Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vatikán predvolaný pred Výbor OSN pre práva dieťaťa vo veci sexuálného zneužívania detí.

10
reakcií
1163
prečítaní
Tému 4. marca 2013, 18:25 založil nabzlo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   4. 3. 2013, 18:25 avatar
SNAP a Centrum pre ústavné práva (CCR) alternatívne podali správu Výboru OSN pre práva dieťaťa dokumentujúcu prebiehajúcu celosvetovú krízu sexuálného zneužívania v katolíckej cirkvi. Výbor OSN predvolal Vatikán ako reakciu na správu aby sa vyjadril k týmto otázkam pred medzinárodnou autoritou. Prvé stretnutie sa bude konať v Ženeve v júni.

Správa SNAP-CCR pre výbor OSN odhaľuje hĺbku a šírku problému, politiku a prax v rámci cirkvi, ktoré umožnili a udržiavali sexuálne násilie porušujúc zásady obsiahnuté v Dohovore o právach dieťaťa a jeden z jeho opčných protokolov, ktoré Vatikán porušil.

Právnik Pam Spees z Centra pre ústavné práva povedal:

"Keď sa Výbor pre práva dieťaťa stretne v júni a bude požadovať odpovede od Vatikánu v otázkach epidémie sexuálneho násilia v Cirkvi, bude to historický deň pre pozostalých. Církev postavila sama seba a jej povesť nad starostlivosť o blaho detí na každom kroku, v mnohých prípadoch vedome presunutím pedofilného kňaza z jedného miesta na ďalšie, aby bolo ticho, a kňaz aj naďalej a mal kontakt s deťmi. Tento orgán OSN má právomoc rozhodnúť, či Svätá stolica porušila Dohovor o právach dieťaťa. Je to dávne volanie po spravodlivosti. "

Centrum pre ústavné práva podalo žalobu na Medzinárodnom trestnom súde (ICC) menom SNAP proti pápežovi a ďalším vyšším Vatikánskym úradníkom za zločiny proti ľudskosti v septembri 2011 a poskytlo ďalšiu dokumentáciu k prípadu v apríli 2012. Štátny zástupca v súčasnosti prehodnocuje dôkazy.

Podanie správy prichádza uprostred špekulácií o úlohe krízy sexuálneho zneužívania na rezignáciu pápeža Benedikta XVI, keď kontrolnú rolu v týchto prípadoch hralo mnoho z tých, ktorí budú voliť jeho nástupcu.


2.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 3. 2013, 23:21 avatar
Aspom uvidíme, načo a akú máme vrchnosť. Pre suverenov typu Ježiš Kristus bY to mala byť jedinečná príležitosť urobiť konečne poriadok v humuse, ktorý sa neustále kydá na cirkev satanom na takomto fóre. Taká šanca by sa nemala prepásť a jednoznačne a suverénne ukázať svetu, kto je Ježiš Kristus a čo je v cirkvi Kristove a čo satanove. Čo na tom, že pedofília kňazov je mizerné percento proti ostatnej pedofílii tohoto sveta a že ešte aj z tohoto mizerného percenta je veľa vykonštruovaných prípadov, ale ak sú na svete sily, ktoré nevidia zločiny sveta a vidia iby zločiny cirkvi, treba túto príležitosť suverénne využiť a suverénne predložiť svetu o čom a načo na tomto svete je cirkev katolícka.


4.
označiť príspevok

nabzlo muž
   5. 3. 2013, 17:08 avatar
farári sú odtrhnutý od reality,je nenormálne že sa nemôžu ženiť,preto zneužívajú fanatizmus detí na svoje zvrhlosti,za tieto zločiny musia byť potrestaný a nie len oni,cirkvi by malo byť zakázaný prístup k deťom do 15 roku ich života,náboženstvo zakázať v škôlkach a na základných školách....


5.
označiť príspevok

Linda žena
   5. 3. 2013, 17:27 avatar
nabzlo, aj by som súhlasila..len neviem, či iba JEDEN farár je odtrhnutý..alebo VŠETCI farári sú odtrhnutí od reality?..vidíš ten rozdiel 


3.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 3. 2013, 13:07 avatar
Nabzlo,
ďakujem za príspevok. Je už skutočne najvyšší čas, aby sa dlhodobými amorálnymi aktivitami niektorých predstaviteľov svetovej rímskokatolíckej cirkvi začali zaoberať aj príslušné orgány OSN!
Zrejme aj v tom spočíva jeden z dôvodov abdikácie pápeža Beňadika XVI. ...


6.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 3. 2013, 21:04 avatar
V očiach farárov vidíte triesku a vo svojich nevidíte brvná, lebo toto všetko vôbec nie je o pedofílii. Ak by to naozaj o pedofílii bolo, potom by by ste boli idioti vy, pretože nevidíte hriechy sveta, ktorých je 99,9% a poukazujete na 0,1%. Viete, že pdofilía je načastejšie priamo v rodinách, čo je to proti dvom farárom v USA a štyrom v Europe ???? Preto vám hovorím, že vám vôbec nejde o pedofíliu, ale ja by som sa na tento proces tešil a konečne otrieskal o hlavu takým, ako ste vy, čo sú to hriechy sveta oproti hriechom cirkvi.


7.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 3. 2013, 15:42 avatar
Elemír.
a o čomže je to podľa Teba? Ty by si zrejme celkom rád v očiach "božích" mužov prehliadol aj celý les!!! A odkiľ si vlastne nabral tú "bohorovnú" štatistilu len o 2 farách-pedofiloch v USA a 4 v Eorópe? Precitni konečne, ak môžeš/dokážeš a začni sa dívať na dianie okolo seba očami normálneho mravného človeka.
Možno si spomenieš, čo sa udialo v USA v roku 2002:
Kardinál Law pod tlakom okolností vyhlásil v roku 2002 tzv. politiku „nulovej tolerancie" proti pedofilom v radoch duchovných. Následne odvolal deväť kňazov a sám poskytol orgánom činným v trestnom konaní mená a prípady 80 ďalších duchovných, na ktorých diecéza obdržala sťažnosti. Bolo však už príliš pozde. Správy o „bostonských praktikách" sa prevalili nielen v celom USA, ale po celom katolíckom svete. Konferencia amerických biskupov konečne začala konať a vydala spoločný dokument Charta ochrany detí a mladých ľudí, kde sa v preambule hovorí: "My, biskupi, uznávame naše chyby a našu úlohu v tom utrpení, ospravedlňujeme sa a preberáme zodpovednosť za príliš časté zlyhania voči obetiam a našim ľuďom v minulosti."
Katolícka cirkev v USA tajne vyplatila vyše 1,3 miliardy dolárov, aby prinútila obete mlčať. Spustená lavína sa však už zastaviť nedala. Ukázalo sa, že v poslednom desaťročí bolo len v bostonskej diecéze mimosúdne vyrovnaných množstvo prípadov spáchaných vyše sedemdesiatimi kňazmi. Neskôr sa databáza rozšírila len v Bostonskej diecéze na 206 duchovných. Medzi obvinenými v Bostone boli kňazi, ktorí sa tešili maximálnej dôvere - otec Birmighan, otec Shanley, otec Tupia a stovky ďalších. Pred aférou bol Boston mestom s najväčším počtom katolíckych veriacich v celom USA, čomu zodpovedala aj pozícia katolíckej cirkvi v meste a jej bohatstvo. Veriaci boli šokovaní a hlboko sklamaní. Peniaze, ktoré oni poskytovali na chod svojej cirkvi, používala diecéza na umlčanie obetí sexuálneho zneužívania. Hrádza sa pretrhla a katolíci prestali svoju cirkev finančne podporovať. Dnes je bostonská diecéza finančne zruinovaná.
Verejnosť žiadala aj hlavu kardinála Lawa, ktorý roky tieto hnusné praktiky kryl a nič proti nim nepodnikol. Bol schválený zákon, ktorý prikazoval predstaviteľom cirkvi nahlasovať prípady sexuálneho zneužívania detí svetským úradom. Štátni prokurátori začali vydávať na kňazov zatykače. Kardinál Law koncom roku 2002 pod tlakom verejnej mienky rezignoval.
Podľa Teba je to stále len o tých dvoch Američanoch...?


8.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 3. 2013, 23:30 avatar
Aj keby toho vbolo desať rázy toško, čo si tu napísal, čo je toi stále proti zločinom tohoto svveta.
prečítaj si evanjelium, čo je tam napísané, že keby niekto len vn najmenšom ublížil niektorému z mojích maličkých ::::
Ja nechcem nikoho ospravdlňovať, ak si niekto niečo urobí nech si to zodpovie, ale vy to beriete, ako by to bol jediný problém zločinnosti tohoto sveta, lebo sa vám to hodí za iným účelom.
Nesúďte, aby ste neboli súdení takým súdom, ako súdite vy. Čo já mám s tým, že niekde v Amerike si niekto ......! Ja používam cirkev na iné účely a preto, že si niekto nevie rady so svojím vtákom, neprepásnem príležitosť spasenia. Lebo ja cítim a potrebujem cirkev na niečo iné a ak je to jediná cesta, dostať sa z thoto satanovho kniežatstva, to sa ešte len budete diviť, čoho všetkého je satan chopný, aby vás oklamal aj takýmito vecami, abysa nikto ani len nemrkol na tú stranu, kde je cesta spásy. Vy si myslíte, že keď ste mimo cirkev, že nemôžete zhrešiť, že týmto máte vyhraté ???? SAmozrejme, že ani já to nemám vyhraté a nikto z nás to nemá vyhraté, ale nádej zomiera posledná.
Ak prídu dni, že uvidíte ohavnosť spustošenia tam, kde by ste to nepredpokladali, vedzte, že koniec je blízko.
Samozrejme, že sú to zločiny na deťoch, ale treba si dať pozor, aby ste sa prílišny staraním sa do cudzích hriechov, nezabudli na tie svoje, lebo, čo ka je ten koniec naozaj tak blízko.


9.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 3. 2013, 17:56 avatar
Elemír, Elemír,
myslíš to skutočne vážne, že "aj keby toho bolo desaťkrát toľko, čo som tu napísal, čo je to stále proti zločinom tohoto sveta"???!!!
Ako sa s tým vlastne môže vysporiadať Tvoj kresťanský zmysel pre morálku, etiku, spravodlivosť - to skutočne nechápem! A to aj preto, lebo dôvodne predpokladám, že si uvedomuješ, alebo aspoň intuitívne cítiš, že je to len vrchol obrovského ľadovca vyčnievajúceho nad stále ťažko priezračnou a všestranne utajovanou/zahmlievanou hladinou neresti v radoch rímskokatolíckeho kléru...! Takých prípadov, ktoré právne "neuzreli svetlo sveta" je len v USA desaťtisíce - a čo v ostatnom kresťanskom svete - dajme tomu v Belgicku, Írsku, ...? To nie sú zločiny tohto sveta? Páchajú ich v kráľovstve nebeskom?
Čo vlastne znamená Tvoj nemiestny alibizmus - nesúďte, aby ste neboli odsúdení? Ja s takou formou súdu žiadny problém nemám, pretože takej zvrátenej amorálnosti a ani inej som sa nikdy nedopustil, a ani sa nedopustím! A to všetko bez strachu pred Tvojím všemohúcim, vševedúcim, všadeprítomným, spravodlivým a nekonečne milujúcim trojjediným Bohom...
Elemír, tiež nechápem Tvoju závislosť na cirkvi - veď v takejto forme Ťa k Tvojmu/vášmu Bohu priviesť nemôže. A Tvoj boh predsa nepotrebuje na kontakt s Tebou a opačne žiadneho sprostredkovateľa, či je to v Tvojom prípade inak. Veď aj v biblii sa hovorí: Kde ste dvaja - traja v mojom mene, som medzi vami...


10.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 3. 2013, 19:25 avatar
Keď píšem dlhé, nepáči sa, keď stručne, tak sa nerozumie a vytrhuje sa z kontextu.
Jednoducho to nemôžem vtesnať do svojej palice, že človek ktorý vie, aký trest ho za to čaká, predsa nedokáže odolať pokušeniu. Ja nie som za to, aby sa tieto veci zakrývali, veď ak si niekto odpyký za niečo trest tu nazemi, ušetril 77x77 trestu v nebi. Lebo ru nejde len o priamy trestný čin, tu ide o poškodenie mena cirkvi a tomu sa púotom prirátavajä aj cirkevný odpadlíci a to je vlastne niečo hrozné, ak sa kňaz niečoho takého dopustí, tam sa naozaj musí uvažoveť o tom, že je síce kňaz, ale asi dávno neveriací a lepšiu robotu zatiaľ nezohnal. Ja si dokoncva ani neviem predstaviť prostredie, v ktorom sa môže niečo takéto stať. Podstatné je, že by to nemalo odradiť človeka od viery, nehocvoriac o tom, že to záleží aj na tom, na čom má kto vieru postavenú.
Neviem ale kde si našiel alibizmus v tom, že som napísal, nesúďte, aby ste neboli odsúdení takým súdom, akým vy súdite. V hietorii sa takto napáchalo veľa zla, že niekto niečo počul a zrejme počul iba klebety, ktoré zrovna chcel už dlho počuť a na zaklade týchto falošných klebiet odsúdil človeka. Teda aj v tomto prípade byť tiež predsa len trošku opatrný a to, čo sa všeobecne hovorí, nemusí byť pravda, a Ježiš je práve proti takýmto sudcom, čo odsudzujú na základe ohovaráčských klebiet. To je dobré, to nemá chybu.
Čo sa týka závistlosti na cirkvi, tam to záleží od toho, načo sa kto spolieha. A prídfe čas, keď sa dozvieme, kto sa spoliehal správne. závistlosť to je spoveď a omše s príjímaním, lebo to je zmena života, ktorú cítim. Lebo sú chvíle keď na to nemám čas a možno aj náladu, alebo iné okolnosti, že sa nstačím pomodliť a podobne, ale to potom automaticky poznám vo svojom živote, takže bol by som idiot, keby som to nevyužil. Lebo mnohíé sa snažia a nefunguje im to, ak ja patrím medzi tých, čo to funguje, tak sa toho jednoducho nevzdám. Je veľa ľudí, ktorých práve takéto svinstvá na cirkvi odraďujú a pre hriechy iných sa vzdávajú šance na odpustenie svojích hriechov. Pretože cirkev nie je len o zločine, ako by to niketo strašne rád videl, ale cirkev je aj o tom, že šťastie si môžeš vymodliť už tu na zemi. Ja som dvakrát zažil na vlastnej koži, že vodomie človeka, teda duša, telesnou smrťou nezaniká, ide ďalej a ide podľa toho, o čom bol tento pozemský život. Áno sú aj takí, čo sa spoliehajú na to, že stačí uveriť meno Ježiš a majú život večný. Ja v Jžiša verím, ale nie iba verím, ja pomocou neho podstat vylepšujem život už tu na zemi. A čo funguje tu na zemi, bude fungovať aj v nebi. To je celý problém.
Máš dokonca napísané, že jedávali sme spolu za jedným stolom, robili sme zázraky v tvojom mene, ale on im povie, choďte zlorečení do večného súženia, takže iba na to, že Ježiša stačí uveriť, by som sa ja nespoliehal. A nielenže spoliehal, ale keď si môžem už teraz trošku prilepšiť život, prečo by som to neurobil a tým pádom aj podobné debaty, nie sú podstatné.
A ešte, toho všade prítomného a tojjediného boha si nechaj pre niekoho iného.
V takejto forme ma cirkev k bohu priviesť nemože - takáto forma cirkvi je v tvojej hlave a v hlaváích 85 % ľudí na celom svet a tú formu tam neustále tvaruje a prikrášľuje vo svoj prospech satan. Aj táto pedofília a iné zločiny sú jeho a nie kristove, pretože v evanjeliu nikde nenájdeš, že by Kristus prikazoval ropbiť všetko to svinstvo, čo je na cirkvi a preto je od toho svinstva nielen cirkev, ale aj Kristus svojím evanjeliom čistý. Prečítaj si, čo hovorí Ježiš o tých, čo by ublížili deťom. Vyhráža sa im tým najkrutejším trestom, ale kto radšej počuje, aké svinstvo je na cirkvi, ten si tie zločiny vymyslí, aj keby nebolo.
Raz sa všetko určite dozvieme a potom sa aj dozvieme, aká nás čaká odmena.


11.
označiť príspevok

radnerad muž
   16. 3. 2013, 20:47 avatar
Elemír - všemohúci vševidiaci a vševedúci tvoj boh nevie nevidí a nepočuje
čo robia poniektorý jeho vyslanci /farári/, ale modlitbu každého veriaceho
kdekoľvek na svete vypočuje a registruje - modliť sa musíš lebo spadne nebo na zem
a na zhovadilcov farársky čumí jak na porno a potom raz dakedy pri poslednom
súde im to "zráta" - nie je aj on hovedo? s písaním poznámky nesúdte boha za skutky ...
sa ani nezdržuj - netreba.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:31,  Schiluje k občyanskej *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 22:30,  Korčok je excelentý diplomat a minister .Má fantastickú karieru . Osobne som nemal výhradu...
dnes, 22:27,  TU SA SCHILUJE K OBCIANSKEJ VOJNE
dnes, 22:27,  Dvadsaťdva tunelov Dokument o nádhernej železničnej "štreke" spájajúcej...
dnes, 22:25,  Je to dosť možné. Možno i s Blahom na baraní guláš
dnes, 22:25,  PartOFgod, havran, Kasafran a hokejis je 85% ??? Tak to ma "poser", neovládaš nielen...
dnes, 22:22,  Ján Pastuszek predával tričká s podobizňou Jozefa Tisa vo vavrínovom venci. 29. sep 2020...
dnes, 22:21,  Dialektika nie je odpoveď, lebo teba, hlupáka nevylúčila, čo je dôkaz že nefunguje ;)
dnes, 22:21,  KTO TADY TEMU SEFUJE ZMAZTE TEN PRISPEVOK 85 PERCENT OBYVATELOV SR SI ZELA RUSKO AKO SVOJHO...
dnes, 22:21,  1- nesledujem Korčoka, ale to čo si napísal nemá chybu.*19
dnes, 22:20,  Len niekoľko dní potom, čo si líder extrémistickej ĽSNS Marián Kotleba odmietol nasadiť...
dnes, 22:17,  Geopoliticky jasne ukotvené Slovensko. „Lebo v kritických chvíľach histórie, akou je aj...
dnes, 22:15,  80- dneska fakt u mňa boduješ*13
dnes, 22:14,  A BLESKEM
dnes, 22:13,  EnaXnaY- dialektika takto vylúči hlupáka z hry, keď odreže ten nesprávny konár.
dnes, 22:12,  Dag Daniš kompetentným odkázal: „Vážení pandemickí komisári, vážaná vláda, skladať...
dnes, 22:11,  Keď sú dané pravidla, nemusíš používať IQ, stačí tlačiť gombík a k burine toľko:...
dnes, 22:09,  Helca, v prvom rade vitaj na tomto DF, ktoré počtom aktívnych účastníkov nie je veľké -...
dnes, 22:08,  Epidemiológovia upozorňujú na nárast prípadov koronavírusu najmä u mladých ľudí. Nový...
dnes, 22:07,  Naši žoldnieri sú pripravení ísť na Karabach a priniesť na svojich bodákoch radosť a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(84 029 bytes in 0,224 seconds)