hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Téma špeciálne pre veriaci-4

príspevkov
27
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 19.7.2016 13:04
posledná zmena 20.7.2016 09:25
1
19.07.2016, 13:04
Tymto vstupom do DF som porusil svoje prehlasenie, ze z neho uz definitivne odchadzam.

Ale, tento moj prispevok je uplne vynimocny a napisal som ho len preto, lebo uz nedokazem sledovat, ako sa ty - "znovuzrodeny"- "Duchom naplneny" - krestan ( veriaci-4 ) spravas a vystupujes.

Za niektore tvoje slova by sa nemusel hanbit ani riadne napity namornik v hamburskej pristavnej krcme...

Takymito "perlami" tvojho slovnika popieras pred celou verejnostou, ze mas v sebe Ducha svateho !

Ako znovuzrodeny krestan by si mal vediet pristupovat ku VSETKYM LUDOM v zaujme evanjelizovania narodov v zmysle Jezisovho prikazu svojim ucenikom : "Choďte teda a získavajte mi učeníkov vo všetkých národoch a krstite ich v mene Otca i Syna i Svätého Ducha a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal." ( Mat. 28, 19-20 )

Myslis si, ze tvojimi hrubymi slovami pritiahnes niekoho ku Kristovi ???!!!

Nie som JS, a ani nemam s nimi nic spolocne, ( a po teologickej stranke s nimi vobec nesuhlasim ), ale mohol by si si zobrat z nich priklad. Oni maju totiz denno-denne rozhovory s ludmi o Biblii a castokrat su ludmi vysmievani, vyhadzovani a nie malokrat aj fyzicky napadani. No napriek tomu, nepouzivaju voci svojim oponentom take brutalne hrube slova, ako to robis ty na tomto DF.

A este nieco. K Wolfovi nemam vytvoreny ziaden osobny vztah. Ale, je evidentne, ze sa priam so zvratenou oblubou navazas prave specialne do neho.
A co ked aj ma mnoho otazok ? Ked ich ma, tak treba na ne TRPEZLIVO odpovedat, a nie kopat a urazat.
A co ked aj ma iny nazor na prejavy DS, nez ake mas ty ? Opat, treba na ne TRPEZLIVO odpovedat, a nie kopat a urazat.

Mimochodom, ja navstevujem letnicne - charizmaticku cirkev. NIe, nie je to KS MILOST.
No bol som 1x na jednom zhromazdeni KS MILOST v jednom okresnom meste. A tam som zazil na vlastne oci prave to, co vadi Wolfemu. Vies, co sa tam dialo ? Presne toto :

odkaz

A ja, ako charizmatik, musel som z tohto zhromazdenia zutekat.
👍: gabor
none
4

1. 19.07.2016, 13:04

Tymto vstupom do DF som porusil svoje prehlasenie, ze z neho uz definitivne odchadzam.

Ale, tento moj prispevok je uplne vynimocny a napisal som ho len preto, lebo uz nedokazem sledovat, ako sa ty - "znovuzrodeny"- "Duchom naplneny" - krestan ( veriaci-4 ) spravas a vystupujes.

Za niektore tvoje slova by sa nemusel hanbit ani riadne napity namornik v hamburskej pristavnej krcme...

Takymito "perlami" tvojho slovnika popieras pred celou verejnostou, ze mas v sebe Ducha s...

19.07.2016, 14:54
mne bolo od zaciatku jasne že mas od charizmatického kresťana daleko.....tie prejavy su v poriadku čo si dal....(sice nepozrel som to celé)
Ak by niekto rozoberal tvoje prispevky tak ako to robí naš truhlik, neviem ,neviem...Stacilo že s fotonom si si nerozumel a už si vybuchol a napísal si aby si neobtieral o teba jazyk......Poviem ti velmi rýchlo si vybuchol a moralizuješ....
Karola to vystihla, je tu dlhsie a vidi o čo sa jedná...
pripominaš mi takého bažanta vojaka čo nastupil na vojensku službu, este špak mu horel na stanici a už bol mudry ako salamún....
takýchto "krestanov ako ty poznam, moralizujúcich ktorí si mylia boziu lasku s ludskou...Tymto samozrejme netvrdim,že moje vyjadrovanie je spravne, mam daleko od ideálneho spravania....nie som ale clovek co sa zalieča, a mota ti motuze popod nos....(toto je falosne krestanstvo....) niekto dokaze vynadať aj betz takýchto slov ,ja zatial nie....
co myslis o tom ked povedal Ježiš uceniikom.....
neveriace a skazene pokolenie ,dokedy tu budem s vami?....dokedy vas budem trpieť?.......ano aj on uz mal toho dosť ,aj ked nepouzil "škarede slovo".....
môžeš si prejst moje temy, od samého pociatku, este ako veriaci.....a mozes porovnať.....
Boh vidí do srdc ludí a hľadí na motív nasho spravania dabko trapko.....Ja si to pred bohom zodpoviem, to nechaj laskavo na neho dobre?.....
ak by si mal taketo poznanie a zazival by si take bozie dotyky, bol by si ovela radikalnejšim......
zatial si daleko od pravdy, akurát moralizujes .....
nepresvedcil si ma ,pretože to co si povedal fotonovi, poukazuje na velmi ,velmi jesitnu povahu....si zatial telesný krestan a pri duchovných veciach sa stracaš.....
none
6

4. 19.07.2016, 14:54

mne bolo od zaciatku jasne že mas od charizmatického kresťana daleko.....tie prejavy su v poriadku čo si dal....(sice nepozrel som to celé)
Ak by niekto rozoberal tvoje prispevky tak ako to robí naš truhlik, neviem ,neviem...Stacilo že s fotonom si si nerozumel a už si vybuchol a napísal si aby si neobtieral o teba jazyk......Poviem ti velmi rýchlo si vybuchol a moralizuješ....
Karola to vystihla, je tu dlhsie a vidi o čo sa jedná...
pripominaš mi takého bažanta vojaka čo nastupil ...

19.07.2016, 15:32
este dodam aby nedoslo uplne k nedorozumeniu....Samozrejme ,ak by som takto presviedcal v reale niekoho a "nadaval" mu, tak to by bolo naozal hlupe....tu sa jedna predsa len o virtual, wolfika nepoznam osobne, vidim len jeho prispevky.....v reale by som ho na milion percent takto nepresviedcal....Ja osobne nejak nepresviedcam ludi na silu....ked sa rozhodnu neveriť, tak to respektujem....Ono v reale k takýmto situaciam vlastne ani nemože dojsť....to je mozne len vo virtuale....
preto som napísal uteč z tohto fora......pretože tieto fora nie su vhodne na evanjelizovanie, duplom ak natrafis na taku ješitu ako wolfík
ja osobne som uz zavisly na tomto fore, aj som už chcel prestať tu chodiť, ale zatial sa nepodarilo...
hovori sa že za dobrotu na žobrotu, chces dobre a diablovi sa podarí urobiť z teba "zlého človeka".....ale to sa da len naozaj vo virtuale, v reale je to celkom iné, a ludia vedia s kym maju tu česť.....tam diabol moc šanci nema......
papa dabko trapko......
none
7

4. 19.07.2016, 14:54

mne bolo od zaciatku jasne že mas od charizmatického kresťana daleko.....tie prejavy su v poriadku čo si dal....(sice nepozrel som to celé)
Ak by niekto rozoberal tvoje prispevky tak ako to robí naš truhlik, neviem ,neviem...Stacilo že s fotonom si si nerozumel a už si vybuchol a napísal si aby si neobtieral o teba jazyk......Poviem ti velmi rýchlo si vybuchol a moralizuješ....
Karola to vystihla, je tu dlhsie a vidi o čo sa jedná...
pripominaš mi takého bažanta vojaka čo nastupil ...

19.07.2016, 16:11
Len jeden prispevok.

veriaci-4, napis tu - v df - KONKRETNE TEXTY z Biblie, kde je uvedene, ze znovuzrodeni veriaci sa metali po zemi, sklbali sebou, nekontrolovane mykali hlavami alebo sa nezadrzatelne smiali.
( to su typicke prejavy vo vychodnych nabozenstvach, hlavne v Hinduizme - preskumaj si to nezavisle od KS Milost )

Ja hovorim jazykmi. Ale to je aj pisane v Biblii :
"Všetkých naplnil Duch Svätý a začali hovoriť inými jazykmi, ako im Duch dával hovoriť." ( Sk. 2, 4 )

Pokial by sa vsak zacali diat v zbore, kam ja chodim, take veci, ako su v tom videu, tak z tohto zboru okamzite odchadzam.
Aj ked mi ty budes 100x hovorit, ze nie ja som charizmaticky krestan. No a co???

Moj kompas je Biblia, a to, co sa tam nenachadza, to odmietam.
none
9

7. 19.07.2016, 16:11

Len jeden prispevok.

veriaci-4, napis tu - v df - KONKRETNE TEXTY z Biblie, kde je uvedene, ze znovuzrodeni veriaci sa metali po zemi, sklbali sebou, nekontrolovane mykali hlavami alebo sa nezadrzatelne smiali.
( to su typicke prejavy vo vychodnych nabozenstvach, hlavne v Hinduizme - preskumaj si to nezavisle od KS Milost )

Ja hovorim jazykmi. Ale to je aj pisane v Biblii :
"Všetkých naplnil Duch Svätý a začali hovoriť inými jazykmi, ako im Duch dával hovoriť." ( Sk. 2...

19.07.2016, 16:27
ked vidíš taketo prejavy, kludne sa moze jednat o vychadzani zlého ducha z cloveka...Co sa týka smiechu....aj to je v poriadku, casto sa to dialo s Haginom....
aj u nas sa to deje....tieto veci sa nedaju posudiť podla slova, ale len na zaklade pocitov, ktore su samozrejme zaludné.....
Ja osobne poznam vela ludi,ktorí sa tiež takto "šklbali a triasli" a po case sa z nich stali uplne iní ludia, oslobodení, vycistení....), uzdravení, radosť pozerať.....
aj pavol písal galatanom.....
1 Nerozumní Galaťania, kto vám počaril? Veď vám bol pred očami zobrazený Ježiš Kristus ukrižovaný! 2 Iba to by som sa rád od vás dozvedel: Dostali ste Ducha zo skutkov podľa zákona, alebo z poslušnosti viery? 3 Takí ste hlúpi?! Začali ste Duchom a teraz končíte telom? 4 Toľko ste zažili a nadarmo? Keby to bolo len nadarmo! 5 A ten, ktorý vám dáva Ducha a robí medzi vami zázraky, robí to na základe skutkov podľa zákona, alebo z poslušnosti viery?

tu vidíš jasne že Galatania boli duchovní a stali sa z nich po case telesní....doslova sa nahneval..KTO VAM TAK POCARIL NEROZUMNI GALATANIA
J
none
12

9. 19.07.2016, 16:27

ked vidíš taketo prejavy, kludne sa moze jednat o vychadzani zlého ducha z cloveka...Co sa týka smiechu....aj to je v poriadku, casto sa to dialo s Haginom....
aj u nas sa to deje....tieto veci sa nedaju posudiť podla slova, ale len na zaklade pocitov, ktore su samozrejme zaludné.....
Ja osobne poznam vela ludi,ktorí sa tiež takto "šklbali a triasli" a po case sa z nich stali uplne iní ludia, oslobodení, vycistení....), uzdravení, radosť pozerať.....
aj pavol písal galatanom..... <br...

19.07.2016, 16:39
ale pozor, tam kde funguje vyhananie zlych duchov, musi fungovat aj naplnanie sa duchom božim.....pretože taky zly duch sa vrati, a ked vidí prazdny dom ,zoberie si este k sebe dalsích.....
mnohe zbory sa preto boja takýchto prejavov.......
neviem ci si sa niekedy naplnil D.S. ale poviem ti že ak nie si na to zvyknutý, tak to neustojíš.....to je ten olej,ktorý potrebujes neustale doplnať, aby si nedopadol ako tie panny čo nemali dostatok oleja .........pri druhom prichode by si zostal tu na zemi, sice plny litery ale bez oleja.....
none
16

12. 19.07.2016, 16:39

ale pozor, tam kde funguje vyhananie zlych duchov, musi fungovat aj naplnanie sa duchom božim.....pretože taky zly duch sa vrati, a ked vidí prazdny dom ,zoberie si este k sebe dalsích.....
mnohe zbory sa preto boja takýchto prejavov.......
neviem ci si sa niekedy naplnil D.S. ale poviem ti že ak nie si na to zvyknutý, tak to neustojíš.....to je ten olej,ktorý potrebujes neustale doplnať, aby si nedopadol ako tie panny čo nemali dostatok oleja .........pri druhom prichode by si zostal tu...

19.07.2016, 17:07
12
Neda mi este nedodat :

odkaz
odkaz

To chces povedat, ze aj taky Bozi muz, akym bol David Wilkerson, pri druhom prichode by "zostal tu na zemi, sice plny litery ale bez oleja...."????????????
none
17

16. 19.07.2016, 17:07

12
Neda mi este nedodat :

https://www.youtube.com/watch?v=OVYuHMjxleo
https://www.youtube.com/watch?v=_XxlYbJSOf4

To chces povedat, ze aj taky Bozi muz, akym bol David Wilkerson, pri druhom prichode by "zostal tu na zemi, sice plny litery ale bez oleja...."????????????

19.07.2016, 17:14
Bennyho Hyna nemusím, a od samého pociatku ako som ho videl ,sa mi nepozdaval....Moc spyšnel, nakoniec aj činil verejne pokanie.....(mal problemy v osobnom živote, verím ,že sa to spraví)

Chces tym povedať že Hagin, nie je boží muž?......
none
20

17. 19.07.2016, 17:14

Bennyho Hyna nemusím, a od samého pociatku ako som ho videl ,sa mi nepozdaval....Moc spyšnel, nakoniec aj činil verejne pokanie.....(mal problemy v osobnom živote, verím ,že sa to spraví)

Chces tym povedať že Hagin, nie je boží muž?......

19.07.2016, 17:30
17
Wilkerson povedal vo svojej kazni pravdive slova o DS :
"Duch svaty prichadza, aby nas usvedcil o hriechu, o spravodlivosti a sude".

A Hagin? Tiez bol zo zaciatku Bozim muzom, no zvrhol sa rovnako, ako aj Benny Hinn.
Videl som to jeho sycanie a nasledne sycanie celeho davu.

Nie, nepresvedcis ma.

Ver si comu chces. Kludne si ver aj tomu, ze prejavmi DS je stekanie, kvikanie alebo sycanie ako had.

Ja vsak mam k DS uctu, aka Mu patri. DS je BOH, a nie cirkusovy klaun.

A teraz uz naozaj koncim.
none
21

20. 19.07.2016, 17:30

17
Wilkerson povedal vo svojej kazni pravdive slova o DS :
"Duch svaty prichadza, aby nas usvedcil o hriechu, o spravodlivosti a sude".

A Hagin? Tiez bol zo zaciatku Bozim muzom, no zvrhol sa rovnako, ako aj Benny Hinn.
Videl som to jeho sycanie a nasledne sycanie celeho davu.

Nie, nepresvedcis ma.

Ver si comu chces. Kludne si ver aj tomu, ze prejavmi DS je stekanie, kvikanie alebo sycanie ako had.

Ja vsak mam k DS uctu, aka Mu patri. DS je BOH, a...

19.07.2016, 17:35
none
23

20. 19.07.2016, 17:30

17
Wilkerson povedal vo svojej kazni pravdive slova o DS :
"Duch svaty prichadza, aby nas usvedcil o hriechu, o spravodlivosti a sude".

A Hagin? Tiez bol zo zaciatku Bozim muzom, no zvrhol sa rovnako, ako aj Benny Hinn.
Videl som to jeho sycanie a nasledne sycanie celeho davu.

Nie, nepresvedcis ma.

Ver si comu chces. Kludne si ver aj tomu, ze prejavmi DS je stekanie, kvikanie alebo sycanie ako had.

Ja vsak mam k DS uctu, aka Mu patri. DS je BOH, a...

19.07.2016, 17:52
nebudem ťa presviedčať.....nie si sam, čo ma problemy s charizmatickými prejavmi....
je totižto rozdiel vidieť taketo prejavy a zaziť to....Ja som to zažil, a aj smiech bol....nebolo to niš sialene a rusivé......tieto veci nepochopíš ,pokial nezaziješ.....taky svatý smiech je vlastne výsledkom uplneho oslobodenia sa tvojho ducha....tvoj duch sa proste teší a tvoje telo a dusa vtedy nemaju vplyv.....taketo nieco sa može stať len vtedy ak daš bohu svoje telo na oltár.....
ak nedaš tak sa budeš podvedome tomu braniť a nestane sa to....velku ulohu tu ma pocit dôstojnosti a clovek sa nevie odovzdať.....
none
2
19.07.2016, 14:06
dvere sú otvorené..vstúpim :D

si myslím, že obaja, veriaci 4 i Wolf to myslia dobre, rozchádzajú sa komunikačne,..a môžem sa samozrejme mýliť, no zdá sa mi, že veriaci sa snaží vysvetliť a primäť wolfyho k pochopu ako prebieha premena telesného kresťana na duchovného človeka ?.. že mu prdnú pri tom nervy, bo dáva tomu veľký význam, nesúvisí nejak významne s jeho duchovenstvom, ..vo svojom jadre je to dobrý človek, presne tak aj Wolf, ..chce to stretnúť sa na pive a nájsť spoločnú reč :D
👍: Lemmy
none
24

2. 19.07.2016, 14:06

dvere sú otvorené..vstúpim :D

si myslím, že obaja, veriaci 4 i Wolf to myslia dobre, rozchádzajú sa komunikačne,..a môžem sa samozrejme mýliť, no zdá sa mi, že veriaci sa snaží vysvetliť a primäť wolfyho k pochopu ako prebieha premena telesného kresťana na duchovného človeka ?.. že mu prdnú pri tom nervy, bo dáva tomu veľký význam, nesúvisí nejak významne s jeho duchovenstvom, ..vo svojom jadre je to dobrý človek, presne tak aj Wolf, ..chce to stretnúť sa na pive a nájsť spoločnú reč...

19.07.2016, 18:06
Pivo nie je boh.
none
25

24. 19.07.2016, 18:06

Pivo nie je boh.

19.07.2016, 18:12
veru, pri pive by sme mohli vyriešit akurát naše komunikačne nezhody,...ale v duchovných veciach by k žiadnej dohode nedošlo.........
none
27

24. 19.07.2016, 18:06

Pivo nie je boh.

20.07.2016, 09:25
25,..aha, takže si vlastne povedal, že Boh nie je všadeprítomný ..
none
26

2. 19.07.2016, 14:06

dvere sú otvorené..vstúpim :D

si myslím, že obaja, veriaci 4 i Wolf to myslia dobre, rozchádzajú sa komunikačne,..a môžem sa samozrejme mýliť, no zdá sa mi, že veriaci sa snaží vysvetliť a primäť wolfyho k pochopu ako prebieha premena telesného kresťana na duchovného človeka ?.. že mu prdnú pri tom nervy, bo dáva tomu veľký význam, nesúvisí nejak významne s jeho duchovenstvom, ..vo svojom jadre je to dobrý človek, presne tak aj Wolf, ..chce to stretnúť sa na pive a nájsť spoločnú reč...

20.07.2016, 07:13
Myslis, ze ked mi niekto nonstop nadava, vyhraza sa fyzickym nasilim, ide dokonca aj do mojej temy, len aby ma vysmial a nadaval mi - myslis, ze je to rozidenie sa komunikacne?
none
3
19.07.2016, 14:26
Nemám rád špeciálne témy. Vnímam to ako diskusnú diskrimináciu, že nemôžem v téme diskutovať.
none
5

3. Lemmy 19.07.2016, 14:26

Nemám rád špeciálne témy. Vnímam to ako diskusnú diskrimináciu, že nemôžem v téme diskutovať.

19.07.2016, 14:56
môžeš kludne, humanista sa nam tu pridá
none
22

3. Lemmy 19.07.2016, 14:26

Nemám rád špeciálne témy. Vnímam to ako diskusnú diskrimináciu, že nemôžem v téme diskutovať.

19.07.2016, 17:43
Vnímaš to ako diskrimináciu, že nemôžeš byť členom elitných jednotiek?
none
8
19.07.2016, 16:20
všetko okrem KC sú sekty, bludári
none
10

8. Patrick91 19.07.2016, 16:20

všetko okrem KC sú sekty, bludári

19.07.2016, 16:32
samozrejme, RKC je neviestka.......a nie nevestou.Vieš vôbec o čom píšem?......
none
11

10. 19.07.2016, 16:32

samozrejme, RKC je neviestka.......a nie nevestou.Vieš vôbec o čom píšem?......

19.07.2016, 16:38
na sektu Milosť upozorňujem v škole deti 🙂
none
13

11. Patrick91 19.07.2016, 16:38

na sektu Milosť upozorňujem v škole deti 🙂

19.07.2016, 16:45
nič nove nepíseš......skutocni krestania boli napadaní od samého pociatku a museli sa skrývať.....
RKC mi v dnesnej dobe pripada presne ako za čias Ježisa, boli saduceovia, farizeovia.....boli to ludia, ktorí verili v Boha, ale napadali skutocnych Ježišových ucennikov....
none
14

13. 19.07.2016, 16:45

nič nove nepíseš......skutocni krestania boli napadaní od samého pociatku a museli sa skrývať.....
RKC mi v dnesnej dobe pripada presne ako za čias Ježisa, boli saduceovia, farizeovia.....boli to ludia, ktorí verili v Boha, ale napadali skutocnych Ježišových ucennikov....

19.07.2016, 16:47
napádaní boli aj pohania a čarodejnice 🙂 šak tej vašej sekte raz odzvoní 🙂 a KC? tá tu bude naveky 🙂
none
15

14. Patrick91 19.07.2016, 16:47

napádaní boli aj pohania a čarodejnice 🙂 šak tej vašej sekte raz odzvoní 🙂 a KC? tá tu bude naveky 🙂

19.07.2016, 16:52
skutočna Ježišova cirkev bola povazovana od samého počiatku sektou.....a je tomu do dnes.....
none
19

14. Patrick91 19.07.2016, 16:47

napádaní boli aj pohania a čarodejnice 🙂 šak tej vašej sekte raz odzvoní 🙂 a KC? tá tu bude naveky 🙂

19.07.2016, 17:28
Tešíš sa, kedy bude znovu nastolená inkvizícia však? 🙂
none
18
19.07.2016, 17:21
Citát:
lebo uz nedokazem sledovat, ako sa ty - "znovuzrodeny"- "Duchom naplneny" - krestan ( veriaci-4 ) spravas a vystupujes.

Odpoveď:
Keby si naozaj odišiel, tak by si to tu nesledoval.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 155 271 B vygenerované za : 0.072 s unikátne zobrazenia tém : 47 206 unikátne zobrazenia blogov : 778 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Kľúč k viere ... hľadieť na Ježiša, pôvodcu a zdokonaľovateľa viery, ktorý pre radosť, ktorá mu bola predložená, znášal kríž, pohŕdajúc potupou, a je posadený po pravici Božieho trónu. Židom 12,2 My ľudia máme nielen tendenciu zameriavať sa na kaž...

citát dňa :

Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.