hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Stigmatizovaná žena 50 rokov žila len z eucharistie

príspevkov
34
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 18.9.2016 01:00 Klein
posledná zmena 18.9.2016 09:52
1
18.09.2016, 01:00
Marta Robinová (1902-1981) je jednou z najväčších mystičiek a stigmatičiek 20.storočia. Každý piatok prežívala drámu Kristovho utrpenia a smrti – na jej tele sa pritom objavovali krvácajúce stigmy Vykupiteľových rán. Avšak verejnú mienku i svet vedy najväčšmi udivovala skutočnosť, že viac ako päťdesiat rokov jediným pokrmom Marty Robinovej bol Ježiš v Eucharistii.

O Martu sa staral doktor Jean Dechaume, profesor lekárskej fakulty v Lyone, a doktor André Ricard. Vo svojej lekárskej správe o Martinom zdraví napísali, že 2. februára 1929 okolo poludnia jej nohy a ruky ostali bezvládne a stuhli. Ochrnuli aj hltacie svaly, preto chorá nemohla prijímať nijaké jedlo a nápoje. Okrem toho vôbec nespala. Skutočnosť, že Marta žila napriek tomu, že vôbec nejedla, ostala pre vedu záhadou.

Neveriaci filozof a lekár Paul Louis Couchoud, ktorého zvedavosť prebudili informácie o Marte Robinovej, vybral sa k nej na návštevu, aby sám zhodnotil, či je pravda všetko to, čo sa hovorí o mystickom živote, stigmách a o tom, že jej jediným pokrmom je Eucharistia. Po mnohých ťažkostiach sa mu napokon vďaka zásahu samého biskupa podarilo stretnúť sa s Martou. Veľmi rýchlo sa medzi nimi rozvinulo duchovné priateľstvo a odvtedy sa vedec stal jej častým hosťom. Doktor Couchoud potvrdil, že Marta Robinová ochrnula na celom tele, čo tak silne zablokovalo jej hltacie svaly, že nebola schopná prehltnúť ani kvapku vody. Vo svojej lekárskej správe napísal, že to, čo ho najviac udivovalo, bol spôsob, ako Marta prijímala Eucharistiu. Hostiu neprehltla, lebo vzhľadom na ochrnutie hltacích svalov to nebolo možné. Avšak hostia sama tajomne prenikla do jej vnútra.

Marta hovorievala: „Keď prijímam Oltárnu Sviatosť, deje sa to tak, akoby do mňa vstupovala živá osoba... Vlhčia mi ústa, ale nič nemôžem prehltnúť. Hostia vnikne do mňa, ale vôbec neviem, ako. Eucharistia nie je obyčajný pokrm. Zakaždým do mňa vlieva nový život. Ježiš je v celom mojom tele, akoby som vstala z mŕtvych. Najsvätejšia sviatosť je niečo viac ako zjednotenie: je to splynutie v jedno...

Pre všetkých, osobitne pre vedu je najväčšmi udivujúci fakt, že Marta od chvíle úplného ochrnutia jej tela roku 1929 až do svojej smrti vo februári 1981, čiže vyše 50 rokov absolútne nič nejedla, nič nepila a vôbec nespala, no jej organizmus napriek tomu fungoval normálne. Jej jediným pokrmom bolo sväté prijímanie. Kristus chcel cez toto mimoriadne znamenie, cez trvalý eucharistický zázrak všetkým ľuďom dokázať, akú veľkú silu má Oltárna Sviatosť, ak je prijímaná s hlbokou vierou.

Roku 1930 Marta dostala od Ježiša dar stigiem. Počas modlitby uvidela niečo ťažko opísateľné, akúsi „ohnivú strelu“, ktorá akoby „svetelný šíp“ vyšla z Ježišovho srdca. Mystička o tajomnej udalosti povedala: „Ježiš ma najprv poprosil, aby som mu darovala svoje ruky. Zdalo sa mi, že z jeho srdca vyšla strela, ktorá sa rozdelila na dva lúče. Každý z nich prerazil jednu z mojich rúk. Moje ruky však zároveň akoby boli prebité aj z vnútra. Potom ma Ježiš povzbudil, aby som mu obetovala nohy, čo som okamžite urobila. Vtedy som uvidela strelu, ktorá sa tiež rozdelila na dvoje a prerazila moje nohy. To všetko sa odohralo veľmi rýchlo. Ježiš ma potom požiadal, aby som mu darovala svoju hruď a srdce... Ich prebodnutie bolo ešte intenzívnejšie... Ježiš mi ponúkol ešte tŕňovú korunu, položil mi ju na hlavu a silne ju pritisol.“
Od tej doby Marta mala na svojom tele také rany, aké mal ukrižovaný Ježiš. A tie pred očami jej rodičov hojne krvácali. Odkiaľ sa brali tie litre krvi, keď Marta nič nejedla a každý niekoľkolitrový úbytok tekutín mal viesť k okamžitej smrti? Lekári boli zaskočení, nedokázali pochopiť ani vysvetliť tie všetky tajomné javy.

Lekári, ktorí sa o Martu starali, vo svojej správe píšu, že pacientka v októbri 1931 začala každý piatok prežívať Pánovo umučenie: na jej hlave, rukách, nohách a boku sa objavili stigmy Kristových rán, ktoré hojne krvácali.
Každý piatok Marta na svojom tele zakúšala umučenie a smrť Ježiša. Bolo to strašné telesné i duchovné utrpenie, spôsobené úplnou opustenosťou, zakúšaním neprítomnosti Boha, ktoré Ježiš vyjadril slovami: „Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?“ (Mt 27,46). Taký bol konečný dôsledok hriechov všetkých ľudí, ktoré Ježiš dobrovoľne vzal na seba, aby ich odstránil a všetkých ľudí vyslobodil z otroctva diabla. Marta spolu s Ježišom prežívala utrpenie za spásu hriešnikov. Jej spoluutrpenie s Ježišom dosiahlo vrchol v „smrti“ na kríži, ktorú prežívala každý piatok o tretej popoludní.

Marta Robinová sa skrze svoje zjednotenie s Ježišom v tajomstve jeho utrpenia a smrti na kríži za spásu sveta stala skutočným géniom duchovného života. Jej genialita sa týkala životnej múdrosti, poznania konečného cieľa ľudského života a ciest, ktoré k nemu vedú. Táto francúzska mystička si uvedomovala veľkú drámu boja dobra so zlom, ktorá prebieha v srdciach ľudí. Vedela, že najväčšou tragédiou človeka je hriech a taký život, akoby Boh neexistoval. Bolo jej jasné, že zotrvávaním v hriechu sa stávame otrokmi diabla a smerujeme k večnému zatrateniu. Duchovná genialita Marty spočívala v tom, že mala účasť na neustále prítomnom úkone vykúpenia, ktoré Kristus uskutočnil svojím utrpením, smrťou a zmŕtvychvstaním. Aby zachránila hriešnikov od večnej záhuby a navrátila ich z cesty vedúcej do pekla, chorá sa zjednocovala s Kristom v jeho obeti na kríži za spásu sveta.
👍: Astax1
none
2

1. Klein 18.09.2016, 01:00

Marta Robinová (1902-1981) je jednou z najväčších mystičiek a stigmatičiek 20.storočia. Každý piatok prežívala drámu Kristovho utrpenia a smrti – na jej tele sa pritom objavovali krvácajúce stigmy Vykupiteľových rán. Avšak verejnú mienku i svet vedy najväčšmi udivovala skutočnosť, že viac ako päťdesiat rokov jediným pokrmom Marty Robinovej bol Ježiš v Eucharistii.

O Martu sa staral doktor Jean Dechaume, profesor lekárskej fakulty v Lyone, a doktor André Ricard. Vo svojej lekárskej správ...

18.09.2016, 01:04
Kristus v Bohostánku
(Mt 24:24-27)

Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených.

Hľa, hovorím vám to vopred.

Keby vám teda povedali: »Hľa, je na púšti,« nevychádzajte; »Hľa, skrýva sa v dome,« neverte.

Lebo ako blesk vzíde na východe a vidno ho až po západ, taký bude aj príchod Syna človeka.

Katolícky Kristus v bohostánku je falošný Kristus, falošný mesiáš. Zvedené je ním obrovské množstvo ľudí. Tento Kristus robí falošné znamenia a zázraky, ako je premieňanie sa na kúsky tela a krvi, a množstvo eucharistických zázrakov. (vyhľadajte si na webe, ak ich nepoznáte) Tento falošný Kristus zvedie aj je to možné aj vyvolených – tých čo verili Biblickému Kristovi. Dnešná doba to potvrdzuje – niektorí protestanti čo verili v Biblického Krista, uverili katolíckemu Kristovi.

Ďalej nás Ježiš varuje: Hľa, hovorím vám to vopred. Keby vám teda povedali: »Hľa, je na púšti,« nevychádzajte; »Hľa, skrýva sa v dome,« neverte. Skrýva sa v dome, iný preklad je skrýva sa v izbe, iný preklad je skrýva sa na tajnom mieste, iný preklad je v skrýši. Všetky preklady správne a jasne vystihujú to, čo katolíci uchovávajú v bohostánku. Ježiš nás vopred varoval: ak vám niekto povie, že sa skrýva v bohostánku: NEVERTE. Lebo ako blesk vzíde na východe a vidno ho až po západ, taký bude aj príchod Syna človeka. Príchod Ježišov bude nečakaný, rýchly. Príde od svojho nanebovstúpenia už len raz a uvidí ho každé oko.
none
4

2. 18.09.2016, 01:04

Kristus v Bohostánku
(Mt 24:24-27)

Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených.

Hľa, hovorím vám to vopred.

Keby vám teda povedali: »Hľa, je na púšti,« nevychádzajte; »Hľa, skrýva sa v dome,« neverte.

Lebo ako blesk vzíde na východe a vidno ho až po západ, taký bude aj príchod Syna človeka.

Katolícky Kristus v bohostánku je falošný Kristus, falošný mesiáš. Zveden...

18.09.2016, 01:06
Príbeh tejto ženy mi pripomína slová apoštola Pavla zo svätého písma :

Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev.
none
7

2. 18.09.2016, 01:04

Kristus v Bohostánku
(Mt 24:24-27)

Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených.

Hľa, hovorím vám to vopred.

Keby vám teda povedali: »Hľa, je na púšti,« nevychádzajte; »Hľa, skrýva sa v dome,« neverte.

Lebo ako blesk vzíde na východe a vidno ho až po západ, taký bude aj príchod Syna človeka.

Katolícky Kristus v bohostánku je falošný Kristus, falošný mesiáš. Zveden...

18.09.2016, 01:13
teóma, hovoríš, že Kristus príde len raz, pri svojom druhom príchode...
Avšak Kristus sa po nanebovstúpení zjavil aj Pavlovi...
none
10

7. Klein 18.09.2016, 01:13

teóma, hovoríš, že Kristus príde len raz, pri svojom druhom príchode...
Avšak Kristus sa po nanebovstúpení zjavil aj Pavlovi...

18.09.2016, 01:19
a čo mu povedal?
none
11

10. 18.09.2016, 01:19

a čo mu povedal?

18.09.2016, 01:21
kde to je presne že sa zjavil Pavlovi?
none
12

11. 18.09.2016, 01:21

kde to je presne že sa zjavil Pavlovi?

18.09.2016, 01:22
nech si to precitam
none
15

10. 18.09.2016, 01:19

a čo mu povedal?

18.09.2016, 01:26
Skutky apoštolov kapitola 9 :

Šavol ešte stále dychtil po hrozbách a zabíjaní Pánových učeníkov. Išiel teda k veľkňazovi
a vyžiadal si od neho listy pre synagógy v Damasku, aby mohol stúpencov tejto Cesty, mužov i ženy, ak tam dajakých nájde, v putách priviesť do Jeruzalema.
Ako šiel a blížil sa k Damasku, zrazu ho zalialo svetlo z neba.
Padol na zem a počul hlas, ktorý mu hovoril: "Šavol, Šavol, prečo ma prenasleduješ?"
On povedal: "Kto si, Pane?" A ten: "Ja som Ježiš, ktorého ty prenasleduješ.
Ale vstaň, choď do mesta a povedia ti, čo máš robiť."
Muži, čo ho sprevádzali, stáli ako ohromení, lebo hlas počuli, ale nikoho nevideli.
Šavol vstal zo zeme, otvoril oči, ale nič nevidel. Vzali ho teda za ruku a zaviedli do Damasku.
Tri dni nevidel a nejedol, ani nepil.
none
19

15. Klein 18.09.2016, 01:26

Skutky apoštolov kapitola 9 :

Šavol ešte stále dychtil po hrozbách a zabíjaní Pánových učeníkov. Išiel teda k veľkňazovi
a vyžiadal si od neho listy pre synagógy v Damasku, aby mohol stúpencov tejto Cesty, mužov i ženy, ak tam dajakých nájde, v putách priviesť do Jeruzalema.
Ako šiel a blížil sa k Damasku, zrazu ho zalialo svetlo z neba.
Padol na zem a počul hlas, ktorý mu hovoril: "Šavol, Šavol, prečo ma prenasleduješ?"
On povedal: "Kto si, Pane?" A ten: "Ja som Ježiš,...

18.09.2016, 01:33
Veď to počul Ježišov hlas z neba. nezjavil sa mu pred ním.
none
20

19. 18.09.2016, 01:33

Veď to počul Ježišov hlas z neba. nezjavil sa mu pred ním.

18.09.2016, 01:35
Kristus mu to povedal z neba. Nikde tu nie je napísané že prišiel na zem a mu to povedal
none
21

20. 18.09.2016, 01:35

Kristus mu to povedal z neba. Nikde tu nie je napísané že prišiel na zem a mu to povedal

18.09.2016, 01:36
je to aj v písme. tak neviem čo riešiš.
none
22

20. 18.09.2016, 01:35

Kristus mu to povedal z neba. Nikde tu nie je napísané že prišiel na zem a mu to povedal

18.09.2016, 01:38
Hej v tomto máš pravdu....

Avšak táto žena ohlasovala Ježiša Krista všetkým ľuďom a nesmierne vela ateistov vdaka nej uverilo v Jezisa...

V skutkoch apostolov sa mozno docitat :
V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny.

Ty by si asi zahodil vsetky milosti od Boha lebo by si si myslel ze su od diabla....
none
23

22. Klein 18.09.2016, 01:38

Hej v tomto máš pravdu....

Avšak táto žena ohlasovala Ježiša Krista všetkým ľuďom a nesmierne vela ateistov vdaka nej uverilo v Jezisa...

V skutkoch apostolov sa mozno docitat :
V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny.

Ty by si asi zahodil vsetky milosti od Boha lebo by si si myslel ze su od diabla....

18.09.2016, 01:43
Ja tu vravím o tom že ked nejaký prorok bude vraviet o niečom, čo sa nezhoduje s písmom, tak je to falošný prorok, rovnako ako zjavenia.

Boh už sa zjavil tomuto svetu. Všetko potrebné je spísané v Biblii. Ak by aj niečo zjavil, táto správa by neprotirečila Biblii. A Písmo nemožno zrušiť (Jn 10,35). Ježiš Kristus sa nemení, on je ten istý včera, dnes a naveky.

Mária zjavení a katolícka Mária vždy spomínajú iný plán spásy – iné evanjelium. Je to evanjelium skutkov, omší, prijímaní, úcty ku kňazom…

Podľa Biblie sú to dva zdroje, ktoré sú schopné posielať správy svetu. Buď sú to správy od Boha a jeho služobníkov, alebo od Satana a jeho služobníkov.
none
24

23. 18.09.2016, 01:43

Ja tu vravím o tom že ked nejaký prorok bude vraviet o niečom, čo sa nezhoduje s písmom, tak je to falošný prorok, rovnako ako zjavenia.

Boh už sa zjavil tomuto svetu. Všetko potrebné je spísané v Biblii. Ak by aj niečo zjavil, táto správa by neprotirečila Biblii. A Písmo nemožno zrušiť (Jn 10,35). Ježiš Kristus sa nemení, on je ten istý včera, dnes a naveky.

Mária zjavení a katolícka Mária vždy spomínajú iný plán spásy – iné evanjelium. Je to evanjelium skutkov, omší, prijíma...

18.09.2016, 01:44
Mt 24,11 a povstanú aj mnohí falošní proroci a zvedú mnohých.

Mt 24,24 Lebo povstanú falošní kristovia a falošní proroci a dajú veliké znamenia a budú robiť zázraky, takže by zviedli v blud, keby bolo možné, aj vyvolených.
none
25

23. 18.09.2016, 01:43

Ja tu vravím o tom že ked nejaký prorok bude vraviet o niečom, čo sa nezhoduje s písmom, tak je to falošný prorok, rovnako ako zjavenia.

Boh už sa zjavil tomuto svetu. Všetko potrebné je spísané v Biblii. Ak by aj niečo zjavil, táto správa by neprotirečila Biblii. A Písmo nemožno zrušiť (Jn 10,35). Ježiš Kristus sa nemení, on je ten istý včera, dnes a naveky.

Mária zjavení a katolícka Mária vždy spomínajú iný plán spásy – iné evanjelium. Je to evanjelium skutkov, omší, prijíma...

18.09.2016, 01:45
(2Sol 2:8-10 )

Potom sa zjaví ten zločinec, ktorého Pán Ježiš zabije dychom svojich úst a zničí jasom svojho príchodu; toho, ktorý príde pôsobením satana so všetkou mocou, znameniami a klamnými zázrakmi a s každým zvodom do neprávosti pre tých, čo idú do záhuby, lebo neprijali lásku k pravde, aby mohli byť spasení.

Boh nám predpovedal v Biblii budúcnosť, posledné časy. On je nadčasový. Ale je tu aj Satan, ktorý pozná Bibliu a snaží sa napodobniť a sfalšovať zázraky. (Pozri si 13 kapitolu Deuteronómia).
none
27

22. Klein 18.09.2016, 01:38

Hej v tomto máš pravdu....

Avšak táto žena ohlasovala Ježiša Krista všetkým ľuďom a nesmierne vela ateistov vdaka nej uverilo v Jezisa...

V skutkoch apostolov sa mozno docitat :
V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny.

Ty by si asi zahodil vsetky milosti od Boha lebo by si si myslel ze su od diabla....

18.09.2016, 01:49
Klein radim ti precitaj si písmo.
none
28

27. 18.09.2016, 01:49

Klein radim ti precitaj si písmo.

18.09.2016, 01:51
tiez som bol katolík a slepo veril vsetkemu co mi povedali, ale som rad ze som spoznal pravdu
none
29

28. 18.09.2016, 01:51

tiez som bol katolík a slepo veril vsetkemu co mi povedali, ale som rad ze som spoznal pravdu

18.09.2016, 01:53
(Zjv 18:4 [SSV])

A počul som iný hlas volať z neba: „Vyjdite z neho, môj ľud, aby ste nemali účasť na jeho hriechoch a aby sa vám nedostalo z jeho rán
none
30

29. 18.09.2016, 01:53

(Zjv 18:4 [SSV])

A počul som iný hlas volať z neba: „Vyjdite z neho, môj ľud, aby ste nemali účasť na jeho hriechoch a aby sa vám nedostalo z jeho rán

18.09.2016, 01:55
radim ti precitaj si zjavenie 17,18 kapitolu.
odkaz
a pozri si toto video
none
31

30. 18.09.2016, 01:55

radim ti precitaj si zjavenie 17,18 kapitolu.
https://www.youtube.com/watch?v=McvOJsJDwXk&list=PLSDt0N_mz0OHS3nsWiAUlQQtxBxBs2lN3&index=16
a pozri si toto video

18.09.2016, 02:03
odkaz
aj toto a mozes si pozriet videa od neho este.
none
32

31. 18.09.2016, 02:03

https://www.youtube.com/watch?v=c4Eomdrz8zI&list=PLSDt0N_mz0OHS3nsWiAUlQQtxBxBs2lN3&index=49
aj toto a mozes si pozriet videa od neho este.

18.09.2016, 02:06
none
9

2. 18.09.2016, 01:04

Kristus v Bohostánku
(Mt 24:24-27)

Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených.

Hľa, hovorím vám to vopred.

Keby vám teda povedali: »Hľa, je na púšti,« nevychádzajte; »Hľa, skrýva sa v dome,« neverte.

Lebo ako blesk vzíde na východe a vidno ho až po západ, taký bude aj príchod Syna človeka.

Katolícky Kristus v bohostánku je falošný Kristus, falošný mesiáš. Zveden...

18.09.2016, 01:17
Katolícka omša a katolícka eucharistia je modlárstvo. Modlári nevojdú do Božieho kráľovstva. (Ef 5,5) Eucharistia vždy bolo vďakyvzdávanie, nie premenený chlieb. (až do roku 1215, napriek tomu sa katolícka náuka odvoláva, že to ustanovil Ježiš Kristus. Pozri katechizmus, článok 1345)

Modlárstvo znamená: kňaz koná obeť, neživá vec sa stáva živou, neživej veci sa klaňajú a uctievajú ju ako Boha.

Vysvetlenie: Kristus vykonal poslednú dokonalú obeť, tá obeť je úplne dostatočná, niet už inej obete za hriech. (Hebr 10,18) Kristus bol posledný Veľkňaz (katolíci majú pápeža veľkňaza) (Hebr 7, 27-28). Kristus je jediný, posledný kňaz Nového zákona. Nový Zákon už nemá kňazov, chrámy. Človek, ktorý uveril v biblického Ježiša Krista je Božím chrámom, patrí do Kristovho tela – Cirkvi. Klania sa Bohu v Duchu a pravde…
none
13

9. 18.09.2016, 01:17

Katolícka omša a katolícka eucharistia je modlárstvo. Modlári nevojdú do Božieho kráľovstva. (Ef 5,5) Eucharistia vždy bolo vďakyvzdávanie, nie premenený chlieb. (až do roku 1215, napriek tomu sa katolícka náuka odvoláva, že to ustanovil Ježiš Kristus. Pozri katechizmus, článok 1345)

Modlárstvo znamená: kňaz koná obeť, neživá vec sa stáva živou, neživej veci sa klaňajú a uctievajú ju ako Boha.

Vysvetlenie: Kristus vykonal poslednú dokonalú obeť, tá obeť je úplne dostatočná, nie...

18.09.2016, 01:22
To je tvoj výklad, všetci kresťania na svete 1600 rokov pred reformáciou verili v reálnu prítomnosť Krista v chlebe a víne.

Sv. Justín (mučeník)- /100-165/.
"Tento pokrm sa volá u nás Eucharistia, na ktorom smie byť účastný iba ten, čo verí, že je pravda, čo učíme a čo bol obmytý vodou na odpustenie hriechov a znovuzrodený, ako aj ten, čo žije tak, ako to kázal Kristus. A toto nepožívame ako obyčajný chlieb alebo obyčajný nápoj. Ale tak ako veríme, že Ježiš Kristus, náš Spasiteľ, Slovo Božie sa stalo telom a pre našu spásu, mal aj telo aj krv, tak sme boli aj poučení, že tento pokrm, v ktorom sa vzdávali vďaky modlitbou obsahujúcou jeho slová a z ktorého sa naša krv a telo premenou živí, je telo a krv tohto Ježiša."

Sv. Cyril Jeruzalemský /+ 386/
"Stávame sa nositeľmi Krista, keď sa telo Kristovo a jeho krv rozdáva do našich údov. Tak sa stávame podľa blaženého Petra účastnými prirodzenosti Božej".

Cézar Naziánsky /+ 369/,
"Podľa Božieho výroku veríme, že to je Božie Telo, ktoré sa na božskom stole posvätne premieňa a celému posvätnému zhromaždeniu rozdeľuje v bezchybnej účasti."
none
14

13. Klein 18.09.2016, 01:22

To je tvoj výklad, všetci kresťania na svete 1600 rokov pred reformáciou verili v reálnu prítomnosť Krista v chlebe a víne.

Sv. Justín (mučeník)- /100-165/.
"Tento pokrm sa volá u nás Eucharistia, na ktorom smie byť účastný iba ten, čo verí, že je pravda, čo učíme a čo bol obmytý vodou na odpustenie hriechov a znovuzrodený, ako aj ten, čo žije tak, ako to kázal Kristus. A toto nepožívame ako obyčajný chlieb alebo obyčajný nápoj. Ale tak ako veríme, že Ježiš Kristus, náš Spasiteľ, S...

18.09.2016, 01:26
(Jn 6:50-51 [SSV])

Toto je ten chlieb, ktorý zostupuje z neba, aby nezomrel nik, kto bude z neho jesť.

Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta.“

V poslednom verši je podaná definícia chleba. Je to jeho telo, jeho obeta za život sveta. Tam na tom kríži som mal skončiť ja, ty a celý svet. Lenže Kristus to urobil za mňa. A ten chlieb je VIERA v jedinú dostatočnú, dokonanú, dokonalú obeť Ježiša Krista. Ten kto uverí v túto obeť raz a navždy, zostúpi doňho Kristov Duch a On je tým životom spaseného kresťana.

O tom, že ten chlieb = viera nám to podáva sa celá šiesta kapitola Jánovho evanjelia.

Že máme jesť jeho telo a piť jeho krv je napísané v Jánovi 6 kapitole. Pre dokonalé pochopenie tohto verša je potrebné prečítať si celú 6 kapitolu. Kedy sa 6 kapitola odohráva? Zistíte že v niekde uprostred účinkovania Ježiša Krista a nie pri poslednej večeri.
Celá 6 kapitola nám hovorí o viere. Každú chvíľu sa tam spomína viera, viera, viera… To znamená že jesť a piť Ježišove telo a krv je duchovné jedenie a pitie a to je viera.
Slová 6 kapitoly Ježiš adresoval učeníkom, farizejom, ľudu. Biblia hovorí, že ak niečo zvestoval ľudu, Ježiš hovoril v podobenstvách. (Mt 13,34; Mk 4,34) to znamená že Ježišove slová o jedení a pití sú podobenstvo, obraz a ten význam je viera a pravda. Verše 34 a 35 nám to potvrdzujú.
Podľa 40 a 47 verša, viera je podmienkou večného života.
45 verš nám hovorí: Všetkých bude učiť sám Boh. Všetkých – to sa týka všetkých, ktorí uveria Božiemu slovu a Božím podmienkam spásy. Tých, čo už sú spasení. To znamená, že spasený človek nepotrebuje učiteľský úrad cirkvi, aby správne pochopil Bibliu. Tým by pohrdol Božím Duchom a držal sa ľudského učenia. Spasený človek spozná, že v katolíckom učení o eucharistii niečo nesedí.
Ďalej Ježiš v 50 verši hovorí, že nezomrie nik, kto bude z neho jesť. Zomretie je myslené duchovná smrť – peklo. Na katolícke jedenie a pitie sa to nedá povedať, pretože ľudia chodia na prijímanie a nie sú ubezpečení ani kňazom, ani pápežom, že nik z nich večnenezomrie. Všetci katolíci chodia, aj keď mnohí iba raz za čas na prijímanie. To by znamenalo, že nik z nich nepôjde do pekla. Sami vieme, že to nie je pravda. Že nikto z katolíkov aj napriek množstvu prijímaní nie si je istý svojou spásou. Ani kňaz, ani biskup, ani pápež. Ježiš hovorí, že nik nezomrie. Kto je potom podľa Biblie ten, čo požíva Ježiša a nezomrie? Je to zasa len viera v Ježiša, ktorá ubezpečuje spaseného človeka, že nezomrie. Všetci spasení kresťania vám povedia, že nezomrú, že nepôjdu do pekla. Boh im daroval takú vieru, a Boh ich v tom stále utvrdzuje. Každý, kto uverí spáse a Božiemu slovu podľa Božích podmienok spasenia, je utvrdzovaný, že nepôjde do pekla, nezomrie. (teda nie podľa katolíckych podmienok spasenia, tie ti nikdy nezaručia spásu ) Božie slovo nám hovorí, že viera je skrze hlásanie Božieho slova. Viera je dar od Boha. Teda vieru nezískame chodením do kostola, na prijímanie. Vieru ti dá Boh, teda utvrdí ťa v spasení, ak uveríš v jeho slovo.
51 verš nám dáva definíciu tohto chleba života: Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta. Už podľa 40 a 47 verša vidíme, že to jedenie ktoré zabezpečuje večný život je viera. Vidno, že to nie je eucharistia v katolíckom ponímaní, lebo katolíci nevedia o svojom živote v Kristovi, nie sú utvrdení o svojej spáse, neveria, že žijú naveky. Spasení vedia, že žijú naveky. Zasa je to len viera, ktorá utvrdzuje o žití naveky už tu a teraz. Ten chlieb je Ježišove telo za život sveta. To znamená že ten chlieb ešte nebol chlebom života, ešte to nebola a tá spasiteľná viera. Spásna viera je až keď Ježiš zomrie, vstane z mŕtvych, položí svoje telo za život sveta, keď dokoná jedinú, poslednú, úplne dostačujúcu obeť . Toto je ten chlieb z ktorého žijú spasení ľudia. Toto je tá viera, ktorej veria spasení ľudia a Boh ich v tom neustále utvrdzuje. Lenže katolíci neveria v jedinú, úplnú, dostačujúcu obeť. Stále obetujú obety, stále prinášajú obete za hriech. Toto je ale jasné odporovanie Božiemu slovu.
53 verš hovorí: Ak nebudete jesť telo Syna človeka a piť jeho krv, nebudete mať v sebe život. Ten život je večný život získaný vierou. Ten život pocítite v sebe, keď uveríte Božiemu slovu. Boh vám dá taký život. Ten život je vnútorné presvedčenie, že ti patrí už od okamihu uverenia Božie kráľovstvo a že tvoj život tu na zemi je už večným životom. Že nebudeš súdený, ale prejdeš zo života pozemského do života nebeského. Že večná smrť už nepatrí tebe.
V 63 verši sú jasné slová – Duch oživuje, telo nič neosoží. Slová, ktoré som vám povedal sú Duch a život. To znamená, že Kristus sa prijíma duchovne nie telesne, materiálne. Jeho slovo je Duch a život. Máš málo Božieho ducha? To znamená, že máš málo Božieho slova. Máš málo Božieho života? To znamená, že máš málo Božieho slova.
V 68 verši Peter hovorí: „Pane, a ku komu by sme išli? Ty máš slová večného života. Samotný Peter vyznal Ježišovi za všetkých, ktorí od neho pre slová o jedení a pití Ježišovho tela neodišli. Tí, čo neodišli od Ježiša to pochopili správne, že tie Ježišove slová mali duchovný význam.
Takto by sa dala celá 6 kapitola Jána verš po verši vykladať. A neskĺznete k nepravde, ak Božie slovo budete vykladať Božím slovom. Ak pochopíte, že Boh v Biblii si neprotirečí.

Možno sa ešte opýtate: A čo posledná večera? Tam Ježiš ustanovil sviatosť oltárnu.

Odpoviem stručne:

Ak budete skúmať, pri čítaní Biblie zistíte:

- Žiadnu sviatosť oltárnu Ježiš neustanovil,

- nepíše sa nikde v Biblii o skutočnej prítomnosti Ježišovho tela a krvi

- Ak si spasený, Duch Svätý ti dá rozoznať čo je v Biblii myslené duchovne a čo skutočne.

- Ježiš sa obetoval raz a navždy, čiže to, čo robia kňazi nie je Biblické, ale ľudská náuka, Ježišova obeť bola posledná a dostačujúca na uzmierenie Boha.

- Vždy keď sa konala Večera Pánova, jedol sa chlieb a pil sa kalich, víno. Večera Pánova bola od čias apoštolov a je (u protestantov) duchovné spoločenstvo s Pánom, nie požívanie tela a krvi (katolíci, evanjelici)

- Sviatosť oltárna, teda skutočne prítomný Ježiš v eucharistii je výmysel ľudský. Doktrína o skutočnej Ježišove prítomnosti bola odsúhlasená na koncile v roku 1215. Dovtedy to bola Pánova večera.

Záver:

Keď je Božie slovo pravda, nemôže si protirečiť. Preto je Božie slovo jediným meradlom všetkého učenia o Bohu. Tým sa vylučuje ako meradlo pravdy nejaké náboženstvo, pápež, alebo nejaký charizmatický vodca, tradícia…
none
17

13. Klein 18.09.2016, 01:22

To je tvoj výklad, všetci kresťania na svete 1600 rokov pred reformáciou verili v reálnu prítomnosť Krista v chlebe a víne.

Sv. Justín (mučeník)- /100-165/.
"Tento pokrm sa volá u nás Eucharistia, na ktorom smie byť účastný iba ten, čo verí, že je pravda, čo učíme a čo bol obmytý vodou na odpustenie hriechov a znovuzrodený, ako aj ten, čo žije tak, ako to kázal Kristus. A toto nepožívame ako obyčajný chlieb alebo obyčajný nápoj. Ale tak ako veríme, že Ježiš Kristus, náš Spasiteľ, S...

18.09.2016, 01:27
1215 – transubstanciácia – od tohto roku je Ježiš skutočne prítomný telom a dušou v oplátke. Dovtedy to bola Pamiatka Pánovej večere – teda bez premieňania.

eucharistia je výmysel.
none
18

13. Klein 18.09.2016, 01:22

To je tvoj výklad, všetci kresťania na svete 1600 rokov pred reformáciou verili v reálnu prítomnosť Krista v chlebe a víne.

Sv. Justín (mučeník)- /100-165/.
"Tento pokrm sa volá u nás Eucharistia, na ktorom smie byť účastný iba ten, čo verí, že je pravda, čo učíme a čo bol obmytý vodou na odpustenie hriechov a znovuzrodený, ako aj ten, čo žije tak, ako to kázal Kristus. A toto nepožívame ako obyčajný chlieb alebo obyčajný nápoj. Ale tak ako veríme, že Ježiš Kristus, náš Spasiteľ, S...

18.09.2016, 01:28
Verili tomu, co im nariadil verit klerus...
none
26

9. 18.09.2016, 01:17

Katolícka omša a katolícka eucharistia je modlárstvo. Modlári nevojdú do Božieho kráľovstva. (Ef 5,5) Eucharistia vždy bolo vďakyvzdávanie, nie premenený chlieb. (až do roku 1215, napriek tomu sa katolícka náuka odvoláva, že to ustanovil Ježiš Kristus. Pozri katechizmus, článok 1345)

Modlárstvo znamená: kňaz koná obeť, neživá vec sa stáva živou, neživej veci sa klaňajú a uctievajú ju ako Boha.

Vysvetlenie: Kristus vykonal poslednú dokonalú obeť, tá obeť je úplne dostatočná, nie...

18.09.2016, 01:45
Zjavenia „Márie“ vždy zdôrazňujú potrebu, chválu kňazstva a eucharistie. Pri Mariánskom kňazskom večeradle sa kňazi spomínajú ako najmilší synovia Panny Márie. Mnohé zjavenia Márie nás varujú predtým, aby sme neohovárali a neosočovali kňazov. Kňazi sú Bohom vyvolení a Boha prinášajú na zem…

Pre toho, kto už spoznal a pochopil Božie slovo, je to jasný znak falošnosti zjavenia, pretože Biblia Nového Zákona nikde nehovorí ani o eucharistii, ani o kňazoch, ktorí majú slúžiť denne obete.
none
3
18.09.2016, 01:05
Zobrazovali sa jej stigmy aj na boku?
Ak ano, tak na ktorom? Tam kde patrovi Piovi, alebo tam kde Frantiskovi z Assissi? Pretoze kazdemu sa zjavovali na opacnej strane..

Katolici maju tolko mysticiek a mystikov, ze to zacina by az podozrive.
none
5

3. 18.09.2016, 01:05

Zobrazovali sa jej stigmy aj na boku?
Ak ano, tak na ktorom? Tam kde patrovi Piovi, alebo tam kde Frantiskovi z Assissi? Pretoze kazdemu sa zjavovali na opacnej strane..

Katolici maju tolko mysticiek a mystikov, ze to zacina by az podozrive.

18.09.2016, 01:08
Neviem, sv. Frantisek zil v 12. storoci, to ako ho zobrazovali umelci v priebehu storoci nemusi byt zhodne s realitou.
none
6

5. Klein 18.09.2016, 01:08

Neviem, sv. Frantisek zil v 12. storoci, to ako ho zobrazovali umelci v priebehu storoci nemusi byt zhodne s realitou.

18.09.2016, 01:11
Myslim, ze jeho stigmy boli dost zasadne.. ved aj teraz sa ako strasne na ne poukazuje..
none
8

6. 18.09.2016, 01:11

Myslim, ze jeho stigmy boli dost zasadne.. ved aj teraz sa ako strasne na ne poukazuje..

18.09.2016, 01:14
Média na ne neustale poukazuju, skandaly v cirkvy a rozne senzacie su najcitanejsie 🙂
none
16

8. Klein 18.09.2016, 01:14

Média na ne neustale poukazuju, skandaly v cirkvy a rozne senzacie su najcitanejsie 🙂

18.09.2016, 01:27
Samozrejme, ked nemas argumenty, tak sa znizis na toto

Ja som nehovoril o ziadnom skandaly v cirkvi.. takze si trosku mimo misy..
none
33
18.09.2016, 04:04
Alles klar LOL
none
34
18.09.2016, 09:52
Je šťastím, že je to len podvod...farmári by pomreli od hladu....
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 189 163 B vygenerované za : 0.091 s unikátne zobrazenia tém : 50 158 unikátne zobrazenia blogov : 886 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Ahojte som tu noví a volám sa vlado mam 33 rokov a stala sa mi nečakaná udalosť s ktorou si neviem poradiť a potreboval by som od ľudí súrne potrebujem pomôcť☹️ chcel by som sa opýtať či sa tu nenájde dobrý človek ktorý by mi vedel pomôcť do výplaty...

citát dňa :

Ak chceš nájsť tú pravú ženu, naprv buď tým pravým mužom.