hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Prvorodičkou po 40-ke?

príspevkov
82
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 2.3.2010 11:05
posledná zmena 3.3.2010 20:08
1
02.03.2010, 11:05
Zdravím Vás. Zaujímalo by ma, či je zdravé byť matkou-prvorodičkou po štyridsiatke...či to nebude mať vplyv na duševný vývoj dieťaťa a či to veľmi neohrozí zdravotný stav matky...resp. v akej fyzickej kondícii by mala byť matka, ktorá by chcela rodiť po 40.ke?
none
2

1. 02.03.2010, 11:05

Zdravím Vás. Zaujímalo by ma, či je zdravé byť matkou-prvorodičkou po štyridsiatke...či to nebude mať vplyv na duševný vývoj dieťaťa a či to veľmi neohrozí zdravotný stav matky...resp. v akej fyzickej kondícii by mala byť matka, ktorá by chcela rodiť po 40.ke?

02.03.2010, 11:24
...príliš všeobecná otázka...ak je prvorodička cigánka v tomto veku /viem fatamorgána/ tak bohužial určite bude zdravé, ak je prvorodičkou žena ktorá má každú chvílu nejaké zápaly z prílišného vysedávania na gauči, má celkom vysoký predpoklad že chytí niekoho s dawnovým syndrómom, prípadne s nejakým iným syndrómom...dnes si však už moc nevyberieš...aj dvadsiatka môže porodiť chlapčeka bez ručičky...treba sa pozerať na gény, na choroby ktorými trpí daná žena, na životné prostredie a najmä na jej psychickú pohodu či nepohodu. v konečnom dôsledku pokial chce mať dieťa, tak by mala byť natolko ,,vyspelá" /pravdže i muž/ /postaviť sa zdravo k potencionálnym problémom/ že do takého stavu pôjde i za cenu ,čohokolvek", ak nie, nemá mať čo vôbec snahu niečo skúšať...prípadne sa ešte môže modliť k bohu /čož nemusí byť zárukou kvality/ alebo si počkať až nejaký vedci budú schopný naozaj ,,vytvoriť zdravé dieťa v skúmavke"...
none
3

2. 02.03.2010, 11:24

...príliš všeobecná otázka...ak je prvorodička cigánka v tomto veku /viem fatamorgána/ tak bohužial určite bude zdravé, ak je prvorodičkou žena ktorá má každú chvílu nejaké zápaly z prílišného vysedávania na gauči, má celkom vysoký predpoklad že chytí niekoho s dawnovým syndrómom, prípadne s nejakým iným syndrómom...dnes si však už moc nevyberieš...aj dvadsiatka môže porodiť chlapčeka bez ručičky...treba sa pozerať na gény, na choroby ktorými trpí daná žena, na životné prostredie a najmä na jej ...

02.03.2010, 11:34
...myslim na aktivnu zenu, ktora sa snazi byt v psychickej pohode a k tomu aj samozrejme psychicky vyrovnaneho partnera...existuje nejake vseobecne riziko, preco by nemohla byt zena prvorodickou po 40-ke...alebo je to ako si pisala zalozene "na viere v boha"...ved kazde narodenie moze byt individualne...mali by sa pozbierat rizika zo strany otca a matky a potom sa rozhodnut, ci dieta alebo nie?...
none
4

3. 02.03.2010, 11:34

...myslim na aktivnu zenu, ktora sa snazi byt v psychickej pohode a k tomu aj samozrejme psychicky vyrovnaneho partnera...existuje nejake vseobecne riziko, preco by nemohla byt zena prvorodickou po 40-ke...alebo je to ako si pisala zalozene "na viere v boha"...ved kazde narodenie moze byt individualne...mali by sa pozbierat rizika zo strany otca a matky a potom sa rozhodnut, ci dieta alebo nie?...

02.03.2010, 11:39
..nemyslím si že by bolo nejaké všeobecné riziko...odporúčam časopis odkaz tam bývajú často dobré rady aj pre túto problematiku, prípadne sa je možné opýtať ich na dané otázky...
none
6

4. 02.03.2010, 11:39

..nemyslím si že by bolo nejaké všeobecné riziko...odporúčam časopis www.medunka.pvsp.cz tam bývajú často dobré rady aj pre túto problematiku, prípadne sa je možné opýtať ich na dané otázky...

02.03.2010, 11:51
...nejako ten odkaz nefunguje...
none
58

6. 02.03.2010, 11:51

...nejako ten odkaz nefunguje...

02.03.2010, 18:49
...prepáč, neviem čo s tým..vygoogluj si ho - časopis medunka cz
none
13

1. 02.03.2010, 11:05

Zdravím Vás. Zaujímalo by ma, či je zdravé byť matkou-prvorodičkou po štyridsiatke...či to nebude mať vplyv na duševný vývoj dieťaťa a či to veľmi neohrozí zdravotný stav matky...resp. v akej fyzickej kondícii by mala byť matka, ktorá by chcela rodiť po 40.ke?

02.03.2010, 13:22
je to individualne,zaleži od mnohych okolností,ak je žena zdrava aj fyzický a psychicky a trufa si na materstvo ja v tom problém nevidím,kazda žena pozna svoje telo najlepšie ako aj to,či nato ma,alebo nie,mne by sa taka predstav celkom pačila
none
72

13. piskotka 02.03.2010, 13:22

je to individualne,zaleži od mnohych okolností,ak je žena zdrava aj fyzický a psychicky a trufa si na materstvo ja v tom problém nevidím,kazda žena pozna svoje telo najlepšie ako aj to,či nato ma,alebo nie,mne by sa taka predstav celkom pačila

03.03.2010, 16:16
Pokiaľ viem tak ti si už mamička.
none
59

1. 02.03.2010, 11:05

Zdravím Vás. Zaujímalo by ma, či je zdravé byť matkou-prvorodičkou po štyridsiatke...či to nebude mať vplyv na duševný vývoj dieťaťa a či to veľmi neohrozí zdravotný stav matky...resp. v akej fyzickej kondícii by mala byť matka, ktorá by chcela rodiť po 40.ke?

02.03.2010, 20:47
...ak je to po 40-tke horucke,preliecit a mvoze rodit...ale ak po 40-tke veku,je nacase,aby rodila dcera...)))
none
60

59. 02.03.2010, 20:47

...ak je to po 40-tke horucke,preliecit a mvoze rodit...ale ak po 40-tke veku,je nacase,aby rodila dcera...)))

02.03.2010, 20:53
David najnovsie vyskumy potvrdili, praveze opak, zeny mozu byt oplodnene a v pohode rodit bez zvyseneho rizika poskodenia zdravia dietata ci rodicky az do 60 roku veku prvorodicky. Lenze vy muzi mate po chlebe, aby nenastali problemy, a aby oteckovia spolodili zdrave potomstvo a potom sa riadne a nalezite postarali o manzelku a o dieta - vychovu a starostlivost - mali by svoje posledne dnieta splodit okolo 30 teho roku veku, inak je velke riziko, ze nedoziju dospelosti dietata a teda je to nezodpovedne voci matke aj dietatu. Howk.
none
5
02.03.2010, 11:49
prvorodička môže kľudne byť , ale musí prejsť viacerými vyšetreniami. nemala by trpieť obezitou a vysokým tlakom,, lebo to je veľmi riskantné jak pre ňu , tak pre plod. V 3 mesiaci sa myslím robí odber plodovej vody - povinne v tomto veku, ktorý určí "mentálny vývoj dieťaťa.Dnes sa to robí aj vzorkou priamo z placenty . čo je vraj "bližšie" k určeniu lepšieho výsledku zdravia dieťaťa... všetko záleží od vyspelosti a zdravia matky..Rozhodne nepodceňovať to, že v tomto veku už človek nie je toľko trpezlivý a staroslivosť o dieťa môže prinášať malú traumu, nakoľko starší rodič oveľa viac a akosi zbytočne prežíva všetko materstvo a celú starostlivosť o dieťa...teda je viac " vyplašený. Všetko záleží od fyzickej a duševnej "kondície" matky.
none
7

5. 02.03.2010, 11:49

prvorodička môže kľudne byť , ale musí prejsť viacerými vyšetreniami. nemala by trpieť obezitou a vysokým tlakom,, lebo to je veľmi riskantné jak pre ňu , tak pre plod. V 3 mesiaci sa myslím robí odber plodovej vody - povinne v tomto veku, ktorý určí "mentálny vývoj dieťaťa.Dnes sa to robí aj vzorkou priamo z placenty . čo je vraj "bližšie" k určeniu lepšieho výsledku zdravia dieťaťa... všetko záleží od vyspelosti a zdravia matky..Rozhodne nepodceňovať to, že v tomto veku už človek nie je to...

02.03.2010, 11:59
Rizikove,aj ked v dnesnej dobe uz nic nezvycajne..
A povedala by som,skor starsie rodicky si tehotenstvo a materstvo vychutnaja viac..Financne zabezpecene,kariera..vedia co chcu planovane rodicstvo detto..takze onya netrep nezmysli
none
10

7. 02.03.2010, 11:59

Rizikove,aj ked v dnesnej dobe uz nic nezvycajne..
A povedala by som,skor starsie rodicky si tehotenstvo a materstvo vychutnaja viac..Financne zabezpecene,kariera..vedia co chcu planovane rodicstvo detto..takze onya netrep nezmysli

02.03.2010, 12:18
aké nezmysly ?? žiadne nezmysly ..viem to ! /nie každá má finančné zabezpečenie a kariéru - nie u nás.. ,)).
none
11

10. 02.03.2010, 12:18

aké nezmysly ?? žiadne nezmysly ..viem to ! /nie každá má finančné zabezpečenie a kariéru - nie u nás.. ,)).

02.03.2010, 12:30
...takze situacia je taka, myslim, ze dana zena bude vo svojej 40-ke financne zabezpecena, je to podnikatelka, myslim, ze celkom uspesna...popri tom sportuje...jej dusevne zdravie je viac menej uz ustalene a za tych 5 rokov, ktore jej chybaju do 40-ky bude este kludnejsia, ako dnes...
none
8
02.03.2010, 12:00
vies v dnesnej dobe je na tom to smutne,ze problemy vynosit zdrave dieta bez komplikacii maju zial uz aj dvadsiatky a vobec porodit zdrave dieta je exlusive a co sa tyka 40 tky,ked som lezala na rizikovom,tak ta prvorodicka po 40 si tam lezkala len kvoli veku a vysetreniam a bola bez komplikacii a chodila s usmevom po chodbe a my druhorodicky a viac v tridsiatke sme mali co robit,aby sme vobec vynosili a chodili si len tak po chodbe
none
9
02.03.2010, 12:18
...takze jeden z argumentov by mohol byt aj to ze je to menej stresujuce a ze je dbana vacsia pozornost na dieta a stav matky zo strany lekarov?
none
12
02.03.2010, 13:19
Janco, riziko je vzdy ci ma zena 20 alebo 50 ako prvorodicka. Kazdy pripad je inidividualny. Zbytocne sa dopredu bat a stresovat, ked chce nech ide do toho a zbytocne nech nepremysla a nekombinuje, aj tak nic nevymysli. Osobne poznam zenu, ktora prvykrat rodila temer okolo 45 tky, ale pravdou je, ze robili telocvikarku, takze cele roky cvicila, behala ako diva, porodila ovela hravejsie nez stuhnutne a necvicene 20 rocne zeny.
none
14
02.03.2010, 13:28
jejda leuska a ty sa na to dufam citis tiez silna
prve kvietky byvaju u nas snezienky ,vies ? a v tebe by tento rok alebo nabuduci mohol tiez taky pekny kvietok narast po dllhom "zimnom spanku "
none
18

14. 02.03.2010, 13:28

jejda leuska a ty sa na to dufam citis tiez silna
prve kvietky byvaju u nas snezienky ,vies ? a v tebe by tento rok alebo nabuduci mohol tiez taky pekny kvietok narast po dllhom "zimnom spanku "

02.03.2010, 13:32
Myrai ahoj. A nestras. Moja matka sa chysta a dufa, ze mi urobi svadbu, ale ja jej hovorim, ze nech nesniva, ziadna nebude. Nemam za koho, nie som rodinny typ, zit s muzom by bola pre mna nieco ako zit s mimozemstanom, deti mam rada, ale tie veci ci treba okolo nich robit to nie je pre mna - ja by som sa s nimi akurat hrala (teda to co robia len muzi). Vies ono nie je nahoda a bez priciny, ze niekto je v takom vysokom veku ako ja bez frajera ci bez manzelstva. Dovod na to je, a je to tak dobre ako je. Ja mam problemy sama zo sebou.
none
22

18. 02.03.2010, 13:32

Myrai ahoj. A nestras. Moja matka sa chysta a dufa, ze mi urobi svadbu, ale ja jej hovorim, ze nech nesniva, ziadna nebude. Nemam za koho, nie som rodinny typ, zit s muzom by bola pre mna nieco ako zit s mimozemstanom, deti mam rada, ale tie veci ci treba okolo nich robit to nie je pre mna - ja by som sa s nimi akurat hrala (teda to co robia len muzi). Vies ono nie je nahoda a bez priciny, ze niekto je v takom vysokom veku ako ja bez frajera ci bez manzelstva. Dovod na to je, a je to tak dobre a...

02.03.2010, 13:40
leuska,saty ci sukne si uz mala na sebe ?
ty sa viac podobas vyzorovo na chlapa ako na zenu ? mas viac muzsku muskulaturu ako zensku ?
none
24

22. 02.03.2010, 13:40

leuska,saty ci sukne si uz mala na sebe ?
ty sa viac podobas vyzorovo na chlapa ako na zenu ? mas viac muzsku muskulaturu ako zensku ?

02.03.2010, 13:48
Myrai neboj sa vyzeram dost ako zena a som aj zena. Mala som aj saty a nosila som povinne aj sukne, vyzadovalo si to moje zamestnanie. Mam aj zensky zadok aj prsia 3 jky, takze v pohode. Ale mam myslenie a niektore sposoby ako muz. Co ja viem som sportovo - knihomolovy typ zeny, ked nieco take poznas. Nevytrcam z radu extra zenskostou a nie som ani muzatka vyzorom obliekanim - som v tom taky zlaty stred. Asi najviac sa podobam na Milku zo serialu Susedia.
none
28

24. 02.03.2010, 13:48

Myrai neboj sa vyzeram dost ako zena a som aj zena. Mala som aj saty a nosila som povinne aj sukne, vyzadovalo si to moje zamestnanie. Mam aj zensky zadok aj prsia 3 jky, takze v pohode. Ale mam myslenie a niektore sposoby ako muz. Co ja viem som sportovo - knihomolovy typ zeny, ked nieco take poznas. Nevytrcam z radu extra zenskostou a nie som ani muzatka vyzorom obliekanim - som v tom taky zlaty stred. Asi najviac sa podobam na Milku zo serialu Susedia.

02.03.2010, 13:53
kokso, tas vyše žena ako ja....ja su skor dievčatko, alebo malý chlapec.
👍: piskotka
none
33

28. 02.03.2010, 13:53

kokso, tas vyše žena ako ja....ja su skor dievčatko, alebo malý chlapec.

02.03.2010, 14:00
cincin male su vrtke a sikovne
none
35

33. 02.03.2010, 14:00

cincin male su vrtke a sikovne

02.03.2010, 14:02
haha, a ako sa vedia bezradne tvárit, ked nedočiahnu na prášok v tom ýýýýsokom regáli. ehm.
👍: piskotka
none
38

35. 02.03.2010, 14:02

haha, a ako sa vedia bezradne tvárit, ked nedočiahnu na prášok v tom ýýýýsokom regáli. ehm.

02.03.2010, 14:11
Cincin nechcela som to povedat, lebo voci som zenam sa snazim byt ohladuplna, ale vzrastom male zeny su velke karieristky a sekery. No a maly muzi, pre nich je to velky komplex - z nich su velki podnikatelia a tiez velki karieristi.
none
44

38. 02.03.2010, 14:11

Cincin nechcela som to povedat, lebo voci som zenam sa snazim byt ohladuplna, ale vzrastom male zeny su velke karieristky a sekery. No a maly muzi, pre nich je to velky komplex - z nich su velki podnikatelia a tiez velki karieristi.

02.03.2010, 14:20
hej, su sekery...ale predstav si, ked ta nevidno, treba ta aspon počut.
none
45

44. 02.03.2010, 14:20

hej, su sekery...ale predstav si, ked ta nevidno, treba ta aspon počut.

02.03.2010, 14:23
cincin rozosmiala si ma, ja zase som neskodna, ale chcem,aby sa ma ludia bali a respektovali - preto si budujem silne svalnate telo, aby som budila respekt a neraz som slovne tvrda a utocim, ale to len zo strachu - na zastrasenie nepriatela a vybudovanie respektu - popravde som neskodna a posera
none
47

45. 02.03.2010, 14:23

cincin rozosmiala si ma, ja zase som neskodna, ale chcem,aby sa ma ludia bali a respektovali - preto si budujem silne svalnate telo, aby som budila respekt a neraz som slovne tvrda a utocim, ale to len zo strachu - na zastrasenie nepriatela a vybudovanie respektu - popravde som neskodna a posera

02.03.2010, 14:28
haha, lea, mne ostava len slovna argumentacia a nízky hlas, keby aj mám svalnaté telo, budem asi tak strašidelná ako posilujúca chiwawa. ale mam na to for, vedome si vyberám veci, ktoré moj detský výzor až parodujú-nosím farebné obrázkové triká a podkolienky, nízke baleríny s mašličkami, velké šperky...proste si robím so svojho mini vzhladu srandu.
none
48

47. 02.03.2010, 14:28

haha, lea, mne ostava len slovna argumentacia a nízky hlas, keby aj mám svalnaté telo, budem asi tak strašidelná ako posilujúca chiwawa. ale mam na to for, vedome si vyberám veci, ktoré moj detský výzor až parodujú-nosím farebné obrázkové triká a podkolienky, nízke baleríny s mašličkami, velké šperky...proste si robím so svojho mini vzhladu srandu.

02.03.2010, 14:30
robit si zo seba srandu - to dokazu len silni ludia a sebavedomi
none
29

24. 02.03.2010, 13:48

Myrai neboj sa vyzeram dost ako zena a som aj zena. Mala som aj saty a nosila som povinne aj sukne, vyzadovalo si to moje zamestnanie. Mam aj zensky zadok aj prsia 3 jky, takze v pohode. Ale mam myslenie a niektore sposoby ako muz. Co ja viem som sportovo - knihomolovy typ zeny, ked nieco take poznas. Nevytrcam z radu extra zenskostou a nie som ani muzatka vyzorom obliekanim - som v tom taky zlaty stred. Asi najviac sa podobam na Milku zo serialu Susedia.

02.03.2010, 13:53
tak drsno si to napisala,ze sa mi az mihalnice zatriasli
none
32

29. 02.03.2010, 13:53

tak drsno si to napisala,ze sa mi az mihalnice zatriasli

02.03.2010, 13:58
podla mna to napísala iba pragmaticka, prečo ju škádliš?
none
34

29. 02.03.2010, 13:53

tak drsno si to napisala,ze sa mi az mihalnice zatriasli

02.03.2010, 14:02
Myrai presne to vystihla cincin v c.32
none
27

18. 02.03.2010, 13:32

Myrai ahoj. A nestras. Moja matka sa chysta a dufa, ze mi urobi svadbu, ale ja jej hovorim, ze nech nesniva, ziadna nebude. Nemam za koho, nie som rodinny typ, zit s muzom by bola pre mna nieco ako zit s mimozemstanom, deti mam rada, ale tie veci ci treba okolo nich robit to nie je pre mna - ja by som sa s nimi akurat hrala (teda to co robia len muzi). Vies ono nie je nahoda a bez priciny, ze niekto je v takom vysokom veku ako ja bez frajera ci bez manzelstva. Dovod na to je, a je to tak dobre a...

02.03.2010, 13:51
moja matka mi povedla, že ked si chcem toho človeka vziat, ona mi nebrani, ale nech si nemyslím, že mi TO bude financovat....a o pol hodinu dodala že ak pozvem svoje kamaratky a ju nie, som hnusna krava....tak sme nemali na svadbe nikoho a bola skoro zadara

lea, jednoducho si individualistka. niektorý ludia sa cítia osamelí, aj ked maju pekní vztah. je sice pravda, že aspon trochu im "odlahne", tu svoju samotu s ktorou sa narodili ale stejně znášajú sami, lebo sa nedá opísat, ani vysvetlit.
none
36

27. 02.03.2010, 13:51

moja matka mi povedla, že ked si chcem toho človeka vziat, ona mi nebrani, ale nech si nemyslím, že mi TO bude financovat....a o pol hodinu dodala že ak pozvem svoje kamaratky a ju nie, som hnusna krava....tak sme nemali na svadbe nikoho a bola skoro zadara

lea, jednoducho si individualistka. niektorý ludia sa cítia osamelí, aj ked maju pekní vztah. je sice pravda, že aspon trochu im "odlahne", tu svoju samotu s ktorou sa narodili ale stejně znášajú sami, lebo sa nedá opísat, ani vysvet...

02.03.2010, 14:09
Cincin neprijemny zazitok si mala, ale to je len jeden z mnohych od mami, vsak? Teraz sa uz nastastie dost casto robia len take mini svadby- mladi, rodicia, surodenci, stari rodicia - bez kamaratov, krsnej mami, susedov, kolegov a atd. Skratky tak do 15 az 20 ludi, urobi sa maly slavnostny obedik, ani sa netancuje - len hra primerana hudba... Naklady cca 20.000 sk so vsetkym vratane odevu - a nie 100.000sk a vyssie...
--
Som a od mala. A je mi jasne, co pocuvam a rozpravam sa s ludmi, ze mnohe vydate su viac osamele nez ja slobodna a to mi povedia uz zeny po 50 tke, co uz maju vela zazite...
none
40

36. 02.03.2010, 14:09

Cincin neprijemny zazitok si mala, ale to je len jeden z mnohych od mami, vsak? Teraz sa uz nastastie dost casto robia len take mini svadby- mladi, rodicia, surodenci, stari rodicia - bez kamaratov, krsnej mami, susedov, kolegov a atd. Skratky tak do 15 az 20 ludi, urobi sa maly slavnostny obedik, ani sa netancuje - len hra primerana hudba... Naklady cca 20.000 sk so vsetkym vratane odevu - a nie 100.000sk a vyssie...
--
Som a od mala. A je mi jasne, co pocuvam a rozpravam sa s ludmi, ze...

02.03.2010, 14:16
hej, jeden z mnohých. už o tom ale poviem bez toho hnevu, ktorý som mala. je to už skoro uplne OK, som spokojná so sebou. vieš, my sme vtedy na tu svadbu nemali ani korunu navše, ide o to, že keby ju robim s kamaratmi, stačilo by aby tam iba prišli a nevadilo by im, keby si každý sám zaplatí obed. keby tam ale ide ona, museli by sme sa okolo nej vrtiet a tak. ale takto o bolo najlepšie.
ono tie osamotené vydaté možno očakávali, že tu svoju vnutornu samotu s partnerom "prekričia". ale to sa nedá, a tobož ked ich partner zrovna nesplnil vela očakávaní. samota je pekná, hlučná, len ju treba vediet mat rád a zmierit sa s tým, že tam bude, aj ked budeš obklopená milovanými ludmi. jednoducho smaota patrí k bytiu, nech mi nikto netrepe o socializácii a naplnení bytia. samota nieje prázdno, samota je ako velký priestor s dobrou akustikou.
none
46

40. 02.03.2010, 14:16

hej, jeden z mnohých. už o tom ale poviem bez toho hnevu, ktorý som mala. je to už skoro uplne OK, som spokojná so sebou. vieš, my sme vtedy na tu svadbu nemali ani korunu navše, ide o to, že keby ju robim s kamaratmi, stačilo by aby tam iba prišli a nevadilo by im, keby si každý sám zaplatí obed. keby tam ale ide ona, museli by sme sa okolo nej vrtiet a tak. ale takto o bolo najlepšie.
ono tie osamotené vydaté možno očakávali, že tu svoju vnutornu samotu s partnerom "prekričia". ale to sa ...

02.03.2010, 14:26
Cincin cely zivot sme len sami - ci zijeme s manzelom a detmi, ale so starnucimi rodicmi alebo v nejakej komunite ako mnisky. Sama sa narodis, sama umieras a sama si cely zivot - bez ohladu na to, ze si obklopena ludmi(rodina, praca atd.). Tak je to.
none
15
02.03.2010, 13:29
posielam ti z avataru melody,ale nemienim ti tu brnkat na nervy
none
16
02.03.2010, 13:31
Budu na teba viac číhat lekári...ale to je vlastne len dobre. može sa cítit blbo koli neadekvátnym poznámkam o veku-ale čo si budeme vraviet, tie bude mat vždy niekto na niečo. u starších mám je vyššie riziko gen poruch plodu, to ale zistia vyšetreniami. myslím, že staršia prvorodička si to dietatko lepšie užije, ako mladá holčina, čo jej do toho kecá matka, svokra, všetci a naviac nieje ani finančne zabezpečená.
držím palce, bude to velmi štastná prvorodička štyridsiatnička.
none
17
02.03.2010, 13:32
...tu ide o argumenty za dieta, pretoze ako som pochopil z jej reci ona sa stavia k materstvu negativne uz vo svojej 31-ke...takze ja len zbieram argumenty ako ju presvedcit, ze to nie je nezvladnutelne...hlavne, keby este popri tom na matersku by isiel muz...
none
19

17. 02.03.2010, 13:32

...tu ide o argumenty za dieta, pretoze ako som pochopil z jej reci ona sa stavia k materstvu negativne uz vo svojej 31-ke...takze ja len zbieram argumenty ako ju presvedcit, ze to nie je nezvladnutelne...hlavne, keby este popri tom na matersku by isiel muz...

02.03.2010, 13:35
Jano tak ju pozdrav, ja sa negativne k manzelstvu, ku chodeniu s muzmi a k materstvu staviam uz od detstva. Ak nebude chciet ci sa citit, nepresvedcis ju argumentami, aj keby si citoval odbornu knihu alebo jej to bolo prezentovane od 20 stastnych mamiciek a manzeliek. Skratka su take typy zien, takze doporucujem ti nesnivaj - a najdi si taku rodinne zalozenu, taku typicku mamicku a manzelku.
none
26

19. 02.03.2010, 13:35

Jano tak ju pozdrav, ja sa negativne k manzelstvu, ku chodeniu s muzmi a k materstvu staviam uz od detstva. Ak nebude chciet ci sa citit, nepresvedcis ju argumentami, aj keby si citoval odbornu knihu alebo jej to bolo prezentovane od 20 stastnych mamiciek a manzeliek. Skratka su take typy zien, takze doporucujem ti nesnivaj - a najdi si taku rodinne zalozenu, taku typicku mamicku a manzelku.

02.03.2010, 13:51
...lenze ja chcem typ zeny, kde ona vladne, teda ja by som nebol otrokom...a muz sa stara o deti (nielen hra)...snazil som sa ju presvedcit o sebe, ze ja som ten pravy, lenze sa mi to vymklo z ruk...teraz absolutne neviem, ci si niekoho najde alebo nie...ked som sa s nou bavil na temu dieta, tak zareagovala, ze deti je okolo spusta, ale ked si prezeram fotky, kde je s dietatom, tak vidno na nej, ze to s detmi vie a ze by ho aj chcela...nejaku pulku domacu by som nechcel...rad by som jej dokazal, ze dokazem obetovat svoju karieru na ukor rodiny...no ale to bude asi tak za 5 rokov...a tie argumenty zbierat musim kvoli pozitivnejsiemu pohladu na vec aj pri presviedcani dotycnej damy...teda zatial slecny...
none
30

26. 02.03.2010, 13:51

...lenze ja chcem typ zeny, kde ona vladne, teda ja by som nebol otrokom...a muz sa stara o deti (nielen hra)...snazil som sa ju presvedcit o sebe, ze ja som ten pravy, lenze sa mi to vymklo z ruk...teraz absolutne neviem, ci si niekoho najde alebo nie...ked som sa s nou bavil na temu dieta, tak zareagovala, ze deti je okolo spusta, ale ked si prezeram fotky, kde je s dietatom, tak vidno na nej, ze to s detmi vie a ze by ho aj chcela...nejaku pulku domacu by som nechcel...rad by som jej dokazal,...

02.03.2010, 13:56
kolko ju poznáš?
a vobec, ma 31, to ma ešte aj s najhoršou alternativou 4 roky kým hrozí aneuploidia, takže ešte aj plodnosti má habakuk. ver, že taká silná žena potrebuje niekoho naozaj POZNAT vo všeliakých životných situáciách, kým sa jej zmocní pocit, že je to ten pravý tatko....pozvolna jano, pozvolna
none
37

30. 02.03.2010, 13:56

kolko ju poznáš?
a vobec, ma 31, to ma ešte aj s najhoršou alternativou 4 roky kým hrozí aneuploidia, takže ešte aj plodnosti má habakuk. ver, že taká silná žena potrebuje niekoho naozaj POZNAT vo všeliakých životných situáciách, kým sa jej zmocní pocit, že je to ten pravý tatko....pozvolna jano, pozvolna

02.03.2010, 14:09
...nie ona uz ma 35...ale tak negativne k tymto veciam sa stavala, ked mala 31 a ja som sa s nou o tom odvtedy nebavil...viem mohla za ten cas uz tisic krat zmenit nazor...najhorsie na tom je, ze som jej ukazal vsetko zle co vo mne je...ukazal som jej, ake to je ked niekomu dlho dvorim (nie len zo sportu) a ta dotycna sa odmenuje len odtahovanim sa...teraz mi vsetky zeny mozte napisat, ze mi dava jasne najavo, ze ma nema rada, lenze ja k nej citim nieco, co som este k ziadnej zene necitil a dokonca, ked som sa mal prvykrat s nou milovat, tak som myslel na to, ze z toho moze byt dieta a ona mala karieru pred sebou...je to vsetko take zlozite, ze sa to neda vysvetlit jednou myslienkou...a je jedina, s ktorou by som chcel mat dieta...keby som sedel za kompom na tomto fore pred takymi 7 rokmi, tak by som urcite postupoval obozretnejsie...lenze som reagoval ako som reagoval a teraz by som chcel dokazat, ze sa dokazem zmenit...a obetovat sa kvoli nej...a toto vsetko vychadza na tych 5 rokov...teda ona bude mat 40...a potom ju este presviedcat o dietati...mam to ale tazky osud :(
none
39

37. 02.03.2010, 14:09

...nie ona uz ma 35...ale tak negativne k tymto veciam sa stavala, ked mala 31 a ja som sa s nou o tom odvtedy nebavil...viem mohla za ten cas uz tisic krat zmenit nazor...najhorsie na tom je, ze som jej ukazal vsetko zle co vo mne je...ukazal som jej, ake to je ked niekomu dlho dvorim (nie len zo sportu) a ta dotycna sa odmenuje len odtahovanim sa...teraz mi vsetky zeny mozte napisat, ze mi dava jasne najavo, ze ma nema rada, lenze ja k nej citim nieco, co som este k ziadnej zene necitil a doko...

02.03.2010, 14:15
Jano poloz si otazku, ci sa ona chce vobec vydavat? Ci by bola ochotna si ta zobrat za muza. A este sa priprav na to, a sebe uprimne zodpovedz, ze keby suhlasila ja so sobasom a spolocnym zivotom a domacnostou, ale jasne by trvala na tom, ze deti nie(pripadne by jeden z vas nemohol zdravotne - nikto nevie ci zajtra neochorie) - ci by si chcel vstupit do takeho manzelstva aj za predpokladu, ze by deti nikdy neboli? Toto si zodpovedz. To je velmi tazke.
none
42

37. 02.03.2010, 14:09

...nie ona uz ma 35...ale tak negativne k tymto veciam sa stavala, ked mala 31 a ja som sa s nou o tom odvtedy nebavil...viem mohla za ten cas uz tisic krat zmenit nazor...najhorsie na tom je, ze som jej ukazal vsetko zle co vo mne je...ukazal som jej, ake to je ked niekomu dlho dvorim (nie len zo sportu) a ta dotycna sa odmenuje len odtahovanim sa...teraz mi vsetky zeny mozte napisat, ze mi dava jasne najavo, ze ma nema rada, lenze ja k nej citim nieco, co som este k ziadnej zene necitil a doko...

02.03.2010, 14:19
počuj, a nezameriavaš sa priliš na to mat s nou dieta????možno to v tebe cíti a má pocit, že je len vytypovanou schrankou na kojenca-nič v zlom. ako sa odtahuje????žijete spolu, nie??? nevieš to lepšie trochu popísat? akože nechce sex, alebo sa s tebou nechce rozprávat????
none
43

42. 02.03.2010, 14:19

počuj, a nezameriavaš sa priliš na to mat s nou dieta????možno to v tebe cíti a má pocit, že je len vytypovanou schrankou na kojenca-nič v zlom. ako sa odtahuje????žijete spolu, nie??? nevieš to lepšie trochu popísat? akože nechce sex, alebo sa s tebou nechce rozprávat????

02.03.2010, 14:20
Cincin presne - super otazky, nech si Jano zodpovie, posunie sa dalej.
none
50

43. 02.03.2010, 14:20

Cincin presne - super otazky, nech si Jano zodpovie, posunie sa dalej.

02.03.2010, 14:37
...ja sa s nou nesmiem rozpravat...zialbohu mam iste problemy, preco sa s nou bavit nemozem...odtahuje sa takym sposobom, ze ked sa jej dotknem v necakanej chvili, tak spusti hystericky zachvat...spolu nezijeme a nikdy sme spolu nezili...isty cas sme spolu asi chodili, ale ja som zacal mat problemy, ktore vyvrcholili do toho neprijemneho ticha medzi nami...v posteli sa mi zdala aka si chladna...ako keby chcela intimne chvile prezit co najrychlejsie...myslim, ze je to typ muzatky...zo zaciatku, ked som jej uprimne hovoril o tom, ze ju milujem a spravil by som vsetko pre to, aby bola stastna, tak si zo mna robila srandu...po case, ked jej zlyhal minimalne jeden vztah, ale dosiahla svoj sen o kariere, tak som opat prisiel na rad ja...ja som sa jej vzdy tak sporadicky ukazal na oci, ale povacsinou som dostal kosom...dostal som sa do problemov, kde mi dokazala, ze nie je jej lahostajny moj stav, lenze ja som si sam nedokazal pomoct...vtedy mi mohla pomahat ako len chcela...

...samozrejme, ze z nej nechcem spravit len schranku na vynosenie dietata...premyslam nad tym ako dokazeme spolu vychovat cloveka...lenze pri sucastnom stave je to zatial nemozne...riesim to pre buducnost...
none
51

50. 02.03.2010, 14:37

...ja sa s nou nesmiem rozpravat...zialbohu mam iste problemy, preco sa s nou bavit nemozem...odtahuje sa takym sposobom, ze ked sa jej dotknem v necakanej chvili, tak spusti hystericky zachvat...spolu nezijeme a nikdy sme spolu nezili...isty cas sme spolu asi chodili, ale ja som zacal mat problemy, ktore vyvrcholili do toho neprijemneho ticha medzi nami...v posteli sa mi zdala aka si chladna...ako keby chcela intimne chvile prezit co najrychlejsie...myslim, ze je to typ muzatky...zo zaciatku, k...

02.03.2010, 14:43
každopádne, ber ako najbližšiu métu utvorit pár a skusit spoločný život. uprimne, keby okolo mna zažne nejaký týpek s ktorým som sa pár krát neohrabane bozkávala(prepáč za to podbenstvo)pobehovat a pýtat sa ma na moje plodné dni a vaječníky, asi by som si tiež bohvie čo o nom nemyslela....možno by som si dala namontovat aj okované dvere
none
52

51. 02.03.2010, 14:43

každopádne, ber ako najbližšiu métu utvorit pár a skusit spoločný život. uprimne, keby okolo mna zažne nejaký týpek s ktorým som sa pár krát neohrabane bozkávala(prepáč za to podbenstvo)pobehovat a pýtat sa ma na moje plodné dni a vaječníky, asi by som si tiež bohvie čo o nom nemyslela....možno by som si dala namontovat aj okované dvere

02.03.2010, 14:45
a vobec, aký je to postup riešit otázky okolo dietata, ked ani nevieš na čom si vo vztahu????ako chceš s takýmto prístupom niekomu dokazovat svoju zodpovednost????ved je to postavené na hlavu.
none
54

52. 02.03.2010, 14:45

a vobec, aký je to postup riešit otázky okolo dietata, ked ani nevieš na čom si vo vztahu????ako chceš s takýmto prístupom niekomu dokazovat svoju zodpovednost????ved je to postavené na hlavu.

02.03.2010, 15:10
...to su vsetko predbezne uvahy...samozrejme, ze za nou nebeham a nerozpravam o dietati...v prvom rade musim najst cestu ku nej, to mi je jasne...idem teraz na to s velkou obozretnostou...hlavne jej chcem dokazat, ze nie som blazon, ktory na prvom rande vyznava lasku...takyto som nikdy k nej nikdy nebol...je to strasne zlozity vztah...jedine co mi zostalo je pocit, ze k sebe patrime...a to bolo hned od zaciatku...ta pritazlivost tam bola...len to obe strany nejakym sposobom s prepacenim posrali...
none
23

17. 02.03.2010, 13:32

...tu ide o argumenty za dieta, pretoze ako som pochopil z jej reci ona sa stavia k materstvu negativne uz vo svojej 31-ke...takze ja len zbieram argumenty ako ju presvedcit, ze to nie je nezvladnutelne...hlavne, keby este popri tom na matersku by isiel muz...

02.03.2010, 13:48
aha, ty ju presviedčaš k miminu, no to je milé...ale netlač na pilu moc, mohlo by to byt kontraproduktivne. ja tiež nejak materskými citmi neoplývam a moje rovestníčky maju po dvoch dietkach.
none
25

23. 02.03.2010, 13:48

aha, ty ju presviedčaš k miminu, no to je milé...ale netlač na pilu moc, mohlo by to byt kontraproduktivne. ja tiež nejak materskými citmi neoplývam a moje rovestníčky maju po dvoch dietkach.

02.03.2010, 13:50
hm a ja ze preco tu mam jedina ,take prehnane citove vylevy,vy ste tu take aj s Nataliou a spol tvrdasky,ze az..
sa citim ako kol v plote
none
31

25. 02.03.2010, 13:50

hm a ja ze preco tu mam jedina ,take prehnane citove vylevy,vy ste tu take aj s Nataliou a spol tvrdasky,ze az..
sa citim ako kol v plote

02.03.2010, 13:57
jak tvrdasky, lebo nemám ešte babo?????a čo je natom , mala som zle detstvo a pubertu, ešte si pamatám, ako som si nemohla nič dovolit, tak si chcem trochu požit a zistit, aka vlastne som, kým niekoho privediem na svet, čo je na tom tvrdacke???
none
41

25. 02.03.2010, 13:50

hm a ja ze preco tu mam jedina ,take prehnane citove vylevy,vy ste tu take aj s Nataliou a spol tvrdasky,ze az..
sa citim ako kol v plote

02.03.2010, 14:17
Myrai - sme tvrdasky, lebo sme sa museli obrnit. Nahodou zena by mala byt taka ako ty - rodinny a mamickovsky typ.
none
55

41. 02.03.2010, 14:17

Myrai - sme tvrdasky, lebo sme sa museli obrnit. Nahodou zena by mala byt taka ako ty - rodinny a mamickovsky typ.

02.03.2010, 15:38
nie leuska, ja nie som dobry typ na prezitie..som kopa nervov a placu a nemam ani silu
none
57

55. 02.03.2010, 15:38

nie leuska, ja nie som dobry typ na prezitie..som kopa nervov a placu a nemam ani silu

02.03.2010, 18:37
Myrai upokojim ta. Vsetky zeny i tie makke aj tie tvrdasky - si niekedy poplacu, su zufale a slabe. Ved sme len zeny. Nemas dovod sa citit menejcenne, to naozaj nie. Cely problem je v tom, ze kazdy chceme to co nemame, ale to nejde. Vzdy budu rozne typy zien, rozne zivotne osudy a vlastne tak je to dobre. Posielam ti jedno silne objatie, ozaj tebe som este neposielala.
none
20
02.03.2010, 13:35
no jedine s cim bude mat mamina problemy po prve mesiace po narodeni ,bude nevyspatost a dla fyzickeho stavu sa bude viac, ci menej motkat po izbe s foklami s mensimi ,alebo vacsimi pod ocami,inac v poho...ja som bola niekolko dni aj 24 hod. v pyzame,bo ked som sa uz chcela prezliect bol vecer,tak som sa prezliekla aspon do cisteho pyzama
none
21
02.03.2010, 13:35
a vobec, mala by byt každá matka spokojná sama so sebou a tešit sa na dieta dlho predtým ako otehotnie. preto si myslím, že aj ked prihliadnem k fyziologickým okolnostiam-veku, netreba sa bát, 40 ročná už určite vie čo chce a je psychicky zrelá....čo sa o mnohých super kuuul mladých mamičkách čo skúšajú na deckách makrobiotiku a odmietajú očkovanie, vrieskajú pri každom neadekvátnom detskom ukone-vobec povedat nedá.
none
49
02.03.2010, 14:32
musim koncit ahojte
none
53
02.03.2010, 15:09
kamarátka porodila 43 ročná bez problémov krásne zdravé dievčatko a povedala že keby aj druhé .no a čo ! Tak ako píšem vyššie, (ale to nie je na prekážku) sú viac bojazlivé, a menej trpezlivé..viac kľudu sa jej bude žiadať. Nad druhej strane u nás nie sú zvyknutí na "staršie matky" čiže aj v škole sa deti budú trochu čudovať " - včetne učiteliek / trochu sme zaostalí v myslení bohužiaľ..nakoľko je" národným zvykom " že žena po 40-ke má už eventuelne "vnúčatá, ..a malé deti " sa niekedy nevyhnú hlúpym komentárom. Samo že deťom to treba patrične vysvetliť včas.
👍: dorota
none
56
02.03.2010, 16:44
...dakujem Vam dievcata, myslim, ze ste mi dostatocne pomohli a verim, ze sa este nazory na tuto temu najdu...
none
61
03.03.2010, 08:01
Mať prvé dieťa po 40tke je veľmi neskoro. Maternica ženy a celý jej organizmus sú najlepšie pripravené na prvé dieťa medzi 22 a 26tym rokom života. Každým ďalším rokom sa zvyšuje riziko spontánneho potratu, Dawnovho a iných syndrómom spojených s genetikou. Po 40tke sú tieto riziká veľmi vysoké, pre takúto ženu je aj tehotenstvo zvyčajne rizikové. Navyše, za 15 rokov, kedy dieťa bude v poriadnej puberte, bude mať matka 55 a viac, s najväčšou pravdepodobnosťou k sebe nebudú vedieť nájsť cestu, generačný rozdiel je sviňa. Treba sa poradiť s lekármi, pri dobrom zdravotnom stave by tehotenstvo bolo možno v poriadku, no pod dohľadom lekárov... ale ja by som porozmýšľala nad tým, čo tomu dieťaťu neskôr, ako staršia žena po menopauze, môžem ponúknuť.
none
62

61. 03.03.2010, 08:01

Mať prvé dieťa po 40tke je veľmi neskoro. Maternica ženy a celý jej organizmus sú najlepšie pripravené na prvé dieťa medzi 22 a 26tym rokom života. Každým ďalším rokom sa zvyšuje riziko spontánneho potratu, Dawnovho a iných syndrómom spojených s genetikou. Po 40tke sú tieto riziká veľmi vysoké, pre takúto ženu je aj tehotenstvo zvyčajne rizikové. Navyše, za 15 rokov, kedy dieťa bude v poriadnej puberte, bude mať matka 55 a viac, s najväčšou pravdepodobnosťou k sebe nebudú vedieť nájsť cestu, ge...

03.03.2010, 09:14
moja ma mala v 20 a nemyslím, že mi mala čo ponúknut....

a 22-26???? to je nazor spred 15 rokov, sposobom života spoločnosti sa upravuje aj reprodukčný vek, ten ideálny sa podla posledných teorí posunul od 24 k 28, maternica nieje problém, tie možu začat po 35 prave hroziacou aneuploidiou-to je ale problém vajíčok, ktoré nedozrievajú ko majú, sú nestabilné, a po oplodnení maju riziko samovolneho potratu. ale to je choroba ako kařdá iná. ak nikdy nemala žena problém s polohou maternice, zapalmi, nema jej maternica prečo byt "zlá" ani v 40tke. povedala by som že pre potenciálnu matku je vačší problém váha, ako vek, k jej vysokým hodnotám sa pridružuje viac komplikácí, ako k veku.
a sme takí starí, ako sa cítime, aj 50 nička može byt kamoška so svojou 12 ročnou dcérou, aspon je kludnejšia a vyvaruje sa hystérie, že koli decku "čosi" premeškala.
none
63

62. 03.03.2010, 09:14

moja ma mala v 20 a nemyslím, že mi mala čo ponúknut....

a 22-26???? to je nazor spred 15 rokov, sposobom života spoločnosti sa upravuje aj reprodukčný vek, ten ideálny sa podla posledných teorí posunul od 24 k 28, maternica nieje problém, tie možu začat po 35 prave hroziacou aneuploidiou-to je ale problém vajíčok, ktoré nedozrievajú ko majú, sú nestabilné, a po oplodnení maju riziko samovolneho potratu. ale to je choroba ako kařdá iná. ak nikdy nemala žena problém s polohou maternice, ...

03.03.2010, 11:42
Činčin presne, nazor kqietka28 je uz neplatny. Uz davno nielen Slovenko, ale cela Europa, ale je to celosvetovy trend, ze vek prvorodiciek sa posuva cca 30 r az 35 r, nic zvlastne nie su prvorodicky 40 tnicky. A okrem toho kazdy jeden pripad je vysoko individualny. A dnesne zeny 50 tnicky to uz nie su to co pred 80 rokmi, napr. v ere mojej babky, take zeny vtedy uz boli stare zeny a nosili satky na hlave a cierne saty.... Je to ine nez bolo a spominat stare lanske snehy je no nicom.
none
64

62. 03.03.2010, 09:14

moja ma mala v 20 a nemyslím, že mi mala čo ponúknut....

a 22-26???? to je nazor spred 15 rokov, sposobom života spoločnosti sa upravuje aj reprodukčný vek, ten ideálny sa podla posledných teorí posunul od 24 k 28, maternica nieje problém, tie možu začat po 35 prave hroziacou aneuploidiou-to je ale problém vajíčok, ktoré nedozrievajú ko majú, sú nestabilné, a po oplodnení maju riziko samovolneho potratu. ale to je choroba ako kařdá iná. ak nikdy nemala žena problém s polohou maternice, ...

03.03.2010, 14:22
ak je môj názor neplatný, potom sa pôjdem sťažovať na PriFUK za zastaralé informácie. Spôsobom života sa upravuje vek prvorodičiek, pretože do 30tky "nemajú čas".
Podľa lekárov je najvodnejší čas na dieťa medzi 19. a 26. rokom života, po 30tke klesá pravdepodobnosť počatia a riziko komplikácií sa zvyšuje o 30% , polovica žien, ktoré sa rozhodnú byť prvorodičkami po 35. roku života sa dieťaťa nedočká. Podľa vedeckých štúdií, dieťa narodené žene vo veku od 19 do 20 rokov má šancu na chromozomálne poruchy, napr. Downov syndróm, 1 ku 1562. Zatiaľ čo u prvorodičky po 40tke je to 1 ku 42!!! Takisto je väčšie riziko, že dieťa bude mať problémy s rastom, srdcom, tlakom... Toľko hovoria výskumy, z prsta som si to nevycucala. Samozrejme, nevravím, že to tak musí byť. No riziká sú OMNOHO väčšie, ako keď je žena mladá. Takže prvé dieťa jednoznačne NAJNESKOR do 30tky
none
65

64. 03.03.2010, 14:22

ak je môj názor neplatný, potom sa pôjdem sťažovať na PriFUK za zastaralé informácie. Spôsobom života sa upravuje vek prvorodičiek, pretože do 30tky "nemajú čas".
Podľa lekárov je najvodnejší čas na dieťa medzi 19. a 26. rokom života, po 30tke klesá pravdepodobnosť počatia a riziko komplikácií sa zvyšuje o 30% , polovica žien, ktoré sa rozhodnú byť prvorodičkami po 35. roku života sa dieťaťa nedočká. Podľa vedeckých štúdií, dieťa narodené žene vo veku od 19 do 20 rokov má šancu na chromozomá...

03.03.2010, 15:30
Kqietok28 prepac mam dojem, ze tvoj nazor skor odraza nazor silne konzeravtivnej katolicky, a ze prezentujes vysledky z odbornej literatury hodne starej, t.j. znamena 10 a viac rokov dozadu (od roku 2000 a nizsie napr. 1995) tiez takto presvedcenych lekarov.
none
66

65. 03.03.2010, 15:30

Kqietok28 prepac mam dojem, ze tvoj nazor skor odraza nazor silne konzeravtivnej katolicky, a ze prezentujes vysledky z odbornej literatury hodne starej, t.j. znamena 10 a viac rokov dozadu (od roku 2000 a nizsie napr. 1995) tiez takto presvedcenych lekarov.

03.03.2010, 15:38
postoy-lea. Od silne konzervatívnej katolíčky mám na míle ďaleko (nie som ani pokrstená) a prezentujem výsledky prieskumov uskutočnených v posledných 5tich rokoch. Študovala som biológiu a tam sme sa toho učili dosť, študijné materiály isto neboli zastaralé. V okruhu mojich známych je pár žien, ktoré majú po 35ke a lekári im povedali to isté. No ale možno sa vedci a lekári mýlia a pravdu máš ty
none
67

66. 03.03.2010, 15:38

postoy-lea. Od silne konzervatívnej katolíčky mám na míle ďaleko (nie som ani pokrstená) a prezentujem výsledky prieskumov uskutočnených v posledných 5tich rokoch. Študovala som biológiu a tam sme sa toho učili dosť, študijné materiály isto neboli zastaralé. V okruhu mojich známych je pár žien, ktoré majú po 35ke a lekári im povedali to isté. No ale možno sa vedci a lekári mýlia a pravdu máš ty

03.03.2010, 15:52
Kqietok, tak dobre, mozno nie si celkom zahodenie a si nasa (rozumej DF - diskusne forum) skupina, ze sa bude dat s tebou celkom fajn podiskutovat. Len teraz som zachytila tvoju temu, no toto, ale nazyvat starsie zeny - starymi korytnackami to ja Xena nemam rada. V poriadku, ked budem mat viac casu, preluskam tvoju temu, diskusiu pod nou, tvoje prispevky a potom budem lepsie s tebou diskutovat. Len tak mimochodom, bud rada, ze sa mu pacia starsie, zena bude vzdy len starsia a nikdy nie mladsia a zena od 40 do 50 tky dosahuje svoju najvyssiu krasu. A ani potom nie je na zahodenie. Ty budes este rada, ze tvoj partner je taky, ved tebe vek nebude prekazat, ked budes prirodzene starnut, ale bude bonus. Predstav si horsiu moznost, ze by bolo na nastrocne dajme tomu od 16 - 19 r. - tak to by bola katastrofa - ziadna buducnost s nim by nebola mozna.
none
68

67. 03.03.2010, 15:52

Kqietok, tak dobre, mozno nie si celkom zahodenie a si nasa (rozumej DF - diskusne forum) skupina, ze sa bude dat s tebou celkom fajn podiskutovat. Len teraz som zachytila tvoju temu, no toto, ale nazyvat starsie zeny - starymi korytnackami to ja Xena nemam rada. V poriadku, ked budem mat viac casu, preluskam tvoju temu, diskusiu pod nou, tvoje prispevky a potom budem lepsie s tebou diskutovat. Len tak mimochodom, bud rada, ze sa mu pacia starsie, zena bude vzdy len starsia a nikdy nie mladsia a...

03.03.2010, 16:09
postoy-lea, nazývam ich starými korytnačkami len v mojej téme, lebo som sa trochu rozhorčila pri písaní 🙂 Prečítaj si, zareaguj, budem len rada 🙂 A dúfam, že nie som celkom na zahodenie
none
69

64. 03.03.2010, 14:22

ak je môj názor neplatný, potom sa pôjdem sťažovať na PriFUK za zastaralé informácie. Spôsobom života sa upravuje vek prvorodičiek, pretože do 30tky "nemajú čas".
Podľa lekárov je najvodnejší čas na dieťa medzi 19. a 26. rokom života, po 30tke klesá pravdepodobnosť počatia a riziko komplikácií sa zvyšuje o 30% , polovica žien, ktoré sa rozhodnú byť prvorodičkami po 35. roku života sa dieťaťa nedočká. Podľa vedeckých štúdií, dieťa narodené žene vo veku od 19 do 20 rokov má šancu na chromozomá...

03.03.2010, 16:09
no, nič v zlom, ale viem aké informácie su na našich prirodovedeckých fakultách pre magistrov...určite sa neaktualizujú tak často, ako vychádzajú články, možno v najlepšom s 5 ročným zpoždením...aj ked kolegovia sa minule chichunali nad tým, ako ked nastupovali na ustav, mysleli, že kolko techník je nových a potom boli vysmiati, že v praxi sa to už davno nepoužíva. nieje to chyba absolventov.
inak opat ma zaraža, ako vela sa utoči na straršie matky, pritom na starších otcov s "chybným"materiálom sa zabúda. no nebudem pichat do hniezda. možno maš iba osobný presudok ku starším ženám koli tým veciam čo si písala o partnerovi.rešpektujem tvoje pravo na zlobu
👍: dorota
none
70

69. 03.03.2010, 16:09

no, nič v zlom, ale viem aké informácie su na našich prirodovedeckých fakultách pre magistrov...určite sa neaktualizujú tak často, ako vychádzajú články, možno v najlepšom s 5 ročným zpoždením...aj ked kolegovia sa minule chichunali nad tým, ako ked nastupovali na ustav, mysleli, že kolko techník je nových a potom boli vysmiati, že v praxi sa to už davno nepoužíva. nieje to chyba absolventov.
inak opat ma zaraža, ako vela sa utoči na straršie matky, pritom na starších otcov s "chybným"materi...

03.03.2010, 16:12
ale na tej 35ke musím trvat aj nadalej. aj na tom, že maš stare info, ako vraví lea. bohužial ludia na univerzitách, pokial nerobia výskum maju sklon v tomto spohodlniet
none
73

70. 03.03.2010, 16:12

ale na tej 35ke musím trvat aj nadalej. aj na tom, že maš stare info, ako vraví lea. bohužial ludia na univerzitách, pokial nerobia výskum maju sklon v tomto spohodlniet

03.03.2010, 16:16
inak, mam 27 a moje vajíčka k darovaniu prijali ako velmi dobré. a vlastne ich odoberajú do 32...len bacha na bmi index, zvláštne že ten ma byt nižší ako 24, no, asi je ta obezita fakt zakernejšia ako vek
none
74

70. 03.03.2010, 16:12

ale na tej 35ke musím trvat aj nadalej. aj na tom, že maš stare info, ako vraví lea. bohužial ludia na univerzitách, pokial nerobia výskum maju sklon v tomto spohodlniet

03.03.2010, 16:18
Cincin, vies mozno Kqietok nevie, ze ty si tiez biologicka, vedkyna na Akademii vied - mohli by ste hodit rec. Ozaj to vyzera, ze nasa Kqietok nie je zahodenie a je to rozumne dievca. Tak rada by som si este teraz s vami popisala, ale musim off.
none
77

74. 03.03.2010, 16:18

Cincin, vies mozno Kqietok nevie, ze ty si tiez biologicka, vedkyna na Akademii vied - mohli by ste hodit rec. Ozaj to vyzera, ze nasa Kqietok nie je zahodenie a je to rozumne dievca. Tak rada by som si este teraz s vami popisala, ale musim off.

03.03.2010, 16:21
ja niesom biolog, ja tzch vedcov len trochu poorganizovávam, jak doma tak v práci, hahaale inak si blizko. povecme že ked o niečom počuvaš v praci aj doma, nalepi sa, ehm.
none
71

69. 03.03.2010, 16:09

no, nič v zlom, ale viem aké informácie su na našich prirodovedeckých fakultách pre magistrov...určite sa neaktualizujú tak často, ako vychádzajú články, možno v najlepšom s 5 ročným zpoždením...aj ked kolegovia sa minule chichunali nad tým, ako ked nastupovali na ustav, mysleli, že kolko techník je nových a potom boli vysmiati, že v praxi sa to už davno nepoužíva. nieje to chyba absolventov.
inak opat ma zaraža, ako vela sa utoči na straršie matky, pritom na starších otcov s "chybným"materi...

03.03.2010, 16:16
Cincin skoda, ze sa teraz tu nemozem zdrzat, presne si to vystihla, hlavne ten zaver prispevku.
none
75

71. 03.03.2010, 16:16

Cincin skoda, ze sa teraz tu nemozem zdrzat, presne si to vystihla, hlavne ten zaver prispevku.

03.03.2010, 16:19
lea ahoj, ja som tiež len nakukla, bo sme mali dlhu nudnu poradu(aj ked s vtipnými vsuvkami typu-mne niekto ukradol zošitok s poznamkami a teraz neviem postupy) tak prchám na bus tiež už.
👍: dorota
none
76
03.03.2010, 16:20
zase vsteci odpadavate?
none
78
03.03.2010, 16:24
dorotku nikto nema rad.
nevadi, budem s amat sama.
none
82

78. dorota 03.03.2010, 16:24

dorotku nikto nema rad.
nevadi, budem s amat sama.

03.03.2010, 20:08
Dorotka nech nevymysla, mame ju radi a ja ju mam rada a vystiskam ta, tak ze az - posielam jedno silno objatie. Nuz co ostava nam internetovym ludom - len sa pritulit a vystiskat cez internet. A inak s druhou castou prispevku suhlasim, vzdy sa maj rada a rozmaznavaj sa aj sama.
none
79
03.03.2010, 16:25
činčin, svoje poznatky nečerpám len a výlučne zo školských lavíc. Čítam vedecké časopisy a zahraničné vedecké stránky, takže tie prieskumy naozaj nie sú zastaralé. Nemám žiadne predsudky voči starším ženám Moja mama tiež rozmýšľala nad ďalším dieťaťom (má 42), a tieto veci jej povedal lekár (aj keď nie je prvorodička, riziká sú veľké). Teta má 38, ešte dieťa nemala a otehotnieť nemôže, v nemocnici na ženskom oddelení som v jeden deň stretla 4 ženy po 35ke, ktoré majú za sebou viac ako 4 spontánne potraty, atď. Určite sú ženy, ktoré možno úplne bez problémov vynosia a porodia dieťa aj vo vyššom veku, ale určite to nie je väčšina. Prvé dieťa tak neskoro je riziko ako pre matku, tak pre dieťa. A tento problém sa netýka vajíčok samotných, ale maternice, v ktorej sa vajíčko nedokáže uhniezdiť, príp. chromozomálnych porúch, komplikáciach v tehotenstve... Otázka bola položená na matky, nie na otcov. V dnešnej dobe je aj tak genetický materiál chlapov nič moc, vďaka ich životnému štýlu, vekom sa kvalita spermií a ich počet znižuje.
Mimochodom, prečo môžu darovať vajíčka len ženy do 32? Keď teda podľa vás je počatie a donosenie dieťaťa ženou po 35ke úplne reálne a bezproblémové? Otázka na zamyslenie sa
none
80

79. 03.03.2010, 16:25

činčin, svoje poznatky nečerpám len a výlučne zo školských lavíc. Čítam vedecké časopisy a zahraničné vedecké stránky, takže tie prieskumy naozaj nie sú zastaralé. Nemám žiadne predsudky voči starším ženám Moja mama tiež rozmýšľala nad ďalším dieťaťom (má 42), a tieto veci jej povedal lekár (aj keď nie je prvorodička, riziká sú veľké). Teta má 38, ešte dieťa nemala a otehotnieť nemôže, v nemocnici na ženskom oddelení som v jeden deň stretla 4 ženy po 35ke, ktoré majú za sebou viac ako 4 spon...

03.03.2010, 16:31
prave koli aneuploidii, to je ta vec s vajičkami. do stimulácie darkyne sa vrazia penáze a čas, tak preventívne.
inak je to zásadná otázka chyby vajíčok, maternicu a jej stav si-pokial nemáš iné zdrav. problemy vieš udržat vo forme rovnako ako ostatné orgány. ak ta zaujima teoria aneuploidie mrkni na nejaké články o regulácí APC/C activity v oocytoch pomocou tzv Spindle Assembly Checkpoint

prchám
none
81

80. 03.03.2010, 16:31

prave koli aneuploidii, to je ta vec s vajičkami. do stimulácie darkyne sa vrazia penáze a čas, tak preventívne.
inak je to zásadná otázka chyby vajíčok, maternicu a jej stav si-pokial nemáš iné zdrav. problemy vieš udržat vo forme rovnako ako ostatné orgány. ak ta zaujima teoria aneuploidie mrkni na nejaké články o regulácí APC/C activity v oocytoch pomocou tzv Spindle Assembly Checkpoint

prchám

03.03.2010, 17:00
ok, mrknem, trochu sa povzdelávam 🙂
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 293 191 B vygenerované za : 0.133 s unikátne zobrazenia tém : 47 361 unikátne zobrazenia blogov : 779 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Nerastieme, keď to máme jednoduché, rastieme keď čelíme prekážkam.