hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Ernestova týdenní ukrajinská svodka 27.7.2015 – 03.8.2015

príspevkov
24
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 5.8.2015 11:27
posledná zmena 5.8.2015 17:16
1
05.08.2015, 11:27
Podľa pravidelne vychádzajúcej tzv. ernestovej zvodky odkaz na jednom blogu vidíme, že situácia v Ukrajine sa vôbec neukľudňuje. Práve naopak: prednedávnom sťahovali ťažkú techniku, a už vtedy som vedel, že ju budú nosiť zasa naspäť. Táto vojna sa zdá trochu "pro forma", tzn. "len aby akože aspoň nejaká vojna bola", ale je to lepšie ako otvorená vojna veľkých armád a možno atómových zbraní. Obe strany vyslali svojich najlepších bojovníkov, nech si to rozdajú, a podľa toho sa rozhodne, kto je víťaz - či Rusko alebo USA.

Citáty zo stránky [moje komentáre v hranatých [ ] zátvorkách]:

- OBSE ve své zprávě konstatovala, že obě strany vracejí těžkou techniku na frontu.

- Doněck – rajony Kujbyševskij, Kyjevskij, osada Písky a oblast letiště – Spartak byly ostřelována minomety, houfnicemi D-30 a samochodnými houfnicemi. Pěchota bojovala v osadě Písky, oblasti letiště a u jasinovatského kontrolního bodu. ... je ostřelován i rajon Petrovskij ( sídliště Trudovskije, oblast šachet No.10 a Avakumova, ulice Markina). Gorlovka – nehledě na prohlášení Porošenka o urychleném vytvoření 30-ti kilometrového nárazníkové zóny, byla ukrajinským dělostřelectvem ráže 152mm ostřelována z Dzeržinska ... Nepřátelská dělostřelba začala několik minut po odjezdu pozorovatelů OBSE. Na severozápadě probíhal pěchotní boj s podporou dělostřelectva.

- Do Doněcka přijela další 34-tá kolona s humanitárním nákladem z RF [Ruské Federace].

– Domobraně se v Doněcku a Gorlovce podařilo zlikvidovat 5 ukrajinských skupin odstřelovačů (1 skupina = odstřelovač + 2 samopalníci jako ochrana), domobrana má raněné.

– Dobrovolnické oddíly na frontě masově střídají oddíly ukrajinské armády. [Pre nezasvätených, situácia sa má takto: tzv. dobrovoľnícke oddiely (národná garda), to sú ti praví, nefalšovaní fašisti, ktorí túto vojnu berú ako svoju osobnú vec. Ukrajinská armáda, to sú naverbované, nahuckané ovce, ktoré boli často pod hrozbou násilia odvedené na frontu. Nie je teda divu, že keď na fronte neposlúchajú príkazy, tak dobrovoľnícke oddiely ich strieľajú.] Oddíly Národní gardy jsou přemisťovány do druhé linie obrany, něco jako kdysi uzavírací oddíly NKVD a německé Feldpolizei. U fronty se dále soustřeďují síly a technika, ale ne na celé frontě, na 60% fronty nepřítel dělá přípravy k obraně. V minulosti těžkou techniku odvedli, ale zdaleka ne všechnu a už v březnu byla všechna zpět... [Aspoň vidíte, že tieto oddiely za vás určite nebojujú.]

- Domobrana „lovila“ diverzanty. Ostřelování trvalo více než 8 hodin.

– Povzdech obyvatele Gorlovky na internetu: „K čemu je nám Minsk II? Gorlovku teď ukři rovnají se zemí. Ukrofašisté drze rozstřelují Gorlovku těžkými děly. A svět je vzrušen zabitím lva v Africe!“

– Kyjevská administrativa připravuje „filtrační tábory“ podle projektu americké agentury USAID, kde budou soustřeďování „nelojální“ obyvatelé DNR a LLR po „osvobození“ separatisty obsazeného území kvůli „sociální adaptaci“. Na vytvoření takových objektů v doněcké oblasti bylo vyčleněno téměř 10 milionů hřiven. [Prevýchova neposlušných ovečiek. Kyjev totiž neberie "nie" za odpoveď. Čo vášho nepriateľa najviac naserie, je prejav vašej slobodnej vôle - vašeho "nie". Môžte mať všetko, ale slobodnú vôľu vám nikdy neodpustí. Slobodnú vôľu odporujúcej ovečky musia VŽDY zlomiť cez koleno, aby sa utvrdili v tom, že oni sú bohovia a nie menejcenní. Aby si na váš úkor zvyšovali svoje sebavedomie a ego. Keď ste vy dole, tak oni sú hore. A naopak. Už viete, prečo proti nim tak zúrivo bojujem? Je to win-lose situácia.]

– Skandální ukrajinský činitel Korčinskij navrhuje vytvořit „ukrajinský Taliban“ a zahájit „křížovou výpravu na Moskvu“, uvádí Deutsche Wirtschafts Nachrichten. „Naším cílem je pomsta. Moskva musí hořet“ prohlásil Korčinskij.

– Velitel pluku „Dněpr-1“ Jurij Bereza vyzval k budování „speciálních“ táborů pro separatisty a jejich příznivce. Učinil to při projevu na festivalu „Banderštat“ v sobotu 1. srpna. Separatisté a jejich příznivci by měli být v táboře umístěni na dobu 6 měsíců a poté by jejich názory měla prověřovat speciální komise. V případě, že by je tato komise uznala za „převychované“, byli by propuštěni, v opačném případě by byli vráceni do tábora.

Z ukrajinského tisku:
- MMF je připraven financovat Ukrajinu i v případě defaultu
- Kyjev vyzval Moskvu k reálným rozhovorům o Donbasu
none
2

1. 05.08.2015, 11:27

Podľa pravidelne vychádzajúcej tzv. ernestovej zvodky http://bit.ly/1HpMGHh na jednom blogu vidíme, že situácia v Ukrajine sa vôbec neukľudňuje. Práve naopak: prednedávnom sťahovali ťažkú techniku, a už vtedy som vedel, že ju budú nosiť zasa naspäť. Táto vojna sa zdá trochu "pro forma", tzn. "len aby akože aspoň nejaká vojna bola", ale je to lepšie ako otvorená vojna veľkých armád a možno atómových zbraní. Obe strany vyslali svojich najlepších bojovníkov, nech si to rozdajú, a podľa toho sa rozh...

05.08.2015, 13:51
Ďalší blud: „Obe strany vyslali svojich najlepších bojovníkov, nech si to rozdajú, a podľa toho sa rozhodne, kto je víťaz - či Rusko alebo USA.“

Ten, čo to píše, rozmýšľa? Aké USA a Rusko? Veď Rusko tvrdí, že s občianskou vojnou na Ukrajine nemá nič spoločné. Takže, konšpirátori by sa mohli aspoň dohodnúť na základných veciach, ktoré chcú šíriť.

Ardzun alebo Sloven by s týmto bludárom nesúhlasili.
none
3

2. Lemmy 05.08.2015, 13:51

Ďalší blud: „Obe strany vyslali svojich najlepších bojovníkov, nech si to rozdajú, a podľa toho sa rozhodne, kto je víťaz - či Rusko alebo USA.“

Ten, čo to píše, rozmýšľa? Aké USA a Rusko? Veď Rusko tvrdí, že s občianskou vojnou na Ukrajine nemá nič spoločné. Takže, konšpirátori by sa mohli aspoň dohodnúť na základných veciach, ktoré chcú šíriť.

Ardzun alebo Sloven by s týmto bludárom nesúhlasili.

05.08.2015, 13:54
none
4

2. Lemmy 05.08.2015, 13:51

Ďalší blud: „Obe strany vyslali svojich najlepších bojovníkov, nech si to rozdajú, a podľa toho sa rozhodne, kto je víťaz - či Rusko alebo USA.“

Ten, čo to píše, rozmýšľa? Aké USA a Rusko? Veď Rusko tvrdí, že s občianskou vojnou na Ukrajine nemá nič spoločné. Takže, konšpirátori by sa mohli aspoň dohodnúť na základných veciach, ktoré chcú šíriť.

Ardzun alebo Sloven by s týmto bludárom nesúhlasili.

05.08.2015, 14:01
Lemmy, ak by na ukrajine spor nepodporovali ine mocnosti, tak by uz nemali z coho... Nieje tajne, ze amerika podporuje ukrajinu ako vojenskou silou, ktora je tam udajne len na zaskolovanie a zbranami. Rusi to nepriznaju, ale robia to iste, pretoze ide o ich hranicu..
Nemyslim, ze by Sloven, alebo ardzun s takymto pohladom mali nejaky problem. Rusi podporuju separatistov, ale nemaju ine vychodisko.
none
5

4. 05.08.2015, 14:01

Lemmy, ak by na ukrajine spor nepodporovali ine mocnosti, tak by uz nemali z coho... Nieje tajne, ze amerika podporuje ukrajinu ako vojenskou silou, ktora je tam udajne len na zaskolovanie a zbranami. Rusi to nepriznaju, ale robia to iste, pretoze ide o ich hranicu..
Nemyslim, ze by Sloven, alebo ardzun s takymto pohladom mali nejaky problem. Rusi podporuju separatistov, ale nemaju ine vychodisko.

05.08.2015, 14:05
4. Tak samozrejme, že robia všetko pre to, aby vyhrali. Obe strany. To je bez debaty.
none
7

5. 05.08.2015, 14:05

4. Tak samozrejme, že robia všetko pre to, aby vyhrali. Obe strany. To je bez debaty.

05.08.2015, 14:09
Rozhodujuce su priciny.
Samotne NATO este v roku 2013 vyhlasovalo, ze je nemyslitelne tahat Ukrajinu k sebe, pretoze by to rusko vnimalo ako agresiu z toho pohladu, ze ina vojenska velmoc obsadzuje ich hranicu.
A predsa sli proti vlastnym slovam a sposobili presne to, co sami predpokladali... tak zjavne zamer..
none
15

7. 05.08.2015, 14:09

Rozhodujuce su priciny.
Samotne NATO este v roku 2013 vyhlasovalo, ze je nemyslitelne tahat Ukrajinu k sebe, pretoze by to rusko vnimalo ako agresiu z toho pohladu, ze ina vojenska velmoc obsadzuje ich hranicu.
A predsa sli proti vlastnym slovam a sposobili presne to, co sami predpokladali... tak zjavne zamer..

05.08.2015, 14:12
7. Keby si ty vedel... NATO chceli zatiahnuť do otvorenej vojny v Ukrajine, ale sa im to nepodarilo. Minulý rok.
none
16

15. 05.08.2015, 14:12

7. Keby si ty vedel... NATO chceli zatiahnuť do otvorenej vojny v Ukrajine, ale sa im to nepodarilo. Minulý rok.

05.08.2015, 14:13
Rok 2014. Ale ja som pisal o tom, co bolo pred tym.
none
17

16. 05.08.2015, 14:13

Rok 2014. Ale ja som pisal o tom, co bolo pred tym.

05.08.2015, 14:14
Jasné, ja len rozvíjam diskusiu. Nijak som tomu neoponoval, naopak, je jasné, že USA sa bude snažiť z NATA v hlavách ľudí urobiť mierumilovnú organizáciu, ktorá sa používa len na obranu.
none
6

4. 05.08.2015, 14:01

Lemmy, ak by na ukrajine spor nepodporovali ine mocnosti, tak by uz nemali z coho... Nieje tajne, ze amerika podporuje ukrajinu ako vojenskou silou, ktora je tam udajne len na zaskolovanie a zbranami. Rusi to nepriznaju, ale robia to iste, pretoze ide o ich hranicu..
Nemyslim, ze by Sloven, alebo ardzun s takymto pohladom mali nejaky problem. Rusi podporuju separatistov, ale nemaju ine vychodisko.

05.08.2015, 14:07
Sloven a Ardzun majú problém, teraz už aj s tebou, lebo ja som na rozdiel od teba s nimi diskutoval. Aj s Clearom. A pochybujem, žeby priznali účasť Rusov na tomto konflikte. Ale páči sa mi, že konečne to aj z pochybovačov, teda fanúšikov ruskej politiky, vylieza. Je dobre, že konečne aj títo fanúšikovia chápu, že spor na Ukrajine je umelo vyvolaný, a aj Rusko má v tom prsty. Putin si síce ruky myje ako Pilát, ale nie je bez viny.
none
8

6. Lemmy 05.08.2015, 14:07

Sloven a Ardzun majú problém, teraz už aj s tebou, lebo ja som na rozdiel od teba s nimi diskutoval. Aj s Clearom. A pochybujem, žeby priznali účasť Rusov na tomto konflikte. Ale páči sa mi, že konečne to aj z pochybovačov, teda fanúšikov ruskej politiky, vylieza. Je dobre, že konečne aj títo fanúšikovia chápu, že spor na Ukrajine je umelo vyvolaný, a aj Rusko má v tom prsty. Putin si síce ruky myje ako Pilát, ale nie je bez viny.

05.08.2015, 14:09
Keď som napríklad povedal, že tí tzv. zelení mužičkovia na Kryme boli Rusi, tak neveriacky krútili hlavami. Vidno, že len hrali ruskú kartu. Ale tá karta im išla zle, bola falošná, a som rád, že konečne si to priznávate.
none
10

8. Lemmy 05.08.2015, 14:09

Keď som napríklad povedal, že tí tzv. zelení mužičkovia na Kryme boli Rusi, tak neveriacky krútili hlavami. Vidno, že len hrali ruskú kartu. Ale tá karta im išla zle, bola falošná, a som rád, že konečne si to priznávate.

05.08.2015, 14:10
Vsetci su tam rusi ty dement.......
none
11

10. 05.08.2015, 14:10

Vsetci su tam rusi ty dement.......

05.08.2015, 14:10
To tvrdíš len ty, lebo si dement. Keby si mal trošku rozumu v hlave, tak by si vedel, akú somarinu si napísal.
none
18

11. Lemmy 05.08.2015, 14:10

To tvrdíš len ty, lebo si dement. Keby si mal trošku rozumu v hlave, tak by si vedel, akú somarinu si napísal.

05.08.2015, 14:15
Nechaj tak Lemmon...
none
9

6. Lemmy 05.08.2015, 14:07

Sloven a Ardzun majú problém, teraz už aj s tebou, lebo ja som na rozdiel od teba s nimi diskutoval. Aj s Clearom. A pochybujem, žeby priznali účasť Rusov na tomto konflikte. Ale páči sa mi, že konečne to aj z pochybovačov, teda fanúšikov ruskej politiky, vylieza. Je dobre, že konečne aj títo fanúšikovia chápu, že spor na Ukrajine je umelo vyvolaný, a aj Rusko má v tom prsty. Putin si síce ruky myje ako Pilát, ale nie je bez viny.

05.08.2015, 14:09
Lemmy, ja si myslim, ze len ty nechapes...
none
12

9. 05.08.2015, 14:09

Lemmy, ja si myslim, ze len ty nechapes...

05.08.2015, 14:11
Daj ho do ignore, je to fakt kkt.
none
14

12. 05.08.2015, 14:11

Daj ho do ignore, je to fakt kkt.

05.08.2015, 14:12
Áno, huranato s tým svojím ignore je ozaj kkt.
none
13

9. 05.08.2015, 14:09

Lemmy, ja si myslim, ze len ty nechapes...

05.08.2015, 14:11
Jasné, každý, kto má iný názor ako ty, je nechápavý.
none
20
05.08.2015, 14:22
Co je viac? Statna celistvost, alebo ludsky zivot?
Je spravne nivocit ludske zivoty len pre to, aby sa zachovala nejaka pomyslena hranica?

Ako by reagovali slovaci, ak by sa juh slovenska chcel priclenit k madarsku, alebo osamostatnit?
Nechali by ich tak, nech si idu a bacuju, ako sami vedia, alebo by zacali minat stavky, tisice, desattisice ludskych zivotov?
Co kaze rozum?
A ake riesenia kto podporoval a podporuje? Na zaklade toho by si mali ludia zacat budovat nazory.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 136 761 B vygenerované za : 0.131 s unikátne zobrazenia tém : 50 298 unikátne zobrazenia blogov : 898 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.