Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

RealitaABC, odkiaľ vieš, že...

28
reakcií
793
prečítaní
Tému 26. marca 2018, 23:36 založil Klein.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 3. 2018, 23:36 avatar
1. Na základe čoho tvrdíš, že Biblia je Božie Slovo?
2. Na základe čoho tvrdíš, že len Biblia je Božie Slovo?
3. Odkiaľ vieš, že apoštolské listy, ktoré tvoria Bibliu sú skutočne listy, osobne napísané apoštolmi?
4. Odkiaľ vieš, že Bibliu tvoria všetky apoštolské listy a nechýba určite ani jeden jediný?
5. Odkiaľ vieš, že medzi nimi určite nie sú apokryfy?
6. Odkiaľ vieš, že Biblia bola v každom storočí správne ručne prepisovaná, keďže knihtlač vznikla až v 14. storočí?
7. Odkiaľ vieš, že pri prepisovaní, nikto nič nevynechal a ani nič nedoplnil? Väčšina originálov sa nezachovala, len kópie a aj tie sú v gréčtine a nie v aramejčine či hebrejčine a preto určite neboli určené pre kresťanov v Izraeli.

Napr. Martin Luther, prvý prekladateľ Biblie, hneď sfalšoval apoštolský text v ktorom sa písalo: Ospravedlnení sme skrze vieru. On tam dopísal - skrze samotnú vieru. A tak sa to prekladá vo všetkých bibliách okrem katolíckej, aj keď všetky biblie napísané pred 16. storočím, teda pred Martinom Lutherom jasne svedčia, že všetky protestantské biblie obsahujú klamstvo.
Ty Katolícku Cirkev odsudzuješ ako diabolské spoločenstvo vedené antikristom.
Ak Martin Luther sa dopustil klamstva, o čo skôr v priebehu storočí sa takejto svätokrádeže podľa tvojho názoru na Katolícku Cirkev, museli dopustiť katolíci...


5.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 3. 2018, 00:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 3. 2018, 01:39 avatar
S tým úplne súhlasím. Ak nejaké učenie odporuje pravde viery, ktorú apoštolské listy dosvedčujú, tak to učenie je od diabla.

A nimi sú všetky cirkvi, ktoré tvrdia, že len Biblia je Božie Slovo a odmietajú Petrov Pastiersky Primát v Cirkvi.

Zato Fotooon, mňa by zaujímalo, prečo Bibliu považuješ za Božie slovo, keď je to slovo ľudí, napísané ľuďmi a ty nemáš ani jeden jediný dôkaz o autorstve jednotlivých listov, lebo originály nie sú...

Teda jedine, žeby si mi to dokázal prostredníctvom dokumentov z prvých storočí od cirkevných otcov keď Biblia vznikala. Ale to by si musel zmeniť svoju vieru, a tvrdiť, že apoštolská tradícia má rovnakú výpovednú hodnotu ako Biblia.

Lebo Biblia sa dokazuje tradíciou a tradícia je dokazovaná Bibliou.


9.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 3. 2018, 11:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

havran
   27. 3. 2018, 11:51 avatar
Fotooon - cirkev za to vlastne ani nemôže? Novozákonné spisy / to čo bolo spisané/ len odrážalo potreby rozvoja kresťanského chápania potrieb veriacich a vládnucích.


13.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 3. 2018, 15:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 3. 2018, 11:08 avatar
1

Klein

Ak stačí samotná láska, tak stačí aj samotná viera v pravdu Božieho Slova, ktorou predsa prijímame lásku v Božom Slove.

Spasení sme samotnou vierou v Pravdu Božieho Slova a bodka. Teda z viery, aby bolo podľa milosti. To, čo učí KC je prekrútené evanjelium, aby tam vopchali tie svoje tradície a nariadenia, ktorými KC podmieňuje spásu.

No a ja nie som Lutherov ani Kalvinov ani Petrov, alebo Pavlov. Ja som Kristov ako aj oni boli.

1Kor3 4Lebo keď hovorí niekto: Ja som Pavlov, a iný: Ja Apollov, či azda nie ste telesní? 5Ktože je tedy Pavel a kto Apollo krome toho, že sú služobníkmi, skrze ktorých ste uverili? A to každý, jako mu dal Pán: 6ja som sadil, Apollo polieval, ale Bôh dal vzrast, 7takže nie je ničím ani ten, kto sadí, ani kto polieva, ale Bôh, ktorý dáva vzrast.
Ja nie som Lutherov, Kalvinov, ani Petrov. Ja som Kristov.1Kor3

Dávaš otázky ako človek, ktorý neverí v Božiu moc. Zabudol si na Boha?

Klein, ty si Petrov?

Kor3 4Lebo keď hovorí niekto: Ja som Pavlov, a iný: Ja Apollov, či azda nie ste telesní? 5Ktože je tedy Pavel a kto Apollo krome toho, že sú služobníkmi, skrze ktorých ste uverili? A to každý, jako mu dal Pán: 6ja som sadil, Apollo polieval, ale Bôh dal vzrast, 7takže nie je ničím ani ten, kto sadí, ani kto polieva, ale Bôh, ktorý dáva vzrast. 8A ten, kto sadí, i ten, kto polieva, sú jedno, a každý dostane svoju vlastnú mzdu podľa svojej vlastnej práce. 9Lebo sme Božími spolupracovníkmi; Božou roľou, Božou stavbou ste.

No a spoliehať sa na pápeža – človeka?

Jer 17:5 Takto hovorí Hospodin: Zlorečený muž, ktorý sa nadeje na človeka a kladie telo za svoje rameno, a jeho srdce odstupuje od Hospodina!

Na koho sa teda katolíci spoliehajú a v koho vkladajú nádej ak nie v človeka? Či už v toho alebo oného pápeža, toho alebo oného kňaza alebo biskupa, v inštitúciu "cirkev" vytvorenú človekom. Ten je lepší a ten je horší. 1Kor3 7takže nie je ničím ani ten, kto sadí, ani kto polieva, ale Bôh, ktorý dáva vzrast.

Nech som ničím, aby Boh bol pre mňa všetkým!

Potom čím je u vás pápež, keď voláte k nemu rúhavo svätý otec?

Čím je výnimočný Peter v porovnaní s ostatnými apoštolmi, ak teda všetci uverili preto, lebo si ich Boh vyvolil, vyznávajú preto, lebo im Otec na nebesiach zjavil Krista - ako Syna živého Boha a to presne tak Petrovi, ako aj ostatným apoštolom a všetkým čo tvoria cirkev Kristovu.

No a tu máš aj verše, ktoré to potvrdzujú a teraz v množnom čísle: Ján6 69a my sme uverili a poznali, že si ty Kristus, ten Syn živého Boha.

Presne tak vyznávajú Krista ako Peter - ty Kristus, ten Syn živého Boha.

No a Ježiš im presne v tom zmysle ako Petrovi odpovedá prečo vlastne uverili:

Ján6 70Ježiš im odpovedal: Či som si ja nevyvolil vás dvanástich? A jeden z vás je diabol .

Potom je jasné, že : Ján 6:44 Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň

Ján 6:37 Všetko, čo mi dáva Otec, prijde ku mne, a toho, kto prijde ku mne, nevyženiem von.

Tak teda všetko čo mu dáva Otec príde ku Kristu a ak príde nikoho nevyženie von - nesmierná istota v Kristu.

A presne tak , ako je aj v tomto verši, Boh buduje svojú cirkev. Máš to tu čierne na bielom. cit: “Ján17:6 Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta.“ .

Jasné, či ešte stále nie?

Ak po ovocí ich poznáme, tak ovocie KC je odporné. No ja poznám čo je KC, lebo vidím jej antikristové učenie až do hĺbky a viem čo je to žač.


2.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 3. 2018, 23:49 avatar
RealitaABC,
Napísal si mi-
Žiješ v dobe internetu a Biblia je všade, len stačí kliknúť bez obáv že prídeš o život, ako to bolo v minulosti. Stačí otvoriť Bibliu a prosiť Boha o uši a oči srdca. Ak ti dá Otec na nebesiach uši a oči na to, aby si počul a videl, tak uvidíš, počuješ porozumieš a uveríš.

Pýtam sa ťa, a čo ľudia pred 14. storočím, keď nebola knihtlač a Bibliu malo maximálne jedno väčšie mesto. Biblia bola strašne drahá, ručne prepisovaná, obalená jahňaciou kožou a dovoliť si ju mohla len šlachta. Obyčajní ľudia nevedeli ani čítať, len celé dni pracovali na poli. Okrem toho v dobe moru a neskôr počas nájazdov turkov bolo učiť sa čítať to posledné, čo ľudí zaujímalo, keďže aj na kiahne sa zomieralo, neboli antibiotika, stravovanie bolo veľmi jednoduché a priemerná dĺžka života bola 30 rokov. Biblia bola prepisovaná len v kláštoroch skrze rehoľníkov.

Tvrdíš, že Cirkev nie je konkrétne spoločenstvo ktorému predsedá autorita a voči ktorej sú veriaci viazaní poslušnosťou.
Ako sa títo ľudia teda mohli o Ježišovi a jeho učení dozvedieť?


28.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 3. 2018, 11:48 avatar
2

Klein napísal: Ako sa títo ľudia teda mohli o Ježišovi a jeho učení dozvedieť?
---------------------------------------

Tak ako sa dozvedali na začiatku - zvestovaním Slova Božieho od kazateľov, ktorých si na to vyvolil Boh a ktorí mali dar od Boha a podávali evanjelium v ich rodnom a teda zrozumiteľnom jazyku.

Opýtaj sa svojej KC , ktorá vtedy vládla , prečo bolo toľko tých, biednych, ktorí nevedeli čítať a písať. A kde išli peniaze za odpustky.

Stačilo predsa v kostoloch čítať Bibliu zrozumiteľným jazykom, aby každý vedel, čo je tam napísané. Lenže KC to nevyhovovalo, aby ľudia vedeli, čo je napísané v Biblii. Prišli by na to, že tie všetky tradície a nariadenia sú len márnosťou a dokonca idú proti Kristu. Zrútil by sa celý system záslužných skutkov, nariadení a márnych tradícii a čo by vlastne ostalo z KC?

Ak KC chcela existovať v tej podobe, tak musela držať Bibliu čo najďalej od ľudí. Preto aj KC vyhovovala negramotnosť ľudí, aby sa spoliehali len na tie jej vlastné vymyslené úkony, nariadenia a tradície, ktorými podmienila spásu.


3.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 3. 2018, 00:00 avatar
Ja Biblií verím, ale jedine preto, že ma k tomu vedie autorita Cirkvi, lebo Ježiš založil Cirkev na apoštoloch. A nepovedal: Rozdávajte Biblie, každý kto bude čítať a modliť sa nájde pravdu.

Ale Ježiš apoštolom povedal: Kto vás počúva, mňa počúva a Petrovi povedal: Pas moje ovce! Tebe dávam kľúče od nebeského kráľovstva.
Tešiteľ Duch Pravdy vás uvedie do plnej pravdy a bude s vami navždy. Cirkev pekelné brány nepremôžu! Ja budem s vami po všetky dni, až do skončenia sveta. Choďte a učte zachovávať všetko, čo som vám prikázal. Mesto na návrší sa nedá ukryť. Ani lampu nezažnú a nepostavia pod mericu, ale na svietnik, aby svietila všetkým, čo sú v dome.

Na základe čoho ty veríš Biblií?


4.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 3. 2018, 00:16 avatar
Akoby naschvál Kristus prirovnal Cirkev k mestu na návrší a tvrdil, že sa nedá ukryť.

Katolícka Cirkev má stredisko v Ríme, čo je mesto na siedmych pahorkoch.
Žiadna iná cirkev nesvieti v dejinách vo všetkých obdobiach tak ako Katolícka Cirkev a zároveň je do všetkých historických udalostí viditeľne zapojená.

Apoštol Peter povedal všetkým apoštolom a starším cirkvi:
(Muži, bratia! Vy viete, že od pradávna si ma Boh spomedzi vás vyvolil, aby z mojich úst počuli pohania slovo evanjelia a uverili.)

Centrum Pohanstva bola Rímska ríša. Herodes chcel zabiť už malého Ježiška, rimania ukrižovali Krista, rimania celé storočia prenasledovali a vraždili kresťanov.
A zrovna v Ríme je centrum katolicizmu, a práve z Ríma po páde Rímskej ríše bolo a dodnes je ohlasované evanjelium do celého sveta nástupcom Petra.


7.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   27. 3. 2018, 08:02 avatar
Je to tak ako pises klein. Stačí vymeniť slovo bolo za je a všetko pekne sedí.
Rimania ( rozumej ) rkc krizuju Krista ( obetujú ) každý deň, rkc celé stáročia prenasledujú a vrazdia kresťanov.
Rkc je na siedmich vrskoch presne podľa Písma, kde účinkuje neviestka ( opak nevesty-cirkvi ) s pohárom plným nečistoty svojho smilstva - ak neveris prečítaj si Zjavenie 17.
Spija sa krvou svätých a smilni s vladarmi zeme - viď papezov, ktorí riadili kráľov a v súčasnosti behajú po euro parlamente ,osn, white house atď.


8.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 3. 2018, 09:28 avatar
Najslávnejší vykladači písma a teológovia v priebehu 2000 rokov v tej neviestke videli Antický Rím.

Rímska ríša vládla nad Afrikou, Európou aj časťou Azie. Cisári smilnili s kráľmi Rímom okupovaných kráľovstiev. Napr. Caesar a Kleopatra. Rím sa spíjal krvou svätých- V koloseu po tri storočia boli predhadzovaní kresťania a zabíjaní levmi alebo gladiátormi. A rimania sa na tom skvelo zabávali. Rím bol jeden veľký bordel, kde každý spával s každým a nikto na seba nežiarlil.
Keď sa Rímska Ríša rozpadla, Cirkev zjednotila všetky rozhádané kráľovstva, zakázala gladiátorské hry, a kresťanstvo sa začalo šíriť neuveriteľnou rýchlosťou do celého sveta. Pohanstvo a modlárstvo zapadalo prachom do histórie a meno Ježiša Krista poznal každý a každý ho oslavoval. Kristus sa stal najvýznamnejšou osobou v dejinách ľudskej civilizácie. A kristov kríž, odporný mučiaci rímsky vynález sa stal symbolom víťazstva.


29.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 3. 2018, 12:16 avatar
3
Klein napísal: Ja Biblií verím, ale jedine preto, že ma k tomu vedie autorita Cirkvi, lebo Ježiš založil Cirkev na apoštoloch. A nepovedal: Rozdávajte Biblie, každý kto bude čítať a modliť sa nájde pravdu.
----------------------------

Klein, ty mi pripadáš ako ateista. Absolútne ignoruješ Božiu moc Svätého Ducha uvádzať do Pravdy. Predsa jedine Otec na nebesiach oživuje srdce človeka, aby porozumel a uveril. Srdce človeka je duchovná schránka človeka a je ako pôda. Otec na nebesiach predtým ako zaseje semeno Ducha - Slovo Božie, tak ako dobrý hospodár tú pôdu v srdci človeka preorie a pripraví pred sejbou. Potom spôsobí, aby počul Slovo Božie, ktoré už dopadne na pripravenú dobrú pôdu, kde zakorení a donáša ovocie.

Ježiš predsa povedal:

Mat28 19A tak iďte, čiňte učeníkmi všetky národy krstiac ich vo meno Otca i Syna i Svätého Ducha 20učiac ich zachovávať všetko, čokoľvek som vám prikázal. A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skonania sveta. Ameň.

No a v Biblii je zapísané učenie Ježiša Krista - Slovo Božie a teda je to to isté, ako by povedal - choďte a kážte Slovo Božie z Biblie. Predsa komu sú dané od Otca v nebesiach uši a oči na to aby počul a videl, tak uverí, komu nie je dané tak neuverí.

Ty Klein neveríš Biblii, ale učeniu KC a to je priepastný rozdiel.
Súhlasí Voloďa


11.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   27. 3. 2018, 14:46 avatar
Klein vykladá sa to, čo nie je jasné.
Ty a tvoji vykladaci máte problém s pochopením. Keď je nevesta Kristova cirkev, tak jej protipól, čiže neviestka nemôže byť svetska moc - cisár, ale náboženská organizácia, ktorá sa tvári ako cirkev.
Súhlasí Fotooon


12.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 3. 2018, 15:39 avatar
Ty si Bibliu niekedy v zivote aj cital?

Jezis sa stretaval s mytnikmi a nechaval sa nimi pozyvat na hostiny.
Apostol Pavol pri menovani vyznamnych clenov rimskej cirkvi spomenul medzi svojimi spolupracovnikmi vyznamneho rimskeho slachtica, ktory u seba hostil celu rimsku cirkev a taktiez spomenul ako vyznamneho clena strazcu mestskej pokladnice, ktory zil prakticky na cisarskom dvore.

Jezis povedal dajte cisarovi co je cisarovo a Bohu co je Bozie. Teda cisarovi dane a Bohu desiatky.
Jezis povedal Pilatovi: Nemal by si nado mnou nijaku moc, keby ti nebola daná z neba.
Ak sa z 11 vystrasenych apostolov, schovanych v dome stalo spolocenstvo do ktoreho sa pripojila Cela Europa, tak jedine z vole Bozej. Ved sa IBA naplnil Kristov prikaz aby sli do celeho sveta a ziskavali mu ucenikov....
Keby nebolo jednotnej cirkvi, ktora bola jedinym zjednocujucim prvkom celeho kontinentu, nikdy by sa nepodarilo zvitazit nad turkami.

Ked uz bolo takmer vsetko stratene, a takmer cele Uhorsko bolo moslimami porazene, pred branami Trnavy doslo k vitazstvu. Len co sa Arabi uz blizili k mestu a cele obyvatelstvo na kolenach plakalo v chrame, z ikony Bozej Matky zacali tiect krvave slzy a v ten den boli turci, pred branami Trnavy porazeni a do mesta nevstupili.

Na Slovensku sa uskutocnilo najslavnejsie vitazstvo a laska k Panne Marii sa tak zakorenila slovakom do srdca ze ju slovensky lud od tych cias oznacuje ako slávu nasho naroda a radost nasho ludu.. Zial dnes uz mnohi zabudli...


14.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 3. 2018, 16:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 3. 2018, 16:24 avatar
Fotooon ved ty svojimi slovami urazas Krista a tak moc....

Bozia Pravda je uvaznena na papieri, napisana atrametom. Ona neuci, ju sa musi clovek ucit. Ona necita, kazdy sa musi naucit najskor citat ju. A ani studium a citanie ludi do jednotnej pravdy neuvadza aj napriek modlitbam... Naopak odkedy je Biblia bezne dostupna cirkvi vznikaju ako huby po dazdi a kazdy uci nieco ine.

Toto je to najhorsie modlarstvo... Zlate tela bolo nicim oproti klamstvu ktore vola az do neba...

Bibliu o ktorej ani nevies ci skutocne od apostolov pochadza spolu so svojou logikou ste povysili na Boha....
A to Len preto aby ste si zapchali svoje usi pred Bozim Synom ktory Petrovi vravi: PAS MOJE OVCE....
So samotnym Luciferom ste vykrikli: Non serviam! Nebudem sluzit, nebudem pocuvat!
Uveril si lzi, ze clovek, ktory nema peniaze a tym padom si Bibliu nemoze kupit sa pravdu nedozvie.

Bozia Pravda nie je podla teba Cirkev na apostoloch, ktora svieti tym co bludia v tme, ktora je mestom postavenym na navrsi, ktore sa neda ukryt...

Podla teba je Bozia Pravda papier atrament, peniaze, studium, individualizmus, logicky usudok.... A odporne rozdelenie na tisice bludnych uceni demonov...


26.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 3. 2018, 23:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 3. 2018, 16:06 avatar
S archou zmluvy zidia v starom zakone vyhrali kazdu vojnu. Prakticky slo o Bozie vitazstva...
Maria, archa novej zmluvy robi presne to iste....

V 16. Storoci po reformacii Luthera desattisice krestanov vystupilo z Katolickej Cirkvi. V tom istom case sa v Mexiku v Guadalupe zjavila prvemu katolickemu indianovi Maria a miliony aztekov sa dali pokrstit...


16.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 3. 2018, 16:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 3. 2018, 16:29 avatar
V starom zákone Boh hovorí: Nebudú viac hovoriť: "Archa Pánovej zmluvy," ani im na myseľ nepríde.
Apoštol Ján napísal: A v nebi sa otvoril Boží chrám a v chráme bolo vidieť archu jeho zmluvy. Potom sa na nebi ukázalo veľké znamenie: Žena odetá slnkom... I porodila syna, chlapca, ktorý bude žezlom železným panovať nad všetkými národmi.


25.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 3. 2018, 23:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   27. 3. 2018, 16:31 avatar
11. Ak je ta mikulasenecka velsekta tzv neviestkou,duchovnou kurvou,potom vsetci co maju jej ucenie a vierovyznania a su s nimi v ekumene alebo sa na nich co len v zakladoch ich ucenie zhoduje a ponasa su v tom zapojeny tiez. Smilnica mala i dcery. A dnes je tak nebezpecny cas ze mnohy co poznali pravdu mimo siekt,spolkov,organizacii odpadli a minimum ludi na zemi vie vobec zaklady tak ako maju byt. Ked chces o tom vediet viac, mozes sa zamyslat nad pismami vo svetle mojich prispevkov,prave som zalozil dalsie dve temy,a mimochodom moj mail je na fore verejne.


20.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 3. 2018, 17:09 avatar
Pravda je Len jedna.
A navzdy budu na zemi apostoli ktori budu ucit Bozie pravdy a tajomstva.
A nikdy nepadnu do omylu Lebo Duch Pravdy ich uviedol do plnej pravdy.
A vzdy Vo vsetkych dobach budu svietit a nebudu moct byt skryti...
Ale svetlo Vo tmach svieti a tmy ho neprijmu....
Svetlo bude vzdy Len jedno, jedna cirkev a jedna pravda, jedna viera, jeden Kristus...
Zato tmy budu ako nocne mory, jednotlivci, samotari bludiaci po zemi ako Satan... Budu vzdy ako mole rozozierajuce bezchybny kabat.


21.
označiť príspevok

peter67 muž
   27. 3. 2018, 17:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 3. 2018, 17:13 avatar
Kto z vas pocuva Kristove prikazy a nasleduje apostolov, ktorym Jezis umyl nohy aby tak cinili aj oni....


23.
označiť príspevok

peter67 muž
   27. 3. 2018, 17:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Klein muž
   27. 3. 2018, 17:48 avatar
Samaritanka prosila Jezisa.
On jej povedal, nie je dobre vziat chlieb detom a hodit ho stenatam.
A ona povedala, ale aj oni dostavaju aspon omrvinky....

Toto Jezis povedal zene, ktorej sa pravoverni zidia podla Mojzisovho zakona nemohli ani dotknut a vobec ich nezdravili...

AK papez umyl nohy moslimom tak akurat posluchol Krista: Dobre robte tym, ktori vas nemaju radi...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:48,  Biologické zbraně USA a lež kazašského ministerstva zahraničních věcí Jan Ostroumov ...
dnes, 14:39,  -era-, ešte jedna poznámočka k tým mladým... neviem čím to je, ale odvtedy čo Beck...
dnes, 14:28,  -era-, ešte len poznámka k: "Napísal som jasne, že šedý priemer v dnešných...
dnes, 14:10,  -era-, dal som súhlas, aj keď mám iný názor, rešpektujem a snáď i rozumiem tomu Tvojmu......
dnes, 14:01,  Lemmy, čo hovoríš na tohto Lemmyho: www.youtube.com/watch?v=eBIa0o36pPo *21
dnes, 13:55,  Napísal som jasne, že šedý priemer v dnešných moderných dobách. Vo svojom čase bol za...
dnes, 13:44,  -era-, pozri /samozrejme iba ak sa Ti chce od 1:55 min *21
dnes, 13:42,  -era-, potom klobúk dole... hovoriť však o Jeff Beckovi ako šedom priemere, znamená...
dnes, 13:21,  Múdro píšeš :)
dnes, 13:14,  -era-, len potom sú aj podobné poznámky, ako "Ak si sa v nej našiel, nie je to môj...
dnes, 13:02,  Ja píšem stále trochu mimo témy :) Nediskutujem s nikým a súčasne so všetkými :)
dnes, 12:41,  Operácia „STORM“, „OLUJA“ alebo BÚRKA S USA dohodnuté najväčšie etnické...
dnes, 12:07,  Sobota bola siedmim dnom od pradavna, od stvorenia sveta. To nie je zidovska institucia, ale...
dnes, 12:00,  „Slečna, nevyspali by ste sa so mnou za 100 €? „Ani náhodou.“ „Škoda, lebo...
dnes, 11:58,  Elemír, uveril si podvodu. Delfíny v Benátkach sú podvod: National Geographic odhalila pravdu...
dnes, 11:53,  Najväčší koncert bol The Great Jam Session, na ktorom počas jedného dňa vystúpilo 14 kapiel.
dnes, 11:53,  Rôzne kapely, punk a metal. Napríklad: Serious Music....
dnes, 11:22,  elemír, podľa mňa, otázka trojjedinosti je problémom ľudí, ktorým si robia zbytočné...
dnes, 11:18,  Lemmy, aké koncerty si potom organizoval?*21
dnes, 11:15,  Svätá trojica si myslím nie problém diskusie na tomto DF. Trojica vznikla v úplne iných...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(119 526 bytes in 0,293 seconds)