Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Všeobecne obľúbená dráha!

38
reakcií
617
prečítaní
Tému 8. júna 2017, 15:33 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
10. 09. 2015
20
22. 09. 2018
4
20. 10. 2017
2
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 6. 2017, 15:33 avatar
Z Písma a histórie je viac ako zrejme,že Boží ľud má byť zosmiešňovaný,opovrhovaný,obeťou predsudkov,nenávisti prenasledovania,že sa bude zle hovoriť proti nim,že sú divadlom pre svet,smeťami,odpadom ...a podobne.
Myslíte si,že je prirodzené,že práve na základe týchto negatív sa ľudia rozhodujú pre pravdu,alebo ju kvôli tomu odmietajú?
Môžu nás tieto veci/spomenuté v úvode/ oklamať a zabrzdiť na ceste k životu? Alebo sa s nimi ľahko vysporiadame?
Je pravdou to,že všeobecne ľudia inklinujú k ceste menšieho odporu a hľadajú si cestu,kde tieto negatíva nie sú,alebo sú značne menšie?
Ako vnímame tú "širokú cestu" ,po ktorej ľudia všeobecne kráčajú?
Ako to vnímame/odpor k pravde/ a ako nás to môže nasmerovať k pravde? Alebo k nepravde?
Súhlasí gabriel pb


2.
označiť príspevok

veriaci-4
   8. 6. 2017, 15:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Immanuel
   8. 6. 2017, 15:43 avatar
okrem skutkov sa treba este zamerat na myslienky a slova


4.
označiť príspevok

Immanuel
   8. 6. 2017, 15:46 avatar
cim mensi odpor tym menej prace treba vykonat na zdolanie prekazky

z energetickeho hladiska je to vyhodne

ak zadefinujem kriterium kvality ktorym je energeticka narocnost riesenia tak riesenia ktore nevyzaduju vela energie na riesenie budu podla tohto kriteria kvalitne

teda ak zohladnis toto tak si uvedomis ze vsetko je vecou pohladu

a preto plati : kazdemu podla jeho priania


9.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2017, 12:25 avatar
Shagara, keď spomínaš už históriu... potom nie sú "Božím ľudom" ateisti...?  Oni boli predsa zosmiešňovaní, opovrhovanými, obeťou predsudkov, nenávisti prenasledovania, hovorilo sa zle proti nim, že sú divadlom pre svet... a to už i pred kresťanstvom... podobne sa vyjadrujú o ateistoch mnohí veriaci i dnes... že sú smeťami, odpadom... opovrhujú nimi, nechávajú priechod svojim predsudkom voči nim...  


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2017, 22:42 avatar
9,......lenže si zabudol na jednu podstatnú maličkosť,že to spomína Písmo ohľadom pravých kresťanov ,že budú nenávidení. A pokiaľ viem ateisti nie sú ani kresťania a ani neveria v Boha?!
Písmo na ateistov má jednoduchý pohľad:"Duchovne mŕtvy",....teda bez nádeje na večný život. Poprípade Písmo poukazuje viac na "nerozumnosť" neveriacich,že pod dojmom toľkých "zázrakov stvorenia" ,nevidia moc a božstvo Mocného Boha,a tak sú "bez ospravedlnenia".


35.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 6. 2017, 13:24 avatar
Shagara, uniklo Ti, že nespomínam Písmo, ale históriu, na ktorú si sa odvolával... a na ňu, nie na Písmo, sa odvolávam tiež... vari mi chceš tvrdiť, že ateisti naprieč históriou, neboli všakovako chlomaždení a pritom ani nemuseli nimi „byť na 100%“... mnohokrát stačilo, aby niektoré myšlienky boli chápané ako „ateizujúce“, stačilo, aby boli označení za ateistov...
Podľa môjho poznania Písmo nemá jednoznačný pohľad na ateistov... jednoznačne odsudzuje tých, ktorí páchajú neprávosti... miesto milosrdenstva, súcítenia s blížnym svojim, majú v srdciach nenávisť, lži... klaňajú sa mamonu, sú otrokmi svojich zvráteností... o takých máš jednoznačné vyjadrenia...


5.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 6. 2017, 19:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2017, 10:07 avatar
5,....tvrdiť,že ich postoj nie je ovplyvnený "postojom tohto sveta", je len ilúzia. To je asi tak pravda,ako keď niekto povie ,že reklama a meniace sa postoje vo svete sa jeho nedotýkajú.
Duch sveta ovplyvňuje aj JS a každého. Otázka stojí,do akej miery a či robíme isté protiopatrenia?
A je úplne prirodzené,že väčšina ľudí nesúhlasí s JS, to zažívam dennodenne. A okrem tých predsudkov a propagandy ,hlavne je za tým nevedomosť.
Teda,keď tvrdím,že niekto nesúhlasí s JS ,tak tam zarátavam hlavne nevedomosť,....to jest to,že človek nepozná presne Písmo. Už som spomínal svoj príklad..........ja som nemal predsudky/ale bol som ovplyvnený svetom/ a tak keď som začal študovať s JS mal som mnohé výhrady,otázky. Ale až presným poznaním Písma po istom čase som nadobudol istotu,že JS poznajú a učia pravdu.
A tak teda, ......pohľad na JS môžeš mať taký,že s nimi vo všetkom nesúhlasíš.To je úplne prirodzené. Ale poznaním sa to dá zmeniť. Tak sa hľadá pravda. Neviem si totiž predstaviť človeka, čo by hneď so všetkým súhlasil a hneď spoznal ,že ten a ten má pravdu. To sa deje hlavne v science fiction. Aj preto JS s každým/podotýkam/ záujemcom vedú biblické štúdium,ktoré môže trvať aj roky.
Lenže pri vašich úvahách mám pocit,že vy nikdy nenájdete pravdu a zotrváte v tom,čo ste teraz.
Za druhé,.....ak Biblia poukazuje ,že o pravých ctiteľoch sa bude "hovoriť zle", a že satan ich bude ohovárať,pretože jeho význam mena diabolos je "ohovárač",tak je len samozrejme,že ľudia sú oklamaní a že majú nesprávne náhľady na Božiu cirkev.
Jedno je isté,že raz musíte všetci zaujať jednoznačný postoj a nájsť pravé spoločenstvo. A u iných nájdete omnoho väčšie nezrovnalosti a je zrejme,že na svete mimo JS nie je ani jedna cirkev ,čo by spĺňala kritéria Biblie,....a to som si istý.
Lebo práve Písmo poukazuje,....podľa čoho môžme spoznať pravých kresťanov"?
A ak veríme ,že také náuky ako peklo,trojica,nesmrteľná duša sú nesprávne ,.....povedz mi,kde potom nachádzate vy pravdu?
To by ma strašne zaujímalo! Lebo ak vypustíme tieto náuky,tak ti ich už mnoho nezostáva,....len zopár malých subjektov.


8.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 6. 2017, 10:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2017, 22:13 avatar
8,....správna,ale veľmi diplomatická odpoveď. Lenže tam ju nachádzali aj farizeji,čo si zabili vlastného mesiáša ,a aj tí,čo v našom letopočte zabíjali svojich oponentov./a podobne/
Tým samozrejme nechcem povedať že si im podobný. Ale len to,že si neodpovedal na moje otázky.


27.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 6. 2017, 05:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

teolog
   11. 6. 2017, 06:10 avatar
Podla čoho môžeme spoznať pravých kresťanov? Tá najdôležitejšie vec je nielen požívanie Božieho mena, aj žiť život podľa jeho významu! A to znamená poznať Jehovu Boha osobne. Pestovať si s ním osobný vzťah celý život...


29.
označiť príspevok

teolog
   11. 6. 2017, 06:11 avatar
oprava: používanie...


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 6. 2017, 07:39 avatar
Vies o tom, ze " poznať Jehovu Boha osobne. " je len floskula..


36.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 6. 2017, 13:29 avatar
teolog, podľa skutkov poznáte ich... kresťanov podľa skutkov milosrdenstva... podľa skutkov, ktoré pramenia zo základu, ktorým je: "Milovať budeš blížneho svojho ako seba samého"...


10.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 6. 2017, 13:02 avatar
JS často pouzivaju text : "budete predmetom nenavisti pre moje meno" ked maju nejaký problem.. No toto vyjadrenie povedal Kristus a teda Shagara, urob si prieskum ze kolko ludi ti povie ze práve vy JS ste predmetom nenavisti pre KRISTOVE MENO.. Stavim sa ze zo 100 ludi mozno 1 povie ze JS su prenasledovaný pre KRISTOVE meno
Súhlasí Ludwig, Wolfe, -era-, J.Tull


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2017, 22:35 avatar
10,....je to vec interpretácie, a za druhé,nezohľadňuješ biblický kontext.
Napríklad,JS sa často vyčíta,že nie sú kresťania/Chrestos/,pretože ,neveria v trojicu. A to je hlúposť. Pretože kresťan je ten kto nasleduje Krista,a nie ten kto verí v pohanskú trojicu.
Harnack vo svojich "Dejinách dogmy" píše,že "evanjélia hlásajú Otca a nie syna". A Ježiš skutočne bol hovorcom svojho Otca a zjavoval nám ho,a jeho meno.
Ak niekto odstránil Bože meno Jehova z Písiem,podla biblickej zásady "nemá ani syna ,ani Otca".
Príklad :.....Ján 15:21
"21 Ale to všetko vám urobia pre moje meno, lebo nepoznajú toho, kto ma poslal."
A tu vidíme že nenávidieť pre Kristovo meno,je nenávisť,lebo niekto nepozná Otca Ježiša Krista. Trinitári tvrdia ,že "Ježiš=Jehova". A aj preto nenávidí svet JS,lebo hlavne oni sú známi odmietaním trojice.
Za ďalšie,ignoruješ fakt,že tá nenávisť pramení z toho,že niekto je pravý kresťan. Teda,nosí meno Krista,a JS sú kresťania.
Uvedom si,že satan nenávidí len pravých kresťanov, a tých druhých/falošných/ používa on na oklamanie sveta,a podporuje ich. Tvoj pohľad Johny je na míle vzdialený Písmam. Ty si len dal svoj výklad jedného verša.
Ilúzia je myslieť si,že ak ja povýšim Krista na Všemohúceho Boha,že získam jeho schválenie,a aj Otcovo. Opak je pravdou,....stratím schválenie oboch.


37.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 6. 2017, 13:37 avatar
Shagara, hlúposť je tvrdenie JS nie sú kresťania preto, že neveria v trojicu... ak by to bola pravda a nie "hlúposť", potom by sa tvrdilo aj o "protestantoch" všeobecne, že nie sú kresťanmi...


7.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 6. 2017, 10:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 6. 2017, 14:53 avatar
Naco by som chcel nove obmedzujuce telo, keby som mal nesmrtelnu dusu s ktorou by som si mohol lietat po vesmire?  


13.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 6. 2017, 11:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 6. 2017, 13:26 avatar
Mozno tvoji susedia maju zazracne kozy, to ja neviem..

Preco by dusa nemohla poukazovat na identitu?

A ako by telo neobmedzovalo, ked musi dychat, jest a cele je zavisle na tom biologickom cykle, nemoze sa vznasat je prikovane fyzikou..


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2017, 22:37 avatar
7,....správne podľa ľudského hľadiska,ale nie podľa biblického. Ak by boli správne,tak vzkriesenie je zbytočné, Boh nie je ani jediný, a nie je ani spravodlivý a láskavý.


26.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 6. 2017, 00:15 avatar
7: Samozrejme veriaci, platí všetko čo povieš a je to správne: peklo, nesmrteľná duša i trojičný princíp človeka (telo + duša + duch), t.j. náuka, že človeka tvorí / definuje len telo + duša + duch pospolu.

Nerozumiem, akým spôsobom je nesmrteľný človek (telo + duša + duch), keď nesmrteľná je (vraj len) duša. Alebo inak akým spôsobom sa nesmrteľnosť duše prenáša na nesmrteľnosť človeka.

Ďalej nerozumiem, v akom tele bude človek v pekle. Predpokladám teda, že bude v tele, keď bude v pekle, aby platil trojičný princíp človeka. Bude vo fyzickom alebo duchovnom tele?


32.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 6. 2017, 12:24 avatar
fajn veriaci-4, tak si odpoviem za teba, keď sa bojíš / nevieš.

ad 1. vaša nesmrteľnosť duše sa krásne bije s trojičným princípom človeka. Ako môže byť nesmrteľná duša, keď človeka tvorí / definuje len telo + duša + duch pospolu a človek je smrteľný? To nedáva zmysel. A ak je zložka človeka / duša je nesmrteľná, potom celok už nemá žiadnu váhu / nič nové nepridá.

ad 2. ak bude človek v pekle

... v hmotnom tele : bude asi na výžive alebo bude mať pravidelný prísun jedla, bude tam aj wc. Inak to bude zázrak, že človek v hmotnom tele nikdy nezhorí, že bude stále horieť v neuhasiteľnom ohni.

... v duchovnom tele : to zase nechápem, ako môže duchovné telo horieť ohňom a cítiť oheň? Navyše podľa písma, duchovné telo je oslávené telo, ktoré budú mať len dokonalé bytosti podobné Bohu. Tak to asi nemôže byť duchovné telo.
Súhlasí Wolfe


33.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 6. 2017, 12:45 avatar
Teda ako môže byť nesmrteľná časť celku, keď celok je smrteľný? A ako môže byť časť pri vedomí, keď vedomie má len celok? Alebo sú dve vedomia?


34.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 6. 2017, 12:50 avatar
Celok nie je smrteľný. Stupňov vedomia je veľa.


38.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 6. 2017, 14:11 avatar
era, dokáž, že celok nie je smrteľný. Realita ukazuje, že je, len rozprávky hovoria opak.


39.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 6. 2017, 14:42 avatar
38. Sorry milky, neviem, čo ty si ochotný považovať za dôkaz a čo si ochotný považovať za realitu. Takže sa neviem nijako zmysluplne vyjadriť.


12.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 6. 2017, 11:46 avatar
6 shagara
V podstate princíp tvojej propagandy je mať pravdu v celo texte a iba na konci pribiješ dve vety, ktoré sú mimo všetkého.
A mať pravdu v v cca 80% evanjeliu, či biblie, to už j sila vy ste na tom postavili cirkev ale ak potom napíšeš, že veriť v peklo trojicu a nesmrtelnú dušu je nesprávne , tak je to jasný prípad polopravdy, ktorá je horšia ako lož a všetko dobré za sebou metieš do kanálu.
Pavol napísal, ak neexistuje vzkriesenie, tak je to všetko o ničom. a vy ste ho neuverili. A pritom ježiš tu bol ešte štaridsať dní a ja som bol na druhom svete dvakrát.
Lebo potom vám toho zostáva naozaj len málo z toho a ty sa pýtaš, kde potom nachádzate právdU,,
nechápem otázku, lebo my ju nachádzame práve v tom, čo ste vy vypustili. V trojici, nesmrteľnej duše a v pekle, čo je .
hlavná podmienka spasenia. Ak beriem do ruky evanjeliuum, tak ho beriem tak=é, aké je, prečo by som mal odtiaľ niečo vypúšťat ako vy a iné cirkvi a prečo by som mal k tomu dodávať ako napríklad katolícka cirkev dogmy a učenia svätých otcov a katechizmus a pod.
A čo ak pravda, ktorú hľadáme je práve v týchto veciach, čo sme vypustili, ale určite nie v tých, čo sme doplnili. Na to ani človek nemá právo, niečo na tom meniť a práve preto je tu evanjelium také , aké je, lebo je vyledkom božej pravdy, korú nám Ježiš zanechal.
A teda hľadáš odpoveď a tu ju máš ! Tu niekde , tak strašne blízko ! A už stačí len to ježišove, že len,ten komu to dá môj otec a zase sme nazad ??? A možno ani v tej celej pravde skutočnej aj z časti sme a ja verím, že aak aj strašne blízko, predsa len.


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2017, 22:17 avatar
12,....Za prvé,JS veria vo vzkriesenie,ale dušičkári svojou náukou ju úplne vypustili. Lebo to,čo je nesmrteľné nemá význam kriesíť,oživovať.
Za druhé,....akokoľvek by si sa namáhal ,peklo,trojicu,nesmrteľnú dušu v Písme nenájdeš. A odporuje to aj zdravému úsudku a histórií. Teológovia všeobecne uvádzajú,že sú to "helenske špekulácie"./teda-peklo,trojica,nesmrteľná duša/


14.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 6. 2017, 12:42 avatar
Ale ste sa do neho obuli. Ani jedna kladná reakcia. Shagara, čo ty na to?


15.
označiť príspevok

Immanuel
   10. 6. 2017, 12:51 avatar
Smrt jehovistom


16.
označiť príspevok

Immanuel
   10. 6. 2017, 12:54 avatar
A ostatnym krestanom tiez


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2017, 22:18 avatar
14,....za tie roky som sa voči tomu obrnil. 


18.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 6. 2017, 21:15 avatar
Toto by mal rieršiť admin. trestným oznámením.
Opitý a deti by tu mali mať zakázaný prístup.


19.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   10. 6. 2017, 21:16 avatar
A psychopati tu majú povolený vstup ?


31.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   11. 6. 2017, 08:01 avatar
Elemír. Neviem, na ktorý príspevok si reagoval.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:57,  Kecy z rozprávkových knižiek evolúcie.
dnes, 02:57,  To bolo predtým. V 29 je ale reč už o biosfére. (Ty ale vytváraš súvislosti. *39 )
dnes, 02:27,  Áno, lebo predtým sa spomínalo zničenie ľudstva.
dnes, 02:25,  Ľudia už žijú milióny rokov. Biosféra je tu podstatne dlhšie, ľudia v nej majú svoju...
dnes, 02:20,  Beloch Karpatov. *39
dnes, 02:19,  To nie je bububu, ale dobrá rada do života. *05
dnes, 02:09,  A nie je to jedno? Konšpirátor si tak ako tak.
dnes, 02:03,  52: oveľa viac ľudí by bolo teraz, keby nebola potopa a človek tu existoval nie 6000 rokov...
dnes, 02:02,  Ďalšou indíciou je úroveň alkalizácie a salinizácie pôd *05
dnes, 01:58,  To se ví, že dokazuje. *04
dnes, 01:58,  Písal som len o ľuďoch? *22
dnes, 01:56,  Nemusíš mi rozprávať o Telloch. Mám to všetko detailne naštudované. Nedostatky znalostí...
dnes, 01:54,  Ty si argumentoval hĺbkou, nie ja. Aspoň vidíš, akými blbosťami argumentuješ. *04
dnes, 01:53,  Nie, nie. Téma v tomto vlákne je určená príspevkom 7, čiže strápnil si sa ty. Reagoval si...
dnes, 01:43,  Teraz si sa Kreacionista pekne strápnil. Téma je totiž o chronológii. Ja som sa oprávnene...
dnes, 01:38,  Téma v tomto vlákne je o inom.
dnes, 01:38,  Na, tu máš. Vzdelávaj sa, aby si nezomrel len s povrchným povedomím o histórii:...
dnes, 01:36,  Egyptológovia tvrdia, že biblia poskytuje presný chronologický záznam?
dnes, 01:31,  To čo som popísal je skutočný postoj egyptológov. Lenže to by si musel históriu študovať...
dnes, 01:18,  Premnoženie nijako nedokazuje, že biosféra na zemi nie je milióny rokov.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Spoznaním samého seba spoznáš i ostatných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(116 280 bytes in 1,003 seconds)