hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Veľký Brat v peňaženkách

príspevkov
10
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 3.3.2013 07:36
posledná zmena 3.3.2013 18:43
1
03.03.2013, 07:36
Prvý krát som počul o RFID čipe a jeho budúcom využití zhruba pred dvoma rokmi. Boli to tie typické konšpiračné teórie, že globálna „elita" má v pláne týmto čipom vybaviť všetkých obyvateľov planéty, čím by ich dokonale kontrolovali. Vtedy sa mi to zdala byť hlúposť, pretože som si nevedel predstaviť akým spôsobom by dokázali pohnúť verejnou mienkou natoľko, že by si ľudia tento čip nechali implantovať dobrovoľne. Dnes po dvojročnom sledovaní toho ako svet funguje a kam smeruje, sa mi táto konšpirácia nezdá až tak nereálna. Presvedčila ma o tom hlavne posledná skúsenosť s naším bankovým systémom. Preto by som Vám v nasledujúcich riadkoch rád popísal, čo sa mi nedávno stalo pri zakladaní bankového účtu, plus by som popísal možnú budúcnosť spojenú s RFID čipom.

Keďže končím štúdium na vysokej škole, a možnosť budúceho zamestnania s platom na slušný život je viac ako nereálna, rozhodol som sa pre podnikanie. Zámer podnikania nie je dôležitý, čo však dôležité je, že som si musel otvoriť v banke nový účet na podnikateľské účely. Mal som dva účty. Jeden klasický pre vysokoškoláka na Slovensku v Slovenskej Sporiteľni, druhý účet mám v Českej Republike. Oba účty majú už viac ako dva roky a k obom účtom mi bola vydaná klasická bankomatová karta vybavená bežným magnetickým prúžkom. Ako som spomenul o konšpiráciách ohľadne RFID čipu som počul zhruba pred dvomi rokmi a vtedy som bankomatové karty neriešil. Avšak pred pár mesiacmi som zachytil informáciu, že banky chystajú nový typ kreditnej karty, tzv. bezkontaktnú kartu. Táto karta je práve vybavená RFID čipom.

Keďže som potreboval nový účet ku ktorému logicky dostanem novu kreditnú kartu, tak som sa vybral do Slovenskej sporiteľne. Stále som žil v tom, že sme zatiaľ v štádiu kedy mi dá banka na výber, či chcem starú kartu alebo novú bezkontaktnú. To bol však omyl.

Pri vybavovaní účtu som sa len tak medzi rečou spýtal, že aký typ karty dostanem. Pani za pultom mi ochotne odpovedala, že medzinárodnú Visa kartu, vybavenú novou funkciu bezkontaktne platby. Okamžite som začal namietať, že o tento typ karty nemám záujem! Na otázku prečo som jej odpovedal jednoducho, no preto lebo táto nová karta je vybavená čipom. Čo je na tom zlé, že budem nosiť čip v peňaženke zjavne pracovníčka nechápala, namiesto toho ma presviedčala, že ak nechcem používať bezkontaktnú platbu, môžem si ju jednoducho zrušiť. Oponoval som, že mi je jedno či môžem platiť bezkontaktne alebo nie, ale ide mi o ten typ karty. Keď videla, že so mnou nepohne, tak mi navrhla, že mi nechá vyrobiť ešte starý typ karty, aj keď sa to už bežne nerobí. Tak som s dobrým pocitom toho, že som zabránil tomu, aby som nosil čip v peňaženke podpísal zmluvu.

Vytriezvenie prišlo asi o dva týždne, keď mi prišla domov kreditná karta. Po otvorení obálky som mal pocit, ako keby mi dal niekto facku. Samozrejme v obálke nová bezkontaktná karta s krásnym letákom aké má výhody.

Neváhal som, a šiel som na pobočku Slovenskej sporiteľne k tej istej pani čo mi účet vybavovala, aby mi to vysvetlila. Tu som dostal facku druhý krát, keď mi odpovedala, že nič o tom, že som chcel inú kartu nevie, že také niečo ani neponúkajú a o čo mi vlastne ide, keď tá karta je úplne rovnaká ako tá stará s tým, že mi zase začala vymývať mozog o tom, že bezkontaktná platba sa dá zrušiť. To som úž nevydržal, spýtal som sa jej, či ma považuje za hlupáka a prečo klame, že si nepamätá moju požiadavku. Tak si paní prizvala inú dámu na pomoc. Celé sa to znova opakovalo. Znova mi vraveli, že karty sú rovnaké, nemám sa čoho báť. Pripadal som si ako retardovaný, videl som že s nimi nepohnem, že sú to len obyčajní roľníci, ktorí nevedia čo sa v skutočnosti deje. Tak som im krásne poďakoval za úžasné školenie a odišiel som.

Inak povedané donútili ma nosiť túto kartu pri sebe napriek tomu, že som ju nechcel. Predpokladám, že toto sa deje v každej banke na Slovensku, bohužiaľ väčšinu ľudí nenapadne riešiť niečo také, ako druh kreditnej karty a tak banky veselo vydávajú na všetky nové účty a znovu vydané, úžasne kreditné karty s RFID čipom. Nechápem ako som si mohol myslieť, že sme stále v štádiu slobodnej voľby či chcem čip alebo nie.

Teraz by som načrtol to ako by mohlo „čipovanie" pokračovať. U kreditnej karty to samozrejme neskončí, denne prichádzajú neustále návrhy na nové občianske preukazy, vodičské preukazy a pod. Všetky tieto karty pravdepodobne budú vybavené čipom. Ja to vidím tak, že začnú ľudom masírovať hlavy tým, že načo nosiť každú kartu zvlášť, načo nosiť peňaženku, keď všetko môže byť na jednej „praktickej karte". Ešte by to mohli okoreniť tým, že na tejto karte môže byť aj Vaša zdravotná karta a v prípade toho, že sa Vám niečo stane tak lekári budú hneď vedieť akými chorobami trpíte. Toto bude podľa mňa prvý krok. Problém bude v tom, že ak takúto multifunkčnú kartu stratíte, tak stratíte všetky doklady a v podstate nebudete existovať.

V tomto bode by mohol prísť ešte geniálnejší návrh, a to ten, že čip si môžeme vložiť napríklad do ruky a už sa nemusíme báť, že nám ho niekto ukradne. Roľníci ako vždy ochotne prikývnu. Takéto niečo sa môže stať v priebehu pár nasledujúcich rokov a v podstate nenásilne. Čo sa stane, keď nebudete poslúchať systém je jednoduché, prosto Vám vypnú čip a prestanete v systéme existovať.
Málokto si vie predstaviť, ako by som chcel, aby bol toto iba nezmyselný článok, ktorého obsah je nereálny. Čas ukáže...

- See more at: odkaz
none
5

1. 03.03.2013, 07:36

Prvý krát som počul o RFID čipe a jeho budúcom využití zhruba pred dvoma rokmi. Boli to tie typické konšpiračné teórie, že globálna „elita" má v pláne týmto čipom vybaviť všetkých obyvateľov planéty, čím by ich dokonale kontrolovali. Vtedy sa mi to zdala byť hlúposť, pretože som si nevedel predstaviť akým spôsobom by dokázali pohnúť verejnou mienkou natoľko, že by si ľudia tento čip nechali implantovať dobrovoľne. Dnes po dvojročnom sledovaní toho ako svet funguje a kam smeruje, sa mi táto konšp...

03.03.2013, 15:16
Co sa tyka ohladom technologie RFID tak robite z toho velke halo. Ma to mizerny dosah, lahko odtienitelne (alobal). Teste sa na nove technologie
none
6

5. 03.03.2013, 15:16

Co sa tyka ohladom technologie RFID tak robite z toho velke halo. Ma to mizerny dosah, lahko odtienitelne (alobal). Teste sa na nove technologie

03.03.2013, 15:18
To je pravda. Ja som minule pomocou RFID chcel nájsť kurča. Nenašiel som. Až neskôr som zistil, že bolo v alobale. (V nedeľu na obed.)
none
9

1. 03.03.2013, 07:36

Prvý krát som počul o RFID čipe a jeho budúcom využití zhruba pred dvoma rokmi. Boli to tie typické konšpiračné teórie, že globálna „elita" má v pláne týmto čipom vybaviť všetkých obyvateľov planéty, čím by ich dokonale kontrolovali. Vtedy sa mi to zdala byť hlúposť, pretože som si nevedel predstaviť akým spôsobom by dokázali pohnúť verejnou mienkou natoľko, že by si ľudia tento čip nechali implantovať dobrovoľne. Dnes po dvojročnom sledovaní toho ako svet funguje a kam smeruje, sa mi táto konšp...

03.03.2013, 18:32
smutna realita, do roku 2029 ich budeš musieť mať naimplantovanych niekoľko aby si mohol prežiť, budu ti ešte možno aj blikať a bude sa ti to ešte páčiť
none
2
03.03.2013, 08:06
re "tak stratíte všetky doklady a v podstate nebudete existovať"

presne o tom snivam.. eliminovat banky, karty, vsetky poistovne.. a cashovat len tych, ktori skutocne vytvaraju hodnoty..

nech idu banky do riti..
none
3
03.03.2013, 11:20
pomaličky idú na nás...a približujú sa k svojmu cieľu..

praktická karta ak bude aj "neukradnuteľná",a pre iných nezneužiteľná... tak mnohým tým zatemnia zrak a zároveň presvedčia .. a práve tak sa dostanú do špinavej moci, ktorá ich spracuje do ovládateľných bábok..

reálna vízia, alebo utopia ?!..
none
4
03.03.2013, 15:06
Staci posrate GPS ked sa zaregistrujes a vedia presne kde sa pohybujes z autom.
none
7
03.03.2013, 15:19
No co sme kontrolovaní. Mame pekne stitky ako kravy na pasi,a by ans zly vlk nezozral. Skoda ze zly vlk je ten, kto sedí pri spehovacom zariadeni a len si vebera koho zozerie a kedy.
none
8
03.03.2013, 15:26
No a za dalsich par rokov prídu nato, ako cez dany cip sposobovat bolest pri nespravnom rozhodnuti, ci ako sposobovat prijemny pocit, ako odmenovat blbecka pri spravnom rozhodnuti.

toto som cital ako dieta v jednej poviedke, ekdy mimozemstanioa z primatov vyrabali ludi..
Napr. system zvany secret ktorý cely stojí na nasledovani tzv. svojho dobreho pocitu pri spravnom rozhodnuti, je prave o takomto softvere, avsak z dielne tzv. Bohov, ale ide mimozemstanov a inteligenciu, ktorá sa prieci tupej logike skeptikov znalych technologickych vecí tak spred 50 rokov..
none
10
03.03.2013, 18:43
dobry clanok.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 103 076 B vygenerované za : 0.124 s unikátne zobrazenia tém : 27 762 unikátne zobrazenia blogov : 349 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Ďakujem ti náš Stvoriteľ, chcem byť s Tebou večný priateľ, ty's život si nám podaroval, potom si sa kdesi schoval. Milujem Ťa milý Bože, nechcem s Tebou byť na nože. Moja vôľa snáď pom...

citát dňa :

Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.