hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

Žena ako stelesnené zlo. Časť 3.

príspevkov
28
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 29.1.2013 00:11
posledná zmena 31.1.2013 15:20
1
29.01.2013, 00:11
Podiel žien na trestnej činnosti v SR sa v roku 2011 oproti predchádzajúcemu roku zvýšil o 0,8 percentuálneho boda, na 15,5 %. Dominantný podiel mužov sa prejavil v prípade trestných činov, ako sú znásilnenie, týranie blízkej a zverenej osoby, nebezpečné vyhrážanie a pod.

Ženy boli najčastejšie odsúdené za hospodársku trestnú činnosť, podvod, spreneveru, úverový podvod, skrátenie daní a poplatkov, ostatné krádeže (podiel 47,4 % ich trestnej činnosti). U odsúdených mužov tiež prevládali trestné činy proti majetku (36,4 %). Za trestné činy proti rodine a mládeži bolo odsúdených 73 % mužov, oproti 27 % žien. Medzi odsúdenými s vysokoškolským vzdelaním sa výraznejším tempom zvýšil podiel žien, než u mužov.
none
2

1. 29.01.2013, 00:11

Podiel žien na trestnej činnosti v SR sa v roku 2011 oproti predchádzajúcemu roku zvýšil o 0,8 percentuálneho boda, na 15,5 %. Dominantný podiel mužov sa prejavil v prípade trestných činov, ako sú znásilnenie, týranie blízkej a zverenej osoby, nebezpečné vyhrážanie a pod.

Ženy boli najčastejšie odsúdené za hospodársku trestnú činnosť, podvod, spreneveru, úverový podvod, skrátenie daní a poplatkov, ostatné krádeže (podiel 47,4 % ich trestnej činnosti). U odsúdených mužov tiež prevládali ...

29.01.2013, 00:16
none
3

1. 29.01.2013, 00:11

Podiel žien na trestnej činnosti v SR sa v roku 2011 oproti predchádzajúcemu roku zvýšil o 0,8 percentuálneho boda, na 15,5 %. Dominantný podiel mužov sa prejavil v prípade trestných činov, ako sú znásilnenie, týranie blízkej a zverenej osoby, nebezpečné vyhrážanie a pod.

Ženy boli najčastejšie odsúdené za hospodársku trestnú činnosť, podvod, spreneveru, úverový podvod, skrátenie daní a poplatkov, ostatné krádeže (podiel 47,4 % ich trestnej činnosti). U odsúdených mužov tiež prevládali ...

29.01.2013, 00:20
sa prejavil v prípade trestných činov, ako vyhrážanie

Sú v tom započítaní aj kresťania, ktorí sa normálnym ľuďom vyhrážajú peklom?
none
4

3. 29.01.2013, 00:20

sa prejavil v prípade trestných činov, ako vyhrážanie

Sú v tom započítaní aj kresťania, ktorí sa normálnym ľuďom vyhrážajú peklom?

29.01.2013, 16:03
Z druhej strany: Kresťania ponúkajú raj resp. večný život, ateisti sa však ľuďom vyhrážajú úplnou smrťou, tvrdením, že raj či večný život neexistuje. :-)
none
5

4. Krištof 29.01.2013, 16:03

Z druhej strany: Kresťania ponúkajú raj resp. večný život, ateisti sa však ľuďom vyhrážajú úplnou smrťou, tvrdením, že raj či večný život neexistuje. :-)

29.01.2013, 16:04
Nezmysly táraš. Ty si vymyslíš blud, a potom z toho svojho bludu chceš obviňovať druhých?
none
6

5. 29.01.2013, 16:04

Nezmysly táraš. Ty si vymyslíš blud, a potom z toho svojho bludu chceš obviňovať druhých?

29.01.2013, 16:05
ale uznaj ze vytiahol eso z rukava
👍: Krištof
none
7

5. 29.01.2013, 16:04

Nezmysly táraš. Ty si vymyslíš blud, a potom z toho svojho bludu chceš obviňovať druhých?

29.01.2013, 16:05
Čo máš na mysli? Možno sa to vysvetlí
none
8

4. Krištof 29.01.2013, 16:03

Z druhej strany: Kresťania ponúkajú raj resp. večný život, ateisti sa však ľuďom vyhrážajú úplnou smrťou, tvrdením, že raj či večný život neexistuje. :-)

29.01.2013, 16:06
Ether to dobre povedal: "ja som len nikdy nerozumel tomu, že načo je vlastne tento život, keď je po ňom ten večný"

Viac na: odkaz
none
10

8. 29.01.2013, 16:06

Ether to dobre povedal: "ja som len nikdy nerozumel tomu, že načo je vlastne tento život, keď je po ňom ten večný"

Viac na: http://www.diskusneforum.sk/tema/biedny-clovek-ktory-sa-upina-na-tento-svet

29.01.2013, 16:11
V tomto živote sa môžeš rozhodnúť, ako straviš večnosť.
none
11

10. veriaci 29.01.2013, 16:11

V tomto živote sa môžeš rozhodnúť, ako straviš večnosť.

29.01.2013, 16:15
Lenže ty si teraz vyslovil len svoj sen, predstavu. Nevie sa, či po živote niečo ešte je, čo možno nazývať životom. To pokojne môže byť po tomto živote ďalší život, a potom ďalší, a dlhodobo rôzny počet rôznych životov. Je to len obyčajná náboženská myšlienka, ktorá nemá oporu ani v logike, ani v ničom inom, len v tom náboženskom zmysle. A mal by si vedieť, že ľudia majú bujnú fantáziu, a predstaviť si dokážu všeličo. I ďalšie životy. Ale je to len obyčajná ľudská myšlienka, čo aj ako ťa vzrušuje.
none
15

11. 29.01.2013, 16:15

Lenže ty si teraz vyslovil len svoj sen, predstavu. Nevie sa, či po živote niečo ešte je, čo možno nazývať životom. To pokojne môže byť po tomto živote ďalší život, a potom ďalší, a dlhodobo rôzny počet rôznych životov. Je to len obyčajná náboženská myšlienka, ktorá nemá oporu ani v logike, ani v ničom inom, len v tom náboženskom zmysle. A mal by si vedieť, že ľudia majú bujnú fantáziu, a predstaviť si dokážu všeličo. I ďalšie životy. Ale je to len obyčajná ľudská myšlienka, čo aj ako ťa vzrušuj...

29.01.2013, 16:29
viera je podstatou toho čoho sa nadejam, dôvodom toho čo nevidím.
none
23

10. veriaci 29.01.2013, 16:11

V tomto živote sa môžeš rozhodnúť, ako straviš večnosť.

29.01.2013, 18:33
Veriaci nerieš v tejto téme večnosť.
none
17

8. 29.01.2013, 16:06

Ether to dobre povedal: "ja som len nikdy nerozumel tomu, že načo je vlastne tento život, keď je po ňom ten večný"

Viac na: http://www.diskusneforum.sk/tema/biedny-clovek-ktory-sa-upina-na-tento-svet

29.01.2013, 16:58
Napr. v jednej piesni sa spieva: "som tu [na tomto svete] len na prázdninách". Môže to byť život v iných podmienkach. Podobne ako keď ide človek žiť na čas do cudzej exotickej krajiny, kde sú iné veci, môže nadobudnúť iné skúsenosti a pod. Môžeme sa tu niečo naučiť, napr. pokore. J. Bradshaw hovorí: "Nie sme materiálne bytosti na duchovnej ceste; sme duchovné bytosti, ktoré potrebujú materiálnu púť, aby sa stali plne duchovnými." Tiež to môže byť skúška alebo škola, ako sa niekedy hovorí. Takto by sa dalo pokračovať: Známa modlitba hovorí: Príď kráľovstvo Tvoje... Teda žiť v duchovnom Božom kráľovstve aj v materiálnom svete...
none
24

8. 29.01.2013, 16:06

Ether to dobre povedal: "ja som len nikdy nerozumel tomu, že načo je vlastne tento život, keď je po ňom ten večný"

Viac na: http://www.diskusneforum.sk/tema/biedny-clovek-ktory-sa-upina-na-tento-svet

29.01.2013, 18:34
Vlado prestaň sem dávať témy a nerieš tu veci ohľadne viery a neviery.
none
9

4. Krištof 29.01.2013, 16:03

Z druhej strany: Kresťania ponúkajú raj resp. večný život, ateisti sa však ľuďom vyhrážajú úplnou smrťou, tvrdením, že raj či večný život neexistuje. :-)

29.01.2013, 16:09
Teisti si vymysleli doplnok, peklo, čiže oni sa vyhrážajú čímsi. Ateisti sa nemajú čím vyhrážať. Oni len poukazujú na to, že teisti si vymysleli peklo na strašenie ľudí.
👍: ruwolf
none
12

9. 29.01.2013, 16:09

Teisti si vymysleli doplnok, peklo, čiže oni sa vyhrážajú čímsi. Ateisti sa nemajú čím vyhrážať. Oni len poukazujú na to, že teisti si vymysleli peklo na strašenie ľudí.

29.01.2013, 16:15
Názory, že existuje večný život a peklo (trest za zlo) i raj, odmena v nejakej podobe, že je nesmrteľná duša/duch človeka, alebo vzkriesenie a pod. - to je tu dlhšie a viac rozšírené než naturalizmus alebo ateistické názory. Ateizmus však potom prišiel s tvrdením, že nič také neplatí, že človek úplne zomiera, posmrtný život a večný raj neexistuje a pod.
none
13

12. Krištof 29.01.2013, 16:15

Názory, že existuje večný život a peklo (trest za zlo) i raj, odmena v nejakej podobe, že je nesmrteľná duša/duch človeka, alebo vzkriesenie a pod. - to je tu dlhšie a viac rozšírené než naturalizmus alebo ateistické názory. Ateizmus však potom prišiel s tvrdením, že nič také neplatí, že človek úplne zomiera, posmrtný život a večný raj neexistuje a pod.

29.01.2013, 16:19
Toto nevieš. Lebo kedysi dávno mohli mať ľudia práve také obyčajné názory na život, že jednoducho končí smrťou. To nevieš, ani ja, ani nikto, lebo nevieme ako sa to dozvedieť. Z archeologických vykopávok sa to už nedozvieme. Nevieš, čo si mysleli kedysi ľudia. Kedysi, dávno predtým než sa vôbec u ľudí objavili prvé náboženské náznaky. Tie náboženské predstavy, ktoré ty opisuješ, sú tu totiž veľmi krátko, len nejakých 5, možno 7 tisíc rokov. Možno 10. To je jedno. Stále je to krátka doba.
none
14

12. Krištof 29.01.2013, 16:15

Názory, že existuje večný život a peklo (trest za zlo) i raj, odmena v nejakej podobe, že je nesmrteľná duša/duch človeka, alebo vzkriesenie a pod. - to je tu dlhšie a viac rozšírené než naturalizmus alebo ateistické názory. Ateizmus však potom prišiel s tvrdením, že nič také neplatí, že človek úplne zomiera, posmrtný život a večný raj neexistuje a pod.

29.01.2013, 16:22
Ale neboj sa, ja pripúšťam u ľudí niečo také, ako schopnosť vytvárať si nejaké náboženské predstavy o smrti. Lebo prejavil sa i u Indiánov, Mayov, Aztékov, a tí sa vyvíjali mimo našej civilizácie. Aspoň ja si to myslím. Neviem o tom, že by Indiáni mohli nejako niečo okukať napríklad od Egypťanov, či Židov.
none
16

14. 29.01.2013, 16:22

Ale neboj sa, ja pripúšťam u ľudí niečo také, ako schopnosť vytvárať si nejaké náboženské predstavy o smrti. Lebo prejavil sa i u Indiánov, Mayov, Aztékov, a tí sa vyvíjali mimo našej civilizácie. Aspoň ja si to myslím. Neviem o tom, že by Indiáni mohli nejako niečo okukať napríklad od Egypťanov, či Židov.

29.01.2013, 16:34
13. Podľa archeológie už napr. pred 40 tisíc rokmi kromaňonci pravdepodobne verili na posmrtný život. Niekedy sa aj ateisti vysmievajú tým "praľuďom", že sa klaňali bleskom a hromom, a teda mali vraj primitívne náboženské predstavy. Držme sa aj toho, čo vieme z histórie za asi 7 tisíc rokov, že tieto náboženské alebo duchovné veci tu boli.

14. Jasné, že aj mimo našej civilizácie niečo také bolo.

"Ale je to len obyčajná ľudská myšlienka, čo aj ako ťa vzrušuje."

Neviem, prečo ateistu vzrušuje myšlienka pekla, keď na neho neverí. Navyše rôzne "myšlienky" má aj ateizmus. Na druhej strane ja rozhodne nie som za nejaké strašenie peklom
none
27

16. Krištof 29.01.2013, 16:34

13. Podľa archeológie už napr. pred 40 tisíc rokmi kromaňonci pravdepodobne verili na posmrtný život. Niekedy sa aj ateisti vysmievajú tým "praľuďom", že sa klaňali bleskom a hromom, a teda mali vraj primitívne náboženské predstavy. Držme sa aj toho, čo vieme z histórie za asi 7 tisíc rokov, že tieto náboženské alebo duchovné veci tu boli.

14. Jasné, že aj mimo našej civilizácie niečo také bolo.

"Ale je to len obyčajná ľudská myšlienka, čo aj ako ťa vzrušuje."

Neviem...

29.01.2013, 20:19
Krištof: Neviem, prečo ateistu vzrušuje myšlienka pekla, keď na neho neverí.

Sleduj sa, ako prekrúcaš význam viet.

Zlodej kradne a vzrušuje ho to. Vzrušuje sa na tom, aký bude bohatý. Robí mu to dobre.

Ale policajt, sudca, ten sa na tom nevzrušuje (čo aj nekradne). Ty úplne nelogicky otáčaš význam viet.

Policajt, sudca, to skúma, hodnotí. Pochopil si?
none
28

27. 29.01.2013, 20:19

Krištof: Neviem, prečo ateistu vzrušuje myšlienka pekla, keď na neho neverí.

Sleduj sa, ako prekrúcaš význam viet.

Zlodej kradne a vzrušuje ho to. Vzrušuje sa na tom, aký bude bohatý. Robí mu to dobre.

Ale policajt, sudca, ten sa na tom nevzrušuje (čo aj nekradne). Ty úplne nelogicky otáčaš význam viet.

Policajt, sudca, to skúma, hodnotí. Pochopil si?

31.01.2013, 15:20
27. Vlado, ja viem len to, že som sa párkrát stretol s fňukaním niektorých ateistov, že "kresťania sa vyhrážajú peklom", ba že "šíria poplašné správy o pekle" a pod. V tom prípade podobné veci robia aj ateisti, ako uvádzam v 4., 12., 16. Tak neviem - pojde ateista za policajtom alebo sudcom s tým, že "veriaci sa vyhrážajú, že zlí sa dostanú do pekla"? Možno aj ten policajt a sudca sú veriaci. Možno si ten policajt alebo sudca pri takom "udaní" zaťuká na hlave.
Niektorí ateisti darvinisti hovoria, že viera v Boha (a v nebo peklo) je ako viera v rozprávkové bytosti, víly a pod. Teda niečo naivné a nereálne. Prečo ich teda znepokojuje, že podľa veriacich môže existovať peklo? Veď to je potom tak, akoby sa znepokojovali, že sa môžu dostať do pece starej strigy z rozprávky o Jankovi a Marienke. Na druhej strane ako som už uviedol, ja nie som za nejaké strašenie peklom
none
18

12. Krištof 29.01.2013, 16:15

Názory, že existuje večný život a peklo (trest za zlo) i raj, odmena v nejakej podobe, že je nesmrteľná duša/duch človeka, alebo vzkriesenie a pod. - to je tu dlhšie a viac rozšírené než naturalizmus alebo ateistické názory. Ateizmus však potom prišiel s tvrdením, že nič také neplatí, že človek úplne zomiera, posmrtný život a večný raj neexistuje a pod.

29.01.2013, 17:14
Vek názoru nehovorí nič o jeho (ne)pravdivosti.
Skôr je to naopak, ako sa tu snažíš nabulikať: čím je starší, tým je pravdepodobnejšie, že je chybný, pretože v minulosti mali ľudia menej vedomostí.
none
19

18. ruwolf 29.01.2013, 17:14

Vek názoru nehovorí nič o jeho (ne)pravdivosti.
Skôr je to naopak, ako sa tu snažíš nabulikať: čím je starší, tým je pravdepodobnejšie, že je chybný, pretože v minulosti mali ľudia menej vedomostí.

29.01.2013, 17:29
Môže to práveže poukazovať na prirodzenosť danej skutočnosti, teda nevzniklo to ako novodobá "umelá" idea - napr. naturalizmus, ale je to tu "tak dlho ako ľudstvo". A je to i teraz, keď majú ľudia - napr. vedci, ktorí sú teistami - "viac vedomostí"
none
20

19. Krištof 29.01.2013, 17:29

Môže to práveže poukazovať na prirodzenosť danej skutočnosti, teda nevzniklo to ako novodobá "umelá" idea - napr. naturalizmus, ale je to tu "tak dlho ako ľudstvo". A je to i teraz, keď majú ľudia - napr. vedci, ktorí sú teistami - "viac vedomostí"

29.01.2013, 17:34
Strach a nevedomosť je opak vedomostí.
Vedci teisti sú rozdvojené osobnosti - keď sú teistami, nie sú vedcami a keď sú vedcami, nie sú teistami.
none
26

20. ruwolf 29.01.2013, 17:34

Strach a nevedomosť je opak vedomostí.
Vedci teisti sú rozdvojené osobnosti - keď sú teistami, nie sú vedcami a keď sú vedcami, nie sú teistami.

29.01.2013, 18:35
Ruwolf v mojej téme nerieš teistov.
none
25

9. 29.01.2013, 16:09

Teisti si vymysleli doplnok, peklo, čiže oni sa vyhrážajú čímsi. Ateisti sa nemajú čím vyhrážať. Oni len poukazujú na to, že teisti si vymysleli peklo na strašenie ľudí.

29.01.2013, 18:35
Vlado nerieš tu teistov.
none
22

4. Krištof 29.01.2013, 16:03

Z druhej strany: Kresťania ponúkajú raj resp. večný život, ateisti sa však ľuďom vyhrážajú úplnou smrťou, tvrdením, že raj či večný život neexistuje. :-)

29.01.2013, 18:32
Krištof v mojej téme nerieším kresťanov a ateistov.
none
21

3. 29.01.2013, 00:20

sa prejavil v prípade trestných činov, ako vyhrážanie

Sú v tom započítaní aj kresťania, ktorí sa normálnym ľuďom vyhrážajú peklom?

29.01.2013, 18:31
Vlado zisti a prestaň do tém dávať čo nerieším(myslím konkrétne teraz kresťanov). Až ťa zaujíma založ si tému, inšpiruj sa mnou a hľadaj odpovede.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 153 878 B vygenerované za : 0.125 s unikátne zobrazenia tém : 49 527 unikátne zobrazenia blogov : 861 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.