Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

RÝCHLO, KÚPTE SI JEŽIŠA

38
reakcií
1369
prečítaní
Tému 2. júna 2016, 20:16 založil dabo3333.

podobné témy:1.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   2. 6. 2016, 20:16 avatar
Ty ešte nemáš doma JEŽIŠA???
Veď nevadí, mi ti ho predáme, a ty si ho kúpiš, len povedz akého chceš? Na stenu, na šnúrku, chceš ho ako obraz veľkého malého, mŕtveho, živého, zamračeného, usmievavého, sediaceho? Pozri, ten má hnedé vlasy, ten kúsok blond, a tento má modré oči - ale je trošku drahší. Len si povedz, ak by sme nemali, DOOBJEDNÁME. Veď ZAROBÍME!!!

ŠPINAVÝ BIZNIS S JEŽIŠOM?!

Veď ľudia potrebujú mať JEŽIŠA, VEĎ SÚ PREDSA KRESŤANIA...

KRISTUS ĽUDMI ZNÍŽENÝ NA POHANSKÉ MODLY!??

Budhisti majú budhu vo svojom chráme a hinduisti majú krišnu a milión bohov v chrámoch, satanisti majú sochu a obraz satana a kresťanstvo nech má JEŽIŠA, JEŽIŠKA I MÁRIU, APOŠTOLOV, SVATÝCH. VŠETKÝCH TAM DAJME NA HROMADU!!!
Predávajme ich všade, kde sa len dá. V obchodoch, kostoloch, na konferecniách. Veď to neublíži nikomu, hlavne nech má každý svojho na krku, v aute, doma v byte, či kancelarii...

NÁŠ BOH nám nedal obrazy, sochy. Dal nám ďaleko viac - SVOJHO SYNA!!! BOH predsa nepotrebuje ani jeden obraz, ani jednu sochu krásnych, či škaredých modelov namaľovaných alebo vytvorených ľudmi v podobe akože BOŽIEHO SYNA.
Veď BOH od začiatku túži naplniť ludské srdcia životom, ON chce vojsť do vnútra, a nie vysieť na stene ako výtvor ľudskej ruky!!!

TOTO JE PRAVDA ????

ĽUDIA, čo robia tieto obrazy, sochy, ako aj tí, ktorí kupujú tieto veci, sú ľudia, ktorí nikdy JEŽIŠA NEPOZNALI SKUTOČNÉHO. Oni ho nemajú v srdciach, preto ho musia mať aspoň takto.

Och ľudia, nebuďte smiesni. Je jedno koľko máš obrazov alebo sôch. ANI JEDEN, ANI JEDNA TI NEPOMOŽE!!!
Nedávajte peniaze za tie veci, nebuďte oklamaní. Boh nemôže byť predsa namaľovaný!!!
Prví učeníci JEŽIŠA nerobili sochy a obrazy, nemaľovali ho, ALE KÁZALI O ŇOM A JEHO ZMŔTVYCHVSTANÍ, NÁDEJI A LÁSKE, KTORÚ BOH DAL ČLOVEKU CEZ KRISTA !!!

voľne spracované z www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Fotooon muž
   2. 6. 2016, 20:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 6. 2016, 20:39 avatar
Nechces? eobchod.ssv.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Velky vyber 285 soch a sosiek.. len keby nezabudali niekedy odlepit cenovky v zlotych, aby ludia nevideli ako lacno to kupupuju v Polsku a draho predavaju na Slovensko..  
Súhlasí dabo3333


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 6. 2016, 20:40 avatar
Inak hovorilo sa "kupte si svate obrazky"...


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 6. 2016, 08:48 avatar
V pohode. Ježiš je slávnejší než Lenon. 

forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   2. 6. 2016, 22:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 6. 2016, 02:26 avatar
dabo3333

A ty mas doma fotoalbum so svojimi rodicmi, mas, pamiatky z detstva ked si bol maly a podobne?
Preco to nespalis? Urazas tym svoju rodinu ked mas v ucte ich podobizne na ktore z uctou spominas, nestaci ti ze ich mas v srdci a v mysli??

Preco Boh prikazal nad archou vybudovat dvoch cherubinov ako sa nad nou sklanaju?? Aby si ludia uvedomovali ze tam je pritomny Boh a aby sa aj oni sklonili a prejavili uctu...
Boh zakazal zobrazit nevhodnu podobu, nie vsetko, inak by neprikazal tych cherubinov vybudovat lebo by si sam protirecil... Ked zidia zobrazili zlate tela a nazvali ho Bohom je jasne ze ho to urazilo... Ale ked ludia zobrazia Krista, zobrazuju ho v jeho ludskej podobe ako sa nam sam zjavil, nezobrazuju neviditelneho boha. A ani nejde o zobrazenie realistickej podoby ale ikony v symboloch. Teda ked vidim muza na krizi viem ze to predstavuje Krista, ked vidim zahalenu zenu s dietatom je to Maria s malym Jeziskom, ked vidim muza s obratenym krizom je to Peter...
Prejavit uctu vymyslenym nerealistickym bohom je modlarstvo, ale prejavit uctu k cloveku zijucemu s Bohom a v Bohu je prejavom jednotneho spolocenstva ktoreho hlavou je Kristus.

Kto nepochopil teologiu zobrazenia nepochopil nic a ako fanaticky moslim by zlikvidoval kazdu podobu ktoru clovek vytvoril...

Ked katolik nosi na krku krizik vzdy ked sa nanho pozrie tak si spomenie na Kristove slova aby sme niesli svoj kazdodenny kriz...

Ked vidim obrazy Panovho umucenia, narodenia a ine mnohe biblicke pribehy tak si na ne spomeniem a rozjimam nad nimi...

Ked idem po ceste a vidim na kraji pola Kriz spomeniem si na Jezisa a prezehnam sa...


8.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 6. 2016, 03:34 avatar
Klein:

"Ale ked ludia zobrazia Krista, zobrazuju ho v jeho ludskej podobe ako sa nam sam zjavil, nezobrazuju neviditelneho boha" >> On sa dochoval nejaky obraz Krista? A nehovor mi o symboloch, pretoze rovnako si spravili symbol zlate tela... Este aj slavili Jahvemu nejaky sviatok..

Mam recnicku otazku.... to zlate tela dal Boh postavit? Asi nie
Cherubinov a archu.. asi ano

A podobizen Jezisa Krista?
(nehovoriac o podobizni Marie)

Rozne nabozenske predajne predavaju devocionalie, relivkie a neviem co este, sice to nerobia priamo v chrame, ale Jezis by zas na nich asi zobral bic...
Súhlasí dabo3333


10.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 6. 2016, 05:54 avatar
Zlate tela si izraeliti spravili podla svojho vymyslu....

Ked vidis muza s trnovou korunou tak nevidime ludsky vymysel ale realitu ktora sa v minulosti odohrala a o ktorom cloveku okrem Jezisa vieme ze bol korunovany trnim?

Ak vidim obraz muza s knihou v ruke na ktorej su dve pismena greckej abecedy alfa a omega, tak isto tento obraz vychadádza z evanjelia...

Krestania zobrazuju Ducha Svateho ako holubicu alebo ako ohnive jazyky nad hlavami ucenikov... Je toto vymysel? Alebo tento obraz je samotnym evanjeliom napisanym nie atramentom na papieri ale farbou na platne....


14.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   3. 6. 2016, 06:33 avatar
6
"Keďže ste v ten deň, keď vás Hospodin na Horebe oslovil zo stredu ohňa, nevideli nijakú podobu, veľmi si dávajte pozor, aby ste sa nezvrhli a neurobili si nijakú podobu modly ANI PODOBU MUŽA ČI ŽENY..."
( Deut. 4,15-16 )


15.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   3. 6. 2016, 08:33 avatar
Podľa učenia Katolíckej cirkvi nejde v prípade uctievania obrazov a sôch o porušenie druhého prikázania desatora. Pri bližšom pohľade na učenie a prax Katolíckej cirkvi si môžeme všimnúť zjavné rozpory v učení, keď na jednej strane učí, že Božie prikázania obsiahnuté v desatore sú v podstate nemeniteľné a zaväzujú vždy a všade. Nikto nemôže od nich dišpenzovať. Desať prikázaní vpísal Boh do srdca človeka. (Porov. KKC 2072). Na druhej strane rozvinula učenie ospravedlňujúce uctievanie obrazov Ježiša, Márie, svätých a anjelov.

Ľudová zbožnosť bola od počiatku zmesou kresťanského posolstva a náboženských a kultúrnych 
prvkov

Uvediem niekoľko oficiálnych tvrdení Katolíckej cirkvi odôvodňujúcich uctievanie Ježiša, Márie, svätých a anjelov. Pre pochopenie majme na pamäti, katolíckou cirkvou „rešpektované“ slová Písma z Ex 20,2-5: „Ja som Pán, tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z egyptskej krajiny, z domu otroctva. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! Nebudeš sa im klaňať a ani ich uctievať!“

Na druhom Nicejskom koncile v roku 787 bolo definované učenie o úcte obrazov.
„Aby sme sa vyjadrili v krátkosti, my neporušene zachovávame všetky cirkevné tradície, písané i nepísané, ktoré nám boli zverené. Jednou z nich je aj maľovanie obrazov, ktoré sa zhoduje s ohlasovaním evanjeliových udalostí - na posilnenie istoty, že Božie Slovo sa skutočne, a nie iba zdanlivo stalo človekom - a ktoré je nám aj vhodným spôsobom užitočné. Lebo veci, ktoré sa navzájom objasňujú, bezpochyby majú aj rovnaký význam.“ (Druhý nicejský koncil, Terminus: COD, S. 135).

„Sledujúc božsky vnuknuté učenie našich svätých Otcov a tradíciu Katolíckej cirkvi (lebo vieme, že je tradíciou Svätého Ducha, ktorý v nej [Cirkvi] prebýva), so všetkou istotou a starostlivosťou vyhlasujeme, že tak zobrazenie drahocenného a oživujúceho kríža, ako aj úctyhodné a sväté obrazy, či už maľované, alebo [zhotovené] z mozaikových kamienkov, alebo z akéhokoľvek iného vhodného materiálu, majú byť vystavené vo svätých Božích chrámoch, na posvätných nádobách a rúchach, na stenách a tabuliach, v domoch a pri cestách, a to tak obraz Boha a nášho Spasiteľa Ježiša Krista, ako aj našej nepoškvrnenej Panej, svätej Bohorodičky, ctihodných anjelov a všetkých svätých a spravodlivých mužov.“ (Druhý nicejský koncil, Definitio de sacris imaginibus: DS 600)

Katolícka cirkev prijíma učenie Jána Damascénskeho ktorý učí, že „Boh, ktorý nemá ani telo, ani podobu, kedysi vôbec nebol predstavovaný obrazom. Ale teraz, keď sa Boh stal viditeľným v tele a žil s ľuďmi, môžem urobiť obraz Boha primerane tomu, ako sa dal vidieť... My však s odhalenou tvárou hľadíme na Pánovu slávu.“(Ján Damascénsky, De sacris imaginibus oratio 1,16)

Tomáš Akvinský učí že „náboženský kult sa nepreukazuje obrazom, nakoľko sa berú do úvahy v sebe samých ako nejaké veci, sú obrazmi, ktoré vedú k vtelenému Bohu. No úkon [úcty], ktorý smeruje k obrazu ako obrazu, sa nezastavuje pri ňom, ale smeruje k tomu, koho je obrazom.“ (Tomáš Akvinský, Summa theologiae, 2-2, q. 81, a. 3, ad 3)

Na základe uvedených a ďalších podobných tvrdení Katolícka cirkev učí, že:
„Kresťanské uctievanie obrazov nie je v rozpore s prvým prikázaním, ktoré zakazuje modly. Veď „úcta k obrazu prechádza na vzor“ a „kto uctieva obraz, uctieva osobu, ktorá je na ňom namaľovaná.“ Úcta, ktorá sa vzdáva posvätným obrazom, je „nábožná úcta“, a nie adorácia, ktorá patrí jedine Bohu“ (KKC 2132).

Úcta k sochám a obrazom je jedným z prvkov ľudovej zbožnosti, ktorá má v Katolíckej cirkvi pevné miesto. Ľudová zbožnosť bola od počiatku kresťanstva zmesou kresťanského posolstva a náboženských a kultúrnych prvkov, ktoré sa vyskytovali v danom historickom období. Ľudová zbožnosť išla vo svojom vývoji popredu pred definovaním správnosti jej obsahu hierarchiou cirkvi. Tá len spätne posudzovala, odmietala prípadne prijímala nové formy ľudovej nábožnosti.

Takýmto spôsobom sa do cirkvi dostalo veľa prvkov z pohanských náboženských kultov.

Takýto stav pretrváva v Katolíckej cirkvi aj v súčasnosti. Živnou pôdou pre prenikanie nových nebiblických a pohanských prvkov do Katolíckej cirkvi je tradičná viera. Tá spočíva v presvedčení, že je niekto veriaci, lebo aj jeho otec bol veriaci. Je to kresťanstvo ako návyk, ako folklór. Je to kresťanstvo bez osobného vzťahu k Bohu, zato však s veľmi silným vzťahom k „cirkvi“ ako náboženskej organizácii.

Je preto pochopiteľné, že keď si katolík zamiluje Božie slovo, začne mať problém s Mariánskou úctou a kultom obrazov a sôch. Je veľa prípadov, že sa katolíci po naplnení Duchom Svätým a po tom ako začali čítať Božie slovo, začali cítiť v kostoloch zle. Akoby ich tam niečo zväzovalo.

Ľudová zbožnosť veľkých más mala určujúci vplyv na katolícke učenie o uctievaní obrazov a sôch. Až taký veľký, že hierarchia cirkvi prestala dbať na čistotu zachovania Božieho slova len preto, lebo čelila masám „zbožných veriacich“. Výsledok je taký, že sami predstavení cirkvi sa klaňajú sochám a povzbudzujú veriacich k modloslužbe.

Katolícky biblista, Anton Tyrol, vyjadruje katolícky postoj k zákazu zobrazovania v (Ex 20,4-6) nasledovne:
„Boží zákaz sa tak hlboko vžil do myslí Izraelitov, že postupom času naozaj nadobudli presvedčenie, že nijaká podoba alebo obraz nemôže vystihnúť Boha YHWH. Preto nástupom kresťanstva bolo kresťanské svedomie zrelé, a práve z tohto dôvodu sa v cirkvi začali ujímať isté obrazy ako symboly Ježiša Krista, večného Otca a Ducha Svätého s cieľom pozdvihnúť myseľ veriacich. Spomínaný zákaz bol z Dekalógu vynechaný, ale takto Dekalóg nebol zmenený, ani porušený, ba naopak, prejavila sa tu zdravá pedagógia. Okrem tohto vynechania Katolícka cirkev zachovala prvý príkaz integrálny a zdôrazňuje sa v ňom láska k Bohu (Ex 20,6; Dt 5,10). Aj Pán Ježiš ju zdôrazňuje a charakterizuje ako najdôležitejšiu v Zákone (Dt 6,4-5 * porov. Mt 22,34-40).“

Je pravdou, že Katolícka cirkev vynechaním zákazu zobrazovať, nezmenila Sväté písmo. Totiž zákaz nebol vynechaný zo Svätého písma, ale bol vynechaný v skrátenom katechizmovom texte, ktorý pochádza od Augustína, a ktorý sa vyučuje v Katolíckej cirkvi od 5. storočia do súčasnosti. Ale práve v tomto spočíva veľký hriech katolíckej hierarchie, že ľuďom predkladajú neúplné Božie slovo.

Je to o to tragickejšie, že drvivá väčšina katolíkov Božie slovo vôbec nečíta.

Keď si katolícky kňaz, či biskup kľakne pred sochu a modlí sa ruženec, veriaci sú presvedčení, že ”
takáto forma modlitby je správna

Tu vidíme rozpor v učení Katolíckej cirkvi, keď učí, že Božie prikázania obsiahnuté v desatore sú v podstate nemeniteľné a zaväzujú vždy a všade. Nikto nemôže od nich dišpenzovať (Porov. KKC 2072) a súčasne učí veriacich Božie prikázania oklieštené o druhé prikázanie.

Učenie verzus prax

Ešte väčší rozpor je medzi učením a praxou v Katolíckej cirkvi. Učenie hovorí o zrelosti katolíkov, ktorí sa neklaňajú obrazom a sochám, a iba ich nábožne uctievajú, a prax veľakrát ukazuje bujnejúcu a tolerovanú modloslužbu v lone Katolíckej cirkvi. Modloslužba sa nezastavuje iba pri uctievaní sôch a obrazov, ktoré majú zobrazovať biblické postavy. Zachádza aj do relativizácie jediného prostredníctva Ježiša Krista s rizikom uznania iných náboženstiev ako rovnocenných s kresťanstvom.

Azda najdiskutovanejšou udalosťou, ktorá pobúrila aj mnohých katolíkov, sa stalo medzináboženské modlitebné stretnutie v Assisi v roku 1983, zvolané samotným pápežom. Pápež dovolil, aby bola do kostola umiestnená socha Budhu, okolo ktorej tancovali budhisti, okiadzali ju a uctievali. Istý benediktínsky mních proti tomu nahlas protestoval, avšak polícia ho odviedla.

Chcem upozorniť ešte na jeden rozpor. Katolícka cirkev nezaväzuje veriacich, aby uctievali sochy a obrazy, ani ich nezaväzuje, aby uctievali svätých a klaňali sa ich sochám. Úcta k obrazom a sochám je dovolená vtedy, keď to prispieva k duchovnému dobru veriacich. Je to akási „fakultatívna“ forma zbožnosti. Pápež a biskupi si osobujú iba právo všetko skúmať a dobrého sa držať. Na základe skúmania potom odporučia veriacim takéto formy zbožnosti. Dovolia vystavovať obrazy a sochy k verejnej úcte. Potom, ako je niečo schválené a dovolené, ich úloha spočíva v tom, aby veriacich viedli k správnej zbožnosti.

Ale pastieri cirkvi sú vzorom pre veriacich. Keď si katolícky kňaz, či biskup kľakne pred sochu a modlí sa ruženec, veriaci sú presvedčení, že takáto forma modlitby je správna. Tí, ktorí s tým nesúhlasia, keďže Katolícka cirkev k tomu nezaväzuje, sa cítia byť vinní, lebo nesúhlasia s niečím, čo robí duchovná autorita. Takže, na jednej strane sa nemusí cítiť vinný, lebo ho k tomu Katolícka cirkev nezaväzuje, ale na druhej strane sa cíti byť vinným, lebo cez autoritu cirkvi hovorí Boh.

Katolíci, ktorí nečítajú Božie slovo, s tým nemajú problém. Ale mnohí, ktorí čítajú Božie slovo, sa častokrát cítia ako medzi dvoma mlynskými kameňmi. Duch Boží ich na základe poznania Božieho slova vedie jedným smerom a tradícia cirkvi a poslušnosť autoritám, opačným smerom.

Aj v tomto prípade sú učenie a katolícka prax v rozpore. Keď sa pozrieme na prebujnenú Mariánsku úctu a uctievanie obrazov a sôch svätých vo svetle kánona 1188 Kódexu kanonického práva, ktorý hovorí, že posvätné obrazy sa majú v kostoloch umiestňovať v miernom počte a v primeranom poriadku, aby sa nevyvolal údiv kresťanského ľudu, ani sa nedal podnet na menej správnu nábožnosť, a ktorý je záväzný pre všetkých katolíkov, môžeme pozorovať výraznú relativizáciu Božieho príkazu zobrazovania modiel.

Tento stav v Katolíckej cirkvi je spôsobený odklonom od nárokov Božieho slova, a bezbrehým preberaním ľudových prvkov do kresťanského kultu.

Keď sa človek vo svojej viere pridržiava najmä tradície, má silný sklon, katolícky povedané, k menej správnej nábožnosti – teda k modloslužbe. Naopak, čím viac sa pridržiava Božieho slova, tým je jeho nábožnosť pravdivejšia a správnejšia. Pripomeňme si slová apoštola Pavla Timotejovi: „Ty však zostávaj v tom, čomu si sa naučil a o čom si presvedčený, pretože vieš, od koho si sa (to) naučil, a že od detstva poznáš sväté Písma, ktoré ťa môžu urobiť múdrym na spasenie vierou v Krista Ježiša. Každé písmo, vdýchnuté od Boha, (je) aj užitočné učiť, karhať, napravovať a vychovávať v spravodlivosti, aby bol človek Boží dokonalý a spôsobný na všetko dobré.“ (2Tim 3,14-17)

Záver

Katolícka cirkev je plná rozporov v učení i praxi. Je otvorená pre tento svet a prijíma do svojho učenia mnohé tradície ktoré rozrieďujú Božie slovo. To je v Katolíckej cirkvi záväzné len naoko, a relatívne. Veriacim sa predkladajú skrátené verzie Božích prikázaní. Zákaz zobrazovať a uctievať sochy a obrazy nie je vôbec rešpektovaný. Je viditeľný rozdiel medzi katolíckym učením a cirkvou akceptovanou praxou.

Zobrazovanie Márie a svätých vedie k ich uctievaniu a Ježiš sa dostáva do úzadia.

V Katolíckej cirkvi sa z času na čas ozývajú hlasy, vyzývajúce k väčšej triezvosti, biblickému a kristologickému pohľadu na Máriu a svätých. Tieto hlasy sú však neúčinné. Zaniknú pod množstvom hlasov vzývajúcich Máriu a svätých.

Katolícka cirkev, kde sa nachádzaš? Kam smeruješ? Aké ciele sleduješ týmto kompromisom s modloslužbou? Veď ak sa nejaká osoba, či už Mária alebo iná biblická či historická postava, alebo ich socha či obraz, stane autonómnym cieľom náboženského kultu, môžeme ešte hovoriť o kresťanstve?

Autor článku vyštudoval rímskokatolícku teológiu.

Zdroj:
www.kbd.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.christnet.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 6. 2016, 02:37 avatar
Akoby ste necitali v starom zakone ze Boh ma rad umenie a podporuje ho... Prikazal aby boli zohnati ti najlepsi remeselnici a umelci ktori dostali dar od Boha aby vytvorili pre Arona a dalsich knazov krasne zdobene rúcha a tie nech su symbolom vznesenosti aby si uvedomovali ze sluzia Bohu a tato uloha je vznesena... Ze ked predstupuju k oltaru predstupuju pred svojho Pana...

Boh dal ludom aj cit pre umenie, hudbu ci farby... Clovek dostal rozjimavu a abstraktnu mysel, skutocnost si v mysli premieta v obrazoch. Ked si niekto cita v biblii o Jezisovom zmrtvychvstani vari si nikto v mysli nevytvoril ten pribeh ako to asi prebiehalo? Tak podla vasej filozofie ste si vytvorili modlu, teda podobu v mysli....

Kazdy katolik vie ze ta socha nie je Jezis, je to len sadra, drevo, farba na platne, je to nic, len dielo ludskych ruk....
Ked vidim fotku mojej mrtvej babky ja nemam v ucte ten papier ani farbu ale tu osobu ktoru tato fotka predstavuje a to iste je to aj z obrazmi....


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 6. 2016, 03:36 avatar
Clovek ma tvorit, v tom je aj umenie...
Ale nie sosky..
Ked sa modlime, modlime sa myslienkami, nie pozeranim na fotku, to nie je ako spomienka na niekoho...
Tu ide o uctievanie,,, alebo uctievas aj svojich blizkych -- to vlastne patrilo aj k 6


11.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 6. 2016, 06:09 avatar
Ked cez telefon komunikujes s kamaratom tak nehovoris s telefonom ale s konkretnou osobou prostrednistvom telefonu.

Pohania uctievali priamo sochu, verili ze bohovia posobia priamo cez tie sochy...
Krestan ked sa modli krizovu cestu a hladi na obraz ukrizovaneho Krista neuctieva tento obraz, je to prenesenie ucty z obrazu na osobu, ktora tento obraz predstavuje rovnako ako pri pohlade na fotku svojho milovaneho cloveka...

Kaslat na to kazdy ma svoju teologiu... Cely krestansky svet tento problem riesil a vyriesil pocas 7. ekumenickeho koncilu... Katolik a ani pravoslavny dalej nema co riesit... Vy mate svoj vyklad a my svoj...


12.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 6. 2016, 06:13 avatar


13.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 6. 2016, 06:28 avatar
Sv. Ján Damaský: Starozákonný biblický zákaz zobrazovania Boha bol prekonaný vtelením Ježišovým, ktorým sa druhá osoba neviditeľného Boha stala viditeľnou hmotou. Modly na rozdiel od kresťanských obrazov zobrazujú osoby bez podstaty čiže skutočnosti, nie reálne postavy. Neuctievam hmotu, ale Stvoriteľa hmoty. Zároveň však mám má úctu k hmote, skrze ktorú ku mne prišla spása, naplnené mocou a milosťou. Za takúto hmotu považujem atrament, ktorým boli napísané evanjeliá i farby na obrazoch, drevo kríža a Ježišove telo a krv...


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 6. 2016, 09:52 avatar
Zároveň však mám má úctu k hmote, >> Chapem potom preco katolici uctievaju kusky siat svatych kupuju si akoze relikvie (karticky s obrazkami svatych s kuskom latky, ktora sa dotkla mtvych alebo ich siat) alebo co to je...
Súhlasí dabo3333


23.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 6. 2016, 13:40 avatar
Povedala si totiž: „Ak sa dotknem čo len jeho odevu, ozdraviem.“ A hneď prestala krvácať a pocítila v tele, že je z choroby vyliečená. Ježiš hneď poznal, že z neho vyšla sila. Obrátil sa k zástupu a spýtal sa: „Kto sa to dotkol mojich šiat?“ Jeho učeníci mu vraveli: „Vidíš, že sa na teba tlačí zástup, a pýtaš sa: „Kto sa ma dotkol?“ Ale on sa obzeral, chcel vidieť tú, čo to urobila. Žena, vediac, čo sa s ňou stalo, prišla so strachom a chvením padla pred neho a povedala mu celú pravdu. A on jej povedal: „Dcéra, tvoja viera ťa uzdravila. Chod’ v pokoji a buď uzdravená zo svojej choroby.“


25.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 6. 2016, 14:00 avatar
Ano ale, kusok siat ktory bol na zivom Jezisovi na Zemi a nie na mrtvom cloveku, ktoreho si "nastavila" cirkev ako svateho...


26.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 6. 2016, 14:37 avatar
VIes co tu zenu uzdravilo?? viera....
A mnohi nevzdelani a chudobni ludia maju vacsiu vieru ako vzdelanci lebo veria ze aj tymto sposobom ich Boh moze uzdravit... Ak sa dotklo telo mrtveho kosti Elizea a Boh ho vdaka tomu vzkriesil, preco odmietas moznost ze Boh cez svojich svatych aj po smrti kona zazraky, telo je chramom ducha sv. a po smrti nim byt neprestava, jedneho dna bude vzkriesene...


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 6. 2016, 14:39 avatar
Ktori su svati?
Ti ktorych si zvoli nejaka institucia?
Súhlasí dabo3333


18.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 6. 2016, 09:49 avatar
Snad nie si taky naivny, aby si si myslel, ze soska funguje ako komunikacny nastroj s Bohom (alebo s Mariou ci svatymi ci kymkolvek verite)

Modlitba je telefon, nie soska ci obraz.


16.
označiť príspevok

YouLove
   3. 6. 2016, 08:43 avatar
1/jEžIš JE IKONA.Ľudia si pre potešenie kupujú ikony aj slávnych ľudí, svojich vzorov a ideálov,napokon aj svätých. Nie je to každého osobná vec? Kto nechce, nekúpi.
Mať doma ikonu svätého a Ježiša, je u veriacich ľudí oporný bod predstavivosti pri modlení sa.
Súhlasí Klein


24.
označiť príspevok

Klein muž
   3. 6. 2016, 13:51 avatar
Presne si to vystihol...

Ked som vonku v lete v prirode, pozriem sa na nebo, podakujem sa Bohu za tuto krasnu prirodu a pocasie....

Ked som v kostole a vidim kriz dakujem Jezisovi co pre mna vytrpel... Ja nedakujem tomu krizu ale Kristovi ktory prebyva v mojom srdci, v eucharistii, v spolocenstve krestanov i po pravici Boha Otca....

Ked su vianoce mnoho katolikov ma doma malicke betlehemy a vedla nich adventny veniec... Tie betlehemy nie su konecnym cielom ucty ale ta pradavna udalost ked svetlo sveta prislo medzi nas, ked sa vecne slovo stalo telom....

Ked vidim sochu svateho Stefana spomeniem si co vsetko vytrpel pre Jezisa a ako v neho veril..


30.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 6. 2016, 19:17 avatar
no ja keď vidím sv. Štefana náhodou, tak si vtedy "spomeniem, že do prdele, zase som zabudla na Šteuvkove narodeniny   ))
Súhlasí veriaci-4


31.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 6. 2016, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 6. 2016, 19:34 avatar
a taký existuje ? ..lebo ja poznám ešte sv. Dindiho     


34.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 6. 2016, 19:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 6. 2016, 19:45 avatar
och..nerob chute ..nevydržím to ..  ..už aj cukráreň je zatvorená

ok,.. sv. Izidor so Sevilly ozaj že existioval.., a vieš čo znamená na sv. Dindi ?  


36.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 6. 2016, 19:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 6. 2016, 20:41 avatar
nee.. " na svatého Dindi..to nebude nikdy.." ))


39.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 6. 2016, 21:00 avatar
34 Dokelu, predbehol si ma (idem postupne po prispekoch)


33.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 6. 2016, 19:36 avatar
jáj..to je ten opitý Izidor  ..
..dala by som si  
duke.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí veriaci-4


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 6. 2016, 20:58 avatar
31 Ked pocujem o svatom Izidorovi, tak si spomeniem, na opiteho Izidora  
dobruchut.azet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 6. 2016, 14:40 avatar
16

1/jEžIš JE IKONA.Ľudia si pre potešenie kupujú ikony aj slávnych ľudí

Slavni ludia su idoly, a vies co znamena po slovensky IDOLatory?
Súhlasí dabo3333


20.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 6. 2016, 10:09 avatar
tak toto je fakt psycho a videne ci pocute velmi ovplyvnuje psychiku cloveka aked sa to opakuje nonstop, tak detto
mne sa tuto noc snivalo o anjelovi Michaelovi, kokos bol uplne rovnaky ako ten z obrazov, pekne si stal na oblaciku a potom zletel
mne uz z krestanov ocividne hrabe, z videneho tiez a z citaneho uz total
ja sa ani necudujem, ze niekomu total prepne a vidi aj pocas bdenia
tak nechcem dopadnut


21.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 6. 2016, 10:12 avatar
to sa kazdy stava otrokom aj vtedy, ked sa chce akoze vykupit ?


22.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 6. 2016, 10:13 avatar
nabozenstvo je biznis ?


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 6. 2016, 14:42 avatar
Na náboženstve sa dá veľmi dobre zarobiť, pretože je veľa nábožných ľudí.
Súhlasí Wolfe
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:47,  10. Nemyslel som kresťanský čin v zmysle "modliť sa", ale milovať blížneho...
dnes, 09:46,  Mimochodom, nie, ty sa v "1" nepýtaš, či to schvaľujú, že sú aj zlí kresťania....
dnes, 09:45,  Nie. Keby sa ateista modlil k bohu, teda konal kresťanský čin, tak by nebol ateista.
dnes, 09:43,  A či ateisti konajú kresťanské činy, to je čisto vec názvoslovia :)
dnes, 09:42,  Vieš to, lebo sleduješ príspevky tohto fóra - a určite si čítal, ako jeden kresťan z...
dnes, 09:38,  A ako to mám vedieť, keď sa pýtam? A ateisti nekonajú kresťanské činy. Ateisti...
dnes, 09:28,  Takže podľa teba síce kresťanmi sú, ale súčasne vieš, že podľa iných kresťanmi nie...
dnes, 09:16,  Shagara "Ťažko ti je proti ostňu kopať." Ježiš Kristus je označený ako...
dnes, 09:04,  Mna pseudo pokrstili mam 1 nesvate primanie a birmovku s ktorej si pamatam len tie hodinky ktore...
dnes, 09:04,  Nie. Pýtam sa tunajších kresťanov, či to schvaľujú, že sú aj zlí kresťania. Ja nemám...
dnes, 09:01,  Ano to su krestania robia to uz 2000 rokov a v mene Jezisa Nazaretskeho umucili a vyvrazdili...
dnes, 09:00,  Hovorí sa, že bič plieska na konci :)
dnes, 08:59,  Vidíš, už aj ty sa zamýšľaš nad tým, že niekto, kto je ako dieťa pokrstený v...
dnes, 08:55,  Sú kresťania podľa vás? Keď prenasledujú ľudí, ubližujú im, napádajú ich, ohrozujú...
dnes, 08:52,  Percenta nepustia 1488 hrmenych
dnes, 08:43,  Nikto normalny to urcite nechce
dnes, 08:21,  Prečo by vôbec niekto mal chcieť bojovať s nejakým národom, či už sú to Rusi alebo...
dnes, 08:02,  Z Rusov ide prirodzeny respekt kto normalny by chcel s nimi bojovat to je ako ist dobrovolne na...
dnes, 07:59,  Niekomu sa vzťahuje, inému nevzťahuje.
dnes, 07:48,  https://jehovajekralom.com/
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(134 061 bytes in 0,181 seconds)