hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Skala spasenia - Kristus

príspevkov
1
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 16.3.2022 09:25 RealitaABC
posledná zmena 16.3.2022 09:25
1
16.03.2022, 09:25
Kristus nezaložil žiadne náboženstvo, ktoré by stálo na dodržiavaní svojich vlastných nariadení a márnych tradícii. Kristus založil svoju cirkev, ktorá je zbudovaná na skale, ktorou je sám Kristus zjavený v srdciach znovuzrodených a to Otcom na nebesiach. Takto sa stáva Kristus – to Otcove Slovo v ich srdciach skalou spasenia. Iba takto, sa buduje cirkev Kristova. Nie na osobe Petra je zbudovaná cirkev Kristova. Nie osoba Petra je tou skalou, ale tou skalou je sám Kristus zjavený v Petrovom srdci a to Otcom na nebesiach. Peter to aj vyznal a blahoslavený bol práve preto, že telo a krv mu to nezjavili, ale Otec na nebesiach. Iba Otec na nebesiach zjavuje v srdci človeka pravého Krista. Teda na každom, ktorému Otec zjavil v srdci Krista a teda Kristus sa mu stane skalou spasenia, tak práve na takejto skale sa buduje cirkev Kristova. Kto všetko to je, tak to vie jedine Boh.

Prečo Ježiš blahoslaví Petra práve preto, že telo a krv mu to nezjavili? Ako vidíme, tak práve to je spásonosné, ak jedine Otec zjaví v srdci človeka Krista.

To je to znovuzrodenie, duchovné vzkriesenie, obrátenie, oživenie človeka, Otcom na nebesiach, čo predchádza spasiteľnej viere. No a následne takouto vierou je srdce priťahované k pravému Kristu. Je neustále vyučované a zdokonaľované tou istou milosťou a to Slovom Božím, no už v istote spasenia. Nový život v Kristu svedčí, že sa v srdci človeka stala zásadná premena.

Ježiš páve znovuzrodením podmieňuje vstup do kráľovstva Božieho - kráľovstva spravodlivosti, pokoja a radosti v Duchu Svätom. Prečo to zdôrazňuje? Lebo to kráľovstvo je duchovným kráľovstvom a nič, čo je telesné a teda sa nenarodilo z Ducha, tak nemôže do takéhoto kráľovstva vojsť. Čo sa narodilo z tela je telo - telesný človek a čo sa narodilo z Ducha je duch - duchovný človek, znovuzrodený zo Svätého Ducha, vyučovaný a zdokonaľovaný Božou milosťou v Slove Božom.

Tu máme verš, ktorý jasne naznačuje, že je to Otec, ktorý zjavuje Krista v srdci apoštola Pavla. Ako Pavol hovorí - neporadil sa s telom a krvou.

List Galaťanom 1: 15 Ale keď sa zaľúbilo Bohu, ktorý ma oddelil od života mojej matky a povolal svojou milosťou, 16 zjaviť vo mne svojeho Syna, aby som ho zvestoval medzi pohanmi, hneď som urobil tak, že som sa neporadil s telom a krvou

Ako vidíme – Otec zjavuje v Pavlovom srdci práve to, kto je Ježiš a teda, že je to Kristus – syn živého Boha. A následne Pavol píše, že sa neporadil sa s telom a krvou.

Čo toto u Pavla znamená, že sa neporadil s telom a krvou?

• Nepoužil rozum, ktorým by, ako farizeus hľadal spásu v dodržiavaní zákona
• Nepozeral na svoj pohodlný život a výhody rímskeho občana
• Nepozeral na svoj pôvod a postavenie, teda to, že je Hebrej z Hebrejov a podľa zákona farizeus. Všetko to, začal pokladať za smetí.

Filip3 4 hoci by som ja mohol dúfať i v tele. Ak si niekto iný myslí, že môže dúfať v tele, ja viac: 5 obrezaný ôsmeho dňa, z rodu Izraelovho, z pokolenia Benjaminovho, Hebrej z Hebrejov podľa zákona farizeus, 6 podľa horlivosti prenasledovateľ cirkvi, podľa spravedlivosti, spravedlivosti v zákone, som bol bezúhonný. 7 Ale to, čo mi bolo ziskom, položil som pre Krista za ztratu. 8 Ale pravda aj pokladám všetko za ztratu pre svrchovanosť známosti Krista Ježiša, svojho Pána, pre ktorého som to všetko ztratil a pokladám to za smeti, aby som získal Krista

No, kto hovorí, že prišiel ku Kristu iným spôsobom, ako zjavením od Otca a radí sa s telom a krvou, či snáď prichádza k pravému Kristu a či snáď bude nasledovať pravého Krista? Ako Ježiš hovorí: Ján 6:44 Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný Ján6 65 A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca.

Ak nikto, tak nikto nemôže príjsť k pravému Kristu a to iným spôsobom, ako tým, o ktorom hovorí Ježiš – teda oživením a zjavením od Otca.

Mnohí sa rodia do náboženstva. Už od narodenia sú pokrstení a postupne prechádzajú celým týmto procesom, ako na nejakom výrobnom páse, kde sa vyrábajú veriaci v toto náboženstvo, ako aj ich predstavitelia.

Niektorí sa rodia do vedeckej, umeleckej atd. rodiny s vysokým postavením a samozrejme rodičia chcú, aby deti nasledovali v ich šľapajach. No a budujú si postavenie a kariéru.

Jedno majú všetci spoločné. Ak im Krista nezjavil Otec na nebesiach, tak sa vždy radia s telom a krvou. Sú stále telesní! Rozum im hovorí proti sebazapreniu a teda proti pravému nasledovaniu Krista. Berú ohľad v prvom rade na svoje postavenie, kariéru a pohodlný život. No a práve to všetko začal Pavol pokladať za smetí a to preto, lebo mu práve Otec na nebesiach zjavil v srdci Krista!

Preto je blahoslavený každý, komu Otec na nebesiach zjavil v srdci Krista, lebo to presvedčenie, kto je Ježiš, sa mu naveky stane skalou spasenia. No a na takej skale, Ježiš buduje svoju cirkev.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 95 460 B vygenerované za : 0.071 s unikátne zobrazenia tém : 59 635 unikátne zobrazenia blogov : 1 339 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Niekomu ide práca od ruky a niekomu zasa ruky od práce.