Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Tajomstvo mlčania Stvoriteľa

33
reakcií
2578
prečítaní
Tému 11. marca 2013, 17:57 založil milan.s..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 05. 2013
13
05. 12. 2008
42
05. 09. 2011
48
 
 


1.
označiť príspevok

milan.s.
   11. 3. 2013, 17:57 avatar
Tajomstvo mlčania Stvoriteľa

Celé univerzum je ponorené do mlčania. A z tohto nekonečného mlčania tu a tam povstávajú zvuky, aby napokon opätovne zanikli v mlčaní. I naša planéta sa vznáša v tichu a je tichom obopnutá a obklopená. Veľké mlčanie vládlo na Zemi i vtedy, keď sa na nej objavili prví ľudia. Ľuďom, ktorí chceli prežiť vo vtedajších, neľahkých podmienkach nezostávalo nič iné, ako naladiť sa na okolité mlčanie a stať sa k nemu vnímavými. Prostredníctvom svojho vnímavého pozorovania si napokon začali uvedomovať, že ono veľké ticho sa im predsa len niečím prihovára. Že sa im prihovára určitými, dôsledne fungujúcimi zákonitosťami.

Prví ľudia si uvedomili, že Slnko pravidelne vychádza a zapadá, že sa pravidelne obmieňa jar, leto, jeseň a zima, že prichádzajú búrky a dažde, ktorým predchádzajú vždy rovnaké príznaky a tak ďalej a tak ďalej.

Uvedomili si tiež, že keď do zeme v pravý čas vložia semienko nejakej rastliny, že po určitej dobe z neho vyrastie nová rastlina, ktorá im to malé semienko vráti nazad v stonásobnej miere.

A tak si začali dorábať obilie na chlieb.

Ľudia však na to museli prísť sami, svojím vnímavým naladením sa na nepreniknuteľné mlčanie okolitého sveta, v ktorom prebiehali zákonitosti života. Jedine ľudia samotní sa museli snažiť spoznávať a spoznať tieto zákonitosti, museli ich doslova vylúpnuť z ticha, aby ich poznanie mohli následne zúžitkovať vo svoj prospech.

Lebo ono veľké mlčanie obsahuje všetko! Nie je hluché, ale nevysloviteľne obsažné! Od samého počiatku v sebe skrývalo úplne všetko. Iba človek sám sa musel snažiť do neho započúvať a zachytiť v ňom a vziať si z neho všetko, čo pre seba potreboval. Iba človek sám musel pochopiť, že keď v určitý čas vloží do zeme zrniečko pšenice, po určitej dobe mu zem vydá klas. Týmto poznaním bolo možné zahnať hlad. Ľudia však museli trpieť i nedostatkom, i hladom až dovtedy, kým to sami nepochopili.

Veľké, nepreniknuteľné, avšak nesmierne obsažné mlčanie vládne aj naďalej všade vôkol nás a iba ľudia samotní sa musia snažiť naladením sa na jeho obsah získať pre seba to, čo ešte potrebujú.

Presne takto to funguje! Presne takto vznikli mnohé zázračné objavy, ktoré posúvali ľudstvo v jeho vývoji. Presne takto vznikla mnohá nádherná hudba, mnohé veľké literárne diela a vlastne úplne všetko. Úplne všetko, každé nové poznanie musel človek sám, svojim úsilím a snažením dokázať vylúpnuť z onoho veľkého, nekonečne všeobsiahleho mlčania, ktoré nás obklopuje. Z mlčania, v ktorom je skryté všetko. V ktorom je skrytých ešte mnoho ďalších, nových zázračných vecí a objavov, ktoré musíme sami vyzískať svojim ďalším úsilím a snažením.

Je preto veľmi zvláštne, že sa človek naivne pýta, či vôbec existuje Stvoriteľ, ak neustále a už po celé tisícročia iba mlčí. Takémuto jedincovi treba jednoznačne zdôrazniť: Človeče, nenašiel si iba preto, lebo si vážne nehľadal! A pretože si nikdy vážne nehľadal a nesnažil sa, ono veľké, všeobklopujúce mlčanie ti ani nevydalo svoje najvznešenejšie tajomstvo, nachádzajúce sa v najvrcholnejšom bode ticha a v najtajnejšej komnate mlčania.

Áno, Stvoriteľ je a zostáva zahalený mlčaním, ale vycítiť ho a spoznať nezvratnosť jeho existencie je umožnené tým, ktorí v onej nepreniknuteľnosti mlčania dostatočne vážne a dostatočne hlboko pátrali. A tí, ktorí sa naozaj poctivo snažili, tohto poznania aj dosiahli.

Avšak tí, ktorí sa dostatočne nesnažili, nepátrali, nehľadali a nenaladili sa, tí zostávajú s prázdnymi rukami. Je to však jedine ich chyba!

Tak, ako by človek musel trpieť hladom, ba dokonca i zahynúť, keby vlastným snažením nedokázal vylúpnuť z nepreniknuteľnosti mlčania poznanie správneho času vloženia zrna do zeme, ktoré mu prináša klas, presne rovnako musí človek duchovne biediť, hladovať, hynúť, ba dokonca zahynúť, ak nedokáže z nepreniknuteľnosti toho istého mlčania vylúpnuť istotu presvedčenia o existencii zdroja všetého života – Boha!

Boh je život! A jedine spojenie so životom, so zdrojom všetkého života môže dať pravú plnohodnotnosť a plnosť životu človeka na zemi.

Tak, ako nám zrno vložené do zeme prináša v pravý čas klas a teda chlieb, ktorý nás drží pri živote, tak jedine spojenie so Zdrojom všetkého života prináša životu človeka pravú a skutočnú plnohodnotnosť.

Bez chleba zomierame hladom a bez Boha zomierame v prázdnote, bezobsažnosti a neplnohodnotnosti svojho bytia.

Chlieb je životom tela a spojenie so Stvoriteľom je životom ducha. Je životom a Svetlom ľudského bytia. Jedno aj druhé však bolo a je treba vylúpnuť z nepreniknuteľnosti všeobsiahleho mlčania vlastným úsilím a vlastným snažením. Toto však musí urobiť každý sám za seba. Nikto iný to za nás neurobí.

Tak, ako ono veľké mlčanie skrýva v sebe ešte obrovské množstvo tých najneuveriteľnejších objavov, tak v sebe skrýva i to najzásadnejšie a najvyššie poznanie, aké vôbec jestvuje. Nezvratné poznanie súcnosti existencie Stvoriteľa!

Človeče, stíš sa! Načúvaj pozorne onomu mlčaniu. Hľadaj v ňom a pátraj v ňom! Dostatočne vážne, dostatočne hlboko a dostatočne silno. Potom, jedine potom nájdeš!

Nikdy však nie je možné nájsť tomu, kto vážne nehľadá! Kto sa už ani vôbec nedokáže naladiť na všeobsiahle ticho, pretože je neustále ponorený v rušivom hluku, vytvorenom človekom.

Ak si teda človeče doteraz ešte nenašiel, netvrď že Stvoriteľ neexistuje! On existuje! Je však zahalený múrom mlčania, cez ktorý dokážu preniknúť iba naozaj vážne hľadajúci.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


18.
označiť príspevok

zajomato
   12. 3. 2013, 16:06 avatar
*/milan pritlač si dlane na uši a počúvaj stvoriteľa


19.
označiť príspevok

veriaci muž
   12. 3. 2013, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 16:30 avatar
..mne sa zdá, že Ty si tú knihu života neprečítal pozorne...akosi Ťa tá pravda spútala....a nie oslobodila....uvedomuješ si to?....
Súhlasí Josef_II.


22.
označiť príspevok

veriaci muž
   12. 3. 2013, 16:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 17:19 avatar
..som rád, že si si všimol moje prednosti...........hoci mám aj viac zraku neujdúce  
Súhlasí veriaci, Josef_II.


25.
označiť príspevok

veriaci muž
   12. 3. 2013, 17:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 17:54 avatar
..pokiaľ jediné čo Ti ušlo, bol vlak...tak mi nehovor, že až také prednosti mala  


27.
označiť príspevok

veriaci muž
   12. 3. 2013, 18:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 18:16 avatar
...dobrý námorník pristáva na zvhlnutej zemi!!!!....
Súhlasí veriaci


21.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 16:31 avatar
..nemal si miesto slova ostrihať napísať - urob si obriezku srdca?


23.
označiť príspevok

veriaci muž
   12. 3. 2013, 16:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 3. 2013, 18:15 avatar


3.
označiť príspevok

Lucifero muž
   11. 3. 2013, 18:48 avatar
To je úžasné, Pán Boh nič nehovorí, aj to ešte potichu.


4.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 3. 2013, 18:57 avatar
...  Má nás skrátka pod kontrolou, ale potichu.


33.
označiť príspevok

lubko1983
   13. 3. 2013, 00:20 avatar
BRATU DRZ SA A MAJ A VIERU V BOHA


34.
označiť príspevok

lubko1983
   13. 3. 2013, 00:22 avatar
BRATU SI BOZI SYN


5.
označiť príspevok

Krištof
   11. 3. 2013, 19:20 avatar
Ježiš hovoril, že pošle ľuďom Ducha sv., Ducha pravdy alebo Tešiteľa, Radcu, môže mať tieto rôzne pomenovania. "V posledný, veľký deň sviatkov Ježiš vstal a zvolal: Ak je niekto smädný, nech príde ku mne a napije sa. Ako hovorí Písmo, z jeho vnútra potečú prúdy živej vody. To povedal o Duchu, ktorého mali dostať tí, čo v neho uverili. Lebo ešte nebolo Ducha, pretože Ježiš ešte nebol oslávený." (Jn 7, 37-39)
Ježiš o ňom hovorí pri Poslednej večeri (Jn 14-16): "A ja poprosím Otca a on vám dá iného Tešiteľa, aby zostal s vami naveky - Ducha pravdy, ktorého svet nemôže prijať, lebo ho nevidí, ani nepozná. Vy ho poznáte, veď ostáva u vás a bude vo vás. Nenechám vás ako siroty, prídem k vám."
"Ale Tešiteľ, Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene, naučí vás všetko a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal."
"Keď však príde Radca, ktorého vám ja pošlem od Otca, bude svedčiť o mne."

Duch svätý potom prvýkrát prišiel na Turíce (Letnice) podľa Skutkoch apoštolov. "Keď prišiel deň Turíc, boli všetci vedno na tom istom mieste... Všetkých naplnil Duch Svätý..." (Sk 2 ) "A keď sa pomodlili, zatriaslo sa miesto, na ktorom boli zhromaždení, všetkých naplnil Svätý Duch a smelo hlásali Božie slovo." (Sk 4, 31) "Kým Peter toto hovoril, zostúpil Duch Svätý na všetkých, čo počúvali slovo. A veriaci z obriezky, čo prišli s Petrom, žasli, že sa dar Ducha Svätého vylial aj na pohanov, lebo ich počuli hovoriť jazykmi a velebiť Boha. Vtedy Peter povedal: Môže ešte niekto zabrániť, aby boli vodou pokrstení tí, čo dostali Ducha Svätého tak ako my?" (Sk 10, 44-47) Preto sa hovorí, že človek, telo je "chrám Božieho Ducha". Sk 2, 38-39: "Peter im povedal: Robte pokánie a nech sa dá každý z vás pokrstiť v mene Ježiša Krista na odpustenie svojich hriechov a dostanete dar Svätého Ducha. Veď to prisľúbenie patrí vám a vašim deťom i všetkým, čo sú ďaleko; všetkým, ktorých si povolá Pán, náš Boh." Rim 5, 5: "A nádej nezahanbuje, lebo Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali." Taký človek, ktorý dostal tento dar, nemá už pocit, že Boh mlčí, lebo dostal vyššie poznanie z tohto duchovného zjednotenia s ním.
Súhlasí Petrana


6.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 3. 2013, 19:58 avatar
... tajomstvo mlčania, alebo skôr ignorantstvo, milana.s., na reakcie v jeho témach ...
Vie ho niekto odhaliť ...? 


8.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 3. 2013, 21:18 avatar
...vieš, ale odhalené tajomno, už nie je také mystifikačné, ani záhadné...je len prozaické...proste človek.


7.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 3. 2013, 21:08 avatar
Citujem Milana.s.: "Chlieb je životom tela a spojenie so Stvoriteľom je životom ducha. Je životom a Svetlom ľudského bytia. Jedno aj druhé však bolo a je treba vylúpnuť z nepreniknuteľnosti všeobsiahleho mlčania vlastným úsilím a vlastným snažením. Toto však musí urobiť každý sám za seba. Nikto iný to za nás neurobí."

Hej, asi tak ako to urobil apoštol Pavol, aj on sa o to "úporne snažil". Prišiel k viere jak slepý k vode, lebo Pán si ho vyvolil. A presne tak to robí stále s ostatnými. Ako je napísané, je veľa povolaných ale málo vyvolených. Aj tu na fóre je len málo fotónov, Krištofov a veriacich.


9.
označiť príspevok

...doddko...
   12. 3. 2013, 12:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Linda žena
   12. 3. 2013, 12:33 avatar
ty si d0d0....UK?..keď áno, tak ešte jedná otázočka..Koľko si prispel keď Ťa diskusné fórum potrebovalo?  ..ja nič, tak ani žiadne verejné vysvetlenie by som nečakala..okrem toho, všimni si tie reklamy..ničím sme neprispeli..tak Martin robí čo môže..aby na diskusnom fóre sa nestiahli rolety a to natrvalo...
na bóže, o jednú ofinu viac..či menej 


11.
označiť príspevok

...d0ddko...
   12. 3. 2013, 12:53 avatar
...m0jka,mal s0m 0 tebe lepsiu mienku...   


12.
označiť príspevok

Linda žena
   12. 3. 2013, 12:58 avatar
no bóže, aj mne jeden príspevok zmizol..o faloši 


13.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 13:02 avatar
Ja radsej mlcim.
Súhlasí Linda, repress


14.
označiť príspevok

Linda žena
   12. 3. 2013, 13:13 avatar
načo diskutovať v téme Milana Š. agenta s teplou vodou 


15.
označiť príspevok

salbea žena
   12. 3. 2013, 13:21 avatar
komnat,alias urovni mlcania Boha v nasom priestorocase je 27
ako viem od elfa,clovek aj ked sa snazi moze s nim komunikovat v druhej komnate s max.7 oknami ,cez ktore prudia k ludskemu vedomiu luce,co si moze vysvetlovat dalsimi komnatami vdaka zakrivenemu priestoru v druhej komnate,v inych musi mlcat,bo ludska laska je este stale prilis prizemna a primitivna


16.
označiť príspevok

salbea žena
   12. 3. 2013, 13:33 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=YkADj0TPrJA Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

nieco ako tu,komnaty su pre nas zatvorene,ale iba dve komnaty su otvorene,jedna je bez okien a v tej druhej ich je 7
ludia si myslia,ze su to dalsie komnaty bez dveri,ale nie je to tak
Boh ignoruje ludstvo az do konca existencie na tejto planete,pretoze nebolo ochotne ist dalej,ako dokazalo ist ku dnu 21.12.2012
porad si clovece sam,bo si ostal naozaj vo vyvoji stat s velkym..stop..


17.
označiť príspevok

salbea žena
   12. 3. 2013, 13:54 avatar
no jasne,na moje sproste prispevky a bez vulgarizmov reaguje ako vzdy ..nikto..


29.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 18:18 avatar
Tak jemu praskol mostik pri usmievani na nu,daj si spravit mostik z ebenoveho dreva a mostik vydrzi aj atomovy vybuch.
Súhlasí repress


30.
označiť príspevok

veriaci muž
   12. 3. 2013, 18:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

lubko1983
   13. 3. 2013, 00:14 avatar
BOH EXISTUJE


32.
označiť príspevok

lubko1983
   13. 3. 2013, 00:17 avatar
DOBRY,,,,, LEN MAJTE VIERU
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:46,  Čínski komunisti natvrdo uzavreli celý Wu-chan. Keby sa toto udialo na Slovensku, tak by...
dnes, 12:43,  Číňania riadili COVID-19 pomocou polície a armády, a keď tak koná aj Matovič, tak zrazu...
dnes, 12:43,  vždy si taral a podcenoval tuto pandemiu. Osvietený písal a píše pravdy a ty sa akurat...
dnes, 12:40,  píšeš si s milaničkom.....havrane
dnes, 12:40,  Chcel by som teba vidieť na jeho mieste, ako by si skade zháňal hnoj, lebo vlastného by si...
dnes, 12:39,  Tu sa ukazuje efektívnosť čínskeho riadenia spoločnosti pod vedením jednej strany. Zatiaľ...
dnes, 12:30,  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/predikce-po-italskem-je-tu-cesky-scenar-kolaps-nemocnic-se-bli...
dnes, 12:29,  Předpověď: Po italském je tu český scénář, kolaps nemocnic se blíží Daniela...
dnes, 12:18,  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/reditel-nemocnice-situace-je-kriticka-odkladame-i-pacienty-s-r...
dnes, 12:17,  Na to nemáš žiadne dôkazy, len si to namýšľaš, že ozajstná skutočnosť je mimo vesmíru.
dnes, 12:05,  2- krásne. Z duše. Aj tie otázky. Ozajstná skutočnosť je mimo časopriestor.....ona...
dnes, 11:35,  O tom je predsa reč, že každý si prispôsobuje biblické texty podľa ľubovôle, ty tomu...
dnes, 11:34,  V istom zmysle áno. V inom zmysle nie :) Záleží od uhla pohľadu :)
dnes, 11:31,  Na začiatku biblie je: berešit bará elohim = na počiatku stvorili bohovia.
dnes, 11:31,  Duchovia formy stvorili nebo a zem?
dnes, 11:30,  Elohim je množné číslo pre bohovia, lebo el znamená boh.
dnes, 11:30,  Nám je to v duchovnej vede jasné dávno. Elohim sú pre nás duchovia formy, zodpovední za...
dnes, 11:30,  Zrejme je to dané tým, že biblia sa utvárala v čase, keď bol židovský štát rozdelený...
dnes, 11:29,  Začiatok biblie obsahuje spojenie dvoch nezávislých a rozdielnych prameňov, elohist a...
dnes, 11:28,  Slnko dnes vrhlo svoj tieň na zakázané knihy. V noci sa mi rozbila už raz zlepená soška,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(116 853 bytes in 2,037 seconds)