hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Referendum o tradičnej rodine 7.2.2015

príspevkov
112
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 17.1.2015 14:48
posledná zmena 5.2.2015 10:13
1
17.01.2015, 14:48
Začínam diskusiu na túto tému. Na koho strane ste? Myslíte si že by sa mali schváliť registrované partnerstvá pre homosexuálov? Je to ich základné ľudské právo? ...
none
2

1. 17.01.2015, 14:48

Začínam diskusiu na túto tému. Na koho strane ste? Myslíte si že by sa mali schváliť registrované partnerstvá pre homosexuálov? Je to ich základné ľudské právo? ...

17.01.2015, 14:59
Pre mňa je to dosť ťažké rozhodovanie, keďže mi dosť vadia obe strany. Aj homoloby s jej požiadavkami ale rovnako aj tí bigoti, čo to organizujú.
none
110

2. 17.01.2015, 14:59

Pre mňa je to dosť ťažké rozhodovanie, keďže mi dosť vadia obe strany. Aj homoloby s jej požiadavkami ale rovnako aj tí bigoti, čo to organizujú.

24.01.2015, 10:58
skús sa pozrieť na otázky ktoré referendum rieši a nie kto zozbieral podpisy, kto referendum vyhlásil, o kom sa v referende hovorí, mediálnu masáž,..
none
75

1. 17.01.2015, 14:48

Začínam diskusiu na túto tému. Na koho strane ste? Myslíte si že by sa mali schváliť registrované partnerstvá pre homosexuálov? Je to ich základné ľudské právo? ...

17.01.2015, 17:35
Ejha, začneš vytvárať ilúziu v nadpise témy, že vraj ide o referendum o tradičnej rodine, ale hneď sa vykľulo šidlo z vreca, lebo si priznal v prvom príspevku, že je to v skutočnosti referendum proti jednej sexuálnej menšine.
none
79

1. 17.01.2015, 14:48

Začínam diskusiu na túto tému. Na koho strane ste? Myslíte si že by sa mali schváliť registrované partnerstvá pre homosexuálov? Je to ich základné ľudské právo? ...

17.01.2015, 17:38
Odpovede máš tu: odkaz
none
82

79. Lemmy 17.01.2015, 17:38

Odpovede máš tu: http://protireferendu.info/

17.01.2015, 17:41
Myslím, že žiadne odkazy nepomôžu.
Proste každý z nás by si vybral jednu vec-či s tým súhlasí alebo nie. A podľa toho si už proste sem lepí odkazy..
Ty si nalepil PROTI REFERENDU, lebo si proti nemu. Ten, kto je zaňho si kľudne môže prilepiť niečo ZA REFERENDUM...proste celé je to o zbytočnom argumentovaní. Aj tak ničí názor nezmeníš. Proste si proti, tak hlasuj proti...
Jednako vieme, ako to nakoniec skončí...
none
85

79. Lemmy 17.01.2015, 17:38

Odpovede máš tu: http://protireferendu.info/

17.01.2015, 17:44
A ty čo sú proti, tak by mali ísť tiež....Aspoň by sa videlo, že koľko naozaj podporuje také niečo....
none
89

85. 17.01.2015, 17:44

A ty čo sú proti, tak by mali ísť tiež....Aspoň by sa videlo, že koľko naozaj podporuje také niečo....

17.01.2015, 17:47
Škoda, že si takto nevyzýval ľudí vo voľbách, kde sa milión ľudí nezúčastnilo volieb. Vieš o tom, že niekedy bola vo voľbách nízka účasť? Napr. pod 20 %. A pritom tí, čo sa nezúčastnili volieb, boli "hrdinovia". Napr. Boris. A jemu podobní.

Takže hundranie o neúčasti teraz neobstojí, lebo vyznieva pokrytecky.
none
90

89. Lemmy 17.01.2015, 17:47

Škoda, že si takto nevyzýval ľudí vo voľbách, kde sa milión ľudí nezúčastnilo volieb. Vieš o tom, že niekedy bola vo voľbách nízka účasť? Napr. pod 20 %. A pritom tí, čo sa nezúčastnili volieb, boli "hrdinovia". Napr. Boris. A jemu podobní.

Takže hundranie o neúčasti teraz neobstojí, lebo vyznieva pokrytecky.

17.01.2015, 17:49
Ja som vždy za to, nech každý ide... hybaj na referendum aj ty
none
94

89. Lemmy 17.01.2015, 17:47

Škoda, že si takto nevyzýval ľudí vo voľbách, kde sa milión ľudí nezúčastnilo volieb. Vieš o tom, že niekedy bola vo voľbách nízka účasť? Napr. pod 20 %. A pritom tí, čo sa nezúčastnili volieb, boli "hrdinovia". Napr. Boris. A jemu podobní.

Takže hundranie o neúčasti teraz neobstojí, lebo vyznieva pokrytecky.

17.01.2015, 17:57
Ja vždy vyzývam ľudí, aby išli voliť, tak ako teraz, aby išli k referendu, nedali na plané reči, ale aby išli a podporili ho, pokiaľ im naozaj na ďetoch a na tradičnej rodine aj záleží....
👍: Nadja
none
95

94. 17.01.2015, 17:57

Ja vždy vyzývam ľudí, aby išli voliť, tak ako teraz, aby išli k referendu, nedali na plané reči, ale aby išli a podporili ho, pokiaľ im naozaj na ďetoch a na tradičnej rodine aj záleží....

17.01.2015, 18:00
...určite by mal ísť voliť každý
Nevolili ľudia v BB kraji (okolo 20%) a tak potom vieme, ktorý župan vyhral...
none
96

94. 17.01.2015, 17:57

Ja vždy vyzývam ľudí, aby išli voliť, tak ako teraz, aby išli k referendu, nedali na plané reči, ale aby išli a podporili ho, pokiaľ im naozaj na ďetoch a na tradičnej rodine aj záleží....

17.01.2015, 18:01
Správne. Nech každý povie pekne nahlas svoje Nie 🙂
none
109

79. Lemmy 17.01.2015, 17:38

Odpovede máš tu: http://protireferendu.info/

24.01.2015, 10:57
Lemmy, môj pohľad na referendové otázky (aj na priložené "odpovede")
1. Manželstvo
/ LGBTI zväčša argumentujú tým, že manželstvo je základným ľudským právom, že nemajú rovnaké práva atď./
Manželstvo, ako ho aj definuje Ústava, história aj tradícia (teda nie len Biblia ako to mnohí podsúvajú) je zväzkom muža a ženy.
Právo uzavretia manželstva MAJÚ aj LGB osoby (s opačným pohlavím), teda v právach sme si rovní. To, že ho odmietajú uzavrieť s opačným pohlavím je už ich problém, rovnako ako osoby, ktoré sú a chcú žiť single sa predsa nemôžu domáhať, aby sa ich samostatné žitie nazývalo manželstvo.
Ak im ide len o to, aby mohli dediť, disponovať s účtami, nahliadať do lekárskych záznamov, dá sa všetko riešiť splnomocnením, prípadne inak notársky - ak sa nejaké z tých vecí nedajú riešiť, som ZA to, aby sa to právne upravilo. ale NIE registrovanými partnerstvami, pretože po európsko právnej stránke, by im automaticky boli prisúdené práva aké už teraz môžeme vidieť v Holandsku, Belgicku, atď..
Zaujímavé videjko odkaz

2. Adopcie
/vyberám z priloženej stránky "Argumenty Aliancie za rodinu, že dieťa musí mať nutne mužský a ženský vzor, aby malo zdravý vývin, sú teda nepodložené." Homoloby argumentuje svojimi štúdiami, prieskumami, že deti vychovávané osobami rovnakého pohlavia nemajú žiadne defekty, problémy atď. A tiež svojim právom vychovávať deti./
Už diskusia na túto tému by mala byť pre zdravého človeka nepochopiteľná. Štúdie sa dajú zaplatiť(ako tá, ktorá bola realizovaná (zámerne aj v mužských väzniciach) a z ktorej sa doteraz mylne uvádza, že homosexuálov je na svete 4% populácie.). Pri tejto otázke ide o deti, ktoré žiaľ nemajú možnosť hlasovať v referende a preto je to na nás. Aj zarytí antikatolíci by už len kvôli tejto otázke k referendu mali ísť. Dieťa potrebuje otca aj matku (už v súčasnosti vidno deficity u detí, ktoré žili v rozvedených rodinách), na to netreba prieskumy, ktoré nikdy nebudú ani len na 80% hodnoverné (stále sú to len odpovede ľudí a detí a nie realita, na to netreba zabúdať).
Navyše ŽIADNA DEKLARÁCIA ani iné všeobecne prijaté dokumenty NEOBSAHUJÚ PRÁVO na dieťa !!
viac tu-odkaz

3. Sexuálna výchova
/opäť vyberám : "Nejde pritom len o biologickú stránku, ale skôr o komplex javov a vzťahov zahŕňajúcich otázky rodových štúdií, sexuálnej orientácie, partnerstva, rodiny, zdravia, atď."/
Táto otázka nehovorí o zákaze sexuálnej výchovy, len o práve rodičov na výchovu. Ako už z citácie vidno, sexuálna výchova by mala byť zneužívaná na šírenie bludov o rodových štúdií, sex.orientácie(samozrejme určite v tom najlepšom), atď. Prečo by rodič, ktorý chce vychovávať dieťa NORMÁLNE, teda bez moderných sexuálnych informácií a bludov súčasného sveta to tak činiť nemohol, kvôli tomu, že by dieťaťu v škole tlačili do hlavy kaleráby, učili ho masturbovať, sexovať už na prvom stupni atď? Tak má právo rodíč vychovávať dieťa ako chce on aspoň v tejto oblasti alebo nemá?
Ďalšou vecou, ktorú nepriamo táto otázka rieši je odoberanie detí. Ak totiž rodič odmietne liberálnu sexuálnu výchovu, teda dieťa vymešká školu, môže to v konečnom dôsledku znamenať obvinenie rodiča a v konečnom dôsledku odobratie dieťaťa. Odporúčam toto video, kde je dokumentárne spracovaný "vývoj" v tejto oblasti - odkaz
none
103

1. 17.01.2015, 14:48

Začínam diskusiu na túto tému. Na koho strane ste? Myslíte si že by sa mali schváliť registrované partnerstvá pre homosexuálov? Je to ich základné ľudské právo? ...

18.01.2015, 01:12
referendum bude neplatne a referenda sa nezúčastním . Odhadujem účasť na 10%
none
104

1. 17.01.2015, 14:48

Začínam diskusiu na túto tému. Na koho strane ste? Myslíte si že by sa mali schváliť registrované partnerstvá pre homosexuálov? Je to ich základné ľudské právo? ...

20.01.2015, 14:21
mal si priateľku lesbičku a máš depky?
none
3
17.01.2015, 15:11
1. Ano.
Ale inak úplne zbytočná otázka, ľudia všeličo nazývajú všelijak a svojim názvom dávajú rôzne významy, tie sa v čase aj menia...

2. Nie.
Podľa mňa je lepšia rodina napr. lesbičiek, ako detský domov, kde deti nedostávajú ani zdaľeka tolko lásky, koľko potrebujú a ktorá je pre nich hádam najdôležitejšia. .

3. Nie.
Deti by mali byť PRIMERANE veku poučené o týchto skutočnostiach, diskusia by mala byť vedená práve o tom, čo je primerané a čo nie a nie o tom, či to pred deťmi tajiť.
none
5

3. Nadja 17.01.2015, 15:11

1. Ano.
Ale inak úplne zbytočná otázka, ľudia všeličo nazývajú všelijak a svojim názvom dávajú rôzne významy, tie sa v čase aj menia...

2. Nie.
Podľa mňa je lepšia rodina napr. lesbičiek, ako detský domov, kde deti nedostávajú ani zdaľeka tolko lásky, koľko potrebujú a ktorá je pre nich hádam najdôležitejšia. .

3. Nie.
Deti by mali byť PRIMERANE veku poučené o týchto skutočnostiach, diskusia by mala byť vedená práve o tom, čo je primerané a čo nie a nie o tom, či ...

17.01.2015, 15:48
neplánovala som zúčastniť sa referenda, pretože ho považujem za absolútne zbytočné vyhadzovanie peňazí....ale zmenila som názor

1. áno
2. nie
3. nie

a takto uplatním svoje právo
none
6

5. 17.01.2015, 15:48

neplánovala som zúčastniť sa referenda, pretože ho považujem za absolútne zbytočné vyhadzovanie peňazí....ale zmenila som názor

1. áno
2. nie
3. nie

a takto uplatním svoje právo

17.01.2015, 15:54
Aj ja ho považujem za zbytočné, ale tie peniaze už vyhodené sú, a tak pôjdem...
Toto sú otázky na dlhú diskusiu a vyjasňovanie názorov, prípadne pre vedu a výskum, široký konsenzus spoločnosti a nie takto narýchlo šité otázky ktorých dôsledky nevieme ani dovidieť... väčšina sa rozhoduje emotívne a nie rozumne, a to mi prekáža...
none
9

6. Nadja 17.01.2015, 15:54

Aj ja ho považujem za zbytočné, ale tie peniaze už vyhodené sú, a tak pôjdem...
Toto sú otázky na dlhú diskusiu a vyjasňovanie názorov, prípadne pre vedu a výskum, široký konsenzus spoločnosti a nie takto narýchlo šité otázky ktorých dôsledky nevieme ani dovidieť... väčšina sa rozhoduje emotívne a nie rozumne, a to mi prekáža...

17.01.2015, 16:20
nadji: odkaz
citujem " "Možno nie všetci gejovia by boli de facto zlými rodičmi, avšak viem, že homosexuálna komunita za celý môj život nepovažovala dieťa za nič iné než za kus vlastníctva či politický nástroj, ktorý vždy pekne zaobalili a stali sme sa súčasťou akoby psíčkarskej výstavy", napísala ďalšia z obetí, Kleinová. Dodala, že jej matka spolu s partnerkou už 25 rokov nežijú a viac ju "už nebudú trápiť".
dať nie inej ako tradičnej rodine nie je len emotívne rozhodnutie, naopak. ide o budúcnosť. emotívne rozhodnutia sú skôr rozhodnutiami pre danú chvíľu, dané obdobie.
none
10

9. rose.madder 17.01.2015, 16:20

nadji: http://www.hlavnespravy.sk/jedinci-ktorych-vychovali-homosexualne-pary-vyniesli-smutne-skutocnosti-o-tom-ake-bolo-ich-detstvo/507003
citujem " "Možno nie všetci gejovia by boli de facto zlými rodičmi, avšak viem, že homosexuálna komunita za celý môj život nepovažovala dieťa za nič iné než za kus vlastníctva či politický nástroj, ktorý vždy pekne zaobalili a stali sme sa súčasťou akoby psíčkarskej výstavy", napísala ďalšia z obetí, Kleinová. Dodala, že jej matka spolu s partnerkou už 2...

17.01.2015, 16:21
inak, tiež súhlasím, že referendum nič radikálne nezmení, predpokladám, že nebude dokonca ani platné, ale ako píše nadja, ked už je vyhlásené, tak sa zúčastním.
👍: Nadja
none
12

9. rose.madder 17.01.2015, 16:20

nadji: http://www.hlavnespravy.sk/jedinci-ktorych-vychovali-homosexualne-pary-vyniesli-smutne-skutocnosti-o-tom-ake-bolo-ich-detstvo/507003
citujem " "Možno nie všetci gejovia by boli de facto zlými rodičmi, avšak viem, že homosexuálna komunita za celý môj život nepovažovala dieťa za nič iné než za kus vlastníctva či politický nástroj, ktorý vždy pekne zaobalili a stali sme sa súčasťou akoby psíčkarskej výstavy", napísala ďalšia z obetí, Kleinová. Dodala, že jej matka spolu s partnerkou už 2...

17.01.2015, 16:32
Rose, dnes je to naozaj spolitizovaná otázka, každý na tom chce vytrieskať čo najviac bodov pre seba.
Z dojmov jednej osôbky nemôžeš robiť závery... ja chcem naozaj výskum, nech sa zistí, čo je pre deti dobré, či sa môžu hosexuálne sklony napr. preniesť na dieťa, ja chcem len to, čo je lepšie pre deti, a vidím, že to nevieme. Problémy sú aj normálnych rodinách, homosexuáli to nemajú určite ľahké, ale prečo žienka, ktorá chce sama vychovávať dieťa, túto šancu nedostane? Pre koho je to dobré?
Rovnako s tou sexuálnou výchovou...
Dieťa z "normálnej" rodiny s tým problém mať nebude, decká sa to dozvedajú všelijak čudne od kamarátov a vysporiadať sa s tým vedia odjakživa, problém bude v takých "ortodoxných" bigotných rodinách, ktoré práve najviac budú kričať proti sexuálnej výchove, ale ktorých deti ju najviac potrebujú... Najdôležitejšia je naozaj tá primeranosť, lebo v takýchto rodinách sa o tom rozprávať nesmie, a ako sa to tie deti majú dozvedieť?
none
13

12. Nadja 17.01.2015, 16:32

Rose, dnes je to naozaj spolitizovaná otázka, každý na tom chce vytrieskať čo najviac bodov pre seba.
Z dojmov jednej osôbky nemôžeš robiť závery... ja chcem naozaj výskum, nech sa zistí, čo je pre deti dobré, či sa môžu hosexuálne sklony napr. preniesť na dieťa, ja chcem len to, čo je lepšie pre deti, a vidím, že to nevieme. Problémy sú aj normálnych rodinách, homosexuáli to nemajú určite ľahké, ale prečo žienka, ktorá chce sama vychovávať dieťa, túto šancu nedostane? Pre koho je to dobré?...

17.01.2015, 16:39
o akej jednej osôbke píšeš? : )
a akej žienke, čo chce vychovávať dieťa sama? ide o homosexuálne páry a v článku, podobných sú desiatky máš jasné dôsledky takej výchovy. samozrejme, že to nemusí byť pravidlom, ale práve v dnešnej dobe, kedy skutočná rodina už takmer vymiera toto proste nemôžeme dopustiť.
a o sexuálnej výchove sa ani skutočne baviť nebudem a čudujem sa každej matke, ktorá by s týmto súhlasila. na to je tu tá tradičná rodina, ktorá by dieťa adekvátne, ked dozreje, oboznámila s týmto problémom. ako pedagóg som zásadne proti, aby niečo také bolo na školách, v škôlkach povinné. a som rada, že okrem fóra reálne nepoznám žiadnu matku, čo s týmto súhlasí.
none
17

13. rose.madder 17.01.2015, 16:39

o akej jednej osôbke píšeš? : )
a akej žienke, čo chce vychovávať dieťa sama? ide o homosexuálne páry a v článku, podobných sú desiatky máš jasné dôsledky takej výchovy. samozrejme, že to nemusí byť pravidlom, ale práve v dnešnej dobe, kedy skutočná rodina už takmer vymiera toto proste nemôžeme dopustiť.
a o sexuálnej výchove sa ani skutočne baviť nebudem a čudujem sa každej matke, ktorá by s týmto súhlasila. na to je tu tá tradičná rodina, ktorá by dieťa adekvátne, ked dozreje, obozn...

17.01.2015, 16:46
máš pocit, že týmto referendom sa nejako zabezpečí resp. ovplyvní existencia tradičnej rodiny ?
none
21

17. 17.01.2015, 16:46

máš pocit, že týmto referendom sa nejako zabezpečí resp. ovplyvní existencia tradičnej rodiny ?

17.01.2015, 16:49
nie, ved to vyššie píšem. reálne si myslím, že to neovplyvní nič : ) píšem len svoj bezvýznamný postoj : )
none
18

13. rose.madder 17.01.2015, 16:39

o akej jednej osôbke píšeš? : )
a akej žienke, čo chce vychovávať dieťa sama? ide o homosexuálne páry a v článku, podobných sú desiatky máš jasné dôsledky takej výchovy. samozrejme, že to nemusí byť pravidlom, ale práve v dnešnej dobe, kedy skutočná rodina už takmer vymiera toto proste nemôžeme dopustiť.
a o sexuálnej výchove sa ani skutočne baviť nebudem a čudujem sa každej matke, ktorá by s týmto súhlasila. na to je tu tá tradičná rodina, ktorá by dieťa adekvátne, ked dozreje, obozn...

17.01.2015, 16:47
treba rozmýšľať nad následkami, tu tolerancia proste nemá miesto ...
none
20

13. rose.madder 17.01.2015, 16:39

o akej jednej osôbke píšeš? : )
a akej žienke, čo chce vychovávať dieťa sama? ide o homosexuálne páry a v článku, podobných sú desiatky máš jasné dôsledky takej výchovy. samozrejme, že to nemusí byť pravidlom, ale práve v dnešnej dobe, kedy skutočná rodina už takmer vymiera toto proste nemôžeme dopustiť.
a o sexuálnej výchove sa ani skutočne baviť nebudem a čudujem sa každej matke, ktorá by s týmto súhlasila. na to je tu tá tradičná rodina, ktorá by dieťa adekvátne, ked dozreje, obozn...

17.01.2015, 16:48
Ak skutočná rodina vymiera, tým viac bude potreba zaistiť náhradné rodiny. Nič iné nechcem, len aby sa všetko objektívne posúdilo. 🙂
Buď je niečo dobré pre deti, alebo nie. Máme na to institúcie, tak nech to zistia. To onedlho si odhlasujeme, že deti nemusia chodiť do školy vôbec, a je to ...
none
22

20. Nadja 17.01.2015, 16:48

Ak skutočná rodina vymiera, tým viac bude potreba zaistiť náhradné rodiny. Nič iné nechcem, len aby sa všetko objektívne posúdilo. 🙂
Buď je niečo dobré pre deti, alebo nie. Máme na to institúcie, tak nech to zistia. To onedlho si odhlasujeme, že deti nemusia chodiť do školy vôbec, a je to ...

17.01.2015, 16:52
Muž + žena...žena + muž...nič mimo to nemôže sa považovať za normálne, ale pomýlené, zvrhlé, nesprávne....
none
24

22. 17.01.2015, 16:52

Muž + žena...žena + muž...nič mimo to nemôže sa považovať za normálne, ale pomýlené, zvrhlé, nesprávne....

17.01.2015, 16:55
Normálne nie, ale zvrhlé... prečo by som to mala nazvať slovom, ktoré nič nerieši, len uráža? Ak chcú dvaja žiť spolu, tak nech si žijú, čím to tebe ubližuje?
none
28

24. Nadja 17.01.2015, 16:55

Normálne nie, ale zvrhlé... prečo by som to mala nazvať slovom, ktoré nič nerieši, len uráža? Ak chcú dvaja žiť spolu, tak nech si žijú, čím to tebe ubližuje?

17.01.2015, 16:56
Nech si žujú, ale nech nevyžadujú, aby ostatní, ktorí sa s tým nemienia stotožniť, aby im dali nato súhlas, nasilu, zákonom...Nehovoriac o pochodoch, ktoré sú viac ako zvrhlé....
none
34

28. 17.01.2015, 16:56

Nech si žujú, ale nech nevyžadujú, aby ostatní, ktorí sa s tým nemienia stotožniť, aby im dali nato súhlas, nasilu, zákonom...Nehovoriac o pochodoch, ktoré sú viac ako zvrhlé....

17.01.2015, 17:00
Sloven, oni nepotrebujú súhlas na to, aby mohli spolu žiť, ale aby mali právne svoj vzťah nejak ošetrený, napr. v nemocnici môžu lekári iba partnerovi povedať o zdravotnom stave a pod... chápeš? 🙂
none
37

34. Nadja 17.01.2015, 17:00

Sloven, oni nepotrebujú súhlas na to, aby mohli spolu žiť, ale aby mali právne svoj vzťah nejak ošetrený, napr. v nemocnici môžu lekári iba partnerovi povedať o zdravotnom stave a pod... chápeš? 🙂

17.01.2015, 17:02
A čo im v tom bráni, že majetok, zdravie...už sa prebuďte, lebo ste mimo....
none
39

37. 17.01.2015, 17:02

A čo im v tom bráni, že majetok, zdravie...už sa prebuďte, lebo ste mimo....

17.01.2015, 17:02
No bránia im v tom zákony, nie?
none
45

39. Nadja 17.01.2015, 17:02

No bránia im v tom zákony, nie?

17.01.2015, 17:08
Ani trochu, ak ja poviem a napíšem závet, že ten a ten bude po mne dediť, tak bude...ale už to nechajme, skrátka som proti a stačí...Zúčastním, sa , poviem 3X Áno, samozrejme ľudom vo svojom širšom okolí to pripomínam, aby šli a neváhali....
none
80

45. 17.01.2015, 17:08

Ani trochu, ak ja poviem a napíšem závet, že ten a ten bude po mne dediť, tak bude...ale už to nechajme, skrátka som proti a stačí...Zúčastním, sa , poviem 3X Áno, samozrejme ľudom vo svojom širšom okolí to pripomínam, aby šli a neváhali....

17.01.2015, 17:39
47. s tým závetom nemáš pravdu, nie je to také jednoznačne....ale to je na inú tému
none
26

22. 17.01.2015, 16:52

Muž + žena...žena + muž...nič mimo to nemôže sa považovať za normálne, ale pomýlené, zvrhlé, nesprávne....

17.01.2015, 16:55
žena + žena...menejcenné partnerstvo ? a dôvod ?....lebo panuje väčšinový názor ?....toto je pomýlené, zvrhlé a nesprávne
none
31

26. 17.01.2015, 16:55

žena + žena...menejcenné partnerstvo ? a dôvod ?....lebo panuje väčšinový názor ?....toto je pomýlené, zvrhlé a nesprávne

17.01.2015, 16:58
Áno, pokiaľ to berú ako súžitie muža a ženy....Chcel by som vidieť, tie dve, že ako splodia dieťa, tak aj dvoch chlapov....?
none
36

26. 17.01.2015, 16:55

žena + žena...menejcenné partnerstvo ? a dôvod ?....lebo panuje väčšinový názor ?....toto je pomýlené, zvrhlé a nesprávne

17.01.2015, 17:01
fialka, ja si nemyslím, že ten vzťah je chorý sám o sebe, niekoľkokrát som aj tu písala, že mám bratranca homosexuála a má ho veľmi rada. má vzťah, majú sa radi a to im stačí. neprirodzené a choré by bolo, ak by chceli vychovávať dieťa. a to nechcú, uvedomujú si, že by to nebolo v poriadku a o tom je referendum, o výchove detí v týchto zväzkoch.
none
25

20. Nadja 17.01.2015, 16:48

Ak skutočná rodina vymiera, tým viac bude potreba zaistiť náhradné rodiny. Nič iné nechcem, len aby sa všetko objektívne posúdilo. 🙂
Buď je niečo dobré pre deti, alebo nie. Máme na to institúcie, tak nech to zistia. To onedlho si odhlasujeme, že deti nemusia chodiť do školy vôbec, a je to ...

17.01.2015, 16:55
nie náhradné rodiny, naopak, vyzdvihnúť dôležitosť tradičnej obyčajnej rodiny. nie sexuálnu výchovu do škôl, ale rodinnú, ak už. prvky rodinnej aj sexuálnej už máme, ale nie ako predmet. nemôžu sa citovo nezrelé deti učiť názorne ukážky sexuálnych polôh a pod. to je proste nepredstaviteľné a myslím, že ak by sa to u nás zaviedlo, čo neverím, to by školy protestovali a poriadne. a aké nechodenie do školy, nadja, toto už bolo dosť mimo : )
none
33

25. rose.madder 17.01.2015, 16:55

nie náhradné rodiny, naopak, vyzdvihnúť dôležitosť tradičnej obyčajnej rodiny. nie sexuálnu výchovu do škôl, ale rodinnú, ak už. prvky rodinnej aj sexuálnej už máme, ale nie ako predmet. nemôžu sa citovo nezrelé deti učiť názorne ukážky sexuálnych polôh a pod. to je proste nepredstaviteľné a myslím, že ak by sa to u nás zaviedlo, čo neverím, to by školy protestovali a poriadne. a aké nechodenie do školy, nadja, toto už bolo dosť mimo : )

17.01.2015, 16:58
Ale nik nič nehovorí o sexuálnej výchove ako o samostantom predmete, ale ak sa schváli, že sa nesmie sexuálna výchova, tak už o tom nebudeš smieť ani pípnuť, lebo by sa mohli rodičia sťažovať...
No jo, s tým nechodením hej, ale princíp je rovnaký 🙂
none
35

33. Nadja 17.01.2015, 16:58

Ale nik nič nehovorí o sexuálnej výchove ako o samostantom predmete, ale ak sa schváli, že sa nesmie sexuálna výchova, tak už o tom nebudeš smieť ani pípnuť, lebo by sa mohli rodičia sťažovať...
No jo, s tým nechodením hej, ale princíp je rovnaký 🙂

17.01.2015, 17:00
Kto z vás potreboval sex, výchovu na škole, nech zdvihne teraz ruku, lebo ja nie...
none
40

35. 17.01.2015, 17:00

Kto z vás potreboval sex, výchovu na škole, nech zdvihne teraz ruku, lebo ja nie...

17.01.2015, 17:04
deti toho už sami vedia často viac ako ich rodičia : ) načo dôležitosť sexu ešte zvýrazňovať? všetko má svoj čas ...
none
42

40. rose.madder 17.01.2015, 17:04

deti toho už sami vedia často viac ako ich rodičia : ) načo dôležitosť sexu ešte zvýrazňovať? všetko má svoj čas ...

17.01.2015, 17:07
Ved tú dôležitosť zdôrazňujete vy tým zákazom, sa mi zdá...
Zakázané najcviac priťahuje...

my sme sexuálnu výchovu mali, pár hodín, premietli nám dáky film... ako vyzerá muž a ako žena,a ako vznikne dieťatko... pohlavný styk nám nevysvetlili, k tomu sme sa museli dobrať sami
Tak neviem, či sme to potrebovali, lebo o tom nikto nediskutoval...
none
49

42. Nadja 17.01.2015, 17:07

Ved tú dôležitosť zdôrazňujete vy tým zákazom, sa mi zdá...
Zakázané najcviac priťahuje...

my sme sexuálnu výchovu mali, pár hodín, premietli nám dáky film... ako vyzerá muž a ako žena,a ako vznikne dieťatko... pohlavný styk nám nevysvetlili, k tomu sme sa museli dobrať sami
Tak neviem, či sme to potrebovali, lebo o tom nikto nediskutoval...

17.01.2015, 17:11
akým zákazom? kde píšem o zákaze? naopak, písala som o tom, že na to je rodina, ktorá to dieťaťu adekvátne vysvetlí, ma neštvi, nadja, domýšľaš, čo som nepísala, to neznášam na mužoch, nieto ešte na ženách : ))
ja som naopak, dosť liberálna, vraj občas až príliš tolerantná, ale občas proste musíme byť zásadoví a nekompromisní.
none
56

49. rose.madder 17.01.2015, 17:11

akým zákazom? kde píšem o zákaze? naopak, písala som o tom, že na to je rodina, ktorá to dieťaťu adekvátne vysvetlí, ma neštvi, nadja, domýšľaš, čo som nepísala, to neznášam na mužoch, nieto ešte na ženách : ))
ja som naopak, dosť liberálna, vraj občas až príliš tolerantná, ale občas proste musíme byť zásadoví a nekompromisní.

17.01.2015, 17:14
Zákazom vyučovania sexuálnej výchovy v školách predsa, nehnevkaj sa furt
none
70

56. Nadja 17.01.2015, 17:14

Zákazom vyučovania sexuálnej výchovy v školách predsa, nehnevkaj sa furt

17.01.2015, 17:29
onedlho budeme na školách robiť všetko, už vychovávame a vzdelávame, robíme administratívu, ja osobne aj zdravotnú asistentku, kriminálku, psychologicku, sociologicku, upratovačku, už skutočne chýba len sexuálna praktikantka,postele a červené lampy v triedach : ))
proste mne to príde úplne na hlavu, nemôžem si pomôcť, baby : )
none
50

42. Nadja 17.01.2015, 17:07

Ved tú dôležitosť zdôrazňujete vy tým zákazom, sa mi zdá...
Zakázané najcviac priťahuje...

my sme sexuálnu výchovu mali, pár hodín, premietli nám dáky film... ako vyzerá muž a ako žena,a ako vznikne dieťatko... pohlavný styk nám nevysvetlili, k tomu sme sa museli dobrať sami
Tak neviem, či sme to potrebovali, lebo o tom nikto nediskutoval...

17.01.2015, 17:12
Veď to sa dnes učí na hodinách Biológie...
👍: Nadja
none
54

50. 17.01.2015, 17:12

Veď to sa dnes učí na hodinách Biológie...

17.01.2015, 17:13
A bude sa to môcť učiť ešte?
none
60

54. Nadja 17.01.2015, 17:13

A bude sa to môcť učiť ešte?

17.01.2015, 17:17
A prečo nie, veď takto to nikomu zatiaľ nevadilo, to len niekto chce viac, dokonca vnútiť aj takto, že muž a muž, žena a žena, úplný normál....
none
68

42. Nadja 17.01.2015, 17:07

Ved tú dôležitosť zdôrazňujete vy tým zákazom, sa mi zdá...
Zakázané najcviac priťahuje...

my sme sexuálnu výchovu mali, pár hodín, premietli nám dáky film... ako vyzerá muž a ako žena,a ako vznikne dieťatko... pohlavný styk nám nevysvetlili, k tomu sme sa museli dobrať sami
Tak neviem, či sme to potrebovali, lebo o tom nikto nediskutoval...

17.01.2015, 17:26
Problém je,že sa stále o sexe hovorí, akoby to bolo niečo nenormálne, alebo tabu. Pritom by to malo byť normálne, slušne prednesené.
👍: Nadja
none
71

68. Slušný človek 17.01.2015, 17:26

Problém je,že sa stále o sexe hovorí, akoby to bolo niečo nenormálne, alebo tabu. Pritom by to malo byť normálne, slušne prednesené.

17.01.2015, 17:29
Slušne, správne a v primeranom veku dieťaťa....
none
83

68. Slušný človek 17.01.2015, 17:26

Problém je,že sa stále o sexe hovorí, akoby to bolo niečo nenormálne, alebo tabu. Pritom by to malo byť normálne, slušne prednesené.

17.01.2015, 17:42
súčasťou tej výchovy by boli konkrétne sexuálne polohy ...ako by si to normálne a slušne odučil, slušný človek? : ) to by som si rada takú vašu vyučovaciu hodinu pozrela : ) napríklad v mojej triede, kde mám momentálne 15-16 ročné rómske deti : )

asi rok dozadu bola na našej škole beseda so sexuologičkou. asi po pol hodine vyslovene utiekla z jednej rómskej triedy, rozdala im kondomy a chlapci sa rozhodli ich aj hned vyskúšať : ) dobre sa vám teoretizuje : ))
none
87

83. rose.madder 17.01.2015, 17:42

súčasťou tej výchovy by boli konkrétne sexuálne polohy ...ako by si to normálne a slušne odučil, slušný človek? : ) to by som si rada takú vašu vyučovaciu hodinu pozrela : ) napríklad v mojej triede, kde mám momentálne 15-16 ročné rómske deti : )

asi rok dozadu bola na našej škole beseda so sexuologičkou. asi po pol hodine vyslovene utiekla z jednej rómskej triedy, rozdala im kondomy a chlapci sa rozhodli ich aj hned vyskúšať : ) dobre sa vám teoretizuje : ))

17.01.2015, 17:46
Ešte dobre, že im nerozdala niečo iné, potom by možno ani neutiekla....Ale srandujem...)

15-16...no nehnevajte sa, v tomto veku už som vedel viac ako dosť, a to som nepotreboval nič také, aby ma niekto škole o tom učil...
none
92

87. 17.01.2015, 17:46

Ešte dobre, že im nerozdala niečo iné, potom by možno ani neutiekla....Ale srandujem...)

15-16...no nehnevajte sa, v tomto veku už som vedel viac ako dosť, a to som nepotreboval nič také, aby ma niekto škole o tom učil...

17.01.2015, 17:56
ale rómska menšina, tá má v tomto svoje špecifiká : ) v tomto veku sú už matkami a otcami a keby sa ešte aj v škole učili o sexuálnych praktikách ...nie, to nie.
veľa ľudí vníma tento problém obmedzene, nevidia všetky následky ako ich vidíme my, ktorí tie deti učíme.
none
98

83. rose.madder 17.01.2015, 17:42

súčasťou tej výchovy by boli konkrétne sexuálne polohy ...ako by si to normálne a slušne odučil, slušný človek? : ) to by som si rada takú vašu vyučovaciu hodinu pozrela : ) napríklad v mojej triede, kde mám momentálne 15-16 ročné rómske deti : )

asi rok dozadu bola na našej škole beseda so sexuologičkou. asi po pol hodine vyslovene utiekla z jednej rómskej triedy, rozdala im kondomy a chlapci sa rozhodli ich aj hned vyskúšať : ) dobre sa vám teoretizuje : ))

17.01.2015, 18:02
Rose, prepáč, ja som zabudol, že tu máme aj učiteľku. Je to citlivá téma, ale myslím si, že v 15 rokoch je už neskoro. My s manželkou sme o týchto veciach hovorili so svojimi deťmi omnoho skôr. Vysvetlili sme im sex samozrejme s kresťanského hladiska, že je to normálna súčasť manželského života. A teraz, keď sú dospelé, nevidím, že by mali nejaké problémy so sexuálnou stránkou svojho života.
none
99

98. Slušný človek 17.01.2015, 18:02

Rose, prepáč, ja som zabudol, že tu máme aj učiteľku. Je to citlivá téma, ale myslím si, že v 15 rokoch je už neskoro. My s manželkou sme o týchto veciach hovorili so svojimi deťmi omnoho skôr. Vysvetlili sme im sex samozrejme s kresťanského hladiska, že je to normálna súčasť manželského života. A teraz, keď sú dospelé, nevidím, že by mali nejaké problémy so sexuálnou stránkou svojho života.

17.01.2015, 18:08
podľa návrhu sexuálnej výchovy by sa začalo už v predškolskom veku, čiže v škôlke. to, čo som písala, že 15-16 roční, to bola len beseda, ktorá nijako nesúvisela s referendom : ) kedže bežne sa na školách takéto besedy môžu organizovať a ja som za nech to ostane.
áno, a tak by to malo byť správne podľa mna, ako píšeš. inak, nerozumiem, prečo sa ospravedluješ, ja som sa bavila, ked som to písala, som si ťa predstavovala pred tabuľou ako ukazuješ deťom na figuríne základnú misionársku polohu : ))
none
100

99. rose.madder 17.01.2015, 18:08

podľa návrhu sexuálnej výchovy by sa začalo už v predškolskom veku, čiže v škôlke. to, čo som písala, že 15-16 roční, to bola len beseda, ktorá nijako nesúvisela s referendom : ) kedže bežne sa na školách takéto besedy môžu organizovať a ja som za nech to ostane.
áno, a tak by to malo byť správne podľa mna, ako píšeš. inak, nerozumiem, prečo sa ospravedluješ, ja som sa bavila, ked som to písala, som si ťa predstavovala pred tabuľou ako ukazuješ deťom na figuríne základnú misionársku polohu ...

17.01.2015, 18:11
Tak až do takých konkrétností, že aké polohy, by som nešiel. To nech si naštudujú za domácu úlohu.
none
101

100. Slušný človek 17.01.2015, 18:11

Tak až do takých konkrétností, že aké polohy, by som nešiel. To nech si naštudujú za domácu úlohu.

17.01.2015, 18:15
a doma by prišli ku dvom mamkám alebo dvom ockom : ) no, proste nonsens. zdravý rozum to neberie : )
none
46

40. rose.madder 17.01.2015, 17:04

deti toho už sami vedia často viac ako ich rodičia : ) načo dôležitosť sexu ešte zvýrazňovať? všetko má svoj čas ...

17.01.2015, 17:09
to som vedela ako dieťa aj ja...a potom sa mamina ( učiteľka ) rozhodla aj trochu inak, a ja dnes už ako dospelá, považujem to jej rozhodnutie za správne
none
53

40. rose.madder 17.01.2015, 17:04

deti toho už sami vedia často viac ako ich rodičia : ) načo dôležitosť sexu ešte zvýrazňovať? všetko má svoj čas ...

17.01.2015, 17:13
bohate stačí štúduim ľudskej anatomie, tú by mali žiaci v 8-9 ročníku ovládať...a tá zahrňuje aj pohlavné orgány a na etickej úrovni podané - vysvetlené, nemusia sa zaoberať sexualitou ako takou.
none
62

53. 17.01.2015, 17:13

bohate stačí štúduim ľudskej anatomie, tú by mali žiaci v 8-9 ročníku ovládať...a tá zahrňuje aj pohlavné orgány a na etickej úrovni podané - vysvetlené, nemusia sa zaoberať sexualitou ako takou.

17.01.2015, 17:18
a práve si zabrdla do niečoho, čo mne osobne na škole chýba. etická výchova ako rovnocenný predmet, nielen ako alternatíva náboženstva. a ta by boli riešené výlučne vzťahy, morálka, rodina, manželstvo, láska a s tým spojený aj ten sex. výlučne spojený s láskou a vzťahmi. nie osve. aby deťom bolo jasné, že sexuálna potreba nie je ako potreba najesť sa, či napiť, ale že by mala vyúsťovať z citov... a to pochopia až zrelšie deti.
none
111

20. Nadja 17.01.2015, 16:48

Ak skutočná rodina vymiera, tým viac bude potreba zaistiť náhradné rodiny. Nič iné nechcem, len aby sa všetko objektívne posúdilo. 🙂
Buď je niečo dobré pre deti, alebo nie. Máme na to institúcie, tak nech to zistia. To onedlho si odhlasujeme, že deti nemusia chodiť do školy vôbec, a je to ...

24.01.2015, 11:11
že "máme na to inštitúcie, tak nech to zistia"..ak sa podarilo homolobby tak zatlačiť Americkú psychiatrickú asociáciu aby v roku 1973 vyňali zo zoznamu psychických chorôb homosexualitu, tak myslím, že sa taká inštitúcia, ktorá by odolala nenájde. Keď chcú deti, nech si splodia sami a nepriživujú sa na našich. Viem že trošku tvrdo napísané, ale je to tak. Bojujú proti tradičným hodnotám a rodine, ale neuvedomujú si, že bez nej deti nebudú 🙂 Ibažeby na silu
none
4
17.01.2015, 15:34
moja voľba bude trikrát áno. nekompromisne.
žiadna rodina ako tradičná neprichádza pre zdravý duševný vývin detí do úvahy ( áno, radšej detský domov ako niečo natoľko neprirodzené až choré) a žiadna povinná sexuálna výchova na školách. to je to posledné, čo deti potrebujú.
none
7
17.01.2015, 16:12
Ja si myslím že referendum je zbytočné aj tak neprejde lebo učasť bude okolo 20% , keby naozaj chceli ale naozaj tak pre politikov je to malina schváliť znenie takýchto zákonov... na ich platy netreba referendum a prave tam by som ho uplatnil
👍: Linda
none
8
17.01.2015, 16:19
pochybujem o účasti 2 100 tis. oprávnených voličov, a tak šaškovať na vopred neplatnom referende nemienim...
👍: mamaleone
none
15

8. Linda 17.01.2015, 16:19

pochybujem o účasti 2 100 tis. oprávnených voličov, a tak šaškovať na vopred neplatnom referende nemienim...

17.01.2015, 16:42
Linduš, zrejme to tak aj dopadne
none
19

8. Linda 17.01.2015, 16:19

pochybujem o účasti 2 100 tis. oprávnených voličov, a tak šaškovať na vopred neplatnom referende nemienim...

17.01.2015, 16:48
Je jasné, že prečo také niečo píšete, ale môžem vás už dnes ubezpečiť, že bude úspešné....
none
23

19. 17.01.2015, 16:48

Je jasné, že prečo také niečo píšete, ale môžem vás už dnes ubezpečiť, že bude úspešné....

17.01.2015, 16:52
to sú silné slová...
none
27

23. 17.01.2015, 16:52

to sú silné slová...

17.01.2015, 16:55
Silné v čom?
none
30

27. 17.01.2015, 16:55

Silné v čom?

17.01.2015, 16:58
v ubezpečení o úspešnom referende....
none
41

30. 17.01.2015, 16:58

v ubezpečení o úspešnom referende....

17.01.2015, 17:05
Tak to si píšte...

A politici, tí dnešní, to sú len zbabelci, ktorí len čakajú, že občan rozhodne, aby si oni, ako Pilát umyli farizejský ruky a povedali: Ľud neprišiel, tak my nič, my opäť muzikanti...
none
55

41. 17.01.2015, 17:05

Tak to si píšte...

A politici, tí dnešní, to sú len zbabelci, ktorí len čakajú, že občan rozhodne, aby si oni, ako Pilát umyli farizejský ruky a povedali: Ľud neprišiel, tak my nič, my opäť muzikanti...

17.01.2015, 17:14
však sa 10. februára 2015 tu na fóre stretneme..a až by bolo referendum platné, tak sa verejne ospravedlním...
👍: mamaleone
none
59

55. Linda 17.01.2015, 17:14

však sa 10. februára 2015 tu na fóre stretneme..a až by bolo referendum platné, tak sa verejne ospravedlním...

17.01.2015, 17:15
To už bude prd platné, tvoj názor tam chýbať bude tak ako tak...
Ale chápem, že je to stratégia, neísť...
none
63

59. Nadja 17.01.2015, 17:15

To už bude prd platné, tvoj názor tam chýbať bude tak ako tak...
Ale chápem, že je to stratégia, neísť...

17.01.2015, 17:19
Neísť, to je tiež nesúhlas....Raz sa každému aj tak pripomenie, že ako žil, ako konal, ak myslel, ako hovoril, ako písal, ako cítil....
none
11
17.01.2015, 16:32
ni, nie je zbytočné a preto sa ja aj celá moja rodina na ňom zúčastníme. Neviem,či by ste boli za to,aby vaše deti v škole presviedčali,že nie sú tým čím sú,napríklad.chlapec nie je chlapcom,dievča dievčaťom a takto z nich vychvávali budúcich ......A rodičia budú len poslušní panáčikovia.Referendum nie je len o tých otízkach,ale sú medzi nimi skryté tzv.podotázky,len treba to lepšie pochopiť
none
14

11. 17.01.2015, 16:32

ni, nie je zbytočné a preto sa ja aj celá moja rodina na ňom zúčastníme. Neviem,či by ste boli za to,aby vaše deti v škole presviedčali,že nie sú tým čím sú,napríklad.chlapec nie je chlapcom,dievča dievčaťom a takto z nich vychvávali budúcich ......A rodičia budú len poslušní panáčikovia.Referendum nie je len o tých otízkach,ale sú medzi nimi skryté tzv.podotázky,len treba to lepšie pochopiť

17.01.2015, 16:41
teraz som celkom nepochopila...." v škole budú chlapca presviedčať, že nie je chlapcom, dievča dievčaťom " kto ? a ako ?
👍: Nadja , Linda
none
29

14. 17.01.2015, 16:41

teraz som celkom nepochopila...." v škole budú chlapca presviedčať, že nie je chlapcom, dievča dievčaťom " kto ? a ako ?

17.01.2015, 16:57
tak sme už Fialuš, tri nechápavé...
👍: mamaleone
none
32

14. 17.01.2015, 16:41

teraz som celkom nepochopila...." v škole budú chlapca presviedčať, že nie je chlapcom, dievča dievčaťom " kto ? a ako ?

17.01.2015, 16:58
falko asi myslí dotazníky, ktoré mali v rámci tej výchovy deti tuším v nemecku(?), kde sa kládli otázky ako "skutočne sa cítiš ako chlapec" necítiš sa niekedy ako dievča? a pod.
none
38

32. rose.madder 17.01.2015, 16:58

falko asi myslí dotazníky, ktoré mali v rámci tej výchovy deti tuším v nemecku(?), kde sa kládli otázky ako "skutočne sa cítiš ako chlapec" necítiš sa niekedy ako dievča? a pod.

17.01.2015, 17:02
Hej, to Nemecko to všetko vyprovokovalo, u nás tento problém nafúkli jak balonik, ale dobré je si to vyjasniť radšej vopred 🙂
none
43

38. Nadja 17.01.2015, 17:02

Hej, to Nemecko to všetko vyprovokovalo, u nás tento problém nafúkli jak balonik, ale dobré je si to vyjasniť radšej vopred 🙂

17.01.2015, 17:07
je to možné, mne stačilo, čo nám prišlo do školy ako návrh a bolo to neakceptovateľné ...a prízvukujem, že toto nemá s vierou nič, neveriaci mali rovnaký postoj. najprv sme si vyslovene mysleli, že ide o zlý žart.
👍: Nadja
none
51

43. rose.madder 17.01.2015, 17:07

je to možné, mne stačilo, čo nám prišlo do školy ako návrh a bolo to neakceptovateľné ...a prízvukujem, že toto nemá s vierou nič, neveriaci mali rovnaký postoj. najprv sme si vyslovene mysleli, že ide o zlý žart.

17.01.2015, 17:12
Ved to píšem, že je to akosi podivne podávané, väčšina ľudí teraz s hrôzou v očiach z tých nezmyslov v Nemecku, čo u nás je hovadina, to nik presadzovať nebude, aj keď... máme EU, že

Ale normálna sexuálna výchova týmto nemá nič, ani viera, niekde by mal byť konsenzus a rozum, lenže taká je teraz divoká doba, plná sprisahaní a zmeny, a každý má strach... ach jo
none
57

51. Nadja 17.01.2015, 17:12

Ved to píšem, že je to akosi podivne podávané, väčšina ľudí teraz s hrôzou v očiach z tých nezmyslov v Nemecku, čo u nás je hovadina, to nik presadzovať nebude, aj keď... máme EU, že

Ale normálna sexuálna výchova týmto nemá nič, ani viera, niekde by mal byť konsenzus a rozum, lenže taká je teraz divoká doba, plná sprisahaní a zmeny, a každý má strach... ach jo

17.01.2015, 17:14
normálna sexuálna výchova v škôlke neexistuje : ) pretože určite viete, že s tou "výchovou" sa má začať už v predškolskom veku.
none
84

14. 17.01.2015, 16:41

teraz som celkom nepochopila...." v škole budú chlapca presviedčať, že nie je chlapcom, dievča dievčaťom " kto ? a ako ?

17.01.2015, 17:43
nie Fialka, ..ak budú presadzované tvrdenia, že je celkom prirodzené ak chlapec miluje chlapca.. a dievča miluje dievča, a to nielen duševne ale aj fyzicky, ..keď sa potlačí fakt, že sa jedná o odchylku či poruchu, ktorá by sa mala liečiť.
none
86

84. 17.01.2015, 17:43

nie Fialka, ..ak budú presadzované tvrdenia, že je celkom prirodzené ak chlapec miluje chlapca.. a dievča miluje dievča, a to nielen duševne ale aj fyzicky, ..keď sa potlačí fakt, že sa jedná o odchylku či poruchu, ktorá by sa mala liečiť.

17.01.2015, 17:46
Nezistilo sa tuším, že by liečba nejak výrazne pomáhala... skôr sú s tým negatívne skúsenosti...
Negatívne pre spoločnosť je aj podporovanie, ale výchova k tolerancii je isto potrebná.
none
91

86. Nadja 17.01.2015, 17:46

Nezistilo sa tuším, že by liečba nejak výrazne pomáhala... skôr sú s tým negatívne skúsenosti...
Negatívne pre spoločnosť je aj podporovanie, ale výchova k tolerancii je isto potrebná.

17.01.2015, 17:52
89,...zaujímavý článok:
Je homosexualita choroba?
Podobne ako u telesne alebo mentálne postihnutých možno hovoriť o určitom handicape. V tomto prípade o sexuálnom handicape.
Homosexuálne partnerstvá označuje teda ako nevyzreté formy ľudských vzťahov, kde je narušená i samotná schopnosť dozrieť.../ stále existuje skupina psychiatrov, ktorí sú presvedčení a neboja sa to aj verejne a odborne vyjadriť, že homosexualita je abnormálny stav.

viac tu: odkaz
none
93

91. 17.01.2015, 17:52

89,...zaujímavý článok:
Je homosexualita choroba?
Podobne ako u telesne alebo mentálne postihnutých možno hovoriť o určitom handicape. V tomto prípade o sexuálnom handicape.
Homosexuálne partnerstvá označuje teda ako nevyzreté formy ľudských vzťahov, kde je narušená i samotná schopnosť dozrieť.../ stále existuje skupina psychiatrov, ktorí sú presvedčení a neboja sa to aj verejne a odborne vyjadriť, že homosexualita je abnormálny stav.

viac tu: http://www.christ-net.sk/node/1...

17.01.2015, 17:57
Hm, stále sa vedú o tom spory, ale mňa by zaujímalo percento vyliečených homosexuálov;
Ale christ-net, to je v psychiatrii iná autorita 🙂
none
97

93. Nadja 17.01.2015, 17:57

Hm, stále sa vedú o tom spory, ale mňa by zaujímalo percento vyliečených homosexuálov;
Ale christ-net, to je v psychiatrii iná autorita 🙂

17.01.2015, 18:01
to si musíš vygoogliť, homosexualita je porucha "v hlave !! ..Nadjenka stále potrebuješ tie yebnuté dôkazy, si ich nájdi !!!
none
88

84. 17.01.2015, 17:43

nie Fialka, ..ak budú presadzované tvrdenia, že je celkom prirodzené ak chlapec miluje chlapca.. a dievča miluje dievča, a to nielen duševne ale aj fyzicky, ..keď sa potlačí fakt, že sa jedná o odchylku či poruchu, ktorá by sa mala liečiť.

17.01.2015, 17:46
pouč odborných lekárov..ako by sa mala liečiť...!
none
44
17.01.2015, 17:08
registrované homosexuálne partnerstvo sa týka hlavne otázky spolupodielového vlastníctva, dedičstva a tp,.., ale toto by sa dalo
predsa zákonne ošetriť ako legálna registrácia "druh a druh /žka" , z ktorej by vyplývali pre takéto spolužitie všetky práva. Za socíku takáto možnosť "druh a družka" existovala a fungovalo to celkom dobre, ..)
ň

osobne si myslím, že homosex. partnerstvo ak bude registrované, bude to mať dlhosiahle neblahé dôsledky na vývoj zdravej spoločnosti...na vývoj detí.., ..akosi, okrem iného nechápem, akoby adoptované dieťa oslovovalo muža že "mama".. a v škole, že " prišla moja mama za vami pani učiteľka " ) ..naša spoločnosť nie je na takéto niečo absolutne pripravená..!! , my sme konzervatívny národ a smelo poviem že aj nepríjemní natoľko, že arogancia je slovákom blízka a dá sakra pocítiť svoju nadradenosť , ..deti v takýchto rodinách si užijú výsmechu a poznačiť ich to môže na celý život...),..nepáči sa mi to.
none
47

44. 17.01.2015, 17:08

registrované homosexuálne partnerstvo sa týka hlavne otázky spolupodielového vlastníctva, dedičstva a tp,.., ale toto by sa dalo
predsa zákonne ošetriť ako legálna registrácia "druh a druh /žka" , z ktorej by vyplývali pre takéto spolužitie všetky práva. Za socíku takáto možnosť "druh a družka" existovala a fungovalo to celkom dobre, ..)
ň

osobne si myslím, že homosex. partnerstvo ak bude registrované, bude to mať dlhosiahle neblahé dôsledky na vývoj zdravej spoločnosti...na vý...

17.01.2015, 17:09
Žiadne už potom otec a mama...potom už len rodič 1...rodič 2....
none
48

47. 17.01.2015, 17:09

Žiadne už potom otec a mama...potom už len rodič 1...rodič 2....

17.01.2015, 17:10
A vlastné aký rodič, keď si len niečo osvojil, adoptoval?
none
52

48. 17.01.2015, 17:10

A vlastné aký rodič, keď si len niečo osvojil, adoptoval?

17.01.2015, 17:13
možno lepší ako ten čo len splodil a porodila
👍: Nadja
none
58

52. 17.01.2015, 17:13

možno lepší ako ten čo len splodil a porodila

17.01.2015, 17:15
Možno, asi, nič isté, ale nikdy nie dvaja chlapi, dve ženy...
none
61

47. 17.01.2015, 17:09

Žiadne už potom otec a mama...potom už len rodič 1...rodič 2....

17.01.2015, 17:17
však to,... si predstav ten emociálny chaos, keď takéto dieťa bude toto považovať za celkom prirodzené, normálne..a narazí na tvrdý odpor ..a s prepáčením si to odserie za svojich "rodičov")
none
64

61. 17.01.2015, 17:17

však to,... si predstav ten emociálny chaos, keď takéto dieťa bude toto považovať za celkom prirodzené, normálne..a narazí na tvrdý odpor ..a s prepáčením si to odserie za svojich "rodičov")

17.01.2015, 17:20
Veď to, čo tam po deťoch, že oni to budú aj najviac znášať, hlavná vec, že im bude dobre....
none
65

64. 17.01.2015, 17:20

Veď to, čo tam po deťoch, že oni to budú aj najviac znášať, hlavná vec, že im bude dobre....

17.01.2015, 17:23
ako to ty môžeš vedieť ako to budú deti znášať ? nemáš s tým žiadne praktické skúsennosti
none
67

65. 17.01.2015, 17:23

ako to ty môžeš vedieť ako to budú deti znášať ? nemáš s tým žiadne praktické skúsennosti

17.01.2015, 17:25
A čo vy máte už, že to tak obhajujete?
none
69

67. 17.01.2015, 17:25

A čo vy máte už, že to tak obhajujete?

17.01.2015, 17:28
Ja ak niečo cítim, že je nesprávne,m tak viem, že sa nemýlim, lebo môj cit ma ešte nikdy nesklamal....A tu cítim, že také niečo ide proti zákonom prírody, proti prirodzenosti, normálnosti a etike...
none
66

64. 17.01.2015, 17:20

Veď to, čo tam po deťoch, že oni to budú aj najviac znášať, hlavná vec, že im bude dobre....

17.01.2015, 17:25
presne..často je to len o peniazoch,..dieťa môže byť len nástroj k tomu.
none
72
17.01.2015, 17:31
Referendum je od 18, však?
👍: Nadja
none
74

72. anonymný_koník 17.01.2015, 17:31

Referendum je od 18, však?

17.01.2015, 17:33
Je, tak ako každé referendum, voľby...
none
76
17.01.2015, 17:35
áno mám
none
78

76. 17.01.2015, 17:35

áno mám

17.01.2015, 17:38
Aké? Chceš nám niečo o tom napísať?
none
81

78. Nadja 17.01.2015, 17:38

Aké? Chceš nám niečo o tom napísať?

17.01.2015, 17:40
nechcem Nadenka :-)
👍: Nadja
none
112
05.02.2015, 10:13
„Srať na nich“? Sú aj iné možnosti - Úspešné organizovanie sa s homofóbnymi kolegami

Referendum „za rodinu“ urobilo z homosexuality tému diskusií s našimi kolegami a kolegyňami, rodičmi, deťmi či známymi. Zväz Priama akcia odmieta postoje, ktoré vedú k nerovnému postaveniu ľudí na základe rasy, pohlavia či sexuálnej orientácie. To však neznamená, že podľa nás predsudky zo dňa na deň zázračne zmiznú. Na každého z nás sa od detstva nalepili prvky homofóbie, sexizmu či rasizmu. Zbaviť sa ich však dá a skúsenosť odborového organizátora zväzu IWW v USA je dobrým príkladom ako na to v praxi. Colt Thundercat opisuje, ako si poradil s nepríjemnou situáciou na pracovisku a navyše posilnil súdržnosť dovtedy homofóbnych kolegov proti šéfom.
odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 362 098 B vygenerované za : 0.229 s unikátne zobrazenia tém : 50 041 unikátne zobrazenia blogov : 884 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

Nie každá výhra znamená aj budúce víťazstvo a nie každá prehra znamená aj pád.