Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vzťah Boh -človek.

180
reakcií
2894
prečítaní
Tému 29. novembra 2010, 11:50 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
05. 03. 2012
11
28. 03. 2015
27
25. 03. 2009
27
13. 06. 2009
48
20. 07. 2011
21
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 11:50 avatar
Vsetci viete , kto Boh je ..nebesky otec, vsevediaci , vseveduci- stvoritel. A viete aj kto je človek- tvor omylny , ale hlavne je jeho dielom, a teda deckom. Otec- Dieťa.
No tak nehc mi ktokolvek z ludí vysvetlí prečo hlada Boha? Prečo? vari male decko ma hladat svojho rodiča? Ma sa mu pchat do riti? Má mu púrinášať nejake obety? Ma mu pchat do huby svoju lasku? ..Alebo je povinnostou rodica toto robit?
Kde je Boh? Kde je ta Macocha z neba? To sa spytajte vsetcio co v neho veríte. Kedze o nom neviete ani fn, len to co dochovali nejake knihy, tak to vyzera , ze Zem je detsky domov...a ked sa niektorému z nas zjavi nebeský macosník, tak velka ziara a slava a bla, bla bla...a nic. Je povinnostou Otca, ci Materi sprevadzat a vychovavat svoje decko, ucit ho a milovat , davat mu jest. Dieta nedokaze ujst svojmu rodicovi neikam, hlavne takemu, tkroý je vsevediaci. Vari mne ak by usiel syn a som vsevediaci necham ho niekde skapínat alebo zit v biede? No tudle!!!
Veriaci ludia su zvratení v svojom chapaní, podla mna uz ani dieta nemoze verit tym kecom. Lebo Boh je ten, kto zavrhol ludí a nie ludia jeho. A nezasluzi si uctu, lebo dieta, tkoré je vychovavane svojimi rodicmi taketo nikdy neurobí, ak ho sami rodicia neprivedu k takemu postoju..., a nie este Vsevediaci nebesky Otec.
Z Boha by vam malo byt akurat tak spatne...a tí, ktorí zazili nieco s ním , kedy sa ku nemu doplazili draním svojich kolien a ziskali nieco, ani nepochopili, s kym maju tu cest natolko ich okuzlil svojím zjavom, ze ide o bytost, ktorá sa nestara o nikoho a uci cloveka totalnemu egoizmu. (alebo skor stojí otazka inac, bol to Boh?-ci macocha?)
Súhlasí Faith_No_More


43.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 11. 2010, 14:49 avatar
človek podvedomo ani nehľadá Boha ..človek hľadá pomoc zo svojej bezmocnosti, v trápení a bolestiach, toto sú príčiny stavu, kedy je ľudská duša "stratená a čaká že jediný, kto by mohol pomôcť je ON - Božia láska. .. či iní svätí ..často prosba k Panne Márii. Tak ich to učili, človek v tom vyrastal , má to zakorenené hlboko v sebe...generácie po generáciách .
Aj dospelému /nielen dieťaťu/ sa stane, ak sa ocitne v nebezpečnej situácii, že zakričí "mama"...nakoľko vtedy sa človek riadi inštinktom a vedie ho k tomu práve láska a viera v pomoc , ktorá sa hľadá u láskavej matky , alebo vo vidine Boha.


174.
označiť príspevok

bombardér300 muž
   4. 12. 2010, 18:02 avatar
Ľudia sú nerozumní, nelogickí a sebeckí – ale aj tak ich miluj! Ak robíš dobre, ľudia ťa obvinia zo sebeckých, zištných pohnútok – ale aj tak rob dobre. Ak si úspešný, získaš si falošných priateľov a skutočných nepriateľov – ale aj tak buď úspešný. Na dobro, ktoré konáš sa zajtra zabudne – ale aj tak rob dobro. Čestnosť a úprimnosť ťa urobia zraniteľným – ale aj tak buď čestný a úprimný. Čo si po celé roky budoval sa môže za jednu noc stratiť – ale aj tak buduj. Ľudia čo naozaj potrebujú pomoc ťa možno napadnú – ale tak pomáhaj. Daruj svetu to najlepšie čo máš a udrú ťa do tváre – ale aj tak daruj svetu to najlepšie čo máš.
Súhlasí FUSAKEL


175.
označiť príspevok

Faith_No_More
   4. 12. 2010, 18:04 avatar
...citát od Matky Terezy...celkom predvídavé...


44.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2010, 18:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 18:17 avatar
Ano Boh je zly, pretože ma má na salame a neda mi co potrebujem a este zato nic chce niečo odo mna?
Ale ja ti uznam , že Ježis Je syn Boží..ked chces priznám ti ze aj Lucifer je syn mojej kravy ,
Bohu na MNE nezaleží.
Este raz Bohu na MNE nezaleží...chapes vyznamu slov, ktoré som napísal??


55.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 11. 2010, 18:32 avatar
no ono keď sa na to nezúčastnene pozrieme, prídeme na jednu vec..že k Bohu sa ľudia utiekajú hlavne vtedy aj sa ocitnú v stave "neš potrebujú


63.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 11. 2010, 18:42 avatar
55/nejakým nedopatrením sa mi odoslal nedokončený príspevok ..tak ešte raz :
... keď sa na to nezúčastnene pozrieme, prídeme na jednu vec..že k Bohu sa ľudia utiekajú hlavne vtedy aj sa ocitnú v stave "nešťastia"..všimni, že tí, ktorí sú šťastní , Boha nepotrebujú, nežiadajú ho o pomoc , napr. sú neveriaci a aj veriaci ak sú šťastní, nepotrebujú vtedy Boha. Ani nemajú potrebu sa ním zaoberať..nič ich k tomu nenúti. Akí je teda rozdiel medzi veriacim a neveriacim..??? Prečo veriaci čakajú od Boha pomoc v nejakej podobe..prečo ? Neveriaci koho obviňuje zo svojho nešťastia ? ..Touto úvahou prichádzam na to, že Boh je skutočne len iluzórna predstava..napr. ak sa narodí postihnuté dieťa , veriaci začnú" Boh ich potrestal"..ale skutočná príčina je niekde inde..(to tu teraz nebudem rozoberať),..a aby šudia neboli ako ten vtip "muž sa modlí k Bohu "Bože daj aby som vyhral".. a Boh mu z hora zakričí "kúp si aspoň jeden tiket "..z toho vyplýva, že my sami si musíme vedieť pomôcť, pretože ani Pán Boh nám nepomôže...otrepané ale pravdivé.
Súhlasí Faith_No_More


161.
označiť príspevok

winry žena
   30. 11. 2010, 16:01 avatar
..a ja som asi opacna,prave v necase sa hanbim za seba, za to,kto som, ak som nieco pototo....ale radamudakujem...aj za krasny vyhlad, za hviezdy, za rozmarin....za usmev....za to, ze som tam, kde som...a dakovnou recousa odhlasujem, idem vooon...))


96.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2010, 19:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

Faith_No_More
   29. 11. 2010, 19:54 avatar
Prijímaš len nejaké slovo. Nevidíš Boha, nemôžeš sa mu pozrieť do tváre, ani očakávať nejakú online konverzáciu s Bohom. Len čítaš Bibliu a veríš .


101.
označiť príspevok

ruža
   29. 11. 2010, 20:49 avatar
skús zamyslieť a možno aspoň troška zmeníš názor ak si aspoň trošku chápavy
Príbeh pochybnosti
Začnime dvoma rozhovormi, ktoré boli veľmi podobné, no zároveň veľmi odlišné. Jeden bol medzi anjelom Gabrielom a postarším židovským kňazom Zachariášom. Ten druhý medzi anjelom Gabrielom a mladou nazaretskou ženou menom Mária.
Zachariáš a jeho žena Alžbeta boli obaja veľmi dobrí a čestní ľudia, ktorí boli verní Bohu. Zdalo sa, že sú spolu šťastní, až na jednu vec: nemali deti. Roky prosili Boha o dieťa, ale bezvýsledne.
No jedného dňa sa všetko zmenilo, keď Zachariáš práve konal službu v chráme. Zrazu sa mu zjavil anjel Gabriel. Gabriel videl, že Zachariáš je vyľakaný – kto by nebol? –, a tak mu povedal, že má dobrú novinu: „Neboj sa,“ povedal. „Lebo je vyslyšaná tvoja modlitba. Tvoja manželka Alžbeta ti porodí syna a ty mu dáš meno Ján. Budeš sa radovať a plesať a jeho narodenie poteší mnohých“ (Lk 1, 11 – 14).
Toto mala byť úžasná novina, no Zachariáš bol plný pochybností. Jednoducho nemohol uveriť, že so ženou počnú dieťa po takom dlhom čase. „Podľa čoho to poznám?“ pýtal sa. „Veď ja som starec a moja manželka je v pokročilom veku“ (Lk 1, 18).
Sklamaný jeho reakciou pripomína anjel Zachariášovi, kto je, a pokúša sa otvoriť mu oči: „Ja som Gabriel,“ hovorí. „Stojím pred Bohom... Ale onemieš a nebudeš môcť hovoriť až do dňa, keď sa toto stane, lebo si neuveril mojim slovám“ (Lk 1, 19 – 20).

Príbeh viery
Druhý rozhovor, medzi Gabrielom a Máriou, bol zložitejší. Ako Zachariáš aj Mária bola prekvapená, ba až zarazená. A znovu, kto by nebol? Tak ako Zachariáša Gabriel pobáda aj Máriu: „Neboj sa“ (Lk 1, 30).
Keď Gabriel vysvetlil, akú dôležitú úlohu má Mária zohrať v Božom pláne spásy, Mária odpovedá slovami, ktoré pripomínajú tie Zachariášove. „Ako sa to stane,“ pýta sa, „veď ja muža nepoznám?“ (Lk 1, 34) Gabriel vysvetľuje vec podrobnejšie a vtedy Mária odvetí: „Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova“ (1, 38). Mária bola schopná prijať Gabrielovo posolstvo oveľa ľahšie než Zachariáš.

Drahocenné „áno“
Nebolo by fér čakať, že Zachariáš pochopí Gabrielovo posolstvo, no anjel vycítil, že v jeho odpovedi je niečo viac než len nepochopenie. Zachariáš ako kňaz určite poznal dejiny svojho národa. Istotne poznal starší pár Abraháma a Sáru i to, ako Boh prisľúbil tejto dvojici – ktorá bola bezdetná –, že sa im narodí syn. Zachariáš iste vedel, že Sára o tom prisľúbení pochybovala, ba smiala sa na ňom. Prečo Zachariáš nepovedal: „Keď sa to stalo Abrahámovi a Sáre, prečo sa to nemôže stať Alžbete a mne?“
Teraz porovnajme Zachariáša a Máriu. Ako Zachariáš aj Mária sa dozvedela o Božom pláne. A tak ako Zachariáš aj ona bola zmätená. No Gabriel videl, že Mária sa pýta z pokornej túžby pochopiť, nie z neviery. Aj keď Márii nebolo úplne všetko jasné, Gabriel videl, že uverila Pánovi.
Máriino „áno“ bolo oveľa zložitejšie a riskantnejšie než Zachariášovo. Anjelovo posolstvo Zachariášovi hovorilo o narodení syna v manželskom zväzku, no v Máriinom prípade bolo o narodení syna mimo manželského zväzku. V prípade Zachariáša sa cena sústredila na čas, námahu a peniaze, ktoré bude starší pár stáť výchova dieťaťa. No v Máriinom prípade sa cena týkala celého jej života.
Mária stála pred voľbou, ktorá znamenala vzdať sa svojich snov a plánov. Možno cítila, že jej „áno“ mohlo priniesť koniec manželstva s Jozefom, spôsobiť napätie vo vzťahu k jej rodičom a otvoriť dvere k opovrhnutiu zo strany blížnych. Kto by uveril, že jej dieťa je „z Ducha“? Kto by asi tak uveril, že Mária zostala nepoškvrnená? Dôsledky toho rozhodnutia stáli Máriu všetko, čo jej bolo drahé. No aj tak povedala „áno“.


176.
označiť príspevok

FUSAKEL muž
   12. 12. 2010, 22:19 avatar
Hovori sa ze najviac nenavidime to co my sami robime. A odsudzujeme to u inych. Mas rad sam seba ranexil? Len tak si dat pauzu a trochu sa stisit, obcas to pomaha. Hladiet na veci bez predsudkov a veci zacnu do seba zapadat. A ked vydrzis trochu dlhsie, postupne sa dockas odpovedi.


177.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 12. 2010, 22:27 avatar
Veci nikdy uz zapadat nebudu svet je pred svojim krachom.
Fusakel miluj si svojho Boha, kolko chces, ale doprial by som ti Hospodina tak na chvilu, aby ta presla laska k Bohu.


178.
označiť príspevok

FUSAKEL muž
   12. 12. 2010, 22:43 avatar
Ked som pisal o skludneni sa, myslel som to na urovni jednotlivca, napriklad teba alebo mna, hocikoho. Proste si odmysliet alebo sa nejako vysporiadat s negativnymi zazitkami a problemami ktore formuju velku cast nasich nazorov. Nerad pouzivam klise, ale niekto tomu hovori aj 'nazriet sam do seba'. Vtedy uvidis ze mozes sam napravat veci a len a len vtedy mas sancu sa naozaj spoznat. Ver mi, funguje to. Zopakujem otazku; Mas rad sam seba ranexil? Vies mi odpovedat?
ps; tiez si myslim ze svet, minimalne ludsky system a 'civilizacia' to uz takto dlho nevydrzi a udeju sa minimalne veeeeeelke zmeny a budu sakramentsky boliet.


146.
označiť príspevok

ruwolf muž
   30. 11. 2010, 12:45 avatar
Samozrejme, že to bolo zlé, satanské, abo primitívne, nehodné boha.
Všemocný boh nepotrebuje robiť divadielka s ukrižovaním.


138.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   30. 11. 2010, 09:16 avatar
Vnimanie Boha rozumom prinasa otazly tohoto druhu. Pokrytci si vymyslia kopec dovodou, preco hladat Boha, za seba hovorim, neviem preco. Je to pocit, tusenie niecoho co ma pritahuje. Pchat sa do riti Bohu? Ved to nikto ani nerobi, ludia si prisposobuju Boha tak, ako im to vyhovuje alebo v ramci ich schopnosti tusit jeho existenciu a nim zadefinovany system, v ktorom zijeme.
Jasne, ze vieme malo. Nikto nevie a nerozumie Bohu. A to co tusime je len pramalo z toho co je Boh. Ak sa niekomu nieco zjavi, nie je to Boh, podla mna. Moze sa zan vydavat a oblbovat uspesne ci neuspesne.
Keby to bolo take jednoduche ako hovoris, myslis ze by Boh nehal Jezisa zomriet? Stanovil zakony podla ktoreho stvorenie funguje. Myslis, ze by ich zrusil koli jednej inkarnacii jemu najblizsieho? Smrt sama nie je nicim, len prechodom. Z nasho pohladu sa to zda desive, ale Boh strach nema. Je vsetkym len strachom nie.
Boh je ten ktori zavrhol ludi?! Nie je to skor naopak? Este aj teraz zadrziava ucinky spatnych vaziab a caka na co najviac pripravenych. Keby nas mal v pazi, uz by sme davno vsetci skapali a vyhynuli.
Tym ktori netusia je spatne, ale nie z Boha, ale z toho ze nevedia.
Boh okuzluje svojim zjavom?! Keby bolo take jednoduche zjaovvat sa Bohu tu na hmotnej urovni, tak by sme ho videli vsetci. Alebo o tom pochybujes? To co sa komu zjavuje iste nie je Boh...


140.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 11. 2010, 09:30 avatar
Muz z marsu, ja som konkretne napadol v tejto teme, prave ten vyklad Boha , ako Otca a syna, kde Boh na svoje decka kasle..dovod ti nemusim asi písat, ze je snad dost velkou hlupostou nabadat deti, aby hladali svojho Otca, o to skor, ze ich Otec je Bohom a teda ma iste vlastnosti, ktoré mu umoznuju svoje deti lokalizovat okamzite. ALe nerobí to a ked sa snad za tisicrocie niekomu aj podari na Boha narazit, tak ten osobne ti povedal , ze je to cele uplne inac.
Este ma napada jedno prirovnanie, ktoré by snad slo akceptovat..a to, ze sme podobní dietatu kdesi v maternici a teda k Bohu -Otcovi sa nedostanes, pokial sa nenarodís, co moze byt fyzicka smrt. Jeho prítomnost mozes cítit, tak, ako ju citi babo, ked je ruka jeho otca na brusku mamy, ale to je asi vsetko.. a predcasne sa narodit , ti enda ziadnu cestu k Bohu, ale cestu k zatrateniu, lebo zahynies. Teda netreba hladat to, comu neutecies a co je pravom kazdeho, ked nastane spravny cas.


143.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   30. 11. 2010, 12:31 avatar
Ved som si aj myslel, ze to takto myslis. Reku budem hrat tvoju hru...
Súhlasí ranexil


181.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 12. 2013, 10:01 avatar
muz z marsu
opustene dieta fantaziruje o svojom otcovi, ci mame....takze toto by som ludom prepacil, ked si Boha utvaraju na svoj obraz.
Pokial veria ze je ich stvoritelom, ale jeho niet, tak si ho i tak idealizuju, kedze v mysli ho podvedome vidia v dobrom svetle a hladaju dovody, preco sa na nich vykaslal, ktore i tak skresluju a davaju za pravdu tomu, tko by sa mal hanbit.
Taki sme.


2.
označiť príspevok

marska
   29. 11. 2010, 11:54 avatar
hmm, Boh by sa o nás mal starať bez nároku na odmenu, ktorú mu mi môžme milo oplatiť, že ho na staré kolená nedáme do starobinca alebo sa mu postaráme aspoň o pekný pohreb...


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 12:28 avatar
marska sak presne o tom to celé je. Vsevediaceho Boha, ktroý ti je otec mas hladat ty co si slepý jak patron? To uz co je za sprostost?


7.
označiť príspevok

marska
   29. 11. 2010, 12:31 avatar
skôr sa mi páči tá časť o riťolezectve...

pretože povedzme, že tento náš Otec je nám neznámy a len mamke posiela alimenty


20.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 12:54 avatar
A mamka je taka cupka, ze si kupuje zato pre seba veci a decko enchava v jeho tupej nevedomosti..poprípade mu predhodí nejaku tu bibliu, ze precitaj si o svojom tatkovi, aky je uzasny..


3.
označiť príspevok

dorota
   29. 11. 2010, 11:55 avatar
ja sa o boha nestaram
Súhlasí postoy-lea


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 12:27 avatar
dorota takyto anzor ma vobec nezaujíma, radsej mlc, jak ked mas vypotit trapno-vtipnu frazu, ktorej rozumies len ty sama.


32.
označiť príspevok

dorota
   29. 11. 2010, 13:09 avatar
pragmaticky pristup? bude ako chces.


46.
označiť príspevok

postoy-lea
   29. 11. 2010, 18:19 avatar
Exil ty nebudes urcovat kto sa vyjadri, kedy sa vyjadri a k comu sa vyjadri.


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 18:21 avatar
jedine ze by sa stal adminom diskusneho fora ))
Súhlasí postoy-lea


48.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 18:23 avatar
Samozrejme vyhoviem ti . NEBUDEM uRCOVAT KTO SA KEDY VYJADRI A KTO NIE.
Ale Lea ty sa nevyjadruj- je to moja tema, a nerad citam tvoje nazory kedze ta neznasam.


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 18:23 avatar
... a hadka sa zacala ))


50.
označiť príspevok

postoy-lea
   29. 11. 2010, 18:24 avatar
Ty si reakcny typ clovek a tvoje kompulzie sa prejavuju v kazdom prispevku.
--
PS: Ja sa vyjadrim do tej temy, vtedy a tak ako sama uznam za vhodne.


141.
označiť príspevok

marska
   30. 11. 2010, 11:29 avatar
tak keď si už vošla do tejto témy, tak čo keby si zareagovala k téme a nie zase trepala blbosti?

nechceš si na to založiť vlastnú tému? napr Postoy-lea - pindanie 1 (potom 2, 3 etc)

P.S.: áno, útočím a je mi fuk
Súhlasí Faith_No_More


51.
označiť príspevok

Faith_No_More
   29. 11. 2010, 18:27 avatar
aj ja nerada čítam mnohé reakčné "názory. No zase, reálne tu nikoho nestopneš, ak sa rozbehne, zaspamuje ti tému do bezvedomia, človek má asi jedinú šancu, ako sa vyhýbať hádkam-ignore.


52.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 18:28 avatar
Faith no More, jedina ak by ma bavilo vytacat ju Co myslís baví mato?  


53.
označiť príspevok

Faith_No_More
   29. 11. 2010, 18:31 avatar
Do troch reakcií   Veď uvidíme, kde sa dotočíte dneska   


59.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 18:36 avatar
Nie ta žena- Lea, mi pomohla v schopnosti prijimat hlupost a vnímat ju a naucit sa emocionalne na to nereagovat. resp..davat si emocie, hocijake , a skusam..uchylne , ale funny .
A fakt tri su este funny , ale styri uz nudia.


60.
označiť príspevok

Faith_No_More
   29. 11. 2010, 18:38 avatar
Dobrý postoj, každý nás môže niečomu naučiť, ak sme dostatočne vnímaví. A kým len nudí, tak dobre.


6.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 11. 2010, 12:31 avatar
ja praveze neviem presne co je boh myslim si.


8.
označiť príspevok

marska
   29. 11. 2010, 12:33 avatar
podľa mňa si to práve vystihol - myšlienka 


11.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 11. 2010, 12:35 avatar
ak si to niekto osvoji je to jeho plne pravo.
Ja proste neviem. Mam nejake indicie aj o moznej existencii niecoho, co by sa mozno dalo oznacit ako boh, ale v skutocnosti si nemozem byt isty. Ludska mysel dokaze nemozne


12.
označiť príspevok

marska
   29. 11. 2010, 12:36 avatar
a čo tak Nehybný hýbateľ? to znie aspoň pekne 


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 12:49 avatar
marska , presne si rpedviedol klasiku- alibizmus v tom, ez Boh ak nie je ten spravny otecko tak postaci ze je aspon myslienka...ale aspon je.., ze ?


18.
označiť príspevok

marska
   29. 11. 2010, 12:52 avatar
nie, myšlienka, pre mňa to znamená, že je vymyslený, teda nie je 
Súhlasí Sinara


24.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 12:56 avatar
Marska on nie je vymyslený, len nas ma v p...


9.
označiť príspevok

rains
   29. 11. 2010, 12:34 avatar
vari kto sa od koho odklonil? on od vas, alebo vy od neho?


10.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 11. 2010, 12:34 avatar
nemas spravny plan v hlave a nepoznas svoj povod,ten ti tam ostane aj vtedy,ked sa pocas zivota stanes dusevne ci inak chorym..akesi posolstvo a ani vymyvanie mozgov ti nepodari ten spravny plan odstranit,aj ked ti ho moze nacas otupit akakolvek choroba,ale po case sa vratis naspat k svojmu povodu a planu,pre ktory tu si..
a nac sa o to staras a preco ten tvoj dovod existencie nedava spavat ? sa ti nepaci alebo ti nevyhovuje tvoja vnutorna "kniha" ? strany ti moze ktokolvek pocmarat,ale ta "macocha ti ich svojimi slzami zmyje,aby si znova bol tym,co ti je dane este pred narodenim..mozno slachticom,mozno bezdomovcom,mozno dietatom,mozno si tu preto,aby si trpel,pretoze to tak ona chcela,kvoli svojmu synovi,aby sa ucil na tom,aky je primitivizmus nebezpecny a sa nim nikdy nestal..


13.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 11. 2010, 12:46 avatar
a ak si niekto mysli,ze je tu na Zemi kvoli laske,je na omyle,je to klam ,aby si pre vyssiu hierarchiu dokazal,ako sa da lahko rozum zmanipulovat pre ucely dane manipulatorom..aj ludia to uz robia,ovladaju ti vedomie,ale ten plan v tvojej hlave je zakodovany skor,nez sa k tvojim myslienkam dopracuje ktokolvek ..clovek sa hra na Boha a on sa za rohom z toho iba vysmieva..


15.
označiť príspevok

marska
   29. 11. 2010, 12:50 avatar
kvôli láske 
rovnako tu môžem byť kvôli blatu alebo čerešňovému lízatku...


16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 12:51 avatar
ja som tu koli spanku ))
Súhlasí marska


17.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 12:51 avatar
Clovek sa ma pravo hrat na Boha, tak ako sa detio hraju na svojich rodicov!! - alebo Boh nie ej ziaden nas stvoritel a je to eln podradny uzurpator moci nad duchovnom a to by tým padom vysvetlovalo uplne vsetko aj to jeho odporne spravanie sa k ludom.


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 12:53 avatar
zovseobecnujes...


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 12:55 avatar
Netrep, Boh je vseobecny.


22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 12:56 avatar
poznam ludi ktori s nim maju dobry vztah... preto som povedal ze nezovseobecnuj...
Súhlasí postoy-lea


26.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 12:58 avatar
No tak je to este jednoduchsie. Nie kazdy bol stvorený Bohom.


27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 12:59 avatar
hej... niektorych nas stvorili rodicia...


29.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 13:03 avatar
Presne je najubohejsie, ak sa ti decko da k jehovistom a teba - rodica zavrhnea vyvísi nad teba niekoho, kto neskutocne miluje, ale ked moze necha ta ukrizovat, aby sa mali najodpornejsí hriesnici na kom oprat za svoje nehanebnosti.
No vies si to rpedstavit, co je najohavnejsie zlo?


30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 13:06 avatar
no ale odpovedz si na otazku> preco clovek da prednost imaginarnemu priatelovi pred skutocnym? a jednym z cinitelov mozu byt aj ti ludia z mesa a kosti... co si nenasiel v nich, hladas niekde inde... u toho ktory ta vraj neskutocne a nekonecne miluje... no kto by nechcel mat takeho priatela?...


33.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 13:09 avatar
Ano Boh je dobra vec pre tých, tkorých vlastní zavrhli, uskodili ublízili znicili, zapredali..mozes si sem dosadit co len chces. Diabol ti da more zla, aby posluzil Bohu tym, ze zavrhnes vlastnych a zacnes uctievat nieco co je len podstrcenym svetlom. A mozno ta len zozerie .


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 13:11 avatar
Boh je dobry pre tych co ho chcu a vidia dobreho... je zly pre tych co ho chcu a vidia zleho... nic komplikovane na tom nie je... je to v vzdy o subjektivnom pohlade...


23.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 11. 2010, 12:56 avatar
vsetko tu slape presne podla hodiniek..aj hospodarska kriza..na nas sa ucia synovia "boha",ako nesmu sa navzajom k sebe sa spravat a nech si vazia svoj povod..oni sa neovladaju a nie su manipulatormi svojej a ani inej vyssej rasy,ale maju moc nim byt,ale len preto aby sa ucili na nas ,ako by to u nich po case vyzeralo..


25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 12:57 avatar
zoo


28.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 11. 2010, 13:03 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=AAz8Pk7RWr4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

vsetko ovladaju..aj hudbu..  a ze anjeli..


31.
označiť príspevok

maya...
   29. 11. 2010, 13:08 avatar
ranexil, Ze Zem je detský domov, to je pekná metafora. Ale nepravdivá. Neviem, prečo by sa Boh mal starať o každého z nás. Sa starajme sami o seba, nie? Tak potom, aj keď by sme niečo vykonali v rozpore s 10-imi prikázaniami, mal by nás zakaždým potrestať. A robí to? Nie! Ale to už ti zrejme až tak nevadí.
Súhlasí postoy-lea


35.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 13:12 avatar
To níe je Boh to je Hospodin, kto dal 10 prikazaní a dal ich svojmu narodu a nie slovanom, nie madarom, ani anglanom. Hospodin Bol boh Abrahama a Izaka, co necitas bibliu? Je to detsky domov a Hospodin mu sefuje a sprava sa neosobne a ma vsetkych an salame, hlavne nech posluchaju a sluzia jeho vyvolencom.
Maya kasli an tuto temu , lebo sa prídem s tebou pohadat osobne. 


36.
označiť príspevok

maya...
   29. 11. 2010, 13:15 avatar
Príď sa pohádať osobne, už sa teším  . Tak keď ho ako svojho Boha totálne neuznávaš, prečo ťa serie? A kto špeciálne je Bohom pre Slovanov a Maďarov? A kto sú jeho vyvolenci?
Súhlasí postoy-lea


38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 13:17 avatar
podla najnovsich prieskumov je to fico a orban


37.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 11. 2010, 13:17 avatar
presne ranexil,zidia su ti vyvoleni synovia,bo su nosicom kodu,vdaka ktoremu sa tu ucia spravnym sposobom na nas a ty aa ni nikto iny to nezmeni..


41.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 13:33 avatar
salbea ty si myslís ze nejaký Visnu je menejcenny Boh nez Hospodin? Sme indoeuropania .


42.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 11. 2010, 13:47 avatar
ranexil vies co ? najsvatejsia pravda je ta,ze uz fakt nicomu nerozumiem a nic neviem,aj ked som si myslela,zeby som mohla nieco poznat a tak som sa aj spravala a vraj tym mohlo byt aj moje zmyslove vnimanie na urovni cloveka,ale ja som zial tupa,ze az..
ja som lienka..tralala
a ze sme vraj indoeuropania..hm nic na tom sa nemeni,ze uz naozaj nic neviem a neviem preco sme vlastne nimi ? ..


39.
označiť príspevok

maya...
   29. 11. 2010, 13:19 avatar
to inak tiež nie je celkom presné, lebo aj s tými balalajkami zo Starého zákona to nie je celkom tak, ako sa píše v Biblii. Veľa židovskí nomádi odkukali od iných nomádov, s ktorými sa stretli pri spoločnom ohni dakde v púšti. Dobrým príkladom je príbeh o Noemovej arche a potope.


40.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 11. 2010, 13:26 avatar
hm tak potom neviem,preco ma tato doba nuti a cele krestanstvo vazit si toho Boha..zo strachu ?
Alah asi nie je Boh,on je asi iba taky do poctu,ako aj ostatni tu predosli Bohovia,jedine ,zeby ani jeden z nich nemal pravdu a sa na nas iba jednoduchi mimozemstania ucia a mys me ich studovna..inac neviem,bo om uz na psychiatriu nielen z Biblie,ale aj z df..


54.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 18:31 avatar
... A zase tu máme nespokojného Ranyho s Bohom! Odmietam tvrdenie, že Boh je Otec...prejavuje sa predsa v živote dvojpohlavne: Aj ako Otec, ale aj ako Mama! A tu sme trafili klinec pohlavičke....tvoj postoj k ženám: rešpekt? nadradenosť? Vieš, mám taký silný dojem z toho, čo sme tu na fóre pokecali, že tvoj problém nie je Boh - otec, ale Boh -matka. A ako sa to prakticky prejavuje? V neschopnosti prijímať, poznávať, radovať sa z darov Boha a ďakovať za ne! A ešte sa to prejavuje v arogantom popieraní Jeho Zákona. Prijať fakt, že keď poruším zákon, príde trest musí jednoducho každý, či sa mu Zákon páči, alebo nie! Ak tento fakt neprijme, neznamená, že sa zbaví zodpovednosti za svoje činy. Zákon stvorila zvrchovaná myseľ...nie preto, aby teba trestala. Stvorila ho preto, aby vesmír fungoval dobre a spravodlivo. Rozpoznať zákon nestačí, treba sa ním riadiť a rešpektovať ho - teda PRIJAŤ!
Súhlasí postoy-lea


57.
označiť príspevok

Faith_No_More
   29. 11. 2010, 18:35 avatar
To len ranexil by mohol vypátrať, z čoho v jeho vnútri pramení ten negatívny postoj k Bohu. Ale on je s tým svojím postojom dosť osamotený, veď veriaci Boha zväčša milujú, ateisti považujú za výplod fantázie.
Súhlasí piskotka


62.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 18:42 avatar
...veriaci sa vo svojich modlidbách k nemu utiekajú...Ranexil ho obviňuje.
Súhlasí Faith_No_More


65.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 18:47 avatar
A co amm byt pokrytecký pes? Mam dakovat niekomu , kto nieco stvorí a potom sa nato vyserie? Pohodí to na nejakej planete a zmoze sa davat iba nejake prikazy a zakazy a zmizne si do neba? A zaco? Ak by sme boli jeho sme v nebi , nie? Dokonca stvoril Adama, a Evu a vyhodil ich z domu a este ich preklial? Ktorý otec , alebo mix otca- matky to spraví? Takeho niet. Potom posle svojho dalsieho syna a necha ho zabit ludmi, a urobí to pre ludí? Ja si osobne len myslím, ze nech sa ho radsej kazdy chrani, lebo ktovie aj co am vymyslené pre nejakeho nestastníka, o ktorom zistí, ze je skutocne jeho.
Kruci to fakt nevnímate co citate v tej knihe nazvanej biblia, alebo hned zostanete prifetení?


66.
označiť príspevok

Faith_No_More
   29. 11. 2010, 18:50 avatar
ranexil, to story v Biblii je ozaj absurdné. Ale potom je už lepšie v Boha vôbec neveriť, než ho ustavične preklínať a obviňovať.


86.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 19:26 avatar
Faith no more, nesuvisí viera iba s nadejou? Viere je len prejav iluzorneho priania u ludí. Clovek moze stretnut Boha, dokonca sa moze ním stat, alebo moze zazit prejavy , ktroé vystihuju tie slova o tzv. bozej prítomnosti. Ludia, tkroí to preziju sa zmenia, vnímaju svoju existenciu inac..zacnu zvycajne plodit svoje bludy vlastné ich schopnosti chapat co sa s nimi stalo. Ludia nepoznaju šírku a hlbku svojhgo vlastneho vnutorneho sveta, v podstate su len o tele a bdelom vnímaní, ktoré im sprostredkuva ich telesnost. Takze netusia co sa skryva v ich vnutornom rozmere. Nedá sa prekliat to co je transcendentalne hmote aj duchovnu, neda sa to zasiahnut...zasiahnut sa daju len tí, ktorí su branami prechodu na tento svet..ako rozpravkovo písem, heh. Kaslat nato. Boh je ina forma existencie nez si to vieme predstavit a nevystihuje to nic..ani nejake vozy a kece do enba, ani nic. V podstate moje cele zhnusenie je zhnusenie z toho ze som veril blbeckom, ktorí nieco zazili a zmylili somara a komara.
Súhlasí Faith_No_More


67.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 18:52 avatar
...tak dobre. A odteraz už len konkrétne: Za čo ho obviňuješ?  Za to, že ti dal slobodnú vôľu? (Mám na mysli to vyhnanie z raja.)


69.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 18:59 avatar
Zato ze je to klamarsky pes.


70.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 19:01 avatar
...a ty si uplakaný chlapček, len pochovať... 


71.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 19:04 avatar
Nie som uplakany, som nasraný pretoze som rpemarnil vela casu nad tym, aby som zistil, pravdu, ze jeho nikdy nezaujimalo ani jeho dielo, ani clovek..jeho zaujíma jedina vec a to je on sam.


73.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 19:07 avatar
...sedíš pod stromom, ktorý je plný šťavnatého ovocia, a ty si nasratý, že Boh k stromu nepribalil rebrík?  Načo máš rozum?


82.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 19:19 avatar
Ja nesedím pod stromom, ja som strom.


83.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 19:21 avatar
...sa nehádaj furt! 


95.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 19:40 avatar
Vela kvant by ta to stalo, aby si ma pochopila a potom presvedcila..
Súhlasí Faith_No_More


72.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 19:04 avatar
...teda akože pomojkať, nie pochovať do hrobu! 


77.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 19:11 avatar
Cierna vdova 


99.
označiť príspevok

winry žena
   29. 11. 2010, 20:39 avatar
to nie On...ale jeho prvy anjel, ktory sa odmietol poklonit cloveku...vraj
..a to, ze sa Eva napila nie je prekliatim....spoznala tuzbu a Adam ju nechcel stratit....vraj
nevzdam sa Boha...nikdy, nikdy, nikdy...nevzal mi nic, dal mi vela...nie je pre mna vzdy lahke chapat...ale ten druhy tu ma prilis vela poskokov...nie, nebudem mu davat dovod na radost...len nerobit chyby...naplnit nadobu musim....tym sa ho nakoniec zbavim..mozno...
...aj moja dcera sa na mna pozera casto nechapavo, sklamane...a mna to boli, ale ustupit nemozem vzdy...a On tiez nemoze...tie zakony proste su...naveky..viem,
a neviem...aky omyl to je...neviem nic...len co sa stane ak skonci ten vek, nad ktorym vladne jeden z nich... co bude so stvorenim, preco..?...musim si najst odpovede....ale aj ked zisitm, ze zijem v sieti utkanej Nim, nech...casu mam dost pre pochopenie...


100.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 20:45 avatar
win.. kasli na image... pocuvaj smed )) svoju dceru... ))


102.
označiť príspevok

winry žena
   29. 11. 2010, 20:51 avatar
..ale moja dcera zacina vyhladavat najjednoduchsie cesty...nechcem, aby sa nechala kupovat...vsak je bytost, nie vec...medzi nami je mala priepast...nechcem ju zvacsit, no nemozem jej dat vsetko, co chce...vsak ju to zabije..:(((


104.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 20:53 avatar
co ak klucom k hadanke je prave ta priepast? preco by tam nejaka priepast vobec mala existovat?
Súhlasí Faith_No_More


105.
označiť príspevok

winry žena
   29. 11. 2010, 20:58 avatar
..nie je to az take strasne, ale citit to...nechape moje nie, aj ked ma klame,ze ano...a proste ta puberta je strasna vec..))


106.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 21:00 avatar
vecny kolobeh... )) moja byvala mi minule povedala ze az teraz chape ake to mala jej mama s nou tazke )) a to ma dcerka este len 2 rocky )))


56.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 18:33 avatar
Petrana ja som neprestupil Zakon mojho Boha.


58.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 18:36 avatar
...dobre, kontruješ, čakala som to...Tak naopak: napíš zopár skutočností, za ktoré ďakuješ Bohu: 


61.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 18:39 avatar
Jedine zaco sa mu da podakovat je to( ak je teda stvoritel i ked taky co nas zavrhol) , ze stvoril nieco , co neskor dalo v prícinno- naslednom pokracovaní zopar skvelych ludí, ktorí robia zivot lepsim. Ale neviem ci si zasluzi zato dakovat, naozaj neviem, lebo ani to nie je jeho zasluha, ale tych ludí samych.


64.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 18:44 avatar
Jeho zásluha je, že ti tých ľudí poslal do života. Tak ďakuj ďalej... 


68.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 18:54 avatar
Nie je to jeho zasluha ale MOJA!!!a tych ludí samych, ze su na podobnej vlnovej dlzke co do myslenia a sposobu uvazovania. Ved velmi dobre poznas princípy v nas samych o tom, ako pritahujeme to co sme sami, tak ma nebalamut. On mi posle do zivota , akurat niekoho , ako poslal Jobopvi- svojmu milacikovi, ze uzi si Satana Job..hehe..za tvoju lasku.
Súhlasí Faith_No_More


74.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 19:09 avatar
...nié, protiklady sa priťahujú...my, anjelske ženy vždy "vyfasujeme" dákeho čerta na prevýchovu! 
Súhlasí postoy-lea


75.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 19:10 avatar
je to vzajomne )


76.
označiť príspevok

piskotka žena
   29. 11. 2010, 19:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 19:11 avatar
potrebujes prevychovat? ))


79.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 19:14 avatar
...a čo ty si anjelská žena? 


85.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 19:22 avatar
nikdy nevies Petrana nikdy nevies ))
Súhlasí postoy-lea, piskotka


80.
označiť príspevok

piskotka žena
   29. 11. 2010, 19:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 19:16 avatar
...neverím!
Súhlasí Faith_No_More


84.
označiť príspevok

piskotka žena
   29. 11. 2010, 19:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 19:26 avatar
to by si sa cudovala piskotka ))


89.
označiť príspevok

piskotka žena
   29. 11. 2010, 19:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 19:29 avatar
tak to idem s tebou )) nech im kus pokazim statistiku )))


91.
označiť príspevok

piskotka žena
   29. 11. 2010, 19:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 19:32 avatar
a nezabudni pocukrovat praskovym cukrom )) mlieko? na zurku? maj rozuma )) bereme nejaky zivotabudic )) ta neprideme na party s prazdnymi rukami )) by nas vysmiali ze mlieko )) pfehhh ))
Súhlasí Faith_No_More, piskotka


93.
označiť príspevok

piskotka žena
   29. 11. 2010, 19:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 19:40 avatar
navrhujem bryndzu a halusky )) naj vedia co je dobre )) a zakysanku k tomu ))) ja by som ho barz nehneval bo este nas z tej party vyzenu ))) a potom de pojdeme? )))


98.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2010, 20:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 20:52 avatar
Ano nepochopil som Joba a ani nemam v umysle ho pochopit. Spas svoju dusu a o moju sa nestaraj, sak sam si ma tusim preklial, takze ta mamv p.
Súhlasí Faith_No_More


110.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2010, 21:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.111.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 21:25 avatar
kto chce bit, palicu si najde...


112.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 21:25 avatar
Job mi nie je sympaticky, podla mna si nezasluzil vratit nic. Mne sa skor protiví ta metoda. Ale o nu tu nejde. Viem co bolo príbehom ukazane, ako Boh vznikne ludí vychovavat a za vieru odmenovat. Ja v príbehu vidím uplne nieco ine..Bohu neislo o Joba. Job mu perfektne posluzil, aby ukazal Satanovi cosi co tym sledoval. Odvtedy sa Satan do bohacov nemontuje.


135.
označiť príspevok

veriaci muž
   30. 11. 2010, 04:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.139.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 11. 2010, 09:24 avatar
Dakujem Veriaci!! Ani nevies ako si ma potesil!!    
Moje odpovede su originalne...vies v com je aj tvoja chyba, že to co si mi ty vylozil o Jobovi, niekto povedal uz pred vyse tisíc rokmi, ako vyklad a odvtedy vsetci tvrdia to iste, akoby sa bali mysliet!! Preto si aj ty člen stada, ktoré poslusne bliaka vyklady kohosi , kto nieco vylozil a mal nejake postavenie v cirkvi- odvtedy sa bojíte pozriet na vec z druhej , tretej desiatej strany a len opakujete vyklady kohosi, kto nepoznal nic, akurat sviecku v prítmí. Bojíte sa , ale nie je to strach z bOha, je to strach z autorít, ktoré nasledujete, je to strach z premyslania, ktorý mate. Ani si si nevsimol v tvojej "osvietenosti" , že si eln jeden z dalsich hovoriace len to iste co povedal ktosi, kto pouzil jemu vlastnym sposobom svoj rozum.-
Súhlasí Faith_No_More


156.
označiť príspevok

veriaci muž
   30. 11. 2010, 15:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.157.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 11. 2010, 15:10 avatar
Kazdy hraje cast skladacky, to ze nemas pochopenie pre moju cast je vacsmi tvoj problem, ako moj, pretoze ja cast tvojej skladacky chapem. A inac dakujem za upozornenia, ktorých sa mi od teba dostalo, ked ta budu sudit zato, ze si neorbil co si mal prihovorím sa za teba, lebo to na teba príde.


158.
označiť príspevok

veriaci muž
   30. 11. 2010, 15:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.163.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 11. 2010, 17:36 avatar
To co robím je len nazor, názor na to iste co ty vidís iba cierno bielo- ja ani neviem snad nicotne? je neicotna farba? mozno nejaka piehladna..


164.
označiť príspevok

veriaci muž
   30. 11. 2010, 17:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.165.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 11. 2010, 22:37 avatar
veriaci..Mozem prezentovat aj nazor zla z tvojho uhlu pohladu sluzit zvodcovi sveta..nie? Je na ludoch cos i vyberu, alebo natom, ako dokazete sta sluzobníci boží tolerovat take obludy .. Na jednej strane sa kdesi píse, ze Boj krestanov nie je proti telu a krvi, al eproti mocnostiam a na strane druhej napadate prave telesnych za ich anzory, tkoré im podstrkuje (ako aj ty verís) Satan. Mna naozaj zaujíma, ako ianc chces zakrocit ked nezabijes telo, skade sa zruda ozyva , telo z ktoreho si zruda urobila domov? A ked zabijes tak si este horsi nez ten , kto sa ruha, elbo telo znicis a tym aj cloveka, ale demon unikne, jemu neuskodís.
Vysvetli mi konkretne , ako chces zakrocit trebars prit nasepkavacovi, tkroý pouziva ludi ako hlasné truby svojich vecí? ..


166.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 11. 2010, 22:39 avatar
a este rpeostatnych bavím sa s veriacim v terminologii, ktorej rozumie on, ale aj ja, aj ekd vy mozno nei, tak necitajte comu nerozumiete..., alebo nekomentujte.


169.
označiť príspevok

veriaci muž
   1. 12. 2010, 06:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.123.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2010, 22:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.125.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 22:09 avatar
Znovuzrodeny krestan by mal navstivit psychiatra, pretoze mat imaginarneho kamarata je cudne.


126.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 22:16 avatar
Biblia od zaciatku do konca same somariny   A zopar Jezisovych slohnutych mudrosti  
Súhlasí ruwolf


127.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2010, 22:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.128.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 22:26 avatar
No neviem teraz ci myslime na to iste. Ale ano boh je ale uplne vsetko. Cize aj zvieratka, hmyz a ostatne zive bytosti. Myslis si, ze zvieratko musi prijat boha do svojho srdca ?


129.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 22:29 avatar
Ludia netusia o co ide. Ked sam vyjdes z tela a pritom sa spoznas ze si tou energiou tak zistís ze vsetkymi si ale oni su len prízrakmi. Normalne ti to pripada ako tiene...akoby sme vsetci boli tienmi. Takže ja neviem o com stale vsetci kvakaju.


130.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 22:44 avatar
Ludia, su zatial najodpornejsie bytosti na tejto planete. Ale je to vtipne, ze potom ked sa staneme naspat energiou tak jak keby sa nic nestalo a mame sa zas radi.  


131.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 11. 2010, 22:46 avatar
Nešťastie, ako vedia byť "odporní", tak vedia byť aj nádherní ))


132.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 22:52 avatar
Nadherni su len ako babatka, ked nemozu este nic zabit, mucit, zotrocit, znivocit. Len si ziju prirodzeny zivot napapaju sa, pospia si spravia potrebu a koniec  


133.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 11. 2010, 23:03 avatar
Rovnako vedia aj ľúbiť, pomáhať, obetovať sa a tvoriť, chrániť... ))


134.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 23:59 avatar
Nie to nie je o tom..


136.
označiť príspevok

veriaci muž
   30. 11. 2010, 04:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.137.
označiť príspevok

fajer
   30. 11. 2010, 07:13 avatar
boha stvoril človek,na to máme dôkazy,ale že boh stvoril človeka,na to niet ani jeden...


145.
označiť príspevok

ruwolf muž
   30. 11. 2010, 12:41 avatar
Na takú sprostosť si jak prišiel?
(Videl si napísané? Vieš, aké všelijaké sprostosti sú popísané a žiadna z nich nie je pravdou?)


148.
označiť príspevok

ether muž
   30. 11. 2010, 12:56 avatar
"Ľudia si o bohoch myslia, že sa rodia, že majú odev, hlas a postavu ako oni."
21 B 14 (z Klementa) - Xenofanes z Kolofónu

"Keby voly, kone alebo levy mali ruky alebo mohli nimi maľovať a tvoriť diela ako ľudia, kone by vytvorili podoby bohov podobné koňom a voly podobné volom a ich telá by urobili takými, akú samy majú postavu."
21 B 15 (z Klementa) - Xenofanes z Kolofónu

"Etiópčania si predstavujú svojich bohov čiernych a s tupým nosom, naproti tomu Trákovia modrookých a červenovlasých."
21 B 16 (z Klementa) - Xenofanes z Kolofónu

zaujímalo by ma, keď sme na obraz Boží, tak Boh je dúhový (vzhľadom na rasy)?
Súhlasí ruwolf


149.
označiť príspevok

ruwolf muž
   30. 11. 2010, 13:02 avatar
"Ak by trojuholníky mali boha, dali by mu 3 strany."
-- Charles de Montesquieu
Súhlasí ether


150.
označiť príspevok

rains
   30. 11. 2010, 13:06 avatar
egyptania mali bohov s hlavou sokola, sakala a inych zvierat a presto nemali egyptania take gebule  


151.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 11. 2010, 13:09 avatar
Poznali Bohov ako zosobnenia skupinovych dusí, boli ovela dalej v chapaní istych vecí.


152.
označiť príspevok

ether muž
   30. 11. 2010, 13:10 avatar
gebuľa je najmenej, mrkni na postavy... 
Súhlasí ruwolf


153.
označiť príspevok

rains
   30. 11. 2010, 13:14 avatar
azetekovia mali boha podobe jaruara, alebo papagara Ara..a ten nemal ruky ale kridla..mali azetekovia (aspon niektori) kridla miesto ruk?


154.
označiť príspevok

rains
   30. 11. 2010, 13:14 avatar
jaguara pifitam.


155.
označiť príspevok

ether muž
   30. 11. 2010, 13:17 avatar
trošku smiešne, keďže výroky sú vrámci európskej kultúry,

ale aj ten vták alebo jaguár, nie je to jedno? prečo nie napríklad kameň, kvapka, hovno? to len tak náhodne, čo som zbadal ako vnúknutie, tak to je boh

a teda vieš, čo si vlastne tvojimi reakciami podporil? presne to, čo je naša pointa, Boh nemusí byť nevyhnutne na ľudský obraz (resp. naopak)


162.
označiť príspevok

Faith_No_More
   30. 11. 2010, 16:22 avatar
Hľadali súvislosti medzi určitými vlastnosťami a charakteristikami zvierat a tak prišli k tým svojim zobrazeniam bohov.


180.
označiť príspevok

FUSAKEL muž
   12. 12. 2010, 23:02 avatar
Vsetko sa vyvija.... aj poznanie Boha.... volakedy bolo primitivne, teraz vidime ze Boh musi byt predsa ovela komplexnejsi. Nakoniec tato diskusia je tiez o tom ze /niektori/ sa tu snazime prist na to a vymienat si svoje predstavy. A vobec, preco by mal mat Boh muzsky rod? Ved je to duch, nie?


88.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2010, 19:27 avatar


107.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 21:09 avatar
Boha nehladaj mimo seba ale v sebe.
Súhlasí piskotka, clear1, Petrana


108.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 21:11 avatar
Potom zistis, ze "boh" sa o teba stara a dava ti vsetko co potrebujes.


109.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 21:17 avatar
na ved hladam, hladam... a nic ))) kua )) sere ma to... ja som asi nekompletny v tomto smere... budem sa reklamovat ))


113.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 21:40 avatar
Boh ta ma rad   a dovolim si tvrdit, ze ma rad kazdeho  
Súhlasí Petrana


114.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 21:42 avatar
vysvetli to ranexilovi ))


115.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 21:44 avatar
Vsak jemu je to adresovane   a ked bude chciet mu to vysvetlim ale myslim si, ze to pochopi rychlo  


116.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 21:46 avatar
staci pouzit vhodne donucovacie prostriedky ))


118.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 21:49 avatar
Hehe no aj to by zabralo len ako dlho by mu to vydrzalo.  


119.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 21:51 avatar
treba ho nechat pod neustalym tlakom ) kazdy raz povoli...


117.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 21:48 avatar
Ja si myslím, ze pecenu kravu , an oltari ma radsej.


120.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 21:51 avatar
Ja skor, ze tu zivu pecena krava by mu bola akurat tak na K....  


121.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2010, 21:57 avatar
Nejak mam asi dnes na p. naladu. Ale iste prislovie hovorí, ze ten kto obetuje Bohu cokolvek co zabil je podobny cloveku ktorý zabije matke diata a ponukne jej ho ako dar. Ale ako je zname...Hospodin rad hovadzie na roznych zapalnych obetiach, aj obeta cloveka sa mu zapacila..obeta jeho vlastneho..tek potom komu tu jebe?


122.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2010, 22:00 avatar
si pre-anal-yzovany ))


124.
označiť príspevok

crossover muž
   29. 11. 2010, 22:04 avatar
To bol len clovek debilny, co robil pokus omyl obetoval co mu prislo pod paprcu a ak to malo nahodou uspech tak si myslel, ze to je potrebne. Tak vzniklo obetovanie. 2 moznost bytosti inej planety, ktore pocitili moc a zacali zneuzivat cloveka. Nie je nic lahsie ako natarat, ze dokazem robit zazraky ludom, ktori nepoznaju pokrocilu techniku. To su bohovia, ktori by si priali nieco take odveci.


179.
označiť príspevok

FUSAKEL muž
   12. 12. 2010, 22:46 avatar
to s tym prislovim a prirovnanim je dobre, suhlasim.


142.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 11. 2010, 12:17 avatar
Je nanajvýš sprosté od človeka, ak sa domnieva, že existuje akykolvek čin, či skutok,slov-čokolvek, ktorým by mohol ovplyvniť Boha v pohlade na neho sameho a na tom aký súd už Boh nad ním vyriekol, skor nez vobec kedy existoval.!!!!!!!!!
Evidentne su ludia hlupi a vobec nevedia s kým maju čo dočinenia, keď spomínaju slovo Boh- alebo existenciu, ktorá vyznamovo zodpoveda tomuto pojmu.(a ked ma chcete utvrdit o svojej sprostostia neznalosti, tak mi dalej kecajte tie nezmysli o tom, co Boh chce ,alebo nechce)


144.
označiť príspevok

fajer
   30. 11. 2010, 12:38 avatar
ľudia sú fakt hlúpy,ak sa témou boh ,vôbec zaoberajú....


147.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 11. 2010, 12:45 avatar
Fajer je treba sa tym zapodievat, lebo je to rozsirený fenomen..a mnoho ludi sa vdaka tomu prizivuje a mohli by radsej robit nieco comu by rozumeli lepsie.
Súhlasí Petrana


170.
označiť príspevok

Petrana žena
   1. 12. 2010, 17:48 avatar
...no, a kto tu furt trepe o Bohu, teda okrem mňa a Fajera? Inak, medzi nami: fenomén=jav vedomia! 


171.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 12. 2010, 17:51 avatar
Dobre kozy petrana, co tym bozskeho sledujes? 


172.
označiť príspevok

Petrana žena
   1. 12. 2010, 17:52 avatar
...snažím sa vystihnúť podstatu... 


173.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 12. 2010, 17:54 avatar
Ale nesnazis, teba len bavi podnecovat mysle bujacikov A mas z toho nejaky plezier . 


167.
označiť príspevok

crossover muž
   30. 11. 2010, 23:46 avatar
Ranexil definuj si Boha. Potom prides na to, ze Boh nemoze byt bytostou. Bohom si ty sam ako aj vsetko v tomto vesmire. A pokial niekde Box existuje a je mu to vsetko jedno tak nam moze byt tiez ukradnuty, a ako povedal fajer netreba sa nim vobec zaoberat.


168.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 11. 2010, 23:58 avatar
Pravdep. si ho spatne definujem, teda ze nezodpoveda realite, hehe..prílis to asi prehanam s jeho valstnostami..okej asi ho treba mat takeho ako zvysok sveta dedo z bradou..


159.
označiť príspevok

pollio
   30. 11. 2010, 15:39 avatar
Boh je pre ľudí dokonalosť a pravda, doma ani v obchode také čosi nenájdu. Také danosti nikto z ľudí mať nebude, takže v tomto ohľade na teba boh naozaj kašle... nie si sám.


160.
označiť príspevok

winry žena
   30. 11. 2010, 15:57 avatar
..pre mna je domovom....citit domov je uzasne...a inak mozem byt aj v obchode...  
a preco sa ma o mna starat..? vsak som svojpravna, aspon zatial... 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:09,  Už som sa obával , že sa trafená hus nenájde ale našla sa . *13*13*13 Na pláž či ako sa...
dnes, 23:07,  kntsz nádherne napísané . Pravdu máš . havran v tom vidí USA a Kasafran sionfašistov...
dnes, 23:01,  Bezmozog Edo také dilinoviny sem zasa dáva :)
dnes, 22:59,  ksntz je fanatický amerikofil a sionista takže čo od neho čakať ?
dnes, 22:58,  Ty hráš obohratú platňu
dnes, 22:57,  Cestoval som s voličom Kotlebu. Dnes som cestoval z Bratislavy do Prahy. Rád cestujem...
dnes, 22:55,  -era- asi nemáš možnosť poznať tú emotívnu kvalitu citu. Potom mi je ťa ľúto.
dnes, 22:54,  11- nie sú zábavné. Ja v nich vidím riadnu frustráciu z toho, že môže byť odhalená...
dnes, 22:51,  Kolega je fanda respektíve pre mňa šialenec do audio techniky . Síce gramec si nepúšťa...
dnes, 22:50,  Milosh- skús si postaviť NF Z napr s EL 12 , Alebo EL 34 s kombinovanovanou kladnou a...
dnes, 22:43,  Lemmy - nepoužívaj pojmy, ktorým ani v podstate nerozumieš.
dnes, 22:41,  Lemmy Ešte si si neprečítal kandidátky liberálnej pravice? Tam sú samé čisto vykúpané...
dnes, 22:39,  (6) Kntsz, skutočne si ma nemilo prekvapil svojou "humánnou" reakciou kresťana,...
dnes, 22:39,  Už hráš obohranú platňu.
dnes, 22:38,  Nekryjem chrbát ani Kiskovi ani Trubanovi. O Kiskovi: Voliči, pozor na Kisku! Keď klamal...
dnes, 22:38,  Lemmy klameš ty fašista
dnes, 22:37,  Klameš! Typické fašistické klamstvo o mne. Neoznačujem každého, len tých, ktorí majú...
dnes, 22:36,  Ty každého označuješ za fašistu čo má iný názor !
dnes, 22:35,  Kryješ chrbát fašistovi kiskovi či Trubanovi ?
dnes, 22:34,  Lemmy ty každého kto má iný názor nálepkuješ ako fašistu
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(378 146 bytes in 0,422 seconds)