Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Schopnosť zabíjať minulosť.

45
reakcií
1597
prečítaní
Tému 13. augusta 2010, 20:11 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 01. 2010
105
16. 12. 2015
75
10. 10. 2008
13
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2010, 20:11 avatar
Často spomínajuc na veci minulé premýšlam, pri realite dneška,o roznych falošnych sluboch, ktorým som uveril...
Ako to, že nie som schopný,tak akoby som si prial, zničiť tie obrazy slubov, obrazy ludí, ktorí niečo poslubovali, prisahali na kdečo? Pretože sa ich sluby týkali akejsi spolocnej buducnosti, ktorá sa zdala byt ruzovejsou? len preto, na nich zo zotrvacnosti lipnem, je vobec spravne vsetkym tým ludom- falosníkom pripomínat ich slova, ktoré realita dneska rozprasila v prach? Ako sa ku nim stavat? Spolu s tym co nedostali- sich slubmi ich je treba pochovat a spravat sa ku nim , ako ku tým, čo zlyhali, co nemaju cti, alebo jednoducho ich len zmazat a stavat sa ku nim, akoby nebolo slov, ktoré kedysi dali a nesplnili? Alebo je spravne ich zničiť, alebo len nicit, či uplne sa nato vykaslat? Lenze prečo to nejde? Samozrejme , ziadnej konkretnosti sa odomna nedočkáte, ved kto by uz rozpraval pribehy prísah na Boha, ci inú strasnu autoritu.. Ved ani ja nie som o nic lepsi, ked si spomínam, na veci, ktoré som nemohol pre okolnosti dostat pre zajtrajsok, ktorý zmenil kazde videné z včerajska.. Mam to pretože som taký istý? -falosník, preto ma trapia a otravuju mi mysel slova tých, co uz len boli? Je to to oko za oko, zub, za zub?
Mozno ani nepochopíte co som chcel..., len premýslam, kolko ludí sa zapodieva a trapi sa vdaka inym ludom a ich slubom, ktoré sa stali len popolom vo vetre? Prečo to nedokážeme zmazat? Maju rozne prísahy vyrieknute z plneho presvedcenia, tak velku silu, ze vplyvaju an toho, koho sa týkaju celý život? Ako sa ich zbavit , ked su uz zaviate vetrom?


8.
označiť príspevok

nikto muž
   13. 8. 2010, 22:39 avatar
a to som mal dodnes pocit že som jediný na svete ktorý má preplnenú hlavu minulosťou - schopnosť zabíjať minulosť u mňa absentuje takže si každé ráno sypem do dlaní tabletky ktoré by ju mali "hlušiť" za mňa


9.
označiť príspevok

piskotka žena
   13. 8. 2010, 22:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2010, 23:40 avatar
Nikto , dieta nevyhrava vojny, aj ked dostane velkeho a mocneho kona a velký meč. Na kona nevylezie a mec nezodvihne a pritom ten biely carodej sa chvali ako velmi mu pomohol, lebo mu dal aspon sancu vyhrat vdaka zbrani a konovi. Nestacil by ti poník a dýka?


24.
označiť príspevok

ninka
   14. 8. 2010, 14:53 avatar
ľudský duch sa nepremáha zbraňami
Súhlasí piskotka


26.
označiť príspevok

ranexil muž
   14. 8. 2010, 18:13 avatar
A tebe kto povedal, že ide o ĽUDSKéHO DUCHA?


28.
označiť príspevok

ninka
   14. 8. 2010, 18:56 avatar
to nasunutie sa do capslock štýlu znamená, že ide o ľudského ducha?
nikto :P


29.
označiť príspevok

ranexil muž
   14. 8. 2010, 20:55 avatar
Nie, chcel som povedat, že si prílis inteligentná, aby ta tvoja inteligencia neveznila a nezneuzivala svoju poziciu voči emociam, alebo lepsie povedané, proti emocionalnemu telu, vdaka ktorému vieme prečo zijeme.
Vzdy si pýtas povolenie duša živa od svojej mysli, ked niekoho lubiš??


32.
označiť príspevok

ninka
   14. 8. 2010, 22:08 avatar
všetko, čo myseľ chápe ako večné, nechápe to na základe toho, že postihuje skutočnú existenciu emócie, ale na základe toho, že postihuje esenciu emócie ako večnú... pokiaľ myseľ postihuje danú existenciu emócie, potiaľ postihuje trvanie, ktoré možno vymedziť časom, len potiaľ má moc postihovať veci vo vzťahu k času. avšak, večnosť nemožno vysvetliť trvaním, to platí aj o večnosti mojich emócii a čistej lásky, ranko


34.
označiť príspevok

ranexil muž
   14. 8. 2010, 23:29 avatar
Ninka, ale teraz si to ukazala , co som napísal. Mysel sa snaží chapat cosi, co netreba chapat , cim je treba sa stat a az ked sa tým stanes potom v navrate mozes analyzovat samotnu spomienku na stav, co je vlastne samotnou esenciou z pohladu mysle, avsak tato esencia, je len produkt mysle vzniklý prekopírovaním povodneho zazitku a stavu, cim jednoznacne vyplyva ja pre mysle samu, ze ona je nasledkom, anie konatelom.


36.
označiť príspevok

ranexil muž
   15. 8. 2010, 00:14 avatar
...čím jednoznačne vyplýva AJ pre mysel samu, že ona je nasledkom a nie konatelom...
OPRAVA


37.
označiť príspevok

ninka
   15. 8. 2010, 00:24 avatar
časť mysle, ktorá trvá, nech je akokoľvek veľká, je výkonnejšia ako tá zostávajúca

P.S: čo to máš za pumpičku,, miesto avataru?


11.
označiť príspevok

carybdeida
   13. 8. 2010, 23:01 avatar
aby si sa poučil z chýb


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 8. 2010, 20:36 avatar
človek nech akokoľvek potlačí minulosť, ostáva možno sklamaný, lebo veril sľubom - veril ľuďom, lebo nenaplnili jeho očakávanie,.. neboli ani slušní , aby sa omluvili za to, že svoj sľub nemôhli a nedokážu splniť. Preto je vždy lepšie dopredu radšej nesľúbiť iba použiť "možno" a nezavádzať druhého do omylu. V politike by to bola blamáž, politik by tak vyzeral nepresvedčivo a lacno. ..politik nemôže povedať prepáčte , oklamal som vás ..lebo by sa rozlúčil s politikou. Falošnými sľubmi sa cítime oklamaní a prestávame dôverovať...a to platí všade , aj v súkromí. Slubotechny vždy boli a budú. Neznášam takých ľudí. Najlepšie je za všetkými sľubmi a minulosťou mávnuť rukou...ale chronickú slubotechnu si navždy zapamätáme.Napr. moja svokra bola taká slubotechna.,, raz z recesie som si napísala zoznam /ktorý bol na dve strany/ čo všetko posľubovala a nič z toho ..od maličkostí až po slona. Najviac ma vždy mrzelo, že posľubobvala deťom hory -doly a nikdy sa toho nedočkali. Iba taký detail, na ktorom sa smejem dodnes . boli sme spolu v obchode zakázala mi kúpiť cesnak, že ona mi dá, lebo ho má toľko že nevie čo s ním. Prešlo 20 rokov, cesnak od svokry dodnes nemám     a to je už po smrti. Samo že som si kúpila nečakala som.. , tým chcem povedať, že z malých vecí vznikajú veľké a chronická slubotechna v momente ako sľúbi hneď aj zabudne. Je to o tom, že málo myslíme na tých , ktorým niečo sľúbime.
no .. o sľuboch a zabúdaní ta ne ..nie ?


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2010, 20:43 avatar
Co ak eln jej mysel nefunguje ako má? Teda slubotechna aj má dobré srdce, slubi, ale nespomenie si an slub co dala?
A okrem toho strasne vela ludí si nevedomými atakmi sluby vynuti...ide o taku skrytu formu manipulovania tych, tkorým sa potom nieco slubuje od niekoho, ale len preto, aby bolo co vycitat v buducnosti ze sa nesplnilo. Onya , pozor na vlastne podvedomie, vystupujes strasne autoritativne silne a manipulatívne...nemyslím to v zlom, lebo ta to ani ennapadne, kedze to nie je tvojou prirodzenostou , ale i napriek tomu ta ten duch, ta duchovnost ovlada a vytvara ti iluziu , manipuluje dvomi ludmi a z teba robí tu lespiu napr..ale ty to nepostrehnes a tym mu vic prepadas. Ja ich trosku poznam entity zakerné, ale vedz ze duchovnost je casto eln prepozicana iluzia prave nimi, aby si clovek o sebe myslel ze je cosi viac. Bud opatrnejsia a sleduj sa viac.
Súhlasí Ónya


4.
označiť príspevok

piskotka žena
   13. 8. 2010, 21:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2010, 21:55 avatar
hehe, lenže to predkladá mat velmi dobry odhad na ludí, alebo aj ked nie je dobry, tak sa dokazat dobre kalmat, ze ja som to vedela..


6.
označiť príspevok

piskotka žena
   13. 8. 2010, 22:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

piskotka žena
   14. 8. 2010, 18:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 8. 2010, 22:17 avatar
K téme som chcela ešte dodať, ..vieš si predstaviť, koľkým ľuďom denne "slubotechna" nasľubuje ?..logicky musí mať v tom chaos a zubudne. Druhá stránka slubotechny je, že je to v určitom zmysle "alibizmus" posľubuje , aby mal od dotyčnej osoby svatý pokoj, už dopredu vie , že " sľub" je nereálny. A inak máš pravdu, veľa ľudí si "slub" nepriamo vynúti ..))
...........
Ranexil, veľmi , veľmi ďakujem...nevidím sa "..., mrzí ma že tak pôsobím, nikdy som si nenamýšľala že som niečo viac , možno ten myšlienkový prejav , spôsob podania pôsobí rázne a povýšenecky , ..všetkým sa omlúvam, nebolo to tak myslené..díky ))
Pokúsim sa zmeniť - regulovať myšlienkový proces..reakcie ...
 


12.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2010, 23:13 avatar
No ber to tak, že mne to nejak nevadí, lebo ta vnímam trochu z ineho uhla, ale obcas mam pocit, akoby si nasypala more vecí na kohokolvek, ze takto to je a basta- tak to vyznieva, a potom sa brania a sak vies co chcem povedat.


17.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 8. 2010, 23:59 avatar
viem,...pozri, ono je to takto, ..napr. viac krát mi tu bolo "vytknuté , že mudrujem,,..ale ja nemudrujem, ..ja len reagujem - "rozdávam tzv. skúsenosti - poznatky zo svojej "životnej školy" ..lebo som veľa prežila, zažila, skúsila, poznala, veľa som sa naučila , prešla som si všemožným aj - aj , ..takže nemusel by mať nikto zo mňa pocit, že sa " tvárim akoby niečo viac. Samozrejme je kopec vecí do ktorých nevidím a nerozumiem sa im . Druhá stránka je, že to možno podám tak, ako keby som nástojčivo presadzovala svoju pravdu. ..Niekedy som mierne naštvaná ale s úsmevom , že je odvrátená pozornosť od podstaty , no a od toho sa odvíja zrejme ten pocit , ..inokedy zase sa snažím niečo silou mocou vysvetliť a zachádza to až do nedorozumenia. ..mno a tak rôzno.. Všetko záleží ako to človek podá , od formulácie, od reakcie na reakciu, ..okrem iného sa občas príliš do veci angažujem aj do takej , čo by som nemusela, .. a potom je tu nejaký druh tzv. "sebeobrany" ..všimni že som veľakrát fakt bezdôvodne atakovaná, nedá sa všetko tolerovať,,... mno čo dodať , som račica a mám tie klepetá a to blbé emočno a vôbec ...
díky ...vážim si to ))
Súhlasí ranexil


10.
označiť príspevok

winry žena
   13. 8. 2010, 22:49 avatar
hhmmm....minulost som zabudla, buducnost neriesim a v pritomnosti nie som....vlastne som sa stratila....cas stoji...


14.
označiť príspevok

dorota
   13. 8. 2010, 23:18 avatar
ty stojis
teda vobec s ami nechce verit zeby si mala roztriestene myslienky winry


13.
označiť príspevok

dorota
   13. 8. 2010, 23:15 avatar
mas to tak ako si napisal, oko za oko, zub za zub. najradsej by si im rozkopal rite. ..alebo aj nie, popisal si to tak jasne skoro akoby sis a bal sa vzdat toho "otroctva". nevies co bysi vybral hmmm potom ti mozem poradit , zachovaj chladnu hlavu a ..preco nie si vychytraly? :_)) komunikuj jasne a otvorene , tak ako tu.
potrebujes sa zbavit odpadu? tak chladne kalkuluj a dosiahni idealny stav, bez emocii. proste to zmaz, tu emocnost , celkovo moze kazdy pribeh zo zivota posluzit ako...ponaucenie, booze uz pisem ako rozpravkarka.


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2010, 23:42 avatar
Nie im, ja tu zlost naozaj prenasam, resp ..nakopal by som rit niekomu inemu, nez tomu, kto fyzicky je telom z ktoreho nejake sluby vypadli..


33.
označiť príspevok

dorota
   14. 8. 2010, 22:19 avatar
ved dostad si za IM koho uznas za vhodne...


18.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 8. 2010, 09:38 avatar
hm ranexil ja este tri kila a mam rovnych 70..vzdy som chcela naspat minulost aj so vsetkym,bo som bola stastna taka,aka som bola aj so stylom zivota a mala som pred sebou buducnost uplne inu aka je teraz..ja to tu nenavidim,bo sa musim vratit spat do minulosti,aby som mohla mat dostojnu buducnost.. 


19.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 8. 2010, 12:08 avatar
...super téma...no, ja si myslím, a tiež som tu za múdru, ja len, aby nedošlo k nejakému omylu, že si tu chcem uloviť chlapa,   a za vtipnú, lenže niekedy sa smejem vlastným vtipom, takže neviem, ale k tým sľubom: Povedali ste to všetci pekne, ja len dodávam, že nie druhých sľuby, ale naše skutky - rozhodnutia, tvoria našu minulosť, ktorá nás dobieha...Ja za seba, keď niečo sľúbim, tak s tým najlepším úmyslom a snahou to dodržať, lenže meníme sa časom, a okolnosťami, menia sa všetci, a niet divu, že meníme aj naše rozhodnutia - sľuby. A ešte k tej minulosti: Problémy máme len v prípade, keď sme sa zle zachovali sami, alebo inak, ako sme podľa správnosti mali, ale ako sme sa mali správne zachovať, to väčšinou ukáže až budúcnosť. Nám ostanú len cenné ponaučenia. 
Súhlasí Ónya


21.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 8. 2010, 12:37 avatar
...ja viem, tí, ktorých najviac milujeme, nás zraňujú najviac, ale že prečo, to je do inej témy. Možno je problém v našom egu, a v našej zainteresovanosti - emočnej.
Súhlasí Roman274


31.
označiť príspevok

ranexil muž
   14. 8. 2010, 21:02 avatar
Tí, ktorých anjviac milujeme nas zranuju len preto najviac, lebo su najblizsie tomu, co sa zranit dá...a to je srdce. Je to ako ked strelis zo vzduchovky tak ta to z metra moze zabit, ale zo sto asi tazko. A tak is labý atak bolí prave od toho kto je blízko viac..Pozor na nich!!  
Súhlasí Petrana


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   14. 8. 2010, 12:54 avatar
Petrana ..ako si to pekne napísala, .. si rozumná žena a s tebou môžem jedine súhlasiť. Nie každý dokáže byť niekto nad vecou a rozozná , že myšlienky sú ladené s vtipnou iróniou, milým sarkazmom a pod., taký prejav nemusí byť zlý " úmysel " ako sa zdá , ako pôsobí. Preto si cením, a je dobre , ak nám druhý úprimne "pootvorí oči a natočí nás správnym smerom...
A len tak okrajovo podotknem , že "sľub" je záväzné slovo a je chápané ako prísľub čohosi , aby sme uspokojili toho druhého a očáva sa od nás, že slovo bude dodržané. .. napr. dieťa veľmi bolí ak sa nedočká naplnenia sľubu, cíti sa byť podvedené a najmä blízkou osobou a aj kamarátom, .. hlavne ak dotyčná osoba mu nevysvetlí prečo slovo nedodržala. Takto tvarujeme človeka od malička..ale ak je často klamané, nečudo, že v dospelosti bude také isté, lebo to považuje za "normálne.
Súhlasí ninka


23.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 8. 2010, 14:00 avatar
...asi treba rozlišovať ešte medzi "banálnymi" sľubmi, ako napr. kúpim ti, čo chceš, a medzi Prísahami na život a na smrť, napr. manželským sľubom vernosti, kde sľubujeme to najcennejšie, našu lásku, a tam sa nemôžeme vyhovárať, že momentálne nemáme peniaze. Ale aj v takýchto prípadoch sa môžu zmeniť okolnosti, a láska zrazu pre dotyčnú osobu nie je na sklade - v sdrci.(Diki za to pokurizovanie, raz vrátim!) 
Súhlasí Roman274


30.
označiť príspevok

ranexil muž
   14. 8. 2010, 20:59 avatar
Sak ono sa uz ulovit podari kohokolvek, vzdy zalezi len cím platís.


20.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 8. 2010, 12:16 avatar
...v medziľudských vzťahoch, plány -sľuby nemajú reálny - žiadny zmysel...  To som opísala od Anettky z inej témy. Realita vo vzťahu je v jeho prítomnom stave. 
Súhlasí Ónya


25.
označiť príspevok

Germaniawerks muž
   14. 8. 2010, 16:59 avatar
Je dobre, ak clovek dokaze prirodzenym sposobom podvedome narabat so svojou minulostou. V tom zmysle, ze to, co mu vyhovuje, ma na vedomi, a to nevyhovujuce prirodzene odsuva do uzadia. S odstupom casu potom minulost vyznieva ako celok pozitivne a clovek ma rad svoj zivot.
Súhlasí ranexil, piskotka, ninka, Ónya


35.
označiť príspevok

dorota
   15. 8. 2010, 00:14 avatar
podvedome? boha keby som mohla mat na vedomi podvedomie tak mam v pazi minulost a uzivam mega slobodu   
to je moj sen 


38.
označiť príspevok

Petrana žena
   16. 8. 2010, 14:36 avatar
...všetko, čo ťa trápi v prítomnosti, hoci je to z minulosti, treba poriešiť vedomím, do podvedomia sa to uloží samé. 


43.
označiť príspevok

Boris muž
   17. 8. 2010, 10:29 avatar
Takto sa z cloveka stane tak akurat riadny kreten..


39.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 8. 2010, 21:34 avatar
Ináč sprostá téma...veď minulosť neexistuje, i to co nazyvame minulostou su prítomné myslienky!!! 


42.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 8. 2010, 10:22 avatar
ranexill ... sledujem že toto je tvoja "špecialita ..keď to zopakuješ ešte raz...tak to bude tretí raz , prečo mám pocit že na konci diskusie sa cítim ako debil ..)) 


45.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 8. 2010, 14:22 avatar
Onya, ved to je navod, co treba riesit, nie minulost, ta uz sa stala, tu zmenit nie je možné  Ja vzdy pomaham, som taký pomocník. 


46.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 8. 2010, 14:33 avatar
ale necháš nás " vykrvácať.. a potom nám ideš poskytnúť prvú pomoc ".. keď už nie je čo zachraňovať ..  


40.
označiť príspevok

činčin žena
   17. 8. 2010, 10:16 avatar
z minulosti vyextrahuješ poučenie a potm spáliš most...a nech si na nom kludne aj niekto pri tom žhářskom akte stojí.
Súhlasí carybdeida


41.
označiť príspevok

činčin žena
   17. 8. 2010, 10:16 avatar
ale pozor, to poučenie može byt aj navod na pomstu!!


44.
označiť príspevok

dorota
   17. 8. 2010, 10:43 avatar
v minulosti sa da zit, aj v pritomnosti
cims a zaoberaju melancholici?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:12,  Osvietenýskús už konečne zaulať stanovisko k celosvetovej úmrtnosti a NETáRAJ O bežnej...
dnes, 16:11,  Prezident Ukrajiny dostane trest smrti ? :)
dnes, 16:11,  edo SS ako vyzerá občiansky preukaz EU ? :)
dnes, 16:09,  edo SS vláda rozhoduje aj aká bude minimálna mzda :)
dnes, 16:08,  Rusko Rusko Rusko ideeeeeeeeeeeš :)
dnes, 16:01,  Osvietený- už nevládzeš tajiť farbu ? Začínaš priznávať, čo som ti tu písal...
dnes, 16:00,  Ďalšia predpoveď Baby Vangy *13*13*13
dnes, 15:59,  chlapci na šťastie a nezabudnite nám kúpiť pivo Vedená meditácia: Sláva najvyššiemu ~...
dnes, 15:58,  havran ja nosím ochranné rúško tak ako to robí každý normálny človek . Ty možno...
dnes, 15:56,  Lukašenko je vlastizradca a podvodník . Dostane trest smrti
dnes, 15:55,  Osvietený- aj ty nosíš symbol poslušnosti?
dnes, 15:55,  Samozrejme . Mám všetky doklady občiansky , vodičský , kartičku poistenca , i pas ako...
dnes, 15:53,  hakovySS ake peniaze by mala dať vláda a štat na minimálnu mzdu ??? *13*13*13*13*13*13...
dnes, 15:52,  ONI bubaci a USA USA USA . ONI nastavili Každý jav má svoju príčinu a tie zlé veci...
dnes, 15:51,  edo SS protislovenský trol natešený, že sa peniaze nedávajú na podporu slovenských...
dnes, 15:50,  edo SS máš preukaz EU ? :)
dnes, 15:50,  edo SS zabávaj :)
dnes, 15:50,  Ak si občan SR máš občianstvo EU . Tak neklam rusík . Občianstvo Európskej únie je...
dnes, 15:49,  Podľa pohlavára z EU je Lukašenko prezidentom Ukrajiny :) -...
dnes, 15:48,  edo SS máš preukaz EU ?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nevadí mi názor iných ľudí, ale to, že mi ho chcú nanútiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(140 200 bytes in 0,243 seconds)