Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Sociokultúrny vývoj Slovákov v priamom prenose

57
reakcií
228
prečítaní
Tému 27. februára 2020, 16:30 založil kntsz.

podobné témy:1.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 2. 2020, 16:30 avatar
Všimnime si čím prešlo Slovensko od svojho vzniku 01.01.1993.:
Relevantná väčšina voličov bola nadšená vodcom Mečiarom, ktorý vynikal svojou výrečnosťou zrozumiteľnou najmä šedému intelektuálnemu priemeru. Jeho vedomosti ohurovali. Nikomu ani na um neprišlo, že je to len cielená fabulácia na oklamanie voličov a dosiahnutie svojho, alebo tých za ním - skrytí - dnes môžeme tvrdiť, že to boli štbáci na čele s gen. lorencom vysiacom na Ruskom cecku nachystaní rozkradnúť či pardon - sprivatizovať túto republiku.
Trvalo 6 rokov (čo je relatívne málo), aby tá relevantná väčšina voličov pochopila podvod a zvolila si demokratickejších zástupcov.
Áno, môžeme si povedať demokratickejších, lebo nás dostali do EU a eurozóny, čo nebolo z historického hľadiska málo.
Čas však ukázal, že aj v tejto partaji bolo množstvo jemne povedané s ochočeným svedomím. Možno už ani toľko nekradli, ale v každom prípade tolerovali a Gorila ukázala, že aj spolupracovali s eštébácko- mecárovskou privatizačnou chuntou. Nenašli odvahu chytiť, potrestať a dostať za mreže a to tam boli vraj takí demokrati a intelektuáli ako Palko, Mikloško, Zajac jeden druhý, nevraviac o Miklošovi a Dzurindovi.....
Na scéne sa však objavil niekto nový, mladý, vraj "čistý" (komunista - vedúci mládežníckeho mecárovho HZDS   ) Fico, ktorý si svoju slávu založil na rétorike, že Slovensko nie je právny štát - ergo, on ten právny štát vybuduje.
Slovenský volič sa po ďalšom sklamaní vracia k populistom, ktorí to šibnutím prútika vyriešia.
Nevyriešili. Oklamali a vykradli a čo je horšie štát dali do rúk vrahom a ich posluhovačom - Ficova predstava právneho štátu bola jeho svojvôľa.
Sociokultúrny vývoj je naozaj ošemetná vec.
Je to veľmi pomalé.
Často sa to deje len tým, že tí neschopní vývoja zomierajú.
Dnes to vyzerá na riadny skok dopredu.
Nech sa víťazi volieb už konečne poučia a pochopia, že bez pokánia a hlavne potrestania vinníkov to nepôjde, lebo tí lumpi, zlodeji, ktorí sa neštítia ani vraždenia sú stále skrytí, stále zostávajú tu a sú pripravení naliesť naspäť oknami, cez povalu, alebo kľúčovými dierkami.
Čiaru za minulosťou nie je možné nikdy urobiť, keď sa s minulosťou nevysporiadame t.j. vinníkov nepotrestáme a doživotne ich neodstavíme od nakradnutého majetku a akéhokoľvek verejného účinkovania.
Nevysporiadali sme sa s kolaborantami prvého Slovenského štátu a máme ich tu zatiaľ ako kriklúňov s krížami na prsiach späť, nevysporiadali sme sa s Pacem in terris a v cirkvi strašia dodnes a likvidujú ju z vnútra, nevysporiadali sme sa s eštebáckymi komunistami a rozkradli a stále rozkrádajú republiku.
Nie je to jednoduché, všetci tí, čo už mali byť na pravde Božej, alebo hanbou čušať doma a prinajhoršom pestovať mrkvu a zemiaky už majú svojich potomkov. Potomkov rovnako mravne zdegenerovaných a čo je horšie šíriacich svoju zvrátenosť podstatne sofistikovanejším spôsobom.
Že je takých požehnane aj na tomto DF je podobnosť čiste "náhodná".
Sociokultúrny vývoj národa ako celku je naozaj ošemetná vec, je síce pomalý, ale zastaviť sa nedá.
Súhlasí Osvietený


2.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 2. 2020, 16:41 avatar
Ináč som si u teba všimol jednu, každý píše, že máš perfektné názory, ale bohužiaľ nie sú z tvojej hlavy a to je to najsmutnejšie, takýto športovec, horal a nemať vlastný názor, úbohé a nebezpečné ako lavína !


3.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 2. 2020, 16:42 avatar
Každý to píše ?
Americkí trolovia to píšu
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 2. 2020, 16:43 avatar
Ak máš niečo proti môjmu názoru, poprosím, aby si to napísal do troch minút, ináč to bude kopirájt !!!!!!!!!!!!


27.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 2. 2020, 17:21 avatar
4-
možno je to viacej ako 3 minúty lebo som dával dokopy volebné preferencie Osvieteného (môžeš si skontrolovať), ale in medias res:
Neviem či mám perfektné názory a ak by predsa len, tak z podstaty svojho presvedčenia to nemôžem prijať za pravdu, lebo by som upadol na úroveň takých neomylných, ktorých práve kritizujem (mecár, ficík,.....) a to nepripustím. Cesta k pravde je neustála verifikácia a otvorenosť falzifikácii poznaného. Ak odmietneme, alebo priamo zakážeme možnosť falzifikácie svojich názorov, tak sme v tom momente v komunistickej ideológii "so Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak."
Neviem či moje názory pochádzajú z mojej hlavy, ale ti ručím, že pochádzajú z môjho života.
Máš minimálne basu pilsner u mňa a osobne ti ju priveziem z Trnavy tuším do Svitu? na adresu, ktorú určíš, ak mi nejakým spôsobom pomôžeš dokázať, že som tento môj život niekde zkopčil. 
Súhlasí Osvietený


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 2. 2020, 22:20 avatar
kntsz perfektne popísané . Kacír má v hlave prázdno a preto si nevie predstaviť ako by to niekto mohol mať inak . Ako syn presne syn eštebaka sa našiel v príspevku 1 zaspomínal na deda arizatora a tak mu to prišlo ľúto . Alebo trafená hus zagágala . Nevie opustiť ani len jeho vulgárny slovník , lebo ho berie ako prirodzenú súčasť rodiny v ktorej vyrastal .

Kntsz rád čítam tvoje príspevky v ktorých vieš ukázať kus odvahy a napísať mnoho životných skúsenosti . Máme ich dosť podobných . Držím ti palce a prajem pevne zdravie .
Súhlasí kntsz


29.
označiť príspevok

peter67 muž
   27. 2. 2020, 22:25 avatar
Čo si tým myslel:
otvorenosť falzifikácii poznaného...


30.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 2. 2020, 09:35 avatar
29-
Veľmi správna otázka peter, moje presvedčenie vychádza z presvedčenia K.R. Poppera - Anglického filozofa, ktorý vypracoval definíciu vedeckého poznávania, súčasnými vedcami všeobecne uznanú.
Podľa neho pri hľadaní pravdy nie je dôležitá verifikácia poznávaného, ale falzifikovateľnosť poznaného.
Nielen vedci, ale aj my všetci denne poznávame niečo nové, prichádzame na to, alebo ono a vytvárame si o tom svoj názor.
Následne to prezentujeme ako svoju pravdu, ku ktorej sme dospeli.
Potiaľ je všetko v poriadku.
Problém však nastáva a vedz, že vždy nastane vtedy, ak vedci, alebo aj my všetci, začneme tvrdiť, že len a len toto je pravda!.... a nielen to, ale zároveň zabránime všetkým ostatným, aby našu pravdu mohli falzifikovať, t.j. aby vôbec o našej pravde mohli zapochybovať a nebodaj aj tvrdiť, že to je inak!
Ak máš moc ako ju mali napr. komunisti, tak akákoľvek kritika ich činov, ich názorov, ich presvedčenia bola okamžite trestaná perzekúciami, zatváraním až vešaním (50-te roky). Inak povedané zabránili falzifikácii toho, čo vydávali za pravdu.
Popper tvrdí ešte aj iné:
My ako ľudia, sa nikdy nedozvieme celú a konečnú pravdu, my sa k tej konečnej pravde môžeme iba približovať.
Podstata napredovania človeka v poznaní je aj v definovaní poznaného.
Ak nejaký vedec niečo tvrdí, alebo aj ak niekto z nás niečo tvrdí, musí to tvrdiť tak, aby to malo svoju formu, svoje parametre, ktoré iní môžu ďalej skúmať, preverovať ich pravdivosť, upresňovať ich pravdivosť, a v konečnom dôsledku aj falzifikovať t.j. prehlásiť o doterajšej pravde, že pravdou nie je a nahradiť ju pravdou inou novou, pravdou pravdivejšou.
Príklad:
a. Newtonové pohybové zákony riadne falzifikovateľne zadefinované boli Ensteinom upresnené teóriou relativity, ktorá odhalila ich obmedzenú platnosť,.....
b. Len tuná v tomto diskusnom vlákne máš hlášky typu: Títo visia na americkom cecku. Treba sa vysporiadať s liberálnymi fašistami. ... tie kurvy fašistické od Kisku a Matoviča... Tieto tvrdenia nemajú parametre na to, aby vôbec mohli byť falzifikovateľné t.j. vyvrátiteľné a preto ich nie je možné považovať za niečo, čo má väčšiu hodnotu ako kydy sfetovaných....
 
Súhlasí Osvietený


31.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 2. 2020, 09:44 avatar
Kretén počmáraný...

"Problém však nastáva a vedz, že vždy nastane vtedy, ak vedci, alebo aj my všetci, začneme tvrdiť, že len a len toto je pravda!.... a nielen to, ale zároveň zabránime všetkým ostatným, aby našu pravdu mohli falzifikovať, t.j. aby vôbec o našej pravde mohli zapochybovať a nebodaj aj tvrdiť, že to je inak!

A na to zadreš:

Tieto tvrdenia nemajú parametre na to, aby vôbec mohli byť falzifikovateľné t.j. vyvrátiteľné a preto ich nie je možné považovať za niečo, čo má väčšiu hodnotu ako kydy sfetovaných....

Ako sa dá vôbec zo seba vysúkať tak nekonzistentý žvást?!

Málokto by popieral, že mnohí komunisti boli zvieratká. Otázka znie, prečo mnohí odmietajú akceptovať,že sa aj mnohí liberáli aneb deokrati správajú ako zvieratká. Tak isto trestajú za názor,tak isto popravujú politických rivalov. Posledne sme videliv Iraku..... Celý svet tú vraždu odmietol, ale liberálne dezorientovaní občania sú proste niekde mimo reality.
Súhlasí Kasafran


33.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 2. 2020, 12:17 avatar
31-
reaguješ na niečo, čo ťa presahuje a na čo nemáš rozumovú a ani mentálnu výbavu a čo nemáš šancu pochopiť. Môj príspevok nebol formulovaný tak, aby ho pochopili aj dementi.
Keď ma požiadaš, preformulujem príspevok tak, aby ho pochopili aj ľudia na tvojej úrovni.
Takto sa len odhaľuješ ako rozsiahla je nielen tvoja demencia, ale aj starecká neuróza a zloba, ktorá ti trčí až aj z uší.....
Jediné čo dokážeš svojou "anténou" je, nachádzať svoj osud v niečom čomu po prvé nerozumieš a po druhé ťa uráža....   


34.
označiť príspevok

havran
   29. 2. 2020, 12:28 avatar
Boris Túžba po moci vie ohnúť aj tie najpevnejšie chrbtice - tá vôňa je neodolateľná a v nej sa národ akosi stratí.
Súhlasí Kasafran


37.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 2. 2020, 12:43 avatar
30
Americkí trolovia radi opakujú hlášky: Títo visia na ruskom cecku. Treba sa vysporiadať s fašistami. ... tie kurvy fašistické od Kotlebu...
Tieto tvrdenia nemajú parametre na to, aby vôbec mohli byť falzifikovateľné t.j. vyvrátiteľné a preto ich nie je možné považovať za niečo, čo má väčšiu hodnotu ako kydy sfetovaných....
Súhlasí Kasafran


40.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 2. 2020, 13:29 avatar
37-
už som mal strach, že ty sa v mojej téme nenájdeš.   


42.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 2. 2020, 13:34 avatar
No vidíš aké kydy furt vypúšťaš


5.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 2. 2020, 16:43 avatar
Títo visia na americkom cecku !
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 2. 2020, 16:44 avatar
Treba sa vysporiadať s liberálnymi fašistami !
Súhlasí Kasafran


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 2. 2020, 16:46 avatar
Ako sa chceš vysporiadať s liberálnymi fašistami v tábore kotlebovcov?
Súhlasí kntsz


8.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 2. 2020, 16:49 avatar
Normálne, zavrieť tie kurvy fašistické od Kisku a Matoviča ty piča.  


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 2. 2020, 16:51 avatar
PS - proti Slovensku !
Súhlasí Kasafran


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 2. 2020, 16:53 avatar
LSNS - lemraví somári v našej spoločnosti


16.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 2. 2020, 16:54 avatar
Chyba prvé písmeno je " Ľ " vidno že si už užil drogy od trubáňa-
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 2. 2020, 16:55 avatar
Tak pre teba špeciálne, ako v špeciálnej škole, ktorú si navštevoval: ľemraví. 


18.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 2. 2020, 16:55 avatar
Liberálni fašisti - lemraví somári v našej spoločnosti
Súhlasí Kasafran


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 2. 2020, 16:56 avatar
Súhlasím, takí sú kotlebovci, ako to o nich stále hovoríš.


24.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 2. 2020, 16:57 avatar
Takí sú liberálni fašisti
Súhlasí Kasafran


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 2. 2020, 16:58 avatar
Áno, iste, takí sú kotlebovci, ako vravíš, len s tebou súhlasím.


26.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 2. 2020, 16:59 avatar
Kotlebovci nepresadzujú liberálnu agendu
Súhlasí Kasafran


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 3. 2020, 16:55 avatar
Chápem, kotlebovci presadzujú neslobodu.


9.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 2. 2020, 16:49 avatar
Liberálni fašisti sú žaludi, trubanovci...
Súhlasí Kasafran


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 2. 2020, 16:51 avatar
Liberálni fašisti sú kotlebovci.


12.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 2. 2020, 16:52 avatar
Liberálni fašisti sú žaludi, trubanovci...
Kotlebovci odmietajú liberálnu agendu !
?
Súhlasí Kasafran


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 2. 2020, 16:54 avatar
Neodmietajú, pretože bojujú za slobodu slova, a to je číra liberálna agenda. Liberálny = slobodný.


23.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 2. 2020, 16:57 avatar
Práveže liberálni fašisti bojujú proti slobode a sú za prenasledovanie ľudí za názor
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 2. 2020, 16:52 avatar
Liberálni fašisti sú humanisti !!!!!!!!!


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 2. 2020, 16:54 avatar
Ťažko. Humanisti používajú kritické myslenie. Nenaletia len tak ľahko na falošnú demagógiu, akú šíria kotlebovci a ich banda.


21.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 2. 2020, 16:56 avatar
Humanisti nemyslia, sú to demagogovia a milovníci liberálnych fašistov


22.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 2. 2020, 16:56 avatar
Ale naletia na drogy, úžeru a ojebovanie národa !!!!!! Humanistom oddnes vravím nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Súhlasí Kasafran


45.
označiť príspevok

havran
   29. 2. 2020, 14:37 avatar
kntsz- máš v tom chaos, čo je pre teba príznačné. Podstata problému je celkom inde. Snaha o postupné zotročenie Slovákov je stále jasnejšia. Oni nás tu potrebujú z jedného základného dôvodu. Sme jednoducho kolónia , ktorá nikdy nebude mať šancu na ekonomické vyrovnanie.Tak sme to zažili , keď prosperujúce Českoslovenko hodili Hitlerovi , aby si zachránili svoju prdel. Nakoniec mušiel prísť ruský medveď, čo ho nakoéniec stálo veľa chlpov a USA veľa na tom trhlo. 2/3 Vojnových reparácii šlo do USA. ZSSR prišlo o milióny ľudí a nevyčísliteľné majetkové straty./70000 miest a dedín, rozvrátené hospodárstvo.... Toto nedokážeš pochopiť a dať do pomeru s tým, čo nakoniec získali Amíci.
Súhlasí Kasafran


48.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 2. 2020, 16:50 avatar
(45) Havran,
a nielen Slovákov, ale opakovane všetkých Slovanov osvedčenou formou/taktikou - divide et impera...!


52.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 3. 2020, 12:03 avatar
45-
havran - máš v tom chaos, čo je pre teba príznačné....
To by som však nevidel u teba ako hlavný problém.
Tvojim problémom je historický balast či už z tvojho podivného života, alebo života tvojich predkov, ktorých ako správny syn "musíš" nasledovať a hájiť.
Len ak sa zbavíš tejto záťaže, budeš môcť konečne uvažovať triezvo a racionálne, pokiaľ na samostatné uvažovanie vôbec máš výbavu. Z tvojich príspevkov občas zavanie vetrík, že by si tú výbavu mohol mať.
Na lepšie zorientovanie, by si si mohol trošku naštudovať akú hospodársku silu má Slovensko, akú "neopomenuteľnú" strategickú polohu má, aké má "obrovské" prírodné zdroje a iné....čo by stálo za to, aby nás napr. USA potrebovalo. Prebuď sa, nikdy nás nepotrebovalo a ani potrebovať nebude, lebo vedia aj to, koľkých vysiacich na ruskom cecku tu máme a koľkí ako ty, by boli pre nich bezpečnostným rizikom. Majú spoľahlivejších spojencov, ktorí s Rusmi majú nezmazateľnu a veľmi krvavú historickú skúsenosť - Poliakov, tam si urobia základne aké by len chceli a Poliaci ich o to priamo žiadajú. Vedia prečo, na rozdiel od takých ako si ty.
Slovensko so svojimi5,5 mil. obyvateľov je taká väčšia štvrť bežného amerického mesta a vedz, že okrem našich prisťahovalcov Američania ani nevedia, že také niečo bijúce sa v slovanské prsia existuje.
Ak Slovensko niekedy vôbec bolo kolóniou, tak to bolo 44 rokov kolóniou Ruska ak opomenieme Rakúsko Uhorsko. O tom, kto hodil ČSR Hitlerovi a ako to vôbec bolo, je na dlhý historický výklad a tvoje "úderné" argumenty svedčia len o tvojej zaslepenosti, neznalosti a zaujatosti - čo sa babe chcelo, to sa babe snilo.
Súhlasí ondrej61


53.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   2. 3. 2020, 12:19 avatar
kntsz zabudol si na dialektický vývoj, ftak jarabak ti to rad vysvetlí    


32.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 2. 2020, 09:59 avatar
Bolo by zaujímavé ešte sociologické vysvetlenie toho, prečo má podporu Matovič, ktorý ruší zásady a zvyklosti parlamentnej demokracie, má za sebou porušovanie daňových zákonov, použitie bieleho koňa aby sa vyhol daňovej kontrole, 600km denne jazdiacu babku a kopec mediálnych obvinení a odsúdení bez dôkazov.....Teda zaujímalo y ma akú predstavu o morálke politika a jeho dôveryhodnosti majú jeho voliči........Rovnako a zaujíma akú predstavu o spravodlivosti a morálke majú voliči Kisku, ktorý zbohatol na úžerníckych firmách, mal daňové priestupky či pravdepodobne aj trestné daňové činy , tiež by ma zaujímalo, prečo sa nikto nedovoláva po spravodlivosti za tkz. privatizáciu strategických podnikov, čím sa výrazne oslabili príjmy štátneho rozpočtu ale aj naša ekonomická suverenita v tých odboroch a to nehovorím o možnej korupcii pri predajoch......
Čo sa týka súčasnej koalície, nikto doteraz nič nedokázal Nikomu z hlavných predstaviteľov koalície žiaden trestný čin ani riešený a právoplatný priestupok, napriek tomu ich nazývajú zlodejmi.......Ano ja si myslím že tieto volby budú posledné výrazne zmanipulované médiami a záujmovými skupinami a v ďalších už ľudia natolko zmúdrejú a poučia sa , že budú voliť podľa reálnych výsledkov hlavne v ekonomike ale náväzne vo všetkých dôležitých oblastiach spoločenského života, lebo v tom prostredí reálne žijeme a tiež žijeme iba z toho čo si my a tento štát zarobí . Nežijeme v sľubotechne a nereálnych malovánkach . aby sa zaručila potrebná rovnováha v našej parlamentnej demokracii, tak by bolo fajn mať dve hlavné strany s výraznou podporou voličov, ktoré budú vzájomne súťažiť o moc a kontrovať sa vzájomne . Ludia by si mali všímať viac programy strán, porozumieť im a nereagovať na emotívne konanie väčšinou nepravdivé a vyvolávajúce vášne a rozkol v spoločnosti . Osobne by som sa rád pozrel na právnickú fakultu, čo to tam vlastne učia, pretože vo všetkých významnejších funkciách sú právnici a podla mňa majú choré predstavy o spravodlivosti a nemajú potrebné schopnosti riadiť štát...........
Súhlasí Kasafran


35.
označiť príspevok

havran
   29. 2. 2020, 12:32 avatar
majko1 - zlodej vie že má kričať "chyťte zlodeja"
Súhlasí Kasafran


36.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 2. 2020, 12:34 avatar
(1) Kntsz,
predpokladali Tvoji rodičia, že budú mať v Tebe potomka ideovo a mravne zdegenerovaného a šíriaceho svoju zvrátenosť podstatne sofistikovanejším spôsobom...?
Že je vás takých zopár aj na tomto DF, nie je podobnosť čiste "náhodná", ale zákonitá v rámci boja protikladov...!


38.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 2. 2020, 13:21 avatar
32-
ďakujem ti za úprimné odhalenie, v akej zmätenej a dezorientovanej situácii sa dnes môžu nachádzať ľudia istej sociokultúrnej úrovne.
Splietaš z nejaký dôvodov rôzne nesúvisiace udalosti, ktoré nám sprostredkovávajú viacej či menej objektívne média, alebo média úplne neobjektívne, alebo ktoré sa nám cielene a klamstvom snažia nabulíkať poniektorí politici.
Tieto informácie má dnes už sprístupnené (chvála Bohu) každý, čo sa o túto problematiku zaujíma.
Podstatnejšie však je, aby sme sa otvorili všetkým informáciám a nerobili selekciu predom iba pre "modré oči" toho, či onoho politika.
No a úplne najpodstatnejšie je, aby každá informácia, ktorej máme sklon uveriť prešla posudzovaním v našom svedomí. Opakujem v našom osobnom svedomí a neprijali ju iba preto, že ju tvrdí "svedomie" niekoho iného a to len preto, že z nejakých (možno aj pochybných) dôvodov k nemu inklinujeme.
Ak s čistým svedomím usúdime, že informácia je, či môže byť pravdivá, tak len a len za pomoci svedomia sa rozhodujeme - pokiaľ ju chceme zrovnávať s inými informáciami, ju vôbec s inými informáciami je možné zrovnávať.
Teraz k tvojmu príspevku:
Ak Matovič, alebo Kiska, mali v minulosti nejaké prehrešky (kto ich nemal?), tak je to v prvom rade vecou daňových úradov a tí ak zistia trestný čin, tak to postupujú orgánom činným v trestnom konaní. Firmy oboch menovaných boli preukázateľne ročne niekoľko krát podrobované daňovým kontrolám, ktoré pochopiteľne vždy niečo museli nájsť, aby boli zaplatení a áno kontrolované subjekty realizovali doplatky na daniach aj s príslušnými sankciami. Ani v jednom prípade neboli zistenia charakteru trestných činov, ale iba charakteru účtovných chýb.
Prehrešky vo firmách s podvojným účtovníctvom aké mal Matovič a Kiska je to zložitejšie, lebo majiteľ firmy reálne s účtovníctvom nemá nič spoločné - má na to učtovníkov a na konci sa realizuje ešte aj audit nezávislým audítorom, ktorý tým preberá na seba právnu zodpovednosť.
To, že po premlčacej dobe ide niekto znovu otvárať daňové kontroly a určovať, že to boli trestné činy a mali byť tak posudzované má iba jeden a to politický cieľ - pošpiniť protivníka, lebo on s tým, že to teraz nejaký smerácky poskok posudzuje ako trestný čin, nemá nič spoločné. V prvom rade mali v tomto prípade podať trestné oznámenie na ďaňový úrad, že nesprávne klasifikovali účtovný priestupok.
U Kisku je to ešte vypuklejšie. Robiť z človeka, ktorý celý svoj 5 ročný prezidentský plat (cca 300 000 €) rozdal a svojim Bielym andelom preukázateľne pomohol v ťažkej životnej situácii tisíckam rodín podvodníka a úžerníka je už hyenizmus.
Ak by si s čistejším svedomím posudzoval Matoviča s Kiskom, tak by si sa nečudoval prečo ich ľudia volia.

K privatizačným rozkrádačkám, ktorým právny rámec dal Mečiar s HA-RA-BÍ-NOM a ktoré mlčaním prešli Dzurindovým vládnutím a ktoré dostali nevídaný rozkvet a pokračovanie za 12 rokov Ficovej vlády, je už o inom.
Dúfam, že to už budú posudzovať naozaj nezávislí vyšetrovatelia a nielen vinníci skončia v chládku, ale aj rozkradnutý majetok im bude zhabaný.
Preto treba voliť ozajstnú zmenu a nie prezlečenú Ficovu figúrku tváriacu sa na zmenenú ovečku......alebo hnedú lúzu , ktorej správanie v minulosti viedlo cca k 70 miliónom mŕtvych v 2.sv. vojne.
Súhlasí ondrej61


39.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 2. 2020, 13:27 avatar
Táto prokiskovská demagogia to je niečo neskutočné !
Kiska sa nabalil na chudobe cez úžeru,dal z toho omrvinky a tento kiskoid z neho robí svätca.
Súhlasí Kasafran


41.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 2. 2020, 13:31 avatar
39-
presne ako som uviedol:
Tvoje kydy sú nefalzifikovateľné, lebo nič relevantné, čo by malo hlavu a uši sa v nich nenachádza.


43.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 2. 2020, 13:34 avatar
Tvoja fanatická kiskoidná propaganda je na smiech
Súhlasí Kasafran


49.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 3. 2020, 16:48 avatar
Myslím že nesplietam nič a vyjadrujem sa jasne, že ide o morálny profil nie právoplatné trestné činy , či už premlčané alebo nedoriešené....ide iba o morálku a o to či človeku -politikovi možno v takejto situácii dôverovať, ostatné dôsledky treba nechať na políciu súdy, prokuratúru to som predsa tiež tu na fóre písal. Ibaže základom kampane a presvedčovania ľudí zo strany Matoviča aj iných bolo práve spochybňovanie morálneho profilu predstavitelov vládnucej koalície hlavne Smeru, pričom racionálny trestný či napr. daňový priestupok neexistoval. Teda sa správne pýtam či vyjadrujem prekvapenie nad tým čo značná časť našich voličov považuje za morálne a čo už nie . Ja som zdrvený z existujúceho rozmýšľania značnej časti našich voličov, naozaj som si myslel že máme múdrejších a spravodlivejších ľudí, ale zrejme nemáme............
Súhlasí Kasafran


44.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 2. 2020, 14:11 avatar
(38) Kntsz,
s podstatnou časťou Tvojej reakcie súhlasím. Nemôžem však tak spraviť s týmito tvrdeniami:

"U Kisku je to ešte vypuklejšie. Robiť z človeka, ktorý celý svoj 5 ročný prezidentský plat (cca 300 000 €) rozdal a svojim Bielym andelom preukázateľne pomohol v ťažkej životnej situácii tisíckam rodín podvodníka a úžerníka je už hyenizmus.
Ak by si s čistejším svedomím posudzoval Matoviča s Kiskom, tak by si sa nečudoval prečo ich ľudia volia."

"Preto treba voliť ozajstnú zmenu a nie prezlečenú Ficovu figúrku tváriacu sa na zmenenú ovečku......alebo hnedú lúzu , ktorej správanie v minulosti viedlo cca k 70 miliónom mŕtvych v 2.sv. vojne."

Ty si už zvolil, alebo budeš voliť, niektoré zo "satanistických" antislovenských Sorosových figúrok organizovaných v PS/Spolu, SaS, OĽaNO, alebo KDH...?
To je však Tvoje zvrchované právo, ja spolu s manželkou ideme voliť o 15. hod. a odovzdáme hlas ĽSNS...
Maj sa dobre...


46.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 2. 2020, 16:44 avatar
(38) Kntsz,
my sme si spolu s manželkou už naplnili svoje voličské právo i povinnosť. Svoje voličské hlasy sme odovzdali ĽSNS a zakrúžkovaním sme uprednostnili kandidátov pod poradovým číslom 14, 73, 96 a 150...
Môžeš aj Ty slobodne zverejniť, ktorú politickú stranu/hnutie si volil a ktorých jej kandidátov si uprednostnil...?


47.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 2. 2020, 16:48 avatar
Neni divu, že soin fašista inklinuje ku Kotlebovi.....


51.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 3. 2020, 16:56 avatar
Keď komunista a eštebák volí fašistov.


54.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 3. 2020, 12:24 avatar
46-
gratulujem vám, že ste šli voliť.
Mali by ste si však uvedomiť, že ste volili stranu, ktorá popiera, alebo bagatelizuje nacistické zločiny, na čo nás už otvorene upozornili priamo z Ruska (teraz neviem presne či to bolo ústami priamo Putina alebo Lavrova), že tu máme stranu, ktorá bagatelizuje Ruské obete II sv. vojny a šíri fašizmus.
Aspoň manželku si nemal zaťahovať do tohto schizofrenického svinstva.
Už som tu spomínal koho budem voliť a vôbec s tým nemám problém: OĽANO - Matovič, Budaj, Naď, Heger.


55.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 3. 2020, 18:53 avatar
(54) Kntsz,
môžeš mi prezradiť, koho ešte z Tvojej rodiny si zatiahol do toho multifunkčného a multipolarizovaného na všeličom závislého svinstva prezentovaného Tebou spomínanými "osobnosťami" - Budajom, Naďom, Hegerom a desiatkami ďalších "obyčajných ľudí s nezávislými osobnosťami"...?
Tebe sa zdá, alebo si dokonca presvedčený o tom, že presadzovanie národných, štátnych a mierových záujmov Slovákov a ich spoluobčanov ostatných národností, snaha on zrušenie/vystúpenie SR z NATO a rekonštrukcia E? na základe rovnoprávnych a zvrchovaných štátov Európy v novej Európskej únii/zväze - je fašizmus...?!
Intelekt človeka, ktorý dôjde k takému záveru, nemôžem označiť inak, ako neoliberálny - sionfašistický...!


56.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 3. 2020, 23:13 avatar
55-
ty si fakt úkaz na pohľadanie.
V našej rodine si každý slobodne volí koho uzná za vhodné a ja som presvedčený, že volia správne.
Keď ma osočuješ za to, koho som volil, tak si uvedom, že osočuješ 25% všetkých zúčastnených voličov a to je naozaj trúfalosť od voliča, ktorého fürer nedosiahol ani 8% aj keď využil všetky možnosti klamstva a populizmu.    
To, čo tvoj fürer presadzuje, je hanbou pre tento národ a nemá s národno štátnymi záujmami Slovenska nič spoločné a o nejakej rovnoprávnosti s inými národmi už vôbec nie, lebo ak by oni mali zastupovať Slovensko, tak by o nich zavadilo možno Boko Haram alebo Taliban. Dokonca ani Taliban už nie, lebo sa práve dohodli s Američanmi   


57.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 3. 2020, 11:04 avatar
(56) Kntsz,
Tvoje odmaskovanie sa ponechávam bez komentára a ešte Ti odporúčam konkrétne zareagovať na túto moju vetu z predchádzajúceho príspevku (55):
"Intelekt človeka, ktorý dôjde k takému záveru, nemôžem označiť inak, ako neoliberálny - sionfašistický...!"


58.
označiť príspevok

kntsz muž
   3. 3. 2020, 12:49 avatar
57-
vieš Kasafran, ja už som vo veku, že ľudí neposudzujem iba podľa toho čo vravia, ale hlavne podľa toho, čo konajú a tým často dávajú svojim slovám pre poslucháča úplne iný význam.
Aj preto som túto tému založil.
Sociokultúrna úroveň obsahuje nielen nejaké parciálne ukazovatele ako je napr. reč, obliekanie, alebo aj správny čin v nejakej nepodstatnej veci...., ale je to komplexný súbor životných skúseností, vedomostí, záujem o poznanie v istých prioritných smeroch človeka a hlavne v jeho duchovnom živote previazanom na jeho svedomie s istou zárukou, že práve to svedomie v kritických situáciách života, ktoré nikoho z nás neminú, sa zachová práve tak, ako sa treba zachovať a ako veriaci si dovolím povedať, zachovať tak, ako si to Boh želá.
Nie je to také jednoduché niekoho odpísať a možno aj preto ti odpovedám podrobnejšie.
Neboj, nezmenil som názor na teba.
Tak ako Kotleba, tak aj ty a ešte viacerí na tomto DF sa oháňate rôznymi heslami - obyčajne prevzatými od podobných krikľúnov.
Nedokážete však nimi zakryť to najpodstatnejšie - svojho ducha, svoj schematický a čistým svedomím nepodložený spôsob myslenia.
Nedokážete zakryť svoju nižšiu sociokultúrnu úroveň a o to viacej vás ani nenapadne, že niekto dokáže vaše myslenie demaskovať.
Prvou hlavnou sociokultúrnou úrovňou človeka bolo, keď mu Boh mohol vôbec odovzdať prostredníctvom prorokov svoje základné požiadavky (desatoro) s tým, že už bude mať myseľ na úrovni ich možného pochopenia.
Druhou hlavnou sociokultúrnou úrovňou človeka bolo, keď Boh mohol zoslať na svet svojho Syna, ktorý desatoro rozmenil na veľmi podrobné v čase prežívajúce podobenstvá, lebo vedel, že človek už na to má.
No a dosiahnutie tretej hlavnej sociokultúrnej úrovne sa práve teraz deje. Je to čas, kedy si človek dokáže uvedomiť, že nič zlé nezostane už skryté, lebo človek bytostne cíti potrebu čistého svedomia a života v pravde. Odlíšiť zrno od plevelu je ťažké, ale ako aj voľby ukázali, dá sa to a je to na dobrej ceste.
Je len a len na každom z nás, kedy si túto pravdu uvedomíme a začneme podľa nej aj žiť.
Ja teba nedokážem presvedčiť, lebo ty sám to máš s presvedčovaním seba veľmi ťažké, ja ti môžem iba naznačiť, ako to zvládam ja a utrum.....
Súhlasí Osvietený
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do roboty, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(160 988 bytes in 0,383 seconds)