nám Otca!
Otec v Ježišovi hovorí - taký dlhý čas som s vami, a nepoznal si ma ...? Kto mňa videl, videl Otca, a jako ty hovoríš: Ukáž nám Otca?
Skeptik – Ako sa dívam, tak sa dívam no Otca stále nevidím
Ježiš - Či neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne?
Skeptik – Neverím! To nie je možné! To by som videl dve hlavy, alebo tak nejako. No ja vidím len teba.
Ježiš - Slová, ktoré vám ja hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý prebýva vo mne, on činí tie skutky.
Skeptik – Ako môže Otec prebývať v tebe, hovoriť a činiť skutky, keď sa predsa rozprávam s tebou a ty činíš tie skutky. Stále neverím!
Ježiš - 11Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. A jestli nie, pre samy tie skutky mi verte.
Skeptik – Neverím, že Otec je v tebe ty si v Otcovi aj keby som videl tie skutky. Vždy predsa vidím, že tie skutky robíš ty a Otec je v nebesiach.
Ježiš – 12Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto verí vo mňa, skutky, ktoré ja činím, bude aj on činiť, a ešte aj väčšie ako tie bude činiť, lebo ja idem k svojmu Otcovi
Skeptik – ja predsa verím v teba, no neverím ti, že je Otec v tebe a ty v Otcovi. Predsa sám hovoríš, že ideš k svojmu Otcovi. No a tu tvrdíš, že Otec je v tebe a ty v Otcovi. To je nad moje chápanie a tak tvojím slovám neverím aj keď v teba verím . Tak kde je potom Otec?
Ježiš - Ján 8:19 Vtedy mu povedali: A kdeže je ten tvoj otec? Ježiš odpovedal: Neznáte ani mňa ani môjho Otca. Keby ste mňa znali, znali by ste aj môjho Otca.
Skeptik – Ja teba predsa znám a znám aj Otca. No neverím ti, že Otec je v tebe a ty v Otcovi. Si len anjel – stvorenie a Otec je v nebesiach.
Ježiš - Ján 10:25 Ježiš im odpovedal: Povedal som vám, a neveríte. ...
Skeprik: neverím, že Otec je v tebe a ty v Otcovi aj keď si to povedal
Ježiš - 48Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň;
Skeptik – Ak by som veril, že Otec je v tebe a ty v Otcu, tak by som musel uznať, že ak sa pokloním tebe, tak sa pokloním Otcu. To je pre mňa neakceptovateľné. Tomu neverím!
Ježiš - n 12:44 ... Ten, kto verí vo mňa, neverí vo mňa, ale v toho, ktorý ma poslal; 45a kto mňa vidí, vidí toho, ktorý ma poslal.
Skeptik – tak tieto tvoje slová absolútne nemôžem akceptovať. Otca sa predsa nedá vidieť! Predsa nemôžeš spojiť vieru v teba, ako keby to bolo to isté, ako keby som veril v Otca. A dokonca povieš takéto niečo, že kto teba vidí, tak vidí Otca? Tvoje slová neprijímam!
Ježiš - 49lebo ja som nehovoril sám od seba, ale ten, ktorý ma poslal, sám Otec, mi prikázal, čo mám povedať a čo hovoriť. 50A viem, že jeho prikázanie je večný život. Čo tedy ja hovorím, ako mi povedal Otec, tak hovorím.
Skeptik – neverím, že toto ti prikázal Otec, aby si to hovoril! Možno si to myslel ináč?
Ježiš - Ján 10:26 ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec, ako som vám už povedal.

Tak sa už vidíš v zrkadle, ktorým je Otec v Kristu?


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 3. 2017, 22:14 avatar
1,......ty vieš ako rozosmiať?
Problém je len v tom/a na to som upozorňoval/ ,že svedkovia veria ,že "Ježiš je v Otcovi a skrze neho koná skutky!"
Daná pasáž/kto videl mňa,videl i Otca/ ale poukazuje na to,že z Ježišovho správania môžeme „vidieť“, aký je Otec.
Teda,......Ježiš bol takým dokonalým obrazom svojho Otca, že mohol povedať:....... „Kto videl mňa, videl aj Otca.“
Určite to neznamená to,že doslovne vidíme Otca ,lebo je to Ježiš! Takto chápať daný text je úplne nelogické. Aj samotní trinitári to takto vnímajú. Samozrejme,aj tam sa nájdu jednotlivci,ktorí to vnímajú tak nebiblický,nelogicky ako ty!
Aj kresťania, aj ctitelia z minulosti týmto obrazným spôsobom môžu "vidieť" neviditeľného Boha!
Príklad....:
Jób, bohabojný muž zo staroveku, zažil niečo podobné. Najskôr povedal:...... „Nemal som porozumenie.“ (Jób 42:3) Ale keď uvažoval o pozoruhodných stvoriteľských dielach, ktoré Boh vytvoril, podnietilo ho to povedať: „Z počutia som o tebe slýchal, ale teraz ťa uzrelo moje oko.“ (Jób 42:5) Samozrejme,Jób nevidel doslovne Boha,ale "videl" v jeho stvoriteľských dielach,....jeho múdrosť,lásku,...osobnosť! Tak ako to mohol povedať Ježiš.
Neberieš v potaz ani slová Ježiša,......Ján 5:19
"19 Ježiš im odpovedajúc riekol: „Pravdivo, pravdivo vám hovorím: Syn nemôže nič robiť sám od seba, ale iba to, čo vidí robiť Otca. Veď čokoľvek On robí, to isté robí aj Syn." A to vylučuje také chápanie ,ako si ty prezentoval!
To je zrejme aj z daľšieho textu.....Hebrejom 1:3
"3 On je odleskom [jeho] slávy a presným znázornením jeho bytosti". Presne v zmysle tom,ako sa hovorí aj dnes:...."Aký otec ,taký syn"! Ale určite neplatí,že môj syn je vlastne ja! A že tvoríme jednu osobu! 
Pavol napísal:...... „[Božie] neviditeľné vlastnosti vidno zreteľne od stvorenia sveta, lebo ich možno vnímať z vytvorených vecí, dokonca jeho večnú moc a Božstvo.“ (Rimanom 1:20) Ale nemôžme povedať,že nejaký výtvor je vlastne Boh! Nie! Len ,napríklad "nebesia",....zjavujú Boha a poukazujú na jeho múdrosť,...vlastnosti,,...atď!
Kolosanom 1:15 poukazujú,že Boh Otec je neviditeľný!
"15 On/Ježiš/ je obrazom neviditeľného Boha, prvorodený celého stvorenia;" Kol.1:15,. 1 Tim.1:17
JEHOVA je neviditeľný Boh. Keď Mojžiš prosil o možnosť vidieť jeho slávu, Jehova mu povedal:..... „Nie si schopný vidieť moju tvár, lebo žiaden človek ma nemôže vidieť a zostať žiť.“ (2. Mojžišova 33:20) Tiež v liste Hebrejom to Pavol spomenul,.....„[Mojžiš] zostal pevný, akoby videl Toho, ktorý je neviditeľný.“ — HEBREJOM 11:27.
A apoštol Ján napísal: „Nikto nikdy nevidel Boha.“ (Ján 1:18) Ani Ježiš Kristus, keď bol na zemi ako človek, nevidel Boha.
Pavol dalej napísal....."Veď sme chrámom živého Boha; tak ako povedal Boh: „Budem bývať medzi nimi a prechádzať sa medzi [nimi] a budem ich Bohom a oni budú mojím ľudom.“
Určite to ale neznamená ,že sme doslovným chrámom, a že mi ako ľudia sme sme Bohmi! Boh je v nás v kresťanoch /tak ako v Kristovi/ svojim duchom!
Daná pasáž, ktorú si citoval poukazuje jasne,ako máme dané slová chápať. Ale ty si vytrhol z kontextu len jeden text.
Tu sa cituje aj "spojenie Otca so synom" a "konanie skutkov".
Táto jednota ale nie je doslovná čo sa týka osôb,ale spôsobu konania,myslenia!
Príklad.....I mi máme výsadu byť v spojení, čiže v jednote s týmito dvoma najvyššími Osobami v celom vesmíre. Ježiš sa za svojich nasledovníkov modlil:...... „[Prosím za nich,] aby boli všetci jedno, tak ako si ty, Otče, v spojení so mnou a ja v spojení s tebou, aby boli aj oni v spojení s nami.“ (Ján 17:20, 21) Ale keď je "Otec a syn v nás"/v našom srdci/ nemôžme povedať ,že sme Kristovia,Bohovia!
„Kto hovorí, že zostáva v spojení s [Bohom], je aj sám povinný ďalej chodiť tak, ako chodil on [Ježiš].“ — 1. JÁNA 2:6.
Teda, Veriaci je to len bežná reč Biblie a máš pravdu v závere,že Kristus Bol "zrkadlom Boha",...tak ako majú byť aj kresťania. I mi máme "odrážať slávu Boha"! Ale ty zatiaľ odrážaš všetko možné,len nie "slávu Boha",...ale len ľudskú hlúposť a predkladáš vlastné,nebiblické a nelogické výklady Božieho slova!


36.
označiť príspevok

milky945 muž
   21. 3. 2017, 22:31 avatar
Veriaci-4:
Ježiš povedal slová "ja som v Otcovi a Otec vo mne". Čo tým myslel ? Môžeš mi to vysvetliť? Chápeš tomu akým spôsobom je v otcovi a akým spôsobom je otec v ňom?

Pritom o dva verše ďalej povedal: "... lebo ja idem k svojmu Otcovi".

Tak sa pýtam. Ako môže byť v otcovi, keď ešte len ide k nemu?
Diskutoval som na túto tému s Astaxom, len som po čase odpadol z diskusie, čo ma mrzí.


39.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 22:36 avatar
chlapci, dajte sa pokrstiť, a budete pokrstení D.S. On vam to všetko vysvetli.....Uz som ti to napisal tisíc krat, vy ma privádzate len do hriechu, to vam zas mam začat nadávať?......   


41.
označiť príspevok

milky945 muž
   21. 3. 2017, 22:44 avatar
Som sa len pýtal na to, čomu moc nerozumiem. Ale vidím, že si na tom rovnako, možno ešte horšie.


42.
označiť príspevok

milky945 muž
   21. 3. 2017, 23:03 avatar
No ale je to zaujímavé. Najskôr povedal: "som v otcovi a otec vo mne", potom povedal, "idem k svojmu otcovi". Oboje v Ján 14. Logicky to znamená, že prvé "v otcovi" je iným spôsobom ako druhé "k otcovi".

"Idem k svojmu otcovi" možno znamená to, že sa zdokonaľuje a blíži na obraz boží. Netvrdím, že je to pravda, mi teraz napadlo.


43.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 23:11 avatar
Ja mám ruky a ruky sú na mne. Potom poviem: moja ruka ide ku mne (...napr. k ústam, keď jem).
Stále však platí, že ruky sú mojou súčasťou.

Boh narozdiel od ľudí je všadeprítomný, preto môže svoje "ruky" (Syna) poslať na ľubovolné miesto sveta.
Súhlasí veriaci-4


44.
označiť príspevok

milky945 muž
   21. 3. 2017, 23:44 avatar
Takže Syn išiel k Otcovi takým istým / podobným spôsobom, ako ide ruka k ústam? To je dosť slabá analógia, zvlašť keď Boh je údajne všade a človek nie.


45.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 3. 2017, 03:05 avatar
Od analógie sa neočakáva, že bude vo všetkom izomorfná s príkladom. sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 20:44 avatar
Pytam sa, čo su vlastne svedkovia, ked neveria Ježišovi, a popritom sa hraju na kresťanov?......Nie su to nahodou tí draví vlci, čo trhaju ovčie stado?
Súhlasí Fotooon


3.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 08:36 avatar
odpoviem sám......ano sú to tí draví vlci, čo trhajú ovčie stádo, a treba na to imervere poukazovať, na záludnosť ich učenia. Nuznávaju že človek ma ducha , dušu a telo, pre nich je človek to isté ako zviera......nerozlišuju ,že človek ma v sebe Boži dych.....že je stvorený na obraz Boží.....


5.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 08:40 avatar
A v tvojom prípade treba imervere poukazovať na to, že si obyčajný hulvát a na kresťana sa len hrajkáš...


8.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 08:51 avatar
Ja mozem byt v tvojich ociach tak max horší kresťan.....ale ucenie ,ktoré verím a je v súlade s Božim Slovom......Jehovisti, prekrucaju bozie Slovo a uplne ho inoruju.........
Neboj ludiku ja si svoje " hulvactvo:" zodpoviem pred Bohom, ale ty sa najprv stan krestanom a ukaz mi ako taky krestan vypada a pod mi prikladom......Zatial si len hnijuci farizej za obrazovkou...... to je moj posledny príspevok k tebe v tejto téme, kde si prisiel len vyrývať do mna osobne.....
Ja nevyrývam osobne, ale poukazuje na satanske zvodne ucenie............


9.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 09:09 avatar
SJ "prekrucaju bozie Slovo a uplne ho inoruju"

To tvrdia aj oni o vás. A tvrdíte to o sebe celé roky stále dokolečka...


31.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 20:19 avatar
"Neboj ludiku ja si svoje " hulvactvo:" zodpoviem pred Bohom"

veriaci. Takto sa k tomu nesmieš staviať že si to vydiskutuješ s Bohom. Máš sa snažiť v živote zmeniť a činiť pokánie z toho že si "horší" kresťan. Nie založiť ruky a stále byť taký aký si a hovoriť, "veď čo ja si to s Bohom vydiskutujem". Keď chápeš čo tým myslím.  


6.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 08:42 avatar
Od čoho sa tí draví vlci odlišuju od ateistu?......nuž od toho, že sa hrajú na kresťanov a to su tí vlci v ovčom ruchu.......to že tvrdia, že veria v nejakého boha, ich krestanmi nerobí.......


7.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 08:43 avatar
Presne tak veriaci, pekne si to napísal.


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 09:11 avatar
Otec v Ježišovi hovorí - taký dlhý čas som s vami, a nepoznal si ma ...? Kto mňa videl, videl Otca, a jako ty hovoríš: Ukáž nám Otca?
Skeptik – Ako sa dívam, tak sa dívam no Otca stále nevidím
Ježiš - Či neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne?
Skeptik – Neverím! To nie je možné! To by som videl dve hlavy, alebo tak nejako. No ja vidím len teba.


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 09:13 avatar
Unitár: verím tomu, lebo ty si ako poslušný Boží syn obrazom svojho Otca. takže keď vidím teba, vidím aj Otca.


12.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 09:14 avatar
A zase som sa nechal zatiahnuť do tohoto...Hlupák som.


13.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 09:25 avatar
to je ten večny život, ktorý bol u Boha a zjavil sa nám......to bol on Ježiš, to on hovoril o sebe , že ja som v Otcovi a Otec vo mne....skeptik nevidí ten večný život.......


14.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 09:27 avatar
V 10 si tvrdil niečo iné. Že skeptik/unitár spochybňuje že keď vidí syna vídí aj otca. V 11 som ti ukázal ako to vidí unitár. Nespochybňuje to, ako tvrdíte vy.


15.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 09:31 avatar
nevidi v nom večny život......nevidi v ňom cestu, nevidí v ňom pravdu.....nevidia že On a Otec su jedno......


16.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 09:32 avatar
Ale vidí, len vy nevidíte že vidí...
Súhlasí Slušný človek


17.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 09:40 avatar
nevidia ten večny život(Otca) , ktorý sa nam zjavil.......


26.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 16:23 avatar
Slušny clovek, veríš že Boh je trojjedinný?....veríš že D.S. je osoba, ktorá vidí, cíti, pocuje, vie sa zarmutiť?


32.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 20:20 avatar
Mám taký pocit, že slušný človek pomaly prechádza na vieru svedkov Jehovových.
Súhlasí veriaci-4


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 3. 2017, 22:35 avatar
26,....tak ako aj "stromy" u Sudcov!?
A duch môže byť aj ako osoba "vylievaný" a možno ním pomazať i iné osoby!
Na slovo "duch svätý" v celom Písme nie je použité slovo-"Boh"! Je to iba "to", a tým sa dokazuje fakt,že tu nejde o osobu!
Iba trojnožka je trojjediná! 


40.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 22:44 avatar
ty to nemozeš chapať......D.S. sa ťa zatiaľ nedotknul.......šprtaš sa akurát v litere......Bozie slovo nie je mrtva teologia.......bozie slovo je o živote....je naozaj živé vdaka D.S. ktorý je zivý, ktorý je osoba.....


18.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 3. 2017, 09:47 avatar
všetci sme bratia a sestry, politici a lekári, ktorí ubližujú ľudom budú trpaslíci, budú 75 cm veľký oni sú to neuvedomujú, že sami sebe berú život


4.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 08:38 avatar
Podla mňa to vôbec nie je dobre, pretože to vôbec nevystihuje podstatu rozporov medzi SJ / unitármi a vami.


19.
označiť príspevok

Peťo muž
   21. 3. 2017, 13:28 avatar
Všetci sme synovia a dcéry Kaina !
Pretože Ábel zdochol .


20.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 13:32 avatar
nechlastaj Peťko


21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 3. 2017, 13:33 avatar
Adam a Eva mali este Setha


22.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 13:33 avatar
A ešte mnoho synov a dcér...
Súhlasí Slušný človek


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 3. 2017, 13:37 avatar
Ti boli tak nepodstatni ze sa o nich kniha plna bludov nezmienuje


24.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 3. 2017, 14:14 avatar
Kniha plná bludov sa možno nezmieňuje, ale kniha od Boha - Biblia, sa zmieňuje, že mali mnoho synov a dcér.


25.
označiť príspevok

fajer
   21. 3. 2017, 14:53 avatar
Biblia v dneštnej podobe, bola zosmolená v 14 storočí, tak ja neviem, odkiaľ pisateľ biblie mohol vedieť, koľko mali detí...


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 3. 2017, 22:31 avatar
19,......si opovážlivý a nerozumný! „Prišla opovážlivosť? Potom príde potupa;" Príslovie 11:2
Iba zviera môže zdochnúť,nie bohabojný človek!
Niektorí opovážlivci a skazení jedinci skončia tak, tomu bolo aj v minulosti..... „Bude/budú/ pochovaný pohrebom osla.“ (Jer. 22:17–19)


27.
označiť príspevok

Peťo muž
   21. 3. 2017, 16:52 avatar
Veriaci-4 ,jak nechľastaj Peťko ?
Kain podľa tvojej biblie zabil Ábela ,nie ?
Takže sme všetci deti Kaina .
Ale inak je to pekná kravina aj tá vaša násilím vnucovaná biblia .
Súhlasí fajer


28.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 3. 2017, 18:55 avatar
Peťo. V dnešnej dobe niekto násilím vnucuje bibliu? Chodia ľudia s kalašnikovom po uliciach a v druhej ruke Biblia a kto ju neprijme, toho zastrelia?  


29.
označiť príspevok

fajer
   21. 3. 2017, 19:29 avatar
Klameš a krst je čo, birmovka je čo, povinné vyučovanie náboženstva je čo...kresťania ste špiny, ktorí na silu vnucujú svoju vieru bezbranným deťom...


33.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 21:14 avatar
neboj fajer toto ze ťa pokrstili ako dieťa , vôbec nie je platné.....ale ak nahodou si, tak sa pýtaj svojich rodičov, prečo to urobili, pretože ani RKC nenuti rodičov.......


46.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 3. 2017, 21:07 avatar
Ano. Aj v RKC je krst detí dobrovoľný, nie je povinný. Ani birmovka, ani výučba náboženstva. Záleží na rozhodnutí rodičov.


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 3. 2017, 22:27 avatar
28,..... deje sa tak,aj keď nie so samopalmi v ruke,....ale nie je to tak dávno,čo pojem "násilná christianizácia" bol viac ako známy, a mnohí majú na tie časy nezmazateľné spomienky!
Príklad....../2 svet.vojna,.... tesne po nej/.../Polsko-rok 1946o/katolícke komando/Narodowe sily zbrojne/ nútilo prežehnať sa jedno mladé dievča/svedkyňu/, Henriku Žurovú a aj jedného chlapca/svedka/a tak uznať aj nepriamo trojicu. Chlapca zbili a Henriku dlho mučli ,a keď odmietla prežehnať sa,tak v blízkom lese ju zastrelili!


30.
označiť príspevok

fajer
   21. 3. 2017, 19:56 avatar
Biskupi žiadali o odpustenie za „zločin z nenávisti spáchaný pre príslušnosť k etniku“. „Nepreukázali sme, že sme jedna rodina. Namiesto toho sme jeden druhého zabíjali,“ uvádzalo sa v texte.

Cirkev vo vyhlásení priznala, že jej príslušníci sa podieľali na plánovaní genocídy a páchali ju. Genocída v Rwande si vyžiadala životy približne 800.000 etnických Tutsiov a umiernených Hutuov, ktorých zabíjali extrémisti z vlastného etnika.

Miestna cirkev až do vlaňajšieho novembra odolávala nátlaku zo strany vlády i preživších, aby priznala svoju rolu pri masovom vraždení. Tvrdila pri tom, že tí predstavitelia cirkvi, ktorí sa na genocíde podieľali, konali individuálne.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:19,  Mozno nakoniec prides na to ze domotany si ty ;)
dnes, 21:18,  Možné to je. Podobne ako: "čo ak Boh existuje" ? *05
dnes, 21:18,  ja sa rad pýtam.....jednak tých, čo su sčítaní....a potom tých, čo si myslím že su...
dnes, 21:18,  Ved sa ani nevzpieram ;) Ty sa vzpieras ked niekto tvrdi ze BOH neexistuje ;) Ako by ti...
dnes, 21:18,  Skôr zo skaly mlieko vytlačíš, ako rozumnú odpoveď z tohto nešťastníka. *03
dnes, 21:17,  Ale hlavne že labuťka nám žije potom sa človeku lepšie pije.
dnes, 21:17,  No veď. *05 Tak sa tomu už toľko nevzpieraj. *05
dnes, 21:17,  No a tu prichadza moznost MOZNO ktoru som pomenoval ;) Uvazuj o mne aj tak aj tak ;) Skus...
dnes, 21:16,  No konecne Foton ;) Presne o to mi islo ;) A preto som agnostik ;) Myslim si ze nie je...
dnes, 21:16,  Preto sa už s tebou radšej bavím ako s programom generovaným vesmírom, lebo neviem. *05
dnes, 21:15,  Veriaci4 ;) Vela sa pytaj -> vela sa dozvies ;)
dnes, 21:15,  Dávky osemnásteho boli, mnohých osadníkov dnes ukrutne brucho bolí. Z čoho ? To je...
dnes, 21:15,  Je to možné. Podobne ako môj rozhovor s tebou je len rozhovor s programom. *05
dnes, 21:14,  ahoj...prečo, len chcem vedieť ako chape Bozie Slovo a čomu vlastne verí....zacina to byť...
dnes, 21:14,  Tvrdi sa ze BOH bol vzdy ;)
dnes, 21:14,  Ak nasa realita je simulacia potom sme vsetci stroje ;) Az na tych ktori maju dosah mimo nasej...
dnes, 21:13,  A boha kto naprogramoval ? *05
dnes, 21:13,  Ale po zvade prídu dávky a labuťka nebude na pekáči v osade lebo jej ušetria život v...
dnes, 21:13,  Nikto ti nebráni v tom, aby si to tak bral. *05 Veď si stroj. *05
dnes, 21:13,  Na to som sa pytal inde ;) Co ak nie SOM stroj ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(123 143 bytes in 0,249 seconds)