Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

TO - otázky jehovistom - rasizmus

42
reakcií
1197
prečítaní
Tému 24. marca 2016, 20:21 založil TvojOponent19.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
 
 


1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 3. 2016, 20:21 avatar
RASISTICKÉ DEJINY JEHOVIZMU :(

Na úvod malá kvízová otázka:
10. V čase, keď si Ježiš zvolil bádateľov Biblie(predchádzajúce pomenovanie JS) za svojich zástupcov na Zemi, aký mali pohľad na ľudí inej, ako bielej pleti?
A: Jehovovi svedkovia, ani Badatelia Biblie, nikdy neboli rasistickí a vždy považovali všetkých ľudí na Zemi za rovnocenných
B: Považovali “negrov” za menejcenných, menej inteligentných, rasu určenú na to, aby slúžila bielym
C: Verili, že černosi nemajú právo žiť v novom svete

_________________________________________________________________________________________

Nebudem z toho robiť detektívku. Správnu odpoveď som skryl pod písmeno B.
Tak toto je zrejme najsokujucejsia odpoved pre sucasnych JS. Uz niekolko desatroci JS razia image multikulturnej instutucie, ohuruju mnozstvom jazykov, v ktorych prekladaju literaturu a pod. Zrejme 99 zo 100 JS by odovedalo, ze spravna odpoved je A.
Odpoved C znie uplne scestne, a nakoniec ani nie je spravna, ale jednu poznamku by som k nej mal. Je zaujimave, ze na otazky citatelov, ci cernosi budu v novom svete, Strazna Veza odpovedala, ze Boh ma schopnost vybielit im kozu a potom uz budu moct zit v novom svete. No uznajte, nemal by aj Kotleba radost?
B je teda spravne a velmi rad prikladam clanok, kde autor cituje priamo oficialnu literaturu JS:
jwsurvey.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 21:08 avatar
Kvíz s RKC
---------------------------------------
Pre ľahšiu orientáciu menej chápavých uvádzam aj správnu odpoved!

1, Podporovala RKC otrokárstvo: áno
2,Ktorý biblický text RKC použila na podporu svojho rasistického postoja? Bol to tento? Gen.9:25 áno
3,Polemizovala RKC pri dobývaní Nového sveta,či sú vôbec indiáni ľudia,alebo zvieratá? áno
4,Kto spustil vražedné koleso antisemitizmu všeobecne? Bola to RKC? áno
5,Ktorý verný katolík presadzoval myšlienku rasovej nadradenosti? Bol to Hitler? áno
6,Prekonala RKC rasové rozdiely tak ako JS, svojimi skutkami a správaním? nie
7,O čom svedčia náboženské vojny v mene Boha lásky? O láske a bratstve? nie
8,Bola inkvizícia predchodkyňou gestapa,ako to opisujú niektorí historici? áno
9,Akceptuje RKC dnes aj odlišné názory na výklad Biblie aj u iných kresťanov? nie
10,Je RKC svojimi dejinami intolerancie,nevraživosti,náboženských vojen, láskyplnou kresťanskou skupinou? nie
11,Pripisuje sa význam "Teológia otroctva" správaniu RKC? áno
12,Musela sa za dejiny otroctva RKC ospravedlňova5? áno
13,Stála cirkev katolíkov na strane ľudu,otrokov alebo vždy na strane mocipánov? Platí záver? áno
14,Má RKC morálne právo viniť iných z otroctva a nadradenosti? nie
15,Disponujú ctitelia RKC sebareflexiou a svedomím? nie
16,Je výrok knihy Betrayal—German Churches and the Holocaust (Zrada — nemecké cirkvi a holokaust),....... pravdivý? "„Katolíci a protestanti prejavovali voči Jehovovým svedkom vo všeobecnosti skôr nepriateľstvo ako súcit a zastávali skôr Hitlerove nemilosrdné zásady než pacifistické hodnoty svedkov.“ ............................................................................áno
17, Podľa knihy A History of Christianity (História kresťanstva) Hitler raz poznamenal: „Čo sa týka Židov, iba pokračujem v tej istej politike, ktorú katolícka cirkev prijala pred 1500 rokmi.“ Je toto tvrdenie správne...................................áno
18, Noviny National Catholic Reporter uviedli, že tamojší boj /v Rwande/predstavoval „skutočnú a pravú genocídu, za ktorú sú nanešťastie zodpovední aj katolíci“. Sú tieto slová pravdivé?...................................................................áno
19, Katolícka cirkev sama uznala svoju históriu intolerancie. V roku 2000 pápež Ján Pavol II. na verejnej omši v Ríme žiadal o odpustenie za......... „chyby minulosti“. Počas obradu konkrétne spomenul........... „náboženskú neznášanlivosť a krivdy spáchané na Židoch, ženách, domorodcoch, prisťahovalcoch, chudobných a nenarodených“. Je to pravda?.........áno
20, Čo vám z toho vychádza? Je RKC lepšia ako JS ? nie
Súhlasí fajer


5.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 07:24 avatar
Nenásilie je prvoradé. Ľudia sú všelijakí a totalitný spôsob viery Svedkov Jehovových je šikovný prostriedok na udržanie tohto principu, to je pravda.
Najviac ma však oslovujú ľudia, ktorí k ľudskosti a nenásiliu nepotrebujú veriť v nadprirodzeno, riadiť sa prepracovaným systémom príkazov a zákazov alebo mať vidinu večného raja na zemi, ako odmenu za svoje konanie.


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 12:09 avatar
5,......"totalitný spôsob" a ..."nenásilie" sú dva antagonizmy, a tak tvoj príspevok je len dôsledok tvojich predsudkov,a neznalosti daných pojmov.
Isté severoamerické noviny napísali:.....„Veriť, že Jehovovi svedkovia predstavujú nejakú hrozbu pre akýkoľvek politický režim, si vyžaduje bigotnú a paranoidnú predstavivosť; sú do takej miery nerozvratnícki a pokojamilovní, ako je to len v prípade náboženského zboru možné.“
Aj preto tvoje slová o "totalite" pripisujem tvojej nevedomosti,okrem už spomenutého.
Tiež aj tvoja druhá časť je "perla ducha",.....pretože ,tí ,ktorí neveria podla presného poznania v "nadprirodzeno", už v najmenších skúškach zlyhávajú! Ich nenásilie im vydrží len v časoch relatívneho pokoja.
A JS nekonajú dobro len pre odmenu,ale aj to,je istá motivácia,čo nemožno oddeliť od toho,čo skutočne motivuje pravého kresťana konať s láskou.
A ak človek už svojimi názormy,myšlienkami slovami navodzuje "istý druh násilia",....tak je viac ako nemožné,že by v konkrétnych,životných skúškach obstál v "ľudskosti a nenásilí"!


7.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 12:32 avatar
Súhlasím, s tým, že som zrejme požila nesprávny výraz. Preto si ma nepochopil. Ja som nenapísala, ze SJ sú hrozbou pre akýkoľvek politický systém. SJ sú ,,hrozbou,, jedine pre slo


8.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 12:33 avatar
Pardon, hneď dokončím..


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 12:41 avatar
8 ,....čo sa ti pripálila omáčka? 
Súhlasí Vespertine


10.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 12:45 avatar
SJ sú ,,hrozbou,, jedine pre slobodu myslenia. V tomto zmysle ,,totalita,,.
Že ľudia bez ,,presného poznania,, , teda toho, čo TY považuješ za to správe zlyhávajú aj v najmenších skúškach, je len tvoj NÁZOR. Týmto spôsobom háďžeš všetkých ostatných (niekoľko miliard) ľudí do jedného ,,zlého,,vreca.


11.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 3. 2016, 12:56 avatar
A jejda ďalšia sloboda myslenia. Čo je sloboda? Keď máš milión možností a nevieš si vybrať alebo máš jednu možnosť a chceš si ju vybrať, lebo si nato bola stvorená, máš nato najlepšie predpoklady / talenty?


12.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 13:02 avatar
Že môžeš mať na veci vlastný názor.


14.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 3. 2016, 13:14 avatar
To môžeš mať vždy, ak máš nato predpoklady. Z toho ale vyplýva, že slobodný je len ten, kto má iq. Inak si neodpovedala na moju otázku.


16.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 13:30 avatar
Ja si nemyslím, že je to otázka len iq ale aj psychiky. Odpovedala som, čo si predstavujem pod slobodou myslenia.


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 13:40 avatar
12,...a to je ten problém! Mať názor je správne,ale či je ten názor správny ,je už niečo iné.
Napríklad ,psychológia poukazuje ,že problém nastáva vtedy,ked sa "hodnoty stávajú záležitosťou osobného vkusu".
Už sa neriedime podľa nejakej univerzálnej normy/Biblie-ak sme veriaci/,ani podla istej ,všeobecne uznávanéj, spoločenskej etiky/neveriaci/,......ale sami si určujeme,čo je správne,a čo nie. A tak tu máme milióny,možno miliardy vlastných názorov ,na to ,čo je správne a čo nie. A tak svet nikdy nemôže fungovať. Ak je u mňa to čo je zlé, u iného dobro,....tak je tu problém.
A takú dobu predpovedala Biblia........ Práve ľudí v takej tme mal na mysli prorok Izaiáš, keď napísal:..... „Beda tým, ktorí hovoria, že dobré je zlé a zlé je dobré, tým, ktorí kladú tmu za svetlo a svetlo za tmu, tým, ktorí kladú horké za sladké a sladké za horké!“ (Izaiáš 5:20)


21.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 15:07 avatar
Keď som hovorila o vlastnom názore na veci, nemala som na mysli morálku, takže zase neprekrúcaj a neťahaj to do extrému, že by hodnotový rebríček mal byť ,,záležitosťou osobného vkusu,,. Samozrejme, že potrebujeme nejaké univerzálne hodnoty, pretože potrebujeme spolunažívať. A ja som toho názoru, že základné a univerzálne etické hodnoty existujú a existovali aj pred tým, než im ľudia pripísali ,,božský,, pôvod.


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 16:33 avatar
21,.....názory a morálka sú značne prepojené. Tak by som to neoddeloval. Ak je niekto ateista,tak jeho názory a hodnoty sú odlišné od toho,kto je skutočne veriaci. Neposudzuj to ovšem podla tých,čo sú len kresťanmi podľa matriky.
Vieš akurát pozerám dokument o Hitlerovi,...a aj ten mal svoj názor,hodnoty a slobodnú voľbu a vyvolil si cestu. A tá jeho "sloboda" zrušila slobodu a ešte omnoho viac,obrala o život cca 100 miliónov ľudí. On mal tiež "osobitý vkus na ľudské hodnoty", značne ovplyvnený Darwinovou teóriou a Nietzscheho nihilizmom.
Asi na neho neplatili tie "univerzálne ,etické hodnoty",...? Ale povieš,že zas idem do extrému,a že ty nie si Hitler. To je pravda,to by som si ani nedovolil. Ale on oklamal takmer celý,vzdelaný Nemecký národ, až na JS!
A nie som si istý,že by "jaskynní ľudia",...."barbary",....atd,....mali vždy zmysel pre etické hodnoty?!
A ak boli nejaké "univerzálne hodnoty",...odkiaľ sa vzali? Aj tie svetské hodnoty sa odvodzujú od biblických zásad,...tak tomu bolo stále,odhliadnuc od toho,že mnohí sa ich nedržali,hlavne tí,čo sa na ne odvolávali.


25.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 17:18 avatar
Záleží čoho sa týka nejaký názor. Ak je to názor na morálku, tak je to prepojené, ak je to názor na to, aká kravata sa lepšie hodí k modrej košeli, potom niesú prepojené. Čím nechcem povedať, že SJ kážu, aká kravata je k modrej košeli tá správna . Ale chcem tým povedať, majú svoje pravdy aj na veci, ktoré priamo s morálkou nesúvisia a ktorých presadzovanie slúži len na to, aby mali svojich členov čo najviac pod kontrolou.
A áno, Hitler je asi ten najväčší extrém, preto nemám rada, keď sa ním argumentuje. Som však za oboznámenie sa s jeho osobou, konaním a súvislosťami, históriou, lebo na tom sa človek môže poučiť. Ja toho o ňom síce ešte moc o ňom neviem, ale myslím si, že


26.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 17:18 avatar
Mňa šlak trafí dnes  ...


27.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   25. 3. 2016, 17:19 avatar
To snáď nie ? To by sme prišli o veľa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    


29.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 17:41 avatar
...že nebol psychicky v poriadku.
A netvrdím, že každý uznáva všeobecnú morálku a netvrdím, že ju vždy všetci dodržujú. Netvrdím, že väčšinou neprevládne ľudská slabosť. SJ majú ale utvorenú ochrannú ohradu z naučených ,,právd,, , príkazov a zákazov, z ich spôsobou života. Preto sa zdá, že ich ľudské slabosti nieje tak vidno.
Odkiaľ sa vzali univerzálne hodnoty? To je dobrá otázka. Keďže Boh neexistuje, museli sa vyvinúť v človeku  . Nejakí náboženskí šikovníci si ich potom privlastnili . Takže nie, svetské zásady sa neodvodzujú od biblických, ale naopak. Bez ohľadu na to, že sa ich mnohí nedržali, hlavne tí, čo sa na ne odvolávali.


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 18:20 avatar
29,....máš v niečom pravdu. Istým spôsobom tak fungoval aj židovský systém vecí v minulosti. Ale dnes sa už nestavajú "múry",ako to robili židia,.....aj ked na tú morálku to v prenesenom význame platí. JS sú skutočne iní,a odlišní. A tak to má byť. Ak hovoríme ,že sú iba dve cesty/inej,tretej niet/,tak si ani neviem predstaviť skutočnosť,že by tu nebolo vidieť daný rozdieľ!
. Malachiáš 3:18 predpovedal: .......„Určite opäť uvidíte rozdiel medzi spravodlivým a zlým, medzi tým, ktorý slúži Bohu, a tým, ktorý mu neslúžil.“ A to tu dnes je,v zmysle aj správy z Mat.24:14......." toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec"
Myslíš si,že je náhoda,že dnes JS po celom svete evanjelizujú po celom svete, čo nemá obdobu v celých dejinách sveta?
A ver,všetci sme nedokonalí,slabí,hriešni/aj JS/,.....aj preto musia JS každý rok vylúčiť tých,čo nedokázali žiť podľa vysokej ,biblickej morálky. Ale mnohí sa opäť po istom čase vrátia,ked si uvedomia svoj skutok a robia pokánie. A tá /biblická morálka/nie je o "zákazoch,príkazoch",...ale skutočne o zásadách. A za nimi stojí Boh,nie ľudia!
Cľovek ako taký,nikdy nebude "autoritou",ktorá by sa rešpektovala všetkými. Biblia má opäť pravdu,ked tvrdí,že "človek panoval nad človekom,na svoju vlastnú škodu"!


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 18:06 avatar
25,.....Vespertíne,.....poviem to inak. Ak má svet fungovať a majú byť odstránené všetky problémy ľudstva,....tak sa musia všetci ľudia zhodnúť,akou "morálkou" sa budeme riadiť?
Pretože ,každá rozdelenie v tomto svete,spôsobuje problémy! Otázka ale stojí: Ak pozorujeme snahy ľudských vlád, počas celej svojej histórie, môžu byť ľudia,vlády úspešné? NIE !!!
Celé biblické posolstvo sa stojí na konfrontácií-"Božej a ľudskej vlády"! Sú dva nezmieriteľné antagonizmy, a reformovať svet,ktorý stojí úplne na zlých základoch/a jeho vládcom je satan/ ,teda nemá význam.
Aj preto kresťania nemali byť "nikdy časťou sveta", mali byť apolitickí,neutrálni! A my si musíme vybrať, kde chceme stáť a čo chceme podporovať?!
A mala by to byť naša slobodná voľba.
A "rôznorodosť" v nepodstatných veciach/výber kravaty,...atd/ je správna,robí nás to osobitých a vytvára to peknú mozaiku ľudského života. Tu sa zhodneme!
A "Hitler" je zaujímavý fenomén,.....a doporučujem prečítať si 2 knihy od Giséviusa: "Adolf Hitler I,II". Uvidíš ,že ťa zaujmu !Skutočne doporučujem,....a pochopíš mnoho vecí,...aj z ideologického hľadiska,aj z psychologického,atd.


32.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 18:50 avatar
Ale všetky problémy ľudstva nebudú odstránené nikdy. Bolesť a smrť, a schopnosť ľudskej mysle vytvárať utrpenie, sú súčasťou života. To však neznamená, že sa nemáme snažiť nájsť spoločnú reč a o spolunažívanie v mieri.
Ja viem, že ty veríš tomu, že to možné je, že to tak bude vo večnom živote, keď bude raj na zemi. Ja ničomu takému neverím, ale aj napriek tomu, že si myslím, že máme len tento jeden život na tejto zemi, kde je jasné, že nikdy nebude všetko dokonalé a ani sa nenazdáme a zmizneme navždy, aj napriek tomu som za mier a vzájomný rešpekt (lásku).
Ďakujem za tip na knižky.
Súhlasí Lemmy


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 3. 2016, 22:09 avatar
32,......a práve to je to strašné,....veriť,že tento svet sa nezmení,a že smrťou sa všetko končí!
A v dnešnom svete sú stúpajúce tendencie sa deliť,rozdeľovať/národy,rodiny,ľudia,...atd/,.....tak sotva je ateistický názor podložený niečim ,čo by nás primälo veriť,že sa svet napraví! Hlavne ak vidíme ,že to ide presne naopak?!
Biblia opisuje stav sveta v tzv,"posledných dňoch"/čo je teraz/ slovami: ......."Ale to vedz, že v posledných dňoch nastanú kritické časy, s ktorými sa bude dať ťažko vyrovnať.",.....a dalej opisuje správanie ľudí/negatívne/.....a dodáva.....:"Ale zlí ľudia a podvodníci budú postupovať od zlého k horšiemu a budú zvádzať a budú zvádzaní."
A s takouto perspektívou sa dá ťažko žiť. To tvrdia aj mnohí odborníci zo sveta/aj ateisti/.
A zem bude vo veľmi blízkej dobe niečo úplne iné,ako vidíš teraz.
Písmo hovorí......"Nato som počul silný hlas hovoriť z trónu: „Hľa, Boží stan je s ľudstvom a bude bývať s nimi a oni budú jeho ľudom. A sám Boh bude s nimi. 4 A zotrie im každú slzu z očí a smrti už viac nebude a nebude už viac ani smútku, ani kriku, ani bolesti. Predošlé veci sa pominuli.“
5 A Ten, ktorý sedel na tróne, povedal: „Hľa, robím všetky veci nové.“ A hovorí: „Píš, lebo tieto slová sú verné a pravdivé.“
Zjav.21:3-6


13.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 3. 2016, 13:08 avatar
S týmto súlasím: ľudia bez ,,presného poznania" / "správneho poznania" nemusia zlyhať. Ja k tomu dodám : ak im to bolo dané, ak majú nato milosť božiu. Teda nezáleží len na tom, či sú veriaci alebo neveriaci. A mám s tým skúsenosti. Poznám človeka, ktorí neverí, ale v jednej krtickej situácii sa zachoval lepšie ako ja.
Súhlasí Vespertine


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 13:32 avatar
13,.......Milky,.....na jednej strane tvrdíš,že nemusíme mať presné poznanie,....a potom dodáš,..."stačí mať milosť Božiu". Ale to sú spojené nádoby. Ak nemáš presné poznanie,nemáš ani milosť Božiu. Samozrejme,Boh pomáha aj tým,čo ho len začínajú hladať. Ale ak sa odvracajú,odvracia sa i ON!
A ja som hovoril vo všeobecnosti,že to tak je. A viem to aj potvrdiť životnou praxou a i Bibliou.
Teda,....aj ja verím,že sú stále jednotlivci,čo sa riadia podľa hlasu svojho svedomia/ktoré je od Boha/ a celkom "prirodzene konajú v zmysle zákona",teda ,konajú správne. Nedávno zomrela naša známa,katolíčka,.....a tú by som tiež dal za príklad mnohým ženám,pretože to bola žena/ktorá mala tak veľa problémov/ a pritom sama pomáhala iným. A na pohrebe bolo vidieť,ako si ju ľudia ctili a prišli sa jej aspoň svojou účasťou na pohrebe podakovať!
Ale stále viac týchto jednotlivcov ubúda,tak ako všeobecne upadá morálne aj fyzicky tento svet.
Sám Ježiš povedal...."„Keď príde Syn človeka, či nájde vieru na zemi?“ Máš dojem,že sa tu hovorí o niečom pozitívnom?
Možno zavádzam svojimi tvrdeniami,tak ako Písmo.......Rimanom 3:10
"10 ako je napísané: „Niet spravodlivého [človeka], ani jediného;"............Ktovie ako máme chápať tieto slová?
Možno to znamená,.....že svet je naozaj dobrý,nenásilný a má vysokú morálku?! Ktovie?


24.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 3. 2016, 16:44 avatar
17 .... Shagara, dovoľ mi regovať na túto vetu v úvode: "Ak nemáš presné poznanie,nemáš ani milosť Božiu."
To je ako tvrdiť, že dar si musím zaslúžiť. Z tvojej vety vyplýva, že milsoť si musím zaslúžiť. No je to potom ešte milosť? Nie je to potom už odmena? Si to trochu zrovnaj v hlave.
Ja to beriem tak, že všetko je milosť. Aj poznanie, aj naše správne konanie alebo sklony / predpoklady k správnemu konaniu je milosť. Tomu verím. Čiže môžem mať jedno bez druhého, do určitej miery, samozrejme nejde to úplne oddeliť. Tak ako nemôžem oddeliť vieru od skutkov a poznanie / pravdu od viery. Poznanie a viera rastú v symbióze / sú spojené nádoby, tak ako viera a skutky.


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 17:30 avatar
24,.....OK,....vysvetlím. Ak beriem "milosť Božiu" všeobecne,tak tú maju všetci. Aj inoverci,ateisti,dobrí aj zlí!
Samozrejme,za všetkých Kristus zomrel a dal nám nádej na večný život. To ale samozrejme neznamená,že sme všetci automaticky zachránený. Stále sme pod "rozsudkom smrti",....a v "nepriateľstve s Bohom". Aj preto kresťania,učeníci dostali "slovo zmierenia",,....teda,že majú kázať dobré posolstvo o Bohu a "privádzať ľudí každého druhu k Bohu", ....aby sa s ním "zmierili". Až potom ma daný človek nádej na večný život a je prijateľný Bohu a má schválený stav na základe "viery v Ježiša Krista"./tým pádom aj jeho Otca,atd/.
Ale ešte to nie je všetko. Biblia hovorí...."iba ten kto vytrvá až do konca,bude zachránený"!
Teda,....všeobecne povedané,milosť Božia platí až na tých,ktorí si "uplatnili nárok na túto milosť svojou vierou a skutkami",....a "vytrvali v tomto postoji až do konca".
Milosť je darom,lebo hriešni ľudia si ju naozaj nezaslúžia skutkami,.........a predsa Boh urobil prvý krok. Ale tento dar je podmienený,ako som už písal v úvode. A máš pravdu,...viera rastie spolu s presným poznaním Boha. Nepresné poznanie sa ale rovná niečomu,....čo stojí proti Bohu. Za falošnými náboženstvami totiž stojí Boží odporca, a ako zaiste vieš "burina,plevel",napodobnenina kresťanov bude "spálená"! Teda, zničená,bez vyhliadok na večný život. Každé svoje tvrdenie viem podporiť desiatkami biblických textov.
Dúfam ,že si pochopil. To,čo tvrdíš,že som napísal..." že milsoť si musím zaslúžiť.",....nie je teda ,celkom pravda.
To ale musíš chápať v súvislostiach, že Boh zabezpečil výkupné/na základe ktorého sme omilostený vierou/,ked sme boli "jeho nepriateľmi a hriešn a neboli sme s ním zmierení".
Ak by nebolo treba presného poznania,tak nemá význam hladať Boha,poznať pravdu, a verili by sme ako sme zdedili vieru po rodičoch. A to je nonsens. Tak ako tvrdenie ,že "všetky cesty vedú k Bohu"! A najväčšia lož je to,čo tvrdí RKC, že "aj ateisti a inoverci môžu byť zachránení,ak žiju v súlade so svojim svedomím/čo je takmer nemožné/,".
To ako by sme tvrdili to,čo ty odmietaš,...že skutkami sa môžme zachrániť ,nezávisle od našej viery! A to nie je pravda!
Potom Ježišová smrť bola zbytočná!


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 13:20 avatar
10,.....čítam práce evolučných psychológov/aj tých druhých/ a ich výpovede sú viac ako alarmujúce. Oni nevnímajú svet ako ty ružovými okuliarmi. Vedia,ako vyzerá duševný svet dnešného človeka, a k čomu to vedie.
Už nie je nebezpečný a neslobodný len svet vonku, ale podľa výskumov sa stáva "najnebezpečnejšim miestom vlastná rodina"/ako pre deti,tak i pre ženy, a samozrejme aj pre mužov/
A je to Biblia ktorá hovorí,že "ľudia budú bez prirodzenej náklonnosti,lásky"/láska v rodinách/,....a že "ľudia budú omdlievať od strachu a vecí,ktoré prichádzajú na tento svet". A to sa dnes deje, a to nie len s ohľadom na terorizmus,ale v celej škále ľudskej činnosti. A nehádžem "všetkých ľudí do jedneho vreca",....ale pravdou je,že väčšina ľudí zlyháva už pri najmenšom tlaku,skúške ,ktorá preveruje ich hodnotový systém.
Ako som už písal,my môžme byť všetci na anntidepresívach a môžme sa potulovať po zemi ako veľkom smetisku,....a aj tak budeme tvrdiť,že sme slobodní, a tí druhý/JS/ sú neslobodní!
Už predo mnou niekto povedal,že ..."nikto nie je viac zotročenejší,ako ten ,kto sa falošne domnieva ,že je slobodný"!
A Biblia k tomu dodáva...:"Kde je Boží duch,tam je pravá sloboda".
A tak ideologická stojí: "Kto má teda pravdu"? Svet,alebo Boh Biblie?


19.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 14:16 avatar
Ja nemám ani náhodou ružové okuliare ale ty máš čierne. Pretože sa sústredíš len na na to najhoršie v okolitom svete. Dobro nevidíš inde než u Svedkov Jehovových.
Hádzal si všetkých, ktorí nemajú ,,presné poznanie,, do jedného vreca. Teraz to zahováraš a tak si to zmenil - že ,,väčšina,, ľudí (bez ,,presného poznania,,) zlyháva, teda nie všetci.
Čo sa týka tej slobody, rozumiem, že z pohľadu SJ sú SJ slobodní.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 14:43 avatar
19,....OK,.....moja budúcnosť,viera stojí na pevnom základe,.....a verím,že tento svet už dlho nebude. A tak je zrejme ,že som optimista. To ty nemôžeš byť! Ale ak je "vládcom tohto sveta satan",tak určite,vnímam tento svet viac v "čiernom",ako bielom!
A nič nezahováram......už to,že JS po celom svete evanjelizujú a hľadajú úprimných ľudí,čo "majú uši na počutie" ,je dôkazom,že veríme na dobro jednotlivcov. A to,že je ich žalostne málo je fakt. To potvrdzuje aj Biblia,/čo som citoval/ktorej ty neveríš. A určite aj preto mám iný názor na slobodu. Tá svetská,ateistická je všetko možné,len nie sloboda. To je anarchia!


22.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 3. 2016, 15:46 avatar
Takže dobrí jednotlivci sú len tí, ktorí ,,majú uši na počutie,, toho, o čom SJ tvrdia, že je pravda. A sme doma.


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 3. 2016, 22:16 avatar
22,....nie celkom tak. Tí,čo počúvajú hlas pravdy. Teda, ak sami skúmajú Písma a prispôsobia svoj život Božím normám.
A to,že niekto z cirkví,náboženských spoločností má pravdu, a učí a koná dnes Božiu vôľu ,nie je ťažko zistiť. Určite to nie je agitácia do JS. Katolíkom,moslimom,budhistom,,,atd,. sa môžeš stať rýchlo,bez hlbšieho poznania,.....ale to neplatí na JS,....tam je to podmienené presným poznaním a až potom môže /ale nemusí/ študent Biblie zaujať miesto na strane pravdy!
JS nikdy nestáli o matrikových členov,ani o vylepšenie si svojich štatistických údajov. Na to sú tu iní!
Inak so záverom súhlasím:"Všade dobre,doma najlepšie". 


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 21:16 avatar
Dodatok: Museli sa JS ospravedlňovať za rasistické zmýšľanie alebo správanie? NIE! Ich jednota po celom svete je viac ako veľavravná!
A tak ,prečo sa Jehovovi svedkovia tešia z jednoty, zatiaľ čo sa okolo nich vzmáha nejednotnosť? Poľský profesor Wojciech Modzelewski poukazuje na dôvod, keď o svedkoch hovorí:............. „Kľúčovým faktorom ich mierumilovného postoja je rozhodnutie riadiť sa už teraz zásadami zjavenými v Biblii.“


33.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 3. 2016, 09:15 avatar
Ospravedlnenie nie je nutnosť, ale slušnosť. To, že ste sa neospravedlnili, znemená, že ste neslušní. A čo sa týka jednoty SSJ, to tiež nie je pravda. Aj na SK už máte konkurenčnú sektu progresívnych jehovistov  


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 09:20 avatar
T19, ty si skutočný idiot. Ty požaduješ od slušných ľudí ospravedlnenie? To je vážna drzosť od katolíka, keď katolíci majú krv na rukách, a ani si ju ešte nezmyli ako Pilát.

A propo: Nemáš záujem sa ospravedlniť za katolíka Kotlebu?


35.
označiť príspevok

fajer
   27. 3. 2016, 09:32 avatar
Kotleba len využil sprostosť mladých, vsadil na náboženstvo, lebo tupý a veriaci sa najlepšie ovládajú, stačí použiť slogan o bohu a hlúpy kresťan sa hneť chytí...KDH skrachovalo, lebo málo využívalo boha v kampani...ich vízie a istoty nikomu nič nehovorili a zodpovednosť už vôbec nič...


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 09:33 avatar
Ale na tom nezáleží, či kresťanskú rétoriku využil. Poukazujem na to, že je katolík.


37.
označiť príspevok

fajer
   27. 3. 2016, 09:38 avatar
Všetci diktátori mali katolícku výchovu, jeden boh, jedna pravda...


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 09:40 avatar
Aj prezidenti sú katolíci.


39.
označiť príspevok

fajer
   27. 3. 2016, 09:56 avatar
no a čo...systém im nedovoľuje diktovať, ale chceli by....


40.
označiť príspevok

fajer
   27. 3. 2016, 09:58 avatar
Špina hovorí o slušnosti...oponent, si hajzel a klamár....


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 3. 2016, 02:14 avatar
Keby sa mala RKC ospravedlnit za vsetko, tak by "Ospravedlnujeme sa" musela nahrat na nekonecnu slucku a pustat roky dokolecka..
Súhlasí Shagara


4.
označiť príspevok

fajer
   25. 3. 2016, 06:28 avatar
Oponent dooponoval, nemá nič na svoju obhajobu....ak niečo napíše, tak to bude špinavé klamstvo...
Súhlasí Shagara, Lemmy
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(136 789 bytes in 0,226 seconds)