Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ucenie Nazaretskeho o spaseni je az primitivne jednoduche

54
reakcií
1494
prečítaní
Tému 20. septembra 2016, 11:55 založil Rafael.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Rafael muž
   20. 9. 2016, 11:55 avatar
andelevnas.pe.hu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - Jak se člověk má chovat aby dosáhl věčný život ?
zakladam temu k otazke co je podstatou spasenia. Prosim vsetkych bibliofilov aby sa vyjadrovali co najstrucnejsie a nekopirovali cele odseky z biblie ani ziadnej inej literatury


2.
označiť príspevok

Veličenstvo
   20. 9. 2016, 12:01 avatar
Duch svätý je večný život.


3.
označiť príspevok

Rafael muž
   20. 9. 2016, 12:10 avatar
Si az prilis strucny, vies to rozviest ?


4.
označiť príspevok

Veličenstvo
   20. 9. 2016, 12:16 avatar
Ako má človek dosiahnúť večný život? U človeka je to nemožné, ale u Boha je všetko možné. Človek nedosiahne večný život formou svojho správania, ale obsahom.


5.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 9. 2016, 12:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Veličenstvo
   20. 9. 2016, 12:42 avatar
Dr. House ma nezaujíma.


11.
označiť príspevok

Rafael muž
   20. 9. 2016, 12:44 avatar
Boh ta miluje a ma pre teba skvely plan


53.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 9. 2016, 23:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

Rafael muž
   20. 9. 2016, 23:47 avatar
Spravna otazka, vzdy je co zlepsovat :-)


6.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 12:32 avatar
Jn 3:16-18 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil. Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

V čom spočíva to Božie riešenie? JEDINE VO VIERE v to, že Boh vo svojej láske a spravodlivosti potrestal naše hriechy na svojom Synovi. JEDINE VO VIERE V TOTO BOŽIE RIEŠENIE!!!

Jednu vec si musíme zapamätať:

Spása hriešnika je Božie dielo a my k nej nesmieme nič pridávať!

Žiadne skutky, pre spásu: ani omše, ani spovede, ani prijímania, ani modlitby, ani svoje utrpenia, pretože SPÁSA UŽ BOLA VYKONANÁ PRED 2000 ROKMI! A všetko pre našu spásu už vykonal Ježiš Kristus!

Kto neuverí v toto Božie riešenie Božej lásky a spravodlivosti, kto neuverí, že Ježiš Kristus zomrel a odtrpel spravodlivý Boží trest za jeho hriechy JE ODSÚDENÝ. Za každý jeden hriech bude dovolávaná Božia spravodlivosť na človeku, ktorý ho spáchal. To znamená že každý jeden hriech, ktorý spáchal bude potrestaný! A keďže už za jeden hriech je smrť, peklo, tam každý, kto neuverí Božiemu riešeniu bude večne trestaný a trpieť za svoje hriechy. Večne preto, lebo NIKDY NIKTO nedokáže odtrpieť čo i len jediný svoj hriech, ani za celú večnosť! Večne preto, lebo vyznanie hriechov v spovedi, ani očistec nerieši Božiu požiadavku odpustenia a odčinenia hriechov!

Biblia na 115 miestach hovorí, že viera je potrebná ku spáse.

veru veru , musite sa narodiť z hora, aby ste mohli vojsť do božieho kraľovstva
ciže ty ked uveris v Krista a v toto Božie riešenie, vysledkom bude znovuzrodenie a pokánie(zmena zmyslania)

8 Lebo spasení ste milosťou skrze vieru; a to nie je z vás, je to Boží dar: 9 nie zo skutkov, aby sa nik nevystatoval. 10 Veď sme jeho dielo, stvorení v Kristovi Ježišovi pre dobré skutky, ktoré pripravil Boh, aby sme ich konali.

Sám Satan pozná Bibliu a pozná evanjelium o spáse. radostná zvesť o spáse je veľmi jednoduchá a satan sa ju snaží zmariť, urobiť komplikovanou.


7.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 12:36 avatar
Keď uveríš v Krista a v Božie riešenie spásy, znovuzrodis sa, budeš činiť pokánie(zmena zmýšľania)
budeš preplnený láskou, budes mat Ježiša v srdci. Budes chciet rozdavat lasku a dobro nezistne. Pretoze to tak citis.


8.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 12:41 avatar
Že máme jesť jeho telo a piť jeho krv je napísané v Jánovi 6 kapitole. Pre dokonalé pochopenie tohto verša je potrebné prečítať si celú 6 kapitolu. Kedy sa 6 kapitola odohráva? Zistíte že v niekde uprostred účinkovania Ježiša Krista a nie pri poslednej večeri.
Celá 6 kapitola nám hovorí o viere. Každú chvíľu sa tam spomína viera, viera, viera… To znamená že jesť a piť Ježišove telo a krv je duchovné jedenie a pitie a to je viera.
Slová 6 kapitoly Ježiš adresoval učeníkom, farizejom, ľudu. Biblia hovorí, že ak niečo zvestoval ľudu, Ježiš hovoril v podobenstvách. (Mt 13,34; Mk 4,34) to znamená že Ježišove slová o jedení a pití sú podobenstvo, obraz a ten význam je viera a pravda. Verše 34 a 35 nám to potvrdzujú.
Podľa 40 a 47 verša, viera je podmienkou večného života.
45 verš nám hovorí: Všetkých bude učiť sám Boh. Všetkých – to sa týka všetkých, ktorí uveria Božiemu slovu a Božím podmienkam spásy. Tých, čo už sú spasení. To znamená, že spasený človek nepotrebuje učiteľský úrad cirkvi, aby správne pochopil Bibliu. Tým by pohrdol Božím Duchom a držal sa ľudského učenia.

51 verš nám dáva definíciu tohto chleba života: Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta. Už podľa 40 a 47 verša vidíme, že to jedenie ktoré zabezpečuje večný život je viera.

Spásna viera je až keď Ježiš zomrie, vstane z mŕtvych, položí svoje telo za život sveta, keď dokoná jedinú, poslednú, úplne dostačujúcu obeť . Toto je ten chlieb z ktorého žijú spasení ľudia. Toto je tá viera, ktorej veria spasení ľudia a Boh ich v tom neustále utvrdzuje.

53 verš hovorí: Ak nebudete jesť telo Syna človeka a piť jeho krv, nebudete mať v sebe život. Ten život je večný život získaný vierou. Ten život pocítite v sebe, keď uveríte Božiemu slovu. Boh vám dá taký život. Ten život je vnútorné presvedčenie, že ti patrí už od okamihu uverenia Božie kráľovstvo a že tvoj život tu na zemi je už večným životom. Že nebudeš súdený, ale prejdeš zo života pozemského do života nebeského. Že večná smrť už nepatrí tebe.
V 63 verši sú jasné slová – Duch oživuje, telo nič neosoží. Slová, ktoré som vám povedal sú Duch a život. To znamená, že Kristus sa prijíma duchovne nie telesne, materiálne. Jeho slovo je Duch a život. Máš málo Božieho ducha? To znamená, že máš málo Božieho slova. Máš málo Božieho života? To znamená, že máš málo Božieho slova.
V 68 verši Peter hovorí: „Pane, a ku komu by sme išli? Ty máš slová večného života. Samotný Peter vyznal Ježišovi za všetkých, ktorí od neho pre slová o jedení a pití Ježišovho tela neodišli. Tí, čo neodišli od Ježiša to pochopili správne, že tie Ježišove slová mali duchovný význam.
Takto by sa dala celá 6 kapitola Jána verš po verši vykladať. A neskĺznete k nepravde, ak Božie slovo budete vykladať Božím slovom. Ak pochopíte, že Boh v Biblii si neprotirečí.


9.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 12:42 avatar
Možno sa ešte opýtate: A čo posledná večera? Tam Ježiš ustanovil sviatosť oltárnu.

Odpoviem stručne:

Ak budete skúmať, pri čítaní Biblie zistíte:

- Žiadnu sviatosť oltárnu Ježiš neustanovil,

- nepíše sa nikde v Biblii o skutočnej prítomnosti Ježišovho tela a krvi

- Ak si spasený, Duch Svätý ti dá rozoznať čo je v Biblii myslené duchovne a čo skutočne.

- Ježiš sa obetoval raz a navždy, čiže to, čo robia kňazi nie je Biblické, ale ľudská náuka, Ježišova obeť bola posledná a dostačujúca na uzmierenie Boha.

- Vždy keď sa konala Večera Pánova, jedol sa chlieb a pil sa kalich, víno. Večera Pánova bola od čias apoštolov a je (u protestantov) duchovné spoločenstvo s Pánom, nie požívanie tela a krvi (katolíci, evanjelici)

- Sviatosť oltárna, teda skutočne prítomný Ježiš v eucharistii je výmysel ľudský. Doktrína o skutočnej Ježišove prítomnosti bola odsúhlasená na koncile v roku 1215. Dovtedy to bola Pánova večera.


12.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 12:47 avatar
dufam ze je to napisane jasne a vysvetlene zrozumitelne


16.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2016, 12:50 avatar
Je to napísané jasne aje to zrozumiteľné.
To, čo je najviac jasné a zrozumiteľné je to, že chceš všetkým ukázať, že iba ten výklad, ktorý ty pripisuješ Písmu, je správny a že iné výklady proste správne byť nemôžu a že tí, ktorí nesúhlasia s tebou by sa mali už konečne uvedomiť.

Tomuto sme porozumeli a ďakujeme. Ale riadiť sa podľa toho neplánujeme.


23.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 13:01 avatar
era. znovuzrodení ludia si najzakladnejsie veci v písme dolezite pre spasu vysvetluju rovnako.

Ale keby ze porovnas RKC katechizmus a písmo tak hned zbadas ze to nieje vyklad písma, ale RKC:
Jej učenie je zložené z Biblie, Tradície a z toho, čo Magistérium cirkvi uzná za vhodné. No posledným, kto sa vyjadrí, schváli/neschváli čomu majú katolíci veriť je Magistérium cirkvi na čele s pápežom. Pápežova náuka je viac ako Božia náuka. Pápežove ľudské slovo je viac ako večné Božie slovo.


24.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 13:02 avatar
Oni poslúchaju papeza a co im schvali a ako im to vysvetli. nie pismo


25.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2016, 13:03 avatar
tomii, to všetko vieme. V posledné týždne tu bolo uvedených nespočetne množstvo argumentov v tomto zmysle. Preto hovorím: Vďaka za info.


13.
označiť príspevok

Rafael muž
   20. 9. 2016, 12:47 avatar
ako inak, tomii a jeho kopypasta. Ze viera v Jezisa je potrebna ok, ale je to viera, ze existuje alebo viera v to co hlasal ?


15.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 12:50 avatar
viera ze existuje, viera v to co hlasal, viera v jeho jedinu dostatocnu obetu, v toto Božie riešenie... (zhrnuto VIERA)

vysledkom je nasledne znovuzrodenie a pokánie(zmena zmýšľania)


26.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2016, 13:16 avatar
A ešte aj viera, že mnohé zostalo v biblii nevyslovené kvôli tomu, že ľudia by to vtedy ešte nezniesli ale že z ducha svätého to je možné dovysloviť, ak to už ľudia znesú.


27.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 13:26 avatar
1 A ja som vám, bratia, nemohol hovoriť ako duchovným, ale ako telesným, ako nedospelým v Kristovi. 2 Mlieko som vám dával piť namiesto pevného pokrmu, lebo by ste ho neboli zniesli. Ale ani teraz ešte neznesiete, 3 lebo ste ešte stále telesní.
era ty ani nicomu neveris co tu pisem ako chces zniest pokrm? ked neznesies ani mlieko?


28.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 13:29 avatar
znovuzrodení ludia si najzakladnejsie veci v písme dolezite pre spasu vysvetluju rovnako.
dostali to od Boha.
ale Boh neda cloveku nikdy plnu mudrost vsetkeho.
Boh totiž nedáva žiadnej cirkvi, ani človekovi plnú múdrosť poznania Božieho zjavenia, aby sa žiadny človek ani cirkev, nehrala na Boha, alebo nerobila sa mu rovným. Aby si nejaká cirkev nemyslela že je ona tá jediná, pravá a neomylná. Pretože neomylný je len Boh.


29.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 13:31 avatar
Spasený človek sa má zaradiť do spoločenstva spasených ľudí. Autoritou každého spaseného človeka – kresťana je Biblia. Mal by sa zaradiť do cirkvi, spoločenstva, v ktorom autorita nestojí na človekovi, ale na Biblii, Božom zjavení.

Ak máte v meste, dedine nejakú cirkev, alebo spoločenstvo nablízku, skúmajte, či jej učenie a autorita je podľa Božieho slova. Ak áno, môžete sa k nej zaradiť.


30.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 13:38 avatar
18 Ja dosvedčujem každému, kto počúva prorocké slová tejto knihy. Keby niekto k tomu niečo pridal, tomu Boh pridá rany opísané v tejto knihe. 19 A keby niekto ubral zo slov tejto prorockej knihy, tomu Boh odníme podiel zo stromu života i zo svätého mesta, z toho, o čom sa píše v tejto knihe.

netreba era nič pridávať čo je v písmu. V písme je všetko čo treba


31.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2016, 13:50 avatar
12 Ešte vám mám toho veľa povedať, ale teraz to nemôžete zniesť. 13 Keď však príde on, Duch pravdy, uvedie vás do celej pravdy, lebo nebude hovoriť sám od seba, ale bude hovoriť, čo bude počuť. Bude vám zvestovať aj to, čo príde. 14 On oslávi mňa, lebo z môjho vezme a zvestuje vám.

Tak je napísané a tak aj sa to uskutočňuje.


33.
označiť príspevok

teóma muž
   20. 9. 2016, 13:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

teóma muž
   20. 9. 2016, 14:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2016, 13:58 avatar
A ty by si si nemal zamieňať "baránkovu knihu života" s tým, čo sa pár ľudí rozhodlo spísať do papierovej formy.


35.
označiť príspevok

teóma muž
   20. 9. 2016, 14:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

teóma muž
   20. 9. 2016, 14:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2016, 14:27 avatar
A veruže hovorí, teóma milý.
Ale hovorí mi aj keď sa dogmatici snažia zapečatiť niečo, čo je prirodzene otvorené.
Duch svätý neprestal pôsobiť len preto, že Biblia bola napísaná a cirkvou (katolíckou!!!) schválená ako uzatvorená.
   


39.
označiť príspevok

teóma muž
   20. 9. 2016, 14:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2016, 14:47 avatar
V TEJTO KNIHE.  

Tak jest.


46.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 14:49 avatar
v tejto knihe zjavenie Jana era.

Ježiš povedal, že pošle Ducha, aby bol našim Pomocníkom, Tešiteľom a Vodcom. „A ja budem prosiť Otca, a dá vám iného Radcu, aby bol s vami až naveky.“ (Ján 14:16). Grécke slovo preložené ako „radca“ znamená: „ten, ktorý bol pozvaný, aby bol po boku“ a má predstavu o niekom, kto podporuje a povzbudzuje. Duch Svätý prebýva natrvalo v srdciach veriacich (Rímskym 8:9; 1. Korintským 6:19-20; 12:13). Ježiš dal Ducha ako „náhradu“ za Jeho neprítomnosť, aby pre nás konal to, čo by On robil, keby zostal s nami osobne.

Medzi týmito úlohami je aj objaviteľom pravdy. Prítomnosť Ducha v nás nám umožňuje pochopiť a interpretovať Božie slovo. Ježiš povedal svojim učeníkom, že: „Keď však príde On, Duch pravdy, uvedie vás do všetkej pravdy“ (Ján 16:13). On zjavuje našej mysli celú radu Božiu týkajúcu sa uctievania, doktríny a kresťanského života. On je dokonalý sprievodca, ktorý ide pred nami, vedie nás cestou, odstraňuje prekážky, otvára pochopenie a robí všetky veci prosté a jasné. On vedie spôsobom, akým by sme mali ísť vo všetkých duchovných veciach. Bez takéhoto vodcu by sme mohli spadnúť do priestupku. Rozhodujúca časť pravdy, ktorú On zjavuje, je to, že Ježiš je ten, kto povedal, že je (Ján 15:26; 1. Korintským 12:3). Duch nás usviedča o Kristovom božstve a inkarnácii, o Ňom ako Mesiášovi, o Jeho utrpení a smrti, o Jeho vzkriesení a nanebovstúpení, o Jeho oslávení po pravici Božej a o Jeho úlohy sudcu všetkých. On dáva slávu Kristovi vo všetkých veciach (Ján 16:14).


47.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2016, 14:55 avatar
A teraz iné vysvetlenie:

Zjavenie Jána je samostatná Kniha.
Pentateuch je 5 samostatných Kníh.

Takže opäť ten istý problémik: "my v našom spoločenstve máme správne vysvetlenia a vy vo vašom spoločenstve máte nesprávne vysvetlenia.

Ale veď dobre! Je nikoho nebudem presviedčať na môj svetonázor. Každý nech si verí tomu, čo mu je srdcu blízke.


40.
označiť príspevok

teóma muž
   20. 9. 2016, 14:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

teóma muž
   20. 9. 2016, 14:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2016, 14:45 avatar
Ďakujem za rozsudok


38.
označiť príspevok

teóma muž
   20. 9. 2016, 14:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   20. 9. 2016, 14:32 avatar
38{ Kto vie vsetko o vsetkom prestava mat Bohom danu slobodnu volu,nemyslite???


43.
označiť príspevok

teóma muž
   20. 9. 2016, 14:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Rafael muž
   20. 9. 2016, 12:49 avatar
tomii, preco myslis, ze su vsetci analfabeti a nikdy necitali bibliu. Preco sa nevyjadris strucnejsie a nerespektujes, co som napisal na zaciatku ?


17.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 12:51 avatar
aby ludia k tomu mali aj vysvetlenie. ked im napises dvoma slovami alebo vetou nieco tak to ludia nepochopia


19.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 12:54 avatar
1Kor 2,14 Ale telesný človek nechápe vecí Ducha Božieho, lebo sú mu bláznovstvom, a nemôže ich poznať, lebo sa majú duchovne posudzovať.

14 Tak sa na nich spĺňa Izaiášovo proroctvo: “Budete počúvať, a nepochopíte, budete hľadieť, a neuvidíte. 15 Lebo otupelo srdce tohoto ľudu: ušami ťažko počujú a oči si zavreli, aby očami nevideli a ušami nepočuli, aby srdcom nechápali a neobrátili sa - aby som ich nemohol uzdraviť.”


18.
označiť príspevok

Rafael muž
   20. 9. 2016, 12:52 avatar
menej je niekedy viac


20.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 12:56 avatar
ked chces aby ludia niecomu pochopili musis im to aj vysvetlit.
lebo telesny clovek vidi v pisme ine veci ako duchovny clovek
dalej tu mas katolikov ktorý idu podla nauky, a nevidia skutocne to co je v pisme


21.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 12:57 avatar
a clovek aby niecomu pochopil to musis aj vysvetlit. lebo 100 ludi si nieco precita a 100 ludi tam vidia nieco ine. okrem znovuzrodenych


22.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 12:58 avatar
ty ked ludom napises nieco v jednej vete mozu si to vysvetlovat po svojom potom a to nie je dobre


48.
označiť príspevok

Rafael muž
   20. 9. 2016, 15:29 avatar
Tak preformulujem otazku, ked by ste stretli neveriaceho a ten by sa vas spytal, co ma urobit aby bol spaseny a mali by ste na to 2 minuty, co by ste mu povedali ?


49.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 16:10 avatar
to je nejaka sutaz? 


50.
označiť príspevok

Rafael muž
   20. 9. 2016, 17:23 avatar
trochu narocne ja viem. tak davaj, a ziadne hogofogo mudrovanie.


51.
označiť príspevok

tomii muž
   20. 9. 2016, 17:33 avatar
skus si precitat to co som cital vyssie. a skus sa vmestit do 2 minut  


52.
označiť príspevok

sta2rky muž
   20. 9. 2016, 18:00 avatar
S tým spasením je to takto: ateisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


55.
označiť príspevok

Rafael muž
   20. 9. 2016, 23:49 avatar
Dobree :-) Ano tak to niekedy vyzera...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:09,  korona je podvod...to oni, to oni, a narvu nam čipy do zadkov*01*01*01
dnes, 12:08,  Tull, ja tieto veci neriešim.....ludia boli su a budu takí akí sú....Vsetci sme zhresili a...
dnes, 12:03,  A nielen američania.
dnes, 11:59,  Američania to riešia
dnes, 11:54,  ondrej61, tie "dobré dobové videá" /nebudem riešiť nakoľko sú dobré.../ sú...
dnes, 11:53,  Nákaza je v poriadku, to by som neriešil.
dnes, 11:45,  presne, presne....bum, bum.....*01*01*01
dnes, 11:45,  presne mufíku :)
dnes, 11:44,  pravda, pravda.....bum, bum......*01*01*01
dnes, 11:43,  Amíkov nikto nedogoňat :)
dnes, 11:42,  Nas nedogoňat......*01*01*01*01
dnes, 11:42,  mufík miluje hoaxy a dezinformácie elfieho trola :)
dnes, 11:41,  Tull, suhlasil som s osvieteným.Dava dobre dobove videa.... V čom oklamala vlada...
dnes, 11:41,  USA zaznamenali vo štvrtok za uplynulých 24 hodín rekordných 65.551 prípadov nákazy novým...
dnes, 11:31,  ondrej61, nemyslím si, že išlo o volebný podvod... som však presvedčený, že je tu viacero...
dnes, 11:11,  ja nečítam članky sionfašistu*19*19*19, len poslednu vetu a na tu som odpovedal Toto je...
dnes, 11:00,  Ahojte,mam 25 rokov a zalubila som sa do muza o 10 rokov starsieho...uz predtym po mne hadzal...
dnes, 10:43,  ondrej61, čo má spoločné 100 dní Matovičovej vlády s najväčším podvodom - budovaním...
dnes, 10:36,  -era-, tisíc rokov po Jeho druhom príchode*21
dnes, 10:36,  Bolo to presne takto zhrnuté na parádu Časy kedy tu bolo tak dobre, že si nás tu režim...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(143 078 bytes in 0,188 seconds)