Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Teokratická perlička o Izaiášovi 28:17-19

31
reakcií
190
prečítaní
Tému 16. novembra 2020, 23:19 založil teolog.

podobné témy:1.
označiť príspevok

teolog
   16. 11. 2020, 23:19 avatar
"Právo urobím meracou šnúrou a spravodlivosť olovnicou. Krupobitie zmetie útočisko lží a vody zaplavia úkryt. Vaša zmluva so smrťou bude zrušená a vaša dohoda s hrobom bude neplatná. Keď sa privalí prudká záplava, rozdrví vás. Kedykoľvek sa privalí, zmetie vás. Bude vás zaplavovať ráno čo ráno, vo dne i v noci. Iba hrôza ich prinúti pochopiť, čo počuli.“ - Izaiáš 28:17-19.

jehovajekralom.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

teolog
   17. 11. 2020, 01:16 avatar
Alternatívna forma výrazu "Iba hrôza ich prinúti pochopiť, čo počuli“ je: "Keď pochopia posolstvo, pocítia úplnú hrôzu.“ Tu sa hovorí o posolstve, ktoré ešte len bude oznámené cez pomazaný ostatok Ježiša Krista!


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 11. 2020, 02:06 avatar
2, ..... ak si nepochopil čo je to tá "zmluva so smrťou", .... tak môžeš vypisovať čo chceš.
Teda, ..... veríš, že nejaký , "pomazaný ostatok" stále ešte vyčkáva , aby začal hlásať po celom svete v tom rozsahu, ako sa dnes hlása?
Nuž, to máš potom naozaj bujnú fantáziu!
Skutoční svedkovia budú hlásať už "posolstvo súdu" a vy vtedy začnete hlásať ešte len dobré posolstvo o Božom kráľovstve?
Viem, že sa nedržíš Biblie, .... ale mal by si mať aspoň zdravý úsudok, ... zdravý, sedliacky rozum!      
A samozrejme, viem si predstaviť, kto je ten "zlý", a koho zaplaví "hrôza"?!   
Chlape, chlape, ....... kto ťa tak zblbol, ....???? 


4.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   17. 11. 2020, 02:15 avatar
Zdravý sedliacky rozum hovoríš............. A čo je na zdravom sedliackom rozume to, ked niekto hovorí, že Boh založil Cirkvi, preto aby tie potom zničili celé kresťanstvo, a potom až po 18 storočí pošle svoju vyvolenu cirkev ktorej zakladatel bude človek predpovedajuci 10 koncov sveta a zaoberajuci sa okultizmom ?


6.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 11. 2020, 02:22 avatar
Ano jehovisti vznikli ako taký demon v 19 som?....storoci a nema nič spolocne s vyvojom krestanstva....Dokonca to nie su ani protestanti ale nejaká samozvana skupina zalozena nejakým Russelom......
Kdežto protestanstvo navazuje na krestanstvo, ktore zastresil po nejakej dobe rím....ale uzt sas dalej nemohlo pozerat na tie hovadiny, čo zacali Papeži v RKC vyvadzať.....a snahou protestanstva je navrat na uplný pociatok....tak ako to bolo po zmrtvýchvstaní....V biblii vidíme krasne ako taketo zbory fungovali
Súhlasí Lemmy


7.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   17. 11. 2020, 02:25 avatar
6 : Protestantizmus sa tu vynoril tiež zcela jasne zo dna na den v 16 storočí, vy sa od Jehovismu v podstate ani nelíšite. Luther nebol o nič lepším zakladateľom ako Russell.


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 11. 2020, 02:30 avatar
Nie, Luther patril ku katolikom....ale bol velmi vzdelaný a zacal rozumiet pismu a uvidel hrube chyby....Myslim, že keby ho katolicka vrchnost pocuvala, tak by sa neodtrhol.....Lenže nepocuvla, pretože tam by zrejme prisli v RKC mnohi o dobre koryta.....
Rusel sa s nikym navadil, zjavil sa ako demon....z nicoho nič....mimochodom slobodomurár


9.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   17. 11. 2020, 02:35 avatar
8 : Luther v podstate ani nevedel čo robiť. Počas svojho života menil svoje náboženské názory ako ponožky, a dokonca aj súhlasil s krvavím potlačením svojich privržencov, o tom všetkom píšem tu. Ver tomu, že Luther nebol o nič lepší vtáčik, ako Russell. Obaja boli pidvné indivídua :

katolik0.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   17. 11. 2020, 02:37 avatar
8 : Zo záveru :

": Luther teda ukážkový protestant nebol. Sám počas svojho života niekoľko krát menil svoje názory, a veľa krát to vyzeralo, že ani sám nevie čo chce. V niektorých veciach, v ktorých dnešní protestanti vystupujú proti katolíckej cirkvi, sám nesúhlasil ( napr. obrazoborectvo, eucharistia). Luther nebol oporou svojich stúpencov vykonávajúcich vzburu, ale on sám dokonca súhlasil s nariadoval kniežatám ku krvavému potlačeniu vzbury !!! Prvotná diskusia o vytvorení evanjelickej strany s Ulrichom Zwinglim stroskotali.

Až v posledných rokoch Lutherovho života sa skutočne javilo, že Luther si za svojim názorom stojí. Luther nezomrel ako mučeník (ako by mnohí očakávali) ale zomrel na prepracovanosť.

Neviem ako vy, ale tak ma nejak automaticky napadlo, že ak chcel Boh ukázať že protestantizmus je tá správna cesta, zrejme si nemohol vybrať menej vhodného kandidáta, ktorý by sa prezentoval ako praví protestant a robil protestantizmu česť.

Skúste si porovnať život a učenie zakladateľov apoštolských cirkví (katolíckej cirkvi) apoštolov, so životom a učením zakladateľa protestantizmu Martina Luthera, a človek nemusí byť ani učiteľ, aby rozpoznal, kde sa skrýva pravda."


14.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 11. 2020, 02:44 avatar
Luther vsetko nevyriesil....to sa ani nedalo....len zacal reformaciu , ale vsetko nedokoncil....Nastupili neskor Babtisti, dali do poriadku krst(to znamena ponorenim)....vela ludi k voli tomu zomrelo a ide to pomaly.....Potom je tu posobenie S.D. a to sa tiež vyvíja.......krestanstvo sa pomaly cez zbory navracia na pociatok...Najdalej su tí, ktorých zbory sa najviac podobaju tym prvým zborom....Je tam posobenie D,.S. pokrstenie D.S. hovorenie v Jazykoch...kvalitny exorcizmus....vyslobodzovanie....znovuzrodzovanie ludí....
atd atd....


15.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   17. 11. 2020, 02:47 avatar
14 : Je otázne prečo by to malo v protestantizme fungovať len na zlepšovanie kročik po kročiku........ To je ako keby si tvrdil, že apoštoli vysvetlovali svoju náuku len kusok po kusku, a že v prvých rokoch svojho kázania polovičku svojho učenia učili bludy, a až neskor postupne učili lepšie a lepšie..... Nie! takto to nebolo, apoštoli od začiatku hlásali len a len čistú Božiu pravdu. Preto aj protestantizmus pokial by bolo Božie náboženstvo, hlásalo by od začiatku čistú pravdu, a neposúvalo sa dopredu milimetrovými krokmi.......

A čo sa aj krstu týka, nemám dojem že sa to od čias reformácie u vás zlepšilo. Teda aj v súčastnosti asi 40% protestantov ani nekrstí ponorením celého tela, ale len pokropením...


16.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 11. 2020, 03:10 avatar
Tomas ono to ani inač nemože byť, pretože to by sa museli naraz zhodnut na jednej veci....ale to nie je možné...jednym ako píseš nevadi krst dietaťa.....Neni možne ako si ty myslís naraz navratit na pociatok a vsetci naraz prijmeme tu pravdu....Mnohym katolikom nevadi modlarstvo....atd.... To je jedina mozna cesta na pociatok....cez zbory, ktore su smelsie a ideme.....Niektore zbory sa boja duchovných prejavov....atd atd....To o com ty snívaš je len taka utopia.....Najlepsie urobiš ak sa navratiš do zboru, ktorý ti bude najviac vyhovovať.....alebo si vytvoriš vlastnu skupinu....a budete uctievat Boha v duchu a pravde...budete mat veceru panovu.....
Je napisane kde su dvaja alebo traja v mojom mene, tak som medzi nimi.....a hovorte si starokatolici


23.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   17. 11. 2020, 19:57 avatar
16 : Ondrej, apoštoli neučili každý inak. Prvé apoštolské cirkvi učili všetky rovnako, to nie je žiadna utopia, ale realita. Ale ty si úplne zaujatý a obhajujes protestantizmus za každú cenu.


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 11. 2020, 02:38 avatar
Luther spravne poukazoval na chyby....o tom nemusime ani debatiť. Ludia tomu ani nerozumeli, pretože biblia dovtedy nebola rtozsirena a ani mnoho ludi ju nemohlo čitať....Takže katolicka vrchnost drzala ludi vo svojom uceni vdaka nevedomosti....


12.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   17. 11. 2020, 02:41 avatar
11 : Ked narážaš na odpustky, tak je to zcela inak, ako to protestantská propaganda falošne šíri.

No a prečo bola Biblia schovávaná pred protestantami ? Prečo to Boh dopustil ? Nezáležalo mu na spáse svojich protestantoch ?


13.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   17. 11. 2020, 02:43 avatar
12 : V historii judaizmu i začiatku kresťanstva sa nikdy nestalo žeby Boží ľud nemal prístup k Božiemu slovu.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 11. 2020, 19:20 avatar
4, ....... OK, .... ked Boh zavrhol svoj vyvolený ľud v 1 storočí a zničil Jeruzalem a svätý chrám, .... tak to ako nazývaš?
Rovnako? Teda, ..... Boh si vyvolil svoj ľud, ....... nechal postaviť Jeruzalem aj chrám, v ktorom bol uctievaný ....... a potom ho zavrhol a mnoho židov nechal pozabíjať?
Teda, čo sa udialo v minulosti, ..... tak to sa presne udialo/a ešte udeje/ aj dnes.
Ale Boh aj ked zavrhol židov na "konci veku", ....... ale namiesto nich si vyvolil kresťanský zbor!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aj dnes, .... ked Boh zavrhol neverné kresťanstvo, ...... tak si vyvolil ostatok a ten ostatok potom sa rozrástol a následným hlásaním sa ešte viac rozšíril, ..... ako mnohí úprimní ľudia vyšli z Veľkého Babylonu!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A máš zlé informácie o tých koncoch, ....... skôr sa zameraj na tie stovky vašich koncov!
A ako som včera písal, .... tak práve Veľký Babylon bude zničený za svoju obľubu v špiritizme/okultizme/!
Citujem: ......... "lebo tvojimi špiritistickými zvykmi boli zvedené všetky národy. 24 Áno, bola v ňom nájdená krv prorokov a svätých a všetkých, ktorí boli zabití na zemi.“ Zjav.18,23-24
------------------------------------------------------------------------------------- 
Teda, niekto má obrovskú, krvnú vinu!    

"Vonku sú psi, tí, čo sa zaoberajú špiritizmom, tí, čo sa dopúšťajú nemravnosti, vrahovia, modlári a všetci, čo milujú klamstvo a sami klamú.‘" Zjav.22,15   STOP falošným kresťanom!  A nič nehovor!


5.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   17. 11. 2020, 02:17 avatar
A ešte jedno, odkedy je múdre predpokladať, že Boh to zariadil tak, že nielenže založil Jehovismus až v 18 storočí, ale ešte to zariadil aj tak, že každý si može sám podla seba vykladať Bibliu, pričom túto Bibliu správne vyloží len 0,1% krestanov, a teda len 0,1% bude spasených.

Nechce azda Boh aby ludia boli spasení ? A ked to chce, prečo robí všetko preto, aby ľudia jeho slovu nepochopili ?


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 11. 2020, 19:29 avatar
5, ...... Sofoniáš 1:18..…?
„Do úzkosti vženiem ľudí, že budú chodiť ako slepí, lebo zhrešili proti Pánovi; ich krv sa bude vylievať ako prach a ich telá ako hnoj. Ani ich striebro, ani ich zlato ich nevládze zachrániť v deň Pánovho hnevu. Oheň jeho žiarlivosti pohltí celú zem, lebo skoncuje, a to hrozne, so všetkými obyvateľmi zeme.“

Tam v závere sa hovorí, že takmer 100% ľudí bude zachránených! 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„lebo vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od počiatku sveta až doteraz a už ani nebude. A keby sa tie dni neskrátili, nezachránil by sa nik; ale kvôli vyvoleným sa tie dni skrátia.“ ?(Matúš 24:21, 22)

Aj tu v závere Ježiš hovorí, že to veľké súženie nebude až také veľké, .... a že dokonca bude skrátene aby sa aspoň 99% ľudí zachránilo! 

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Ale je nejaká nádej? Je, ... ale len pre tých čo si ctia Boha a jeho SLOVO a vážne ho hľadajú!

„Hľadajte Jahveho, všetci skromní ľudia zeme, ktorí plníte jeho príkazy. Hľadajte statočnosť, hľadajte skromnosť, možno sa skryjete v deň Jahveho hnevu“. Sofoniáš 2:3:
Potom bude odmena:   

milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 11. 2020, 19:43 avatar
5, ..... Boh chce aby bol každý spasený, .... aj preto urobil prvý krok, a obetoval svojho syna , ..... aby sme mali nádej na večný život! 
Lenže ľudia nechcú, ..... ale to chcú, ale nechcú pre to nič urobiť!
A to Jeho SLOVO /Biblia/ je pochopiteľná pre všetkých , úprimných, pokorných ľudí!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Pane, čo bude koniec týchto vecí?" 9 I riekol: "Choď, Daniel, lebo slová sú uzavreté a zapečatené do posledného času. 10 Mnohí sa očistia, obielia a zbavia sa trosky; bezbožní budú konať bezbožne, ani jeden bezbožník nepochopí, ale rozumní pochopia". Daniel 12,9-10  

...................................................................
Teda, .... tu máš čierne na bielom, ... že ak si zlý/v Božích očiach/ neporozumieš ničomu, .... a naopak!
Teda, ... rozumní/pokorní/, ktorí úprimne hľadajú pravdu pochopia všetko!       

                       
Teda, je to v ľuďoch. Aj ty si toho príkladom , ..... ty chceš veriť len tomu čo ty uznáš za hodné, ...... čo ti šteklí uši, .... ale pravdu asi vážne nehľadáš!?  

Zmeň postoj svojho srdca, a všetko postupne pochopíš. Samozrejme, aj tak musíš ale nájsť tých, čo dnes učia pravdu po celom svete. A robí to len jedna skupina kresťanov, ...... a to spôsobom, ktorý nemá obdobu na celom sveta, a nikdy sa nič také v takom rozsahu nedialo!     


17.
označiť príspevok

teolog
   17. 11. 2020, 03:10 avatar
Situácia vzniku Kresťanstva v prvom storočí je predobrazom súčasnosti! Doba od narodenia Ježiša Krista až po zničenie Jeruzaléma s jeho úžasným chrámom je predobrazom času od doby CT Rusella až po Armagedon! Roky 66 n.l - 70 n.l. (3 a pol roka) sú predobrazom "toho dňa" - Izaiáš 28:5 - "v ten deň", ktorý už je skoro tu! Ale, ako hovorí proroctvo Izaiáša - "Keď pochopia posolstvo, pocítia úplnú hrôzu.“


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 11. 2020, 05:33 avatar
Táraniny.


19.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 11. 2020, 10:10 avatar
len ten, komu to dá môj otec.
Ak sa chceme pravdou zaoberať, najprv musíme nájsť tú pravú a ta nemôže byť nikde inde, len v evanjeliu. A tam ju nájde len ten, komu to dá otec,, teda ako vo všetkom aj tu musíme začať u otca.
Nemôžeme nájsť pravdu a na základe pravdy uveriť, najprv musíme nájsť pôvodcu pravdy, najprv musíme hľadať, kde začať, nájsť jeho, aby nám to dal.
On nám svoju pravdu nenanucuje, ale je tu vždy ten druhý, ktorí nám ponúka tisíc právd, ale všetky vedú do záhuby.
A preto len jeden a jedna jediná.
Sme ako predavači na trhu a každý chce predať svoju dušu bohu a musíme zakaždým čakať, keď príde, či si vyberie práve tu moju. Za každým, keď odíde a nekúpil si moju,musím rozmýšľať, prečo som ho nezaujal tak, aby si kúpil moju.


24.
označiť príspevok

teolog
   19. 11. 2020, 04:15 avatar
3 - „Zmluva so smrťou“

. Akú zmluvu urobil Júda podľa svojho názoru?

V starej dobe dostal neverný Jeruzalem mnoho výstrah prostredníctvom Božích pravých prorokov, ale neveril im. Namiesto toho sa vystatoval, že smrť ho nikdy neznesie dolu do šeolu, do hrobu, tak ako zniesla dolu severné kráľovstvo Izraela. Prorok Izaiáš bol inšpirovaný, aby povedal Júdovi: „Preto počujte Jehovovo slovo, vy chvastúni, panovníci tohto ľudu, ktorý je v Jeruzaleme: Pretože ste povedali: ‚Uzavreli sme zmluvu so smrťou; a so šeolom sme dosiahli videnie; pretekajúca prudká záplava, keby sa prehnala, k nám by neprišla, lebo sme si urobili útočišťom lož a skryli sme sa vo falošnosti.‘“ — Izaiáš 28:14, 15.

5. a) Čo bolo údajnou Júdovou zmluvou so smrťou? b) Na akú výstrahu danú kráľovi Asovi Júda zabudol?

5 Áno, jeruzalemskí vodcovia si mysleli, že majú dohodu akoby so smrťou a so šeolom, aby ich mesto bolo zachované. Ale znamenala údajná zmluva Jeruzalema so smrťou, že sa kajal zo svojich hriechov a dôveroval teraz Jehovovi, že ho zachráni? (Jeremiáš 8:6, 7) Vôbec nie! Radšej sa obrátil o pomoc k ľudským politickým vládcom. Ale jeho spoliehanie sa na svetských spojencov bolo sebaklamom, lžou. Svetskí ľudia, ktorým dôveroval, ho nemohli zachrániť. A pretože opustil Jehovu, Jehova opustil Jeruzalem. Stalo sa práve tak, ako prorok Azariah vystríhal kráľa Asu: „Jehova je s vami, pokiaľ ste vy s ním; a ak ho budete hľadať, dá sa vám nájsť, ale ak ho opustíte, opustí vás.“ — 2. Paralipomenon 15:2.

6, 7. Aké kroky podnikol Júda, aby si zaistil bezpečie, ale aký bol konečný výsledok?

6 Keďže dôverovali svojim politickým spojenectvám, jeruzalemskí vodcovia si boli istí, že žiadna „pretekajúca prudká záplava“ inváznych vojsk sa k nim nepriblíži, aby narušila ich pokoj a bezpečie. Keď bol Júda ohrozovaný spojenectvom Izraela a Sýrie, obrátil sa o pomoc k Asýrii. (2. Kráľov 16:5–9) Neskôr, keď ho ohrozovali vojenské sily Babylonu, požiadal o podporu Egypt, a faraón reagoval tak, že poslal na pomoc vojsko. — Jeremiáš 37:5–8; Ezechiel 17:11–15.

No ale teraz, keď svetské Kresťanstvo už nie protiobrazom neverného Jeruzaléma (lebo je ním SV, aj keď to ešte nechcú priznať), všetko, čo bolo napísané za posledných asi 100 rokov o svetskom Kresťanstve, je nanič...!

wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.skťou&p=par


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2020, 16:37 avatar
24, .... a vy nerobíte "politické spojenectvá"? Tie tvoje stránky to naznačovali. ----- a tak reč o neutralite a bezvýhradnej dôvere v Jehovu je u vás bezpredmetná! 


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2020, 17:54 avatar
24, .... a čo sa týka tej "zmluvy so smrťou",...... tak to je presne aj váš problém.
A vtedy mal tu Boh svojich /hovorcov/prorokov, Ježiša, kristových bratov/, ale židia ich nepočúvali , ale naopak im robili zlé!
A to robíš aj ty, ..... a tak ak si myslíš, že tvoja zmluva so smrťou bude platná, tak si na omyle. Bude to presne tak ako u židov, ktorí potom neskôr pocítili dôsledky svojej neposlušnosti! A tá ich zmluva so smrťou sa ukázala ako neplatná!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ty naozaj nič nechápeš, .... neverné kresťanstvo je v mnohom podobné neverným židom! Tu ide len o "predobraz", ktorý môže byť len vtedy, ak všetky hlavné znaky predobrazného subjektu sedia aj na novodobý subjekt spĺňania.
A to v prípade neverného kresťanstva nie je! Ty si ani len nepochopil o čom je ná nová úprava!
Napríklad ak uvažujeme, že existuje biblický podklad na tvrdenie, že Ohola a Oholiba sú prorockými predobrazmi takzvaného kresťanstva. Tak to nemôže byť pravda! Sám vieš, že kedysi boli Izrael a Judsko akoby vernými manželkami Boha Jehovu. Takzvané kresťanstvo však nikdy nebolo s Jehovom v podobnom vzťahu. Navyše prirovnanie Božieho neverného ľudu k prostitútkam, o ktorých sa píše v 16. a 23. kapitole Ezechiela, obsahuje aj prísľub obnovy a návratu k Bohu. No takzvané kresťanstvo, ktoré je súčasťou Veľkého Babylona, nič také nečaká. Ten bude zničený.
A to platí aj na Jeruzalem. Ale opakujem, ........ istá paralela tu je, .... len to nemôžeme vnímať ako presný predobraz, a to z viacerých dôvodov. Nie všetko som vymenoval .
A mám zato, že niekto len nasilu hľadá nejaké predobrazy a podobne. Toto bola "parketa" minulého porozumenia, .... ale dnes to už neplatí. Nehľadajte len predobrazy, .... poslušnosť a jednota sú a boli vždy dôležitejšie!    


27.
označiť príspevok

teolog
   20. 11. 2020, 05:50 avatar
26 - ak si si nevšimol, tak SV sa už priznala, ale bez "priznania" v poslednej knihe ...!


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 11. 2020, 17:51 avatar
27, ....... priznala bez priznania, .... to je aký výraz? 
Všimol, a už dávno. A už sa to aj preberalo.  Ale ty o tom nemôžeš vedieť!
"Poslúchať je viac ako obeť" ! 


29.
označiť príspevok

teolog
   20. 11. 2020, 22:58 avatar
28 - je dôležitejšie poslúchať Jehovu Boha, ako dávať "obeť" organizácii...! Mimochodom, priznali, že to, čo učili za posledných 100 rokov, že svetské Kresťanstvo už nie je protiobrazom neverného Jeruzaléma, ale nepovedali, kto ním dnes je, aj keď pre duchovných synov Jehovu Boha a verných bratov Krista to nie je tajomstvo...:-)


30.
označiť príspevok

teolog
   včera, 07:34 avatar
3 - a ďalšia teokratická perlička, keď píšeš, citujem: "Viem, že sa nedržíš Biblie, .... ale mal by si mať aspoň zdravý úsudok, ... zdravý, sedliacky rozum!" Ak rozum intelektuálov sveta im nepomôže pochopiť pravdu, ešte menej to urobí "sedlaicky rozum"...:-)


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   včera, 18:52 avatar
29, ........ ak neposlúchaš zbor/dozorcov,pastierov/, .... tak neposlúchaš samotného Boha!
To Biblia potvrdzuje na mnohých miestach. Asi si nikdy nepočul o Kórachovcoch a iných?
Biblia spomína mnoho takých príkladov, aby sme vedeli čo je dôležitejšie!? 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A teda akože vedie svätý duch? A prečo sa potom držíte výkladov svetských ľudí, politikov a tých čo porušujú Božie normy?! 
Si srandista!  Na tých vašich stránkach sú fakty, ktoré jasne svedčia o tom komu slúžite? 
U vás si duch svätý ani neškrtol, .... ten sa netlačí opovážlivo dopredu!
A povedz, teraz koho poslúchaš? Ty si len vymenil Kristových bratov za bratov toho zlého!
A u vás sú tiež veci čo sa nenaplnili, len tebe to nepovedali. A ani tie zvyšné sa nenaplnia ako píšete.
A mnohé sa naplnili, ale úplne inak ako uvádzajú vaše stránky!
To, že ty tomu neveríš, je bezpredmetné, .... ty vidíš len to, čo chceš vidieť!    


32.
označiť príspevok

teolog
   dnes, 03:03 avatar
31 - píšeš, citujem: "A povedz, teraz koho poslúchaš?" Odpoveď je tá istá, akú dal Ježiš Kristus Diablovi: "Ježiš mu odpovedal: „Odíď, Satan! Lebo je napísané: ‚Jehovu, svojho Boha, budeš uctievať a iba jemu budeš slúžiť.‘“ Vtedy od neho Diabol odišiel. A prišli anjeli a slúžili mu." - Matúš 4:10, 11!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:34,  https://www.mimoriadnespravy.sk/blaha-o-tvrdej-facke-pre-matovica-maly-zakerny-a-podly-zufalec-sa...
dnes, 00:29,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127038630_3465326313544626_1133830276670672392_o.jp...
dnes, 00:23,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126896553_1327321867608169_6794465507840196813_n.jp...
dnes, 00:22,  POLÍCIA VYVRÁTILA UŽ VIAC AKO 100 DEZINFORMÁCIÍ O KORONAVÍRUSE (3.) Policajný zbor...
dnes, 00:20,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126842196_1305274806492295_2938142760493730959_o.jp...
dnes, 00:19,  Najväčší slovenský šarlatán je zapletený do daňového podvodu za 75 miliónov Jozef...
dnes, 00:18,  https://www.hlavnespravy.sk/blaha-hovori-o-facke-pre-matovica-v-suvislosti-a-aktualnym-stvrtym-ko...
dnes, 00:17,  Badatel.net je na facebooku úplne zablokovaný Najprv prišlo trestné oznámenie od ministra...
dnes, 00:17,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126406729_1882976905188177_9053653125596541028_n.jp...
dnes, 00:16,  Tento hoax sa Slovenskom šíri extrémne rýchlo. Polícia vyzýva ľudí, aby mu za žiadnych...
dnes, 00:16,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127139800_132049078705462_2118609615672658203_n.jpg...
dnes, 00:15,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126897830_2702463343402584_846670203260839528_n.jpg...
dnes, 00:14,  https://www.omediach.com/hoaxy/18774-siri-sa-hoax-o-manipulovani-s-pcr-testami-a-poctom-nakazenyc...
dnes, 00:13,  Badateľ net ??? Alebo aeronet ???...
dnes, 00:11,  Indotrenčan :)
dnes, 00:10,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127214399_121415696442535_1793474965442264784_n.jpg...
dnes, 00:09,  Heslo dňa : Miesto rannej rozcvičky, strč si vtáka do pičky .............
dnes, 00:00,  Portugalský súd rozhodol, že PCR testy sú nespoľahlivé, zrušil ľuďom karanténu...
včera, 23:49,  Prečo ste celá rodina udávali slušných ľudí ? *15*15*15*15
včera, 23:48,  Zase si to dal na mužíka dnes. Horšie je že bude mrznuť už ti nikto nedá pivko za...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(137 945 bytes in 0,278 seconds)