hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Teokratická perlička o Izaiášovi 28:17-19

príspevkov
23
zobrazení
3
tému vytvoril(a) 16.11.2020 23:19 teolog
posledná zmena 22.11.2020 03:03
1
16.11.2020, 23:19
"Právo urobím meracou šnúrou a spravodlivosť olovnicou. Krupobitie zmetie útočisko lží a vody zaplavia úkryt. Vaša zmluva so smrťou bude zrušená a vaša dohoda s hrobom bude neplatná. Keď sa privalí prudká záplava, rozdrví vás. Kedykoľvek sa privalí, zmetie vás. Bude vás zaplavovať ráno čo ráno, vo dne i v noci. Iba hrôza ich prinúti pochopiť, čo počuli.“ - Izaiáš 28:17-19.

odkaz
none
2
17.11.2020, 01:16
Alternatívna forma výrazu "Iba hrôza ich prinúti pochopiť, čo počuli“ je: "Keď pochopia posolstvo, pocítia úplnú hrôzu.“ Tu sa hovorí o posolstve, ktoré ešte len bude oznámené cez pomazaný ostatok Ježiša Krista!
none
3
17.11.2020, 02:06
2, ..... ak si nepochopil čo je to tá "zmluva so smrťou", .... tak môžeš vypisovať čo chceš.
Teda, ..... veríš, že nejaký , "pomazaný ostatok" stále ešte vyčkáva , aby začal hlásať po celom svete v tom rozsahu, ako sa dnes hlása?
Nuž, to máš potom naozaj bujnú fantáziu!
Skutoční svedkovia budú hlásať už "posolstvo súdu" a vy vtedy začnete hlásať ešte len dobré posolstvo o Božom kráľovstve?
Viem, že sa nedržíš Biblie, .... ale mal by si mať aspoň zdravý úsudok, ... zdravý, sedliacky rozum!
A samozrejme, viem si predstaviť, kto je ten "zlý", a koho zaplaví "hrôza"?!
Chlape, chlape, ....... kto ťa tak zblbol, ....????
none
9
17.11.2020, 03:10
Situácia vzniku Kresťanstva v prvom storočí je predobrazom súčasnosti! Doba od narodenia Ježiša Krista až po zničenie Jeruzaléma s jeho úžasným chrámom je predobrazom času od doby CT Rusella až po Armagedon! Roky 66 n.l - 70 n.l. (3 a pol roka) sú predobrazom "toho dňa" - Izaiáš 28:5 - "v ten deň", ktorý už je skoro tu! Ale, ako hovorí proroctvo Izaiáša - "Keď pochopia posolstvo, pocítia úplnú hrôzu.“
none
10

9. teolog 17.11.2020, 03:10

Situácia vzniku Kresťanstva v prvom storočí je predobrazom súčasnosti! Doba od narodenia Ježiša Krista až po zničenie Jeruzaléma s jeho úžasným chrámom je predobrazom času od doby CT Rusella až po Armagedon! Roky 66 n.l - 70 n.l. (3 a pol roka) sú predobrazom "toho dňa" - Izaiáš 28:5 - "v ten deň", ktorý už je skoro tu! Ale, ako hovorí proroctvo Izaiáša - "Keď pochopia posolstvo, pocítia úplnú hrôzu.“

17.11.2020, 05:33
Táraniny.
none
11
17.11.2020, 10:10
len ten, komu to dá môj otec.
Ak sa chceme pravdou zaoberať, najprv musíme nájsť tú pravú a ta nemôže byť nikde inde, len v evanjeliu. A tam ju nájde len ten, komu to dá otec,, teda ako vo všetkom aj tu musíme začať u otca.
Nemôžeme nájsť pravdu a na základe pravdy uveriť, najprv musíme nájsť pôvodcu pravdy, najprv musíme hľadať, kde začať, nájsť jeho, aby nám to dal.
On nám svoju pravdu nenanucuje, ale je tu vždy ten druhý, ktorí nám ponúka tisíc právd, ale všetky vedú do záhuby.
A preto len jeden a jedna jediná.
Sme ako predavači na trhu a každý chce predať svoju dušu bohu a musíme zakaždým čakať, keď príde, či si vyberie práve tu moju. Za každým, keď odíde a nekúpil si moju,musím rozmýšľať, prečo som ho nezaujal tak, aby si kúpil moju.
none
15
19.11.2020, 04:15
3 - „Zmluva so smrťou“

. Akú zmluvu urobil Júda podľa svojho názoru?

V starej dobe dostal neverný Jeruzalem mnoho výstrah prostredníctvom Božích pravých prorokov, ale neveril im. Namiesto toho sa vystatoval, že smrť ho nikdy neznesie dolu do šeolu, do hrobu, tak ako zniesla dolu severné kráľovstvo Izraela. Prorok Izaiáš bol inšpirovaný, aby povedal Júdovi: „Preto počujte Jehovovo slovo, vy chvastúni, panovníci tohto ľudu, ktorý je v Jeruzaleme: Pretože ste povedali: ‚Uzavreli sme zmluvu so smrťou; a so šeolom sme dosiahli videnie; pretekajúca prudká záplava, keby sa prehnala, k nám by neprišla, lebo sme si urobili útočišťom lož a skryli sme sa vo falošnosti.‘“ — Izaiáš 28:14, 15.

5. a) Čo bolo údajnou Júdovou zmluvou so smrťou? b) Na akú výstrahu danú kráľovi Asovi Júda zabudol?

5 Áno, jeruzalemskí vodcovia si mysleli, že majú dohodu akoby so smrťou a so šeolom, aby ich mesto bolo zachované. Ale znamenala údajná zmluva Jeruzalema so smrťou, že sa kajal zo svojich hriechov a dôveroval teraz Jehovovi, že ho zachráni? (Jeremiáš 8:6, 7) Vôbec nie! Radšej sa obrátil o pomoc k ľudským politickým vládcom. Ale jeho spoliehanie sa na svetských spojencov bolo sebaklamom, lžou. Svetskí ľudia, ktorým dôveroval, ho nemohli zachrániť. A pretože opustil Jehovu, Jehova opustil Jeruzalem. Stalo sa práve tak, ako prorok Azariah vystríhal kráľa Asu: „Jehova je s vami, pokiaľ ste vy s ním; a ak ho budete hľadať, dá sa vám nájsť, ale ak ho opustíte, opustí vás.“ — 2. Paralipomenon 15:2.

6, 7. Aké kroky podnikol Júda, aby si zaistil bezpečie, ale aký bol konečný výsledok?

6 Keďže dôverovali svojim politickým spojenectvám, jeruzalemskí vodcovia si boli istí, že žiadna „pretekajúca prudká záplava“ inváznych vojsk sa k nim nepriblíži, aby narušila ich pokoj a bezpečie. Keď bol Júda ohrozovaný spojenectvom Izraela a Sýrie, obrátil sa o pomoc k Asýrii. (2. Kráľov 16:5–9) Neskôr, keď ho ohrozovali vojenské sily Babylonu, požiadal o podporu Egypt, a faraón reagoval tak, že poslal na pomoc vojsko. — Jeremiáš 37:5–8; Ezechiel 17:11–15.

No ale teraz, keď svetské Kresťanstvo už nie protiobrazom neverného Jeruzaléma (lebo je ním SV, aj keď to ešte nechcú priznať), všetko, čo bolo napísané za posledných asi 100 rokov o svetskom Kresťanstve, je nanič...!

odkaz
none
16
19.11.2020, 16:37
24, .... a vy nerobíte "politické spojenectvá"? Tie tvoje stránky to naznačovali. ----- a tak reč o neutralite a bezvýhradnej dôvere v Jehovu je u vás bezpredmetná!
none
17
19.11.2020, 17:54
24, .... a čo sa týka tej "zmluvy so smrťou",...... tak to je presne aj váš problém.
A vtedy mal tu Boh svojich /hovorcov/prorokov, Ježiša, kristových bratov/, ale židia ich nepočúvali , ale naopak im robili zlé!
A to robíš aj ty, ..... a tak ak si myslíš, že tvoja zmluva so smrťou bude platná, tak si na omyle. Bude to presne tak ako u židov, ktorí potom neskôr pocítili dôsledky svojej neposlušnosti! A tá ich zmluva so smrťou sa ukázala ako neplatná!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ty naozaj nič nechápeš, .... neverné kresťanstvo je v mnohom podobné neverným židom! Tu ide len o "predobraz", ktorý môže byť len vtedy, ak všetky hlavné znaky predobrazného subjektu sedia aj na novodobý subjekt spĺňania.
A to v prípade neverného kresťanstva nie je! Ty si ani len nepochopil o čom je ná nová úprava!
Napríklad ak uvažujeme, že existuje biblický podklad na tvrdenie, že Ohola a Oholiba sú prorockými predobrazmi takzvaného kresťanstva. Tak to nemôže byť pravda! Sám vieš, že kedysi boli Izrael a Judsko akoby vernými manželkami Boha Jehovu. Takzvané kresťanstvo však nikdy nebolo s Jehovom v podobnom vzťahu. Navyše prirovnanie Božieho neverného ľudu k prostitútkam, o ktorých sa píše v 16. a 23. kapitole Ezechiela, obsahuje aj prísľub obnovy a návratu k Bohu. No takzvané kresťanstvo, ktoré je súčasťou Veľkého Babylona, nič také nečaká. Ten bude zničený.
A to platí aj na Jeruzalem. Ale opakujem, ........ istá paralela tu je, .... len to nemôžeme vnímať ako presný predobraz, a to z viacerých dôvodov. Nie všetko som vymenoval .
A mám zato, že niekto len nasilu hľadá nejaké predobrazy a podobne. Toto bola "parketa" minulého porozumenia, .... ale dnes to už neplatí. Nehľadajte len predobrazy, .... poslušnosť a jednota sú a boli vždy dôležitejšie!
none
18
20.11.2020, 05:50
26 - ak si si nevšimol, tak SV sa už priznala, ale bez "priznania" v poslednej knihe ...!
none
19
20.11.2020, 17:51
27, ....... priznala bez priznania, .... to je aký výraz?
Všimol, a už dávno. A už sa to aj preberalo. Ale ty o tom nemôžeš vedieť!
"Poslúchať je viac ako obeť" !
none
20
20.11.2020, 22:58
28 - je dôležitejšie poslúchať Jehovu Boha, ako dávať "obeť" organizácii...! Mimochodom, priznali, že to, čo učili za posledných 100 rokov, že svetské Kresťanstvo už nie je protiobrazom neverného Jeruzaléma, ale nepovedali, kto ním dnes je, aj keď pre duchovných synov Jehovu Boha a verných bratov Krista to nie je tajomstvo...:-)
none
21
21.11.2020, 07:34
3 - a ďalšia teokratická perlička, keď píšeš, citujem: "Viem, že sa nedržíš Biblie, .... ale mal by si mať aspoň zdravý úsudok, ... zdravý, sedliacky rozum!" Ak rozum intelektuálov sveta im nepomôže pochopiť pravdu, ešte menej to urobí "sedlaicky rozum"...:-)
none
22
21.11.2020, 18:52
29, ........ ak neposlúchaš zbor/dozorcov,pastierov/, .... tak neposlúchaš samotného Boha!
To Biblia potvrdzuje na mnohých miestach. Asi si nikdy nepočul o Kórachovcoch a iných?
Biblia spomína mnoho takých príkladov, aby sme vedeli čo je dôležitejšie!?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A teda akože vedie svätý duch? A prečo sa potom držíte výkladov svetských ľudí, politikov a tých čo porušujú Božie normy?!
Si srandista! Na tých vašich stránkach sú fakty, ktoré jasne svedčia o tom komu slúžite?
U vás si duch svätý ani neškrtol, .... ten sa netlačí opovážlivo dopredu!
A povedz, teraz koho poslúchaš? Ty si len vymenil Kristových bratov za bratov toho zlého!
A u vás sú tiež veci čo sa nenaplnili, len tebe to nepovedali. A ani tie zvyšné sa nenaplnia ako píšete.
A mnohé sa naplnili, ale úplne inak ako uvádzajú vaše stránky!
To, že ty tomu neveríš, je bezpredmetné, .... ty vidíš len to, čo chceš vidieť!
none
23
22.11.2020, 03:03
31 - píšeš, citujem: "A povedz, teraz koho poslúchaš?" Odpoveď je tá istá, akú dal Ježiš Kristus Diablovi: "Ježiš mu odpovedal: „Odíď, Satan! Lebo je napísané: ‚Jehovu, svojho Boha, budeš uctievať a iba jemu budeš slúžiť.‘“ Vtedy od neho Diabol odišiel. A prišli anjeli a slúžili mu." - Matúš 4:10, 11!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 121 105 B vygenerované za : 0.154 s unikátne zobrazenia tém : 50 115 unikátne zobrazenia blogov : 885 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.