Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Žena ako stelesnené zlo. Časť 3.

27
reakcií
766
prečítaní
Tému 29. januára 2013, 00:11 založil Lea Pragmatická.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   29. 1. 2013, 00:11 avatar
Podiel žien na trestnej činnosti v SR sa v roku 2011 oproti predchádzajúcemu roku zvýšil o 0,8 percentuálneho boda, na 15,5 %. Dominantný podiel mužov sa prejavil v prípade trestných činov, ako sú znásilnenie, týranie blízkej a zverenej osoby, nebezpečné vyhrážanie a pod.

Ženy boli najčastejšie odsúdené za hospodársku trestnú činnosť, podvod, spreneveru, úverový podvod, skrátenie daní a poplatkov, ostatné krádeže (podiel 47,4 % ich trestnej činnosti). U odsúdených mužov tiež prevládali trestné činy proti majetku (36,4 %). Za trestné činy proti rodine a mládeži bolo odsúdených 73 % mužov, oproti 27 % žien. Medzi odsúdenými s vysokoškolským vzdelaním sa výraznejším tempom zvýšil podiel žien, než u mužov.

2.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   29. 1. 2013, 00:16 avatar

3.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 00:20 avatar
sa prejavil v prípade trestných činov, ako vyhrážanie

Sú v tom započítaní aj kresťania, ktorí sa normálnym ľuďom vyhrážajú peklom?
Súhlasí zajomato

4.
označiť príspevok

Krištof
   29. 1. 2013, 16:03 avatar
Z druhej strany: Kresťania ponúkajú raj resp. večný život, ateisti sa však ľuďom vyhrážajú úplnou smrťou, tvrdením, že raj či večný život neexistuje. :-)

5.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 16:04 avatar
Nezmysly táraš. Ty si vymyslíš blud, a potom z toho svojho bludu chceš obviňovať druhých?

6.
označiť príspevok

dorota
   29. 1. 2013, 16:05 avatar
ale uznaj ze vytiahol eso z rukava
Súhlasí ether, Krištof

7.
označiť príspevok

Krištof
   29. 1. 2013, 16:05 avatar
Čo máš na mysli? Možno sa to vysvetlí

8.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 16:06 avatar
Ether to dobre povedal: "ja som len nikdy nerozumel tomu, že načo je vlastne tento život, keď je po ňom ten večný"

Viac na: Biedny človek ktorý sa upína na tento svet!

10.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 1. 2013, 16:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

11.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 16:15 avatar
Lenže ty si teraz vyslovil len svoj sen, predstavu. Nevie sa, či po živote niečo ešte je, čo možno nazývať životom. To pokojne môže byť po tomto živote ďalší život, a potom ďalší, a dlhodobo rôzny počet rôznych životov. Je to len obyčajná náboženská myšlienka, ktorá nemá oporu ani v logike, ani v ničom inom, len v tom náboženskom zmysle. A mal by si vedieť, že ľudia majú bujnú fantáziu, a predstaviť si dokážu všeličo. I ďalšie životy. Ale je to len obyčajná ľudská myšlienka, čo aj ako ťa vzrušuje.

15.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 1. 2013, 16:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

23.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   29. 1. 2013, 18:33 avatar
Veriaci nerieš v tejto téme večnosť.

17.
označiť príspevok

Krištof
   29. 1. 2013, 16:58 avatar
Napr. v jednej piesni sa spieva: "som tu [na tomto svete] len na prázdninách". Môže to byť život v iných podmienkach. Podobne ako keď ide človek žiť na čas do cudzej exotickej krajiny, kde sú iné veci, môže nadobudnúť iné skúsenosti a pod. Môžeme sa tu niečo naučiť, napr. pokore. J. Bradshaw hovorí: "Nie sme materiálne bytosti na duchovnej ceste; sme duchovné bytosti, ktoré potrebujú materiálnu púť, aby sa stali plne duchovnými." Tiež to môže byť skúška alebo škola, ako sa niekedy hovorí. Takto by sa dalo pokračovať: Známa modlitba hovorí: Príď kráľovstvo Tvoje... Teda žiť v duchovnom Božom kráľovstve aj v materiálnom svete...

24.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   29. 1. 2013, 18:34 avatar
Vlado prestaň sem dávať témy a nerieš tu veci ohľadne viery a neviery.

9.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 16:09 avatar
Teisti si vymysleli doplnok, peklo, čiže oni sa vyhrážajú čímsi. Ateisti sa nemajú čím vyhrážať. Oni len poukazujú na to, že teisti si vymysleli peklo na strašenie ľudí.
Súhlasí ruwolf

12.
označiť príspevok

Krištof
   29. 1. 2013, 16:15 avatar
Názory, že existuje večný život a peklo (trest za zlo) i raj, odmena v nejakej podobe, že je nesmrteľná duša/duch človeka, alebo vzkriesenie a pod. - to je tu dlhšie a viac rozšírené než naturalizmus alebo ateistické názory. Ateizmus však potom prišiel s tvrdením, že nič také neplatí, že človek úplne zomiera, posmrtný život a večný raj neexistuje a pod.

13.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 16:19 avatar
Toto nevieš. Lebo kedysi dávno mohli mať ľudia práve také obyčajné názory na život, že jednoducho končí smrťou. To nevieš, ani ja, ani nikto, lebo nevieme ako sa to dozvedieť. Z archeologických vykopávok sa to už nedozvieme. Nevieš, čo si mysleli kedysi ľudia. Kedysi, dávno predtým než sa vôbec u ľudí objavili prvé náboženské náznaky. Tie náboženské predstavy, ktoré ty opisuješ, sú tu totiž veľmi krátko, len nejakých 5, možno 7 tisíc rokov. Možno 10. To je jedno. Stále je to krátka doba.

14.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 16:22 avatar
Ale neboj sa, ja pripúšťam u ľudí niečo také, ako schopnosť vytvárať si nejaké náboženské predstavy o smrti. Lebo prejavil sa i u Indiánov, Mayov, Aztékov, a tí sa vyvíjali mimo našej civilizácie. Aspoň ja si to myslím. Neviem o tom, že by Indiáni mohli nejako niečo okukať napríklad od Egypťanov, či Židov.

16.
označiť príspevok

Krištof
   29. 1. 2013, 16:34 avatar
13. Podľa archeológie už napr. pred 40 tisíc rokmi kromaňonci pravdepodobne verili na posmrtný život. Niekedy sa aj ateisti vysmievajú tým "praľuďom", že sa klaňali bleskom a hromom, a teda mali vraj primitívne náboženské predstavy. Držme sa aj toho, čo vieme z histórie za asi 7 tisíc rokov, že tieto náboženské alebo duchovné veci tu boli.

14. Jasné, že aj mimo našej civilizácie niečo také bolo.

"Ale je to len obyčajná ľudská myšlienka, čo aj ako ťa vzrušuje."

Neviem, prečo ateistu vzrušuje myšlienka pekla, keď na neho neverí. Navyše rôzne "myšlienky" má aj ateizmus. Na druhej strane ja rozhodne nie som za nejaké strašenie peklom

27.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 1. 2013, 20:19 avatar
Krištof: Neviem, prečo ateistu vzrušuje myšlienka pekla, keď na neho neverí.

Sleduj sa, ako prekrúcaš význam viet.

Zlodej kradne a vzrušuje ho to. Vzrušuje sa na tom, aký bude bohatý. Robí mu to dobre.

Ale policajt, sudca, ten sa na tom nevzrušuje (čo aj nekradne). Ty úplne nelogicky otáčaš význam viet.

Policajt, sudca, to skúma, hodnotí. Pochopil si?

28.
označiť príspevok

Krištof
   31. 1. 2013, 15:20 avatar
27. Vlado, ja viem len to, že som sa párkrát stretol s fňukaním niektorých ateistov, že "kresťania sa vyhrážajú peklom", ba že "šíria poplašné správy o pekle" a pod. V tom prípade podobné veci robia aj ateisti, ako uvádzam v 4., 12., 16. Tak neviem - pojde ateista za policajtom alebo sudcom s tým, že "veriaci sa vyhrážajú, že zlí sa dostanú do pekla"? Možno aj ten policajt a sudca sú veriaci. Možno si ten policajt alebo sudca pri takom "udaní" zaťuká na hlave.
Niektorí ateisti darvinisti hovoria, že viera v Boha (a v nebo peklo) je ako viera v rozprávkové bytosti, víly a pod. Teda niečo naivné a nereálne. Prečo ich teda znepokojuje, že podľa veriacich môže existovať peklo? Veď to je potom tak, akoby sa znepokojovali, že sa môžu dostať do pece starej strigy z rozprávky o Jankovi a Marienke. Na druhej strane ako som už uviedol, ja nie som za nejaké strašenie peklom

18.
označiť príspevok

ruwolf muž
   29. 1. 2013, 17:14 avatar
Vek názoru nehovorí nič o jeho (ne)pravdivosti.
Skôr je to naopak, ako sa tu snažíš nabulikať: čím je starší, tým je pravdepodobnejšie, že je chybný, pretože v minulosti mali ľudia menej vedomostí.

19.
označiť príspevok

Krištof
   29. 1. 2013, 17:29 avatar
Môže to práveže poukazovať na prirodzenosť danej skutočnosti, teda nevzniklo to ako novodobá "umelá" idea - napr. naturalizmus, ale je to tu "tak dlho ako ľudstvo". A je to i teraz, keď majú ľudia - napr. vedci, ktorí sú teistami - "viac vedomostí"

20.
označiť príspevok

ruwolf muž
   29. 1. 2013, 17:34 avatar
Strach a nevedomosť je opak vedomostí.
Vedci teisti sú rozdvojené osobnosti - keď sú teistami, nie sú vedcami a keď sú vedcami, nie sú teistami.

26.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   29. 1. 2013, 18:35 avatar
Ruwolf v mojej téme nerieš teistov.

25.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   29. 1. 2013, 18:35 avatar
Vlado nerieš tu teistov.

22.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   29. 1. 2013, 18:32 avatar
Krištof v mojej téme nerieším kresťanov a ateistov.

21.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   29. 1. 2013, 18:31 avatar
Vlado zisti a prestaň do tém dávať čo nerieším(myslím konkrétne teraz kresťanov). Až ťa zaujíma založ si tému, inšpiruj sa mnou a hľadaj odpovede.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:08,  Vojenské spravodajstvo je veľmi dôležité – teda pokiaľ robí to, čo má! Vojenské...
dnes, 14:08,  Môj dedo - vojak v prvej línii v I. sv. vojny tvrdil, že Slovensko bolo srdcovou...
dnes, 14:03,  era cez sis ktorá podala správu akú popísal Ondrej Ruská federácia SIS pokračovala...
dnes, 13:56,  era ton nie je o strachu . Ano Rusko sa z pochopiteľných dôvodov snaží oslabiť EU ....
dnes, 13:54,  Tiež reaguješ cez amygdalu? :)
dnes, 13:53,  rpzbiť Uniu ano....ale vojensky ju obsadiť?.....Rusi to robia fikane, dezinformaciami, aby sme...
dnes, 13:53,  To je iba taký náš folklór :)
dnes, 13:51,  My Slovaci sme rozvadení aj vdaka našej minulosti si myslím.....
dnes, 13:49,  Každý máme niekoho, na koho sa vyhovárame. Kasafran na sionistov, ty na ruských trolov :)
dnes, 13:46,  A tie hlášky, čo fungujú amygdalicky môžu byť aj že: "Rusi chcú rozbiť európsku...
dnes, 13:44,  Privatizácia bola správna a jediná možná . Ano môžeme debatovať či sa krachujúce...
dnes, 13:40,  vypada to tak, že takí ako Kasafran by sa aj dnes tešili z toho, ak by sa naš štát...
dnes, 13:40,  6- no vidíš aké to máš jednoduché...... Zjavne patríš medzi tých, ktorí nemajú...
dnes, 13:31,  68- no veď opakujem Kristove: "Po ovocí poznáte ich." Mám ti tu vypísať všetky...
dnes, 13:26,  Nezvyknem ti odpovedať lebo to nemá význam, ale ja žiaden rozsudok na Naďom som nevyniesol a...
dnes, 13:24,  majko, ospravedlňujem sa ti, ale ten svetový mier je seriózne moje osobné prianie. *19
dnes, 13:23,  Jasné, všetci v opozícii sú nevinní baránkovia čo nikdy v žiadnej kauze nefigurovali a...
dnes, 13:11,  4- Nie "kámoško", si mimo. Lídri mnou menovaných strán majú jednu spoločnú...
dnes, 13:10,  tak ma napada otazka, ako by sa to vyvíjalo, ak by Nemci dobili Rusko....Mne ten odpor ,už ked...
dnes, 13:08,  Takých rodákov , kasafranov , boratov , ardzunov a podobne chorých je tu ako maku
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(104 593 bytes in 0,389 seconds)