Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Zatmenie

26
reakcií
1089
prečítaní
Tému 21. júla 2013, 15:00 založil RighteousFred.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 05. 2013
146
17. 05. 2013
31
27. 06. 2013
77
20. 07. 2013
45
 
 


1.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 15:00 avatar
Tento text bol zakazany, stiahnuty zo stranok ("sloboda prejavu", Martin, precitaj si ho a usud sam, ci mu das sancu.
Na debatu to jednoznacne je
Ale este pred tym by som rad oboznamil citajucich s jednou zaujimavou statistikou.
"Šokujúca štatistika, Slovensko sa vyzbrojuje!"
krimi.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Mimochodom aj ja medzi nich patrim. Nedoverujem statu, neverim, ze ma dokaze a vobec bude chciet ochranit, ak na to pride.

Prečo na Slovensku vypukne občianska vojna

Začnime optimisticky – možno pôjde len o masové krvipreliatie. Horizont udalostí – teda bod možného návratu, sme už dávno prekročili, vývoj udalostí smeruje samospádom k svojmu finále, tj. k spoločenského výbuchu. Najprv stručný politologický exkurz na pochopenie toho, prečo veci dospeli až do tohto štádia. To, že väčšina politických problémov Slovenska je banálna oproti problému s rómskou menšinou si všimli už asi všetci, samozrejme s výnimkou politikov.

Politik sa už z podstaty svojho „povolania“ nikdy nebude vážne zaoberať skutočnými a vážnymi problémami; jeho politická existencia je založená na vytváraní tzv. politických problémov zo záležitostí, ktoré predtým aj potom, ako sa im politik venuje, fungujú spravidla bezproblémovo.

Existujú problémy a politické problémy. Každý, komu ide úprimne o riešenie problému, by sa mu mal prestať venovať, akonáhle je problém vo fáze politického problému, tj. v dočasnej pozornosti politikov – vtedy je neriešiteľný. Treba počkať, kým záujem politikov o problém opadne a vznikne tak opäť šanca na jeho riešenie.

Politik nikdy problémy nerieši – zo svojej podstaty ich len vytvára, čím potvrdzuje svoju spoločenskú opodstatnenosť. Politika by sa ďaleko nedostala, keby sa ukázalo, že problém v akejkoľvek sfére riešia vždy odborníci danej sféry, nie politici. (Prieniky týchto dvoch skupín sú vzácnou výnimkou, pričom však politik-odborník, ak chce zostať politikom, sa musí vždy skôr či neskôr prestať správať ako odborník.)

Jedinou možnosťou prežitia politikov v spoločnosti je verbálne a programové vytváranie stále nových a nových problémov. Politika je niečo, čo sa prejavuje zásadne cez problém.

Jediným skutočným zdrojom politickej moci je hnev. Politika preto akýkoľvek problém zaujíma len dovtedy, kým pomocou neho môže u masy vzbudzovať hnev. Riešenie problému hnev nevzbudzuje, preto túto fázu politik zakaždým obchádza tým, že upozorní na nový problém.

Z tohto dôvodu doteraz využíval každý politik aj rómsku otázku len na vzbudenie hnevu, no keď tento cieľ splnila, rýchlo ju zo svojho záberu vypustil. Vďaka dlhoročnej aplikácii tohto postupu sa situácia dostala do štádia nekontrolovateľnosti. Súčasný prístup k rómskej menšine je už len zúfalým odďaľovaním výbuchu metódou „dajme im všetko zadarmo, len nech sú, preboha, ešte nejaký ten rok potichu“.

Lenže oni potichu nebudú. Ani majoritné obyvateľstvo nebude potichu, keď mu štát priamo pred očami predvádza švindľovanie s aristotelovskou formulou spravodlivosti pri prerozdeľovaní spoločných statkov.

V rámci tejto tisícročiami overenej formule sa majú spoločné statky prerozdeľovať na základe zásluhovosti. Experimentovanie s touto formulou, aké predvádza náš štát v prístupe k rómskej menšine, nie je len celkom nezmyselnou, iracionálnou a prehnanou charitou, ale, čo je horšie, ohrozovaním podstaty spoločenskej zmluvy, ktorú ma občan so štátom (tj. že obmedzí svoje slobody aj majetky – formou daní – na úkor štátu, ktorý s nimi na základe spoločenskej zmluvy narába). Ak s nimi štát nenarába spravodlivo a prerozdeľuje ich nie podľa pravidiel spravodlivosti, ale napr. na rasovom princípe (Rómom za spoločné peniaze postavíme a dáme, aj keď si rozbijú atď.), začne sa občan opodstatnene pýtať, prečo by mal byť voči takémuto štátu – a jeho zákonom – vôbec niečím viazaný.

Obzvlášť ak napríklad sociálnej poisťovni začnú dochádzať peniaze na jeho vlastné dôchodky. Zaujímala by ma suma, akú štát každý mesiac zo spoločných zdrojov vyhodí oknom na podporu neprispôsobivých občanov, ktorí celý život neprejavili voči štátu jedinú zásluhu okrem zvyšovania opodstatnenosti polície, armády, väzníc, detských domovov, úradov práce a upratovacích čát.

Možno už len jej zverejnenie by v čase krízy, v čase takmer kolabujúceho stavu škôl, nemocníc a ciest, viedlo k spontánnym pogromom. Lebo o tom tu hovoríme, o pogromoch. Keď sa spoločenská situácia vymkne spod kontroly, rovnováha sa obnoví spontánne takými opatreniami, ktoré nemajú nič spoločné s humanizmom, spravodlivosťou, dobrom, morálkou alebo civilizovanosťou. Žiaľ, história nás učí, že je to nevyhnutne tak. Ani u nás to nebude inak. Akcia vyvolá reakciu, tá ďalšiu reakciu atď. atď. Straty na oboch stranách budú nepochybne veľké.

Aby sme si rozumeli, nie som rasista, nepociťujem žiadnu rasovú nenávisť, naozaj. Väčšina Slovákov nie sú rasisti. Máloktorého vytáča samotná farba pleti. Drvivá väčšina z nich len neznáša určité negatívne vzorce správania, ako kradnutie, parazitovanie, totálna asociálnosť, netolerantnosť, zámerná a cielená degenerácia, apatia, kriminálnosť, využívanie práv ale kašľanie na povinnosti… To, že je možno 90 percent rómskej populácie nositeľom týchto vzorcov naozaj nie je náš rasistický problém. Označovanie rasizmom je zbytočné traumatizovanie. Slováci nie sú rasistickí národ. Lenže aj oni podliehajú tomu, na čom je založená evolúcia, tj. zovšeobecňovaniu skúseností.

Zvýšená ostražitosť voči Rómom ako takým vedie možno v jednom prípade z desiatich k nespravodlivému predsudku, ale v šiestich až siedmych prípadoch k záchrane majetku, zdravia, života alebo aspoň duševnej vyrovnanosti a chute do jedla.

Je v záujme majoritnej spoločnosti, ale aj samotných Rómov, aby sa čím skôr prijali realistické riešenia tohto problému. (To znamená už žiadne peniaze, nič zadarmo aj za cenu ich úmrtia, následné ostré a tvrdé použitie silových zložiek, v niektorých oblastiach izolácia od majoritného obyvateľstva, koniec diskriminácie bielych atď.) Netreba si robiť ilúzie – už teraz sú to riešenia tvrdé a možno čiastočne protiústavné. Ak sa však nepoužijú „lebo Európska únia“, tak zákonite dôjde k stupňovaniu napätia a následnému výbuchu. Potom prídu na rad riešenia celkom živelné a krvavé. Vyvolajú obrovské straty na majetku aj životoch, ako „záchrancovia“ sa ukážu skutoční rasisti a neonacisti – odpad spoločnosti, ktorý sa tak dostane na vrch. Čo je lepšie?

Nejde tu predsa o šírenie rasovej nenávisti, naopak – je to volanie po chladnom rozume, ktorý jediný môže predísť výbuchom takej rasovej nenávisti, aké sme tu nezažili od dôb prvej Slovenskej republiky a ktoré túto spoločnosť traumatizujú a rozdeľujú doteraz. Nechcem zažiť občiansku vojnu s Rómami, ani pogromy na nich. Chcem s nimi spolunažívať ako s normálnymi a plnohodnotnými občanmi. Pokiaľ je ale toto prianie nerealistické, je treba podniknúť kroky aspoň na to, aby nedošlo k vyššie opísanému scenáru.

V záujme majoritnej časti aj rómskej menšiny sa teda treba chytiť rozumu. To v prvom rade znamená prestať s nezmyselnými a nezdravými rečami o tom, že za stav rómskej menšiny môže majorita. Každý si za seba predsa zodpovedá sám! Jedine chorí a degenerovaní nie. Keďže nie som rasista a nepovažujem teda Rómov za degenerovaných, musím ich, na základe logiky, uznať plne zodpovednými za stav, v akom sa nachádzajú. Tvrdiť čokoľvek opačné – robiť z nich slabochov, usmrkaných chudákov a akési polozvieratá nezodpovedajúce samé za seba a svoje životy, by bolo skutočnou urážkou a rasizmom.

Takéto zbavovanie zodpovednosti ich samotných a prisudzovanie zodpovednosti za nich majoritnej spoločnosti je čímsi chorobomyseľným a pomýleným, asi ako keď dlhoročne týraná žena obhajuje tyrana alebo obeť znásilnenia, či olúpenia uvažuje, či náhodou príliš neprovokovala a nie je zodpovedná za to, že sa stala obeťou.

Ak sa niekto dopracuje do stavu, kedy jeho jedinou formou existencie, akej je schopný, je parazitovanie na systéme, musí uniesť zodpovednosť za také konanie. Aj v prípade, že ide o Rómov. Všetko ostatné by bolo rasizmom.

Preto treba veci nazývať pravými menami. Prevládajúce správanie rómskej menšiny na Slovensku je čistou hybris – tj. prvkom celkom vymknutým, pohŕdavým a arogantným voči obci (štátu) a ich poriadku, prvkom nepoznajúcim mieru. Už antickí Gréci vedeli, že prirodzenou odpoveďou na hybris je nemesis (trestajúca, poriadok tvrdo naprávajúca spravodlivosť). Ak nezasiahne nemesis, potom hybris rozvráti celý systém a privodí jeho pád. (Toto je podobné ako s politickou hybris, s ktorou máme na Slovensku v poslednej dobe už zase bohaté skúsenosti.)

Argumenty o akomsi prirodzenom spôsobe rómskeho života, ktorý sme mali narušiť a tým spôsobiť ich mizériu, si taktiež treba odpustiť. Žiadny z európskych národov už nežije tzv. prirodzeným spôsobom života, tj. spôsobom, akým žil pred dvesto, či päťsto rokmi.

Hovorí sa tomu adaptabilita. Jednotlivci i národy sa podriaďujú pravidlám nových epoch, tak to chodí. Každý neplatič by mohol začať nariekať nad krásou prirodzeného spôsobu života v lone prírody a obviňovať štát z toho, že mu jeho prirodzený životný štýl berie. Z nejakého dôvodu však väčšina bielych takto nenarieka, ale dokáže sa požiadavkám štátu prispôsobiť aj v menej príjemných aspektoch.

Oproti tomu predstava drvivej časti rómskej menšiny je taká, že na strane príjmov jej výdobytky moderného štátu nevadia, zatiaľ čo na strane výdavkov by si priali akýsi prirodzený stav. Prijímajú teda len „príjmovú“ časť spoločenskej zmluvy, zatiaľ čo na „výdavkovú“ nielen, že kašlú, ale na ňu agresívne útočia (viď. nepokoje a masové útoky voči silovým zložkám štátu, ergo proti samotnému štátu).
Súhlasí Oleandra, lajošovkohut


2.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 15:04 avatar
Vieme, ze sa u nas uz stavaju mury. Uz to je neprijatelna situacia.
Tak ako sa s tymto problemom vysporiadat?
Slusne navrhy neplatia, vyjednavanie je nemozne... bezne vysledky vypadaju asi takto " "jaaaj, p*co, daj, heee more rasiiizmus a dyzgrymynaaacija"...
Cez to tu bol este tak pred 20 aj nieco rokmi s ciganmi poriadok.
Existuje este nejake ine riesenie, ako to nasilne?? Ludia si to uz pomalicky nemyslia..
Súhlasí Oleandra


3.
označiť príspevok

Chiara
   21. 7. 2013, 15:38 avatar
1,
ty si proste šíriteľ poplašných správ, logicky bol článok stiahnutý aby nevznikla na základe debility reportéra panika v štáte.
Tebe nedopína čo aj ty robíš teraz? ty vyvolávač depiek, čo týmto sleduješ fakt neviem.
Štatistika je len štatistika. Položil si si otázku, koľko predajní existuje so zbraňami len v SR a koľko občanov dostane legálne zbrań? pretože ide o biznis? (koľko politikov má zbrane pre svoju bezpečnosť ? koľko poľovníkov, policajtov vlastní zbrane at´d, ) Ľudia sa prirodzene chránia, nakoľko zákonodarcovia zlyhávajú. Takže aké vyzbrojovanie?

Aká občianska vojna? To si kde nabral, uveď zdroj alebo je to len tvoj vydedukovaný nezmysel? SVALNATé reči NA df a kopkáš si na záhradke, Choď pred parlament, už som ti to minule písala a ukáž ako bojuješ za práva a spravodlivosť, aký si národovec, POSERO.

S cigáňmi to nie je len náš problém ale celoeuropsky problém, priam celosvetový, kde si s nimi nevedia rady.
Keď si myslíš , že myslíš len ty , tak vymýšľaj      Vlastne nie, to by sme ale dopadli.
A teraz mi kľudne nadávaj, urážaj,
Súhlasí Dajana


4.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 16:11 avatar
Vdaka, ze si opat ukazala aka hlupa a arogantna v skutocnosti si.
Nedopina tym, ktori neriesia problemy, pokial sa da a stastie praje pripravenym  
Súhlasí lajošovkohut


5.
označiť príspevok

Chiara
   21. 7. 2013, 16:20 avatar
4,
Si psychopat, choď do ulíc s tranparentom, ale neobťažuj chorou panikárčinou DF, ty debil jalový !


6.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 16:39 avatar
Ja vidim, ze tu panikaris len ty. Ochranuj sa teda sama pred sebou.


8.
označiť príspevok

Chiara
   21. 7. 2013, 16:43 avatar
6,
zjavne to zatmenie je v tvojej hlave.
Súhlasí lajošovkohut


7.
označiť príspevok

Chiara
   21. 7. 2013, 16:39 avatar
4,
a ja že koho mi len pripomínaš?
Na Floride vyvádzal jeden podpaľač, roky zakladal požiare, škody nenormálneho rozsahu, dokonca tým pripravil o život aj niekoľko ľudí. Keď ho chytili, vysvitlo že sám je povolaním hasič. Prečo zakladal požiare? Aby ich chodil hasiť, aby bol docenený, potrpel si na dôležitosť vlastnej osoby; na otázku, že či si je vedomý, že pripravil o život niekoľko ľudí, odpovedal, že "ich chyba, nemali tam čo robiť". Bol smutný z toho, že jeho "dôležitosť" pri hasení požiarov bola potlačená.
Diagnóza: nebezpečný psychopat, ktorý si myslel, že je natoľko dôležitý, že bez neho by svet nemohol fungovať.
 


10.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 17:15 avatar
Nebezpecni ludia su prave taki, ako ty.. Vidia cepel "porezes sa", vidia ohen "vsetko zhori".... ale ked sa niekto poreze, alebo zacne horiet, tak len pobehuju ako splaseni a jedine, co im pracuje su usta....
Najlepsie, ked nic zle nieje na ociach, nech nas to potom aj zozerie. Ked si chora co robis? Tvaris sa, ze si zdrava???
Kratkozrakost, hysteria... daj sa dohromady konecne.


9.
označiť príspevok

Oleandra žena
   21. 7. 2013, 16:52 avatar
Dobra tema, skor chcel zurnalista expresivnymi prvkami vzpruzit citatelov, aby otvorili oci a nie poburit..

Je to vyborne napisane, co sa nas ale netyka tak neriesime. Nechceme vidiet, ze nam realne taketo cosi hrozi. Minule som sa rozpravala s jednym starostom obce a povedal mi, ze sa stahuje. Ze ma vystaveny novy dom v jednej vzdialenejsej obci, na moju otazku ci sa mu uz doma prestalo pacit mi odpovedal, ze uz teraz je to ciganska obec. Problemy s nimi caste kradeze a pod. tak to jednoducho zabalil a radsej odchadza. Ludia sa kvoli nim stahuju z obci, z rodneho kraja. Kvoli nim su nuteni odchadzat do neznama. Len ten to pochopi, ako sa ta romska mentalita zmenila, kto s nimi zije.

Je to problem, ktory narastol do takych rozmerov, ze uz to nepojde zmenit. Jedine ich utisit, zalepit usta ako sa aj vyssie pise, len aby boli spokojni..
Pretoze nespokojnost je aj na ich strane, nedostavaju pomoc a v takej miere, ako si narokuju, ako boli dlhe roky vedeni, oni len jednoducho CHCU.) a nechapu, preco to nedostavaju.

Aj tymi „murmi“ sme ich vyclenili od nas..Segregacne mury
i ked OPRAVNENE. Tam by celkom stacila iskra- impulz zopar dobromilov z nas, aby im pod ruskom pomoci nainfikovali do hlav zopar mudrych rad, tak mozno by este oni boli ti prví, ktorí by zasiahli..Teraz ich drzi na uzde este stale dost evidentný nepomer..(ktory sa ale stale zmensuje)
A majorita trpi. Pretoze nie je v ich silach zvratit tento problem, na to sme volili politikov, aby konali a riesili. Je to na ich pleciach a ak sa to nebude riesit, len nabalovat - vsetko sa moze stat.

Nemali by sme sa tvarit, ze nas sa to netýka..
Súhlasí RighteousFred


11.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 17:20 avatar
Aj ja pocuvam podobne pribehy. Neda sa s nimi.
Jedine mozne riesenie je sa o nich naozaj starat ako o male deti. Vytvorit zvlastny zbor ludi, ktori by pod ochranou v osadach vzdelavali, pomahali, ucili tych ludi existovat v sucasnych medziach spolocnosti.
A nie ze dobrovolnici, ale riadne a dobre plateni ludia, keby tato spolocnost len nehystercila pri problemoch, neobracala sa im priposrate chrbtom, ale realne by sa zapojila do odporu voci vlade, tak by sa mohla zozbierat vacsina, ale to len snivam, hnutie za priamu demokraciu na slovensku je uz davno, ale stale sa to nikam nepohlo.


15.
označiť príspevok

Oleandra žena
   21. 7. 2013, 17:37 avatar
Kusok si ma rozosmial ..ze starat sa o nich ako o male deti )
aj teraz vznikaju rozne komunitne centra, kde ich ucia varit, sit, pouzivat PC..Jedno take komunitne centrum bolo aj v blizkej obci pri nasom meste, ucili ich tam varit, boli tam aj sprchy, decka sa tam chodili kupat. kym mali financne prostriedky, chodili sa tam stravovat cele rodiny, ak sa minuli a trebalo platit uz zo svojho, tak stratili zaujem..A nakoniec to komunit. centrum vykradli..nic nove.
A E. unia im planuje pomoc nie skrz organizacie, ktore z toho neumerne tazia, ale tie fin. prostr. im chcu vrazit do ich osad..najskor zacnu s nejakou vystavbou bytov...ako inác??! nie, takto to zrejme nepojde..pretoze aj keby oni zacali byt konecne spokojni, tak nebudeme my. Ako ku tomu dojde, ze my ak chceme byty, pretoze potrebujeme normalne zit, tak sme nuteni sa zadlzit na cca 20-30 rokov a oni ich maju celkom zdarmo. Su azda iní lepsí obcania ako my? preco tie privilegia?? a pritom do statnej kasy nedavaju takmer nic..


19.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 17:48 avatar
Iste, nieje ziaden dovod, teda ak ich mame pokorne brat ako rovnopravnych, aby dostavali akekolvek vyhody. Uz v tomto bode nie len nasa vlada ale aj cela EU s nami pekne vyorieva. Ale ked si niekto na nich otvori usta rovno kesuje pokutu, ak si nejde sadnut za porusovanie ludskych prav. O tom pokoj, ale o to by ani neslo. Ak by malo tento problem vyriesit vystavanie obydli, budiz... ale to tento problem nevyriesi, ved to sa uz skusa davno a oni vzdy vsetko znicia, spalia, predaju a potom pytaju nove.
Problem nieje v tych ciganoch, oni su aki su, potrebuju pomoc, alebo ich treba nechat tak... problem je v nasej vrchnosti, kedy to bude konecne ludom jasne? To vlada doslova VYTVORILA tento problem, on tu pred tym nebol.
Dokedy sa budu ludia sanovat a vyhovarat sa na neviem co.. Vyhovorky na vladu niesu podla relevantne, su to len kecy v krcmach o tom, co ten slubil, co ten porusil, a ten je dorby a ten zly, ten to dokaze.. tomu este verim...
Kedy ludia uz dospeju a prestanu verit???
Politik je kreten, ktory sa do nicoho nevyzna, len do herectva a manipulacii. Je to spina.. ako Kalinak, ved to je vekslak z bratislavi, taky clovek za ktoreho by nikto pred casom nedal 5 korun, ale dostal sa do spravnej partie a peniaze uz porobili svoje... Taki ludia tu vladnu, mafiankovia, vekslaci, ochlastovia a fetaci, frajirkovia, ktory nikdy do nicoho poriadne nevideli a nicomu nerozumeli, len svojmu bruchu.
Nie cigani su problem, oni potrebuju len pomoc. To vlada je problem, vsetky co tu doposial boli a vsetky co tu nadalej za tychto podmienok budu. To vlade niet pomoci..


23.
označiť príspevok

Oleandra žena
   21. 7. 2013, 18:23 avatar
Ano, jedine vlada ma tu moc zmenit tuto situaciu. Lenze to by museli skutocne chciet..doposial len o tom hovoria..Stale ak pridu s nejakym novym riesenim, stale to vypali rovnako..minie sa ucinku.
Neviem, ale ja to skutocne nevidim ruzovo..

Romaci potrebuju nasu pomoc? V com?.. Mame im azda pomahat s adaptabilitou? Ak to oni nechcu, my nezmozeme nic..este s tymi malymi by sa dalo nieco robit, ale to by muselo prebiehat mimo ich komunity..jednoducho ich odrezat, pretrhnut väzby, zacat s vychovou, so vzdelanim, skulturnit ich. Ved si vezmi deti z dets. domovov, tí romaci su uz celkom iní..po niekolkych rokov by sme azda videli vysledok nasej prace. Kym sa budu vracat spat medzi svojich do spinavych osad medzi zdegenerovanych spolubyvajucich, k ziadnej zmene rozhodne nemoze dojst. Ale to by EU vyhodnotila ako diskriminaciu. .)takze takto mame celkom zviazane ruky.

myslis, ze nova vlada, ktora nastupi po tejto to nejako vyriesi? ..
obavam sa ze nie..uz 30 rokov sa tento problem riesi, v poslednom case to ale zacina vriet.
Doposial to drzi "pokrievka" no raz aj ta tlaku neodola..
Súhlasí RighteousFred


24.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 19:42 avatar
Nie, ja si praveze vobec nemyslim, ze pride nejaka ina vlada, ktora to bude robit spravne. Prave preto som za zrusenie vlady, parlamentu, nefunguje to. Ani nikde inde. Slovaci si mozno myslia, ze inde je to v poriadku, nieje... Chudoba sa siri vsade, a ak to niesu cigani, tak su to muslimovia, turci, arabi.. Nie len nasa vlada je biedna a vedie vlastnu krajinu do krachu ako ekonomickeho, tak socialneho. Ved aj take nemecko je zadlzene az po usi, len ma z coho mliet, pretoze predosle generacie ho dobre zaobstarali.. Ovsem straty, problemy, nepokoje su vsade a to s narastajucou tendenciu. Jasne, vzdy bolo nieco, ale toto je ine, je to globalne a k niecomu sa blizi, k niecomu velkemu. Preco to ludia nemaju zaujem zastavit nachapem. Ja som podpisal priamu demokraciu a cakam, kedy sa aj ostatni prebudia a zacnu konat. Kym nebude mat obcan moznost riadit a napravat, neurobi to za neho nikto, moze cakat na spasitela v obleku s cnostnym heslom.


26.
označiť príspevok

Oleandra žena
   22. 7. 2013, 11:16 avatar
mozno...vo Svajciarsku tento model funguje..
ktovie..i ked na druhej strane,kedze vidime ze toto co tu mame teraz je cista katastrofa, asi by trebalo radikalnu zmenu..Vynara sa mi len otazka, preco sa do toho nehrnu ine staty..?! a taktiez aj my, preco Slovensko o tomto zatial neuvazuje?!..


27.
označiť príspevok

RighteousFred
   22. 7. 2013, 11:26 avatar
Pretoze ludia su zahrnani hlupostami, media siria proppagandu, ktora cloveka demotivuje v presvedceni v sameho seba.
Ovsem ak by clovek nebol taky tlk, ale to je len z polovice, druha polovica predstavuje enormne vytazenie cloveka, aby mohol dostojne prezit a to je tiez dovod, preco nepremysla, nechce sa mu uz, ma toho dost, tak by videl, ze ti "experti" co rok vyhlasia, to na druhy neplati a ich diagnozy nevychadzaju uz z pravidla.
Lduia sa boja, ze by to nezvladli, ale zvladli.. tak isto, ako aj v tom svajciarsku, ci libyi.
Súhlasí Oleandra


14.
označiť príspevok

Chiara
   21. 7. 2013, 17:33 avatar
9,
Oleandra, problém s rómami, problém nad problém, s podtónom hororu /viď. téma) ten sa vyrieši tu na našom df? ako?
Si fakt myslíte že ľudia nečítajú aktuálne správy, nie sú informovaní, že sú ľahostajní, že sa nepodnikajú nejaké kroky aby tomu bolo inak?
Tak ako na df môžeme len sucho skonštatovať, že záhadne zmizlo z EU 200 milionov eur na pomoc našim romom" no kam ?
záhadne zmizla aj potravinová pomoc pre našich romov z EU,
Pán Fred, veľký vlastenec a zástanca ľudských práv, veľkej PRAVDY a SPRAVODLIVOSTI , by sa mohol, podujať túto kauzu vyriešiť,  
pomôcka: financie z EU SR dostalo na základe projektov, ale žiadne rómske projekty neexistujú! 


16.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 17:38 avatar
Ty si naozaj silno odrhnuta od reality.
Proste jedna zla osoba.


17.
označiť príspevok

Oleandra žena
   21. 7. 2013, 17:42 avatar
chiara, v posl. case som si ta celkom oblubia, ale teraz riesit strasne hluposti.- Neviem kto tu na Df je taky hlupak, aby sa nechal tak lahko zmanipulovat, jednou uvahou..
..a vidis, so mnou to absolutne nic nespravilo, kdze to uz daaavno viem.
tak nerob z komara somara, ak ta tema nebavi, tak naco si v nej .)
a este jedna poznamka, ved Fred to predsa nenapisal, tak nechápem tu tvoju aroganciu


12.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 17:28 avatar
Ovsem tu vyvstavaju aj dalsie palcive otazky.
Ak sa ti ludia nedokazu prisposobit, su odkazani naozaj len na pomoc a stalu podporu, pomom ako a preco ich mame brat rovnopravne? Ved sa diskriminuju sami, co s tym maju ostatni ludia?
Najhorsie na tom je, ze ti ludia neboli na tom az tak zle. Boli uz vo faze socializacie, ale za poslednych 20 rokov sa vratili opat k svojim tradicnym sposobom. Kedze v tomto systeme vlady v skutocnosti nezaujima, co sa v krajine deje, ako sa maju jej obcania atd. Ten clanok to naozaj perfekne vystihuje. Politici sa na problemoch len prizivuju, ale neriesia ich.
Volic caka na spasu a dostane coskoro obciansku vojnu, nech sa mu tato myslienka nepaci akokolvek chce. Ano, tu sa stavaju mury, ludia proti ludom. Ale niekto si mysli, ze je to len plany poplach. Nuz co, tak nech si mysli, vyckajme a uvidime co bude. Ale nech nikto nerozprava o ziadnej panike, ak je presvedceny, ze sa nic take nemoze stat, nech je kludny ako maca aj pri citani podobnych clankov.
Súhlasí Oleandra


13.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 17:30 avatar
Ak by niekto riadne studoval historiu, tak by vedel, ze diktatori sa nedostavali k moci len tak, tvorenim paniky. Ta panika tam vzdy uz bola a ti diktatori sa tej prilezitosti len ujali. Stoji to jasne aj v tom VYBORNOM CLANKU... len ludia by museli premyslat v klude a nepanikarit.
Súhlasí Oleandra


18.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 7. 2013, 17:45 avatar
Keď už je reč o cigánoch, v hlave mi už dlhšie vŕta jedna otázka. Nie je stav slovenských cigánov len obrazom slovenskej spoločnosti? Lebo mne sa zdá , že napr. českí cigáni sú akýsi inteligentnejší, rozumnejší a čistotnejší.(nehovorím o jednotlivcoch, myslím vo všeobecnosti). Alebo sa mýlim?


20.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 17:50 avatar
Obavam sa Slušný človek, ze zdanie klame.
Ziadna krajina sa samozrejme svojimi problemami nechvali.
zpravy.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


21.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 7. 2013, 17:52 avatar
zly link, pardon.
romove.radio.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Oleandra


22.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 7. 2013, 18:08 avatar
Tak sorry, asi to bol len môj dojem.
Súhlasí Oleandra


25.
označiť príspevok

lajošovkohut muž
   22. 7. 2013, 10:21 avatar
Nic nam neostava,pomoc od vlady necakajme.Kym sa ona spameta bude uz neskoro.Preto by sa mal rozumny clovek v kazdom pripade pripravit.
dobre uz bolo. 
Súhlasí RighteousFred
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:33,  http://diskusie.slovakforum.net/t381-topic
dnes, 03:12,  prosím vás, nejebte tomíqa *21 youtube.com/watch?v=cTuh7Sv0HPU
dnes, 02:32,  komunistickí demokrati *13*13*13
dnes, 02:15,  V roku 1989 dohnil zločinecký režim , I ja som bol ten čo stal na tribune i ja som bol ten...
dnes, 02:12,  Gabo predvolebnu si dal
dnes, 02:11,  Ked to tak necitiš nechoď
dnes, 02:08,  Zavládlo ticho . Nie že by sa niekto nevedel vyjadriť ale ego ano ego mu to nedovoluje
dnes, 01:30,  Ahoj Anina. Krasne si to napisala, ze ako dieta sme nasli Boha tak lahko, lebo nase srdce bolo...
dnes, 01:23,  Tublatanka - Loď do neznáma
dnes, 00:56,  Gabko takto https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I Děkuji Karel Kryl Stvořil Bůh,...
dnes, 00:41,  lieky
dnes, 00:39,  pozitívne, lebo ľudstvo je krehké ako bábiky
dnes, 00:35,  Anna K - Večírek za koncem - Live at Božkov Fest 2011, Kojetín
dnes, 00:32,  When I Look At You, Miley Cyrus Music Video - THE LAST SONG - Available on DVD & Blu-ray
dnes, 00:30,  milujte svojich nepriateľov a ochraňujte svojich blížnych
dnes, 00:25,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:24,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:22,  dobrú noc všetkým
dnes, 00:21,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:05,  50. ved si o tom zaloz topic :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kuj železo, pokiaľ je ešte horúce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(135 416 bytes in 0,537 seconds)