hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Stefan 5 trojjedinost

príspevkov
60
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 27.7.2019 16:45 to-mi
posledná zmena 29.7.2019 19:17
1
27.07.2019, 16:45
Stefan 5. Dufam ze si vsimnes tejto temy, kedze ta tu len sem tam zaregistrujem prihlaseneho. Si veriaci v trojicu a spominam si ako si davnejsie reagoval na veriaceho vyklad trojice ako zly vyklad. Mohol by si tu pripomenut v com je chybny? Aby veriaci v tom mal jasno. Za odpoved velmi dakujem.
none
2

1. to-mi 27.07.2019, 16:45

Stefan 5. Dufam ze si vsimnes tejto temy, kedze ta tu len sem tam zaregistrujem prihlaseneho. Si veriaci v trojicu a spominam si ako si davnejsie reagoval na veriaceho vyklad trojice ako zly vyklad. Mohol by si tu pripomenut v com je chybny? Aby veriaci v tom mal jasno. Za odpoved velmi dakujem.

28.07.2019, 06:34
to-mi,hľadáš akekoľvek nezrovnalosti v pochopeni pre človeka "nepochopiteľnej trojice Božej"....len preto, aby si zavrhnul trojicu ako takú....Je to len a len na tvoju škodu........
none
3

2. ondrej61 28.07.2019, 06:34

to-mi,hľadáš akekoľvek nezrovnalosti v pochopeni pre človeka "nepochopiteľnej trojice Božej"....len preto, aby si zavrhnul trojicu ako takú....Je to len a len na tvoju škodu........

28.07.2019, 08:38
What?
👍: J.Tull
none
4

3. to-mi 28.07.2019, 08:38

What?

28.07.2019, 08:40
White human against terrorists!
none
5

2. ondrej61 28.07.2019, 06:34

to-mi,hľadáš akekoľvek nezrovnalosti v pochopeni pre človeka "nepochopiteľnej trojice Božej"....len preto, aby si zavrhnul trojicu ako takú....Je to len a len na tvoju škodu........

28.07.2019, 09:55
Na vlastnú škodu sa snažíte za každú cenu obhájiť náuku, ktorú žiaden z apoštolov nehlásal a nikde ju nemáme v biblii zaznamenanú...
none
7

5. Veľký Kocúr 28.07.2019, 09:55

Na vlastnú škodu sa snažíte za každú cenu obhájiť náuku, ktorú žiaden z apoštolov nehlásal a nikde ju nemáme v biblii zaznamenanú...

28.07.2019, 15:18
Ludvo....celé Písmo je o trojici.
Keby Trojjediný Boh neexistoval, nebolo by možné spasenie kohokolvek a Písmo by nedávalo žiadny zmysel.
Práca Boha je:
Otec vyvolí, Syn vykúpi, Duch Svatý znovuzrodí.
none
8

7. stefan 5 28.07.2019, 15:18

Ludvo....celé Písmo je o trojici.
Keby Trojjediný Boh neexistoval, nebolo by možné spasenie kohokolvek a Písmo by nedávalo žiadny zmysel.
Práca Boha je:
Otec vyvolí, Syn vykúpi, Duch Svatý znovuzrodí.

28.07.2019, 15:23
Zmysel naopak nedáva to, že Boh prislúbil príchod svojho vyvoleného služobníka Mesiáša, ale podla vás to žiaden Boží služobník nebol, ale bol to Boh sám. Zmysel nedáva, že za nás zomrel Ten kto je nesmrteľný. Zmysel nedáva, že Vševedúci Boh nepozná deň svojho príchodu na zem, že Ten kto podľa Písma jedná len podľa svojej vôle plní vôlu niekoho iného. Nezmyslom je, že Boh môže byť rozpoltený a tvrdiť sebe samému, nech sa stane Tvoja vôla, nie moja. Toto sú šialenosti Štefan. Vytvorili ste z Boha schizoferinickú bytosť a s Písmom to nemá nič spoločného...
none
9

8. Veľký Kocúr 28.07.2019, 15:23

Zmysel naopak nedáva to, že Boh prislúbil príchod svojho vyvoleného služobníka Mesiáša, ale podla vás to žiaden Boží služobník nebol, ale bol to Boh sám. Zmysel nedáva, že za nás zomrel Ten kto je nesmrteľný. Zmysel nedáva, že Vševedúci Boh nepozná deň svojho príchodu na zem, že Ten kto podľa Písma jedná len podľa svojej vôle plní vôlu niekoho iného. Nezmyslom je, že Boh môže byť rozpoltený a tvrdiť sebe samému, nech sa stane Tvoja vôla, nie moja. Toto sú šialenosti Štefan. Vytvorili ste z Boha...

28.07.2019, 16:24
Píšeš:....Zmysel nedáva, že za nás zomrel

Možno by si mohol nájsť v Písme miesto, kde je napísané: ....Kristus zomrel za teba....

Ak si také miesto nenašiel, tak bude platiť to, čo je písané v Jeremiášovi....Boh zaplatil za Jakoba---NIE ZA VšETKýCH
V evanjeliách to je potvrdené:....Zachariáš hovorí, že Spasitel prišiel zachrániť SVOJ ľud
Jn 13---vediac Ježiš, že prišla jeho hodina, aby prešiel z tohoto sveta k Otcovi, keď bol miloval SVOJICH, ktorí boli na svete,

Kristus zomrel za mnohých, nie za všetkých.
Ak zomrel aj za teba Ludvo, tak spoznáš že je VŠEMOHÚCI BOH. Inak budeš blúdiť, alebo si vymýšľať teorie, ako veriaci s fotonom, akože je tiež nejaký boh, ale trochu nižší od Otca.
none
10

9. stefan 5 28.07.2019, 16:24

Píšeš:....Zmysel nedáva, že za nás zomrel

Možno by si mohol nájsť v Písme miesto, kde je napísané: ....Kristus zomrel za teba....

Ak si také miesto nenašiel, tak bude platiť to, čo je písané v Jeremiášovi....Boh zaplatil za Jakoba---NIE ZA VšETKýCH
V evanjeliách to je potvrdené:....Zachariáš hovorí, že Spasitel prišiel zachrániť SVOJ ľud
Jn 13---vediac Ježiš, že prišla jeho hodina, aby prešiel z tohoto sveta k Otcovi, keď bol miloval SVOJICH, ktorí boli na svete,
...

28.07.2019, 19:33
stefan nerozumieš potom že byť podriadeným, neznamená, že je menším....ten kto je podriadený je stale rovnocenným, nie je nejako menším...
none
11

10. ondrej61 28.07.2019, 19:33

stefan nerozumieš potom že byť podriadeným, neznamená, že je menším....ten kto je podriadený je stale rovnocenným, nie je nejako menším...

28.07.2019, 20:22
1 kor 15
24 a potom nastane koniec, keď odovzdá kráľovstvo Bohu Otcovi, keď zruší vládu všetkých kniežat, mocností a síl. 25 Lebo on musí kraľovať, kým mu nepoloží pod nohy všetkých nepriateľov. 26 Ako posledný nepriateľ bude zničená smrť, 27 lebo mu všetko položil pod nohy. Keď však hovorí, že všetko je mu podrobené, je zrejmé, že okrem toho, ktorý mu všetko podrobil. 28 A keď mu bude všetko podrobené, VTEDY AJ SAM SYN SA PODROBI TOMU ktorý mu všetko podrobil, aby Boh bol všetko vo všetkom.
Tu je to jasne vidieť, že u Boha je podriadenie a vo vecnosti je tiež podriadenie.....a to neznamena, že to je byť nižšim menejcenným!....Podriadenie je princíp, ktorý začina už u Boha, je večný....
Ak maš s tým problem potom zapasíš proti Božiemu planu....

a nakoniec....Pavel hovori ...ženy podriadujte sa svojim mužom......atd....to znamena že je niečo menej?....nie ženu stvoril Boh Adamovi ako rovnocennu....
Gen 2-18 Potom Hospodin, Boh, povedal: „Nie je dobré človekovi byť samému. Urobím mu pomoc, ktorá mu bude rovnocenná.
none
13

11. ondrej61 28.07.2019, 20:22

1 kor 15
24 a potom nastane koniec, keď odovzdá kráľovstvo Bohu Otcovi, keď zruší vládu všetkých kniežat, mocností a síl. 25 Lebo on musí kraľovať, kým mu nepoloží pod nohy všetkých nepriateľov. 26 Ako posledný nepriateľ bude zničená smrť, 27 lebo mu všetko položil pod nohy. Keď však hovorí, že všetko je mu podrobené, je zrejmé, že okrem toho, ktorý mu všetko podrobil. 28 A keď mu bude všetko podrobené, VTEDY AJ SAM SYN SA PODROBI TOMU ktorý mu všetko podrobil, aby Boh bol všetko vo všetkom....

28.07.2019, 21:32
12. V Božskej Trojici neexistuje akési podriaďovanie, pretože všetky tri osoby majú rovnakú t.j. božskú prirodzenosť. Slovo je rovné Otcovi, tak ako je Duch Svätý rovný Otcovi a Synovi.

Apoštol nás poučuje, ako sa má rozumieť tomu, keď Pán hovorí: „Otec je väčší ako som ja“ (Jn 14, 28). Pokiaľ sa totiž väčší vzťahuje k menšiemu, máme tomu rozumieť tak, že je to povedané o Synovi, pokiaľ je umenšený. Avšak Apoštol preukazuje, že on je umenšený tým, že na seba vzal služobný tvar, zatiaľ čo po stránke božského tvaru existuje rovný Bohu Otcovi; hovorí sa totiž: „On, hoci má božskú prirodzenosť, nepridŕžal sa svojej rovnosti s Bohom, ale zriekol sa seba samého, vzal si prirodzenosť sluhu, stal sa podobný ľuďom; a podľa vonkajšieho zjavu bol pokladaný za človeka.“ (Flp 2, 6). A nie je podivné, že sa označuje Otec väčším než on, pretože Apoštol hovorí, že on je taktiež ponížený od anjelov: „Toho“, hovorí: „ktorý bol nakrátko ponížený pod anjelov, na Ježiša, ktorý pre utrpenie a svoju smrť bol ovenčený slávou a cťou“ (Hebr 2, 9). Z toho je tiež jasné, že podľa rovnakého charakteru hovorí, že Syn je podrobený Otcovi, totiž podľa ľudskej prirodzenosti; to sa objavuje tiež zo samotných okolností Písma. Apoštol predsa predostrel: „Lebo ako je skrze človeka smrť, tak je skrze človeka aj zmŕtvychvstanie.“ (1 Kor 15, 21); a preto pripojil, že každý povstane vo svojom poriadku, prvý Kristus, potom tí, ktorí sú Kristovi; a potom dodáva: „A potom bude koniec, keď odovzdá Bohu a Otcovi kráľovstvo“ (1 Kor 15, 24); a na preukázanie, aké je toto kráľovstvo, že totiž je potrebné, aby mu bolo všetko podrobené, dôsledne pripojuje: „A keď mu bude všetko podrobené, vtedy sa aj sám Syn podrobí tomu, ktorý mu všetko podrobil“ (1 Kor 15, 28). Teda samotná súvislosť Písma preukazuje, že sa to má rozumieť o Kristovi, pokiaľ je človekom; takto totiž zomrel a vstal z mŕtvych; pretože, ak Syn čo do božstva koná všetko, čo koná Otec, ako bolo preukázané, taktiež si všetko sám podrobuje; preto Apoštol hovorí: „Odtiaľ očakávame aj Spasiteľa Pána Ježiša Krista. On mocou, ktorou si môže podmaniť všetko“ (Flp 3, 20).
👍: Krištof
none
19

13. Astax1 28.07.2019, 21:32

12. V Božskej Trojici neexistuje akési podriaďovanie, pretože všetky tri osoby majú rovnakú t.j. božskú prirodzenosť. Slovo je rovné Otcovi, tak ako je Duch Svätý rovný Otcovi a Synovi.

Apoštol nás poučuje, ako sa má rozumieť tomu, keď Pán hovorí: „Otec je väčší ako som ja“ (Jn 14, 28). Pokiaľ sa totiž väčší vzťahuje k menšiemu, máme tomu rozumieť tak, že je to povedané o Synovi, pokiaľ je umenšený. Avšak Apoštol preukazuje, že on je umenšený tým, že na seba vzal služobný tvar, zatiaľ ...

29.07.2019, 05:36
astax, ved tu vlastne len potvrdzuješ čo som napísal...to podriadenie, je večný princip u Boha a vo vesmire....To podriadenie chap ako určité pravidla....bez toho by bol chaos....

1Kor 11,3

Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus a hlavou ženy muž a hlavou Krista Bôh. To podriadenie( pravidla) sa tiahne celou bibliou....
none
47

19. ondrej61 29.07.2019, 05:36

astax, ved tu vlastne len potvrdzuješ čo som napísal...to podriadenie, je večný princip u Boha a vo vesmire....To podriadenie chap ako určité pravidla....bez toho by bol chaos....

1Kor 11,3

Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus a hlavou ženy muž a hlavou Krista Bôh. To podriadenie( pravidla) sa tiahne celou bibliou....

29.07.2019, 12:32
Nemožno s tebou súhlasiť. Ak Pavol hovorí o tom, že Boh je hlavou Krista, potom sa nemyslí, že len Otec, pretože bolo preukázané, že z toho čo sa nazýva Bohom, nie je vymanené Slovo Otca, teda Ježiš Kristus. Ale ak Pavol hovorí, že Boh je hlavou Krista, potom sa to má rozumieť tak, že Boh je hlavou človeka Krista. Totiž bolo z Písma preukázané, že Otec a Syn majú čo do počtu rovnakú bytnosť aj prirodzenosť božskú, podľa ktorej sú obidvaja nazývaní pravým Bohom a najmä vtedy, ak sa Božia prirodzenosť nelíši od samotného Boha, ako bolo preukázané. Z toho nutne plynie, že ak existuje v Otcovi a v Synovi rovnaká božská prirodzenosť, je Otec a Syn jediným Bohom. A v jedinom Bohu nemôže existovať nijaká "podriadenosť".
👍: Krištof
none
48

47. Astax1 29.07.2019, 12:32

Nemožno s tebou súhlasiť. Ak Pavol hovorí o tom, že Boh je hlavou Krista, potom sa nemyslí, že len Otec, pretože bolo preukázané, že z toho čo sa nazýva Bohom, nie je vymanené Slovo Otca, teda Ježiš Kristus. Ale ak Pavol hovorí, že Boh je hlavou Krista, potom sa to má rozumieť tak, že Boh je hlavou človeka Krista. Totiž bolo z Písma preukázané, že Otec a Syn majú čo do počtu rovnakú bytnosť aj prirodzenosť božskú, podľa ktorej sú obidvaja nazývaní pravým Bohom a najmä vtedy, ak sa Božia prirodze...

29.07.2019, 12:54
Tak veriaci, budeš musieť prehodnotiť svoje slová a v budúcnosti "v súlade s Písmom" popierať, že hlavou Krista je Boh...
none
49

47. Astax1 29.07.2019, 12:32

Nemožno s tebou súhlasiť. Ak Pavol hovorí o tom, že Boh je hlavou Krista, potom sa nemyslí, že len Otec, pretože bolo preukázané, že z toho čo sa nazýva Bohom, nie je vymanené Slovo Otca, teda Ježiš Kristus. Ale ak Pavol hovorí, že Boh je hlavou Krista, potom sa to má rozumieť tak, že Boh je hlavou človeka Krista. Totiž bolo z Písma preukázané, že Otec a Syn majú čo do počtu rovnakú bytnosť aj prirodzenosť božskú, podľa ktorej sú obidvaja nazývaní pravým Bohom a najmä vtedy, ak sa Božia prirodze...

29.07.2019, 13:25
astax píšeš....A v jedinom Bohu nemôže existovať nijaká "podriadenosť".
ale potom popieraš písmo, ktoré jasne poukazuje ,že v Bohu je podriadenosť....mas niečo zvýraznene, aby ti to neušlo.....
1 kor 15
24 a potom nastane koniec, keď odovzdá kráľovstvo Bohu Otcovi, keď zruší vládu všetkých kniežat, mocností a síl. 25 Lebo on musí kraľovať, kým mu nepoloží pod nohy všetkých nepriateľov. 26 Ako posledný nepriateľ bude zničená smrť, 27 lebo mu všetko položil pod nohy. Keď však hovorí, že všetko je mu podrobené, je zrejmé, že okrem toho, ktorý mu všetko podrobil. 28 A keď mu bude všetko podrobené, VTEDY AJ SAM SYN SA PODROBI TOMU ktorý mu všetko podrobil, aby Boh bol všetko vo všetkom.
Tu je to jasne vidieť, že u Boha je podriadenie a vo vecnosti je tiež podriadenie.....a to neznamena, že to je byť nižšim menejcenným!....Podriadenie je princíp, ktorý začina už u Boha, je večný....
Ak maš s tým problem potom zapasíš proti Božiemu planu....
none
50

49. ondrej61 29.07.2019, 13:25

astax píšeš....A v jedinom Bohu nemôže existovať nijaká "podriadenosť".
ale potom popieraš písmo, ktoré jasne poukazuje ,že v Bohu je podriadenosť....mas niečo zvýraznene, aby ti to neušlo.....
1 kor 15
24 a potom nastane koniec, keď odovzdá kráľovstvo Bohu Otcovi, keď zruší vládu všetkých kniežat, mocností a síl. 25 Lebo on musí kraľovať, kým mu nepoloží pod nohy všetkých nepriateľov. 26 Ako posledný nepriateľ bude zničená smrť, 27 lebo mu všetko položil pod nohy. Keď však hovorí, ž...

29.07.2019, 13:32
Astax si neuvedomuje, že nesmie posudzovať duchovné veci nejakou logikou. Takže nelogicky môže existovať podriadenosť v bohu, teda nie je dôvod také niečo spochybňovať na základe logických súdov. To by ste sa znížili na moju úroveň, keby ste biblické texty posudzovali logikou...

Inak Ondrej, netvrdil si, že Astax sa veľmi dobre rozumie doktríne o trojici? Ako to že si teraz nerozumiete?
none
51

50. Veľký Kocúr 29.07.2019, 13:32

Astax si neuvedomuje, že nesmie posudzovať duchovné veci nejakou logikou. Takže nelogicky môže existovať podriadenosť v bohu, teda nie je dôvod také niečo spochybňovať na základe logických súdov. To by ste sa znížili na moju úroveň, keby ste biblické texty posudzovali logikou...

Inak Ondrej, netvrdil si, že Astax sa veľmi dobre rozumie doktríne o trojici? Ako to že si teraz nerozumiete?

29.07.2019, 13:44
ano dobre rozumie doktrine o trojici.....to že nechape že podriadenosť , este neznamená, že nema dobre videnie trojice....stale sa jedna ale o trojjedinnosť ....takí ako ty len čakaš na nejake nezrovnalosti...Inač pochopenie trojice je pre cloveka velmi, velmi obtiažne.....
Podriadenost (pravidla ) funguju u boha a vcelom vesmire.....ak by nebol v Bohu tento princip, tak by to bol chaos....
Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus ( a nie naopak)a hlavou ženy muž( a nie naopak) a hlavou Krista Bôh.( a nie naopak) To podriadenie( pravidla) sa tiahne celou bibliou........
none
52

51. ondrej61 29.07.2019, 13:44

ano dobre rozumie doktrine o trojici.....to že nechape že podriadenosť , este neznamená, že nema dobre videnie trojice....stale sa jedna ale o trojjedinnosť ....takí ako ty len čakaš na nejake nezrovnalosti...Inač pochopenie trojice je pre cloveka velmi, velmi obtiažne.....
Podriadenost (pravidla ) funguju u boha a vcelom vesmire.....ak by nebol v Bohu tento princip, tak by to bol chaos....
Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus ( a nie naopak)a hlavou ženy muž( a n...

29.07.2019, 13:48
Chaotické je, ak je Boh podriadený Bohu a aj nadriadený Bohu...
Tie nezrovnalosti svedčia o tom, akými nositeľmi pravdy o Bohu ste, keď sa nezhodnete v dosť základných otázkach...
none
59

52. Veľký Kocúr 29.07.2019, 13:48

Chaotické je, ak je Boh podriadený Bohu a aj nadriadený Bohu...
Tie nezrovnalosti svedčia o tom, akými nositeľmi pravdy o Bohu ste, keď sa nezhodnete v dosť základných otázkach...

29.07.2019, 18:22
56. Ahoj Ludwig.
Ja ti to vysvetlím na vlastnom príklade.
Mám živnosť. Tz. že som prezidentom jednomužnej "firmy".
Zároveň som aj čalúnnikom a aj "ostatné "= strihač krajčírka, zametač, skladník, fakturant, stolár, atď.
Teraz to príde, ako prezident som sám sebe nadriadený = čalúnnikovi a ten je nadriadený = "ostatné".
Pričom jeden bez druhého nič nezmôžeme a musíme vystupovať ako trojjediná bytosť.
*0 Takže som ti jasne ukázal, ako môžeš byť sám sebe nadriadeným, podriadeným a zároveň aj rovným.
none
60

59. 29.07.2019, 18:22

56. Ahoj Ludwig.
Ja ti to vysvetlím na vlastnom príklade.
Mám živnosť. Tz. že som prezidentom jednomužnej "firmy".
Zároveň som aj čalúnnikom a aj "ostatné "= strihač krajčírka, zametač, skladník, fakturant, stolár, atď.
Teraz to príde, ako prezident som sám sebe nadriadený = čalúnnikovi a ten je nadriadený = "ostatné".
Pričom jeden bez druhého nič nezmôžeme a musíme vystupovať ako trojjediná bytosť.
*0 Takže som ti jasne ukázal, ako môžeš byť sám sebe nadriaden...

29.07.2019, 19:17
Ahoj Peter.
Ďakujem za vysvetlenie. A máš dobré pracovné podmienky a mzdu alebo sa vykorisťuješ? Pokiaľ sa vykorisťuješ, tak si neváhaj založiť proti sebe odborovú organizáciu a tlač na seba z tohoto smeru, prípadne sa môžeš sebe vyhrážať aj štrajkom. Uvidíš že to na Teba zaberie. Aj v jednomužnej firme musí byť poriadok, to je základ vesmíru...
none
53

49. ondrej61 29.07.2019, 13:25

astax píšeš....A v jedinom Bohu nemôže existovať nijaká "podriadenosť".
ale potom popieraš písmo, ktoré jasne poukazuje ,že v Bohu je podriadenosť....mas niečo zvýraznene, aby ti to neušlo.....
1 kor 15
24 a potom nastane koniec, keď odovzdá kráľovstvo Bohu Otcovi, keď zruší vládu všetkých kniežat, mocností a síl. 25 Lebo on musí kraľovať, kým mu nepoloží pod nohy všetkých nepriateľov. 26 Ako posledný nepriateľ bude zničená smrť, 27 lebo mu všetko položil pod nohy. Keď však hovorí, ž...

29.07.2019, 14:10
Ako som už písal viac krát. Predovšetkým treba mať ucelený pohľad na osobu Ježiš Krista skrz celé Sv.Písmo a nie tak, žeby sme o ňom niečo usudzovali len na základe jedného veršu, ktorý ale dáva zmysel iba v kontexte celého zjavenia. Lebo takto by sme mohli považovať Sv.Písmo sa rozporuplné. Preto sa na jednom mieste Sv.Písma píše, že Kristus je nižší ako Otec ale inde sa píše, že je rovný Otcovi. A ak teda Ježiš Kristus je pravý Syn, splodený Otcom, potom musí mať rovnakú prirodzenosť ako Otec. A keďže bolo preukázané, že Božia prirodzenosť sa nelíši od samotného Boha, potom sa z toho vyvodzuje, že v Bohu nemôže existovať podriadenosť.

Znova cituješ 1 Kor 15, 28. Ale na to si už dostal odpoveď. Tento verš sa musí vysvetlovať v celom kontexte pätnástnej kapitoly. Pavol predsa hovorí o človeku Kristovi a nie o jeho Božskej prirodzenosti. „Lebo ako je skrze človeka smrť, tak je skrze človeka aj zmŕtvychvstanie.“ (1 Kor 15, 21) Keďže smrť prišla na svet skrze človeka Adama, potom skrze človeka Ježiša Krista prišlo zmŕtvychvstanie. Podľa tejto premisy treba vysvetlovať aj 1 Kor 15, 28, teda že Pavol v danej textovej línii hovorí o človeku Ježišovi, že sa podrobí Bohu. Veď ako sa môže Ježiš Kristus čo do božskej prirodzenosti niekomu podrobovať, keď sa o ňom píše: "On mocou, ktorou si môže podmaniť všetko“ (Flp 3, 20)." Ja sa pýtam, aká moc si môže podrobiť všetko? Jedine Božia moc! A na inom mieste to Sväté Písmo potvrdzuje, keď o Kristovi hovorí, že je "Božia moc a Božia múdrosť" 1 Kor 1, 24 Ak teda Kristus čo do Božstva disponuje Božou mocou a múdrosťou, ktorú má jedine Boh, ako sa on môže niekomu podrobovať? Veď ak by sa mal Kristus čo do Božstva podrobovať Otcovi, potom by nemohol mať moc, ktorou si môže podmaniť všetko, pretože Otca by si nemohol "podmaniť" a podobne by nemohol byť nazývaný "Božou mocou". Preto ostáva, že nič také ako podriadenosť v Bohu neexistuje. Pretože ak by existovalo, potom by sme museli hovoriť o viac božstve.
none
55

53. Astax1 29.07.2019, 14:10

Ako som už písal viac krát. Predovšetkým treba mať ucelený pohľad na osobu Ježiš Krista skrz celé Sv.Písmo a nie tak, žeby sme o ňom niečo usudzovali len na základe jedného veršu, ktorý ale dáva zmysel iba v kontexte celého zjavenia. Lebo takto by sme mohli považovať Sv.Písmo sa rozporuplné. Preto sa na jednom mieste Sv.Písma píše, že Kristus je nižší ako Otec ale inde sa píše, že je rovný Otcovi. A ak teda Ježiš Kristus je pravý Syn, splodený Otcom, potom musí mať rovnakú prirodzenosť ako Otec....

29.07.2019, 17:49
ako vidim astax, maš problem s princípom podriadenosti u Boha.....Podriadenost, musíš chapať ako urcitý poriadok....to neznamena, že Ježiš je menejcenný, alebo niečo také....Je rovný Bohu, ale riadi sa urcitými pravidlami v Bohu....taký je proste trojjedinný Boh, v ktorom su v súlade vsetky tri osoby....Každa tato osoba ma svoju ulohu v Bohu ....
dal som aj priklad o žene, ktoru dal boh Adamovi .....ktorá je mu doslova rovná....a zaroven Pavel nabada ženy aby sa podriadovali mužom.....a pri tom žena nie je menejcenná, ale Boh chce aby v rodine bol urcitý poriadok a nie chaos.....ked nechapeš....ja za to nemôžem.....
Mne sa tak zda, že sa doslova bojiš povedať čo len slovko o nejakej podriadenosti, ved Ježiš je predsa Boh....ale nevidite tu harmoniu v Bohu.....
naopak Ludwig sa doslova boji vysloviť božie meno ......z extremu do extremu.....
none
56

55. ondrej61 29.07.2019, 17:49

ako vidim astax, maš problem s princípom podriadenosti u Boha.....Podriadenost, musíš chapať ako urcitý poriadok....to neznamena, že Ježiš je menejcenný, alebo niečo také....Je rovný Bohu, ale riadi sa urcitými pravidlami v Bohu....taký je proste trojjedinný Boh, v ktorom su v súlade vsetky tri osoby....Každa tato osoba ma svoju ulohu v Bohu ....
dal som aj priklad o žene, ktoru dal boh Adamovi .....ktorá je mu doslova rovná....a zaroven Pavel nabada ženy aby sa podriadovali mužom.....a pri...

29.07.2019, 17:59
Ondrej ahoj.
Zase si to doplietol. - ..to neznamena, že Ježiš je menejcenný, alebo niečo také....Je rovný Bohu, - tým si jasne povedal, že nie je Bohom, iba, že mu je rovný.
none
57

56. 29.07.2019, 17:59

Ondrej ahoj.
Zase si to doplietol. - ..to neznamena, že Ježiš je menejcenný, alebo niečo také....Je rovný Bohu, - tým si jasne povedal, že nie je Bohom, iba, že mu je rovný.

29.07.2019, 18:01
To si nemal !!! Má v ruke lopatu, utekááááááááááááááááááááááj !!!!!!!!!!!!
none
58

57. 29.07.2019, 18:01

To si nemal !!! Má v ruke lopatu, utekááááááááááááááááááááááj !!!!!!!!!!!!

29.07.2019, 18:10
Nevládzem!!! Na to som príliš obézny. Každý si musí niesť svoj kríž, tak ako Ježiš si ho niesol. Ak je mi súdené trpieť pod lopatou, tak to budem statočne znášať, ako sliepočka vajíčka.
none
12

8. Veľký Kocúr 28.07.2019, 15:23

Zmysel naopak nedáva to, že Boh prislúbil príchod svojho vyvoleného služobníka Mesiáša, ale podla vás to žiaden Boží služobník nebol, ale bol to Boh sám. Zmysel nedáva, že za nás zomrel Ten kto je nesmrteľný. Zmysel nedáva, že Vševedúci Boh nepozná deň svojho príchodu na zem, že Ten kto podľa Písma jedná len podľa svojej vôle plní vôlu niekoho iného. Nezmyslom je, že Boh môže byť rozpoltený a tvrdiť sebe samému, nech sa stane Tvoja vôla, nie moja. Toto sú šialenosti Štefan. Vytvorili ste z Boha...

28.07.2019, 21:26
Tvoja argumentácia sa zakladá na predpoklade, žeby Slovo Otca nezobralo na seba ľudskú prirodzenosť, ale že malo iba božskú. Zo Sv.Písma predsa vieme, že v Kristovi Ježišovi sa spojili dve prirodzenosti. Pretože Slovo si vzalo telo z Márie Panny a stalo sa človekom. Takto večné Slovo Otca mohlo byť človekom, no bez toho, aby jeho božstvo bolo "zničené". Kristus kým bol na svete pracoval ľudskými rukami, myslel ľudským rozumom, konal ľudskou vôľou, miloval ľudským srdcom vo všetkom nám podobný okrem hriechu. Preto si Sv.Písmo vyžaduje bedlivé skúmanie textov vo vzťahu ku Kristovi. Pretože niekedy je niečo o Kristovi povedané ako o človeku a inokedy ako o Bohu. Preto sa Kristus môže vzkriesiť sám, hoci ho vzkriesil Boh, preto sa môže premeniť na vrchu tábor a zjaviť svoje božstvo, preto môže poznať svojho zradcu a predsa "nepozná" čas svojho príchodu, preto sa môže modliť k Otcovi, plniť jeho vôľu atď. Už bolo viac krát preukázané autoritou Písma, že čo sa týka Krista, treba posudzovať z hľadiska analogie fidei. Nik nedospeje k pravde, kto Sv.Písmo trhá racionalistickými výkladmi, pričom nerešpektuje kontext.
none
23

12. Astax1 28.07.2019, 21:26

Tvoja argumentácia sa zakladá na predpoklade, žeby Slovo Otca nezobralo na seba ľudskú prirodzenosť, ale že malo iba božskú. Zo Sv.Písma predsa vieme, že v Kristovi Ježišovi sa spojili dve prirodzenosti. Pretože Slovo si vzalo telo z Márie Panny a stalo sa človekom. Takto večné Slovo Otca mohlo byť človekom, no bez toho, aby jeho božstvo bolo "zničené". Kristus kým bol na svete pracoval ľudskými rukami, myslel ľudským rozumom, konal ľudskou vôľou, miloval ľudským srdcom vo všetkom nám podobný ok...

29.07.2019, 09:29
Ďaľšie učenie ktoré sa nezakladá na Písme, ale na špekuláciách, a ktorého snahou je vysvetliť tie hlboké rozpory medzi teóriou o viacjedinnosti a biblickými textami. Na jednej strane je biblický Ježiš, popisovaný ako vyvolený, svätý služobník Boha Izraela, Ježiš nepoznajúci deň svojho druhého príchodu, Ježiš odmietajúci oslovenie že je dobrý, lebo dobrý je len Boh, Ježiš nemajúci moc nad tým kto bude sedieť po jeho pravici a ľavici, Ježiš ktorého možno pokúšať, Ježiš zdokonaľujúci sa, Ježiš majúci inú vôlu ako Otec, Ježiš plniaci Božiu vôlu nie svoju, Ježiš Bohu podriadený, Ježiš prvorodený medzi mnohými bratmi, Ježiš patriaci k tvorstvu ako jeho prvotina, Ježiš uctievajúci Boha...A na druhej strane je dogma, že je Všemohúcim Bohom, ktorý vie všetko, o všetkom rozhoduje Sám, plní len Svoju vôlu, nikomu neslúži, je Dokonalý a nemení sa...To ide očividne tak jedno proti druhému, že muselo vzniknúť nejaké učenie čo malo tieto rozpory vyriešiť. Lenže učenie o hypostatickej únii v skutočnosti nič nevyriešilo. Ak sa v Kristovi spojila ľudská a božská prirodzenosť, ako tvrdíte, potom bol aj ako človek plne Bohom. To aj potvrdzujete. Ale v takom prípade by musel mať aj v ľudskej podobe atribúty Boha a to nemal. Ibaže by evanjelisti klamali...Ta že je na každom človeku ktorého Krista si vyberie, či toho biblického, ktorý sa Bohom nikdy nerobil a ktorého apoštoli nikdy nehlásali ako Boha, alebo toho protikladného Krista, ktorý bol vytvorený na katolíckych konciloch...
none
24

23. Veľký Kocúr 29.07.2019, 09:29

Ďaľšie učenie ktoré sa nezakladá na Písme, ale na špekuláciách, a ktorého snahou je vysvetliť tie hlboké rozpory medzi teóriou o viacjedinnosti a biblickými textami. Na jednej strane je biblický Ježiš, popisovaný ako vyvolený, svätý služobník Boha Izraela, Ježiš nepoznajúci deň svojho druhého príchodu, Ježiš odmietajúci oslovenie že je dobrý, lebo dobrý je len Boh, Ježiš nemajúci moc nad tým kto bude sedieť po jeho pravici a ľavici, Ježiš ktorého možno pokúšať, Ježiš zdokonaľujúci sa, Ježiš majú...

29.07.2019, 09:49
nevidiš trojjedinnosť....Boh v ludskom tele bol podriadený Bohu Otcovi....
Ježiš len naznačoval, že je Boh a židia ho chceli okamžite ukameňovať.....Myslíš si, že ak by Ježiš o sebe otvorene hovoril, ja som Boh ,som sučastou Boha....že by mu uverili?....Toto je dokonale Božie dielo, a nakoniec ak by aj uverili, tak v tom pripade by nebol ukrižovaný, nebolo by obety za hriech.....

Niekto by mohol povedať, že to bolo vlastne zincenované divadlo Bohom a vsetko sa stalo tak ako to chcel On...Lenže to čo sa stalo, ukazalo na ludsku hriesnosť....a vlastne satan sa svojimi zbranami porazil.....Keby bol len tusil čo sa bude diať po ukrižovaní, nikdy by nechcel aby bol Ježiš ukrižovaný.....myslel si....zabijeme ho a bude pokoj....ale prave vtedy vlastne zapocalo dielo zachrany cloveka.....Je to len a len vdaka tomu, že Boh je trojedinný....a oklamal tak Satana....

Otazka je čo bude so židmi, ktorí sa "podielali" na ukrižovaní a nemysleli to zle....Toto je božie dielo, a treba si uvedomiť, že Ježiša nezabili židia, ale zabili sme ho my hriesni ludia, kazdý z nas ma na tom svoj podiel......
none
25

24. ondrej61 29.07.2019, 09:49

nevidiš trojjedinnosť....Boh v ludskom tele bol podriadený Bohu Otcovi....
Ježiš len naznačoval, že je Boh a židia ho chceli okamžite ukameňovať.....Myslíš si, že ak by Ježiš o sebe otvorene hovoril, ja som Boh ,som sučastou Boha....že by mu uverili?....Toto je dokonale Božie dielo, a nakoniec ak by aj uverili, tak v tom pripade by nebol ukrižovaný, nebolo by obety za hriech.....

Niekto by mohol povedať, že to bolo vlastne zincenované divadlo Bohom a vsetko sa stalo tak ako to chc...

29.07.2019, 09:53
Nielen v tele je podriadený Bohu. Aj v nebi je podľa Písma Ježiš stále služobníkom Boha. Ty nepoznáš Bibliu veriaci, keď píšeš takéto klamné zdôvodnenia?
none
26

25. Veľký Kocúr 29.07.2019, 09:53

Nielen v tele je podriadený Bohu. Aj v nebi je podľa Písma Ježiš stále služobníkom Boha. Ty nepoznáš Bibliu veriaci, keď píšeš takéto klamné zdôvodnenia?

29.07.2019, 09:57
to je vecný princip ,ktorý začina u Boha.....Ježiš je podriadený Bohu...(ber to ako pravidla).....to ale neznamena, že Ježiš je menejcenný alebo nejako menší....Tieto pravidla(to podriadenie) bude aj na večnosti.....
none
27

26. ondrej61 29.07.2019, 09:57

to je vecný princip ,ktorý začina u Boha.....Ježiš je podriadený Bohu...(ber to ako pravidla).....to ale neznamena, že Ježiš je menejcenný alebo nejako menší....Tieto pravidla(to podriadenie) bude aj na večnosti.....

29.07.2019, 10:06
Keď je podriadený Bohu, ako sám tvrdíš, tak predsa nemôže byť Bohom, lebo Boh je len jeden a Kristus mu je podriadený. Vy popierate logický význam viet. Biblia bola podla vás zapísaná úmyselne nelogicky a prosté vety, ktoré nepripúšťajú viac výkladov majú iný význam než aký majú v zrozumiteľnej reči?
none
28

27. Veľký Kocúr 29.07.2019, 10:06

Keď je podriadený Bohu, ako sám tvrdíš, tak predsa nemôže byť Bohom, lebo Boh je len jeden a Kristus mu je podriadený. Vy popierate logický význam viet. Biblia bola podla vás zapísaná úmyselne nelogicky a prosté vety, ktoré nepripúšťajú viac výkladov majú iný význam než aký majú v zrozumiteľnej reči?

29.07.2019, 10:19
Litera sama o sebe zabija....ale je oživená D.S......je to dokonale Božie dielo, a cim viac tomu clovek začina chapať, tým viac je este dokonalejsie....Slovo samo o sebe ťa neprivedie k pravde....Clovek musí sa snažiť o co najviac o plnosť Božiu....

Taký part fod, trebárs odmieta slovo ale zaujima sa len o Ducha...a naopak, jehovisti, ti su majstri Slova....bibliu skutocne ovladaju, ale to ni je plnost ....litera ich zabila, Ducha Sväteho odmietli......
none
29

28. ondrej61 29.07.2019, 10:19

Litera sama o sebe zabija....ale je oživená D.S......je to dokonale Božie dielo, a cim viac tomu clovek začina chapať, tým viac je este dokonalejsie....Slovo samo o sebe ťa neprivedie k pravde....Clovek musí sa snažiť o co najviac o plnosť Božiu....

Taký part fod, trebárs odmieta slovo ale zaujima sa len o Ducha...a naopak, jehovisti, ti su majstri Slova....bibliu skutocne ovladaju, ale to ni je plnost ....litera ich zabila, Ducha Sväteho odmietli......

29.07.2019, 10:29
Plané frázy založené len na Tvojich dojmoch, nič viac...Potom načo bolo Písmo vôbec zapísané? Prečo sa zapísali evanjeliá, prečo apoštoli písali listy? Lenže oni písali niečo iné než čo hlásate vy, tak samozrejme že musíš význam litery zdegradovať v snahe obhájiť svoju dogmu...
none
30

29. Veľký Kocúr 29.07.2019, 10:29

Plané frázy založené len na Tvojich dojmoch, nič viac...Potom načo bolo Písmo vôbec zapísané? Prečo sa zapísali evanjeliá, prečo apoštoli písali listy? Lenže oni písali niečo iné než čo hlásate vy, tak samozrejme že musíš význam litery zdegradovať v snahe obhájiť svoju dogmu...

29.07.2019, 10:33
Boh nie je len Slovo...ale Boh je trojjedinný....Otec, Syn a Duch Svätý..........Ako si ty vysvetluješ slova...litera zabija a Duch oživuje?......
none
31

30. ondrej61 29.07.2019, 10:33

Boh nie je len Slovo...ale Boh je trojjedinný....Otec, Syn a Duch Svätý..........Ako si ty vysvetluješ slova...litera zabija a Duch oživuje?......

29.07.2019, 10:38
Takže keď v biblii zapísané slovo jasne protirečí Tvojmu tvrdeniu, tak Tvoje tvrdenie je napriek tomu správne, hoci protirečí Písmu?
none
33

31. Veľký Kocúr 29.07.2019, 10:38

Takže keď v biblii zapísané slovo jasne protirečí Tvojmu tvrdeniu, tak Tvoje tvrdenie je napriek tomu správne, hoci protirečí Písmu?

29.07.2019, 10:41
už teraz kecaš....čo ja vlastne popieram?.....alebo protirečim písmu?....a neodpovedal si ako si vysvetluješ, že litera zabija ale duch oživuje.....
none
34

33. ondrej61 29.07.2019, 10:41

už teraz kecaš....čo ja vlastne popieram?.....alebo protirečim písmu?....a neodpovedal si ako si vysvetluješ, že litera zabija ale duch oživuje.....

29.07.2019, 10:45
Popieraš že Pavol mal za Boha len Otca, že Kristus nemôže byť Boh keď je Bohu podriadený atď. Nemienim to tu stále opakovať.
Vysvetlujem si to tak, že literu možno správne pochopiť len pod vedeným Božieho Ducha. Ale také vysvetlenie musí byť v predsa súlade s Písmom, nie mu protirečiť...
none
35

34. Veľký Kocúr 29.07.2019, 10:45

Popieraš že Pavol mal za Boha len Otca, že Kristus nemôže byť Boh keď je Bohu podriadený atď. Nemienim to tu stále opakovať.
Vysvetlujem si to tak, že literu možno správne pochopiť len pod vedeným Božieho Ducha. Ale také vysvetlenie musí byť v predsa súlade s Písmom, nie mu protirečiť...

29.07.2019, 10:49
Litera je takou kotvou ktorá nás chráni pred prúdmi falošného učenia. Ak niekto vyhlasuje veci ktorá zjavne Písmu priečia, tak nemôže vysvetľovať pod inšpiráciou.
none
36

34. Veľký Kocúr 29.07.2019, 10:45

Popieraš že Pavol mal za Boha len Otca, že Kristus nemôže byť Boh keď je Bohu podriadený atď. Nemienim to tu stále opakovať.
Vysvetlujem si to tak, že literu možno správne pochopiť len pod vedeným Božieho Ducha. Ale také vysvetlenie musí byť v predsa súlade s Písmom, nie mu protirečiť...

29.07.2019, 10:59
Myslim, že Pavel mal ine poznanie....Jemu sa zjavil Ježiš....a na zaklade toho zažitku sa obratil....Boh je trojjedinný....a Kristus je jedna osoba Boha.........v ktorom je podriadenie....poriadok....
dam znova....
1Kor 11,3

Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus a hlavou ženy muž a hlavou Krista Bôh. To podriadenie( pravidla) sa tiahne celou bibliou....

Boh vsetko podriadil Synovi a potom Sym mu podriadil vsetko .......co mu Boh podriadil , a tak bude Boh všetko a vo všetkom....

?
none
38

36. ondrej61 29.07.2019, 10:59

Myslim, že Pavel mal ine poznanie....Jemu sa zjavil Ježiš....a na zaklade toho zažitku sa obratil....Boh je trojjedinný....a Kristus je jedna osoba Boha.........v ktorom je podriadenie....poriadok....
dam znova....
1Kor 11,3

Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus a hlavou ženy muž a hlavou Krista Bôh. To podriadenie( pravidla) sa tiahne celou bibliou....

Boh vsetko podriadil Synovi a potom Sym mu podriadil vsetko .......co mu Boh podriadil , a tak ...

29.07.2019, 11:04
Ty si stratil všetku súdnosť aj rozum? Keď je jeden kráľ a ja o nejakom mužovi vyhlásim, že je to verný služobník kráľa, tak som tým vyhlásením poprel že ten muž je kráľom. Pavol jasne odlišuje vo všetkých svojich listoch Krista od Boha, píše o nich ako o dvoch bytostiach a otvorene napísal že Bohom je preňho len Otec a Ježiš je preňho Pánom. Nikdy nespojíš Pavlove vyhlásenia dohromady s vašou trojičnou vierou. To proste nejde, význam slov nepustí.
none
40

38. Veľký Kocúr 29.07.2019, 11:04

Ty si stratil všetku súdnosť aj rozum? Keď je jeden kráľ a ja o nejakom mužovi vyhlásim, že je to verný služobník kráľa, tak som tým vyhlásením poprel že ten muž je kráľom. Pavol jasne odlišuje vo všetkých svojich listoch Krista od Boha, píše o nich ako o dvoch bytostiach a otvorene napísal že Bohom je preňho len Otec a Ježiš je preňho Pánom. Nikdy nespojíš Pavlove vyhlásenia dohromady s vašou trojičnou vierou. To proste nejde, význam slov nepustí.

29.07.2019, 11:08
si pred branami poznania..... Zidia ocakavali prichod kráľa , a predstavovali si ho možno ako Dávida....ale Boh prisiel na somarovi...a dokonca sa narodil v maštali.....(Boh vedel velmi dobre, preco to tak musí byť).......
none
42

40. ondrej61 29.07.2019, 11:08

si pred branami poznania..... Zidia ocakavali prichod kráľa , a predstavovali si ho možno ako Dávida....ale Boh prisiel na somarovi...a dokonca sa narodil v maštali.....(Boh vedel velmi dobre, preco to tak musí byť).......

29.07.2019, 11:15
Ďaľšia scestná odpoveď mimo témy. Takže keď Pavol nazval niekoho hlupákom, chcel tým povedať že je múdry, keď písal že len Otec je Boh, myslel tým, že nielen Otec je Boh. Keď napísal že bol na ceste do Damasku, myslel tým Bagdad. Keď napísal že sa stretol s Petrom, tak tým chcel povedať že Petra nikdy nevidel. Keď písal že bol farizejom, myslel tým že bol saducejom...Ak sa budeme na Pavlove listy pozerať touto optikou, tak samozrejme že v nich nájdeme potvrdenie všetkého čo nám vyhovuje, aj to že Pavol bol hinduista...Ale ja čítam čo naozaj napísal. Nepotrebujem ignorovať či znásilňovať slová tak, aby mi sedeli do môjho učenia. Ja chcem aby mi tie slová to učenie vytvárali...
none
43

42. Veľký Kocúr 29.07.2019, 11:15

Ďaľšia scestná odpoveď mimo témy. Takže keď Pavol nazval niekoho hlupákom, chcel tým povedať že je múdry, keď písal že len Otec je Boh, myslel tým, že nielen Otec je Boh. Keď napísal že bol na ceste do Damasku, myslel tým Bagdad. Keď napísal že sa stretol s Petrom, tak tým chcel povedať že Petra nikdy nevidel. Keď písal že bol farizejom, myslel tým že bol saducejom...Ak sa budeme na Pavlove listy pozerať touto optikou, tak samozrejme že v nich nájdeme potvrdenie všetkého čo nám vyhovuje, aj to ž...

29.07.2019, 11:18
potrebujes pokrstenie D.S.....asi tak ako Pavel....
none
44

43. ondrej61 29.07.2019, 11:18

potrebujes pokrstenie D.S.....asi tak ako Pavel....

29.07.2019, 11:20
Duch Svätý nedáva scestné videnie, pod vedením Božieho Ducha nie je áno nie a nie áno.
none
45

44. Veľký Kocúr 29.07.2019, 11:20

Duch Svätý nedáva scestné videnie, pod vedením Božieho Ducha nie je áno nie a nie áno.

29.07.2019, 11:28
prečo ty nenazývaš Boha Otcom?....čim je pre teba Boh?.....niekto tajomný, ktorého meno sa bojiš vôbec vysloviť?.... Preco nevoláš Abba Otče?....prečo tvoj duch nesvedči spolu s Božim Duchom, že si Božie dieťa?....
none
37

34. Veľký Kocúr 29.07.2019, 10:45

Popieraš že Pavol mal za Boha len Otca, že Kristus nemôže byť Boh keď je Bohu podriadený atď. Nemienim to tu stále opakovať.
Vysvetlujem si to tak, že literu možno správne pochopiť len pod vedeným Božieho Ducha. Ale také vysvetlenie musí byť v predsa súlade s Písmom, nie mu protirečiť...

29.07.2019, 11:04
Som rad, že pre Pavla je Bohom Otec....o tom som už viac krat pisal...že svojho Boha by si mal nazývat Otcom.....Ježiš nam to zjavil, ako sa mame prihovarat Bohu....ale to sa stane až vtedy, ked sa staneš jeho Synom.....
none
39

37. ondrej61 29.07.2019, 11:04

Som rad, že pre Pavla je Bohom Otec....o tom som už viac krat pisal...že svojho Boha by si mal nazývat Otcom.....Ježiš nam to zjavil, ako sa mame prihovarat Bohu....ale to sa stane až vtedy, ked sa staneš jeho Synom.....

29.07.2019, 11:05
Takže nie Otec, Syn a Duch. Presne tak...
none
41

39. Veľký Kocúr 29.07.2019, 11:05

Takže nie Otec, Syn a Duch. Presne tak...

29.07.2019, 11:15
Ježiš sa prihovaral k Bohu ako Otec, .......Aj pre teba by mal byť Bohom Otec....Ježiš oslovoval Boha Otec....dokonca nam ukazal ako sa mame modliť k Bohu.....Otče náš, ktorý si na ...........atd.....
Takže.....mame sa prihovarat k Bohu ako k Otcovi, skze D.S. v mene Ježiša....
none
32

29. Veľký Kocúr 29.07.2019, 10:29

Plané frázy založené len na Tvojich dojmoch, nič viac...Potom načo bolo Písmo vôbec zapísané? Prečo sa zapísali evanjeliá, prečo apoštoli písali listy? Lenže oni písali niečo iné než čo hlásate vy, tak samozrejme že musíš význam litery zdegradovať v snahe obhájiť svoju dogmu...

29.07.2019, 10:40
32/ Ked si chces vychutnat hudbu potrebujes byt ticho a aky vplyv ma tvoje pismo na ticho???🙂))
none
46

23. Veľký Kocúr 29.07.2019, 09:29

Ďaľšie učenie ktoré sa nezakladá na Písme, ale na špekuláciách, a ktorého snahou je vysvetliť tie hlboké rozpory medzi teóriou o viacjedinnosti a biblickými textami. Na jednej strane je biblický Ježiš, popisovaný ako vyvolený, svätý služobník Boha Izraela, Ježiš nepoznajúci deň svojho druhého príchodu, Ježiš odmietajúci oslovenie že je dobrý, lebo dobrý je len Boh, Ježiš nemajúci moc nad tým kto bude sedieť po jeho pravici a ľavici, Ježiš ktorého možno pokúšať, Ježiš zdokonaľujúci sa, Ježiš majú...

29.07.2019, 12:25
Veľký Kocúr.

Nechcem sa rozpisovať, pretože téma hypostatickej únie je veľmi obsiahla. Na túto tému by sme našli mnoho teologických traktátov a vieroučných kníh. Koniec koncov mám stále v pamäti dlhočížne diskusie, ktoré som tu viedol ohľadom Trojjedinosti Boha s jehovistami. Aj z tejto skúsenosti môžem povedať, že ak človek nie je otvorený pravde, nepresvedčia ho o nej ani najjednoznačnejšie argumenty. Je to aj preto, že reflexia nášho vlastného presvedčenia je na veľmi nízkej úrovni. Skoro každý ide za svojím cieľom, presadzovať svoje Ja. Mojou úlohou nie je ti nanútiť vieroučnú pravdu o Trojjedinosti Boha. Aj tu na tomto fóre by si našiel mnoho materiálov, ktoré poukazujú na pravdivosť tohto zjavenia. "Kto hľadá nájde"

odkaz

V danej téme je rozobratý skoro každý verš, ktorý by zdanlivo hovoril protikladne vo vzťahu k Božstvu Ježiša Krista. Je len tvojou snahou si to prečítať a rozjímať o daných slovách. Pretože všetko čo si povedal o Kristovi, čím si chcel dokázať jeho ne-božstvo je pravda. No my vieme, prečo je to tak a aj to, že dané verše sa vzťahujú na Krista, kým je človekom.
Ďalej s absolútnou istotou dodávaš, že Kristus nemal atribúty Boha. Tu by som ťa rád vyviedol z omylu.

O Kristovi sa píše, že je nižší od anjelov, no zároveň Boh o ňom hovorí, keď ho uvádza na svet, aby sa mu klanali všetci boží anjeli. Len Boh odpúšťa hriechy, a predsa Ježiš hriechy odpúšťal. Píše sa, že len Boh posväcuje a inde zasa, že Kristus posvätil všetkých. Píše sa, že nik nepozná Boha ale Ježiš povedal "Nik nepozná Otca iba Syn". Iba Boh môže zjavovať samého seba, ale vieme, že Kristus prišiel zjaviť Boha "Jednorodený Boh, ktorý je v lone Otca, ten o ňom priniesol zvesť" Iba Boh je Všemohúci, no predsa sa píše, že Kristus "má moc podrobiť si všetko". Iba Boh kriesi mŕtvych, no inde sa píše, že Kristus kriesi koho chce. Iba Boh sa môže nazývať menom "Ja Som", no predsa Kristus tak nazýva samého seba. Iba Boh môže rozdelovať miesta v nebi, no predsa Kristus hovorí: "Idem vám pripraviť miesto". Iba Boh je začiatok a koniec všetkého, no aj o Kristovi sa hovorí že je "Alfa i Omega, začiatok i koniec, prvý i posledný". Nik nemôže na seba vziať prirodzenosť inú, než mu prislúcha v nejakom rode, no predsa Kristus zjavuje božskú prirodzenosť na vrchu tábor. Nik nemôže vlastniť to, čo vlastní Boh, no Kristus predsa hovorí "Všetko čo má Otec je moje". atď...

Skutočne si Sv.Písmo pri jeho výklade vyžaduje poznať viacero usmernení. Veď už Peter hovoril, že "Niektoré miesta v nich (v Písmach) sú ťažko zrozumiteľné a neučení a neutvrdení ľudia ich prekrúcajú, ako aj ostatné Písma, na svoju vlastnú záhubu" Už v Starom Zákone boli ustanovení znalci zákonov, aby verne interpretovali Písma obyčajnému ľudu. A aj v Novom zákone sú ustanovení učitelia. No mnohí sa stávajú sami seba učiteľmi a ich rozum je ich sprievodcom a zárukou. Takýto ľudia ale nemajú skutočnú záruku pravdy, no predsa pyšne o iných vyhlasujú, že oni sú v nepravde, a že ich pravda je tá správna. Sú slepí a predsa chcú viesť iných. A či nie je napísané, že ak slepý vedie slepého obaja spadnú do jamy?

Preto ak niekto nechce prijať pravdu, nech sa radšej zdrží toho, aby iným zabraňoval spoznať skutočnú pravdu, lebo takémuto človeku bude ťažšie na poslednom súde, než keby tak nekonal.
none
6

1. to-mi 27.07.2019, 16:45

Stefan 5. Dufam ze si vsimnes tejto temy, kedze ta tu len sem tam zaregistrujem prihlaseneho. Si veriaci v trojicu a spominam si ako si davnejsie reagoval na veriaceho vyklad trojice ako zly vyklad. Mohol by si tu pripomenut v com je chybny? Aby veriaci v tom mal jasno. Za odpoved velmi dakujem.

28.07.2019, 15:14
Chodím tu málo preto, lebo je tu plno slniečkárskych spamerov, ktorí tu z toho robia stoku.

Nešlo o výklad trojice, ale o nepochopenie osoby Pána Ježiša, ktorého veriaci vidí ako menšieho od Otca, aj ked Písmo hovorí opak.Jn 5,18. To je klúčový verš spolu s tým, že obaja s Otcom sú jedno.
none
14
28.07.2019, 22:15
Som rad ze sa k teme pripojil aj Astax a je zjavne, ze trojica v ktoru veria katolici a veriaci nie je ta trojica. Je odlisna zasadne. Inac Astax. Mam na teba otazku.
Sam Jezis povedal Otcovi aby poznali teba, jedineho praveh Boha a toho ktoreho si poslal Jezisa Krista. Preco by to hovoril? Preco by oznacil Otca za jedineho praveho Boha a vzapeti poukazal, zeby poznali Jezisa, teda toho, ktoreho poslal Otec, jediny pravy Boh? Pavol tiez uvadza ze mame jedneho Boha Otca od ktoreho je vsetko a jedneho pana Jezisa Krista skrze ktoreho je vsetko? Ved keby ze je Kristus Boh, tak by povedal nieci v zmysle mame jedneho Boha, Otca od ktoreho je vsetko a Krista skrze ktoreho je vsetko. A to je teda velky rozdiel. Pavol oznacuje Otca ako Boha a Krista vzapeti slovami a jedneho pana oddelil od myslienky, zeby Kristus je Boh.
none
15

14. to-mi 28.07.2019, 22:15

Som rad ze sa k teme pripojil aj Astax a je zjavne, ze trojica v ktoru veria katolici a veriaci nie je ta trojica. Je odlisna zasadne. Inac Astax. Mam na teba otazku.
Sam Jezis povedal Otcovi aby poznali teba, jedineho praveh Boha a toho ktoreho si poslal Jezisa Krista. Preco by to hovoril? Preco by oznacil Otca za jedineho praveho Boha a vzapeti poukazal, zeby poznali Jezisa, teda toho, ktoreho poslal Otec, jediny pravy Boh? Pavol tiez uvadza ze mame jedneho Boha Otca od ktoreho je vsetk...

28.07.2019, 22:21
A asi aj viem co mi odpovies, ale nezabudaj, ze sam tvrdis ze Kristus aj ked sa stal clovekom neprestal byt Bohom. A dalsia vec . Pavlove slova oddelili myslienku o tom, ze Krisus je Boh uz v momente, ked Kristus uz davno sedel po pravici Otca.A teda vtedy uz nebol nizzsi od anjelov. A keby ze je skutocne Boh, tak ked uz sedi po pravici, tak by svoju Bozsku prirodzenost a rovnost s Otcom mal naspet. A Pavol by nempovedal to co pivedal keby ze je Kristus skutocnr Boh.
none
16

15. to-mi 28.07.2019, 22:21

A asi aj viem co mi odpovies, ale nezabudaj, ze sam tvrdis ze Kristus aj ked sa stal clovekom neprestal byt Bohom. A dalsia vec . Pavlove slova oddelili myslienku o tom, ze Krisus je Boh uz v momente, ked Kristus uz davno sedel po pravici Otca.A teda vtedy uz nebol nizzsi od anjelov. A keby ze je skutocne Boh, tak ked uz sedi po pravici, tak by svoju Bozsku prirodzenost a rovnost s Otcom mal naspet. A Pavol by nempovedal to co pivedal keby ze je Kristus skutocnr Boh.

28.07.2019, 22:23
A kedze po pravici Otca ma svoju Bozsku prirodzenost spet, tak by Pavol Povedal nieco ine. Ale on oznacil len Otca za Boha.
none
17

14. to-mi 28.07.2019, 22:15

Som rad ze sa k teme pripojil aj Astax a je zjavne, ze trojica v ktoru veria katolici a veriaci nie je ta trojica. Je odlisna zasadne. Inac Astax. Mam na teba otazku.
Sam Jezis povedal Otcovi aby poznali teba, jedineho praveh Boha a toho ktoreho si poslal Jezisa Krista. Preco by to hovoril? Preco by oznacil Otca za jedineho praveho Boha a vzapeti poukazal, zeby poznali Jezisa, teda toho, ktoreho poslal Otec, jediny pravy Boh? Pavol tiez uvadza ze mame jedneho Boha Otca od ktoreho je vsetk...

28.07.2019, 23:11
Ponajprv je potrebné, aby sa Sväté Písmo čítalo a vysvetľovalo v celistvosti. Treba mať ucelený pohľad na osobu Ježiš Krista skrz celé Sv.Písmo a nie tak, žeby sme o ňom niečo usudzovali len na základe jedného veršu, ktorý ale dáva zmysel iba v kontexte celého zjavenia. Keďže ale pravda nemôže odporovať pravde, je jasné, že Sväté Písmo nemôže byť nastavené v opozícii proti sebe. Tak žeby sa niečo o Kristovi uvádzalo na jednom mieste, a na druhom by sa to popieralo. K takýmto zdanlivým "protichodným" veršom treba pristupovať opatrne a zamyšlať sa nad každým jedným slovom. Keď teda Pán v reči o Otcovi hovorí: „aby poznali teba, jediného pravého Boha“ (Jn 17, 3), nemá sa to chápať tak, že by jediný Otec bol pravý Boh, kdežto Syn by bol nepravým Bohom, ale (ako sa jasne dokazuje svedectvom Písma), že to, čo jediné je pravé božstvo, je príchodné Otcovi ale tak, že sa odtiaľ nevylučuje ani Syn. Pán predsa dôrazne povedal „aby poznali teba, jediného pravého Boha“ a nie tak, že on sám jediný by bol Boh, ale povedal: „aby poznali teba“ a dodal: „jediného pravého Boha“, aby preukázal, že Otec, za ktorého Syna sa vydával, je Bohom, v ktorom sa nachádza to, čo jediné je pravé božstvo.

A akože je potrebné, aby pravý Syn bol rovnakej prirodzenosti s Otcom, teda nasleduje skôr, že to, čo jediné je pravé božstvo je príchodné Synovi, než aby bol Syn od toho vylučovaný. Preto taktiež Ján, akoby vykladal tieto slová Pána, prisúdil pravému Synovi oboje z toho, čo tu Pán hovorí o Otcovi a to, že je pravý Boh, a že je v ňom život večný, hovorí: „A vieme, že prišiel Boží Syn a dal nám schopnosť poznať toho Pravého. A my sme v tom Pravom, v jeho Synovi Ježišovi Kristovi. On je ten Pravý, Boh a večný život.“ (1 Jn 5, 20). Teda čokoľvek sa hovorí z charakteru božstva o Otcovi, je rovnaké, akoby sa hovorilo o Synovi, a naopak.

Čo sa týka 1 Kor 8, 6. Pavol vo verši 5 hovorí: "Lebo aj keď sú takí čo sa nazývajú bohmi či už na nebi alebo na zemi,- ako je veľa bohov" a potom, aby poukázal, že kresťanstvo nevyznáva mnohobožstvo povedal: "my máme iba jedného Boha" a dodal: "Otca, od ktorého je všetko a my sme pre neho, a jedného Pána, Ježiša Krista, skrze ktorého je všetko". Teda to, čo sa rozumie Bohom sa nezvťahuje výlučne len na Otca ale aj na Syna.

Božská prirodzenosť Kristovi t.j. Slovu nebola nikdy "odobratá". On už po všetky veky ostane tak Bohom, ako človekom. Preto sa o Kristovi hovorí, že ho "Boh stvoril len o niečo nižšieho od anjelov" ale na inom mieste Písma sa hovorí: "A znova, keď uvádza Prvorodeného na svet, hovorí: Nech sa mu klaňajú všetci Boží anjeli" Totižto nemožno sa klaňať niekomu, kto je do prirodzenosti nižší. No zo Svätého Písma sa nám javí, že anjeli sú vyšší čo do prirodzenosti, no napriek tomu sa majú klaňať Kristovi. To sa chápe tak, že Kristus je nižší od anjelov čo do svojej ľudskej prirodzenosti, no čo do božskej je vyšší, a preto sa mu majú klaňať anjeli.
none
18
29.07.2019, 01:07
Božstvo ježiša je jedna z najprefíkanejších a najúčinnejších pásc satana pre tzv. svätých.
Treba sa rozhodnúť, komu chceme veriť a ja som uveril otcovi ježiša krista, ktorý povedal ústami Petra apoštola: Ty si syn boží, mesiáš.
Ja si dokonca myslím, že kto neuveril otcovi ježiša,ako sa môže na neho spoliehať ???

Je to odvádzanie pozornosti od podstaty nášho spasenia,kde záleí na tom, v akom stave je naša duša.
Detinsky jednoduché, my nebudeme spasený podľa toho, aký , alebo kto je ježiš, ale podľa toho, akí sme my, teda ako vyzerá naša duša.
Či sme bol dobrí a spravodliví, či sme dali najesť hladnému a zaodeli neodetého, či sme neštudovali evanjelium preto, aby sme si overili , kto je ježiš, alebo či sme študovali evanjelium preto, aby sme si zistili, čo máme robiť a akí máme byť, aby sme boli spasení.
nesmieme zabúdať na to, že našu mysel oplyvňuje nielen ježiš, ale aj satan.
Aby sa nám nestalo, že sa ocitneme pred ježišom nepripravení, budeme vedieť množstvo iných vecí, ale práve to nie, v akom stave je naša duša a o čo máme prosiť ježiša, a ako ho presvedčiť, že sme hodní jeho milosrdenstva.
On pozná naše hriechy, ale nemôže prosiť samého sba, aby odpustil a zmiloval sa nad nepriprvaveným.

Bdejte, kajajte sa a buďte prpravení lebo neviete ani dňa a ani hodiny a vtedy poznáte, čo bolo dôležitejšie, aby ste robili dnes a tu.
none
54
29.07.2019, 14:16
Ja len dúfam, že vám táto "biblická" argumentačná prestrelka aj dáva niečo nového do vlastného života. Lebo som skrz naskrz presvedčený, že nik z vás tu názor nezmení a zostanete pri tom istom, čo už vykonávate niekoľko rokov - pri obhajobe vlastného názoru.
👍: ondrej61
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 258 913 B vygenerované za : 0.117 s unikátne zobrazenia tém : 36 360 unikátne zobrazenia blogov : 539 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Je to ako spoznať naplno svoj potenciál a využiť ho 😉 Je to ako ísť na 100% svojej kapacity, ktorú ako ČLOVEK si schopný mať 😉 Je to ako by si sa zobudil do nového nádherného sveta ...

citát dňa :

Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil.