hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Zbor v 1 storočí.....doba temna/2 až 19 storočie/,...zbor dnes v čase konca!

príspevkov
1
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 15.1.2018 18:35 Shagara
posledná zmena 15.1.2018 18:35
1
15.01.2018, 18:35
Existencia kresťanského zboru počas rokov 0. až r,.2018!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
odkaz tu vidno,čo som tvrdil o
kresťanskom zbore,......a ako je to s tým "zborom" a mojimi tvrdeniami??? A o tom,ako tu bolo po odpadnutí,...a že až v čase konca bude vidno opäť pravý kresťanský zbor,..... a bude vidno......."Spravodlivého od nespravodlivého,...od toho kto slúži Bohu a kto nie"! Mal.3:18.....a túto tému som písal ešte vlani v apríli!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tiež v téme : "Doba temna" sa o tom bavíme tiež:....Citujem  svoju otázku ktorú som položil v úvodnom príspevku a potom sa rozoberala aj v dalších témach:...."A boli v biblickej histórií obdobia,keď pravda bola poznateľná/konce časov/,....a keď nebola úplne poznateľná?/doba temna/?"........odkaz

Ty v v 370 príspevku sa pýtaš?...."ako sa volal ten zbor medzi 2 a 19 storočím? ".....a ja ti v 375 odpovedám:....." Boh tu naozaj nikoho nemal ,ako "svätý zbor",....ale iba jednotlivcov,malé skupinky!" A ty si reagoval na môj 375 príspevok:......" tak sa dá usúdiť,že Boh tu naozaj nikoho nemal ,ako "svätý zbor",....ale iba jednotlivcov,malé
skupinky!/moja citácia/,......To tvrdím aj ja.".....a ty si s tým súhlasil.

Samozrejme ,ale v tom príspevku si reagoval na moje slová:....""nikdy nespochybňuj že Boh má svoj zbor!".....a píšeš,že tu si protirečím!
Ale vôbec si si nevšimol ,na čo si vlastne reagoval,......lebo ja som v svojej 369 písal o kresťanskom zbore "dnes "/v čase konca/.....a tam som napísal:....."ľudia potrebujú Boží zbor, ktorý je tu dnes na zemi! Nemusíš veriť ,že je to zbor JS,......ale nikdy nespochybňuj že Boh má svoj zbor",....... za ktorým vidím spoločenstvo JS/.  A tak je úplne zrejme, že ja som nehovoril o čase ,ako to potvrdzuješ aj ty slovami:....."ako sa volal ten zbor medzi 2 a 19 storočím? ".  A ako vieš, JS svoj zbor založili až v 20 storočí,pretože až vtedy bol "súd Božieho domu" a Boh si vybral "ostatok JS"/bádateľov Biblie". Na našej stránke sa o tom píše viac! .......odkaz
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 Všetko to nedorozumenie  je len preto  ,že nečítaš poriadne moje príspevky/len povrchne,lebo ti nejde o pravdu/,.....a  potom tvrdíš na základe toho,nepravdy!
Vždy som teda tvrdil,že ....1,Boh mal svoj zbor v 1 storočí/prvotní kresťania/
2, "Odpadnutie od pravdy",....a Boh tu nemal jasnú Božiu organizáciu, a čistú/podobenstvo o burine a pšenici/,ale len jednotlivcov,poprípade malé skupinky! Teda,v čase od 2 storočia do 19 storočia!
3, Ale v "čase konca" si opäť vyvolil a očistil svoj ľud, a tak opäť  tu má svoj očistený a organizovaný zbor.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toto som vždy tvrdil a písal,......aj pred dvadsiatymi rokmi, aj pred
rokom a aj dnes! A je to aj na našich stránkach. A ja nepíšem svoje názory,ale názory ,pohľady Písma,a tak je tomu aj na menovaných stránkach.
Určite by som toho,čo som napísal našiel viac vo svojich príspevkoch,ale nemienim tým utrácať drahocenný čas!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Si to teda ty,kto prekrúcaš moje slová, a sám v tom nemáš jasno a meníš svoje názory,.....a tvrdenia Písma!

O „čase konca“, v ktorom žijeme, prorok Daniel napísal:.......„Mnohí sa budú potulovať a pravé poznanie sa rozhojní.“ (Dan. 12:4) V súlade so súčasnými faktami je zjavné, že obrazné vyjadrenie preložené z hebrejčiny ako „potulovať sa“ znamená dôkladne skúmať. /Bádatelia Biblie/
Toto „potulovanie sa“ malo viesť k úžasným výsledkom. Tí, ktorí budú dôkladne študovať Písmo, mali byť požehnaní pravým, čiže presným poznaním Božieho Slova. Okrem toho sa v spomínanom proroctve píše, že „pravé poznanie sa rozhojní“, teda bude ľahko dostupné a tých, ktorí ho získajú, bude mnoho. Za predpokladu ,že chcú naozaj spoznať pravdu/a nie si štekliť uši bájkami/, a že sú dostatočne pokorní!
Vzdelávacia činnosť JS je tak rozsiahla a pozoruhodná, že nemá obdobu v dejinách ľudstva! To je ten jeden z najväčších ,poznávacích znakov toho,....kto dnes koná Božiu vôľu? Mat.24:14
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred 5 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 83 381 B vygenerované za : 0.064 s unikátne zobrazenia tém : 36 298 unikátne zobrazenia blogov : 539 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Potrebuješ moc, len ak chceš urobiť niečo škodlivé. Na všetko ostatné ti stačí láska.