Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Začína kabaret

73
reakcií
1276
prečítaní
Tému 7. marca 2023, 19:36 založil havran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 12. 2021
12
17. 04. 2021
3
31. 10. 2020
48
02. 11. 2017
54
18. 12. 2019
24
14. 01. 2012
15
 
 


1.
označiť príspevok

havran
   7. 3. 2023, 19:36 avatar
Teším sa, že to vydrží až do konca septembra , aj keď to nebude zadarmo. No , ale žijeme iba raz . Pre tých čo pôjdu do neba : tam bude nuda, užívajte si teraz.


73.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2023, 22:16 avatar
A čo? KSS sa zúčastní kabaretu? Chcú účinkovať na politickej scéne? Porozprávaj nám o ich snahách. Zozbierajú po 1 € od členov, aby mali na volebnú kauciu?
Súhlasí Osvietený


2.
označiť príspevok

havran
   7. 3. 2023, 19:38 avatar
Ako vždy čakám na vaše reakcie , možno chápete o čom je téma .


3.
označiť príspevok

havran
   8. 3. 2023, 12:19 avatar
Takže je to otázka na ktorú nemáte odpoveď?


4.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 3. 2023, 22:14 avatar
   
nuda je to už s tebou havrane.
Stále ten istý postup.
Provokácie, "veľkodušné" výzvy a čakanie kto sa chytí na lep, aby si ty mohol zažiariť........
Odpoveď v prvom rade ako obyčajne nemáš ty.
Svedectvá o tom ako to bude v Nebi svedčia o úplnom opaku.
Nielenže ti zostane všetko duchovné a duševné ad naradenia do smrti, ale budeš nezávislý na hmote svojho večne poruchového a nenažraného tela, nebudeš obmedzovaný časom a nebudeš obmedzovaný vzdialenosťami.
Budeš si, ak sa dostaneš do Neba, so sebou niesť aj svoje svinstvá a všetci okolo ich budú vidieť - cítiť a pre teba to bude peklom, lebo nič nedokážeš skryť.
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

havran
   8. 3. 2023, 22:32 avatar
kntsz Tvoj omyl je hlbolký a nedokážeš pochopiť ako môže byť niekto tak iný mimo a tvojich predstáv, ktoré sa nezlučujú s tvojim životným stereotypom . Pravdou je, že so skôr predpokladal , že nevydrží Ondrík. Ale nemusíš sa obávať , lebo si v pohode a zo svojho tieňa si nevystúpil. Ver , že naozaj ma zaujíma názor iných ako vidia ten pohyb na politickej scéne dnešných dní a čo predpokladajú. Ty však sa potrebuješ navážať. To si naozaj taký mrzák , že sa nedokážeš odosobniť a vecne diskutovať? Tak dobrú noc.


6.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 3. 2023, 10:41 avatar
havran, ty si ale kus cudaka....a kedy si ty vlastne diskutoval?......ved ty si uplne vymeteny, das nejaku otazku a zo svojej strany to povazujes za diskusiu?....mozno mas nieco v hlave, ale to napis cudaku, ja neviem, co ti tam srotuje....
Súhlasí kntsz, Lemmy


9.
označiť príspevok

havran
   9. 3. 2023, 12:03 avatar
ondrej61 nebudem ti hovoriť , že si vymetený, aj keď nechápeš , že keď otváram tému na diskúsiu , tak tu otázku musím dať. Keď k tomu niečo máš, tak sa môžeš zapojiť , keď si magor /a vidím, že aj kntsz/tak budeš reagovať tvojim spôsobom , ktorý ti nebudem vysvetľovať , prečo je to spôsob hlúpy. To koľko mám dať vstupov a diskutovať sám so sebou? Ty asi očakávaš nejaký fejtón, ale to potom nie je diskúsia. Ach bože to naozaj nedokážete rozlíšiť a ste takí nevzdelaní? Potrebuješ sa len dehonestovať?


13.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 3. 2023, 14:49 avatar
havrane, ale ty nediskutujes ani ked ti clovek odpoveada....vymeteny si ty....
Dam priklad....ja ti odpoviem a ty
apises ze to nie je tak ako ja myslim.....ked sa ta ja opytam ako to potom je, neodpovies
...a nie je to len mne....si kus vymleteho byvaleho sudruha...
Súhlasí Lemmy, kntsz


8.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 3. 2023, 11:48 avatar
Pokúsim sa vyhnúť tvojmu štýlu reakcií a odpoviem ti aj keď s ohľadom na podobné moje odpovede na tvoje otázky boli kontraproduktívne.
Sociokultúrny vývoj nezastavíš aj keď sa nedajú vylúčiť pre významnú skupinu spoluobčanov kroky späť. Veľké percento týchto občanov je s ohľadom na minulosť logické a zákonité. Už som tuná označoval isté skupiny ľudí, ktoré budú vždy velebiť život za totáča ako lepší ako je dnes.
Sú to najmä: Ešte žijúci ľudia, ktorí za socializmu sa v zamestnaní len viezli, boli trpení, lebo ich nebolo možné vyhodiť (socializmus "nemal" nezamestnaných). V zamestnaní len klábosili, kávičkovali, fajčili a ostatní na nich museli robiť. Percento týchto ľudí odhadujem na 25%, ktorí po 89-tom boli logicky z roboty vyhodení. K ním treba priradiť aj súčasných mladých so zhodnou krvnou skupinou, ktorí sa nedokážu o seba postarať a myslia si, že to musia iní....... Typickým je tomasko......
Ďalších 25% sú takí ako ty t.j. nejakým spôsobom zviazaní s bývalým režimom + ich epigoni vychovávaní v tom duchu a velebiaci bývalý bolševícky režim, ktorý im buď priamo, alebo sprostredkovane poskytoval nezaslúžené výhody, ktoré stratili a dnes ich nemajú. Zostala len nostalgia a snažia sa o návrat.
Potom naše voľby závisia iba od volebnej účasti.
Keď je malá, tak vyhrávajú darebáci, lebo ich zjednocuje nevedomosť a neschopnosť sa o seba postarať.
Keď je účasť vysoká, tak vyhráva zdravé jadro demokracie.
Žiaľ je tuná ešte jedna zákonitosť a tou je rozmanitosť myslenia, inak demokraticky zmýšľajúcich, do ktorej sa mieša aj rozdielnosť v chápaní mravnosti. Potom tuná vzniká skupina ľudí, ktorí nemajú problém zradiť tých, čo ich do politiky vytiahli (M. Lollár, Krúpa, Kolíková, Valášek....)
Takže nejako takto budú vyzerať aj budúce voľby.
Podľa mňa však znovu bude mať navrch Matovič, ktorý jediný dokáže veci pomenovať jasnými a teda zákonite aj ostrými a tým aj konfliktnými slovami. Škoda že nemá v sebe zmysel pre diplomaciu a taktiku a ide ako sa vraví s bubnom na zajace.


11.
označiť príspevok

havran
   9. 3. 2023, 12:10 avatar
kntsz žiaľ , musím do mesta , ale to čo si napísal je prínos do témy a dá sa o tom diskutovať. Určite to neobídem.


12.
označiť príspevok

havran
   9. 3. 2023, 14:11 avatar
kntsz navrhujem , aby sme nerozoberali svoje štýly , ja sa pokúsim o to samé ako ty. Keď ti moja odpoveď nesedí , môžeš predsa vecne povedať a zdôvodniť prečo, nie však robiť osobné výpady na diskutéra. Socialnokultúrny vývoj ako hodnotíš a v čom vidíš jeho zvrátenie? HOVORíš O ľUĎOCH čO SA ZA SOCIALIZMU VIEZLI. Vieš porovnať jednotlivé odvetvia zo socializmu a obdobie za ostatných 30 rokov? Ak áno , tak to urob vecne. Nevyberaj čerešničky. Ja som to urobil už niekoľkokrát a viem veľmi jasne poukázať na čom stroskotal socializmus , ako projekt , ktorý nebol vlastne ani náš , ale implantovaný pod taktovkou víťaznej mocnosti v 2. svetovej vojne. Následky vojny bolo treba sanovať a asi to nebolo jednoduché . Vieš veľmi dobre prečo skrachoval maršalov plán. Každý občan bol za socializmu nejakým spôsobom zviazaný a nie každý mohol "za kopečy" to ti je dúfam jasné. Ekonomický rozvoj bol v RVHP poznačený následkami vojny a keď potrebuješ tak ti môžem vymenovať ako bol celý východ a ZSSR zasiahnutý a kto na tej vojne zarobil. Súhlasím s tebou , že Slováci ešte nezvládli ako demokraciu používať. Posledný odstavev tvojho vyjadrenia je vlastne ďaľší námet na diskúsiu. Budem rád , keď sa vyjadríš k tomu súčasnemu chaosu, ktorý je výsledkom tvrdého politického boja. Poviem ti niečo. Veľkú chybu robia tí , ktorí našu spoločnosť rozdeľujú , len preto , že maju iný názor. Len sa pozri čo to robí s našou politickou scénou , kde sa zjavujú ľudia tak rôznorodých názorov, že od polnoci platí , čo deň predtým bola hotová vec. Ako to vidíš?


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2023, 15:15 avatar
Havran: Súhlasím s tebou , že Slováci ešte nezvládli ako demokraciu používať.

Nie je to tak, demokraciu užívajú plným dúškom.


16.
označiť príspevok

havran
   9. 3. 2023, 18:40 avatar
Lemmy myslíš , že to je ten správny spôsob? Môže nám to hltanie uškodiť. Mamičky dávajú pozor na svoje mladé deti, aby im nezabehlo. Nemyslíš , že sme ešte nevyrástli z plienok?


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2023, 19:27 avatar
S demokraciou ľudia nemajú problém. To, že existuje niekto, kto žije v plienkach ako havran nič neznamená.


18.
označiť príspevok

havran
   9. 3. 2023, 21:26 avatar
Lemmy to naozaj tvrdíš pri plnom vedomí? SíCE O DEMOKRACII SA HOVORí Už DOSť DLHO no realita je iná. Ani tu na DF demokracia akosi neprekvití.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 3. 2023, 07:51 avatar
Havran, máš síce dar počítačového programu, ale skús napísať, aká je iná realita demokracie. Som zvedavý na tvoj názor.


24.
označiť príspevok

havran
   10. 3. 2023, 09:43 avatar
Lemmy nebudem tu teoretizovať o demokracii, to už beží taká diskúsia od dôb starého grécka. Ale v zásade je domokracia to , čo považuje väčšina spoločnosti za prijateľné a dobre pre jej spôsob života. Keď chceš začni si to rozmieňať na detaily , no je to asi cesta stále veľmi dlhá. Dá sa hovoriť o vývoji, fázach demokracie vo vzťahu k spoločenskému bytiu a vedomiu. Myslíš , že sa tu dokážeme baviť o demokracii odborne? To by asi bolo dobre založiť samostatnú tému a povedať si jej štruktúru. No myslím si , že to asi nemá nádej na nejakú dobrú debatu a isto sa to zvrhne. Však vieš , aj v krčme sú všetci demokrati pri prvom poháriku....


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 3. 2023, 11:40 avatar
Tak založ novú tému.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 3. 2023, 07:52 avatar
Trpíš omylom. DF.sk je súkromné fórum, takže tu neplatí demokracia.


22.
označiť príspevok

Scarlette žena
   10. 3. 2023, 08:51 avatar
21. ake nedemokraticke metody uplatnuje administrator?


23.
označiť príspevok

Scarlette žena
   10. 3. 2023, 08:52 avatar
... konkretne u teba .to ze vymazal tvoje nevhodne prispevky?


26.
označiť príspevok

havran
   10. 3. 2023, 09:57 avatar
Scarlette asi svoje rozhodnutia si nedáva potvrdiť refendom na DF?   bolo by to zaujímavé.


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 3. 2023, 11:39 avatar
Súkromné fórum nemá nič spoločné s demokraciou. Môže mať spoločné so slobodou slova, ale to nie je demokracia. Pletieš si 2 rôzne veci.


29.
označiť príspevok

Scarlette žena
   10. 3. 2023, 12:03 avatar
27. dobre, ale aky je rozdiel medzi totalitou a demokraciou na margo slobody slova . aha :-)


30.
označiť príspevok

havran
   10. 3. 2023, 12:18 avatar
Scarlette Budem rád , keď na tú otázku dáš svoj osobný názor , istotne Lemmyho potešíš , lebo je pripravený kultúrne sa v
takej téme prejaviť. Ináč tá tvoja otázka je namieste . Odpoveď je asi každému jasná , len bude problém s vyhodnotením obsahu týchto pojmov. Na tom sa láme i naša spoločnosť.


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 3. 2023, 12:26 avatar
V súkromnom fóre veľa záleží na vlastníkovi. Fotón zaviedol totalitu, keď maže príspevky i celé témy, ktoré mu vadia. Má na to právo, je to jeho fórum, súkromné. EnaXnaY nič nemaže, takže tam je sloboda slova úplne v poriadku. A s demokraciou to nemá nič spoločné!


32.
označiť príspevok

Scarlette žena
   10. 3. 2023, 13:11 avatar
31. doteraz som sa nedozvedela ake nedemokraticke metody konkretne foton uplatnuje
Súhlasí kntsz


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 3. 2023, 13:55 avatar
Veď sa ani nemôžeš dozvedieť, nakoľko Fotón nemá nič spoločné s demokraciou. U neho by demokracia mohla platiť len v prípade, že by rešpektoval názory väčšiny, a prípadne by dával hlasovať o príspevkoch, ktoré bežne odstraňuje, lenže on to nerobí, nepýta sa, jednoducho má len svoj názor, a názore väčšiny mu nezáleží.


25.
označiť príspevok

havran
   10. 3. 2023, 09:52 avatar
Lemmy asi to záleží od toho k tomu pristúpi majiteľ a v tom máš pravdu. No menežovať DF takým spôsobom , že presadzuje majiteľ svoje ego do obsahu diskúsie je kontraproduktívne a môže sa vytvoriť len diskriminačná atmosféra , alebo dokonca aj zanikne. TO Už ZáVISí OD SAMOTNéHO MAJITEľA , jeho inteligencie , očakávaní a cieľov.


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 3. 2023, 13:59 avatar
Je to Fotónové fórum, on vie, čo chce od fóra.


19.
označiť príspevok

havran
   9. 3. 2023, 21:29 avatar
Lemmy len , aby im nezabehlo , lebo si to ľahko môžu mýliť s liberálnym anarchizmom.


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 3. 2023, 14:13 avatar
Kedysi som sa zaujímal o anarchizmus, ale prešlo ma to, mne, ako dôchodcovi už anarchizmus nič nehovorí.


36.
označiť príspevok

kntsz muž
   11. 3. 2023, 12:50 avatar
Veľmi dôverne až bytostne poznám projektovú firmu o počte zamestnancov asi 500.
Najskorej v nej bol t.z.v. limitný systém, kde sa predom vypočítala čiastka za projekt a rozdelila na profesie.
Výsledok bol taký, že asi 30% ľudí extrémne makali a extrémne zarábali, ostatní a to aj pomocné prevádzky a ekonomický úsek zarábal pomenej.
Súdruhovia to však nemohli tak nechať, aby zodpovední, vedúci a hlavní projektanti zarábali veľa a dokonca námestníci s riaditeľom a celým ekonomickým mančaftom zarábali možno ani nie polovicu.
Nastúpil čas rovnostárstva a zastropovanie miezd. Zmenilo to hlavne to, že darebákom a ekonómom to dvihlo platy. My, keď sme nechceli, aby firma krachla, sme museli makať ďalej, ale za podstatne menej.
Vedúcim projektových skupín nasáčkovali nových absolventov, ale mzdový podiel zo zákazky sa nezvýšil. Ja ako VP a neskorej HP, som potom len behal s ceruzkou a škicoval koncepciu, čo nižší projektanti rozrábali a tým neschopným som dával šrafovať steny, alebo vyfarbovať plochy a robili nám kávu a aj tak boli v prestojoch. Dva krát som bol vo výpovedi, lebo som sa na to nemohol pozerať. Možností veľa nebolo a tak keď mi zodvihli plat a triedu som zostal. Nebudem písať ďalšie podrobnosti, je to na vydanie knihy. Skončilo to v 92-hom, kedy bola zhora firma po dvoch prepúšťaniach zrušená úplne nie preto, že by sme sa neuživili, ale preto že nám za prácu neplatili.
Výsledok:
Atelier o počte 48 ľudí bol nahradený cca 10 zodpovednými súkromnými projektantami bez straty na výkonoch, ktorý začali zarábať možno až 10x viacej ako vo firme a na ktorých bolo naviazaných možno ďalších 10-15 najschopnejších pomocných ľudí aj so samostatnými ekonómkami a plánografiou. Po nástupe počítačov po roku 2000 na ten istý výkon už stačilo možno 10 pomocných. Čiže realita – zo 48 pracovníkov sa stalo 20, ktorí produkovali viacej ako pôvodných 48 !!!
Samozrejme, že tými, ktorí stratili robotu sme boli opľúvaní a osočovaní, že sme sa na nich vykašľali a samozrejme sa z nich stali voliči populistických strán velebiaci socializmus.
V projektových firmách sa teda stav zamestnancov zredukoval o viacej ako polovicu a produktivita tých čo zostali sa ešte zvýšila.........
Ja som napisal, že 25% sa stalo zbytočných len preto, lebo viem, že boli aj zamestnania napr. pri pásovej výrobe, kde to až tak nekleslo, ale nástupom nových západných technológií iste nastala výrazná zmena aj tam.
Toto nemohlo prežiť a dnes sa nám to vracia vo voličoch smeru, hlasu a nacistov a nestačíme sa čudovať.
Je to však zákonitosť.
Teraz mám inú prácu – na ostatné ešte zareagujem.


37.
označiť príspevok

havran
   11. 3. 2023, 13:17 avatar
kntsz táto substitúcia pracovnej sily prebieha v dôsledku VTR v celom priereze spoločnosti a jej ekonomiky. Šikovneší z tých , čo sa stali zbytoční sa presunuli do nevýrobnej sféry v ktorej nachádzajú nové uplatnenie, ktoré pomenovať je dosť zložité a najmä ich potreba pre spoločnosť. Vznikajú rôzne subkultúry . Mnohí sa uplatnili ako podnikatelia, iní skrachovali. Ale to je život. Prosím ťa o akej ZÁKONITOSTI hovoríš? Zákonitosťou sú zmeny spoločenského bytia , ktoré sa postupne s určitým oneskorením premieta do spoločenského vedomia ľudí.


38.
označiť príspevok

havran
   11. 3. 2023, 13:24 avatar
kntsz mám pocit , akoby si našiel určitú skupinu ľudí , ktorí sú zákonite asociální. Vlastne prečo si vyčlenil tú skupinu ľudí? Je to ich prirodzený stav , ktorý nemá nič spoločné so sociálnymi otázkami ich postavenia?


39.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 3. 2023, 19:58 avatar
havran - 12, 37, 38 a iné -
Som presvedčený, že tvoje analýzy na čom stroskotal socializmus sú tie vaše komunistické a teda sú úplne mimo misu, lebo nedokážeš ako súčasť tej mašinérie myslieť do podstaty kriticky. Pohybuješ sa v kritike iba po povrchu, len aby si nemusel priznať, že socializmus – ten váš – ruský, bol v princípe omyl aj s celou diktatúrou proletariátu a s celým marx - leninizmom a všetkým čo ste do nás na školách v tomto smere hustili.
Zablokovali ste po vojne celé hospodárstvo a o kultúre ani nevravím.
Ako môže niečo napredovať, keď prvé čo ste presadzovali bola vedúca úloha strany a strana musí mať vždy pravdu ....atď.
Naštuduj si aspoň základné myšlienky K. R. Poppera, ktorého definícia pravdivého poznávania je celosvetovo vo vedeckých kruhoch uznaná.
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Aby si nemusel príliš rozmýšľať, lebo nie každý ho dokázal pochopiť, tak podstatou každého poznania je FALZIFIKÁCIA t.j. nie verifikácia.
Všetko o čom niekto aspoň prechodne povie, že je pravdou, tak to musí povedať tak, aby to bolo možné falzifikovať !!!
A čo ste urobili vy komunisti ??? Vy sta zakázali možnosť falzifikácie, t.j. vy ste museli mať vždy pravdu a ak vám niekto povedal, že ju nemáte, tak bol prenasledovaný a v 50-tych rokoch dokonca odvisol !!! Kam ste chceli dotiahnuť váš socializmus, keď jeho celý vývoj bol možný len podľa vašich zabednených hláv ???
Prečo to všetko krachlo??? Lebo tie najlepšie mozgy ste likvidovali od počiatku a to len preto, že sa vám nepchali do análov.
Maršalov plán neskrachoval, maršalov plán nám zakázali Rusi a vy ste ani nepípli. Keď do Ruska za vojny išli vlaky potravín a zbraní, tak Rusko neprotestovalo, ale keď nám chceli pomôcť po vojne s obnovou, tak to už nie – prečo?, aby nebodaj do totalitného Ruska a jeho novej sférou vplyvu nevstúpila demokracia bez cenzúry ?
Vy s vašimi na „komunizmus“ redukovanými hlavami ste chceli odstrániť následky vojny ???
A to ako? – tak, že ste najskorej ožobráčili tých čo mali niečo nagazdované a honosili ste sa, že to ste nagazdovali vy?
S plnou zodpovednosťou prehlasujem, že všetko dobré čo sa za vašej éry urobilo, bolo napriek vám, lebo ak by ste neblokovali rozum vašou diktatúrou, tak sme šli takou cestou ako napr. Anglicko, Švajčiarsko a nemuseli sme sa ešte dnes dusiť dezolátmi typu mecárovcov, smerákovcov a všetkých dementov na nich naviazaných a učiť sa 75 rokov po vojne demokracii – tej demokracii, ktorú sme tuná už mali pred vojnou t.j. pred príchodom vášho socializmu.
Aby si nepovedal, že z toho všetkého viním teba. To by som potom musel viniť aj moju nebohú svokru so zlatou hviezdou hrdinky socialistickej práce. Dával som za vinu jej a dávam aj tebe a dávam aj sebe, že svojou poctivou prácou sme len naťahovali agóniu socializmu, ktorý vôbec nemal ani začať. Moja svokra však na rozdiel od teba si hneď po 89-tom priznala, že to čo robila, robiť musela aj keď z toho bola nešťastná, lebo to nemohla robiť tak ako ju to naučila Baťovská škola, ktorá jej dala ako spomínala tvrdú, ale dobrú výchovu.
Už by si konečne mal priznať havran, že „socializmus“ bol od počiatku omyl a odstrihnúť sa od pupočnej šnúry ruského bolševíka.
Už som sa zase rozčúlil.
Končím, na skupinu poprepúšťaných, prípadne zákonitú skupinu dezolátov t.j. voličov smero-hlasu a nacistov zareagujem neskôr.
Súhlasí ondrej61


40.
označiť príspevok

havran
   12. 3. 2023, 22:19 avatar
kntsz - si asi fanatický blázon , ktorý nevie si zrovnať v hlave čo mu človek hovorí. PREčíTAJ SI , AKé Sú MOJE STANOVISKá a povedz v čom sa líšim s tvojími. Jewdiný rozdiel je v tom , že ja som sociálny demokrat. Problém je v tom , že každý lotor sa dnes vydáva za demokrata ako napríklad Hegerovci. Tak mi povedz , akí je to demokrat. Máte ľudi v paži a ich životná úroveň klesá zo dňa na deň, ale to máš aj ty v riti a budeš hovoriť o lúzroch , ktorým sa nechce pracovať? Po vojne bola chudoba a tí čo mali "nagazdované" žrali po nociach slaninu a robotníci pracovali za žobračenku. Ja si ako malý chlapec pamätám , ako mamka čakala na otca a hovorila mi akú mi navarí dobrú polievku , keď tata dostane výplatu. Kde je tvoja solidarita k ľoďom? Vo fabrikách pracovali ľudia aj pre teba , lebo taký bol režim , ale vy kuláci ste zatajovali svoje prebytky a neodvádzali kontigenty. Netáraj mi tu o ZSSR tak ako ja i väčšina Slovákov musela pracovať a nie sabotovať. Každý štát má svoje zákony, tak ako teraz a to čo sa deje dnes sa väčšine národa nepáči. Ty môžeš ísť lízať gule Matovičovi Ja nemusím ani Fica , ale chceš mi nahovoriť , že to je ten správny režim ?


43.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 3. 2023, 10:27 avatar
40-
len na rýchlo.
Havrane, my dvaja a náš pohľad na bývalý socializmus sa líšime a líši zásadne.
Zásadný rozdiel je v tom, že ty so svojimi názormi aj v poslednom príspevku potvrdzuješ, že tvoja sociálna demokracia je zlučiteľná s cenzúrou, klamstvami, korupciou a rozkrádaním, čím oblúkom okráda a likvidujete v prvom rade tých, ktorých by mala sociálna demokracia chrániť a hlavne preto musí klamať.
Ak nevidíš ten markantný rozdiel sociálneho správania minulých smeráckych vlád a terajšej vlády Matovičovej a Hegerovej, tak mi je ťa úprimne ľúto.
Naše hospodárstvo aj s pomocou ľuďom za maličkej krízy za Fica sa scvrklo na šrotovné.
Za terajších nevýdaných kríz z pandémie, z Ukrajinskej vojny aj s utečencami a s následnými krízami všetkých energií a z toho vyplývajúceho zdražovania, by pri vláde smeru znamenal rozklad štátu. Choď sa pozrieť do supermarketov - aká je tam kríza. Obchody preplnené a košíky narvané.
Ak je tuná a teraz nejaká vina Hegerovej vlády, tak je len v tom, že nedokáže čeliť masívnej propagande dotovanej finančnými skupinami čo tuná už 30 rokov rozkrádajú štát pod politickým krytím najskorej mecára a teraz smero-hlasu.
Tejto dezinformačnej vojne drukujú aj zainteresovaní novinári, alebo lepšie posraní novinári, lebo sú zamestnaní v médiách patriacich oligarchom.
Ty si neber do svojej komunistickej papule meno Hegera, ktorý nedokáže ukradnúť, lebo mu to jeho viera nedovoľuje ani kúsok toaleťáku z verejného hajzla.
Keď si nie schopný si seriózne pozrieť, ako je na tom Slovensko z krajín EU, za týchto kríz, ktoré táto vláda nespôsobila a
žerieš tie kydy z papúľ najskorumpovanejšej bandy aká tuná kedy bola, tak naozaj nie je o čom havrane.
Nachádzaš sa v inej civilizácii ako ja a znovu požijem slovo zákonitosť.
Ako môže človek degenerovaný názorom, že sociálne správanie sa môže fungovať ruka v ruke s korupciou, rozkrádaním a klamstvami a rozprávať pri tom že je sociálny demokrat?
To, čo si vyznával a vyznávaš ty, je civilizácia Ruského bolševíka a so skutočnou civilizáciou nemá nič spoločné.
Sorry.

P.S.: Ešte ti doporučujem si nebrať do papule mojich predkov. Jediné čo si môj dedo po vojne zadovážil bola jedna krava a 2 hektáre ornej pôdy, lebo sme boli aj so starými rodičmi ôsmi a 4 malé deti potrebovali mlieko. Hrdlačili na tom sami a nikoho nepotrebovali zamestnávať..........
Čo si ty schopný vypotiť....   


49.
označiť príspevok

havran
   13. 3. 2023, 19:25 avatar
kntsz ty jednoducho vidíš len tú svoju košeľu a na ostatných nemyslíš. Máš pár rokov menej ako ja a asi si nevnímal pri omastených zemiakoch so škvarkami a kyslom mlieku čo je ozajstný hlad. Ani nejdem s tebou rozoberať túto dobu. Mňa do tej party komunistov nemiešaj , asi to boli práve takí zapálení ako si ty teraz. No neuvedomuješ si , že národ treba zjednotiť a nie rozdeľovať. Toto som zastával i v 68. , lebo národ rozdelený kuľhá a vždy bude. Ja sa len zamýšľam komu to slúži, keď budene navzájom na seba štekať. Takých jčo len poštekujú a nehľadajú cesty zjednotenia je dosť , ale komu to slúž rozdeľovať a panovať, Vari potrebuješ nejakého Pol-pota? To je riešenie? Zamyslí sa chlapče a nečtekaj toľko. Kto vie kde si bol za socializmu zalezený a držal si hubu. Ja som si dovolil povedať také veci , že normálne za to i zatvárali. Prečo ma nezatvorli ? Musíš vedieť ako , kedy a komu...Ale ty to asi nepochopíš , nie to ten tvoj mrzák Ondrík.


51.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 3. 2023, 19:45 avatar
Havranko, komunistov si síce vraj vedel kritizovať, ale tuna a teraz nadávaš na kulakov ako ozajstný zaprisiahlý bolševik  
Súhlasí kntsz


62.
označiť príspevok

havran
   14. 3. 2023, 13:22 avatar
Nadja a to ako sa vyjadruje robotníkoch , ktorí pracovali do úmoru vo fabrikách za nízku mzdu a stavali na nohy mašu priemyselnú výrobu a on skrýval svoje produkty aby ich nemusel predávať za štétom stanovenú výkupnú cenu bolo v poriadku? Trochu sa zamyslí v ako stave bola naša krajina po vojne. Vidíš to veľmi čiernobiele, keď v nemalej miere škodili odporcovia nového režimu, sabotáže a pod..... Ja sa na veci pozerám trochu inakšie a beriem do úvahy veci v širokom sociálnam kontexte. Tebe to možno nič nehovorí a najmä , keď je Heger na čele demokratov a sľubuje demokraciu. Ty si však prototyp slovéka a nedivím sa ako reaguješ. Prvé a jedine je , že vidíš čo poviem KNTSZ , ale to nie je podstata. Vyjadrí sa k jeho obsahom. Je mi však jasné , že si vieš predstaviť ako mu berú bok slaniny ktorý si vychoval . No že žil v spoločnosti rovrátenej vojnou a bolo ju treba ekonomicky postaviť na nohy a ako sa to má urobiť o tom mlčíš dievčatko. Tu máš tému , skús to analyzovať ako na to?


52.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 3. 2023, 22:18 avatar
Aj som začal formovať reakciu na tvoje kydy, ale zmazal som to.
Si z inej civilizácie havrane, je to zbytočné.......
Nevieš o mne absolútne nič a aj keby som to rozpísal, tak nepochopíš.
Nemáš výbavu na to, aby si pochopil, že aj za vás existovali bez toho, aby ste to vedeli a aj teraz existujú ľudia čestní, pracovití a hlavne mravní - ak vôbec vieš, čo pojem mravnosť znamená.........


53.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 3. 2023, 22:28 avatar
Ale veď, prečo by mal poznať teba? To s tými kulakmi fakt prehnal. Stačí vedieť tú historiu, ako sa význam posúval od najbohatších k stredným vrstvám gazdov, napokon kulakmi boli triedni nepriatelia, a to s tým nedodávaním kontingentov - no kontingenty sa im zvyšovali, až kým neboli schopní ich dodržať, a potom k múru alebo do gulagu... pôda musela byť v kolchoze, a nie u gazdov... a ten hladomor, nuž komunisti potrebovali valuty, a tak obilie predávali na západ, preto boli ľudia hladní. Našťastie si vedeli pomocť v naturáliach...
Súhlasí kntsz


54.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 3. 2023, 23:15 avatar
To nebolo tak myslené.
Ja som reagoval na to ako sa o mne a mojej rodine rozpísal akoby nás poznal.
Vidím, že vtedajšiu dobu poznáš dosť dôverne.
Vieš ako to skončilo s tou dedovou (našou) kravou?
Bola to krava o ktorú sa dedo tak staral, že dávala cez 20 litrov mlieka denne.
Nakoniec ako píšeš, nám tú kravu zobrali a dedo sa chodil o ňu do družstevného kravína starať, lebo mu jej bolo ľúto ako tam s ňou zaobchádzali.......
Ále škoda reči, ako som napísal. Havran je iná civilizácia - ak vôbec sa dá hovoriť o civilizácii.
Súhlasí Nadja


55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 3. 2023, 23:24 avatar
Pamätám sa, ako bola babka proti vstupu do družstva, lebo jej bolo ľúto prísť o majetok, o kravu, o býka, o kozy, o sliepky, o prasa. Po čase zistila, že spravila dobre, nakoľko sa jej začalo žiť lepšie, keď len pracovala na JRD (na družstve). Netreba vidieť len negatíva. Ľudia po chudobe v 50. rokoch, to je aj za vlády KSČ, nakoniec zistili, že spoločným úsilím v JRD (Jednotnom roľníckom družstve) sa im počas socializmu žilo lepšie, predovšetkým ľahšie, menej starostí, a dobrý plat (na vtedajší čas).


59.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 3. 2023, 09:58 avatar
Lemmy, samozrejme, všetko má svoje pre a proti. Malorolník si nemohol dovoliť kúpiť traktor a pod., v poľnohospodárstve je robota každodenná a tvrdá. Zvieratko nepočká, ráno o tretej treba vstať, či sa ti chce či nie... a to si pamatám, ako do polnoci tancovačka, a so zlepenými očami už o tretej som makala v kravíne, našťastie iba 14 dní praxe...
No píšeš o tých, čo neboli proti vstupu do družstva... ale vieš, aký je pocit stáť na zemi svojich predkov, človek je zviazaný srdcom s pôdou, je to ako láska k vlasti - tú zem miluješ, nechceš ju zradiť
Velké, rodné,. širé lány, jak jste krásny na vše strany...  


61.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 3. 2023, 12:07 avatar
Píšeš zo znalosti veci, áno aj dedovi sa uľavilo aj keď nemal svoju kravičku a namiesto 2 hektárov poľa mu zostalo len 20 árov. Nebola kravička, ale jedno prasa do roka si vychovali, k tomu otcove zajace asi 15-20 ks. babkine sliepky a mne ako 13 ročnému chalanovi vyhovovalo, keď začali winnetuovky, že som lasom chytal prasa po dvore.
Reč však bola o inom.
Chcel som naznačiť, že keď sa človek stará o vlastné, tak sa stará do úmoru a lepšie.
Kravičky, ktoré v dedine skonfiškovali, išli s produkciou mlieka o 20-40% dolu a tak to začalo byť so všetkým.
Diletantizmus, stranícke rozhodovanie, dusenie tých čo boli lepší a hlavne komunisti First a v 89-tom sme sa prebrali z idylky ako rozvojová africká krajina......
Veď keď si odmyslím nemožnosť vycestovania na západ a do Juhoslávie len s lekárskymi potvrdeniami, odmyslím si preverovačky a zastropovanie pracovného t.j. aj platového postupu celej rodiny, keď si odmyslím, že nám šéfovali diletanti, ale hlavne, že straníci, keď si odmyslím. že naše vyššie platy išli na zakrývanie nezamestnanosti a organizačnej neschopnosti komunistov.......atď. tak sa nám vlastne žilo krásne. Vytvorili sme si partie, ktoré chodili na vysokohorskú turistiku v lete, lyžovačku v zime a zopár krát cez CKM - do Bulharska k moru, tak to bolo krásne a hlavne sme boli mladí.  


56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 3. 2023, 23:29 avatar
Kntsz, vieš o tom, že za rozvoja JRD neboli kravince (kravské lajná) na cestách po dedine? Lebo ľudia už nevyháňali na cestu svoje kravy, lebo ich doma nechovali.


41.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   13. 3. 2023, 07:01 avatar
montáž veľmi dobre si to napísal, ešte by som rozobral otázku motivácie....keďže všetko bolo spoločne a režim nedovoľovali nejaké nadpriemerne zárobky......


42.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   13. 3. 2023, 07:08 avatar
nie montáž ale kntsz  ten mobil si vymýšľa..


57.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 3. 2023, 23:30 avatar
Pozor! Spoločné to bolo len na oko. Aj za socializmu boli rozdiely. Majetok JRD bol iný než majetok nejakého štátneho podniku.
Súhlasí havran


7.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 3. 2023, 11:00 avatar
ondrej, nedal si havranovi súhlas omylom?
lebo táto reakcia (6) je v úplnom protiklade s tvojim súhlasom. Ak nie, tak by to chcelo dovysvetliť, lebo tomu nerozumiem.  
Súhlasí ondrej61


14.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 3. 2023, 14:57 avatar
Jarabak dostane o do mňa súhlas, ale len omylom....ak by napísal trebárs, že socializmus
aký sme mali, bola prachasprosta saskareň, aj cucflak by som mu dal   
Súhlasí kntsz


10.
označiť príspevok

havran
   9. 3. 2023, 12:06 avatar
kntsz neboj sa , aj keby sa pomýlil tak mu iste nepadne okolo krku . Na to sme tu už nejaký piatok a poznáme sa. Aj keď bolo by na čase sa trochu upokojiť.


44.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 3. 2023, 11:55 avatar
Už v r. 2010 predpovedal americký vedec ruského pôvodu Peter Turchin, že prichádza doba, ktorú možno momentálne badať aj na Slovensku, ale prebieha aj v USA, Anglicku, Polsku atď.
On predpovedal nástup D.Trumpa, brexit a spoločenské nepokoje. Jeho matematické analýzy ukázali, že je to spôsobené prebytkom (nadprodukciou) elít v zmysle boháčov a vzdelaných ľudí strednej vrstvy, ktorí majú pocit, že majú právo na spoločenské ocenenie, ale tých miest na slnku je príliš málo. Takže sa obracajú tam, kde to uplatnenie nájdu - k mafii, podvodom, zmenám politických strán, ktoré sa budú aj rozkladať a znova formovať tak, ako to vidíme na slovensku. Napr. ľavicový demokrat ide kandidovať za krajnú pravicu, a pod. Treba si všimnúť, že na Slovensku malo r. 1991 vš vzdelanie 300-tisíc ľudí a v roku 2021 už vyše milióna.


45.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 3. 2023, 12:02 avatar
Čiže, z toho vyplýva, že na vine nie je demokracia, ale nevyváženosť v spoločnosti, ktorá núti elity obracať sa ku konšpiráciam, aby mala šancu zaujať.


46.
označiť príspevok

attis
   13. 3. 2023, 12:48 avatar
45
Chaos a lúza ovládli svet.
Možno na to nájsť liek ?


74.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 3. 2023, 12:10 avatar
46-
možno sa to tak javí, avšak najskorej to musí ovládnuť človeka ako jednotlivca.
No a tam platí to, čo napísala Nadja v 47.
Je len dodám, že nielen školstvo, ale riadnu represiu ako proti zlodejom a vrahom....
Štát rieši dôsledky, ale každý zločin trestný podľa trestného zákona, predchádza zlo v mysliach jednotlivca.
Ak si vypočujete hocakú tlačovku smerákov, tak je v nich toľko zla v podobe klamstiev a polopravd, že už v tomto zárodku by mali z tlačovky všetci putovať do vyšetrovacej väzby.
Jedno klamstvo a polopravda plodí ďalšie v hlavách ľudí s rovnakou "krvnou skupinou" a reťazí sa to.
Je to zámerné konanie na vyvolávanie chaosu.
Takéto správanie sa mastí bruchá mládeži napr. ožratému vodičovi čo spôsobil vážne zranenia a predvčerom v telke vypotil vetu, že sa modlí, aby nás obsadili Rusi a urobili poriadok.  


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 3. 2023, 13:09 avatar
46/ Neovládli, ale chceli by ovládnuť, stále prebieha ten boj... a to prináša chaos.
Ako z toho von, no napadá mi napr. skvalitnenie školstva, aby sme nemali tisícky kvázivzdelaných, ktorí už vo svojich začiatkoch sa uchýlili k podvodom - zrejme nebudú mať problémy s podvodmi ani v budúcnosti, však...


48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 3. 2023, 15:40 avatar
Politika ovplyvňuje aj čestných ľudí. Pozorujem to na občianskom aktivistovi Tomášovi Šudíkovi, ktorý ako občiansky aktivista bol úspešný, ale ako poslanec NR SR sa už koriguje, aby sa vtesnal do politiky, ktorú robí OĽaNO. Som zvedavý, či prejde k Hegerovej strane Demokrati, alebo ostane verný Matovičovi.


50.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 3. 2023, 19:43 avatar
Politika je aj o kompromisoch, s radikálmi je vládnutie oveľa ťažšie


58.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 3. 2023, 23:32 avatar
Šudík nie je radikál, aj keď jeho zákaz klietkového chovu slepíc, kuriat, sa niekomu javí ako radikálny krok. Rovnako jeho zákaz držania psov na reťazí sa nejakému majiteľovi vidí radikálny, a nechce pripustiť, aby psa choval vo voľnom výbehu na dvore.


60.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 3. 2023, 10:00 avatar
Klietkový chov nemám rada ani ja, tie sliepky tam trpia, žerú sa navzájom, vajíčka kupujem zásadne z podstelky


63.
označiť príspevok

havran
   14. 3. 2023, 13:29 avatar
Lemmy čo vieš o tej rôznorodej partii Hegerových demokratov , alebo len očakávaš niečo iné ako od Matoviča?


64.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 3. 2023, 16:06 avatar
Neviem nič, ani to, či už sú registrovaní na ministerstve vnútra.


65.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 3. 2023, 18:17 avatar
Napíš ty cudaku, čo ty o tom vieš...debatis ako keď série s maľuje.....


67.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2023, 13:14 avatar
ondrej61 čudáku si asi naozaj len špecialista na sranie , tak maľuj.


68.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2023, 13:29 avatar
Havran, dobre si serieš do vlastnej témy. Ty si vlastne založil tému, lebo si sa nemohol vysrať. Teraz je ti už lepšie, uľavilo sa ti. Škoda, že nevieš seriózne reagovať vo vlastnej téme. Ukáž svoju múdrosť, a porozprávaj niečo o strane Demokrati. Ja som v 64. seriózne odpovedal. V podstate tvoja otázka v 63. je mimo, pretože ja som nič také nenaznačil, lebo som reagoval na nadju, ktorá spomenula radikálov, a tak som načrtol jedného poslanca, nič viac.
Súhlasí kntsz


70.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2023, 16:07 avatar
Lemmy prečítaj si Ondríkovú poznámku č.65 prečo by som ja mal riešiť jeho sranie , keď si tu ty?


72.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2023, 17:42 avatar
Je to tvoja téma, takže mne je to úplne jedno, že si do vlastnej témy serieš. Tvoj problém!


71.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   15. 3. 2023, 17:39 avatar
Jarabaku...dávaš otázky a zároveň neodpovedáš a nedebatis to je to ako keď série a maľuje ,myslím, že máš fakt poškodený mozog, viacerí ta na to upozorňujú a ty stále ideš ako prihamovany.....


66.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2023, 11:49 avatar
ondrej61 niem , že ty čudák tam nie si , lebo ty miluješ Matoviča .


69.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2023, 16:03 avatar
Lemmy je jedno , či reagujem vo vlastnej, alebo cudzej téme. Ide o obsah no a čo si preboha také múdre napísal. Vraj ani nevieš či sú už zaregistrovaní. No ten +- deň ma istotne nevzruší . KeĎ SA CHCEš BAVIť O SRANí na to tu máš Ondríka -65-, ale neser sa do mňa. Prečítaj si 63 , potozmášľaj a potom sa..... Ty sa fakt nedokážeš baviť zmysluplne? Jenoducho len hľadáš , ako by si sa "zaskvel" svojím "geniálnym ostrovtipom. Tak máš loptičku na svojej strane a odpálkuj.... 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:45,  Na Slovensku je to myslim len na lekarsky predpis...
dnes, 06:18,  to na bazos daj, tam to skor predas ako tu :)
dnes, 01:40,  v prípade záujmu ma kontaktujte. whatsapp :+420228884444 suzapetrov23@gmail.com
včera, 22:00,  A diskutovať o čom chceš?
včera, 21:58,  Fico je katolík, zrejme preto preto s tebou súhlasí Láska neláskavá.
včera, 21:28,  kiez by vyhrali radsej progresivci ....nech nesklada vladu ten čert Fico aj s tým druhým...
včera, 21:28,  ale ty to mas dost tazke...samych katolikov musis volit......nie je Heger v tych vasich...
včera, 21:12,  progresivci sa budu chciet spojit s kdh a oni im nedovolia bezbrehy liberalizmus zaviest na...
včera, 21:11,  kdh
včera, 20:55,  progresivci maju tiež dost hlasov...na jednej strane to je dobre....a možno aj vyhraju, ale zas...
včera, 20:51,  titi a ty ides koho voliť
včera, 20:50,  tak radsej matovica ako fica alebo mazureka, danka.....
včera, 20:48,  samozrejme.....už som presvedcil styroch, ktorí rezignovali a nechceli volit vobec....budu...
včera, 20:41,  ondrej, stale ides matovica volit ?
včera, 20:39,  Ono, stačí hovoriť: oddeliť zrno od pliev. Aspoň tak som si zvykol. Nemusí ísť o pšenicu.
včera, 20:35,  urcite nie...
včera, 20:31,  tomas je kukol
včera, 20:31,  dokonalý zbor sa tazko hlada....to je ako ked baba tuzi po princovi na bielom koni a skonci ako...
včera, 20:29,  všade je pšenica a kukol...ak vieš o čom hovorím
včera, 20:27,  inac tomas nebude nikde spokojny......
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Ak chceš nájsť tú pravú ženu, naprv buď tým pravým mužom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(189 755 bytes in 2,100 seconds)