Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  Veda  téma
kategórie:  

V čom sa na nás budú podobať mimozemšťania a v čom sa môžu od nás líšiť?

22
reakcií
531
prečítaní
Tému 26. novembra 2022, 11:35 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   26. 11. 2022, 11:35 avatar
Č o má vplyv na formovanie človeka ako najvyššiu formu života na Zemi a ktoré jeho črty sú spoločným základom pre inteligentné bytosti ? Ktoré špecifické podmienky na Zemi vplývali na jeho formovanie ? Viete predvídať ako sa bude vyvíjať človek v budúcnosti , aké vlastnosti sa rozvinú , prípadne zaniknú?


2.
označiť príspevok

havran
   26. 11. 2022, 11:38 avatar
Samozrejme chodíme po okraji priepasti v ktorej môžeme ako druh skončiť , no zatiaľ sa to nestalo, aj keď možnosti bolo dosť, či už sociálnych , alebo v dôsledku zmeny prírodných podmienok.


3.
označiť príspevok

havran
   26. 11. 2022, 12:16 avatar
Táto téma je tak trochu odťažitá od "ducha týchto dní". No je dosť aktuálna i z hľadiska momentálnej geopolitickej situácie v tom možno i postpandemickom období, ktoré už tak nerezonuje , napriek tomu , codvid je stále tu a dosť intenzívne. Zdá sa , že politici však majú teraz inú hračku.


4.
označiť príspevok

Fotón
   27. 11. 2022, 09:17 avatar
Mimozemšťania neexistujú. Názor o mimozemšťanoch je celý produktom teórie evolúcie. Tá tvrdí, že život na planétach vzniká samovoľne a nezávisle. Vraj ku tomu stačia len vhodné podmienky a "tvorenie" môže začať. Vo vesmíre je obrovské množstvo hviezd a isto aj planét podobných Zemi. Tam kde život vznikol prv, môže byť technicky vyspelejšia civilizácia. Z tohoto "faktu" pochádza medzi ľuďmi rozšírená viera v neznámych a technicky vyspelých mimozemšťanov. Z tohoto pramení nádej, že raz navštívia aj nás a budeme sa mať lepšie. Dokonca sú vraj už medzi nami. Stačí mať len šťastie sa s nimi stretnúť. Veď poznáme svedectvá o údajných stretnutiach s UFO. Evolúcia je však vymyslená rozprávka na zasmiatie (samo sa to vytvorilo - samo sa to urobilo). -Vesmír a Zem majú svojho stvoriteľa a návrhára (rovnako ako počítač či auto). -Pretože život a vesmír stvoril Boh, všetky civilizácie o tom vedia. Podľa biblie sme jediní, čo o tom stratili poznanie. Sme jediní, čo stratili spojenie s Bohom kvôli neposlušnosti. Celý príbeh tak naberá úplne iný smer! -Mimozemšťania - nech sú ktokoľvek, vedia o Bohu stvoriteľovi. Vedia kto sú a sú nesmrteľný. Sú to anjelské bytosti. Takúto povahu majú aj v povestiach a legendách. Majú stálu existenciu. -Len človeku prišla do života smrť a zabudnutie v dôsledku hriechu. Inak by sme aj my boli ako oni! -V biblii sa o tom píše viac.


5.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 11. 2022, 09:22 avatar
Fotón. Som prekvapený, lebo som mal pocit, že ty verís v mimozemšťanov.


6.
označiť príspevok

qwert
   27. 11. 2022, 09:29 avatar
tak to asi tažko....Ježiš sice povedal...ja nepochadzam z tohoto sveta....ale to neznamena, že teraz v tejto chvili ziju nejake bytosti na iných planetach.....Nebeske kralovstvo je nas buduci domov....v zjaveni Jana vidime celkom presne ako ten domov bude vypadať


7.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 11. 2022, 11:59 avatar
Ondrej. Súhlasím. Tiež si myslím, že to tak je. Len som mal dojem, že fotón v minulosti veril, že mimozemšťanov veril. Ale možno, že som to vtedy zle pochopil.


8.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 15:47 avatar
Fotón nemám o tom žiaden dôkaz , že neexistujú. No také tvrdenie bez dôkazov v sebe nesú i cirkvi po celom svete a rúzného vyznania. Ty si si už vybral na základe svojej viery. No viera je ten najneráalnejší dôkaz, Venuj ešte trochu času a pozornosti tomu , čo som napísal v odstavci 1 a 2. O čo ty opieraš svoje tvrdenie? Napríklad o Grygara a jemu podobnú skupinu, ktorá je však v menšine , pričom všetko čo nemôžu zatiaľ dokázať podopierajú konštantou viery.? Ja pri svojom analyzovaní používam metódu kritickej analýzy , čo mi umožňuje pochopiť nesystémové tvrdenia .


11.
označiť príspevok

Fotón
   27. 11. 2022, 16:33 avatar
Dôkazov o Bohu je mnoho.


13.
označiť príspevok

Fotón
   27. 11. 2022, 16:35 avatar


17.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 16:57 avatar
Fotón predpokladám , že si z toho absorboval tie najhodnotnejšie diela a zistil si , že niektoré obsahujú celkom racionálne vysvetlenia. Doporučujem ti však , aby si hľadal kde sú rozpory a tie ti povedia veľa.


15.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 16:53 avatar
Fotón samozrejme máš pravdu , lebo moja stará mama mala takú hrubú knihu , kde to bolo všetko napísané. Ja ich mám teraz niekoľko. Iste vieš ako sa volajú + edície SJ. No v zásade platí vzťah , že čím menej vedomosti , tým je viac dôkazov.


9.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 16:08 avatar
Znuvuzrodený kresťan1 No to by bol celý Vesmír o veľkosti gule s primerom cca 3 miliony km. Treba h tomu ešte niečo dodať?


10.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 11. 2022, 16:10 avatar
A pritom len naše slnko je vzdialené 150 miliónov km.
Súhlasí havran


12.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 11. 2022, 16:34 avatar
Kopec ľudí tvrdí, že mimozemšťania neexistujú, kopec zasa, že existujú, a pritom nevieme ani h.. teda mäkké f.100%
Tu ale čítam, že "život na planétach vzniká samovoľne a nezávisle". Nie, to určite nie. Je 100%ne závislé od vlastností hmoty a fyzikálnych zákonov.


14.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 16:49 avatar
Nadj kopce ľudí to nevyriešia . Procesy rozvíjania života sú dosť podrobne zmapované a dôkazy evolúcie neodporujú . Existujú objavy základov organických zlúčenín na meteorických spádov . Toto ešte nie je spoľahlivo vysvetlené , ale je to fakt , že existuje. To čo hovoríš v trochu inej podobe je normálna možnosť. Procesy naozaj môžu byť evolúčne , ale i katastroficko revolúčne, To nikto nepopiera. Budem rád , keď túto tému podporíš odborným pohľadom. Myslím, že základom je odstavec 1 a 2.


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 11. 2022, 16:56 avatar
Havranko, veď my ani nevieme, či naozaj život vznikol na Zemi. Nevieme, čo ovplyvnilo to, že vládu prebrali savce. Bola náhoda, že v správny čas vyhynuli dinkovia? Alebo to bolo zákonité? Mohol sa život vyvíjať aj inak? Nevieme.
Máme len výsledok jedného jediného úspechu, alebo je to nespočet pravidelných úspechov? Môže byť život založený aj na inom princípe? Aká pravdepodobnosť bola, že sa po takmer nekonečnom množstve pokusov zjavia ľudia?

Aj katastrofy spadajú do evolučných procesov - vždy ide o prežitie, prispôsobenie.


18.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 17:22 avatar
Nadjap pôvod života na zemi? To už sme dvaja , ja nevylúčujem aj iné zdroje , je zaujímavý proces jeho rozvoja na Zemi. Mnoho vedeckých štúdií dokazuje evolučný proces vývinu druhov. Nemožno to motať , lebo vývin druhov je dosť dobre dokázaný teória , naj podložená archeologickými poznatkami.Myslíš dôkaz vývoja na Zemi. Spomenul som organické zlúčeniny na meteoritoch , čo je zatiaľ otázka nezodpovedaná. Vieš si predstaviť čo bude , keď sa potvrdí objav stôp života na Marse? Čo urobí cirkev. To ako J. Brunom? Myslím si že formy života musia byť v simbioze s prostredím a nepredpokladám , že všade panujú rovnaké podmienky. Napríklad veľké planéty za Jupiterom ,Saturnom Síce sú navonom ľadové gule, no boli zistené výtrysky , ktoré naznačujú , že maju obrovské množstvo vody , ktoré je odhrievané na princípe gravitačného pohybu kvôry. Ako vieme život začal v mori. To sú len náznaky o ktorých môžeme uvažovať.
Katastrofy môžu byť zdrojom revolúčnych zmien , je to vlastne deštrukcia , ktorá dynamický vstúpi do vyváženého evolúčneho systému a dôsledky nie sú jednoznačne predvídateľné.


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 11. 2022, 18:12 avatar
Havranko, cirkev sa s tým vysporiada. Aj ona veď je riadená "evolučnými" procesmi, veď monoteizmus - kresťanstvo nevykvitlo na holej skale... Neostáva jej nič iné, ak chce prežiť.

Formy života v symbioze byť nemusia. Je to len jeden zo spôsobov prežitia. Hm, život v našej slnečnej sústave moc nepredpokladám, aj keď nejaké bykterie by hádam prežiť mohli. Ale tam by sa to zastavilo.

Evolučný systém nespočíva vo vyváženosti, ale vo výhodnosti zmien, a nemusia byť prvoplánové.
Katastrofa len pomôže iným druhom na úkor tých, ktoré si hoveli predtým. Katastrofu pomenovali len ľudia, bez ľudí katastrofy neexistujú Alebo inak, katastrofa pre jedných je šťastnou náhodou pre druhých.


22.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 11. 2022, 18:23 avatar
Na Mesiaci môže byť život. Totiž nejaké baktérie, ktoré tam priniesli kozmonauti na svojich skafandroch, alebo predmetoch, na zástave. Otázka je, že či boli schopné v tom vákuu a vysokej teplote prežiť.


19.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 17:29 avatar
Nadja áno , je veľká skupina ľudí ktorí nevedia a možno sú v prevahe. Pokiaľ však ide o rozvoj poznania to nie je rozhodujúce , to iste vieš. ZAUJíMA MA tá tvoja posledná veta , ktorá mi pripadá ako rýchle hnutie mysle a v tejto téme je polovica veta s jej druhou nesúroda , prosím skús mi to vysvetliť.


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 11. 2022, 18:14 avatar
A čo sa týka predstáv ako budú vyzerať mimozemšťania, by som to prirovnala k tomu, že môžeš prebádať rastlinky, vedieť o nich všetko všetučko, vedel by si z toho množstva poznatkov zistiť, že v evolúcii vzniknú ďalej živočíchy?


23.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2022, 18:33 avatar
Nadja ty si asi taký zlatý kvietoček, možno margarétka , ktoré má rada moja manželka.No v histórii vývoja druhov máme i iné vzory, ale to sme už príliš ďaleko. Čosi som tu už naznačil , no je rozdiel o vývoji druhov a vývoj života na Zemi. Si nesporne kvietok , ako to naznačije i toj nick.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:35,  Jqwert , jasné ty si lietadielko a dobre si pochopil , že nie si tým, za ktorého sa...
dnes, 18:21,  "Tvoje príspevky tuná nikomu nechýbajú, iba tebe." A havranove niekomu chýbajú...
dnes, 18:21,  no ved som ti Krasne odpovedal v 4.....to je presno to o com píšeš v 2.....a plati to na rusov...
dnes, 18:17,  qwert tto čo si tu vyvrhol tu istane a každý príčetný človek uvidí čo si ty za človeka...
dnes, 17:34,  Jarabaku, ty si odbornik na spolocenske javy....nevieš nahodou čo vznikne, ak sa spari mongol s...
dnes, 17:29,  jarabaku povim ci tajomstvo ako rozpoznať Ruskeho trola.....bude tvrdit, že vojna na Ukrajine...
dnes, 17:15,  to máš jedenoduché, Tvoje príspevky tuná nikomu nechýbajú, iba tebe. Sorry. Si však...
dnes, 15:56,  to mnoho radových Rusov, nevidi to zlo, čo sa skrýva za spinavou klamarskou politikou...
dnes, 15:44,  jarabaku choj šdudirovať spoločenske javy za ural...tam ťa budu mať za zjava.....myslim, že...
dnes, 15:41,  Asi najťažšie je vytriediť tých propagandistov. Zatiaľ nebudem hovoriť o tom ako ich...
dnes, 15:32,  Dôležité je tiež rozpoznať propagandistu od politického analytika.
dnes, 14:46,  Nie asi, ale určite nebudú. Reálne už teraz maju Ukrajinci problémy zohnať vojakov na...
dnes, 14:37,  Zaujímavé, pozerám že užívateľ Clear1 je zablokovaný, a mne zmizli všetky témy a...
včera, 18:08,  Ako funguje človek!?...
včera, 17:18,  Pravá podstata a prirodzenosť "nie ja"...
včera, 13:25,  havrane, bez ohľadu na to či s tebou súhlasím alebo nie, "komunikuješ" už horšie...
včera, 11:00,  qwert tak to vníma iba hlupák , no pamätaj Ukrajinci asi nebudú bojovať do posledného...
včera, 10:54,  Scarlette aj zákon pozná výhradu svedomia , čo je však hlboký omyl do ktorého sú ľudia...
včera, 10:48,  kntsz máš pravdu 1-2 semestre gumovania mozgu si asi absolvoval a možno aj 3. Biblia má v...
včera, 10:41,  qwert si naozaj chudák , keď potrebuješ čuchať prdy a chýba ti to. Je to nápadne podobné...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(89 231 bytes in 0,197 seconds)