Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Zuzana Čaputová a LGBTI

49
reakcií
492
prečítaní
Tému 28. augusta 2019, 07:58 založil Augustín.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Augustín muž
   28. 8. 2019, 07:58 avatar
Keď už som teda na chvíľu na tomto fóre, chcem sa vyjadriť aj k tej odvrátenej strane Mesiaca. Osobne si myslím, že Zuzana by nebola 2 razy nadšený, keby mala dcéru lesbičku alebo syna homosexuála. Dokonca si myslím, že ani Lemmy, Osvietený, Scarlett a ďalší normálni diskutéri tohoto fóra by neboli radi, keby mali dcéru lesbu, syna homosexuála.

But:

Vrámci princípov demokracie však Zuzana musí umožniť i takto "postihnutým" jednotlivcom žiť si svoje abnormálne životy. To je dôvod, pre ktorý vyjadrila podporu LGBTI. Nie preto, že by to považovala za štandard. Demokracia musí umožniť slobodu existencie rôznym názorovým skupinám, či dokonca rôznym štýlom života, obliekania, hudby, náboženského vyznania a podobne. Samozrejme všetko vrámci platných zákonov.

Zatiaľ toľko....
Súhlasí Osvietený


2.
označiť príspevok

Augustín muž
   28. 8. 2019, 07:58 avatar
....2 razy nadšená....


15.
označiť príspevok

Krištof
   28. 8. 2019, 09:53 avatar
Z. Čaputová má daný liberálny postoj k homosexuálnym zväzkom zrejme pre svoj "liberalizmus". Zároveň však do určitej miery rešpektuje, že žije v krajine, ktorá má aj iné hodnoty (iné oproti liberalizmu), aspoň sčasti kresťanské a kde veľa ľudí - kresťanov neuznáva homosexuálne vzťahy.
"Pravoverný" kresťan to vidí asi tak: čo si robia homosexuáli vo svojom súkromnom živote, je na ich slobode a zodpovednosti (pred Bohom). Človeka a ľudí samotných možno rešpektovať, ale nie všetky ich názory, činy, vzťahy.
Ako kresťan sa necítim byť oprávnený podporovať napr. homosexuálne zväzky, "manželstvá" a ďalšie LGBTI veci, potraty, liberálne drogy etc. Kresťania by sa mali držať tých svojich normálnych "tradičných" hodnôt podľa Biblie a Cirkvi, prirodzeného zákona (Rim 2,14-15), mať určité hranice alebo pravidlá. Tie sú v súlade aj so všeobecnejším prirodzeným zákonom, s normalitou, rozumom, svedomím.

Keď je kresťanov (a iných konzervatívnych s podobnými názormi) v spoločnosti väčší počet, môžu si svoje hodnoty aj demokraticky kvázi uzákoniť. Viď napr. čo hovorí ústava SR v čl. 41: "Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru."
Demokracia nie je len liberalizmus, lež i kresťanská demokracia, sociálna demokracia a pod.

Kresťania v dnešnom demokratickom svete "nesúdia" neveriacich resp. homosexuálov, čo robia vo svojom súkromí, keď spolu žijú homosexuálne, nebránia im v tom. To je ich súkromná vec, sloboda a zodpovednosť. Kresťania im to priamo nezakazujú, nechcú ich za to zlikvidovať. Ale niečo iné je, keď si homosexuáli a ich "zástupcovia" politicky vo verejnom priestore chcú presadiť tieto nadpráva - navzdory veľkému počtu kresťanov v spoločnosti a navzdory ich morálnym tradíciám. Na to, aby mohli osoby s homosexuálnymi sklonmi žiť a dokonca si na svoju zodpovednosť prípadne v súkromí robiť homosexuálne aktivity, nie je potrebné, aby ich v tom podporovali zákony o registrovaných partnerstvách, homosexuálnych manželstvách a pod. To sú dve odlišné veci.
Kresťan nesmie mať žiadnu účasť na tom, aby si homosexuáli presadzovali v spoločnosti svoje "hriešne" veci. Nemôže ich v tom podporovať. A kresťania, ktorých je v spoločnosti veľa, môžu udržovať svoje morálne, normálne a kultúrne tradície i zákonmi či v ústave. (Morálku, ktorá je vlastne aspoň sčasti aj dosť všeobecná, porov. napr. judaizmus, islam, budhizmus.)


16.
označiť príspevok

Krištof
   28. 8. 2019, 10:08 avatar
Podľa katechizmu KC osoby s homosexuálnymi sklonmi (čiže homosexuálov) "treba prijímať s úctou, súcitom a jemnocitom a vyhýbať sa akémukoľvek náznaku nespravodlivej diskriminácie voči nim. Aj tieto osoby sú povolané plniť vo svojom živote Božiu vôľu a, ak sú kresťanmi, spájať s Pánovou obetou na kríži ťažkosti, s ktorými sa môžu stretnúť v dôsledku svojho stavu." Ale zároveň: "Tradícia, opierajúc sa o Sväté písmo, ktoré predstavuje homosexuálne vzťahy ako veľmi závažnú zvrátenosť, vždy hlásala, „že homosexuálne úkony sú svojou vnútornou povahou nezriadené“. Sú proti prirodzenému zákonu... V nijakom prípade ich nemožno schvaľovať." Lebo "homosexuálne osoby sú povolané k čistote [život bez homosexuálnych úkonov, vzťahov]. Čnosťami ovládania sa, ktoré vychovávajú k vnútornej slobode..."
www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 8. 2019, 10:21 avatar
16. pekne.
Súhlasí Krištof


18.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 10:43 avatar
Aj tieto osoby sú povolané plniť vo svojom živote Božiu vôľu?

Tak to asi ťažko.....
Tvrdili, že sú múdri, a stali sa bláznami. 23 Slávu nepominuteľného Boha zamenili za zobrazenú podobu pominuteľného človeka, vtákov, štvornožcov a plazov. 24 Preto pre túžby ich sŕdc vydal ich Boh napospas nečistote, takže sami zneucťovali vlastné telá. 25 Božiu pravdu zamenili za lož a korili sa a slúžili stvorenstvu namiesto Stvoriteľovi, ktorý je požehnaný naveky. Amen. 26 Preto ich Boh vydal napospas hanebným vášňam. Lebo ich ženy zamenili prirodzený styk za protiprirodzený.


28.
označiť príspevok

Krištof
   28. 8. 2019, 15:51 avatar
18. To citované Rimanom 1 ešte pokračuje:
"...Hoci dobre vedia o Božom ustanovení, že tí, čo robia také veci, zasluhujú si smrť, nielenže to sami robia, ale aj schvaľujú, keď to robia iní."
Teda zrejme nesmie sa to ani schvaľovať (podporovať v spoločnosti verejne, oficiálne)


19.
označiť príspevok

Augustín muž
   28. 8. 2019, 11:13 avatar
Myslím, že ani Zuzana to neschvaľuje ako štandard. Vrámci demokracie sa však vyjadrila v duchu tolerancie.
Súhlasí ondrej61


20.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 12:20 avatar
Postoj prezidentky je správny....demokratický a tolerantný. Ak si chceme zachovať demokraciu a slobodu , tolerujme rôzne názory....O tom je demokracia.......Budme radi, že máme prezidenta, ktorý chce byť prezidentom všetkých....


21.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 12:22 avatar
tolerovať- akceptovať.....


29.
označiť príspevok

to-mi muž
   28. 8. 2019, 16:11 avatar
Lenze ty nie len akceptujes. Ty si svojim hlasom podporil Liberalnu Caputovu, ktorej nie su cudzie nazory progresivneho slovenska a prispel si k zakladu vzniku Sodomi a Gomori na slovensku. Pomohol si otvorit brany zlu. A mozes sa utesovat kolko len chces ze si ju volil kvoli niecomu inemu. Svojim hlasom si prispel k budovaniu LGBTI na Slovensku, ktora sa postupne salamovou metodou pretlaci aj vdaka Caputovej. Teda aj vdaka tebe. Ako som uz povedal. Tolerovat ano. No priamo podporit to uz nie.


39.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 17:42 avatar
tz kukaj sa dať pokrstiť kresťan mudrlant.....


45.
označiť príspevok

the X žena
   28. 8. 2019, 20:43 avatar
29. čize homosexuali maju jediné právo ,chodit do práce, platit dane a drzat hubu krok. sodoma gomora je uz na slovensku dávno, v podobe domacého násilia na zenách, alkoholizmu, promiskuity, chamtivosti, zdierania zamestnancov , závisti a nenávisti , otras . sa nestaraj o homosexuálov ale pozametaj si pred vlastnym prahom, debo.


22.
označiť príspevok

Krištof
   28. 8. 2019, 13:19 avatar
Ona v tomto prejavovala podobný názor ako iní liberáli v politike. Mimochodom pochádza z liberálnej strany Progresívne Slovensko, kde registrované partnerstvá sú súčasťou programu.

Zuzana Čaputová: “Určite som za to, aby páry rovnakého pohlavia mali upravený rozsah práv, väčšiu právnu istotu a môže sa to nazývať aj registrovaným partnerstvom, takže áno.”
Ohľadom adopcie detí homosexuálmi: "Preferujem to, aby dieťa malo biologickú matku, biologického otca. V prípade ak by malo vyrastať v ústavnej starostlivosti, myslím si, že by mu bolo lepšie s dvoma milujucimi bytosťami hoci aj rovnakého pohlavia.”
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Za veľmi dôležité považuje aj zasadzovanie sa o práva LGBTI: "ombudsmankin úrad sa zasadzuje aj o práva LGBTI komunity, čo považujem za veľmi dôležité". bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Treba však povedať, že sa vyjadrila potom aj v tom zmysle, že rešpektuje stav spoločnosti ohľadom tejto témy v SR a bez konsenzu so všetkými by tieto veci zatiaľ nechcela presadzovať cez zákony


23.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 13:25 avatar
Treba však povedať, že sa vyjadrila potom aj v tom zmysle, že rešpektuje stav spoločnosti ohľadom tejto témy v SR a bez konsenzu so všetkými by tieto veci zatiaľ nechcela presadzovať cez zákony


24.
označiť príspevok

Krištof
   28. 8. 2019, 13:39 avatar
18.
Áno aj tie osoby, ako všetky osoby, všetci ľudia. Ale samozrejme bez toho aby schvaľovali a konali homosexuálne styky, partnerstvá. Čiže v rámci čistoty resp. normálneho manželstva (heterosexuálneho). Samotne ich sklony k homosexualite ešte nie sú hriech. Asi tak:
„Ak máte sklon sa hnevať, to nie je hriech, ale ak sa rozzúrite a zraníte iných, dopustíte sa hriechu." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

23.
Ona je viac-menej na strane LGBTI a homosexuálnych registrovaných partnerstiev, podporuje to, ale nasilu to robiť nemôže a nechce. Ak by však napr. Progresívne Slovensko (v budúcom parlamente) presadilo taký zákon v parlamente, ona by ho zrejme podporila. Dúfame teda ako kresťania, že to žiadna politická strana nepresadí.

U "vás" v spoločenstve Milosť to chápu asi takto (domnievam sa, že pomerne správne): 
"Keď sa modlíme: „Nebeský Otče, nech príde Tvoje kráľovstvo…,“ túžime po tom, aby Božie kráľovstvo uplatnilo svoj vplyv na zemi. Treba si však uvedomiť, že tento vplyv sa uplatňuje cez ľudí. Samozrejme, prvým zo všetkých je človek (a zároveň Boh) Pán Ježiš Kristus. Jemu je zverená všetka moc a vláda na nebi aj na zemi. A zase, Kristus svoju vládu na zemi uplatňuje cez ľudí – v rodine cez otcov, v cirkvi cez povolaných služobníkov, v národoch a štátoch cez politikov. Preto apoštol Pavol vyzýva Timoteja: „Predovšetkým teda žiadam, aby sa konali prosby, modlitby, príhovorné modlitby, vďaky za všetkých ľudí, za kráľov a všetkých vysokopostavených, aby sme mohli žiť nerušeným a pokojným životom vo všetkej zbožnosti a dôstojnosti. Toto je dobré a príjemné pred Bohom, naším Spasiteľom.“ (1Tim 2,1-3) ...
Pristúpme k nim zodpovedne a zvoľme takých kandidátov, cez ktorých sa čo najviac môže zrealizovať Božia vôľa. ... Pri voľbách do europarlamentu treba dbať na dve veci: Po prvé, aby sa neposilnilo liberálne krídlo, ktoré bude pretláčať agendu LGBT, genderovú ideológiu a zlú prisťahovaleckú politiku, ktorá vedie k multikulturalizmu a k ústupu kresťanstva. ... Samozrejme, za voľby sa treba modliť, ale tu na zemi urobme maximum pre to, aby sa nestratili konzervatívne hodnoty, ako sú zmysel pre rodinu, česť, spravodlivosť a pod. A tiež kážme evanjelium."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


25.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 13:50 avatar
ak by u nas došlo k tomu, že by sa schvalil takýto zakon, potom je treba sa zamyslieť, kam sa naša spolocnost uberá....demokracia je to, kde sa ukáže čo je v cloveku a čo vlastne chce......v totalite sa to neukáže.....Ja osobne ako kresťan som proti homosexualnym partnerstvám jednoznačne.....ale je to ich rozhodnutie a akceptujem to....Prezidentka len odsuhlasí to, čo vlastne chcu ludia.....nič viac nič menej......Ak si to spolocnost bude priať, tak si to presadí aj bez prezidenta....Lepší tolerantný prezident ako mafian, ktorý vytvara štát v štáte......


26.
označiť príspevok

Krištof
   28. 8. 2019, 15:31 avatar
"Prezidentka len odsuhlasí to, čo vlastne chcu ludia."

Nie je to celkom tak. Môžeš si k tomu vypočuť "10 dôvodov, prečo voliť prezidenta, ktorý zastáva hodnoty rodiny, manželstva a života" (video a audio len 4 min.): bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk 

To čo robí napr. liberálne zameraný politik, je v určitom zmysle jeho vec - sloboda a zodpovednosť. Ale pokiaľ ide o kresťanov:
"Neťahajte jarmo s neveriacimi! Veď akú účasť má spravodlivosť na neprávosti?! Alebo čo má spoločné svetlo s tmou?! Aká zhoda je medzi Kristom a Beliarom [diablom]?! Aký podiel má veriaci s neveriacim?!"


27.
označiť príspevok

Krištof
   28. 8. 2019, 15:33 avatar
Druhý list Korinťanom 6,14-15


30.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 17:04 avatar
Volil som zo svojho presvedčenia najmenšie zlo....nebudem predsa voliť Kotlebu, alebo Harabina, to by som sa musel zraziť s koňom...Taký Mikloško na ešte ušiel...ale nebol v hre....


31.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 17:09 avatar
Čaputova je dobrou voľbou....nemáme sa za čo hanbiť...reprezentuje Slovensko dobre a ani sa nepotkyna na schodoch.... 


32.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 8. 2019, 17:14 avatar
(31) Veriaci,
odporúčam Ti trošku viac sa "svetsky" zamyslieť, akú časť nášho Slovenska, alebo koho to v ňom vlastne reprezentuje...!


33.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 17:22 avatar
ja ako kresťan sa na to pozerám až moc "svetsky".....   ....Som rád, že nereprezentuje komunistov....


34.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   28. 8. 2019, 17:24 avatar
Ale nereprezentuje ani Slovensko, dokonca do Slovenska jebe a lezie do riti žuvačkovým kurvám !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    


35.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 17:30 avatar
my vieme, tebe by sa páčila v pionierskom ubore.....   


36.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   28. 8. 2019, 17:34 avatar
To hej a hlavne dole bez a hore bez rozumu.   


37.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 17:38 avatar
maš smolu aj dole má aj hore má.....   


38.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   28. 8. 2019, 17:41 avatar
Ja viem že by si si to prial, ale pravda je bohužiaľ presne opačná !!!!!!!!!!!!!!!!!!!      


41.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 17:50 avatar
rozumu ma dosť a oblieka sa vkusne kamzíku....a dobre reprezentuje Slovensko.....to ty by si si prial, aby bola dole aj hore bez....


43.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   28. 8. 2019, 18:11 avatar
Kydá na Slovensko a lezie do ritných otvorov žuvačkárov !!!!!!!!!!!!!!!!!     


40.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 8. 2019, 17:45 avatar
(33) Veriaci,
nebodaj sa aj po svojom "znovuzrodení" ďalej cítiš kresťanom? Nože mi potom, ako ateistovi, racionálne vysvetli, ako, alebo na čo, Tvoje "znovuzrodenie" preformátovalo/pretransformovalo Tvoju pôvodnú "kresťanskú" vieru...?


42.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 17:53 avatar
Obavam sa, že Tebe sa už racionálne nedá nič vysvetliť.....sionfašisti na teba vyskakuju ešte aj z pod postele....   


44.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   28. 8. 2019, 18:53 avatar
A tebe Putin fajčí v sne každú noc !!!!!!!!!!!!    


50.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 9. 2019, 23:59 avatar
Krištof len mi nejde do hlavy po tolkých dlhých riadkoch prečo je tradičná rodina farar kaplan a kucharka ?
Súhlasí Augustín


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 8. 2019, 08:03 avatar
Mýliš sa. Ak nevieš rešpektovať danosti dieťaťa, si zlý rodič! To sa nauč a zapamätaj si to!


4.
označiť príspevok

Augustín muž
   28. 8. 2019, 08:06 avatar
Nehovorím o rešpektovaní. To áno. To musíš, ako dobrý rodič. Píšem o inom. ....Najlepšie to pochopíš, keď ti položím túto otázku: Keby si si mal možnosť vybrať, že tvoj syn bude heterosexuál alebo homosexuál, čo by si si vybral?


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 8. 2019, 08:11 avatar
To je veľmi hlúpa otázka. Rodič si nemá čo vybrať, rovnako ako dieťa nemôže za to, že sa narodí tomu mužovi a tej žene. Je to prírodná záležitosť. Jednoducho, spojí sa nejaká spermia s vajíčkom, a neskôr sa narodí dieťa. Dieťa si nevyberá rodičov, a rovnako to platí aj v prípade, že rodičia zistia, že ich dieťa nie je heterosexuálne zamerané. Prečo ťa tak trápi, či budeš mať dieťa homosexuálne orientované? Vidím chybu v tebe!!! Z môjho pohľadu trpíš komplexom z odlišnosti.


10.
označiť príspevok

Augustín muž
   28. 8. 2019, 08:15 avatar
Ide o tvoje prianie, aké budeš chcieť mať dieťa ešte predtým, ako sa narodí. Normálnym rodičom to nie je jedno. Podotýkam, normálnym! Tak čo bude? Prial by si si hetero, alebo homo?


11.
označiť príspevok

Augustín muž
   28. 8. 2019, 08:20 avatar
Genetika raz možno dospeje do takého bodu, že si budeš môcť vybrať. (...hovorím, ako ateista ktorý verí, že sexuálna orientácia je vecou genetiky....) .....Takže, čo by si si vybral ešte pred narodením?


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 8. 2019, 08:07 avatar
Dieťa by muselo byť veľmi, ale naozaj veľmi krutý človek, niečo ako Breivik, Hitler, kresťanský križiak, viacnásobný vrah, sexuálny násilník, keby jedol ľudské mäso, kanibal… neviem, tak v takom prípade by to mohlo rodiča zlomiť, alebo keby dieťa týralo vlastných rodičov, keby bol sadista.


6.
označiť príspevok

Augustín muž
   28. 8. 2019, 08:09 avatar
Keby si si mal možnosť vybrať, že tvoj syn bude heterosexuál alebo homosexuál, čo by si si vybral?

1. heterosexuál

2. homosexuál


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 8. 2019, 08:12 avatar
Vysvetlil som ti v 7., že to je hlúpa otázka.


9.
označiť príspevok

Augustín muž
   28. 8. 2019, 08:13 avatar
7 je údený sleď. Otázka je v poriadku. Odpovedz. 1 alebo 2 ?


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 8. 2019, 20:52 avatar
Nezaujíma ma tvoja zdochnutá ryba, nakoľko ignoruješ logiku. Ty si vytesníš len 2 odpovede, pričom ignoruješ ďalšie možnosti. Nedá sa rozumne diskutovať s človekom, ktorý má klapky na očiach, a vidí len 2 možnosti, pričom je slepý k ďalším možnostiam.


47.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 8. 2019, 21:03 avatar
No veď daj ďalšie.moznosti...


48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 8. 2019, 21:16 avatar
Možnosti sú v 5. a 7. Tretia možnosť je, že prijímaš všetko tak, ako to život prinesie. Nezáleží na tom, čo by si chcel. Ja napríklad sa pamätám, že som chcel len, aby sa dieťa narodilo. Potom som aj chcel, aby sa narodilo zdravé. Je to málo?
Súhlasí ondrej61


12.
označiť príspevok

Augustín muž
   28. 8. 2019, 08:26 avatar
Iný príklad pre Lemmyho. Downov syndróm. Dobrí rodičia, ktorým sa narodilo takéto dieťa, sa budú oň starať i napriek tomu. Ale keby si mohli pred narodením geneticky zvoliť: zvolili by si dieťa postihnuté Downovým syndrómom? ....Kto je taký rodič, ktorý by to chcel?


13.
označiť príspevok

peter67 muž
   28. 8. 2019, 08:38 avatar
V tvojom prípade sa rozhodli pre čo?  


14.
označiť príspevok

Augustín muž
   28. 8. 2019, 09:05 avatar
Pre supermana.  


49.
označiť príspevok

peter67 muž
   29. 8. 2019, 07:55 avatar
Ale sa netrafili.    
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:17,  Takže ZSSR sa vyhrážala útokom na USA?? Daj odkaz, kde sa toto píše.
dnes, 11:16,  Podstatná otázka však je, ako zabrániť moru, aby sa premenilo na kvapku? *05
dnes, 11:16,  9/ A co myslis ze USA ma jadrove zbrane na okrasu??? Ja som za priatelstvo medzi narodmi len...
dnes, 11:15,  Ano Kubanska kríza bolo tiež iba vyhražanie sa jadrovým utokom ZSSR na USA Dokonca vocca...
dnes, 11:15,  Ahoj Slušný. Raz píšeš nebezpečného plastu, potom okamžite si za zrušenie všetkých...
dnes, 11:13,  247- pozor - pozor...... Zabrdla si do inej obrovskej oblasti, ktorá jestvuje, je...
dnes, 11:11,  Veru máme, ale Skajka na tú slobodu zbečala. *13*13*13*13 Totalitník Imo jej vytrel kocúra....
dnes, 11:09,  Edo. De jure máš pravdu. De facto nie, lebo ja si Kubánsku krízu nepamätám, ale vraj tedy...
dnes, 10:57,  AŽ . Ruskú federáciu nikto nikdy jadrovými zbranami napadnúť neplanoval ani sa tomuto...
dnes, 10:37,  https://www.youtube.com/watch?v=-PeuAiGkmg8&list=RDqTJesJk8GWM&index=4 IMANY - You Will Never...
dnes, 10:34,  Jaká čistá úhľadná policová stena v avatare v profile, hihihi. :-) *39*29
dnes, 10:33,  To fakt? Tu nie je cenzúra, máme tu veľkú slobodu slova, asi posledné miesto na zemi v...
dnes, 10:31,  Az bude napadnuta Ruska federacia tak ver ze sa budu branit!!!:)))
dnes, 10:29,  (17.) Raz sme sa na výtvarnej mali rozhodnúť pre farbu, že máme použiť iba jednu. A...
dnes, 10:24,  Grofik šak toto AŽ *13*13*13 Našťastie tie obstarožitné jadrové zbrane nemá sám .
dnes, 10:20,  Tak sa poriadne nadýchni, a schúkni ho, tak aha: fijuuu fú ;-)
dnes, 10:06,  Tak presne nasypaný cukor na koláčoch tiež nemusím
dnes, 08:34,  Inak, ja nemám rada posypaný takto práškový cukor na koláčikoch, ale tak pre vás som...
dnes, 08:33,  Enax, ďakujem za možnosť vkladať obrázky na tvojej planéte! chi chí P.S.: Prosím ťa,...
dnes, 08:31,  Je to len obyčajná bublaninka s marhuľami a mrveničkou. Ja si pochutnávam na tom druhom. ;)...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neexistuje cesta ku šťastiu, pretože šťastie je cesta.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(143 931 bytes in 0,335 seconds)