Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Rasizmus = primitivizmus

39
reakcií
1589
prečítaní
Tému 17. novembra 2009, 10:10 založil J.Tull.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 11. 2008
22
14. 12. 2019
69
26. 10. 2019
6
15. 11. 2018
2
13. 05. 2009
215
 
 


1.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 10:10 avatar
... primitivizmus, znamená medzi iným, i zaostalosť, prostoduchosť, naivitu, sklon k zjednodušovaniu ... mno a aj o tom rasizmus je. Naprostá väčšina /ak vôbec nejaký/ rasistov, nielenže vie pramálo o kultúrach iných etník, niečo o antropológii, ale nevie nič ani o genéze rasistickej ideológie.


2.
označiť príspevok

činčin žena
   17. 11. 2009, 10:15 avatar
J Tull, pekná téma. Len podla toho tvojho popisu , neviem, či si teraz mám myslet o 80 percentách ludí, že sú rasisti, alebo "iba" primitívi....
masám sa páči, ked im niekto ukáže prstom nejakú osobu, alebo skupinu, ktorá údajne može za ich vlastnú neschopnost, blbost a zlobu. Ved je také lahké, nájst medzi ludmi toho vinného.čierneho, inojazyčného, inoverného....
Súhlasí J.Tull, piskotka


5.
označiť príspevok

postoy-lea
   17. 11. 2009, 10:51 avatar
Tull ja som veľmi naivná, zjednodušujem, generalizujem a v mnohých oblastiach som zaostalá - t. j. primitívna. Opakom primitivizmu je vyspelosť? Tak tú nikdy nedosiahnem... A čo má byť?


6.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 11:07 avatar
postoy-lea; ... mno nič. ... najhoršie na rasizme je to, že delí ľudí na kategórie. Označuje "iných" za "neľudí", aby ospravedlnil zverstvá na nich páchané; ...   ... dokonca sú tu snahy zdôvodniť to i vedecky. 
... ak si človek uvedomuje "veľmi naivná, zjednodušujem, generalizujem a v mnohých oblastiach som zaostaláô nemôže byť primitívny 
Súhlasí piskotka


36.
označiť príspevok

postoy-lea
   18. 11. 2009, 13:10 avatar
Tull potom to so mnou nie je až také zle.


3.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 10:20 avatar
Od počiatkov ľudskej civilizácie vládla menšina väčšine a snažila sa svoju moc aj zdôvodniť. Napr. kastovný systém v Indii / prehlbený Árijcami, oveľa neskôr portugalskou nadvládou, a ešte viac britským impériom/, v ktorom boli najmä daliti, párijovia „neľuďmi“, ale i uznanie, zdôvodnenie otroctva takými velikánmi ako Platón, Aristoteles .... starovekí Rimania mali svoje predsudky, stereotypné predstavy o iných ľuďoch, „barbaroch“ ... atď.
.... v stredoveku Židia, Cigáni /v tej dobe, i keď z odlišných dôvodov, bez „vlasti“/, boli striedavo, podľa momentálnych potrieb „feudálov“, protežovaní, alebo diskriminovaní, brutálne perzekuovaní.
... ale začiatok skutočného rasizmu ako ideológie, súvisí zo vznikom kapitalizmu, kolónií, narodných štátov. 


38.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   19. 11. 2009, 11:51 avatar
biely sú tá budúca menšina a rómovia budú väčšina.  ešte ma pobavila veta: stredovek a diskriminácia 


4.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 10:27 avatar
Medzi prvé rasistické zákony patrí napr. limpieza de sangre /čistota krvi/ v Španielsku; rasistická ideológia, ktorá označovala Írov za necivilizovaných a podradných, v Británii ... Rozmachom kolonializmu, za honbou stále väčšie zisku, bola námedzná práca nahradená prácou otrokov. Systém zmluvnej práce, pre bielych i čiernych, sa tak premenil na celoživotné otroctvo pre černochov. Bol tu však problém. Kapitalizmus ako nová pokroková dynamická spoločnosť, založená na vzdelanosti, technologických inováciách, politickej demokracii, ... spoločnosť, ktorá prišla s myšlienkou univerzálnych ľudských práv ... ako mohla vysvetliť právo na vlastnenie otrokov, olupovanie kolónií? ... mno jednoducho – rasizmus. Aby sa vysvetlilo právo vlastniť iných ľudí, obchodovať s nimi, zabíjať ... bolo potrebné definovať ich ako niečo menej než ľudia. Afričania, pôvodní obyvatelia Ameriky, Austrálie, Indovia, ... boli označení za „podľudí“ – divochov. „Inakosť“, tradície, zaostalosť spoločnosti, boli zdôvodňované ako ich genetická zaostalosť. Kultúrne dedičstvo Afričanov bolo vymazané z dejín, a životom v degradujúcom otroctve vnútené, často ponižené chovanie, mentalita, označované ako prirodzená vlastnosť černochov.


7.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 11:11 avatar
Bola tu i snaha „vedecky“ vysvetliť rasové rozdiely /Lamarck, Buffon/. Úplne bežne používali stereotypy a odlišné fyziologické charakteristiky považovali za známky existencie duševných, psychologických, kultúrnych rozdielov. Snažili sa prisúdiť duševným, morálnym vlastnostiam dedičnú nemennosť, takú, ako bola prisudzovaná fyziologickým. Černoši boli dedične černochmi, tak aj dedične boli leniví a neporiadní. Neskôr „vedeckých“, často si protirečiacich, zdôvodnení, pribúdalo /Gobineau, Knox, Hunt, .../. Darwinovej teórie - „prirodzeného výberu“, boja o existenciu, „prežitia najsilnejšieho“, sa okamžite chopili rasisti a vymysleli si sociálny darwinizmus. Lapouge a Ammon presadzovali absolútnu fyzickú, morálnu, spoločenskú nadrenosť Árijcov. ...mno a išli na to vedecky, napr. meraním lebky, jej rozmery udávali pravdepodobnosť postupu na spoločenskom rebríčku. Takýto a im podobní /H. S. Chamberlain, Weininger/ šíritelia rasistických myšlienok, údajne vedeckého charakteru, zohrali svoju úlohu v podkopávaní celej politickej kultúry založenej na racionalizme, individualizme a ľudských právach.


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2009, 12:01 avatar
Lenže, historické fakty nevysvetľujú alebo len čiastočne vysvetľujú, prečo ľudia rasistami dnes, prečo sa v našej spoločnosti napriek osvete a rozvoji chápania humanity vo vedomí ľudí neustále rozmáhajú rasistické myšlienky.
Je to oveľa hlbšie v ľuďoch, v nás všetkých, možno je to dané evolúciou, niečo, čo nám v minulosti pomáhalo prežiť, a dnes v modernej spoločnosti naopak pre prežitie začína byť prekážkou. Možno je to podvedomý strach z ľudí, ktorým nerozumieme, a strachu sa chceme vyhnúť. Tomuto strachu však máme možnosť sa postaviť, bojovať s ním spoznávaním a chápaním toho, čím žijú ľudia, ktorí sú odlišní, ako uvažujú, čo ich trápi..
Súhlasí J.Tull, dorota


34.
označiť príspevok

dorota
   18. 11. 2009, 11:10 avatar
jj, xenofobia a latentny rasizmus.
mozno staci sa zastavit, popremyslat, skor ako k niecomu dam suhlas.
to by ale niektorym mohla ruka odpadnut   ako potom budu ukazovat na inych?


9.
označiť príspevok

starec muž
   17. 11. 2009, 12:02 avatar
Všetci sú rasisti,najviac tí,čo kričia,že nie sú.Už tým že nenávidia rasistov sa vlastne pričleňujú k určitej nenávidiacej skupine.Znevýhodňovanie a odsudzovanie iných platí stále.Kto horšie vyzerá,alebo je niečím iný má smolu.Aj Nemci sú jeden národ,ale bývalí východní majú oveľa nižšie platy,ako západní,aj keď robia viac a tú istú robotu.Mohol by som pokračovať,príkladov by bolo dosť,ale mnohí si vôbec nepripustia,že sú vlastne rasisti,lebo teraz už nejde o farbu pleti,ale príslušnosť k niekomu.
Súhlasí Anette


10.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 12:20 avatar
.... pokúsim sa stručne. Vznikom kapitalizmu vznikli národné štáty a dovršovali koniec feudalizmu. Kolonializmus priniesol otroctvo. Neskôr v „kapitalizme voľnej súťaže“ sa stredné vrstvy národných štátov snažili o politickú kontrolu celého systému proti otrokárom, zbytkom aristokracie a obchodného kapitálu. Došlo k zrušeniu otroctva a celkovému zrovnoprávneniu mnohých, predtým spoločnosťami zaznávaných, napr. zrušenie represálií voči írskym katolíkom v Británii. Vyzeralo to na koniec rasizmu. Časom sa však národný štát stal prekážkou ďalšieho rozvoja ekonomiky. Ekonomike začali byť hranice štátov tesné. Začala nadvláda monopolného a finančného kapitálu. Jednotlivé mocnosti súperia medzi sebou o kontrolu nad inými krajinami a ich ekonomikou a zďaleka nejde len o priame kolónie. Svet je rozdelený na súperiace národné štáty, zatiaľ čo sa už vytvorila svetová ekonomika, svetový trh, svetová deľba práce; rozvíja sa imperializmus.
„Když jsem tam vyslechl divoké řeči, které byly jen nepřetržitým voláním po chlebu, uvažoval jsem pak cestou domů o tom, čeho jsem byl svědkem, a byl jsem více než kdy jindy přesvědčen o důležitosti imperialismu… Mým největším přáním je vyřešení sociální otázky. To znamená: Chceme-li mi, koloniální politikové, zachránit 40 milionů obyvatel Spojeného království před vražednou občanskou válkou, musíme zabírat nová území, která by pojala nadbytek obyvatelstva a vytvořila nová odbytiště pro zboží vyráběné v našich továrnách a dolech. Vždy jsem tvrdil, že impérium jest otázka žaludku. Nechcete-li občanskou válku, musíte se stát imperialisty.“
Cecil Rhodes kolonizátor Južnej Afriky a Zimbabwe.
...rasizmus má opäť živnú pôdu. Zrušia sa reformy, ktoré boli v prospech oslobodených otrokov v USA, obnoví sa genocída Indiánov, dochádza k útokom na rasovo utlačovaných po celom svete... Imperializmus systematizoval a zovšeobecnil všetky predošlé formy rasizmu. ...
Po 2. svetovej globálna ekonomika pritiahla milióny pracujúcich z celého sveta, z polokoloniálnych krajín do krajín „vyspelého“ sveta, kde sa stali občanmi druhej kategórie. Imperialistom poslúžili hneď dvakrát: raz ako lacná pracovná sila, vytvárajúca protitlak na rast miezd domácich robotníkov v obdobiach hospodárskeho rastu /50. a 60. roky/, aby ich potom použila ako obetných baránkov za nezamastnanosť a ďalšie problémy.


11.
označiť príspevok

starec muž
   17. 11. 2009, 12:31 avatar
Mám taký pocit,že u nás,ktorí sme väčšinou bieli sa s ľuďmi jedná skoro tak,ako s dovezenými otrokmi do Ameriky.
Súhlasí J.Tull, Natalia, jana lane


12.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 12:47 avatar
starec; ... áno, stali sme sa gastarbeiterami vo vlastnej krajine, ... mno a samozrejme na vine sú cigáni 


16.
označiť príspevok

Natalia žena
   17. 11. 2009, 15:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 15:24 avatar
Natalia; ... aj dlhodobo nezamestnanému je veľmi ťažké sa opäť začleniť, ak mladý človek nezíska pracovné návyky, má to v tomto smere ešte ťažšie a čo potom tí, ktorých predkovia ich dávno stratili ...
... ak sa človek raz dostane na spodinu, je už veľmi ťažké sa z nej vyhrabať 
Súhlasí Anette, Lady_S, Nadja


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 11. 2009, 13:41 avatar
J Tull, aby si vedel , ja sa za človeka nepokladam.(hehe a ani za boha nie -ten tiez bez ludí neexistuje) Pre mna clovek neznamená nič . Tvor, neschopný prežitia bez ineho človeka . Podobne ako faraonske mravce . Najslabsie , najmenej schopne prezitia su napriek tomu najvyspelejsie . Podobne aj anglicka, ci nemecka cista rasa- nic len paraziti na inych ludoch( a to obkukali od rimanov za starych cias). Vsetky ich demagogie boli a budu o jedinej veci. Vysvetlit ostatnym prečo su ludmi oni a ostatní nie, kedze z toho plynie moc parazitovi. Jednoducho rasizmus je nabozenskou naukou parazitnej odnoze spomedzi ludí .
Súhlasí J.Tull, Nadja


14.
označiť príspevok

Natalia žena
   17. 11. 2009, 14:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Anette žena
   17. 11. 2009, 15:05 avatar
Závisť? Ja by som v ku-klux -klane videla skorej vybúrenie sa sadistických chúťok.


18.
označiť príspevok

Natalia žena
   17. 11. 2009, 15:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Anette žena
   17. 11. 2009, 15:11 avatar
Nemáme istú. Práve tá tolerancia a antirasizmus vedú ku zmiešavaniu farieb. Možno o 200 rokov už bude problém nájsť belocha  


21.
označiť príspevok

Natalia žena
   17. 11. 2009, 15:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Anette žena
   17. 11. 2009, 15:24 avatar
A stratou farby stratíme aj naše korene. Tí, ktorím kolujú v krvi viaceré pôvody sa už nebudú vedieť zaradiť. To bude len neidentifikovateľná masa moderných bytostí.
Súhlasí Natalia


15.
označiť príspevok

Anette žena
   17. 11. 2009, 15:03 avatar
J. Tull, opisuješ tu históriu, otrokársku spoločnosť. No to je už dávna minulosť. To je, ako vyčítať kresťanom upaľovanie čarodejníc. Dôležitá je súčasnosť, ani nechápem, načo toľko brojíte proti tomu vášmu strašiakovi-rasizmu. Hlavne že, ak sa spomenioe týranie zvierat, alebo domáce násilie, o tom pomaly ani nemáte záujem debatovať, ale zato rasizmus rozmazávate celý týždeň.
Ale nanucovanie farbosleposti je také isté manipulátorstvo, ako napríklad nanucovanie chodiť každý nedeľu do kostola.


20.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 15:16 avatar
Anette; ... ak už hovoriť o farbosleposti, tak to je práve vlastnosť rasistov. 
... písal som o histórii rasizmu a samozrejme vo všeobecnosti. Ak si prečítaš posledný odsek 10, je tam náznak i dneška. Kapitalizmus "stvoril", rozvinul rasizmus a potrebuje ho i teraz  


22.
označiť príspevok

Anette žena
   17. 11. 2009, 15:22 avatar
Kapitalizmus potrebuje rasizmus? A aj našu vládu nazveš rasistickou? A rómom dajú sociálne byty, na ktoré bieli šetria pol života? Prepáč, ale ja ten váš strašiak rasizmus nevidím.  


25.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 15:34 avatar
Anette; ... strašiak rasizmu? ... ešte neubehlo až tak veľa rokov od Hitlera 
... nikde som nepísal, že s tým ako sa riešia problémy cigáňov, súhlasím. ... sú mnohé prlíklady toho ako sa aj "kapitalistické vlády" snažia riešiť rasizmus, najmä ak im prerastie cez hlavu 


26.
označiť príspevok

Anette žena
   17. 11. 2009, 15:37 avatar
Rómsky problém nám ešte neprerástol cez hlavu, no ak naďalej budú mať biele ženy 1-2 deti a rómky 5-6, potom už nás bielych bude pomaly menej než ich. A to už bude príliš pozde na riešenie ich problému.


27.
označiť príspevok

starec muž
   17. 11. 2009, 16:12 avatar
Niektoré rómky majú aj 15 detí,ale to nie je problém.Problém je to,že z tých detí bude len málo pracovať.Ďalší problém je,že rómovia nemajú vlastenecký cit a Slovensko je im ľahostajné.
Súhlasí Natalia, jana lane


28.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 11. 2009, 16:20 avatar
rómovia -tí primitívnejší dobre vedia si vypočítať, čo vyžmýkajú zo štátu , "ovládajú "zákony po svojom -- stačí že sa ukáže na sociálke .. mať veľa detí je ich "zdroj príjmu" čo tam po deckách "...ale tie sociálne dávky "! a možnosť dostať sociálny byt, možnosť odvolávať sa na diskrimináciu a rasizmus ..,, a vôbec kto má dnes už vlastnecký cit ?? Najviac ho mali naši rodičia.


29.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 18:09 avatar
... rasizmus nie je to, keď nesúhlasím s tým, že napr. "rómom dajú sociálne byty, na ktoré bieli šetria pol života", alebo "mať veľa detí je ich "zdroj príjmu" čo tam po deckách " ... rasizmom sa to stáva vtedy, keď začnem tvrdiť, že všetci cigáni sú rovnakí, lebo sú to cigáni a vyriešiť sa to dá len tak, že ich pozabíjame ...
... skúsim príklad /nie je to síce ..., ale snáď mi porozumiete/: som proti interupciám, ale i proti tomu, aby sa prijal zákon o ich zákaze. Jeho prijatím by sa problém nevyriešil. Bolo by to, v istom zmysle "rasistické" riešenie. Na to, aby bolo menej interupcií je treba ísť do problémov, ich hlbšieho pochopenia, súvislostí ... 
Súhlasí bosorka78


30.
označiť príspevok

Anette žena
   17. 11. 2009, 19:12 avatar
Tull, pochybujem, že sa znovu dostaneme do fašistickej éry a teraz pre zmenu príde vyhladzovanie rómov.


31.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2009, 19:44 avatar
Anette; ... dúfam, že nie, ale i v tom Nemecku to začalo nenápadne; neverím, že sme sa poučili 


32.
označiť príspevok

david lane muž
   17. 11. 2009, 23:05 avatar
...mn0,vyslo mi,ze mame dalsiu rasu a to *primitivov*...ked ja budem bojovat,lepsie povedane,obhajovat bielu rasu,pre jej jedinecnost,pre jej zachovanie v cistote gonoveho fondu,ked sa budem snazit,pretoze som biely,aby moje a nielen moje deti vyrastali vo vedomi zachovania rasy,v zachovani tradicii,v zachovani dedicstva,tak s0m rasista??a ak an0,tak budem cely zivot bojovat za to,aby ste mali pravdu!...
Súhlasí Mojka


33.
označiť príspevok

Mojka žena
   17. 11. 2009, 23:42 avatar
presne tak david..ani ja nie som za miešanie rasy..ale to sme už rozoberali..myslím v tvojej téme..tak sa nebudem opakovať..prečo a z akého dôvodu..snáď len toľko, že odtrpia si to nevinné deti..je uplne jedno akej farby pleti  
Súhlasí david lane


35.
označiť príspevok

Samson muž
   18. 11. 2009, 11:56 avatar
toto u neriesim.


37.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 11. 2009, 14:57 avatar
...J.TULL,ma taku vlastnost,ze jeho temy nie su vlastne jeho,vela tem je akoze prebratych z medii...a tato posledna RASIZMUS=PRIVITIZMUS, verim,ze je jeho vlastny vyplod,pretoze absolutne tomu nerozumie..uz len to,ze rasizmu je pre neho,ze biely nenavidi cierneho...tu je zakladny omyl dost ludi...mali by si uvedomit,ze aj zlty nenavidi bieleho!...a aj ostatny by mali byt vstrehu,lebo aj vy ste nenavideny...farebnymi... .......


39.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 11. 2009, 12:27 avatar
Rasizmus... A možno je to celé inak. Každý človiečik hľadí v prvom rade na SEBA, potom na RODINU a kruh jeho záujmu (alebo teda toho na čo hľadí) sa rozrastá na SKUPINU (sem môžeme zaradiť trebárs priateľov), ďalej trebárs mesto, resp. ľudí v "jeho" meste, štátnu príslušnosť, príslušnosť rasovú, a až na konci je ľudstvo ako celok. Je to normálne. Černoch keď uvidí, že sa iný černoch bije s belochom, bude sa snažiť vyriešiť situáciu tak, aby sa čo najmenej ublížilo černochovi. Je to úplne prirodzené a nikto to nenazve rasisticky motivovaným činom. Len chcel pomôcť "svojmu" a všetci, aj tí belosi čo sa na to pozerali to chápu.
A je tu jeden problém - ak by bola situácia opačná, nikto pre to nenájde pochopenie. Takáto situácia by bola jasným rasovo motivovaným činom, pretože ten druhý beloch pomohol belochovi a je jasné, že to urobil preto, lebo ten druhý je čierny. Skrátka je to rasista. Neviem... niečo tu nesedí...  


40.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 11. 2009, 19:21 avatar
david lane; ... mám takú vlastnosť, že väčšinou zakladám témy, ako reakciu na niektoré príspevky ...; tomu : „... nie su vlastne jeho,vela tem je akoze prebratych z medii ...“ celkom nerozumiem  ... nikdy som sa netajil s tým, že mnohé, čo uvádzam je „prebraté“ /v tomto smere sa neodlišujem od iných diskutérov df, napr. ani od davida lane/, i keď práve z médií /ak si odmyslím „dokumenty“/ asi nič ... a výraz „akoze“ v tomto kontexte je pre mňa záhadou 
„... rasizmu je pre neho,ze biely nenavidi cierneho...“ mno a na toto si ako prišiel? Rasizmus je široký pojem, nie som si istý, či je možné nájsť jednoznačnú, bezvýhradnú definíciu.
Písal som o rasizme ako politickej ideológii, ktorá bola „vymyslená“ na ospravedlnenie ovládania jednej „rasy“ inou. Okrem toho, rasizmus nie je ani tak o nenávisti, ako o pomýlenej nadradenosti, keď si „primitívne“ o sebe myslíme, že sme viac, ako ten druhý, lebo má inú farbu pleti, iných bohov, iný účes ... a je pritom úplne jedno či si to myslí Černoch, Cigáň, Číňan, Eskimák....david lane ...  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:02,  Harabin nestor slovenského humoru...
dnes, 00:57,  Platforma "Hlas občianskych organizácií" analyzovala legislatívne návrhy...
dnes, 00:39,  Poradím ti chod do Fortuny je tam 22 kurz a zbohatneš *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 V...
dnes, 00:35,  Keby len superhrdina ale vocca s teamom odborníkov príde *13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 00:32,  V šoku budeš zas a znovu ty že ľsns bude mať 11 % *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 00:22,  A máš po bubakoch Kasafran zase si len písal bludy ako každý den
dnes, 00:22,  A nakoniec trocha sedliackeho rozumu . Severské Norsko má 50 % všetkých automobilov na...
dnes, 00:18,  elektromobily pracujú v zime lepšie ako spaľováky Elektromobily štartujú v zime bez...
dnes, 00:14,  Slušný pokus ale konina zostala . Toľko debilín po hromade ti je zrkadlom ty teplá...
dnes, 00:10,  hakovýSS ty keby si nemal založiť temu s absolutným klamstvom nebol by si v svojej koži ....
dnes, 00:05,  Tebe sa hra pod stromčekom pokazila a či čo ?
dnes, 00:03,  https://sk.wikipedia.org/wiki/Stihomam
dnes, 00:01,  Ale správa sa ako keby mu na tu hlavu padlo 100 lámp
dnes, 00:01,  https://www.youtube.com/watch?v=_bRtzZNtGcc https://www.youtube.com/watch?v=kRNUfWZS6Gk...
včera, 23:58,  Možno to bola len tá ponorka čo ju bratia z Holandska boli vyloviť , lebo na to mali techniku
včera, 23:57,  Začalo to vtedy, keď mu tá lampa skoro padla na hlavu:...
včera, 23:57,  Prečo bubáci veď zabili len jedneho bubáka ?
včera, 23:55,  https://www.youtube.com/watch?v=hGVllYS1M_Y&t=513s
včera, 23:54,  Mne príde že mu to oficialne preskočilo
včera, 23:52,  https://www.youtube.com/watch?v=75D67efHuuc
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(130 698 bytes in 0,589 seconds)