Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vznik sádrovca /téma pre DNA111/

24
reakcií
2399
prečítaní
Tému 10. apríla 2009, 17:59 založil J.Tull.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
10. 02. 2012
38
06. 01. 2009
44
12. 10. 2019
130
12. 10. 2019
1
24. 05. 2015
15
 
 


1.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 4. 2009, 17:59 avatar
Pojem evaporit zahŕňa v seba skupinu usadených hornín ktoré vznikli odparením (evaporáciou) vody z roztokov, v prevažnej miere z morských vôd. Počet minerálov, tvoriacich evaporitové horniny je asi 70, no väčšina z nich netvorí významnejšie akumulácie. Medzi hlavné minerály patrí sádrovec. Evapority vznikali v celej histórii Zeme. Ako sprievodné horniny sa vyskytujú hlavne vápence. Okrem Mŕtveho mora, najslanšieho /10 x slanšie ako morská voda/ bezodtokového jazera s vysokým obsahom minerálov, na hraniciach Jordánska a Izraela, ktoré vzniklo asi pred 3 miliónmi rokov. Hoci je podnebie veľmi horúce a suché, vyparovanie je teda silné a zrážky sú naopak nízké a takáto klíma spôsobuje vysokú mineralizáciu tu, sádrovec na rozdieľ od iných lokalít, vznikol zázrakom.
Oxid siřičitý vzniká ako vedľajší produkt pri spaľovaní hnedého uhlia. Pre ochranu prírodného prostredia je preto potrebné odsírenie dymu u tovární, používajúcich toto palivo. Najčastejšiei sa používa reakcia oxidu siřičitého zo suspenzie vápenca vo vode:
2 SO2 + 2 CaCO3 + O2 ? 2 CO2 + 2 CaSO4,

A asi takto vznikol sádrovec v okolí Mŕtveho mora, teda aspoň tam, kde Ron Wyatt predpokladá Sodomu a Gomoru, keď bolo treba odsíriť dym zo zničených miest.


2.
označiť príspevok

DNA111 muž
   16. 4. 2009, 07:57 avatar
Sádrovec ,a ako sa don dostala síra v takej forme a takej koncentrácii?
Ináč tu www.b-a-n.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk je uvedený vznik sádrovca takže nechápem načo si založil túto tému?


4.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 4. 2009, 19:11 avatar
DNA111; ...na Tebou prezentovanej stránke je uvedený proces odsírenia dymu napr. z uhoľných elektrární /pri ktorých vzniká i sádrovec/ a nie vznik sádrovca vo voľnej prírode. Opakujem najbežnejším minerálom "evaporitom" je práve sádrovec, ktorý vzniká odparovaním morskej vody a soľných jazier /akým je i Mŕtve more zo značným obsahom síry/ a ako sprievodné horniny sa vyskytujú hlavne vápence. Okrem toho zo sádrovca sa za určitých podmienok uvoľňuje síra, ktorá sa opäť môže viazať s vápnikom pri vytváraní útvarov, priehlbní takých ako sú dobre popísané na Tebou uvedenej stránke. Na koľkých miestach ničil Boh sírou a ohňom? Pretože podobných miest /sádrovec, síra, .../ je na zemi viac najmä v okolí soľných jazier, ale i minerálnych prameňov.
... na tej Tvojej stránke je pár pekných fotografií, nechápem prečo neodfotili Lótovu ženu premenenú na soľný stĺp. ...možno im bolo ťažké zistiť, ktorý to je, vzhľadom na množstvo ostatných vzniknutých prirodzeným spôsobom 


5.
označiť príspevok

DNA111 muž
   17. 4. 2009, 17:22 avatar
J.Tull
/Na koľkých miestach ničil Boh sírou a ohňom? Pretože podobných miest /sádrovec, síra, .../ je na zemi viac najmä v okolí soľných jazier, ale i minerálnych prameňov./Ja o iných mestách nie miestach zničených ohňom a sírou neviem.Neviem o miestach ktoré boli predtým známe ľudským osídlením-mestách a potom boli zničené sírovým ohňom.Ak také poznáš sem s nimi.
Tiež pre ilustráciu môžes uviesť fotky tamojších soľných stlpov vzniknutých prirodzeným spôsobom a aj podobné miesta kde sa nachádza síra a sádrovec v podobnej forme a koncentrácii.Rád si rozšírim rozsah poznania.


6.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 4. 2009, 20:19 avatar
DNA111; ... opäť diskutujeme o veciach, v ktorých nie sme odborníci a teda nemáme ani dostatok vedomostí /mimochodom to je to čo sa pri podobných dôkazoch viery často zneužíva/. ..."Neviem o miestach ktoré boli predtým známe ľudským osídlením-mestách" - veď preto píšem o miestach. Po celom svete sa nachádzajú soľné jazerá v okolí ktorých vznikli vyparovaním sádrovce i také, kde je to podobné ako v okolí Mŕtveho mora. ...nájdi si, preštuduj napr. mineralógiu 
"môžes uviesť fotky tamojších soľných stlpov" ...neviem, videl som o tom dokument; ide o známu turistickú oblasť /tuším bolo to v blízkosti nejakej nesprístupnenej jaskyne/; nemám trpezlivosť ... googlovať 


10.
označiť príspevok

DNA111 muž
   19. 4. 2009, 22:55 avatar
Ved práve o to ide ak by sa bežne nachádzali na Zemi miesta s takým obsahom síry v sádrovci ako je to v Izraeli už dávno by Wayyatovi, odborníci oponenti s dostatkom vedomostí, urobili z dôkazu o Sodome trhací kalednár....


11.
označiť príspevok

fajer
   20. 4. 2009, 10:01 avatar
ved to ani nikto za dôkaz nepovažuje,iba ak ty,je to celé iba bájka pre malé deti,ako si ty....


12.
označiť príspevok

DNA111 muž
   23. 4. 2009, 19:28 avatar
F.
Nielen ja to považujem za dôkaz.Ale tí čo to za dôkaz nepovažujú dokonca to bagatelizujú lebo nevedia uviesť žiadny príklad kde by sa síra a sádrovec nachádzala v takej forme ako tam a ešte k tomu na mieste ľudského osídlenia.Nevieš taký príklad uviesť ty ani nikto iný.Toto je jedinečná kombinácia miesta,doby a artefaktov.
Len bagatelizuješ a nič podnetné si do tejto diskusie nepriniesol,ved som ťa vyzval aby si dokázal uvedením príkladu rovnakej udalosti a doteraz si neuviedol nič....Tak si také bagatelizačné prázdne poznámky nechaj pre seba a zbytočne nespamuj.


13.
označiť príspevok

fajer
   23. 4. 2009, 19:35 avatar
kedy už pochopíš ,že sú to iba dohady,a žiadny dôkaz,....


14.
označiť príspevok

DNA111 muž
   23. 4. 2009, 19:50 avatar
Kedy už pochopíš že kým neuvedieš príklady ktoré to spochybnia bude to dôkaz...toho že je to jedinečná kombináciamiesta,doby a artefaktov ktorú zachytáva biblia v čase a pristore a v historických súvislostiach.keby sa tam našla nepoškodená tabula koniec obce Sodoma bol by to pre teba dôkaz?


15.
označiť príspevok

fajer
   23. 4. 2009, 19:56 avatar
biblia sa nepovažuje za nijaký vedecký dôkaz,tak že ani skazky v nej popisované nestoja za nič,biblia nemá žiadnu historicku cenu....


16.
označiť príspevok

leila žena
   23. 4. 2009, 20:07 avatar
má určitú historickú hodnotu vo vnímaní sveta a pod. ale bola a je výrazne zneužívaná, zneužitá, upravovaná a pod. takže vlastne nestojí za nič...


18.
označiť príspevok

DNA111 muž
   24. 4. 2009, 22:17 avatar
F
Ešte raz:keby sa tam našla nepoškodená tabula koniec obce Sodoma bol by to pre teba dôkaz?

Tláchaš:/biblia nemá žiadnu historicku cenu.... /
Biblia jediná spomínala staroveký národ ktorý zanikol a tak sa jej tebe podobný posmievali že žiadny taký národ neexistoval lebo sa o ňom nezmienovali iné historické pramene,až kým ten národ nebol nájdený.Vieš ktorý národ to bol?

Dalej biblia spomínala že jeden staroveký národ mal v v symbole leva a taký ako ty sa tomu vysmievali až ked sa našlo jedno z miest toho národ a potvrdil sa biblický záznam.Vieš ktorý nárdo to bol?


17.
označiť príspevok

Boh múch
   23. 4. 2009, 20:17 avatar
"toho že je to jedinečná kombináciamiesta,doby a artefaktov ktorú zachytáva biblia v čase a pristore a v historických súvislostiach"

máš na mysli hromadu fotiek vápencových útesov a sírové guličky? ale netáraj...na tej stránke nie je ani len spomenuté archeologické nálezisko, ktoré sa reálne považuje za potencionálne mesto z tej doby...podľa tvojej logiky existencia Kansasu dokazuje pravdivosť príbehu o čarodejníkovi z Oz


19.
označiť príspevok

DNA111 muž
   24. 4. 2009, 22:41 avatar
BM
Flavius Josephus – Válka Židovská, kniha čtvrtá, 8. kapitola popisuje okolí Asfaltového (Mrtvého) jezera, kde se vynořují asfaltové hroudy, které plavou na hladině. Popisuje délku jezera a že se táhne až k arabské Zoaře. Dále se zmiňuje o pěti zničených městech a popelu, které tam viděl. V dobách J. Flavia tyto nálezy byly tudíž ještě patrné. Díky malým srážkám se v této suché oblasti tyto pozůstatky dochovaly do dnešní doby. Kdyby byly srážky větší, vyplavily by popel. Kdyby byly menší, nevytvořila by se skořepina na povrchu, která celé kontury měst uchovala až do dnešní doby.


20.
označiť príspevok

DNA111 muž
   24. 4. 2009, 22:51 avatar
BM/na tej stránke nie je ani len spomenuté archeologické nálezisko, ktoré sa reálne považuje za potencionálne mesto z tej doby.../
Zas si povrchný ved je to tam napísané:Jako další důkaz poukazují na značku u Mrtvého moře, která zde byla instalována v roce 1917 a má zaznamenávat výšku hladiny Mrtvého moře v tomto roce, což je podle odborné veřejnosti důkaz toho, že hladina moře stále klesá a tím se odkrývají tyto podmořské scenérie, které byly ještě před časem pod hladinou. Existenci zničených měst berou jako možná pravdivou a tvrdí, že pokud jsou, nacházejí se asi pod hladinou.

Teda snažia sa to bagatelizovať tak že polohu miest sodomskej katastrofy pripúšťajú niekde pod hladinu mrtveho mora a majú to bagatelizované,spochybnené a zametené pod koberec-hladinu m.mora....Takže tvoj apel na reálne arch.nálezisko je dobrý kedže podľa ich vyjadrenia to reálne nálezisko môže byť hocikde aj pod hladinou m.mora len nie tam kde naozaj je zreteľne viditeľný.
 


22.
označiť príspevok

fajer
   25. 4. 2009, 06:40 avatar
to iba dokazuje ,že divoké kmeňe žili pri vode,nič viac............


21.
označiť príspevok

fajer
   25. 4. 2009, 06:34 avatar
ako môžeš prirovnávať kmeň k národu,v Brazilskej džungli má každý kmeň svojho boha,takto bolo i s tými púštnými kmeňmi..


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 4. 2009, 08:57 avatar
Ja len od veci: EVA-PO- RIŤ , ktovie odkial aj beru tí cudzinci tie nazvy. 


7.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 4. 2009, 20:46 avatar
ranexil; ...dúfam, že tým cudzincom nemyslíš mňa, anglického vynálezcu, priekopníka agronómie 


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 4. 2009, 20:53 avatar
J Tull vidím ,že mas o mne vysoku mienku  , ale ty si snad vsimnes vsetko co niekedy ani ja o sebe neviem , ze som tak myslel . Ale to by som si nedovolil, lebo uz na ínom mieste si spominal, kto bol v skutocnosti Tull . 


9.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 4. 2009, 21:21 avatar
ranexil; ... mno myslel som; nezaškodí pripomenúť; ako sa na správneho chválenkára patrí 


25.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 4. 2009, 15:13 avatar
No tu trochu zavana aj tou mojou úžasnou povahou, ale dnes sa už ani tovar a kvalita nechváli sama, tak si občas musí dopomôcť nejakým tým iskrením 


23.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 4. 2009, 14:56 avatar
DNA111; toto som narýchlo našiel:
„SÁDROVEC Ca SO4.2 H2O
Genéza a výskyt : Najväčšie množstvo sádrovca vzniká sedimentárne, kryštalizáciou z morskej vody ako súčasť evaporitov. V suchých púštnych oblastiach tvorí konkrécie a výkvety známe pod názvom "púštne ruže".Zriedkavo vzniká aj na hydrotermálnych žilách, kde tvorí pekné kryštály. Dehydratáciou prechádza na anhydrit, z ktorého zasa spätne hydratáciou vzniká. Môže tiež vznikať aj sekundárne, rozkladom sulfidov v oxidačných zónach rudných ložísk.
Pekné kryštály sádrovca sa vyskytujú na rudných žilách v Banskej Štiavnici, Kremnici, v Čechách je známy z rudných žíl v Jáchymove a Příbrami. Vo väčšom množstve sa vyskytuje na ložiskách evaporitov, u nás napr. v Novoveskej Hute, menej v Záblatí pri Trenčíne a v Zbudzi pri Michalovciach. Svetové ložiská sú vo Francúzsku, Nemecku, Poľsku a Taliansku (Sicília).“


24.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 4. 2009, 15:10 avatar
DNA111; "...odborníci oponenti s dostatkom vedomostí, urobili z dôkazu o Sodome trhací kalednár..."
Ron Wyatt a Erich Daniken /v tomto prípade napr. i Bermudský trojuholník/ majú, čo Ty samozrejme nechceš priznať, mnoho spoločného. ...nie je až taký problém urobiť z ich dôkazov odborníkmi trhací kalendár, lenže to nie je zaujímavé. Trhákom, senzáciou bude vždy "nezmysel".  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(90 479 bytes in 1,398 seconds)