Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vlečná sieť

222
reakcií
1555
prečítaní
Tému 4. apríla 2017, 23:23 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
10. 02. 2012
10
03. 10. 2014
22
27. 12. 2015
4
28. 05. 2019
7
25. 01. 2014
10
23. 12. 2017
5
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 4. 2017, 23:23 avatar
Keď hovoríme o ľuďoch, ktorí tvrdia, že sú učeníkmi Ježiša Krista, dôležité nie je ani tak ich množstvo ako kvalita. Na toto hľadisko vzrastu poukazuje Ježiš, keď uvádza podobenstvo — o vlečnej sieti. Hovorí:...... „A opäť sa nebeské kráľovstvo podobá vlečnej sieti spustenej do mora a zbierajúcej ryby každého druhu.“ — Mat. 13:47.
Vlečná sieť, ktorá predstavuje zvestovanie posolstva o Kráľovstve, zbiera "ryby" každého druhu. Ježiš ďalej hovorí:..... „Keď sa naplnila, vytiahli ju na breh, posadili sa a znamenité zobrali do nádob, ale nevhodné odhodili. Tak to bude v závere systému vecí: Vyjdú anjeli a oddelia zlých od spravodlivých a hodia ich do ohnivej pece. Tam bude ich plač a škrípanie zubami.“ — Mat. 13:48–50.
Kedy prebieha oddeľovanie spomenuté v podobenstve o vlečnej sieti?
Myslí sa týmto oddeľovaním rýb záverečný súd oviec a capov, o ktorom Ježiš hovoril, že nastane, keď príde vo svojej sláve? (Mat. 25:31–33) Nie. Záverečný súd oviec a capov bude vtedy, keď Ježiš príde vo veľkom súžení. Naproti tomu oddeľovanie spomenuté v podobenstve o vlečnej sieti sa deje „v závere systému vecí“. To je čas, v ktorom žijeme — čas, ktorý vyvrcholí veľkým súžením. Teda,je to o niečo skôr,....ale aj to sa deje v "čase konca"!
Už aj z týchto slov,z tohto a iných podobenstiev /trebárs-burina a pšenica/je zrejme,že až do času konca tu Boh nemal svoju organizovanú a čistú cirkev. Ale že až v "čase konca", prostredníctvom zvestovania posolstva po celom svete/Mat.24:14/ sa vyformuje,očistí Božia cirkev ,ktorá k sebe povoláva prostredníctvom kázania a biblického vzdelávania, rôzne "ryby"/ľudí/ ,aby sa stali súčasťou jednotného Božieho ľudu. Ef.1:9-10
Tí,ktorí pozitívne reagujú na toto kázanie, okrem iného aj vychádzajú z "Veľkého Babylonu"/konglomerát falošných náboženstiev/, a pripájajú sa k Božiemu ľudu!
A tak až dnes možno uplatniť na tento ľud prorocké slová Malachiáša 3:18....."A určite opäť uvidíte [rozdiel] medzi spravodlivým a zlým, medzi tým, ktorý slúži Bohu, a tým, ktorý mu neslúžil.“
Súhlasí lralce


2.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   5. 4. 2017, 21:44 avatar
Shagara

To oddeľovanie nechaj na Boha, lebo On vie, v ktorých srdciach kraľuje svojím Slovom - Duchom.

Hovoríš o oddeľovaní Bohom a súčasne spasenie podmieňujete členstvom v spoločenstve SJ. Samozvane tvrdíte, že spoločenstvo SJ je JEDINÉ PRAVÉ a podobné nezmysly. Ste skutkári ako katolíci. Máte väčších a menších, čo Ježiš jasne povedal, že nie tak bude medzi vami. Ste nasledovníci falošných prorokov – hlásite sa k ním. Predsa pravý prorok sa nemôže mýliť, že.
Predsa logicky, načo by Boh oddeľoval , ak by stačilo byť členom spoločenstva SJ a je to. Predsa to aj tvrdíte, že všetci budú zničení okrem vás. Tak aké oddeľovanie, keď ostanú len SJ.

Veď vy neviete, ani čo je to pravé evanjelium Ježiša Krista - tá radostná správa. Vy si myslíte, že to čo hlásate je evanjelium Ježiša Krista? To čo hlásate je evanjelium strachu a nie evanjelium radosti, aby sa ľudia báli a zo strachu pred zničením - Armageddonom, aby vstupovali to spoločenstva SJ. Ak tam niekto vstúpi, tak všetko úsilie sústredíte na to, ako spochybniť Božstvo Krista a jeho dokonalé dielo milosti. Čo má spoločné to vaše evanjelium s evanjeliom Ježiša Krista – s tou najradostnejšou správou akú kedy človek mohol počuť, že sme spasení jedine z milosti a to skrz vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy – Ježiša Krista a to bez zásluh a zdarma – spasenie je teda darom od Boha. Pravé evanjelium nepodmieňuje spasenie a to členstvom v spoločenstve SJ, alebo napr. KC. Vytvárate v človeku falošnú nádej, že Božie kráľovstvo je určené pre tých, ktorí sú členmi spoločenstva SJ. Ste ako katolíci, ktorí taktiež spasenie podmieňujú členstvom v KC a plnením všetkého toho okolo.

Tak teda, kto je a bude v Kráľovstve Božom, tak to nechajte na Boha a nerozhodujte namiesto Boha a nehlásajte tu bludy, že jedine v spoločenstve SJ je spása. Kde sa dvaja - traja stretnú v Pravde Kristovho mena, tak aj On je v ich strede svojím Slovom – Duchom. Na žiadne nálepky Boh nepozerá, ale na srdce človeka, v ktorom kraľuje svojím Slovom - Duchom!


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 4. 2017, 22:09 avatar
2,....podobenstvo o "vlečnej sieti",je od Boha,a nie od Shagaru!
A dané podobenstvo hovorí jasne,že v "v čase konca" sa bude "ťahať vlečná sieť"/zvestovať po celom svete/, ...teda "v mori"/rozbúrený svet ľudí/, a tým ako daní ľudia reagujú na dané posolstvo sa stávajú byť "vhodnými rybami",....alebo tými,ktoré sa "vyhadzujú,sú nevhodné"!
Teda,nie JS niečo tvrdia,ale Písmo,Ježiš že zlí budú zničení,aj falošní kresťania/burina/. A tak neviem prečo to prisudzuješ svedkom?
A povedz,ako sa oddeľovalo v 1 storočí? Tak ako dnes! Židia a pohania z rôznych národov,náboženstiev sa stávali na základe hlásania evanjelia kresťanmi. Aj dnes , sa tak deje! Jehovoví svedkovia sú ateisti,bývalí katolíci,protestanti,židia,budhisti,moslimovia,animisti,šintoisti,hinduisti a podobne! Aj preto som neporozumel tvojím slovám o "oddeľovaní"!
Dalej,...to čo hlásajú svedkovia je "Dobré posolstvo o Božom kráľovstve". A je iba jedno posolstvo, a nie je nijaké iné! A sám Ježiš ho tak opakovane nazval! Teda,nie je to o strachu. Strach šíria tí,čo robia bu-bu-bu s peklom a večnými mukami!
O "spasení" mám ten názor ako ty,tak mi nepripisuj niečo,čo nie je pravda!
A ak ty tvrdíš,že Božie kráľovstvo v 1 storočí bolo pre všetkých a to sa nikto nemusel stať kresťanom,...tak to je tvoj názor a je nepravdivý. Ježiš tvrdil niečo iné!
Ale je zaujímavý tvoj postoj,potom aj katolíci budú zachránený,aj ked na inom mieste si tvrdil opak!
Tam už neplatí,že ...."Kde sa dvaja - traja stretnú v Pravde Kristovho mena, tak aj On je v ich strede svojím Slovom – Duchom. Na žiadne nálepky Boh nepozerá, ale na srdce človeka, v ktorom kraľuje svojím Slovom - Duchom!"...čo???
Sám si sa usvedčil z klamstva! 


5.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 4. 2017, 11:39 avatar
Shagara

Shagara napísal: 2,....podobenstvo o "vlečnej sieti",je od Boha,a nie od Shagaru!
---------------------------------------
Kto tvrdí opak?

Shagara napísal: A dané podobenstvo hovorí jasne,že v "v čase konca" sa bude "ťahať vlečná sieť"/zvestovať po celom svete/, ...teda "v mori"/rozbúrený svet ľudí/, a tým ako daní ľudia reagujú na dané posolstvo sa stávajú byť "vhodnými rybami",....alebo tými,ktoré sa "vyhadzujú,sú nevhodné"!
-----------------------------------
Dané podobenstvo hovorí, že bola ťahaná počas celého času milosti a keď bola naplnená v čase konca, tak až vtedy bude oddeľovanie. Takže nie v čase konca bude ťahaná, ale na konci bude naplnená, vytiahnutá a nastane odeľovanie.

Shagara napísal: Teda,nie JS niečo tvrdia,ale Písmo,Ježiš že zlí budú zničení,aj falošní kresťania/burina/. A tak neviem prečo to prisudzuješ svedkom?
----------------------------------------
Ježiš to hovorí, no vy ste si už vybrali, že zničení budú tí, ktorí nepatria do spoločenstva SJ. Vidíš to? No Ježiš nehovorí o zničení, ale o utrpení, o plači a o škrípaní zubami, keď budú vidieť : Luk 13:28 Tam bude plač a škrípanie zubami, keď uvidíte Abraháma, Izáka, Jakoba a všetkých prorokov v kráľovstve Božom a seba von vyhodených.
A to je to utrpenie, že nebudú mať podiel na Božej sláve a budú von vyhodení.
Ak všetci tí zlí, ktorí nebudú členmi spoločenstva SJ budú zničení, tak načo je potom súd podľa skutkov o ktorom sa predsa hovorí, že budú súdení podľa svojich skutkov. Tí, ktorí sú pod milosťou neprídu na súd, lebo už teraz prešli zo smrti do života v Kristu. Aj to sa píše v Písme!

Shagara napísal: Dalej,...to čo hlásajú svedkovia je "Dobré posolstvo o Božom kráľovstve". A je iba jedno posolstvo, a nie je nijaké iné! A sám Ježiš ho tak opakovane nazval! Teda,nie je to o strachu. Strach šíria tí,čo robia bu-bu-bu s peklom a večnými mukami!
----------------------------------
Hovoril som, že nepoznáte pravé evanjeliu Ježiša Krista a týmto si to potvrdil. No a môžeš mi oznámiť, akým spôsobom sa podľa učenia SJ dá vojsť do Kráľovstva Božieho? Samozrejme, že mi oznámiš tú jedinečnú novinku, že mimo spoločenstvo SJ a teda členstva sa tam nedá dostať . Takže podmieňujete to členstvom - nálepkujete a sami už oddeľujete. Ježiš spomína niekde o nejakom spoločenstve SJ? Ježiš spomína jeho cirkev, ale bez nálepiek v názve, že. Predsa tie podmienky ste si vymysleli. Jedinou podmienkou je uveriť pravému evanjeliu Ježiša Krista, že sme spasení jedine z milosti a to skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy – Ježiša Krista a to bez zásluh a zdarma. Takto vstupujeme srdcom do kráľovstva Božieho – Kráľovstva pokoja s istotou spasenia v Kristu. Ako vidíš, tak pravé evanjelium hovorí aj o spôsobe ako vojsť do kráľovstva Božieho a to bez nálepiek zborov, cirkví, spoločenstiev atd. Ten kto v pravde uveril Kristu, tak vie kde patrí a čoho je súčasťou. Všetky zásluhy na našom spasení sú Kristove – Božie. Aj tá viera je darom podľa vyvolenia Božieho, aby ani jedna jeho ovca nezahynula a Boh ich aj udrží. Ten, kto uveril v pravde Kristu, tak už nemôže zmýšľať a ani činiť ako keby neveril. Je to už nový človek narodený z Boha – z Ducha, ktorý je vyučovaný a zdokonaľovaný tou istou milosťou Božou. Je to už dobrý strom, ktorý prirodzene donáša dobré ovocie na Božiu chválu, lebo je jeho dielom.

Shagara napísal: O "spasení" mám ten názor ako ty,tak mi nepripisuj niečo,čo nie je pravda!
A ak ty tvrdíš,že Božie kráľovstvo v 1 storočí bolo pre všetkých a to sa nikto nemusel stať kresťanom,...tak to je tvoj názor a je nepravdivý. Ježiš tvrdil niečo iné!
--------------------------------
Kde to tvrdím? Skús citovať môj príspevok kde to tvrdím?

Shagara napísal: Ale je zaujímavý tvoj postoj,potom aj katolíci budú zachránený,aj ked na inom mieste si tvrdil opak!
Tam už neplatí,že ...."Kde sa dvaja - traja stretnú v Pravde Kristovho mena, tak aj On je v ich strede svojím Slovom – Duchom. Na žiadne nálepky Boh nepozerá, ale na srdce človeka, v ktorom kraľuje svojím Slovom - Duchom!"...čo???
Sám si sa usvedčil z klamstva!
-------------------------
Vieš čo je to Pravda Kristova? Ak sa v nej stretnú dvaja - traja, tak aj Kristus je v ich strede svojím Slovom – Duchom. No ak sa stretnú dvaja – traja zo spoločenstva SJ, alebo z KC, tak kde je u nich Pravda Kristova, keď jedni aj druhí popierajú svojím učením - iným slovom a to či už priamo, alebo nepriamo Krista. Ako môže Kristus byť v ich strede svojím Slovom – Duchom, keď majú iné učenie - slovo a teda iného ducha?
Tak sa trošku spamätaj čo tvrdíš. Je zaujímavé, že ani raz si nespomenul podmienku a teda členstvo v spoločenstve SJ, ktorým podmieňujete spásu. Už v tomto je vidieť váš blud.
Súhlasí Johny Pravda, lralce


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 4. 2017, 22:40 avatar
Otázka stojí aj tak,že kto dnes "ťahá" tú danú "vlečnú sieť"?
Mat.24:14....Ježiš vo svojom veľkom proroctve o ‚závere systému vecí‘ výslovne povedal: .......„Toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec.“ (Matúš 24:3, 14; Marek 13:10)
A nik na svete to nerobí,okrem Jehovových svedkov!
A to,že sem tam aj Veriaci 4 vyjde do ulíc a kričí ,že bol znovuzrodený a že vie zázračne uzdravovať mocou ducha,....tak to sa neráta. To je len paranormálny úlet znovuzrodených jednotlivcov! 
Súhlasí lralce


6.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 4. 2017, 12:22 avatar
Shagara

Otázka je prečo spasenie podmieňujete členstvom v spoločenstve SJ?! Ak si myslíš, že spoločenstvo SJ ťahá vlečnú sieť, tak si vo veľkom blude. Nehlásate pravé evanjelium Ježiša Krista a ani neviete čo to je. Hlásate "dobré posolstvo o kráľovstve Božom" - ináč povedané hlásate o vlastnom nereálnom kráľovstve SJ. Získavate ľudí strašením Armageddonom, podmienite účasť vo vašom kráľovstve členstvom v spoločenstve SJ. No a nakoniec v srdci každého člena spochybnite Božstvo Ježiša Krista a dokonalé dielo milosti, ktoré Boh učinil na kríži. To je vaša taktika. Takže vo vašej predstave nejde o zvestovanie Kráľovstva Božieho, ale o zvestovanie vlastného kráľovstva.

No a ešte k tomu pojmu - SVEDOK. Príde mi zvláštne, či môže byť niekto svedok v pravom slova zmysle, ktorý nie je prítomný pri danej udalosti, nevidel ju a aj tak sa nazývať svedkom, ako napr. na svadbe a pod. Nie som nejaký právnik. Ale aj to stojí za úvahu, prečo sa vlastne nazývate Svedkovia Jehovovi? Prečo napr. nie zvestovatelia o vlastnom kráľovstve? Nemôže to byť Božie Kráľovstvo, lebo zvestujete vlastné kráľovstvo - nereálne kráľovstvo, keďže účasť podmieňujete členstvom.
Súhlasí lralce


7.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 12:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 13:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 13:38 avatar
6,....kde som to tvrdil,realita? Nikdy som takú myšlienku nevyslovil,len som naznačil a povedal,že musíme na základe mnohých Ježišových slov zistiť, "kto je ten pravý duchovný správca/sluha/,ktorého Ježiš ustanovil"? Mat.24:45
Z tohto textu a iných je zrejme,že je jedno pravé náboženstvo,jedna pravda a tú majú ľudia hľadať.
Ak desiatky iných textov poukazujú,že "Boh opäť zjednotí roztrúsené Božie deti v jedno",.......a že sa tak bude diať na základe "oznamovania posolstva po celom svete",......a že tí ,čo sa chcú zachrániť musia "vyjsť z Veľkého Babylonu",......že nesmú byť dalej "burinou"/falošnými kresťanmi/,....tak je viac ako zrejme,že nutne musí byť iba jedno pravé náboženstvo!
Alebo inak.....ak by sa žid,pohan/z akéhokoľvek národa/ nestal kresťanom/členom jedného Bohom vyvoleného kresťanského náboženstva/ mohol by tvrdiť,že je spasený,že hlása pravé kráľovstvo? Odpoveď poznáš?! NIE!
A to platí aj dnes! "Kristus nie je rozdelený"! 1 Kor.1:13.
Efezanom 4:5
" jeden Pán , jedna viera , jeden krst";
-----------------------------------------------------
Za druhé, hlásame pravé posolstvo o nebeskej vláde,ktorá bude vládnuť nad pozemskými poddanými v novom svete,v raji!
Nepravé evanjelium je to,ktoré hovorí,že všetci kresťania idú do neba, a že "Božie kráľovstvo je v srdci človeka"!
Toto sú predstavy tebou zavrhovanej RKC,....pretože pôvodné predsavzatie Boha s ľuďmi bolo to/a stále je/,aby ľudia žili večne na zemi!
Predtým než Augustín vo veku 33 rokov prijal „kresťanstvo“, stal sa novoplatonikom, čiže prívržencom jedného smeru Platónovej filozofie, ktorý v treťom storočí rozvinul Plotinos. Po svojom obrátení ale naďalej zmýšľal ako novoplatonik. V istej encyklopédii sa uvádza:...... „Jeho myseľ bola taviacim kotlom, v ktorom sa náboženstvo Nového zákona úplne zmiešalo s platónskou tradíciou gréckej filozofie.“ (The New Encyclop?dia Britannica) A v inej encyklopédii sa píše, že Augustín podal ......„alegorické vysvetlenie“ tisícročnej vlády opísanej v 20. kapitole Zjavenia. A ďalej sa tam uvádza:..... „Toto vysvetlenie... prijali západní teológovia po ňom a viera v Milénium v jeho skoršej podobe stratila podporu.“ (The Catholic Encyclopedia)
Augustín tvrdil, že tisícročná vláda Božieho Kráľovstva sa nemala začať v budúcnosti, ale že sa už začala založením cirkvi.
Teda, že tá "doba temna" vlastne bolo už Božie kráľovstvo, keď sa zabíjali a prenasledovali odporcovia RKC a klérus žil v nemravnosti a v nehanebnom prepychu! Tomu hádam neveríš ani ty?!
A keď si prečítaš Daniela 2:44 tak pochopíš,že Božie kráľovstvo nemôže byť v srdci,lebo táto doslovná ,nebeská vláda Krista roztrieska všetky ľudské vlády!
Je viac ako isté,že prvotní kresťania a aj židia verili v pozemský raj. V Písme je veľmi veľa zmienok o nových podmienkach na zemi, a sám Ježiš na to tiež poukázal:"Mierni zdedia zem"! Zem ale nie je nebo!
Nádej ľudstva na večný život na zemi ,Realita ABC podkopala predstava, ktorej verili v starovekom Babylone a ktorá sa rozšírila po celom svete — predstava, že človek má nesmrteľnú dušu alebo ducha, ktorý v hmotnom tele len sídli. Keď túto predstavu prijalo takzvané kresťanstvo, teológovia začali prekrúcať Písma tak, aby sa zdalo, že texty opisujúce nebeskú nádej učia, že všetci dobrí ľudia idú do neba. Podľa tohto názoru život človeka na zemi je len niečo dočasné, len skúška, ktorá má ukázať, či je hodný života v nebi.
Ale takouto skúškou mohli ľudia prejsť aj v nebi,....načo Boh mrhal úsilím so stvorením neba,keď aj tak raz všetci skončia v nebi? Vieš to vysvetliť? Pozri si biblické slovníky a vývoj katolíckych dogiem a zistíš,kto hlása pravé evanjelium?!
Túto vieru v pozemský raj mal aj slávny matematik Sir Isaac Newton (1642 – 1727). Chápal, že svätí /144 000/budú vzkriesení k nebeskému životu a budú neviditeľne vládnuť spolu s Kristom. (Zjav. 5:9, 10) A o poddaných Kráľovstva napísal:..... „Na zemi budú ďalej žiť [ľudia] aj po dni súdu, a to nielen 1 000 rokov, ale dokonca navždy.“
--------------------------------------------------------------
A prečo svedkovia Jehovovi?
Mnohí kresťania tiež nezažili Krista/keď žil/ a predsa o ňom svedčili. Skús si overiť koľkí pisatelia Biblie ho nevideli a predsa o ňom písali,svedčili!
Mnohí kresťania tiež nezažili Krista/keď žil/ a predsa o ňom svedčili. Skús si overiť koľkí pisatelia Biblie ho nevideli a predsa o ňom písali,svedčili!
To platí aj na svedkov,....ale zrejme uznáš,že ak existuje pravé náboženstvo na zemi,tak musí mať "svedectvo ducha svätého", a to je viac ako dostačujúce!
Daný názov si dali JS podľa slov proroka Izaiáša..... „Ste moji svedkovia... áno, môj sluha, ktorého som si vyvolil, aby ste poznali a verili vo mňa a aby ste rozumeli, že som Ten istý. Predo mnou nebol vytvorený nijaký Boh a ani po mne nebol žiadny. Ja — ja som Jehova a okrem mňa niet záchrancu. Sám som oznamoval a zachraňoval a pôsobil, aby to bolo počuť, keď medzi vami nebol nijaký cudzí boh. Vy ste moji svedkovia... a ja som Boh." Izaiáš 43:10–13.
Súhlasí lralce


11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2017, 13:42 avatar
Nikdy to nezistite Naveky sa budete len handrkovat na slovickach To vam prorokujem
Súhlasí lralce


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 13:51 avatar
11,...áno,to opisuje aj Písmo,že sporná otázka pravdy bude rezonovať až do konca. Ale to neznamená,že milióny ľudí ju nespoznalo! Nie,.....osem milonov svedkov môže smelo povedať že "spoznali sme pravdu a pravda nás oslobodila"! Ján 8:31.32
To zas prorokoval Ježiš!
Súhlasí lralce


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 4. 2017, 13:56 avatar
Nic ste nespoznali
Súhlasí lralce


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 14:21 avatar
14,...niekto svoju pravosť dokazuje prázdnymi slovami a svedkovia skutkami!
V jednom liste uverejnenom v The Moscow Times sa písalo:...... „[Jehovovi svedkovia sú] známi ako veľmi príjemní, láskaví a mierni ľudia, dobre sa s nimi vychádza, nikdy nevyvíjajú nátlak na iných ľudí a vždy sa usilujú o pokojné vzťahy s druhými... Nie sú medzi nimi ľudia, ktorí berú úplatky, opilci ani závislí od drog, a to z veľmi jednoduchého dôvodu — vo všetkom, čo robia alebo hovoria, sa nechávajú viesť biblicky podloženým presvedčením. Ak by sa všetci ľudia na svete aspoň snažili žiť podľa Biblie, ako to robia Jehovovi svedkovia, náš krutý svet by bol úplne iný.“
Teda,....žiadni extrémisti!
A to i na margo toho,že dnes sa rozhoduje o ich "budúcnosti" v Rusku!
Súhlasí lralce


22.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 14:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 14:32 avatar
22,...a uzdravil by si aj mňa a aj niektorých mojich známych,čo majú isté zdravotné problémy? Ak áno,dám ti adresu! 
Súhlasí lralce


27.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 14:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 14:43 avatar
27,...ale pred nedávnom si tvrdil že uzdravuješ, a teraz už cúvaš! 
Podanie paralenu ešte nie je zázračné uzdravovanie! 
Súhlasí lralce


32.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 14:44 avatar
a kedy to funguje? na ake diagnózy sa specializujes?
Súhlasí lralce


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 15:10 avatar
32,....asi len na hemoroidy a tečúci sopel?! 
Ale funguje to len o polnoci a to si ešte musíš uvariť istý odvar z babského ucha! 
Súhlasí lralce


16.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 14:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 14:18 avatar
"A v Antiochii to bolo po prvý raz, keď učeníkov božskou prozreteľnosťou nazvali Kresťanmi."


24.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 14:32 avatar
teda pomenovanie JS, mormoni, babtisti atd atd su len ludské výmysli .. aby mohli ovladat velke masy ľudí. No sám Boh pomenoval svoj lud "Krestania", Kristus pozná svoje ovce a on rozhoduje o ich osude a nie nejake ludmi vytvorene organizacie, sekty.. a ich výklady Písma a ich nauky, ich učenie..
Súhlasí lralce


26.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 14:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 14:43 avatar
zaujimave su rozne preklady toho textu , niekde je ze si sami dali meno krestania, niekde ze im dali toto meno atd.. napr. Rohackov preklad : a učili veľký zástup, a stalo sa aj to, že v Antiochii najprv nazvali učeníkov kresťanmi.
Evanj.preklad : a vyučovali značný zástup, a v Antiochii učeníci prvý raz dali si meno kresťania.
Katol. V Antiochii učeníkov prvý raz nazvali kresťanmi.
JS: učeníkov božskou prozreteľnosťou nazvali Kresťanmi
Súhlasí lralce


35.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 14:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 14:48 avatar
31,...pozri si pôvodný text a pochopíš,...ale o to vôbec nejde! Unikla ti pointa toho celého!
Súhlasí lralce


37.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 14:51 avatar
a ktorý je pôvodný text? Pointu vedia samozrejme len JS


39.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 4. 2017, 15:01 avatar
Áno, nech Kristus určí, kto je jeho. Tak potom načo podmieňovať spasenie členstvom v spoločenstve SJ, že. Ak to niekto robí, tak v podstate sám určuje, že nádej na spásu je jedine v členstve nejakého spoločenstva, čo je neprijateľné!

Tak prečo to robia ako KC, tak aj SJ.
Súhlasí lralce


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 15:28 avatar
39,....lenže to Kristus, keď skončili "časy pohanov", v roku 1914 aj urobil a vyvolil si po "súde kresťanstva", tú skupinu ,ktorá bola najbližšie ku pravde a konala jeho vôľu. Tí ostatní sa už pripravovali do vojny a mastili guľomety a kňazi ich požehnávali!
V posledných dňoch tohto zlého systému vecí prebieha rozdeľovanie ako som spomenul — synov Kráľovstva treba zhromaždiť a oddeliť od ľudí podobných burine. O tom nám aj apoštol Peter hovorí:.....„Je ustanovený čas, aby sa súd začal od Božieho domu. Ak sa začína najprv u nás, aký bude koniec tých, ktorí neposlúchajú Božie dobré posolstvo?“ (1. Petra 4:17) i Mal.3:1
Teda, JS boli poverený Bohom a nie RKC!
RKC si len namýšľa ,že je nástupníckou cirkvou po apoštoloch,....ale skutkami a ani vierou to nedokazuje!
Vždy mal Boh jednu cirkev,jeden zbor!
Súhlasí lralce


61.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 4. 2017, 16:14 avatar
Shagara

A kto povedal, že nemá jednu cirkev? Otázka však je, kto si čo namýšľa. No ako iste vieš tak, cirkev Kristova sa prirovnáva ku Kristovmu telu. No a telo pozostáva z množstva buniek, orgánov, svalov atd. , ktoré sa podriaďujú hlave - Kristu. Ak nejaké spoločenstvo, napr. noha samozvane vyhlási, že je celým telom, tak kde je ruka? Ak sa nepodriaďuje hlave - Kristu, teda jeho Slovu, tak to spoločenstvo nepatrí do tela Kristovho. Boh predsa vie, kto je súčasťou Kristovho tela. Kto poprie túto Božiu schopnosť?

No a SJ vyhlásia, že sú celým telom. Ale kde sú ostatní, ktorí tvoria telo? Kde je ruka, kde je oko atd. Aha, oni sú tí "zlí "a budú zničení. Potom ostane len jedna noha, ktorá si povie, že je celým telom a hlása vlastné kráľovstvo.
Súhlasí lralce


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 16:35 avatar
61,...ak Kristus je "hlavou zboru",...tak jednotliví kresťania sú jednotlivými údmi daného tela.
Ak by bolo viac Kristov,alebo by bol Kristus rozdelený,tak potom by to znamenalo ,že má viac kresťanských náboženstiev na svete. Ale to je nelogické a nebiblické!
Telo je len jedno,a aj cirkev a hlava je len jedna!
Tvoja predstava je asi taká ,že veríš že Kristus je hlava,ale jedna noha je v danom tele,ktorú riadi ona hlava/Kristus/ a druhá noha je mimo tohto tela v nejakom inom tele. A tak už ho potom neriadi Kristus,ale iná "hlava",satan!
On stojí nad všetkými falošnými náboženstvami!
Nemôže jedna ruka v tele tvrdiť ,"ja som svedok",...iná zas:"ja som znovuzrodený",.......jedna noha tvrdí,že ,...: "ja som katolík",...a ďalšia:"ja som pravoslávny"a podobne.
Teda,....osem milionov JS je celým telom,jednotlivými údmi a Kristus je hlava. A JS sú jednotní,tak telo pekne spolupracuje!
Ale to neplatí na rozdelenú "kresťanskú" obec!
A tak tí "ostatní", sú údmi tohto sveta a jeho vládcu. Ale ešte sa to dá zmeniť,a stať sa tiež údom Kristovho tela,...spoznať pravdu,vyjsť z Veľkého Babylonu a stať sa pravým kresťanom!
Súhlasí lralce


41.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 15:08 avatar
Shagara,suhlasis s Ludwikom ze nepomenoval ich tak Boh. Ale JS predca ucia ze ich tak pomenoval sam Boh .. Ako je to teda?


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 15:19 avatar
41,...súhlasil som s tým,že "nemáme o tom bazírovať",lebo názov si môže dať každý akí chce!
Ak som kresťan,som aj Jehovov svedok. A to platí aj na iných......kresťan je širšie vyjadrenie na tých ,čo sa hlásia ku Kristovi.
Pôvodne bol len jeden kresťanský zbor,teda jedno kresťanské náboženstvo ,ale už v druhom storočí ich bolo asi 80.
Ako píše Celsus! A dnes ich je na tisíce,a menom sa rozlišujú,aj keď sa všetci hlásia ku kresťanstvu!
Napísal som,že treba sa pozrieť do pôvodného textu,v pôvodnom jazyku a odpoveď poznáš! Sotva by bolo vhodnejšie meno ako "kresťania",čo naznačovalo ,že koho nasledujeme?! A tak názov je výstižný!
Niektorí sú toho názoru, že prezývku kresťania im možno zo žartu alebo ako prejav pohŕdania dali pohanskí obyvatelia. Biblia však ukazuje, že meno kresťania im dal Boh. — Skutky 11:26.
Súhlasí lralce


47.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 15:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 15:26 avatar
tak mi posli link na pôvodný text,v pôvodnom jazyku ked o tom tu tak píses, lebo vás preklad a vsetky dalsie preklady pisu uplne odlišne tento text. Vopred ďakujem
Súhlasí lralce


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 15:33 avatar
48,....sám odtieľ citujem. Je tam Hebrejčina,starogréčtina a rôzne komentáre a rôzne preklady Biblií. Viac na :....www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Dúfam ,že vieš už sám ako nájsť daný text a dať si ho do ľubovolného jazyka,prekladu a podobne?!
Súhlasí lralce


56.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 15:36 avatar
a ako vies ze je to pôvodný text , teda ten co napisal pisatel a nie nejaky prekladatel?
Súhlasí lralce


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 14:41 avatar
24,...ale dnes tu máme druhý príchod Krista a "Božská prozreteľnosť" sa opäť stala zjavnou! A aj preto sú tu dnes Jehovoví svedkovia!
Ježiš všetko robil "na slávu svojho Boha,svojho Otca". Nie na svoju!
Druhá vec je tá,že takmer každá kresťanská denominácia má svoje pomenovanie: RKC, ECAV, Pravoslávna,Gréckokatolícka a podobne".
Ktorá kresťanská cirkev je len kresťanská a nemá iné meno?
Dnes netreba byť zbehlý v Písmach ,a aj nevzdelanec vie,že dnes "oddeľujú" a evanjelizujú iba JS. Nikto iní to nerobí a nebude už robiť! A je len zrejme ,že história sa presne opakuje!
Keď bol apoštol Pavol okolo roku 59 n. l. uväznený v Ríme, poprední Židia mu povedali: .....„O tejto sekte/kresťanoch/ je nám známe, že sa všade hovorí proti nej.“ (Skutky 28:17–22) O Ježišových učeníkoch hovorili ako „o tejto sekte“. Teda keď sa proti nim všade hovorilo, nemali by sa o nich zmieňovať aj svetskí historici,vzdelanci,obyčajní ľudia a podobne?
Ale Boh tak ako v minulosti,tak aj dnes má na to iný názor!
Súhlasí lralce


52.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 4. 2017, 15:33 avatar
Shagara

No a aké evanjeliu to hlásate? Ak hlásate blud, tak akú zásluhu máte u Boha na takomto horlivom hlásaní bludu? Prave naopak. Kto poprie pravé meno Ježiša Krista, tak toho poprie aj Kristus. Vy popierate Otca v Kristu a tým popierate Božiu podstatu Krista. Ak vyznávam v plnosti Krista, tak jedine tak môžem sa modliť k Otcu.

Ktorá z reformovaných cirkví, zborov a cirkevných spoločenstiev tvrdí, že je celým telom Kristovým, teda že ten zbor je jediný pravý? Ak by to niektorá tvrdila, tak nehovorí pravdu. No SJ to tvrdia, KC to tvrdí. Tak nezavádzať.
Súhlasí lralce


58.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 15:44 avatar
52,....opakujem sa: Verím ,že Kristus má božskú podstatu,že je Boh, a verím v jeho meno,a že jeho Otec je v ňom! To stále tvrdím,....ale to neznamená ,že on je Všemohúci Boh!
A na druhej strane ja tvrdím,že JS sú jediným,Bohom vyvoleným náboženstvom!
Aký zmysel by potom malo vychádzať z "Veľkého Babylonu", z jednotlivých ,falošných náboženstiev?
Ako by si potom zjednotil Boží ľud a očistil pravdu? Opakujem....Kristus nie je rozdelený a to hovorí za veľa!
Ak porovnáš 1 príchod Krista s dnešným druhým príchodom,tak sa všetko navlas opakuje!
Alebo snáď neveríš,že kresťania si mysleli,že okrem nich máju pravdu aj židia,aj pohanské náboženstva?
Dejiny kresťanstva/kniha/ uvádza, "že ako jediní si privlastňovali pravdu ,ktorá bola nedostupná ostatným"!
A tak poznať pravdu vtedy si mohol len tak,že si sa stal kresťanom, teda ,že si si vypočul ich posolstvo a postupne si sa pripojil po získaní poznania ku kresťanom!
Apoštol Pavol pod inšpiráciou napísal vážnu výstrahu: .....„Veci, ktoré obetujú národy, obetujú démonom, a nie Bohu.“
A židia ,ktorí zapreli mesiáša boli označení ako :"Synovia zničenia",...a tak tu sotva by som hľadal pravdu!
Súhlasí lralce


59.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 15:51 avatar
Shagara, citujem : Verím ,že Kristus má božskú podstatu,že je Boh, a verím v jeho meno,a že jeho Otec je v ňom! To stále tvrdím,....ale to neznamená ,že on je Všemohúci Boh!
V tom prípade ak veris ze Kristus má božskú podstatu,a že je Boh.. tak verís v rozpore z ucením JS. Skus tuto vetu povedat v nejakej odpovedi na vasom zhromazdení, ze ako budu tvoji bratia reagovat..
Súhlasí lralce


60.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 15:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 16:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 16:42 avatar
60,...a v čom? To ,čo som napísal je aj v Písme! Aj Dagon je tu "Boh",...aj "Astoret",...aj "satan",....."Nabuchonodozor",...a další!
A Ježiš je právom nazvaný Boh,boh ....lebo je druhou najmocnejšou bytosťou vo vesmíre po svojom Otcovi!
Hlava je stále Otec ,nie syn!


65.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 16:40 avatar
59,...bratia so mnou súhlasili,lebo som to už tvrdil a tvrdia to aj oni!
Ak sú anjeli v Písme Elohim, ...božskí,....bohovia,......prečo by nemohol byť Kristus,ktorý je vyššie ako oni?
Sám Ježiš poukázal ,že je veľa bohov a tým myslel aj na seba!
Pochop....slovíčko "boh" nič neznamená,ale len poukazuje na niekoho mocného,a to Ježiš je!
To čítame aj v Písme, keď aj ľudia sú nazvaní-"bohovia"!
Všetko čo je v Písme je pravdivé,....a v Písme je aj to ,čo som citoval o Ježišovi! A JS to tam vidia,nielen ja!
A ak neveríš,tak na našich stránkach to aj nájdeš!
Súhlasí lralce


68.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 16:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 16:56 avatar
Preco potom ste mali taky problem napr. z textom : ...pasli zbor,ktorí Boh vykupil vlastnou krvou... a museli ste ho zmenit vo vasom preklade? ked aj JK je Boh. Preco sa nemodlite AJ k JK ak je Boh? biblia nepise ze len k vsemohucemu sa mame modlit a aj ucenici to vedeli a vzyvali aj Krista..


72.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 17:03 avatar
Shagara, ked veris ze aj JK je Boh aj ked nie vsemohuci,co je uplne jasne, preco zakladas taketo temy ako napr. : ,.....môže mať Boh svojho Boha? Je to logické? a podobne kde vyvracias moznost, ze by JK bol Bohom?
Súhlasí lralce


76.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:25 avatar
72,....ale hádam len vieš posúdiť ,že je nebetyčný rozdiel medzi Bohom/nie Všemohúcim/ a Všemohúcim Bohom,Otcom!?
Iba Otec je v Písmach pomenovaný ako - "Pantokrátor"/Grécčtina/,..."El Šaddaj"/Hebrejčina/,....teda Všemohúci!
TEda, preto....... ,že viera v trojjediného boha je hrubým modlárstvom a porušením "výlučnej oddanosti jedinému Bohu"!
Súhlasí lralce


77.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 17:30 avatar
Písal som niekde o trojici??? Verim presne to co ty.. Ze JK ma Bozsku podstatu, ze je Bohom aj ked nie vsemohúcim..
Súhlasí lralce


78.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 17:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:38 avatar
78,...nie ,Písmo tvrdí ,že je "veľa bohov a pánov"!
Slovo "Boh,boh" sa volne používa aj v súčasnom slovníku ľudí! Boh Maradona, Božský Kája a podobne!


82.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 17:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 17:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:47 avatar
85,...."sám k sebe",....a čo sa mu porobilo? To musela byť závažná psychická porucha?
Súhlasí lralce


90.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 17:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:54 avatar
90,...teda aj krava sa môže oprasiť!? Alebo bujak okozliť? Hold,všetko je možné,...niekde aj nohy dorastajú! 
Súhlasí lralce


97.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 18:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 18:02 avatar
97,...ja sa len zabávam na tvojom výklade a porozumení!
Uznaj,....málokto vie tak pobaviť ako ty!  Ty si taká veselá kopa, ale tliachať vieš dobre! 
Súhlasí lralce


100.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 18:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.102.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 18:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 17:52 avatar
V podstate áno. Otec odovzdal Bozstvo a vsetku moc synovi..
Súhlasí lralce


96.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 17:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 18:16 avatar
Spytaj sa Shagaru, tiez veri tak isto ako ja ze aj JK je Bohom a rád sa tu obsirne rozpisuje Ja v podstate take veci na ktore sa pytas neriesim. Nikto presne do detailov nevie ako to naozaj je.. nemame ziadnu predstavu ako Boh vyzerá a ine detaili .. nikto ho nevidel, nikto sa od Boha nevratil aby nam povedal ako to tam hore vyzerá Biblia nas uci ako žiť . Milovat Boha a svojho blizneho v com spociva celý zakon. A spekulovat nad niecim o com aj tak nevieme ako je to naozaj je strata casu


104.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 18:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 18:29 avatar
pochopenie porozumenie mas bud na zaklade toho ako to ty citis, alebo ako si to ty myslis alebo ako ti to iní vysvetlia a podaju. No skutocnost nikto na 100% nepozna, lebo o duchovnej ríši nemame ani len ponatia ako to naozaj je.. Biblia je v podstate len jedna a pozri aj tu na DF kolko vykladov a hadok tu je.. A aj Písmo, bolo prepisovane, prekladane takze doslovne nemozeme brat nic, nie to este na nejakom slovicku alebo vete zakladat nejake nauky a vyklady. Lebo staci zobrat do ruky iný preklad a moze ten isty tex mat vyznam, ktorý nepodporuje vyklad daného nabozenstva alebo cirkvi


110.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 18:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.113.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 18:51 avatar
ale to vsetko je len o tvojich citoch a pocitoch .. citis ze si sa stal sucastou Kristovho tela.. ale stale su to len tvoje pocity ..
Súhlasí lralce


115.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 18:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 19:03 avatar
115,...mal si sa lepšie pozrieť na toho boha,bol by si si všimol spílené rohy! 
A ak sa to nedá "uchopiť ľudským rozumom",...tak ty ktorú časť tela používaš na myslenie? Hádam len nie zad..? 


122.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 19:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.124.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 19:14 avatar
122,...OK,.....ale Písmo nás nabáda používať "silu rozumu",...a nie ,niečo iné...
Duch sveta sa prejavuje práve tým,že obchádza zdravý rozum a biblické pravdy a nahrádza ich nebiblickými tradíciami!
Súhlasí lralce


126.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 19:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 18:59 avatar
110,....Boha väčšina ľudí nikdy neuzrie,iba "tí ,kúpení zo zeme"! /malé stádo/
A dnes to nie je umožnené ešte nikomu/vidieť Boha/,.......môžme byť len súčasťou pozemského nádvoria Božieho duchovného chrámu! Ak poznáš rozdelenie doslovného chrámu,tak ten poukazuje na tri miesta,oddelenia!
"Najsvätejšia",...."svätá",..."nádvorie"! Boh....znovuzrodení.....poddaní pozemského raja! Aj tri židovské sviatky na to poukazujú, teda na tri skupiny, ale v súvislosti so vzkriesením a s nádejou/zem,nebo/.
Vymeň si danú žiarovku,....alebo si daj silnejšiu! 
Prvotní kresťania neverili v trojicu!
Súhlasí lralce


118.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 19:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.128.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 4. 2017, 19:52 avatar
Shagara, 117. Hovoriš, že dnes ešte nie je umožnené nikomu vidieť Boha. Ale však JS tvrdia, že väčšia časť zo 144000 už je vzkriesená v nebi. Tak ako to je teda?
Súhlasí lralce


137.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 21:57 avatar
128,....tušil som,že na to niekto môže poukázať,kto trochu pozná biblické učenie JS!
Ale ja som reagoval na Veriaceho a jeho príspevok,kde on niečo tvrdil!
A tu som nemal na mysli JS,ale iných,ktorí nie sú JS! Teda "znovuzrodených" z charizmatických hnutí,a podobne!
Teda,tí,čo zomreli v schválenom stave a boli pomazaní duchom/praví znovuzrodení/,tak už sú v nebi a podieľajú sa na práci v súvislosťou s poslednými dňami tohto sveta,systému vecí,spolu s Kristom! A samozrejme,majú možnosť vidieť Boha. 1 Jána 3:2
Uvedomujem si,že takto to je ,za predpokladu,že veríme ,že tá ,alebo tá cirkev je pravá!
Ak sú praví kresťania napríklad charizmatici,tak potom oni vidia Boha a nie JS!


114.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 18:51 avatar
106,...ja som študoval trinitársky preklad RKC a predsa som spoznal pravdu a som JS! Nie je to o preklade, aj keď správny preklad môže niečo urýchliť a vyhneme sa mnohým zmätkom!
Každá biblická pravda Písma je podložená desiatkami,stovkami textov!
Je to o nás a našom postoji,o našom srdci!
Súhlasí lralce


119.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 19:02 avatar
ale je to "pravda" v tvojich ociach..a na zaklade tvojich pocitov a tvojho chápania Písma ako ti to predlozili JS. Tak isto si mysli a je na 100% presvedcená napr. aj Lea ze pozna pravdu a je v tej pravej RKC, co asi vsetci tu vedia ze KC urcite nema Bozie schvalenie ako celok, nemyslim jednotlivcov..


123.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 19:11 avatar
119,....lenže ja viem/aj JS/ pred hocikým Bibliou,históriou a zdravým úsudkom obhájiť "svoju" /biblickú/pravdu!
Mal som tú možnosť a žiaden iný "kresťan"/trinitársky/ to nedokáže,lebo sa to nedá obhájiť,ani Bibliou,ani logikou,ani históriou! Môže to hocikto vyskúšať!
A to nie je o schopnosti môjho intelektu,ale o Božej moci a presnom poznaní pravdy!
Na svete nie je človek,ktorý by obhájil dogmy RKC,teda aj protestantov/trojica,peklo,nesmrteľná duša,atď/!
Súhlasí lralce


127.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 19:27 avatar
Preco stale porovnavas JS s RKC a stale poukazujes na nich..Skoro v kazom komentary vytahujes trojicu peklo a neviem co este. A ja ani Ludwik z RKC nemame nic spolocne..
To si len ty myslis ze obhajujes pravdu, lebo je to pravda v tvojich ociach a v tvojom chápani Písma ,a teda kazdy kto inak chape Písmo, v tvojich ociach nemá pravdu. . Ale aj Lea si mysli ze obhajuje pravdu a podporuje to aj Písmom a ty vies ze nema pravdu ako aj ona vie alebo si myslí ,ze ty nemas pravdu a mozem to este viacej zamotat ale dufam chapes ako to myslim
Súhlasí Ludwig


129.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 4. 2017, 19:56 avatar
Shagara, 123. Často používaš výraz "zdravý úsudok." Čo konkrétne pod týmto výrazom myslíš? Lebo väčšina ľudí si o sebe myslí, že má zdravý úsudok, a predsa sa ukazuje, že často ten zdravý úsudok nie je naozaj zdravý.
Súhlasí Johny Pravda, lralce


136.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 21:46 avatar
129,....správna otázka. Pravda,zdravý úsudok,láska,viera,...atď , môžu mať viac podôb,podľa toho ako ku nim pristupujeme, a podľa toho,či sa presne držíme biblickej normy! Iba tá dáva certifikát týmto pojmom!
Už som naznačil dnes Veriacemu ,že nám Biblia radí ,používať -"silu rozumu",...ale tiež "zdravý úsudok",..."rozlišovaciu schopnosť",.....pobáda nás k "pochopeniu" istých vecí,k "porozumeniu",....a podobne!
Jeden švajčiarsky básnik poukázal na súvislosť medzi zdravým rozumom a životnými skúsenosťami, keď povedal:.... „Zdravý rozum... je spojením skúsenosti s predvídavosťou.“ Áno, „ak je niekto neskúsený, uverí každému slovu, ale bystrý uvažuje o svojich krokoch“. (Príslovia 14:15) Schopnosť zdravo uvažovať ,mať teda zdravý úsudok si vyžaduje úsilie,a preto si ho musíme rozvíjať pozorovaním, používaním a skúsenosťami. Mať zdravý úsudok znamená aj byť umiernený a nezachádzať do extrémov. To taký Veriaci lieta z jedného extrému do druhého!
Alebo ak zoberiem iné časti Písma tak zisťujeme ,že Biblia, je veľmi dobre napísaná kniha s jasnou logikou, je vynikajúcou pomocou, keď chceme získať múdrosť a rozumnosť alebo zdravý úsudok. (Efezanom 1:8) Napríklad apoštol Pavol spolukresťanov nabádal:.... „Všetko, čo je pravé, čo si zasluhuje vážny záujem, čo je spravodlivé, čo je cudné, čo je hodné lásky, o čom sa dobre hovorí, každá cnosť a každá vec hodná chvály, o tom ďalej uvažujte.“ (Filipanom 4:8) Ak budeme stále uplatňovať túto radu, budeme prejavovať zdravý úsudok a konať rozvážne. Praktická múdrosť Biblie a rozvinutá schopnosť logicky myslieť,dedukovať v nás postupne rozvíja zdravú myseľ,zdravý úsudok!
A tak nakoniec pravosť zdravého úsudku sa testuje v konkrétnom živote človeka, a v jeho schopnosti vychádzať s inými ľuďmi ,konať rozvážne, a i v dokazovaní toho,čo je správne a čo nie, v schopnosti vyvodzovať správne závery,...a podobne!?
Aj keď sme nedokonalí,predsa len mnohí sa vedia značne priblížiť tejto potrebe,ktorej sa stále učíme!


105.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 18:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 18:32 avatar
rovnocenný niesu. Vsemohuci je len jeden, ktorému je podriadený Syn. Uz som to tu viac krát pisal. Prirovnaval som to k majitelovi firmy ,ktorý ma syna a jemu da vsetky právomoci. Zamestnanci teda posluchaju aj Otca aj Syna ..
Súhlasí lralce


108.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 18:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.112.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 18:47 avatar
ľudia maju nasledovat Krista a jeho ucenie. Boh mu dal túto autoritu , "kralovstvo", teda pre nas je Bohom a Pánom aj Kristus. Boh je titul.. Nikde v pisme nieje uvedene ,ze mame posluchat napr. anjelov aj ked aj oni su duchovne bytosti, ale v Písme mas uvedene ,ze sa mas podriadovat Kristovi a jeho uceniu ako to robili ucenici v 1.stor. Ako je pre zamestnancov autoritou a riaditelom aj syn majitela, ak majitel da synovi pravomoci ..
Súhlasí lralce


116.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 18:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 19:03 avatar
Otec je majitel, Syn riaditeľ.. zamestnanci posluchaju aj jedneho aj druhého


125.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 19:17 avatar
121,....Ale majiteľ môže zmeniť riaditeľa,alebo mu odobrať dané postavenie,ale riaditeľ nemôže urobiť nič s majiteľom,ktorý sa tak rozhodne!
Niečo podobné som zažil nedávno(
Súhlasí Ludwig, lralce


109.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 18:42 avatar
107,...to je OK, aj keď nie je to celkom správny príklad! Pretože ,Kristus sa nikdy nestane "majiteľom" sveta,vesmíru! ,...ale vedz ,že Písmo hovorí,že keď bude ľudstvo a zem privedené k dokonalosti po tisícročnom Kristovom kraľovaní,tak ,"potom sa on podriadi Bohu a odovzdá mu dané právomoci, a Boh bude vládnuť nad všetkým,teda aj nad Kristom"! 1 Kor,15:27-28
Opatrenie Božieho kráľovstva/rozumej -Kristovho/ je len dočasné,aj keď účinok bude trvalý,po celú večnosť!
Súhlasí Johny Pravda, lralce


111.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 18:47 avatar
103,...to čo píše Ludwig je správne a jednoduché,a mi to môžme z Písma vedieť! Biblická pravda je jednoduchá,....a vyniklo by to obzvlášť vtedy,keby niekto nezahltil túto jednoduchú pravdu nepochopiteľnou,nelogickou pohanskou filozófiou!
Teda,...."žiadne špekulovanie",...ale len použiť Písma a zdravý úsudok,a všetko je hneď jasné!
Súhlasí lralce


98.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 18:00 avatar
92,...."božstvo=moc"!
Inak aj.....Podľa slovníka Greek-English Lexicon od Liddella a Scotta theotés (tvar v nominatíve, z ktorého je odvodené slovo theotétos) znamená „božstvo, božská prirodzenosť“.....teda ,že Ježiš pochádza z duchovnej sféry a žil so svojim Otcom,Bohom a božskými anjelmi. Božská prirodzenosť opisuje aj už spomínanú nadprirodzenú moc,vysoké postavenie,duchovnú podstatu!
A Otec mu nemusel nič odovzdávať v súvislosti s "božstvom",lebo túto prirodzenosť ako duchovný tvor mal od počiatku!
"Moc a panstvá, a povýšenie" dostal neskôr za svoje zásluhy,poslušnosť!


80.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:36 avatar
77,....tak potom je všetko v poriadku. Lebo to tvrdí aj Písmo a história!


75.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:21 avatar
70,....Johny musíš si ujasniť základy Písma a potom sa pýtaj!
Vzývať neznamená modliť sa! Zisti si to na danom interlineári,tam je to vysvetlené a to je trinitárska stránka!
Sám Ježiš povedal ako sa máme a ku komu modliť,...teda nevravíš pravdu!
Ak je niekto "prostredník",tak nemôže byť aj cieľom modlitby! Ježiš sprostredkováva dve strany: "ľudí a Boha"!
Teda,nijako nemôže byť adresátom modlitieb.
Žalmista tiež vedel komu máme adresovať svoje modlitby:....„Ó, Ty, ktorý vypočúvaš modlitbu, áno, k tebe prídu ľudia každého tela.“ ... (Žalm 65:2) Reč je tu o Jehovovi,Otcovi!
A k danému textu zo skutkov.
NET Biblia/tak ako aj náš preklad/
"Dajte si pozor na seba i na celé stádo, v ktorom je Duch Svätý ustanovil vás biskupmi, aby ste pásli Božiu cirkev, ktorú získal s krvou vlastného Syna."
Teda,...nielen svedkovia vidia,že daný preklad korešponduje s Písmom a textami ,ktoré poukazujú,že nie Boh vylial krv,ale jeho syn. Všemohúci Boh je večný duch a ten nemá krv!
Ktorý z prekladov je v súlade s tým, čo sa píše v 1. Jána 1:7, kde sa hovorí: „Krv Ježiša Krista, jeho Syna, očisťuje nás od každého hriechu“? (Pozri aj Zjavenie 1:4–6.) Poslal Boh podľa Jána 3:16 svojho jednosplodeného Syna, alebo prišiel on sám ako človek, aby sme mohli mať večný život? Nebola preliata Božia krv, ale krv jeho Syna.
Nech ťa nemýlia trinitárske podvrhy! Tých je veľa!
Raní kresťania sa nemodlili k Ježišovi a nikdy nespájali Ježiša so Všemohúcim Bohom,....to je overený fakt!


84.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 17:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:48 avatar
84,...tak sú dvaja prostredníci? To mi je novina! 
Nelaškuj Veriaci.....
Súhlasí lralce


101.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 18:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 17:15 avatar
anjeli, ludia atd nemaju Bozsku podstatu,ako si správne písal , takze s tymto to nesúvisí ..Posli mi nejaky clanok, kde JS uznavaju JK ze je Bohom . A nemyslim ze je bozský, Boh z malým b a ine vysvetlenia jeho "bozstva" Ale ze je Bohom,aj ked samozrejme nie vsemohucim a ze ma Bozsku podstatu..


79.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:35 avatar
74,.....ale slová o "božskej podstate" sa týkajú iba anjelov a Ježiša. Nie ľudí,...to som písal v inej téme.
Tiež , vieš o tom,že v daných slovách /v trinitárskych textoch/nie je veľké "B"?
Ale aj keby bolo,nič sa tým nemení!
Už som písal vám zatvrdilým a slepým spoznať pravdu,že anjeli často v Písme vystupovali ako: "Jahve",...."pravý Boh",...a podobne a je každému jasné,že aj tak neboli Všemohúcimi Bohmi! To by ich bolo neúrekom!
Písal som o tom a poukázal na Hebrejský princíp "zastúpenia Boha"! Teda,ten kto niesol posolstvo od Boha a zastupoval ho,...tak mal právo sa tak titulovať! Teda,...aj keby Ježiš aj tvrdil/čo netvrdil nikdy/ ,že je pravý Boh a Jehova,...aj tak by to neznamenalo ,že je Všemohúci Boh. Rozhoduje kontext správy,Písma!
A ten hovorí,že "Otec je väčší ako syn",..."že hlavou Krista je Boh Otec",......"že Kristus sa nakoniec podriadi Otcovi,svojmu Bohu",....že "Boha nikto nikdy nevidel",....."že Kristus je len odleskom Boha",....."že Boh je nesmrteľný",...a podobne. A to nezmeníš! Katolícka tradícia je pre mňa pase!
Súhlasí lralce


83.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 17:40 avatar
ty si napisal : Verím ,že Kristus má božskú podstatu,že je Boh, a verím v jeho meno,a že jeho Otec je v ňom! To stále tvrdím,....ale to neznamená ,že on je Všemohúci Boh!
Verim v to isté ako ty..
Súhlasí lralce


86.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:45 avatar
74,...toto je výňatok,názov ,ktorý pojednáva o tvojich otázkach z našej stránky.
".....Ak je Jehova „jediný pravý Boh“, akým „Bohom“ je Ježiš?...."
A dalej sa rozoberá to,čo som svojim spôsobom písal aj ja!
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Samozrejme,takýchto polemík je veľa na našich stránkach. A to,že JS nepíšu boh Ježiš veľkým Písmenom vo svojom preklade, je správne a odlišuje to Otca od syna!
Súhlasí lralce


64.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 4. 2017, 16:36 avatar
Shagara napísal: Ak porovnáš 1 príchod Krista s dnešným druhým príchodom,tak sa všetko navlas opakuje!
-------------------------------------
Druhý príchod Kristov ešte nenastal a bude viditeľný a určite ho uvidíš aj ty. Blúdite vo veľa veciach a jednou z nich je aj nejaký neviditeľný druhý príchod Kristov, čo je nezmysel, lebo Písmo hovorí úplne jasne.Zj 1:7 Hľa, prichádza s oblakmi, a uvidí ho každé oko, aj tí, ktorí ho prebodli, a nariekať budú nad ním všetky pokolenia zeme. Áno, ameň.

No a akým akrobatickým výkladom ste prišli na neviditeľný druhý príchod Kristov?
Súhlasí lralce


71.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:01 avatar
64,.....ako ako chápeš slová
á Krista ,že "svet ho už viac neuvidí"? Ty ale tvrdíš opak!
Keď Ježiš opisoval znamenie svojej prítomnosti, neurobil to preto, aby poukázal na niečo, čo ľudia budú môcť vidieť, ale preto, aby im pomohol rozpoznať niečo, čo sa malo udiať v nebi. Preto povedal:...... „Božie kráľovstvo neprichádza tak, aby sa dalo spozorovať.“ (Lukáš 17:20)
Kristova prítomnosť sa mala dalej vyznačovať obdobím veľkých ťažkostí na zemi. a mnohými znameniami....a to sa deje dnes!
Ježišova prítomnosť sa dalej vyznačuje celosvetovým zvestovaním,čo je najväčšie znamenie.
Ján 14:19:...... „Ešte chvíľku a svet ma viac neuvidí, ale vy [Ježišovi verní apoštoli] ma uvidíte, lebo ja žijem a vy budete žiť.“ (Ježiš sľúbil svojim apoštolom, že príde opäť a že ich vezme do neba, aby boli s ním. Uvidia ho, pretože budú duchovnými tvormi tak ako on. Ale svet ho znovu neuvidí. Porovnaj 1. Timotejovi 6:16.)
Tak nezavádzaj!
Samozrejme,viem s čím by si hned vyrukoval....Zjav. 1:7: „Hľa, prichádza s oblakmi a uvidí ho každé oko a tí, ktorí ho prebodli; a všetky kmene zeme sa budú biť v zármutku kvôli nemu.“
Teda, uvidí alebo neuvidí ho svet? Nemôže byť aj jedno aj druhé pravda! V Písme nemôže byť rozpor!
Čo naznačujú ‚oblaky‘? Neviditeľnosť. Keď je lietadlo v hustom oblaku alebo nad oblakmi, ľudia na zemi ho zvyčajne nevidia, hoci môžu počuť hluk motorov. Príklad......Jehova povedal Mojžišovi:..... „Prichádzam k tebe v tmavom oblaku.“ Mojžiš Boha ale nevidel, ale ten oblak naznačoval Jehovovu neviditeľnú prítomnosť. (2. Mojž. 19:9; pozri aj 3. Mojžišovu 16:2; 4. Mojžišovu 11:25.) Ak by sa mal Kristus objaviť viditeľne na nebi, je zrejmé, že by ho nevidelo „každé oko“. Ak by sa napríklad objavil nad Austráliou, nebolo by ho vidieť v Európe, Afrike a Amerike.
V akom zmysle ho ale ‚uvidí každé oko‘?
Z udalostí na zemi ľudia rozoznajú, že je neviditeľne prítomný. Aj v Jánovi 9:41 sa hovorí o zraku, ktorý nie je doslovný: „Ježiš [farizejom] povedal: .....‚Keby ste boli slepí, nemali by ste hriech. Ale teraz hovoríte: „Vidíme.“ Váš hriech zostáva.‘“ (Porovnaj Rimanom 1:20.) Po Kristovom návrate prejavujú niektorí ľudia vieru; rozoznávajú znamenie jeho prítomnosti. Iní zavrhujú tieto dôkazy, ale keď Kristus zasiahne ako Boží vykonávateľ rozsudku nad zlými, aj oni z prejavu jeho moci rozoznajú, že zničenie nie je od ľudí, ale z neba. Budú vedieť, čo sa deje, pretože boli dopredu varovaní.
Že tomu je tak,potvrdzujú aj ďalšie slová z daného textu!
Kto sú teda „tí, ktorí ho prebodli“?
Doslova to urobili rímski vojaci v čase Ježišovej popravy. Ale tí sú už dávno mŕtvi. Teda,nemôžu to byť oni. Alebo budú aj tí vzkriesení na zemi a uvidia ho? Musí sa to teda vzťahovať na ľudí, ktorí podobne zle zaobchádzajú s Kristovými pravými nasledovníkmi, alebo ich ‚prebodávajú‘, počas „posledných dní“. — Mat. 25:40, 45.
Naozaj ale môžeme povedať, že niekto ‚prišiel‘ alebo je ‚prítomný‘, ak nie je viditeľný? Spomeniem príklady:
Apoštol Pavol hovoril, že je .....„neprítomný telom, ale prítomný duchom“ v zbore v Korinte. — 1. Kor. 5:3.
Jehova hovoril o tom, že..... ‚zostúpi‘, aby zmiatol jazyk staviteľov veže v Bábeli. (1. Mojž. 11:7) Povedal tiež, že...... ‚zostúpi‘, aby oslobodil Izrael z otroctva v Egypte. A Boh uistil Mojžiša: ......„Ja sám pôjdem s tebou,“ aby priviedol Izrael do Zasľúbenej krajiny. (2. Mojž. 3:8; 33:14) Ale žiaden človek nikdy nevidel Boha. — 2. Mojž. 33:20; Ján 1:18.
A to stále platí! Ale nie v tvojom prípade,keď hovoríš o doslovnom videní!
Teda,...."akrobat" si ty a máš sa ešte mnoho učiť a nepliesť si pojmy z Písma!
Súhlasí lralce


94.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 4. 2017, 17:56 avatar
58. Teda su dvaja Bohovia?
Súhlasí lralce


34.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 4. 2017, 14:47 avatar
Shagara

Namiešal si tu guláš a nič nepovedal priamo. Prečo spasenie podmieňujete členstvom v spoločenstve SJ? Kde je o tom zmienka v Biblii? Kde je tvoja odpoveď? Prečo hovoríte, že zvestujete posolstvo o Kráľovstve Božom a pritom myslíte na vlastné kráľovstvo iba pre členov spoločenstva SJ? Je tak? Je!Pritom tvrdíte, že všetci ostatní mimo spoločenstva SJ podľa vás „zlí“ budú zničení. No ak zničení, tak najprv ich Boh bude súdiť podľa skutkov a nakoniec ich všetkých zničí a prestanú existovať? Sám vidíš, že je to neobhájiteľný blud.

KC učí, že mimo KC niet spásy je to podobné ako keď SJ tvrdia, že mimo spoločenstva SJ niet spásy. Je to podobný blud ako keby oko vyhlásilo, že je celé telo. To znamená, že predstava je podobná ako u KC ako aj u SJ, teda že do kráľovstva Božieho sa dá vstúpiť iba členom KC, SJ ktorí spĺňajú nejaké tie ich kritéria - podmienky. KC učí, že viera nestačí. Tak podobne učí aj SJ. Ako v KC, tak aj v spoločenstve SJ sa robia väčšími a menšími. KC má vymyslený nejaký očistec – dočasné peklo, cez ktorý vraj väčšina z nich dôjde do neba. Ostatní mimo KC podľa nej nejdú ani do toho očista ale do večného pekla. Učenie o očistci robí Kristovu dokonalú obeť ako nedostatočnú . SJ podobne spásu vidia v členstve a vo svojich skutkoch a týmto svedčia, že obeť Ježiša Krista za naše hriechy je nedostatočná. Obidva spoločenstvá nepoznajú pravé evanjelium Ježiša Krista. Koľko podobností, že.


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 15:06 avatar
34,....odpovedz na moje položené otázky,opakujem ich:
1, Odkiaľ má Boží ľud výjsť?
2,Kto,čo je "Veľký Babylon"?
3,Prečo "Kristus nie je rozdelený" a čo to naznačuje?
4,Môže byť jedno,že v každom náboženstve sa učí niečo iné?
5,Je jedna pravda a cesta ,alebo viac?
6,Má prebiehať pod dohľadom anjelov "zjednocovanie" kresťanov?
7,Má sa tak diať v "čase konca"? /podobenstvo o "žatve",...o "vlečnej sieti" a podobne/
8,Poukazuje Písmo ,že sú praví aj nepraví kresťania?/burina,pšenica...ovce,capy,...pochabé,rozvážne panny/
9,Teda ,je možné spoznať pravých kresťanov a i falošných?
10, ako chápať dané slová:......... „Určite opäť uvidíte rozdiel medzi spravodlivým a zlým, medzi tým, ktorý slúži Bohu, a tým, ktorý mu neslúžil.“ Mal.3:18
11,Kto v čase konca má hlásať posolstvo o Božom kráľovstve po celom svete?
12,O čom hovorí tento text:......„V tých dňoch sa desať mužov zo všetkých jazykov národov chopí, áno, naozaj sa chopí sukne muža Žida hovoriac: ‚My pôjdeme s vami, lebo sme počuli, že je s vami Boh.‘“
13,Kto je ten "žid"?
14,Je to doslovný žid podla tela,alebo duchovný žid?
15,Poznať pravé náboženstvo "podľa ovocia"?
16,Majú byť praví kresťania oddelení od sveta,neutrálni,apolitickí?
17,Zakladajú praví kresťania svoje učenie na Biblii,alebo na nebiblických tradíciách?
18,Majú o Bohu svedčiť len kňazi,alebo všetci kresťania?
19,Môže pravý kresťan zabudnúť na meno svojho Boha?
20,A môže jediného Boha pravý kresťan nahradiť mnohobožstvom?
Súhlasí lralce


69.
označiť príspevok

Krištof
   6. 4. 2017, 16:50 avatar
34.
V Katolíckej cirkvi som pokrstený, mám sv. prijímanie i birmovku. Napriek tomu nie som osobne nejaký 100% katolík, verím tomu tak asi na 75%. Avšak pokiaľ viem, učenie o večnom živote a očistci sa podľa rkc vzťahuje na všetkých, resp. nie iba na katolíkov (kto tvrdí opak, nech dá k tomu príslušné dôkazy). Ku ďalším veciam (ktoré s tým tiež čiastočne súvisia), o ktorých si tu písal, prikladám pasáže z Katechizmu Katolickej Cirkvi (zjavne aj kresťanov mimo KC pokladajú katolíci za bratov atď.):

818 Tých, čo sa v súčasnosti rodia v spoločenstvách, ktoré vznikli z takýchto rozštiepení, „a sú poučení vo viere v Krista, nemožno obviniť z hriechu oddelenia a Katolícka cirkev ich objíma s bratskou úctou a láskou… V krste sú ospravodlivení vierou, včlenení do Krista, a preto sú právom poctení menom kresťan a synovia Katolíckej cirkvi ich oprávnene uznávajú za bratov v Pánovi.“ 

836 „Do katolíckej jednoty Božieho ľudu… sú povolaní všetci ľudia; rozličným spôsobom do nej patria alebo sú na ňu zameraní tak katolícki veriaci, ako aj ostatní, čo veria v Krista, a napokon vo všeobecnosti všetci ľudia povolaní Božou milosťou k spáse.“ 

837 „Do spoločenstva Cirkvi sú naplno včlenení tí, čo majú Kristovho Ducha, a prijímajú celé jej zriadenie a všetky v nej ustanovené prostriedky spásy, a sú v jej viditeľnom organizme spojení s Kristom – ktorý ju spravuje prostredníctvom rímskeho pápeža a biskupov –, a to zväzkami vyznania viery, sviatostí a cirkevného vedenia a spoločenstva. Ale nespasí sa, hoci je začlenený do Cirkvi, kto nezotrvá v láske, lebo zostáva síce v lone Cirkvi ,telom‘, ale nie ,srdcom‘.“ 

838 „Cirkev vie, že je z viacerých dôvodov spojená s tými, čo sú pokrstení a poctení menom kresťan, ale nevyznávajú úplnú vieru alebo nezachovávajú jednotu spoločenstva pod vedením Petrovho nástupcu.“ „Veď tí, čo veria v Krista a riadne prijali krst, sú v istom, hoci nedokonalom spoločenstve s Katolíckou cirkvou.“ S pravoslávnymi cirkvami je toto spoločenstvo také hlboké, „že mu chýba veľmi málo, aby dosiahlo plnosť, ktorá oprávňuje spoločné slávenie Pánovej Eucharistie“.

1271 Krst je základom spoločenstva všetkých kresťanov, aj tých, ktorí ešte nie sú v plnom spoločenstve s Katolíckou cirkvou: „Veď tí, čo veria v Krista a riadne prijali krst, sú v istom, hoci nedokonalom spoločenstve s Katolíckou cirkvou… V krste sú ospravodlivení vierou, včlenení do Krista, a preto sú právom poctení menom kresťan a synovia Katolíckej cirkvi ich oprávnene uznávajú za bratov v Pánovi.“ „Krst teda vytvára sviatostné puto jednoty jestvujúce medzi všetkými, ktorí boli jeho prostredníctvom znovuzrodení.“ 

847 Toto tvrdenie sa nevzťahuje na tých, ktorí bez vlastnej viny nepoznajú Krista a jeho Cirkev: 
„Lebo tí, čo bez vlastnej viny nepoznajú Kristovo evanjelium a jeho Cirkev, ale s úprimným srdcom hľadajú Boha a pod vplyvom milosti sa snažia skutkami plniť jeho vôľu, poznanú hlasom svedomia, môžu dosiahnuť večnú spásu.“ 

1260 „Keďže Kristus zomrel za všetkých a konečné povolanie človeka je v skutočnosti len jedno, a to Božie, máme veriť, že Duch Svätý dáva všetkým možnosť, aby spôsobom známym Bohu mali účasť na tomto veľkonočnom tajomstve.“ Každý človek, ktorý hľadá pravdu a plní Božiu vôľu tak, ako ju pozná, môže byť spasený, hoci nepozná Kristovo evanjelium a jeho Cirkev. Možno predpokladať, že takí ľudia by boli výslovne túžili po krste, keby boli vedeli, že je nevyhnutne potrebný. 
Súhlasí lralce


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:04 avatar
69......Krištof....katechizmus ma malú ,výpovednú hodnotu,...cituj Písma!


138.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 4. 2017, 22:02 avatar
Krištof napísal: Avšak pokiaľ viem, učenie o večnom živote a očistci sa podľa rkc vzťahuje na všetkých, resp. nie iba na katolíkov (kto tvrdí opak, nech dá k tomu príslušné dôkazy).
--------------------------------------

Tak to je teda

Načo je nám očistec ak máme Krista? Očistec je blud! Najprv ty predlož dôkaz z Písma o existencii očistca a tak môžeme diskutovať, či ten očistec platí aj mimo KC. Prekliatia na našu adresu KC neodvolala. Takže hovoriť niekomu oddelení bratia a súčasne ich preklínať ako úbožiakov, bludárov, heretikov a kto vie ešte akých, tak je to dosť pokrytecké, že.

Len si vy katolíci nechajte ten svoj pomyselný očistec, ktorým sa tak hrdíte ako nejaké privilégium a neťahajte do toho vášho dočasného pekla aj ostatných mimo KC. Je to vaše učenie a váš blud.
Súhlasí lralce


142.
označiť príspevok

Krištof
   6. 4. 2017, 23:13 avatar
138. RealitaABC
Ja som tu predsa nikomu učenie o očistci nevnucoval. Len som reagoval na tvoje tvrdenie v 34., že vraj podľa KC do očistca sa môžu dostať iba katolíci a že ostatní pôjdu do večného pekla. To nie je pravda. Preto som napísal, že podľa KC sa večný život a očistec týka aj ostatných, nie iba katolíkov. A v súvislosti s tým som napísal, že kto tvrdí opak, nech dá k tomu príslušné dôkazy.

O žiadnom preklínaní nekatolíckych kresťanov zo strany KC nemôže byť reč prinajmenej od 2. vatikánskeho koncilu. Ide skôr o uznanie a snahu o bratskú komunikáciu. 

UNITATIS REDINTEGRATIO, DEKRÉT O EKUMENIZME

Vzťahy oddelených bratov ku Katolíckej cirkvi

U našich oddelených bratov sa koná aj nemálo posvätných úkonov kresťanského náboženstva, ktoré môžu rozličným spôsobom bezpochyby vzbudiť skutočný život v milosti, podľa rozmanitého charakteru jednotlivých cirkví alebo spoločenstiev. Treba ich teda pokladať za schopné otvárať vstup do spoločenstva spásy.
Preto tieto oddelené cirkvi a spoločenstvá, hoci majú podľa nás nedostatky, predsa v tajomstve spásy majú zmysel i význam, lebo Kristov Duch sa ich nezdráha používať ako nástroje spásy, ktorých účinnosť sa odvodzuje z plnosti milosti a pravdy zverenej Katolíckej cirkvi.

Ekumenizmus

4. Keďže dnes sa pod vplyvom milosti Ducha Svätého vo viacerých častiach sveta modlitbou, slovom i skutkom vyvíjajú mnohé úsilia, aby sa dosiahla plnosť jednoty, ktorú chce Ježiš Kristus, tento posvätný cirkevný snem vyzýva všetkých katolíckych veriacich, aby pochopili znamenia čias a horlivo sa podieľali na diele ekumenizmu.
Pod ekumenickým hnutím sa rozumejú aktivity a podujatia, ktoré vznikajú podľa rozličných potrieb Cirkvi a rôznych okolností našich čias a zameriavajú sa na jednotu kresťanov. Medzi ne patria na prvom mieste všetky úsilia o odstránenie slov, postojov a skutkov, ktoré podľa spravodlivosti a pravdy nezodpovedajú situácii oddelených bratov, a preto hatia vzájomné vzťahy s nimi. ďalej sem patrí dialóg medzi náležite pripravenými odborníkmi na stretnutiach usporiadaných v náboženskom duchu medzi kresťanmi rozličných cirkví a spoločenstiev. Pri tomto dialógu každý dôkladne vyloží svoje učenie a jasne podá jeho charakteristické črty a tak všetci nadobudnú pravdivejšie poznanie a nestrannejšie hodnotenie učenia a života zúčastnených spoločenstiev. Vtedy tieto spoločenstvá dosiahnu aj užšiu spoluprácu v akejkoľvek činnosti pre spoločné dobro, ktorú požaduje každé kresťanské svedomie. Keď je to možné, spoločenstvá sa schádzavajú aj na spoločnú modlitbu. Napokon všetci skúmajú svoju vernosť Kristovej vôli, čo sa týka Cirkvi, a odhodlane sa podujímajú na dielo obnovy a reformy. ... Na druhej strane je potrebné, aby katolíci s radosťou uznávali a vážili si ozajstné kresťanské hodnoty, prameniace v spoločnom dedičstve, ktoré sa nachádzajú u našich oddelených bratov. Je správne a spasiteľné uznávať Kristove bohatstvá a cnostné skutky v živote iných, ktorí vydávajú svedectvo o Kristovi, niekedy až po vyliatie krvi: Boh je totiž vždy obdivuhodný a nevyspytateľný vo svojich dielach.
Nesmieme zabudnúť ani na to, že čokoľvek sa u oddelených bratov uskutočňuje milosťou Ducha Svätého, môže slúžiť aj na náš rast. Čokoľvek je naozaj kresťanské, nikdy sa neprieči pravému dobru viery, ba vždy môže viesť k dokonalejšiemu prijatiu samého tajomstva Krista a Cirkvi.

www.kbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


144.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 4. 2017, 23:36 avatar
Ekumenizmus je fraska, ale nie o tom som chcel...
Aby som ta vyviedol z omylu - protestanti si nemyslia, ze katolici sa dostanu do ocistca a oni (protestanti) rovno do pekla.
Protestanti neveria ocistec vobec.

"Ide skôr o uznanie a snahu o bratskú komunikáciu." >> Ako bratska mi to zrovna nepride, ako si napisal predtym >>> "„Cirkev vie, že je z viacerých dôvodov spojená s tými, čo sú pokrstení a poctení menom kresťan, ale nevyznávajú úplnú vieru alebo nezachovávajú jednotu spoločenstva pod vedením Petrovho nástupcu." >> Takze nie su uplni krestania..
Mimochodom, co je to uplna viera? Modlit sa k panne Marii a katolickym svatym?

A ked hovoris o tom nastupcovi,, mal by si si pozriet historiu nastupcov, ako by takito "nastupcovia" mohli byt nastupcovia Petra?
Aj ked Peter nebol hlavou cirkvy, ale boli tri piliere cirkvi a to Peter, Jakub a Jan.
Staci si pozriet koho si zobral JK na horu premenenia, koho si zobral zo sebou v (tusim) Olivovej hore, predtym nez bol v Getsemanskej zahrade zradeny.
Alebo si staci precitat Ga 2,9
Súhlasí lralce


146.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 23:46 avatar
144,...s úvodom súhlasím! Je to naozaj fraška,....pretože realita je úplne iná,ako teória ekumenizmu!
Krištof len laškuje!
Arcibiskup Biffi/katolík/ povedal,že ...."ekumenizmus je dielo antikrista"! /výrok v Katolíckych novinách/
Jeden tak,druhý onak,......
Súhlasí Wolfe, lralce


149.
označiť príspevok

Krištof
   7. 4. 2017, 00:00 avatar
144. Pustime si radšej peknú pieseň, než by sme sa mali zamotať do niečoho, o čom ani nebola reč z mojej strany. O Erasure si raz napísal, že sa ti páči:

youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Wolfe, lralce


150.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 4. 2017, 00:09 avatar
Tuto som ani nepoznal, vlastne poznam len par
Súhlasí lralce


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 13:39 avatar
8,....kikirikííííí.... 
Súhlasí lralce


13.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 13:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 14:06 avatar
13,....možno po JS vybehnú do sveta znovuzrodení s tamburínami a budú "naťahovať nohy", a posielať tých čo vedia "padať" ,rovno do neba! 
Ked už niekam,tak s veľkou pompou! 
Súhlasí lralce


17.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 4. 2017, 14:08 avatar
A ja vám všetkým prajem šťastlivé spasenie presne podľa vašich predstáv :-)
Súhlasí lralce


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 14:22 avatar
17,...skôr by som napísal:"prasenie"! 
Skutočné spasenie sa deje podľa predstáv Boha,Biblie! A to želám každému! 
Súhlasí lralce


18.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 14:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 14:30 avatar
18,....Ale Biblia a Ježiš povedal aj niečo iné!? A to,že "mocné skutky sa budú diať v réžií toho zlého", a nie že by to robili kresťania!
Tie sa diali iba v 1 storočí a dosvedčovali ,že Ježiš je mesiáš! Potom skončili! "Láska nikdy nezlyháva. Ale ak aj sú [dary] prorokovania, budú odstránené; ak sú jazyky, prestanú; a ak je poznanie, bude odstránené", 1 Kor.13:8
Z úvodnej časti je zrejme,že poznávacím znakom pravých kresťanov je láska,a nie nejaké "naťahovanie nôh"!
Dnes netreba nič už dosvedčovať zázrakmi,lebo tie nemôžu nijak vybudovať pravú vieru! Viera sa získava prostredníctvom biblického poznania!
Súhlasí lralce


29.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 14:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 15:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 15:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 16:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:51 avatar
66,....sebareflexia?
Ale nesmieš byť na seba až tak tvrdý! To sa poddá,...možno ak raz viac "padneš",tak sa v tebe niečo zlomí a precitneš! 
Súhlasí lralce


46.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 15:21 avatar
43,...kontext poukazuje ,že po smrti apoštolov! Ja k svojej viere nepotrebujem zázraky. Židia ich videli a predsa si zabili mesiáša!
Súhlasí lralce


50.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 15:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 4. 2017, 15:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 15:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 17:49 avatar
57,...ale taká viera stojí na "piesku" a skôr či neskôr sa zrúti!
Súhlasí lralce


95.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 17:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.132.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 4. 2017, 20:13 avatar
Shagara, 89. prečo myslíš, že taká viera stojí na piesku? Chceš povedať, že v prvom storočí kresťania, ktorí uverili, keď videli zázraky, tak ich viera tiež stála na piesku?
Súhlasí lralce


133.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 21:09 avatar
132,.....ak vnímame celú pravdu o tom čo môžu a čo nemôžu zázraky,tak to pochopíme?!
Hádaj,prečo Ježiš keď vykonal nejaký zázrak ,tak povedal dané slová:...."Nehovorte o tom nikomu"!?
Teda,prečo Ježiš nechcel, aby sa príliš hovorilo o jeho zázrakoch?
Nechcel, aby ľudia robili závery na základe senzačných alebo možno aj skreslených správ, ale aby sami pochopili, že je Kristus, a na základe toho urobili rozhodnutie. (Iz. 42:1–4; Mat. 8:4; 9:30; 12:15–21; 16:20; Luk. 5:14)
Výnimku urobil v prípade muža, ktorý bol predtým posadnutý démonmi a žil v gerazénskej krajine.
Keď bol Ježiš na zemi, robil zázraky aj preto, aby v malom ukázal, čo dosiahne jeho blížiaca sa tisícročná vláda. (Zjav. 20:4)
A samozrejme,sa tým dokazovalo jeho vyvolenie Bohom,mesiášstvo!
Už som spomínal príklad Lazára a boháča a to je pekný dôkaz toho,na čo sa pýtaš! Ale aj pre iných,aby svoju vieru v dnes nestavali na pseudo-zázrakoch.
Cotujem záver daného podobenstva...:"Potom povedal: ‚V tom prípade ťa, otče, prosím, aby si ho poslal do domu môjho otca, 28 lebo mám päť bratov, nech im vydá dôkladné svedectvo, aby sa aj oni nedostali na toto miesto trápenia.‘ 29 Ale Abrahám riekol: ‚Majú Mojžiša a Prorokov ; nech tých počúvajú.‘ 30 Potom povedal: ‚Nie, otče Abrahám, ale keby k nim prišiel niekto z mŕtvych, budú robiť pokánie.‘ 31 Povedal mu však: ‚Ak nepočúvajú Mojžiša a Prorokov, nepresvedčí ich, ani keď niekto vstane z mŕtvych.‘“
Už chápeš? Ježiš povedal:..."majú Mojžiša a prorokov",...teda Písma, a tie ich môžu presvedčiť!
Na druhej strane povedal,že ...."Ak nepočúvajú Mojžiša a Prorokov,/Písma/ nepresvedčí ich, ani keď niekto vstane z mŕtvych."!....teda zázrak!
Tiež si uvedom,že mnohí náboženskí vodcovia a židia videli zázraky a neuverili,...a mnohí nevideli zázraky,ani nepoznali Ježiša osobne a predsa boli horliví kresťania!
Čo sa z toho môžme naučiť? Nuž o tom hovorí aj jeden text....:
Hebr. 2:3, 4:..... „Ako unikneme, ak sme zanedbali takú veľkú záchranu, ktorú oznamoval náš Pán a potvrdili nám ju tí, ktorí ho počuli, kým Boh ......spolusvedčil .......znameniami a predzvesťami a rôznymi mocnými skutkami a rozdeľovaním svätého ducha podľa svojej vôle?“ (Boli tu naozaj presvedčivé doklady, že kresťanský zbor, ktorý bol vtedy nový, je skutočne od Boha. Keď to však už bolo úplne potvrdené, bolo by nutné dokazovať to opäť a opäť?)....NIE!!!
A druhý rozmer je ten,čo som naznačil....že ,zázraky sami o sebe nemôžu vybudovať pravú vieru!
Viera kresťanov stála na pevnejších základoch/ako len na zázrakoch/ a aj o tom hovorí zas iná biblická správa: /o Božej stavbe/....1 Kor.3:9-15
Súhlasí lralce


131.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 4. 2017, 20:07 avatar
Shagara, 46. Kde konkrétne kontext hovorí, že jazyky a uzdravovanie majú skončiť po smrti apoštolov?
Súhlasí lralce


135.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 21:18 avatar
131,...„Ak aj sú dary prorokovania, budú odstránené; ak sú jazyky, prestanú; a ak je poznanie, bude odstránené. Lebo máme čiastočné poznanie a čiastočne prorokujeme; ale keď príde to, čo je úplné, bude odstránené to, čo je čiastočné.“ — 1. Korinťanom 13:8–10.
Samozrejme,....nie je to len tento text,ale to vyplýva z viacerých biblických skutočností,z biblického kontextu!


139.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 4. 2017, 22:03 avatar
135. Shagara prepáč, ale píšeš tak, že to vyvoláva dojem "čo sa babe chcelo, to sa jej prisnilo".
Súhlasí veriaci-4, lralce


140.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 22:20 avatar
139,.....a na čo konkrétne reaguješ?
Neviem čo je nebiblické na mojom tvrdení,ak reaguješ na 135 ?
Aj moslimovia,budhisti,animisti majú zázraky.......a myslíš ,že Boh schvaľuje všetky náboženstvá zázrakov?


141.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 4. 2017, 22:58 avatar
Reagujem na to, ako si odpovedal na príspevok 131 príspevkom 135.
Buď si tým chcel povedať: "ak chcete odpoveď, tak najskôr dlhodobým štúdiom Písma si osvojte (ten správny) kontext Biblie", alebo si proste vymýšľaš dôvody, ako sa ti zrovna hodia.

Pretože z ničoho v 1. Korinťanom 13:8–10 nevyplýva, že jazyky a uzdravovanie majú skončiť po smrti apoštolov.
Súhlasí veriaci-4, lralce


143.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 23:25 avatar
141,...teda ak sa tam píše ,že "jazyky prestanú",tak podla teba neprestanú?
A tak sa to dá interpretovať,ale ja používam rozum a vnímam nielen tento text ,ale kontext celého Písma!
Ja som uvádzal aj iné texty a dôvody!


145.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 4. 2017, 23:44 avatar
Nejde o to, či prestanú, ale kedy prestanú.
Nedá sa na základe 1. Korinťanom 13:8–10 tvrdiť, že to, čo v zmysle hovorenia jazykmi sa deje TERAZ v charizmatických kresťanských spoločenstvách, sa diať už nemá, lebo "to zaniklo po smrti apoštolov".
Buď máš iný pádny dôvod, alebo radšej nepíš nič.
Súhlasí veriaci-4


147.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 23:50 avatar
145,...era,nie je to len o tomto texte! Ale aj ten je jasný,ak chápeš iné časti Písma! Prečítaj si aj to,čo som písal a dokladoval inými textami a logikou! Zázraky RKC a iných sú fraška a dielo "anjela svetla"! Pochop to!
Luther a Kalvín tiež tomu verili,...ak si protestant?
Súhlasí lralce


151.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 4. 2017, 00:19 avatar
147. pre mňa je to stále to isté: Vidíš to, čo sám vidieť chceš.

Ale nevadí. Keď ti to tak vyhovuje, nemám námietok
Súhlasí lralce


155.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 4. 2017, 22:17 avatar
151,....sám by som chcel aby sa diali zázraky, aby ma niekto uzdravil a aj ostatných,alebo aby niekto kriesil mŕtvych a podobne. Veriaci to sám nezvládne, a on sa hlavne špecializuje len na "dorastanie nôh"! 
Teda,...mne to nevyhovuje, ja len akceptujem pravdu Písiem a preto,že poznám dané pseudozázraky,a viem kto je za nimi?!


156.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2017, 22:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.158.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 4. 2017, 22:36 avatar
156,....aj ja ťa milujem! Ty si moje malé Božie dieťatko!  
Súhlasí lralce


160.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   7. 4. 2017, 22:37 avatar
Dajte si znak pokoja a mieru.............................abo si dajte po papuli a bude pokoj!    
Súhlasí Shagara, lralce


163.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2017, 22:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.164.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   7. 4. 2017, 22:40 avatar
A tam ho sotiť do rokliny že ?   
Súhlasí lralce


180.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 00:01 avatar
163,....dobre,ale prečo ty ideš teda po tej širokej,...tomu nerozumiem? 


161.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2017, 22:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.162.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   7. 4. 2017, 22:38 avatar
Budem sa snažiť!  
Súhlasí lralce


171.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2017, 22:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.166.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   7. 4. 2017, 22:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.169.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 4. 2017, 22:56 avatar
166,....ako si na to prišla?
Môj záber je široký! A snažím sa držať našich noriem........aj keď je to niekedy náročné!


159.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2017, 22:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.153.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 4. 2017, 06:26 avatar
Myslim, ze by si sa nemal ohanat Lutherom a Kalvinom, pretoze to je ako ked sa katolici ohanaju papezom a katechizmom.
Radsej sa ohanaj bibliou.

Ano v podstate 8cka hovori, ze hlasy umlknu, ale kde sa da dostat k tomu, ze kedy?
Mna by to zaujimalo.
Súhlasí lralce


167.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 4. 2017, 22:49 avatar
153,....ak je niekto protestant,tak by mal akceptovať vieru svojej cirkvi a jej zakladatela. Luther tiež veril,že jazyky skončili,a nebolo to len na základe jedného textu!
A mám zato,že sa opieral v tomto o Písmo! Ale to by som musel citovať všetko,čo o tomto napísal!
A k tej druhej časti....o tom som už písal v iných príspevkoch,dnes i včera!
Zjednodušene......Skončili smrťou apoštolov, a kladenie rúk už nebolo. Hlavne keď sa na scéne objavila odpadlícka cirkev a nastala doba temna. Predstava,že by Boh lásky pôsobil svojim duchom ,cez týchto "kresťanov",je priam nepredstaviteľná! Tiež som písal,že jazyky slúžili na dorozumievanie s inými z iných národov!
Dnes to nie je až tak potrebné/aj keď by sa to niekedy hodilo/, a to z viacerých dôvodov!


174.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 4. 2017, 23:17 avatar
"ak je niekto protestant,tak by mal akceptovať vieru svojej cirkvi a jej zakladatela", Aha, takze katolici dobre robia ak sa ohanaju katechizmom a nie bibliou.

Luther a Kalvin boli len omylni ludia, presne tak ako boli katolicki papezi, biskupi atd atd..
Ty vzdy hovoris, ze sa treba opierat len o bibliu, zrazu to neplati?!

K druhej casti, mozes to dosvedcit bibliou?
Ak si to pisal vcera, mozes ma prosim odkazat na cislo/cisla prispevkov?


178.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 4. 2017, 23:51 avatar
174,.....ak sa píše v Písme,že máme počúvať a poslúchať zbor,dozorcov ,tak je to viac ako isté!
To platí za predpokladu ,že veríme ,že sme pravou cirkvou! A ak si to RKC myslí,tak /čo si myslí/,tak ich ovečky musia poslúchať všetko,čo učia ich pastieri! Od katechizmu až po modlitbu ruženca!
Neviem si predstaviť situáciu,keby začali katolíci spochybňovať vieru svojej cirkvi, a každý by si vykladal Písmo podla seba!
Opakujem...RKC a jej členovia si myslia ,že oni sú tou pravou cirkvou!
A to platí aj na protestantov,JS a podobne! Inak by v každom spoločenstve bola anarchia! Jednota a pokoj sa nedá inak dosiahnuť!
-----------------------------
Tiež som netvrdil,že neplatí môj názor -podriaďovať sa Písmu! Ale všetky mnou spomenuté inštitúcie si myslia ,že sa jej držia, a hovoria ,že sa jej nedržia tí druhí!
A citoval som Písma, v daných príspevkoch v posledných mojich témach. Snáď to nájdeš!?
Jazyky sú pre mňa pase! Veriaci a hocikto iní môžu im naďalej veriť! To nie je problém kresťana,ktorý by mal riešiť!
Ježiš povedal,že "aj keby niekto zostúpil z hrobu na zem a svedčil svojim príbuzným,tak neuveria ak neveria Mojžišovi a prorokom",...teda Písmam! Treba k tomu ešte niečo dodať?


181.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 4. 2017, 00:22 avatar
"ak sa píše v Písme,že máme počúvať a poslúchať zbor,dozorcov ,tak je to viac ako isté!" >> Tak to by sa uz prehresili aj Luther a Kalvin, kedze neposuchali dozorcov, teda vyssi klerus.
Inak len tak na margo, je pisane, ze je treba vsetko skumat a to dobre ponechat, ale to bolo len tak na margo, nic podstatne

Prepac cele toto o pocuvani a posluchani dozorcov mi pride ako tvoje vykrucanie sa..
Zrazu uz netreba skumat bibliu, staci spomenut niekoho vplyvneho z minulosti a uz je to pravda.
Inak vsimol som si, ze ty sa dost rad ohanas ludmi a nie bibliou (niezeby sa katolici i ini neohanali)

A ked sme uz pri tom pocuvani protenstantskeho zboru, vzdy plati SOLA SCRIPTURA.

" Ale všetky mnou spomenuté inštitúcie si myslia ,že sa jej držia, a hovoria ,že sa jej nedržia tí druhí!" >> Odskakujes od temy, My tu predsa nehovorim o tom co si myslia nejake institucie. My tu hladame, KDE V BIBLII je napisany cas, kedy jazyky (atd..) vymiznu (nie ze by som nejak ochotne podporoval letnicne hovorenie v jazykoch, jazyky su pre mna tiez pase, ale zaujima ma ten argument v biblii ze KEDY to naozaj umlklo)

"A citoval som Písma, v daných príspevkoch v posledných mojich témach. Snáď to nájdeš!?" >> Prepac nechodim sem moc casto, takze ani netusim nielen kde, ale aj co hladat..

"Ježiš povedal,že "aj keby niekto zostúpil z hrobu na zem a svedčil svojim príbuzným,tak neuveria ak neveria Mojžišovi a prorokom",...teda Písmam! Treba k tomu ešte niečo dodať?" >> Takze si sa z toho predsalen vykrutil?
Hm to by ma potom zaujimalo, co sa tu snazis potom presviedcat o jedinosti Boha, o neexistencii pekla ako takeho, ked
hovoris, ze tomu aj tak nikto neuveri??
Co tu teda robis cely cas, preco vypisujes citaty a suradnice z biblie, ked aj tak nikto na zaklade tvojej poslednej vety nikto neuveri..

Veriaci-4 to dobre povedal, ze obkecavas..
Posledna veta funguje len ako alibisticky argument preco si utiekol..
Bol by z teba dobry politik.. Vyhybky na priame otazky hadzes presne ako oni..


184.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 00:39 avatar
181,...vykrúcam sa, obkecávam a podobne. Never mi! Také peklo,trojica majú svoje čaro. Niečo ako rodinná opekačka na troch griloch!
Wolfe,...keby som ti citoval hocičo,aj celú Bibliu,alebo by zostúpil aj Boh,...aj tak neuveríš!
A viem,asi by malo byť napísané,že "Jazyky pominú stredu,24 Októbra v roku 10O n.l",...možno potom by si uveril?!
Ale pri vianociach ten čas už nie je potrebný,tam si domyslíme hocijaký dátum, a Sola Scriptúra tam už neplatí!
Myslím ,že som vo svojich posledných príspevkoch jasne dokázal,že zázraky/i jazyky/ nemajú opodstatnenie v dnešnej dobe, Sú aj v iných ,aj nekresťanských náboženstvách. Ale za tými asi bude niekto iný,ako pravý Boh,ale to si len ja myslím,...v danom náboženstve veria,že ich zázraky sú pravé,a tie kresťanské sú nepravé,a tak dokolečka!
Asi sa dám na tú politickú karieru.....


206.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 4. 2017, 04:07 avatar
Presne ako hovoril Ludwig, ze poznas jeho nazory uz nejaky cas, ale stale tahas peklo a trojicu.
Nechapem preco ta tak fascinuje niekomu stale vyhadzovat na oci, ako to, ze peklo a trojjedinost neexistuje.
Pri najvacsej ironii, ked dotycny ma na peklo a trojjedinost presne taky isty nazor ako ty.
Akokolvek si v koncoch s argumentami, tak to stocis uplne niekam inam. Vsimol som si to aj pri transfuzii krvi, kde to hned stocis na vojny fajcenie a alkohol, ale samotnej transfuzii sa tak vyhnes.. To je argument ako, "Preco by som nefajcil, ved mesto je aj tak zamorene splodinami od aut, tak to uz mam jedno."

"A viem,asi by malo byť napísané,že "Jazyky pominú stredu,24 Októbra v roku 10O n.l",...možno potom by si uveril?!" >> Nemusi tam byt presny datum, ale nejaky naznak casoveho ukoncenia.

Vianoce neberiem ako sviatok narodenia Krista (beriem to skor ako ludovu tradiciu, ani ako pohansku, skor ako ludsku). Je pravdepodobne, ze sa JK v tej dobe nenarodil, RKC napasovavala krestanske sviatky na cas pohanskych sviatkov pre lepsiu "asimilaciu krestanstva"..

"Myslím ,že som vo svojich posledných príspevkoch jasne dokázal,že zázraky/i jazyky/ nemajú opodstatnenie v dnešnej dobe," >> Prvý list Korinťanom - kapitola 14
1 Usilujte sa o lásku, dychtite po duchovných daroch, zvlášť aby ste prorokovali.
2 Lebo kto hovorí jazykmi, nehovorí ľuďom, ale Bohu; nerozumie mu nik, pod vplyvom Ducha hovorí tajomstvá.
Ak by bolo hovorenie jazykmi len na dorozumievanie, preco by Pavol povedal, ze hovorenie v jazykoch je na budovanie sameho seba?

"Sú aj v iných ,aj nekresťanských náboženstvách" >> Mam ti fakt najst zoznam pohanskych bohov, ktori mali dieta s ludskou zenou, ktora mala syna ako panna?
Takze teraz by sme mali verit v Jezis Krista, nie? Pre podobnost v inych nabozenstvach...

Takze si vlastne nic nedokazat a takto nejak vyzera tvoja obrana, ked nemas argumenty..
Budes pisat aj knihy o hocicom inom, o trojici, pekle, vianociach akozto datume narodeni Krista, aj ked davno vies, ze tieto veci neuznavam, namiesto toho, aby si napisal normalne svoj argument, alebo hodil temu a nejake cislo..


148.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 4. 2017, 23:53 avatar
S casti prorokujeme, s casti poznavame
Mozeme aj s casti hovorit jazykmi?

Uplne mi staci " Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie."
uz v 9tke sa pise to co som napisal ako prvu vetu, ale uz sa tam nic nepise o jazykoch, posledna zmienka je teda v 8 a to, ze jazyky zamlknu.

Tak to aspon vidim ja. Netvrdim, ze je to tak, je to len moj uhol pohladu.
Súhlasí Shagara, lralce


154.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2017, 07:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.157.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 4. 2017, 22:33 avatar
154,...ale to sa týkalo len času počas jeho pôsobenia,teda života apoštolov.
Dané dary sa predávali apoštolmi,kladením rúk. Ale tí zomreli a v 2 storočí nastalo predpovedané odpadnutie.
Sám píšeš,že RKC je mimo kresťanstva,svojim modlárstvom...a sotva oni mohli predávať tieto dari!?
Dnes sa nedejú zázraky pod réžiou pravého Boha,ale iba pod taktovkou "šaňa rožkatého"! 
Satan vedie ľudí na scestie... „každým mocným skutkom/zázrakom/ a lživými znameniami a predzvesťami a s každým nespravodlivým podvodom pre tých, ktorí hynú“. (2. Tesaloničanom 2:9, 10)
A prečo?..... "preto, že neprijali lásku k pravde, aby boli zachránení".
A stále zabúdaš,že jazyky plnili účel v tom,aby sa vedeli kresťania dohovoriť s tými,ktorí hovorili iným jazykom,pretože boli z iných národov!
Citujem....."A žasli, divili sa a hovorili: „Hľa, či nie sú všetci tí, čo hovoria, Galilejčania ? 8 A ako to, že každý z nás počuje svoj vlastný jazyk, v ktorom sme sa narodili? 9 Partovia, Médovia a Elámčania a obyvatelia Mezopotámie, Judey a Kappadokie , Pontu a [oblasti] Ázie 10 a Frýgie a Pamfýlie , Egypta a častí Líbye, ktoré ležia oproti Cyrene, a prechodne bývajúci Rimania, tak Židia, ako aj prozelyti , 11 Kréťania a Arabi , počujeme ich hovoriť našimi jazykmi o vznešených Božích veciach.“ 12 Všetci žasli, boli v rozpakoch a hovorili jeden druhému: „Čo to má znamenať?“ 13 Iní sa im však posmievali hovoriac: „Sú plní sladkého vína.“.....ale neboli opití,len dostali dar jazykov a vedeli sa kresťania dohovoriť s ľuďmi z mnohých národov citovaných v texte!
Akú reč ovládaš ty Veriaci...angličtinu,nemčinu, alebo len hatlajčinu? 
Súhlasí lralce


170.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2017, 22:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.152.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2017, 01:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 14:46 avatar
29,...opakujem,vtedy to bolo potrebné,ale nie dnes. Dnes tu máme dosť dôkazov a celé Písmo a dôkazy z "knihy prírody,stvorenstva"!
A Pavol bol ojedinelá výnimka,....dnes takto Boh nepriťahuje ku sebe.
A máš pravdu,..."kresťanstvo je o živote", a ten život svedčí,že dnes je zázrak natrafiť na pravého kresťana!
Svet sa morálne prepadá, a s ním aj konzumné kresťanstvo!
Súhlasí lralce


38.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 14:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 15:31 avatar
38,....farizeji tiež stavali na všetkom možnom,len nie na láske,pravde a spravodlivosti nie!
"Komára cedili,ťavu prehltávali"! A posmieva sa Ježišovi ten,kto neprejavuje jeho lásku,ale len poukazuje na "škrečanie v jazykoch",a na "uzdravovanie" ,ktoré ale nie je uzdravovanie! Poťažne na "padanie",...ale to môže byť aj pod vplyvom zlého,alebo alkoholu! 
Súhlasí lralce


55.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2017, 15:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.130.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 4. 2017, 20:04 avatar
Shagara, 33. Schceš povedať, že v prvom storočí nemali dosť dôkazov z knihy prírody, stvorenstva?
Súhlasí lralce


134.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2017, 21:16 avatar
130,...mali dosť aj vtedy dôkazov, ......však sám Pavol o tom svedčil,tiež ešte pred tým Žalmista,Mojžiš a podobne!
Ale dnes v dobe mikroskopov,genetických objavov,Hubblovho teleskopu,letov do vesmíru sme na tom omnoho lepšie!
Preto naozaj nechápem,prečo by boli potrebné zázraky,a kto by ich vedel rozlíšiť od koho pochádzajú?
Takmer všetky náboženstvá/nielen kresťanské/ ich majú,.....a tie sú od koho?
A pokiaľ viem,Luther a Kalvín verili tiež,že skončili smrťou apoštolov! Zázraky sú doménov RKC a charizmatických hnutí!


165.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   7. 4. 2017, 22:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.168.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2017, 22:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.177.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   7. 4. 2017, 23:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.173.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 4. 2017, 23:14 avatar
165,.....prečítaj si jej názory a keby si poznala aj niečo viac,tak by si si utvorila názor,kto bola táto žena?
JS nie sú sektou a tak tvoje slová sú pase! A tvoj názor je aj tak málo platný!


183.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 4. 2017, 00:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.186.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 00:54 avatar
183,...OK,...a ty si tá múdra ovca,a spravodlivá a slobodná?
Máš ty ale šťastie!


187.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 4. 2017, 00:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.188.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 01:11 avatar
187,....to nemusíš! Ale prídu ti raz na um tieto slová,tomu ver! Ale potom už nebudeš zdravá,ani bohatá,ani pekná a tobôž nie nezávislá!  "Prví budú poslední a naopak"!


190.
označiť príspevok

valspar muž
   8. 4. 2017, 01:15 avatar
preco svedkovia chodia po domoch a ovplyvnuju ludi?


191.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 01:16 avatar
190,...prečo to robili raní kresťania a Ježiš?


193.
označiť príspevok

valspar muž
   8. 4. 2017, 01:20 avatar
je to jasne,aby ziskali privrzencov


200.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 01:38 avatar
193,...nie! Aby ľudí zachránili a dali im nádej! To robia iba tí,čo profitujú na štátnom,finančnom príspevku!


209.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 4. 2017, 04:17 avatar
191 Lenze cely moderny svet vie o krestanstve, takze je zbytocne nosti drevo do lesa..
Nie je to zbytocne v sucasnosti asi tak ako hovorenie jazykmi a prorokovanie?


211.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   8. 4. 2017, 09:24 avatar
Wolfe209. Takže ty si myslíš, že kresťania by už nemali evanjelizovať?


212.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 4. 2017, 10:31 avatar
211 Ano, tam kde o krestanskom Bohu a jeho synovi nepoculi, nevedia o nom, ale nie nosit drevo do hory..

Co myslis, ked niekto uz veri v Boha, nemyslis, ze je dost zbytocne evanjelizovat ho, len preto aby v neho veri tak, ako v neho verim ja a "moje spolocenstvo"?

Len tak na margo: Nepaci sa mi Shagarov pristup - niekto odide z katolickej cirkvi = "pochopil", niekto odide z SJ = vyvrhel co nechape
Samozrejme takyto pristup maju cirkevnici z kazdej cirkvi (presne tak aj z katolickej, ti zas hovoria, ze odisiel z PRAVEJ cirkvi... proste taketo pristupy sa mi nepacia)


214.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   8. 4. 2017, 12:15 avatar
Čiže Ježiš, keď vyučoval Izrealský národ, tak nosil drevo do hory? Však to boli všetko veriaci a dokonca vyvolený národ. Takže to boli tí "praví", Ale problém bol ten, že už neboli tí praví, aspoň v Božích očiach, ako to opisuje písmo. Boh ich už ako národ opustil, lebo dlhodobo ako národ konali proti Bohu. Ak človek vysvetľuje svoju vieru, to je jedno, či je Shagara, veriaci, ty, Ludwig, ja, katolíci, je len prirodzené, že obhajuje svoju vieru. Ja som rád, že môžem si vypočuť rôzne názory členov rôznych cirkví a na základe toho si môžem urobiť obraz o rôznych náukach. Dozvedel som sa tu mnoho vecí, o ktorých som nevedel. Napr. aj od teba od Shagaru, od veriaceho, od Ludwiga, od tu prítomných katolíkov atď.
Čo sa týka evanjelizácie v dnečnej dobe, myslím si, že je veľmi potrebná, lebo mnoho je neveriacich. Ak sa považujem za kresťana, mal by som o Bohu hovoriť, hlavne s ľuďmi, ktorí majú o to záujem. Ježiš jasne povedal - choďte a hlásajte.


221.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 4. 2017, 16:36 avatar
214 Ja som myslel, ze Europa, Amerika je krestanska.. On je nejaky krestan, ktory neveri v Jezisa krista?
Jezis Kristus prinasal nieco uplne nove, nie len nieco pozmenene.

Jezis povedal chodte a hlasajte......v dobe ked skoro nikto nepoznal evanjelium. Ale teraz ho pozna kazdy. A vtedy boli ludia, co verili v roznych inych bohov. Myslim, ze je logicky zbytocne snazit sa ateistov a hlavne antiteistov, ktori sa vydavaju za ateistov.
Okrem toho, v Jezisovych casoch to bolo zvestovanie (kedze nebolo poznanie). Teraz je to skor manipulacia cloveka (sorry za silne slovo), ktory je dost sugestibilny aby podlahol retorike a charizme alebo cloveka, ktory je z nejakeho dovodu nestastny a chce to/sa zmenit. Samozrejme potom su ludia, ktori maju podobny nazor na nejaku myslienku ci myslienky, ale aj ked nemaju rovnaky nazor na uplne vsetko, radsej obetuju svoje minoritne protichodne nazory kvoli tomu, ze nasli spolocenstvo, kde sa majoritne prijimaju rovnake nazory, ako ma ten dotycny az natolko, ze tieto nazory preberie za svoje.
A to len z dovodu konformizmu kvoli spolocnosti, alebo konformizmu kvoli vlastnej kognitivnej disonancie.


222.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 4. 2017, 16:50 avatar
221. Nie
Európa ani Amerika nie sú kresťanské. Iba zohrali hlavnú úlohu v šírení kresťanstva.
Máme nejaké kresťanské tradície a možno kresťanský potenciál.

Ale to je asi tak aj všetko.


223.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 4. 2017, 17:31 avatar
Ja som to napisal kvoli statistike krestanov v danych kontinentoch a hlavne aby som vyjadril nieco ine, takze to ako som to napisal bolo irelevantne..
Kludne to mozem napisat ako o kontinentoch, kde je majorita krestanskych nabozenstiev..
Súhlasí -era-


215.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 12:29 avatar
212,...ale túto výtku musíš adresovať Ježišovi! To on povedal ,že v čase konca sa bude zvestovať dobré posolstvo po celom svete! Je to na mnohých miestach Písma!
Tu nie je problémom,či zvestovať alebo nie?,....tu je problémom to,že ak som niekde inde,ako v pravom náboženstve ktoré hlása ono dobré posolstvo, tak moje srdce sa tomu bráni,lebo zmena postoja a úzka cesta vždy prinášali značné obete a sebazaprenie! A to sa dnes nenosí! Tiež ,ľudská ješinosť a pýcha nám bráni vypočuť si ono posolstvo a hlbšie o ňom uvažovať!
Všetko je len o hľadaní pravdy a o našom srdci!
-----------------------------------------------------------------
Apoštol Pavol povedal o mnohých, ktorí za jeho dní tvrdili, že slúžia Bohu, toto:..... „Svedčím o nich, že majú horlivosť pre Boha, ale nie podľa presného poznania.“


217.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   8. 4. 2017, 13:01 avatar
Shagara 215. Píšeš, že ak som niekde inde, ako v pravom náboženstve, tak moje srdce sa tomu bráni. Chceš povedať, že tu prítomní evanjelizátori, ako Lea, veriaci, Ludwig, ja, Krištof, a iní, že evanjelizujú, teda hovoria o bohu nasilu, lebo ich srdce sa tomu bráni? 


218.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 13:32 avatar
217,......nie! Bráni v tom zmysle, že človek vždy hľadá cestu menšieho odporu a ak napríklad je konfrontovaný faktami,Písmom ,že sa mýli,že jeho náboženstvo je nesprávne....tak neúprimný človek ,nemilujúci pravdu ,hľadá dôvody ako ignorovať tieto fakty,ako ich obísť,zľahčovať a podobne!
Pretože ,viac miluje svoju konfesiu,rodinu, ako danú pravdu! Problémom je to u týchto ľudí/hovorím všeobecne/to, že sa väčšinou neodklonia od "hľadania pravdy" iba v priestore svojho náboženstva,lebo zmena,konvertovanie na inú/pravdivú/ vieru prináša so sebou obete,posmech,prenasledovanie a často i zapudenie vlastnou rodinou. Ako povedal Ježiš!
Biblia hovorí,že "ak nás nepritiahne ku sebe Boh", tak je všetko márne! A Boh priťahuje len na základe postoja nášho srdca. On presne vie ,kedy ho človek "hľadá vážne,úprimne"!
Takýto úprimný človek vždy ide tam ,kde mu velí biblická pravda, a jemu jedno kam to smeruje,a či to bolo podľa jeho predstáv alebo nie?! Pretože tí druhí/neúprimní/ často majú vopred vytvorenú predstavu ,čomu by verili,a kam by sa zaradili a ak sa nenaplnia ich očakávania,tak neurobia potrebné kroky v zmysle toho,kam ich ťahá biblická pravda!
Teda,všetko je to o postoji a pohnútkach nášho srdca!
Pekný príklad:......Napríklad Pavol a ďalší misionári, ktorí s ním slúžili, stretli vo Filipi istú ženu/Lídiu/ a začali jej zvestovať dobré posolstvo. ... Záznam inšpirovaný Bohom uvádza: .....„Jehova otvoril dokorán jej srdce, aby venovala pozornosť tomu, o čom hovoril Pavol.“
Prečo sa tak stalo už na základe jedného oslovenia evanjeliom? Pretože Boh videl v jej srdci to,čo ju predurčovalo na to,že bude horlivá kresťanka,teda mala úprimné srdce,skromné a pokorné!
To dané "otvorenie srdca" poznám zo služby a býva presne takéto,ale aj zdĺhavejšie podla toho akým sme človekom vo vnútri! Boha nikdy neoklameme,len seba! A cestou menšieho odporu nikdy nič nezískame!
Problémom je často len to,že pravdu "dedíme"/nikdy ju nehľadáme/,....alebo ju nájdeme iba svojimi "emóciami"/charizmatici/,.....alebo len chceme niekde realizovať svoju duchovnú kariéru a podobne! Tých nesprávnych pohnútok,postojov je viac!
A to,čo je v srdci tebou menovaných neviem/nie som Boh/,ale u mnohých je jasne vidieť to,že sú ďaleko od Boha./slepá viera,vulgarizmy,citovanie ľudských náuk,atď/


220.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 4. 2017, 13:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.196.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 4. 2017, 01:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.202.
označiť príspevok

valspar muž
   8. 4. 2017, 01:42 avatar
veris na znamenia?ak ano tak niektore su lahko ovpyvnitelne a svedkovia to maju jednoduchsie


208.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 4. 2017, 04:15 avatar
" a nemusim byt otrok" >>To je len iluzia...
Otrok sekty nie..
Len otrok trendov sucasneho sveta, tak ako cela spolocnost..
Súhlasí Slušný človek


213.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 4. 2017, 11:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.172.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 4. 2017, 23:09 avatar
168,...o tom tu na DF už bola reč a len supluješ slová pani Heleny,ktorú som poznal osobne a i písal si s ňou!
Pozri si to na DF a aj moje reakcie,...nechcem sa opakovať.
Pani Helena sa stala JS a chcela na svoj obraz zmeniť učenie JS. Nepochodila, pretože by to bolo ťažké,aby sa všetci JS na svete prispôsobili pani Helene a jej primitívnemu poznaniu. Viem o čom hovorím, a poznám jej názory!
Alebo inak! Neverím v trojicu a šiel by som k RKC, ....prispôsobila by sa RKC mojim názorom,a zamietli by trojicu?
Asi nie! Ale pani Helena si myslela ,že jej názor by sa mal akceptovať!
A to,že chúďa ani nemohla ani čítať Bibliu,...lebo aj v noci a stále, každých 24 hodín denne bola sledovaná nastrčenými kamerami a mikrofónmi.
Ale raz jej len predsa na konci tunela zažiarilo svetlo a svitla nádej! A dokonca bola aj uzdravená fyzicky a už nepotrebuje ani lieky!
Nuž čo,....ona už je v pozemskom raji, a mi hriešnici sa stále musíme trápiť a bojovať s chorobami!

   
Viac o pani Helene sa dočítate v časopise Rozmer! A mohol by som citovať aj jej korešpodenciu!


176.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   7. 4. 2017, 23:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.179.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 4. 2017, 23:59 avatar
176,.....Scarlet......neexistuje cirkev,na ktorú by sa nedalo nakydať! Ako to robíš aj ty! Ak je na JS sto svedkov ,že sú takí,onakí ,...tak na RKC a podobne je ich milión. A čo teraz? Všetci sú zlí a pravá cirkev neexistuje, zrušíme kresťanstvo a iné náboženstva? A pravdu dáme ateistom,ktorí ale tiež majú veľmi ďaleko od dobrých a na nich sú tiež tisíce,milióny kritických tvrdení!?
Alebo nebudeme nikomu,ničomu veriť?
Uvedom si,....že v minulosti tí zlí boli dobrí/židia/a dobrí/kresťania,Ježiš/ boli zlí!
Ale to sa raz obráti: "Prví budú poslední, a poslední budú prvi"!
A tak daj návod čomu veriť podla scarlet.......?


182.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 4. 2017, 00:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.185.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 00:53 avatar
182,.....Scarlet,nikdy odpadlík nemôže byť objektívny posudzovateľ. Takmer nikdy!
A ja si uvedomujem,že JS sú iní, a že tá jednota sa musela niečim dosiahnuť, ale to vnímam ako pozitívum, a nie ako niečo neprirodzené!
Neprirodzené je to,keď sa kresťania správajú ako by neboli kresťanmi, a sami si určujú,čomu veriť a ako?!
O poslušnosti ani nebudem hovoriť.
Vieš,na jednej strane svetská ,Katolícka encyklopédia píše ,že JS sú "najlepšie sa správajúcou náboženskou skupinou",...a iný odborník hovorí o "totalitných praktikách". Zrejme to pisateľom danej encyklopédie uniklo,pretože mne vychádza,že ak sú niekde totalitné praktiky,tak to nikdy nemôže byť dobré náboženstvo!
A na mňa nemajú nič. Odísť môže každý kedy chce,...a asi vieš,že mnohí sú aj každý rok vylúčení/asi 30-40 000 na celom svete/.....a tak môžeš vedieť,že JS nedržia nikoho,ani zlých/vylúčených/,ani dobrých,ak chcú odísť!
Ale neopýtala si sa ,či aj podrezávame tých ,čo odídu....? 


194.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 4. 2017, 01:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.198.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 01:35 avatar
194,...to sa deje aj v iných organizáciách/šport,vojsko,politika,atď/ a za menšie priestupky a Božia organizácia nemá na to právo? A skús sa pozrieť na to ako pomáhajú JS aj pri tých spomenutých katastrofách! A to nielen vlastným, to by bolo málo!
A tvoje prirovnanie k extrémistom je celkom "vhodné", aj v Rusku si to myslia!


207.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 4. 2017, 04:12 avatar
185: "Scarlet,nikdy odpadlík nemôže byť objektívny posudzovateľ. " >> Takze ty ako odpadlik od katolickej cirkvi nemozes byt objektivny posudzovatel katolickej cirkvi, alebo hociaky odpadlik od katolickej cirkvi? Alebo to plati len na odpadlikov od SJ?

"Ale neopýtala si sa ,či aj podrezávame tých ,čo odídu....?" >> Otazka skor znie, nakolko mozu udriziavat styky ti co odisli s tymi co ostali et viceversa, aj ked su dokonca rodina..


175.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 4. 2017, 23:28 avatar
168,...Veriaci,chceš sa pretláčať? Mám aj ja dať sem videá a články o vás ? A tie sú iného razenia,ako názor pani Heleny!
Už sme to istý čas robili,...môžem nájsť nové? Alebo to staré?
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


210.
označiť príspevok

veriaci-4
   8. 4. 2017, 08:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.189.
označiť príspevok

valspar muž
   8. 4. 2017, 01:11 avatar
svedkovia a veriaci....kazdy clovek sa chce nejako presadit alebo zapadnut niekam,verit v nieco


192.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 01:18 avatar
189,...ale nie v hocičo!,....... a nie zapadnúť hocikam!


195.
označiť príspevok

valspar muž
   8. 4. 2017, 01:24 avatar
kazdy clovek sa podoba na nejake zviera,je to reinkarnacia?


201.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 01:39 avatar
195,...a čo si bol v minulom živote?


204.
označiť príspevok

valspar muž
   8. 4. 2017, 01:45 avatar
asi pstros


197.
označiť príspevok

valspar muž
   8. 4. 2017, 01:33 avatar
inak zo 10 rokov som nestretol ziadneho svedka,co sa deje?Slaba organizacia?


199.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 01:37 avatar
197, tak potom bývaš v jaskyni! 
Tomu neverím,....


203.
označiť príspevok

valspar muž
   8. 4. 2017, 01:44 avatar
vkuse mi niekto vyzvanal a ponukal knihy a teraz nic


205.
označiť príspevok

valspar muž
   8. 4. 2017, 01:54 avatar
pocuj,prides mi ako v pohode svedok,kde si? ci driemes?


216.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 12:30 avatar
205,...doma....už som hore! 


219.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 4. 2017, 13:34 avatar
218.....Oprava-Lýdia s tvrdým "y"!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(497 902 bytes in 0,395 seconds)