hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

Ruská vakcína proti COVID-19 nie je taká super, ako tvrdí Putin

príspevkov
36
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 17.8.2020 16:25 ardun
posledná zmena 19.8.2020 20:43
1
17.08.2020, 16:25
Rusko ohlásilo, že oficiálne má ako prvá krajina na svete vakcínu proti novému koronavírusu. Prokremeľské weby, či facebookovské stránky to využili ako ďalší dôkaz nekonečnej múdrosti prezidenta Vladimíra Putina. Nie všetko je však v súvislosti s ruskou vakcínou pravda.

V Rusku, podobne ako v iných krajinách, vedci usilovne pracujú na vytvorení vakcíny proti novému typu koronavírusu. A práve ohľadne ruskej vakcíny, nazvanej Sputnik V, sa na sociálnych sieťach šíria nepravdy a polopravdy.
Hoax číslo jeden: testovanie vakcíny bolo v Rusku už ukončené

V utorok 11.8. ruský prezident Vladimír Putin vyhlásil, že bola oficiálne schválená vakcína proti COVID-19. Získala totiž certifikát od ruského ministerstva zdravotníctva.

Avšak testovanie ešte stále nie je ukončené. Ruská vakcína prešla podľa Rusov prvými dvoma fázami na malej vzorke dobrovoľníkov, ale tretia fáza na väčšom množstve ľudí sa spustila iba tento týždeň.

Naproti tomu Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) má Sputnik V zaradený len do prvej fázy testovania. Podľa WHO iba 28 výskumných centier postúpilo z prvej fázy testovania a ruská vakcína medzi nimi nie je.

Mnohí odborníci sa zhodujú, že vakcína môže byť považovaná sa bezpečnú až po ukončení tretej fázy.

A mimochodom, hoax o hotovej ruskej vakcíne sa šíril ešte pre Putinovým vyhlásením, teda sa nezakladal na žiadnych faktoch.
Hoax číslo dva: Putin nedovolí očkovať Rusov zahraničnou vakcínou a spolupracovať s cudzími farmafirmami

Ani toto tvrdenie sa nezakladá na pravde. Rusko zaviedlo viaceré partnerstvá s rôznymi zahraničnými výskumnými centrami. Ruská spoločnosť R-Farm sa napríklad spojila s anglicko-švédskou skupinou AstraZeneca.

Navyše, podľa AFP, ktorý preskúmal všetky Putinove výroky od marca tohto roku, ani jeden nenaznačuje kritiku vakcín zo zahraničia. Práve naopak, Putin dokonca vyzval ruských vedcov, aby využili znalosti západných výskumníkov.
Hoax číslo tri: očkovanie na COVID-19 bude dobrovoľné

Tieto slová Putin skutočne vyslovil. Avšak už na jeseň tohto roku bude v Rusku predložený návrh na zaradenie koronavírusovej vakcíny do povinného očkovania.

Otázka ohľadne očkovania teda zatiaľ nie je jasná a tvrdenie o jeho dobrovoľnosti je aspoň zatiaľ zavádzajúce.

Dezinformácie šíri na Facebooku okrem iných aj napríklad profil Nezávislé Spravodajstvo, ktorého príspevok zdieľalo viac než 8,6 tisíc ľudí.

odkaz
none
29

1. ardun 17.08.2020, 16:25

Rusko ohlásilo, že oficiálne má ako prvá krajina na svete vakcínu proti novému koronavírusu. Prokremeľské weby, či facebookovské stránky to využili ako ďalší dôkaz nekonečnej múdrosti prezidenta Vladimíra Putina. Nie všetko je však v súvislosti s ruskou vakcínou pravda.

V Rusku, podobne ako v iných krajinách, vedci usilovne pracujú na vytvorení vakcíny proti novému typu koronavírusu. A práve ohľadne ruskej vakcíny, nazvanej Sputnik V, sa na sociálnych sieťach šíria nepravdy a polopravdy...

19.08.2020, 11:31
Ruská vakcína sa musí zapíjať 100 gram vodky /spiritus je lepsí/, takže je pre západný svet nepoužiteľná. Skús najprv analýzovať obchodnú a politickú vojnu, skutočný efekt a účinnosť nie je podstatná. Whisky asi nie je dostatočne razantná.
none
2
18.08.2020, 08:45
odkaz

Nikdy nebudeme sami. A ešte vždy sa môžeme vidieť v zrkadle, alebo sa dotknúť tváre, pre uistenie.
Je zlaté, ako sa deti v obchodne dotýkajú vlastného nošteka v odraze, keď nevedia že chytajú seba v zrkadle.
Je to ohromné vidieť to.
Včera niekto za mnou zakričal: Jéééé, princezná s ružovými vlasmi.
Nevadí.
e é .-)

My dvaja sme sa museli nájsť... :-) Tak zajtra mi nalej vodu a v nej soľ. Dám na tvoje rady, po troškách. Pá
none
3
18.08.2020, 09:25
Nikdy som neplávala v mori. Iba v nádherných jazerách a riekach, na Slovensku a v rôznych krajinách, ale v mori slanom ešte nie...
none
7
19.08.2020, 07:58
Počúvaj, my by sme sa mali rozlúčiť.

Pavol Habera & TEAM - Viem, čo cítíš (official audio)

Moja prvá aj posledná zápalka bude JEHO... Môj milý je krutý, a zabíja ma, deň odo dňa ma bude menej. Chápeš to?
none
10
19.08.2020, 08:02
súdení s milým
none
12
19.08.2020, 08:09
none
15
19.08.2020, 08:20
odkaz

Ráno
none
16
19.08.2020, 08:23
Vieš, ako sa ja rada smejem? No, veru, veľa veľa, a smiech je potom všade.
Nech máš pekný deň.
Vidíš? Vidíš ma aj teraz?
none
18
19.08.2020, 09:02
none
19
19.08.2020, 09:03
Ten cval, to je srdce.
none
32
19.08.2020, 12:38
Marxizmus priniesol ľudstvu mnoho negatívnych vecí, no jedna obzvlášť deštruktívna je koncept triedneho boja. Ja sa pripájam k ľuďom, ktorí tvrdia, že niečo ako "trieda" je čisto Marxom vymyslený pojem, a je zaujímavé, že na to, koľko toho za svojho života stihol popísať, tak nedokázal prísť s nejakou exaktnejšou definíciou, čo je to vlastne tá "trieda".

Marxisti nemajú príliš radi, keď je spoločnosť viacmenej jednotná a ľudia si len v pokoji žijú svoje životy. Oni potrebujú ľudskú spoločnosť rozdeliť na triedy - na jednej strane mať triedu utláčaných, a potom proti nej postaviť druhú triedu, tých čo utláčajú. V druhej fáze sa potom začnú vyrábať celé teórie o tom, ako su tieto triedy v nejakom nezmieriteľnom rozpore, ktorý je riešiteľný iba vyvolaním širokého konfliktu, ktorý nazvali "triedny boj". No a načo im je tento triedny boj vlastne dobrý? Podľa marxistických teórií je tento "konflikt" niečo pozitívne, niečo čo urýchľuje spoločenský vývoj, čiže keď ho ešte viac umelo rozdúchame, tým sa len skôr priblížime k akejsi vágne definovanej utópii, ktorá by mala byť lepšia ako súčasný stav.

V 19. storočí mali byť touto utláčanou triedou robotníci, a utlačatelia boli zase tí, čo prácu ponúkali. Dnes by tento koncept na vyvolanie revolúcie asi nestačil, lebo väčšina ľudí si proste odrobí svoju prácu, ktorá ich možno aj baví (s tým Marx vôbec nepočítal), a nemajú až toľko dôvodov proti svojmu zamestnávateľovi bojovať.

Samozrejme, to neznamená, že by neexistoval zamestnávateľ, ktorý vykorisťuje svojich zamestnancov. Áno, deje sa to, a štát či samotní zamestnanci sa potom proti tomu snažia zákonnými prostriedkami bojovať. Je však dôležité si uvedomiť, že tam nejde o nejaký vrodený vnútorný konflikt dvoch spoločenských tried, ktorý je riešiteľný iba koministickou revolúciou; v skutočnosti tam hrá úlohu nízky morálny charakter špecifických ľudí, čo potom iným ľuďom prinieslo problémy.

V súčasnosti sa v USA stal dobrou zámienkou na takýto triedny boj konflikt medzi dvomi konkrétnymi rasami ľudí. Vytvorili sa dve triedy, utláčaní a utláčatelia, ktoré teraz majú proti sebe bojovať, pričom na každého sa vyvíja tlak, aby sa zapojil a pridal sa na jednu stranu. Musí sa pridať aj softvérový inžinier a sľúbiť, že premennej "blacklist" vymyslí lepší názov.

Kto by ale chcel, aby sa na ľudí nepozeralo cez ich rasu, tak ten už sa takisto stáva nepriateľom, lebo to vyzerá akoby bol málo "antirasistický". Hlavným cieľom je vyvolať a vyostriť konflikt, ktorý má priniesť do spoločnosti určité zmeny, ktoré ale s pôvodne deklarovanými cieľom nemajú veľa spoločného.
none
34

32. Osvietený 19.08.2020, 12:38

Marxizmus priniesol ľudstvu mnoho negatívnych vecí, no jedna obzvlášť deštruktívna je koncept triedneho boja. Ja sa pripájam k ľuďom, ktorí tvrdia, že niečo ako "trieda" je čisto Marxom vymyslený pojem, a je zaujímavé, že na to, koľko toho za svojho života stihol popísať, tak nedokázal prísť s nejakou exaktnejšou definíciou, čo je to vlastne tá "trieda".

Marxisti nemajú príliš radi, keď je spoločnosť viacmenej jednotná a ľudia si len v pokoji žijú svoje životy. Oni potrebujú ľudskú spol...

19.08.2020, 13:17
Ze ma to nikdy nenapadlo , triedny boj , je naozaj nezmysel .
Ak je v ,, triede pracujucich ,, nejaky veduci a hoci je aj moralne na vyske , jeho manzelka si aj tak bude chiet obliekat to co zeny kapitalistov
none
36
19.08.2020, 20:43
Ten cval je srdce... Tíško
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 114 703 B vygenerované za : 0.154 s unikátne zobrazenia tém : 36 121 unikátne zobrazenia blogov : 537 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Je smutné, keď je sobáš vlastne iba premenou partnerského vzťahu na obchodný.