Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Rusko ako kráľ severu ide do útoku!

79
reakcií
581
prečítaní
Tému 7. februára 2019, 06:07 založil teolog.

podobné témy:1.
označiť príspevok

teolog
   7. 2. 2019, 06:07 avatar
“A v čase konca sa bude s ním drgať kráľ juhu (USA+UK), a kráľ severu (Rusko) sa priženie proti nemu ako búrka, s dvojkolesovými vozmi a s jazdcami a s mnohými loďami; a istotne vstúpi do krajín a zaplaví a prejde. Skutočne tiež vstúpi do krajiny Okrasy a bude mnoho [krajín], ktoré budú privedené k potknutiu. Ale títo uniknú z jeho ruky: Edom a Moáb a prevažná časť synov Ammóna. A bude vystierať ruku proti krajinám; a egyptská krajina, tá neunikne. A naozaj bude panovať nad skrytými pokladmi zlata a striebra a nad všetkými žiadúcimi egyptskými vecami. A jeho kroky budú [nasledovať] Líbyjčania a Etiópčania. Budú však správy, ktoré ho znepokoja, od východu slnka a od severu, a vyjde istotne s veľkým zúrivým hnevom, aby vyhladil a aby mnohých oddal zničeniu. A nasadí svoje palácové stany medzi veľkým morom a svätým vrchom Okrasy; a bude musieť prísť celkom k svojmu koncu a nebude toho, kto by mu pomohol.” - Daniel 11:40-45.

Ruský súd odsúdil v stredu dánskeho svedka Jehovovho na šesť rokov väzenia za „extrémizmus". Ide o prvý takýto verdikt od roku 2017, keď zákon postavil túto nábo?enskú skupinu mimo zákona, informovala agentúra AFP. Ozbrojení príslušníci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) zatkli Dennisa Christensena v meste Oriol v máji 2017 - krátko po tom, ako Moskva zakázala túto podľa nej extrémistickú organizáciu. Viedol spoločné čítanie Biblie.
„Hlboko ľutujeme odsúdenie Dennisa Christensena - nevinného muža, ktorý nespáchal žiadny ozajstný zločin,“ uviedol Jaroslav Sivuľskij, hovorca Svedkov Jehovových v Rusku. „Je smutné, že čítanie Biblie, kázanie a morálny život je opäť v Rusku trestným činom.“ Svedkovia Jehovovi sa proti tomuto verdiktu odvolajú do desiatich dní. Celý proces odsúdili ľudskoprávne skupiny. Agentúra AP pripomína, že takmer 100 členov tejto organizácie čelí v Rusku obvineniam a viac ako 20 z nich je vo väzení, kde čakajú na svoj proces.


2.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   7. 2. 2019, 07:59 avatar
Kral juhu USA a UK. Douc sa zemepis. 
Súhlasí panoramix, Boris


3.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2019, 08:05 avatar
Tomu my smrteľníci ani nerozumieme. To je vyššia intuícia


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:11 avatar
Teolog, si hlupák. Przníš dnes používané výrazy. Severom nazývame vyspelé priemyselné krajiny. Od G7 až aj po Slovensko, lebo aj tu sa žije dobre.

Juhom nazývame chudobné krajiny, zväčša v Afrike.

Súboj medzi Severom a Juhom je nerovný, pretože z boja ťaží Sever. A Juh sa tým viac zbedačuje.


8.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:14 avatar
Lemmy, si hlupák. Severom označujeme severnú svetovú stranu, juhom južnú svetovú stranu. Teda väčšina normálnych ľudí....


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:16 avatar
Lenže ty nie si normálny, keď sa politickým výrazom nerozumieš. Málo čítaš, málo vieš.


10.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:17 avatar
Ešte som nepočul že by niekto nazýval bohaté krajiny severom. Vždy sa hovorí o bohatom západe, priateľu...
Súhlasí panoramix


11.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:17 avatar
Ale nič si z toho nerob, to len málo čítaš a málo vieš. Dovzdelaj sa a bude to v poriadku...


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:26 avatar
Bohatý Sever, chudý Jih a další ztráta konkurenceschopnosti?

nazory.ihned.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:20 avatar
Tak sa začni vzdelávať: Bohatý sever verzus chudobný juh, alebo prečo je životná úroveň na rovníku neporovnateľne nižšia než v snehom zaviatych krajinách. Pozri: refresher.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:26 avatar
Hovoríš že v slovníku dnešných ľudí sever označuje bohaté krajiny. Väčšina ľudí ich ale označuje západom, ak si si nevšimol, pričom majú na mysli EU a Severnú Ameriku...To mi ten článok nijako nevyvráti. Stačí sa pozrieť aj na toto fórum, že tu padá výraz Západ rozhodne častejšie ako Sever...Občas choď aj medzi ľudí a zistíš aký majú slovník...Potom mudruj...


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:29 avatar
Dal som ti málo príkladov? Ak áno, potom zomrieš hlúpy. Nežiadaj po mne viac učiva. Nie som totiž tvoj platený učiteľ. Najmä 18. príspevok by si mal poriadne naštudovať. Viem, myslenie spôsobuje bolesti hlavy, ale neboj sa, ono sa to poddá.  

Chce to tréning kritického myslenia.


25.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:35 avatar
Lemmy, mne je ukradnuté že novinári píšu o bohatom severe a chudobnom juhu. Keď väčšina obyčajných ľudí hovorí o bohatom západe a chudobnom východe, tak je podla dnešného slovníku bohatý západ. Ty si strašný obmedzenec že ešte ani toto nechápeš...


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:37 avatar
A mne je ukradnuté, že si obmedzenec.

Ja som totiž reagoval na teologa, čo napísal hlúposť: A v čase konca sa bude s ním drgať kráľ juhu (USA+UK), a kráľ severu (Rusko.

A ty si sa do toho zbytočne zaplietol. Je to tak len tvoj problém, že si nechápavý.


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:35 avatar
VK: Občas choď aj medzi ľudí a zistíš aký majú slovník

To je spôsobené tým, že sa nepohybuješ v spoločnosti vzdelaných, intelektuálov, politológov, novinárov…


26.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:36 avatar
Čo je súčasný slovník určujú masy, kvantita...


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:21 avatar
7. 8. 2007: Bohatý sever a chudý jih. Odkaz: finexpert.e15.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:27 avatar


19.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:28 avatar
A teraz porovnaj odkaz zo 17 s diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je jasné že tu ľudia používajú na označenie bohatých krajín slovo Západ.


21.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:30 avatar
Porovnaj si tie odkazy.


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:33 avatar
No dobre, budem k tebe ešte raz blahosklonný:

3. Současný stav
Současný svět je možno dělit dle několika hledisek. Dle hospodářských hledisek na státy vyspělé a rozvojové. Zjednodušeně lze také rozdělit Zemi na bohatý sever (především státy NATO) a chudý jih (Jižní Amerika, Afrika, Asie). Bipolarita světa, která byla aktuální v dobách tzv. studené války (západ-NATO x východ-Varšavský pakt) je minulostí a nyní je mezinárodně-politická situace mnohem složitější a o tehdejším „černobílém“ rozdělení nemůže být ani řeč. Momentální stav není jistě ideální a konečný, čehož je dokladem teroristický útok na USA z 11. září 2001, který potvrzuje možnost nenadálých zvratů dějin, potažmo politické mapy světa.

Státy podle stupně rozvoje

Klasifikace na Sever a Jih:

Ve světě jsou evidentní rozdíly jak v ekonomické, sociální tak kulturní sféře. Proto se dělí na bohatý Sever a chudý Jih a to už od počátku 70.let 20.století. Tyto pojmy vyslovil tehdejší německý spolkový kancléř W.Brandt na světovém ekonomickém fóru. Svět se tedy rozdělil na Západ a Východ podle politického problému tehdejšího světa, a též na Sever a Jih - kontrast koncentrace bohatství a chudoby v různých částech Země.

Pozn.
Při ekonomickém hodnocení států se vychází z hodnoty hrubého domácího produktu (HDP) na osobu, z dynamiky ekonomického růstu, z podílu na celosvětovém hospodářském objemu a důležitým faktorem hodnocení je životní úroveň obyvatelstva jednotlivých států.

Vyspělý Sever
Patří sem převážně země ležící na severní polokouli; USA, Kanada, Japonsko, Evropa a jen výjimečně země jižní polokoule: Austrálie, Nový Zéland.
Hospodářský rozvoj se odráží ve výši hrubého domácího produktu na obyvatele - u většiny států překračuje 15 000 USD/obyv. Ve struktuře ekonomiky převládá terciérní a sekundární sektor a většina obyvatel dosahuje vysoké životní úrovně (hygiena, sociální zabezpečení, vzdělání).

Nerozvinutý Jih
Země, které sem patří mají nízké HDP, v ekonomice převažuje spíše primární sektor- těžba surovin, zemědělství. Doprava je nerozvinutá, nízká je produktivita práce. Velké procento lidí žije v chudobě, v nevyhovujících hygienických podmínkách, značný počet trpí podvýživou a mnozí akutním hladem. Je zde také vysoká negramotnost a nízká střední délka života.

Odkaz pre vzdelávanie kocúrov, najmä tých veľkých s malým mozgom: www.zemepis2.estranky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:38 avatar
Si strašne obmedzený. Lepšie je nepúšťať sa s tebou do reči. JA NERIEŠIM 4I JE BOHAT7 SEVER, ale SLOVNÍK, chápeš????? SLOVNÍK!!!!!!


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:39 avatar
Na toto si mal myslieť predtým, než si v tejto téme čosi voči mne zapotil. Múdry sa najprv zahryzne do jazyka, kým čosi zo seba vypotí. 


31.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:41 avatar
Si hlupák. Severom označujeme v dnešnom slovníku severnú svetovú stranu, juhom južnú. Väčšina ľudí. Toto platí...


32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 11:44 avatar
Súhlasím že šľachetný humanista je namyslený hlupák


33.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:46 avatar
Dôkaz som dodal. Dal som do tunajšieho vyhladávača slovo Západ (viď prísp 17) a hodilo mi to témy o bohatých krajinách. Potom som zadal výraz Sever (odkaz v prísp. 19) a hodilo to zväčša témy kde slovo sever označuje len a len svetovú stranu. Z toho jednoznačne vyplýva, že na tomto fóre ľudia používajú označenie Západ na bohatú časť sveta. A v kontakte s obyčajnými ľuďmi mám rovnakú skúsenosť...


30.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 11:40 avatar
Keď hovoríme o SLOVNÍKU, tak riešime v akom zmysle ĽUDIA používajú nejaké SLOVO...A Západ je OMNOHO častejší výraz u BEŽNÝCH ĽUDÍ pre označenie bohatej časti zeme, než sever. HOWG!


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:30 avatar
Naštuduj si poriadne článok z 18. príspevku.


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:27 avatar
Sever spolu s Jihem. Odkaz: www.rozvojovka.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Po období studené války, kdy nám bylo předkládáno dělení světa na Západ, Východ a tzv. třetí svět, slýcháme častěji slova jako globalizace, chudý jih versus bohatý sever, nadnárodní společnosti...


36.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   7. 2. 2019, 13:04 avatar
čo tu riešite? Čo má " biblická reč" spoločne s tým, ako sa dnes niekde niečomu hovorí?


38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:08 avatar
To čo vždy - bludy z biblie


39.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 13:16 avatar
Ja som riešil len to, že Lemmy niekoho uráža, nadáva mu do hlupákov, a pritom sám píše nezmysly...Inak máš samozrejme pravdu. Reč proroctva sa nemôže chápať podla toho ako sa dnes niečo nazýva. To skôr naopak, treba brať do úvahu slovník doby kedy proroctvo vzniklo. A významu proroctva nemožno porozumieť na základe intelektu, len na základe zjavenia zhora...Ja som sa však k proroctvu nevyjadroval vôbec, chcel som len pokarhať lemmyho za to, že pľuje urážky na všetky svetové strany, sever, juh, východ i západ...
Súhlasí Johny Pravda


4.
označiť príspevok

teolog
   7. 2. 2019, 08:32 avatar
V kocke: keď Alexander Veľký zomrel za mlada vo vrchole svojej slávy, jeho kráľovstvo bolo rozdelené medzi jeho štyroch generálov! Najvýznamnejší boli kráľ na severe od Izraela a kráľ na juhu. Postupne ale títo králi v histórii menili svoju identitu, až do prvej svetovej vojny, kedy 'kráľom juhu' sa stala siedma svetová biblická veľmoc - USA a UK a 'kráľom severu' bolo Nemecko, ktoré po druhej svetovej vojne bolo nahradené SSSR a po roku 1991 Ruskom a medzi nimi pokračovala takzvaná Studená vojna, a pokračuje až dodnes...až do samého biblického 'konca sveta' alebo konca tohoto zlého systému vecí...!


5.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2019, 08:52 avatar
Veď hovorím, že je to nejaká vyššia intuícia.  


6.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 2. 2019, 10:57 avatar
Zase Rusko na severe?
Chlapče, daj si sprchu a zopakuj si ZŠ...
Súhlasí Lemmy


34.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2019, 12:44 avatar
6. v podstate si ani nechcem predstavovať všetky tie myšlienkové a citové konštrukcie, ktoré biblických bádateľov utvrdili v presvedčení, že post bývalého Alexandrovho generála južne od Izraela, sa duchovne prenášal smerom severozápadným až k USA. No akiste majú na to všetko za podklad konkrétne verše z Biblie a nemajú o tom žiadnu pochybnosť.

Kráľ juhu na severozápade... To nevymyslíš
Súhlasí t-e-ó-m-a


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 12:55 avatar
Veď vidíš, že vymyslel
Súhlasí Boris, Veľký Kocúr


37.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 2. 2019, 13:06 avatar
Ja myslím, že voda, znamená v biblii v skutočnosti kozu.
Lebo koza pije vodu a dáva mlieko, chápeš, veď je to nad slnko jasné
 


40.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 13:19 avatar
Pre teológa, ako pre každého SJ, je sväté to čo povedia tzv. "pomazaní bratia" z Brooklynu. Všetko ostatné ide stranou, aj rozum...


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:20 avatar
Rozum ide stranou, keď niekto verí v hovoriaceho hada


42.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 13:21 avatar
Nejde...


43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:22 avatar
Had nemá rečové ústrojenstvo

Nemôže hovoriť


46.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   7. 2. 2019, 13:24 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=eH3LFZihXhY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
aha , aj ked to nieje had ale..


50.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:29 avatar
Johny, však že vieš že tá bábka nehovorila


53.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   7. 2. 2019, 13:31 avatar
ne e ??? naozaj ne?


56.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:33 avatar
Určite


72.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   7. 2. 2019, 17:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 13:23 avatar
Neveríme totižto v to, že hady na zemi v tejto chvíli bežne ovládajú ľudskú reč. Veríme, že kedysi dávno si diabol vzal na seba podobu hada a v tejto podobe prehovoril k Eve.


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:24 avatar
Pjekná rozprávka


48.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 13:28 avatar
Keby som ľuďom pred pár storočiami hovoril o tom, ako netopier používa ultrazvukové senzory k loveniu koristi a k orientácii v priestore, tiež by to považovali za vymyslenú rozprávku...


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:30 avatar
Dnes už ale rozprávka o tom ako Satan zvádza nešťastníkov nepostačuje


52.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 13:31 avatar
Aj Pasteurové teórie boli svojho času považované za rozprávky...Ako ja mnohé teórie priekopníkov vedy, ktoré dnes uznávame za pravdivé, boli svojho času považované za výmysly...


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:32 avatar
Taký je progres

A iné zaručené "fakty" dnes už neplatia


57.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 13:34 avatar
Na tých príkladoch je vidieť, že aj to čo je mnohými považované za rozprávku, môže byť nakoniec pravdou...


60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:35 avatar
Iný príklad zas hovorí že to čo je považované za pravdu, môže byť nakoniec blud


74.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   7. 2. 2019, 17:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   7. 2. 2019, 17:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   7. 2. 2019, 13:29 avatar
alebo im podhodil nejake rastlinky , z ktorých mali halucinácie a tak dosiahol svoj plán.. Teórií je mnoho  


55.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 13:32 avatar
To ja riešiť nepotrebujem. Nie som neveriaci, ale veriaci...


58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:34 avatar
Ja by som sa hanbil, veriť v bludy


59.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 13:34 avatar
Blud nie je to čo ty označíš za blud...


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:36 avatar
Pravda nie je to čo ty označíš za pravdu


62.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   7. 2. 2019, 13:37 avatar
Nemusí byť, rovnako ako nemusí byť bludom to čo je pre teba bludom...Ale hrátky so slovíčkami ma nebavia....


63.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:41 avatar
Neviem sa s tým vyrovnať

Človek by čakal od 21 storočia že ľudia zahodia všetky tie tmárske veci ako satan a spol


64.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2019, 13:44 avatar
63. Ale prečo by mali?


65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 13:48 avatar
Progres


66.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2019, 14:08 avatar
Aký?


67.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 14:09 avatar
V poznaní


68.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2019, 14:12 avatar
V poznaní satana?


69.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 14:16 avatar
Satan je rozprávková bytosť, takisto ako Jehova


70.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2019, 14:23 avatar
69. To je hlúposť. Mám s ním svoju skúsenosť


71.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 14:24 avatar
Nenašiel si iné vysvetlenie?


76.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2019, 17:44 avatar
71. Ty keď stretneš niekoho, tak hľadáš iné vysvetlenie?


77.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 17:46 avatar
Ja keď stretnem niekoho, nepovažujem ho za rozprávkovú bytosť


78.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   7. 2. 2019, 17:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 2. 2019, 18:04 avatar
77. A presne o to ide


80.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 2. 2019, 18:55 avatar
O čo ide?

Že ty ich považuješ za rozprávkové bytosti?


75.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   7. 2. 2019, 17:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   7. 2. 2019, 13:22 avatar
40. skoda ze aj Písmo..
Súhlasí Veľký Kocúr


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2019, 11:22 avatar
Z chudého Jihu na bohatý Sever teče daleko více peněz než opačně, dokládá studie.

Odkaz: denikreferendum.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Všetci sme iní, ale všetci sme si rovní.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(184 904 bytes in 0,532 seconds)