Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

TO - otázky jehovistom - potopa

93
reakcií
1722
prečítaní
Tému 14. februára 2016, 20:19 založil TvojOponent19.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
 
 


1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 20:19 avatar
Ak mala byť celosvetová potopa, vodná hladina na celom svete musela stúpnuť o 9 km. (nebuďte detailisti).
Na celom svete naraz a súčasne. Teda museli byť mraky vyššie, ako dnes lietajú lietadlá.
Dobre. Ak sa však toľko vody malo zase stiahnuť zo súše, vodný stĺpec na mori by sa následne zvýšil o ďaľšia cca 3 km - na 12 km.
Kam sa podela všetka tá voda? 


3.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   14. 2. 2016, 20:23 avatar
panbožko zabudol strčiť zátku do odtokového otvoru na dne oceánu...to vieš je starý, zabúda-parkinson


4.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 2. 2016, 20:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   14. 2. 2016, 20:28 avatar
aj tebe rozum zatopilo 


8.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 20:33 avatar
V4 - Ja to nespochybňujem - len ma zaujíma, kam sa toľko vody vyparilo


12.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 2. 2016, 20:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 20:46 avatar
A ako sa tá voda z vnútra dostala do atmosféry? Keď pršalo 40 dní


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 2. 2016, 20:47 avatar
Boh si môže stvoriť kolko chce vody kedy chce...


18.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 20:49 avatar
Stvoriteľské dielo je usporiadané a poznateľné. Ako sa dá do 5 litrovej fľaše natlačiť 20 litrov vody?


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 2. 2016, 20:56 avatar
vidím, že nerozumieš procesu božieho tvorenia... to nemáš nič, pomyslíš, a máš bars všetko, alebo čo chceš... stvoriť biliony hektolitrov vody je úplná hračka proti stvoreniu-života...


81.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2016, 01:00 avatar
18,...nuž ked RKC natlačila celého Krista do malej opečenej oplátky,...tak prečo nie?! Všetko je možné!


20.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 2. 2016, 20:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 21:01 avatar
Všetko dobre skúmajte a čo je dobré, toho sa držte a zlého sa vyvarujte Skúmam a niečo tam nesedí Tu už Ti môže pomôcť len fajer, shagi, Lemmy...  


26.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 2. 2016, 21:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 2. 2016, 22:59 avatar
Oponent,....Biblia hovorí: "že ,nerozumnému odpovedaj podľa jeho nerozumnosti,aby sa vo vlastných očiach neukázal ako múdry"!
Ty máš naozaj čudné predpoklady a parametre. Dám ti radu,....skôr než niečo napíšeš,najprv popremýšľaj!
Vieš, ....mnohé tieto veci si uvedomujú aj veriaci vedci,ktorí veria v celosvetovú potopu. Samozrejme,aj RKC verila v potopu,Adama,...atd,.....ale pod tlakom sústavne robí sebazničujúce kompromisy. A tým vlastne ukazuje,že neverí v biblický záznam.
Koľko to bolo vody z dažda ,to si nedovolím ani odhadovať. Domnievam sa, že tvar zeme pred potopu a po nej bol zrejme veľmi rozdielny. Pred potopou teda,pravdepodobne neexistovali také vysoké vrchy a hlboké doliny. To aká je dnes zem ma na "svedomi" práve potopa. Takže zrejme neboli take vysoke vrchy ako napr. v Himalajach a teda nebolo potrebne zaliať vchy vysoke takmer 9000 m. V každom prípade verím na základe Božieho slova, že potopa bol celosvetová a na ďalší vývoj zeme a ľudstva mala veľký vplyv. Po potope sa nielen zmenila zem - jej tvar ale aj klimatické podmienky a zmenila sa aj kvalita života človeka - výrazne sa skrátil vek, ktorého sa ľudia dožívali.....atd.
Pre toto tvrdenie Oponent je vela dôkazov,....ja nepíšem neuvážene a s nevierou ako ty!
Jedným z veľmi silných argumentov pre podporu biblickej katastrofickej udalosti sú práve - zachované živočíšne tvory a rôzne rastliny, ktoré "zakonzervovaly" vody a bahna potopy. Naplaveniny, fosílie,dôkazy chýbajúcej erózie,uhlie,ropa,plyn,možnosť podzemných rezervoárov,...atd. V posledne menovanom sa mohla stratiť časť vody. A tiež veľmi pravdepodobne zvyšok sa "stratil"v oceánoch. A časť vody zamrzla aj na póloch,v dôsledku prudkého ochladenia,...atd. Na to poukazujú mnohí vedci, a i na dalšie fakty. Teda,....problém potopy viac vnímam v očiach ateistov,a ľudí neveriacich. A tam sa radí i RKC a ty!
Ak by potopa nebola celosvetová,ale len lokálne/oblasť mezopotámie/,tak prečo potom Noe staval tak dlho obrovský koráb a zobral tam so sebou aj zvieratá? Ved za ten čas sa mohol presunúť na iné,bezpečné miesto,a vyliezť do vrchov,...atd. A tiež sa nemusel trápiť so zvieratami-načo? Ved,ak by väčšina zvierat prežila potopu na iných územiach,tak behom krátkeho času by sa zvrátil úhyn zvierat v lokálnej potope.
Oponent,robíš z Boha klamára. Uvedomuješ si to? Pretože z biblického príbehu o potope je jasné,že išlo o skutočnú,celosvetovú potopu.


33.
označiť príspevok

asmodei muž
   15. 2. 2016, 08:17 avatar
(31.) Kanony a vysoke pohoria neboli vytvorene nahlou potopu a vodnou eroziou, na to voda nemala dotatocny cas ani silu prudenia. Predstava, ze napr himalaje boli do svojej terajsej podoby vyformovane eroziou, je absurdna, pretoze to by implikovalo ,ze predpotopou bola zemska kora hrubsia o tych 8 kilometrov a ty nie si schopny vysvetlit, kam by sa stratil vsetok ten oderodovany material. (Ziadny seriozny vedec nepovauje potopu za riadiacu silu geologickych procesov)


59.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2016, 22:36 avatar
33,....asmodei,nie je to pravda. A je veľa serioznych vedcov,ktorí veria v potopu a oni aj dokladujú formovanie horstiev a zmeny po potope.pretože práve v rámci tejto kataklizmy došlo ku konečnému vyvrásneniu horstiev.
A ja už som spomínal veľavravný fakt,že v mýtoch mnohých národov figuruje táto potopa sveta, ktorá sa prieči predstavám obyčajného smrteľníka. Príklad,...... V Epose o Gilgamešovi sa píše o vrchoch, čo sa ponorili do vody. V staroegyptskej Knihe mŕtvych boh Slnka Ra hovorí o obrovskej potope, ktorú zoslal na Zem, a boh Atum sa vyhráža jej zničením:....... „Zem nech sa premení na vodu, nech ju pohltia vlny, aby z nej bol oceán ako na samom počiatku." V čínskej Knihe spisov zo 6. storočia pred n. 1. sa píše o príšernej záplavovej vlne, ktorá pohltila celý svet a zaplavila i tie najvyššie vrchy. V ságe horského národa Jau-c' v južnom Kantóne sa hovorí o vysokých vodách, čo sa vydriapali do takej výšky, že i tie najvyššie vrchy sa stratili ako v mori. Aj Eskimáci opisujú potopu podobnými slovami: .......„Voda zaliala vrcholce hôr a po hladine plával ľad. Keď potom voda opadla, ľad uviazol na vrcholcoch a prikryl ich ľadovými čiapkami." Zaujímavá je výpoveď o tvorbe ľadovcov, pretože tieto v dôsledku podnebných výkyvov zrejme vznikali počas potopy, a nie pred ňou. Aj na tento faňkt poukazujú mnohí vedci.
Na severe Sibíri, v Indii, Mongolsku, Vietname, Austrálii, Južnej Amerike aj na Sumatre, všade sa v dávnych mýtoch spomínajú obrovské vlny, ktoré prevýšili i vysoké hory. Amerika je mimoriadne bohatá na ságy o potope. V mýtoch Indiánov kmeňa Navajo sa hovorí o vode, ktorá pripomínala horskú stenu bez štrbín či otvorov, i o potope, čo sa ako horský chrbát vypínala na celom horizonte. Podobné výpovede nájdeme v ságach Indiánov kmeňa Choctaw v oblasti oklahomskej Mississippi, ako aj v Peru a v textoch Aztékov. Len na túto oblasť/mýty v rôznych kultúrach/ by sa dalo rozprávať celé hodiny, a popísať mnoho.
A opäť sa vraciam k téme surovinovej základne po celom svete,....odkiaľ sa to vzalo? Aby vôbec mohla vzniknúť ropa či kamenné uhlie,....atd,.....všetko muselo prebehnúť rýchlo, a to nie iba na lokálne ohraničenom území, ale na celom svete, čoho dôkazom sú i roztrúsené ložiská. Už iba výskyt týchto surovinových rezerv svedčí o kataklizmatických dejoch a protirečí rovnomernému pomalému vývoju našej planéty, špeciálne rastlinnej a živočíšnej ríše. Zaujímavé je však aj globálne rozdelenie, veď veľké ložiská ropy sa nachádzajú v blízkosti nárazov - ako napríklad v Texase, v Perzskom zálive či v Severnom mori. Náleziská ropy a uhlia, roztrúsené po celom svete, sú teda dôkazom globálnej potopy.
Celosvetová potopa vytvorila podmienky pre presne takýto proces. Uhlie a ropa teda vznikli iba pred niekoľkými tisíckami rokov.
To sú tak velavravné fakty,že nechápem postoje mnohých ľudí. Viem,že ateista nechce uznať tento biblický fakt/z pochopiteľných príčin-psychologické zábrany/,.....ale nechápem "kresťanov", a postoj Oponenta. Je zrejme,že sa len riadi doktrínou RKC a neskúma fakty,a je zrejme ,že toho nevie ani o biblických faktoch,a už vôbec o vedeckých.
Dalej som sa nezmienil napríklad o neuveriteľných nálezoch opracovaných predmetov v masívnych úlomkoch uhlia. Reťaz z osemkarátového zlata, hlinené figúrky a podobné nálezy dokazujú prítomnosť človeka pred tou časovou epochou/potopou/a počas nej, keď vznikalo uhlie. Dodnes sa v uhlí sem-tam objaví lístie či iné prírodné organické látky. Proces zuhoľnatenia musel prebehnúť veľmi rýchlo.Takmer všetky geologické vrstvy sú utvorené usadenými horninami a museli teda vznikať pod vodou. Biblická potopa mala charakter ako tektonický, tak atmosférický. I toto všetko nahráva potope.
Zaujímavý je aj fakt ,........že, morské fosílie, mušle a kostry morských zvierat sa nachádzajú na najvyšších pohoriach, dokonca aj v Himalájách. Ako sa ta dostali? Ako to, že sa pohoria dvíhajú z morského dna, kým iné zemské masy súčasne klesajú pod morskú hladinu? Aké sily ich pritlačili, či naopak, pozdvihli do výšky? Prečo dochádza pri horských prácach k objavom ľudských lebiek či kostí v skalách alebo pod hrubou vrstvou pôvodnej žuly či čadiča? .....atd?
Nedávno bol aj dokument o obrovských množstvách vyhynutých slonov a mamutov na sibíri a o narušenom permafroste,......a keby som to "premenil na drobné"/a vyrozprával to/ ,tak hned tu máme jeden obrovský dôkaz.
Dalej,......iným geologickým dôkazom potopy je existencia výššie položených pobrežných pásov a terás, ktoré ukazujú, ako vysoko kedysi siahala voda. Tieto zvýšené pobrežia a terasy se nachádzajú po celom svete, často stovky či dokonca tisíce metrov nad dnešnú hladinu vody. Nachádzame ich podĺž pobreží, na úbočiach riečnych údolí a pri brehoch veľkých vnútrozemských paniev, vskutku po celom svete. Geologovia predložili k výkladu týchto terás celú radu hypotéz, ......ovšem proti -väčšine z nich možno vzniesť vážne námietky. Hádam najlogickejším vysvetlením v tejto problematike je /aspoň pre väčšinu týchto terás/, že boli utvorené vodami potopy, možno mnoho rokov , pritom, ako súš vystupovala a vody ustupovali. Riekami vtedy pretekalo daleko väčšie množstvo vôd a oceány mali daleko vyššiu hladinu než dnes. Tieto fakty je možno istotne daleko lepšie pochopiť z hľadiska prírodných podmienok po potope. Aj tu evolučná geológia zlyháva a stáva sa polatná nelogickému vysvetleniu,v rámci svojej nedokázanéj teórie.
Je komické,že evolučná teória,ešte pred poznaním jasnejších faktov a prínosom modernej vedy,......stanovila isté "evolučné poúčky" v rôznych oblastiach vedy/nielen v geológií,paleontológií/,a nepripúšťa dnes nič,čo narúša túto jej fantastickú koncepciu. A to sa už objavilo toľko faktov,ktoré úplne a do dôsledkov narúšajú túto nevedeckú.ideologickú koncepciu vznika sveta. A samozrejme ,novými faktami sa stále viac dokazuje historickosť a platnosť biblických faktov,príbehov./aj tých o potope/.
Tých faktov pre biblickú potopu je naozaj veľmi vela,a je len na nás ,.......čomu uveríme. Obhajovať ale len niečo z "ideologického" postu,bez použitia zdravého úsudku je veľmi nemúdre a zničujúce.


70.
označiť príspevok

TvojOponent19
   23. 2. 2016, 21:05 avatar
59/ Citujem: iným geologickým dôkazom potopy je existencia výššie položených pobrežných pásov a terás, ktoré ukazujú, ako vysoko kedysi siahala voda.

Napríklad kde? Konkrétne...
konkrétne znamená link s presným určením konkrétneho miesta.
Súhlasí J.Tull


77.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 21:14 avatar
70,.....Oponent,....na internete je tých dôkazov a údajov dosť. Nájdi si to. A skús aj v angličtine,....tam je ich neúrekom,aj presné údaje.
Na túto tému sú napísané celé štúdie. Nie je tak dávno,ked sa v Prahe konala prednáška istého profesora,ktorý vedecky dokazoval existenciu potopy. Podotýkam,že to nie sú naše stránky,ale stránky ktoré som vybral náhodne.
neuveritelnaodhaleni.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.kreacionismus.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
neuveritelnaodhaleni.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk....video
neuveritelnaodhaleni.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
maximilian-media.gloria.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.....video
neuveritelnaodhaleni.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


85.
označiť príspevok

TvojOponent19
   26. 2. 2016, 21:07 avatar
77 Máš na mysli zrejme Pavla Kábrta, ktorému združenie českých skeptikov okolo katolíka Grygara udelilo prestížnu anticenu Bludný balvan
www.sysifos.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


72.
označiť príspevok

TvojOponent19
   23. 2. 2016, 21:08 avatar
59/ Citujem Ťa: pretože práve v rámci tejto kataklizmy došlo ku konečnému vyvrásneniu horstiev.
TO: Dnes sa už horstvá nevyvrásňujú?
Súhlasí J.Tull


87.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 3. 2016, 00:47 avatar
72,....spôsob novú potopu, a možno budeš prekvapený. A dnes už evolúcia neprebieha? Nie,odpoviem za teba. Ak by tomu tak bolo,tak tu vidíme mnoho prechodných zmien. Aj ked tu ide o dlhý čas/to je len výhovorka/,.....ale nič také nevidno.
Vieš,to sú asi také tvrdenia,ako tie,ked odporcovia prechodu cež červené more tvrdili,že tu nešlo o žiaden zázrak,ale židia sa prebrodili na mieste ,kde to bolo možné,kde bola malá voda. Na druhej strane,ako sa mohla v takej malej vode utopiť celá Egyptská armáda? Ono,...výhovorky sa vždy nájdu,....v tom sme jedineční.


91.
označiť príspevok

asmodei muž
   1. 3. 2016, 08:00 avatar
(87.) Zakladas nejake tvrdenie na prihode z hebrejskych baji a povesti? :D

(59.) Tvoju siahodlhu "odpoved" som nejakym sposobom prehliadol. Nexistuje ani jeden jediny seriozny vedec, ktory by povazoval kreacionisticke vysvetlenie za opis toho co sa naozaj stalo.

Ropne a uholne loziska sa prave formovali velmi dlho a su stare stovky milionov rokov (ropa) a este starsie (uhlie).

Pytas sa odkial sa nabrali morske fosilie na horach? Tektonicka cinnost Zeme. Seriozne sa pytas ako je mozne ze pohoria stupaju a ine casti Zeme klesaju? Tektonicka cinnost Zeme. Zvysene pobrezia ze su problem? :D To je tiez tektonicka cinnost zeme.

Konkretne ty a tebe podobni neviete o vede absolutne nic, si iba vymlety fanaticky nevzdelany blazon, presne taky ako boli tie dve jehovisticke zenske co vcera otravovali pri nasich dverach, ktore som musel slusne poslat kade lahsie. Ale ja ta chapem, svojmu bludu si uveril a niet sposobu ako ta z neho dostat lebo inak by sa to rozpadol cely svet.

A ako je to u teba zvykom, vobec si neodpovedal na moju predoslu otazku ze kam sa podel vsetok ten oderodovany material ak mala zemska kora pred menej nez 6000 rokmi vysku az po Himalaje.


2.
označiť príspevok

panoramix muž
   14. 2. 2016, 20:21 avatar
myslím, že každú svoju otázku si už položil 100000 krát......už sa len opakuješ


7.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 20:32 avatar
Mýliš sa - mám v zálohe ešte 100000 otázok ty náboženský bigot  


6.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   14. 2. 2016, 20:29 avatar
Bohu nič nie je nemožné :P


9.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 2. 2016, 20:33 avatar
Boh potom rozdelil vodu na kyslík a vodík


10.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 20:38 avatar
Kyslík 21%, vodík - zanedbateľné množstvo. Vodná para - 1,3%
Chceš mi tvrdiť, že sa 9 km vodný stĺpec premenil na 1,3 % vody?

   
Ateizmus nie je zlúčiteľný s vedou  


11.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 2. 2016, 20:40 avatar
Vedci dokázali, že v priebehu historie odrazu pribudlo na zemi veľa kyslíka v istom období... atmosféra zmenila zloženie, a to je dôkazom, že mám pravdu.


16.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 20:48 avatar
Kde sa vzal ten kyslík?
A kde sa stratilo tých 12 km výšky oceánov?


19.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 2. 2016, 20:50 avatar
Ved o tom tu už půl hodinu mluvíme, že z vody... tá voda prestala byť vodou a stala sa plynmi.


23.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 20:59 avatar
Jeden mol je čosi cez 20 litrov. Na koľko molov sa premení 9 km vysoký vodný stĺpec vody?     


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 2. 2016, 21:12 avatar
To je vyrátateľné, ale čo tým získaš?


28.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   14. 2. 2016, 21:13 avatar
Mol čoho je 20 litrov?


71.
označiť príspevok

TvojOponent19
   23. 2. 2016, 21:06 avatar
28 mol akéhokoľvek plynu - pri "normálnych" podmienkach.


32.
označiť príspevok

asmodei muž
   15. 2. 2016, 08:11 avatar
(19.) odkial sa nabrala energia potrebna na elektrolyzu vody aby mohlo vzniknut tolko kyslika a vodika?

Narast kyslika v atmosfere bol pozvolny (relativne) a bol dosledkom metabolizmu rastlin.


37.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 2. 2016, 11:17 avatar
Asmodei, Boh disponuje nekonečnou energiou, sám je jej zdrojom, a nikde nepíšem, že premenil vodu na plyny okamžite a naraz, urobil to postupne. ))


38.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   15. 2. 2016, 12:18 avatar
prečo postupne..veď je všemohúci...mávne a je to...alebo nie? možno je to Pat a Mat v jednom


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 2. 2016, 20:45 avatar


17.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   14. 2. 2016, 20:48 avatar
A voda časom, nie ihneď, postupné opadla...Čo je na to nepochopiteľné?  

Potopa

10Po siedmich dňoch prišli vody potopy na zem. 11V šesťstom roku Nóachovho života sedemnásteho dňa druhého mesiaca, ešte toho dňa prepukli všetky žriedla veľkej prahlbiny, otvorili sa okná nebies 12a lial sa dážď na zem štyridsať dní a štyridsať nocí. 13Toho istého dňa vstúpil do korábu Nóach a s ním Nóachovi synovia: Šém, Chám a Jáfet, Nóachova žena a tri ženy jeho synov; 14oni aj všetky druhy živočíchov, všetky druhy dobytka, všetky druhy plazov, čo sa pohybujú po zemi, a všetky druhy vtákov, 15vošli k Nóachovi do korábu po páre z každého tvora, čo má v sebe dych života. 16A tie, čo vošli, vošli ako samec a samica z každého tvora, ako mu Boh prikázal. Nato Hospodin zavrel za ním dvere.

17Keď potopa trvala na zemi štyridsať dní, rozmnožili sa vody, zdvihli koráb, takže sa nadniesol od zeme. 18Vody stúpali a veľmi sa rozmnožili na zemi, takže koráb plával na hladine vôd. 19Keď vody stále viac stúpali, pokryli všetky vysoké vrchy pod celým nebom. 20Vody ich presahovali o pätnásť lakťov a pokryli vrchy. 21Tak zhynulo každé telo, čo sa pohybovalo na zemi, a to ako vtáctvo, dobytok, divá zver, aj všetci ľudia. 22Z toho, čo bolo na suchej zemi, pomrelo všetko, čo malo v sebe život. 23Tak zotrel Boh všetky tvory, ktoré boli na povrchu zeme; všetko od človeka po dobytok, od plazov po nebeské vtáctvo bolo zotreté zo zeme, tak že zostal iba Nóach a čo bolo s ním v korábe. 24Vody však vládli nad zemou stopäťdesiat dní. Genezis - 7. kap.

Koniec potopy

1Vtedy sa Boh rozpomenul na Nóacha, na všetky živočíchy i na dobytok, ktoré boli s ním v korábe; Boh poslal vietor na zem a vody opadli. 2Zavreli sa žriedla prahlbiny aj okná nebies a dážď z neba ustal. 3Vody sa viac a viac vracali do zeme a po stopäťdesiatich dňoch začalo vôd ubúdať. 4V siedmom mesiaci, sedemnásteho dňa toho mesiaca spočinul koráb na Araráte. 5Vôd stále ubúdalo až do desiateho mesiaca; prvý deň desiateho mesiaca ukázali sa končiare vrchov.

6Potom, po štyridsiatich dňoch, Nóach otvoril okno korábu, ktoré urobil, 7a vypustil krkavca. Ten vyletel a poletoval sem i tam, kým na zemi nevyschli vody. 8Potom vypustil holubicu, aby videl, či sa vody na povrchu zeme umenšili. 9Keď však holubica nenašla miesto, kde by jej noha spočinula, vrátila sa k nemu do korábu, lebo vody boli na celom povrchu zeme. Vystrel ruku, chytil ju a vtiahol k sebe do korábu. 10Potom čakal ešte ďalších sedem dní a znova vypustil holubicu z korábu. 11K večeru sa holubica vrátila k nemu, a hľa, v zobáku mala čerstvý olivový list. Z toho Nóach poznal, že sa vody na zemi umenšili. 12Potom počkal ďalších sedem dní a vypustil holubicu, ale tá sa už nevrátila k nemu.

13Šesťsto prvého roku Nóachovho života, prvého dňa prvého mesiaca vyschli vody na zemi. Vtedy Nóach odstránil z korábu pokrov, a hľa, povrch zeme už obschol. 14Dvadsiateho siedmeho dňa druhého mesiaca bola zem úplne suchá.

15Tu riekol Boh Nóachovi: 16Vyjdi z korábu a s tebou tvoja žena, tvoji synovia i ženy tvojich synov. 17Vyveď všetky živočíchy, ktoré sú z každého tvora s tebou, a to vtáctvo, dobytok i všetky plazy, čo sa plazia po zemi, nech sa hýbu na zemi, nech sa plodia a množia na zemi. 18Nato vyšiel Nóach a s ním jeho synovia, jeho žena a ženy jeho synov. 19Všetky živočíchy, plazy, vtáctvo a všetko, čo sa hýbalo na zemi, vyšlo z korábu po čeľadiach.

20Vtedy Nóach postavil oltár Hospodinovi a vzal zo všetkých čistých zvierat, zo všetkých čistých vtákov a obetoval spaľované obete na oltári. 21Keď Hospodin zacítil príjemnú vôňu, riekol si: Nebudem už pre človeka preklínať zem, lebo jeho zmýšľanie je zlé od mladosti, a nebudem už biť všetko živé, ako som to urobil.

22Dokiaľ však zem trvať bude, sejba ani žatva, chlad ani horúčosť, leto ani zima, deň ani noc nikdy neprestanú. Genezis - 8. kap.
Súhlasí milky945


22.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 20:57 avatar
97% vody je v oceánoch, 2% v ľadovcoch a 1% sú spodné vody. To jedno % by muselo stačiť na 9 km vodný stĺpec na celej Zemi.


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 2. 2016, 21:03 avatar
to ti nevychádza 1 038 m je priemerná hlbka oceánov, rozložené aj po súši je to o tretinu menej teda 700 m a ak to má byť 98%, tak jedno prercento tvorí 7 m


29.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 2. 2016, 21:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 2. 2016, 21:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

asmodei muž
   15. 2. 2016, 08:22 avatar
(29.) Jediny mozny fyzikalny mechanizmus ako dostat vodu z hlbin na povrch tymi tvojmi prieduchmi, by kompletne vysterilioval planetu vcetne Noeho lodicky.


35.
označiť príspevok

veriaci-4
   15. 2. 2016, 09:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 2. 2016, 11:14 avatar
To akože Ježišovia? A oni nemali hriechu, ak obcovali s ludskými dcérami, alebo ich boh potrestal tiež a vyničil ich?


39.
označiť príspevok

asmodei muž
   15. 2. 2016, 16:12 avatar
(35.) Ale diskutovat mozeme. V biblii sa jednoznacne pise, ze morske tvory to prezili - tie by vymreli ako prve pri "hydroplate" hypoteze. Za tych 4500 rokov ci kedy to mala prebehnut potopa, by sa na Zemi nedokazala obnovit biosfera od zakladov.


40.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 2. 2016, 16:52 avatar
Mierotvorca, Shagara, veriaci-4... pripusťme, že neexistovali Himaláje... ale čo Ararat, ani toho nebolo...? a keď bolo, aký bol podľa vás vysoký? ...


41.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 2. 2016, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   19. 2. 2016, 17:06 avatar
boh neexistuje lebo to tvrdím...a tvoje pitchoviny ma nezaujímajú


44.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 2. 2016, 17:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   19. 2. 2016, 17:11 avatar
Ako keby Bohu také niečo ublížilo...Na bodke mikrobodka kričí no, no, no... 


43.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   19. 2. 2016, 17:10 avatar
1,50m...


46.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 2. 2016, 17:27 avatar
Mierotvorca, to si myslel vážne, alebo si robíš srandu? ... Ararat mal výšku 1,5m n.m ? ...a zároveň to bol i najvyšší vrchol zemegule? 


47.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   19. 2. 2016, 17:32 avatar
Tull, samozrejme, že to bola prča...


48.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 2. 2016, 17:47 avatar
Mierotvorca, niekedy (neber to osobne... ) pri reakciách veriacich fakt neviem rozlíšiť, či to, čo tvrdia, myslia vážne... moja otázka však nie je srandovná... vedel by si napísať teda, či existoval Ararat a aký bol vysoký... alebo Ťa môj "skepticizmus nezaujíma.....potopa bola, lebo Boh tak chcel" a hotovo...


49.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   19. 2. 2016, 17:50 avatar
Samozrejme že bol, aký bol vysoký v tých časoch, tak to neviem...


50.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   19. 2. 2016, 17:51 avatar
To ľudia sami chceli, nie Boh, vinník je stále ten istý, ľudský tvor a nie Boh!


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2016, 22:54 avatar
Tull,....a kedy? Pred potopou,alebo po nej? To nevedia ani vedci/pred potopou/,....a je to nepodstatné pre moju vieru. Tá stojí aj bez poznania tohto údaju na silných nohách.
neuveritelnaodhaleni.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Viac o potope a vedeckých faktoch aj na:..... „The Genesis Flood",
Chcel by som ešte podotknúť,....že ak niekto položí otázku:"Ako sa všetky zvieratá mohli zmestiť do archy"?.....tak mi je jasné,že .......daný človek asi mnohému ešte nerozumie a vychádza iba zo svojho veľmi okliešteného a ideologicky zafarbeného názoru!
A je isté,že aj Ararat bol zaplavený vodou a je jedno ,aký bol vysoký pred potopou, a ako ho poznáme dnes.


64.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 2. 2016, 11:14 avatar
Shagara, ... Ararat je sopečného pôvodu a bol by zázrak, keby bol pred (fiktívnou potopou) nižší ako je teraz... záleží na tom, v tom zmysle, že sa dá vypočítať aké množstvo vody by bolo potrebné na jeho zaplavenie (zaplavenie najvyššieho bodu zemegule)... už pri výške pár stoviek metrov sú potrebné milióny km3 vody... čo nie je problém pokiaľ veríme, že "Plochá Zem je piliermi ukotvená v spodných vodách. Nad ňou sa ako stan rozprestiera nebeská klenba, za ňou je „oceán horných vôd“. Stačilo otvoriť nebeské priepuste a bez väčších problémov zaplaviť súš – vody je tam dostatok. Po roku zaplavenia potom otvoriť „pozemské priepuste“ a vypustiť ju do „spodných vôd. Asi takto si to mohli predstavovať autori potopy a táto predstava i korešponduje s veršami Biblie..."
Viem, pre Teba nič čo odporuje Tvojej viere nie je problém, bez akýchkoľvek pochybností veríš amatérskym biblickým archeológom (Ron Wyatt... ), hoci všetky ich senzácie boli relevantne vyvrátené... ani sa len nezamyslíš nad tým, čo Tvojej slepej viere odporuje... nedokážeš vysvetliť, ako sa z Turecka dostala žirafa do Afriky, kde sa vzalo to ohromné množstvo vody... Teba to nezaujíma... v poriadku len potom netrep, že na všetko máš odpoveď, že dokážeš svoju vieru obhájiť, v skutočnosti však len slepo veríš ...


76.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 00:29 avatar
64,.....nepochopil som,čo ti zas vadí? Tull,.....problém potopy a istých geologických/a iných/ faktorov je omnoho zložitejší,...a je viac ako naivné,zastávať také názory,aké zastávaš ty. Ani ja neviem všetko,....kam sa podela voda,ako to všetko do detailov bolo,....ale to je nepodstatné. Aj tak je viac dôkazov pre celosvetovú potopu,ako faktov,že potopa nebola. A to platí i na tebou zmieňovaný Ararat. Ja som uviedol dosť dôkazov pre potopu,a tie keby sa ešte rozvinuli do detailov,tak je viac ako pravdepodobné,če daná potopa skutočne bola. Evolucionisti/odmietajúci Boha/ samozrejme musia oponovať/tomu sa nečudujem/ ,ale ich dôkazy sú viac psychologicky podfarbené,ideologické a nemajú dôkaznú hodnotu. Poznám tento problém dôsledne a viem o čom hovorím. A na tému potopy nepísal len nejaký Ron Wyatt,....ale desiatky až nie stovky iných odborníkov,vedcov. A nič nebolo vyvrátené. A ked aj,tak asi tak ,ako to robí Dawkins,......ktorý už nehovorí o teórií,hypotézach ,ale ako o absolútnej pravde ,samozrejme tej evolučnej. Ale podla vedeckých merítiek ,evolučná teória nie je nie že, teóriou,ale ani hypotézou. Proste je to psychologický ,ideologický klam. A k tej viere. Ja viem posúdiť túto skutočnosť aj z pohľadu skeptika,a aj z pohľadu veriaceho. Ty môžeš danú vec posúdiť len pohľadu ateistu,a preto ani nemôžeš vedieť ,čo zahŕňa pravá viera a istota tejto viery. Skôr ,či neskôr na to prídeš,potom si spomenieš na moje slová. To prisahám,že tak bude!
Ja asi ťažko uverím,že takmer všetky národy si vymysleli potopu,len aby nahnevali ateistov!


82.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2016, 01:08 avatar
40,....Tull....chcel by si vedieť,čo sa ale nedá vedieť. Je to irelevantná otázka. Jedno je isté,všetky vrchy boli zatopené. A biblická správa nedáva priestor na symbolické vysvetlenie ,ani na tvrdenie ,že išlo o lokálnu potopu. Obrazná reč má vždy svoje znaky,...a v tomto prípade to tak nie je. Je teda jasné,že aj Ararat/hocijako bol vysoký/ bol zatopený.
Vieš,keby sme všetko vedeli presne do detailov, a keby bola Biblia presnejšia a rozsiahlejšia aj v spomínaní vedeckých detailov,tak to už nie je o viere. Ale stále platí,že pravá viera nie je slepá a nie je postavená na nejakých výmysloch,bájkach.
Uprimne,....mne evolučná teória pripadá priam komická,neuveriteľná a to do detailov. Už aj preto,že viem ako vznikla,poznám celé to pozadie,všetky omyly,podvody a násilnú indoktrináciu na školách .v médiách ,...atd.


51.
označiť príspevok

TvojOponent19
   20. 2. 2016, 02:14 avatar
Asmodei... Tak trochu konšpiračne pomôžem Shagimu.
Tie hory narástli v dôsledku veľkého tlaju vodného stĺpca, ktorý rozlámal zemskú kôru a pod tlakom niektoré jej časti vystúpili a iné poklesli - a máš tak Himaláje  
(Nie, neverím tomu. Ale som oponent)  


52.
označiť príspevok

asmodei muž
   20. 2. 2016, 08:26 avatar
(51.) Na to by bolo potrebne nesmierne mnozstvo energie aby sa to udialo v pribehu 40 dni ci kolko trvala potopa, tato energia by extremnym sposobom ohriala vodu v oceanoch, co by sposobilo zanik takmer vsetkeho zivota v biosfere. Tez by sme pozorovali priduchy, alebo zlomy ktorymi sa voda drala na povrch. Realny proces, ktory je za vznikom Himalaii je ako vysvetlenie lepsi a nepotrebuje priliz extremne prejavy cinnosti zemskej kory. Dalsia vec je, ze by sme pozorovali opacny pohyb indickeho polostrova - taky vybuch a vyzdvihnutie kory by Indiu odtlacil od pevniny, no my pozorujeme pohyb indickeho polostrova smerom do pevniny a to je aj skutocny dovod vzniku himalai - India tlaci pred sebou cast tektonickej dosky ako ked buldozer tlaci radlicou zem pred sebou a zemina vytvori kopec.


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2016, 22:40 avatar
Oponent,....ty ale neveríš ani vedeckým dôkazom/som presvedčený,že ich vôbec nepoznáš/, a neveríš ani biblickému zjaveniu a robíš z Boha klamára. Ano,....oponuješ Bohu,....pozemský červík! 
Ježiš povedal: ..........„Akí boli v tých dňoch pred potopou, keď jedli a pili, muži sa ženili a ženy sa vydávali, až do dňa, keď Noach vstúpil do korábu; a nevšimli si, kým neprišla potopa a všetkých ich nezmietla, taká bude prítomnosť Syna človeka.“


69.
označiť príspevok

TvojOponent19
   23. 2. 2016, 20:58 avatar
60/ No že nám pripomeň vedecké dôkazy, ktoré prehliadam!


53.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 2. 2016, 10:31 avatar
Mierotvorca, dnes je Ararat vysoký 5 137 m n. m. Aký bol v časoch potopy nevieš, ako ani aspoň približne určiť kedy to bolo. Vieš len, že musela byť, lebo je to napísané v Biblii... nemusia Ťa zaujímať moje argumenty, môžeš zaujať postoj mŕtveho chrobáka a slepo veriť... ale rovnako dobre sa môžeš i zamyslieť, najmä ak prezentuješ „fakty svojej viery“, ako „fakty skutočnosti“ rovnako platné pre všetkých...
Ak je Ararat dnes vyšší ako bol pred potopou, bola by to veľmi čudná, len ťažko vysvetliteľná vec. Povedzme hore dole zopár metrov, ale rapídny rozdiel, bez zázraku, si neviem predstaviť... čo sa týka časového zaradenia, vo všeobecnosti, čím je udalosť väčšieho rozsahu, tým je ľahšie je určiť, kedy sa odohrala a čím staršia udalosť tým je to náročnejšie... najhoršie však je určiť čas udalosti, ktorá sa nestala... 
Vrátim sa k výške Araratu. Nech by bol vysokým trebárs len stovky metrov i tak by bolo potrebných milióny km3 vody (môžeš si to vyrátať – poznáme objem zemegule, ktorý potom odčítaš z objemu vyrátanému tak, že k veľkosti zemského polomeru pripočítaš výšku Araratu... ) aby mohol byť zaplavený... Riešením je prijať kozmológiu, ktorá vyplýva i z Písma. Súš je umiestnená v prostred mora. Plochá Zem je piliermi ukotvená v spodných vodách. Nad ňou sa ako stan rozprestiera nebeská klenba, za ňou je „oceán horných vôd“. Stačilo otvoriť nebeské priepuste a bez väčších problémov zaplaviť súš – vody je tam dostatok. Po roku zaplavenia potom otvoriť „pozemské priepuste“ a vypustiť ju do „spodných vôd. Asi takto si to mohli predstavovať autori potopy a táto predstava i korešponduje s veršami Biblie...  


54.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   20. 2. 2016, 10:45 avatar
Tull, ale to nie je len v Biblii, aby sme sa rozumeli už konečne!
Súhlasí J.Tull


55.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 2. 2016, 10:57 avatar
Mierotvorca, pôvodná verzia je známa od Sumerov, ktorí ju mohli "skonštruovať" z viery národov, ktoré si podmanili... podstatné je, že vznikla v dobách, keď ľudia verili v Kozmológiu, ktorú som opísal (samozrejme mohli byť v niektorých jednotlivostiach rozdielne... )...


56.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 2. 2016, 10:14 avatar
Mierotvorca, možno si nemal na mysli mezopotámsku potopu, pretože o nej vieme kedy bola. Gilgameš kráľ Uruku, žil asi 2800 rokov pred Kr. ... Možno si mal na mysli „celosvetovú potopu“, ktorá bola v Grécku...  
Keď sa Zeus osobne presvedčil, aké je ľudstvo zhýralé (pozri Lykaón... ), rozhodol sa zahubiť ho potopou. Mal obavu, že ak by použil svoje blesky, mohol, by zničiť i nebesia (podľa predpovede mal svet zaniknúť ohňom... ). Do jaskyne zavrel severák, ktorý rozháňa mraky a vypustil južný vietor, ktorý máva mokrými krídlami, zo sivej brady steká dážď, na čele má hustú hmlu, pravicou trhá čierne mraky a vypúšťa vodné prívaly. Poseidon boh vôd zvolal všetkých bohov riek. Tí na jeho príkaz posielajú vlny do ľudských príbytkov, rieky vystúpia z riečišť, strhávajú hrádze...zaplavujú všetko naokolo. Ľudia sa snažia zachrániť plávaním, ale dusia sa v prívaloch dažďa, jedinci ktorým sa podarili dostať k vrcholkom hôr, sú strhávaní stúpajúcou vodou. Niektorí sa pokúšajú zachrániť na člnoch a lodiach, ale stroskotávajú na útesoch, ktoré boli predtým vrcholmi hôr. Koho nepohltili vody, ten umiera hladom. Zachránili sa len Prometeov syn Deukalion a jeho žena Pyrrha, ktorých Prometeus včas varoval a dal im pevný čln, na ktorom doplávali k vrchu Parnas. Zeus videl, že sú to ľudia spravodlivý, statočný a bohabojný, zastavil potopu. Rozptýlil mračná, rieky sa vrátili do svojich riečišť a Poseidon prestal čeriť more svojim trojzubcom. Deukalión s Pyrrhou vrúcne poďakovali bohom za záchranu, Cítili sa však veľmi osamelí.... Túžili po Prometeovom poznaní, na základe, ktorého stvoril človeka. Odobrali sa do, i keď vodami značne poškodeného chrámu bohyne Temis, Prometeovej matky. Tá sa zľutovala a vypočula ich prosby. Poradila im si zahalili hlavy a hádzali za seba kosti veľkej matky. Nevedeli ako si to vysvetliť. Deukalión si spomenul, že veľkou matkou je Zem. Pozbierali vhodné kamene (kosti Zeme) a hádzali ich za seba tak ako im poradila Temis. Kamene po dopade na Zem začali strácať svoju tvrdosť, čo bolo v nich vlhké stalo sa telom, čo bolo tvrdšie, nepoddajné zmenilo sa na kosti, kamenné žily na ľudské žili...

V Egypte o žiadnej celosvetovej potope nevedeli. To asi preto, lebo tam neprší...    Len veľmi stručne. Boh Re, keď videl, aké je ľudstvo skazené, že sloboda a blahobyt ho priviedli k namyslenosti, zhýralosti, rozhodol sa ho potrestať. Vyslal svoje Oko, ktoré sa premenilo na krvilačnú bohyňu levicu Sachmet, tá zabíjala tak strašne, že keď to Re uvidel, zľutoval sa a chcel ju zastaviť. Ale bolo už neskoro, dostala sa do takého rozpoloženia, zúrivosti, že bola nezastaviteľná, stále viac a viac lačnela po krvi. Preto pripravil lesť. Rozlial jej do cesty kvantá piva. Levica v domnienke, že ide o ľudskú krv, ľahla si na zem a pila do úmoru. Tým sa zbytok ľudstva zachránil a vzal si z tej hrôzy ponaučenie, stal sa bohabojným...


57.
označiť príspevok

Rachael
   21. 2. 2016, 10:39 avatar
Aj v Egypte bola potopa.


58.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 2. 2016, 10:53 avatar
Rachael, máš na mysli celosvetovú? možno... len Egypťania si ju akosi nevšimli ... 


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2016, 22:44 avatar
58,.....všimli si ju Tull,....len ty vychádzaš z chybných predpokladov. Ak niečo postavíš na chybnom základe, tak potom väčšina tvojich záverov je chybná,.....to je všeobecné pravidlo. Ak je nesprávna verzia stvorenia a biblické zjavenie,tak to platí i naopak.


65.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 2. 2016, 11:17 avatar
Shagara, možno sú moje názory chybné, určite nie som neomylným, ale nevychádzam zo slepej viery...


80.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 22:11 avatar
65,......Tull,považujem sa dosť inteligentného ,a celý život študujem,takmer všetko. A to mám už takmer 60 rokov.
Tak neviem,....prečo si myslíš,že "vychádzam zo slepej viery"? Zo srdca nemám rád bigotných veriacich a to,čo opisuješ ty. Pravá viera nie je a nemôže byť slepá! Boh nás totiž nabáda aby sme "používali silu rozumu". A to robím.
Slepá viera je vlastná tým,čo veria,že náhoda a veľké nič môže vytvoriť inteligenciu a život so všetkou svojou rozmanitosťou.


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 2. 2016, 22:41 avatar
57,....ak bola potopa celosvetová/čo bola/,...tak určite bola aj v Egypte!


68.
označiť príspevok

TvojOponent19
   23. 2. 2016, 20:56 avatar
61/ Svoje tvrdenie opieraš o vieru alebo o vedu?


66.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 2. 2016, 11:20 avatar
Shagara, len Egypťania si to nevšimli a veselo rozvíjali stavbu svojich pyramíd i naďalej, ich civilizácie pokračovala bez prerušenia svojou cestou... podobne ako i ostatné národy... žiadne utopenie, okrem Mínojcov...


67.
označiť príspevok

TvojOponent19
   23. 2. 2016, 20:54 avatar
66 Pyramídy - nie som si tak celkom istý - ale nepochádzajú z popotopného obdobia? Aj z pohľadu kontroverzného datovania jehovistov? V kolízii bude tzv. nultá dynastia. Ale tá pyramídy nestavala.


73.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 2. 2016, 18:13 avatar
potopa: 2370 pred n. l. (Shagara, pr."2"

2630 – 2611 rokov pred Kr Stupňovitá pyramída
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
2611 – 2603 rokov pred Kr Sechemchetova pyramída
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
2603 – 2599 rokov pred Kr Vrstvená pyramída
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
...
2575 – 2551 rokov pred Kr Lomená pyramída
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
2575 – 2551 rokov pred Kr Červená pyramída
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
2551 – 2528 rokov pred Kr Veľká pyramída
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
...
2590 – 2472 rokov pred Kr Menkaureho pyramída
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (J.Tull pr. "82"
Súhlasí TvojOponent19


74.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 2. 2016, 18:13 avatar


75.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 2. 2016, 19:01 avatar
zabudol som uviesť odkaz na tému, z ktorej sú príspevky - TO - otázky jehovistom - vek Zeme


79.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 22:05 avatar
73,......Tull,.....ono je to tak. Ak verím Biblii a istým vedeckým dôkazom,.....tak nemôžem veriť datovaniu evolučných vedcov. A to sa týka aj tebou citovaných stavieb. Ak evolucionisti tvrdia,že človek je tu už milióny rokov a ja ako kresťan verím ,že iba niekoľko tisícročí,....tak zaiste tu vidím problém. To sme si spoločne vedomí. Otázka stojí....."kto má pravdu"?
Ja poznám dosť serioznych ,vedeckých štúdií,kde sa tvrdí,že človek je tu naozaj iba krátku dobu. A samozrejme verím v Písmo. A nie preto,že to tam je napísané a hotovo. Ale ako "kritik" Biblie som ju dôsledne preskúmal,a viem čo je pravda ,a čo fikcia,alebo symbolika. A sila mojej viery stojí ešte na mnohých iných činiteľoch.o ktorých ty Tull/ako neveriaci/ nemáš ani tušenie. A tiež ani Oponent,...lebo on je tiež neveriaci. Ak sa teda vedci mýlia rádovo v miliońoch rokoch, nemôžu sa mýliť aj v stovkách,desiatkach rokoch? Ja som spomínal ,že uverejním isté dôkazy,ale ešte nemám tú knihu.
Ale aj tak je dosť dôkazov,pre existenciu potopy,a to celosvetovej a i pre tvrdenie,že človek nevznikol prirodzeným výberom. Tým by nevzniklo absolútne nič.
A k tomu datovaniu. Sú známe stovky faktov,nálezov,....ktoré poukazujú na vek istých nájdených vecí,ale ktoré podla evolučnej teórie a objavenia sa človeka a technologických prvkov,...atd ,...ešte nemohli byť známe. Ako to vysvetlíš?
Je iluzoŕne si myslieť,že problém s datovaním je len u kresťanov dôverujúcich v Písma. Mnohé nálezy absolútne podkopávajú evolučnú teóriu a i objavenie človeka a podobne.
----------------------------------------------------------------------------------------
jeden príklad:...........Medzi najzaujímavejšie a najlepšie zdokumentované "záhadné" archeologické nálezy patrí fosílne kladivo, ktoré pri rodinnom výlete neďaleko malého texaského mesta London v roku 1934 objavila Emma Hahnová. Z kusu skaly najskôr vytŕčal len kúsok skameneného dreva. Po odlúpnutí časti nerastu udivení nálezci zistili, že sa vo vnútri skrýva staré kladivo so zlomenou drevenou násadou. Ako je to možné? Veď pieskovcovú horninu, ktorá kladivo obklopovala, priradil geológ John Watson k pieskovcovej formácie Hensell a tým pádom z geologického hľadiska odhadol jej vek na neuveriteľných 135 miliónov rokov! Z výsledkov bádania dr. Carla E. Baugha, riaditeľa Creation Evidences Museum, vyplynulo, že drevo násady starého kladiva je kryštalicky skamenené, veľmi tvrdé a jeho štruktúra je nedotknutá. Vnútorná časť sa pravdepodobne premenila v porézne uhlie. Takáto kombinácia z uhoľnatenia a skamenenia je neobvyklá, vedecky dosiaľ nepopísaná, a úplne ojedinelá - na celom svete nie je známy podobný prípad. Vek skameneného dreva odhaduje dr. Baugh na 100 až 200 miliónov rokov. Veda nepozná spôsob, ako sa skamenené drevo dá falšovať alebo napodobniť, čo znamená, že násada kladiva musela byť skutočne vyrobená pred mnohými miliónmi rokov. Hlava kladiva bola podrobená mnohým výskumom a testom, ktoré ukázali, že materiál hlavy kladiva nevykazuje žiadne nečistoty alebo nepravidelnosti, a bol teda nejakým spôsobom zušľachtený a tvrdený. Najväčšie prekvapenie ale priniesol chemický rozbor. Hlava kladiva sa podľa špecialistov skladá z 96,6 % železa, 2,6 % chlóru, 0,74 % síry a 0,06 % ostatných prímesí. Takýto výsledok spôsobil malú senzáciu, pretože každý metalurg vie, že pri všetkých známych procesoch výroby hodnotnej ocele musí nutne prísť ku znečisteniu kremíkom alebo uhlíkom. Kov uvedeného zloženia teda vlastne pomocou moderných metalurgických metód vôbec neide vyrobiť! Prírodný pôvod kovu môžeme taktiež celkom vylúčiť. Meteorické železo totiž obsahuje nikel, kobalt, hliník, síru, fosfor, chróm a uhlík. Od zloženia kladiva sa teda podstatne odlišuje. Prírodné železné rudy sú vždy znečistené mnohými prvkami, hlavne uhlíkom, po ktorom nie je v náleze ani stopa. Na svete nie je žiadne železná ruda, ktorej chemické zloženie by sa aspoň približne podobalo zloženiu hlavy kladiva. Navyše celé kladivo bolo v dobe nálezu kompletne uzatvorené do vápencovej horniny. Zo všetkých výskumov teda jednoznačne vyplýva, že pred 140 miliónmi rokmi bol na Zemi niekto, kto vedel zhotoviť a používať nástroje. Táto skutočnosť ale celkom borí všetky doterajšie predstavy o histórii našej planéty. Buď v dávnych dobách žili ľudia spolu s dinosaurami, alebo išlo o ľuďom veľmi podobných návštevníkov z iných planét.......atd
a ešte jeden........ J. Alden Mason, americký etnograf a paleoantropológ, našiel pri vykopávkach na peruánskej náhornej planine ozdoby odlievané (nie tepané) z platiny. Materiál sám nie je prekvapujúci8. Podivné na celom prípade je, že platina sa taví pri 1773 °C a jej odlievanie je práca pre dobre zariadené metalurgické procesy. Pri použití konvenčných tepelných zdrojov (piecok a tavív) jednoducho platinu spracovávať nemožno, tým menej uviesť do stavu umožňujúceho odlievanie. Kto poznal spôsob, ako dosiahnuť trvalej teploty okolo 1800 °C v dobe, o ktorej predpokladáme, že disponovala len najprostejšími výrobnými prostriedkami?
Teda,ešte raz. Je strašne vela nálezov,ktoré sú nepochopiteľné,nevysvetliteľné a hlavný problém spočíva v tom,že ich vek je z hladiska súčasneho poznania navonok nemožný. Ale,samozrejme......Tull,tu nemusíme poznať presne odpoved. To len faktov týkajúcich sa Biblii. A to vlastne dokazuje ,že tu ide len o problém ideologický.
Skús si pozrieť tie artefakty,ktoré mätú vedcov a daj mi vedieť,ako to je. Potom ti možno aj ja odpoviem na tie pyramídy!


78.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 2. 2016, 21:20 avatar
67,....Oponent,....je mi jasné,že RKC sa vždy viac snažila výjsť v ústrety pochybovačom a ateistom,ako Bohu. Preto od samého počiatku robila RKC sústavne kompromisy so svetom,....aby získala schválenie sveta. Ale tým stratila schválenie Boha pravdy!
A mňa pyramídy a ich vek nezaujímajú,až tak,.....ako iné,relevantnejšie dôkazy! Nie na všetko sa dá teray odpovedať. Ale y Boha neurobím klamára,ako to robí RKC. Vedy Oponent,že "Celé Písmo je inšpirované Bohom"....ako hovorí Pavol. A nie len to,čo sa nám hodí!


86.
označiť príspevok

TvojOponent19
   26. 2. 2016, 21:12 avatar
78 Ak tvrdíš, že RKC robí z Boha klamára - klameš.
Môžu jehovisti klamať? Môžu. Ale nemali by.
Ty nástojíš na dosoovizme a prehliadaš kľúčovú vec - kresťanstvo je svetonázorom pravdy. Nech je akákoľvek


90.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 3. 2016, 01:12 avatar
86,....Ježiš sa odvolával na potopu,aj na Adama a raj. Ak ty tomu neveríš,.....ako by si to nazval? Ježiš hovoril pravdu,ale historicky sa tak nestalo?!
Jednoducho a doslova....robíte z Boha klamára,urážate ho svojim učením a správaním. A "kresťanstvo" je jedna veľká vlečka hnoja. Hovorím o tom "kresťanstve",ktoré splodilo trojhlavého boha,ktoré zabilo Boha vo vedomí ľudí svojim nebiblickým učením a hlavne správaním. Ak Boh v Bibli na mnohých miestach odsudzuje trinitárske kresťanstvo,/neviestka,duchovne mŕtva tretina zeme,človek neprávosti,...atd/,tak sa nečuduj. Trinitárske kresťanstvo je najrestuhodnejšou časťou tohto systému vecí! A preto aj daný trest bude výnimočný!
A ja viem logicky a biblicky doložiť ,čo je v Biblii realita a čo symbolika. A nie je to ťažké pochopiť!


83.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 2. 2016, 17:43 avatar
Shagara, aké datovanie používa „Strážna veža“ (kreacionisti... )? Tuším sčítavajú vek jednotlivých biblických generácií... alebo sa mýlim? Dám iné generácie. Egyptské sú rozdelené na dynastie (zhruba od 4200, do menej ako 300 pred Kr.) Preddynastické obdobie, Ranodynastické obdobie, Prvé prechodné obdobie, Stará ríša, Druhé prechodné obdobie, Nová ríša, Tretie prechodné obdobie, Neskoré obdobie, Grécko-rímske obdobie... Poznáme i jednotlivých vládcov týchto dynastií - sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Niektorých viac iných menej... Uvedené však korešponduje, je v plnom súlade s vekom, s datovaním jednotlivých pyramíd, ako i s radom ďalších stavieb, archeologickými artefaktmi všeobecne... od hlinených črepov až po tie pyramídy... čo sa týka vedeckých spôsobov datovania, je ich dobrá dvadsiatka www.infovek.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ...vie sa o ich ne/presnosti a sú spôsoby ako nepresnosť čo možno najviac eliminovať... Pri určovaní veku daného artefaktu sa väčšinou použijú nielen tie najvhodnejšie, ale viaceré... „vek“ musí zodpovedať nielen im, ale i ostatným relevantným faktom...
K bádaniu dr. Carla E. Baugha násady starého kladiva:
„V dopisech mezi kreacionisty Walterem Brownem a Jimem Lippardem v Creation/Evolution, Brown (1989) podotýká, že dřevěná rukoje? kladívka nebyla datována proto, protože Baugh měl tři "pochopitelné" podmínky pro datování, které by mělo být provedeno hmotnostní spektroskopií, Baugh měl být přítomen při datování a někdo jiný by to měl zaplatit. Nicméně Lippard tvrdí, že nikdo neprotestuje proti prvním dvěma podmínkám ovšem Baugh nemá právo požadovat třetí podmínku, pokud je to on, co přišel s tím tvrzením. I tak se však našli sponzoři, kteří by zaplatili za datování. Baugh však na datování nepřistoupil. Day (1991) napsal v následujícím dopise: "...čtyři roky uplynuly a nic se nestalo. Myslím, že je nyní vhodné usoudit, že Baugh nemá žádný zájem zjistit pravdu o tomto kladívku."“ Tu je toho viac www.tajemnamista.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí TvojOponent19


89.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 3. 2016, 01:05 avatar
Tull,....táto polemika je komická. Ja som uviedol len niečo námatkovo. Sú stovky dôkazov,ktoré nezodpovedajú podla datovania evolucionistov a vyvracajú mnohé ich teórie. Na internete je ich plno! Opýtam sa---"ako by si to tu vysvetlil? Ja si uvedomujem isté problémy/a to nielen s datovaním/,.....ale pochop,mnohé veci dnes nezistíme vedeckými,archeologickými,geologickými a inými faktami. Ako na jedne,tak i na druhej strane. Zober si nejaký ročník uznávaných vedeckých časopisov a skúmaj,najdeš tam tiež takých faktov tiež vela. A faktom je,že i vela evolucionistov sa niekedy opravilo v datovaní,a to rádovo v miliónoch rokoch. To,čo je dnes pre niekoho fakt,zajtra bude hlúposť.
Zober si Aristotela a iných. Dnes niektoré názory sú na smiech,....ale v danom čase boli považované za Alfu a Omegu pravdy!
Nechápem ,prečo ste si takí istí,ked je toľko dôkazov,že ľudské názory sa stále menia a upravujú?
A ako som spomínal,....ty neberieš v potaz silu biblického Zjavenia. Tu nejde o slepú vieru,....nepoznáš vôbec ,čo to znamená vlastniť a poznať pravdu. Je to niečo,o čom ani netušíš,a ani Oponent,môže si dávať prívlastok-"kresťan".


84.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 2. 2016, 17:44 avatar
Shagara,... čo sa týka „celosvetových“ potôp, v tom máš pravdu, bolo ich viac po celom svete – od Ameriky až po Mezopotámiu. Leonard Wooley našiel v blízkosti Uru niekoľkometrovú vrstvu naplavenín... dokonca naplaveniny vo viacerých vrstvách. Asi najstaršou Mezopotámskou potopou sveta bola tá, pri ktorej sa zachránil kráľ Atrachasís:
„Enki však pošle Atrachasísovi vzkaz po rákosové chýši, Atrachasís pak podle návodu vybuduje loď ve tvaru kostky, na kterou nalodí ženu, děti, příbuzné, vše živé po jednom páru a jednoho řemeslníka od každého řemesla. Po šesti dnech a sedmi nocích přestane pršet a loď přistane na hoře Nisir v kurdské části Iráku“
Druhou bola tá, pri ktorej sa zachránil Ziusudra:
Stretli sa strašlivé búrky koľko ich je A rozbesnela sa všeničiaca potopa. Keď sedem dní a sedem nocí priam katovali vzduté vodstvá zem, mohutná archa zmietala sa vo víchrici na ozrutánskych vlnách, zjavil sa Utu svetlo rozdávajúc nebu zemi. Tu Ziusudra poodchýlil okienko na obrovskej arche a Utu - héros, zoslal svoje lúče do mohutnej archy. Ziusudra kráľ a vládca pred bohom na tvár padol. Kráľ obetoval bohu vola na dôvažok barana dal zabiť...
Aj archy na ktorých sa plavil Noe sú dve. Jednu našiel Ron Wyatt na Ararate a tú druhú Robert Cornuke na hore Tacht-e Sulejmán... ako vieme ešte je možné nájsť „záchranné lode“ na Parnase, na hore Nisir a ďalšie a ďalšie po celom svete...
 


88.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 3. 2016, 00:54 avatar
Tull.......to,že táto potopa vyvolala taký ohlas,a že ju istým spôsobom opisujú mnohé národy, a to tak daleko od času potopy,je dôkazom,že nešlo len o lokálnu potopu. Až len tento fakt poukazuje,že tu išlo o niečo mimoriadne, o niečo ,čo sa hlboko vrylo do mysle ľudí!
A vôbec by som neporovnával potopu a dané legendy s tým,čo spomínaš ty. Ty nevlastníš vieru,poznanie pravdy a preto nemôžeš tušiť,prečo môže mať pravý kresťan istotu! Som oproti tebe vo výhode a to veľmi velkej. Lebo aj ja poznám fakty vedecké,za i proti! Ale vlastním niečo,čo je mocnejšie ako samotné vedecké fakty!


92.
označiť príspevok

asmodei muž
   1. 3. 2016, 08:08 avatar
(88.) Ty nepoznas vobec nic, a uz vobec nie vedecke fakty! Ty vlastnis len arogantne dogmaticke povysenectvo jehovistov (a aj to sa stiahne do bezpecia denializmu ked su realne konfrontovani), ktore ti niekto vtlkol do hlavy pretoze tvoja mysel bola lahko ovplyvnitelna neschopnostou vlastneho samostatneho uvazovania.


93.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 3. 2016, 12:02 avatar
Shagara, trochu odbočím, spomínal si, že potopa bola 2370 pred n. l., vedel by si napísať, aspoň približne, kedy boli Adam s Evou vyhnaní z raja? 


94.
označiť príspevok

J.Tull
   2. 3. 2016, 09:21 avatar
Shagara, ospravedlňujem sa. Na moju otázku si už odpovedal...
„stvorenie Adama: 4026 pred n. l.“ („2“) TO - otázky jehovistom - vek Zeme
Ako mi však vysvetlíš vek fosílneho kladiva, ktorého skamenené drevo násady odhaduje dr. Baugh na 100 až 200 miliónov rokov? Ako vysvetlíš, že pred 140 miliónmi rokmi bol na Zemi niekto, kto vedel zhotoviť a používať nástroje, keď bol Adam stvorený 4026 pred n. l.?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:39,  Kto ma sestky? :-)))))
dnes, 11:36,  Len ich zjeb, kolko sa do nich zmesti. :-))))))
dnes, 11:31,  Haľko tu hovorí dobre na tému horoskop a kresťan https://www.youtube.com/watch?v=TFAJl_e6_1g
dnes, 11:21,  Aj tí falošní, ktorí sa navonok snažia ukazovať ako praví, predsa len majú tajné...
dnes, 11:15,  kntsz, ako som už písal nemá význam reagovať. Si natoľko zaujatý až zaslepený, že...
dnes, 10:45,  duch svätý ďakujem
dnes, 10:44,  Avicii - Wake Me Up (Official Video)
dnes, 10:41,  Je to tak, ja si vas obcas trosku doberam, ale ste fajn *19
dnes, 10:33,  *39 ....ale tak... na svete je toľko veľa neporozumenia medzi ľuďmi, že keď občas...
dnes, 10:14,  Podla mna nebol ziadny olokaust to by som musel o tom nieco vediet mam kamosa co robi 17 rokov v...
dnes, 10:10,  1488 hrmenych *11 vy khurvy zdegenerovane vlastizradne protislovenske sionfasisticke rusofobne...
dnes, 10:06,  Tak, ale ja v sebe teraz vyznám a mám istotu, ktorá ma teraz ovládla, chápeš. :D A tá...
dnes, 09:59,  To sa len tebe tak zdá. Existuje veľmi veľa ľudí, ktorí na to majú úplne iný názor :)
dnes, 09:57,  Pán Shagara, ale ja tomu textu od kntsz rozumiem, podľa mňa je dobre čitateľný, až...
dnes, 09:51,  Lemmy, dal si temu a pýtaš sa na moj charakter....mal by si sa zamyslieť čo robíš zle...Ja...
dnes, 09:49,  -era-, ako to ty robíš, že vieš vždycky (aspoň takto som to postrehla) napísať, čo...
dnes, 09:47,  jups, sa mi zapol capslock, ale šak není som rozrušená, ale neprečítala som po sebe text...
dnes, 09:46,  pozrite, aká krásna pesnička, tento spevák to vie podať s takým citom, však?...
dnes, 08:53,  Slovo farizeus má v zemích s křesťanskou tradicí dosti hanlivý význam. Jako farizea si...
dnes, 08:48,  všetci sme chorí, lenže zomierajú iba veľmi bohatí ľudia, ktorí majú zlatí a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(260 772 bytes in 0,204 seconds)