Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Zrušme bolesť.

48
reakcií
1445
prečítaní
Tému 16. júla 2011, 17:40 založil Ranexill.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 11. 2008
69
10. 10. 2008
19
16. 03. 2017
3
24. 11. 2010
10
04. 10. 2017
1
 
 


1.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 17:40 avatar
Bolesť je po veky súčasťou ľudského života, resp. života vobec.
Zamyslel sa ktosi nad tým, že čo by sa udialo, ak by sme zo svojich životov raz a navždy odstránili bolesť? -mám na mysli čiste len fyzickú bolesť.
Pretože, ak sa zamyslíte nad druhom človek( teda aj nad sebou samým) , tak zistíte, že celý život je len snahou ujsť bolesti v akejkoľvek podobe, pričom i tak sám končí najvačšou bolesťou- a to smrťou.
Zaujímajú ma vaše názory nato, čoby sa stalo s jednotlivcom, ak by sa stalo, žeby bolesť definitívne raz a navždy vymizla z jeho života. (samozrejme nejaké tie slabučké prejavy, ako informácia o tom, že ste sa poranili by zostali zachované, ale bolesť, ako taká(ako vnem) by sa modifikovala, len na upozornenie, že tu sa niečo udialo a tým by to haslo)
Viete si rpedstaviť, aké tvorivé sily by to rozpútalo?
Pretože už by sme nefungovali na základe snahy uniknúť bolesti, ani naša inteligencia by nebola prejavom snahy ujsť bolestiam v akejkolvek podobe)a na tom stojí celá naša civilizacia!!), ale bola by prejavom len nás samých...
Čím by sme sa stali bez tohto "diabla" a nástroja nadvlády tých, ktorí majú kľuče ku tomu ako ju sposobovať každému jednému?


2.
označiť príspevok

Style muž
   16. 7. 2011, 17:51 avatar
kamo, ľudia by sa vyzabíjali, obrazne - tak ako stúpajú po mravcoch, neuvedomujúc si že niečo živé hynie, tak by nastal ľudský bitúnok, ak by duševná bolesť ako emócia ostala, ľudia by neskonale trpeli. Aj tak mám pocit, že sa to vo svete deje .
ps: nebol si včera v Blave ?


3.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 18:00 avatar
Nie, nebol som na Slovensku.
A ku tvojej reakcii...ja si myslím, že by to šlo, ale je to skor odmena pre niekoho, kedy dosiahne uroveň bezbolestného bytia. Teda už si neičo odtrpí a vie čo si vážiť a čo nie. Pre hlupákov bezbolestnosť nie je..


4.
označiť príspevok

Style muž
   16. 7. 2011, 18:05 avatar
ty asi myslíš že predtým cítil fyzickú bolesť a ak by vyzrel do štádia vyššej úrovne , bolesť by prestal cítiť a o to viac by emočne chápal druhých ako prekonanie samého seba ?  
Súhlasí Ranexill


11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 18:26 avatar
Hej, lebo mne sa zdá, že by bola hlúposť, ak by niekto obdržal hneď bezbolestnosť. Nebol by potom schopný posudzova´t čo može sposobiť svojimi činmi. Teda nemohol by poznať súcit.
Súhlasí Style


13.
označiť príspevok

Style muž
   16. 7. 2011, 18:34 avatar
viem o čom hovoríš, inak ten súcit by mu bol v živote dosť na obtiaž, viac by cítil a pomáhal druhým a svoje potreby by zanedbával, dokonca by sa stal zneužívaním bezcitnými , nie som si istý, či by to bolo ono. To by museli všetci precítiť silnú bolesť aby pochopili. Bolesť súvisí aj s mozgom, nie len s nervami v tele, bolesť preto môže vyvolať v niekom opačnú reakciu - radosť z bolesti a utrpenia druhých, lebo by mu to prinášalo uspokojenie.


15.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 18:40 avatar
Style, veď o to ide, že keď sa človek bližšie prizrie tomu, ako to funguje jedno s druhym tak zistí, že získať bezbolestnosť-teda prežívanie skutocnosti v stave neustalej nirvany, je za odmenu a nie že by to človek mohol docielit. Je to vyslobodenie sa z dualít, ktoré sa prepletajú a doplňuju.
Zahadou je pre mna skor ten fakt, že každy jeden, kto dosiahol tzv. osvietenie sa sprostil bolesti definitívne a stal sa učitelom vsetkych(mnohych) dalsích, dal mnoho podnetov a ovplyvnil smerovanie ludí v sebapoznaní a sebachápaní. Takže skutocná tvoriva sila sa prejaví v tých, ktorí sa uplne zbavia bolesti, ako výsledok dlhodobeho procesu na ceste k sebapochopeniu a oslobodeniu.


17.
označiť príspevok

Style muž
   16. 7. 2011, 18:45 avatar
kamo, píšeš že ten čo dosiahol osvietenie sa sprostil bolesti , to verím že duševnej , aj fyzickej ? Ak aj fyzickej , je to možné ale to mi už pripomína ukrižovaného Krista, ktorý zrejme ten stav dosiahol.


20.
označiť príspevok

Style muž
   16. 7. 2011, 18:46 avatar
nie že zrejme , určite, to by nebol Kristus.


24.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 18:57 avatar
Skor je to o tom, že bolest mozes, ale nemusís prezivat, ak nechces. Ovladas ju a nie ona ovláda teba. Ved si zober len strach , ktorý je sirený vládami sveta z hladu a nedostatku, co je bolest zamaskovana v pozadí. AK ti je toto lahostajne, tak nemaju na teba nic a preto je neziaduce pre akekolvek vlady, aby clovek dosahoval osvietenie a siel spravnou cestou. Oni tomu vzdy budu branit, pretoze stratia akukolvek kontrolu. Preto vzdy mocní sveta osvietenych prenasledovali a zabíjali. Pretoze nemali ziadne paky, ako ich prinutit posluchat. Preto niet náuk, ktoré by boli spravne.Zober si že najdes spokojnost iba v prezivaní svojej vlastnej reality bez ohladu nato, ci vladne diktator, alebo ktokolvek iný. Predstav si ze je ti uplne jedno, zeby ta zavreli do basy, lebo i tam by si nachadzal radost sam v sebe a bol spokojny . Cíém by ta prinutili trebars platit hypoteku, ekby si sa na nich vykaslal? A keby bol taký kazdy, cim by ho dokazali vydierat a nutit robit to co chcu a co je zarucene nevyhodné pre teba? Nemali by nič. Kludne by sme sa nato vykaslali, lebo by sme zistitli, ze nás banky bezpracne okradaju. Kludne by si siel do basy, ziaden problem, pretoze pre teba by sa nezmenilo nic-stale by si zazival statsie.
Veru pravdou je, ze je nezelatelne pre mocnych a kazdeho kto zije z nadvlady a hierarchií a vzajomneho zenuzivania inych, aby ktokolvek dosiahol osvietenie. Pretoze to je sprostenie sa vztahov ku nim-vydieracom a panom tohto sveta. Svetové nabozenstva, su najzakernejsou zabranou toto dosiahnut. Su vyslovene tak postavene, aby clovek bral strach, ako sucast svojej reality a aby sa nikdy nedokazal zbavit priputanosti k obavam, bolesti a strachu. Teda aby bol vzdy vydieratelný. Inac mu nemaju co ponuknut. Ponukaju vzdy nieco za nieco.Ale osvietený od nich nepotrebuje vobec nič-od nikoho nepotrebuje vobec nič.
Súhlasí Style


30.
označiť príspevok

Style muž
   16. 7. 2011, 19:02 avatar
o.k , všetko sedí, i tak sa pýtam, čo s tou fyzickou bolesťou , kam uniká ?


32.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 19:09 avatar
Osvietený sa stane sučastou tzv. brahmanu a ten je dokonalý. Nerobí chyby. Bolest je prejav chybneho kroku. Prestanes robit akekolvek chyby. Tvoj zivot sa zmení na suhru nahod, kde sa vyhnes akemukolvek nestastiu, akoby zazrakom, aj ekd sa ta bude snazit dohonit z ruk tých, ktorí by ta chceli ovladat, ci zneuzivat pre seba. Zistís, ze su len poskokmi v hre samotneho brahmanu a ich miesto je v prezivaní negatív, lebo este nedozreli.


5.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 7. 2011, 18:06 avatar
No nazdar ranex  

"celý život je len snahou ujsť bolesti v akejkoľvek podobe"

To je len polovičná pravda. Ano, človek nemá rád bolesť a preto robí všetko preto, aby ju nezažíval (niekedy to vyzerá skôr naopak, ale každý sme nejako švihlý a niekomu môže aj bolesť spôsobovať príjemný pocit.), čiže bolesť ho odpudzuje. Ale človek je hnaný aj inou "silou". Má rád príjemné veci, a robí všetko preto, aby ich zažíval. Je dokonca ochotný krátkodobo znášať bolesť/nepríjemnosť v prípade, že mu to v budúcnosti prinesie príjemný pocit (napr.: málokto chodí rád do práce, ale znesie to. Za zarobené peniaze si môže dopriať veľa príjemných vecí, ktoré sú pre človeka viac hodnotné ako krátkodobé utrpenie).

Takže pôsobia tu dve sily - bolesť nás odpudzuje, príjemné veci nás priťahujú  


7.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 18:17 avatar
Nooo suhlasím s tebou(cau inác) , ale ja to vidím obrátene- teda ze vyhladavanie dobrych pocitov-vnemov, je len snahou cím viacej sa bolesti vzdialit.


9.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 7. 2011, 18:21 avatar
Dá sa to vnímať aj takto, ale myslím si, že túžba zažívať príjemné veci by tu bola aj keby sme nemali možnosť zažívať bolesť. Je to skrátka samostatná "sila" ktorá je schopná nás poháňať. Cielene vyhľadávame príjemné pocity


12.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 18:31 avatar
Noo, nebudem sa s tebou hádať, pretože to neviem. Možností je viac. Resp. je možné, že individualne(subjektívne) toto vnímame rozdielne. Niekto može príjemné veci používať na prekrytie bolesti- a teda je len utekajuci od bolesti nálepkovaním sa pozitívnymi vnemami. Čo je podľa mňa nesprávne. Objavenie seba ako ducha, ktoreho sa ziadne strasti nedotýkajú vedie uplne k inemu pohladu na svet a aj na tieto duality. Ale to je až o časoch, kedy človek dosiahol vyššie sebapoznanie-či hlbšie.Alebo úroveň vlastneho sebapobluznenia-avšak prospešneho pre jeho vlastnú kvalitu prežívania skutocnosti( pravda je v tomto prípade o duchovnej podstate irelevantna-dolezitý je výsledok)


6.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 7. 2011, 18:16 avatar
Evolúcia preverila, že by to tvorivé sily nerozpútalo, inak by sme už dávno prestali bolesť pociťovať.
Bolesť je jedným z pohoničov života. To, že sa snažíme predňou ujsť, spôsobuje náš vývoj, napredovanie. Bez bolesti niet života.
Súhlasí clear1


10.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 18:22 avatar
Nadja a čo tak si najskor skusit uplne bezbolestny zivot a potom napísat co je prospesné pre evluciu? Pretože je to od teba len dohad. Bolest priniesla paradoxne iba zbrane a dalsiu bolest. Tí, ktorí zili bez bolesti, tí prehlbili zasa spríjemnovanie zivota. A priniesli svetu dobré veci.


14.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 7. 2011, 18:37 avatar
Ja píšem o tom, že je to už preverené. Nijaký živý tvor nemôže existovať bez bolesti. Veď čo by ťa viedlo k prijímaniu potravy, ak by si nepocítil hlad a bolo ti fajn? Čo k rozmnožovaniu (   ), ak by si necítil potrebu sa rozmnožovať? To len ako príklad, už som tu písala o pokuse, keď myšky si vedeli spôsobovať pocit radosti... Ony zomreli, lebo nepociťovali potrebu jesť a piť. Stačilo im, že boli šťastné.


16.
označiť príspevok

Style muž
   16. 7. 2011, 18:41 avatar
Nadja, ľudia nie sú myšky a Ranexill píše tuším o inej bolesti nemyslíš ?


19.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 7. 2011, 18:46 avatar
Ľudia tak odlišní od myšiek nie sú, aby mohli existovať bez akejkoľvek bolesti.
Ak myslíš psychickú bolesť, tú si viacmenej spôsobujeme sami. Evidentne nás to nejak teší, ak sa jej nevieme zrieknuť?


21.
označiť príspevok

Style muž
   16. 7. 2011, 18:47 avatar
nepochopil som ťa v súvislosti s témou.


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 7. 2011, 18:58 avatar
Chcela som tým povedať, že bez psychickej bolesti môžeme žiť, záleží len na našom rozhodnutiu. Napríklad psychicky "chorý" človek možno poriešil svoju neúnosnú bolesť tým, že sa rozhodol ju nepociťovať, vyhnúť sa jej... takže sa vieme jej vyhnúť. Neriešim radšej, či je to správne...


18.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 18:45 avatar
No ja osobne si myslím, že bolesť skončí ako hnacia sila vo chvíli kedy pochopís, ze nie si telo. Ze si enjaký druh energii, ktorá bolest moze okusit, len vtedy, ak poskodí nieco na tele. Takže sa stanes panou vlastneho prezivania skutocnosti. A hlad nie vzdy je bolestou. Mys je sporosta nema rozum a nechape, ze musí jest, aj ked jej nechutí. Aj ludia maju choroby, ktoré brania jest, ale tí ludia nie su stastní.


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 7. 2011, 18:52 avatar
No dajme tomu druh energie, ale predsa závislej na tele, lebo bez stravy a spánku nebudeš pociťovať nijakú energiu už behom pár dní, vyskúšaj...


23.
označiť príspevok

Style muž
   16. 7. 2011, 18:57 avatar
dá sa dosiahnuť stav duchovnej výšky, kedy sa jesť nežiada, naje sa skromne a len preto aby žil. Spánok vyrovnanému psychicky a duševne stačí 4 hodiny . Energiu si dobíja inak.


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 7. 2011, 18:59 avatar
Najesť sa skromne = žiada sa jesť


31.
označiť príspevok

Style muž
   16. 7. 2011, 19:05 avatar
Nadja nerozumieme že ? nežiada sa mu jesť, konzumuje málo len preto aby žil, aby sa udržoval pri živote.Veľa tekutín požíva.


26.
označiť príspevok

Style muž
   16. 7. 2011, 18:59 avatar
Nadja, slušne sa ti darí tému smerovať tému ina, ešte niečo o gastronómii by si mohla.
Súhlasí Nadja


29.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 7. 2011, 19:00 avatar
Je to možné, radšej idem... ))


28.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 18:59 avatar
Nadja ved nehovorím o sebe, zeby som nebol putaný potrebami tela ku tomu co telo chce a vdaka tomu aj robím nieco , aby ma neotravovalo negatívami.


39.
označiť príspevok

Alexandra žena
   16. 7. 2011, 22:26 avatar
Áno zaujímavý názor. Ja doplním, bez smrti niet života - tá je hlavnou hnacou silou človeka.


40.
označiť príspevok

Ranexill muž
   17. 7. 2011, 10:46 avatar
Jedno vylučuje druhe. Smrt je mozna len vdaka zivotu. Nikdy nemoze stat na pociatku zivota smrt. Taže si napísala uplnú hlupost. Má to byt obratene:

Bez života niet smrti.


41.
označiť príspevok

Alexandra žena
   17. 7. 2011, 10:49 avatar
Áno, je možné si to vysvetľovať aj takto. 


42.
označiť príspevok

Ranexill muž
   17. 7. 2011, 10:52 avatar
Alexandra je také pekné meno, heh 


43.
označiť príspevok

Alexandra žena
   17. 7. 2011, 10:58 avatar
Áno je to pekné meno. V skutočnosti sa môj manžel a syn volajú Alexander, dcérka je Nina a ja sa volám Nataša.  Nick Alexandra mám na počesť svojho manžela, ktorého nesmierne ľúbim a vážim si. 


44.
označiť príspevok

Ranexill muž
   17. 7. 2011, 11:02 avatar
Najme ked sa to rpehodí na Saša, pripomína mi to šaša. 


45.
označiť príspevok

Alexandra žena
   17. 7. 2011, 11:03 avatar
To je v poriadku.  Ja sa za to nehnevám.  


8.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 7. 2011, 18:19 avatar
Keby to šlo tak ľahko ako v tomto klipe..
http://www.youtube.com/watch?v=KagvExF-ijc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pieseň pretrpte, o tú nejde (ja s tým nemám problém, momentálne som do nej :-))
Súhlasí Scarlett X


33.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   16. 7. 2011, 20:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   16. 7. 2011, 20:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   16. 7. 2011, 21:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 7. 2011, 21:23 avatar
Hehe, ja som tiež prekvapený, že sa to tu páči ešte niekomu. Dík že si sa priznala :-))
Avrilku môžem už roky. A perfektne pomohla v Dánsku v šliapaní do schodov. Enerdži jak hovado  


34.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   16. 7. 2011, 20:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 7. 2011, 20:54 avatar
Vdaka za objasnenie pojmu 


46.
označiť príspevok

Alexandra žena
   17. 7. 2011, 11:05 avatar
Ospravedlnite má prosím. Idem si plniť povinností dobrej manžeky a dobrej matky. Život je krásny a len jeden - nič krajšie sa ako venovať sa blízkym a milovaným reálnym osobám nepoznám. 


47.
označiť príspevok

Ranexill muž
   17. 7. 2011, 11:08 avatar
teda venujes sa iba sebe. Spravne, treba sa aj najest.


48.
označiť príspevok

Alexandra žena
   17. 7. 2011, 11:12 avatar
Nie. Idem robiť to čo som napísala. 


49.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 7. 2011, 19:00 avatar
hmm, bolesť..po dôkladnom zvážení som zistila, že ľudia si pretrpia bolesťou 3 / 4 svojho života..rôzno , či už duševne, psychicky a niekto len alebo aj fyzicky. Pocit šťastie je to, čo človeka bolesti zbavuje,, ak by boli ľudia šťastní netrpeli by.
Preto všeobecne platí " radujme sa, veselme sa a vykašlime sa na depresie" ))  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:47,  To som zvedavý, či dosiahnu aspoň 3 percentá.
dnes, 01:47,  Môžeš ďakovať predsedovi NR SR Dankovi.*13
dnes, 01:32,  Toto nebudu volby ale Slovenska narodna revolucia kde si prebudeny slovensky mierumilovny narod...
dnes, 01:26,  Vysledok volieb je zakomponovany uz v datume volieb 29.2.2020 2 + 9 + 2 + 2 + 0 + 2 + 0 = 17...
dnes, 01:14,  A takto maju vyzerat nove tvare v politike Monika Sofiya Sorocinova kandidatka za stranu Vlast...
dnes, 00:08,  Zdravý rozum káže: Neber vážne takéto hanopisy. Sú to ako toaletný papier.
dnes, 00:08,  K: abyste pochopili, že Američané na Slovensku hrají o všechno. Komouši už prechlastali...
dnes, 00:06,  Hlupák plače: protože Zuzana Čaputová pochází z neziskovky Via Iuris. Akože inak? Keby...
dnes, 00:04,  Nebudú voľby fraškou!!! Budú také ako predtým. Niektorí sa dostanú cez 5 %, a budú v...
včera, 23:46,  Budú voľby fraškou? Dátum: Tue, 18 Feb 2020 Sú naši spoluobčania už takí...
včera, 23:08,  Kasafran, škodíš komunistickému hnutiu, ako škodí Blaha sociálnej demokracii.
včera, 23:06,  Komunista Kasafran, prečo škodíš KSS (Komunistickej strane Slovenska), a všetkým komunistom...
včera, 23:02,  Požiare v Austrálii zakladajú vtáky - vedci prišli na to, čo Aboridžinci vedia desiatky...
včera, 22:47,  Vpád do Estónska Na jar 1940 sa vystupňovalo v Estónsku obviňovanie z protisovietskych...
včera, 22:47,  Karty sa ale nakoniec obrátili, Hitler pakt porušil, čím sa z Nemecka a Svietskeho zväzu...
včera, 22:46,  Najväčší spojenec Hitlera sa nenechal zahanbiť: Sovieti zahájili brutálny útok na...
včera, 22:37,  Kasafran ja len pravdu . Tie tri špinavosti sú len minimum z toho čo Rusko dokazalo voči...
včera, 22:35,  Návod: -Stlač Fullscreen -šípky vľavo vpravo, beh. -šípky vľavo vpravo + šípka hore,...
včera, 22:33,  Pavol Janík potrebuje lieky aspon take ako berie Kasafran
včera, 22:32,  Presne tak 5 naberačiek a hotovo ....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(143 363 bytes in 0,462 seconds)