Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Spoveď a Biblia. Spoveď je vyslovene biblická.

55
reakcií
2963
prečítaní
Tému 31. augusta 2016, 14:24 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 8. 2016, 14:24 avatar
Často počujeme mylné názory, že človek sa nemusí nikomu spovedať, že sa spovedá sám sebe, alebo len tak oľutuje hriechy, a že sa tak spovedá Bohu. Ďalšie mylné názory sú, že Boh vie aký som, pozná moje hriechy načo by som ich menoval a podobne. Tieto názory sú nepravdivé a mylné. Vyžaduje sa spolupráca človeka, pokora človeka a ísť na spoveď ku kňazovi, on je nástroj, cez ktorého pôsobí a rozhrešuje Boh. Neklamte seba aj druhých, keď raz Boh rozhodol, že má byť spoveď a vykonávajú ju jeho zástupcovia na zemi a to sú kńazi - nie sú to samozvaní učitelia. O tom, že spoveď kňazovi je vyslovene biblická tu vo videu, je kratučké cca 3 minúty, ale ozrejmí Vám ako to je. Kňaz Kuffa hovorí:
http://www.youtube.com/watch?v=AuzsNwOHXEI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Ludwig muž
   31. 8. 2016, 14:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 8. 2016, 14:50 avatar
Kuffa je dobry rozpravac, dobre sa to pocuva, dobre sa to cita (pozeral som skoro vsetky jeho videa a mam jeho prvu knizku)..

Ale nic z biblie  
Súhlasí veriaci-4


25.
označiť príspevok

veriaci-4
   31. 8. 2016, 14:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 8. 2016, 14:28 avatar
Sviatosť zmierenia (alebo Svätá spoveď či Sviatosť pokánia alebo Sväté tajomstvo spovede) je sviatosť, počas ktorej sa penitent (kajúcnik) vyznáva zo svojich ľahkých a ťažkých hriechov kňazovi alebo biskupovi prostredníctvom tzv. ušnej spovede. Na základe vyznania hriechov a ich ľútosti spravidla dostáva rozhrešenie ako znak ich odpustenia. Rozhrešenie nemusí penitent dostať len v špecifických prípadoch, o ktorých hovorí Kódex kánonického práva. Po vyznaní hriechov kňaz kajúcnika poučí a uloží mu epitímiu (kánon, pokutu) - skutok kajúcnosti, ktorý má vykonať. Je to istá forma duchovnej terapie, ktorá má pomôcť človeku napredovať v duchovnom živote, uzdraviť zranenia spôsobené hriechom a zároveň je to prejav kajúcnosti a vďačnosti voči Bohu. Epitímia môže byť aj úsilím aspoň čiastočne vynahradiť dôsledky spáchaných hriechov konaním dobra. Kňaz udeľuje odpustenie v mene Božom.

V gréckokatolíckej cirkvi sa má spoveď konať pred analojom, na ktorom je ikona Krista a evanjeliár (alebo kríž a evanjeliár). Kňaz nie je vnímaný sudca, ale ako príhovorca a lekár. Cieľom spovede je duchovné vyslobodenie a uzdravenie celého človeka, nielen právna anulácia viny a zodpovednosti za zlé skutky.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 8. 2016, 14:53 avatar
Bolo by blbe, keby knaz neodpustil hriesnikovi..
Pretoze kto neodpusta, ani jemu nebude odpustene


26.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 8. 2016, 14:56 avatar
Ak nie je prejavená ľútosť, musí odmietnúť rozhrešiť.


33.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 15:10 avatar
V spovedi sa neodpúšťajú hriechy. Hriechy sú odpustené jedine uverením v to, že bol to Ježiš, kto za naše hriechy odtrpel Božiu spravodlivosť za nás. Jedine takto sa dá dostať do neba.


34.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 15:10 avatar
Každý kto si chce modlitbami, skutkami, utrpením zaslúžiť spásu, pohŕda Božou milosťou. Každý, kto ide s odpustením hriechov za človekom, pohŕda Božou milosťou. Sám sa dáva na úroveň samospasiteľnosti, alebo spasiteľnosti skrze človeka.


3.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 14:28 avatar
Evanjelium podľa Katolíckej cirkvi:

Potrebuješ odpustenie hriechov? Potrebuješ ísť za človekom (kňazom)

Potrebuješ odčiniť hriechy? (odčiníš si ich sám v očistci (človek)

Potrebuje vyslobodiť príbuzných z očistca? Musíš sa modliť, dávať na omše, obetovať svoje utrpenie. (človek)

Potrebuješ , aby boli spasení tvoji príbuzní? Potrebuješ sa za nich modliť, obetovať, prípadne dávať na omše za ich obrátenie (človek)

Evanjeliu podľa Biblie:

Potrebuješ odpustenie hriechov? Potrebuješ vieru v Ježiša Krista, že to urobil jedinou dostatočnou obeťou.

Potrebuješ odčinenie hriechov? Potrebuješ vieru, že to Ježiš Kristus za teba urobil.

Chceš, aby si bol spasený, aby boli tvoja rodina a príbuzní spasení, ba boli spasení kolegovia, známi? Uver v Ježiša Krista a ostatným ohlás, že to Ježiš Kristus už urobil!

Evanjelium Katolíckej cirkvi je o ČLOVEKOVI, ktorý dokáže spasiť seba a druhých a potrebuje ako prostredníka smrteľného človeka, aby bol prostredníkom medzi Bohom a hriešnikom (kňaza)

Evanjelium Biblie je o Božom riešení skrze Ježiša Krista. Jediného Pána a Spasiteľa. A jediného prostredníka medzi Bohom a hriešnikom.

Každý kto si chce modlitbami, skutkami, utrpením zaslúžiť spásu, pohŕda Božou milosťou. Každý, kto ide s odpustením hriechov za človekom, pohŕda Božou milosťou. Sám sa dáva na úroveň samospasiteľnosti, alebo spasiteľnosti skrze človeka.

Záver

V spovedi sa neodpúšťajú hriechy. Hriechy sú odpustené jedine uverením v to, že bol to Ježiš, kto za naše hriechy odtrpel Božiu spravodlivosť za nás. Jedine takto sa dá dostať do neba.

Človek, ktorý uveril, že Ježiš Kristus vykonal zaňho zástupnú obeť na kríži za jeho hriechy dostal od Boha do srdca istotu o odpustení hriechov a istotu spasenia. Dostal od Boha istotu, že už tu na zemi žije večný život a túto istotu odpustenia a spasenia vidí aj čierne na bielom v Biblii. S touto istotou príde do človeka aj Boží pokoj a radosť. Je to vnútorný pokoj a radosť, nie vonkajší. Pokoj a radosť, ktorá nezávisí od vonkajších okolností a klamných citov, alebo vonkajšieho výzoru človeka.

Kto uveril, že Ježiš Kristus, jediný kňaz a jediný Veľkňaz odpustil a odtrpel jeho hriechy a napriek tomu chodí ku kňazovi na spovede, nepochopil Ježišovo dielo a pohrdol Ježišovou obeťou. Taký človek ešte stále je vo svojich hriechoch.
Súhlasí Wolfe


4.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 14:29 avatar
Je hrozné si namýšľať, že jeden malý hriech neznamená nič, je hrozné si namýšľať, že ja som len jeden z menších hriešnikov a je odo mňa veľa horších ľudí, pretože pre mňa, malého hriešnika je rovnaká odplata ako aj pre najhoršieho zločinca – SMRŤ, PEKLO!!! Aj keby som spáchal jediný malinký hriech za život, podľa Biblie, teda podľa slova samotného Boha mám rovnakú odplatu ako najťažší zločinec. – smrť, peklo.

Najhoršie ale pre katolíkov na tom všetkom je to, že spoveď vôbec nerieši odpustenie hriechu! To znamená, že aj napriek tomu, že kňaz ubezpečí hriešnika, že má odpustené skrze jeho rozhrešenie hriechy, hriechy hriešnika NIE SÚ ODPUSTENÉ!

Prečo???

PRE BOŽIU SPRAVODLIVOSŤ

My ľudia si občas povzdychneme, dokedy sa bude Boh dívať, na tú nespravodlivosť na svete a dúfame, že Boh vo večnosti potrestá hriechy niektorých ľudí. Ľudové príslovie, ktoré citujeme: „Božie mlyny melú pomaly, ale isto“ nám dáva nádej na správnu Božiu spravodlivosť pre každého vo večnosti! Keď vidíme, že tu na zemi neexistuje žiadna spravodlivosť, veríme aspoň v tú Božiu, že Boh všetko vidí a spravodlivo potrestá tých, čo konajú nespravodlivo.

Boh v Biblii nám dáva najavo, že naozaj spravodlivo potrestá každý hriech. V tom je jediná istota. Žiaľ si neuvedomujeme, že do tej Božej spravodlivosti spadáme aj my, ktorí si o sebe myslíme, že sme ako tak spravodliví.

Keďže Boh je naozaj spravodlivý, potrestá nielen hriechy tých, ktorých považujeme za nespravodlivých, a pre ktorých sa dožadujeme Božej spravodlivosti, ale aj naše. Aj moje, aj tvoje.
Boh potrestá každý jeden hriech! Ten trest je smrť! Peklo! Preto žiadna spoveď nikdy nevyrieši otázku hriechu, lebo každý hriech musí byť spravodlivo potrestaný!!!

……………….

Ja som sa snažil žiť čo najlepšie ako katolík, spovedať sa, pristupovať k prijímaniu, konať dobré skutky, obetovať svoje utrpenie za spasenie iných ľudí a duší v očistci. Napriek tomu, že som toto všetko konal, NIKDY som nemal istotu či vôbec prídem do neba! (a túto istotu nemá žiaden katolík!) Mal som strach, že náhodou ťažko zhreším a náhle zomriem a všetko, o čo som sa snažil by bolo márne. Ten strach vo mne zvyšovali aj správy, keď som sa dopočul, že niekto náhle umrel a vedel som že ten človek sa nevyspovedal pred smrťou. Teraz s odstupom času viem, že to bol Boh, ktorý spôsoboval, že som nemal istotu ohľadom mojich hriechov. A verím tomu, že túto neistotu má v sebe každý katolík ohľadom odpustenia hriechov, alebo ohľadom toho, či naozaj človek napriek dobrému životu náhodou ťažko nezhreší a náhle neumrie.

Preto existuje množstvo katolíckych modlitieb, ktoré majú „zaručiť“ že budeš mať šťastnú smrť alebo nezomrieš v ťažkom hriechu. Jeden z najčastejších povzdychov je: „Ježiš, Mária, Jozef, vám darujem svoje srdce i svoju dušu. Ježiš, Mária, Jozef, stoje pri mne v poslednom boji. Ježiš Mária, Jozef, s vami nech odíde moja duša v pokoji.“

Každý katolík si teraz môže položiť základnú otázku: Keď teraz umriem, viem, kde pôjdem? Keď umriem po spovedi viem, že naozaj pôjdem do neba? Ak nie, tak kde?

Každý jeden katolík „musí“ prejsť očistcovým ohňom. Jeden kratšie, jeden dlhšie bude musieť zostať v očistci. Ale to znamená, že samotná katolícka náuka priznáva, že hriechy katolíkov NIE SÚ VYRIEŠENÉ! A keďže nie sú vyriešené, musia byť v očistcovom ohni odtrpené.

Božia pravda je ale taká, že očistec v Biblii neexistuje a tak tým skutočným ohňom v ktorom človek odtrpí svoje hriechy bude peklo, z ktorého niet návratu, ktoré trvá večne.

Boh je Láska ale aj spravodlivosť

Tieto dve vlastnosti Boha idú “ruka v ruke”

Boh je spravodlivý. Spravodlivosť vyžaduje potrestať každý jeden hriech. Pokiaľ nie je každý náš hriech potrestaný, Božia spravodlivosť nebude uspokojená!

Keďže Boh je aj LÁSKA, vymyslel spôsob, ako uskutočniť, aby každý hriech bol potrestaný, a aby mohol človek prísť k nemu do neba. Poslal svojho Syna na svet, aby sa stal človekom, a aby v ňom, na ňom potrestal každý náš hriech!

Jn 3:16-18 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil. Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

V čom spočíva to Božie riešenie? JEDINE VO VIERE v to, že Boh vo svojej láske a spravodlivosti potrestal naše hriechy na svojom Synovi. JEDINE VO VIERE V TOTO BOŽIE RIEŠENIE!!!

Jednu vec si musíme zapamätať:

Spása hriešnika je Božie dielo a my k nej nesmieme nič pridávať!

Žiadne skutky, pre spásu: ani omše, ani spovede, ani prijímania, ani modlitby, ani svoje utrpenia, pretože SPÁSA UŽ BOLA VYKONANÁ PRED 2000 ROKMI! A všetko pre našu spásu už vykonal Ježiš Kristus!

Kto neuverí v toto Božie riešenie Božej lásky a spravodlivosti, kto neuverí, že Ježiš Kristus zomrel a odtrpel spravodlivý Boží trest za jeho hriechy JE ODSÚDENÝ. Za každý jeden hriech bude dovolávaná Božia spravodlivosť na človeku, ktorý ho spáchal. To znamená že každý jeden hriech, ktorý spáchal bude potrestaný! A keďže už za jeden hriech je smrť, peklo, tam každý, kto neuverí Božiemu riešeniu bude večne trestaný a trpieť za svoje hriechy. Večne preto, lebo NIKDY NIKTO nedokáže odtrpieť čo i len jediný svoj hriech, ani za celú večnosť! Večne preto, lebo vyznanie hriechov v spovedi, ani očistec nerieši Božiu požiadavku odpustenia a odčinenia hriechov!

Toto je tá hrôza, ktorej sa treba báť. Toto je tá hrôza, ktorá mi nedávala v minulosti žiadnu istotu. To bola tá neistota, o ktorej som nevedel, odkiaľ pramenila. Ani spoveďami, ani skutkami, ani kňazmi mi nebola daná istota, že či prídem niekedy do neba.

……….

Niektorí ľudia mi povedali, že sa hrám na Spasiteľa. Že pohŕdam pápežom, kňazmi, katolíckou cirkvou…

Musím sa priznať – ako katolík hral som sa na Spasiteľa.

Hral som sa na spasiteľa, keď som ja chcel svojím utrpením pomáhať spasiť svoju dušu a duše, ktoré neveria v Boha.

Hral som sa na spasiteľa, keď som chcel svojimi púťami a modlitbami spasiť seba a duše iných a vyslobodiť duše z očistca.

Hral by som sa na spasiteľa, keby som po vyštudovaní ako kňaz omšami pomáhal ku spáse svojej duše ku spáse duší ľudí a duší v očistci.

Hral by som sa na spasiteľa, keby som ľuďom v spovedi vyhlasoval, že im Boh skrze mňa, skrze moje rozhrešenie odpustil hriechy.

Teraz sa už nehrám na spasietľa, lebo VERÍM, že Spasiteľ tu už bol pred 2000 rokmi a vtedy bol ON strestaný za všetky moje hriechy minulé prítomné a budúce. Verím že trest, ktorý som mal ja znášať za každý môj hriech v pekle odtrpel za mňa Ježiš Kristus jedinou a dokonalou obetou. Preto verím že ja už nebudem nikdy trpieť za svoje hriechy a verím, že už teraz vďaka Ježišovi žijem už teraz nebo, večnosť. Túto istotu vkladá Boh každému, kto uverí Božiemu riešeniu lásky a spravodlivosti. Túto istotu mám v sebe a vidím ju zakaždým v jeho slove.

A keďže VIERA v Božie riešenie lásky a spravodlivosti, viera vo všetko, čo nám zjavil vo svojom slove, viera v jeho Syna Ježiša Krista je jediné, čo človek potrebuje na cestu do večnosti, tak na základe tohto smelo a bez okolkov znova vyhlasujem: V Katolíckej cirkvi NIET SPÁSY! Pápež, biskupi a kňazi nie sú Boží služobníci. Utekajte od cirkvi, (nielen katolíckej) ktorá si hovorí, že je jediná, pravá, neomylná a ktorá stojí na ľudskom učení a autorite a poslušnosti jednému vodcovi!
Súhlasí Wolfe


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 8. 2016, 14:34 avatar
Pán Ježiš nehovori, že sa máme jemu spovedať alebo Bohu priamo, ale túto úlohu dal apoštolom a cez nich on pôsobí.
VIII. Vysluhovateľ tejto sviatosti

1461 Keďže Kristus zveril službu zmierenia(981) svojim apoštolom, biskupi, ich nástupcovia, a kňazi, spolupracovníci biskupov, pokračujú vo vykonávaní tejto služby. A vskutku, biskupi a kňazi majú na základe sviatosti posvätného stavu moc odpúšťať všetky hriechy „v mene Otca i Syna i Ducha Svätého“.

1462 Odpustenie hriechov zmieruje s Bohom, ale aj s Cirkvou. Biskup, viditeľná hlava partikulárnej cirkvi,(886) je teda už od dávnych čias právom považovaný za toho, kto predovšetkým má moc a službu zmierenia: on je správcom disciplíny pokánia. Kňazi, jeho spolupracovníci,(1567) vykonávajú túto službu v takej miere, v akej dostali právomoc (facultas) od svojho biskupa (alebo od rehoľného predstaveného) alebo od pápeža na základe cirkevného práva.

1463 Niektoré zvlášť ťažké hriechy sa trestajú exkomunikáciou, najprísnejším cirkevným trestom, ktorý nedovoľuje prijímať sviatosti a vykonávať niektoré cirkevné úkony. Preto rozhrešenie od neho môže podľa cirkevného práva udeliť len pápež, miestny biskup, alebo kňazi, ktorým oni dali splnomocnenie. V prípade nebezpečenstva smrti ktorýkoľvek kňaz, aj keď nemá právomoc spovedať, môže rozhrešiť od každého hriechu a od každej exkomunikácie. (982)

1464 Kňazi majú povzbudzovať veriacich, aby pristupovali k sviatosti pokánia, a majú prejaviť ochotu vysluhovať túto sviatosť vždy, keď o ňu kresťania rozumne požiadajú.

1465 Keď kňaz vysluhuje sviatosť pokánia, vykonáva službu dobrého pastiera, ktorý hľadá stratenú ovcu,(983) službu milosrdného Samaritána, ktorý ošetruje rany, otca, ktorý čaká na márnotratného syna a pri jeho návrate ho víta, spravodlivého sudcu, ktorý nehľadí na osobu a ktorého súd je zároveň spravodlivý a milosrdný. Slovom, kňaz je znakom a nástrojom milosrdnej Božej lásky voči hriešnikovi.

1466 Spovedník nie je pánom, ale služobníkom Božieho odpustenia.(1551) Vysluhovateľ tejto sviatosti sa má zjednotiť s Kristovým úmyslom a s jeho láskou. Má mať osvedčenú znalosť kresťanského správania,(2690) má mať skúsenosť s ľudskými problémami a úctu i ohľaduplnosť voči tomu, kto klesol. Má milovať pravdu, byť verný Učiteľskému úradu Cirkvi a trpezlivo viesť kajúcnika k uzdraveniu a plnej zrelosti. Má sa za neho modliť, konať zaňho pokánie a zveriť ho Božiemu milosrdenstvu.

1467 Vzhľadom na posvätnosť a veľkosť tejto služby, ako aj na úctu, aká patrí ľudskej osobe, Cirkev vyhlasuje, že každý kňaz, ktorý spovedá, je pod veľmi prísnymi trestami viazaný zachovať absolútne tajomstvo,(2490) čo sa týka hriechov, z ktorých sa mu jeho kajúcnici vyznali. Ani nesmie použiť poznatky, ktoré získal pri spovedi o živote kajúcnikov. Toto tajomstvo, ktoré nepripúšťa výnimky, sa volá „sviatostná pečať“, lebo to, čo kajúcnik vyjavil kňazovi, ostáva „zapečatené“ sviatosťou.
www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 14:35 avatar
obhajuj sa písmom svätým, nie katechizmom. A v písme sa jasne píše to čo som písal viď vyššie
Súhlasí Johny Pravda, Wolfe


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 8. 2016, 14:36 avatar
Celý katechizmus vychádza z Písma svätého.


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 8. 2016, 14:38 avatar
presnejšie:
81 „Sväté písmo je Božie slovo, nakoľko je písomne zaznačené z vnuknutia Ducha Svätého.“
„Posvätná tradícia však Božie slovo,(113) ktoré zveril Kristus Pán a Duch Svätý apoštolom, neporušene odovzdáva ich nástupcom; aby ho, osvietení Duchom pravdy, svojím ohlasovaním verne zachovávali, vysvetľovali a šírili.“

katechizmus.sk


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 8. 2016, 15:02 avatar
"neporušene" >> prepac, nic v zlom, fakt, ale pobavila si ma  


13.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 14:40 avatar
To snaď nemyslíš vážne...
(Mt 15:8 [SSV])

»Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.

No darmo si ma ctia, lebo náuky, čo učia, sú iba ľudské príkazy.«“

(Kol 2:20 -22 [SSV])
Ak ste s Kristom odumreli živlom sveta, prečo sa, akoby ste ešte žili vo svete, podriaďujete nariadeniam: „Nechytaj, ani neokús, ani sa nedotýkaj!“? Veď to všetko sa má použiť, a tým zničiť – sú to ľudské príkazy a náuky.

KATOLÍCKA CIRKEV NEMÁ SVOJ PÔVOD V JEŽIŠOVOM UČENÍ, ANI UČENÍ JEHO APOŠTOLOV.

Napriek tomu, že sa Katolícka cirkev odvoláva na Božie slovo, nekoná podľa Božieho slova. Všetku hlavnú náuku, na ktorú sa odvoláva Katolícka cirkev, že ustanovil Ježiš, alebo apoštoli, vznikala počas histórie RKC, to znamená, že bola vymyslená ľuďmi a nie stanovená Bohom, teda nie je biblická, Božia:

750 – biskup Ríma získava moc nad celým svetom. Dovtedy bol len biskupom v Rímskej ríši

1079 – vznik celibátu. Hlavný dôvod: aby ženy kňazov nemohli dediť cirkevné majetky.

1190 – predaj odpustkov. V dnešnej dobe pokračujú v zmenenej forme (za určitý náboženský úkon, na veľké sviatky, vykupovanie duší z očistca formou omší…)

1215 – transubstanciácia – od tohto roku je Ježiš skutočne prítomný telom a dušou v oplátke. Dovtedy to bola Pamiatka Pánovej večere – teda bez premieňania.

1215 – spovedanie sa z hriechov kňazom.

1220 – uctievanie hostie

1229 – laikom je zakázané čítať Bibliu

1274 – vymyslený je očistec

1545 – Tradícia dostala autoritu rovnakú s Písmom. Napriek tomu že učenie RKC stále tvrdí že Tradícia je rovná s Písmom, v mnohých prípadoch je povýšená nad Písmo

1546 – pridanie apokryfných kníh do katolíckej Biblie (Tob, Jdt, Múdr, Sir, Bar, 1,2Mach)

1854 – Nepoškvrnené počatie Panny Márie (čo Biblia nikde ani len nenaznačuje)

1870 – Neomylnosť pápeža v tom čo ustanoví. Je šéfom Učiteľského úradu cirkvi. Mnoho zákonov, dogmy povýšil nad Božie slovo. To znamená, že Božie slovo je nedostatočné pre pápeža, pápežove slovo je viac ako Božie. (Neomylný v učení môže byť len Boh a neomylné sú pravdy čo Boh zjavil v Biblii. Nemôže to byť človek, teda ani náuka pápežov.)

1922 – Mária je spoluvykupiteľka spolu s Kristom (na dogmu sa ešte len čaká)

1950 – Nanebovzatie Panny Márie

Najhlavnejší dôvod, prečo som vystúpil z RKC je ten, že v nej a skrze ňu by som nikdy nedosiahol spásu. A to platí pre všetkých katolíkov – v Katolíckej cirkvi niet spásy, cez ňu a jej učenie sa nedostanete do večného života. Ak chcete prísť do večného života, musíte uveriť Božím podmienkam spásy napísaným v Biblii, nie Katolíckym. Toto nie je sranda, tu ide o život, o večný život.

Toto sú najhlavnejšie Božie – Biblické podmienky spásnej viery:

Skrze Ježišovu krv som bol vykúpený z rúk satana (nie skrze katolícky krst) -

Skrze Ježišovu krv sú všetky moje hriechy odpustené (nie skrze spovede kňazovi)

Ježišova krv ma očisťuje od všetkých mojich hriechov. (očisťuje veriaceho. Veriaci má uverením odpustené všetky hriechy minulé prítomné a budúce. Zhrešením po uverení a ľútosťou sme už len očisťovaní)

Skrze Ježišovu krv som ospravedlnený, učinený spravodlivý tak, ako keby som nikdy nezhrešil

Skrze Ježišovu krv som posvätený, učinený svätým, oddelený pre Boha. Už nie som v satanovom teritóriu. - Toto bolo vykonané jedinou dokonalou obetou Ježiša Krista. Už niet žiadnej obete, Ježišova bola posledná. Veriaci nejde do pekla. (Tobôž nie do vymysleného očistca) Niet žiadnej obete, teda ani omše, prijímania…)

Pre spásu je potrebné ďalej uveriť celý balíček toho, čo je v Biblii o Ježišovi Kristovi, Bohu Otcovi a Duchu Svätom, nie to čo nám o nich až na niektoré výnimky predkladá učenie RKC.

Katolícka omša a katolícka eucharistia je modlárstvo. Modlári nevojdú do Božieho kráľovstva. (Ef 5,5) Eucharistia vždy bolo vďakyvzdávanie, nie premenený chlieb. (až do roku 1215, napriek tomu sa katolícka náuka odvoláva, že to ustanovil Ježiš Kristus. Pozri katechizmus, článok 1345)

Modlárstvo znamená: kňaz koná obeť, neživá vec sa stáva živou, neživej veci sa klaňajú a uctievajú ju ako Boha.

Vysvetlenie: Kristus vykonal poslednú dokonalú obeť, tá obeť je úplne dostatočná, niet už inej obete za hriech. (Hebr 10,18) Kristus bol posledný Veľkňaz (katolíci majú pápeža veľkňaza) (Hebr 7, 27-28). Kristus je jediný, posledný kňaz Nového zákona. Nový Zákon už nemá kňazov, chrámy. Človek, ktorý uveril v biblického Ježiša Krista je Božím chrámom, patrí do Kristovho tela – Cirkvi. Klania sa Bohu v Duchu a pravde…

Tak ako Starý Zákon má vyše 300 proroctiev o Mesiášovi, ktoré sa vyplnili, tak aj Nový Zákon má množstvo proroctiev o posledných časoch, ktoré sú už mnohé vyplnené a mnohé z nich sa vzťahujú na Katolícku cirkev. (preto aj náuka RKC nevysvetľuje nikde vo svojom učení proroctvá o posledných časoch) Tak ako mnohí židia čítali Písmo a nespoznali príchod Mesiáša, tak aj mnohí dnešní ľudia majú Písmo a nespoznávajú pravého Ježiša Krista a vyplnenie novozákonných proroctiev.

Každému, kto číta tento list, a chce dôjsť do večného života, vážne odporúčam začať čítať Bibliu a vážne ju brať ako Božie slovo a jedinú autoritu v náuke. Boh základné pravdy Biblie zjavil tak, aby ich pochopili aj tí najjednoduchší ľudia. Ja sa priznávam, že som slepo veril všetkému, čo mi predložila Katolícka cirkev. Bez akéhokoľvek skúmania som im veril. Ale viera nie je slepo a bez skúmania veriť nejakému ľudskému učeniu pomiešanému s učením Biblie, ktorému je nadradený človek – pápež. Viera je veriť všetkému, čo je v Biblii pre našu spásu zjavené. Nič navyše. A toto je úplne dostatočné pre náš večný život. Prečo čítať Bibliu? Lebo tam Boh zjavil všetko potrebné čo by sme mali o ňom vedieť a všetko potrebné, aby sme sa k nemu dostali.

Ako čítať a vykladať Bibliu -

Biblia sa vykladá sama sebou – najlepší komentár k niečomu v Biblii nájdeme jedine v Biblii. Ježiš a apoštoli tiež vykladali podľa Biblie. Napr. Mt 19,3-6; Gal 3,16

Biblia si nikde neprotirečí. Výklad Biblie nesmie byť v rozpore s inými miestami Biblie. Napríklad Večera Pánova, spása, odpustenie hriechov, odčinenie hriechov…

Učenie o niečom konkrétnom sa nesmie odvodzovať z jednej vety, alebo z jedného verša, ale z celku Biblie.

Bez Starej zmluvy zostanú mnohé časti Novej zmluvy nezrozumiteľné, nepochopené.

Nesmie byť hlásané, kázané viac, než je napísané. (1Kor 4,6) -

Biblická pravda má vždy prednosť pred všetkými ostatnými poznatkami. (Kol 2,8) - Treba čítať rôzne preklady, katolícky je nedokonalý. (najlepší je Roháčkov) Pri nezrovnalostiach katolíckeho a iného prekladu treba vždy pozrieť Starý zákon do hebrejského prekladu a Nový zákon do Gréckeho prekladu.

Prečo vziať vážne čítanie a poznanie Biblie:

Lebo v Biblii Boh zjavil seba samého a ON (nie pozemská akákoľvek cirkev) dal podmienky k spáse

Aby sme poznali Boha tak ako sa nám predstavil v Biblii, nie ako nám ho cirkev predkladá.

Aby sme mali vieru, lebo viera je iba z počutia Božieho slova. Rim 10,17 -

Aby sme rástli vo viere

Aby sme mali istotu spasenia (ktorú RKC nikdy nezaručí, ale Boh v Biblii áno) -

Kvôli pravej náuke (Tít 1,9) Sektári používajú Bibliu ako doplnok. Teda žiadna Tradícia a učiteľský úrad cirkvi, jedine Biblia. - Aby Biblia bola našou jedinou autoritou, nie človek (pápež)

Aby sme bezpečne prešli životom (Ž 119,105) - Kvôli výchove detí (Dt 11,18-19)

Kvôli ochrane pred falošnými cestami: Blúdite, pretože nepoznáte Písmo ani Božiu moc (Mt 22,29)

Kvôli poznaniu hriechu

Kvôli pochopeniu budúcich časov, atď. Biblia je Božia kniha, ktorá je meradlom všetkého. (napríklad falošných znamení, zjavení…)

Katolícka omša a katolícka eucharistia je modlárstvo. Modlári nevojdú do Božieho kráľovstva. (Ef 5,5) Eucharistia vždy bolo vďakyvzdávanie, nie premenený chlieb. (až do roku 1215, napriek tomu sa katolícka náuka odvoláva, že to ustanovil Ježiš Kristus. Pozri katechizmus, článok 1345)

Modlárstvo znamená: kňaz koná obeť, neživá vec sa stáva živou, neživej veci sa klaňajú a uctievajú ju ako Boha.

Nesmie byť hlásané, kázané viac, než je napísané. (1Kor 4,6) -

Biblická pravda má vždy prednosť pred všetkými ostatnými poznatkami. (Kol 2,8) - Treba čítať rôzne preklady, katolícky je nedokonalý. (najlepší je Roháčkov) Pri nezrovnalostiach katolíckeho a iného prekladu treba vždy pozrieť Starý zákon do hebrejského prekladu a Nový zákon do Gréckeho prekladu.

Biblia sa vykladá sama sebou – najlepší komentár k niečomu v Biblii nájdeme jedine v Biblii. Ježiš a apoštoli tiež vykladali podľa Biblie. Napr. Mt 19,3-6; Gal 3,16

Vysvetlenie: Kristus vykonal poslednú dokonalú obeť, tá obeť je úplne dostatočná, niet už inej obete za hriech. (Hebr 10,18) Kristus bol posledný Veľkňaz (katolíci majú pápeža veľkňaza) (Hebr 7, 27-28). Kristus je jediný, posledný kňaz Nového zákona. Nový Zákon už nemá kňazov, chrámy. Človek, ktorý uveril v biblického Ježiša Krista je Božím chrámom, patrí do Kristovho tela – Cirkvi. Klania sa Bohu v Duchu a pravde…

Tak ako Starý Zákon má vyše 300 proroctiev o Mesiášovi, ktoré sa vyplnili, tak aj Nový Zákon má množstvo proroctiev o posledných časoch, ktoré sú už mnohé vyplnené a mnohé z nich sa vzťahujú na Katolícku cirkev. (preto aj náuka RKC nevysvetľuje nikde vo svojom učení proroctvá o posledných časoch) Tak ako mnohí židia čítali Písmo a nespoznali príchod Mesiáša, tak aj mnohí dnešní ľudia majú Písmo a nespoznávajú pravého Ježiša Krista a vyplnenie novozákonných proroctiev.

Navrátil som sa k viere otcov: Abraháma, Izáka, Jakuba, Mojžiša…Ježiša Krista, apoštolov. Toto je moja viera a nepridám k nej žiadnu ľudskú náuku, tradíciu a autoritu. Božie slovo je dostatočná autorita. Ak by ste nevedeli, kam ma zaradiť, tak som kresťan, presnejšie povedané biblický kresťan.


15.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 14:42 avatar
pekne citaj. a spoznas pravdu


22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 8. 2016, 14:51 avatar
Citáty ok, výklad a vyvodenie dôsledkov je celkom mylné - robíš si samovýklad.


36.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 15:15 avatar
ake citaty vsetko co pisem podkladam veršami zo sväteho pisma.


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 8. 2016, 15:00 avatar
Katechizmus je pokrekrucane pismo svate..
Súhlasí Luther


18.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 14:49 avatar
aj viď nižšie


20.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 14:50 avatar
viď vyššie


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 8. 2016, 15:00 avatar
6.
" ale túto úlohu dal apoštolom" >> Kde presne v pisme to mozem najst?
Viem, ze je napisane: vyznavajte si navzajom hriechy..
Takze katolicki knazi tiez vyznavaju svoje hriechy vam?


56.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 9. 2016, 09:32 avatar
Asi tuná:

im povedal: "Pokoj vám! Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás." Keď to povedal, dýchol na nich a hovoril im: "Prijmite Ducha Svätého. Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané."


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 8. 2016, 14:35 avatar
Aký zmysel má spoveď a aký účinok na človeka po vykonaní spovede?

IX. Účinky sviatosti pokánia

1468 „Celá účinnosť pokánia je v tom, že nám navracia Božiu milosť a spája nás s Bohom v dokonalom priateľstve.“ Cieľom a účinkom tejto sviatosti je teda zmierenie s Bohom. U tých, čo prijímajú sviatosť pokánia so skrúšeným srdcom a s nábožnosťou,(2305) „zvyčajne zavládne pokoj a spokojnosť svedomia spolu so silnou duchovnou útechou“. Sviatosť zmierenia s Bohom spôsobuje totiž pravé „duchovné vzkriesenie“, prinavracia dôstojnosť a dobrá života Božích detí, z ktorých najvzácnejším je priateľstvo s Bohom.

1469 Táto sviatosť nás zmieruje s Cirkvou.(953) Hriech oslabuje alebo pretŕha bratské spoločenstvo. Sviatosť pokánia ho napráva alebo obnovuje. V tomto zmysle nielen uzdravuje toho, kto je znovu plne zapojený do ekleziálneho spoločenstva, ale má aj oživujúci účinok na život Cirkvi, ktorá trpela pre hriech jedného zo svojich členov. Hriešnika, ktorý bol znovu plne zapojený do spoločenstva svätých alebo v ňom bol upevnený,(949) posilňuje výmena duchovných dobier, ktorá jestvuje medzi všetkými živými údmi Kristovho tela, či sú ešte na pozemskej púti, alebo sú už v nebeskej vlasti:
„Treba pripomenúť, že takéto zmierenie s Bohom spôsobuje takpovediac iné zmierenia, ktoré odstraňujú iné rozpory zapríčinené hriechom: kajúcnik, ktorý dostáva odpustenie, zmieruje sa sám so sebou v hĺbke svojho bytia, kde znovu nadobúda svoju vnútornú pravdu; zmieruje sa s bratmi, ktorých nejakým spôsobom urazil a ranil; zmieruje sa s Cirkvou; zmieruje sa s celým stvorením.“

1470 Keď sa hriešnik v tejto sviatosti zveruje milosrdnému Božiemu súdu, určitým spôsobom anticipuje súd,(678, 1039) ktorému bude podrobený na konci tohto pozemského života. Lebo teraz, v tomto živote sa nám poskytuje možnosť voliť si medzi životom a smrťou a len kráčajúc cestou obrátenia, môžeme vojsť do Božieho kráľovstva, z ktorého ťažký hriech vylučuje. Keď sa hriešnik vierou a pokáním obracia ku Kristovi, prechádza zo smrti do života a „nepôjde na súd“ (Jn 5,24).

www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 14:37 avatar
Váš problém je to, že vy ste sa vzdy cítili byť vyššie ako písmo sväté a to je chyba.


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 8. 2016, 14:40 avatar
120 Apoštolská tradícia umožnila Cirkvi rozoznať,(1117) ktoré spisy majú byť započítané do zoznamu posvätných kníh. Tento úplný zoznam sa volá „kánon“ Svätého písma. Obsahuje 46 spisov Starého zákona (45, ak sa Jeremiáš a Náreky počítajú spolu) a 27 spisov Nového zákona. Sú to:
Knihy Starého zákona: Genezis, Exodus, Levitikus, Numeri, Deuteronómium, Jozue, Sudcovia, Rút, Prvá a Druhá kniha Samuelova, Prvá a Druhá kniha kráľov, Prvá a Druhá kniha kroník, Ezdráš, Nehemiáš, Tobiáš, Judita, Ester, Jób, Žalmy, Príslovia, Kazateľ, Pieseň piesní, Múdrosť, Sirachovec, Izaiáš, Jeremiáš, Náreky, Baruch, Ezechiel, Daniel, Ozeáš, Joel, Amos, Abdiáš, Jonáš, Micheáš, Nahum, Habakuk, Sofoniáš, Aggeus, Zachariáš, Malachiáš, Prvá a Druhá kniha Machabejcov.
Knihy Nového zákona: Evanjeliá podľa Matúša, Marka, Lukáša a Jána, Skutky apoštolov; listy svätého Pavla: Rimanom, Prvý a Druhý list Korinťanom, List Galaťanom, Efezanom, Filipanom, Kolosanom, Prvý a Druhý list Solúnčanom, Prvý a Druhý list Timotejovi, List Títovi, Filemonovi; List Hebrejom, Jakubov list, Prvý a Druhý Petrov list, Prvý, Druhý a Tretí Jánov list, Júdov list; Zjavenie apoštola Jána (Apokalypsa).


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 8. 2016, 14:41 avatar
80 „Posvätná tradícia a Sväté písmo teda navzájom úzko súvisia a sú spojené. Veď obidve vyvierajú z toho istého božského prameňa, určitým spôsobom splývajú v jedno a smerujú k tomu istému cieľu.“ Obidve robia v Cirkvi prítomným a plodným tajomstvo Krista, ktorý sľúbil, že ostane so svojimi „po všetky dni až do skončenia sveta“ (Mt 28,20).


16.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 14:46 avatar
Vy ste nikdy neišli písmom. Dokonca Ján Pavol 2 sa ospravedlnoval kadekomu za to co cirkev napachala, tie svinstvá a nakoniec spravil este horsie New Age.

Skoro v šetkom čo píše váš katechizmus a tradícia odporuje biblii.
čítala si sväté písmo? vyzerá to že nie. lebo stále tu len pridávaš veci z vášho katechizmu.
Vaša cirkev uz davno ukazala že nieste Kristovou cirkvou. Terajší papeži to len potvrdzujú. Proroctvábiblie jasne ukazujú že katolícka cirkev je cirkvou antikrista. Učia iné evanjelium ako hlásal Kristus a nakoniec to spojovanie náboženstiev čo vaši pápeži robia je to skazené milá lea.
Súhlasí Johny Pravda


17.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 14:48 avatar
A je mi luto ked to nevidíš a klamstvo ti zaslepilo oči, zalepilo uši...


24.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   31. 8. 2016, 14:54 avatar
Pre cloveka je jednoduchsie prijat nazor ineho za vlastný, ako si namáhat vlastnu hlavu studiom a tak prebrat osobnu zodpovednost za svoje spravanie, za svoje rozhodnutia atd. Je lahsie skopirovat s katechizmu alebo straznej veze atd ako pouzit vlastnu hlavu. takymto sposobom ako by ludia resp veriaci prenasali zodpovednost na svojich duchovných a potom mozu povedat : ved takto nas to ucili zastupcovia Krista na zemi tak mi za to nemozeme ze sme konali,verili,ucili nespravne.
Súhlasí Luther


21.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 8. 2016, 14:50 avatar
Nemá zmysel to rozvíjať. Jednak tu máš viac nickov a si stále ten istý veriaci4 a ďalšie nicky. Píšeš si sám so sebou a dávaš súhlasy, o to nejde. Ale oklamať si sa nechal ty, ale smutné je, že klamstvo šíriš ďalej.


29.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 15:01 avatar
lea ja niesom ziadny veriaci-4 ja ti tu len píšem to čo je pravda. nebud prosim ťa zaslepená a otvor oči. Vidno že si dobrá žena s dobrým srdcom tak prosím ťa never bludom a prečítaj si čo som písal. rimokatolicka cirkev úplne odsuva bibliu na druhu kolaj, to co vasa cirkev napachala svedci ze nie je tou pravou cirkvou. keby citas pismo sväte tak by si hned spozornela ze je to uplne inak. nechcem sa hadat ale píšem ti začni čítať písmo sväté. Najprv NovýZákon, potom Starý Zákon a ver mi že sa ti otvoria oči. Uvidíš tam veci čo uplne odporuju tomu co vas katechizmus píše. vid druhe svete prikazanie uplne ste vymazali. ako moze clovek mazat Bozie slovo? Prajem veľa štastia lea a dufam ze najdes tu spravnu cestu mas dobre srdce uz len ho otvoriť Kristovi a on ti ukáže cestu


31.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 15:03 avatar
(Mt 15:8 [SSV])

»Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.

No darmo si ma ctia, lebo náuky, čo učia, sú iba ľudské príkazy.«“

(Kol 2:20 -22 [SSV])
Ak ste s Kristom odumreli živlom sveta, prečo sa, akoby ste ešte žili vo svete, podriaďujete nariadeniam: „Nechytaj, ani neokús, ani sa nedotýkaj!“? Veď to všetko sa má použiť, a tým zničiť – sú to ľudské príkazy a náuky.


32.
označiť príspevok

veriaci-4
   31. 8. 2016, 15:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 8. 2016, 15:14 avatar
Urcite to nie je veriaci-4.. Pretoze som s nim kecal v inej teme..
To by som s veriacim-4 nemohol..
Súhlasí Ludwig


37.
označiť príspevok

Ludwig muž
   31. 8. 2016, 15:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

veriaci-4
   31. 8. 2016, 15:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Ludwig muž
   31. 8. 2016, 15:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

veriaci-4
   31. 8. 2016, 15:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Ludwig muž
   31. 8. 2016, 16:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

veriaci-4
   31. 8. 2016, 16:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Ludwig muž
   31. 8. 2016, 17:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

veriaci-4
   31. 8. 2016, 17:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Luther muž
   31. 8. 2016, 17:29 avatar
Áno, peklo je skutočné. Áno, peklo je miestom múk a trestu, ktoré trvajú na veky vekov, bez konca. Chváľme Boha za to, že skrze Ježiša môžeme uniknúť tejto večnej záhube
(Ján 3:16, 18, 36)

Hriešnici sú naveky podrobení Božiemu hnevu. Tí, ktorí sú v pekle uznajú Božiu dokonalú spravodlivosť
11 Lebo i prudký hnev človeka ťa musí chváliť; a ostatok takých hnevom opášeš.

Trest hriešnikov v pekle je nekonečný presne tak, ako blaženosť spravodlivých v nebi. Sám Ježiš naznačuje, že trest v pekle je tak isto večný, ako je život v nebi

46 A títo pojdú do večného trápenia, ale spravedliví do večného života.
Súhlasí veriaci-4


46.
označiť príspevok

Ludwig muž
   31. 8. 2016, 19:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

fajer
   31. 8. 2016, 19:24 avatar
Vzkriesený budú všetci, spravodlivý vojdú do života, chvála bohu, že som ateista...


48.
označiť príspevok

Korund
   1. 9. 2016, 11:27 avatar
Spoved je iba primitivny institut cirkvi, ako cez doverne informacie ovladat svoje ovce. Nic viac. :-)


49.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 9. 2016, 22:13 avatar
neviem čo čítate, či evanjelium, alebo roľnícke noviny, ve´D PREDSA V EVANJELIU SAM PíšE, žE +UDIA CHIODILI K RIEKE JORDáN vyznávali svoje hriechy jájovi krwsiteľovi a on hovoril, čo majú robiť, Tristo razy som to to na písal a vždy sa opýtajú tí stí.
Mamam prečo pozeráš do okna? Lebo prší. a prečo prší, lebo aby rástlo žitko, a prečo rastie žitko, aby sme mali chlebíček a prečo íne ... preč..... prečo tristo razy prečo.

To už by neuvěřila ani moje bábovka.

predsa najvýznamnejší deňm v živote hriešnika, ke´bola pri jordáne ustanovená svatá trojica a ako základný násroj odpustnie hriechov, ktorýá sa začína tzak, ako pri jordáne, najprv je potrebné hriechy vyznať a potom oľutovať, prejaviť upriné pokánie a jestli to ježiš uizná, ako to uznal ločincovi, ktorý bol ukrižovanýá vedľa neho, tak ešte dnes budeš s ním v raji a ak neuzná, ako neuznal tomu druhému zločincovi, ktorý ho nielenže o nič neprosil, ale ešte sa mu aj vysmieval no tak raj nebude, bude niečo iné prvý predpoklad odpustenia hriechu j jeho vyslovenie a úprimné oľutovanie,Aklo nakalvárii, jeden bol vzatý adruhýá zostal, ale na kalvárii vieme kto a prečo.


51.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 9. 2016, 23:09 avatar
Isli k rieke Jordan vyspovedali sa a az potom mohli dostat eucharistiu, inak by to bola svatokradez, vsak?
Pretoze katolicka cirkev to tak berie..
Nemozes ist na eucharistiu, bez spovedi knazovi..


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 9. 2016, 23:11 avatar
Musis byt cisty ked chces prijat jeziska


53.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 9. 2016, 23:14 avatar
(Jn 6:50-51 [SSV])

Toto je ten chlieb, ktorý zostupuje z neba, aby nezomrel nik, kto bude z neho jesť.

Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta.“

V poslednom verši je podaná definícia chleba. Je to jeho telo, jeho obeta za život sveta. Tam na tom kríži som mal skončiť ja, ty a celý svet. Lenže Kristus to urobil za mňa. A ten chlieb je VIERA v jedinú dostatočnú, dokonanú, dokonalú obeť Ježiša Krista. Ten kto uverí v túto obeť raz a navždy, zostúpi doňho Kristov Duch a On je tým životom spaseného kresťana.

O tom, že ten chlieb = viera nám to podáva sa celá šiesta kapitola Jánovho evanjelia.


50.
označiť príspevok

Luther muž
   1. 9. 2016, 23:02 avatar
Biblia na 115 miestach hovorí, že viera je potrebná ku spáse. V Biblii krst nie je zmienený nikde ako podmienka spásy. Ani katolícke sviatosti v Biblii nie sú nikde uvedené, tobôž aby boli potrebné ku spáse. Komu uveríš – Bohu, alebo Katolíckej cirkvi?
Jn 3:16-18 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí,

Mk 1,8 Ja som vás pokrstil vodou, ale on vás bude krstiť Svätým Duchom.

vyznávaš jedno ponorenie? Byť pokrstený znamená byť ponorený. Podľa Písma krstí sa len ten, čo už uveril evanjeliu. Vyznávaš tento krst? Ak nie zasa slovami hovoríš niečo, čo skutkami popieraš.


54.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 9. 2016, 02:11 avatar
1. V čí som reagoval na otázku, kde v biblii sa píše o spovedi a vy ma hneď zdrapnete ako katolíka, čo sa zase zamiešal, kde netreba.
2. Či je krst spasením, to neviem, ale môže to byť jedna z podmienok, keby bol krst šaškáreň alebo nejaké jedno ponorenie do vody, prečo by to robil samotný ježiš ?
3. čo sa týka chleba, ste takí istí prekrúcači evanjeleia ako katolícka hierarchia. V evanjeliu je napísané, že ježiš mal bratpov a sestry na viacerých miestach, ale oni, to nie je pravda, mária bola panna do smrti. Tak potom načo a pre koho bolo písané evanjelium ????
Je napísaníé jasne Chlieb z neba, to, predsa nebol chlieb, to je niečo iné !!!!!!
Mýlite si bibliu s evanjeliom a vazerá to tak, že evanjelická a katolícka hierarchia má spoločné iba to, že prekrúcajú evanjelium, ako sa im chce. Chlieb z neba, to je blbosť, to je viera, alebo ježiš mal bratov a sestry a katolícii, to je blbosť, predsa mária bola panna až do smrti.

A to som sa dotkol len dvoch vecí. a čo ostatné ????
Pýtate sa ma čo vyznávam. Tak ja vám poviem, že ja vyznávam čisté evanjelium, ale takým spôsobom, že ak je tam napísané, že ježiš mal bratov a sestry, tak ich mal, a ak je tam, napísané, že ježiš povedal, ja som chlieb z neba, tak mu to bez mihnutia oka verím.
Lebo ja sa spolieham na ježiša a jeho evanjelium A žiadne iné veci katolíckej cirkvi, ktoré sú prekrútené inak, než je to tam napísané, ma nezaujímajú a je mi ľúto každého, kto sa nechal takto oklamať.
Pri samarijskej studni hovorí ježiš, Boh si vyhľadáva ľudí, ktorí ho vyznávajú v duchu a v pravde.
A pošlem vám ducha pravdy, ktorý z môjho zoberie a vám povie, čo máte robiť.
A teda z môjho zoberie, zruší mu titul boha,lebo to,nikde v evanjeliu nie je a povie vám, čo máte robiť, lenže toto bolo poovedané v o fatime a katolícka cirkev opravila zrejme dialogy našej pani s deťmi podľa učenia svätých otcov a dogiem.

Takže zase vieme gulové. A prečo ??? Pretože sme neuverili evanjelium, a kto neuveril evanjelium neuveril Ježišovi.
Toto je najhroznejšia veta, akú som kedy napísal a je mi z toho do plaču, ak sa človek pozrie okolo seba a vidí, čo samozvaní mudrci múdrejší ako samotný ježiš aj s jeho otcom dokopy, prekrúcajú evanjelium.

Toto mi vysvetlíte, mudrci, prečo boh dáva velké veci maličkým a nie zodpovedným ? Prečo stará garnitura farizejov musela odísť a nechystá sa niečo podobné teraz ???????

Možno je to tvrdá reč, čo tu píšem jak pre katolíkov, tak aj pre evanjelikov a ktovie ešte pre koho, ale evanjelium nepustí a vedie nás priamo k ježišovi, ak sme uverili, že evanjelium je jediná pravda tohoto sveta, ktorou je ježiš a je to pravda cesta a život.


55.
označiť príspevok

Luther muž
   2. 9. 2016, 09:07 avatar
obratenykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
elemir. precitaj si prosim to co je na tejto stranke a potom hovor.
(Zjv 17:4-6 [ROH-AV])
A žena bola odiata purpurom a šarlátom a bola pokrytá zlatom a ozdobená drahým kamením a perlami a vo svojej ruke mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva, a na svojom čele mala napísané meno: Tajomstvo, Veľký Babylon, Mater smilníc a ohavností zeme. A videl som ženu, že bola opilá krvi svätých a krvi svedkov Ježišových. A keď som ju videl, náramne som sa divil.

Kňaz po premenení vysloví slová: Hľa, tajomstvo viery. Pritom poukáže na hostiu s kalichom.

Od roku 1215, keď koncil schválil, že v oplátke a víne je skutočne prítomný Ježiš Kristus, od vtedy zahynulo pod rukou pápeža desaťtisíce kresťanov, ktorí nechceli uznať tento ľudský výmysel, toto “tajomstvo viery” o skutočnej prítomnosti Ježiša Krista v oplátke a víne.

Vlastne katolíci podľahli zvodu ako Adam a Eva v Raji. Dali sa diablom zlákať na rovnaký zvod. Ako Adam a Eva chceli požitím telesného pokrmu získať Božské naplnenie, poznanie, tak aj katolíci prijatím oplátky si myslia, že prijímajú týmto telesným pokrmom Boha a čakajú od toho Božské vedenie, posilu…

Ako vznikla skutočná prítomnosť Ježišova v eucharistii?
Roku 831 napísal benediktínsky mních Paschasius Radbert pojednánie „O Tele a Krvi Krista“.

Táto doktrína mnoho ľudí prekvapila a taktiež našla svojich oponentov. Toto nové učení v Rímskej cirkvi aj tak skvasilo a vyrástlo. Nakoniec bola teória „transsubstanciáce“ oficiálne prehlásená za dogmu viery, nevyhnutnú pre spásu. na Lateránskom koncile za pápeža Innocenta III roku 1215. A Tridentský koncil v r.1545-1563 prehlásil, že kto neverí, že v chlebe a víne je skutočne prítomný Kristus, nech je prekliaty. (Bennett)

Keďže ja tomu neverím, som teda prekliaty. Lenže ja som prijal spásu a prijatím spásy Ježiš sňal zo mňa všetky prekliatia a hriechy, takže som slobodný.

(Mt 24:24-27)

Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených.

Hľa, hovorím vám to vopred.

Keby vám teda povedali: »Hľa, je na púšti,« nevychádzajte; »Hľa, skrýva sa v dome,« neverte.

Lebo ako blesk vzíde na východe a vidno ho až po západ, taký bude aj príchod Syna človeka.

Katolícky Kristus v bohostánku je falošný Kristus, falošný mesiáš. Zvedené je ním obrovské množstvo ľudí. Tento Kristus robí falošné znamenia a zázraky, ako je premieňanie sa na kúsky tela a krvi, a množstvo eucharistických zázrakov. (vyhľadajte si na webe, ak ich nepoznáte) Tento falošný Kristus zvedie aj je to možné aj vyvolených – tých čo verili Biblickému Kristovi. Dnešná doba to potvrdzuje – niektorí protestanti čo verili v Biblického Krista, uverili katolíckemu Kristovi.

Ďalej nás Ježiš varuje: Hľa, hovorím vám to vopred. Keby vám teda povedali: »Hľa, je na púšti,« nevychádzajte; »Hľa, skrýva sa v dome,« neverte. Skrýva sa v dome, iný preklad je skrýva sa v izbe, iný preklad je skrýva sa na tajnom mieste, iný preklad je v skrýši. Všetky preklady správne a jasne vystihujú to, čo katolíci uchovávajú v bohostánku. Ježiš nás vopred varoval: ak vám niekto povie, že sa skrýva v bohostánku: NEVERTE. Lebo ako blesk vzíde na východe a vidno ho až po západ, taký bude aj príchod Syna človeka. Príchod Ježišov bude nečakaný, rýchly. Príde od svojho nanebovstúpenia už len raz a uvidí ho každé oko.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:16,  Viem :) https://www.youtube.com/watch?v=_3H5JbkPXpw
dnes, 21:05,  A vies, ze to vmyslel rusku muzik Teremin? Aby to nebol nastroj hybridnej vojny. :-(
dnes, 20:52,  Stačilo všetkým tým nábožným ukázať akí sú v skutočnosti "kresťania" a už...
dnes, 20:45,  Možno mi tá japonka dnes v noci naozaj ukázala bobra ;)
dnes, 20:44,  Tak JA neviem, možno sen je NIEČO existujúce, len sa prepneš do nejakej paralelnej reality ;)
dnes, 20:43,  Neco,co neexistuje? Napriklad covid devatnast? :-((
dnes, 20:42,  Keď už hovoríš o darovaní, tak tu je jedna možnosť https://www.knihazivota.sk ako urobiť...
dnes, 20:40,  Aby som sa vrátila k tým darčekom, tu je theremin :) nááádhera...
dnes, 20:39,  A zas. Kancov. Idem sa radsej vynulovat. :-)))))))
dnes, 20:39,  JA si to predstavujem tak ako v sne, mozog ti generuje príbeh ale v skutočnosti ležíš v...
dnes, 20:38,  Kancv. Carramba, stale sa musim opravovat. :-(
dnes, 20:37,  Coz o to. Ale ked pride rec na kanvov...:-))))
dnes, 20:37,  Počkaj, už mi tu z teba nejak preskakuje, asi halucinacie *39
dnes, 20:35,  Hej, jasne, ja som čítala, že sa ludia boja aj presvedčiť dotykom, lebo maju podozrenie,...
dnes, 20:35,  Jeelene.
dnes, 20:34,  Nelazni,elene huby? Uz si ako nulak. :-))
dnes, 20:32,  O srncoch a hubach už sa tu bude snívať aj mne... to ste si zasa našli tému *39
dnes, 20:32,  Len je to ťažké keď to vidíš, to až neskôr si uvedomíš ;)
dnes, 20:31,  Len rozumom, napríklad že vieš že panelák sa nemôže zmenšovať ;)
dnes, 20:30,  Hadam to nebude take. Vzera uz zjavne vynulovany. Len o srncoch sa mu sniva. :-)))
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(179 527 bytes in 1,102 seconds)