Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zločinecká podstata kresťanského učenia.

19
reakcií
1444
prečítaní
Tému 24. mája 2012, 13:27 založil nabzlo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   24. 5. 2012, 13:27 avatar
Závažnejšie zločin možno označiť samotnú podstatu kresťanského učenia a jeho spôsob aplikácie do praktického života. Súčasní cirkevní hodnostári kladú do popredia kresťanského učenia lásku a milosrdenstvo, odpustenie a pokánie, pomoc v núdzi a starostlivosť o nemohúci. S tým možno súhlasiť, súčasne ale nemožno vyvrátiť, že ohľaduplný, láskyplný, milosrdný a ochotný kedykoľvek pomôcť, čiže správať sa slušne a morálne môže aj človek neveriaci. Potiaľ sú obe skupiny, veriaci aj ateisti, rovnocenní.
Podstatou kresťanského učenia je ale viera v boha a viera v katolícku cirkev ako jedinú správnu. Výhody, plynúce z viery podľa kresťanského učenia, môže ale získať len ten, kto sa nechá pokrstiť a stane sa príslušníkom rímskokatolíckej cirkvi. Tu sa objavuje prvok uprednostňovanie jednej skupiny obyvateľov oproti druhej skupine. Kresťanské učenie je teda vo svojej podstate rasistické. Inými slovami, ak chce niekto osobne získať je nútený k záväzku. Aktu donucovania využívala rímskokatolícka cirkev v priebehu dvoch tisíc rokov v nespočetných prípadov. Na rozdiel od svetských princípov, ktoré ponúkajú rovnaké podmienky všetkým, cirkev vyčleňuje zo spoločnosti skupinu vyvolených, ktorým ponúka mimoriadne požitky.
Podstatu viery v boha nevie žiadny cirkevný hodnostár definovať, nevie vysvetliť, či sa jedná o vieru v božej existencii alebo o vieru v božej pomoc. Čiže viera v boha je bezobsažná pojem, ktorý nemá žiadny zmysel.

Viera v podaní novozmluvného Ježiša okrem iného hovorí, že:

20. Ježiš im povedal: Pre neveru vašu, veru určite hovorím vám: Ak budete mať vieru ako zrno horčičné, poviete vrchu tejto: Prejdi odtiaľto tam, aj prejde, a Nebude vám nič nemožného.

21. Vydať potom brat brata na smrť, aj otec syna, a povstanouť dietky proti rodičom a zmordují je. 22. A budete v nenávisti všetkým pre moje meno, ale ten, kto zotrvá až do konca, spasený bude.

16. Kto uverí a pokrstí sa, spasený bude, kto potom neuverí, budeť zatratený.

Z čisto rozumovo ľudského pohľadu sú vo svojom dôsledku tieto pripomienky kriminálne. Ak by sa nimi veriaci dôsledne riadili, vytvorili by spoločnosť tupých, odovzdaných, nepremyšľajúcich, nenávistných, ale veriacich ľudí. O zákonu nemožno tvrdiť, že sú to alegória, prirovnanie alebo skrytá posolstvo. Zákon je zákon a musí byť zrozumiteľný každému príslušníkovi spoločnosti. Keď mu nie je zrozumiteľný, musí byť zreteľne označený za beletriu alebo zbierku povestí.
Každý, kto odporuje tomuto učeniu, rímskokatolíckej viere a jej dogmám, je pokladaný za zločinca a nemilosrdne potrestaný. Vyznávači inej viery sú označovaní za pohanské psy, sú nemilosrdne vraždení, ateisti sú označení za vyvrheľov spoločnosti.
Samotné sľuby spasenie, vykúpenie a života večného v kráľovstve nebeskom, ktoré nemožno popísať ani definovať a za ktoré cirkev inkasuje peniaze, sú podvodom alebo zločinom.
.


3.
označiť príspevok

Krištof
   24. 5. 2012, 15:05 avatar
Nabzlo zase neuviedol autora, ale ok.
Ono je to zrejme aj o prístupe, či je pozitívny, "dôverujúci", alebo negatívny, "neveriaci". Ten druhý vyhľadáva také stránky veci a texty, ktoré sú na prvý pohľad nepriaznivé (napr. podľa interpretácie). A také, ktoré by mohli z toho pohľadu byť priaznivé, napr. o láske a spravodlivosti, ignoruje.

Existujú rôzne kresťanské cirkvy, pričom hlavné vety sú tri: okrem katolicizmu (rímsky, grécky) ešte pravoslávie a protestantizmus. Sú medzi nimi podobnosti i rozdiely. Takže človek má na výber aj v tomto smere. Celkovo v spoločnosti je sloboda myslenia, náboženstva, svetonázoru a pod. Sloboda však súvisí aj so zodpovednosťou daného jednotlivca. Kto napr. tiahne k darvinizmu a naturalizmu, zrejme nemôže očakávať "výhody" teizmu a kresťanstva. To podobne platí aj všeobecne; ak sa človek priradí k určitej spoločnosti, môže mať z toho výhody i možné povinnosti alebo obmedzenia a pod. Ak sa tam nepridá, nemá povinnosti, ale ani výhody nemôže očakávať. Všade sú nejaké pravidlá alebo podmienky, aj v určitých pracovných činnostiach, kvalifikácia, zručnosti a pod. To nie je diskriminácia. V civilizovanej spoločnosti platia - oficiálne - pre všetkých rovnaké podmienky, či je niekto kresťan, ateista, budhista. Už konkrétne filozoficky svetonázorovo je to trochu iné; ako som už naznačil: Kto napr. tiahne k darvinizmu a naturalizmu, zrejme nemôže očakávať "výhody" teizmu a kresťanstva. To sa týka aj iných relígií a filozofií (napr. Spinóza), ktoré tvrdia, že toto a toto je cesta k spáse, dobru a pod. Kto chce byť komunista, musí vstúpiť do strany, súhlasiť s tým a tým, odmietať to a to. Ale to neznamená, že sa každý mimo napr. kresťanstva dostane nevyhnutne do pekla. Ani katolícka cirkev netvrdí, že ten a ten sa dostane do pekla.

Viera v Boha sa týka jeho existencie ako Stvoriteľa, autora morálnych hodnôt atď.

Bolo by chybou pristupovať k novozmluvným textom bez rozlišovania rôznych kontextov, situácií, významov slov, alegórií, ich vzťahu k celku a pod. Napríklad v Biblii sa hovorí, že každý dostane spravodlivo odmenu alebo trest podľa svojich skutkov (Rim 2, 6-10). Podobne na poslednom súde, Mt 25, 31-46. No toto učenie malo od začiatku svojich prenasledovatelov a nepriateľov, napr. v rámci Rímskej ríše. Jedna interpretácia hovorí, že pre pravdu a lásku, ktorú Ježiš prináša, sa rozdelia aj rodinní príslušníci; niektorí z nich si založia novú rodinu alebo cirkevné spoločenstvo. To je aj ten "meč", ktorý prináša Ježiš. No každopádne jeho učenie hovorí: "Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Veď on dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých. Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici? A ak pozdravujete iba svojich bratov, čo zvláštne robíte? Nerobia to aj pohania? Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec." (Mt 5, 44-48)


6.
označiť príspevok

ruwolf muž
   25. 5. 2012, 05:04 avatar
Dokonalé musí byť bez chyby.
K dokonalosti patrí aj zrozumiteľnosť pre všetkých, jednoznačnosť, nemožnosť rôznych interpretácií atď.


11.
označiť príspevok

Krištof
   25. 5. 2012, 09:12 avatar
6. Ľudia sú rôzni. Jazyk nie je vždy jednoznačný, slová majú rôzne významy, existujú rôzne štýly, alegórie a pod. Niektoré veci sú vyjadrené jasne, iné napr. parabolou. Niektorým ľuďom je bližší alebo pohodlnejší taký názor, iným iný. Jedni si veci intepretujú pozitívne, v súlade s dobrom a rozvojom, druhí negatívne. Niečo podobné sa týka aj napr. Darwinovej teórie. Podľa jedných je zlúčiteľná s teizmom, druhí z nej vyvodzujú naturalistické závery.


15.
označiť príspevok

ruwolf muž
   25. 5. 2012, 21:08 avatar
A čo bráni Bohu, aby to tým, ktorí si to nesprávne vysvetľujú, ozrejmil?


17.
označiť príspevok

Krištof
   27. 5. 2012, 14:13 avatar
15. Ani tí, ktorí si to povedzme správne vysvetľujú, nemali pôvodne lepšie podmienky, mali v princípe rovnaké podmienky. Mali možnosti to chápať správne, keby chceli a snažili sa o to. Mali rozum, svedomie aj informácie. Mali záujem a vôľu, robili kroky, čo ich priviedlo bližšie k Bohu. Avšak niektorí sú naopak kritikmi toho, odmietajú to, uberajú sa iným smerom. Je teda na nich, aby robili kroky k Bohu; potom aj Boh sa priblíži k nim. Majú slobodu vybrať si, čo chcú, akou cestou pôjdu. Človek by mal byť v tomto zmysle teocentrický - smerovať k Bohu; nie egocentrický a čakať, že Boh sa mu bude vnucovať a doprosovať.

"Priblížte sa k Bohu a on sa priblíži k vám. Obmyte si ruky, hriešnici, a očistite si srdcia, vy, čo máte rozpoltenú myseľ." (Jak 4,8)


18.
označiť príspevok

ruwolf muž
   27. 5. 2012, 15:24 avatar
Zase si berieš do huby slovné spojenie ("slobodnú vôľu", ktorého význam vôbec nevieš vysvetliť?


2.
označiť príspevok

SittingBull muž
   24. 5. 2012, 13:44 avatar
trepes sprostosti.
Súhlasí Krištof


5.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   25. 5. 2012, 02:16 avatar
Kto trepe sprostosti? nabzlo, alebo Krišťof, ktorí súhlasí, že trepe sprostosti?


12.
označiť príspevok

Krištof
   25. 5. 2012, 09:17 avatar
5. Ak by to záviselo len od inteligencie, stačí si pozrieť časy, kedy boli príspevky pridané. Nabzlo to sem dal o 13:27, "sediaci býk" (sittingbull) reagoval o 13:44, ja až o 15:05. Takže je jasné, že adresované to bolo nabzlovi


14.
označiť príspevok

ruwolf muž
   25. 5. 2012, 18:47 avatar
Antidogmatik v príspevku číslo 5. reaguje na Tvoj súhlas s príspevkom číslo 2.


4.
označiť príspevok

Donna žena
   24. 5. 2012, 15:26 avatar
Podstatou kresťanského učenia nie je viera v katolicizmus.


7.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   25. 5. 2012, 08:20 avatar
Čo mne vadí na náboženstve- protirečivosť

Nezhoda náboženstva s bibliou aj keď tvrdia, že nasledujú bibliu. Čiže klamú.

Istá forma rasizmu, kto neverí je OUT- mnohý neveria, ale chodia do kostola, aby sa na nich potom nedívali krivo ako na čudákov. Veď kto chce byť vnímaní ako spoločenský outsider ?

Ťažko pádne manipulátorstvo. Ustrnutosť systému. Kto sa čo i len troch zamýšľa nad náboženstvom, tak ho hneď okriknu, alebo oklamú, a zmanipulujú, aby sa potom radšej ani nezamýšľal.


8.
označiť príspevok

havran
   25. 5. 2012, 08:25 avatar
Sono Daxis a-Lia - nič si z toho nerob - poteším ťa - máš zdravý rozum


13.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   25. 5. 2012, 10:00 avatar
To je fakt. Treba si nechať odstup. Ani nechcem isť na nože so silno veriacimi.


9.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 5. 2012, 08:43 avatar
vysvetli mi nabzlo,preco tento idiot trepe take blbosti,este som to stihla,bo sa to tyka mesiaca Maj
www.opusdei.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
kto je zlocinec v tom videu..on alebo Maria


10.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 5. 2012, 08:56 avatar
mam casu dost na tvoju odpoved..pridem,precitam,odidem


16.
označiť príspevok

stratený syn
   26. 5. 2012, 22:23 avatar
Nablzlo, vieš aký je rozdiel je medzi dobrým kresťanom a dobrým ateistom? Že kresťan aj súkromí žije spravodlivý, ľudský a usporiadaný život.


19.
označiť príspevok

ruwolf muž
   27. 5. 2012, 15:25 avatar
Ako vieš, že ateista v súkromí nemôže viesť spravodlivý, ľudský a usporiadaný život?


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 5. 2012, 15:28 avatar
Môže človek žiť neľudský život?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:05,  Vezenie ti udajne pripravuju tam , kde bol aj grof Monte Christo , lebo tam nema internet signal...
dnes, 18:00,  vitajte na Slovensku človek, ktorý zavraždil troch ľudí, má chce vidieť vo väzení
dnes, 17:59,  šou mast gou on :)
dnes, 17:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/117695462_10216633051571039_5720254416468233856_o.j...
dnes, 17:48,  plnymi
dnes, 17:48,  Neviem , ale ked protestuju , tak urcite len preto , ze od spokojnosti nemaju co robit . Dali sa...
dnes, 17:44,  Tu niekto tvrdil, že v Bielorusku je blahobyt? Vieš mi dať na takého kohosi odkaz?
dnes, 17:42,  Osvueteny , dokaz , ze nie si iba rokefelerovsky agentik a vysvetli . Ako je mozne , ze u nas...
dnes, 17:18,  nepôjdeme do kostola, keď nebudú peniaze na bankovom účte, sme čerti
dnes, 16:59,  Kasafran čo iné od amerického agenta čakať ?
dnes, 16:34,  https://www.youtube.com/watch?v=gQGvxgwkPD4&fbclid=IwAR0mpifzaPmy6pL3o4pPQg4r3sGPAt6e2lCGKZgrCS43...
dnes, 16:32,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/117184944_2728764520716081_2973443528743598234_n....
dnes, 16:31,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/117444275_2731586487100551_791892659300309529_n.j...
dnes, 16:29,  To je celý náš starý Lukašenko!!! Ešte nie sú výsledky volieb vyhlásené oficiálne a on...
dnes, 16:27,  Zároveň na základe toho majú aj právo vládnuť nech, nech sú v akejkoľvek...
dnes, 16:26,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/117401778_2732499440342589_7796944670700837057_n....
dnes, 16:25,  Polícia zmlátila mladé dievča s priateľom. Dôvod? Sedeli na lavičke....
dnes, 16:23,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/117355369_2732805526978647_8635108152634312830_n....
dnes, 16:14,  Myslím , že tieto Lukašenkom sfalšovane volby preliali pohár trpezlivosti zbedačeného...
dnes, 15:53,  (8) Hokejis, vypočul som si a videl som Demešove "presvedčivé" lži týkajúce sa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 986 bytes in 0,233 seconds)