Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Súvislosť medzi láskou k Bohu a životom ?

37
reakcií
1291
prečítaní
Tému 7. júna 2015, 07:49 založil hriešnica.

podobné témy:1.
označiť príspevok

hriešnica
   7. 6. 2015, 07:49 avatar
Ako má vyzerať život človeka, ktorý povie, že miluje Boha ?


2.
označiť príspevok

Sloven muž
   7. 6. 2015, 09:35 avatar
Tak že by mal žiť tak, ako Bohom bolo povedané, teda podľa Desatora a zákonov Boha....Potom by tu ihneď bol pozemský raj, zem pokoja, lásky a skutočného a pravého mieru....

http://www.youtube.com/watch?v=tW0U0xMvFj8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 6. 2015, 14:41 avatar
2/ Sloven si naivny az to v rici skrabe!!!Desatoro a bozie zakony nepomozu grekom dostat sa zo sraciek dnes je svet komplikovanejsi...


7.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 6. 2015, 14:57 avatar
6/ S mojho pohladu bol jezisko totalny kokotko pretoze povedal ze co patri cisarovi dajte cisarovi dnes cisara nemame ale mame parlament kde ma stat zvrchovanu neobmedzenu moc,sranda natom je to ze stat ti da pravo na sukromne vlastnictvo a nadalej ma zvrchovanu neobmedzenu moc nad tvojim akoze sukromnim vlastnictvom tak naco to teatro zo sukromnym vlastnictvom? A vlastne co som chcel povedat? Ze ked ta ten cisar ci v dnesnej dobe stat pritlaci k muru ze nebudes mat ani na chlieb tak jeziskovi je to u rici pretoze do svetskych veci on v zivote nezasahuje pretoze povedal co patri cisarovi dajte jemu...


3.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 6. 2015, 17:55 avatar
Mal by nenavidiet tento svet lebo tu vladne satan :-)


4.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 6. 2015, 11:10 avatar
tak ako to väčšinou nevyzerá : ) akoby to nemal byť, v tomto máme určite väčšiu prax, a píšem samozrejme aj o sebe.

Boh miluje zem, ľudstvo, celé stvorenie. ak milujeme Boha, ktorý miluje toto všetko, tak aj my by sme sa mali snažiť ku tomu všetkému pristupovať s láskou a úctou. ak si uvedomíme, že každý, ale úplne každý človek je pre Boha vzácny, či čierny utečenec, či anglická kráľovná, tak by sme nemali robiť rozdiely, mať predsudky, nenávidieť a pod. ak to nedokážeme pocitovo, pretože nedá sa milovať celý svet, celé ľudstvo, tak by to malo byť formou rozhodnutia konať láskavo, vľúdne a ak nemôžeme pomôcť, tak neubližovať. a netýka sa to len ľudí, ale aj zvierat, zeme, prírody ....čiže človek, ktorý úprimne miluje Boha stvorenie ako celok zveľaduje a stará sa oň, nie ho ničí ....aké vzdialené realite ....nie?
Súhlasí J.Tull, Wolfe


5.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 6. 2015, 11:15 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=LSaCtISvoh0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


nádherný starý film o sv. Františkovi ....on skutočne miloval Boha : )


8.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 6. 2015, 17:50 avatar
rose.madder, chcel som reagovať, ale už nemusím... 


9.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   7. 6. 2015, 18:41 avatar
1;
Treba ešte odlíšiť otázku, že ako vyzerá život človeka, ktorý hovorí, že miluje Boha a otázku, že ako vyzerá život človeka, ktorý Boha miluje. Často sa stáva, že ten, kto Boha fakt miluje to moc o sebe nehovorí, pretože si uvedomuje, že musí na sebe ešte dosť pracovať a uvedomuje si svoje chyby a previnenia voči Bohu. Každý jeden hriech, aj maličký, je predsa prejavom nelásky voči Bohu.

Možno je ešte rozdiel medzi milovaním Boha a milovaním svojej predstavy Boha. Druhá možnosť je viac formálna, je to viac láska k výroku "Boh existuje", prvá viac obsahová a je to skutočný život s Bohom, ktorý sa prejavuje prežívaním a správaním človeka. O tom by vedeli rozprávať psychológovia.

Ja osobne napríklad hovorím mladým, ktorí sa chystajú na birmovku, že život dospelé ho kresťana (po birmovaní) treba rozvíjať v troch oblastiach/vzťahoch:
1. Vzťah k Bohu.
2. Vzťah k blízkym.
3. Vzťah k sebe samému.

Citujem z mojich skrípt:
"Ak chceš kráčať cestou kresťanskej viery, musíš si dávať pozor na tieto tri vzťahy – ani jeden nemôžeš zanedbávať, pretože navzájom spolu súvisia. Ak nemáme správny vzťah k Bohu, nemáme správny vzťah ani k druhým ľudom ani k sebe samému. Ak nemám správny vzťah k druhým ľudom, nemám správny vzťah ani k Bohu ani k sebe. Nemôžem tvrdiť, že mám správny vzťah k Bohu, ak nemilujem ľudí. Ježiš hovorí: „Lebo som bol hladný a dali ste mi jesť; bol som smädný a dali ste mi piť; bol som pocestný a pritúlili ste ma; bol som nahý a priodeli ste ma; bol som chorý a navštívili ste ma; bol som vo väzení a prišli ste ku mne... Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili." (Mt 25, 35-40) a: "Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!" (Mk 12, 31). Môžeme teda povedať, že kto nemiluje druhých (a taktiež seba), nemiluje ani Boha."

Ostatné len zhrniem.

Vzťah k Bohu sa upevňuje modlitbou a sviatosťami. (zachovávanie desatora 1-3).. plus spoločenstvo.

Vzťah k druhým láskou - pomáhaním, dobrovolníctvom, povzbuzovaním, poučovaním, priateľstvom, poctivosťou (zachovávaním z desatora 4-10) a pod. Aj sem patrí spoločenstvo.

Vzťah k sebe - sebapoznanie, mať hodnotu seba, objaviť svoje kvality a slúžiť nimy druhým. Rozvíjať sa, pretože rozvíjaním seba rozvíjame svoj boží obraz v sebe.

Dôležité je, že tieto tri vzťahy navzájom súvisia a ak človek zanedbá jeden, pokazia sa aj ostatné dva.
Súhlasí rose.madder


14.
označiť príspevok

stevka žena
   7. 6. 2015, 22:36 avatar
Prve 3 prikazania ignorujem uz nejaky ten cas, ale na mojich vztahoch k druhym ludom nepozorujem ziadne zmeny.


15.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   7. 6. 2015, 23:03 avatar
Predpokladám, že keby si ich začala dodržiavať, zmenil by sa aj vzťah k ľudom - vzťah k láske


16.
označiť príspevok

stevka žena
   7. 6. 2015, 23:17 avatar
Ako? A preco myslis?


17.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   7. 6. 2015, 23:36 avatar
16. No myslím si to preto, že psychologické výskumy dokazujú, že náboženskí ľudia sú štastnejší a (aj preto, že sú štastnejší) majú lepšie vzťahy s inými (pretože šťastní ľudia sú menej konfliktní). To je dané tým, že sa inak pozerajú na svet - a teda aj na ľudí. Nábožní ľudia majú pozitívnejší vzťah ku svetu a k okoliu.
A to dokazuje aj história - príklady svätých, ktorý sa úplne oddali láske k druhým. Napr. Matka Tereza.. ale to je už taký extrém. Bežne však máme dostatok evidencie o tom, čo som uviedol ako prvé (to s tou psychológiou osobnosti). Je o tom dosť psychologických výskumov a publikácií. Napríklad:
HALAMA, P. a kol. 2006. Religiozita, spiritualita a osobnosť.
STRÍŽENEC, M. 2007. Novšie psychologické pohľady na religiozitu a spiritualitu.

Z teologického hľadiska je to tiež jednoduché: Čím viac sa približujeme k zdroju lásky a máme s týmto zdrojom lásky vzťah, tým viac sa táto láska cez nás prejavuje vo vzťahu k druhým. Ak však odstránime tento zdroj lásky, automaticky z nás prestáva prúdiť láska k druhým.


18.
označiť príspevok

stevka žena
   7. 6. 2015, 23:52 avatar
Nepoznam tie vyskumy. Ak aj su stastenjsi, je otazne, ci je to sposobene samotnou vierou v boha. Moze za tym byt napriklad aj zhromazdovanie v spolocenstvach, ritualy... Ale pozriem si tie vyskumy, ze o co tam kraca.

Ved som pisala, ze po apostaze sa moje vztahy nezmenili, ziadna laska neprestala prudit.


19.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 00:01 avatar
18. Možno ani neprúdila. Ani zo mňa neprúdi, lebo ja som skôr teoretik, než praktik. Nech však poznáš akokoľvek teóriu ohňa, nikoho ňou nezahreješ a nech akokoľvek veríš, že existuje oheň, tiež to nikoho nezahreje. Ak vlastníš oheň, vtedy môžeš s ním svietiť a zohrievať ľudí. Podobne je to s vierou. Poznať teológiu a veriť naplno v existenciu Boha ešte nie je všetko, treba s ním mať vzťah, čerpať z neho, byť s Ním v intímnom vzťahu cez sviatosti. V tých publikáciach sa hovorí, že viera sa prejavuje spiritualitou (spiritualita je charakteristika osobnosti - špecifický pohľad na svet, ľudí, seba) a až v tomto zmysle sa dá asi hovoriť o veriach v pracom slova zmysle.


20.
označiť príspevok

stevka žena
   8. 6. 2015, 00:12 avatar
Neviem, ako mam nadviazat vztah s niekym, kto sa nijako neprejavuje. Ak sa prejavuje v cirkvi, tak s nou som vztah mala aj cez sviatosti.

Takze nie si veriaci v pravom slova zmysle?


21.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 00:18 avatar
Treba v tom vzťahu neustále rásť. Sviatosti prijímať čo najčastejšie - eucharistiu ak sa dá každý deň a sviatosť zmierenia (spoveď) aspoň raz do mesiaca, možno dva krát. Modliť sa, zhovárať sa s Bohom, byť s ním každý deň chvíľku ticho. A mať nejaké spoločenstvo. S týmto sa dá rásť a pociťovať Božiu prítomnosť. Treba aj vytrvať vo viere. Boha predsa nikto nikdy nevidel rád sa skrýva


22.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 6. 2015, 00:24 avatar
a ty to robis?
A ozaj pero sa stavia aj krestanovi, ked je tak vela oplatok?


23.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 00:30 avatar
nie ešte to tak nerobím


24.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 6. 2015, 00:32 avatar
tak nekaz o tom, co je nie predmetom tvojich skusenosti


25.
označiť príspevok

stevka žena
   8. 6. 2015, 00:34 avatar
Ved som chcela. Kostol i modlitby boli pravidelne, aj nejaka put sa pritrafila. Chcela som viac citat Pismo, prisli pasaze, ktorym som nerozumela, tak som zacala chodit na forum upc-ka, kde o.i. posobil knaz – student exegezy. A namiesto prhlbenia viery som ju stratila – na katolickom fore (aj).
Asi to s tou schovavackou prehnal.


26.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 00:44 avatar
Viera sa často zachveje. Aj sa tak hovorí, že ak sa tvoja viera ešte nikdy nezachvela, asi žiadnu nemáš. Niekedy sa viera prirovnáva k topánkam - ak ty rastieš, topánky treba vyhodiť a nasadiť nové. Inak ťa budú tlačiť a zničia ti nohu. Ty si zatiaľ iba odhodila staré a nové si neobula. To, že si staré odhodila - a teda starú vieru - je fajn, pretože nemôže byť dospelý človek s vierou dieťaťa. Viera sa upgraduje - prehlbuje. A niekedy sa to mení od základou - teda stratou viery. Je už na tebe, či sa budeš snažiť vybudovať novú vieru - osobné stretnutia s veriacimi, omše, Písmo.. alebo to už vzdáš. Už len to rozhodnutie, akou cestou sa vydáš alebo akou sa chceš vydať, hovorí niečo o tom, čomu veríš.


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2015, 11:00 avatar
" Aj sa tak hovorí, že ak sa tvoja viera ešte nikdy nezachvela, asi žiadnu nemáš." >> Toto by si mal precitat veriaci-4


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2015, 10:58 avatar
21: "Treba v tom vzťahu neustále rásť. Sviatosti prijímať čo najčastejšie"

Viera, alebo navyk, ktory ta naplna? Pretoze opakovanim niecoho si privodime navyk...(vyšmýkané mozgove synapsie su sfine )


33.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 11:25 avatar
takýto návyk by bol super.
Podobne ako si človek navykne používať auto, má to len dobré dôsledky.


34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2015, 11:41 avatar
Len niekedy sa stane, ze sa mu pesi nechce pomaly ani na ten zachod


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2015, 10:50 avatar
17: Tolstoj mal taky vyrok:

Skutočnosť, že veriaci je šťastnejší než skeptik nevraví nič viac než to, že opitý človek je šťastnejší než triezvy.

Nemozes tu poukazovat na par ludi a aplikovat to na cely krestansky svet...


32.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 11:23 avatar
môžem ak mám dostatočne dobrú vzorku. Vplyv náboženstva na osobnosť človeka je pozitívny a objektívny. Ukazuje sa, že rôzne náboženstvá majú na osobnosť podobný vplyv. Samozrejme tam musí ísť o to obsahové uchopenie božstva (ktoré mnohí religionicti považujú za veľmi podobné) a nie formálne.
Na jednej bulvárnej stránke už dávnejšie vyšiel článok, že ak chce byť človek šťastní, mal by meditovať alebo sa modliť.
www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


36.
označiť príspevok

stevka žena
   8. 6. 2015, 23:27 avatar
Kardinalna otazka je, preco su veriaci stastnejsi nez neveriaci.
Nasla som studiu, podla ktorej je dovodom prave socialny aspekt (zhromazdovanie na bohosluzbach, budovanie priatelstiev, spolupatricnost...) a nie duchovny ci teologicky (modlitby, sila viery...). To, ze su “priatelstva z kostola“ prepojene s dobrovolnictvom ci charitou, sa podpisuje aj na vyssej miere spokojnosti nez u “sekularnych priatelstiev“.www.livescience.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
V inej studii zas zistili, ze tieto psychologicke benefity vznikaju iba v krajinach, kde si ludia naboznost vysoko cenia.www.sciencedaily.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2015, 10:55 avatar
" Nábožní ľudia majú pozitívnejší vzťah ku svetu a k okoliu." >> Ono to je tak,.. k okoliu..
Keby bol sachovy, debatny alebo neviem aky klub ci kruzok, kde by sa ludia schadzali, tiez by mali pozitivnejsi vztah k sebe, presne tak ako ludia, ktori sa schadzaju v kostoloch...

Ked uz hovoris o tej psychologii, ked sa niekto niekoho kto chodi do kostola opyta, ze ci ma dobry vztah k ludom, tak si spomenie prave na danu komunitu do ktorej chodi... Na ludi, ktorych neznasa, alebo neznasaju jeho/ju si nespomenie, pretoze selektivna pamat je k nam milosrdna...


31.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 11:18 avatar
nemyslím si, že ide o konkrétne okolie. Ten človek nemá pozitívny vzťah ku konkrétnemu okoliu, ale všeobecne ku všetkému a všetkým. A samozrejme aj k sebe. Zdroj toho môže byť to spoločenstvo veriach. Aj ja mám jednu priateľku, ktorá je vždy veselá, napriek všetkým starostiam, ktoré doma prežíva, a tak vždy povzbudí aj neznámych ľudí Na to ani nepotrebujeme psychológiu, aby sme vedeli, že šťastní ľudia sa tak často nepúšťajú do konfliktov a nepotrebujú presadzovať svoju pravdu.


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2015, 11:43 avatar
Rozdiel je nejaka studena statistika a rozdiel, ked pozorujes, ako sa ludia spravaju..

Vidis, asi ide skor o uhol pohladu kto pozna akych ludi...


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2015, 07:37 avatar
Patrick....tu by som oponoval. Čo sa týka toho záveru. Ak berieme v potas,že kresťania majú svedčiť slovom a skutkom o pravde,....majú hu presadzovať ,namiesto nepravdy,polopravdy. A z Matúša 24:14 je zrejme,že to je veľmi dôležité. Ved dané evanjelium,dobrá novina,posolstvo......je posolstvo o Božom Kráľovstve,a to bol základ Ježišovho života a on stále kládol dôraz,práve na dané "presadzovanie pravdy". A zároveň Ježiš varoval svojich učeníkov a poukázal na skutočnosť,....že im to prinesie veľa problémov,konfliktov. Pripravil ich na to ,že "budú prenasledovaní". A to dokonca,že daná "pravda" a jej presadzovanie ,...."rozdelí aj rodiny". Mat.10:34-37.
No a Ježiš je príklad. Prečo mal on problémy,konflikty? A to bol Boží syn,robil zázraky,jeho reč mala moc,bol láskavý,úctivý....atd. Pretože svedčil o pravde. A pravda rozdeľuje. Pretože väčšia časť sveta ju nikdy nepríjme,a títo vlastníci "nepravdy"/či už náboženskej,kresťanskej,alebo inej/ vždy brojili proti pravde a tým ,čo ju hlásali. Bolo to počas celých dejín Božieho ľudu,i ľudstva.


10.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 6. 2015, 19:20 avatar
9/ Patrik s takouto preplnenou hlavou vecer zaspavas??????


11.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   7. 6. 2015, 19:38 avatar
v poslenom čase zaspávam pri pozeraní relácie pod lampou. Neviem prečo, ale strašne ma to uspáva


12.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   7. 6. 2015, 19:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

majko1 muž
   7. 6. 2015, 19:48 avatar
Súvislosť je rovnaká ako medzi vlnitým plechom a ponorkou na púšti.........    
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:41,  Matica je na to, aby ti zaskrutkovala tvoj malý penis !!!!!!! *13*13*13
včera, 23:39,  https://www.hlavnespravy.sk/co-sa-deje-rusku-dalsie-postupnych-krokov-odstrihavania-krajiny-dialk...
včera, 23:33,  Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali biele deti. Dvihlo mi to...
včera, 23:18,  60. na depku ti nepomoze ked si budeš vulgárne ulavovat na Df. ani nebudeš menej deprimovany
včera, 23:05,  Tam to treba komplet vykydať od tých prasiat a eštebackých zlodejov čo slovenský poklad...
včera, 23:04,  Marián Tkáč Ing. Marián Tkáč Ph.D. (* 25. september 1949, Čičava) bol od 19. novembra...
včera, 23:02,  Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s odcudzením časti národného pokladu....
včera, 23:00,  Na čo je už matica ved sudruhovia už všetko ukradli *13*13*13
včera, 23:00,  Z pokladu Matice zmizlo aj zlato Škandál okolo národného pokladu Matice slovenskej,...
včera, 22:59,  (2) Mil@níčko, to si priam bytostne prajem aj ja, a preto nielen na tomto DF robím všetko...
včera, 22:58,  Exšéfa Matice slovenskej Jozefa Markuša obvinili, hrozí mu vysoký trest Polícia...
včera, 22:57,  To ešte týchto bolševíckých zlodejov nezavreli ? To neni možné . Ešte stale...
včera, 22:53,  Chcieť môžu, ale cez nás neprejdú, kým sme tu my, tak im to neprejde !!!!!!!!!!!
včera, 22:50,  Chcú likvidovať Maticu slovenskú! V programe strany Za ľudí sa zákon o Matici slovenskej...
včera, 22:49,  Žeby tebe na peniska ? *06*06
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  Kasafran stale si nevysvetlil kam by mal ten Fico padnuť ?
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
včera, 22:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83559951_2860365880673596_5056432463203532800_n.jpg...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(142 183 bytes in 0,497 seconds)